Když vyhraje kobliha a kecající poloviční Japonec


Je  sice  sečteno  ještě  ani ne  40%  hlasů a  začínám psát  analýzu. S plným vědomím  toho, že  všechno může  být  jinak a  dodávám  ještě  hůře  než  vidím – totiž  že  soc dem + KSČM nedají  dohromady  ani  40%  hlasů.

Je naprosto  zřejmé  kdo  jsou poražení a  kdo vyhrál.

Tím  prvním poraženým je  bezesporu Zeman.  A  jeho koncept  prezidentské  vlády.  Oba  dva  dostali  nafrak ! Těžce nafrak!  Církev jediného  Ježíše pravého není  ani  mezi  desítkou nejúspěšnějších stran. Přestože  všechno vsadila  na Zemanův  obličej. Proč?  Těch důvodů je povícero.  Ale  nemá momentálně  smysl se v nich  hrabat, protože máme na starosti  jinší  věci.  Pravice  zatím  také prohrává  a její  procenta  – byť ještě  určitě porostou a  Kalousek  vítězí v Praze a  ODS  je , zdá se opravdu na kolenou – je opravdu poražena?  Sečtěte  si  procenta  ODS +TOP + KDU  a  přidejte  k  tomu  Andreje  Babiše…. A máme  tu  v  podstatě  vítěznou  koalici!!!

Bude, nebude? O  tom rozhodne  Kobliha! Vlastně  rozhodla už  rozhodla.  Babiš  je prostě  ten, kdo  bude odmítat  nápadníky!  A  určí,  s  kým  půjde!  S  levicí? S pravicí? Nikdo neví. Bude to jako v byznysu –  s  tím , kdo  zaplatí nejvyšší  cenu.  Babiš  v koalici  znamená – pokud ne  křeslo ministerského předsedy pro  Andreje , tak  určitě  ministerstvo  financí!  To   v každém  případě  bude součástí ceny!  Na  to může  zapomenout  jak oranžový Mládek, tak  i  Kalousek.  Ten  by si to  ale  určitě   uměl  v  pravicovém bloku, pokud vznikne, vykompenzovat místem  šéf a rozpočtového výboru. A podle mne  mu  to vyjde.

Poražená je jednoznačně  sociální demokracie.  Čekal jsem  to. Nikdo  neví, kdo vlastně  ČSSD  je.  Je to Sobotka a  jeho standardní socialistický  projev?  Nebo je  to  Hašek,  lavírující  po všech  možných  vlnách, pro  kterého  je  naprosto  rozhodující  jeho osobní  kariera, kdy je  ochoten jednou nosit  květiny  Nečasovi a jindy  se   vtírat na Hradě?

Co je  oranžová, deklasovaná při  každé možné a nemožné příležitosti  prezidentem? A bude hůř.

A  přečetli jste  si pořádně  jména a  povolání  kandidátů?  nevím jak  u  vás, ale  když jsem  tohle  konečně  ve  čtvrtek večer  udělal  sám…. no tak mi  spadla  čelist!  Když vynechám  lídra, kterým je  a musím konstatovat  – velmi  schopný – hejtman,  pak, při  vší  úctě  k  těm ostatním  – pravděpodobně  lidem práce,  až  tak maximálně na  dva   a  z toho jeden  byl na totálně nevolitelném  místě, nikdo  z nich nemá  podle mne  kvalifikaci, která by jej  opravňovala  být  mezi  200 těmi, co  tvoří zákony  a rozhodují o našich osudech.Prostě  ti lidé na  to  jasně nemají  a budou jen hlasovaccí mašinou….Kdybych se měl rozhodovat podle  tohoto  kritéria,  neměl by  Lidový  dům,  u mne,  žádnou  šanci.

V okamžitém zděšení jsem se kohosi, kdo  do výběru kandidátů  v  kraji  nějak viděl, zeptal co a jak.  A odpověď  mne  dostala-  šlo o hadl krajského města, aby  mělo  aspoň lídra , s venkovem. Jakkoli se volby  v kraji jasně  rozhodují ve  statutárním městysu. Ale venkovu se muselo ustoupit, protože  jinak  by  ani hejtman lídrem nebyl.. Chápete  to?

Takhle  to asi  bylo i jinde! Nejen, že tahle partaj  nemá  pořádného lídra  a v  podstatě  jde nejméně o dvě  strany, ale ona  doslova kupčí a  to  i  na  úrovni  okresů.  S ničím menším  než se svou politickou budoucností….  Ostatně  – pamatujete  se ještě na  to,  jak  sociální demokraté na   severní Moravě,  včele  s primátorem Ostravy  se soudili o  své zařazení  na kandidátky? Tohle mi hlava prostě nebere.

Ale  chyba  není  jen  u nich. Podle mne  sociální demokracie  maximálně doplatila a  vznik  úřednické  vlády!  Kalousek  a  spol. zmizeli  z televizních obrazovek a  volič  ukázal, že  má  velmi podivnou paměť!  A hlavně  Kalouskovy  kousky  byly připočteny i na  konto socanů!  Mámo, vždyť  jsou  všichni stojej  za..  a ten Babiš  nám  dal koblihu!

Takže  Babiš  je  dnes  králem  Bez něj  nejde nic  nalevo, nic napravo.  A on se právě  vyjádřil,  že s TOP a ODS  nikdy, ale  že  má radost, že byla poražena  levice. A  že s  tou také  nepůjde. On prý  jen  bude sedět ve  sněmovně  a  schvalovat  důležité zákony,  aby  se  tahle  země  stabilizovala, přijímala  správné zákony a  byla prostě  stabilní!  Žádné vládní  angažmá!

Tohle  by  v podstatě znamenalo,  že by se ustavila  vláda  všech ostatních  zbylých parlamentních stran  bez  KSČM !A bez Babiše… Jsem  si  jistý, že  soc dem  naprosto dodrží  svůj  závazek NE  s  Kalousekpartají, NE s  ODS, takže tato varianta  není  možná a  jiná  vláda vzniknout  vlastně  nemůže. Ted y  s výjimkou  Babiš + Kalousek+Němcová + KDU.  S  kterými zásadně  Babiš  také NIKDY….

Neumím si představit o jaké stabilitě  Babiš  tedy  mluví!  Naopak -jeho chování zakládá  těžkou a  trvalou nestabilitu Vládu  prostě nepůjde sestavit. Chce Andrej Babiš  snad  sdělit národu, že nechá  vládnout  Rusnokův  kabinet  natrvalo?  Ne, on jen prostě  šponuje  svou  cenu  na  naprosté  maximum. Protože je  vítěz.

Ale  zdaleka není  jediným, kdo  trefil jack pot.  Jak  si  možná  myslí.  Dalším, kdo  jej  téměř získal, je poloviční Japonec!  Kterému  stačila  na  velmi  solidní zisk  totální negace  a  všech.Prý  zůstane  v  opozici a nikdy jinak.  Momentálně  to vypadá  tak,  že  jestliže  budou i  nadále  ostarkizováni  komunisté jako dosud, je  sice  mimo  jím  velmi chtěné pozice kingmakera, ale  jen o fous.  A protože  si  výsledek stojí tak,  že  Babiš, jestliže  nemají  být  někdy po Novém roce další  volby, musí  převzít  vládní  odpovědnost.  Ať  už přímo nebo nepřímo.  A  na  to  čeká  1/2Japonec!  On zůstane  totální opozicí. Ke  všemu a ke  všem. Pro lepší příští!

Takže  jsme  po  volbách a nemáme  sebemenší  tušení, co jsme  si vlastně  zvolili.

Proč se  tomu tak  stalo?

Především proto,  že  voliči ztratili  víru  ve stávající politiky a  politické strany. Ani se tomu nedivím. Přesto  mne  šokuje  ta  naprosto šílená neschopnost  českého voliče  přemýšlet  dále  než  k   volebnímu  aktu- tedy  vhození lístku.  Zcela evidentně protestoval. To byl největší  hybatel  rozhodnutí. Protestoval, ale vůbec nemyslel.Jen chtěl parlamentním stranám  , po vzoru  „umělce“ od  Vltavy  ukázat  vztyčený prostředníček. Tak ho ukázal.  Teď  ovšem  roztříštěný parlament  ukáže  tuhle  Topolánkovu jedničku  speciálně  těmto voličům.

Ve  své  Rukověti voliče  jsem nabádal  zejména  ty  nerozhodnuté a  váhající , aby  si projektovali  svoje  opravdové zájmy  do povolební  činnosti  té strany , kterou  chtějí  volit.    Zejména  do toho, s kým chtějí  uzavřít  koalici!  Co se od  té koalice dá  čekat a  zdali  bude zohledňovat aspoň trochu  jeho  priority! Dnes má jedinou  jistotu, že se bude muset  smířit  s prioritami  Andreje  Babiše!

Prostě  – nestalo se – nadkritickému množství hlasujících  stačilo,  aby  to „vytmavil“   „všem“  těm  darebákům. Mezi které, nikoli  úplně nezaslouženě  zařadil  jak socany, tak komunisty. Jakkoli  je  maximálně trestal, za, řekněme  eufemisticky – marginální přešlapy!

Teď  asi leckdo  chce  říci  vlkovi, že pokud  minulé přešlapy  socialistů  může  označit  za  marginální a  ultralevý  je téhož názoru, protože  přece komunisti se ještě  nestihli  zaplést, tak že  je  korunovaný kastrát  hovězího, nechť  ještě  s datlováním  tohoto sdělení, mé  maličkosti,  chvilku počká a čte  dál.

Těm prvním chci sdělit , že  velikost  čehokoli  je  záležitostí  měřítka.  A jestliže  si  za  ono měřítko vezmu  to, co předváděli NečasKalouskové, pak  jde skutečně o přešlapy  miniaturní!

A  těm,  co mne  mají za korunovaného zleva? Vážení  – buďte  tak laskaví  a prohlédněte  si  dobře  volební  mapy  krajů.  Momentálně  to vypadá tak,  že  v Praze  je  šéfem Kalousek. Tam to jinak dopadnout  asi nemohlo.  Ale  upozorňuji na pás  krajů v  severozápadních  Čechách!  Karlovarsko, Ústecko, Liberecko!  Všude září  ANO!   Tohle přece byla jasná  základna  levice. Nejprve  socialistů a naposled komunistů.  Až se budou  v Liďáku ptát, kde je  bezprostřední příčina téhle porážky  / už ne  Paroubkovy  nevýhry, ale totální porážky/, pak nechť  si  vzpomenou na  to, co provozovali  jejich  hejtmani a hejtmanky  tady na severu!  Kolik  skandálů a zlodějen  zde vyšlo najevo a nejspíš  ještě  vyjde!  V  posledních  krajských  volbách  to  ještě  dokázali nakonec  zachránit  rudí.  Tedy  v Ústí a  KV.

Řada z  vás  si  ještě  pamatuje  moji analýzu právě  posledních  krajských    voleb / ostatně je  to  nejčtenější  reálný  článek  Kosy všech dob 🙂 /.  Kdy ohledně komunistů  jsem napsal, že  být na  jejich místě,  rozhodně  bych v  Ústí a Varech  vytvořil hejtmanskou koalici s  místními  iniciativami a nikoli s  oranžovými. Abych ukázal, že  očistu  politiky  myslím  vážně!

Komunisté si vybrali,  jak si  vybrali! A  jejich  zisk podle  toho vypadá.  Jakkoli  je  asi větší než  naposled. Podle mne jen  díky  tomu,  že  řada soc dem  voličů  reagovala  na  trapně nestálou  situaci  socialistů a jejich malou a naprosto nedostatečnou  předvolební razancí, odchodem právě  k třešním.

Když  už  se bavíme o tomhle  tématu – přechod od  oranžové  ke  KSČM, které bylo  i  aktuální  pro hodně  z Kosířů –  konstatuji vážení, co jste  tenhle  krok  udělali – to že  levicová  vláda  a to ani nějaká vysloveně  slaboučká nebude, je  také  vaší  zásluhou!  Socanům tyhle  hlasy  zásadně  chybí  k tomu,  aby  vůbec mohli  vyjednávat  o dvoučlenné koalici  a jsou  naprosto  vydáni na milost  a  nemilost  buď  Babišovi a   lidovcům  v případě jednom a  v  tom druhém nejspíš teoretickém  – Okamurovi  /míním  konstelaci   ČSSD+ KSČM + Okamura/.  Jste  se  svým hlasování  spokojeni?

Ještě  se musím  vrátit  k  výsledkům  v krajích. Vynechal jsem jeden  z nových koblihových krajů  –  Středočeský. Ten, zdá se, ovládl také  Babiš.  Přiznám se, že  tenhle výsledek  chápu,  ze  všech zatím známých, nejméně.  Středočeši  jsou  totiž  druzí nejbohatší  v republice! Tohle nejsou  chudé a  v beznaději se topící severozápadní  Čechy!  A přesto je  i tady  Babiš  king!  Proč?

Protože  tady  prostě  bačovala a   kořistila  nejdříve  ODS a  následně  soc  dem.  Když  vypukl  Rathův  skandál, nazval jsem  svůj  článek  -Rathovy Lipany.  Výsledek těhle  voleb mi  dal zapravdu!  Rath a  jeho skandál  nabil těžkou  municí  Babišovi a  Okamurovi.  A  ji naládovali  a mířili přesně! I  v  bohatých  středních  Čechách.  Ještě  chvilku tady zůstanu –  v jednom  z  článků  , když bylo instalováno  nové  vedení  kraje, jseme o  hejtmanovi  Řihákovi  – exstarostovi  z Příbrami  napsal něco ve  smyslu:

.. pro mne představuje  co jako je člověk od  kolotoče, když  jsem ho viděl  hovořit  v  televizi… nejen , že bych mu  nesvěřil kraj, ale  ani trafiku..

Čas dal mého  odhadu  za pravdu.  Není  to tak dávno, co se v tisku  objevily  informace o  „malých“  domů. Když jako příbramský  starosta velmi výhodně  zaměstnal svou sestru, mimochodem také příbramskou zastupitelku, na projektech, pro kterou neměla  ani minimální kvalifikaci!

Detaily  zde:

http://www.lidovky.cz/rihak-zamestnal-sestru-jako-poradkyni-pribram-ji-zaplatila-400-tisic-1p3-/zpravy-domov.aspx?c=A131014_153858_ln_domov_ogo

Vedle  toho před nedávnem zaměstnal Rathovu  mluvčí! Neuvěřitelný  nonsens. Krátce před volbami!

Přestávám se divit  výsledku  ve  středních  Čechách. Lidi  i tam dostali koblihu,  odreagovali svoji  frustraci  a jsem  zvědav, co  si  tihle, s totálním volebním  debaklem  státu počnou!

Poslední  volební  výsledky  -98%  sečteno  ukazují,  že  soc dem  , jakkoli je první s nejvíce hlasy, drtivě prohrála – má  MÉNĚ  mandátů než  po posledních  volbách.

A podle  získaných  poslaneckých křesel  je  zřejmé,  že  číselně  vychází   jen dvě  koalice:

ČSSD  +ANO+ KDU           112

Ano+ TOP+ODS+ KDU/ Okamura    103

Vážení,  zatím  vše můžeme  shrnout  jednoduchým konstatováním  – levice, totálně prohrála.

Katolická  církev  se  ohledně  restitucí  vůbec nemusí  bát.

A  nejspíš  budeme  velmi  rádi, když  se  nám alespoň  do vlád  nevrátí  Kalousek a ODS. Vsadili  byste  si na  to?  Já  ani náhodou!

Jistě, existují  číselné varianty s mandáty  KSČM.  Ale  s  tou je  ochoten jednat  jen  Sobotka. Takže  vlastně není.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

344 reakcí na Když vyhraje kobliha a kecající poloviční Japonec

 1. Oto Les napsal:

  Neplačme. Vítězem příštích voleb bude LEV, který půjčil Babišovi před volbami KOČKU.

 2. Gerd napsal:

  Jako výsledke voleb jsem viděl 2 jasné věci:
  1. Přijetí zákona o referendu a zajištění možnosti odvolávat politiky kdykoliv. O tuto možnost mě připravil svým komentářem Carlos V., i když určitě neúmyslně. 😦
  2. Do paliv bude povinně přimíchávána větší míra biosložky, takže zdraží benzín. a to se myslím splní.

  Bohuslavu Sobotkovi možná přijde vhod text, který tu vyšel v polovině září – Omluva za krach ČSSD ve volbách.

 3. Qiedo napsal:

  Debata je nějak zmatená- kdo na koho vlastně reaguje a kde je těch 247 příspěvků? Že je výsledek průšvih, o tom žádná. Naši pražští ovšem nezklamali, Mareček tomu ani sám jistě nevěří. Takže hop na nějakou tu Olympiádu, Blanku, raději ale jiný, nový tunel!

  • Qiedo napsal:

   p,s, Vlku, doufám, že jste zaznamenal, že středočeský Babiš je jen jmenovec toho pražského. To jen díky příjmení jej voli ? či z desátého místa nakroužkovali na první. K tomu se už nedá dodat vůbec nic, snad jen Vox populi,….

   • vlk napsal:

    ano, zaznamenal a mám to ve svých poznámkách pro článek s pracovním názvem Volební střepiny.
    Jinak – těch 249 komentářů najdete snadno – pod tučným nápisem
    249 reakcí na Když vyhraje kobliha a kecající poloviční Japonec
    ja malinkým písmem upozornění
    ← Starší komentáře
    stačí kliknout.

  • Xaver napsal:

   Znovuzvolení nemakačenka Bendy je pro mě nejhorším zážitkem z voleb…Ani 30 procent pro Babiše by mě nepřekvapilo víc. Nic nevypovídá lépe o „inteligenci“ pražského voličstva. Nebo to musel někdo organizovat.

 4. Jsi Jsem napsal:

  Zajímavé čtení!!! Především si musíme říci, že volby jsou svobodnou vůli občanů. A jsem osobně rád, že po mnoha letech různých vlád, vždy tvořených z jednoho hnízda kupčení, český občan vzkázal – A DOST! Tento rok se již podruhé jedná o protestong občanů, jasně dávají najevo, jak jsou zhnuseni lidmi v této zemi, kteří tvrdí, že jsou politici. Poprvé v prezidentských volbách občané zatáhli za záchrannou brzdu, aby zvrátili to totální ovládnutí této země Kalouskem prostřednictvím maskota Karla. Málokdo přitom se osobně projevoval o Zemanovi, jako o člověku, který je takovou osobností, jež je vhodná pro funkci hlavy státu, ale mnozí tušili, že svojí arogantností k mnoha politikům napříč politického spektra, se bude chovat stylem slona v porcelánu – a choval! Ku prospěchu občana. Prostě národní protest, neboť to co by čeklao tuto zemi pod tandemem Kalousek Schwarcenberg…..to by lidé neměli co žrát (ústy monarchy) s podporou a udržení v té době vládnoucí kliky mafiánů. Že tomu tak bylo dokazuje – Zeman a Klaus v těchto volbách totálně propadli – jasný vzkaz občanů:“Jste černou minulostí politiky!“ A k tomu propadly všechny parlamentní strany, včetně rozložené ČSSD a včetně KSČM, neboť i tato strana, oproti ČSSD, však tiše, si představovala, že naštvaní občané se přikloní právě k ní (mnohokrát bylo z jejich řad slyšet, že snad již konečně budou stranou, co bude i rozhodovat). Občan vědom si, že Ti co chvástají bludy, chvástali je již několikrát, a vždy stejně jednali po volbách jen a jen dle svého – když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. ODS a TOPka se samy odrovnaly svojí tříletou arogancí (pamatujeme si Kalouskův úsměv v debatách a jeho arogantnost:“Říkejte si, co chcete, ale my máme 101!“ A tak se chovala i ODS.
  Babiš, Okamura – lidé jim také moc nevěří, ale je to jediná alternativa protestu, vzkazu všem, co jsou v parlamentu dvacet let a co, oproti lidem, nevidí, jak lidé jsou již jejich arogantností neomezéné moci, korupce, netolerantnosti a hlavně špatné správy státu a státní správy s dopadem na každého občana, znechuceni.
  A co bude, jsou logické dvě možnosti:
  1) Babiš bude rebelovat, tak jak neprofesně před volbami hlásal – dopad by byl tragický pro něj a ANO. Pokud by projevil takovou politickou aroganci a přivedl by politickou scénu k novým volbám, propadl by v takovém „druhém“ kole on a ANO, a věřím, že hluboko pod 10%. A k tomu cejch arogantního nafoukaného rádo by politika.
  2) Podpoří jednobarevnou vládu, popřípadě se bude podílet na vládě v koalici ČSSD + ANO + KDU ČSL nebo Úsvit. Je to jediná jeho volba v této chvíli za této situace, pokud se nechce zdiskreditovat.
  Je pravdou, že politikem Babiš není, pořádně nezná a neví, jak vše je legislativně organizováno, ale přišel se svojí kůží na trh. Nepředpokládám, že se vrhne směrem známého porcování na úkor občana, a ani nemyslím, že nemá své zájmy. Pokud ovšem do politiky a do správy vnese řád, bude líp. Ono mu vyčítat, že nezná, nemá smysl, neboť mnozí politici – poslanci, dodnes ani nevědí, o čem hlasují (na to mají své poradce). A tým schopných lidí Babiš jistě má.
  Bylo slastí pro občana vidět, jak všichni parlamentní harcovníci těžce nesli neočekávaný projev občanů a s úsměvem přijímal nedemokratické projevy Němcové i TOPky o komunistech a stbacích (to je generační problém a v politice a ve správě těchto lidí je spousta – ono před 89 bylo přes milion partajníků a mnoho ne z ideového přesvědčení, ale zprofesní nutnosti).
  Závěr – občané jasně vzkázali – už dost! A co bude? Uvidíme, skepse je velká, a tak pokud bude něco pozitivního vůči občanovi, bude to vítězství.

  • Qiedo napsal:

   Sledoval jsem včerejší povolební debatu, Vojta Filip tam byl, co se konstruktivních návrhů týče, asi jednička. Stigma, jež si stále nesou, asi jen tak nezmizí, ale po dvacetileté zkušenosti s rozvinutým kapitalizmem možná mnozí zjistí, že tudy cesta dál nevede a člověčenstvo se bude muset ubírat jiným směrem.

 5. Bob napsal:

  Pokusím se o jenoduchou analýzu.
  To, že levice dopadla jak dopadla „zavinil“ zejména Zeman.
  Podobně jako Paroubek působí velmi nesympaticky a ať se nám to líbí nebo nelíbí je spojován s levicí.
  Média mu zrovna taky moc nepomáhají.
  Další důvod je krátká paměť.
  Kdyby volby byly hned po pádu vlády, tak je jasno….
  Další důvod ČSSD.
  Napadení volební kandidátky v SM kraji, „souboj“ Hašek x Sobotka, Zavadil jako lídr v Praze!!!!,
  další „vynikající“ osobnosti typu Škromach…..
  Kladu si otázku, jak by dopadla ČSSD, kdyby nedělala kampaň a odpovídám si, že víceméně stejně.
  Média, zejména ČT a její všelijaké předvolební analýzy s všelijakými politology rovněž levici příliš nepomohla. Minimálně podprahově působila proti.
  Ale volby mají i svá pozitiva.
  Do poslanecké sněmovny se dostal Marek Benda :-))))

  • Bob napsal:

   Parlament bez Bendy by byl jako Británie bez královny 🙂

  • Skogen napsal:

   Působí nesympaticky na koho? Na voliče, kteří ho v přímé volbě posadili na Hrad? To se mi nezdá příliš logické 🙂 Že je spojován s levicí, je přirozené, ale nevýznamné.

   Zbytek jsou takové ty mediální zkratky, které umožňuje voličská negramotnost. Volby v principu nejsou o sympatiích (marketingoví odborníci se usmívají), ačkoliv tak u politicky negramotných občanů fungují, volby jsou principiálně o prosazování vlastních zájmů. Dokud bude dostávat obličej, podbradek, bradavice, anebo papalášský imidž přednost před reálnou politikou, vždy zde bude nestabilita a zklamání. Pak jsou totiž volby odrazem křivého zrcadla. Na voliči je, aby reflektoval své místo ve společnosti a uvědomil si svůj imanentní prospěch plynoucí z volby té které reprezentace. Nevolíme si politika do postele, volíme ho, aby spravoval prostor, který má sloužit nám osobně, tedy každý sám za sebe našemu osobnímu zájmu. V součtu to pak bude fungovat. Jinak volíme jakýsi stínový svět idejí, ve kterém se ovšem reálně nepohybujeme.

   • Jsi Jsem napsal:

    Ano, politické spektrum zavedených stran je jako stát v zrcadlovém bludišti na Petříně. Křiváci jedni, jak Ti druzí. Voličskou negramotnost bych nezaměňoval za občanskou nespokojenost. Občané nemají jinou možnost pokojné cesty, než jít k volbám a vzkázat něco těm gramotným politikům. Prostě nejsou jen stádo, které sedí na tenisu a kouká směrem, na které straně je míček. Vždy jsem byl pravičák, ale není nyní alternativa, která by mě přesvědčila. ODS s TOPkou a vykonstruovanou stranou Véčkařů pouze dokázala absurdnost morálnosti a chamtivosti, a to gestem – arogantně do očí lidí. Tenhle stát se zkládá z občanů, ne se socek, jak se traduje na sociálních sítích. Pokud člověk celý život poctivě dřel, aby nyní v důchodu dostal 8-10.000, z toho polovinu dal na náklady – a ze zbytku si „užíval“ s vědomím toho, že stát jej dál a dál dusí (polatky, poplatky…), tak se až divím, že komunisté nedostali 25%. Není to negramotnost, ale tíživá situace přes 1 miilion lidí, kteří jsou na úrovni chudoby. A lidé chtějí volit, volit někoho, kdo není spojen s těmi stíny dvacetileté politiky, co se stejnou dobu chvástá, že je pro lidi. Zatím se jen dokázalo od „sametové revoluce“, že demokracie dostala kabát češství…. za peníze lze vše, i totálně rozkrást a morálně dostat na kolena tenhle stát…..a je to obrovský rozdíl mezi těmi, kteří v roce 1918 ustanovili svobodný stát na pluralitním volebním systému s politikou slušnosti, mravnosti a pro lidi.Je pravdou, že se jednalo o vzdělané a bohaté lidi s patřičným českým vlastenectvím. Ta selanka po 89 jsou proti osobnostem Masaryka, Kramáře, Štefánika, Beneše, dokázala nastolit demokracii dle své potřeby – demoralizace, rozkrádání. Pak se k tomu dostal pocit moci a tím i arogance. A není tomu tak? Počalo to kuponovkou přes koridory, dálnice, zbrojní průmysl (ach ta touha po Nobelově ceně….) uhlobarony, Metrostav, Grosse, gripeny, pandury, a další a další dějství zasažené mlhou nepoctivosti a marnotratnosti – a to vše s přímým dopadem na lidi. Protest byl jasný a uvidíme, co bude dál. Hlavní je, že strany dlouhodobě se angažující v parlamentu dostaly vzkaz od lidí – a to v podobě „umění“ pana Černého. Doufejme, že místo ostudného vystupování lídrů o tom, kdo za to může, estébák, komunista, apod, si vymetou vlastní Agiášův chlév a politiku začnou dělat na kořenech morálních hodnot civilizované společnosti. Pokud ne, bude, tak nás nezachrání ani Blaničtí rytíři….

    • Občan napsal:

     A proto nespokojení voli-či vykroužkovali do sněmovny Bendu, Bendla, Němcovou, Kalouska a ostatní sebranku, která na tom přímo participovala?
     To moc nedává smysl.

     Skogenův pohled je o dost realističtější – nejde o nespokojenost, ale o občanskou negramotnost. „Koblihový dementorát“ se ani neobtěžoval přečíst si hokynářův „program“, protože kdyby se tak stalo, Babiš by se do sněmovny nikdy nedostal.
     A kdyby „koblihový dementorát“ měl místo koblihy mozek a skutečně se snažil o vyjádření nespokojenosti, komunisté by vyhráli volby s prstem v nose. Místo toho do sněmovny vlezlo zpátky to nejhorší, co dosud politické strany zplodily; a s tím ještě velkohokynář, pro kterého je stát jen formou holdingu.

     • Xaver napsal:

      Naprostý souhlas, pane Občane, včetně toho DEMENTORÁTU (bez uvozovek!).

     • Gerd napsal:

      Občane,
      ono těch lidí nebylo zdaleka tolik. Marka Bendu do sněmovny poslalo 5300 lidí. Jde jen o záchvěv nerozumu několika straníků ODS, TOP 09 a jejich rodinných příslušníků. Smutné je, že tak málo lidí může doživotně zvolit takové individuum štítící se práce.
      Ale co si stěžuji, cca. 200 svíčkových bab z Prahy nám v 90 letech nadělilo Kalouska. Kdyby jich nebylo, zmizel z Parlamentu a nikdo by jej neznal. Dnes jej známe všichni. 😦

   • Marie napsal:

    Rozumím dobře, že mluvíte o Zemanovi? Říci, že je nesympatický, je eufemismus. Je odporný zjevem, projevem i svou rodinou. Opilý, nařvaný komunistický papaláš to je. Tak ho vidí lid a ve volbách mu to jeho spodních 10 milionů vzkázalo.

    • Petrpavel napsal:

     Ach jo. Ubohosti, tvé jméno je Marie.
     Co vzkázalo v prezidentské volbě oněch „spodních“ 10 milionů krásnému ušlechtilému čilému poctivému (podvádí jen když potřebuje získat majetek v privatizaci)abstinentovi s krásnou manželkou a rodinou kolem sebe? Milovanému Knížeti (to velké K je tam pro Vás).

     • jezevec napsal:

      ukázalo se panu knížeti, že jeho příznivců je zhruba desetkrát víc, než příznivců ožralého hulváta.

     • Petrpavel napsal:

      Měl jste nějaké knížecí zjevení?
      Nebo že by se už i o knížeti říkala pravda (ožralý, navíc ochrápaný, hulvát?).
      Mě to ukazuje toto:
      http://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2013

     • jezevec napsal:

      měl jsem na mysli včerejší volby, ale to jste jistě pochopil.
      ovšem, pokud za relevantní zdroj informací považujete wikipedii, s tím chápáním to nebude nijak prudké.

     • Gerd napsal:

      jezevče,
      měl jste spíše na mysli, že kníže má 10x více lokajů než chudý zeman. To by sedělo. Jen nechápu, kde s epořád berou ty monarchistické tendence a nostalgie za zrušenými tituly, zrušenými už za 1. republiky.
      Hm, Konec starých časů v přímém přenosu a Mirda Kalousek ze všeho nejvíce připomíná chalupníka Charouska, co krade dříví v lese, který je málem jeho.

    • Skogen napsal:

     To jsou ovšem vaše subjektivní dojmy, které souhrnně nazývám „braním si politika do postele“. Jeho funkce (politikova) je ovšem podstatně jiná, pro sympatie máte herecké a jiné celebrity, které ovšem zase nejsou určeny k tomu, aby řídily stát 🙂

  • pepan napsal:

   jinej by zase mohl napsat, že socanům odebral hlasy pravdoláskovej Dienstbier a jeho neskrývaná afinita ke Kalouskovu Švorcnberkovi.
   Ale neměl bych takovou drzost označovat to za „analýzu“.

 6. Skogen napsal:

  Tak trochu s odstupem předpokládám menšinovou vládu s podporou ANO báťušky Babiše. Což značí Babišův tichý podíl na vládě. Přímá neúčast na vládě proto, protože Babiš by si mohl ponechal své postavení v holdingu, zároveň by byl vrcholným představitelem ANO a bez jeho vědomí by si vláda ani neupšoukla. Manažerské řízení jak vyšité.

  Menšinová vláda ČSSD s KDU-ČSL je možná. Jedině ta by Sobotkovi dokázala zachovat pozici ve straně, třebaže více než kdy jindy nahlodanou. Sobotkovi by se ale nepodařilo prosadit takřka nic z programu a spolupráce by neustále drhla až do nevyhnutelných příštích předčasných voleb.

  Menšinová vláda s TOP 09, lidovci a ODS by Babišovi prospěla daleko více. Báťuška by nebyl tím, kdo předkládá asociální zákony, on by byl tím, kdo je mírní, ačkoliv v praxi by na nich participoval. Z praktického hlediska Babišovi pravicová menšinová vláda přináší vše, co potřebuje, až snad na nutnost dělit se s Bakalou, ale byznysmeni se v případě potřeby na nezbytně nutné spolupráci vždy dohodnou.

  Hlavní slovo v sestavení vlády má tedy Babiš. Zeman sice může – a podle dřívějších slov to formálně udělá – dát šanci na sestavení vlády ČSSD jako nejsilnější straně, tím ale jen zařízne Sobotku, který nesporně, ač sám rozvážný a schopný politik klasického evropského střihu, utrpěl debakl a při nezájmu ANO mu nezbývá, než vyklidit pole Haškovi. Čímž se na levici reálně vytvoří prostor pro další autentickou levicovou stranu v intervalu mezi ČSSD a komunisty, přičemž ČSSD přijde o tvrdé voličské jádro a nové nezíská.

  Podle rozložení sil a dílčích zájmů tedy usuzuji na menšinovou vládu TOP 09, KDU-ČSL a ODS, s tichou podporou báťuškovké ANO, která tak ve všech směrech upevní své postavení a fakticky bude stát manažersky řídit, jak Babiš předjímal, s tím, že jemu osobně umožní setrvat v byznysu.

 7. jaa napsal:

  Pro Václava P včera…. no alw ten Bělobrádek mluvil přesně jako mí bigotní příbuzní, jak jsem tu psala… uplně se mi vybavovali….. a z toho na mne padal docela strach….jak rychle se ty dkušenosti vybavily, je děs…hmm

  • VáclavP napsal:

   Jdu si to pustit, jsem zvědavej jestli to bylo tak hrozný, krást ale snad nebude …, Babiše se nebojíte ?

   • jaa napsal:

    No u Babiše mi vadí SStropnický…..který nekoresponduje s tím málem co Babiš prohlašuje. Kdyby nesplnil o říkal.. byly by to další veverky. .. takže čas ukáže. Faktemje že asi potřebuje zabetonovat ty dotace co dostával…. a aby dostával i další. Jinak daně platil, ledacos o ekonomice ví… tkže kdoví.

    • Občan napsal:

     Stropnický se asi bude brzy poroučet, protože by moc chtěl do vlády a pan vedoucí říká, že ne. A protože pan Stropnický trošku zapomíná, že je pouhým zaměstnancem páně Babišovy soukromé firmy, může se mu stát, že bude nahrazen.

     Babiš mele páté přes deváté podle toho, co se mu zrovna hodí. Takže to, co prohlašuje, bych nechával bez pozornosti. Důležité bude, jak bude konat.

 8. Skogen napsal:

  Hm, vlku, nezměnil jste způsob zobrazení diskuze? Nějak divně se to řadí, minimálně ne podle času, jak bývalo zvykem…

  • Petrpavel napsal:

   Mnohé příspěvky nejdou otevřít z přehledu „Nejnovější komentáře“…

   • Skogen napsal:

    To jsou ty, které se nachází na stránce „starší komentáře“ – tam se totiž do URL dosadilo „comment-page-1“, zatímco odkazy mají stále původní adresu – vedou na „nové komentáře“, kde ale pochopitelně nenachází kotvu (id příspěvku – to číslo příspěvku za # v adrese), takže to nic neudělá…

    Aby to fungovalo, musela by se spolu s rozdělením komentářů do odkazů ukládat i nová adresa.

 9. jaa napsal:

  No po vyčištění hlavy to vidím tak, že tu budeme mít druhého Nečase. Zubatec se dočká svého premiérovaní, ale za podmínky že bude pod kuratelou koblihy… nic významného sám od sebe neudělá.. poveze se, ale koblihovi úprqagmatičtí úředníci jej pohlídají. . A možná to bude dobře, pokud Babiš s Okamurou splní co slíbili. Zjednoduší a vyčistí se se zákony, proti nim, tím že má psavce pod palcem, se nebude otravovat… Babiš nedovolí lobbistické šílenství, protože by to bylo proti němu… A taky nedá si do ničeho kecat a nebude dělat líbivé věci. Pokud tedy splní co říkal. Ale kdyby ne … byl by to na jedno použití to by měl krátkého trvání… jak řekl vždycky se dá ledacos „přezkoumat a suverení vlády může ledacos zrušit. Myslím, že Duka se odkopal docela brzy a asi bude odvolán, k vyšším cílům… no kdo ví…
  Lidi ho volili, přestože vědí o jeho partajním výhodám v minulosti a kdo ví jestli právě proto ty hlasy nedostal….psavcům nasazením náhubky taky hodněš pomůže..to provokační šílenství vby mohlo skončit… kdo ví…

  jen by mne zajímalo… sešel se někdy Babiš se Zemanm???? Dost názorů mají společných. i když řešení různá….

 10. VáclavP napsal:

  Asi mě někdo virtuálně zastřelí, ale přidávám pro zajímavost hlasování Čechů v zahraničí. Levičíci ale omdlí
  TOP 09 – 36,55
  Strana zelených – 14.14
  ODS – 10,45
  KDU-ČSL – 9.95
  ANO – 9.55
  ČSSD – 6.91¨
  Úsvit – 1.87
  KSČM – 1.84

  • Skogen napsal:

   Hlasování v zahraničí bych zrušil 🙂

   • jezevec napsal:

    hlasování v česku bych zrušil 🙂

    • Skogen napsal:

     To ovšem nemá logiku. Já bych totiž nechal volit ty, kteří zde skutečně žijí. Pokud pouze napůl, anebo vůbec ne, pak bych je nechal volit, pokud by jim stálo za to dostavit se. Koneckonců, žijí v jiné realitě.

   • cobolik pacholik vejlupek napsal:

    radovy pepik,co tu maka v tej riti uteka do DC,ci NY city,alebo angeles,wind city,kde su konzulaty isiel volit?premocno pochybujem,par vlastovek mozno,ale ty jar neurobia…

  • vlk napsal:

   Mno je otázka o čem ti, co už jsou venku hlasují! Já tenhle výsledek beru jako doporučení typu – vy, co máte v hlavě piliny a pořád si ještě myslíte, že to v Česku bude k žití, vám chceme prokázat službu. Protože si myslíte , že s Kalouskem, ODS a sinicemi byste to mohli přežít, tak mi vám je zvolíme a vy rychle pochopíte, že máte mazat za námi ven. Takhle to interpretuji já. A podle mne mají pravdu. Jestlipak by si toho Kalouska zvolili v zemi, kde právě žijí? Odhad je zřejmý.

   • VáclavP napsal:

    Nebo jinak, až se vrátíme ať je je to ještě k žití.
    Strany co dostaly venku víc než doma – ODS,KDU,TOP,Zelení
    Stany co dostaly víc doma – Usvit, KSČM, ANO, ČSSD
    Mimochodem proč nejde do politiky nějakej českej Gates, třeba zakladatel AVG atd ?
    Protože co za podnikatele leze do politky , jídlo ( Babiš), Okamura ( dovoz asijských turistů), autobusová doprava ( Jančura) . Musim se smát, ono asi v globalní ekonomice budeme přežívat , že sem budeme vozit turisty z Asie a produkovat vlastní potraviny ( to se ale nesměju, to je důležité ).

  • Vojnov napsal:

   To je celkem nepřekvapivé. V zahraničí volí hlavně zaměstnanci zastupitelských úřadů. Kteří tam jsou tak trochu vysíláni posledních 7 let pravicí. Takže žádé překvapení.

   • bara napsal:

    Tak nějak. Zaměstnanci zastupitelských úřadů, študáci a mlaďoši na brigádách… Malou část může tvořit pár lidí, co jsou tam služebně nebo na dovolené. Krajani nemají české občanství a nějaké volby se jich netýkají.

  • pepan napsal:

   to je jednoduchý, ambasády jsou plný těch, co je tam dosadila Bakalova Pravda un Láska. A jak napsal čobolík, socka, co je v zahraničí kvůli práci nemá moc času na volební návštěvu konzulátu. Sežere to čas a peníze.

 11. Mathias napsal:

  Celý problém marasmu, ve kterém se Česko už delší dobu koupe, spočívá podle mě v jedné jediné věci. Velká většina voličstva naprosto přesně ví, koho nechtějí ve vládě. A jásavě slaví, když se tam tento arcisatan nedostane. Co už ale nevědí moc přesně je to, kdo by tam tedy měl jít. Jinými slovy velká část elektorátu přistupuje k volbám jako k negaci svých politických oponentů. Nikoliv jako k pozitivnímu aktu. Řídí se logikou, hodím tam toho a toho, aby se k moci nedostali bolševici, nebo pravicová mafie nebo co já vím kdo další (podle osobních preferencí). Málokdo uvažuje stylem – hodím tam ty a ty, protože chtějí to a to a s tím já souhlasím.

  • Gerd napsal:

   Důvod je prostý, ve všech volbách jd ejen o volbu menšího zla, nikoliv volbu z přesvědčení. A v rozkradené zemi je opravdu prioritní nejdříve ucpat penězovody korupčníkům.

 12. Petrpavel napsal:

  Udělám reklamu filmu na ČT 1 dnes v 15:20 – Bouřlivé víno. Jak je možné, že v roce 1976 věděl scénárista jak to bude vypadat v roce 1990 a poté až do dneška? O těch koženýchkotasechbabišech…
  Popiska filmu z tv programu : „Film se odehrává na jižní Moravě od jara do léta osmašedesátého roku. Hlavní psotavou je Michal Janák (Vladimír Menšík), odborník v pěstování vína a předseda JZD v Pálavicích, který je ale kritizovaný pro starý způsob hospodaření. Několik místních podnikavců se rozhodne obchodovat s vínem na vlastní účet. Janák odmítá vstoupit do takového vinařského podniku. Spor o firmu, jejímž jediným cílem je zisk na úkor státu, rozdělí dědinu na dva tábory. Část jich sedne na lep podvodníkovi, emigrantu Hrdličkovi. Ten si nechá zhotovit vizitky neexistující společnosti a s půjčeným Mercedesem vyrazí do Pálavic. Proč tu blamáž nikdo neprokoukne? Režie Václav Vorlíček 1976“
  Proč o tom píši dnes? Zvolili jsme si znova podnikavce ze Slovenska a z Japonska. Nebo snad ne? Nepoučitelní.

 13. jaa napsal:

  Ten moravec je fakt neskutečný….

  • vlk napsal:

   Naopak – dneska naprosto skvělý výkon! Klasa!

  • Lex napsal:

   Říkal jsem si, jestli to není náhodou nějaká úchylka, nějaké sado-maso, způsobovat si ale duševní trýzeň – pokládat jednu za druhou tak hloupé otázky a dopředu vědět, že si ho tázaný namaže na chleba. A ani si do něho nekousne, ale odhodí do koše.
   Tím vůbec neříkám, že bych chválil Zemana, jenom se směju „zaklínači hadů“ VM (nevím ale, jestli se mám skutečně smát jemu, jestli vlastně jen neplní zadání – což považuji za dost pravděpodobné. Možná ale taky jde jen výron vlastní orientace.)

   • vlk napsal:

    Moravec byl naprosto skvěle připravený na Zemanovy neustálé trapné výpady . mající za cíl zesměšnit protivníka. A dal mu to po zásluze sežrat! Dneska Moravec předvedl brilantní výkon! Velká pochvala.

   • zdenekb napsal:

    Můj dojem je, že na sebe narazili dva – do svých řečí zamilovaní – narcisové…
    Ovšem na větu, že ‚morálkou se ohání kdejaký hajzl‘ reagoval Moravec pohotově.

 14. Petrpavel napsal:

  Už je tu znova : „…naše opatření nebudou účinkovat hned, bude to zpočátku bolet…“
  Kolikrát už jsme tohle od pravice od Klause po Nečase slyšeli?
  Tentokrát to pronesl za ANO Stropnický v dnešním pořadu na Primě. Není nad naši pravici …

 15. cobolik pacholik vejlupek napsal:

  tak ja boha neviem,hoci nepoznam tych vasich politikov,ale vsetko tu svorne place a kdekolvek citam,ze niekto prehral a mam na haku akukolvek stranu aj s jej nazvom,ci kobliha,ci samuraj,ci matka kurva,len nech robi pre vas,zmeni toto rozkradanie tam a vygumuje zaujmy nejakych prizdisracov a nastavi zaujmyy vas obcanov a moze to byt aj hitler.,lebo s ceskou army nedobije ani tri nase burakova na tom zasranom vychode,bo sa strati ta army v kopeckoch,len nasadit gestapacky system vo fungovani spolocnosti a jedinym a zakladnym cielom je pravo a poriadok.
  treba pockat dalsie 20 rokov,videl som tam behat malych cinanov,nemyslim rakosky,ty jak obcania vasho kraju,len s inym vyzorom urobia malu chinu z toho ceska ak nasadia china system,pracovitost,skromnost a nasadenie pre celok o co sa stara tam v chine ta kapitalisticka komuna,kde jasne vidno,ze to funguje a nie nejake corporation od finacnej gramotnosti.
  najlepsie,je tych sikmookych managerov nabrat teraz,vysrat sa na vase najlepsie strany a ich svetle zitrky,bo podla reakcii,vidim,ze samy si nemozete dat rady,vlastne hlavne je ze zase volby na hovno vysli a od tej srandovnej revolucie,jej cesky ovcan pro srandu kralikum,tazke bud sikmooky z poza toho murika,alebo teror made in gestapo inac nebude zo psa slanina.

 16. jvf napsal:

  Tak slizoun Hašek už vyzval Sobotku k odstoupení. Lepší chvilku si vybrat nemohl.

  • Skogen napsal:

   To se dalo čekat a pokud ČSSD půjde do techtlí s Babišem a má v tom nějakou naději na úspěch, pak by Sobotka odstoupit měl. Přece jen reprezentuje jinou polohu.

  • Lex napsal:

   A nemyslíte, že to je logický požadavek? Bez ohledu na to, kdo ho vznesl.
   Přečtěte si ten článek – Sobotka sám a jediný převzal volební kampaň jako kampaň JEDINÉHO muže. Nemůže nenést osobní odpovědnost za takový DEBAKL – nebo snad to chcete nazvat volební výhrou? ČSSD ztratila oproti roku 2010 dalších 138 428 voličů!
   Po nečaskaloskově hrůzovládě. Kdy jim mělo stačit, jen aby nic nedělali, aby tu přízeň voličů nezkazili. Sobotkově křídlu se to přesto dokonale povedlo zmatlat v rámci prezidentské volby. Přízeň šla dolů. A pak ta dementní sobotkiáda po jmenování Jiřího Rusnoka předsedou vlády a po jmenování jeho vlády. Sobotka zkundil, na co sáhl, včetně volební kampaně na předčasné volby. Představa „smrťáka“, jak se prochází líbeznou českou krajinou, jak byl jeho hlavní volební spot, tak to byla síla.
   Je to JEHO volební výsledek, ne, že ne. Bez ohledu na Haška.

  • tyrolák napsal:

   Mne se náhodou Sobotka „líbí“, když si nasadí klobouk se štětkou zvaný tyrolák, vypadá pak jako pravý Štajerák či Bavor. Jawohl mein Herr. Zu befehl.

 17. náhodný napsal:

  Za 2 hodiny má rezignovat Sobotka. Zpráva od syna pracujícího v televizi.

 18. Rošádek napsal:

  Ta zpropadená nepřátelská média – co si to zase vymýšlí:

  „v neděli deník Česká pozice přišel s tím, že už včera tito dva Sobotkovi kritici (Hašek a Zimola) a s nimi také Milan Chovanec, Jeroným Tejc a Zdeněk Škromach tajně jednali na Lánech, kam je pozval prezident Miloš Zeman. Stejné informace prozradily stranické zdroje i Aktuálně.cz.“

  • kopřík napsal:

   Tak 20,5 % je jednoznačně propadák, po 7 letech v opozici a po zkompromitování TOP a ODS. V tomto smyslu je určitě třeba ptát se po odpovědnosti vedení. Ovšem včetně pana Haška.

 19. Rošádek napsal:

  Nejoblíbenější slova samolibého staříka: hlupák, idiot, hajzl …

  „Každý hajzl se zaštiťuje morálkou. Proto jsem se v programu SPOZ morálkou také zaštítil. To musí přece pochopit i úplný idiot. Blahopřejí vám, pane Moravče, že i vy jste to pochopil.“

 20. Řezníček z Brna napsal:

  Mám obavy o další vývoj v ČSSD. Pátá kolona Hašek a spol. můžou začít destabilizovat stranu už jenom tím, že budou žádat odstoupení Sobotky. Pokud se ČSSD zhroutí, padne jediná reálná hráz proti neoliberalismu. Pak nás už Bůh ochraňuj, co může ve společnosti následovat. ČSSD má jedinou možnost jak se zachránit: Sjednotit se a jít do koalice s ANO a KDU. Pokud skončí po druhém volebním vítězství zase v opozici, bude to jejich konec.

Komentáře nejsou povoleny.