Volební hospoda


právě  se zavřely  volební místnosti a  vlk  otevírá pro svoje  štamgasty  i náhodné kolemjdoucí  volební hospodu.  U píp  nikdo nestojí, točíte  si  sami a platit nemusíte. Takže  směle  do  toho. Co  si našenkujete, to budete  mít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Diskuse se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

157 reakcí na Volební hospoda

 1. Petrpavel napsal:

  Jdu se projít. Výsledky chci vidět až navečer – nejprve povede levice (menší obce a města), pak se to bude točit na druhouu stranu a moje milovaná ( 😦 ) Praha tomu dodá černou tečku. Takže nechci se radovat předem, odcházím středem.

  • Kchódl napsal:

   To chce brát v klidu. Ale je fakt, že Praha má vysokou koncentraci „kulturní fronty“ a na státu a dotacích závislých lidí. Ti se cítí jako „lepší lidé“ a žerou TOP09 propagandu. Nakonec je to tak, že volí korupčně podle své peněženky, mnohdy jsou i vydíraní v zaměstnání (nosí ukazovat zbylé volební lístky, ano – i takoví pošuci tam ve státních pašalících jsou). Státní správa – tu si tihle protistátní (protičeští) lumpové zkorumpovali.
   No tak co.
   Venku je krásně, už jsem sice bruslit byl dopoledne, ale kouknu na youtube, jak ta super holka jezdí šikovně slalom mezi kelímkama od jogurtu, nazuju brusle s malýma kolečkama a jdu sebou chvíli mlátit o asfalt.
   Zdar večer.

 2. Jan Hladík napsal:

  Jak tam vylétlo 51 % pro KDU, tak se mi protočily panenky…

 3. prirodovedec napsal:

  Pomalu se na tom da stavet sice mala procenta, ale trendy zacinaji byt. CSSD vitez nic moc asi 25 (Morava ji vytahne, Praha ji srazi), KSCM cca 16, Babis 15, TOP 10, KDU 8, ODS 8, Usvit 6, ucast asi preskoci 60%. Ostatní mimo. Koalice zajimave a krehke, dvojice stran nebudou stacit, absurdita všichni (5) proti levici muze stat za to a byt pro obcany dostatecne funkcne nefunkcni.

  • Občan napsal:

   Volební účast s každým dalším okrskem klesá a už je na sotva 58%. Velká města to ještě výrazně zhorší.
   Když tak koukám na ten tyrkysový sever, lámu hůl nad národem i nad republikou…

   • Eobert_H napsal:

    Babišovci přece slibovali zajistit lidem práci i po padesátce…Jsem opravdu, ale opravdu moc zvědav, jak toho, při té obludné věkové diskriminaci, která u nás panuje, dosáhnou…Ale ty koblihy určitě taky nechutnaly špatně…..Kdepa, kde jsou peníze…

    • Občan napsal:

     Jednoduše – pro své náhražkové žrádlo bude potřebovat další sklady a mrazírny a do nich mraky padesátikorunových agenturních nádeníků.
     Pracovní agentruy mohou bouchat šáňo, čekají je zlaté časy…

  • český maloměšťák napsal:

   Babiš nemusí jít nutně proti „levici“. On ty dotace potřebuje. Je možné, že ANO čeká rozkol a tak zde můžeme mít časem LIDEM No. 2 /NE 2O13 ??? :)/., nyní pro změnu podporující “ levici“. A asi bude takový “ levicový “ blok i životaschopnější, protože samotný vůdce půjde s tou levou částí.

   Pojem “ funkčnost“ dostal v české realitě posledních let takový obsah, že z něj mám spíše hrůzu.

   Jdu na ryby, chytat ryby považuji za funkčnější než chytat lidi a to i když nic nechytím.
   A zítra ráno Slunce zase vyjde, tak co…

   Jarpora je mi líto, takový políček si jeho strana nezasloužila…má zatím zhruba třetinu toho co komunisté formální. Snad se z toho jarpor ale včas otřepe a opět nám to všem vysvětlí tak, aby z toho ODS vyklouzla jako faktický vítěz voleb.
   Mám ho velmi rád, snad jen bratry Marxovy mám radši.

  • spiklenec napsal:

   Tak jak , hoši? Lepší než drátem do oka? Nebo horší?
   Asi to tu poněkud rozprudím. Tak především: Tento výsledek byl utvořen dopředu. A čím? Volbou Zemana prezidentem. Jakkoli na mnohé máme s majitelem těchto stránek rozdílné názory, tak v případě Zemana jsme se shodovali. On nemohl tušit / a já ovšem také ne/, kam až situace dospěje, a jak toho využije tzv. pravice. Byli jsme tu za Zemanem umanuté persony.
   Západní média mohou slavit a český pitomec koneckonců také. Média proto, že trefila italskou autostrádu skrze čekého Berlusca , a český pitomec proto, že skrze náklonnost k novým a novým stranickým projektům umožňuje nekonečné volební vítezství pravice. České holé prdele teď dostanou konečný nářez. Žádné oteplovačky na zimu zprava ani náhodou. Skláním hlavu před Slováky, kteří – když už řešili menší zlo – tak mu dali aspoň formu odplaty.
   Do dvou let bude zprivatizován Budvar. Ten je velmi ohrožen. A Zeman? Na toho už v tuto chvíli mají zvolení políčeno. Kromě fenoménu předčasných voleb se možná dočkáme i realizace institutu odvolání prezidenta. Tak to prostě je , zemaníci.
   A dále: Ve vládní hře jsou jenom nekonečné hybridy. Český vejr umožnil zbytku privatizačních žraloků, aby mohli na zbývající českou živou tkáň. Český vejr si sám vládnout opravdu neumí a začíná být velmi aktuální otázka postupného splynutí
   s německou realitou. V ní už český vejr nebude mít možnost mršit donekonečna na co přijde. Těmito volbami český vejr ukázal vztyčený prostředník všem českým mužům a ženám, kteří se kdy v historii zasloužili o českou věc.
   Babiš mluví jako když Bilak rozpráví a japoneček je teď náš český soudce Oka.
   Copak by asi řekl Karel Kryl?

 4. VáclavP napsal:

  Vypadá to na koalici ČSSD,ANO a KDU….v opozici ODS,TOP,KSČM..spokojeni můžou být všichni.

  • Eddie napsal:

   v podstate jo

  • Občan napsal:

   Naprosto nefunkční slepenec. Sice nemám o ČSSD valného mínění, ale zatím se nedomnívám, že by to byli lidé zcela bez mozků, kteří by si nebyli vědomi politické sebevraždy, již by vstupem do něčeho takového spáchali.

   Naopak se domnívám, že Kalousek si již spokojeně mne pracky a chystá se zpět na MF Babiš se s ním rád domluví – mikdo jiný mu nezaručí takové podmínky pro podnikání jako Kalousek – a lidovci ochotně nastaví komukoli, kdo je pozve ke korytu.

   • VáclavP napsal:

    pane Občane , poďte se vsadit ! o deset piv, sme v hospodě.

    • Občan napsal:

     Deset piv by byla moje smrt 🙂

     Ale pokud vyhrajete, tak asi budu mezi prvními, kdo vyrazí na Václavák demonstrovat.

    • zemedelec napsal:

     Pane VáclavP.
     Když už jsme v té hospodě,tak takovou hospodskou blbinu napíši.
     Co když řekne Babiš Sobotkovi,uděláme koalici jenom když půjde TOPka.

    • Občan napsal:

     Ať počítám jak počítám, zatím to vidím na upocený matlanec pěti (možná šesti, protože asi nakonec prolezou i zelení) středopravých partají, z nichž některé mají sklon k extrémismu, a levici jednoznačně v beznadějné opozici.

     Ty kobliha těm, kteří jí nahradili rozum, hodně zhořkne.

     • Občan napsal:

      A protože nás ještě čekají veliá města, je dost dobře možné, že to Babiš nakonec vyhraje.

     • zemedelec napsal:

      Pane Občan.
      Jasně to dokazuje,že Babiš posbíral pravicové hlasy,Přesně jak píšete,že mnozí mají místo velkého mozku,připálenou koblihu,říká se něco jiného,ale ještě nejsme pod stolem.

     • Občan napsal:

      Pane Zemědělče,
      „lid“, který se neráčil dostavit k volbám, si opravdu nezaslouží žádné ohledy. Stejně jako ti, co mají místo mozku oblemcanou koblihu.

      Sobotka doslova prosil lidi, aby přišli k volbám, protože jinak je vyhraje pravice; měl pravdu. Přesně to se stalo. Jen s tím rozdílem, že to, co vyhrálo volby, je mnohem horší než byla korupice.

     • Robert_H napsal:

      Tak kobliha říká, že do vlády nechce, nejšťastnější je z toho, že zabránil vládnout levici a chce pouze lepší zákony. V podstatě říká, že ve vládě nebude podporovat nikoho.

 5. jaa napsal:

  Promiňte mi, ale já to vypla. Slyšet Moravce je nad mé síly a nervy….. Mám dvě“ kéž by“ ale ty se nesplní… tož radši jdu dělat něco smysluplného…

 6. vonrammstein napsal:

  Já tentokrát volit nebyl. Nebyl čas.

 7. Eddie napsal:

  socani pod 20 😃

 8. palosino123 napsal:

  Výsledek TOPky odpovídá volbě podle peněženky, ale ti Komunisté…ač levičák, nikdy bych jim to nehodil. Tolik protestních hlasů, zrovna jim? Samusráčovi z Prahy i Moravy úspěch přeji, sám mívávám často šikmé oči. No a Andy…Andy, kterého politika bavit musí…se ubaví k státu jako firmě a dál, dál páni…i to je prý politika…Děláš dobře, co tě baví (citát vrchního Karase), ještě na povrch světo světla vyhřeznou jeho angažníci…barvité, magnetické, třeskuté po zoufání to bude!…a ODS?…překvapení?…snad jen pro ně…Pozor, bez erekce! Nenápadná masturbace povolena! V okvětí, kde je blizna, kde je blizna!, Miloši?

 9. VáclavP napsal:

  Z Plzeňska: Porazí ODS TOPku a dostane se Bárta do sněmovny ? je to na těsno,

 10. jir65 napsal:

  Jako volič CSSD povazuji vysledky za katastrofu. Jak jinak to nazvat po po 7 letech v opozici. Nakonec to bude tesne nad 21 %. Pouze upozornuji na realnou koalici ANO+TOP+ODS+Lidovci, nyni maji asi 95 mandatu a asi to jeste poroste. Nakonec mozna nebudou potrebovat ani Okamuru. Nezbyva nez pouzit vetu klasika „Welcome to hard times“.

  • Robert_H napsal:

   Jako volič ČSSD souhlasím. Ale, jak napsal Občan :““lid”, který se neráčil dostavit k volbám, si opravdu nezaslouží žádné ohledy. Stejně jako ti, co mají místo mozku oblemcanou koblihu…“

   • jir65 napsal:

    Tak tech mandatu uz maji 97. Jinak je jasne videt, ze CSSD a levici jako takove chybi charizmaticky lidr, Sobotka je asi slusny, ale jen to nestaci. Pro me je predevsim totalni fiasko vedeni CSSD. Nechapu take proc Sobotka musel kandidovat na jihu Moravy.

    • Petrpavel napsal:

     Nenadávaj na zrcadlo (Sobotku) když máš (český voliči) křivou h..u.
     Ne, ne, i kdyby v čele ČSSD stál sám Dobrotivý bůh českým koblihám se nezavděčí. Proboha, nevyčítejte těm, kdo si to nezaslouží …

  • Kchódl napsal:

   Haha.
   Nejhorší smrt je z vyděšení.
   Ono to nějak dopadne. Každopádně bude veliká sranda.
   Škoda, že bylo málo voličů a tím pádem se kyvadlo nepřehouplo na tu levicovou stranu – to by ta pseudo-pravice, spíš tedy levičácká korporátní pro církevní levice (zkráceně klerofašisté) odpadla. No tak v nejhorším bude škodit ještě jedno dvě volební období, ovšem pak nastane ten totální dance macabre, případně šavlový tanec.
   Ale asi to tak dlouho nepotrvá, samotná EU do té doby imploduje a rozjede se to i tady.

   Deziluje lidí bude obrovská, obávám se, takže za pár let už dnes uplatněné tanečky nikoho neoblafnou.

   Jedno je na tom všem dobré – znovu se zamíchaly karty a hra pokračuje. List sice stojí za hovno, ale snad se alespoň rozjede konečně stát, zakázky a průmysl – už dva roky všichni dělali mrtvé brouky a nikdo si do ničeho netroufal.

   Fujtajxl, alespoň snad teď skončí to štvaní v TV, novinách a na netu a lidi se trochu zklidní – ta havloidní permanentní revoluce začínala už být nesnesitelná.

 11. Akela Vlková napsal:

  Peču štrúdl, patlám bramborový salát a sleduju průběžné výsledky. Teď mě donutil opustit moji útulnou kuchyni náš psík jezevčík, s tím, že volby jsou volby, ale on si potřebuje na rohu přečíst SMS od svých favoritek. Tak jsem se nechala ukecat, chápu, že láska je láska…. prošla jsem naše sídlišťátko, kde jsou otevřená okna (téměř všude, je dnes skutečně na počasí krásný den), tak tam byla slyšet televize a volby, volby, volby….. Nejsem ani zklamaná, ani rozradostněná ( zatím). Jistá jsem si s jedním… že až sečtou Prahu, budou výsledky vypadat jinak. Ale já jsem trpělivá, počkám si na konečné výsledky. Jen přemýšlím, čím zacpat ústa své drahé polovičce, aby se zdržel komentářů…. jdu se mrknout do trouby, štrúdl to jistí.

 12. palosino123 napsal:

  No jo, Andy vyděsil, tak tu máme opět podnikatelsko-pravicově-účelový slepenec. Príma!

 13. Mathias napsal:

  Teď jsem slyšel Babiše, jak říká: „Ve vládě nebudeme, vládu kde by byla ODS, TOP nebo ČSSD nepodpoříme.“ Takže co teda bude… Tahle země je ještě ve větších sračkách, než byla po volbách minulých. Potěšil mě snad jen výsledek Zemanovců.

  • Akela Vlková napsal:

   Že Babiš nepodpoří levici, tomu věřím, ale že nepůjde do vlády ? Tak tomu nevěřím. V televizi proběhlo, že doporučí, aby ANO nešlo do vlády. Jenom doporučí…. tak se necháme překvapit, ale já si myslím, že ten už má ministerstva vybraná.

   • Robert_H napsal:

    Nakonec může s vážnou tváří sdělit, že jeho doporučení neprošlo a že byl přesvědčen spolustraníky o naprosté nutnosti účasti ve vládě – prozáchranu demokracie v této zemi..;-)

  • Šims. napsal:

   Opět se ukázalo – nechoď Vašku s pány na led, polibek Zemana znamenal polibek smrti. To je to pozitivní, jo a ještě ta BOBO, top je taky radostné. Ostatní je už jen samá hrůza. No a nyní na obrazovce přistál Kuba, je to troska, vypadá jako na vlastním pohřbu. Divím se jen, že Němcová nastrkuje za sebe zlého muže. ODS asi mělo strach z hysterického záchvatu. No a přidám něco pro pobavení – včera v obchodě, kde jsme byly jen tři ženy, zašla jsme za známou prodavačkou a přišlo na volby – paní co si vybírala nějaké hadry řekla, že asi bude volit toho Kamásútru, že mu Moravec v televizi ubližoval a byl na něj škaredý, tak mu to tedy dá. Vypadá to, že takových lidí bylo více, kde Moravec nahrál hlasy. U nás má Okamura novou přezdívku, sice indickou, ale je to krásné pobavení.

 14. jezevec napsal:

  nakonec to není tak zlý, velmi rád jsem se v odhadu mýlil.
  pokud se oranžoví dostanou pod 20%, a zemanovci daleko pod 3% – tak se k volbám obtěžovala ta inteligentnější část elektorátu, a babišovci.
  tak to vidíte, celý týden se tady vede diskuse o morbiditě omezovat volební právo pro nepřispěvatele do rozpočtu – a stačí uspořádat volby na třídenní víkend, objednat hezké počasí – a blbci zůstanou u lahváče s bůčkem …..
  takže sobotka zůstane jako kůl v plotě, ods definitivně zmizí v propadlišti dějin, babišovci se do roka a do dne rozpadnou na šest rozhádaných pidistraniček, a v roce 2016 nové volby.

  • VáclavP napsal:

   Nebude to tak, Babiš sehraje roli zprostředkovatele povolební situace. Nechá vládnout ČSSD.

  • Občan napsal:

   Abyste se nedivil.
   Babiš žádné babišovce ve skutečnosti nepotřebuje a jsem toho názoru, že žádní neexistují. Zapomínáte, že jeho „hnutí“ je ve skutečnosti pouhá servisní firma; takže má k dispozici 14 důvěryhodných krajských manažerů a zbytek jsou zcela postradatelní poskoci. Na ovládání plebsu (i Vy, Jezevče, do něj patříte) má svá média a to mu stačí.
   Nemá se co rozpadnout, protože svůj holding má pevně pod kontrolou.

  • Majka napsal:

   Uniká mi, koho by volili ti neinteligentní, kdyby nezůstali u toho bůčku.

 15. Občan napsal:

  Faktickým vítězem voleb je, vážení, Kalousek. Až budou sečtena velká města, bude mít TOP09 kolem 15%.
  A to bude vošklivý. Moc vošklivý. Protože ten živočich se bude mstít a bude k tomu mít mnoho příležitostí.

 16. pražák napsal:

  Tak to řekl Babiš jasně: Socany nepodpoří, levici nepodpoří, tak teď si můžou všichni ti, kdo čekali, že jim nasype do žlabu protřít zraky.

  • Robert_H napsal:

   Jak je vidět, stále platí ono známé, že národ má takovou vládu, jakou si zaslouží…

  • Akela Vlková napsal:

   Koblihy, ale se značně prošlou expiračkou.

  • zemedelec napsal:

   Pro pražák.
   Výborné.Takže pan Krása bude mít znovu Drábka,určitě bude nadšený,akorát to zase odnesou jiní,ale jak píše Občan je jim to přáno.

 17. Vojnov napsal:

  A do hajzlu….

 18. Mathias napsal:

  Myslím si, že voliči ANO se budou do roka a do dne bít do hlavy. Tipuju, že to jsou ti samí, kteří předtím naletěli vevrkám a částečně TOPce a ještě v budoucnu naletí kdoví komu. Vážně uvažuju, jestli to způsobila teplá sobota nebo demence více jak 50% národa.

  • Robert_H napsal:

   Bohužel to spíše vypadá na onu soustavnou demenci 😦

   • Xaver napsal:

    Pochopí, až „budú rypákom zemegulu ryť, ako červená myš“ (major Terazki). A ono to zřejmě přijde…

  • Vojnov napsal:

   Jakkoliv tomu moc nevěřím, tak doufám, že ne… způsobila to teplá sobota, mediální masírka a nasrání 50% národa.

   (a neviditelnost socdem…)

   • Občan napsal:

    Vojnove,
    když jsem nasranej, tak jdu k volbám a volím. Proti těm, co mou dožranost způsobili.

    Jenže co se stalo? Venkov a malá města zůstaly doma a prořezávaly stromy na zahrádkách nebo zblajzly koblihu a hodily to Babišovi.
    Málo lidnaté okrsky měly volební účast do 58% a poskočilo to nahoru až když naběhla velká města. Ti, co jsou dosavadním vládnutím pravice a hospodářskou krizí nejvíc postiženi, k volbám prostě vůbec nešli!

    • Robert_H napsal:

     A to je pro mne něco NAPROSTO nepochopitelného…:-/

     • Mathias napsal:

      Pro mě to bohužel pochopitelné je, ale moc se mi to nelíbí. Lidi si asi fakt potřebujou sáhnout až na dno. Na úplné dno. A to se ještě nestalo.

    • Vojnov napsal:

     Právě z té nasranosti to hodili Babišovi a Okamurovi. Babiš a Okamura jsou strany tekutého hněvu. Lidí, kteří to (vlastně) házejí těm, co v parlamentě nebyli…

     Skorem bych řekl, že přišli ti, co nepřišli posledně… a hodili to Babišovi… a nepřišli ti, co to minule hodili korupici (a ti, co nechodí nikdy nikam)… těch 25 % pro Babokam by tomu celkem odpovídalo.

 19. Germanicus napsal:

  Když koukám na průběžné výsledky, tak si vybavuji dopis vojáka z fronty (Haškův Švejk). „Dostali přes prdel, drahá ženo…“
  Postupně se bude ukazovat, kdo všechno přes tu prdel (vedle socanů a ODS) dostal. Obávám se, že opět asi my všichni…
  Pro mě je největším negativním překvapením úspěch lidovců (po všech těch církevních restitucích a prohlášeních představitelů katolického kléru /např. Duka/), 😦

  • Petrpavel napsal:

   Lidovci byli celkem jistí – právě po té masáži věřících oveček katolickým klérem. Ovládaná nemyslící masa.

  • Xaver napsal:

   Vysvětlení má Mathiasovo vyjádření výše, zejméne jeho druhá polovina.

 20. jaa napsal:

  Mno, za 150 minut spočítaných 98% hlasů aj, aj,,, kolikpak to stálo Babiše koblih…. Tento národ si zaslouží spadnout na hubu… a fest

 21. Kanalnik napsal:

  Tak jsem prave skoukl vysledky (92% secteno). Po prezidentske volbe, kdy si lide do druheho kola zvolili misto skutecne nadejnych lidi reprezentaty stavajicich a starych poradku, je dnesni vysledek pro mne potrvrzenim, ze cesky volic ve sve vetsine neni schopen dohlednout dal nez na televizni obrazovku bez schopnosti hlubsi orientace v tom, co se v tehle zemi deje. Jak muze mit ANO, TOP09, ODS a Usvit dohromady 98 kresel po tom vsem, co se tu odehralo, to je proste z hlediska zdraveho rozumu naprosto nepochopitelne. Takze, jak napsala Dasha vcera – jen houst. Mam po nalade.

  • Mathias napsal:

   No protože, jak poznamenal Moravec, Babiš byl u Krause a pak ještě v nějaké jiné estrádě a hned se jim zdvojnásobily preference. Ten jediný pochopil způsob myšlení českých voličů.

 22. teste napsal:

  Tak jsem si před chvílí otevřel akutálně a se zděšením sleduju výsledky voleb. Nejprve se ovšem musím přiznat, že jsem poprvé v životě do parlamentu nevolil. Ne že bych neměl koho, ale jsem od září mimo ČR, před odjezdem jsem si nevyřídil voličskej průkaz a až tady zjistil, že jenom s pasem na ambasádě to nepůjde 😦 Výsledky jsou tedy i mou vinou, přesto bych měl na kosíře níže pár otázek.
  Za poslední dva měsíce jsem téměř nesledoval zprávy doma, takže je to pro mě teď dost nemilé překvapení. Dle průběžných výsledků jsou pro mne vítezi voleb Babiš, KDU a Okamura. Naopak jako poražení se mi jeví socani a zemani a vlastně levice vůbec. U ODS myslím můžou slavit, že mají vůbec nějaká křesla.
  Jak je ale možné, že po sedmi letech pravicových vlád, které vedle mnoha skandálů a (nejen) hospodářského úpadku přinesly i citelné zhoršení životních podmínek pro mnoho (snad ještě ne většinu?) lidí, nedostane zřejmě levice ve volbách dohromady ani 40 % ?? Vždyť ještě nedávno byla důvěra v pravicovou vládu na bodu mrazu!
  Také by mne zajímalo, co se za ty dva měsíce stalo, že nějaký Babiš najednou dýchá na záda „vítězi“ voleb? A co se proboha událo se Zemanovcema? A co to znamená pro prezidenta? Díky komukoli s kosířů za názor.

  • varadero napsal:

   Je to jednoduché stranam typu ODS,TOP,ČSSD věří snad už jen absolutní moulové.

  • Občan napsal:

   No, nad tímhle asi bude kosířstvo ještě chvíli přemýšlet také. Protože mi to rozum nebere a když projedete diskusi, zjistíte, že je nás takových víc.
   Nepíše se mi to snadno, ale patrně jsme skutečně z větší části národem telenovel, výprodejů a jalových plků. Bohužel to s těmi, kteří se zachovali jako tupé stádo a nešli k volbám, odskáčí i ti, kteří chtěli skutečnou změnu a volili pro ni.

   Proč neuspěli Zemanovci, to vůbec nechápu. Ale pokud připustím výše zmíněnou tupou stádnost, pak je vysvětlení nasnadě. Ti, co nešli volit nebo volili Babiše, se vůbec neobtěžují nějakými volebními programy. Nečtou, nepřemýšlejí, neptají se. Živočichové, s nimiž lze manipulovat dle libosti.

   • Robert_H napsal:

    Pesimistický komentář, ale, dle mého, velmi výstižný.

   • zemedelec napsal:

    Pane Občan.
    Jenom tak mezi námi,určitě se musíme pozastavit o roli KSČM.

   • Brejlovec napsal:

    Neúspěch Zemanovců mě netrápí, bohužel se ale zdá, že jejich voliči utekli nikoliv k ČSSD, ale k Babišovi. I ostatní voliči levice myslím ve velkém prchli k Babišovi. Jaké bude jejich překvapení, až začně prosazovat pravicovou politiku.

  • Mathias napsal:

   Tak pokud jde o ty strany bývalé koalice, TOPka to má jisté vždycky, protože na určitou část populace (uejména pražskou kavárenskou maloměstskou smetánku) bude knížecí fajfka vždycky platit. ODS je stále v parlamentu, to jakkoliv smysluplně vysvětlit nedokážu. Možná těch 7% je skutečný kmenový elektorát lidí, kteří jsou na stranu nějak finančně napojeni (plus jejich rodinní příslušníci). ČSSD se v podstatě zlikvidovala sama. Myslela si, že vedle téhle ubohé vlády stačí jen sedět a mlčet. Že jim volební vítězství spadne tak nějak do klína samo. Navíc Sobotka není leader ani z jednoho procenta. Když se k tomu přidaly aféry ČSSD při sestavování kandidátek, různé soudní žaloby zhrzených členů, soustavná podkopnická práce týmu kolem místopředsedy Haška (podle mě je to on, kdo má na tom výsledku lví podíl), bylo vymalováno. Kromě toho pomohly i média. Spojování soc.dem. s nějakou rudou totalitou hodně zafungovalo na voličů. A Babiš? To jsou druhé veverky. Dokázal jako jediný zvednout rukavici, kterou do ringu hodila minulá vláda. Upřímně jsem nečekal, že po debaklu lovců dinosaurů ještě někdo s podobně směšnou a plytkou agendou uspěje. Ale stalo se a inkasoval dokonce ještě více hlasů. Vysvětlit se to snad dá jedině postupnou degenerací a demencí českého elektorátu. Tož to by asi tak ve zkratce bylo vysvětlení tohoto Armagedonu.

 23. Hudec napsal:

  Jak je zřejmé (už je to skoro sečteno) v mém regionu Plzeňském kraji je vlastně všechno O.K. Levici volilo jen asi 22% oprávněných voličů, zbytku se buďto daří celkem dobře anebo chtějí pevnou Babišovu ruku.
  Je třeba se podle toho zařídit a starat se sám o sebe.
  Kdo chce kam, pomozme mu tam.
  Howgh.

  • Občan napsal:

   V Plzeňském kraji hlavně skoro polovina elektorátu (odteď tomu živočišstvu budu nadávat „dementorát“) vůbec volit nešla.
   Těch 57%, kteří se nakonec dovalili k urnám, to ze 37,3% naházeli právě levici 🙂

   • Hudec napsal:

    Pardon, ale ty moje součty prostě sedí, s tím nic nenaděláte.
    Kdo nejde volit, asi ho nic tak moc netrápí.
    Všechno je v pořádku, jedeme dál.
    Zase sice nedáme vrstvu štěrku do dálnice, vymyslíme novou sKartu atd., ale celkem to nikomu zase až tak moc nevadí.
    Takže zatím dobrý, ne?

    • Petrpavel napsal:

     Váš pohled Hudče je analyticky přesný, i když to tak na první pohled nevypadá. Musím se přinutit abych ho sdílel s Vámi.
     Ale jo, jo, půjde to.
     Co taky zbývá, že?
     Už se začínám těšit na ten ohňostroj nápadů naší politické elity ( 🙂 ) tentokrát už ne s menšinou, ale s většinou Johnů, Kočích, Drábků a Auaubiomas.

    • Občan napsal:

     Já se nechci hádat, ale uvedl jsem oficiální výsledky:
     http://www.novinky.cz/volby/snemovna-2013/plzensky-kraj

     Ahaaa! Už to chápu – on to je přepočet na všechny voliče 🙂 Tak to sorry, máte pravdu.
     V tom případě ovšem pravice obdržela pouhých 19% a nevyzpytatelný Babiš cca 10,5% 😉 To o spokojenosti moc nesvědčí.

     No… Novokorupice to rozjede ve velkém stylu, protože má o dost silnější mandát než v r. 2010 (byť je poslepovaný z ještě roztodivnějších subjektů).
     Čeká nás cesta na úplné dno a zašlápnutí držky do zeleného šlemu na něm. Pak se možná vzpamatujeme.

 24. varadero napsal:

  Dobrá komedie do vlády nechce TOP,nechce tam ODS,nejde tam Usvit nechce tam ANO ,nechce tam KSČM hm kdo tam tedy půjde?ANO nepodpoří TOP ani ODS ani KSČM ani ČSSD.Usvit podpoří jen toho kdo bude hlasovat pro přímou demokracii.ANO nechce do vlády chce jen prosadit zákony které navrhují.

  Začína to být moc dobrá švejkovina.

  • Joda napsal:

   Takže vlastně Zeman nedostal na zadek, jak se nám v televizi snaží namluvit. Zemanova (Rusnokova) vláda tu bude vládnout ještě řadu týdnů, možná měsíců.

   • zemedelec napsal:

    Nevím nevím.
    Stačí podplatit Okamurovce,co není problém a jedeme s kopce zas.

   • Občan napsal:

    Je to sice chabá útěcha, ale doufám v to.

    Kdyby se to stalo v jiné zemi, dost možná by se alespoň část nezúčastnivšího se dementorátu vzpamatovala a vydemonstrovala by si další volby. V ČR je však něco takového zcela vyloučeno.

   • Rošádek napsal:

    Vidím, že padají zábrany, a zemanovci už se ani nesnaží nic předstírat.

 25. Vojnov napsal:

  Nadhazuji hypotézu: přijede Zeman na bílém koni s návrhem neparlamentní vlády, které projedná důvěru u ANO, Úsvitu, KSČM a ČSSD. Zaorálek, Dienstbier a Sobotka skončí podle Zemanovy libovůle…

  Kalousek, Bělobrádek, Kuba a pražská kavárna budou bubnovat pro záchranu demokracie a mezitím, se systém se plíživě změní na prezidentský. Jestli je to dobře, nebo špatně, nechám na zvážení p.t. obecenstva…

  (takže možná to nebude Kalousek, kdo se bude smát, ale Zeman. Vzhledem k tomu, co všechno naplival Kalousek na oba prvně jmenované, tak bych se tomu ani nedivil…)

  • varadero napsal:

   Že zmizí figurka Dienstbier bude jen moc dobře je to stejna osoba jako Klaus a Kalousek a spol

   • Kanalnik napsal:

    myslim, ze se mylite… ukazte mi nekoho jineho v CSSD, kdo drzi slovo tak, jako Dientsbier

    • varadero napsal:

     Ukažte mi výsledky co za Diensbierem stojí? absolutně nic ,jeho otec disident politik a to ma být pro synáčka jako kvalifikace na vrcholového politika? to je to stejné jako biomasa nabo ty dívenky z veverek.

     • Kanalnik napsal:

      drzel se sveho slova a nevesel do naruce ODS a kmotrovske casti CSSD po volbach v Praze, a drzel se sveho slova ohledne Milose Zemana po prezidentske volbe – narozdil od veverek napriklad, ktere vesly do naruce ODS a TOP09 – toho si ja osobne vazim

 26. Akela Vlková napsal:

  Při jednom venčení našeho jezevčíka jsem si vyslechla debatu : „Týýýý hele, ten Babiš, to je ale šoumen. No vííííš, jak v tý reklamě s Jágrem říká “ A mám to votočit ?“ Hele, to mě teda dostalo, volím Babiše.“ Co k tomu dodat ?

  • Robert_H napsal:

   Máte pravdu – ale pořád mi hlava nebere to ohromné množství hlasů pro něho. Momentálně cca 900.000…:-(.

   • Akela Vlková napsal:

    Roberte, nesnažte se pochopit nepochopitelné. Mě toho hlava nebere v těchto volbách víc.

  • Mathias napsal:

   Upadající školství, totální selhání rodiny, internetová generace. Co k tomu dál dodávat.

 27. Eddie napsal:

  Ja jsem spokojen a otviram 12 lety Brugal.

 28. Rošádek napsal:

  Vidím to na další brzké předčasné volby. Že by na jaře?

 29. jaa napsal:

  Socani udělali chybu že Sobotku nevyměnili a že je tím tandem Sobotka+Dienstbier+ Zaorálek je definitivně potopili— vlastně tak jak bylo v plánu. A Paroubek se může smát.
  Ale když nikdo nechce… tož.. holt na vánoce tu budeme mít další volby…… :-))
  Leda by ti co prohlašovali že s tím či oným NEE slovo nedodrželi… jako veverky… hmm…Bude asi ještě veselo ve státě českém…. Je otázkou nakolik s tím Zeman počítal… je to liška podšitá….musel vědět , že to jeho putování po městech českých muysí být kontraproduktivní…. a kdo ví jestli SPOZ nešlo do voleb proti jeho vůli… kdo ví….

  • pepan napsal:

   houbec, proč nový volby?
   Srovnatelně ze socanama budou mezi elitou národa v Parlamentu zastoupení loajální zaměstanci A. Babiše. Tam žádný štěpení nehrozí.

 30. pepan napsal:

  závidím Slovákům, u nás žádnej Fico, a bohužel absentuje i alespoň minimálně myslící volič.
  U socanů bylo jedno, že u nás na kandidátce byl třeba takovej snítilovsko-melčákovsko-pohankovej talent, jako exstarosta Bortel, stejně voličové znali s bídou Sobotku a Haška, myslím že by socanům prošel i Pes |Filipes:

  http://www.denik.cz/z_domova/starosta_pije20071012.html

  komouši, si pro lepší nalákání do poslední chvíle nerozhodnutejch, dali na druhý místo kandidátky Grebeníčka jr. Zaručenej volební sukces.

  A jak už napsal na aktualne Pavel Kopecký „…..infantilita přemnoha občanů bohužel potvrdila (a už brzy zase potvrdí) poučky z marketingu, že prací prášek, motorová pila nebo partajní program jsou pouhopouhé zboží. Stejná linka. Trh.“
  Výsledkem je pevné usazení Babišovy firmy v Patlamentu.
  Tak už máme, co jsme chtěli.

 31. Kanalnik napsal:

  A Hasek preskocil v krouzkovani Sobotku? Jezkovy voci… 😦

 32. Aldo napsal:

  Vidím že Čechům nebudu nikdy rozumět i když tady s nimi žiji víc než padesát let

  • Xaver napsal:

   Na to netřeba 50 let, stačí jedny volby…

  • varadero napsal:

   Od Mnichova nam nerozumí nikdo ,ale my jako češi přežíváme a to je naše kvalifikace .

  • Kchódl napsal:

   Buďte v klidu, tady je to alespoň v pohodě. V Itálii jsou volby pomalu každý rok, vláda i 5x za rok, v Belgii pár let bez premiéra, … není to zkrátka tak vyjímečné.
   Prostě špatně nastavený systém poměrné demokratůry produkuje takovéto podivné slepence. To není lidmi nebo stranami nebo médii – to je vlastnost systému voleb a matematiky volebního modelu. Volatilita. Teorie her.
   V tom to je, o lidi vůbec nejde.

 33. varadero napsal:

  Jsem spokojen s výsledkem ODS dostali o co si koledovali ringové KO,jsem zvědav co z toho vyvodí jestli nic tak doufám ,že v příštich volbách už nebudou.

 34. Kutil napsal:

  Takže pravice má 103 (ANO, TOP09, ODS, KDU-ČSL). Bingo! No, to jsem zvědav na Zemana…

  • varadero napsal:

   Babiš se vyjadřil ,že absolutně nehodlájí podporovat TOP a ODS tzv. korupční strany. chááááá

  • zemedelec napsal:

   Pro Kutil.
   Už jsem to napsal panu Vlkovi dříve,že k této situaci může dojít.Teď může pověřit Sobotku,aby se pokusil složit vládu,ale zřejmě ji parlament nesválí,takže pověří Babiše a to si přeje vítěz těchto voleb Klaus.Počkejte si na vyjádření Klause.Celé tohle hemžení je v režii Klause,brzy to poznáme.

  • jezevec napsal:

   bohužel se velmi mýlíte.
   pravice má pouze 2,5% hlasů (svobodní).
   ano jsou kecy veřejné č.2, privatizace politiky, žádný program tím méně levicový.
   top09 je zřetelně levicová strana – zvyšování daní atd
   ods neexistuje
   kdu je tradičně levicová strana, především podle programu.

 35. varadero napsal:

  Dneska se po hodně dlouhé době opravdu upřímně bavím a chechtám se nad vyjadřením jednotlivých politiků,moc dobrý den.

 36. Rošádek napsal:

  Mám radost z návratu lidovců a z výprasku zemanovců. Je mi líto, že to nakonec nevyšlo zeleným, ale ten výsledek přes 3 procenta ukazuje, že nebylo tak beznadějné je volit.
  No a to „vítězství“ ČSSD jenom přes 20 proc., to je opravdu katastrofa.
  Babišovci na 2. místě – no comment. Raději. myslím, že už po jeho první povpolebním televizním rozhovoru si mnoho jeho voličů řeklo: „Ne. To je zlý sen. Ráno se probudím a bude teprve pátek, a teprve půjdu k volbám.“
  Jenom tak pro legraci ještě připomínám, že podle lustračního zákona Babiš coby agent StB se nesmí stát ani vedoucím pošty.

 37. Vidlák napsal:

  Takže Babiš bude buď doprava premiérem a nebo doleva ministrem financí….

  • Rošádek napsal:

   Jak říkám, premiérem být nemůže. Podle lustračního zákona nemůže být na žádném místě, na kterém by potřeboval bezpečnostní prověrku. Nebo se mýlím?

 38. prirodovedec napsal:

  Takze odhad ze 2% vyse mi nedopadl az tak zle, ale hure, nez jsem cekal. Socani neporostli o 3 ale spadli o 1, ANO nepadlo o 3 ale zustalo, komančove o 1 procento nize. TOPka o 2 procenta vice, ODS na odhadu, Okamura tamtéž, KDU o procento nize. Morava a chude regiony zrejme neprisly tolik jako města. Cili casem nove volby nebo nejaky slepenec ANO, KDU, TOP a ODS se 102 hlasy docasne. Coz asi nabízí necekanou perspektivu socanum, ze během 4 let nezkolabuji. Ke spokojenosti mi asi chybely 2 mandaty pro socany vice, pak by pat byl dokonaly a obcan by se mel dobře, protože politici by se zabavili sami. Je samozrejme kouzelne, jak opozicni socani i komancove nedokazali oslovit sve volice. Jevi se to jako znacna neschopnost, ale to je dobře, ze se vyjasnila před volbami nez po volbách. K vlkove 101 souctu je kilometry daleko. Uvidíme, co se bude dit. Spektrum moznosti je skutecne velike a zajimave bude, i co asi porazeny Zeman. Da se rici, ze kdo bude ve vlade, dopadne katastrofalne.

  • Skogen napsal:

   Já bych spíše řekl, že je zarážející, jak voliče dokázalo oslovit ANO, ostatně díky zavedené mediální agentuře, která má ze států bohaté zkušenosti. Dá se očekávat, že nebýt ANO a v podstatě falešné naděje, které některým truhlíkům naservírovalo, dopadly by volby podle očekávání.

   Jinak všechna čest, trefil jste se skvěle.

 39. Soumar napsal:

  To chce flašku… ono to dopadlo dobře!
  ODS dostala brutální sodu, včetně toho, že její předseda a Marek Benda odtáhli s nepořízenou a jestli něco nezmění, v příštích volbách skončí celá strana.
  Zemanovci odtáhli s ostudou a nikdy už se do parlamentu nedostanou, dtto Paroubek.
  Bezbarvý, neschopný a příliš doleva posunutý Sobotka dostal lehce přes čumák.

  Rýsuje se buď „záchranná koalice“ ČSSD (Haškova) + KDU (nebo event.. méně pravděpodobně TOP?) jištěná třetím vzadu Babišem, která potlačí jak mafiány, tak rozbujelý sociální systém.
  Případně koalice Babiš + TOP09 + ODS + KDU, která by měla ale jen malou většinu.

  Zaplaťpámbů za ty dary.

  • VáclavP napsal:

   Soumare velice přesný komentář, nepodceňovat voliče !

  • jaa napsal:

   Jaké případně… Babiš se musí za ty stědré dotace nějak odvděčit, takže počítám že na financích bude zase sedět Kalous….uáááá a jedeme z kopce-….

   • Soumar napsal:

    Kalous kontrolovaný Babišem je z mého pohledu plus; uvědomte si, že „kmotry“ a „socky“ nesnáším zhruba stejně a tihle dva by jim společně zaťali tipec. 🙂

    • Petrpavel napsal:

     Není to překlep?
     Správně je : Kalous dotující a odpouštějící Babišovi z AGF, Babiš instalující a podporující Kalouse na MF.

  • Robert_H napsal:

   Danajské dary

 40. Občan napsal:

  Ještě jeden takový zajímavější moment těchto voleb – 25,7% platných hlasů obdržely dvě soukromé firmy „Úsvit“ a „ANO“.
  Přičemž ty firmy dosud v politice nic nepředvedly, ničeho nedosáhly, do letošního roku o nich nikdo nic nevěděl ani na obecní, ani na jakékoli jiné úrovni. Skoro 26% hlasů bylo hozeno někomu či něčemu, o čem nikdo nic neví; úplně naslepo.
  (A to ten Okamura alespoň mluví dobře česky. Babiš se za ta leta, co v ČR žije, dodnes neobtěžoval doučit se češtinu. I to o lecčems svědčí; a nikoho to netrklo.)

  • jaa napsal:

   veverky taky nic nedokázali před… zato PO.. jo to byl šrumec…

  • Soumar napsal:

   Což je logické – pravice velmi zklamala a levice je příliš úchylná doleva, navíc nebudí dojem schopné strany.

  • Kchódl napsal:

   Půvabné. To je ta moc reklamy. Taky si někdy koupím jogurt, který jsem ještě neviděl a je něčím extra zajímavý, třeba levnější nebo větší – většinou to ovšem není k žrádlu.
   No ale jogurt se dá spláchnout do záchoda.

 41. kopřík napsal:

  No, tak jaké jsou po tomto DĚSUPLNÉM výsledku varianty?
  Bez Babiše to nepůjde. Takže buď :
  a) ČSSD + podpora KDU + podpora ANO, nebo snad
  b) ČSSD + podpora KSČM + podpora ANO, nebo
  c) TOP + ODS + KDU + podpora ANO
  Tipnul bych první možnost a volby do dvou let.

 42. Skogen napsal:

  V podstatě se ukázalo, že občané by si byli přáli změnu, pokud by byli schopni korektně identifikovat Babiše. Ten na populistické vlně vychytal veškerou touhu voličů po změně a obratem ji nese staré TOP 09 a ODS, kteří jsou jeho upřednostňovanými (a nyní jedinými možnými) koaličními partnery, jak jsem od počátku předpokládal. Stejně jako jsem tvrdil, že pro změnu je třeba buď volit ČSSD, nebo komunisty, jinak se moc v pozadí TOP 09 a ODS (neztotožňovat se samotnými stranami) pouze upevní novou legitimitou…

  Šancí pro levici by bylo, kdyby na základě své podmínky zavést obecné referendum podpořil ČSSD s tichou podporou komunistů a nehledal bych zde žádný problém, až na nedostatečný počet mandátů. Nepředpokládám, že kdo jiný by menšinovou vládu ČSSD s komunisty a Úsvitem podpořil, takže passé. Prohra levice, prohra Sobotky, jehož rozvaha a věcnost se nakonec ukázala daleko méně přesvědčivá než Paroubkova ráznost. Na levici zkrátka platí bič, na pravici cukr.

  Zdaleka nejvíc prohráli voliči Babiše, tedy venkov sázející na tradiční hodnoty, který v Babišovi viděl odpovědného hospodáře. Ten dostane doslova po hubě. Spolu s TOP 09, ODS a KDU-ČSL, tedy starými matadory, se kterými se Babiš zná, nastane pád mezd, devastace malých podniků a živnostníků, destrukce zbytku sociálního státu a komerce par excellance.

  Čili, zvolili jsme si pokračování předcházejících sedmi let a dokonáno jest. Žádný druhý zázrak už se konat nebude.

  • spiklenec napsal:

   Naprosto přesné. Bude to jízda. A příkopy plné pitomců, kteří se chtěli mít dobře, ale na valníku pro ně nezbyde místo.

  • Robert_H napsal:

   Jak jste přišel na to o tom partnerství Babiše s ods a TOP ???
   To by musel naprosto popřít sám sebe. A nejen on.

   • vonrammstein napsal:

    Jako by to bylo poprvé.

   • Skogen napsal:

    Podle výroků představitelů v průběhu voleb, pane Roberte_H. On by sám sebe popřel především tehdy, kdyby volební výsledek prakticky nezhodnotil. A jemu se ta možnost nabízí a to poměrně slušná – jako leader pravice může své koaliční partnery komandovat v kteroukoliv hodinu. A vzít si zpět investice do Mafry, protože ostatní si bez něj ani neuprdnou.

  • zemedelec napsal:

   Pane Skogene.
   Klídek,všechno musí dokvasit.
   Babiš se dostal do situace,pochopitelně v případě převzetí odpovědnosti vládnou,ukázat a předvést,toho schopného hospodáře,ale i zodpovědnost za chod celé společnosti ke spokojenosti i toho nejubožejšího.

 43. Kchódl napsal:

  Nízká volební účast, Babišovy investice, prolhanost všech parlamentních stran – především totální mrtvolnost ČSSD (ODS B-tým), pasivita KSČM, čekajících na Godota, nemrtvé ODS, klerofašoidní TOP09 …
  Co z toho mohlo asi vzejít.
  Mám z toho legraci, co z toho ti umělci slepí za kočko-pso-vetřelce-medůzu. To bude fakt živočich jedna báseň.
  Snad alespoň přestanou ty příšené jakobínské kecy o 30-ti korunáčích, pravé pravici, popelníčkovi, agentovi 009, knížeti-lidu-blížeti atd.

  Ta polarizace, to už bylo totálně otravné. A zběsilé. Člověk se bál otevřít konzervu, aby nevyskočil kníže nebo nějaký jiný havloidní fašoun se svojí permanentní revolucí.

 44. varadero napsal:

  Myslím ,že bude vládnout menšinový kabinet ČSSD s podporou KSČM,Usvitu,a ANO s tím ,že bude muset schválit referendum,změnit trochu danovou politiku kterou propagovali před volbami a schvalit zákony které chce Babiš.

 45. Skogen napsal:

  Tak vážení „ono to dopadlo dobře“, jste úplně stejně nedokrvení, jako voliči, kteří volili tal, aby to takto dobře dopadlo.

  Protože Babiš jde jednoznačně po pravici, Nepřipustí levicovou vládu, to řekl zcela jasně. KDU-ČSL se nikdy neopře o hlasy komunistů, to zaznělo rovněž zcela jasně. TOP 09 hraje pouze o křesla a třebaže Babiš se s Bakalou okopávají. ti dva byznysmeni se nakonec dohodnou. ANO + TOP 09 + KDU-ČSL + ODS mají těsnou většinu a tím je vymalováno.

  ČSSD a KSČM nepomůže ani Úsvit, jehož požadavek na obecné referendum ani jedna ze stran nemá problém splnit. Díky jednoduchým počtům je ovšem Okamura dokonale mimo. A levice s ním.

 46. jezevec napsal:

  ječeli jste nadšením, že jste se „zbavili kalouska“, že jste se zbavili „korupice“ – a nechtěli jste poslouchat strejdu jezevce, že se hovno změní. kalousek na chvíli poodešel, ale jeho mocenská klika zůstala ve funkcích. korupice byla odstřelena, aby byla dočasně nahrazena panoptikem nepoužitelných důchodců a politickou čtvrtou ligou – ovšem voličské preference se moc nezměnily, a levice v součtu zaznamenala spíš ztráty.
  takže o čem ty volby vlastně byly? miliarda za volby zbytečně v prdeli, do party přibyl nevypočitatelný babiš, silnou vládu nesestaví nikdo.
  takže strejda jezevec měl jako obvykle pravdu – bývalo by bylo lepší nechat kalouska dovládnout dokonce, stejně se hovno změnilo. levice nemá nejen obávanou ústavní většinu, ale dokonce ani většinu aritmetickou.
  a vítězem voleb, je jako obvykle – nevolič.

  moje prognoza vlády:
  zeman vyzve vítěze sobotku, aby mu předložil 101 podpisů, a vychutná si ho jako prvního. potom vyzve leadery všech ostatních stran, aby mu dali 101 podpisů, a vytře si prdel i se všema ostatníma. a úřednická zemanova vláda bude (za trest všem občanům za tech 1,5% pro spoz) vládnout nafurt.

 47. Tacit napsal:

  Přátelé, zdravím všechny!!! Hlavně Vlka!!!
  SEJDEME SE U DALŠÍCH PŘEDČASNÝCH VOLEB.
  😦

 48. vlk napsal:

  takže – analýza je venku vážení. Zavírám Hospodu! Pojďme probrat zásadně výsledky. Všechny data ještě nejsou sečtena a na Kose máte souhrn!
  Zavíráme, končíme, panstvo! Zvedám vaši židli na stůl. Přejděte do jiného lokálu.

 49. Itson napsal:

  Slyšel jsem špatně, když Babiš okolo 16-té hodiny říkal, že v žádném případě nebude jednat s ODS a TOP, protože to jsou symboly korupce a mafiánství uplynulých let? Pokud ne, nechápu co tady probíráte. Pokud je to jen „strategie“, pak je to fakt špatnej začátek vstupu do politického dění, a jsme tam kde jsme byli.

 50. Tom napsal:

  Výsledek pro ANO mne přesvědčil, že jsme fakt národ dementů a musíme klesnout až na dno. Každopádně by se nad tím měl někdo zamyslet, že systém je špatně nastaven. Vítěz by měl automaticky sestavit vládu, měl by mít k dispozici nejdůležitější resorty a další posty by obsadili podle procent další strany. Všem by mělo jít hlavně o systém dobrého hospodáře, ale asi jsem naivní idealista. Místo toho je to souboj lobbystických skupin o místo u koryta státních zakázek.

Komentáře nejsou povoleny.