Dvě půlky jednoho zadku, Zeman a také jedna omluva


Dnes  jste měli  číst  něco  úplně jiného.  Váhal jsem mezi  sloupkem s pracovním názvem  Volební střepiny a dalším , který  byl předběžně   soukán  pod  titulkem  Co  všechno vyhrál  Andrej Babiš.

V  tom prvním mělo být  jádrem  mnoho podivuhodných  výroků  či statistických  dat , vázajících se k proběhlým  volbám, nad  kterými občas  skutečně  zůstává  rozum stát.  Že  je  možné  jednou  volbou tyto souvislosti  prokazatelně  generovat.

Ten druhý  hodlal popsat, co také  vyhrál  / velmi rád  bych  napsal radši, co všechno vyhrál, ale  jsem  soudný a znám své  hranice/ v  těchto  volbách  Andrej  Babiš. A  myslím, že nejsem  ani trochu  neskromný nebo  snad  nafoukaný, když  napíši, že   jde  o pohled  a rozbor, který  jinde  v  českém nenajdete. A  nic  z  toho  nebude. Aspoň ne  nyní.

Může  za  to  zpráva,  že  Hašek , Škromach a Tejc šli ometat  ještě  v  sobotu večer za tepla do Lán, k  voliči čerstvě  profackovanému  veleještěrovi  a včerejší Haškova veřejná  výzva, aby  Sobotka  odstoupil!A  následná  rituální poprava  Bohuslava  Sobotky.

Tu  první  věc mohu  označit  za  sotva  uvěřitelnou servilnost, tu  druhou  za  naprosto nepochopitelnou stupiditu. Ne,  že  bych  měl snad problém  s  tím, že  Bohuslav  Sobotka  by  měl  chápat  výsledek  soc  dem  stejným způsobem jako  Jiří Paroubek v  roce 2010, to by  mi od něj  přišlo samozřejmé a odpovídající  situaci,  ale  Haškovo prohlášení  pro  samozřejmě  natěšený  tisk  mi  přijde jako vyslovená  podlost ve  snaze  jednak se zavděčit  Zemanovi a  vylhat se  z  jakékoli odpovědnosti  za  debakl.S  dalšími  podobnými v  zádech.  Kdo  viděl  včerejší polední  rozhovor  Moravce  s Mlhou  na  ČT, už  chápe,  proč  Zeman,  na otázky ohledně pověření  Sobotky  vyjednáváním o sestavování  vlády, odpovídal jak odpovídal  –  ano  starý  rabín  z jeho vtipu  měl naprostou pravdu  – všechno je  jinak.   On  už věděl jak, znal     úmysly řeznického  komanda  Hašek, Škromach, Onderka  a spol. Věděl to   předem.Jen není  jasná, zda to byla  servilní iniciativa  těch jeho  pejsků nebo oni  jen  odezírali  Zemanovi  ze  rtů. Je  to sice podružnost,, ale  nesmírně  zajímavá. Aspoň pro mne. Moravec  a nikdo  další – včetně  nešťastného Sobotky,  netušili vůbec nic!

Tenhle  článek píši v  době, kdy  příslušná  gremia  o  Sobotkově odvolání   jednají.  Nicméně  – i kdyby   ještě nějak podivně nyní  Sobotka přežil, je  do budoucna  bez  šance.  Ale právě –  je  to  už  rozhodnuté – Sobotka  skončil /18:54/. Respektive  je  mu vyjádřena  nedůvěra  a  je  vyzván, aby  odstoupil z  postu  předsedy.

Je zřejmé,  že  Hašek prostě  chce  za  každou cenu  vytlouct  zlaté  zuby  z  úst  právě  umírající   babičky. Abych použil  úsloví  otce svého otce  pro podobné  události,  kdy  zkrátka  hyeny  a  supové  cupují  poslední  zbytky z mtrvoly  svých souvěrců. V  tomto  případě ovšem jak  z  Bohuslava  Sobotky, tak  hlavně z  nebohé  umírající  sociální  demokracie!

Koncipován mám už  na  hrubo i  článek  o  pozicích  jednotlivých stran,  jak  vlastně musí  reagovat  na  vzniklé výsledky. A ohledně  soc dem  mi  to vycházelo  nějak takhle:

Jakkoliv  je  výsledek  oranžových   naprosto  bankrotářký a  deprimující, přeci jenom  něco dobrého v  něm  je.  Snad  dvě  znepřátelená  křídla  teď  pochopí,  že  celá  soc dem  je  zatlačena  do kouta  a  jediné, co ji může  zachránit,  je   doslova vynucená  vnitřní soudržnost!  S 20%  hlasů a  nutností  čelit soupeři jako je   Babiš a  tradičně  koaličně  rozežraným lidovcům, jsou stranické  půtky něco, co si dovolí  leda naprostý  šílenec. A  Miloš  Zeman  zkrátka  utře. I ty  nejtrapnější  oranžové  vtěrky  snad pochopí,  že  Zeman a  jeho projekt  u  voličů naprosto propadl, že  se soc dem musí emancipovat  od něj   a  hlavně,  že  jakékoli  vnitřní  rvačky, nemluvě  dokonce o tzv. domácí  zabijačce, je  cesta  do  naprosté  nicoty. Takže  jim opravdu zbývá  jen ta  vynucená  jednota.  

Tak tohle  jsem  chtěl pustit  ven  někdy pozítří.  Ještě  , že  se mi  to nevešlo do včerejší  povolební  analýzy. Byl bych  za korunovaného.

Co udělá  Hašek a spol?  Nejdříve  odstřelí  Sobotku na  chodníku  před  houfem natěšených   žumpalistů.  .A  následně  dokonce parádní domácí  zabijačka! Ano, bylo by na místě aby Sobotka odstoupil. Nicméně,  sebereflexi  sbalit  svých pět  švestek by mělo  celé  předsednictvo  ČSSD.  Ten  mizerný  výsledek je  totiž  jich všech! Nikoli  jen a pouze  Bohuslava  Sobotka!

To  si  fakt  ti  trapáčtí oranžoví  pantátové  neuvědomují  jaký  vzkaz  posílají  občanům  téhle země?  Že  totiž  jediné o  co jim jde  jsou  osobní  koryta  jejich nejvyšších papalášů. Zejména  Haška, který  už  se nemůže  dočkat,  až  mu  budou  říkat  pane předsedo. Strany a  vlády!   Člověk, který nosil  kytice Nečasovi.  A  překonává  příslovečného Hujera  ve  směru  Hrad? Je mu  je prostě  jedno  že má  babičku v komatu. On ví, že  má  zlaté  zuby, bere  největší kladivo, co  v baráku našel   a už  jím  buší  do ochablé  čelisti a  rve  ty  blištivé kousky,  jakkoli  babička ještě  žije.  On chce prostě  to zlato stůj co stůj. Tohle je pro mne  Michal Hašek and  Co.

Právě  slyším  Andreje  Babiše z Francie – je  prý  šokován. Plně ho chápu, co  říká:

„Jsem šokován, co se děje v ČSSD, protože tahle strana, vítěz voleb, destabilizuje naši politickou situaci, a doufám, že voliči sledují, co se tam děje, a že pochopili, že polistopadovým stranám jde jen o moc a peníze. Sociální demokracie by měla převzít odpovědnost a ukázat, že je jednotná. Pokud se ČSSD rozdělí, tak zradí vlastně své voliče,“

   Trefil do  černého. Minimálně  v tom, že  takovéhle  sociální demokracii  by  rozhodně  vlk  ani  nikdo z jeho rodiny  hlas  nedal. Čímž  vůbec není řečeno,  že  by tyto hlasy  získalo  ANO. Ale  v každém případě  musím udělat  jedno – omluvit  se všem  Babišovým voličům, které jsem od  včerejška  tituloval  jako KOBLIHY!

Řada z  nich  zkrátka  podvědomě  cítila  to, co  vlk racionálně považoval  za snad vyloučené  – tedy  nebetyčnou  nenažranost  bafuňářů v Liďáku,  která se nezastaví  vůbec před ničím , násobenou nebetyčnou  hloupostí. Vážení  voliči  ANO,  které jsem  takto označil  – PROMIŇTE. Váš  instinkt  byl  výrazně  lepší než  veškerá vlkova  racionálnost….Odpusťte  mi.Téhle  sociální  demokracii  hlas  jde dán jen  velmi obtížně.Toho vašeho Babiše už  jaksi    chápu.

Situace v Lidovém domě  je  naprosto tristní.  Už takhle  byla vyjednávací pozice socialistů  zoufalá a museli  dát,  jak Babišovi, tak lidovcům  doslova  vše, na  co  si v budoucích jednáních ukáží.  Po včerejšku  jejich  patrneři  před  oranžovou  jakýkoli  respekt!  Už totiž  vědí, že  mají  co dělat  jen  s bandou trapných  koňských  handlířů a  Zemanovým  hadrem na  vytírání  špinavých  podlah..

A  právě  slyším, že  vše  do úplné  absurdity  eskaloval  sám Sobotka, který  odmítl  respektovat  výsledek  hlasování předsednictva a odstoupit, takže  byl vyloučen z vyjednávacího  týmu!!!!  No není  to parta zoufale  chamtivých a   úplných  bláznů????!!!!!

Kdysi,  19. března  2011 po brněnském sjezdu  socanů  jsem, když byl do jejich  čela  zvolen  tandem  Sobotka- Hašek,  tenkrát  ještě  pro  Britské  listy,  napsal  mikroanalýzu  tohoto  jednání.  Stojí  tam, kromě  jiného toto:

Marně tedy hledám opravdu novou nadějnou tvář. Snad se pletu a jen ji nevidím. A snad ji socdem opravdu ukáže.

Pokud ovšem vypukne boj mezi Sobotkovým a Haškovým křídlem, jak už se na to s gustem připravuje pravicový tisk  /viz Kolářův sloupek v Lidovkách a Komárkův komentář na ČT 24. Dokonce i Jiří Pehe označil za velmi pravděpodobnou variantu boj obou křídel */, pak nezbude než konstatovat, že oranžoví neukázali voličům opravdu  žádnou novou tvář, ale jen obyčejný zadek o dvou půlkách!

– See more at: http://blisty.cz/art/57834.html#sthash.62Rw1rJ6.dpuf

Dnes, po  dvouapůl  roce,  je  zřejmé,  že  pánové  Sobotka a  Hašek  jsou  opravdu nikoli  tváří  významné  politické  strany  nýbrž  jen  dvěma  půlkami  jednoho, dost odporného zadku.
Na tento  titulek

Nová tvář, nebo jen dvě půlky jednoho zadku?
jsem nyní náležitě  hrdý

 Ovšem Miloš  Zeman  je  nesmírně  spokojen – ostatně  už  to stihl vyjádřit. Zrádci  Sobotkovi a  drzounovi  Dienstbierovi a    dalším podobným, které má  už  hodně  dlouho na  svém seznamu  zrádců,  teď  bude zakrouceno  krkem. Jeho poskoky.  Kterými  časem  zakroutí  krkem on.  Nejsem si ovšem jistý,  jestli  i  sám  Zeman  chápe, jak si  po  posledních  volbách  reálně  v politickém světě  stojí  a  kdo vlastně je jeho  protihráč a  jaká  síla je v něm skryta. Ale o  tom někdy příště. Věřte, že  bude o  čem psát.  Neboť  Zeman má  soupeře, na kterého zatím nikdy, ani náhodou, nenarazil.

Několikrát  jsem před volbami  napsal,  že  se velmi lehce může  po  volbách stát, že soc dem se dostane  do stejné pozice a  rozkladu, v  které se nachází  právě  ODS, či  spíše,  že  nejspíš  ještě  bude,  dnes úplně  zoufalé  ptákostraně – závidět. Netušil jsem, že  to bude  úplně  první na  čem  oranžová  začnou tvrdě makat hned  druhý den po  volbách!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

393 reakcí na Dvě půlky jednoho zadku, Zeman a také jedna omluva

 1. Mathias napsal:

  Tak Babišovi se do jednání se soc.dem. nechce. Chápu, v jeho zájmu by naší byly předčasné volby hned zítra. Já na jeho místě bych to hnal tímhle směrem. Ale mezi tím bych si ty trapné amatéry vychutnal. Čímž samozřejmě neříkám, že bych z takového scénáře měl nějakou velkou radost.

 2. Kanalnik napsal:

  Tak jsem poslal asi 80 emailu vedeni CSSD, byvalym poslancum a soucasnym senatorum – podle seznamu kontaktu na webu CSSD. „Trochu“ jsem si postezoval 🙂 a pozadal je o podporu Sobotky. Aspon mam dobry pocit, ze jsem neco udelal.

  • jezevec napsal:

   budte tak hodný, a prosím pošlete ještě sto. i za mně.
   nikdy_nepracující blbeček sobotka na vedoucí pozici čssd jí činí spolehlivě nevolitelnou pro mnoho slušných lidí – tak si ho tam držte, jak jen to půjde … a pokud možno se přitom co nejvíce a hlasitě hádejte mezi sebou 🙂

   • Kanalnik napsal:

    hele, neotravujte, jo? kdyz vam je u zadecku to, ze celkem zavedena pol. strana ma byt najednou stranou Zemana vykradajiciho Ustavu a demokracii, tak me z toho vynechte, jo?

   • Kchódl napsal:

    Nejhorší je, že „jezevec“ má v tomhle pravdu.

    • český maloměšťák napsal:

     Kchódl /verze Parabellum č. 6/
     V čem má pravdu ?
     Že je to blbeček a ať se hádají ?

     Takovou “ pravdu“ má možná nějaká uslimpaná prostitutka na E 55 nebo nádražní ožrala, ti ale moc fanoušků nemívají.

     • Kchódl napsal:

      Netýká se to jezevce (jakkoliv nevím zda má nebo nemá něco společného s nádražním ožralou nebo s pracujícím děvčetem na E55), ale Sobotky.

      Pravda je, že Sobotka mimo politiky NIKDE a NIKDY nepracoval. Což mnoho lidí od volby ČSSD odrazuje, navíc třeba v těchto volbách, kdy personifikací strany byl téměř absolutně on.

      Přestože je to chytrý a celkem sympatický člověk, a musí být obratný vyjednavač, když tam mezi těmi „nevím jak je mám slušně nazvat“ lidmi vydrží.
      Přestože je evidentně poctivý, i na byt si „musel našetřit“ z poslaneckých náhrad, neobchoduje zázračně s akciemi, jako jiní výtečníci z ČSSD 🙂

      To je prostě pravda, bez ohledu na to, jestli to říká „nádražní ožrala“ nebo jezevec, který zjevně není z Vašeho klubu.

      A nechápu, co máte s tím Parabellum č. 6.

   • xpow napsal:

    Jo Sobotka jako leader to je snad protimluv, ale tady nejde zdaleka o Sobotku, ale o to, co příjde po tom, co to Haškovi a spol výjde.

  • Brejlovec napsal:

   Skvele (bez ironie)! Myslim, ze papalasum z CSSD musi byt odpor zdola zrejmy.

  • český maloměšťák napsal:

   Lidé si neuvědomují, že Sobotka vyhrál. Dělají z něj losera, ale on vyhrál víc než v roce 2010 vyhrál Paroubek. I když má méně hlasů, než měl Paroubek. Zní to sice divně, ale je to tak.
   Vyhrál totiž podobně jako ODS v roce 2010, ne tedy jen vlastní zásluhou ale tím, jak se změnily proporce v parlamentu..

   Protože má VYŠŠÍ koaliční potenciál – díky změně konstelaci v parlamentu, ale i díky procentům které nasbíral. A potvrzuje to Babiš a dokonce i Bělobrádek – oba se vstřícně staví k podpoře ČSSD.
   Hašek chce prostě zobat ty rozinky, tento obezní mnohoobročník a zřejmě podrazácký člověk chce využít toho Sobotkova VÍTĚZSTVÍ , on nechce stáhnout ocas a zpytovat svědomí po prohře, on se vidí už jako premiér, je natěšený na ta jednání s miliardářem Babišem, před kterým se bude kroutit jak červ, který se vyhnul napíchnutí na udici a s Bělobrádkem, kterého míní poučovat, kdo že je tady vlastně VÍTĚZEM voleb.

   Udělal jste dobře.
   Já nejsem členem ČSSD , nebudu se do toho vměšovat. Je to hlavně jejich věc.

   • Kanalnik napsal:

    ja tez nejsem clenem, ale k tomuhle nemuzu byt lhostejny

    • český maloměšťák napsal:

     O.K. já jen chtěl napsat, že mi to nepřipadá fér, stejně jako by mi napřipadlo fér být třeba fandou ODS a psát tam emaily, které souhlasí s Haškem atd.
     Já Vám rozumím, ale stále věřím v to členstvo – že je rozumné a že to takto prokáží sami.
     Výše jsem napsal – že jsem tomu rád, že jste to udělal, mám jen trochu jiný pohled,

   • Skogen napsal:

    Dobře jste to vystihl. Vypadá to, že některé strany holt prohrávají věčně. Při výborném procentuálním výsledku prohrávají, protože nesestaví vládu, pokud vládu sestavit mohou, prohrávají opět, protože volební zisk byl poněkud nižší…

  • zdenekb napsal:

   Za mě taky odesláno. Pokud to rovnou nesmáznou, tak si chlapci počtou… 😉
   Kromě Tejce tedy, jeho adresa je neplatná.

  • Skogen napsal:

   I já to poslal. Sice jen paušálně na adresu PS s předmětem „Poslanecký klub ČSSD“, což doporučují pro hromadné rozeslání, ale aspoň si to třeba přečte i někdo další…

 3. Občan napsal:

  Co se děje?
  Reagoval jsem na Kchódla (ohledně krizového řízení státu) a jeho příspěvek mezitím někam zmizel 😯

  • Kchódl napsal:

   Také koukám. Chtěl jsem se podívat, jestli mám někomu odpovědět, a nemohu to najít.
   Přitom tam doufám nebylo nic kontroverzního, proti pravidlům diskuse, slušnosti atd.
   Pomóoooooc, cenzůůůůůůůůůůra 🙂

   • Gerd napsal:

    Určitě ne, ale stává se to při nahrávání nového komentáře. S cenzurou to jistě nemá nic společného.

    • Kchódl napsal:

     Jasné, je to to byla jen legrace.
     Nějaká běžná banální chyba v blogovém systému.
     Teď to dělá tedy psí kusy.

     • Občan napsal:

      On se pak zase po asi pěti minutách objevil přesně tam, kde byl původně, a moje reakce taky.
      Vypadá to, že na WP běží souběžně ohnivé diskuse se stovkami příspěvků a decánko jsme to provozovatelům zavařili 😆

 4. Kchódl napsal:

  Můj předešlý příspěvek, stejně jako tento, je reakcí na „občana“ z 16:18.

  Ano souhlasím, jedná se o neurochirurchii a ta se nedá dělat krumpáčem. Nebo podle obrázku mozku z vlastivědy pro 5. třídu základní školy. Což se většinou děje a ono to pak nevychází a všichni se pak diví, že pacient, ta svině líná neschopná, zemře. Aby nás nasral, zřejmě.
  Nechtěl spolupracovat a respektovat naše rady: „Vzmuž se, neumírej a dívej se na to pozitivně“.
  🙂

  Přesně jako oběti MMF, SB, … Řecko, …

 5. Gerd napsal:

  Možná by přišel vhod jeden příspěvek, abychom nezapomněli, kdože to vrazil Sobotkovi kudlu do zad. Nebyli to jen ti tři nejznámější, ale i dalších 20 členů předsednictva ČSSD, jmenovitě:

  Vlasta Bohdalová
  Petr Dolínek
  Jaroslav Drozd
  Lenka Fojtíková
  Michal Hašek
  Petr Hulinský
  Milan Chovanec
  Lenka Kadlecová
  Martin Netolický
  Roman Onderka
  Irena Ropková
  Jiří Rozbořil
  Adam Rykala
  Zdeněk Seidl
  Radek Scherfer
  Zdeněk Škromach
  Milan Urban
  Jana Vaňhová
  Markéta Wernerová
  Jiří Zimola

  a k nim patří i nečlen Jeroným Tejc.

  Nechci zde obhajovat Bohuslava Sobotku, ale způsob jeho odstranění je mimořádně podlý.

  • český maloměšťák napsal:

   Chovanec je volebním manažerem. Trdlo, které si myslí, že když vleze Haškovi do konečníku, tak vypadne dlabanec.
   😦

   • Gerd napsal:

    Milan Chovanec se vidí jako mimořádně oblíbený hejtman Plzeňského kraje. Hahaha, i kdyby to platilo předtím teď si může tak políbit, ztratí hodně voličů. B. Sobotka udělal jeden chytrý tah, když chtěl, aby všichni hlasovali jmenovitě. a tak má svůj seznam zrádců.
    V každém případ ěje ČSSD oslabena a moc drží v rukou Babiš.

    • český maloměšťák napsal:

     Je oslabena, ale ne díky Sobotkovi, on vyhrál, ne zcela díky aktivitám ČSSD, ale vyhrál, má jak potřebná procenta tak minimálně dvěmi stranami uznaný reálný koaliční potenciál.
     Hašek je v tomto spíše parazitem , chce té situace využít a to tak , že dělá blbce nejen ze Sobotky ale z celé ČSSD, anebo je to hlupák a tu realitu vůbec nevidí…ale podle toho , jak v neděli byl natěšený na ta koaliční jednání, tak mu jde o koryto. Až ho Jourová z ANO musela krotit, jak rozšafně mluvil o tom koaličním jednání, conejprve a co potom a jak rozhazoval rukama, panečku, ten se už vidí ve Strakovce.
     Doufejme že ne, že skončí u Vandase či v podobné pidistraně.

  • Adrian napsal:

   Co přesně na celé věci shledáváte podlé??

   • český maloměšťák napsal:

    Volební manažer se připojí svým hlasem k iniciativě Haška, který samozřejmě poškozuje obraz strany už dlouho a který chce vše hodit na Sobotku, přičemž vytváří mylný obraz, že Sobotka prohrál – to je samozřejmě absurdní a nízké, tak jedná snad jen prase, když chce víc do žlabu, když takto chrochtá, volební manažer měl být prvním, kdo zmizne – když tedy je věc o PROHŘE ve volbách..
    Sobotka vyhrál -. nepočítají se jen procenta, je třeba vzít v potaz celý kontext výsledkůl voleb.
    Pokud ANO a KDU ČSL chce jednat o vládě s ČSSD – tak Sobotka vyhrál minimálně tak, jak vyhrála ODS v roce 2010 – v čele s Nečasem.

    Já netvrdím, že k té vládě ANO, ČSSD a KDU ČSL dojde a už vůbec ne jak kvalitní by byla…ale Hašek tu příležitost cítí, on je velmi ambiciozní, chtěl by být premiérem.
    Je ale nezpůsobilý, má vadný charakter – což s enaplno projevuje právě v takovývh situacích.
    Anebo je to hlupák s vadným charakterem – o to je to horší.

    Opakunji znovu – zatím to vypadá tak, že Sobotka VYHRÁL,k procentům je třeba připočítat ten koaliční potenciál.

    • Adrian napsal:

     Kdo a jak poškozuje obraz ČSSD je silně subjektivní. Vy to předkládáte jako objektivní fakt. V mých očích poškozuje obraz autentické levice právě Sobotka a spol.

     • český maloměšťák napsal:

      Aha, a tak po VYHRANÝCH volbách, kdy konečně má ČSSD koaliční potenciál…má se stáhnout a přenechat vládnutí asi Pirátům, ne ?
      Autentickou levici pošklozuje zevnitř pátá kolona pravice – tedy KSČM, ta paralyzuje levici, ničí respektive anihiluje její koaliční potenciál.

      Lobbujete zde za Haška poctivě , ale blbě.
      Přeji mu odchod a Zemanovi tu izolaci, kterou si ale sám vyvolil.

     • Adrian napsal:

      S KSCM souhlas…Je možné, že lobuji špatně. Konec konců Hašek rozhodně není politikem mého srdce. Jde mi záchranu ČSSD jako levicové, chcete-li lidové strany.
      „Sobotkovo“ křídlo reprezentuje vše možné, jen ne tohle.

     • Skogen napsal:

      Ne tak zde. Já jsem totiž ČSSD volil a volil jsem ji ve složení, s jakým do voleb šla. Jiné složení může vyplynout z usnesení řádných orgánů, v žádném případě ho však jako volič nemohu akceptovat ve formě vzpoury proti předsedovi a politice, kterou reprezentuje.

      Jinými slovy, ČSSD s Haškem v čele bych to nehodil. Dostal by to buď Okamura, anebo komouši.

     • robe napsal:

      adriane, me prijde subjektivni Vas koment, jeliikoz vubec vecne nereagujete na nic z argumece malomestaka. zkuste treba rici proc to tak vidite.

   • Gerd napsal:

    Podlý je už jen ten způsob, kdy jej zařízli pár hodin po volbách a chystali se na to už před volbami.

    • český maloměšťák napsal:

     I to, zcela jistě.
     Jak supi, respektive masní červi.
     Doufejmě, že to zeman tentokrát prokaučuje, chudák , octne se tak zcela v izolaci, už teď mu nezávidím….už teď je mi ho líto.

    • Adrian napsal:

     Toho měli zaříznout až po jednáních o případné koalici? To by bylo především neslušné vůči budoucím koaličním partnerům.

     • Kanalnik napsal:

      meli normalne pockat na mimoradny sjezd strany, ktery by byl volebni a ktery jeste pred timto otevrenym pucem Sobotka navrhoval na brezen 2014

     • český maloměšťák napsal:

      PROČ by ho měli zaříznout ?
      Vždyť se rýsuje koaliční vláda s významnou účastí ČSSD.
      To jako je neúspěch ?

      A KDO by ho měl zaříznout ? Volební manažer Chovanec například ?
      🙂

     • Adrian napsal:

      Prostě nechtějí Sobotku v čele strany a tak se ho pokoušejí zbavit. Teď je na to nejpříhodnější chvíle. Než začne vyjednávání a než bude ustanovena vláda. Nemůžou to nechat až na jaro, kdy už by měla vládnout nová vláda. A to, že se chtějí Sobotky zbavit naprosto chápu a na rozdíl od vás to respektuji.
      Samozřejmě, že „pučisté“ mají volební nevýhru ČSSD jen jako záminku, navíc na ní mají vlastní zásluhu. Tyto praktiky k politice bohužel patří. Zejména v boji proti tomu, co, nebo koho Sobotka reprezentuje. A v porovnání s politickým kýčem a neuvěřitelnou manipulací, která se nám dnes zase roztáhla ve veřejném prostoru je to ještě docela fér.

     • xpow napsal:

      A jaký má asi Hašek a spol. mandát k zaříznutí Sobotky? Za nezdar socdem nesou stejnou zodpovědnost, nene pane Adrian, korýtka a mráz co přichází z Hradu jsou důvodem.

     • Adrian napsal:

      Mandát předsednictva.
      Mráz z hradu rozhodně nepřichází. Ten přichází odjinud. Ale tento názor vás u mně jistě nepřekvapí 🙂 Inu jsem blázen zamotaný v konspiračních teoriích, který blekotá cosi o špinavé mediokracii….

     • zdenekb napsal:

      Adrian: fér není především prohlašovat někoho za stranického lídra a kandidáta na ministerského předsedu, a ihned po vítězných (!) volbách jej chtít odstranit. Jako volič ČSSD se tím cítím maximálně podveden. Pokud měl Hašek takové aspirace, měl si o ně říct nějaký čas před volbami a vést kampaň. Pak by to byl JEHO výsledek.
      Takto jen čekal za bukem a brousil nůž. Křivák.

 6. Kchódl napsal:

  Sakra, ten systém chodí nějak blbě. Odpovídal jsem „občanovi“ a je to někde až nahoře, i když se správným časem. Možná se zrovna admin hrabe v databázi.

  Jak píšete, že Babiš je jen nafouknutý hokynář, co se dostal k lizu …
  Takových bylo, to je fakt. Ale většinou skončili katastrofou, jakmile přesáhli ve svém megalomanství určitou mez. Stát se to může ze dne na den.

  V této souvislosti je moc zajímavá jedna věc – jak postupně probíhá konsolidace trhu. Větší ryby požírají menší, ale ne neustále. Všiml jsem si, že to probíhá vždycky ve vlnách. Dlouho se nic neděje, všechno frčí a najednou se všichni zblázní a začne tanec. Pak se to pozastaví, klídek a další vlna. Takové to dvojité W co známe z burzy.

  A proč o tom píšu, že naprosto stejná věc se týká těch tahanic v politice.

 7. severočech napsal:

  V r. 1920 taky nějak uhnulo vedení sociální demokracie. Důsledek byl, že členové ty své bafuňáře vyházeli z Lidového domu. Dnes se zmohli jen na demonstraci daleko od … Lidového domu (u Masarykova pomníku). Ten za ně situaci nevyřeší.

 8. Šims. napsal:

  Náhodou jsem byla na parmalentních listech a objevila se zpráva, že právě vložil Hašek své stanovisko k dění v ČSSD a že to není puč. na toto jsme mu odpověděla ve vší slušnosti, ale samozřejmě jsem nebyla na jeho straně, napsala jsem zcela jasný názor na věc a ono nic. Hašek by měl můj článek pustit do diskuze, jestliže jej schválí. Takže nepustil, je mi jasné, že o záporná i když slušná stanoviska nestojí, to je mi demokrat jako Brno. A to jsem se podepsala celým jménem, aby neřekl, že jsme nevychovaná.

  • Řezníček z Brna napsal:

   Vážená paní,
   Prosím Vás, vůbec toho hnusáka nepřirovnávejte k našemu milému Brnečku (viz to je mi demokrat jako Brno).

   • Šims. napsal:

    No, Brno je veliké město, studovala jsem tam. Praha je sice větší, ale je tak profláklá, zvlášť po těchto volbách, když volili Kalouska a spol., že je nechci přirovnávat k ničemu. A´propó vždycky jsme si říkali – to je pr.ser jako brno, tak to byl vždycky hodně velký malér a toto je taky tak.

 9. Adrian napsal:

  Lidi proberte se!
  Vaše nenávist k Zemanovi vás zaslepuje. Podívejte se, kdo „sobotkovo křídlo“ podporuje!
  Největší žumpa české žurnalistiky před chvílí napsal na aktualne.cz, že Dientsbier a Sobotka představují šanci na změnu!

  • xpow napsal:

   Pokud hledáte někoho zaslepeného, doporučuji postavit se asi tak metr od zrcadla.

  • Hana napsal:

   Opět souhlasím a děkuji za vaše příspěvky.

  • Občan napsal:

   Ono to, bohužel, dává smysl.
   Protože Sobotka s Dienstbierem jsou pro „pražskou kavárnu“ a babišobakalistickou žumpu zárukou, že se nic podstatného nebude měnit.
   Plebs bude dál brán u držky bez legislativních zábran, podnikavci budou dál šanováni a jediné, co „hrozí“, jsou nepatrné kosmetické korekce.
   Tak bodejť by nepodporovali Sobotku s Dienstbierem.

 10. Kanalnik napsal:

  „Sociální demokraty však zisk pouhých zhruba patnácti procent hlasů v krajských volbách zjevně zaskočil. Premiér Zeman se dokonce ráno, po údajně napjatém stranickém grémiu, nedostavil na předem ohlášené setkání s novináři a tiskovou konferenci svolal až na odpoledne, a to v Ostravě.

  Prohlásil tam mimo jiné, že na sebe bere plnou odpovědnost za výsledek voleb, ale odstoupit z funkce předsedy strany hodlá – jak anoncoval – nejdříve na jejím jarním sjezdu.“

  Pondělí 13. listopadu 2000 – http://www.bbc.co.uk/czech/lupa/feature95.shtml

 11. Jeff napsal:

  Temelín.

 12. jihočech napsal:

  Tak, tak Laco Groeslingu. Navíc Bible říká
  „“Každý živočich miluje sobě podobného a člověk svého bližného, všechno tvorstvo
  se sdružuje podle svého druhu.
  Jak může být vlk (ale ne náš Vlk) ve spolku s beránkem ?
  Jak mohou žít v míru bohatý a chudý?
  V pustině jsou kořistí lvů osli, a podobně pastvou boháčů jsou chudáci.““

  ….. přesto by bylo povzbuzující, kdyby Ano zakroutilo krkem korupci a přispělo k vyřešení a nápravě zrůdnosti naši „demokracie“ alespoň z 5 – ti procent. Věřím Ano, tak na pět procent. Ale je to strašně moc ve srovnání s vírou k TOP zla, ODS, KDU.
  Naděje umírá poslední. Tak za půl roku si to řekneme.

 13. jihočech napsal:

  Laco G, a ostatní – omluva
  výše uvedené patří úplně jinam, však víte kam.

 14. XY napsal:

  Ano, je to pochmurná a idiotská akce defraudantů voličských hlasů, řízených údajně levicovým(!!!) mafiánským egomanem z Hradu. Sobotka příjemně překvapil, postavil se na odpor, upřímně řečeno, nečekal jsem to od něho. Myslím, že nemá velkou šanci vyhrát tuhle bitvu s lidským odpadem, ale moji podporu bude mít až do hořkého konce. Pomáhej pánbu ČSSD, s podlými Haškovými zemanovci je nadále nevolitelná, ať už bude ve vládě nebo v opozici.

  • Zdena napsal:

   Jiní Vám odpoví líp, než bych to dokázala já 🙂
   http://www.blisty.cz/art/70735.html

   • český maloměšťák napsal:

    Kotrba píše z dost komunistických – idealistických pozic.
    To Hašek – pokud jeho komplot uspěje, stáhne ČSSD ke dnu.
    Podle mé maličkosti to ale nedovolí členská základna. Ta strana má v názvu slovo DEMOKRATICKÁ – průser , Hašek my dear …..

    Mimochodem – na aktualně.cz dal pan Havelka pod Žákův blog zajímavé informace – a sice, že předsednictvo nemá kompetence k tomu odvolat předsedu.

    Kotrba chce asi KSČM + ČSSD, smůlička, musel by vyměnit voliče.

 15. kopřík napsal:

  Na shromáždění na podporu Sobotky na Hradě bylo podle mě tak +/- 700 lidí.
  V průběhu týdne by se měl konat ÚV a na něm rozhodující hlasování.
  Bitva ještě není dobojována. ČSSD je ovšem dlouhodobě nebo možná trvale poškozena – ať už vyhraje kdokoli, ztratila tato strana obrovské množství důvěry, kterou snad ještě u části veřejnosti měla. Dále je otázkou, zda bude jednotný poslanecký klub ve sněmovně – pokud ne, nemůže ČSSD garantovat svých 50 hlasů a kdo by s takovou stranou vyjednával o vládě.

 16. varadero napsal:

  Dobrej vtip Sobotka s Diensbierem mají být šance na změnu a to se tedy ptám jaká změna je na mysli?
  Změna od představitelů ČSSD ? to je dobré sci-fi přečtěti si tento článek http://www.blisty.cz/art/70712.html
  A pokud vám ani potom nebude jasné jak to myslí staré struktury v ČSSD tak vám není pomoci.

 17. Carlos V. napsal:

  Normálně bych byl asi dost škodolibý. Ale s mnohými voliči ČSSD se tu setkávám déle, je mi Vás upřímně líto, mysleli jste to ze svého pohledu dobře.

  Jen trocha škodolibosti – aspoň aspoň částečně tušíte, jak se cítí poslední léta volič pravice.

  • jezevec napsal:

   no – a taky proč je pro mnohé voliče s mozkem ČSSD absolutně nejedlá, přestože se sociálně-demokratickými myšlenkami by v principu mohl souznít.
   vlk je překvapen, my to tady bučíme už nejmíň rok.
   tak jen se perte a žerte, hoši, otevírá to oči. škoda že ne dva dny před volbama ale až den po nich. ale kdo to sleduje nezaujatě, nemůže být překvapen.

   • vlk napsal:

    Říkáš pro volič e s mozkem? A myslíš například sebe? No tak tos mne tedy pobavil. Vlk neměl iluze, jen ho šokovala míra socanské debility. Která je naprosto rekordní v české politice. Jak si přečteš pozítří. Nicméně – nečekám, že by sdokázal pochopit čtený text. Stejně jako CArlos.

 18. dreamer napsal:

  Pořád se na kose motáte kolem politických tanečků současných hráčů. Jedinou levicovou stranou jsou komančové. A jedinou mocensky průhlednou a zatím nepošpiněnou pravicovou stranou je ANO. Už před volbami bych čekal nějaký nástřel co by s naší zemičkou udělal Babiš či Vojtovi indiáni. Volba ODS, TOP, ČSSD mi připadá už asi 10 let sebemrskačství, ale velká část národa to stále provozuje. Přepokládám, že je to důsledek shonu konzumního života a těžkého průplachu medii. Pořád čekám, zda nějaká strana či jiný subjekt popadne levicový princip a začne ho rozvíjet, což je neskutečná práce. A tak chtě nechtě nám nakonec zbudou jen ti komanči, ač se tomu Vlku vzpíráte jak můžete. Jinak pokud teda chcete toužíte po rozkročené kose z leva do prava, tak by to chtělo alespoň náznak principu jak pravice a levice mohou fungovat ve smyslu společné správy této země. Pokud kosíři bojujete za vítěznou levou či pravou nebo popíráte módně smysl dělení na levou a pravou, tak věřte, že z toho Matrixu nevyjdeme.

  • vlk napsal:

   Dreamere
   vám asi uniká zásadní věc – komouši nemají nikdy šanci získat nějakou většinu. Jedině se socany. Takže pokud by na levici zbyli jen oni, levice jako směr definitivně skončil. Jako momentálně v Polsku nebo Maďarsku. Nemluvě o takové banalitě, že Falmerovi a jeho prodavačům nostalgického deště se nemůže přihodit nic strašnějšího, než že by se podíleli na vládě. Protože potom by definitivně skončil jejich sladký život.
   Co vám ale zaručit mohu naprosto určitě, je to, že Kosa zůstane rozkročena zleva doprava. Jak poznáte hned zítra.
   Snaha o funkční stát, omezení zlodějen a korupce není ani pravicová ani levicová.

   • dreamer napsal:

    Tak uniká mi spoustu věcí, proto občas čtu i kosu. Jedna věc je ale zřejmá i mě ČSSD míří do náruče „smrti“ . A s tou pravicovostí na kose bych byl trochu pokornější, není to ve zlém. Jen opravdový pravičák na toto „blábolení“ nemá čas. To je výsadou spíše levičáků, kteří promýšlejí coby jako že mělo být „správně“.

    • vlk napsal:

     Mno zkuste to sdělit pánům s nick Carlos V, jezevec, soumar Rammstein a tak podobně. Možná to jsou zakuklení komouši

 19. Šims. napsal:

  Jen tak pro zajímavost jsem si prošla nové tváře ve sněmovně – Hnutí ANO disponuje jedním JUDrem a jedním Mgr. práv, právnické experty mají nejvíce komunisti již tradičně, Odeesmani také, pár právníků má TOPka, KDU má experty hlavně přes církevní vědy. V PS je opět nadoktrováno – je jich tam celkem 22 a právníků mi vyšlo 17 kousků – tak to zase bude právních zmetků. Kdyby byla stovka poslanců a z toho 50% právníků, tak by jim asi zákony šly lépe od ruky. No a pak pár lidských zmetků typu místopředseda ČSSD a je toto řemeslo v PS zcela znehodnoceno. Ještě napíši jednu historku – v parlamentu se mi moc líbí, nemusím skoro nic dělat, zvedám ruku, jak mi řeknou a peněz mám, nádhera. Tak to jsou zlatá slova od jedné poslankyně. Nechci ji jmenovat, jen jsme ráda, že se tam tentokrát nedostala, kroužkovali jsme nejen my.

 20. Soumar napsal:

  Coby pravičák bych se asi neměl vyjadřovat, ale nedá mi to. Z mého nestranného 🙂 pohledu je to win-win situace.
  Buď zůstane sociální demokracie ve vleku „pravdoláskařských“ socanů, tedy Sobotky a Dienstbiera, což znamená, že bude o něco méně levicová, bude o něco méně přerozdělovat a bude o něco více nakloněna kompromisům s pravicí. Na druhou stranu bude zase podporovat různé gendertetky a volné živočichy 60. let, libertinství. Ale hlavně, socanů je více na Moravě, méně v Praze a celkově bude pravdoláskařská socdem produkovat více hluku v médiích, ale méně hlasů ve volbách. Takže z krátkodobého pohledu pravičáka, jasná volba.

  Nebo vyhraje Hašek, socani řekněme tradiční. Takový ten typický, se sveřepým výrazem v obličeji a schovaným srpem a kladivem ve sklepě. Bude o něco levicovější, o něco méně nakloněn kompromisům s pravicí. Nicméně na druhou stranu zatne gendertetkám a libertinům tipec a najde shodu s KDU (ale i KSČM) především na platformě pořádku. Taková pomocná stráž veřejné bezpečnosti v novém kabátě. Tradiční socdem je pochopitelně životaschopnější koncept, z pohledu pravičáka stabilnější a lze s ní – tvrdě – vyjednávat (ale už ne vyje*ávat, jako s pravdoláskařskou).

  Člověk by tomu Haškovi dal korunu.

  • Skogen napsal:

   Jak vás tak, Soumare, čtu, já mám tu lateralitu přesně opačně. Hašek je Zemanův muž a Zeman je levičák jak se mu to hodí. Hašek byl vždy ve směru k pravici sdílnější. Takže teď nevím, jestli mám z podzimního sluníčka úžeh já, anebo jste si ho uhnal vy…

   • Soumar napsal:

    Jsem rád, že si myslíte to, co si myslíte :-), ale hezký článek na toto téma napsal Štěpán Kotrba, jeden z mála myslících komoušů, co po českých luzích a hájích chodí.

    • vlk napsal:

     Ha ha ha!

     • Kchódl napsal:

      No nevím. Mě se zdá, co jsem od Kotrby viděl sepsané, mělo celkem hlavu i patu. I když jsem s tím kolikrát třeba politicky nesouhlasil, on má jistě extrémní názory na mnoho věcí.
      Ale je fakt, že ho nějak soustavně nesleduji, donesou se ke mě jen určité fragmenty.

      Zrovna ten předmětný článek v Blicích listech – s tím bych i souhlasil.

  • xpow napsal:

   Tak Hašek má ve sklepě tak možná nějakou tu akcii, nějaké to kompro, možná balík dolarovek, ale srp a kladivo… to bych u něj nečekal.

  • Mathias napsal:

   Já si úplně nejsem jist, jestli má Hašek ve sklepě srp a kladivo. Mě se jeví jako člověk bez jakéhokoliv ideového zakotvení. jako typický kariérista, který vleze do té strany, kde ho vezmou a dají mu možnost kariérního růstu. Sobotka taky není bůh ví jaký socialista, ale říct toto o Haškovi je, myslím si, opravdu hodně velké šlápnutí vedle.

  • Kchódl napsal:

   Jojo. Nehledě na lidskou odpornost aktérů celého toho převratu, to teď nechám stranou.
   Souhlasím s tím, že ti „haškovci“ jsou reálnější sociální demokraté.
   Protože ta havloidní banda (Dientsbier, částečně Sobotka) nejsou ani sociální, ani demokraté. Jsou to okupanti ČSSD, nepřátelský výsadek, spřáhnutí s cizími silami, to je na nich nejhorší.
   Z pohledu člověka spíše na pravici je mi mnohem přijemnější ten reálný sociální demokrat.
   Bez ohledu na to, že co se týče politické konkurence je pro pravici jednoznačně více konkurenční. Dlouhodobě.

   Další věc, která dobře indikuje, kdo je kladný a kdo záporný hrdina, je okamžitá a ostrá podpora bakalovských médií a celé Pravdy&Lásky Sobotkovi, a jejich totální útok na Zemana, kterému chtějí hodit na krk probíhající převrat.

   Kotrba je jeden z chytrých bolševiků, které stojí za to číst, ať píše cokoliv. Kromě jiného je výborný grafik, třeba pěkně kreslí rakety a další výzbroj v ATM a jinde. A píše o tom myslím také.

 21. Kanalnik napsal:

  sdilim podle mne veledulezite informace pro podporovatele Sobotky v teto krizi:
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/matej-hollan.php?itemid=21477

  • kopřík napsal:

   No vida. Před chvílí jsem rozeslal mail všem členům ÚVV a téměř vzápětí přišly dvě pozitivní reakce, od členů vedení pánů Jaroše a Kánského.
   Má to smysl, pište!

 22. Mathias napsal:

  Jen tak z dlouhé chvíle nebo z čirého masochismu jsem kouknul na Aktuálně.cz To jsem si dal. V diskusích tam místní natěšení diskutéři otevírají šampáňo nad pádem Sobotky a přejí mu příjemnou cestu do horoucích pekel nebo k lopatě. Ti samí lidé pak u jiného článku hořekují nad Zemanem a jeho vlivem na českou politiku a radují se z pádu SPOZ. Tak nevím. Je to projev debilismu, schizofrenie nebo vliv Ordinace v růžové zahradě?

 23. varadero napsal:

  No vidím to tak ,že tady máme vývoj jak ve veverkách někdo v ČSSD prohraje to je jasné už ted kdo to bude to jasné není ,ale co udělá ten kdo prohraje?
  Vznikne nám tady nový LEV21 nebo platforma LIDEM jen s jiným jménem?
  A ským bude nová platforma spolupracovat Pokud ji budou tvořit Sobotka Dienstbier tak tipuju ,že s ODS ,TOP ,KDU a máme tady zpět kalouska a spol a ten bude řádit myslím ,že zařízne dotace do bionafty to bude jeho první čin který provede.
  Nebo se pletu a prohrané křídlo socdemáku se dobrovolně vzdá poslaneckých mandátu? to bych tedy čuměl.

 24. varadero napsal:

  Zajímavé bude taky sledovat jak od ted už žadný soc demák ani nepípne o dalších předčasných volbách.

Komentáře nejsou povoleny.