ČR odsouzena k putinovské technice vlády


napsal Alex

Nezapojoval jsem se do diskusí, neboť jsem nebyl sto chápat, co se to vlastně děje, když Hašek a spol si bezprecedentně bez svého předsedy zajeli na Hrad a druhý den zcela bezprecedentně a nesmyslně svrhli v předsednictvu Sobotku. Sobotka dal svou funkci k dispozici na řádném volebním sjezdu. Myslím si, že mi začíná svítat a tak předkládám, k čemu jsem dospěl.

Zeman usiluje o menšinovou vládu ČSSD – své ČSSD bez těch, kteří jsou vůči němu v přímé opozici s podporou Babiše a lidovců a bude tak de facto skrze svolnou ČSSD premiérovat.

Zeman mnohokrát zdůrazňoval, zejména zpětně vůči Špidlovi, že to chce mít odvahu a umět tak vládnout. Sobotka musel být odstaven, aby už od počátku – od vyjednávání vlády s politickými partnery mohl Zeman hrát svou šachovou partii sám – bez jakýchkoli rušivých vlivů.

Karty jsou totiž po volbách rozdány jednoznačně. ODS i TOP jsou jednoznačně v opozici a možnost vládnout reálně nemají. Na vládu by dosáhli jedině s Babišem, ale ten jak před volbami tak po volbách řekl naprosto jasně a nedvojsmyslně, že horší vláda než ta minulá (s TOP a ODS) tu ještě nebyla. ODS i TOP to plně chápou, jsou si toho plně vědomi proto jsou už zjevně od počátku usazeni v opozici. Stejně tak Babiš řekl, že do vlády nepůjde – jak před volbami, tak po volbách. Naznačil, že je ochoten jednat s ČSSD o podpoře vládě ČSSD s lidovci (pro mne – o podpoře vládě ČSSD s podporou lidovců dle jejich vůle buď ve formě koalice nebo obdobně jako on, Babiš – z poslaneckých lavic). Babiš jinou možnost nemá, sám neví, co a jak loajálního má za sebou – přiznává toto riziko – a ví, že se musí podstatě všichni v ANO politickému řemeslu učit a to za pochodu. Je to pro něj „nejvýhodnější“ pozice, když už od počátku díky počtu hlasů je a bude spoluodpovědný neb bez něj nejde nic. V takovéto pozici může své ovečky přece jen zvládat lépe – neb nemusí pracovat ve vládě a na jednotlivých ministerstvech. Má volnější ruce a čas naučit se technikálie politiky.

Zeman zase počítá s tím, že na jednotlivých věcech se Babišovo hnutí – respektive jeho jednota rozbije a v záloze má na něco lidovce, na něco Okamuru, na něco komunisty.

Nesporně jde o putinovský způsob vlády. Myslím, že pokud se převrat v ČSSD povede, ostatní nebudou mít moc trumfů v ruce, jak tomu zabránit. Jak kdo k Zemanovu způsobu přistoupí, zůstane nepochybně na každém jednotlivci. Nepochybuji, že budou v diskusích zastánci Zemana i jeho odpůrci. Protože skutečností je, že v ČR prostě standardní politické prostředí po úvodní vládě po roce 89 v režii Václava Klause od roku 1992 není. Způsob jeho vlády nám přinesl uzavřené kmotrovsko-mafiánské politické strany se spekulanty politiky na burze privatizace a spekulanty podnikatele na tomtéž trhu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Alexův skicář se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

306 reakcí na ČR odsouzena k putinovské technice vlády

 1. Gerd napsal:

  Dobrá analýza, ale vidím tu ještě jednu záložní variantu. A to tu, že pokud budou pokusy o sestavení vlády neúspěšné, povládne dále současná vláda v demisi, tedy nezvolená SPOZ. V každém případě to bude M. Zeman, kdo bude tahat za nitky české politiky.
  Ať si tedy tahá, ale nevěřím, že by se podruhé stal prezidentem. Věčný soupeř Karel v té době také kandidovat nebude.

  • Alex napsal:

   Ono to myslím takto nebude. Vláda vytvořena bude a myslím, že ta menšinová. Může to být jeden ze Zemanových důvodů proč ta noc dlouhých nožů. Sobotka se vyslovil pro vládu KOALIČNÍ s lidovci a s babišovci. Bude-li odstraněn Sobotka, bude doba sestavování vlády kratší. Dle mého soudu je menšinová strana výhodná pro oba. Nemyslím si, že by Zeman či Babiš spolu byli v příliš antagonistické poloze ohledně toho, oč jim jde, budu-li předpokládat, že o dobro státu na obou stranách z jejich hledisek. Jinou věcí jsou omyly stran fungování státu, jichž se nepochybně dopuštějí a nepochybně dopustí, jak ve formě, tak v obsahu či rozdílné názory. Babiš myslím bude Zemanovi rovnocenným partnerem, což o Sobotkovi tak úplně říci nemohu.

  • vlk napsal:

   Omyl. Existuje ještě jedna záložní varianta. Ale o té až zítra.

   • Kchódl napsal:

    No tak to jsem zvědav, k čemu jako znalec levé části spektra, kam přiznám se moc nevidím, dojdete, Vlku.

    Řekl bych, pokud budou socani (jsou to hráči maximálně na úrovni okresního přeboru) moc otravovat – řežou se mezi sebou jako koně už teď – a stejně tak ti křesťano-lidovci, dojde babišce i Zemanovi trpělivost, a dají jim nabídku, kterou nebudou moci odmítnout (svým způsobem s pistolí u hlavy – dělej co chci nebo nové volby), klidně to může skončit jen mírnou rekonstrukcí Rusnokovy vlády a jejím plným schválením sněmovnou.
    To by zapláclo mnoho much jednou ranou a pro socany i ty lidovce by to mohlo představovat (byť jen imaginárně) možnost, vyvléknout se z volebních slibů a přesto neztratit v dalších volbách úplně všechno.

    Ale je to marné, ČSSD je stejně vyprázdněná a zničená, jako ODS, jen to ještě není vidět.
    Jakmile se obnoví centrální vláda a začne se pevně vládnout po babiško-zemanovsku, tak v každém kraji vylezou obří kostlivci a regionální sídla moci ČSSD shoří v plamenech …

    Lidé věří mediální mašině čím dál méně a v dalších volbách už ukecají zase méně lidí.

    • Kchódl napsal:

     P.S. ale napřed samozřejmě začně čistka na centrále, kolem TOP09 a ODS. To se budou socani strašně radovat, ale pak ta sekera dopadne i na ně, to už se radovat nebudou.
     To se budou radovat jen občané, tedy davy, protože ti/ty se radují vždycky, když panstvo krvácí a létají hlavy.
     🙂

   • Gerd napsal:

    Že by nás Velký Kormidelník prezident Zeman potrestal za nezvolení SPOZ další volební kampaní a dalšími předčasnými volbami? Ovšem Rusnok může vládnout v demisi ještě roky, když M. Zeman využije všech zákonných lhůt.
    Ale tolik se zase znechutit nechce.

    • Ernest napsal:

     Ono to může být ještě trochu jinak. Dnes večer řekl Hašek v Hydeparku jednu věc – že u prezidenta nebyl a že to je jenom fáma, zrovna tak, jako je fáma to, že se Sobotka sešel s Kalouskem z TOP 09. Samozřejmě, že lhal, že u Zemana nebyl. Pravda je asi taková, že tam byl a rovněž asi je pravdou, že se Sobotka sešel s Kalouskem. O tom by svědčila i reakce Kalouska na to, co se stalo v ČSSD a dále vystupování zastánce Schwarzenberga v ČSSD – Dintsbiera. Takže podle mého nám lhali oba pánové – Hašek i Sobotka a podrazy chystali oba. A jde pouze o to, kdo s tím začal. Jo, páni, mimořádné volby, to byla jenom lidová taškařice pro obveselení voličů. Pravé rozhodování teprve nastává. V zákulis, bez voličůí. A volič má opět utrum, ať volil kohokoliv. Končím již tradičním konstatováním: Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.

     • Ernest napsal:

      Ještě dodatek: Jsou všichni ti, kteří demonstrovali na podporu Sobotky OPRAVDU voliči ČSSD? Nebo jsou to voliči K.Schw.?

     • pepan napsal:

      v podstatě se sečtením hlasů Pravda a Láska u socanů vypostila todlencto:
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dienstbier-vini-z-neuspechu-CSSD-prezidenta-Milose-Zemana-291159
      Emoce, žádný fakta. A pak už, na tiskové konferenci, se přátele začli veřejně mydlit, hlava nehlava.
      Za povšimnutí stojí i to, že za Dienstbierem vedeným Sobotkou pevně a neochvějně stojí i Karel Březina, kdysi Zemanův vykuřbuřt a „ministr bez portfeje“ (to označení vykuřbuřt prosím neberte doslovně, chtěl jsem jen naznačit charakterové vybavení dotyčného)

     • pepan napsal:

      aby to dávalo smysl, myslím, že Jirka D. ovládá Slávka S. a rozhodně ne naopak.
      Dokládá to i Sobotkova „odvaha“ za žádnou cenu nepřistoupit na živý rozhovor s novináři. Pouze se pouští nějaká jeho proklamace ze záznamu.
      Slávek je opravdu, beze vších pochyb prototyp rázného politického vůdce do rozbouřených nečasů…

     • Gerd napsal:

      Erneste, není to fáma, opravdu tam v Lánech pro rozkazy byli, Chovanec už se přiznal, jen Hašek ještě zapírá.

  • Mathias napsal:

   Já vidím ještě další dvě varianty. Jednu velice málo pravděpodobnou a jednu celkem reálnou. K té takřka nepravděpodobné. Vychází z čisté povolební matematiky. Tou je menšinová vláda ODS, TOP tolerována Babišem a Bělobrádkem. Ta nepravděpodobnost plyne jednak z toho, že Babiš i Bělobrádek by tím de facto zradil své voliče a jednak jsem přesvědčen, že ODS si uvědomuje nutnost vlastní transformace a to mimo opozici prostě nejde. Nicméně už jsme tady zažili onačejší kotrmelce. Tou pravděpodobnější variantou jsou předčasné volby. Babiš se sice zaklíná, že je nechce, ale kdybych si mohl tipnout, tak přesně tohle je věc, o kterou bude ANO nějak skrytě usilovat. Protože jestli se nestane něco zásadního, pak je jasný budoucí vítěz. Je to sice risk, ale mohl by vyjít. A Babiš jediný má dost peněz na novou volební kampaň. Pro všechny ostatní jsou předčasné volby noční můrou a finančním Armagedonem. Kromě KDU-ČSL. Ti by, podle mě, taky posílili. Jenže to na jejich vyvolání nestačí. A hlavně bude proti báťuška Zeman, když se mu tak krásně podařilo převzetí největší strany v zemi, nebude ji chtít hned zaříznout.

   Jinak si nemyslím, že Zeman by měl utrum s příští kandidaturou. V Česku je obecně zvykem velice rychle na všechno zapomínat (jak nakonec ukázaly výsledky TOP v těchto volbách). Čili z čtyři roky už si na dnešek nikdo ani nevzpomene. A pokud bude Zeman bačovat v soc.dem., měl by mít šanci mnohem větší než kdyby tou dobou vládlo sobotkovské křídlo. Na něco podobného hraje i Hašek. Jako správce gubernie s názvem sociální demokracie bude mít plné prezidentovo krytí a nakonec možná udělá za čtyři roky i lepší výsledek.

   • Gerd napsal:

    Zeman může zvolit ještě jednu variantu, nechat vládu vládnout v demisi. Prostě nikoho nepověří sestavením, nebo tím sestavením vlády pověří sám sebe buď přímo nebo prostřednictvím poddajné loutky typu Michal Hašek..

 2. Jussy napsal:

  on by hrozně chtěl, ale… Česko není Rusko. Tady jsme si nikdy nehráli na báťušku a každý, kdo chtěl být nikoli prvním z ostatních, ale jediný nad ostatními, jsme dokázali eliminovat. Myslím, že má pravdu Sobotka, když říká, že tohle celé bylo naplánováno z Hradu ještě dávno před volbami, a je jedno, kolik by získala soc dem hlasů, a muselo to být jasné každému, kdo trochu vnímá, že snahy Zemana o ovládnutí soc dem, zvláště pokud neuspějí jeho spozáci, budou sílit. Prezident je přece jen ozdobná figurka, a skutečným prvním mužem státu byl vždycky premiér. REálná politika se dělá v Parlamentu, nikoli na Hradě, a poznal to už kdysi dávno Havel. Doufám, že ve finále se poslanci domluví. Nic jiného jim nezbyde.

  • Alex napsal:

   Ano reálná politika se dělá v poslanecké sněmovně, navíc díky zvorané ústavě výhradně v poslanecké sněmovně – dělba moci dostala na frak a poslední úprava, kterou silou prosadila TOP, umožňuje chování Zemana. Znovu, většina lidí se domnívá, že platí ona prvorepubliková ústava – nikoli. Naše ústava je oproti té z roku 1920 velmi jiná.

 3. Vladimir Kraus napsal:

  menšinová vláda s 50 hlasy, to by byla šílenost. neustále by byli vydíráni ostatními stranami. navíc babiš dostal ve volbách takový mandát, že se nemůže schovávat v opozici, byl by za sraba. a po jakémkoliv jednání s haškem na něm ulpí ta podrazácká špína. a pokud jde o veřejné mínění, hašek je teď druhý nejtoxičtější člověk v republice hned po zemanovi… samozřejmě, že už zítřek mě může usvědčit z velkého omylu, ale já bych sobotku nepohřbíval. třeba ještě není mrtvej.

  • Alex napsal:

   Naopak. Zeman není démon a kupodivu to myslí dobře a pro spoustu věcí uši najde. Tu u komunistů, tu u Babiše – dokonce většinu, tu u lidovců či okamurovců. Spolu se stranou jednajících podle jeho pokynů tak bude mít daleko volnější ruce než s tuhou koaliční a písemnou dohodou, která by plodila jen mediálně vděčné střety.

  • Mathias napsal:

   Sobotka asi ještě mrtvý není, ale 50 poslanců už rozhodně nemá. To je ložený. Ani on sám podle mě netuší, kolik lidí vlastně stojí za ním.

   • Alex napsal:

    Jde o to, kolik je v ÚVV poctivých a o to, zda jim dojde jak vysoko jsou sázky. Přesně v duchu příspěvku paní Šauerové. Myslím,že to bezpečně neví nikdo. Haškovi spoléhají na své vlastní škromachovské vlastnosti – spoléhání na Ježíše Zemana postrádaje vlastní politickou invenci na úrovni Zemana, Kalouska či Klause u těch ostatních, že dají přednost korytům.

 4. Narcis napsal:

  Pro ČSSD je vláda, kterou většina lidí preferuje, tzn. spolu s Babišem a KDU, velmi špatnou alternativou (nezávisle na pokusu o sebevraždu iniciovanou Haškem a spol.). Bude bojovat sama proti všem, pokud bude chtít realizovat svůj volební program. Ve vládě proti ANO a KDU, v parlamentu proti celé opozici a trvale proti médiím. Pokud by s ANO a/nebo KDU vyjednala jen podporu, bude to ještě horší. I v případě vedení strany Haškem bude bojovat rovněž proti prezidentovi. To neustojí. Má jedinou šanci: pokusit se sestavit vládu, neuspět v tom, předat pádlo Babišovi a přejít do opozice. Kvůli vnitrostranickému boji jí ovšem ani to moc nepomůže a nezíská čas a klid na konsolidaci.
  Horší je, že za nastalé situace bude velmi obtížné dohodnout i orgány poslanecké sněmovny a rozběhnout její potřebnou činnost. Kdyby pracovala PS a půl roku se domlouvala vláda, všem by vadilo, že vládne dál Rusnokova vláda, ale nějak by to šlo. S nefunkční poslaneckou sněmovnou vzniknou podstatně větší problémy. Somálsko či Libye jsou možná překvapivě blízko.

  • Rys Ostrovid napsal:

   „Má jedinou šanci: pokusit se sestavit vládu, neuspět v tom, předat pádlo Babišovi a přejít do opozice.“

   Nezvyknem sa zapájať do vašich vnútropolitických debát, chýba mi vhľad a potrebný cit pre dianie u vás. Ale aj tu z Kosy som, myslím, dosť dobre pochopil, aké ťažké boli pre Česko posledné roky.

   Teraz si predstavte seba ako voliča ČSSD. Volili ste ju napriek tým vnútorným rozkolom, napriek nevýraznému predsedovi, napriek štvavej kampani v médiách. Teraz máte šancu konečne aby sa vaša strana dostala do vlády a „pohla vecami správnym smerom“. Neriešim, či ČSSD na to naozaj bude mať priestor. Tých 20% ľudí to však očakáva!!!

   Garantujem vám, hoci vašu politiku sledujem len občasne a zvonku, že ak ČSSD nezostaví teraz vládu – skončila. A na veľmi dlho…

   • Rys Ostrovid napsal:

    Skončila v zmysle tom, že prestane byť relevantnou politickou silou na vašej politickej scéne.

    • Narcis napsal:

     Když sestaví vládu na uvedeném základě s ANO a KDU, tak se vyčerpá, nic pro své voliče neprosadí a skončí stejně. Něco jiného by bylo, kdyby nyní dokázala vygenerovat aktivního předsedu , jako byl Paroubek. Ale toho bohužel asi není schopna.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Máte pravdu v tom, že by to bola veľmi ťažká pozícia. Ono je to vlastne situácia, kde si musí vybrať z dvoch zlých riešení. Vo vláde – podľa mňa – ma šancu si udržať aspoň trochu solídne preferencie. V opozícii, po koľkých to? 7 rokoch?, šancu nemá. Nemôžete donekonečna deptať vlastné voličstvo tým, že budete neúspešní. HZDS skončilo vo vláde v roku 1998, voľby 2002 prežilo ešte v relatívne dobrej kondícii (19,5%), vo voľbách 2006 už bolo stranou s podporou 8,8%. Voľbami v 2010 to preň skončilo a vo voľbách 2012 sa vrátiť nedokázalo. A áno, absencia lídra je veľký problém.

    • RobertH napsal:

     Ano, k tomu bych se přiklonil také. V opozici už byla dost dlouho. A že ve vládě neprosadí nic, toho bych se nebál. Na některých věcech se domluvit dá. Samozřejmě, bude to o kompromisech. ale to zase odpovídá volebnímu výsledku. Takže: do vlády-do opozice určitě ne.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Nikto by v roku 1998 nebol povedal, že M. Dzurinda bude na Slovensku vládnuť do roku 2006, pričom jeho strana ak ma pamäť neklame sa cez hranicu 20% nedostala ani raz.

   • Kchódl napsal:

    Obávám se, že nemáte pravdu.
    Sociální demokracie ČSSD se všemi svými kostlivci je nesmrtelná. Protože levicový volič je věřící blb. Všechno jim odpustí, zapomene atd.

    To máte jako nábožného chlápka, který pevně věří v Boha, záplavy mu zníčí pole, blesk mu zapálí barák a zabije ženu a všechny děti a ten ubožák pak stejně Bohu poděkuje.

    Správný socanský bafuňář může všechny odírat, chovat se zcela odporně, kamarádit s mafií, říkat „Kdo z vás to má, holoto“ a stejně ho budou nakonec milovat.
    Nic jim nepomůže.

    • táta napsal:

     ZAČÍNÁ BÝT politikou otráven

     přemýšlel jsem že už nebudu psát……pane Kchódl napsal:
     Říjen 29, 2013 v 15.48

     MOHL byste mi napsat kdo VÁM dává právo urážet slušné levicové voliče???

  • Ernest napsal:

   Narcis napsal:
   Říjen 29, 2013 v 0.54
   (ČSSD) bude bojovat sama proti všem, pokud bude chtít realizovat svůj volební program. KONEC CITÁTU.
   Ale to je OMYL. Dnes přece jde o to, aby ČSSD NEMUSELA plnit svůj volební program, protože je příliš radikální. Jde hlavně o to, aby vše zůstalo při starém. Prostě volič se vybouřil a systém zůstal. A jede se dál. V tom je princip „demokratických“ voleb.

 5. jezevec napsal:

  dobrá úvaha – ovšem – co to je, to „standardní politické prostředí“?
  pokud to, co je ve zbytku evropy, nemáme se za co stydět – opoziční smlouvy, komouši, ve vládě podnikatelé a mediální magnáti s kmotry v zádech, v parlamentu zpěváci herci a pornoherky, a volby zhruba každý rok – to je evropa. ano rusko taky – ale evropa taky.
  je tohle standard, nebo sto let staré tradice masarykova československa?

 6. Jan Hladík napsal:

  Co udělali, je jen úplná vylízanost.

  Zeman s Haškem pravděpodobně rozehrál jen krátkodobou hru, co bude těžit z nastalé nestability. Bude tak moc ještě chvíli čerpat z pozic Rusnokovy vlády.

  Zemanův projekt SPOZ neuspěl, ale jsou tu zklamaní sponzoři, jistě se dožadující svého plnění. Z krátkodobého hlediska tato situace může zajistit přístup k části zdrojů.

  Ale Zeman sledujíc tuto strategii zároveň udělal největší chybu svého života. Pokud však nekooperuje s Babišem. Tím rozkladem socdem uvolnil mocenský prostor Babišovi, který rázem přišel o silnou opozici – protihráče v podobě socdem. To z něj činí nejmocnějšího muže v zemi.

  Na jejím rozkladu má však kromě Babiše zájem jistě i TOP a ODS. Především Kalouska si dovedu v kooperaci se Zemanem představit daleko lépe, než Babiše. Je totiž slabší. Babiš je nepotřebuje, ale může jejich akce proti socdem využít. Určitě tak učiní.

  Posílení Babiše tedy znamená oslabení Zemana. Proč by se prezident dobrovolně oslaboval? Neměl spíše jen přihnuto?

  • Alex napsal:

   Jen tolik, myslím, že Babiš se Zemanem budou ve shodě více než si myslíte. Nicméně mohu se mýlit. ČSSD – babišovci, to musí být osa nějak funkční vlády, má-li být vláda stabilní. Jinak stabilní nebude. A oba umí velice dobře počítat aktíva i pasíva.

   • Jsi Jsem napsal:

    Zeman se nesmí podceňovat, je inteligentní stratég. Má ovšem mimo jiné jednu arogantní nemoc „velikánů“ – neukojenou touhu ničit ty, kteří mi v minulosti škodili – takový novodobý Žižka. Sobotka je důvodem jeho postoje k ˇ“jeho“ bývalé partaji. Pro něj je dominantní odstranit Sobotku – a pak bude klid, tedy v případě vzájemné spolupráce. A Zemanovci – to pak bude pro něj už uzavřená kapitola. Pak teprve bude naplněna pointa výrazu prezidenta na státnickém portrétu – úsměv a sepjaté dlaně…….

    • Alex napsal:

     A víte, že si tím nejsem až tak jist? Může to tam být a nejspíše je (ta odveta – i Zeman je jen člověk), ale prioritní je ten kalkul z hlediska technologie moci. Zajímavé bude, co se bude dít, pokud onu popravu Sobotka ustojí a ustát ji může, pokud mu pomůže ÚVV ČSSD. Mám na mysli to, že nakonec by to mohlo být k dobrému, pokud u obou převládne chladný rozum. Kupodivu ve prospěch ČSSD – volby mohou být až za 4 roky.

   • Jan Hladík napsal:

    Proč by Babiš potřeboval kooperovat zrovna s prezidentem? Nepředpokládám, že by byl natolik hloupý a ponižoval by svůj mocenský potenciál. Naopak bude Zemana spíše jen využívat. Jejich zájmy se spíše kříží a pokud se dokážeme shodnout na dlouhodobé strategii Babiše, v budoucnu se budou křížit mnohem více.

    Zeman je skutečný buran, u veřejnosti ztrácí víc a víc. Babiš do žádného otevřeného spolku s ním nepůjde. Pokud by však Babišovi takto pomáhal, pak by mě zajímala třeba Vaše odpověď na otázku ‚proč‘?

 7. Kanalnik napsal:

  Pod carou bych chtel informovat, ze na moje mailove aktivity (ve smyslu znechuceni nad postupem Haskova kridla a ve smyslu podpory Sobotky) zatim odpovedeli panove Huml a Bohnisch (kteri stoji za Sobotkou) a pan Koskuba (ktery si mysli, ze CSSD ve volbach neuspela, a rad by videl, aby odpovednost vyvodilo cele vedeni s tim, ze ale soucasny postup v nem vyvolava obavy a stud a chtel by se za nej i za volebni vysledek CSSD omluvit).

  • Sylva Šauerová napsal:

   Vážený pane Koskubo,

   nemohu s Vámi souhlasit. Česká strana sociálně demokratická vyhrála volby do PSP ČR. Ano, jistě ne tak, jak si zřejmě představovala nebo jak by si byli bývali přáli její voliči. Přesto však, předpokládám, platí stanovy ČSSD a také usnesení jejího ÚVV. Předseda ve volbách vítězné strany by proto měl dostat příležitost k pokusu o sestavení vlády. Účty nechť pak skládá vedení ČSSD na sjezdu strany.

   Vážený pane poslanče, není možné se k tomu, co od sobotního večera sledujeme, postavit tak, že nepatříte k žádnému z bojujících křídel. Stále platí Stanovy ČSSD, stále platí Ústava ČR (viz preambule), stále platí slib poslance a senátora a stále také platí i slib prezidenta republiky, jakkoliv to tak v posledních měsících nevypadá. Je třeba k tomu zaujmout principiální, jednoznačný postoj. To, co se děje, bylo připraveno nejpozději od doby, kdy Miloš Zeman začal veřejně prohlašovat, že pokusem o sestavení vlády pověří PŘEDSTAVITELE (nikoliv tedy předsedu) vítězné strany, to když nepočítám jeho dřívější vyjádření z knihy „Jak jsem se mýlil v politice“ o „deratizaci“ tzv. zrádců z ČSSD.

   Je také třeba si odpovědět na otázku, proč nebyl a nemohl být výsledek voleb pro soc.dem. uspokojivější. Neznáme zatím, pravda, žádná exaktní data. Přesto bych si jako dlouholetý pozorovatel politického dění v zemi a analytik dovolila soudit, že mnoho hypotetických voličů ČSSD nechtělo dát hlas Miloši Zemanovi, vůči němuž se strana nedokázala zásadně vymezit (totéž se stalo v minulosti ODS), a také pro do očí bijící nejednotnost strany. Pánové Hašek a Škromach (podobně i Tejc) dělali celé měsíce před volbami všechno pro to, aby volební výsledek své strany torpédovali.

   Děkuji Vám za předchozí odpověď.

   S úctou

   Sylva Vaněček Šauerová
   ——————————-

   P.S.: Děkuji předem všem „demokratům“, kteří mi teď budou psát, že ten, kdo nevolí ČSSD, nemá právo se k tomu, co se v zemi děje, vyjadřovat.
   🙂

   P.P.S.: Ano, pane Alexi, a pak budou také takoví jako paní Bohdalová, která sice také hlasovala pro to, aby B. Sobotka odstoupil, v zásadě ale neví proč, nic nečte, na nic se nedívá, o schůzce s prezidentem neví, s Haškem nemluvila, ale telefonovat mu nebude, viz
   http://respekt.ihned.cz/fokus/c1-61092580-neslysela-jsem-od-bohuslava-sobotky-zadnou-sebereflexi

   anebo takoví jako pan Koskuba. Slušný člověk, leč za stanovy, pověření ÚVV ČSSD nebo za demokracii v zemi se zjevně bít nemá chuť. To, co jsem mu napsala, musí vědět taky. A předsedu ČSSD může odvolat pouze a jenom ÚVV nebo sjezd strany.

   • jezevec napsal:

    dávat odkaz na poblisty je proti mému intelektu, ale tohle je dobré
    http:/ /www.blisty.cz/art/70741.html

    • Sylva Šauerová napsal:

     Není ten pan Čulík tak nějak „trochu“ zaujatý ? Čouhá mu to titž jako sláma z bot. 🙂
     Děkuji za odkaz, utvrdil mě v tom, že tento pán bude asi slušný člověk, ale žádný bojovník za principy či demokracii jako takovou.

     • Mathias napsal:

      Čulík je tendenční a dost provařený, ale jiní autoři na blistech jsou mi v celku sympatičtí.

     • náhodný napsal:

      Ano, madam, za to vy jste jistě nezaujatá a chladně a nestranně hodnotící.Obzvláště to u vás lze pozorovat, když se jedná o starce s čírem.

      Alexi, tentokrát výborný článek.

     • Narcis napsal:

      Je nevkusné napadat Čulíka za příspěvek jiného autora. Čulík na Blistech dává prostor každému, kdo dokáže srozumitelně artikulovat svůj názor, i když s ním třeba samotný Čulík nesouhlasí. A za to mu patří dík. Není nikým pověřen, aby bojoval za principy či demokracii.
      Verešův rozhovor s Koskubou je informativní a na rozdíl od hodnotících a manipulativních zpráv v jiných médiích autentický. Koskubův pohled se mi jeví jako realistický a vyvážený.

      Aniž bych chtěl křivdit Sobotkovi, považuji ho za neštěstí sociální demokracie. I když dospěje ke správnému rozhodnutí, je to vždy pozdě poté, co zveřejnil opačné úvahy. Jakémukoli soupeři to dává nezaslouženou výhodu.

     • RobertH napsal:

      Cituji:“Ano, madam, za to vy jste jistě nezaujatá a chladně a nestranně hodnotící.Obzvláště to u vás lze pozorovat, když se jedná o starce s čírem…“
      To jste napsal velmi výstižně…:-):-). Pozoruhodné je rovněž jak „paní analytička“ projevuje neobvyklou starostlivost o dění v ČSSD, ústící až v její výše uvedenou korespondenci. A dále jak ona, samozřejmě coby „bytostná demokratka“, pochopitelně, již dopředu ví, co jí budou psát zdejší, podle ní, „demokraté“.

     • Alex napsal:

      Narcisi, pozor, s Čulíkem to není až tak, jak díte. Články k otisknutí vybírá, neotiskne všechno. Paní Šauerová má pravdu, je prostě levicový, hodně levicový. Ona to myslím jako urážku nemyslela. Ta levicovost Čulíka není nic sprostého nebo odsouzeníhodného.

     • Ernest napsal:

      Pokud něco čouhá jako sláma z bot, tak je to vaše starost paní Šauerová a starost pana Kalouska o dobro ČSSD. Vy jste ti praví zastánci demokracie a stanov v ČSSD. Zajisté vám jde pouze o dobro ČSSD. Jak jsem již výše napsal, celá záležitost má pravděpodobně více aktérú, kteří však zůstávají v pozadí. a rozhodně je její podstatou střet M.Zemana a K. Schwarzenberga a jeho stratéga – Kalouska.

   • Alex napsal:

    Ano, tohle je velice důležité povšimnutí. Já tomu říkám, že většinu všech partají tvoří strejci – v tom lepším případě, kdy si se skutečnou politikou moc netykají, ať je důvod jakýkoli a vskutku velice různorodý i je. Navíc, ty strany jsou hodně uzavřené a nějaký výtah – objektivní výtah táhnoucí nahoru ty nějak kvalitní není nikde. Všechny strany jsou u nás od roku 1992 o jednom muži. Výjimkou je TOP, tam jde o dva muže, kdy jeden je účinným krytem toho druhého.

   • schlimbach napsal:

    Paní Šauerová, vaše vývody jsou, myslím, správné. Také jsem v těchto volbách ČSSD svůj hlas nedal a jsem rád, že mě prozřetelnost osvítila, že jsem tak učinil.

    Může mi být jedno, zda vládne hašek nebo Sobotka. jedno mi ale není, zda premiérem bude čestný člověk nebo zákeřná, bezcharakterní sketa.

    • Mathias napsal:

     No mě to tedy jedno není. Protože Hašek znamená, že ve skutečnosti vládne Zeman a soc.dem. se mění na SPOZ II.

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

    Paní Šauerová, předsednictvo ČSSD přeci svým usnesením nic neporušilo, postupovalo naprosto v rámci stanov. Ono VYZVALO SOBOTKU K ODSTOUPENÍ, ono jej neodvolalo. Nicméně mělo jistě stejně jako u ODS odstoupit celé předsednictvo.

    Ale velmi mě baví když ultrapravičák jako Vy má péči o demokracii v ČSSD.

    To je jako kdybych já radil Kalouskovi.

   • Šims. napsal:

    Paní SŠ – k té Bohdalové. V předchozích příspěvcích jsem uvedla její slova, která určitě nejsou vymyšlená, ale autentická, ponvadž ten zdroj by neměl důvod lhát – „v PS se mi moc líbí, nemusím tam nic dělat, hlasuji, jak mi řeknou a beru krásné peníze.“ Asi takto zjednodušeně je převedeno uvažování oné dámy. Na magistrátě v Č.Bu nadělala tato osoba spoustu škod, zavřené a rozprodané školky a jesle jdou na její vrub. To, že jí lidé letos nenechali, tuším z druhé pozice prolézt do sněmovny o něčem taky svědčí. Když viděla, že v komunále již pšenka nepokvete, odkulila se do sněmovny a výsledkem jejího působení je výše zmíněná glosa – já nic, já muzikant – o ničem nevím, nic jsme neslyšela a neviděla. Pokud jsem ji viděla (sporadicky) vystupovat v PS – vždy se jednalo trapnou záležitost. Takže na soc. dem. je nyní se zbavit určitých vlivových skupin, projít si určitou očistou jako to čeká ODS, protože to nejsou žádní svatouškové. A korunu tomu dal včera Zeman, když vyznamenal hlavního ocenitele MUSu – Grégra.

   • JaVi napsal:

    Paní Sylvo, včera jste se, pro fanynku volímkarlů s nezvyklým nejemnocitem, vyjádřila o Lexovi jakožto o sociologu-amatérovi. Až si prohlédnete následující grafy: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/kamil-gregor.php?itemid=21475 , dozajista se mu omluvíte.

  • Alex napsal:

   Kanalniku – také jsem poslal přímo Sobotkovi podpůrný e:mail.

  • kopřík napsal:

   Kanalniku,
   mám naprosto stejné ohlasy.
   Dále z členů ÚVV (je jich asi 180 nebo kolik) mi včera odpovědělo 5, vesměs podporujících Sobotku.

   • Šims. napsal:

    Ti z druhé strany odpovídat nebudou, nemohou se unáhlit, když neví, jak to dopadne. Jinak Jandák je hvězdnej – zase to bude jedna zbytečná ventra v kožiše čekající na svůj pašalík na MK. Hošani se bojí, že když se začnou socani obrozovat a očiťovat (tomu se nelze v dnešních podmínkách vyhnout), mají na triku dost malérů z dob minulých na které se bude postupně poukazovat (např. MUS etc), tak tihle panáci půjdou.

  • táta napsal:

   Kanálníku
   TAKY jsem rozeslal mejli

   • Ernest napsal:

    A pomohly, táto? Tahle sorta lidí, to není vaše krevní skupina, vy se snažíte najít příčiny, oni jenom intrikují a hrají si na svém písečku. Asi si myslejí, že jste naivní, ale nevzdávejte to. I na ně jednou dojde. Ale nás to bude taky bolet. Bude to něco jako obnova země po 2. světové válce.

 8. jaa napsal:

  Mno, nesedí mi ta čtveřice Sobotka, Dienstbier, a profláklí – odborář s Březinou…. ani ta dnešní „demonstrace na podporu“ to už byla čirá hovadina a posílání sympatizujících SMS to už hraničí s blbostí. . Nezapomínejme na to podstatné….víme jen to, co nám naservírovali k věření – psavci Babiše a Bakaly a další pravdolásková mééédia. A ani „Haškovo křídlo“ neřeklo zatím podrobnosti…. Nevíme co vědí v jejich velení a CO je k tomu vedlo – o tom nemluví. . A Hašek není tak ješitnej ani pitomej, aby se do toho pustil bez faktického důvodu, je to alibista – nikoliv hazardér… A podle mých životních zkušeností.. musí to být něco dost smradlaveho, když se odhodlali v hodině 12. … vždycky to tak bylo a vždycky bude, ani tahle situace nebude výjimkou. . . Jo a taky ….myslete na to že Rath doposud mlčel.. neříkal nic a určitě tam nechce sedět nafurt, když se situace změní… kdoví… On vždy tvrdil, že o penězích nevěděl a že pro něj nebyly…. akorát na začátku něco probleskklo cosi o shnánění peněz do kasy … Ale je to už rok a přesně to nevím…..bylo to jen pár slov a pak už jen mlčel a ..mlčel….. Kdo ví…
  No a taky nezapomeňte na další poměrně závažnou věc… Babiše dobré výsledky zaskočily, bylo to na té debatě poznat.. a k hodně věcem řekl že „neví ale naštuduje a najme experty… „— Takže potřebuje co… čas… .. .. Rozhodně ten zbytek roku nebude nudnej……

  • Ernest napsal:

   Dnes večer v Hydeparku Hašek řekl: To o té schůzce v Lánech byly fáma. Stejně tak byla fáma, že se Sobotka tajně sešel s Kalouskem. Opravdu to byly fámy? Starost Kalouska o to, aby ČSSD nepodrazila Sobotku svědčí o něčem jiném. Takže bych řekl, že jak pan Hašek, tak pan Sobotka nám lžou a dělají na sebe podrazy navzájem. Pod cizí taktovkou. Je to pokračování střetu Zeman versus Schwarzenberg. Voliči se vyřádili a TEĎ nastává čas rozhodování, ne ve volbách.

 9. Kchódl napsal:

  Čtu to poněkud jinak.

  ČSSD je podobně jako ODS zamořena havloidy, to je konec jakékoliv politiky.
  Jedná se o nekriticky prozápadní kariéristy, kteří otevřeně působí proti naší zemi na všech frontách.
  V kultuře a médiích je to pro běžného člověka asi nejpatrnější – ty úžasné protičeské filmy, jako Habrmannův mlýn, působení „dokumentaristy“ Vondráčka atd. Na výročí osvobození od nacismu si dovolí v ČT dávat pásmo o tom, jak Češi vraždili sudeťáky (Vondráčkův pamflet).
  Neustále nadávání na naší zemi, snižování všeho českého.
  Otrávení veřejného prostoru absolutním negativismem.

  Prostě psycho operace jak z manuálu tajné služby. Ta probíhá stále, již od plyšáku, ale poslední léta to dostalo neuvěřitelné grády.

  Problém, a to větší, je ovšem jejich působení proti národnímu hospodářství a průmyslu.
  Například ohledně dostavby Temelína. To je teď velmi ostrá záležitost.

  Jestli jste vnímali přípravnou palbu kolem MUSu, další kolo bude rozložení Škody Plzeň a ČEZu.
  Jako součást nátlaku ohledně Temelína. Již brzy. Nic není náhoda, je to prostě široká operace.

  No a v této situaci se jim nepovedlo instalovat Kcháárla, tedy složili vládu – okamžitě po tom, co Nečas zajel do Ruska jednat o Temelínu. Zemana dosud neakceptovali a vedou stálou protizemanovskou kampaň. Očekávám, že se při nejbližší příležitosti pokusí vytvořit pouliční protesty proti tomuto „usurpátorovi“ a sesadit ho, tedy protiprezidentský puč.

  Pochybuji, že prezident stojí za odstraněním Sobotky, je to za prvé ve velmi nevhodný okamžik a za druhé, kdyby v tom skutečně měl prsty, jak se to snaží prodat bakalovská média a havloidní kulturní fronta, není tak blbý aby to nedokázal utajit.

  Odstranění Sobotky a Dientsbiera, vypuzení havloidů z ČSSD, je skutečně nutný předpoklad alespoň naděje na stabilní vládu. Takže tomu tleskám, i s ohledem na ty hrozné okolnosti.

  Jen tak je šance rozběhnout zase ekonomiku, zastavit tu strašnou stále probíhající jakobínskou volební kampaň – je to štvaní jak při počínajícím fašismu v Německu – a skončit s polarizací společnosti. Začít konečně něco dělat, začít s politikou, která tady je již několik let zcela mrtvá, paralyzovaná – byla nahrazena stálými hádkami a žabomyšími spory.

  • schlimbach napsal:

   Pane Kchódl, podle vás je tedy jakýkoliv prostředek dobrý k dosažení cíle? Bez ohledu na Ústavu, bez ohledu na stanovy strany bez ohledu na mínění voličů?
   Podle interwiew Moravce se Zemanem v neděli v poledne je zcela nezpochybnitelné, že Zeman o té zabíjačce v ČSSD věděl. Možná nyní dojde členům a sympatizantům SPOZ, že byli pouze za užitečné idioty a s nasekanými dluhy si teď budou muset členové SPOZ poradit sami – nebudou mít alespoň čas vrtat se v tom, proč to tak dopadlo a kdo za tím stojí.
   Prezident potřebuje ke svému aktivnímu vládnutí nějakou početnější stranu – ČSSD je na ráně a o ni se také hraje – navzdory členům i voličům.

   Když to shrnu, dělají z nás voličů blce nakonec všichni -(

   • Kchódl napsal:

    Pane Schlimbach, to jsem přece nenapsal – o tom, že jakýkoliv prostředek je dobrý.
    Přes neustálé lhaní v médiích o zneužívání Ústavy atd. – Zeman nikdy, ani v nejmenším, Ústavu neporušil ani nezneužil. Kde se dostal na onu hranu ? Jaké zneužití, přesně ?

    Jsou to jen pomluvy a kecy.

    Kdyby na tom bylo zrnko pravdy, již teď by byl mnohokrát žalován u Ústavního soudu, to si buďte jistý.

    Ohledně porušení stanov ČSSD a toho bordelu u nich.
    Že je ČSSD ve stejném, v něčem ještě v možná horším stavu než ODS, věděl prakticky každý, dokonce i já, který se jako pravičák o ty figurky nikdy blíže nezajímal. Že jsou to minimálně 3 strany v jedné, které spolu prakticky pořád vedou líté boje. Nejen o koryta, ale i ideologické a ideové.
    Šaškování s prezidentskými kandidáty, to bylo ještě 10x horší, než co předváděla ODS.

    Že při sobotně-nedělně-pondělním puči v ČSSD došlo k porušení něčeho, to je více než pravděpodobné, byla to čirá prasárna. Z mé strany to vnímám jako podraz, dýku do zad bez jakékoliv slušnosti. Zaráží mě totální absurdnost a pitomost té věci – proč s tím čekali tak dlouho, neudělali to před volbami, vybrali si zákonitě tu nejhorší dobu, kdy budou všemi označení na totální krysy ? To musí mít nějaké závažné důvody, které neznáme.

    Jinak je to totiž úplně neuvěřitelné. Že by (jinak pro mě veskrze odporná postava) mnohoobročník Hašek, totální alibista, fungující hujersky salámovou metodou, najednou přešel v přímé akci ve stylu Beriji, to se mi skutečně nezdá.

    Jelikož k odstranění Sobotky skutečně došlo, musí za tím být ještě něco jiného.
    Proč by jinak přes 20 členů té jejich rady nebo co to je hlasovalo pro Haška ? Předpokládám, že jsou to korytáři, tudíž těžko se budou pouštět do nějakých partyzánských akcí.
    Ohledně stanov a psaných věcí – určitě k porušení nedošlo, alespoň v tomto ohledu to jistě bylo legální. Nejsou to přece úplní sebevrazi. Jakkoliv mezilidsky se to jeví zcela odporné.

    Co se týká Zemanova vlivu na vládu, jeho kamarily SPOZ atd.
    Prakticky je vidět, že ústavní systém v ČR vede k neakčním vládám, které jsou neustále paralyzovány vnitřními spory. Takový zmršený systém potřebuje vnější dohled a nakopávání od prezidenta jako prase drbání.
    Buďmě rádi, že to Zeman chce a doufejme, že bude, dělat.

   • Ernest napsal:

    Pane Schlimbachu, nebuďte naivní. Volby NIC nemohou rozhodnout. Teď, po volbách, se rozhoduje, bez voličů. Říkají tomu „koaliční vyjednávání“ a“koaliční kompromisy“. A děje se to proto, aby strany NEMUSELY plnit své volební programy. Ty se koaličními kompromisy osekají tak, že se VŮBEC NIC NEZMĚNÍ. TO je to pravé rozhodování, do kterého voliči nemají co mluvit. To je podstata „demokracie“.

  • vlk napsal:

   Tohle je tedy dílo! To zírám! Tak Zeman v té Sobotkově popravě nebyl a oni si řezníci k němu hned po volbách zajeli asi na jelito ze zabíjačky, ne?
   A za vše mohou havloidi! Super. Habermannův mlýn a Vondráček na 28. října je svinstvo. Ale s tímhle Havloidi nemají co společného. Asi zapomínáte, kdo navolil Radu ČT a kdo jí šéfuje.
   Jste na tom s e svým odhadem úplně přesně stejně, jako že teď dojde na rozložení Škody Plzeň. Ta už je dávno rozložena na prvočinitele. Většinově prodána.A v jádru z ní zbyla už jen bývalá Lokomotivka, dnes Transportation a pak kousek v Doudlevcích -Controls. Všechno ostatní pryč. Není co rozkládat. A jak bud e rozložen ČEZ? To už má taky za sebou. Viz třeba prodej Mibragu a dalších Kellnerovi a J a T. A kdopak mu to prodával? Havloidi? Sotva!

   • Kchódl napsal:

    Ukecáte mě ohledně Zemana o všem možném negativním – jako že může být podrazák, využívá všechny možné kličky a je zcela bez skrupulí – s jedinou vyjímkou, a sice nikdy neuvěřím, že je idiot.
    Proto nepochybuji, že verze o temném spiknutí, kdy Zeman řídí svoje fámuly a z čiré pomsty ničí Sobotku, je falešná.
    Co se týče Škody, důvody prodeje součástí jsou celkem nabíledni – české banky neexistují, a přes všechny slavné EU kydy, pod pláštíkem sjednocení probíhá čistě na národnostním klíči těžký boj o zakázky a národní průmyslové základny. Tudíž české pobočky cizích bank nikdy nepůjčí české firmě bez cizího vlastníka nějakou větší investiční částku, pokud se jedná o konkurenci cizímu průmyslu.
    Část těch prodejů je stejně pravdivá, jako byl Appian americký. Jde o úvěry a trhy. Důležité je, že výroba (alespoň část) zůstala a celý komplex není už léta ve šrotu v Číně, což byl původní plán. Když to vláda prodávala za 600 milionů a nikdo na to nechtěl půjčit peníze.
    S ČEZem to je poněkud složitější, ale že se něco výrazného děje, indikuje Romanovo nedávné odstoupení z naprosto všech funkcí.

    • XY napsal:

     Imu, Kchódle, je třeba vzít na vědomí, že českým mocipánům na hraně sedumdesátky evidentně měkne mozek. Pan Klaus nám to předvedl v přímém přenosu, pan Zeman navazuje na tradice.
     Takže idiot to původně rozhodně nebyl, ale záhy se jím stane – a zřejmě to bude díky životosprávě proces ještě o něco rychlejší než u jeho předchůdce.
     Ostatně pak soudím, že ekonomisté jsou lidé s defektním uvažováním. QED na Klausovi i na Zemanovi.

     • Kchódl napsal:

      Leda tak.
      Ohledně ekonomů a jejich uvažování se k Vašemu názoru, po určitých životních zkušenostech připojuji.

     • Kchódl napsal:

      Pardon, myslel jsem ekonomisty. Proti ekonomům samozřejmě nic nemám.

    • vlk napsal:

     Kchodle
     tak tohle je nesmysl na druhou! To o těch bankách. Mluvíte o byznysu, který mne přes dvacet let živil. A buďte si jistý, že do českých firem můj zaměstnavatel napůjčoval , tipnu si, kdyby se to všechno sečetlo, – biliony kaček. A z toho nikoli malý podíl šel přes moje ruce.A stejně je to se Zemanem. Pozítří půjde na sklo moje verze a věřte, že se budu snažit dokázat, že Zeman se předvedl jako malý pomstychtivý ješitný stařík. A nebude to naprosto žádný problém.
     Odvolání Romana? Tak ten už byl na odpalovací rampě hodně dlouho. Byl už neudržitelný. Ale o konkrétním důvodu, proč ho odpálili právě teď, bohužel mohu jen spekulovat. Ačkoli bych přijatelné vysvětlení měl. Dokonce velmi pravděpodobné.

     • Kchódl napsal:

      Ohledně bank a konkurence, vycházím rovněž z toho, co jsem osobně viděl.
      Na Váš článek jsem velmi zvědavý, víte o tom velmi mnoho.
      Napsal jsem možná blbosti, ale to je prostě můj názor, na základě zpráv co se ke mě dostanou. Je to samozřejmě ovlivněno nejvíce tím, že babišo-bakalo médiím nevěřím ani datum na nich. A jakmile něco „objeví“ investigativci z ČT, je to pro mě podobné, jako když zprávy začínaly „TASS hlásí“ nebo „zprávy z hlavního stanu“.
      Budu rád, když mi to vyvrátíte, jsme díkybo… (ale ne, Špagetová bestie za to nemůže, to Vy) na Kose.
      🙂

     • Kchódl napsal:

      Průmysl.
      Rovněž se v tom pohybuji, i když teď již pár let jen okrajově.
      Nejde jen o banky, ale také o trhy, kooperace atd. Faktem je, že když šla třeba Škoda s turbínama někde v Číně, naběhl tam okamžitě třeba Alstom a byli v čudu, blokli je různými způsoby, třeba přes certifikáty atd. Když to přeprodávali přes Korejce, všehno šlo jako na drátkách. Je to fůra věcí. Faktem prostě je, a to jsem zdůraznil, že západní koncerny jdou po českém průmyslu jako slepice po flusu. To byla ta věc, kterou jsem chtěl napsat.
      Pokud to stát nebude bránit – což havloidní smečka bláznů odmítala, jsem upřímně zvědav, co zde v ČR budou lidé za takových 10-20 žrát.

  • xpow napsal:

   Pane Kchodle tleskám, sepište prosím ten seznam havloidů a jejich přisluhovačů, až přijde náš čas, tak skončí všichni v našich pracovních táborech a rozběhneme konečně tu ekonomiku. Ta bude frčet.

   • Kchódl napsal:

    Pane Xpowe, to není nutné, nějaké seznamy, pracovní tábory atd, když máme zatím demokracii a svobodné volby. Voliči již rozhodli, naštěstí dosti šťastně, a dali důvěru mimoparlamentním stranám. Tím pádem brzy Pravda&Láska ztratí veškerou skutečnou moc – a její pořvávání z médií nebo „kulturní fronty“ již většinu voličů dostatečně otrávilo, jak je vidět z výsledků voleb.
    Samozřejmě, neexistuje nic, jako jakési „nastartování ekonomiky“, jak by se mohlo zdát z proslovů například Bohuslava Sobotky před volbami. Skoro to vypadalo, že ten chlap věří v nějaký mystický „Velký startér“.
    Ale nedá se popřít, že uplynulých cca 7 let, případně výraznější je to od roku 2010, se celá státní správa, EU fondy očekávající ekonomika, … nalézá v jakési mrtvolné fázi čekání na Godota. Místo řešení zásadních věcí se vláda hádá jednou o nějakého subalterního Bátoru, podruhé o jinou blbost, a když náhodou není nic na obzoru a hrozilo by, že vláda bude mít čas konečně nějak rozumně pracovat, řeší se PraguePride a kruciální problém s jedním uraženým profesorem nebo jiná podobná okrajová ptákovina.
    Mezitím ovšem nikdo nevěnuje pozornost třeba tomu, kolik se vyčerpalo či nevyčerpalo z EU fondů pro léta 2010-2013, takže většina peněz propadne nebo je odsunuta (po trapném a dlouhém vyjednávání) na pozdější léta. V situaci, kdy přes 40% HDP proplouvá státními účty (v dalším okruhu je na to navázáno mnoho dalších ekonomických aktivit), je takovou státní fušeřinou ekonomika dosti paralyzována.
    Stát prostě postupně míň a míň funguje.
    Do toho havloidi v médiích jedou jeden pseudo-skandál za druhým, plní lidi negativními emocemi a vyvolávají hysterii.
    Jeden pokus o pouliční revoluci stíhá druhý, naštěstí jsou u nás lidé chytří a zkušení a nenechají se zblbnout.

    No tak to už musí konečně skončit. Nic víc, nic míň.

    • xpow napsal:

     Podle vás dostali Ano a Úsvit hlasy voličů , aby vyhnali havloidy? Ty fondy EU taky vykradli havloidi? Zákon o státní službě taky blokují havloidi? Nejsou ti havloidi mimozemšťani?

     • tresen napsal:

      To je jednoduché: koho nemá Kchódl rád, je natuty havloid. Jediné kritérium, které je v tom jeho povídání možné rozpoznat.

 10. Kchódl napsal:

  Jo a Alexi, Vy přejímáte těmi bláboly o Putinovi myšlenkové schéma implantované do veřejného prostoru Pravdou&Láskou, jste si toho vědom ?

  Ještě předtím, když si havloidi mysleli, že volby nutně vyhraje levice, bylo z jejich strany plno řevu o komunistech a Putinovi. Přitom, a to je ta největší legrace, v Rusku je Putin spojencem pravoslavné církve a v podstatě jediná silnější opozice proti němu jsou komouši.

  Takže je to kravina.

  Stejná kravina je jsou ty bláboly o Zemanovi jako jakémsi temném knížeti na trůně, který přes své špinavé pracky bude ovládat celou vládu, jelikož tam bude mít Haška nebo koho.
  To je teda kravina.

  Co byste sakra lidi chtěli, to má prezident s vládou válčit, aby se všechno definitivně posralo ?
  To by se vám líbilo ?

  • Alex napsal:

   Jistěže Zeman není Putin a ČR není Rusko, v nadpise je putinovská TECHNIKA vládnutí, kdy prezident vládne pomocí „své“ strany. Nic více, nic méně.
   Nevím, odkud jste vzal tezi o Zemanovi jako temném knížeti … Naopak, já předpokládám, že Zeman se domnívá, že zná recept na ekonomiku a jen ji chce prosadit. Už v minulosti byl poněkud uspěchaný dle svědectví jeho někdejšího ministra Davida, co teprve nyní, kdy Gerd a nejen on jaksi zrovna moc nepočítají s jeho druhým prezidentským obdobím z objektivních důvodů. Samotného Zemana charakterizoval filosof Sokol jako politikou trochu zcyničtělého. A každý, kdo se domnívá, že zná recept, má tendence použít „jakýchkoli“ metod k prosazení svého dobra, tím spíše v našem politickém prostředí a v prostředí tolika všestranně nevyvolených také politiků. I kdyby měl pravdu a znal ten recept, účel prostě prostředky opravu nesvětí. Klaus, Kalousek nebyli jiní. On je prezidentem, ač povahou a vůlí ovlivnit chod věcí chce být prostě premiérem. Sám nezmůže nic, musí mít nějakou lobby a páky tam, kde se vše tvoří – ve vládě, v parlamentu a využívá k tomu všech dostupných prostředků podle věty v ústavě, že „Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co
   zákon neukládá.“ Ta věta do ústavy nepatří. Zkuste porovnat z ústavou z roku 1920. Taková věta tam není, ale jsou tam jiné VELMI zajímavé věty. A dle mých právních možností – velice přesné a pro mnohé i zjevně překvapující. Ty tam ovšem nemáme.

   • zemedelec napsal:

    Pane Alex.
    Podle Vaší teorie,by Zeman musel vědět více o Babišo projektu.Podle výsledku jejích hlasů,musel zaujmout jinou strategii.Nevíme odkud vyšel signál na schůzku,ale že to bylo bez Sobotky,aniž by o tom věděl,nebo byl odvolán,naznačuje velice nepochopitelnou situaci.

    • Alex napsal:

     Ano i ne. To ano – už i tiskem proběhlo, že jedna z největších shod, ne-li největší, panuje mezi programy ČSSD a babišovci – jedna věc. To ne – nikdo neví jak se Babiš sám – a to, co se s ním dostalo do sněmovny, vyvrbí. Budete-li vycházet optimisticky z toho, že Babiše vedou dobré úmysly stejně jako Zemana nebo jen budete pragmaticky uvažovat, že mají přes tu ekonomii, byť je jedna firemní, blízko, vyjde Vám prakticky totéž jako když budete preventivně uvažovat, že jsou tam všichni z ryze osobních důvodů. Ta rizika tu jsou a jen málo kdo nakonec odolá těm různým svodům, když vidí, co je v té politice nakonec obklopuje. Ať je to sebezahledění, arogance nebo nakonec získání nějakých výhod. Ani Havel, ani Klaus, ani Zeman, dle mého, nešli do politiky pro svoje osobní výhody. S Kalouskem je to trochu jinak. Zatím si myslím, že samotní Zeman a Babiš v politice nejsou z osobních zištných důvodů. Nicméně jsou natolik výraznými osobnostmi v dobrém slova smyslu, že prostě převyšují drtivou většinu těch, z kterými jsou nuceni tu politiku dělat. Na své straně či ve své straně. jiní lidé ale k dispozici nejsou. Babiš by na tomhle měl být přece jen o něco lépe, měl přece jen alespoň trochu v rukou ty, kdož do jeho hnutí vstoupili. Pořád to ale uhlídat není v lidských silách.

     • zemedelec napsal:

      Pane Alex.
      Děkuji za odpověď.
      Rád bych věřil těm dobrým úmyslům.
      Když už chtěli Sobotku odstavit,měli to udělat trochu pochopitelným spůsobem.
      Sice mě to ukazuje na zbrklost Haška a jeho kumpánů a přímo bych řekl,že ten signál o schůzku vyšel od nich.Jistě víte co prohlásil Zeman,že Sobotku jenom pověří sestavením vlády,ne přímo premiérem.,to bylo ještě před schůzkou.Co se projednávalo na schůzce,nevíme.Můžeme sen domnívat a prohlásil to i včera Zeman,ať
      si udělají nejdřív pořádek ve straně sami.Haška nepověřil sestavením vlády,nebo o tom nevím.

     • Alex napsal:

      zemědelče, to je politika. Zeman hraje především na svoje triko. Už to tu pod vlkem někdo docela pragmaticky vyslovil. SPOZ už je pro Zemana minulost – včetně jeho dluhů – a že ty tam budou -oni s postupem počítali na 200%. Stejně tak Zemana v tom, co sleduje Haškovci zase až tolik nezajímají. Zeman přece nic neriskuje, riskuje především Hašek a jeho kumpáni. Uvidíte nakonec, co se bude dít, pokud to Sobotka ustojí. Zeman půjde dál za svým cílem. I pokud to Sobotka ustojí – Haškovo křídlo bude zlobit. Jak moc? tak tohle bude mít v rukou Babiš. Ten rozhodne, zda se bude bavit se Zemanem a haškovci nebo se Zemanem a sobotkovci. Bude to první Babišova politická zkouška. Pokud v ní obstojí, budou se dále bavit Zeman, Babiš a Sobotkovci – haškovce si samozřejmě Zeman ponechá v záloze – v aktivní záloze, bude-li třeba. nebude-li jich třeba a naleznou společnou řeč a budou-li se respektovat, zejména Zeman Sobotku, půjdou haškovci do zapomnění a v takovém případě otočí. Pro ně no problem – a je docela pravděpodobné, že v takovém případě se z nich stanou horliví sobotkovci – ale volič by neměl zapomenout. Ale k tomu je hodně daleko a Sobotka vyhráno nemá a ani když to ustojí, mít vyhráno nemusí. Počítám s pragmatickým myšlením a bezchybnost aktérů, což z podstaty možné není. nehledě na to, že každý den přináší další vstupy, vše zase nějak zamotávající.

     • Kchódl napsal:

      Díky za rozvedení tématu, to jste napsal moc pěkně.
      Souhlas.

    • Alex napsal:

     Co se týká oné akce, dle mého ji spustil Zeman. Hašek, Škromach – jsou typickými politiky, kteří nějakého vůdce a kompas potřebují. Jeden se dostal nahoru přes „kytičky“ Nečasům ve vlastní straně i Zemanovi, druhý díky odborům a vezením se bez vlastní práce zase s „důvěrou“ v Ježíše Zemana. Ani Hašek, ani Škromach nemají na to být šéfy, ale Haek jím být chce. Škromachovi myslím stačí být na výsluní – ona fotka na FB, jak se válí v bazénu s doutníkem v jedné ruce a ve druhé šampáňo, o něm přece jen něco vypovídá.

   • Jsi Jsem napsal:

    Ústava jak prozatimní z r. 1918, tak i následující z r.1920, byly tvořeny z jiných důvodů a za jiné situace, než ta současná, sic všechny na základech demokracie. Tomu odpovídá i mnoho novodobých zákonů postavených na zájmu skupiny lidí proti občanovi…..

 11. Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

  Alexi, prosím vysvětlete víc co je podle Vás putinovská technika vlády ? Podle mě toho o reáliích současného Ruska mnoho nevíte.

  • Alex napsal:

   Laco, někde výše jsem to vysvětloval. Vláda prezidenta pomocí „jeho“ partaje. pro Vaši informaci – není to ale ani pověstným zrníčkem myšleno jakkoli pejorativně. A jen varování, nestřílejte od boku – o mém posuzování Ruska a Putina, o tom myslím především Vy nevíte nic. A tím jsem si na mou duši jistý. Přes vaši sebejistotu. Jen nápověda – uvažuji diametrálně odlišně od vlka, přesto se na většině jeho závěrů s ním shodnu, na drtivě většině podstatných věcí. Navíc stejně jako vlk nejsem skálopevně přesvědčen o vlastní neomylnosti a dokonce vím, stejně jako on, že i když to tak nevypadá, může mít pravdu ten druhý. Proto jsme oba na tomto blogu, proto ho vlk vytvořil.

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

    Vláda prezidenta pomocí “jeho” partaje je putinovská technika moci ?
    Co takhle de Gaullovská technika moci, nebo Hollandova, nebo Merkelové ?

    Máte v těch reáliích opravdu hokej Alexi.

    • Alex napsal:

     Podívejte se Laco, pokud Vám vyhovuje de Gaullovská technika moci a myslíme tím totéž, prosím. Já proti tomu věcně absolutně nic nemám. jste zbytečně podezíravý.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      No víte Alexi, ono to nadávání Putinem a jeho způsobem vládnutí je v Česku v módě, takže když se řekne „putinovská technika“ myslí se tím samozřejmě techniky z říše zla. Že ale stejnými technikami vládne Obama a Holland se už neuvádí, protože fackovacím panákem je Putin. O to jde.

     • Kchódl napsal:

      Ano, kdybyste napsal de Gaullovská technika, neřekl bych ani popel.
      A podezíravost to není – používání termínů, které mají negativní konotace (Putin, Rusko, Východ) pro obyčejné věci, co se dají nazvat normálně, je typická technika psychologické manipulace. Jedna z těch, které skutečně fungují.

     • Alex napsal:

      Laco, ano, v tom máte pravdu.

    • xpow napsal:

     Pokud nevidíte zásadnír rozpor mezi putinovskou vládou v Rusku a prezidentskou vládou v USA tak v tom máte tradiční komunistický hokej vy.

    • Kchódl napsal:

     Přesně to samé jsem chtěl teď napsat.
     Ještě bych doplnil Masarykovskou techniku 🙂

     Ale jak jsem už napsal, Pravda&Láska rozhodla, že se jedná od Putinovskou techniku, tak tedy fuj fuj fuj.

 12. Bob napsal:

  Říká se, že politika je svinstvo.
  Že až takové jsem si nemyslel. Dokud to Zeman táhl silově, nevadilo mi to.
  Jako člověku ctící určitý etický kodex se Zeman dostal za hranu, kterou jsem ochoten akceptovat tajným jednáním s Haškovci.
  Třeba je to v politice normální, to, že účel světí prostředky….
  Putin samozřejmě v Rusku (ohroženém zevnitř i zvenku) musí vládnout pevnou rukou, jinak by Rusko vypadalo jako za Jelcina….
  Nevím, zda je až tak nutná vláda pevné ruky u nás.
  Jak už jsem napsal, třeba to Babiš vezme jako výzvu, bude chtít být v učebnicích.
  V podnikání dosáhl všeho, teď to chce dokázat v politice.
  Proč ne? Vydíte někoho, kdd by ten Augiášův chlív dal do pořádku?
  S odstupem musím k Sobotkovi konstatovat:
  Co je to za politika, který nemonitoruje situaci a který připustí, co se stalo? Asi ta „demokracie“ není zrovna na místě.

  • Alex napsal:

   Bobe, ten účel světí prostředky, pokud je úspěšný. Natož pokud je zakamuflovaný manipulací. Běžná součást politiky – všude na světě. Pravda – jen ne v takovéto zupácké podobě jako u nás, jež to tu doprovází.

   • Kchódl napsal:

    Starý bonmot je nechutně pravdivý: „Je nějaká omluva za zradu ? Ano, vítězství“.

    • Alex napsal:

     Jen jsem zapomněl dodat, že to vítězství bývá pak zpravidla Pyrrhovo, bývá vítězstvím jen pro jednotlivce či parciální skupinu nikoli pro společnost jako celek. Ano, někdy se zdá taková cesta jednodušší, a dokonce se může někdy prosadit takto i skutečná pravda. Ale bez následků to není. Pak ten účel začne světit každé prostředky a nejen pro pravdu.

     • Kchódl napsal:

      No jistě, v tom souhlasím. Je to ten suveréně nejpitomnější způsob, jak „vyhrát“.
      Protože po čase to každého dožene.

 13. Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

  A ještě k názoru na současný zápas uvnitř ČSSD. Celé předsednictvo by mělo rezignovat, stejně jako to udělalo to v ODS. Jenže k tomu nemají odvahu ani Sobotkovci ani Haškovci. Pokud to neudělají a rychle se nevzpamatují ( dávám jim maximálně měsíc ), končí jako ODS.
  Nemám z toho radost, ale je to tak.

  • Jsi Jsem napsal:

   Inteligentní lidé za této situace, by asi přistoupilo na jinou možnost – odchod Sobotky z důvodů spjatých se Zemanem směrem do europarlamentu, kde by si finančně pomohl…..ale to by Sobotka nesměl být zaslepen mocí……

   • Alex napsal:

    Vidíte, mně by to říkalo opak. Ovšem to by to laso musel Sobotka dostat. Nic nenasvědčuje tomu, že by takové laso obdržel. Což svědčí jen v jeho prospěch.

  • Alex napsal:

   Zcela jistě není. To Sobotku zase ale hodně podceňujete. Ono někdejší tajné hlasování (první pokus o nelegitimní puč) ustál a výhradně prostřednictvím vlastních stanov. Naopak, čekal to, jen samozřejmě nevěděl, kdy a odkud. Věděl, že to bude zákeřně a mimo rámec práva. Svědčí o tom i ta skutečnost, že teprve teď jde do otevřeného souboje s Haškem. Jak nastínila paní Šauerová Koskuba se nechal opít rohlíkem, že je legitimní, aby po takovýchto volbách, jak dopadly Sobotka okamžitě rezignoval.
   Důkaz podal po vlkovým článkem Kanalnik – citací Zemana v téže situaci, a asi jste si nevšiml, že Sobotka dal svou funkci k dospozici – ale na VOLEBNÍM sněmu, což je postup přesně podle stanov. Situaci vyhodnotil správně, neboť ten výsledek a pokles neovlivnila jeho nevýraznost tolik, jako poměry v samotné ČSSD a kroky nejen Haška a jeho kumpánů, ale i Zemana a Mynáře, které poškodily celou levici – jak?, to je přece vidět velice názorně na SPOZu a jeho totálním propadu. A jsou to i fatální chyby ohledně Putny či sporu s rektory. Nikdy a v žádném případě neměl použít obrat, že někdo urazil majestát prezidenta a nikdy nemělo být jeho odpovědí nepozvání na svátek ČR, i kdyby tisíckrát dopředu věděl, že jeh pozvání odmítnou. Svět politiky je i světem diplomacie – a je to tak dobře. Rektor z Ústí ohodnotil Zemana i rektory aktéry naprosto přesně. Tohle je stejná chyba, stejného kalibru, jako Paroubkův úlet v rozhlase ohledně seniorky, jež se ho zeptala, proč ji chce uplatit zvednutím důchodu a on se neudržel a sdělil jí, že má modrý mozek. Tohle volby ovlivňuje – a hodně. A znovu – Zeman je vnímá jako levice, jako součást levice, ba jako lídr celé levice. Nedovedu si představit, jak mohl Sobotka lépe proplouvat časem kampaně – odolávaje Mynáři, Zemanovi a Haškově kumpanii.

   • babička napsal:

    Vidím to stejně, pane Alexi. Pan Sobotka je pravý demokrat, i když někteří lidé v tom vidí slabost.

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

     Babičko ČSSD neuspěla, dostala o 10 % méně hlasů, než počítala, takže jasný propadák, proč by tedy demokrat Sobotka, stejně jako celé předsednictvo neměli kompletně odstoupit ?

     • babička napsal:

      ČSSD uspěla, je vítěznou stranou. Měla šanci sestavovat vládu. Podlé a hloupé jednání kariéristů ve straně považuji za dýku do ledví celé sociální dmokracii.

     • Alex napsal:

      Nikoli Laco, tehdy měl Zeman pravdu.
      “Sociální demokraty však zisk pouhých zhruba patnácti procent hlasů v krajských volbách zjevně zaskočil. Premiér Zeman se dokonce ráno, po údajně napjatém stranickém grémiu, nedostavil na předem ohlášené setkání s novináři a tiskovou konferenci svolal až na odpoledne, a to v Ostravě.
      Prohlásil tam mimo jiné, že na sebe bere plnou odpovědnost za výsledek voleb, ale odstoupit z funkce předsedy strany hodlá – jak anoncoval – nejdříve na jejím jarním sjezdu.”
      Sobotka a výhradně za sebe řekl totéž – v souladu s pravidly. Jistě mohl by sám odstoupit jako Paroubek. Paroubek důvod měl – ať odstupoval pod tlakem či nikoli. Sobotka dle jeho názoru, takový důvod nemá. Dle mého názoru si to myslí oprávněně. Řekněme, že je to věc názoru. Nechte to na čtenářích.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      Bu, ha, ha babičko, Vaší logikou spočítejte si křesla, to ODS má také dosud šanci sestavovat vládu.

     • babička napsal:

      Opravuji: měla šanci vést jednání s ostatními stranami o podobě příští vlády.

  • xpow napsal:

   V zásadě máte pravdu , ale v tom je právě ten rozpor mezi putinovským vládnutím a legitmní vládou v americe. My teď konvenujeme k tomu ruskému, Odpovědnost se přeci hodí na poražené.

 14. Jeff napsal:

  Rád bych v tuto chvíli připomněl zásadní vzkaz havloidů či jinak definovaných spoluobčanů, a to vztyčený pyj na Vltavě. Toto byl shrnuto reflex uplynulých 7 let vlády sociopatů, s podtextem růžového tanku a bulharského hajzlu. Tak mí pražané chápou dějinotvornost. Spolu s Vaškem Moravcem.
  No tak to je fiasko. Respekt v ČT24 pláče nad rozlitým mlíkem, co všechno se dá po**rat antikomunismem, antizemanismem a mediokracií.
  Posrat se dá všechno.
  Jo a pokud dostavbu temelína nabídli Rusáci o 20% levněji, nedá se to okecat ani chlastáním na Hradě. Všechno do sebe zapadá.

  • Alex napsal:

   Jeffe, já chápu, že se Vám to nelíbí, ale Zeman si o to zcela zbytečnými chybami řekl sám. Na ruhou stranu umělce neberte až tolik vážně – reagují emocionálně, především emocionálně.

   • jaa napsal:

    Akexi, umělci a emociálně … joj… dnešní umělci myslí hlavně penězi, víc než kdokoliv jiný… už to dokázali a vlastně dokazují furt

    • Alex napsal:

     Nepodceňujte to, každý se něčím živíme a to, čím se živíme nás poznamenává – v kladném i záporném slova smyslu. Dneska už jen těžko někdo může být vzdělán úplně všestranně.

  • vlk napsal:

   Co má společného Černého fakáč a ostatní s Havlovým projevem v Rudolfinu. Prosím konkrétně.

   • Kchódl napsal:

    Protinárodní manipulaci. Rozkládání české státnosti.
    Stupiditu. Hovadství. Neslušnost. Neúctu. …

    • vlk napsal:

     Tohle že nalézáte v rudolfinském projevu? Tak to asi neumím číst! Budu se muset nad sebou zamyslet!

     • Kchódl napsal:

      Rudolfinsky projev byl začátek všeho.
      To mají projev a fakáč společné. Implikaci.

      Co je na tom Vlku nepochopitelného ? Měl byste se nad sebou zamyslet !
      🙂

  • Skogen napsal:

   O Temelínu je rozhodováno ideologicky, naprosto souhlasím. Varianta s ruskou technologií znamená kromě nižší ceny a technologie ověřené dostatečně v praxi i zásadní účast domácích firem. Temelín je vývěsní skříň tzv. pravdy a lásky, to ať se na mě nikdo nezlobí.

   • xpow napsal:

    Skogene a teď se na tím zamyslete, jde v Temelíně o miliardy v kapse nebo pravdu a lásku.

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

    Skogene, pokud ten vývěsní štít myslíte ironicky, tak ano. Havloidi vždy Temelín sabotovali, no zemští škůdci.

   • vlk napsal:

    Tak to o té technologii je docela úlet. V dalších blocích Temelína by neměly být reaktory VVER ale nový typ, který je snad jen na jedné jediné elektrárně v Rusku. Nikde jinde.
    Ale Francouzi i Amíci jsou na tom podobně.
    A jak je prosím Temelín výstavní skříní pravdy a lásky? Docela by mne to zajímalo. Myslíte SKogene třeba tak, že reaktor temelínské jedničky nese na své certifikaci i můj podpis? Tak to potom jo! Jen nevím co uděláte s tou dvojkou. Na té už nemám skoro žádnou zásluhu. A že se původní systém – myslím, že jeho jméno bylo Elbrus, nahradilo americkým řídícím systémem? No když si člověk vzpomene na ˇČernobyl, tak si řekne – zaplať Nejvyšší!! Bez toho amerického systému by nebyl zlomen odpor Rakouska.

    • Skogen napsal:

     Mají to být dva reaktory typu VVER-1200 (AES-2006), což je třetí generace reaktorů VVER navazující na VVER-1100, tedy nic zčistajasna. Americký AP 1000 je na tom nachlup stejně. Hlavní slovo pro posouzení bezpečnosti má SÚJB a já ani trochu nepochybuji o jeho kompetencích.

     Rakouský odpor? No, k tomu bych jen dodal, že by bylo dobré, kdyby bylo možné posílat energetické přebytky jinam než do Rakouska.

     Co se týká pravdy a lásky, vlku, nemám na mysli nic jiného, než že silně podléháme tlaku lobby z těchto kruhů – z prostředí navázaného rozličnými think tanky, NGO a dalšími, převážně kulturně-intelektuálními kruhy. V situaci, kdy se na výstavbě Temelína ze 70% mohou podílet domácí dodavatelé a zakázka se může velice příznivě odrazit i na zaměstnanosti (http://www.skoda-js.cz/cs/aktuality/155-cesky-prumysl-ma-sanci-dostavet-temelin-prakticky-sam.shtml), mi futrování Američanů s Japonci připadá opravdu jak ideologická výkladní skříň.

     • Kchódl napsal:

      Reaktory AP1000 nejsou právě až tak evolucí starších typů, jako je ruský VVER/MIR1200/AES. Jde o celkem revoluční konstrukci z modulů, sestavených a testovaných ve fabrice, která by se měla vyrábět téměř sériově. Novinka, nikde nefungující, stavba v USA a stavba v Číně má jeden malér za druhým, čerpadlům primárního okruhu třeba praskají lopatky. Otázka je, jestli se to vůbec povede vyřešit, protože se jedná o zvětšené bezúdržbové čerpadlo z jaderné ponorky a zábavné je (co jsem slyšel od matematiků – jo přes odborné konference se nakonec všechno vykecá), že panují pochybnosti, jestli to vůbec vyřešit jde – vypadá to na fundamentální fyzikální problém s víry, kavitací atd. Ale to nakonec není nic zvláštního, v technice se takové věci dějí pořád – maximálně tam dají jiné čerpadlo, zvětší to, upraví atd. – to jen o pár let zdrží stavbu, nakonec se to ti noví američtí inženýři naučí a bude jim to běhat excelentně. Průser totiž je, že amíci 40 let žádný reaktor nevyrobili, takže ztratili know-how a kontinuitu. Nikdo s tím tam nemá zkušenosti. Proto se spojili s Japonci.

      Co z toho vyplývá pro nás – účast našeho průmyslu na americkém Temelínu je zcela iluzorní – moduly se budou vyrábět jen v Japonsku a USA. Tečka.

      Poslední havloidní blábol, tedy o strategickém zakotvení k USA, díky Temelínu, také velmi brzo padne, jelikož se prokecalo, že majitelé chtějí celou jadernou divizi Westinghouse prodat Číňanům (Japončíci po Fukušimě nemají doma moc na růžích ustláno, tudíž nemají už zájem) – jediný velký odběratel bude Čína a číňani prostě JE vyrobenou v Japonsku nekoupí. Kvůli sentimentům z války atd.
      Výroba z Japonska a USA by se celá přesunula do Číny, spolupracovat by chtěla také Jižní Korea (Samsung dělá všechno).

      Jinými slovy, díky havloidním lumpům budeme mít super strategické zakotvení – k čínským komunistům.

      Doufám, že se vám všem exkurze do JE problematiky líbila.
      🙂

     • Skogen napsal:

      Díky, zajímavý komentář.

 15. Jan Čermák napsal:

  Sobotka volby prohrál. Ve sněmovně je 7 stran z toho 5 opozičních. ČSSD + KSČ 83 hlasů!
  To voliči rozhodli, že se v této zemi nedá vládnout! Žádné zlepšení po té 7mi leté hrůze nebude.
  Je úplně jedno jestli je Zeman s Haškem, nebo Sobotka s Trautmberkem. Ač to tak nevypadá jde o výsledek „demokratických voleb“. Co lidi chtěli, to mají. Včetně toho Zemana. A sebevražda ČSSD není páchána jen Haškem, Sobotka na ní má stejný díl. Koho volili ti včerejší demonstranti?
  Vsadím na TOP 09. Bojovat za demokracii den po volbách je komické. Předsednictvo ho vyzvalo k odstoupení, a on chlapsky a chytře neodstoupil, a za tepla to běželi oznámit do medií. To není než idiocie. S demokracií to nesouvisí, a media budou zase pracovat proti státu…. jak je jejich tradicí.

  • Alex napsal:

   Vypadá to tak. Ale realita je jiná. Věci se mění, pozvolna, ale mění. A měnily by se ještě více, čím méně bude mezi lidem v podhradí nenávisti, čím více spolu budeme bez emocí a s rozumem mluvit. Tento blog to myslím jako jeden z mála především díky vlkovi dokáže. To byl přece i jeho cíl. Chápu Lexe, také mne už chytla frustrace a nejednou, snad dokáže, co zatím vždy dokázal – není mu to jedno, jako nikomu z nás – a vrátí se tak, jak ho důvěrně známe. Je příliš cenný a právě pro tento blog. Naprosto srovnatelně jako vlk.

 16. Tacit napsal:

  Alexi, mimo jiné se tu hraje o čas. Jestli se Moravská klika se Sobotkou nevypořádá včas (a vězte, že jim vůbec nefandím), pak vše zatím nasvědčuje tomu, že se Sobotka, coby předseda začne dohadovat s Babišem. A dá se očekávat, že Babiš se se Sobotkou bavit bude (dokud Sobotka bude předsedou) a s nikým jiným z té druhé ČSSD ne! Klíčový je tedy časový faktor a Babiš.
  A ještě k té menšinové vládě. Těžko si zatím lze představit, že by ČSSD pokračovala v rituální sebevraždě s 50-ti procenty v PSP. Do toho by snad nešel ani Vladimír Iljič Hašek. A ten je už téměř všehoschopný, jak patrno.

  • Alex napsal:

   Ale Zeman ano. A Zeman tu ční zase nade všemi. je to jen otázka vyladění mezi Zemanem a Sobotkou. Pokud oba jsou pragmatickými politiky a skutečnými politiky, měli by to dokázat, za takových okolností (ustojí-li to Sobotka) by si byli souzeni spolupracovat – jistěže rozhodující je Babiš – ale začíná být myslím zřejmé, že se zcela pragmaticky bude bavit s tím, kdo tenhle souboj vyhraje. takže zatím žádná zkouška pro Babiše, jak jsem kdesi zmínil. Ta otázka vztahu Zeman Sobotka pak bude dost klíčová. Mohou skončit naprosto stejně jako pravice. A myslím, že tam to Zeman dojít nenechá.

   • Tacit napsal:

    Ještě bude zajímavé koho Zeman z ČSSD případně pověří sestavováním vlády. Sice řekl, že lídra vítězné partaje (všimněte si, že neřekl předsedu), takže to může být klidně i V.I.Hašek.
    A kdyby Zeman pověřil Haška a velmi brzo, než se to u socanů vyřeší, to by teprv nastala mela.

    • Alex napsal:

     Myslím, že je zřejmé, že pověří toho, kdo ten souboj uvnitř ČSSD vyhraje. My voliči už jsme zase jen a jen diváky. A doba do dalších voleb je dlouhá. Je tu druhá možnost – Rusnokova vláda protahující vládu. Ale i Zeman ví, že to nejde donekonečna a Rusnok není jen pasivní Zemanův kamarád, jak je prezentováno. Drží se přesně toho, kam až jeho vláda může a nejde tam, kam nemůže. A myslím, že z tohoto rámce Rusnok nevybočí a ani Zeman ho k něčemu jinému nutit nebude.

 17. Skogen napsal:

  Alex zprostředkoval velice rozumný náhled na situaci, zejména v kombinaci s upřesňujícími komentáři. Zeman vskutku nebude motivován pouze negativní složkou svého charakteru, tak jednoduše černo-bílý obvykle svět nebývá.

  V případě Sobotky a Zemana se trošku dostávají do konfliktu představy dobrého partajnictví a efektivní politiky. Zeman, jako příslovečný pragmatik, nemá problém za opodstatněných okolností obětovat. Což činil a činí kterýkoliv perspektivní politik. Otázkou je pouze to, jak budou posuzovány ty okolnosti a politik pak označen buď za schopného, anebo všehoschopného. U Zemana převládlo druhé tvrzení, ale ať už je to jakkoliv, každý tak trochu tuší, že v nezanedbatelné míře je to především nálepka.

  Hašek musel vědět, že jde na tenký led, zvlášť jestliže předsednictvo nemá právo revidovat rozhodnutí ÚVV. Pak to znamená, že Hašek si musel být vědom, že Sobotka nejspíš do nejbližšího jarního sjezdu natolik upevní svou pozici, že odvolatelný nebude. To značí, že sestaví vládu. Pro Haška to znamená „teď, nebo nikdy“.

  Zeman po debaklu SPOZ přišel o zázemí a hrozí mu realita slona – samotáře. Zeman pochopitelně už pár měsíců musel vědět, že SPOZ výrazně příznivý výsledek nepřinese, a proto se na takovou možnost už dopředu připravil. Využil Haškovy ctižádosti a faktu, že Hašek mohl na základě kroužkování dospět k přesvědčení o vlastním nároku na vedení strany (a vlády). Stále to nic ovšem neříká o klíčovém vztahu Zeman – státnost. Protože v žádném případě nepřipouštím, že pro Zemana je osud státu podružný, nebo dokonce zanedbatelný.

  Tak jako Hašek musel vědět, do čeho se pouští, když šel na tenký led, podle mě v přesvědčení, že jinak se Sobotka stane premiérem a on opět utře, Zeman si musel být vědom, že ČSSD se s ANO a s KDU-ČSL dohodne. Proč z objektivních důvodů toto nepřipouští? Čistě osobní důvody nechme stranou, Zeman už při svém prvním zhrzení (odtud ta tzv. „černá listina“) jmenoval osoby, které jsou „žábami na prameni“ a vyjadřoval přesvědčení, že v opozici se ČSSD tzv. pijavic zbaví. Toto vyslovil sice dost osobně, ale nezpochybnitelně ve vztahu k politice a k ČSSD jako takové.

  Jelikož Zeman de facto odmítl koalici s ANO (ten rozkol ČSSD reálně sabotoval a před Babišem oslabil), musel mít racionální důvod. Existuje totiž možnost, že Babiš ČSSD využije a zahodí. Babiš vcelku nic neslíbil, ČSSD se programově dost podstatně vymezila, přičemž ani daně a Euro ve vztahu k Babišovi, ani církevní restituce ve vztahu ke křesťanským demokratům, nebude schopná otevřít. Tedy zprofanuje se a Babiš v tu chvíli vyvolá předčasné volby. Podle mého reálný scénář, jen jde trochu více do hloubky, než jsem původně předpokládal.

  Za těchto okolností by bylo ospravedlnitelné Sobotku obětovat, byť je to z běžného pohledu hnusné a vykonavatelé se tak sami stanou oběťmi. Varující je pro mne i účast všemožných pravdoláskařů, kteří najednou naskočili na Sobotkovu vlnu a stali se jeho obhájci v zásadním odporu k Zemanovi.

  Uvidíme.

  • Alex napsal:

   „Za těchto okolností by bylo ospravedlnitelné Sobotku obětovat, byť je to z běžného pohledu hnusné a vykonavatelé se tak sami stanou oběťmi.“
   Nemohu souhlasit. Účel opravdu prostředky nesvětí, jakkoli by to mělo VYPADAT jednodušší. Takovéto postupy spolehlivě ničí politickou kulturu a vytvářejí právě takové klima ve veřejnosti, jaké máme. Na ostatních serverech je to i vidět – publikum, v němž je probouzena jen nenávist a čiré fandovství.

 18. Puck napsal:

  Zeman pověří sestavením vlády toho, koho si strana, která vyhrála volby, vybere. Naprosto správný závěr, protože jistě zná situaci v ČSSD. Jaký podíl má on sám na této situaci, to nikdo nemůže vědět, oficiálně tvrdí, že do vnitřních záležitostí stran nemůže zasahovat, a ani nezasahuje. Nemyslím si, že lže, to není jeho styl.
  K tomu, dodávám, stejně, jako Laco Grőssling, že Haškova ČSSD v dalších volbách, které mohou být dost brzy, ve vrcholové politice končí.

  • Alex napsal:

   To holt záleží na inteligenci voliče. Klaus má dodnes své stoupence, byť už v marginálním počtu. Je paradoxem, že hodnotí-li dnešní ODS a tvrdí, že měla politiku založenu jen na prázdném antikomunismu, v tomhle má pravdu. On vyzýval – se mnou anebo doleva. Na tu strunu začal hrát až Topolánek, když splnil očekávání pravicového publika. Nicméně pravdou také je, že takové klima Klaus vyvolal – a nekorigoval to. Byla to z jeho pohledu lůza a koneckonců mu to vyhovovalo jako spousta jiných věcí, kde se dopustil kardinálních omylů. třeba, když bylo absolutně pod jeho úroveň se zdržovat nějakými praktikami za svými zády. Nohavice ho vystihl – pan prezident měl důležitější starosti – o Evropu. I to Klause začalo dobíhat, podcenění toho, co se dělo za ním. Loajalitu chápal špatně. Zeman se zdá v tomhle poučil. Šloufa se tedy rozhodně nedržel a myslím, že SPOZ nakonec dopadne obdobně.

   • Puck napsal:

    Media jsou jasně protizemanovská. Není proto možné, aby byla zároveň prohaškovská.
    Jakou mají sílu, si můžeme ověřovat průběžně. To jen k záležitosti budoucnosti Haškovy ČSSD.
    Ze Zemana se záměrně vyrábí démon, který diktuje vývoj v zemi. Tak to není, Zeman jen šikovně využívá neschopnosti politických reprezentací, vládnout.

    • XY napsal:

     Tedy Pucku, vy jste zvláštní člověk: Opravdu věříte, že Zeman do vnitřních záležitostí stran nezasahuje, když ten pán ještě před tím katastrofálním zasedáním grémia socanů už vykřikuje do televize, že „všechno je jinak“? Co si asi tak povídali s Haškem, Škromachem, Tejcem a Chovancem v sobotu večer v Lánech? Myslíte si, že si snad dávali turnaj v mariáši?
     Jistě to napsal buď Alex, vlk nebo kdokoli jiný – Zemanovi docvaklo, že propadem Spozu ztratil možnost přímo ingerovat do parlamentu, tedy nastoupil logicky záložní plán – dělat to přes socany. Jenže tam sedí Sobotka, který z minulosti dobře ví, proč Zemana nevolil spolu s jinými socany a Špidlou prezidentem. Tehdy jsem jim moc nerozuměl, dnes jsou důvody zřetelné a demonstroval je už Klaus na ODS. Čili Zeman musel povolat v Lánech do boje svou spící agenturu mezi socany. Jenže Haškovci Sobotku podcenili, smůla – takže mají a zaplaťpánbu budou mít starosti, aby svůj pokus o puč vůbec ustáli.
     Je to tah, který má v zásadě jediné řešení – jedna nebo druhá strana mezi socany musí zvítězit a odpůrce vyházet pro frakční činnost – což je ovšem nereálné. V každém případě se Zemanovi podařilo socany rozvrátit, což mu vyhovuje. V té nechutné parlamentní bramboračce bude Zemanovi jako rybě ve vodě.

    • Alex napsal:

     Pucku, vězte, že do stran zasahoval jak TGM (na zpracování veřejnosti měl Čapky- není to pejorativní – pro jistotu), tak Havel, tak Klaus a samozřejmě i Zeman. Rozdílná byla politická a diplomatická kvalita. A Zeman to dělá nejostentativněji – v souladu s ústavou a přímou volbou. Jinou věcí je, že absolutně není diplomat. Co chce lid slyšet, to mu rád dá. Totéž přece Topolánek či Kalousek. Jen je zase trošku rozdílná kvalita. To je čím boduje a zejména u mladých Schwarzenberg, jakkoli se to nezdá.

  • xpow napsal:

   Zeman řekl, že pověří jednáním toho, koho mu určí předsednictvo, vy jste ten vtip nepochopil? Už jenom tím vyzval k noci dlouhých nožů.

 19. Mathias napsal:

  Když se tak nad tím vším třeštěním posledních dnů zamyslím, napadá mě několik velice podezřelých jevů, u kterých by soudný člověk měl zbystřit a zamyslet se, jestli opravdu není všechno jinak.
  V podstatě to začalo už před volbami, kdy se těch podivností a souher náhod objevilo najednou nějak moc. Jen letmo je vyjmenuji. Soud s poslancem Rathem, soud s manažery MUS, zásadní spojování této aféry se Zemanem a představiteli soc.dem., krize OKD a znovuotevření kauzy okolo Bakaly a opět jejich propojení se soc.dem. A to vše v režii nezaujatých médií. A pak náhle propad preferencí ČSSD o 10% pár dní před volbami.
  Následuje Zeman se svými nejednoznačnými a značně šibalsky zaobalenými výroky o tom, koho pověří sestavením vlády a nakonec jako ledová sprcha zabíjačka v soc.dem. Jinak podotýkám, že zemanovu nitku v tom nevidí jen člověk opravdu slepý, nebo někdo, kdo nemá elementární politický čuch.
  V médiích je najednou Sobotka a jeho křídlo líčen jako div ne zachránce principu stranické a možná i parlamentní demokracie. V těch samých médiích, kde byl pár dní před tím vláčen bahnem, špínou a bodláčím. A dokonce i pravicoví voliči se ostentativně staví na stranu Sobotky, Diensbiera, Špidly jakožto ryzích demokratů. Kdepak je ten Dluhoslav? Kam se poděl?
  Myslím si, že tady by člověku měla svitnout kontrolka, že něco není v pořádku.

  • Hladis napsal:

   Rekneme, ze Cesi nesnasi podrazaky a mají tendence zastat se slabšího. Nehledejte za podporou Sobotky konspirace. Ja jsem CSSD nevolil, ale je mi jasne kdo je ten hajzl a kdo obet.

 20. Tacit napsal:

  A ještě Alexi jedna závažná poznámka.
  Pořád se debatuje na téma Haškova ČSSD, Sobotkova ČSSD. Je to symptom naprostého odtržení vedení té partaje od členské základny. Mám známého, který je členem ČSSD na okresní úrovni. Na základě jeho informací mohu usuzovat, že odtržení straníků od vedení je v té partaji ještě hlubší než mezi obyčejným voličem a politikem. Proto se tam ve vedení mohou vesele pořádat puče, protože členstvo má na to vliv jak na rotaci Země.
  O fatálním odtržení svědčí i informační vztahy centrum-základna. Zkuste si například vygůglit informaci o vedení ČSSD třeba na úrovni okresu Kolín. Naprosto neřešitelné, Že by v rámci utajení? Ne, je to naprostá a hlavně záměrná neschopnost Sobotků, Hašků, Škromachů řídit partaj. Záměrná proto, že se tak nahoru nedostanou noví abonenti partajních, parlamentních, vládních a dalších korýtek.

  • Mathias napsal:

   Ona soc.dem. takto fungovala vždy, pokud je mi známo. Teda personálně silné centrum a regiony byly ve stínu. Stoupat v této partaji nahoru v zásadě není možné (jak například u ukazuje zkušenost paní Švihlíkové). Kdy se třeba naposledy v čele peletonu objevil někdo nový? Pořád stejné provařené ksichty. Občan pak vidí jen to provařené a neustále mezi sebou cirkulující vedení, ale nemá absolutně šanci tušit, jak funguje ta strana jako celek. A možná je to i dobře. Protože řada základních organizací funguje docela podivně. Buď jakožto rodinný podnik místního soc.dem. papaláše, který tam má celou rodinu a pár kamarádů z byznysu. Nebo jako klika místní podnikatelské mafie (zejména stavební firmy rády lezou do těchto spolků). Ti mezi sebe nikoho nepustí, jsou rádi, že o nich není možné zjistit absolutně nic a centru to více než vyhovuje. Jednou za 4 roky jim tam tyhle klaky pošlou pár poslanců, kteří mají jasný úkol zvedat pracky a nedělat problémy, aby si vedení na ty regiony náhodou nechtělo posvítit.

   Pak ovšem nastávají problémy, jestliže ta strana nějak silně zaboduje regionální úrovni – jak se například stalo při prvním velkém vítězství v krajských volbách. Oni tam najednou neměli koho dát. Výsledkem pak byl nástup tak obskurních postaviček jako třeba paní Vaňhová (která dnes sedí v předsednictvu a ochotně zařezává kohokoliv, na koho mocní ukážou 🙂 Do nedávna tohle nikomu nevadilo. Regiony si hrály svou hru na svém písečku a vedení zajistily, že nikoho nového, svěžího a hlavně konkurenčního nahoru nepustí a vedení si jich nevšímalo a přihrávalo jim větší kšefty. Dneska se už regiony etablovaly, ale jejich odříznutí od vedení je stejné, ne-li horší. Naopak tyhle regiony složené z místních mafií začínají hrát svou vlastní mocenskou hru v centru. Jinak by se tam lidé jako Hašek nemohli nikdy dostat a prosadit.
   Pro fungování soc.dem. bylo vždy záchranou jen silné autoritativní vedení. Jednak umravňovalo ten pytel blech dole, jednak jim neumožnilo přerůst centru přes hlavu. To tam dnes není a proto je situace taková, jaká je.

  • Alex napsal:

   Souhlasím. Stav partají – všech je tristní, zahnilý, nefungují normálně. I proto Bárta a dnes Babiš. Personální bída s nouzí. Zakopané pozice. Žádný mechanismus pouštějící nahoru. Všechny partaje jsou příliš malé, aby netrpěly tou personální nouzí. Odborná zázemí nejsou ve skutečnosti skutečným odborným zázemím. Je už typicky českým zvykem, že každý jednotlivý politik téměř v jakékoli funci se cítí být odborníkem na všechno. Jsem zvědav, která strana první začne skutečně spolupracovat třeba s komorami. Na skutečnou odbornost prdí všechny strany. A je tu prostě zvyk prosazovat se nikoli argumentačně, ale silově – i v rámci partají – znovu – všech.
   Jediné, oč jde jsou daně, díky neodbornosti tupé škrty a jen záplatování. Jedinou odborností, která je vzata na milost je ekonomie – viz NERV, jejíž členové se zase cítí být odborníky na další profese. A tak kašlou na NERV tam, kde je ten rozum a nikoli tam, kde není. Ekonomie je mylně a všemi považována za exaktní nikoli společenskou vědu a zapomíná se, že ekonomové mají prostě objektivně zpoždění za řešením nového jakéhokoliv problému, dokonce mnohé sami vytvářejí. Ekonomie prostě nemá léky na současnost, má je a dílčí jen na minulost – specifickou minulost. TZV osobnosti v politických stranách rozhodují o všech odbornostech, jakoby byli odborníky oni sami. A stejně jako v diskusích – jen vzájemné sdělování svých svatých pravd bez vnímání pravd druhých, zejména těch skutečně odbornějších či informovanějších.

   • Vojnov napsal:

    No tak určitě (jsem člen socdem). On ten vliv řadových členů na vedení je ale slabý poměrně logicky, a má dle mého soudu následující hlavní důvody.

    1. Členů je relativně hodně a hodně z nich je pasivní. Celkem často se stává, že se jim nechce jít (ani) na schůzi jejich místní buňky. Vzhledem k tomu, že v typické buňce je okolo 30 lidí, tak buněk v celé republice je asi 1000.

    2. Lidi do politiky nelezou. Od té doby, co jsem rodině oznámil, že jsem se přihlásil do partaje, tak mi alespoň jednou týdně nezapomenou připomenout, abych hlavně „nedělal politickou kariéru“. Bojí se o mojí mravní integritu. No a pak chtějte, aby byly strany odolné proti velrybářům. Pokud nemají mít kádrové oddělení jako GRU, tak obranu mít nemůžou.

    a

    3. Organizace té strany je vnitřně demokratická, takže aby se „nahoře“ něco změnilo, tak je potřeba to prohlasovat na několika úrovních, pročež změny jsou jak na Titaniku. Buďto to jde pooomalu, nebo se to potopí.

    takže

    4. Aby se změnil poměr sil, tak je potřeba, aby buďto členové změnili názor (bod 1), nebo aby se změnilo členstvo (bod 1), nebo se rozhodli kandidovat (viz. bod 2) a měli trpělivost to sledovat (bod 3).

    PS: No a pak tu máme to, že nejsme po druhé světové. Se spolustraníky, kteří někam kandidují, jsme železný pecen chleba nesnědli. Takže se samozřejmě dost často stane, že někoho někam kandidujete, spletete se, voliči ho zvolí, a on si s váma vytře p…l stejně jako s voliči. U nás se co tam jsem, snažíme dostat na jednání buňky naší zastupitelku na obci. Marně.

    PPS: Takže z mého pohledu to nakonec nemusí být tak zlé. Haškovo puč zdá se aktivizoval členskou základnu (snad), která byla doteď poněkud pasivní. Přiznám se bez mučení, že jsem se do neděle domníval, že Hašek je možná prázdná nádoba, ale že je pragmatik. Teď to vypadá, že je to vůl. Takových lidí bude v Socdem snad víc… a do sjezdu se musí navolit reprezentanti… z místních sdružení… tak se snad teď navolí někdo trochu jiný. Protože bude muset přiznat barvu, jestli je Losnovec, nebo Mažňákovec.

 21. vlasta napsal:

  Dokud nebudou volby povinné jako za první republiky,tak volební výsledky budou stále stejné. Hodně lidí bez peněz stejně bude volit pseudopravici (protože to je in)a autentická levice jsou bohužel jen komunisté. ČSSD se nikdy nezreformuje, o to se přeci snažil i Paroubek, ale vyštípali ho a media mu nasadila psí hlavu. Ještě dnes čtu v komentářích že „Paroubka nemusím“ ale pro republiku to byla škoda. Měl tah na branku, něco jako slovenský Fico. Toho Slovensku závidím. A servilní novináři stejně většinou Klause nepotopí zcela. On to vše co se stalo rozjel, ale to mladí nechtějí vědět a staří zapomínají. Holt máme takové politiky jaké si zasloužíme. A něco jako čest, morálka, je pro mnohé něco jako sprosté slovo. Tady vládnou prachy a jde se přes mrtvoly. Opravdu si zasloužíme vlastní stát? Myslím si že ne.

  • Mathias napsal:

   Zaujala mě ta poslední věta. O tom, jestli Češi za těch 95 let obstáli a ukázali, že si umí vládnout, jsem mnohokrát uvažoval. A docházím k smutnému závěru, že nikoliv. Až na pár výjimek fatálně selhali. I ta oslavovaná první republika stála jen na pár osobnostech (jako byl Masaryk, Švehla, Beneš). Díky bohu za ně. Jinak bychom se dneska v dějepise učili o totálním společenském rozkladu a politickém marasmu první republiky, ke kterému naštěstí nedošlo. Tohle by si zasloužilo samostatné a delší téma, protože těch příkladů je bezpočet. Už jsem párkrát uvažoval, že bych to sepsal a někam na web hodil. Ale je třeba počítat s tím, že člověku bude okamžitě nasazena hlava národního zrádce. Protože navzdory prezidentské standardě u nás pravda nejen že nevítězí, ale málokdo ji je schopen unést.

   • Kchódl napsal:

    No to je k zblití.
    Jak to že Češi za těch 95 let neobstáli ?
    To je brutální lež, manipulace a úplné obrácení toho, co se stalo.

    1. Vyhráli jsme dvě světové války, jak po té první, tak po té druhé jsme byli na vítězné straně.
    2. Ustavili jsme a UDRŽELI ve velmi obtížných podmínkách obnovenou státnost.
    3. Modernizace, kterou nám okupanti všeho druhu (od Rakouska po Moskvu) ztěžovali, stále probíhá a je úspěšná. Navzdory všem steskům a naříkání jsme stále ještě průmyslová země, dovedeme vyrobit mnoho věcí a máme na to svoje vlastní inteligenci, vývoj a základní vědu.
    4. Našeho nejbližšího nárovního spojence, Slováky, jsme ochránili v jeho nejhorší době, pomohli jsme jim se vzdělaností, státem, průmyslem, infrastrukturou, … šly tam celou dobu společného státu ohromné investice. A pak jsme se gentelmansky rozdělili.
    5. Zbavili jsme se, a to bez velkých excesů (typu holokaustu) německého a maďarského vlivu, spoluobčanů, kteří se od národnostního obrození Evropy změnili ve vnitřní okupanty.
    Odsun, to bylo největší české vítězství 20. století, jehož význam je pro národ zcela nedozírný. Největší výhra za posledních cca 500 let.

    A dokonce i na bolševikovi bylo něco dobrého – díky pokleslé životní úrovni a hlavně díky dlouhodobého působení propagandy proti Východu, si většina západoevropanů dodnes myslí, že tady chodíme v laptích, smrkáme do ruky a žijeme v zemljankách.
    No díky tomu nás zatím téměř míjí to největší nebezpečí – multikulti a postupné obsazení kozomrdy. Ti sem ani nechtějí, tak strašnou máme pověst ! Hurá ! – i když jsou na úrovni EU snahy je sem exportovat. Už teď k nám emigrují davy lidí ze Západu, právě kvůli tomuto.

    A tak mi řekněte, co jsme teda v té vládě podle Vás udělali tak zásadně špatně nebo hůře než naši velcí kritici, třeba Rakušané ? Jo, my Češi si prý neumíme vládnout.

    Hehehe.

    Jo, taky jsem viděl děsivou blasfémii – knížku od nějaké anglické multi-kulti pizdy „Stát který selhal“. Snůška sudeťáckých pomluv, ovšem vydaná oklikou v Británii – no, takhle se to prostě dělá.

    • xpow napsal:

     Chodil jste do školy?

     • Kchódl napsal:

      Neprošel jsem zřejmě lobotomií jako někteří, …
      Ani výplachem mozku od Pravdy&Lásky, případně Goebbelse.

     • Kchódl napsal:

      Umíte se chovat slušně jen tak sám od sebe nebo kvůli tomu potřebujete občas dostat přes držku ?
      A představte si, do školy jsem chodil, ale to Vy jistě víte nebo alespoň tušíte, tedy Vaše otázka je prostě impertinentní reakce …..

     • xpow napsal:

      Sorry ale mě to napadlo po přečtení věty, že češi vyhráli dvě světové války. To neučili ani v komunistickém školství. Asi jste měl zvláštní výchovu. Nebo vás slušnosti učila nějaká pizda.

     • Vojnov napsal:

      xpow: vlastně vyhráli. I když tu první tak nějak napůl, jak jsme platili část rakouských reparací. Pokud to vezmete čistě národovecky územně, tak druhou jsme vyhráli každopádně, protože území bývalých Sudet jsou rozhodně větší (a bohatší) než podkarpatská Ukrajina. Jen s tím Marshallovým plánem se nám to trochu zvrtlo.

      České jednotky byly na obou frontách (a to nikoliv malé), takže by se asi i dalo říct, že relativně ke své velikosti jsme válku vyhráli rozhodně lépe než třeba Francouzi. Kteří jsou „vítězná mocnost“ žeano.

     • xpow napsal:

      Vojnove češi jako národ nebo jako stát ani v jedné z těch válek nefigurovali. V první tu byly Masyrykovi legie a zároveň tisíce vojáků umírajících na itlalské frontě. Ve druhé světové tu byly československé jednotky na západní i východní frontě. Ano mnoho Čechů byly hrdiny a patří jim za to velká úcta a jako národ se nemusíme stydět, ale válku jsme rozhodně nevyhráli, to nemáme právo tvrdit.

     • Kchódl napsal:

      Xpowe, jste arogantní a nevzdělaný idot. Možná nevzdělatelný.
      Nemám chuť to rozvádět, stejně by jste to nepochopil.

     • Kchódl napsal:

      Idiot, promiňte překlep. To víte, dotykové klávesnice.

     • xpow napsal:

      Hlavně dejte pozor Kchodle ať tu klávesnici při psaní slova idiot nerozbijete neb by jste se se svými slovy vzdělance odmlčel. Aspoň než by jste zakoupil novou.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

   Vlasto, dnes je v OSN asi 200 členských zemí. Tak že Česká republika nemá nárok mezi nimi být samostatným státem, když nějaké Togo, či Zimbabwe ano ?
   Fakt mě tyhle hloupé řeči převzaté od Heydricha nebaví.

  • LEGIONAIRE napsal:

   To jsou nesmysly, tím nezařídíte, že když povinně dorazí daších 40 procent lidí, že to dají socanům, již nazlost ne. To je stejný způsob uvažování ,jako kdybyste nařídila, že člověk je povinen do určité doby pod sankcí uzavřít manželství. Určitě byste narazila na mnoho povinně se hlásících nápadníků. Pořád řeči, že něco povinně. To nikdy nefunguje, ani v totaliltním zřízení.Co kdyby Vám někdo povinně nařídil, že máte mít ráda romy, můžete si to jít prozatím dobrovolně vyzkoušet, nejléle na nějakou romskou ubytovnu. zjistíte, jak to nemůže fungovat.

 22. Eddie napsal:

  Tedy ja jako pravicak volici TOP, chroupu popcorn v prvni rade a kralovsky se bavim. Dekujeme, tohle jsme opravdu necekali.

  • xpow napsal:

   Jenže my nejsme v Palace Cinemas.. Ona ta demokratická sranda může mít taky svůj konec. Příští hnutí Ano už může vést nějaký ten místní fuher, demokracie se u nás propadá na dno,

   • Šims. napsal:

    XPOW – koukám, že nás napadla v jedné minutě stejná myšlenka.

   • Mathias napsal:

    Tahle úvaha přesně vychází z logiky, když chcípla koza mě, ať chcípne i sousedovi. Že pak oba nebudeme mít co jíst, to teď neřeším.

    • Alex napsal:

     Nechtěl jsem to napsat takto naplno. Ale ten příspěvek opravdu nic jiného nevyjadřuje.

  • Šims. napsal:

   No, je hezké, že se bavíte, smějete a jíte po emericku. ale tohle již není o pravici a ani o levici, toto je absolutní propad hodnot mezilidských vztahů, začíná to vypadat jako bratrovražedný boj na dřeň. Prokristapána, všechny kandidující strany se zaříkaly, že chtějí změny, lepší a fungující stát, že vše dělají pro občany a nyní se vzájemně osočují, posmívají a vypadá to, že si říkají – čím hůře, tím lépe. Na takovém podhoubí vstávají „samospasitelé, zachránci“ – to nikdy nevedlo k dobrým koncům.

  • Mathias napsal:

   Eddie, jenže Vy nejste nezávislý divák. Jste účastník stejně, jako my všichni. tady se hraje o vládu, která bude vládnout i Vám. A jestli Vám nevadí, že se schyluje k tomu, že prezident převezme kontrolu nad nejsilnější a možná i vládní stranou, tak přeji příjemnou zábavu v rámci svých mentálních klapek na očích.

  • Alex napsal:

   A víte Eddie, že Vám to plně věřím? Vypověděl jste o sobě myslím více, než Vám je milo. A myslím, že vše potřebné.

  • Kchódl napsal:

   Pravičák z TOP09, hehehehe … nemusíte už pokračovat …

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

   Eddie, nejsem často škodolibý, tak maximálně 1 – 2 ročně. Vám bych přál šéfa firmy jako je Babiš.

 23. Lex napsal:

  Nevycházím z údivu, jak veřejnost laická i odborná až teď objevila ameriku, že ČSSD není jedna, ale nejméně dvě. Že program má jeden, ale jeho uskutečňování prostřednictvím představitelů strany má nejméně dvě koleje.
  A ačkoliv ten stav eskaloval až pro roce 2003,kdy to jedno křídlo podrazilo svého vlastního kandidáta, vítěze vnitrostranického referenda v prezidentských volbách, kdo trochu ČSSD sledoval ví, že to křídlo (tu silnější, tu slabší, členové přibývali i ubývali) tu existovalo už od roku 1993, kdy Miloš Zeman zvítězil v předsednických volbách. Není také nic nového na tom, že představitelé tohoto křídla po odchodu Zemana anektovali vysoké stranické posty a jsou tam dosud, aniž se jim ale podařilo eliminovat příznivce té sociální demokracie, kterou uznávali za předsedování Zemana.

  Všechno na téma rozpadu ČSSD jsem již vyjádřil včera a předevčerem. Nemám, co bych dodal.
  Snad jen, že s postupnou marginalizací „centrální“ ČSSD vedené oním protizemanovským křídlem, rostla komunální a krajská síla ČSSD. Po oranžovém tsunami v roce 2008 sociálnědemokratičtí hejtmani v roce 2012 víceméně obhájili své posty, Senát, kde kandidují jednotlivé osobnosti, nikoliv ČSSD jako strana, od roku 2008 se po následujících volbách 2010 a 2012 podařilo ovládnout většinově.
  Jenže – bere tohle v úvahu předseda a jeho křídlo ve vedení? Prdlačku švagrová.
  Je tedy náhodou, že VŠICHNI hejtmani stojí za křídlem v předsednictvu, které iniciovalo výzvu Sobotkovi, aby nabídl rezignaci a odstranilo ho z vyjednávacího týmu?
  A také to, že z rozložení sil ve sněmovně nemůže vzniknout žádná jiná vláda, než ŠMÍRA.
  I kdyby nakrásně zvítězil proud Sobotky a byl to on, kdo bude vyjednávat a sestavovat vládu, s poslanci prozemanovského křídla sotva může počítat. Jde o jednoduché počty. Na tohle jeho osobní výpady proti těm dvaceti zašly až příliš daleko.

  Nestojím na žádné straně trojúhelníka, ani za Zemanem, ani za haškovci, ani za Sobotkou a jeho křídlem. Což ale neznamená, že nevnímám realitu, že jsem slepý, hluchý a němý.

  A nakonec – hlava mi nebere, jak lidé, kteří by ještě před půl rokem, dvěma měsíci za Sobotku nedali zlámanou grešli, se najednou za něj budou bít do roztrhání těla. I demonstrace pořádat.
  Zatímco já jsem vždy tvrdil, že volím-li ČSSD (a já ji od roku 1996 volil vždy) nevolím ani Zemana, ani Špidlu, ani Grose, ani Paroubka, ani Sobotku, ale volím její program. Lidé přicházejí a odcházejí, ale to jediné, co musí zůstat, je program. A stanovy. A ty nyní nikdo neporušil. Jen jeden zbabělec neřekl, co měl říct – “Náš volební výsledek je nepochybně zklamáním, nemůžeme to zakrývat, a to přesto, že nám zřejmě umožní zahájit jednání o sestavení sněmovny a vlády. S ohledem na to, že jsem to byl já, kdo požádal o schválení způsobu volební kampaně, ve které jsem převzal roli dominantní úlohy, NABÍZÍM orgánům a členům strany svou rezignaci s tím, ať o ní rozhodne Ústřední výkonný výbor jako nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, který svolám na termín do čtrnácti dnů (čl. 31 odst. 3 Stanov ČSSD). Do té doby vás, vážené předsednictvo strany žádám, abyste mi zatím ponechali důvěru zůstat vedoucím vyjednávacího týmu pro jednání o povolební situaci před ustavením sněmovny, a pokud by ÚVV mou rezignaci nepřijal, i pro nominaci na funkci předsedy vlády ČR. Pokud by moje rezignace byla ÚVV přijata, opustím své místo i ve vyjednávacím týmu a nepřijmu ani případnou nominaci na funkci předsedy vlády.”.

  • Šims. napsal:

   Lexi, přesně jste to napsal. My jsme jako rodina volili ČSSD, protože jsme chtěli dát možnost této straně, aby měla určitou politickou sílu bez které se nedají změny dělat. O vedení této strany jsem si nikdy nedělala velké iluze, tak trochu jsem se utěšovala, že se snad socani pochlapí a najdou si konečně po hubených letech lídrů někoho přijatelnějšího než jsou pánové Sobotka a Hašek. Oba jsem považovala za stejné „aucajdry“. Oba mají stejný problém – netáhnou lidi, není na nich nic co by vzbuzovalo nějaký sentiment. Ona sociální demokracie měla fakticky tradičně problém si zvolit svého
   správného opinion leadera, vždycky to byla buď osoba s velmi silným egem, což se s demokracii moc neslučuje, nebo šlo o šedé myši, které stranu jen udržovaly při životě. Z úst Sobotky jakékoliv silné slovo zapadlo, žádné echo, žádná vlna. Napadá mne myšlenka, že Zeman vlastně nikdy svoji sociální demokracii neopustil, stále to bylo jeho milované dítě, ale na přechodnou dobu si pro potěšení adoptoval tak trochu mentálně retardované dítě SPOZ. Zeman se chce dočkat situace, že sociální demokracie poklekne před jeho velikostí a poprosí ho o odpuštění, chce je mít teď na lopatkách. A pak je zvedne z popela………………bude o krok před Klausem, bude větší.

   • XY napsal:

    To možná Zeman chce – ale zjevně na to už nemá. Spíše si ale myslím, že nechce mít v okolí nikoho, kdo by mu z premiérské pozice mohl dělat problémy. Protože – a v tom je Alex přesný, nazývá-li to putinizací české politiky, Zeman na tom místě potřebuje poslušnou loutku, rozhodně ne nikoho, kdo má vlastní hlavu i moc si tu vlastní hlavu nejen obhájit, ale i prosadit.

  • XY napsal:

   No, nějak vám, Lexi, jde ten komentář šejdrem: Nestojíte na žádné straně trojúhelníka, ale věren svému tradičnímu zvyku nálepkujete zbabělci, až se práší za kočárem. 🙂
   Co vám hlava nebere je prostinká okolnost, že veřejnost zjevně nemá ráda podlé jednání na zakázku zvenčí. Mno, jinak se s vámi shodnu v jedné věci – ať vyhraje ta či ona strana, NEBUDE se moci opřít o stoupence svého protivníka. I korupce má možná své hranice, ale hlavně – v zákopech je prolito už mnoho krve. Haškovci svou akci zbodali a stali se nedůvěryhodným symbolem zrady a pokusili se zdefraudovat hlasy voličů pro své zájmy. Neobjeví-li partaj ve svých řadách někoho třetího, budou muset jeden nebo druhý po konečném vítězství na sjezdu protivníky zlikvidovat. A ovšem, ani to nebude jednoduché – řada z nich má čerstvé madáty.
   Tak pěkný den, je to posraným navrch.

   • Šims. napsal:

    Revoluce požírá své děti, stará pravda již doby Francouzské revoluce. Naštěstí zde neprovozujeme gilotinu.

    • XY napsal:

     To máte pravdu s těmi gilotinami, ale s některými pány by to tak dlouho trvat nemuselo. Ostatně bohatě stačí šibenice, že…
     Pěkný den.

   • xpow napsal:

    No pěkně posraným… Další vývoj mají v rukou jeden slovák, tč. relaxující na azurovém pobřeží, mstivý geront na hradě a komunisté. Tak to jsem zvědav jak tohle dopadne. ČSSD nenašla silného leadera za dobu co je v opozici, jak by ho teď měla najít v řádu dnů a jak by se měl dostat legitimně k moci?

  • Bob napsal:

   Ano Sobotka se možná mohl obětovat….
   Ale to už by z toho nic neměl.
   V naší mentalitě myslím není obětovat život za věc (v případě Sobotky samozřejmě nejde o život – pouze přirovnání).
   I kdyby se Sobotka obětoval je zde 50 poslanců….
   Určité části těch poslanců musí být z jednání Haška šoufl, takže jednotná silná parlamentní 50 to stejně nebude.
   A co asi tak ČSSD může vyjednat?
   Daňovou progresi ? s Babišem?
   Revokaci církevních restitucí? S Bělobrádkem?
   Takže zbydou „drobky“ – zákon o státní službě (ten by byl v nějaké formě schválen stejně), potom „oblíbený“ boj proti korupci ( proti té bojujeme pořád….)
   Takže nás čeká vláda, která toho moc neprosadí, ale spíš předčasné volby, kde ČSSD dopadne mírně řečeno špatně…
   A vlády se uchopí Babiš….

  • xpow napsal:

   Pokud je v ČSSD situace taková, že by poslanci zvolení za tuto stranu nepodpořili vládu sestavenou jejím vedením, pak good luck, taková parta podrazáků a podržtašků si zaslouží jediné , následovat jinou partičků jménem SPOZ,

  • Kanalnik napsal:

   1) No, ohledne tech stanov bych si nebyl tak jisty. Vypada to tak, predsednictvo sice snad muze prinest usneseni ci vyzvu o vzdani se funkce, ale to je tak vsechno. Silnejsi vahu ma UVV, ktery ma podle stanov MANDAT k tomu nekoho odvolat, stejne jako ho poverit vyjednavanim o vlade a urcit jej kandidatem na premiera. Predsednictvo tento mandat podle vsech informaci vubec nema, presto k tehle akci pristoupilo. Je to poruseni stanov? Nevim, ale obejiti ci vyuziti mezer v nich spise ano. (jak pak budou tihle lide respektovat zakony?) Nechapu, proc nesli normalnim procesem volebniho sjezdu, jak jiz pred touhle akci navrhoval sam Sobotka.

   2) Program sice musi zustat, ale je treba ho tez naplnovat. Jak prispeli Haskovci k jeho naplnovanim touhle povedenou akcickou, to si muze vyhodnotit kazdy sam. Duverohodnost sama.

   • MaB napsal:

    Taky by mne zajímalo, jestli programem ČSSD by byla teze, že sociální stát je mrtvý, což prohlašoval Hašek v roce 2011,

    • jaa napsal:

     qkorát že on už byl, po dvojím či trojím vyluxování penzijního účtu Klausem a Kalouskem,tak důkladným že teď skuhrají že nejsou peníze a musej se z rozpočtu a jak moc… Kdyby stát vrátil i s patřičnými úroky bylo by hej ????

  • MaB napsal:

   To, co navrhujete, že měl Sobotka udělat, by byla politická sebevražda.

   1) Samotné nabídnutí své funkce k dispozici by bylo fakticky přiznáním, že ve volbách selhal. To je sice hezké gesto do románů, ale tohle je reálná politika, ne mravoličné divadlo.

   2) Za čtrnáct dní by Sobotka nevyjednal s Babišem a spol. nic. Naopak, Babiš a spol. by dobře věděli, že Sobotka je před zasedáním ÚVV u zdi, a chtěli by vydělat co nejvíce. A naopak Sobotka co nejméně ztratit. Takže na ÚVV by se představil jako neúspěšný z voleb i neschopný z vyjednávání o koalici.

   Prostě, z toho, kam ho chcete dostat vy, nemohl se zdravou kůží vyjít, „zbabělec“ nezbabělec.

   • Lex napsal:

    Nemyslíte, že tu nejde o Sobotku, Haška ani Zemana, ale o lidi v této zemi?
    A že jejich osud pro příští období (nepochybuji, že nebude dlouhé) předurčili voliči dosud pravice, kteří to z frustrace nyní hodili Babišovi a Okamurovi?
    Ty počty jsem udělal už včera – pro jistotu je tu zopakuji –

    „…volební výsledek levice (ČSSD – sic! – a KSČM) je v letošních volbách téměř shodný jako v těch minulých v r. 2010, získali o něco víc jak dvanáct tisíc hlasů dokonce více. Zato ODS a TOP 009 dostala méně o více jak 978 tisíc hlasů. Jestliže KDU ČSL z toho získala proti minulým volbách více o 107 253 hlasů, znamená to, že autentická pravice přišla o více jak 870 tisíc hlasů. K nim připočtěme těch 569 339, které v minulých volbách dostaly VV, které letos nekandidovaly, pak mám k dispozici 1. 439 968 hlasů.
    Babišovci z toho dostali 927 248 a okamurovci 342 339, tj. dohromady 1.269 581 hlasů. Jak vidno, hlasy, o které přišla pravice (a VV) bohatě pokryly hlasy babišovců a okamurovců, a ještě zbylo třeba na Piráty a další.“.

    Opakuji to také proto, že jsem tu byl jednou pravicovou voličkou onehdy napaden, že jsem udělal mizernou analýzu, že nemohu vědět, odkud se rekrutovali voliči těch populistů bez programu.
    Myslím, že z toho, co jsem tu zopakoval teď, o tom nemůže být pochyb. Tedy – může, ale to je tak vše. Čísla nelžou.

  • Alex napsal:

   Lexi rozumím, ale zvažte, zda přesně totéž nemohl říci i Hašek. Také neřekl. Ten sjezd se nikdy nedá připravit až tak rychle – zcela jistě ne během 14 dnů. Takový spěch bývá i po výprasku kontraproduktivní – hlavy je třeba nechat vychladnout a opravdu se poctivě zamyslet jak dál.

   • Lex napsal:

    Alexi – nezastávám se Haška, stokrát jsem to už opakoval – ale proč by to v této situaci dělal ausgerechnet Hašek. Nevím, jestli jste se zajímal o ten problém, ale Sobotka si vyžádal a získal posvěcení k tomu, že ON bude na centrální úrovní JEDINOU tváří volební kampaně ČSSD. Vystavil se do role jediné autority. Kdo se ujal pravomoci, nemůže se zříct odpovědnosti.
    A zkuste se seznámit se stanovami – nejde o žádný sjezd, který by se měl svolávat, ale Ústřední výkonný výbor, a jak jsem již dneska slyšel v rádiu, Sobotka ho svolává na neděli 10. listopadu (že by četl moje komentáře?).
    Také si přečtěte ve stanovách o předsednictvu strany. Předsednictvo v téhle akci neudělalo nic v rozporu se stanovami. DOPORUČILO Sobotkovi, aby předložil svou rezignaci (není to předsednictvo, které by ji mohlo přijmout, zase až ÚVV).
    To předsednictvo postupovalo naprosto demokraticky, valnou většinou přijalo usnesení.
    Ten, kdo začal mluvit o puči a rozdávat osobní napadání je jen a jen Sobotka. To je on, kdo eskaluje tenhle problém. A ten problém rozdělení ČSSD nevzniknul včera, ale je starý DVACET LET!
    Jen bloud to nechtěl vědět.
    O roli Zemana nepochybuji. Jen nevím, jestli bude škodlivá pro sociální demokracii, nebo bude pro její transparentnost pozitivní. Jedna vláda v podobě ŠMÍRY, jak o ní stále píšu, je jen mušinec na knize dějin.
    To podstatné ale je, jestli ten výsledek „diverzní“ činnosti Miloše Zemana bude prospěšný pro většinu OBČANŮ této země, nebo té většině (nás, dolních deseti milionů) bude škodit.
    I když s tím animozní odpůrci MZ nebudou souhlasit, já zatím za dobu prezidentování nevidím na rozhodnutí MZ prakticky nic, co by nám, těm dolním deseti milionům uškodilo, zato vím o jeho nezapomenutelných zásluhách o eliminaci toho nejhoršího, co tu dosud bylo, tj nečaskalousků.
    Ten nynější volební marasmus jsme si „upekli“ sami, ne MZ.

    Ale aby bylo jasno, já svůj názor nikomu nevnucuji. Je to (vedle faktů) jen můj názor. Má-li kdo lepší, ať si ho taky ponechá.
    Uvidíme.

    • Kanalnik napsal:

     Papirove je to hlasovani snad demokraticke je, ale je to skutecna demokracie, pokud volici voli stranu s nejakym osobnostnim usporadanim (predseda je lidrem, mistopredsedove jej slovne podporuji atd.) a hned druhy den po volbach dojde k takhle masivnimu preskupeni s tim, ze mistopredsedove otoci o 180st., projevi se jako lhari a pokrytci? Asi mame o skutecne demokracii kazdy jine predstavy. Fakt vam nerozumim. Ale respektuji, ze mate jiny nazor. Asi ho ale nikdy nepochopim.

    • Alex napsal:

     Možná, že došlo k nedorozumění. Tím, co mohl říci Hašek jsem myslel naprosto stejnou větu – i významově, ve smyslu odvolání Sobotky. Sobotko, nabídněte svůj post orgánům a členům strany s tím, ať o tom rozhodne Ústřední výkonný výbor jako nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, který bude svolán na termín do čtrnácti dnů (čl. 31 odst. 3 Stanov ČSSD). A do té doby nechť vyjednávání počkají. Dodržel by i stanovy. Ale ta 14 denní lhůta je nereálná. Nikdy ani v době jakéhokoli průseru se sjezd nesvolává okamžitě – opravdu je pro to dobrý důvod řešit věci s chladnými hlavami a přece jen nechat čas na rozmyšlenou, jak dál. Vše se odvíjí od toho, zda dotčený, na nějž je vyvíjen tlak se cítí být vinen a jak na tu vinu je shlíženo okolím. Ano je to subjektivní, ale o vině jsem četl docela zajímavé věci. Jestliže Sobotka rozhodl sám strategii, skutečně byl Hašek a spol loajální nebo Sobotkovi okopávali kotníky. Už jen tajné hlasování v průběhu volební kampaně je okopávání jako řemen, zjevně nedržící potřebnou basu. A Lexi, centrální tváří obvykle přece bývá lídr. Ten ÚVV o tom přece rozhodl legitimně a legálně. A nepochybně o vztahu Sobotky k Zemanovi věděl.
     Znovu, připouštím, že může jít o subjektvní dojmy, ale já jsem přesvědčen, že s Haškem v čele by byl výsledek tentýž – ti, kdož ČSSD nevolili pro závislost na Zemanovi by jen byli asi trochu početnější. pro některé byl Sobotka určitou garancí, že ČSSD neskončí v náručí Zemana. Ostatně jde i o to, zda důvodem odklonu nebylo chápaní levice jako celku včetně Zemana, či přesvědčení, že ČSSD je na tom naprosto stejně jako ODS. Dle mého soudu by ten rozdíl takřka žádný v tom výsledku nebyl.
     Já je volil jen proto, že jsem se domníval, že přesně tohle neudělají, že jsou oba natolik soudní. Znovu ohledně té věty, 14 dní by jim jistě všichni dali a Zeman, je-li si jist výsledkem jim ho dfakto dal – řekl, že to vypadá na dost dlouho a že dá čas než vstoupí se „svou pomocí“.

    • Anonymní napsal:

     „Ten, kdo začal mluvit o puči a rozdávat osobní napadání je jen a jen Sobotka.“
     Ne ne, první to jako puč onálepkoval Erik Tabery prakticky v on-line vysíllání ČT24 27.10.2013 večer. Zajímavé, jak to měla ČT24 hned připravené.

  • Vojnov napsal:

   Lexi, ale Sobotka svou hlavu nabídl. Jen ne den po volbách, jako Paroubek, ale na jarním sjezdu ČSSD. To je podle mého názoru naprosto legitimní… a správné, aby socdem neskončila jako LP 2010. Protože úspěch ve volbách se počítá i jinak, než počtem mandátů.

   Věcně má Hašek na hlavě víc másla, než Sobotka. Hlasování o lídrovi před volbama byl gól do vlastní brány. Přihlédneme-li k tomu, že to bylo v situaci, kdy se MM předháněly v tom, kdo vykreslí ČSSD jako rozhádanější.

   V neděli v poledne pak VEŘEJNĚ v TELEVIZI přesvědčoval lidi i místopředsedy ostatních stran, že je loyalní a Sobotka je představitel ČSSD pro jednání o vládě a její kandidát na premiéra. O TŘI HODINY POTOM pak Sobotku bodne do zad? S takovým výkladem stanov ať mi jde k šípku.

   PS: a ještě se při tom spojí s Hulínským a Vaňhovou, nejprovařenějšíma xichtama, co je ve straně máme? tak s takovou, velebnosti, jdu blejt.

   PPS: to je ta Vaňhová, co to v Ústí (!) projela s KSČM, a Hulínský, co před sebe v Praze nastrčil Zavadila, protože jeho samotného by měli problém volit i členové strany.

 24. Tacit napsal:

  Na PL už to jeden Haškovců řekl natvrdo:
  „Počkáme si. Máme většinu v předsednictvu, ÚVV i většinu poslanců. Řada našich poslanců totiž přeskákala sobotkovce. Čili ÚVV by mělo potvrdit usnesení předsednictva. Na to dostatek hlasů máme. K odvolání předsedy na ÚVV je potřeba tří pětinové většiny, tou nedisponujeme, i když je pravděpodobné, že k vítězící straně se budou přidávat i váhaví. Podstatné ale je, kdo bude vyjednávat o vládě, kdo bude pověřen sestavením vlády a kdo bude jmenován premiérem. Prezident přece avizoval, že bude respektovat rozhodnutí ČSSD. A pokud její nejvyšší orgán mezi sjezdy, tedy ÚVV, dá důvěru někomu jinému, než je předseda, tak bude prezident respektovat demokratické rozhodnutí strany. Miloš Zeman Bohuslava Sobotku sestavením vlády nepověří a samozřejmě ho nebude jmenovat ani premiérem. Haškovci mají mít většinu i v poslaneckém klubu, jehož staronovým předsedou by měl být Jeroným Tejc. Poslanecký klub by se měl sejít dnes.“

  • Hladis napsal:

   Byt Babisem a Belobradkem, poslu je do hajzliku a vyvolam nove volby. CSSD pak skonci jako ODS a Babis bude nejsilnejsi stranou ve state.

  • Alex napsal:

   Je to možné. Neznám poměry v ČSSD. Vyřadí-li vskutku Sobotku, bude tu politická krize jako z praku. Zeman sází pak na to, že Babiše ukecá o podporu a stejně tak lidovce. Do vlády Babiše ale nedostane. A pak bude záležet kolik vlastně dají ty 3 subjekty hlasů dohromady. Zeman evidentně sází na to, že Sobotka a sobotkovci se podvolí a budou hlasovat společně s nimi v dostatečném počtu. A tím si jist nikdo nebude, Zeman ty hlasy zaručit nebude moci. A budeme tu mít vládu naprosto stejnou ohledně většiny jako za Topolánka a nakonec i za poslední pravicové koalice. Strejci spolehliví nejsou. Ne nadarmo se říká, že kdo s čím schází, tím také schází. A mimochodem se plně potvrdí vlk – s mstivostí Zemana a totální rozložení levice. A Zeman dopadne naprosto stejně jako Klaus. Jsem zvědav, zda do jakéhokoli svazku pak Babiš se Zemanem vstoupí či nikoli. Jak pro Babiše tak pro Kalouska bude daleko výhodnější čekat na předčasné volby. Vše je na Babišovi. A to vůbec nelze vyloučit právě pro tu hodně velkou programovou shodu, že to Zemanovi klapne a dokonce, že mohou být i relativně úspěšní. Ale příští volby pak budou pro Babiše i ČSSD mazec. Bude to o nervech a kdo koho s úspěchem označí před voličstvem za viníka. A tady Babišovi velice účinně pomůže Kalousek s politickou praxí za přitokávání ODS. To o není omyl. Babiš se myslím bude učit velice rychle.

   • Lex napsal:

    Alexi – napsal jste – „totální rozložení levice“.
    Možná, že někdy pro to, aby vznikla nějaká autentická LEVICE, je zapotřebí něco jiného, co se jako „levice“ tváří, ve skutečnosti ale dělá pravicovou politiku (byť možná jako „umění možného“), rozložit. Tak nějako to bylo, jestli se nemýlím za Fica, který na Slovensku levici sjednotil pod svůj Smer-SD.
    Zatímco u nás to dosud nešlo. Samozřejmě – hodně slimáčků a málo salátku. Je třeba těch „slimáčků“ snížit počet. A vcelku pak i zvýšit souhrnné procento volebního výsledku.

    • Alex napsal:

     Lexi, tohle možné je. Tím spíše, že Zeman i Paroubek měli jako jediní odvahu spojit se pro prosazení programu i s Marťany. Zatímco takový Urban ani jako ekonom nic moc (on jím myslím ani profesně nebyl, jestli se nemýlím něco v energetice) jako bývalý člen KSČ rajtoval proti Rathovi papežtěji než sám papež ohledně spolupráce v kraji s komunisty. A nesporně byl toskánským rekreantem.

    • Alex napsal:

     Ale přece Lexi jen dodám – kdo by pak měla být ta skutečná levice v ČSSD? Haškovci? Sedělo by mi to jedině, pokud by pro mne byl skutečně levicový Zeman a chtěl jako levici KSČM. SPOZ by nutně v programu lhala, Je dle mého soudu ještě blíže středu, než Sobotka a ČSSD. Na Haška si vzpomínám, jak nesl onu kytici sbratření a spolupráce Nečasovi a současně vyvěsil svou tezi o tom, kterak se rozkročit doprava. Takový rozpor mezi Zemanem a Haškem se mi přece jen možný nezdá. Hašek je vůl, ale ne až tak korunovenej, aby tohle Zemanovi polykal – i když možné je všechno I Hašek jako komunista či naprosto bezskrupulózní kariérista šplhající nahoru jakkoli. A Zeman, že by až tak konspiroval? Ne tohle si nemyslím. Ale mohu se mýlit. V politice není jisté defakto nikdy nic a u nás tuplem ne.

    • XY napsal:

     Was heisst „autentická levice“? Komunisté? Socialisté? Kdo? To je naprosto zoufalý výkřik do temnot, stejně jako když tzv. pravice volá po „autentické pravici“. Nikdo nikdy nic takového neviděl a neuvidí. Ten konstrukt je opřen o beznadějně zastaralý normativní přístup vybíhající z platónských idejí dokonalosti. Ale už ten starý Platón věděl, že materiální svět se ideálnímu může přiblížit nanejvýš v myšlení…
     Vždycky, když nevíme kudy kam, začne se slibovat, že to pravé dobro začne, až tu bude tedy ta autentická záležitost. Funguje je to stejně jako ten vysněný ráj komunismu za bolševika. Ve skutečnosti jsou tyhle teze jen šidítko; taková mrkev na tyči, kterou drží jezdec na oslu nebohému zvířeti před nosem. Ale osel za tou mrkví běží, div se nestrhá – a pán se veze… 🙂

 25. Pradědek Čech napsal:

  Ji mi divné, že nikoho jiného, kromě mne, zatím nenapadlo, že rozkol v ČSSD je možná motivován snahou změnit postoj této strany ke KSČM a případném zrušení Bohumínského usnesení, které by umožnilo ČSSD vládnout s komunisty. Mám takový pocit, že Zeman organizuje sloučení levice, které by umožnilo stabilnější vlády a odstranilo českou anomálii, kdy levici oslabuje nereformovaná KSČM, se kterou nemohla dosud žádná demokratická strana vytvořit koalici.

  Je jasné, že koalice ČSSD s KSČM je pro socdem nesmírně nebezpečná a proto se jí dosud brání, ale situace v našem státě je natolik kritická, že vyžaduje riskantní řešení. Zeman by možná mohl docílit, že se KSČM konečně reformuje a takto vstoupí do nové levicové strany. SPOZ to asi nebude. To lidé ve volbách odmítli, ale něco jako Ficův SMER.

  Kdyby se to, o čem spekuluji podařilo, tak by byla možná vláda menšinové vlády s cca 80 ti mandáty s podporou ANO, pokud by vláda pracovala pro obnovu státu.

 26. myrta napsal:

  Sobotka už tam dávno být neměl. Potrvzuje to i nejnovější zpráva—Sobotka začal tajně vyjednávat se Schwarzenbergem o TOP ve vládě místo KDU-ČSL.

  • Hladis napsal:

   A tu zpravu jste cetla v Halo novinách ne ? 🙂

  • Alex napsal:

   Dle mého je to nesmysl. To by byla Sobotkova sebevražda vlastní rukou. Kalousek by pak jedině kalil vody v takovém jednání a Sobotku by v tom nechal vykoupat. Pro něj a KS jsou cílem a jediným za tohoto stavu věcí předčasné volby. KS to řekl moc hezky – být v opozici opozice je nahovno. A ten jackpot? Tak ten by byl velký!! Zvláště pokud by Babiš do pasti se Zemanem přece jen vlezl. Jednak by si Zeman Babiše namazal na chleba a jednak by si Babiše dal k snídani i Kalousek. Znovu – ty rozhodující karty má v rukou Babiš. Byznysmen je to nepochybně tvrdý, teď jde o to, zda gdokáže být stejně tvrdý v politice a zda mu to nerozloží mančaft. Naději, že nikoli má, zcela jistě větší než Bárta. Naskočí-li na špek klidu pro podnikatele, myslím, že to bude spíše počátek jeho konce. Hraje se na úrovni Zemana – vše nebo nic. Nicméně znovu musím podotknout, že Babiš může překvapit, ale na takovou genialitu zase nevěřím. Byla by nadlidská.

   • Alex napsal:

    A jen upřesním, že sázky Zemana jsou velmi vysoké, stejně tak ČSSD, která ovšem v Haškově podobě nemá tušení, jak vysoko se hraje (osud ČSSD), zatímco Babiš si vědom těch vysokých sázek myslím vědom je. Okamurovci či sám Okamura mlčet asi také nebude a pokud bude v obraze ČSSD přitopí. A KSČM? Ta se zachová jako chytrá horákyně, počká si a když bude moci Zemanovi a ČSSD přibije poslední hřebíček do rakve. Levicové hlasy by se jí hodily náramně. A kam by asi padaly, padne-li ČSSD?

  • vlk napsal:

   Sobotka je sice dementní, jak si přečte zítra, ale takhle dementní opravdu není.

 27. Germanicus napsal:

  Bohužel Zeman za dobu svého prezidentování nasekal spoustu chyb (dalo by se říct – s určitou nadsázkou, že zvoral, co mohl).
  Začalo to tím, že se (snad s výjimkou Kmoníčka) obklopil naprosto neschopnými lidmi (Mynář, Štengl a spol.). Pravicovou vládu (Kalousek, Nečas /Němcová/) měl nechat dovládnout až do hořkého konce (jako svého času nechal Fico na Slovensku dovládnou Radičovou). Existence Rusnokovy vlády způsobila, že největší průsery Kalousko-Nečasovy vlády (církevní restituce, důchodová reforma, soc. karta, rozklad a nefunkčnost řady ministerstev atd. atd.) za vydatného přispění mediálního mainstremu, vůbec nebyly ve volební kampani stěžejním tématem a docela se na ně pozapomnělo. K propadu ODS nejvíc přispěla jen Nečasova aféra s Nagyovou. Těsně před volbami rozpoutal Zeman úplně zbytečně aféru s rektory atd. atd.
  V těchto dnech v přímém online přenosu Zeman rozkládá soc. dem. stranu.
  K tomu už mohu jen dodat svůj názor, že pro oba „lídry“ soc. dem. platí, že jeden je za 18 (Sobotka) a druhý za 20 bez 2 (Hašek). Zbývá mi jen dodat, že snad socani budou mít pud sebezáchovy a zvolí si do čela někoho třetího…

  • Hladis napsal:

   Zeman nedela chyby, on to dela programove 🙂

  • XY napsal:

   Jojo, Germanicu, musím s vámi ohledně prezidentovy role srdečně souhlasit. To je holt potíž s těmi chorobně ješitnými geronty. Asi syndrom zavírajících se dveří – naprosto nekritické přesvědčení o vlastní genialitě kombinované netrpělivostí. Tak vznikají hovadné amnestie a naprosto scestná politická stanoviska Zemanova předchůdce i Zemanovy kopance, které jste ve stručnosti plasticky popsal.
   Bohužel souhlas.

  • Rys Ostrovid napsal:

   „Pravicovou vládu (Kalousek, Nečas /Němcová/) měl nechat dovládnout až do hořkého konce (jako svého času nechal Fico na Slovensku dovládnou Radičovou).“

   Presne, pán Germanicus. Odkedy viem, ako dopadli voľby u vás, rozmýšľam nad tým, ako by to dopadlo, keby bol prijal to volanie po jeho účasti vo vláde, ktoré sa začalo ozývať, keď nám na jeseň 2011 padla vláda I. Radičovej.

   On ich tam namiesto toho prinútil zostať až do volieb, dokonca ich ešte donútil schváliť takú dočasnú zmenu ústavy, že nemohli ako vláda robiť skutočne nič (pretože posledné slovo v určitých veciach dostal prezident), okrem toho povestného „kúrenia a svietenia“.

   A ľudia sa na tú ich vládnu biedu museli pozerať až do konca.

   • Hladis napsal:

    Jenze lid si zadal krev a odvolani arcidemona Kalouska, co muze i za spatne počasí, od valu. Vzdyt tu zaslepenci tleskali Zemanovi za to co provádí. Ja jsem jasne napsal, ze vidi jen ke svému plotu dal ne. Ted se ta zaslepenost vraci jako bumerang. Stejne, jako volba Zemana prezidentem. Kolik lidi to ted vidi, jako neuveritelny omyl. Pritom sachysti vedeli, co bude v uradu vyvadet. Ja myslim, ze lide by měli zrevidovat sve pocinani za toto obdobi. Prestat byt nemyslicim ovcim stadem, s kterym si hraje par egoistických, narcistických a mocichtivych silencu. Kdybych byl hodne skodoliby, musel bych se 80% zdejších diskutujících vysmat a zpivat „kikarara kis kis kis, mate co jste chteli, dobře vam tak“.Koukam ze nekteri si uz sedli do prvních rad v kine, jedi popcorn a uzivaji si levicovou zabijacku. Jenze ono to k smichu není. Za jasotu ovciho stada se zde dlouhodobe uplne hrouti politicka kultura ne do zumpy, ale do nejhlubších pekel. V zumpe uz byla.

    • Rys Ostrovid napsal:

     „Jenze ono to k smichu není.“

     Máte pravdu, je to veľmi nebezpečné, čo sa teraz deje…veľmi.

     • Kchódl napsal:

      Ale kdepak. Je to naopak skvělé, havloidi, kteří tady posledních 20 let otravovali vzduch čím dál více, jdou konečně do hajzlu. Trochu to přitom kolem smrdí, ale to je přirozené.

      Vždyť je to směšné. Někdo tady najednou píše, jak by byl skvělý Kchááárl na trůně.
      Proboha, viděli jste lidi toho dědka i mimo svoje růžové brýle ? Slyšeli jste ho někdy ? Představte si ho jako prezidenta na státní návštěvě třeba USA, co by si tam o nás jako národu mysleli, až by tam usnul při recepci nebo blábolil ty svoje hospodské kecy ?
      To sakra nemáte žádnou soudnost ?

      Je síla vidět, co zvládne mediální programování hlav.

     • Rys Ostrovid napsal:

      „havloidi, kteří tady posledních 20 let otravovali vzduch čím dál více, jdou konečně do hajzlu.“

      Máme také heslo na Slovensku. Po zlom dobré nečakaj! To je to, čo niektorým, myslím, robí (oprávnené) starosti.

    • Carlos V. napsal:

     Sachisti vedi… proto jsem Zemana volil….

   • jaa napsal:

    No je otázkou, co ještě měla ODSTOP v plánu, podle toho jak lehce jim prošly darovací restituce…. určitě by toho dosáhli… A troufám si tvrdit, že snad jediné čeho má Zeman dostatek jsou informace. na cokoliv a dost času připravit reakci na ně…

    • Hladis napsal:

     Chech zEmanovi je uplne sumak kdo tam sedi. On jen potřebuje, aby skakal dle neho. Pokud dle neho bude skákat Kalousek, podpori tam Kalouska 🙂

    • Rys Ostrovid napsal:

     Vášho pána prezidenta neviem vôbec odhadnúť. Je možné aj to, čo ste napísali…

     • Kchódl napsal:

      Na to nedejte. Pod vlivem TOP09 a havloidní propagandy budou tvrdit, že Zeman je alkoholik v posledním tažení, zatímco Kcháááárl vypadá jak 20-ti letý mladík, pouze má moudrost starého, vyzrálého muže.
      Zeman chlastá, zatímco Kchááárl jako znalec při zábavě dobré pivo, víno a koňak neodmítne.
      Zeman je ožralej jako prase, ale Kchááárl je společensky unaven.

      Je to sranda to sledovat. Až se proberou z omámení, asi si to nebudou pamatovat, protože jim to mozek v rámci sebeobrany vymaže z paměti. Alespoň že tady na blogu to zůstane zaznamenáno.

      Jinými slovy, Zeman je jeden z nejschopnějších a nejlepších politiků, co jsme my Češi kdy měli, proti těm dnešním ostatním trpaslíkům je to Titán. Kromě toho, že je to vlastenec, má mimo chytrosti také rozum.

     • Hladis napsal:

      Zeman uz potvrdil několikrát, ze je mu jedno zda je u valu pravice ci levice. Jemu jde jen o jeho vlastní prospěch. At jde o moznosti ridit, nebo jen o klasickou chladnou pomstu. On na hrade je da se rici neodvolatelny a ted si muze delat co chce. Skonci pravdepodobne ještě nenavidenejsi nez Klaus, ale to mu je uplne jedno.

     • Hladis napsal:

      Rys Ostrovid: Kchodla nebetrte vazne. Pomateny libertarian podporujici bolševiky a vidici vsude havloidy i pod posteli. Trochu ma v hlave bordel.

     • Kchódl napsal:

      Je to kříž, obhajovat pravdu a zachovat při tom slušnost.
      Viz. ten „Hladis“. Ano, i takoví jsou mezi námi, na Slovensku je jistě máte také.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Páni, ja vás mám oboch rád 😉

     • Kchódl napsal:

      🙂

      P.S. Kdyby jste někdy brzy jel do ČR, než se havloidí nákazy zbavíme, tak krátký rychlokurs:
      Jak poznáte havloida (většinou volič TOP09, ale jsou prakticky ve všech stranách) ? Stačí říci něco pravdivého o tom jejich maskotovi Kcháááárlovi (na Havla už nereagují) a okamžitě přejdou k osobním urážkám, pomluvám, lhaní, a podobně.
      V tu chvíli bacha na dištanc, pokud by Vás havloid pokousal, je to možná nakažlivé.
      Lék zatím není, ačkoliv ho usilovně hledáme. Nechceme ty nakažené přímo utratit, pouřád doufáme, že se jednoho dne proberou a zase to budou naši blízcí, jak jsme je kdysi znali.
      Je to prostě tragédie.
      🙂

     • Kchódl napsal:

      P.P.S Bacha také na pana Hladise, první test na havloidní nákazu byl u něj pozitivní.
      Ale musím provést příležitostně ještě křížový test. Je možné, že situace není tak špatná, že není nakažen, ale je prostě jenom dement, chudáček.

     • vlk napsal:

      Pro Kchodl
      budete muset vzít na vědomí, že jsou dokonce i havloidi, kteří občana Schwarzenberga vůbec nechtějí. Ale chtějí republiku, která by vyhověla jeho projevu z Rudolfina. Punktum. A dále berte na vědomí, že na Kose žádný hon na havloidy se konat nebude. Vyjádřil jsem se srozumitelně?

   • Skogen napsal:

    Vy Slováci máte něco, co nám Čechům zapadlo zezadu do slipů. Čech vám bude až do zmodrání huby posledním dechem vehementně tvrdit, že bojuje za vznešené ideály, kterých se nasytí ihned, jak ty ideály prostřednictvím svého ještě vznešenějšího odúmrtí prosadí. Postačí, když mu s předstihem vytesáte pamětní desku. Je zde jen menšina těch, kteří ochotně nenaskočí na propagandu a volí úplně normálně podle své osobní situace. Takoví jsou ovšem především u Kalouska, takže TOPka už nikdy nebude mít méně než svých zcela realistických 10 procent.

    Volby v řádném termínu by zcela nepochybně byly marketingově zvládnuty, tak jako dvoje před nimi. V souvislosti s potřebou Čecháčků „vypadat hezky“ a patřit „do dobré společnosti“, by byly o ničem.

    • Rys Ostrovid napsal:

     Dobre, pán Skogen. Tak teda skúsme s chladnou hlavou a bez sebabičovania. Aspoň na chvíľku, dobre?

     Oba naše národy spravili jednu KAPITÁLNU hlúposť: nechali sme si odňať naše masovokomunikačné prostriedky a proste sme ich odovzdali záujmovým skupinám, ktorých záujmom nielenže nerozumieme, ale (a to je horšie) ani sa nesnažíme porozumieť. Za túto kapitálnu hlúposť by sme sa mali my na Slovensku a vy v Českej republike fackovať od rána do večera najbližších 100 rokov a stále by to bolo málo.

     Vďaka tomu (a vďaka absolútnemu zlyhaniu našich elít ekonomických, politických a spoločenských vrátane tých kultúrnych) sme si nechali spraviť „prievan v hlave“ a uverili sme tomu, že najlepšie pre nás bude, keď sami seba pripravíme o kontrolu nad hmotnou podstatou štátu (privatizácia) a nekriticky prevezmeme tie najhoršie ideológie západu aj s chlpmi (to je ten často spomínaný kapitalizmus grunderovského typu).

     Áno, aj na Slovensku, aj v Česku, sme sa zachovali ako blbci, ako nezodpovední idioti a ako národy, ktoré si nezaslúžia spravovať svoju vlastnú krajinu (pretože inak by ju neodovzdali cudzím de facto za pekné reči). Áno, zodpovednosť za to padá predovšetkým na elity, ktoré priam zúfalo zlyhali. Prečo zlyhali? Lebo sa hanbili samé za seba. Za svoj pôvod, za to čím (historicky) prešli. Proste typický mentálny prejav porazeného národa (porazeného na bojisku aj mimo neho – na poli ideológie a celkovo na poli filozofie prístupu k životu).

     Takže už to vieme, nasypali sme si popol na hlavu, vyfackovali sme sa a hlavne:

     SAKRAMENTSKY SME ZA TÚ NAŠU HLÚPOSŤ ZAPLATILI!!!

     Takže stačilo sebabičovania a sebaponižovania. Aj Slovákov, aj Čechov.

     A teraz pre zmenu, čo sme dokázali, dobre?
     1) prekonali sme ťažké transformačné obdobie (verte mi, že na Slovensku to bolo obzvlášť ťažké, nezamestnanosť, akú si ani predstaviť neviete),
     2) rozdelenie štátu sme uskutočnili takým spôsobom, že ja ho kľudne nazvem fenomenálnym a spomínam to preto, že keď sledujem medzinárodný vývoj a tie tendencie k vzájomnej vojenskej spolupráci (zachytili ste tú správičku, že Slovensko má aspoň predbežne záujem prejsť v horizonte niekoľkých rokov na Gripeny???Čo myslíte, prečo?), tak sa môže pomerne ľahko ukázať, že to priateľské rozdelenie (áno, bolo pritom zopár modrín, to proste vždy býva) ešte len začne niesť svoje skutočné benefity (pretože tam kde nie je pocit vzájomných krívd, ľahšie vzniká dôvera a len keď je vysoká miera dôvery, môže prísť aj zdieľanie najužších bezpečnostných priorít),
     3) v podmienkach „mediálnej okupácie“ sme si dokázali zachovať výhodnú štruktúru nášho priemyslu (vážený, my sme stále schopní VYRÁBAŤ!!! a prosperovať z predaja našich výrobkov, nie z nejakého pochybného cestovného ruchu, či terciárneho sektora ako takého), aj keď – áno – ten priemysel je u nás len v „podnájme“,
     4) nezomlela nás medzinárodná finančná kríza, ani medzinárodná hospodárska kríza, len sme utrpeli menšie šrámy, ale na to sa nezomiera,
     5) dokázali sme sa (naši ľudia) presadiť aj v nových pomeroch (medzinárodnou diplomaciou počínajúc, športom končiac),
     6) dokázali vyprodukovať čosi ako vlastnú kapitálovú vrstvu (u vás Babiš, u nás Široký, atp.) a áno má obrovitánske nedostatky, ale už je (a ja vám garantujem, že to je sakramentsky dôležitá vec do budúcna),

     inými slovami: MUSIA S NAMI RÁTAŤ! Ešte stále. Možno nie nejako zvlášť, ale musia. Na porazeného dosť dobrý výkon, nemyslíte, pán Skogen? V druhom príspevku niečo o rozdieloch medzi nami a vami.

    • Rys Ostrovid napsal:

     Teraz vám napíšem, čo vidím u Slovákov také, čo u vás v Česku postrádam. Dopredu hovorím, že to nemusí byť objektívne, lebo realitu u vás vníma proste „zvonku“.

     Je jedna vec, ktorú majú spoločnú V. Mečiar, M. Dzurinda a R. Fico. Nazvem to tak vznešene „budovateľský étos“. Vladimír Mečiar ako „otec národa a zakladateľ vlasti“ vyvinul enormné úsilie na to, aby slovenský štát vôbec začal existovať. Ešte len budú musieť prísť historici, ktorí toto penzum práce poctivo a objektívne zhodnotia (pretože my na Slovensku od roku 1998 tiež žijeme v ovzduší mediálnej propagandy, ktorá nás učí, že do roku 1998 bola doba temna a po roku 1998 bol slovenský národ spasený, dokonca to v niektorých momentoch už prechádza do komickosti). Áno, stalo sa veľa nespravodlivostí v 90. rokoch a Slovensko mohlo skončiť úplne inak ako nakoniec skončilo.

     Mikuláš Dzurinda si zase dal za cieľ doviesť Slovensko do medzinárodných organizácií (vyviesť ho z istej izolácie, v ktorej sa nachádzalo), čo sa mu aj podarilo. Ale tiež za cenu, ktorú bude musieť ešte voľakto voľakedy len vyčísliť. Vďaka jeho „behu s vyplazeným jazykom“ do EÚ sme dnes energeticky nesebestační. Vďaka jeho politike „totálneho trhu“ u nás doslova skolabovalo poľnohospodárstvo a nielen ono.

     R. Fico si dal za cieľ vybudovať na Slovensku nový ideologický smer, ktorý by bol alternatívou k tomu bordelu, čo tu bol dovtedy. Solidarita namiesto bezbrehého individualizmu, štátna regulácia namiesto bezbrehého trhu, strategické plánovanie namiesto totálnej improvizácie. Vzišla z toho slovenská sociálna demokracia (v mnohom špecifická).

     Každý z týchto pánov mal víziu Slovenska. Nehodnotím, či dobrú alebo zlú, ale každý mal nejakú. Každý z nich nasekal kopec chýb, ale nepochybne Slovensko posunul istým smerom. A ten posun bol zakaždým výrazný!!! V dobrých veciach aj vo veciach zlých.

     Dynamika. To je to, čo rozlišuje Slovensko od Česka. A asi aj vízia. Aspoň nejaká (hocako biedna). Údajne len okolo 40 – 45% Slovákov podporovalo rozdelenie Česko-Slovenska v roku 1992. Dnes je to výrazná väčšina Slovákov, ktorá to považuje za správnu vec. Podľa akéhosi prieskumu zo začiatku roka 2013.

     Ak si dobre spomínam, u vás sú tie skupiny (schvaľujúci vs neschvaľujúci rozdelenie) aj po 20 rokoch!!! približne vyrovnané. Nie je náhodou chyba tam? Nespočívate ako národ príliš v minulosti, namiesto toho, aby ste vaše produktívne úsilie a potenciál vrhli do zápasu o budúcnosť???

     Neviem, skúste si odpovedať sami. Ale už neponižujte sami seba. Nemáte nato dôvod.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      To víte pane Ostrovide, že máte pravdu, ale v Čechách ještě nenastala doba, aby to ( ke své škodě ) Češi pochopili.

     • Skogen napsal:

      Děkuji za reakci.

      U Vás je vidět světlo na konci tunelu, lépe řečeno, nabrali jste perspektivní směr (smer 🙂 ), který vás samotné vrací do hry. U nás to světlo stále nevidím. Stále jako by převládá dojem, že nám dá někdo něco zadarmo. s docela horkou hlavou by se mi chtělo říct, že čekáme na dědictví Rakouska-Uherska, anebo odněkud z tam toho směru. Ne že by to tehdy zadarmo bylo, ale organizováno to bylo kýmsi jiným.

      Rozdělení, i když jsem zažil Československo, je už pro mě naprosto všední ničím zvláštní realita… Těší mě, že naše státy k sobě mají spontánně blízko, což by možná jinak bylo problematické, a že je tak na čem stavět pro budoucnost. Faktem je, že co se týče parity kupní síly vůči EU, byly v době rozdělení podmínky značně nerovné, přesto jste je dokázali srovnat, když ČR více méně stagnovala. Brzy k vám začneme vzhlížet (samozřejmě s nafoukaností sobě vlastní).

      Trendy v ČR jsou nelichotivé. SR reflektuje potřebu vlastního rozvoje ve standardní politice, ČR se uchýlila k oligarchům. Máte na Slovensku někoho takového?

     • tresen napsal:

      Ale kdepak. Minulost je minulost. Dnes jsem například jela z Maďarska přes kus Slovenska a nebyl to pro mne v podstatě žádný rozdíl. Cítila jsem se v obou případech stejně – jako v cizině.
      To zoufalství z rozdělení, plynoucí ze zjištění, že s kusem své vlasti ztrácím kus své identity, je dávno pryč.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Pán Grossling, je škoda (a neviem, čím to je), že si trochu viac nefandíme, pretože je medzi nami (Českou republikou a Slovensko) a napr. Maďarskom a Poľskom v tomto rozdiel. Tam sa vedia aj pochváliť (aj sami seba, aj vonku) za to, čo sa im podarilo. My v našich dvoch krajinách sami seba poväčšinou zhadzujeme (či skôr tie naše elity nevynechajú jedinú príležitosť, aby nás upozornili, ako „zase“ niečo nezvládame – osobne si myslím, že práve tie elity majú vážny psychický problém samé so sebou).

      Pán Skogen, ale SAMOZREJME, že ich máme aj na Slovensku. Tých oligarchov. Každá jedna postkomunistická krajina ich má. A platí pre nich to isté, čo pre všetko ostatné: sú to dobrí „sluhovia“ ale zlí „páni“. A je na šikovnosti politikov, do akej pozície tých oligarchov posunú.

      Pani tresen, trošku o niečo iné mi šlo. Nie o zúfalstvo, či beznádej.

     • XY napsal:

      Milý Ostrovide, obávám se, že to chybějící nadšení, celospolečenský konsensus na budování státu, vize, atd., nazvěte to jak chcete, mají už Češi jaksi za sebou – možná už od zániku 1. republiky, možná od protektorátu, možná od února či ještě později, ale opravdu už je to dlouho. Naší přerušované samostanosti bude pomalu už 100 let a zmocňuje se nás moderní skepse, únava a konzumní žravost. To jenom (bez urážky) mladé národy a státy mají budovatelský elán. Ať vám hodně dlouho vydrží.

  • xpow napsal:

   Zeman nedělá chyby.. Kdyby nechal Kalouska dovládnout, tak by sice dnes Socdem vládla, ale Zeman by neměl 60% popularitu. On te ze svého pohledu udělal dobře.

   • Alex napsal:

    Nepochybně. Ovšem v případě právě té neúspěšné prezidentské volby se přepočítal. Stejně jako se SPOZ. Cítí nepochybně, že se může zapsat do dějin a nemá moc času. Kdo si přečetl vzpomínky jeho bývalého ministra Davida, ví, že Zeman dokáže leccos doslova radkojohnovsky amatérsky uspěchat. Není odborníkem ve všem a spoléhat může co se týká myslivny jen a jen na sebe. Rovného k sobě nikde nemá, má jen ty, jež ho používají jako výtah k vlastním postům. Jak podobné s Klausem. Jákl, Mynář – například.

    • Hladis napsal:

     Tak nevyslo mu to uplne jak chtěl, ale neprepocital se. Tech planu mel vice. Nejlepsi plan by byla koala SPOZ,KSCM,CSSD. Sobotka by byl zariznut tak jako tak. V této konstalaci by to bylo papalasum sumak a rychle se dohodli. Pak by Zeman mel takovou moc, kdy by Hasek byl jen loutkovy premier prezidenta a ten by si delal co chtěl. Toto mu nevyslo, ale stále ten slib Haskovi o premierskem kresilku plati a stále jeho jesitnost a hulvactvi muze slavit vitezstvi. Když uz nic, aspoň si odškrtne další zniceni „zradcu“ na seznamu.

     • Alex napsal:

      Formuloval bych to jinak, ale máte pravdu. Zeman se za hulváta nepovažuje a ani z mého hlediska jím není. A ani veřejnost ta souznící ho za hulváta nepovažuje. Říká svou pravdu svým způsobem – nediplomaticky, domnívá se, že to tam, kde potřebuje zabírá. Dobré to není. Ale totéž se v bleděmodrém týká Kalouska. Oba to mají v krvi. A pak holt hrají roli ty sympatie. Pro mne je hulvátem spíše Kalousek. Důvod? jemu to už několikrát buď ujelo nebo nepočítal s tím, že by se to mohlo dostat na veřejnost. Zeman dí věci s úmyslem, v podstatě mnohdy pravdu, jíž by ovšem žádný politik nikdy neřekl takovým způsobem. Urážku majestátu prezidenta přepískl jinak. Češi jsou na tohle hákliví. Neumím to stručně vyjádřit jinak, než opisem, že jsme jediný národ na světě, jenž má lóži prezidenta v Národním divadle na nejhorším diváckém místě. Je v to symbolika architektonického řešení – vypovídající, že prezident je jen jeden z nás. Paroubek o tom ví své – bitva s novináři se vyhrát prostě nedá. A Paroubek to skutečně přepískl a hodně.

     • XY napsal:

      Alexi,
      poněkud OT – ale nevěřte všem povídačkám o královských lóžích. To její umístění v Národním není nijak unikátní – vychází to ze staré divadelní tradice: aby na panovníka bylo lépe vidět z parteru, aby panovník lépe viděl (při používání světel ze svěc či olejových lamp) i slyšel herectvo či zpěváctvo z blízka a mohl si případně špendýrovat nějakou tu zajímavou osůbku z jeviště k bližšímu seznámení. V případě potřeby se herectvo obracelo při svých výstupech k panovníkovi či k tomu, kdo v lóži usedl. Panovník rozhodně nesedával v divadle někde v první řadě uprostřed jako ve Formanově Amadeovi…

     • Alex napsal:

      XY, mně to učila žačka V.V.Štecha a báječná otevřená ženská i v době normalizace, která měla znalosti a ona to i doložila dispozicemi. Ale o tohle se nemá smysl přít. My zrovna úctou k těm nahoře neoplýváme. koneckonců stejně tak se to dá odůvodnit až příliš mnohými papaláši z doby před rokem 89.

     • Anonymní napsal:

      No, v této debatě to opravdu není důležité, Alexi, nicméně při vší úctě ke slavnému učiteli vaší učitelky mám pocit, že fakta stojí proti této teorii. Ledaže by třeba starou operu v Kodani stavěli čeští stavové… 🙂
      Opravdu si myslím, že je to pozůstatek barokních divadelních pravidel.

     • Alex napsal:

      Anonymní, nejsem proti. Člověk nemám a nemůže mít nikdy nic za definitivní.

     • XY napsal:

      Sorry, ten anonym jsem já…

  • Germanicus napsal:

   Pro úplnou přesnost dodávám, že při hodnocení současné situace se do určité míry inspiruji názory Oskara Krejčího. Jeho poslední povolební texty (rozhovory) jsou k dohledání na servrech Blisty, Parlamentní listy a První zprávy.

   • Alex napsal:

    Zvláště jeho text o stavu tzv etablovaných politických stran byl více než realistický – byl naprosto výstižný a vystihující vše.

   • Alex napsal:

    Bohužel Germanicu, nemohu právě ten konkrétní dohledat. Velká škoda.

    • Kchódl napsal:

     Škoda, rád bych se podíval. Nevzpomenete si alespoň na název nebo část názvu toho článku, případně kdy to vyšlo ?

     • Alex napsal:

      Ne, bohužel. A bylo to před několika dny. Myslel jsem, že ho snadno vygoogluju. Bohužel na jeho jméno mi vyskočí leccos, ale ne ten pravý. Ani netuším, z jakého je data. Může být z hlubší minulosti. Byl na něj někde odkaz, a kdybyste mě zabil, nejsem s to najít ani ten odkaz. Samotného mne to opravdu mrzí, protože to byl zatím naprosto bezkonkurenčně nejlepší popis stavu našich politických stran – dle mého názoru samozřejmě.

     • Germanicus napsal:
     • Alex napsal:

      Bohužel, tam byl celý článek věnován podrobně stavu našich politických stran a jak to v nich chodí – celý článek. Přesně v duchu někdejších výsledků, když figuranti MFD požádali v Praze o přijetí za člena – v ODS i v ČSSD. Výsledek naprosto stejný – buď nezájem a výmluva pro nepřijetí nebo okamžitě na rovinu, zda bude držet basu s převládajícím klanem. Velrybáři byli na obou stranách. netvrdím, že všude, ale jinde je to spolehlivě nahrazeno tím, co tu charakterizovala paní Šauerová. Na MFD to kdysi zveřejnila jistá Eva Hrindová u ODS a proč vystoupila. To vše bylo precizně shrnuto včetně tzv odborných skupin. My, co jsme kdysi byli na MFD serveru, jsme tu odbornost v oblasti životního prostředí měli v přímém přenose – jakýsi Petrržálek nebo Petružálek. Tak to byla doslova výstavní odbornost. Jednostranná, v malém segmentu a navíc podaná tak, jak mu jí jemu přednášející doslovně přečetli.

  • Kchódl napsal:

   Bezva !
   To je všechno moc pěkné, co tady všichni píšete, ale ono to bylo trošku jinak.

   Předně, Zeman neměl s tím, že Kalousek a jeho gang nedovládl do konce, NIC společného. Začalo to odstoupením Nečase, pak hlasováním o podpoře Rusnoka – ale to nemělo žádnou souvislost s 101 koalicí. Kdyby to prostě odmítli a zůstali sedět na židlích, tak tam byli dodnes.
   Aktivní ukončovatel vlády, který do toho hodil ručník, byl Kalousek. Měl už před zasedáním připravený ten seznam. Pro odmítnutí Rusnoka stačilo tuším 91 hlasů, přítomných bylo snad 96, ale 3 nebo kolik (už je to pár měsíců) poslanců nehlasovalo pro odmítnutí Rusnoka. Což ovšem absolutně neznamenalo, že 101 je narušena, v té chvíli.

   Ovšem Kalousek na to čekal, jako čertík z krabičky vytáhl připravedný seznam. No a média , ta hrála tu hru s ním, a začala vyvádět, že koalice padla – nebyla to vůbec pravda, v té chvíli – udělal to až Kalousek.

   Takže, Zeman nemohl nechat Kalouska dovládnout, protože ten filuta kupodivu dovládnout nechtěl. Je to jasné ?

   • xpow napsal:

    Má to jednu logickou chybu, když se hlasovalo o Rusnokovi , tak Kalousek už nevládnul. 101 usillovaa o to, aby je Zeman nechal dovládnout, ale on by musel jmenovat vědmu Němcovou premiérkou, to by ho stálo tu popularitu.

   • Hladis napsal:

    Jenze mezi zdejšími diskutujicime je prave Zeman ten, který je rozlozil a prispel k tomu a aplauduji mu. Je jasne, ze pravice se rozložila sama, ale vzniklo to tim, ze Zeman nepoveril Nemcovou, jako leadera koalice, která v te době prokazatelne disponovala vetsinou a nenechal je radne dovladnout. To nebylo v hradnim planu. Jmenoval Rusnoka a rozjel vlastní destruktivni hru a mocenske ambice. Sklidil za to potlest a vykriky, jak je dobře, ze je na hrade. Den se dnem se sesel a prislo rychle vystrizliveni, o co vlastne v te hre jde. Proste lide ovcoidne nevidi na konec tunelu. Vidi jen kratkodoby prospěch. S takovym stadem se krasne manipuluje, jelikož jejich myslenky a kalkulace nevidi dal. Kdezto manipulator ano a ma pripraveny tahy dopředu.

    • Kchódl napsal:

     Teď říkají, že Zeman měl nechat Kalouska dovládnout, ale ve skutečnosti koalici ukončil Kalousek, tak to prostě bylo. Dokonce tím trikem, že jedno hlasování bylo mediálně zaměněno za druhé – prostě úplně schizoidní věc a skoro žádný hlas se neozval proti.
     Fakt legrace.

     Najednou za ukončení Kalouskovlády může Zeman – a i když to tak nebylo, je to prostě ta verze historie, kterou budeme obhajovat a kterou si „pamatujeme“.

     • Alex napsal:

      No asi je to zase subjektivní, já to za zásluhu Zemana beru. Situaci navodil a svého dosáhl, ani Sobotka se v tom spojit s Kalouskem nemohl. jednak kvůli haškovcům a jednak by si srazil preference u ale hodně velkého počtu voličů. Už to mohl být špílec Zemana a past na Sobotku ve prospěch SPOZu. Spojení s Kalouskem by mu zlomilo vaz. Všestranně. Jak uvnitř strany, tak u voličů.

     • xpow napsal:

      Takže slogan zastavili jsme Kalouska je lež?

     • Kchódl napsal:

      Ano, je to čistá lež.
      Ovšem mediálně se proti ní vystoupit nedá – sám Kalousek to ukončení vlády shodil na Zemana, média mu přitom zobala z ruky.
      Takže pak nemohl tvdit, že ti profáknutí šašci ze Společnosti přátel organizovaného zločinu lžou.
      🙂

      Občas jsou ty politické tanečky jako Prohnilí proti prohnilým.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

   Germanicu, Fico nenechal Radičovou dovládnout, on ji nechal skončit v demisi. Jinak, je fakt, že s mnohým co Zeman udělal mám problém vyjít, ale jak jsem napsal, dokud budou pozitiva z činnosti prezidenta převažovat, není důvod si stěžovat.

 28. Jan Čermák napsal:

  Lexi děkuji, těší mne, když uvažuji podobně jako někdo jako Vy.
  Soc dem je starší než tahle země, přežila Zemana, přežije i Sobotku. Jděte mi k šípku s těmi věčnými personaliemi, ten je taký ten je onaký. Země pláče a já chci progresivní zdanění, a registrační pokladny. Chci civilizaci, západní. A ta nespočívá v zdvižených prostředníčcích.

  • Hladis napsal:

   Jen tak mimochodem. Cesko ma progresivni zdaneni 🙂

  • Carlos V. napsal:

   Chápu existenci levice, jejicí myšlenek atd. Chápu starost o pracující, sociální otázky atd.. A dosud jsem chápal progrsivní zdanění za jedno z mnoha opatření, kterými levice chce svého cíle dosáhnout.

   Byť se mi tento prostředek nelíbí, chápu jej jako prostředek k cílů, které nejsou a priori odporné. Třeba s některými nesouhlasím, ale je to o diskusi.

   Nechci tudíž označovat paušálně levičáky za zaprděné ubožácké závistivce. Ovšem na některé, kteří zaměňují cíl a prostředek, nejde jim o blaho všech ale o zaříznutí bohatších, na takové označení zaprděným ubožáckým závistivcem sedí velmi trefně.

   • Kchódl napsal:

    Někdo je chytrý, někdo je hloupý, co se s tím dá dělat.
    Každopádně ta animální nenávist mezi levicí a pravicí, neustálé nadávání a provokování jedněch proti druhým, to musí skončit.

   • Jan Čermák napsal:

    V ČR je od roku 2007 degresivní zdanění /pokud nepočítáte krizovou přirážku, končí 2015?/ na rozdíl od prakticky celého světa, třeba vysloveně levičácké USA. Za argumentací takzvané pravice je zhusta jen neznalost. Pro Vaši představu za Rakouska Uherska bohaté asi zařezávali, že?
    V Německu asi vládne levice, že zaprděná a závistivá…. S některými nemá diskuse žádný smysl. http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika/2012/03/20/v-zapadni-evrope-je-bezne-progresivni-zdaneni/

    • Carlos V. napsal:

     A vám jde o co ? Nestavíte, chcete škodit. Jen a jen škodit. Ať sousedovi chcípne koza. Ubohý pane Jane..

     • Jan cermak napsal:

      Konecne mne nekdo politoval. Kdyz nejsou argumenty nastoupi osobni urazky, ze. Vase koza je mi celkem volna. P. S. Ve volnych chvilich obvykle stavim….

  • Alex napsal:

   Jene, tohle byste mohl říci i o brkounech. Zasvěcenci vědí, že místo ČSSD by tady byla ČSL, nebýt malosti Hirsche a Dvořáka, které už dneska nikdo nezná. Dobře věděli, že by je potkal naprosto stejný osud Horáka později v ČSSD.

   • Alex napsal:

    Kruci, nikoli ČSL ale strana národních socialistů.

   • Carlos V. napsal:

    ti se zapíchli už v roce 1990, když nedokázali sdělit voličům, co chtějí – teda všechna křídla, sociální (Vyvadil, Křeček, Paroubek), národní (Bátora, Čejka) i liberální (členstvo co přišlo v roce 89-90). Když vzpomenu na zoufalosti s LSU a věčného rozvědčíka Aleše Vébra, není čeho litovat…

  • nettle napsal:

   Muvíte mi z duše (nejen tady, hodně často), stejně jako Lex. Děkuju.

 29. Hladis napsal:

  Mno trochu to odlehcime. Prijimam sazky,kdy se arcidemon Kalousek vrati k veslu 🙂

  za1/Babis zaveli k novym volbam a po nich vytvori koalu s TOP09.
  za2/Babis se vykasle na CSSD a zacte ted jednat s TOP09
  za3/Babis to s CSSD skusi, ale koalice nevydrzi a Babis bude vyjednávat s TOP09
  za4/Babis to s CSSD skusi, ale koalice nevydrzi a Babis zaveli k novym volbam a po nich vytvori koalu s TOP09
  za5/Ne. Vse pujde jako po dratkach, Babis i Belobradek vytvori stabilni koalici s CSSD a dovládne az do konce a TOP09 utre.
  za6/Neeeeeee nikdy. CSSD udela koalici s KSCM a ti vytvori nejlepší vladu lidu v dějinách České republiky.
  za7/Ne. Povladne prezidentska vláda „odborniku“, clenu SPOZ s důvěrou 1.51%.

  • Alex napsal:

   Hladisi, to jste hodně napřed. Vždyť zatím o většině nových subjektů nevíme zhola nic. – usmívající se smajlík

  • Puck napsal:

   Rusnok, pod patronací Zemana, mají našlápnuto na delší vládnutí. Možná rekordní, co se týče délky ! A docela může být, jak už jsem jednou psal, že ke spokojenosti osazenstva. 🙂 Co bude dál ? Sobotka to zkusí s Babišem a s lidovci. Takže 5.

  • filas9 napsal:

   za 1/ Rusnok bude vládnout minimálně rok. Na jaře sice budou nové volby, ale ty zase dopadnou tak, že se nic nedomluví. S Kalouskem Babiš nic neupeče, protože Schwazenberg do dalších voleb nepůjde…. jedině, že by Kalousek založil novu stranu.

   • zemedelec napsal:

    Pro filas9.
    Nechci moc spekulovat,ale asi starostové si řeknou svoje.
    Ti vlastně dopadli hůř,navrub TOPce.

  • zemedelec napsal:

   Pane Hladis.
   Možná to bude trochu jinak.
   Babišovci je jen další projekt kmotrů,ale svoji silou voličských hlasů,můžou jít do koalice,napravo i nalevo a přitom si diktovat podmínky.Zatím tvrdí,že s TOPkou ne.Proto teď vidím koalici s ČSSD a Lidivci.Nejdřív ale je nutno rozložit ČSSD,což se děje,pak je mu jedno která to bude skupina,protože se budou kousat mezi sebou a Babiš má klid na práci.Lidovci budou neškodní,ti mají plnit jiné zadání,co neohrozí Babiše.Babišovci potřebují právě rozhádaný parlament,aby mohly zavelet k předčasným volbám,Takže můžeme očekávat nějaké líbivé rozhodnutí na zlepšení hospodářství,aby si udržely preference,popřípadě si je ještě vylepšily i když to bude na úkor zadlužení,to ale voliče nezajímá.

 30. Puck napsal:

  Nikdo ještě nespekuloval nad tím, jak by asi dopadl Hašek, kdyby byl v roli Sobotky? Kdyby byl předseda strany ?
  Pravděpodobně stejně, ne-li hůře. Argument Haška, že předseda může za výsledek ČSSD ve volbách, je proto úplně falešný. To přece musí vědět jak Hašek, tak Zeman.
  Myslím si, že Zeman Haška a spol. do Lán nepozval. Pozvali se sami a Zeman je přijal, to není nic, co by se příčilo etice. Ze strany prezidenta.

 31. Germanicus napsal:

  Alexi, pod výše uvedenou replikou (je tam 14.40 hod. asi nepřetočený čas) jsem umístil 2 odkazy. Jeden z nich by mohl být ten článek O. Krejčího.

 32. XY napsal:

  No, podívám-li se na přehled dnešního tažení v celé kauze, zdá se, že Hašek a spol. ztrácejí trochu dech. Ale ještě nevíme, jak dopadne vedení poslaneckého klubu.

 33. Hladis napsal:

  Tak to vypada, ze to Sobotka vyhraje:
  http://zpravy.idnes.cz/mistopredseda-cssd-chovanec-couva-z-puce-proti-sobotkovi-pmn-/domaci.aspx?c=A131029_164712_domaci_kop
  http://www.novinky.cz/domaci/317623-sef-senatu-se-postavil-za-sobotku-odstranme-rebely-z-vedeni-cssd.html
  http://www.lidovky.cz/chovane-a-zaoralek-rezignovali-na-posty-ve-vyjednavacim-tymu-ptb-/zpravy-domov.aspx?c=A131029_164341_ln_domov_jzl
  http://www.lidovky.cz/sance-pro-sobotku-lidovci-i-ano-chteji-vest-jednani-s-nim-pkf-/zpravy-domov.aspx?c=A131029_112435_ln_domov_mct

  Ted jde o to, jak pucisty pak nekde na dvorku Lidaku „popravit“ 🙂 Sobotka by se ted mel projevit jako silna osobnost a dokazat pucisty zlikvidovat a nikoliv se s nimi dohadovat. Nemuze si dovolit mit nekoho s kudlou za zady s telefonem na Milose. To pak stale nebude mit uplne v rukách a vladnuti muze byt nestabilni. Nejake smirovani tim, ze jim da posty bude jen uklizeni problemu na jindy, nikoliv konec problemu.

 34. hans napsal:

  Pěkné shrnutí má, jako obvykle Lex.
  takže jen sem tam něco:

  to Alex: vaše „putinovská technika vlády“ je, s dovolením, nesmysl. Podal jste dvě její definice: v článku (prezident vládne tím, že na každou stranu něco má) a v diskuzi (prezident vládne pomocí silné strany v jejímž čele stojí). První způsob vychází z neodůvodněné spekulace, že Zeman na lidovce, babišovce „něco má“ a hlavně každému, kdo o Putinovi byť jen slyšel je jasné, že takto nevládne, nevládne manipulací malých cizích stran, ale s pomocí vlastní silné strany složené z „baronů“ usazených v regionech. Druhý způsob je hloupé nazývat „putinovský“, když už tak britský, protože silný vůdce/předseda vlády manipulující stranou je britský vynález 18. století. To že jste si ze stovek premiérů a prezidentů a monarchů takto vládnoucích vybral zrovna Putina nesvědčí o špatnosti tohoto systému, ale spíše o stavu mysli lidí zpitomělých mainstreamovou propagandou.

  Co se týče ČSSD, když nepřátelé jakkoli levice horují pro Sobotku (za všechny zde pí Šauerová), musí Sobotka škodit ČSSD fakt ukrutně.
  O porušování stanov je je směšné, když o porušování stanov mluví lidé, kteří netuší, co v předmětném usnesení předsednictva bylo – totiž že předsednictvo ohledně složení vyjednávacího týmu nezrušilo usnesení ÚVV ale grémia, tedy orgánu nižšího.

  • Hladis napsal:

   Chapu ze pro bolševika je něco jako cest sproste slovo a slovo „puc“ lahodi jeho zvracene mysli. Takze lidska solidarita a podpora Sobotky proti bande korytkaru rizenych z hradu je jen pokus kontrarevolučních a oportunictickych sil překazit viteznou cestu k socialismu 😀

   • Hladis napsal:

    Ještě doplnim, ze je fascinujici sledovat, ze Sobotka je ted drban jen rudymi a modrymi bolševiky a jinymy extremisty. Velice kvalitni seslost 🙂

    • hans napsal:

     Je zcela normální, že pučista proti legitimnímu vedení ČSSD je podporován pouze modrými extremisty obdivujícími bolševické autoritářství a z demokratů ho nepodpořil … nikdo

   • hans napsal:

    Slovo „puč“ jsem nepoužil. Když pravičák mě (nesmyslně a bezdůvodně) nazývá bolševikem, budu mu říkat nacista.

    Chápu, že pro nacistu je něco jako čest a zodpovědnost za vlastní skutky bytostně cizí a puče a podrazy lahodí jeho zvrácené mysli.

    Takže Sobotkovo odmítání jakékoliv odpovědnosti za Sobotkovy vlastní a osobní činy je nacistovi sympatické, nečestné obvińování všech okolo za vlastní neúspěch nacista obdivuje, urputné lpění na vlastním korytu i za cenu poškození vlastní strany je nacistovi milé.

 35. hans napsal:

  Sobotka musel být na předsednictvu fakt neskutečně arogantní, když lidi, co přišli na jednání a nebyli proti němu, donutil k přeběhnutí na stranu Haška a ke svému odvolání z jednacího týmu.

  Jinak je samozřejmě prvotřídní sprostota a drzost, když Sobotka a spol. zakázali vyzývat ke kroužkování a sami spustili kroužkovací kampaň, když Sobotka a spol. odřízli předsednictvo od rozhodování o kampani, s tím že vědí všechno lépe, že oni sami, získají přes 30%, . A pak drze tvrdí, že 20 a kousek je úspěch a ti lidé, které sobotkovci systematicky celou kampaň umlčovali jsou zodpovědní za neúspěch. Fuj. Není divu že byl Sobotka vyzván k rezignaci. Úžasné je ovšem jeho křečovité držení se koryta, jeho autoritářské prohlášení, že diskuze o zmršené kampani (kampaň která přivede stranu za pár týdnů z očekávaných 30-35 % na 20 zmršená je) je „nedemokratická“ a že předseda stojí nad volenými orgány a je jimi nekritizovatelný.

  Normální předsedové se poté, co strana klesne o 15% za dva měsíce, pakují, už dvacet let.

  (zdroje: prohlášení Sobotka a Haška na BL, http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hasek-vraci-uder-a-ucastnici-kritickeho-jednani-promlouvaji-Hystericky-a-trapny-Sobotka-Vse-bylo-jinak-291379 s dalšími odkazy)

  • mt napsal:

   A on za to může jen Sobotka a nikoliv Hašek se Škromachem, Urbanem, Hulínským a celou tou squadrou zemanistickou? Kdo byl volební manažer?
   Kromě toho, volby byly absolutně protestní. SocDem byla jediná ze stran, kterým vox populi kladl za vinu účast při zlodějnách po 1989 a přesto dostala aspoň těch 20%. Přitom je zřejmé, že rozhodující media mezi zlodějnami pravice a tím, kde se pošpinila ČSSD, záměrně nerozlišovala a špíše zveličovala hříchy ČSSD. Je třeba si uvědomit, že za této situace bylo těch 20,5% vlastně úspěchem.
   Ano, volební kampaň měla být aktivnější. Kandidátky měly být sestaveny více s ohledem na voliče nečleny strany a měly být lépe ospravedlněny. Za to nemůže jenom Sobotka, ale zejména celá ta parta zemanistů, která mu házela klacky pod nohy.
   Hašek besprostředně po volbách prohlásil, že ČSSD neudělá znovu tu chybu z roku 2010, že by předseda odstoupil. Po tajné schůzce se Zemanem najednou otočil o 180°. To je naprosto nepřijatelné a bezcharakterní a je to podvod na voličích ČSSD.

 36. jaa napsal:

  No ono to sice vypadá, že Sobotka vyhrává, ale že je to díky podpoře pravdoláskařů a TOPky je to ouvej. Že je to Pyrhovo vítězství brzy pozná. Významná ministerstva uvolněná koale a to bude muset… chi…. nevím, nevím, jak to ustojí. a jak rychle tyhlety „zastánce ztratí….. .. POčítám že na jaře vyletí jak Sobotka tak Dienstbier… a oba přejdou k topce….

  • Hladis napsal:

   Ta první veta je myslena vazne nebo pod vlivem 😀

   • jaa napsal:

    no jak vážně zjistíte až budete mít k dispozici seznam obsazených ministerstevb….

  • kopřík napsal:

   Tak tak. Celoživotní socialista Sobotka už se nemůže dočkat, až bude s Kalouskem v zádech prosazovat třeba povinný druhý pilíř nebo rvát se za rovnou daň. Bezpáteřník jeden.
   Je třeba se vrátit k bytostnému sociálnímu demokratovi, symbolu zásadovosti, čestnosti a pravdomluvnosti Michalu Haškovi.

 37. Artur napsal:

  No to je najednou tyjátr a spousta velkohubých prohlášení.Napřed ozubená pleš a spousta jiných nechutností a najednou málem pilíř a garant demokracie v celém známém vesmíru,tedy kam až Hablův „krasohled“ dohlédneJediný kdo v tomto mumraji zachoval chladnou hlavu je Lex se svým naprosto pregnantním zhodnocením a snad Vlk,který avizuje článek,na který se již teď dopředu těším.Za sebe připomínám,že jsem se již na tomto blogu před volbami veřejně přiznal,že to „hodím“,ke svému osobnímu,velikému překvapení, the second best,protože jsem pochopil,že socdemáci „cválají na mrtvém koni“.Své volby do této chvíle nelituji,protože ji považuji,ač neumělec,za můj vztyčený prostředníček uprostřed Vltavy.

Komentáře nejsou povoleny.