Erupce blbství v Lidovém domě


Tenhle  článek byl psán v pondělí.  Velmi mne mrzelo, že  jsem ho nemohl pustit na  sklo včera. Ale  slíbil jsem  úterek Rammsteinovi a držel jeho vstup na Kosu  už  týden. A  ač to se mnou cukalo  moc  a moc, rozhodl jsem se  , že slib je nutno dodržet.  Zejména  dnes. Proto, co, budete  číst  už je  , vlivem  událostí ze  včerejška , jaksi neaktuální.

To, co předvedli takzvaní  sociální  demokraté přes  víkend  opravdu nelze  nazvat jinak, než  erupcí lidské  blbosti.Míním teď  obě strany  sporu – jak  Sobotku a spol., tak řezníky z tlupy  Michala  Haška. Ti  druzí  jsou  navíc  obtíženi  ještě  pojmy  jako  podlost, zákeřnost a zřídka  kdy  vídaná  servilita.

Těmi  přídomky, které  si nalepila na  čelo Haškova  parta se zabývat v  dalším nehodlám.  Něco  jsem popsal v pondělním  článku o  dvou půlkách jednoho zadku  a  něco si  nechám na  jindy.  protože  po té zabijačce  uspořádané  v Liďáku  bude mít  Kosa nejspíš  mnoho a mnoho důvodů, aby   pěkně  ostrá  tam zamířila a  těm, co jim  najednou  takhle  narostli  hřebínky je trochu  sesekla. O tolik o kolik bude moci. A podobně to bude i s  tím, co  sedí na  Hradě  a nejspíš  všechno inicioval. Toho si vezmu na mušku hned  zítra..  Dneska  to bude skutečně  jen o  tom gigantickém oranžovém výronu  blbství a  o ničem jiném.

Nepochybně se  mezi  dnešními  čtenáři  Kosy najde pár  těch,  co  mají  chuť  napsat  – vlku, ty jsi se nikdy netajil sympatiemi  k Sobotkově  křídlu a  Dienstbierovi, takže  když  ti  je  teď  odstřelili a  ČSSD nevypadá  k obrazu  tvému, stal se z tebe  okamžitě  škodič  a nic ti teď  v oranžovém  nebude dost  dobré.

Omyl vážení, nejsem  Miloš  Zeman, abych se  soc dem  mstil a  vytrvale  jí  škodil, co mohu, třeba  i  za deset  let.  Jsem občan a volič.  Tedy  ten,  kdo si  z  nabídky  politických sil vybírá  toho, kdo  podle  něj  bude co možná nejlépe zastupovat  jeho zájmy. Nebo, v  reálné  verzi téhož – nejméně  škodit  jeho prioritám.

Já se nemohu  mstít,  neb  bych tak  činil  příkoří sám sobě.  Já jen  říkám přesně  to, co jsem  tady napsal mnohokrát – jestliže  nějaký  zmetek  hlásá  mně libě znějící program nebo  teze, rozhodně  nezapomenu, že  to je zmetek a to, co  hlásá je pro mne bezcenné. Ano, hodnotově  mám  blízko  k soc  dem,  ale  to je  asi tak dnes všechno. Od pánů  Haška, Sobotky  a dalších mne dělí  světelné  roky.  Protože  tyhle  hodnoty  jsou    hlásány  lidmi, kterým  nyní  nevěřím ani pozdravení a  navíc,  moc  se  mi líbí termín, který jsem někde zahlédl  – zahušťování  dementů  na  centimetr  čtvereční  monitoru.

Tak  v tomhle  parametru teď  Lidový  dům  momentálně  v celé republice  určitě nemá  soupeře.  A o tomhle  bude dnešní  blog.  O  hlouposti  oranžových  lídrů. A samozřejmě, že  se budu  věnovat  oběma  stranám  sporu.Protože  si to také obě  plně  zaslouží.

Začnu  Bohuslavem Sobotkou a jeho  křídlem.

Každému, kdo  aspoň  trochu sledoval politiku,muselo být  jasné, že  ke  střetu  Sobotka  -Hašek  určitě  dojde.  Jediné, co nebylo známé, byl termín. Sobotka  měl  jedinou  šanci, jak celou  věc  buď  výrazně  zpomalit  nebo snad i odvrátit.  Po posledních komunálních  volbách  v Praze, kdy  Jiří  Dienstbier  udělal nečekaně  dobrý  výsledek a  pak  byl  Hulínskými a  spol  vykuchán, když jim  neodkýval pražskou spoluvládu  s  modrou  galerií, se marně pokusil  zvrátit  běh věcí  v Praze. Prostě  svůj  souboj s  krajskými šéfíky  jednoznačně prohrál.

Každému by bylo v  této  situaci jasné,  že  jeho  soupeř, který  se v podstatě  instaloval  jako  šéf  krajů, má v  tomto ohledu čerstvě  doloženou  mocenskou převahu. Věřím, že  si toho všiml i Bohuslav Sobotka. Nicméně   – vzal si také  nějaké praktické poučení?

Sotva. Protože  následoval  naprosto  rozhodující  okamžik  jeho politické  kariery – volba  prezidenta. V momentě, kdy Mlha  ohlásil  svou  ambici  být prezidentem, měl  Sobotka  na výběr z jedné dobré a jedné  špatné možnosti.

Tou první  byla nutnost najít a prosadit  kandidáta s jasnou šancí  Zemana porazit. Například Jana  Švejnara. Nebo někoho podobného.  Kdo by měl šanci Zemana porazit.A  tím by byla pojištěna  Sobotkova politická budoucnost.

Tou druhou  pak před Zemanem okamžitě  kapitulovat, prohlásit jej  za  společného  kandidáta  levice a  za určitý  čas, po Zemanově  vítězství, z nějakého důvodu  tiše  a  v klidu  svůj  úřad  přepustit  Haškovi. Prostě  stáhnout  se, strategickým  ústupem na předem  připravené  pozice. A nechat Haška,  ať se  předvede a  Zemana, aby ho  později sám zařízl protože  to budou vyžadovat jeho ambice, být,  tak jako jeho komplementární doplněk  Klaus, zvolen  na Hrad podruhé. A to lze  jen  přes  ostré vymezení  stávajícího prezidenta vůči  v  té době  existující vládě, ať ji vede  kdokoli.  Zeman  nezná bratra.  Zejména  jde  o  jeho  další důstojenství!

Mělo Sobotkovi být  jasné, že   když se například  stane premierem,  nemůže  proti  veleještěrovi  obstát. Zemana  nikdy nezajímalo nic  než  Miloš  Zeman osobně  a  on si za  každou  cenu potřebuje dokazovat, jak  je daleko  lepší, chytřejší, vtipnější a  předvídavější  než  všichni  ti nýmandi, co se hemží v podhradí.Takže  každého z nich bude cvičit a ty, které  nemá v oblibě  zejména.  Opravdu  chtěl Sobotka  v tomhle  tlaku, z kterého by  měl  nejspíš  do půl roku  žaludeční vředy /když ne něco horšího/ vládnout a  obstát?

Asi ano.  Jakkoli  byl v  pozici  jatečního kusu před  porážkou. A  to nejpozději na podzim  2014.Proč o  tom bude řeč v  části o Haškovi.

Jenže  přišly  parlamentní  volby  a Sobotka  zřejmě vsadil na  to, že  udělá  nejméně  30%, výrazně  vyhraje  a tím, že  všem, co na něj  brousí  nože,  sebere  vítr  z plachet.. Naivní představa.  To by musel  vyhrát  hodně nad  50%, aby  je  aspoň na nějaký čas  zadržel.Ale jen na nějaký  čas..

Dostal sotva  dvacítku a kdyby  se volilo  o  týden později,  byl  by s Babišem  prohrál. Pokud by  těch dalších  5+2 dní  zůstaly  trendy stejné.

Reálně  dosažený  výsledek  měl jediné  východisko – okamžitou nabídku  funkce  předsedy strany k  disposici.Bez jakýchkoli podmínek a výmluv.  Tak jako to udělal Jiří Paroubek.  Tohle  byla poslední možnost onoho strategického ústupu, kdy  sice on a jeho  křídlo utrpí  výrazné ztráty  a to jak mocenské, tak na  významných přeběhlících, kteří v takovém případě  se  vždycky snaží  zachránit sebe  osobně  u  momentálních  vítězů, ale  jeho  úderné  jádro nebude rozprášeno, ale  zůstane mu zachováno pro budoucí boje  a nějaké  ty  páky, dávající  určitý  vliv, mu také  musí  zůstat.Protože budou potřeba  poslanecké manadáty jeho skupiny. Nikdo ho nemohl dostat  z  parlamentu  a  soudím, že  ani  úplně ne ze  stranické  exekutivy. Na  to má příliš početný  a vlivný  tábor  příznivců.  Nemluvě o  tom, že  by  z  téhož  činu  Jiřího Paroubka ve stejné situaci  udělal  tradici, že  oranžový lídr, který neuspěje ve  volbách, byť  ZVÍTĚZÍ,  prostě   chlapsky  odstoupí.  Takže  když  pak nějaké  volby  PROHRAJE, pakovat se musí Hašku!   Tím  teď  tuhle myšlenku  opustím, abych se  k ní  vrátil v detailu, až  budu  psát  o  totální  demenci Haška a  spol.

Ale u Bohuslava  Sobotky  ještě  zůstanu. Protože  on se v situaci, v které je, rozhodl bojovat!  Ježkovy  voči!!!!! Ti, co jdou  dlouhodoběji se mnou internetem si teď  asi  říkají  – vlku, co se s tebou děje,  ty , zrovna  ty  peskuješ  Sobotku, za  to , že bojuje? A  navíc v okamžiku, kdy má co do činění  s jasným podrazem? Tak  tohle bychom od tebe nečekali… Tak tyhle  chci  uklidnit – na tom, že  se v  těhle  situacích bojovat  zpravidla má, i když jde o marný  boj, jsem nic  nezměnil.  Jenže  klíčové  slovo je zpravidla. Protože tahle  situace nemusela být vůbec marným  bojem. Kdyby  se Sobotka  nepomátl. A toto  si dovoluji tvrdit  i v úterý večer, kdy Babiš, stejně jako Bělobrádek, oznámil, že bude jednat jenom s  ním a  kdy  se  Haškova  řeznická  parta  začíná drolit!

Sobotka mohl  volit mezi  dost  zoufalým, ale přesto strategickým  ústupem, kterým zachová  jádro svých  sil a mezi  posledním, marným útokem na bodáky v otevřené  krajině proti  opevněnému nepříteli, který má navíc  každých  deset metrů  kulometné hnízdo a v něm dostatek munice! Takže  to nemůže  přežít ani on  ani ti, kteří  s ním do téhle  zoufalosti  půjdou. Míním dlouhodobě.

Sobotka  řekl, že nebude respektovat  usnesení předsednictva, ale  že  se podrobí  rozhodnutí ÚVV nebo sjezdu strany! Erupce  demence.  On  nechápe, že  ÚVV,  v téhle  situaci ho zdaleka nemusí   podpořit? A sjezd také ne?  Že  ti, co  doufali  v  to, že se dostanou ke  korýtkům a  nyní jim je jasné, že na ně žádná nezbudou budu  velmi  usilovně  počítat, kdo má větší šanci na vítězství?  A  to nikoli teď , ale  v delším časovém horizontu?

Copak nechápe, že  když  to Hašek  rozehrál takhle, musí věc  dotáhnout ?  Je  sice  pěkné, že  internet  je  plný  nechuti  k  socanským řezníkům a na podporu  Sobotky  jedou sociální  sítě,ale  to  odezní.  A nic na věci nezmění! I kdyby  se  někde v Praze  na jeho podporu nebylo  sešlo  150 lidí , ale třeba  150 000! Ano  to by  nejspíš  Hašek  a kumpání  zalezli do houští a  Sobotka by  zůstal,  jenže  Hašek  by z toho  křoví, pardon  – hejtmanských úřadů a  pozic  ve straně, škodil dál.

Protože  není  možné  uspořádat  odvetnou Bartolomějskou noc  na  něj  a jeho příznivce. Hašek by  prostě, na  rozdíl od  Sobotky, momentálně  VŽDYCKY  přežil. Zeman by to nedovolil. A  vzkázal jednoduše  Sobotkovi, že může  pověřit sestavením vlády koho chce. Například  Babiše.  Punktum.  Copak tohle  všechno  opravdu  Bohuslav Sobotka nechápe? Nechápe, že  i když  teď  vše  ještě třeba  zachrání, pro mne velmi překvapivou a zdá se, zatím úspěšnou útočnou  akcí,  že PROHRÁL?  Mohl sebe i  své věrné  zachránit  okamžitou rezignací hned po volbách. Nebo aspoň  v poslední vteřině  omezit zdrcující ztráty  tím, že by  se rozhodl  akceptovat  výzvu  předsednictva, jakkoli jde o nesmírnou špínu.Nechápu,  jak člověk, který  ze  školních lavic nedělá nic jiného, než  vrcholovou politiku, má  takový deficit  základního politického instinktu a  naprostý nedostatek strategického  i taktického uvažování! A proč , že prohrál? Hlavní důvod  se dozvíte za  chvíli, až budu  popisovat  Haškovu idiocii.Sobotka prostě nebere  v  úvahu, že  i on bude potřebovat  v parlamentu i senátu  hlasy Haškovy  party! Že  bez nich nemůže  fungovat. A  že  Hašek a spol je  skoro ještě  na  3 roky pevně zakopán na krajských hejtmanstvích, odkud  je sotva  vystrnadí? Ale  dosť bolo  Sobotky! Je  čas věnovat  se  jeho  rivalovi  Haškovi. Už proto, že  to je z těch dvou  daleko  větší lůzr.

Je  to prostě  doktor  ze Sládkovičova. Nic jiného se na jeho adresu  říci nedá. Takovouhle politickou demenci, co předvedl, jsem snad  ještě  nikdy v  Čechách po převratu  neviděl. Slabingr Nečas je proti němu king! On prostě  tím  premierem  musí  být  hned  zítra!  Chce okamžitě  babiččiny  zlaté zuby. Asi  aby  mohl hrát  automaty. Na  to tak  svou inteligencí stačí!

I když může být, že  jen plní  přání  člověka  z Hradu.  Pak je  tím větší lůzr. Haškovi  totiž  stačilo  jen v klidu  čekat.V pasáži o Sobotkovi  píši, že  byl odsouzen na porážku a to nejpozději na podzim příští  rok.  Tohle jen  to koncentrované blbství Michala  Haška  a jeho řezníků. Neschopnost, neochota  nebo  Zemanem  podmíněná neochota –  čekat. Mimochodem   ohledně  téhle  schůzky řeznického komanda  se Zemanem máme  co do činění s další trapností. Hašek u Drtinové veřejně  tvrdit,  že  jde o fámu, hejtman Chovanec ji pro iDnes potvrdil a prohlásil, že se  jí  účastnil.   Někdo z nich  drze  lže.  Já osobně jsme si toho lháře  vybral celkem snadno. Co vy?

Příští rok máme  dvoje  volby. Na  jaře  do  Evropského parlamentu a na podzim senátní a komunální  volby. Jestli se nepletu. V článku o sociální demokracii a její pozici po volbách, z kterého jsem v pondělí citoval jednu z hlavních  premis a který  už  zřejmě nenapíši, neboť  si ho teď právě znova  významně  vykradu,  mělo stát  také  následující:

Co  čeká  do budoucna  socialisty?  Jen  krev a  slzy. A  kdo ví, jestli ne  dokonce zánik. Protože  není známo, jestli jsou schopni také potu. Krev a slzy  proto, že  příští  rok budou  podrobeni  dvojím  volbám. Do EU na jaře a do  komunálu a hlavně  senátu na podzim.  Jako  v  té  době  vládní strana  totiž  dostanou  výprask. A jako partaj totálně  rozhádaná teď  nepochybně  dvojnásobný. Tak to  v  Čechách  chodí. Vždycky  se v senátkách hlasovalo zatím proti existující vládě..  A připomeňme  si, že  obhajují  celou řadu  radnic ve velkých městech, ale zejména  asi  27 senátorských křesel  z oranžové tsunami  2008.  Výsledek, který se nedá  opakovat!  Prostě  tehdy to byl jack pot.  Myslím, že  soc dem  těžce prohraje už  při hlasování  do Evropského parlamentu. Ale  v každém případě  utrpí  obrovskou porážku na podzim!  Obhájit  těch  27  senátorů  nelze.  Nijak. Budou  rádi za nějakých  7-8 mandátů. Tím pádem přijdou oranžoví  o svou  největší pýchu a zbraň –  senátní většinu.A také o těžké miliony ze  státní pokladny. Nespokojenost  těch, co přijdou  o teplé fleky  v senátu a na  radnicích bude děsivá a bude jich  hodně. ODS  tyhle porážky zcela    rozložily Co oranžové? Protože  ten debakl  je  čeká a  je  neodvratný! I  kdyby  ještě  nějak zázrakem slušněji  přežili  volby  příštího  roku,  pak  to na ně  s plnou parádou dopadne v těch  dalších -krajských a senátních  v  roce 2016!

Bude  se hledat  hříšný kozel, co to všechno zavinil.Ideální  příležitost  zaříznout předsedu  a jeho věrné. Jasně, nekrvavě, svým způsobem decentně. Jakkoli  nejspíš  ani za tuhle  prohru by  Sobotka příliš nemohl. je  daná  už teď.Ale  porážka, která  stranu připraví o  významné  radnice v ní zanechá  stejné  šrámy, jako se  to stalo  ODS a bude příčinou  štěpění  strany a možná  i  jasným začátkem její totální  marginalizace, vyžaduje  jiného lídra.  Hašek  se stane  šéfem, Sobotka  půjde na politický  hřbitov, ale  brněnskému mužíkovi s  knírkem naprosto nezávidím.Ještě  bude  závidět  i takovému  admirálu Doenitzovi…

Haškovi stačilo jen  čekat. A pak sebrat  ty babiččiny  zlaté zuby.  Ale  on nechtěl nebo nemohl  čekat.  Pro mne  totální  blbství!  Tohle je  vrcholný politik?  Tak leda  v blázinci. Prostě  ta  čepice s rolničkami, kterou si  Hašek nasadil  je  úžasná!

A  Sobotka má  sotva významně menší.  Kdyby  byl  včas  ustoupil. byl  nejpozději v  říjnu příštího roku  znovu na  forhontě.  Plným  právem! Haškovi by nezbylo, než  rezignovat.  A on by  pak  sebral  výhru. Jakkoli  za moc stát nebude….

Ale  Liďák  se nám  nejspíš  proměnil z politické  centrály  na  nestátní  psychiatrickou   léčebnu! Zjevně ale  bez  odborného  personálu i nutného vybavení jako jsou  sedativa, svěrací  kazajky  a klecová  lůžka.   Sobotka   bude také vyjednávat o  vládě!!! Řekl včera  večer náhle  pučista Tejc v hlavních zprávách Radiožurnálu!! Tak  tohle je  už i na mne  moc!!  Co si asi tak myslí, že  dosáhne?  Ať se k těm dvěma  přidá. V pondělí řezník v  úterý  sobotkovec?   Že s  ním, Haškem a  Sobotkou  vůbec někdo bude vážně jednat? Půjdou od  válu  všichni!

Ne  ! A  stokrát ne!  Babiš a lidovci si momentálně mohou, stejně jako občané, jen odplivnout. A  dokud bude jasné  zdali  Hašek zařízl Sobotku nebo jestli  Sobotka  zázrakem Haška, nikdo  s  nimi  o ničem  zásadním  mluvit nebude. Nemá proč! A vůbec  není  jisté, že potom ano.

Babišovi se otevírá  nový prostot, který byl pro něj  do teď  naprosto uzavřený.  On vedle  koalice  s oranží a lidovci může  složit  ještě i vládu  s  ODS,  TOP a opět  lidovci.  Dosud  to nešlo. Příliš  kategoricky  se proti nim vymezil a oni proti  němu. Že prý  spolu nikdy Po uplynulém víkendu je všechno jinak. A je jisté, že  Kalousek  i kmotři z ODS  rozumí  praktickému kompromisu  i  dodržení  nutných  byznysových pravidel  daleko lépe  než  zoufalci  ze  sociální demokracie. neříkám, že  to tak musí  skončit. Ale  teď už, na rozdíl  ještě  třeba od neděle  -MÚŽE!

Socani jsou prostě  šílení.  Toť nezvratný  fakt.  Země  nutně potřebuje  vládu. To je  další  fakt Už také  vidíte    tu  prima možnost  jak se nám vrátí  Kalousek s Drábkem, Němcovou, Bendou, Pospíšilem a podobnými do vlády?  Ano, zájem  státu  si od  všech  nesmiřitelných nepřátel přece žádá státnickou oběť! A oni  se obětují. Tak  jako už  tolikrát. Kalousek s komouši, Němcová po odstřelení Nečase a  občan Schwarzenberg? Vždyť ten  už je  skoro na smrtelné posteli a přesto  řádí jako agent 009! A dokonce ani  vlk,  díky  erupci oranžového blbství  na  to nebude moci  říci  ani popel. A  ať  tomu, jestli se skutečně  dá dohromady  famiglia  103 dohromady,  Zeman zkusí zabránit! Tentokráte  by  mu  žalobu před ústavním soudem neodpáral ani jeho  kamarád  a  ústavní pojistka  Rychetský.

A já bych začal uvažovat o tom, zda tahle země  nesměřuje náhodou  k občanské válce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

311 reakcí na Erupce blbství v Lidovém domě

 1. schlimbach napsal:

  Pane Vlku, s vaším názorem na to, co měl nebo neměl Sobotka udělat (je mi osobně ukradený) nesouhlasím. Konečně se Sobotka zachoval jako chlap a domnívám se, že svým jasným postojem a odporem té haškově a spol špíně dal šanci socdemákům, aby se projevili a jasně sdělili, na které straně stojí. Toto je nejen důležité s ohledem na pokračování sestavování vlády, ale hlavně právě s ohledem na další volby v příštím roce. Pokud by totiž Sobotka sklapl kufry a podřídil se té špíně, dvoukolejnost by zůstala, voliči by si odplivli a ČSSD by nejpozději příští rok šla do kytek.

  • Kanalnik napsal:

   souhlasim – vidim to podobne

  • Rošádek napsal:

   Souhlasím se schlimbachem.
   A pak prý „slabý Sobotka“.
   Zdá se být zřejmé, že pučisté byli velmi nemile překvapeni a zaskočeni tím, že „slabý“ Sobotka prostě jejich nátlak odmítnul. Napevno počítali s tím, že sklapne podpatky, a na následné tiskové konferenci oznámí, že odstupuje, a zároveň také opět vyvrátí veškeré spekulace o nejednotnosti ČSSD.

   A když Hašek říká, že Sobotkovo chování je „neuvěřitelné“, tak je zřejmě tentokrát upřímný. Tomu bude jistě chvíli trvat, než tomu uvěří.

   • vlk napsal:

    Pánové, klidně zůstaňte u svého názoru. Nejpozději za rok bude Sobotka roznesen na kopytech. A nebude moci říci ani ň. Jeho schopnost takticky myslet je na úrovni láčkovce.

    • XY napsal:

     Vlku, neblbněte zas příliš, když už jste tím velkogenerálem po bitvě, jemuž bylo všechno dávno jasné. Velice se obávám, že nejste v tom směru dostát svým vlastním kritériím; to byste se, jak vás tak sleduju, daleko více citoval. 🙂
     Obecně vzato, ono nejde o to, zda bude či nebude Sobotka roztrhán, ale o to, zda se VČAS podaří vystavět tomu hradnímu šílenci pevnou klec. Protože pan prezident je skutečně nebezpečný autoritář, jenž moc, která mu spadla do rukou, začíná čím dál víc využívat jen pro své vlastní zájmy, podoben jsa tomu slavnému Ludvíkovi nevímkterého pořadového čísla, jenž se proslavil tím výrokem o tom, že stát je on. Jiný pak zase přispěl neméně slavným bonmotem Po nás potopa. S patrným úbytkem intelektuálních schopností mi připadá, že pan prezident přestává dohlédat důsledky svých činů. I je třeba jeho dráhu skutečně kanalizovat do bezpečného koryta a pokaždé, když se pokusí zaměnit osobní a státní zájmy, je ho přikázat do patřičných mezí. Pan prezident dnes připomíná rozdováděné rozmarné děcko, které čmárá na čerstvě vymalované zdi cizího kvartýru.
     No, protože se tady záhy dozvím něco o svém pravičáckém profilu, ponechám vás nadále v pokoji.
     Mějte se tu dnes dobře.

     • XY napsal:

      Mimochodem, právě na tuhle bitvu, v níž nejspíše opravdu padne, je Sobotka nachystán.
      PS – možná by nebylo od věci vzít na vědomí, že hejtmani nemusejí být tak významnou politickou silou, jak se na první pohled zdá – jsou totiž zcela závislí na tom, kolik jejich regionům vláda přihraje financí. Něco je obligatorní, ale to hlavní je, dostanou-li se k něčemu navíc. Čili jejich moc spočívá hlavně v moci skuhrat o peníze.

     • Sylva Šauerová napsal:

      Ano. Lépe bych to nenapsala. Děkuji.

     • vlk napsal:

      Ten Ludvík byl XIV. Tou potopou je ze starého Říma. Ale traduje se, že ten výrok byl hojně citován na dvoře Ludvíka XV.
      Ale to není vůbec důležité. Za pravičáka vás označovat nebudu. Z a toho tu jsem já. A říkáte, že jsme velkogenerálem po bitvě? Hm. Tak co kdybyste se vrátil třeba k tomuhle:
      https://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/03/19/oranzovy-sjezd-aneb-plynojem-plny-omylu/
      Je to z 19. března.

     • Sylva Šauerová napsal:

      P.S.: Předchozí se vztahuje se k hodnocení M.Z. a nutnosti ho postat tam, kam patří. Nikoliv tam, kam by si teď leckdo myslel, ale do ústavních mezí. Vlkův blog jsem nehodnotila, čas ukáže. Byla bych ale nakloněna tomu, že teď sice možná B. Sobotka pozice udrží, dlouhodbě ale ne. Uvidíme. Ostatně soudím, že nastal čas začít dohadovat 103. ČSSD se ve stavu, v němž se nachází, Zemanem vypořádat nedokáže, 103 by mohla být hrází. Nakonec, možná, že by takové řešení i část ČSSD dnes uvítala. Pan Zeman méně. Btw., republice nadělil k jejímu svátku vskutku báječný dárek : výsledky voleb znehodnotil a do ČSSD hodil bombu.

      „Přátelé, nepřijel jsem Vás rozložit … (potlesk). Proč bych to, prosím vás, dělal ?“ (potlesk vestoje). Kdopak by si na to ale ještě chtěl pamatovat, že jo.

     • vlk napsal:

      Tak začít dohadovat 103? Koukám, že opravdu chcete , aby to tady vypadalo jak po vpádu Avarů. Ale co je na tom, že dojd e na úplné vydrancování země? Hlavně, že bud e zastaven Zeman.
      Zítra po mně pojedou všichni Zemanovci, co sem oko strčí. Ale závazně prohlašuji, že v okamžiku, kdy se ustaví 103, což je legitimní krok, tak v tom okamžiku s e stanu Zemanovcem. Protože Mlhův rozvracečský talent bud e jediná ochrana normálního občana před mafií, jaká tady ještě nebyla. A já se tady veřejně budu kát z toho, že jsme nešel k volbám a nehodil to Zemanovi.
      On je totiž zásadní rozdíl mezi tím, jestli někdo drancuje zemi nebo jestli „jen“ intrikaří v politice!
      Ten rzdíl je pro mne asi takový, jako když vám kapsář vykrade kapsy a ukradne kabelku a mezi tím, když vás někdo úspěšně znásilní.

     • Sylva Šauerová napsal:

      Počkám si na ten článek, vlku.

      Kdybych ale měla zrekapitulovat to, co se v posledních dnech stalo, viděla bych to takto : Zeman jednal – v den, kdy byly vyhlášeny výsledky voleb, utajeně s několika lidmi soc.dem. s cílem poškodit (destabilizovat) situaci ve straně, která s bídou, leč přece, vyhrála volby. Schůzka byla naplánována před volbami. Na předsednictvu této strany (bez jakýchkoliv pravomocí tohoto orgánu !) byl Bohuslav Sobotka následujícího dne vyzván k rezignaci na předsedu ČSSD a vyškrtnut z vyjednávacího týmu. Prý by úkol nezvládl. A do toho – vystoupil prezident republiky a prohlásil, že by Bohuslav Sobotka měl odstoupit…Podívejte se, jaká je skutková podstata velezrady (velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu). Podle . Čl.5 Ústavy je politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů. Je nepochybné, že volná soutěž politických stran předpokládá, že do jejich činnosti nebude zasahováno ze strany státu a jejích představitelů jiným než ústavním či zákonným způsobem. Je rovněž nepochybné, že Ústava nepředpokládá, že by prezident republiky do činnosti jiné strany, než které je členem zasahoval tím způsobem, že se jako rozhodující organizátor bude podílet na odstranění jemu nevhodného předsedy, který není připraven jej slepě poslouchat. Jestli toto není jednání prezidenta směřující proti demokratickému řádu, co by jím vlastně pak mohlo být ?

      Jak Vás ale tak v posledních dnech čtu, tohle není věc, která by Vás nějak zásadně znepokojovala. Mě naopak ano.

      A ještě ta 103 : Napsala jsem ZAČÍT DOHADOVAT, vlku. Ne DOJEDNAT. V tom je rozdíl, veliký rozdíl. Kdyby se totiž začalo jednat, ledy by se hnuly. To ze strany soc.dem. i ze strany Zemana. A Sobotka by byl rázem v úplně jiné pozici.

 2. jezevec napsal:

  TOHLE jsi měl napsat před týdnem – a ne ty trapný kecy o tom jak je třeba manifestačně zvolit silnou sociální demokracii. silnou exploataci blbství!!! copak sobotka vyšel včera ve sportce? vždyt titíž blbci tam sedí již roky, a jejich konání je předvídatelné. asi jen pro norníky, vlci to tentokrát shlédli příliš po povrchu.

  • vlk napsal:

   Překvapilo by mne, kdybys aspoň jednou pochopil oč jde. Možná dokonce tak, že bys z toho měl infarkt. jenže to u tebe nehrozí. Pracovně na pozítří chystám cosi , co se jmenuje zatím Babišův jack pot. Pokusím se vysvětlit co všechno vyhrál a jaké to bude mít dopady pro republiku. Zkusím to napsat tak jednoduše, jak jen budu moci, abys i ty měl šanci aspoň něco z toho pochopit. Tolik k blábolu o agitce.
   Že v Lidovém domě jsou lumeni jsem věděl. Jako každý. Že ale je to takováhle ráce, tak to jsem, když člověk není insider, tušit nemohl.

   • jezevec napsal:

    jsi hodný, děkuji a budu se těšit.
    přestože mi tvá mantra „že jsou to takoví blbci, to nikdo (vlk) nemohl tušit“ – připadá, slušně řečeno, zbytečně vstřícná k tomu kdo jí říká. nejen tušit – vědělo to řádově stovky tisíc lidí, z těch co si vybrali jiné strany. i zde na kose jsi jich měl několik, včetně mně. jenže nechtěls to slyšet.
    že se babiš směje a má důvod, a že je horší než socani – na tom bychom se shodli. ale jestli by byl horší než tebou vzývaná rudo-oranžová většina, to bych zase nechápal.

    • vlk napsal:

     Hm , tak to jo! To jo! vybrali si jiné strany! Třeba Kalouska! Nebo ODS. Nebo Okamuru nebo Babiše o kterém neví vůbec nic.
     Tak o těch volič
     1- ví daleko víc e než o soc dem
     2-jsou tam daleko lepší a féroví lidé, takže vnitrostranické á jatka nehrozí
     Fakt jsi mne pobavil. Jinak to tady dneska moc zábavné nebylo. Ještě , že mám aspoň tebe.

     • jezevec napsal:

      existují hodnověrné zdroje, potvrzující, že zhrzení voliči ČSSD se skutečně houfně přesunuli k pitomiovi a k babišovi – ne snad ovšem proto, že by o nich něco věděli – ale proto, že stále očekávají toho mesiáše, který jim dá nažrat z cizího, aniž by museli nějak moc pracovat. pokud čteš vlastní blogýsek, tak to musíš vidět dnes a denně – babiš = kecy veřejné 2, a na tyhle lidi to prostě zabírá. a chápu že se ti to nelíbí. ale kvůli tomu to není menší pravda.
      pravdou dále zůstává, že po vyřvávání o nepřijatelnosti a limitech bývalé vládní koalice (jakkoliv bych sám byl dalek toho jí hájit) – skoro 20% volilo ty strany znova, a 40% to vadilo tak málo že kvůli volbám ani nezvedli prdel od bůčku. takže at se ti to líbí nebo ne, polovině nebo dokonce více než polovině elektorátu, vláda ods+top nevadí a nebo jí dokonce chtěli znova.
      zatímco pro revolucemi zmítané korytáře a blbečky z čssd (s bolševikem v zádech) hlasovalo jen nějakých 20%. chápu že z toho musíš bát zdrcen, ale snad ti to nezatemnilo vnímání reality. dodávám, že ani já z ní nejuchám, přesto se nesnažím jí popřít – jakože jsme nemohli vědět atp kecy, na co.
      přidávám, že podle hodnověrných zdrojů spousty lidí volilo babiše, přestože o něm nic nevědí, ale skutečně jen protože jim slíbil že nebude už zvyšovat daně – mnoho lidí mně překvapilo tímto přiznáním, ale o to to není menší pravda, myslím že celá řada imbecilních ods-áků se tím mohla nechat zlákat.
      no nic, nenech se rušit, piš pilně, jedu do rakous přečtu si to až v pátek, dneska ni zítra tě v diskusi bavit nebudu….

     • táta napsal:

      jezevec
      no výzkumi agentur tvrdí opak čísla ukazují že BABIŠ hlavně získal s pravicoých stran i čísla ztrát celkem odpovídají

 3. Tom napsal:

  Že Hašek se Sobotkou rozumu nepobrali je jasné, otázkou je kam to capo di capi tutti na Hradě směřuje teď. Že by k dalším volbám? Občanskou válku? To snad ne, jsme národ Švejků, my se nepodřezáváme, my se jen občas propleskneme.

 4. tresen napsal:

  Vkrádají se otázky:
  Je v té straně někdo, kdo by to mohl vzít za ně? Tedy za ty dva, na kterých vlk nenechal nit suchou? A i kdyby tam osobnost, která by dosavadní předsedy strčila do kapsy, někde nenápadně vyrůstala, má vůbec nějakou šanci, že nebude převálcována stranickou mašinou na výrobu standardních neschopů a slizounů?
  Mimochodem, u mě docela zabodoval Štěch. Jenže…

  • liljič napsal:

   Podle mne Zaorálek

   • jaa napsal:

    je to druhej Sobotka…. měl by to být někdo , kdo není zatížený dlouhodobým pobytem v Praze , jejíž svody a lákadla se na lidech podepisují

   • Rošádek napsal:

    Zaorálek samozřejmě, a pak ovšem taky s dovolením Dienstbier. Ovšem jak jsem už napsal ráno, já bych rozhodně neodepisoval ani Sobotku. Naopak. Dnes zase naprosto neslabingerovsky jasně řekl: „Buďto Hašek, nebo já.“ To je přesně to, co od něj čekám.

 5. Lex napsal:

  Vlku,
  tentokrát vcelku souhlas. Pokud jde o hodnocení Sobotky a Haška, samozřejmě bych to formuloval jinak, ale vyznění by bylo stejné.
  Jediné, v čem se (možná) rozcházíme, je, zda socialisti se svými 50 mandáty (i kdyby se zase dali dohromady jako etanol s metanolem) se mají drát o vládu. Jestli má Sobotka (o Haškovi si to nemyslím, tam šachy zemanovců – myslím Zemanova křídla v ČSSD – hrají úplně jinou hru) představu, jak bude z Kramářovy vily ve Strakovce realizovat sociálně demokratickou politiku, která je naprosto reciproká s představami Babiše a jeho „dvorem“, a pokud by nakrásně sestavil koalu s Babišem a Bělobrádkem, že oni mu umožní tu politiku dělat, ačkoliv ve sněmovně nemá k dispozici levicových 100+1, tak je na velkém omylu.
  Sobotka se chystá ujmout koně pro vojevůdce, aby na chvíli vedl bitvu, jenže to, co ho čeká, je nejen prohra v té bitvě, ale také v celé válce.
  Sobotku (i Haška) ať vezme čert, ale tady se nehraje o tyto pajduláky, tady se hraje o nás, dolních deset milionů, kteří to po té prohrané válce a vstanutí staronového Fénixe Kalouska ze sociálně demokratického popela dostaneme vyžrat jaksepatří, až budeme dřít těmi rypáky v zemi.

  • kočka šklíba napsal:

   Naprosto přesné, stručné, výstižné, vůbec nejde o Zemana, jde o Kalouska, proto také ty provařené osoby tak jásají a mají takovou starost o socdemáky. Nejde ani o Haška (kterého nesnáším od předminulých krajských voleb, kdy den po nich naprosto popřel socdemáckou kampaň), ani o Sobotku, který, podle mě, zase v průběhu prezidentských voleb tak lavíroval, že to bylo nechutné (vždy lepší Zeman než barel se sudetáky a havlisty za zády). Jde o jejich program a směřování a to bylo, at kýmkoliv, včetně těch dvou výše jmenovaných blbců, zcela zničeno, popřeno. Socdemáci nemají osobnost alespoň Paroubkova formátu, natož třeba Ficova. \
   Je jen dobře, že se ta strana, tímto možná, vyprofiluje.

   • vlk napsal:

    Tady JDE o Zemana! Kdyby věčně nestrkal pracky někam, kam nemá, tak by se sic ev Liďáku mezi sebou pobili, ale až po nějakých prohraných volbách. Což je normální. Ale ne že začnou intrikovat ještě v den voleb. Ostatně, teď už naprosto věřím Chovancovi
    1- schůzka u prezidenta byla, ať si Hašek říká cokoli
    2- že byla dokonce předem naplánována.

  • vlk napsal:

   Ano, hraje s e o dolních 10 mil.
   Ale hned v několika rovinách.
   A pokud jsme v rovině košile bližší než kabát, pak nutně musí být sestavena vláda. To je nutnost.
   Až potom přijde rovina, kolik prosadí zleva , zprava nebo odkudkoli.
   A socani, díky svému výsledku prosadí jen tolik, na kolik mají sílu. Respektive významně méně. Ale nebyl naplněn axiom 101, takže víc nelze čekat. A Kalousek? Tak to je teď další vítěz voleb.

 6. kopřík napsal:

  Hm.
  Proč by Hašek příští rok odstupoval po debaklu v senátkách? Přeptal by se na to Zemana a ten by ho podpořil. A Hašek by tam vydržel dál a ČSSD by ztrácela další a další voliče.

  • vlk napsal:

   Protože nikdo nemůže ustát jasný debakl v příštích senátkách a komunálkách. Zejména, když ve straně existuje druhé silné křídlo. A socani budou ztrácet voliče tak jako tak. Nebo si myslíte , že to bud ejinak, když Haškovo křídlo se zakope a bude škodit a škodit? Takhle ty příští prohrané volby jasně odstřelí Sobotku! Chcete jít Haškem jako centrální figurou do dalších parlamentek? Já za sebe říkám, že takové soc dem , jestli se něco zásadního nestane o čem teď nemám ani tušení, tak to rozhodně oranži nedám. Kde blb, tam nebezpečno!

   • kopřík napsal:

    Vlku,
    je otázka, zda by po eventuální dnešní kapitulaci nějaké silné druhé křídlo zbylo. A pokud by tedy Hašek přece jen musel odstoupit, tak by se Zemanem v zádech třeba nastoupil někdo jiný z jeho křídla. Ta haškovská struktura by přece ze strany nezmizela, v tom souhlasím. Ten budoucí vývoj může být různý.
    Stále tady horujete pro to, aby ČSSD oslovovala středové voliče. A já s Vámi souhlasím. Jak asi takoví voliči zareagují, pokud Hašek dnes vyhraje? Odepíšou ČSSD navěky.
    Ostatně myslím, že tato situace už žádné dobré řešení nemá.
    ČSSD s Haškem jako předsedou volit nebudu, i v tom se shodujeme.

 7. Mathias napsal:

  Už jsem to psal, nevím kdy. Je úplně jedno, kolik lidí píše maily nebo demonstruje na podporu Sobotky. Navíc podle Haška to prý nebyli autentičtí sociální demokraté (že by kompars?) Za pár týdnů po tom ani pes neštěkne. Problém je, že hoši totálně pohřbívají sociálně demokratický proud. Nejde o to, že asi projedou celý příští volební rok. To by projeli tak jako tak. jestli více, nebo méně, na tom asi nesejde. A o příštích parlamentních volbách nemá smysl vůbec uvažovat. V Čechách je paměť krátká, kratší než pár měsíců (mimochodem, jen díky tomu jsou Kalousek a ODS stále v parlamentu). Oni si to ale těžce hnojí vzhledem k potencionálním koaličním partnerům. Vlk píše, aby nakonec Babiš nešel do koaly s TOPkou a ODS. Nemyslím si. On rád půjde do holportu se socany. A čím víc se budou hádat, tím lákavější to pro něj bude. Každým dnem, doslova každou sekundou získává on na vrch a oni se propadají do marasmu. Takže až si to mezi sebou hoši vyříkají, přijde tatínek a řekne jim, jak bude vypadat vláda. A můžou si dál před lidmi hrát na nejsilnější stranu. Aspoň si slíznou všechny průsery. Čili se nám tu rýsuje druhý Kalousek (Babiš) a druhý slabinger (jestli Sobotka nebo Hašek, to se ještě uvidí). Jediné, co by to ještě mohlo nějak zplichtit by byla situace, že by se soc. dem. rozpadla (nebo alespoň vnitřně). Protože bez těch 50 nebo aspoň 40 poslanců se ta vláda udělat nedá. Druhé, na čem to může pohořet, je Zeman. Ale podle mě stačí jedna schůzka na hradě a oba guru si to vyjasní.

  • Mathias napsal:

   Ještě mě napadl jeden příměr. Když teď čtu článek o totální devalvaci dolaru a hrozbě inflace. Pánům ve vedení soc.dem. se povedlo přes noc provést doslova hyperinflaci všech hlasů, které lim lidi dali. Hyperinflaci takovou, že ta německá z roku 1923 je proti tomu sranda.

  • RobertH napsal:

   …. Problém je, že hoši totálně pohřbívají sociálně demokratický proud….
   Ano, to jste popsal, bohužel, velmi přesně. A že by Babiš šel do vlády s top, to by prostě popřel sám sebe a vše, co o vztahu vůči těmto grázlům hlásal. Takže tomuhle opravdu, ale opravdu nevěřím.

 8. bathory napsal:

  Toto mi napsal včera poslanec za ČSSD Koskuba:

  Vážená paní,
  ČSSD ve volbách neuspěla. Odpovědnost za to však nese naprosto celé vedení ČSSD. Je jedině správné, vyvodí-li z toho patřičné závěry i odpovědnost.
  Představuji si to však poněkud jinak, než se v současnosti děje. Sleduji to se stejným znepokojením jako Vy a studem. Nepatřím k žádnému z bojujících křídel, která t.č. tak svorně poškozují obraz a pověst oranžové strany.
  Považuji proto za svou povinnost se Vám jménem řadových členů ČSSD omluvit. Stejně jako za náš neúspěch ve volbách.
  S úctou jk

  Dr. Koskubu považuji za slušného a chytrého člověka, v Praze se kroužkováním dostal ze sedmého místa na tuším druhé, takže to asi nebude jen můj názor. Zdá se ale, že hází zbraň do obilí…

  • Mathias napsal:

   Pěkně napsáno. Jen by mě zajímalo, jaké závěry by z toho celé vedení mělo vyvodit. Předpokládám, že hromadné politické harakiri v přímém přenosu. Bylo by to sice efektní, ale ve výsledku stejné jako to, co se děje teď. Jen možná méně trapné.

   • filas9 napsal:

    Harakiri by jim moc nepomohlo. To by se jen místo těch druhořadých leadrů dostali na první místo třetiřadí.

  • Lex napsal:

   Ano, také mám pro MUDr.Koskubu slabost založenou na poslechu jeho vystoupení ve sněmovně.
   Nicméně nevěřím, že nezná historii ČSSD od roku 1993, že neví, že v ní jsou po celou dobu dvě frakce, z nichž ta prozemanovská po podrazu Špidly a spol. na vlastního nominanta na funkci prezidenta v roce 2003 velmi posílila, nebo se alespoň zřetelně vyhranila.
   Nejsem si jist, ale také vidím jistou možnost, nebo lépe – nejvhodnější okamžik – aby se situace s dvojjedinou sociální demokracií rozetla jako gordický uzel.
   ČSSD do opozice, rozpad stávajícího statu quo, vytvoření dvou levicových menších stran (možná by jedna z nich po čase zašla na úbytě). A metamorfozovaná nebo znovuzrozená – anebo dokonce v delším horizontu SJEDNOCENÁ levice do dalších voleb.
   Přijímat vládní odpovědnost v této situaci a s tímto volebním výsledkem je cesta do pekel, nebo aspoň do marginality.

   • jaa napsal:

    No jo ale co s Lihovým domem…to je zlatý důl ????

   • AlenaK napsal:

    Lexi, tento Váš názor plně sdílím, je to otázkou vhodného načasování, ale jiná cesta do budoucna není pro zachování levicové politiky. Díky.
    MUDr. Koskubu jsme s manželem kroužkovali již při minulých volbách a nyní znovu. Také ráda jeho názory poslouchám a čtu jeho projevy na stenozáznamech poslanecké sněmovny. Napsali jsme s manželem mail přímo do LD, odpověď zatím žádná.

   • kočka šklíba napsal:

    Ano, na Váš vstup dříve jsem napsala, že se konečně vyprofilují, vy jste to vystihl zase lépe :).

 9. Hladis napsal:

  Nemuzu souhlasit Vlku. Videl jste nekdy nekde, aby predseda vitezne strany, co ma sestavovat vladu se slusnou sanci, okamzite rezignoval ? To jsem snad v zivote nikde nevidel. Ikdyby Sobotka rezignoval, do předsednického kresla by se uz nikdy nevratil a CSSD by stejne dostala vyprask. Sobotka by byl i za slabocha a byl by uplne odvaren a pak stejne dekapitovan za oponou. Sobotkovi nic jiného nezbývalo a CSSD jiné osobnosti nemá. Dientsbiera nikdo do predsednickyho kresla nenainstaluje a pak uz tam nikdo není. Jen banda slizounu, starych partajniku a korytkaru. Zadny princ na bilem koni. Sobotka to na sebe musel vzit a musí bojovat. Ano není to zadny politicky titan a charismatu taky moc nepobral, ale co by se zmenilo ? Nic. Sobotka aspoň zachoval trochu tvar CSSD a hlavne zachoval tu svou. Pokud Sobotka prohraje, je s CSSD uplne amen. Když vyhraje, aspoň ma ještě jiskřičku nadeje. Stech vola po „postaveni pucistu ke zdi“. Ted jde o to, zda uvnitř CSSD prijdou na to, ze pucisti musí z kola ven, jinak pujdou z kola ven uplne všichni a volici jim to spočítají. Pak prijde ta tsunami a semele je všechny ven. ODS je jiste rada uvita v naruci v sekci pro stranicky se 7%. Jenze to se i stane, jelikož puciste mají dost velkou zakladnu a není sila je zlikvidovat.

  A co se tyka Haska a toho sboru pucistu ? To byl vylev emocionalni demence. Co jako ocekavali ? Ze Sobotka sbali kufrik, poklepou se po ramenou a probehne vymena za usmevu a proklamaci o jednote ? Myslim, ze Zeman ani nemusel davat nejake instrukce. Jen rici jednu dobře formulovanou vetu. Pak uz stacilo se jen divat a smat se vytrysku lidske debility.

  Kazdopadne obraz CSSD je naprosto znicen a to jen tak nespravej, at uz vyhraje kdokoliv. Na CSSD bych ted nevsadil ani petnik. Sice jsem cekal trochu jinou povolebni konstalaci, ale rikal jsem si, ze to levice a Mlha podela a pristi predcasne volby (neveril jsem, ze by to CSSD byla schopna i s komancema dotahnout cele 4 roky) se za fanfar pravice vrati. Muze to byt paradoxne ještě dřív, nez se cekalo. Pak si levice hooodne dlouho ani neškrtne.

  • Kanalnik napsal:

   Souhlas s hodnocenim situace v CSSD…. ale nejak mam pocit, ze pokud budou predcasne volby, tak to bude trochu jinak, nez ze by prim hrala ODS s TOP09. Velka cast bude zalezet na Babisovi, a tam zatim nevime, s cim vyleze programove.

   • Hladis napsal:

    Nemuseji hrat prim, ale k lizu se muzou vesele vrátit. Babis je stále velka neznama a Babis klidne bude davat jen tichou podporu a necha vladnout jiné. On asi vi, ze na vladnuti ted jeste nema. I s CSSD to tak muze dopadnout, ze nebude primo v koalici, ale jen vyslovi duveru.

  • schlimbach napsal:

   Téměř všichni předpokládají, že Sobotka je slabimgr. Domnívám se, že je pravděpodobnější varianta ta, že byl celou dobu příliš slušný, nechával se ovlivňovat, z čehož pramenila jeho dřívější „nejistoa“ navenek působící jasko slabost.
   Pokud by si to nemysleli i haškovci, nikdy by do takové stupidity, kterou svým pučem provedli, nešli.
   Myslím si, že Sobotkova reakce plně podporuje moji doměnku, že slabost se nekoná, slušnost, která Sobotku omezovala se jasně vypořádat s rozbíječi strany je pryč.
   Nyní je jen otázkou, zda si členové ČSSD přejí mít silnou a jednotnou stranu a zda chtějí, aby vůbec ještě přežila.

   „Podpora“ ze strany Kalouska. Vždyť může jít o velice dobře promyšlený tah Kalouska, protože ví, že spoljupráci s ním by voliči ČSSD neskousli a vyvolávat dojem, že se s ním Sobotka dohodl, může být velice silným likvidačním prostředkem Kalouskova „nepřítele“ … Možností je samozřejmě více.

  • vlk napsal:

   Sobotka i celá partaj ty volby projeli. Měl nabídnout post k disposici. Klidně říci , svolávám předčasně sjezd v nejrychlejším možném termínu a dávám tam post k disposici A vyzývám celé předsednictvo , aby udělalo totéž. Tím by byl předešel celé té trapárně. I když se teď třeba udrží, příští prohra ho smete. A všechny kolem něj. Budou vyhlazeni. A Hašek potáhne pod praporem vidíte, já chtěl stranu před touhle porážkou zachránit. Ale vy jste podrželi Sobotku!
   Ta porážka bud e strašlivá. ČSSD přijde o spoustu peněz. A jestli budou mít ještě v té době ty velké dluhy, o kterých s e mluví v souvislosti s volbami 2010, tak rupnou finančně. A bude vymalováno vůbec.

   • Mathias napsal:

    A než by se ten sjezd sešel, celá republika by čekala a čekala? Nebo by tu vládu vyjednával Sobotka v demisi? Vládu pro někoho, kdo vzejde ze sjezdu? Nebo by ČSSD okamžitě na jakékoliv vyjednávání rezignovala a řešila si své věci? Jak byste si to, Vlku, technicky představoval?

    • hans napsal:

     Ježišmarjá, co blázníte se sjezdem a Sobotkou v demisi.

     Vždyť existují precedenty. Paroubek podal v přesně stejné vítězné situaci demisi a na sjezd se čekat nemuselo, vedení strany fungovalo i bez jednoho muže normálně dál. Když podal demisi z předsedování Špidla a Gross, tak taky stranu normálně vedlo předsednictvo, grémium, první místopředseda.

     V demokratické straně totiž nikdy, nikdy, důležitá rozhodnutí nepřijímá jeden člověk.(Dokonce i Stalin pro cokoliv důležitějšího potřeboval souhlas politbyra). Ani kdyby ho podporovala pražská pravicová kavárna.

     Ovšem chápu, že podporovatelé Sobotky demokracii a respektování demokratických postupů nemusejí. není totiž zaručena jejich automatická výhra, že.

     • vlkp napsal:

      Zjevně nechápete vůbec nic. Paroubek podal demisi.Sám podal. To je správně. Sobotka byl zaříznut potmě partou Zemanových řezníků. Uznávám, že jde o velmi filigránský rozdíl, který každý vidět nemusí, ale důležité je slovo rozdíl.

     • Sylva Šauerová napsal:

      Vlku, „sám podal“, protože musel.
      „… Oni mne ale přeci ztratili sami. Byl jsem víceméně donucen odejít, takže nevím, proč bych měl něčeho litovat.“
      http://denikreferendum.cz/clanek/16633-jiri-paroubek-i-vinou-soucasne-kampane-spolecnost-ovladla-beznadej

     • mathias napsal:

      Omyl. Paroubek byl v jine situaci. Za prve to mel komu predat (dnes v tasade neni komu). A za druhe dnes ma soc.dem. sanci vyjednat vladu. Kdopak by to vyjednal, kdyby cele vedeni odstoupilo. To by hosi z Lidaku rekli – sorry my to pikladame. Vladu at vyjedna nekdo jiny.

     • vlk napsal:

      Odstoupit nemusel. Bylo to jeho rozhodnutí.

     • Lex napsal:

      Mathiasi,
      mám pocit, že s tou „šancí sestavit vládu“ zaměňujete pojmy „cíl“ a „prostředek“.
      Jako cíl tu uvádíte to sestavení vlády.
      Já za cíl považuji uplatňování sociálně demokratického programu, sociálně demokratické politiky, k čemuž v rámci exekutivní moci je vláda jenom PROSTŘEDKEM.
      Vy si myslíte, že – v nejlepším případě s padesáti poslaneckými mandáty – může ČSSD uplatňovat ten svůj program, který je v zásadních rysech v přímém protikladu s tím, co hlásají její případní partneři?
      Nenapadá vás, že když pravicové strany zvolené do sněmovny a pravicová (tj. prakticky všechna) media naléhají na ČSSD, aby co nejrychleji převzala vládní odpovědnost, že si tím přejí tu levicovou politiku?

      Kristova noho!!!!!

   • Vojnov napsal:

    Vlku, projeli (jsme je). Nicméně pokud si dobře vzpomínám, tak něco ve smyslu „svolávám sjezd v co nejbližsím termínu a tam dávám své křeslo, k dispozici“ řekl. To, že ne za tři měsíce (což je nejkratší možný, pokud se zkrátí všechny lhůty) ale až v březnu, dle mého soudu není tak nablblé, jak Ti to připadá.

    To, že Babiš je ochotný o vládě se socanem mluvit a Bělobrádek taky, Haškovce asi vyděsilo (Pokud se Babiš bude chtít účastnit vlády, kdo je logickým kandidátem na MZ? Hašek?). Volby za námi, do voleb daleko. Z pohledu Haška ideální příležitost zbavit se konkurenta (nebude ministerstvo, promiň, koaliční dohoda). Kdyby byl předseda, tak by to udělal. Lekl se a zkusil blafovat esem v rukávu. Čekal, že se Sobotka sesype, když do teď ustupoval.

    Jenže se nesesypal.

    Jak jsem napsal pod Alexem, to, co se teď děje, je dle mého soudu katarze. Chcete-li něco jako „čistí“ proti „šéfíkům“. Teď se skorem všichni odkopali. V přímém přenosu. Teď se začnou volit delegáti na sjezd. V místních buňkách a v oblastech. Sobotka hraje o nerozhodnuté (a těch je hodně, protože se všichni neznáme). Haškovci si nasadili čepici zrádců. Jak před veřejností, tak před straníky. Takže ti, co hráli do ticha, se přesunou kam?

    Ti co mají nějakou morálku, k Sobotokovcům. Ti, co (ještě mohou a) jsou pragmatici, taky. Něco jako v 97 v ODS. Jen to nebude „špinavci proti zrádcům“, ale „špinavci a zrádci“ proti Sobotkovi. Myslím, že Hašek se přepočítal.

    A, upřímně, mně se představa, že se sebere Hašek Hulinský a Vaňhová a založí si „tu jedinou správnou morální ČSSD“, docela líbí. Protože pak bude normální ČSSD volitelná i pro moje rodiče.

   • Hladis napsal:

    Vlku. CSSD volby stále vyhrala. Jen nedostali 30%, ale 20%. Pokud cekali 30%, tak je to jen banda naivku. Jak mohli cekat 30% ? Ze jim jako spadnou do klina ? Nevedi jaka je volicska poptávka ? Nevedi, ze Bolsani jsou stále pro většinu spolecnosti neakceptrovatelni (a doufam ze budou) ? To zase verili pruzkumum ? K tem 30% by potrebovali získat stredaky a deklarovanym spojenim s bolsany je naopak odpudi. To ani nerikam nic o tragických výkonech v krajskych debatách a vubec praci strany v krajích s chuťovkami o zalobach kvůli kandidatkam. To jako chteji vyhrat volby s kandidaturou Zavadila v Praze, ci s ksichty jako Skromach ? O haskiade a nejednotnosti strany ani nemluve. Wake up.

    Aby predseda vitezne strany, který ma skládat vladu okamzite rezignoval je nesmysl. Stejne tak nejake vyzvy k rezignaci, ci snad puc. V tehle situaci ma byt strana jednotna a pripravovat vyjednani a ne se destabilizovat a uz vůbec destabilitovat pozici volebního leadera, předsedy a člověka, který je kandidat na premiéra. Stejne tak rezignace Sobotky by byl utek od odpovednosti za povolebni vyjednavani, vyraz slabosti a destabilizace vyjednavani. On není v pozici Paroubka. Volby ma zhodnotit az UVV a nakonec sjezd, ale tam musí skládat ucty všichni a ne jen predseda a ne ted. V pripade Sobotky bych rezignoval, az pokud selzu ve sve roli v tom, ze se mi nepodari sestavit vladu. Jinak je to nesmysl.

    Pokud ja budu na druhé strane stolu, chci jednat se sobe rovnym a chci stabilni nevestu, s kterou se budu moci dohadovat na spolupraci na dlouhou dobu. Opravdu nepotrbuju, aby mi nevestu menili, ci by byla uplna neznama a jednal jen s nejakymi dohazovaci, ci nevesta utekla od oltare a davali by mi nahradni. Jako to pak reknu „Panove, vyreste si to, ale sami a beze me. Ja jdu jinam“.

    Volebni neuspech v senatkach a EP muze prijit (a prijde), ale jaky bude a zda to ustoji Sobotka se nevi a dle vesteni z koule se politika delat neda. To at si rovnou v Lidaku zaplati nejakou hadacku z ruky. Nevim taky tu ceskou modu, mit pripravenou kudlicku za zady předsedy při kazdym neuspechu. První je, realne zhodnotit, proc k tomu doslo a pak vyvozovat zavery a ne se hned vzajeme podrezat a vyvrazdit. Sobotka ted klidne muze rici: „Soudruzi, pocitate doufam s tim, ze ted dopadnou pristi volby blbe, ikdyby je vedl Jesus Christ“. Muzou se klidne podrezat, ale nepomuze jim to, spis naopak. Kdo by i byl tim zachráncem, charismatickym, pevnym a silnym leaderem, který by CSSD zase pozvedl ?

 10. XY napsal:

  Ano, je to peklo komentátora za každou cenu ukázat, že je ten nejchytřejší. Někdy je to docela na škodu věci. Že jsou socani svým údajně levicovým expředsedou a vnitřními ponravamai nadlouho poškozeni, o to snad spory vést nebudeme. Mstivost, mocichtivost a nezřízená ctižádost jsou pekelná kombinace. Nicméně, řečeno slovy tatíka starého italského fašouna Maria Appelia (za pravopis neručím) synáčkovi Mariovi, když se někdy v pubertě pokusil o sebevraždu: „Jsou věci, které se buď nedělají – nebo se dělají dobře.“
  Blbci, kteří neumějí ani udělat puč a ještě se trapně vykrucují a lžou, prostě patří na smetiště.
  Howgh. 🙂

  • vrk napsal:

   Uvážil někdo možnost, že se jedná o nutný taneček, aby se pokud možno včas odhalili pro zásadní funkce nevhodní jednotlivci? Ověřilo fungování celků?

 11. Kanalnik napsal:

  Ja bych oponoval v tom, co mel Sobotka delat po oznameni o konani prezidentskych voleb. S tim, ze mel najit nekoho silneho, s tim se da souhlasit, zel, nepovedlo se mu to – je v tomhle slaby, ale otazkou je, jaky mel na to prostor, a neco mi rika, ze i tak by mu Skromachovo kridlo jeho pokusy zamerne sabotovalo stejne, jak se to stalo i s Dienstbierem. Proste stav te strany byl uz v te dobe takovy, jaky byl. Takze druha moznost – stahnout se a predat urad Haskovi. To by ale musel uz dopredu pocitat s tim, ze Zeman vyhraje, a to nikdo v te dobe nevedel – podle meho nazoru postavit svou karieru na de facto vesteni z koule by byla podle meho nazoru vetsi blbost, nez to, jak nakonec postupoval v realu. I kdyz na to svym zpusobem doplatil.

  Co se tyce situace v CSSD ted po volbach – souhlasim se Schlimbahem i Hladisem

 12. jaa napsal:

  Hodně silných slov… ale.. čas ukáže… dobrou

 13. jvf napsal:

  Tak ono je to ještě horší: Hašek s Chovancem si ani nedokázali poslat „notičky“, jak budou lhát. Jako Jihomoravana mě docela překvapuje, že u nás ještě není hladomor, když máme tak schopného hejtmana.

  • Mathias napsal:

   Hlavně že mu tam u vás dali tolik preferenčních hlasů. To musí být hejtman z říše snů.

   • jvf napsal:

    Taky to nechápu, zvlášť po vypráskané koalici s Venclíkovou ODS a poté, co dokázal vystudovat neexistující vysokou školu, což je kousek hodný Chucka Norrise. Ale jako hejtman není zcela neúspěšný, pokud vám nevadí jeho ego, s nímž se neustále cpe na všechny veselice a žranice. Podědil docela funkční byrokratický aparát, který jakžtakž šlape.

 14. Narcis napsal:

  Vy to tu všichni líčíte strašně dramaticky. Reálně si sociální demokrati ve svých orgánech něco prohlasují a pojedou dál. Každý je nahraditelný a kádrů mají dost. Babiš z toho žádnou zvláštní supervýhodu nevydoluje při vyjednáváních o vládě ani v dalších volbách. Bude mít proti sobě zkušený vyjednávací tým a případný pobyt ve vládě mu postupně bude škodit stejně jako ČSSD. Ani ve volbách příštího roku to sociální demokraty do žádných dramatických zmatků neuvede. Mají program hotový, nemusí ho měnit. Jen si po zkušenostech z těchto voleb dají víc záležet na volební kampani. Jestli vůči EU zaujmou poněkud realističtější postoj, mohou docílit i větší zisk než minule. Většina straníků zůstane loajální straně. Ti z nich, co se k současnému dění vyjadřují v médiích, budou příště s touto zkušeností opatrnější a diplomatičtější. V komunálních volbách tratit taky nemusí, i když Babiš v nich možná zaboduje (Je pohodlnější kandidovat za stranu, než shánět podpisy voličů. V městě, kde se angažuji to vidím na Babišovce i Okamurovce s lidmi nyní působícími v jiných volebních stranách.). Voliči v zásadě rozhodují správně a nemají důvod sociální demokraty ještě víc trestat. Na povolební „puč“ brzy zapomenou. Každá ostuda trvá jen 3 dny, mezitím ji udělá někdo jiný. Jen Kosíři si to budou pamatovat ještě dalších 30 let.

  • filas9 napsal:

   ČSSD to jako strana přežije, ale ztráty na důvěryhodnosti jsou už nesmazatelné. Normální člověk na detaily zapomene. Ale stále bude mít asociováno s ČSSD „rozhádaná banda podrazáků“. Pučisty ani hádavce tu nikdo rád nemá. I proto TOP dokázala udržet jakýs, takýs výsledek – na venek je jednotná.

   Osobně věštím ČSSD v následujícím roce hodně nepěkné výsledky. Protože z tohoto se jen tak neoklepe. Lidi si tohle pamatují. DLOUHO

 15. Bob napsal:

  Teď (1 45) to momentálně vypadá na vítězství Sobotky.
  Ale i když vnitrostranickou bitvu vyhraje, co bude dál.
  Dejme tomu, že sestaví vládu…..
  Jaké asi programové body soc.dem. prosadí?
  Jak se budemoci opřít o poslance ČSSD, které patří k Haškovu křídlu(napadá mě paralela s K.Peak, která je ve srovnání s Haškem Panna Orleánská)?
  V učitý čas vytvoří tato skupina druhou stranu LIDEM, tj. účelově se přidají (prohlásí při tom, že nechtějí zradit program….) teď mě nenapadá ke komu, chci jen říct, že Sobotku podporovat celé 4 roky nebudou.
  Nechápu jak (Sobotka a Hašek) lidi, kteří nedělají nic jiného, než politiku mohou takto dopadnout.
  (I když zlikvidovat stranu je určitý majstrštik :-))
  Vládnout bude (doufám) Babiš.
  Ty kecy, že nemá zkušenosti s politikou mě rozesmívají.
  Hašek a Sobotka mají zkušenosti s politikou a co?
  Babiš na rozdíl od nich ( a sspousty politiků) něco dokázal.
  Nevidím důvod, proč by nemohl dokázat něco v politice
  Ještě k Zemanovi.
  Bůh ho trestá tím, že jeho mravní počínání promítá do jeho fyzického vzhledu – který jeho mravní kvality odráží.

  • kočka šklíba napsal:

   Hm vzor USA?

  • kočka šklíba napsal:

   „Babiš na rozdíl od nich ( a sspousty politiků) něco dokázal.“
   Co dokázal? konkrétně.

   • Bob napsal:

    Vybudovat úspěšné imperium.
    Můžeme diskutovat o způsobu atd…

    • schlimbach napsal:

     Nemám nic proti poanu babišovi, ale vše je v životě relativní a záleží od úhlu pohledu.
     Pan Babiš ríd poukazuje na to, kolika lidem dává práci. Přemýšleli jste, kolik lidí muselo o práci přijít, aby své imperium vybudoval?
     Jeho podnikatelské aktivity jsou v přímém rozporu se zájmy společnosti, protože, pokud se má u nás něco změnit, je třeba se vydat cestou decentralizace v mnoha oblastech, což nejen zvýší „bezpečnost“ společnosti, ale dá práci více lidem a umožní řešit problémy tam, kde se rodí – co nejblíže občanovi.

     Uvedu příklad, – obecní pekárny například umožní znovuobnovit krajové speciality, čerstvost pečiva bez chemie, ale co je hlavní, lidé budou mít práci „doma“, ušetří se PHM, čas atd. Podobně můžeme přemýšlet o mnnoha dalšéch činnostech. práce „doma“ v obci totiž vždy přináší, stejně jako na úrpovni celé společnosti multiplikační efekt pro další činnosti. Vyvezte si práci mimo obec, ale potom se nedivte, že můžete jen nadávat. S elektřinou je to to samé. Místo obecních elektráren se má zase investovat do té černé díry v Temelínu? No, investujte. nedivte se ale, že peníze od občanů v obcích jdou skrze účet ČEZ ma Kajmany nebo kam ještě.

     Naši předkové nebyli žáídní blbci, možná by bylo záhodno, kdybychom začali i my přemýšlet tak, abychom dokázali ještě přežít nejen jako individduality, ale aby přežil i náš národ a kultura.

     • Bob napsal:

      Ale to přece Baťa taky připravil spoustu ševců o práci.
      Co se týče těch pekáren, mě by se taky líbilo jíst chutné rohlíky z malé pekárny (mimochodem ty vznikají…).
      Ale pokrok nelze zastavit a ten bohužel přináší velkovýrobu a globalizaci.
      A bohužel musím ještě konstatovat, že s politiky, kteří nečichli k pořádné práci (Sobotka, Hašek, Benda, …….) to daleko nedotáhneme

     • schlimbach napsal:

      Globalizaci nepřináší pokrok, ale globální kapitál, soustředěný v několika rukách. Domníváte se, že jsou pokrokem stále dražší a méně kvalitnější výrobky a služby, že je pokrokem stále častější sociální vyloučení a nárůst chudoby? Že je pokrokem stále více a více upadající vzdělanost a kultura?

      Pokrok je podle mě nárůst vzdělanosti, znalostí, úspěchů ve vědě, technice, znovuobnovení suchovních schopností člověka, více volného času a dostatek ve všech oblastech života.

      S centralizací a automatizací narůstá „nepotřebnost“ lidské pracovní síly, což by v logickém sledu mělo vést ke zkracování pracovní doby a lepšímu využití volného času. Globální pokrok v podání českých primitivů se promítl do vytvoření II. důchodového pilíře, nárůstu nezaměstnanosti a chudoby – možná by bylo fajn dávat si věci do souvislostí …

      Baťa – ano, Baťa byl fenomén, byl schopen zajistit nadstandardní podmínky pro své spolupracovníky – ne pro celý národ … Víte pane Bobe, největším problémem této země jsou skutečně lidé, kteří jsou v čele, nemají dlouhodobé vize ani ty střednědobé, vše poměřují optikou své kapsy nebo stranické pokladny, kteří nemají čas na studium a přemýšlení, proto nás tak snadno zadlužili a nechali zotročit globálním kapitálem. naučili národ akceptovat sebevražedné postupy, které nejsou ani objektivní, ani seslané Bohem, které jsou vytvořené a implementované jen těmi prackami, které drží finanční toky Zěmě.

     • schlimbach napsal:

      Ještě bych doplnil, že budoucnost toho kterého národa závisí také hlavně na tom, zda prospěch individua toho národa je nazíraný optikou prospěchu celé společnosti.
      Ty národy, které mají mprovázán ondividuální profit s celonárodním zájmem rostou (nemyslím jen ekonomicky). Ty, které to tak nemají, umírají … Myslím, že fázi, ve které se v současné době nachází náš národ není těžké zjistit…

     • Řezníček z Brna napsal:

      Schlimbach 7:36
      Píšete o globalizaci, v našem případě neoliberální globalizaci – otázka je, proč se třeba taková sociální demokracie proti této neoliberální globalizaci nevymezuje. Vždyť to by měla být její hlavní ideová náplň, místo toho jen tak kloužou po povrchu a navrhují v podstatě nepodstatné změny. Ztratili punc levicové strany, potěším PetraPavla, jediný, kdo se vymezuje proti globalizaci je KSČM. Možná také proto jako jediná parlamentní strana měla nárust voličů.

    • schlimbach napsal:

     Ŕezníček z Brna:

     KSČM neodporuje globalizaci, bohužel. KSČM se domnívá, že globalizaci můžeme „zničit“ globalizací zleva, což je podstatný rozdíl. Tento názor jsem získal při diskusi s panem Dolejšem.

     Bohužel, lidé těžko přijímají názor, že život není mani levý ani pravý. Je buď smysluplný a naplněný nebo ne. Každý jsme jiný, každý máme jiné priority, očekávání, jiné schopnosti a tím i možnosti.

     Jediným řešením, jak se posunout dále v rámci celé společnosti je nastavení prostředí, které umožní každému jeho individuální rozvoj, na základě jeho svobodné volby, ale zároveň na základě jeho vlastní odpovědnosti. Vše se ale v rámci společnosti musí poměřovat celospolečenským prospěchem, Jako individuum ve svém osomaocení nemá nikdo šanci ani na přěžití ani na duchovní růst …

     Aby to bylo možné, celé hospodářství a finanční toky musí být postaveny na zadání – uspokojit potřeby občana – to je základ. Vše ostatní již závisí na schopnostech a možnostech jednotlivých občanů. Pokud bude systém správně nastaven, ti, kteří budou rychleji „bohatnout“ (nejde jen o peníze a majetek) potáhnou za sebou i růst životní úrovně, vzdělanosti a aktivity i ostatních, národ jako celek se bude rozvíjet ve všech oblastech

     Rozděl a panuj – to je to, co nás ničí. Nejsme schopni tolerovat různost názorů, máme tendence vnucovat druhým své vidění světa jako jediné správné atd.

    • Ernest napsal:

     Řezníčku, problém sociální demokracie je, že by chtěla socializmus, ale s kapitalisty, což je nonsens. Prostě Kočkopes. Chce řešit následky bez toho, aby hledala příčinu.

 16. Bob napsal:

  Ještě dodatek k Babišovi.
  Možná si naběhnu..
  Nevidím žádný problém v tom řídit stát jako firmu…
  Firma potřebuje odborně schopné a loajální vedení.
  Dobrá firma optimalizuje náklady.
  Dobrá firma dbající o svůj goodvill podporuje i ztrátové aktivity,,,,
  Takže (nevolil jsem ho) já k Babišovi upínám své naděje…. a začínám mu fandit.
  A ptám se :
  Komu jinému bych měl fandit?
  Bělobrádkovi? ( sHerrmannem a spol?)
  Němcové?
  Kalouskovi?

  • kočka šklíba napsal:

   „Nevidím žádný problém v tom řídit stát jako firmu…“ už to si myslím je nesmysl, ptz jakákoliv firma existuje aby generovala zisk, pro majitele, nehledě na ostatní, je jen vůli majitele do jaké míry se o něj rozdělí se zaměstnanci, ale nemusí brát ohled na ostatní. Stát není firma, stát je tu pro všechny obyvatele státu, nemůže hledět jen na „zisk!, jeho ziskem je i spokojenost obyvatel, teda i činnosti nepřinášející zisk v podobě finančních prostředků. S Vašimi názory by se dalo polemizovat více, nemám čas, věřím, že další diskutující se tohoto Vašeho názoru chopí lépe.

   • Bob napsal:

    Kočko, souhlasím.
    Když píšu firmu, myslím DOBROU FIRMU, která jak píšu, kvůli goodvillu provozuje i ztrátové aktivity.
    Co se týče toho zisku, tak ten je taky třeba, copak nechceme vyrovnaný rozpočet??????
    Jinak řídit jako firmu je pochopitelně trochu nadsázka a nikdo (ani Babiš) to nemůže brát doslova.
    Ale vezměte třeba takového Baťu.
    Já vím…. vykořisťoval (:-)), ale lidi se pod ním neměli špatně….
    A jak jsem už psal, Babiš už v podnikání dosáhl všeho, tak třeba své angažmá bere jako výzvu.
    Anebo jsem Božena Němcová a Babiš moje paní kněžna….:-)

    • schlimbach napsal:

     Nechci polemizovat s řízením státu jako firmu, i když je to nesmysl. Důležitější je, podívat se na to, jak hnutí vzniko, jak byli angažováni lídři a jaký „slepenec“ tvoří. Zatím je to idylka, ČSSD krvácí – což je ale pro pana Babiše špatně, protože se může stát, že vládní odpovědnost zůstane na něm. To je pro něj podle mého názoru zcela „hrozná představa“ – na to, aby dal dohromady kvalitní tým lidí, které pojí nějakjá idea, za kterou jsou ochotni mnoho obětovat, neměl dost času, stejně jako najít a vyhlásit tu ideu. V momentě, kdy bude třeba řešit problémy v exekutivě, se dá předpookládat, že ten „slepenec“ individualit nebude táhnout za jeden provaz, projeví se totální neschopnost, ne snad proto, že by ti lidé byli neschopni, ale prostě proto, že ty osoby mají každá jiné priority, jiné sociální cítění atd.

     proto babiš nechce do vlády, pro něj je bezpečnější a smysluplnější být v opozici, klást si podmínky a hlavně, mít vždy dostatek času, připravit se, než s něčím veřejně vystoupí nebo než začne nějak jednat.

     Pro ČSSD by bylo ideální řešení, vymluvit se na to, co se stalo s haškovci a vládní odpovědnost nyní odmítnout a jít do opozice, dostat se do pozice se kterou počítá Babiš a nechat ho, ať ukáže jaké jsou výhody „slepence individualit“.

     • Bob napsal:

      S mnohým s Váma souhlasím, ale s tou firmou budu ještě chvíli vzdorovat.
      Mám na mysli FIRMU, KDE SE NEKRADE.
      Ten „slepenec“ je hrozný, ale ty prázdné dunící sudy (Škromach, Zavadil, ….), z jiných stran Lanšádlová, „premiérka“ Němcová atd.,atd. toké nejsou špatné…“-).
      Proto se 20% voličů (já k nim nepatřil, jen se snažím vykřesat jiskřičku naděje) upnulo k Babišovi…

     • Občan napsal:

      Babiše řídí Telička s Klimplem (Bakalu buď taky, nebo se s nimi na řízení Babiše podílí). Obchodně dobře, Babiš je spokojený a nestará se o to, čí zájmy tu vlastně ti dva nebo tři zastupují a prosazují.

      Že by Babiš netušil do čeho leze, tomu nevěřím. A neveřím tomu proto, že působil za bolšána v zahraničním obchodě na docela vysokých postech. Ti, co mu to mimikry zbaštili, zažijí hořké zklamání.

      Ohledně toho, co by teď ČSSD prospělo, souhlas. Ale nestane se to, protože někteří ve vední touží po vládních funkcích tolik, že se nedokáží ovládnout.

     • Občan napsal:

      Bobe,
      žádná firma na světě nespravuje celý stát.
      Firma, pokud se nechce položit, dělá jen to, co vynáší. Nevýnosné bez milosti prodá nebo uzavře a lidi pošle na pracák. Stát tohle udělat nemůže.
      Stát, to je instituce, která musí spravovat své území a celou populaci na něm jako celek bez ohledu na to, co zrovna nese nebo co si přejí investoři. Stát nemůže pustit veřejné zdravotnictví, protože epidemie; nemůže pustit veřejné školství, protože negramotnost; nemůže pustit sociální oblast, protože senioři a kriminalita; nemůže pustit armádu a policii, protože eventuální anexe a opět kriminalita – a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho.
      Firma se o tohle všechno jednoduše nestará, protože na to všecno má stát a obce.

  • Řezníček z Brna napsal:

   Vážený Bobe,
   Píšete komu bych měl fandit? Máte pravdu, strany jsou opravdu úplně vyprázdněné a proto se lidé začali upínat k novým hnutím, které jdou mimo zavedené politické strany. Za to si mohou tradiční strany samy, včetně ČSSD.

   • Bob napsal:

    Neměli byste si udělat na té Jižní Moravě pořádek ?????:-):-))))

    • Řezníček z Brna napsal:

     Bobe,
     To vůbec není problém Jížní Moravy, je jen náhoda, že oba pánové pocházejí z tohoto regionu.

     • Bob napsal:

      ….to byl pokus o vtip (s oprátkou na krku pod šibenicí) :-))

     • jaa napsal:

      No náhoda… nezdá se mi…. Spíš Sobotkova blbost nebo záměr. Proč nekandidoval v Praze. No a hašek, ne rozdíl od Sobotky usáčkovaného v Praze, přece jen něco dělal. A docela slušně i na republikové úrovni…. není třeba zapomínat. Spíš to od Sobotky byla nebetyčná hloupost … ne-li nějaký strach či zoufalost…

 17. Občan napsal:

  Blbství eruptuje v ČSSD už skoro 150 let a erupce nabyly na intenzitě ve 20. letech 20. století.
  Protože nikdy nepochopila, co od ní ti dole očekávají. Nepochopila nebo nechce chápat, že pokud jsou dolní patra odrbávána radikálně, nestačí kosmetika a salonní pseudolevičáctví, ale je potřeba stejně radikálně jednat proti tomu odrbávání.
  Proto se od ní odvrátila polovina členů i voličů ve 20. letech směrem ke komunismu, proto později německá a italská dolní patra hledala záchranu u fašistů. Většina evropských socdem to dokázala nepochopit a jedou si dál po svém dodnes.
  Některé to pochopit dokázaly a země, v nichž působí, jsou ekonomicky a sociálně úspěšné, stabilí a tamní socdem s přehledem vyhrávají volby. Jenže to je právě proto, že tamní socdem dokázali v časech, kdy to bylo třeba, být radikální. Až poté, co se jim podařilo vydrásat sociálno, prosperitu a stabilitu, mohou si dovolit kosmetiku.

  I kdyby se čeští socdem interně upřevratovali, podstata jim bude dál unikat.
  ČR není socioekonomicky ve stavu, kdy by byla namístě kosmetika a snaha dohodnout se se všemi na všem. Ne teď, kdy tu je nejméně 700 000 nezaměstnaných na sotva 40 000 volných pracovních míst; ne teď, kdy tu je minimálně milion lidí pod hranicí chudoby (a to je v ČR nastavena sakra nízko!); ne teď, kdy se hroutí všechny veřejné služby; ne teď, kdy nejsme potravinově soběstační.

  Pravicové a středové strany zjevně prosperitu, stabilitu a sociální smír prosadit neumějí nebo nechtějí. Jejich priority směřují k malým skupinkám, nikoli k většině.
  Socdem to, co je prioritou pro většinu, ignorují a pak jsou hrozně překvapení, že lidé házejí za koblihu hlasy kdovíkomu nebo komunistům. Jenže jim k tomu sami svým ne-programem zavdávají příčinu. Takže to nakonec vyjde nastejno – Hašek, Sobotka nebo Dienstbier jsou salonními pseudolevičáky vzatými přes kopírák a dokud budou ve vedení partaje, programově se socdem nehne. Paroubek jim byl moc levicový a radikální; jenže jako jeden z mála chápal, co se od ČSSD očekává. Dtto Špidla – sice není radikální, ale má sakra jasno v tom, co je pro lidi dole podstatné.
  Lidé by socdem dokonce klidně i tolerovali Urbany, Chovance, Zgarby a Hašky, kdyby to byla drobná daň za stabilní, prosperující a sociálně přátelský stát. Ale nemohou je tolerovat, pokud se ukazuje, že socdem jde jen o pašalíky a ne o dolních deset mega.

  Já jsem nad socdem zlomil hůl. Nerad.

  • Řezníček z Brna napsal:

   100% souhlas s občanem!!!!

  • vlk napsal:

   Ach tak! Konečně se mi rozbřesklo! Ze soc dem se měla stát KSČ a bylo by všechno v cajku! Tenkrát v roc e 21… Jojo. Tak to nemám slov! Aby hrdinně to dovedli k Jakešovi! No možná ale už za I.republiky k hladomoru! Podle ukrajinského vzoru.
   Mimochodem, když už jaksi píšete o dolních patrech v Itálii a Německu, tak dvě perličky.
   Kdysi s e mi dostala do ruky čísla Rudého práva po podepsání paktu Molotov -Ribentropp. Měl jsme je jen na chvilku.A bez možnosti kopírovat! Což je velká škoda a do teď toho moc lituji. Čeští komunisté jsou tam vyzýváni, aby pohlíželi na německé vojáky v protektorátu jako na soudruhy ve zbrani.
   Toť poznámka první.
   Poznámka druhá.
   V instrukcích NSDAP pro získávání nových členů bylo uvedeno, že lze za členy získávat bývalé příslušníky komunistické strany, ale nikoli sociální demokracie.
   Ty první proto, že jsou disciplinovaní a je u nich značná pravděpodobnost, že budou poslouchat vůdce bez výhrad. Ti druzí toho prý nejsou schopni.
   Takže tak!

   • Občan napsal:

    Račte si připorozebrat volební výsledky socdem v C&K, Československu a v ČR za posledních sto let a třeba pochopíte.
    Od neúspěchu k neúspěchu, od menšího zapomnění k většímu a zpět. Sto let přežívání u parlamentních korýtek a víc nic. V nejlepším případě poslušné plnění programu pravicových „koaličních partnerů“ v období po plyšáku.

    Ke zbylému Vašemu výronu se vůbec nehodlám vyjadřovat, protože to je skutečné dno.
    Ale přece jen něco – zatímco komunisty likvidovali nacisté s celými rodinami bez zaváhání, socdem a „brkounské“ bafuňáře si pěstovali jako prominentní rukojmí jak v Malé pevnosti, tak v Dachau, Buchenwaldu a dalších koncentrácích. Což o lecčem vypovídá.

    • vlk napsal:

     Ale ale! To jsou věci! Myslíte, že je vozili po Praze po večerech a ukazovali jim, jak je Praha krásná? Aniž bych se chtěl Fučíka dotknout! Vážím si ho.
     A že vy považujete fakta za dno, je váš problém, nikoli můj! Nemohu z a to, že vám prokázané skutečnosti nevoní! Dno jste vy.
     Předpokládám, že zpochybníte i to, že Stalin dal po podpisu zmíněného paktu okamžitě internovat i celé tehdejší vedení DKP v Rusku.
     A že zpochybníte i zmasakrování těch, kteří se v soc d em postavili proti slučujícícímu sjezdu s komoušem v procesech a dalších následných postizích. A Laušmana, který jen tak mimochodem rozhodl o ˇÚnoru ve prospěch KSČ taky neodvlekla z Vídně StB a on nezemřel v kriminále! Jistě pro vás je i tohle dno soudruhu občane.

     A že plnila soc dem pokyny pravicových partnerů.? No vy jste přece obhájce Zemana! Tak si to vyřiďte s ním. On vyměnil beztrestnost pro modré velkozloděje za hlavní vchod Strakovky!
     Jen nechápu, když je tohle dno, co tady ještě pořád hledáte!
     Naprosto vás nebudu postrádat.

     • Anonymní napsal:

      Fakta?
      Za ta nepovažuji útoky ad hominem a zuřivé běsnění.
      Co dělali nacisté s komunisty, vím z vlastní rodiny. A to byl děda totální čudla.

      Že sociální demokracie nestojí dlouhodobě jako POLITICKÁ strana ani za zlámanou grešli, je fakt, se kterým jakékoli vztekání se nenadělá nic.

      Snad jste již dokázal postřehnout, že Vás neoslovuji. Reaguji na příspěvky v diskusi -vždy slušně a věcně.
      Buďte tedy tak laskav a chovejte se stejně.

     • Občan napsal:

      Pardon, zapomněl jsem se přihlásit – Občan

     • vlk napsal:

      Občane
      ano, jsou to fakta. S tím nic nenaděláte. Ž epro vás jako bolševika soc d em za nic nestojí, mne nepřekvapuje. Jste věren zásadnímu projevu jistého Klémy, co měl pod čepicí, který jim tehdy oznamoval, že jsou pro něj sociálfašisti a že se učí do Moskvy je věšet. Je potřeba konstatovat, že Kléma dodržel své slovo. věšel dokonce i ženské.
      Vašeho dědy je mi líto a má můj respekt. Jenže mně jaksi vylítla komínem celá část rodokmenu.A nebyli komouši. Asi tak 49 lidí. Ale nevím to určitě. Mohlo jich být totiž víc.
      Kázání o formální slušnosti si nechte od cesty. Někam jinam. Já na tohle neslyším.
      Buďto dokážete , že jsem psal ad hominem a to dříve než vy nebo se sbalte a už se tady neukazujte. Už jednou jste měl žlutou za osobní nájezdy. Smázl jsem ji. Podruhé už vás šanovat nebudu.
      To se nijak netýká vašeho názoru na soc d em. Nejsme jejím členem a po posledních událostech už ani sympatizantem. NA názor máte právo.
      An kázání morálky nikoli.
      Vyjádřil jsem se jasně nebo potřebujete ještě cosi objasnit?
      Až někdy budete mít jasnější chvilku a budete chtít podumat nad tím, proč bolševik je prostě pro řadu lidí nedělatelný , tak si zkuste promítnout do toho například svoje příspěvky.
      naše rodina si s bolševikem užila. Ale ve srovnání s jinými to zas až tak nic zásadního nebylo. Strejda , důstojník, tak ten konec konců dostal od Klémy na poslední chvíli milost a nakonec i přišel předčasně domů. Když už měl rakovinu. Nás odvezli jaksi během 24 hodin do jakési polorozpadlé haluzny u Podbořan. byli mi 3 roky.
      Ale nakonec nám dovolili se vrátit zpět do Plzně. Mně a tátovi už za 4 roky a Mámě o dva roky déle. Dokonc ei soudruh dovolil, že jsme mohl vysudovat. Viděno zpětně, víc e kladů než záporů. Proto jsme já, na rozdíl od vás, vyzvat lidi před volbami – když nemůžete volit socana, dejte holt to bolševikovi. Vy a vám podobní něčeho takového NIKDY nebudete schopni.A to mi chcete kázat morál.
      Takže se milý Občane sbalte a jděte mezi vám podobné. Nebo se prostě smiřte s tím, jak to na Kos e chodí. Je teď vše jasné?

     • jvf napsal:

      Nemyslím, že by mělo smysl ztotožňovat dnešní ČSSD s tou předválečnou. To jsou úplně jiné strany, v úplně jiných podmínkách. Proto jsem kdysi fandil Zemanovi, že odstavil Horákovo křídlo exilových nostalgiků. S nimi by se ČSSD stala stejně okrajovou stranou jako národní socialisté (kteří byli počátkem devadesátých let mocní a bohatí a psotupně vymizeli do ztracena).

 18. zemedelec napsal:

  Pane Vkl.
  Naprosto souhlasím.
  Už jsem něco napsal včera.Babišovci je jen další projekt mafiánů ala VV.Jenomže to dopadlo jinak,nebude se rozkládat ANO,ale jiné strany a ČSSD je toho důkazem.Lidovci jsou neškodní,ti budou jenom zametat stopy.Tady dávám velkou vinu Haškovi,jestli si naběhl,nebo to sám inicioval nevím,ale tak amatérsky postup nepochopím.Každopádně je ČSSD rozpolcena,což se projeví na práci v parlamentu,komu to bude vyhovovat,víme.

 19. Marek napsal:

  Za tzv. „pučem“ stojí Zeman – Kasparov české politiky. Mám dojem, že věděl, co Sobotka po útoku (ne)provede. Cíl: poškodit co nejvíc tvář socdem. A uchechtává se nyní stejně jako p. Paroubek… Vidím to na menšinovou vládu ČSSD+lidovci s podporou ANO. Zlaté Rakousko!

  • vlk napsal:

   Marku, Zeman a Kasparov? O tom si přečtete zítra. Ten článek už je naložený v zásobníku.

 20. Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

  Vlku, tak podle Tebe ta současná hanebnost v ČSSD je výronem okamžitého blbství.
  Co mi vadí na současném Česku a také na Tvých hodnotících soudech je, zaprděné soustředění se na žabomyší hemžení v Česku.
  Já bych řekl spíš, že to čeho jsme nyní svědky, je jen souběhem dlouhodobých obecných trendů v české společnosti a politice a jak jsem napsal v nedávné diskusi, důsledkem naprostého nedostatku vůdčích charismatických osobností v celém politickém spektru.

  A ještě jsem dodal, Róberta Fica můžeme Slovákům jen tiše závidět.
  Protože Róbert Fico by se nenechal ovlivňovat prezidentem, nepovolil by rozhádanou stranu, která neví co chce. On je vůdce evropského formátu, v Evropě známý a respektovaný, stejně jako členové jeho týmu.

  Takže …. jak jsem také napsal, zakomplexovaný introvert Sobotka dávno na předsednické židli neměl sedět. A Hašek ? Jen o něco lepší, ale také žádný lumen. No a ti co se točí kolem nich, Škromach, Dienstbier, Chovanec, Zaorálek, děs a hrůza. Jakou mají evropskou praxi ? Kdo je kde ve světě zná ? Třetiligové nuly.

  Jenže, za výběr štábních důstojníků VŽDYCKY může vrchní velitel !

  Takže to, že vznikl tlak na odchod Sobotky bylo logické, avšak provedení, to s Tebou souhlasím, idiotské. Avšak co čekat od třetiligových evropských nul ? Je to jako když by hrál Bayern s Příbramí. Viktorka dostala 5 a ani nevystřelila, Příbram by odešla s 15 a byla by ráda.

  Naříkat nad situací v ČSSD ? A co ostatní strany, vždyť je to úplně stejný blivajs, včetně ANO.

  Prostě a stručně řečeno s rysem Ostrovidem, Česko nemá drajv, esprit, nemá koncepci, ani světově rozhleděné a vzdělané lidi . Čím to ? Také jsem to nedávno napsal. Jsou období v životě národů, kdy jde za sebou smůla s nouzí a když se k tomu ještě přidá blbost vůdců, padá národ do známých 7 let hubených. Jenže za faraóna pak přišlo 7 let tučných. U nás už 24 let ZEMĚ NEVZKVÉTÁ, ale jasně upadá. Upadá v mezinárodním srovnání. Antikomunističtí primitivové jásají nad plnými krámy banánů, ale protože jsou analfabeti, neumí se rozhlédnout po světě a přečíst si statistiky, ze kterých by se dozvěděli, že dříve rozvojové země nás za minulých 24 let vlády Pravdolásky a Penězažnaprvním místě dávno předběhly. Nebylo to způsobeno jen absencí drajvu, ale také tím jak byla falšována minulost jakou jsme si na základě falešného obrazu historie zvolili cestu a jak tu „politické elity“ řádily a jak jim to „elity intelektuální dovolily a ještě jim tleskaly“.

  Ono totiž jedině srovnání se světem může dát odpověď na otázku zda vzkvétáme, či upadáme.

  Takže co s tím ? A nejen v ČSSD ? Katarze podle pravidel tragédie nastane až budou složeny oběti. A to ještě možná. V současném Česku vidím ty oběti, které teprve nastanou, vidím zbídačeného otrhaného Leara, ale za nimi nevidím nikoho, kdo by byl schopen cosi změnit.

  Na rozdíl od Vlka jsem si jist, že prezident nastoupil do úřadu nikoliv proto, aby se ČSSD pomstil, ale aby ony šílené věci napravil, Obávám se, že sám samojediný s českou mizérií, kterou zdědil, nemá šanci výrazně pohnout.

  • vlk napsal:

   Laco
   nemám dostatečně kvalitní připojení a ani dost času, abych tu snůšku nesmyslů vyvracel jednu po druhé.
   Jen třeba k tomu Ficovi. On by v Čechách žádný extra výsledek také neudělal. Protože tady existuje KSČM, která na Slovensku neblokuje skoro 20% hlasů. A nebyl to on, kdo ji zlikvidoval. O to se postarali dávno před ním Weissové a Ftáčníci a tak podobně.
   A kde rozcházíme naprosto zásadně je role Mlhy. Počteš si o něm zítra . A fakt s e ti to nebude ani trochu líbit.
   Ale třeba mi nakonec odpovíš na otázku, kterou neumím rozřešit a která mne děsně zajímá:
   Co myslíš, bylo to Haškovo řeznické komando, které iniciativně na schůzce se Zemanem nabídlo, že sejmou Sobotku nebo to byl Zeman, kdo si je pozval a sdělil jim, že to mají udělat? \Co je podle tebe pravděpodobnější?
   Ber jako prokázaný fakt, že Mlha o tom věděl předem, viz jeho vyjádření pro Moravce a že ta schůzka opravdu byla. To mám už ověřené.

   • zemedelec napsal:

    Pane Vlk.
    Jak poznamenal Chovanec,ta schůzka byla plánovaná ,jak píše 4dny předem,přitom žádný nevěděl,jaký bude výsledek voleb,už tady lze vypozorovat nějaký úmysl ,také podle toho kdo byl pozván.To že Hašek a spol nerozpoznali,že se může jednat o rozpolcení strany a tím vlastně,dát do ruky Babišovi všechny trumfy,poškodily nejen sebe,ale stabilitě na politické scéně.

    • vlk napsal:

     Ano. Jenže pozvánky posílal Zeman! A myslíte s i, že ten nevěděl, co od nich bud e chtít předem? Nezávisle na výsledcích? Když každému , kdo si dělal soukromé odhad y muselo vyjít, co všem tipujícím na Kose? Že 30, neřknu li 33% hlasů pro soc d em je nesmysl? Na Kose není v tipovačce jediný, kdo by s e téhle hranici přiblížil. A je tam jen pár těch, co odhadovali těsně nad 25%. Takže Zeman tohle odhadl také. A podle toho si asi připravil témata. Leda, že by je pozval na ochutnávku čerstvých šarží slivivic, co mu jistě také poslali od leckaď.

     • schlimbach napsal:

      Je celkem jedno, kdo poslal pozvánky. Důležité je, že nebyl pozýván předseda strany. pokud pozvánky poslal pan prezident a na předsedu zapomněl, je to špatně. pokud se pozvali pučisté, měl je pan prezident vykázat, když přišli bez předsedy strany. Taková prasárna, která se zde odehrála se ve slušné a čestné společnosti nedělá. Tolerovat tezi, že politika je svinstvo mohou pouze lidé, kteří mají takový charakter. politika musí být věc veřejná a svinstvo v ní nemůže mít místo,l pokud chceme, aby se naše země rozvíjela a měla nějakou budoucnost. Nic dlouhodobého a pozitivníého není možné postavit na lži, klamu a svinstvu.

     • Lex napsal:

      Příteli Schlimbachu,
      to, co píšete o politice, jsou jen a jen ideály. Realita je někde úplně jinde, což vy samozřejmě dobře víte. Nikdy v historii se politika neodehrávala veřejně. Ani to nejde. Ta řešení, ta rozhodnutí, ty programy musí někdo připravit, získat pro ně podporu a teprve pak je schvalovat. Politika se uskutečňuje primárně v příšeří kanceláří stranických centrál (od té ústřední po poslední vesnickou). Veřejná je už jen vnější slupka realizace politiky, protože skutečné toky té realizace se jako ousideři nikdy nedovíme – a často se o nich nedoví i značná část insiderů.
      A veřejné jsou primárně dopady té politiky. Samozřejmě ty negativní. Pozitiva si vždy někdo dokáže „zesoukromničit“.
      Nic si nenalhávejme!

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

    Vlku,
    KSS na Slovensku celkem plánovaně zanikla, protože neměla oporu ve slovenské politické tradici. Je tam jakási zbytková KSS s podporou 0,00 % nic. Tam má místo když už tak historicky ještě z dob Uherska soc.dem.
    Nicméně, vedení i elektorát KSS přešel do SMERU soc. dem. a co se změnilo v chápání této “ reformované KS“ ? Vůbec nic. Pravicové a středové strany jim ( Smeru ) stejně nadávají do komunistů a odmítají jít s nimi do koalice.
    Takže to slavné volání českých dobráků, aby už se konečně KSČM obrodila a stala se „moderní evropskou levicovou stranou“, je jen velké pokrytectví pravice a neznalých střeďáků jako jsi ty, kteří o Slovensku vědí jenom to, že tam rádi vaří bryndzové halušky a v lesích běhají medvědi.
    U nás by to bylo stejné, pokud by teoreticky KSČM splynula se soc. dem., neměla by pro střed a pravici taková soc. dem o nic větší koaliční potenciál než teď.

    Vůbec mě nezajímá, zda prezident nějakou schůzku organizoval čili nic. Jak jsem napsal, je to jenom žabomyší válka a podstata problému je jinde. V dlouhodobém marasmu české společnosti a v něm marasmu politických stran a osobností, které si nevidí dál než na špičku nosu, natož kousek za hranice. Mezi nimi je prezident jako jednooký mezi slepými králem.

    • vlk napsal:

     He he he.
     U nás prostě KSČM je fenomén, který vždycky odčerpá hlasi jakékoli jiné levici. A její koaliční potenciál osciluje okolo nuly nebo max. Jedna. Zatímco ANo má dnes koaliční potenciál nejméně 4 ,a v brzku bude jistě 6. Takže tvé sny o tom , jak by to tad y nějaký Fico zmáknul , jsou jen tvoje sny.
     A ta otázka, co jsme ti položil, tak ta je sakra důležitá! Protože ukazuje , že Zeman žádný jednooký král není. Ale jen sebestředný narcis, který kvůli osobní pomstě je schopen dostat stát do chaosu. Zítra si přečteš daleko více a vůbec se ti to nebude líbit.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      A pořád ten kolovrátek budeš točit a pořád dokola. Tak znovu a naposledy, pokud by se KSČM rozpustila a stejně jako na Slovensku přešli kádři i elektorát k soc. dem. nic by to nezměnilo na koaličním potenciálu takové levice. Byl by nulový, pokud by taková strana měla méně než 50 %.
      No a protože na rozdíl od Fica a jeho družiny, jsou čeští soc. dem. kádři o dvě ligy intelektuálně níž, to co Fico na Slovensku by nedokázali.

      Tvá nenávist vůči prezidentovi mě nepřekvapuje a zaslepenost s jakou proti němu útočíš je jen důkazem, že nejde o objektivní jeho hodnocení. Pro mne má tato část Tvých článků nulitní hodnotu, asi jako když čtu Steigerwalda, nebo Zlámalovou.

     • vlk napsal:

      Omyl Laco, omyl. Pokud by zde byla strana s nějakými 40% hlasů, byla by dominátorem na politické scéně. Ano, lze proti ní psotavit širokou koalu všech zbylých stran jako to na Slovensku zkusila Radičová. Výsledkem ovšem je rozčarování středových voličů z téhle věčně se hádající bramboračky, takže ten , kdo nesestavoval vládu na 40% jich v dalších volbách má přes 50% a ti co stáli proti němu jsou v totálním rozvratu. Takhle to funguje milý Laco!
      Ale s komouši, kteří blokují věčně 20% mandátů a stranami , které prostě s nimi nepůjdou, vyjma socanů, platí axiom 101. Bez výjimky.

     • vlk napsal:

      A že má pro tebe část mých článků nulitní hodnotu? Nepřekvapuje mne to. Ale já si Laco, na rozdíl od tebe mohu dovolit ti dát k disposici prostor na Kose, jakkoli s obsahem toho,co píšeš, dost často nesouhlasím. Prostě moje chápání politiky umožňuje publikovat i jiné vidění světa, než je to mé. Protože kdybych s e uzavřel do své ulity , tak by to zlikvidovalo mou vnitřní svobodu. a činím tak přesto, že že vím, že pravověrné ani jejich zrcadlový obraz nalevo o ničem nepřesvědčím. Oni mají své za živa svaté a a basta. No zítra se ti to fakt nebude zamlouvat!

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      Ale prdlačku švagrová ! Radičová padla proto, že se všichni náčelníci pravice včetně ní samotné zapletli v kauze Gorila s Pentou a to vzbudilo takový odpor, že už dál vládnout nemohla. Tím byla situace pro Fica výjimečná, těžko přesně v Čechách opakovatelná. Ale náhoda přeje připraveným.
      A 40 % pro ČSSD u nás ? Bylo by to to stejné jako kdyby neměla nic.

      Pouze teď a jenom nyní to něco může, MŮŽE znamenat, protože je tu Babiš, o kterém ale, jako o politikovi, nikdo nic neví. A tak za chvíli může být všechno úplně jinak. Neřízená střela, on je děs pro jakoukoliv koalici, asi nebude mít lustrační prověrku, u slovenského soudu už jej grilují, navíc by postem ministra financí, který chce vykonávat vzbudil nenávist svých byznysových konkurentů. A nikdo jiný s pořádným počtem křesel s ČSSD do koaly nepůjde.

      Zase jsi vedle jak ta jedle.

     • vlk napsal:

      hehehe!Radičová padla při hlasování ve slovenském parlamentu ohledně přistoupení k eurovalu! Mám dost dobrou paměť a tohle jsme také viděl na vlastní bulvy na STV. Takže tu o té rudé Karkulce, jo Laco?

     • Ernest napsal:

      Vlku, nemáš pravdu. KSČM NEODČERPÁVÁ hlasy levicových voličů, ona je prostě MÁ. A zapomínáš. Už jednou mohl mít Špidla většinu s KSČM, ale on raději zvolil koalici s lidovci. Také na to dojel. Tak KDO odčerpává hlasy levicových voličů? Je toprosté. ČSSD má LEVICOVÝ volební program, který ale NECHCE uskutečnit. Proto ty koalice s pravicovými stranami.

     • vlk napsal:

      Ne já nezapomínám!
      špidla prostě tehdy s komouši jít nemohl. Byl soc d em odepsal. Bylo příliš brzo po Listopadu.
      A KSČM naprosto nemá a nebude mít koaliční potenciál. Jedině se soc dem. S nikým jiným. Její hlas y jsou prostě mrtvé, pokud nedají 101 s oranží. Jednoduchá matematika.

    • Kchódl napsal:

     Pane Ernest,
     přesně tak. Stejně tak měla ODS slušný středový, v něčem pravicový program (v jiné zemi by byla za standardní sociální demokracii), ale NECHCE ho uskutečnit. Takže nastoupila TOP09 s klerofašismem – který uskutečňuje. Právě teď provádí rozvrat a psycho operace, v další fázi bude policie a skončí to tanky a Frankem, s žehnáním flanďáků „našim zbraním“, až vyberou toho Franca nebo Pinocheta ? V zájmu stability, národa a nás všech ?

   • Lex napsal:

    Vlku,
    vůbec bych si nedovolil tvrdit, že Zeman je v celé věci nezainteresovaný. Ale co si tvrdit dovolím a co prostě neustále nebere dostatečně v potaz většina komentátorů, je fakt, že ČSSD rozpolcena prostě je už dvacet let, ať byl Zeman jen předsedou strany či současně i premiérem, nebo byl jen jezevcem na Vysočině, anebo „jen“ prezidentem. Prostě, byl to Zeman, kdo ČSSD vytáhl po Horákovi z nicotnosti a dovedl ji na piedestal. „Jeho“ ČSSD má stále hodně příznivců, možná dokonce víc, než kolik ji měli kdy jeho následníci. Zkrátka ti Zemanovi příznivci jdou SVOU cestou, a i když za Špidly, Grosse, Paroubka (tam to šlo samo), a tím spíš za Sobotky se sklonili k tzv. „jednotě“ strany, vždy těmi Zemanovými příznivci – přesněji sociální demokraté v intencích, jak stranu vedl Zeman – byli. Těžko říct, kdo má pravdu, zda ti – podle Paroubka Einsteini, nebo „zemanovci“. Takže – dva proudy v ČSSD je neoddiskutovatelný fakt, a to, co bylo na socdem falešné, byla ta navenek deklarovaná jednota (ještě přesněji – program byl a je jednotný, jen názory na to jak a s kým ho uskutečňovat, se liší – i když, možná, i ten program by byl poněkud jiný, kdyby zemanovci na sjezdu – Hašek – získali předsednický post ve straně).
    Jak dlouho to ještě mohlo trvat, než dojde k rozkolu?
    Mělo-li k němu dojít, je naprosto nejlepší příležitost. Vítězství ve volbách s naprosto nejnižším volebním výsledkem a jen padesáti mandáty, znamenající v případě převzetí vládní odpovědnosti v koale nebo s podporou subjektu(ů), proti kterému byly VV něčím jako zavedená tradiční politická strana, neodvratný krach s dlouhotrvajícími a kolosálními důsledky z hlediska důvěry levicových voličů a s týmiž důsledky pro levicovou politiku jako takovou.
    Je možné, že „zemanovci“ opět stáhnou ocas a zdekují se pod střechu „jednoty strany“.
    Což by byl pro budoucnost, myslím, docela malér.
    My totiž naprosto netušíme, jakou story „vzbouřenci“ se Zemanem spřádali.
    Myslím, že ti, co si myslí, že Zemanovi a jim šlo „jen“ o eliminaci Sobotky v rámci Zemanovy pomsty, aby Kramářovu vilu mohl obsadit Zemanův příznivec, by potřebovali hodně dioptrií do svých brýlí.
    A zatím to tak vypadá, že tak to vidíte (tj. „nevidíte“) všichni.
    Ale je také možné, že jsem naivní já.

    • vlk napsal:

     Lexi
     na roli Zemana v soc dem nemáme my dva žádnou šanci s e shodnout! To je zjevné.
     Píšeš, ež Zeman vytáhl socany z nicoty. Číselně je to rpavda. Ale on by to byl na jeho místě v roce 96 a 98 dokázal každý, trochu schopný šéf téhle strany. Paroubek určitě. Který s e Zemanem v roce tuším 92 prohrál jako zástupce Horákovského křídla.
     To potom bylo rozdrceno a fakticky vyhnáno ze strany. Tam potom, žádné druhé křídlo neexistovalo. A neexistovalo fakticky až do roku 2002. kd ys e Zeman dobrovolně a proti přání členů vzdal vedení a odešel do penze. Důvod je jasný. Očekával porážku ve volbách a chtěl, aby si to vyžral někdo jiný. Takže Špidla. Ale ten dokázal porazit proti očekávání Klause.
     Druhé křídlo vzniklo až následně. – když Zeman odešel.
     Zeman díky své nabubřelosti a narcisismu si během svého šéfování urážkami a kauzami typu Olovo fuj!! vytvořil spoustu nepřátel. Kteří mu to logicky spočítali v prezidentské volbě. Al e já nezapomínám na jeho prazvvláštní kličkování, když vyhrál kandidátní volby na to aby byl prezidentem za soc d em a on si stanovoval různé nesmyslné podmínky. Například, že nepůjde hned do prvního kola! Tam musel Bureš! do dnes jsem nepochopil, jaký k tomu měl důvod. Kromě toho,a by ukázal, že nad něj není.
     Takže šel až do kola druhého. Jenže to už bez hlasů lidovců nemohl vyhrát a ti řekli, že mu je nedají! Z jednoduchého důvodu. Protože Pithartovi scházelo snad 13 hlasů , aby v prvém kole byl prezidentem on. A ty nepřišly, protože nadkritické množství soc demáků chtělo umožnit Mlhovi , aby kandidoval. Tady nastal rozkol ve většinovém táboře. Za který si mohl Zeman sám. Bez lidovců nikdy neměl šanci.
     Následně trapně prohrál, když tedy už šel do boje a utekl z Hradu jako uličník!
     A tím vzniklo zemanovské křídlo v oranži. On potom škodil vytrvale deset let. Tohle je ta pravá story o křídlech a štěpení socialistů!
     Že netušíme jakou story vzbouřenci s e Zemanem spřádali? Ale vždyť jí právě žijeme!
     Zeman je pro mne obrovský průšvih! věděl jsem to, napsal jsem to a proto jsme nešel k druhému kolu prezidentek. Dobře jsem udělal. Teď bych se hlas Zemanovi musel fackovat každé ráno. Swarze jsem volit nemohl. Zemana také ne.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      až do roku 2002. kdy se Zeman dobrovolně a proti přání členů vzdal vedení a odešel do penze.
      Ale houby Vlku, Zeman byl konsolidací ČSSD a ekonomiky ČR totálně psychicky a fyzicky utahán, vůbec jsem se mu nedivil.

     • Lex napsal:

      Vlku,
      není důležité jestli se shodnem, rozdíl mezi námi ve vztahu k Zemanovi je ten, že Zeman pro mě neznamená nic – ani + ani mínus, kdežto pro tebe je to nepřítel.
      Pokud jde o prezidentskou volbu Zemana, je to, co píšeš tvoje stále opakovaná mantra – a já přiznávám, že jsem to podrobně nestudoval, třeba máš pravdu, že Zeman neměl šance na zvolení. Tím hůř pro podrazáky. Protože kdyby mu hlasy jako svému kandidátovi, který zvítězil ve vnitrostranickém referendu, dali, nic neriskovali. Jenom by se nestali světovou raritou – něčím jako exponátem do panoptika, něčím, co by mělo být zapsáno v knize páně Guinesse.

     • vlk napsal:

      píšeš pro podrazáky? Kdybys byl na místě Buzkové a vyplavala kauza Olovo, tak ty bys mu hlas dal? Kdysi jsme měl opravdu významný drát do Liďáku. Jeden z nejvýznamnějších vůbec. Takže jsme slyšel story o tom, jak tam byli lidé uráženi a ponižováni. Soustavně.
      Existuje například pěkné video natočené ČT. Jak bylo, ještě za Zemana předvolební shromáždění kdesi na některém velkém nádraží. Socani měli stánek na peronu. Pohybovali se na jeho hraně. Zaorálek stál vedle Zemana. a udělal špatný krok dozadu a spadl do kolejiště. Zeman to viděl. Ani se nepohnul. a ještě se usmál. Normální lidská reakce je otočit se a toho nešťastníka okamžitě vytáhnout! Viděl jsem jej na vlastní oči v televizi!
      netuším, jestli má být v knize rekordů nezvolení Zemana prezidentem – ono to orpavdu nešlo, ale docela jistě by tam mělo být současné pučistické odstřelení svého předsedy. V režii prezidenta.

     • vlk napsal:

      Ano ALco, byl totálně zdevastován a proto hned chtěl dělat prezidenta! Tak teď tu o Smolíčkovi! Nebo spíš o Rudé Karkulce. Barva ideově sedí a je tam zlej hloupej vlk

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

      Vlku, dělat prezidenta a povalovat se v Lánech, nebo předsedu vlády a současně čelit hospodářské krizi a pádu bank, je fakt něco jiného. Ale Ty bys zvládl obojí, že ?

     • vlk napsal:

      Ach tak,
      konečně to chápu! On je Mlha jen kladeč věnců, co se hodlá vále jen tak v Lánech! že mi to hend nedoklaplo! Jsme fakt na šrot…. 🙂 🙂 🙂

     • Kchódl napsal:

      Že by na místě Zemana pozvedl ČSSD kdokoliv ?
      Ale byl to Zeman, víte ?
      🙂
      Připadá mi to jako hádka o tom, že Illiadu a Odysseu nenapsal Homér, ale jiný Řek téhož jména.

      Zeman nesl na zádech celou zemi několik let, provedl konečně něco s ekonomikou (ono Clintonovo „Ekonomy, fool“) a za to obdržel hovnopalbu od nýmandů ze všech stran. Která trvá dosud.
      Docela chápu, že byl po 5-ti nebo kolika letech psychicky a fyzicky zcela na dně, musel si prostě dobít baterky. Nebo umřít. Sám jsem několikrát v životě (v mnohem menším, nebyl to ani okresní přebor, jen lokální kmen, dá-li se tak říci) založil, konsolidoval, provozoval a dělal několik let něco (firmy) a po 5-ti letech jsem byl zralý na LDN, blázinec, klášter, „stát se voličem Sládka“ a všechno dohromady. Takže se Zemanovi nedivím, není robot, jen člověk.
      Očekával bych, Vlku, s Vašimi pracovními zkušenostmi, že právě tento aspekt skutečnosti budete chápat nejlépe.

     • vlk napsal:

      Co ode mne očekává někdo druhý je věc toho druhého. Nikoli moje. A ujišťují vás , že sám jsem řadu dělal 15 hodin denně. Soboty neděle včetně. Jako zaměstnanec.A totéž u dovolené, kdy jsem seděl u počítadla, odpovídal na maily, , řešil přes mobil urgentní případy a 2x za týden o té dovolené odjížděl na služební jednání. Takhle to bylo skoro deset let.
      takže vím o čem to je. A nehroutil jsem se z toho. Stejně jako Zeman ne. Kupodivu v půlce 2002 byl tedy na šrot, že nešel do dalších voleb, ale v začátku 2003 už byl zase ready pro roli prezidenta. Zvláštní. Připomíná mi to naši Betynu u dnešního oběda. To je voříšek, abyste věděl.
      Měli jsme zapékanou brokolici. Jako vždycky loudila. takže dostala také svoji porci. Jak jinak.
      Noa právě to dopadlo tak, že z té zapékané brokoli vyžrala všechny kousky buřta brokolici tam nechala. Osvědčila stejný instinkt jako Zeman v roce 2002/03. Uvážím li, že jd eo křížence pudla a . no prostě to nevím, tak se Zeman tehdy moc nevycajchnoval, co říkáte?

  • Kchódl napsal:

   Super, díky za Vaše slova.

  • Rys Ostrovid napsal:

   Pán Vlk, pán Grossling, priatelia (ak vás tak môžem osloviť), skúsim trošku objasniť niektoré veci, o ktorých diskutujete, aj keď budem trochu tápať, lebo sú to už deje dávnejšie…

   1) KSS, ak si to dobre vybavujem, teda Komunistická strana Slovenska, sa už v roku 1990 „transformovala“ do strany SDĽ (Strana demokratickej ľavice). Myslím, že tam vtedy prešla len časť členov KSS. Táto strana bola v bloku spolu s HZDS a SNS pri vyhlásení Deklarácie o zvrchovanosti Slovenska a prijatí Ústavy SR. Avšak do vlády sa dostala nakrátko až v roku 1994, kedy po „puči“ na V. Mečiara (áno, aj na Slovensku sme mali puč 😉 ) sa dostala na pol roka do vlády spolu s Demokratickou úniou a Kresťansko-demokratickým hnutím. Na celé vládne obdobie sa dostala do vlády až v rokoch 1998 – 2002 (1. vláda M. Dzurindu) spolu s pravicou a túto vládu neprežila. Nezískala ani 5% a v roku 2004 sa zlúčila so Smerom R. Fica.

   2) Pád vlády I. Radičovej v jeseni 2011 bol výsledkom niekoľkých faktorov (podľa mňa). Vnútorné prudké rozpory vo vládnej koalícii (príliš heterogénna koalícia, kresťanskí kozervatívci po boku s ultraliberálmi), stupňujúce sa konflikty záujmových skupín stojacich v pozadí jednotlivých strán (istou formou dozvuku bola kauza Gorila, ktorá sa však prevalila až po páde vlády I. Radičovej či kauza Sasanka), neschopná premiérka a dobre premyslený taktický postup R. Fica. Prvé 3 sú dostatočne jasné, ale ten posledný skúsim objasniť.

   Keď v mesiacoch pred hlasovaním o eurovale na Slovensku oslovila I. Radičová R. Fica kvôli podpore pri hlasovaní o tomto mechanizme, odpoveď R. Fica bola jasná: Smer podporí euroval len vtedy, ak zaň zahlasuje celá vládna koalícia. Formálne to odôvodňoval R. Fico tým, že nemožno pripustiť situáciu, kedy jedna zo strán vlády (SAS R. Sulíka) euroval nepodporí a potom z tejto svojej nepodpory bude vytĺkať politický kapitál na úkor všetkých, ktorý ho podporili (pretože podpora eurovalu vtedy na Slovensku bola veľmi nepopulárna, „…ideme doplácať na tučných Grékov…“). Podľa mňa však pravou príčinou bolo to, že R. Fico dobre vedel (a ani to nebolo žiadnym tajomstvom), že SAS bude veľmi ťažké presvedčiť k podpore eurovalu. Pre SAS sa totiž euroval stal nosným momentom v tej dobe (myslím si, že kvôli tomu, že sa im nepodarilo vo vláde realizovať niektoré nosné prvky svojej kampane a potrebovali niečím zabodovať). I. Radičovej tak po mnohých rokovaniach nezostalo nič iné, len spojiť schválenie eurovalu s vyslovením dôvery svojej vláde. Smer odmietol euroval podporiť, pretože vláda ako celok nedeklarovala jeho podporu schváleniu, I. Radičová preto musela hľadať podporu len medzi „svojimi“ stranami, aby ju dosiahla, musela to spojiť s hlasovaním o dôvere, no a keďže to urobila a keďže žiadna opozičná strana nikdy nemôže hlasovať za dôveru vláde (a ani to R. Ficovi nikto nikdy nevyčítal, hoci do tejto situácie vmanévroval I. Radičovú on), Smer sa pred hlasovaním len prezentoval (čím zdvihol potrebné kvórum na nadpolovičnú väčšinu na 76 hlasov, ktoré I. Radičová nemala) ale nehlasoval. Vláda padla, a ďalej už dianie diktoval R. Fico. S pohľadu politickej taktiky brilantné.

   • Rys Ostrovid napsal:

    A ešte snáď k R. Ficovi v Čechách. Mohlo by také niečo zafungovať? Úprimne povedané neviem. R. Fico nabral túto masívnu podporu tým, že v istom zmysle „voličsky vytuneloval“ tak SDĽ (ktorej bol pôvodne členom), ako aj HZDS a SNS. Prevzal časť ich agendy a začal ju realizovať. A keďže to robil na kvalitatívne podstatne vyššej úrovni, žiadna z tých strán už neexistuje v parlamente. Či by to bolo možné aj v ČR na úkor KSČM, netuším.

    • vlk napsal:

     Nebylo Ostrovide! Tad y nostalgici se nedají nikým zmást. Oni volí jen to KSČ. Ve víře, že s e vrátí. Ajá se , popravdě řečeno, jim ani trochu nedivím. Zejména pokud jsou ze severu ČEch nebo Moravy nebo z pohraničí nebo z vesnic a malých měst.
     Tady jim agendu ukrást nelze. Nelze je přesvědčit, že kdokoli ze soc d em nebo odjinud je Gottwald, Husák a tak podobně.

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

     Pane Ostrovide náš spor s Vlkem je o to, zda nyní,
     1.
     když Smer už není ta zprofanovaná KSS, ale moderní levicová strana soc. dem. typu, tak zda má vyšší koaliční potenciál ?
     2.
     Zda by Radičová nevládla zase nebýt Gorily. Resp. co způsobilo, že Fico volby vyhrál tak, že může sám vládnout.

    • Rys Ostrovid napsal:

     Pán Grossling, nie je v mojich silách zodpovedať vaše otázky spôsobom Áno/Nie. Vysvetlím: po voľbách v roku 2006 vznikali silné „šumy“ o tom, že do koalície pôjde Smer (ľavica) a KDH (pravica). Smer sa však na prekvapenie všetkých veľmi rýchlo dohodol s HZDS a so SNS. Navonok to R. Fico „predal“ tak, že dohoda s HZDS a so SNS mu umožnila pretaviť do vládneho programu omnoho viac, než koľko by mu umožnila dohoda s KDH. Tomu celkom verím, pretože HZDS a SNS by po 8 ročnej prestávke urobili zrejme čokoľvek, aby sa dostali do vlády. Lenže má to aj hlbší rozmer. R. Fico je v istom zmysle „dedičom“ V. Mečiara. Prevzal rozhodujúcu časť jeho elektorátu, dokonca samotný V. Mečiar sa raz vyjadril, že pred ktorýmisi voľbami bola situácia taká, že krajské organizácie HZDS zorganizovali míting V. Mečiara a keď ten odišiel, tí istí krajskí funkcionári presviedčali ľudí, že to s HZDS nemá význam a prechádzali do Smeru. Takže R. Fico prevzal zrejme aj veľkú časť straníckej štruktúry HZDS (a je možné, že aj podnikateľského pozadia HZDS). Sám R. Fico patril v 1992 k podporovateľom aj Deklarácie aj Ústavy SR (vo farbách SDĽ). Prečo to píšem? Pretože neviem povedať, nakoľko je dnes v slovenskej politike ešte určujúca deliaca línia ZA samostatné Slovensko vs PROTI samostatnému Slovensku (ktorá bola v 90. rokoch veľmi hlboká) a nakoľko ju už prevrstvila deliaca línia Ľavica vs Pravica. Teda, či sú to ešte stále viac rezíduá starých nenávistí alebo už viac nové ideologické rozpory.

     Uvediem príklad: pred voľbami 2012 som niekde videl sociologický výskum, ktorý dokladal, že voliči Smeru a voliči KDH majú veľmi podobnú sociálnu štruktúru, ba dokonca (!), že pre nie zanedbateľnú časť oboch voličských skupín by bola prijateľná práve koalícia Smer – KDH. Keď som však počas volebnej noci (ktorú som celú prebdel) sledoval tie rozhovory s predákmi KDH, tak počas prvých hodín, keď to vyzeralo na získ pre Smer len nejakých 35 – 37 percent, tak bolo úplne jasné, že pôjdu do pravicovej koalície, pretože exitpoly im dávali 2. miesto a tým pádom v koalícii s ostatnou pravicou vlastne post premiéra (J. Figeľovi až očká žiarili 🙂 tak sa už videl premiérom), ktorý by so Smerom nezískali. Áno verbálne veľmi dlho pred voľbami boli vyjadrenia KDH a Mostu také, že nevylučovali explicitne koalíciu so Smerom ale nepochybujem ani najmenej, že na primárnom mieste bola snaha po pravicovej koalícii (koniec koncov to aj verbálne tak povedali, že ak sa bude dať zložiť pravicová koalícia, tak radšej tú a až keď nie, tak so Smerom). Treba však povedať, že zástancovia radikálneho „protismeráckeho“ krídla postupne z KDH odišli (Palko, Mikloško a po posledných voľbách aj Lipšic, ktorý sa snaží o vlastný pravicový projekt). Toto, pán Grossling, je najúprimnejšia odpoveď, akú vám viem ja dať. Chýba nám na Slovensku precedens! Za 20 rokov sme nemali ani veľkú koalíciu a ani koalíciu či už HZDS alebo Smeru s niektorou z ostatných tzv. pravicových strán. Proste neviem. Chýbajú mi v tomto analytické schopnosti pán Vlka.

     K vašej druhej otázke: bezpečne viem, že niektoré prieskumy dávali R. Ficovi preferencie okolo 40% a viac už počas prvého polroka 2011, ba zdá sa mi, že aj v roku 2010 po voľbách (teda dlho pred pádom I. Radičovej a dlho pred kauzou Gorila). Samozrejme to kolísalo hore dole. Ale reč je iba o prieskumoch. Takže podľa mňa kauza Gorila nebola rozhodujúcim faktorom. Ale môžem sa mýliť.

 21. pepanov napsal:

  Laco mám dojem, že máte absolutní pravdu ve všem, hlavně v tom, že u nás napříč všemi politickými stranami není osobnost, která by uměla oslovit lidi. Poslední, myslím byl zatracovaný Paroubek, který z tohoto důvodu byl odstřelen. Jinak politická scéna je u nás rozplizlá asi tak jako náš fotbal.Jinak mne Vlk někdy připadá jak praví klasik Suchý “ Polily se krví oči povalené matičce.“

  • vlk napsal:

   To vám klidně připadat může když vám vlk ničí iluze. Jak umí oslovit Zeman lidi jste jaksi přehlédl! On je oslovil velmi usilovně a dostal 1,5%. v pátek a v sobotu.

 22. český maloměšťák napsal:

  Už posté…a naposledy.
  Sobotka získal, vyhrál, obdržel ..atd :
  1. Nejvyšší počet hlasů ze všech pol. stran.
  2. Koaliční potenciál podobný tomu co měl Nečas po volbách 2010 (a který Paroubek neměl)

  Nečas s tím vládl po tři roky a nebýt samodestrukce a samodiskreditace…tak mohl v poho dovládnout.

  A nyní vstupuje na scénu nějaký Hašek, ještě v neděli rozhazuje rukama a funkcema ve vládě a v parlamentě tak, že ho Jourová z ANO musí krotit….v tu samou chvíli tvrdí, že jediným předsedou je Sobotka a ten také bude vyhednávat o VLÁDĚ – ano, milí moji, o vládě . nikolivěk o stažení se do ústraní opozičního podpalubí, přičemž přísedícím z TOP 09 a ODS nezbývá než držet papulky – protože oni jsou v tuto chvíli ven ze hry – další důkaz VÍTĚZSTVÍ, jeho verifikace.
  Další den oto individuum iniciuje puč a viní /např. i spolu s volebním manařerem Chalupou – což je tragikomické/ Sobotku z neúpěchu, kterýžto “ neúspěch“ ovšem chce VYUŽÍT tak, že to ON povede jednání o vytvoření VLÁDY /proboha, co chcete ve volbách vyhrát víc, než možnost sestavovat vládu ?!??!!! – tak kde je ta PROHRA ???/.
  Proti čemuž /proti puči/se postaví skoro jednohlasně členstvo ČSSD, ale i další orgány a uskupení uvnitř ČSSD.
  Navíc předsednictvo není kompetentní odvolat předsedu – takže nejen etický ale i logický přehmat.

  Článku dávám hodnocení poor.
  ————–
  Vítězem se subjekt může stát i tak, že je objektem, např. souhry okolností.
  Chtít v ČSSD v čele socodesáky a opilce – to je jen další pohřbívání této strany.
  Trochu logiky a hrdosti by to chtělo, novinářského kvazizajímavůstkování a flagelanství ne..

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

   Český maloburžuo, vždyť Vy nepíšete pravdu, předsednictvo Sobotku neodvolalo, ono jej vyzvalo, aby odstoupil ! A takovými nonsensy se Váš diskusní příspěvek jen hemží.

   • český maloměšťák napsal:

    No a co ? Meritum věci je stejné.
    Poslyšte, politická trosko, držte se svých idejí a krvavé vlajky, která je jen hajzlpapírem na toaletě polistopadové pravice a prostě na mé nonsensy nereagujte, když vás tak dráždí.
    A nekomolte nicky, asi už vám vaše zoufalství vlezlo na mozek.

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

     Ok, Ok, já jen upozornil na to, že lžete, ale to je pro vítězného pravičáka nestravitelná situace, že ? Správný pravičák, když je usvědčen ze lži, propukne v hysterické vřískání jako Vy, podobné tomu Dukovu nedávno. No elita !

     • český maloměšťák napsal:

      Seberte zbytky rozumu a čtěte text v kontextu Žádná lež se nekonala, možno dohledat.
      A své cejchy “ pravičák“ , “ maloburžua“ , “ hysterické vřískání“ atd si nechte na prvomájový průvod – to až půjdete zas vyvolávat spolu s Grebeníčkem ty duchy,..tam se to užije, tam si poplácáte po ramenou se svými “ pravdivými“ soudruhy, soudružkami…..
      “ ty, Máňo, a vidíš to také jako já – tu skvělou budoucnost lidstva pod vedením Grebeníčka a Filipa, to až vybudujeme tu komunitu po vzoru Hutteritů, ty , Máňo, jsi tu vozem, potřeboval bych po průvodu hodit do Hornbachu, mám tam objednaný bazén…“

      Nejsem „pravičák“ /jak se to pozná ?,-pravičákem je ten, kdo nejde pod rudé fousy Laca a jeho bandy – 5. kolony pravice ?/, ale vám to nechci dokazovat, byla by to ztráta času pro oba.

      Stále stejná rada – nečtěte mé komentáře, ušetříte mnoho mentálních sil.

  • Ruda51 napsal:

   Omlouvám se, možná jsem se přehlédl, kolik má dnes soc. dem. hlasů v parlamentu? To asi bude pointa věci.

  • Kanalnik napsal:

   ano, s vasim hodnocenim situace CSSD po volbach souznim

 23. český maloměšťák napsal:

  Nevím, jsetli už to sem někdo nedal :
  —————————-
  “Sociální demokraty však zisk pouhých zhruba patnácti procent hlasů v krajských volbách zjevně zaskočil. Premiér Zeman se dokonce ráno, po údajně napjatém stranickém grémiu, nedostavil na předem ohlášené setkání s novináři a tiskovou konferenci svolal až na odpoledne, a to v Ostravě.

  Prohlásil tam mimo jiné, že na sebe bere plnou odpovědnost za výsledek voleb, ale odstoupit z funkce předsedy strany hodlá – jak anoncoval – nejdříve na jejím jarním sjezdu.”

  Pondělí 13. listopadu 2000 – http://www.bbc.co.uk/czech/lupa/feature95.shtml
  ——————————–
  „…Prezident Miloš Zeman je podle svých slov stále připraven pověřit jednáním o vytvoření vlády člověka, kterého mu doporučí předsednictvo, poslanecký klub a výkonný výbor strany. V nedělním rozhovoru pro úterní vydání časopisu TÝDEN ovšem prohlásil, že kdyby byl na místě předsedy ČSSD on, na svoji funkci by po volbách rezignoval. …“

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2013/zeman-byt-sobotkou-rezignuji_287097_diskuze.html
  —————————————

  Až po sjezdu, až po sjezdu….:)

  Zemana jsem volil proti Schwarzenbergovi a nelíbí se mi útoky , které se proti němuvedou o dost dramatičtějšími způsoby než proti Klausovi, kdy se téměř staví do stejné roviny jeho mafiaamnestie a Zemanovy lapsy, kdy on někoho nepozve či nejmenuje…ale zde selhává právě že ve své podstatě, kdy on tak moc lpí na konzistenci názorů.

 24. Kchódl napsal:

  Zajímavé čtení Vlku.
  Ale připadá mi, že se věnujete, s velkým zaujetím sice, analýze boje a pohybů jednotek mezi kótou X a kótou Y na určitém úseku fronty, ale celkový smysl Vám poněkud uniká. Kdo je z velitelů čet ta největší svině a blb, jak se správně velí rotě a kdo by měl nést plukovní zástavu – to je fakt velmi zajímavé, bez ironie.
  Kromě toho se mi zdá, že máte poněkud zamlžen úsudek silnou nenávistí k bývalému vrchnímu veliteli Vaší armády, který je teď dokonce velitelem frontu. A samozřejmě, máte radši některé generály než jiné. To tak bývá.

  Přitom se vlastně nic zvláštního nestalo, aby bylo nutné propadnou totální hysterii a chytit pod krkem nejbližšího „nepřítele“ a vymlátit z něj duši.
  Všichni věděli, už dlouho, že všechny parlamentní strany jsou plechovky s červy. Včetně ČSSD, i když dění v ní neplnilo stránku novin tolik jako dění v ODS. V tom má výhodu TOP09, která žádnou stranou ve skutečnosti není, tak se tam něco takového nemůže stát. Ale i tam to skřípe, třeba mezi STAN.
  Ať se stane na tomto úseku fronty cokoliv, výsledek to neovlivní. Vůbec. Jestli pluku bude velet Petr nebo Pavel, je každému šumafuk (pokud nejste zrovna v jeho štábu, samozřejmě).

  Už před pár dny byl slyšet všude názor, že Babiš teď nechá strany se vybláznit, vyhádat, poprat, poničit. Bude stát v povzdálí, dost daleko, aby ho nezacákalo bahno a krev.
  No a pak přijde a nechá je sestavit vládu. Sám do ní nepoleze, to by byl fakt blázen. Bude jen držet provázky k loutkám, ale dost dlouhé, aby smrad nešel až k němu.
  A až ho to přestane bavit, provázky upustí a najde si jiné loutky.

  Sekundovat mu bude Zeman, zdá se mi, že je jeden z nemnoha, který ví o co jde.
  Že je pomstychtivý, ješitný, nejchytřejší, rád se poslouchá, atd. ? No to jsme do určité míry všichni.
  Kecy o „pomstychtivém ješitném staříkovi“, promiňte nebylo to tady už někdy ?

  Moc se mi včera líbily příspěvky Rysa Ostrovida, srovnání se situací na Slovensku je velmi zajímavé a jeho hodnocení také. Má prostě ten potřebný odstup.
  I Lex a Laco, Jaff a mnoho dalších.

  A ještě podnámka pro „tátu“. Včera jsem napsal, že ČSSD je nesmrtelná, protože levicový volič je věřící blb. Měl jsem napsat věřící člověk, nemyslel jsem to vůbec pejorativně, třeba Vlk slovy blb ohodnotil mnoho lidí a mnoho jiných taky. Ale stejně, jestli to někoho urazilo, omlouvám se.
  Stejně tak musím napsat, že mnoho pravicových voličů jsou věřící blbové, pardon lidé. Včetně mě, samozřejmě. Ale zdá se mi, že na pravici prozření postupuje vždy rychleji.

  A Vlku, máte pravdu, včera jsem se chvíli bavil vymýšlením vtípků na havloidy. Potrefeným husám zacukalo, ale nechal jsem toho, ono to není k smíchu, ale spíš k pláči.

  • vlk napsal:

   Mně naopak zas e připadá, že vám naprosto uniká,c o se vlastně stalo, a jaký to bud e mít dopad na budoucnost! Na celou českou společnost! Že se tu vlastně odepsala relevantní akceptovatelná levice. A že ve stínu tohoto nesmyslného harakiry teď Kalousek a ODS mohou v pohodě točit mlejnek. Protože svou nutnou karenční lhůtu odsedí s prstem v nose a v podstatě už teď jsou pro řadu voličů rehabilitováni. Řeči o velitelích, frontech a podobně mne neberou. Ohledně Babiše si trochu počtete zítra, ale to bude hlavně o Zemanovi. A O Babišovi bude speciál asi v sobotu. dříve to nedám dohromady. Pak si budete moci zkonfrontovat svoje názory s mými a ostatních.
   Ohledně včerejška – mějte na paměti,co jsem napsal. Protože mi ta vaše úsloví velmi cosi připomenula.

   • Kchódl napsal:

    I když spolu zdá se nesouhlasíme, diskuse je přesto velmi zajímavá.

    Vývoj se mi zdá veskrze pozitivní. Skončila mrtvolnost české stranické politiky. Nulový pohyb ve stranách, zacementovaná situace zdola nahoru, plno šašků a nýmandů z třetí ligy. Zaorálek nebo Zapletal nebo Zavadil nebo Vondra, to je prostě to samé, prašť jako uhoď. Bufuňáři jako kolem fotbalu, a co z toho ? Prodané zápasy, kapříci. Úplně stejné.

    Článek Švihlíkové o poměrech v ČSSD se dá napasovat i na ODS, jako na kteroukoliv zacementovanou organizaci bez aktivního řízení.

    Žádná relevantní akceptovatelná levice v případě ČSSD (nebo i pravice v případě ODS) se tu neodepsala, jelikož nic takového už pár let neexistovalo.

    Teď nadchází konečně prozření voličů, červivé plechovky se otevřely a vidíme ty „talenty“ a „vůdce“. Tristní, ne ?
    Pravicový volič má v tomhle pár měsíců náskok, číselně o 20-7=14%, tedy o 14% více voličů pravice se probralo z obluzení. Levici to teprve čeká, a co probíhá, to jsou prostě průvodní jevy.

    Mě Vaše dikce a úsloví také něco připomíná, to je prostě tak, když dost čtete a jste pár let na světě, dost věcí vidíte. Vítězit nad názorovými oponenty se dá různě, od pravdy, přes propagandu a denunciaci, zesměšňování, útoky ad hominem, vyhrožování až po použití kulometu. Nic nového pod sluncem.

    Těším se, že se bude konstituovat nová levice i pravice, přesně jak to proběhlo na Slovensku a tak pěkně a chytře popsal pan Rys O.

    • Kchódl napsal:

     hehe, púvodně jsem měl ta čísla nezaokrouhlená, pak jsem to opravil atd. 20 bez 7 je 13, to vím i já, nebojte.

   • xixao napsal:

    vlku
    no, ona se neodepsala relevantni akceptovatelna levice, odepsala se jen jedna relativne akceptovatelna stredolevicova strana, a to vcelku myslim neni az takova tragedie,
    ta strana se asi rozpadne, driv, nebo pozdeji, mozna lepsi driv, a na jejich zakladech „vstanou novi bojovnici“ a nerikejte ze ne, nestazte se mi treba rict, ze snad kazdy stredove levicovy volic se zlomi bud na babise nebo na komunisty, to poroste neni v lidska povaze
    a mozna z toho vykrystalizuje neco lepsiho, nebo taky ne, ale horsi uz to byt nemuze
    a to ze si kalous a odskaodsedi tresne roky s prstem v nose – na to podle mne nema tahle situace vliv, lidi zapominaji rychle, viz to, ze jsou tyhle strany tam kde jsou, takze jim to za nejakou dobu nekteri nastvani stejne zase hodi ( spousta je jen „potrestalo“ v techto volbach, ale tim to pro ne ten trest skoncvil a priste uz budou zase jejich jedina mozna volba )
    a jestli se sobotka postavi k vyjednavani vlady tak jako k tomu puci, tzn jako chlap, jeste z toho muze podle mne vytriskat pro sebe i cssd docela slusny politicky kapital
    pokud pujde po partnerech jako po uzenem se svymi pozadavky
    kazdy se tu hrouti, ze bez babise a jeho 47 to vlastne nejde a ze babis je na koni, ale proc by to tedy melo jit bez sobotkovych 50?
    at se babis cukne a jde do vlady s odstop, pristi volby umre, at necha cssd v mensinove vlade a zkusi nepodporit nektere citlive socialni zmeny, pristi volby umre …
    atd

    • vlk napsal:

     fascinuje mne, s jakou lehkostí odepisujete přes sto let zavedenou značku! Taky mávnete rukou nad zmasakrováním značky Prazdroj, s tím, že na troskách určo vyroste jiný pivovar?

 25. český maloměšťák napsal:

  Pánové, vyčítáte pravici parlamentní válcovací techniku a náhle byste nejraději měli 130 hlasů ČSSD a KSČM a chtěli byste dělat to samé.
  Vítězstvím je v demokracii souhlas, ano , to je pravda.
  Ale je důležitá i kvalita toho souhlasu, tedy ne že se nařídí tak, že tentokrát se bude oprávněně cítit být poškozena ta druhá půlka.
  Nevím, co vyleze z případného vládního uskupení ANO, ČSSD a KDU….ale to je právě ta demokracie, to je překvašení nejistoty, bordelu, nejednoznačnosti, nesmyslu atd…v něco, co získává autentickou podporu tkzv. “ lidu“ tak, že cítí, že nebyl opět podveden.

  Konec zvonec, jdu vydělávat, vlku, proč ten ČEZ jde nahoru , som z toho akýsi tumpachový….i keď aj radostný. Bude na daně. 🙂

  „Vemte nám daně – dali jsme si na ně !“ – zdravím Laca a jeho 5. kolonu pravice, která by taky kradla, ale zatím nemůže.
  —————————————-
  Rabi : „Náš vztah k Bohu je užší, než kdybychom už dosáhli velikosti na Zemi.“
  Král : To by bylo možné, kdyby vaše pokora byla dobrovolná. Ale je nedobrovolná a kdybyste měli moc, vraždili byste.“
  Rabi : “ Ach, dotkl ses naší slabé stránky, králi Chazarů.“
  /Jehuda ha-Levi : Kuzari (kol. r. 1140)/

  • vlk napsal:

   Tenco
   proč jd e ČEZ nahoru?
   1- proto, že insideři zjevně mají informace, které já nemám
   2- proto, že to vypadá, že Temelín jde k ledu, tudíž bud e na divi
   3-proto, že Kalousek už ho nebude škubat a řad a investorů si myslí, že babiš to nedovolí ani socanům.
   Jinak příště prosím adresně. Míním to o těch 130hlasech a válcování.
   Můj axiom pří 101 říká tolik, že soc dem může sestavovat kloudnou vládu jen tehdy, když součet jejich hlasů a KSČM dá 101. Pak totiž má možnost si vybrat partnera pro spoluvládnutí, který ji nebude vydírat. Z několika. A když to zkusí, může jej okamžitě vyměnit.
   Pak může plnit svůj program. A když bud e krást, jednoznačně to odskáče sama za sebe.

   • český maloměšťák napsal:

    Takže žádný fundament.jen sentiment, A co daně – ten koncept sektorových daní jde asi k ledu.

    1. ceny jsou stále dole.
    2. sektor je v rámci celé Evropy na tom dost bídně.
    3. povolenky zatím nerozhodnuty tak aby to hrálo do karet sektoru a ČEZu

    S bodem 1. souhlas.
    ———-
    Proč hned „vydírání“ / to je právě to křivé vidění – “ kdo nechce akceptovat to, co chci já -. ten vydírá, to je tak trochu bolševismus, ne ?/ ????
    Což neexistuje možnost domluvit se na kompromisu ? Jen druhého vydírat, ničit, umlčet, podrazit ?

    Tenco je mrtvý, otrávili ho Kubrt ,Řepa apod.

  • Kchódl napsal:

   Výborně.
   Ta citace je super.
   🙂

 26. Ernest napsal:

  Vlk napsal: „Hašek u Drtinové veřejně tvrdit, že jde o fámu, hejtman Chovanec ji pro iDnes potvrdil a prohlásil, že se jí účastnil. Někdo z nich drze lže. Já osobně jsme si toho lháře vybral celkem snadno. Co vy?“ KONEC CITÁTU.
  Vlku, když píšeš o té fámě, napiš to celé. Hašek prohlásil, že zpráva o schůzce v Lánech je fáma, STEJNĚ JAKO JE FÁMA ZPRÁVA O TOM, ŽE SE SOBOTKA SEŠEL S KALOUSKEM. A tu druhou „fámu“ potvrzuje vystupování Kalouska , které jsi jistě také zaregistroval. Takže se dá s určitou jistotou tvrdit, že jak Hašek, tak Sobotka nám lžou apodrazy dělají oba. A to podrazy zejména na VOLIČE. Ti dva – Hašek a Sobotka, to jsou jenom malí grázlíci, za kterými proti sobě stojí Zeman na jedné straně a na druhé Schwarzenberg s Kalouskem. Prostě pezidentská volba má pokračování. Tato situace ukazuje, KDE SE ROZHODUJE. Volby a voliči? Směšné. Teprve PO volbách rozhodují ti v zákulisí, ne voliči. Zbav se iluze, že VOLIČI někdy něco rozhodnou ve volbách. Teprve až bude ulice plná, pak tu bude určitá možnost. Jako v listopadu 89. Ale i toho se dá zneužít, když se podíváš na ty roky PO listopadu.

 27. vlk napsal:

  Ano, opravuji, že Hašek u Drtinové tvrdil, že jde o fámu podle Ernesta, který mi sděluje, že jde o fámu. Promiňte!
  Ohledně schůzky Sobotka – Kalousek.
  1-nezaznamenal jsem, že by o ní byla řeč
  2- takže jsme nemohl zaznamenat ani vyjádření Sobotky a Kalouska.
  3- jediný, kdo o ní mele je Hašek. Kterému momentálně nevěřím vůbec nic
  4- Chovanec jednoznačně schůzku potvrdil.
  5- I kdyby náhodou spolu Sobotka a Kalousek jednali, tak rozhodně nejednali o tom, kdy a jak zaříznout Haška.
  A jen na okraj -NIKDO ze soc dem se NEMÚŽE momentálně paktovat s Kalouskem i kdyby stokrát chtěl. To by okamžitě skončil. Prezidentská volba NEMÁ teď pokračování. Led a ze strany Zemana.

  • Kchódl napsal:

   Jen taková technikálie.
   V dnešní době, když se dohadují protistrany, není nutno někam jet a mít konspirační schůzky. Stačí si udělat šifrované videospojení, klidně i konferenční, jestli to neumíte, zeptejte se svých dětí, jak na to 🙂

   I kapříci nemusí cestovat z ručky do ručky, od toho jsou mrtvé schránky. Ne někde v lese nebo na hřbitově, nic tak romantického. Prostě normálně u notáře nebo v bankovní schránce. A aby vás nikdo nepodvedl, no to je něco jako dvoufázový commit v databázích. Prostě oboustranné křížové potvrzení.

   Tím, že média blábolí a temných schůzkách – to mě jen ubezpečuje, že na tom není zbla pravdy.

   • xpow napsal:

    Vy jste koumák! Prezident si bude vytvářet šifrované konspirační videospojení s kým, kam?

    • jvf napsal:

     Zavolá jim svým oblíbeným telefonem značky Aligátor, přece.

     • Kchódl napsal:

      To s Aligátorem byl dobrý vtip.
      Prezident není šmudla z Horní Dolní, ačkoliv se baví tím, že takový dojem vyvolává.
      Kromě toho, na tyhle věci má profesionály.

      Zcela jistě existují, jsou ustaveny, používají se – profesionální kanály mezi hlavními politickými silami, lidmi, vládou, regiony, atd. – už jen pro případ katastrof.
      O tom jistě nikdo nepochybuje.

      Komické je, když se snaží lži média polarizovat společnost a hysterizovat situaci bláboly o konspiračních schůzkách.

      Takový mrtvý student Šmíd na Národní, je to úplně stejné.

    • Kchódl napsal:

     Tipoval bych, že když už by chtěli mluvit s prezidentem spiklenci, není nic jednoduššího mu přes prostředníka poslat dopis a spolu s tím smartphone nebo notes s nainstalovaným softem. Nejsme v 18. století, aby spiklence prozradily třeba otisky podkov jejich koní, víte ?

     V obchodě je toto mezi obchodními partnery při vyjednávání normální již dlouho, od začátku 90. let. Kdy začalo být jasné, že západní služby odposlouchávají například i faxy firem.
     Kdy například švýcarská kryptovací společnost Crypto-AG, jejíž výrobky používala většina bank a EU vlád pro ty běžnější věci, se ukázala jako pobočka CIA. Kdy …

     A tak dále.

   • Hladis napsal:

    Takze jako všichni si tu schůzku vymysleli a media nekde Haska aspol. uveznili a něco o schůzkách blaboli nastrceni dvojnici ne ? 😀 Boze muj.

 28. Jan Čermák napsal:

  Ráno jsem se chtěl zeptat: víš ty li vlku, že máš sexy mozek? Pak mě nutili pracovat, a nyní se mi to podařilo dočíst. Ten dojem trvá, jak si někdo může pamatovat jak to přesně bylo, když Zeman nebyl zvolen?
  Na druhou stranu je evidentní, že rozděluje národ. Když se kvůlivá němu dokáže hádat vlk s Lexem !
  Já vám pořád nevím, koukal jsem na toho 28 .10. a přišel mi skvělý, ráno mi kolega řekl, že je excelentní rétor ale svině. Možná, že člověk nemá jeden rozměr, možná by jsme neměli být tak přesvědčení o svých pravdách?
  Každopádně mám ten dojem, že socdem do těch sraček neposlal ani mdlý Sobotka ani zákeřný a prázdný Hašek,dokonce ani ten mstivý Zeman, ale volič. Podle mého tupý. Ale netroufám si na tom trvat, možná se nakonec ukáže, že moudrý. nevím, nevím.

  • strejda napsal:

   Tak to je velice bystrý a dobrý postřeh. Volič se stále opomíjí. Politika jsou šachy, ale základní rozestavění dává volič. Je to tak správné, on ponese důsledky. Tedy, on již dvě desítky let nese důsledky. Jak s tím poznáním nakládá, vidíme. Jsme jen pozorovateli, neschopnými akekvátně zareagovat. Ti, co to umí, mají byty a vily na Floridě. Nebo ti chudší alespoň ve Waldsassenu.

  • vlk napsal:

   Jene,
   ta zabíjačka v soc dem přijít musela. A kvůli tomu bych nevyšiloval. Normálka. Ale absolutní blbství je ten okamžik .
   Ae obávám se, že i Tobě s e hrubě nebude líbit, co si přečteš zítra. Takže nebudu stát jen proti Lexovi, ale i proti tobě. Protože tvůj kolega má zatraceně pravdu! Jo chodí na Kosu nebo k tomu došel sám :)?

  • xpow napsal:

   Takže za to může volič? A co by jste mu doporučoval? Tohle nechápu.

 29. Občan napsal:

  Myslím, že se zde řeší něco, co možná ani nenastane.

  Babiš před chviličkou na ČT24 veřejně a polopaticky prohlásil, že
  – do vlády nechce a je maximálně ochotný NĚJAKOU vládu tolerovat (jakoukoli, která bude plnit JEHO legislativní nápady)
  – co se děje v ČSSD je mu celkem fuk, protože pro něho je důležité, že dostala málo hlasů, nemůže vládnout sama nebo v koalici s někým jiným než „ANO“; a že JEHO „ANO“ do vlády nehodlá vstoupit za žádných okolností
  – chce předčasné volby nejpozději na jaře současně s eurovolbami
  – ty volby hodlá vyhrát s takovým náskokem, že bude moci vládnout sám

  Čili – Babiš nehodlá vůbec nést kůži na trh a nehodlá za nic přebírat odpovědnost. Chce buď vládnout sám, nebo požaduje, aby za něho vládl někdo jiný, kdo bude plnit JEHO legislativní nápady.

  Pokud si Babiš nedělá z huby prevét, pak za daných okolností nesestaví vládu nikdo, Rusnok dovládne do cca února a budou další přečasné volby. V nichž koblihisté již nezklamou pana vedoucího a naházejí mu nejméně 40%.
  Druhou možností je, že se Sobotka bude muset pokusit sestavit nějaký těžko představitelný slepenec s Bělobrádkem, Kalouskem a Okamurou. Což v důsledku opět povede k předčasným volbám, které hodlá vyhrát Babiš a nejspíš se mu to i povede.

  • český maloměšťák napsal:

   No, pak ale je tady také možnost TOP 09, KDU a ČSSD, s podporou Úsvitu, Babiše totiž podle mě nemusí z nich totiž nikdo. A i Okamura by takto do nových voleb vydělal.

   Spekulací je mnoho, nechme se překvapit, každopádně se Zeman dostává do izolace, sám si o ni říká.
   —————————————–
   Vlk
   Prodals ?
   🙂

   • strejda napsal:

    ČSSD a TOP09? Harakiri v přímém přenodu.

   • vlk napsal:

    Nee. Proč? já to držím dlouhodobě na divi. Ale tuhle jsme prodával. Tele. před divi a těsně před tím než vyšlo na svět, že Španělé budou prodávat. Jistě si umíš představit moje pocity. Můj modýlek mi ukazoval, že nakoupím po divi asi tak se 17% diskontu zpět.. Tak si lížu ránu velikosti šesti cifer.
    ČEz mne nedrtí. Divi se bude hodit . A při tomhle pohledu není cena akcie nijak zásadní. Pokud nejde firma pod kytky nebo právě urgentně nepotřebuješ prachy.
    Mimochodem, asi přikoupím. Protože jsme investovat do tepelného čerpadla. Ale viděl jsme bilanci co za rok má kámoš, který už instaloval. V součtu plyn + elektrika ušetřil na nákladech cca 20 litrů. Při investici 360. A za takových 10-12 let bude obnovovat zařízení. Když dám totéž do ČEZu a budu mít 8% divi. , tak těch 20 dostanu taky a po deseti letech nemám zbytkovou cenu šrotu, ale nějakou cenu akcií ČEZ . Nebo někoho jiného. Ale ten ČEZ už jsem měl mít. Místo toho čerpadla.

  • Kchódl napsal:

   Takže dámy a pánové, přesně se splnilo, do písmene, co jsem napsal v sobotu večer.
   Zítra si otevírám věšteckou kancelář „U Kchódla“, kdybyste měli zájem.
   Předvídám na požádání všechno, mimo burzy, komodit, forexu atd – z toho si mastím kapsu sám, jak jistě chápete, nějaký přiměřený egoismus musí existovat.
   🙂

  • xpow napsal:

   Trochu jinak. Babiš celkem konzistentně a dlouhodobě tvrdí,, že nechce do vlády a že bude max. vládu tolerovat. Připustil možnost předčasných voleb, pokud se nedohodne s ČSSD a KDU na podmínkách. Nic nového.

 30. Puck napsal:

  Celá akce, pokud ji inicioval Zeman, nesvědčí o tom, že by znal situaci v ČSSD, ani o tom, že ji analyzoval správně.
  Myslím si ale, že na každém, byť zpackaném aktu, je možné hledat poučení. Věřil jsem, že Zeman je nad věcí, že souboj frakcí v ČSSD probíhá nezávisle na jeho vůli. Chápal bych, že mu nechává volný průběh, ale nechápu, že se snížil k jeho přímému ovlivňování.
  To je na stejné úrovni, jako podraz, který na něj udělali spolustraníci při volbě prezidenta. Tím, jak byl Zeman ochoten opustit kariéru, a zůstat mimo dění, si mě získal. Tím, jak nyní intrikuje, musím dát zapravdu vlkovi v tom, že není rovný člověk. Moc mě to mrzí. .

 31. čtenář napsal:

  jen tak si čtu,no a když to takhle bude pokračovat,tak ten náš prezident sjednotitel má i velkou šanci rozložit vlkovu kosu.

  • vlk napsal:

   Nemá. ten vlkovi nic nerozloží. Nanejvýš dosáhne toho, že Kosa ztratí něco čtenářů. Ale nepochybně získá nové.
   Kosa když začínala, tak měla necelou stovku denně. Dvakrát byla zastavena a klesla pod 300 denně. Dnes dělá pře s 2 000 denně a to už řadu dní za sebou.
   A už jsme odpozoroval, že je pravidlem, že když se dostane na tuhle hranici, tak přijde téma, kdy dojde k ostré rvačce a Kosa je zastavena a začíná skoro od znova.
   Tohle ale Zeman nedokáže.

   • čtenář napsal:

    tím rozkladem jsem neměl na mysli totální konec,ale právě to dočasné pozastavení,případně zrušení diskuzí,což by mi vadilo,je to tady totiž čím dál tím víc zajímavější.

    • vlk napsal:

     Zajímavjší? Jak pro koho. Nikoli pro administrátora. Diskuse do 100 příspěvků je v klidu. To přehlédnete a zadministrujete. Ale když je jich více než 150, začíná problém. A tuhle jich bylo bez pár 400 a skoro vždy teď přes 200. Snažím se moc nezasahovat. Než někoho smáznu nebo dokonce zašpéruji, tak to je velká vzácnost a u mne dlouhý proces. Ale musím mít přehled.
     Ale když by se to mělo hrotit , jako třeba včera u jednoho nicku, tak klidně diskuse zamáznu. A nebudu váhat ani okamžik.
     A když to nepomůže? No tak Kosa skončí. Stejně to tak jednou musí dopadnout. Takže by to bylo jen dřív. A třeba bych začal zase někde s mrňavým blogem od nuly. Nebo bych prostě začal psát u někoho a nechal starosti s administrací na něm. Nebo poslechl Karkuli a s končil s tou dětinskou blbinou, co jsme si vymyslel a rodina kvůli tomu leccos nestíhá. Víte čtenáři, pro vás je Kos a nejspíš nějakým vhodným naplněním vašeho volna. Ale aby se tak mohlo stát, musí to někdo nějak odpracovat. Stejně jako vy a vaše rodina, když využívá služeb zdravotnictví. Někdo – zaměstnanci, umožní svými odvody jeho funkci. Vy s e schováte za paušály . Nemyslím to zle. Jen jako zásadní příklad.

     • čtenář napsal:

      tak se držte vlku,já se také držím jak to jen jde před tím honem na živnostníka,i když žádné paušály nevyužívám.
      Jednou socdem a jejich příznivcům možná dojde,že by mohli mít lepší výsledky,kdyby neměli toho „Mládka co má pravdu“.
      Také to nemyslím zle.

   • Kanalnik napsal:

    Ja jsem si zrovna v poslednich dnech rikal, ze takove mnozstvi komentaru a pritom nikde zadna poradna rvacka, ze je to krasny uspech. Myslim, ze v urcitem smyslu jako ctenari a komentatori dospivame 🙂

    • vlk napsal:

     Ano, je to výrazně lepší než tady dříve a výrazně lepší než jinde. Jenže Kanálníku, kdybych nebyl Kosu parkrát zastavil a tvrdě zasáhnul, myslíte, že by to tady fungovalo takhle?
     S těmi, co jsou na Kos e už delší čas nejsou celkem problémy. Výjimka , jako můj dnešní střet s Občanem, potvrzují pravidlo. Al e husto začíná být kolem komentářů nově příchozích. Tam několik potencionálních problémů vidím. Snažím se je upozornit předem. Snad to pochopí.
     Jenže může vzniknout další problém – když někoho utnu, tak třeba ztratím dobrého autora. Už s emi to stalo. Jistě víte o čem píši. 🙂

 32. JiB napsal:

  A nebude to spíš tak, že Sobotkovi se Zaorálkem, Diensbierem a dalším slušnějším politikům v ČSSD je jasné, že ČSSD je již mrtvá značka, neboť je prohnilá úplně stejně jako ODS a připravují si půdu pro vytvoření nové liberální strany? Zejména při vědomí toho, že ČSSD je nereformovatelná úplně stejně jako ODS?
  Zejména za situace kdy tak jako tak nebude Soc. dem. schopna realizovat svůj program a za prezidentování současného mstivého jezevce se k řízení země nedostanou, ani kdyby se rozkrájeli?!

  • Lex napsal:

   Mohlo by to tak, podle mého názoru, být, pokud jde o VĚCNÝ obsah.
   Jenže to, co mrtvé jistě není, je právě ta značka, to ČSSD – tohle je marka, o kterou tu běží. Něco jako „Budvar“ nebo „Škoda“ atd. (anebo slovo „komunistická“ u té naši krajní levice – s opuštěním toho slova by se podpora téhle partaje a následně ta partaj sama vytratila tak, jako v ostatních postkomunistických zemích).
   TI vzájemně nevraživí protagonisté by se klidně rozešli, jenže obě strany si jistě na tu značku dělají nárok. Ta značka je to jediné, co je dosud drželo pohromadě.
   Ten, kdo od této značky odejde, je pro budoucnost „mrtvý“, proto ta „válka“, … si myslím.

   • JiB napsal:

    No i zde, respektuji, ale nesouhlasím. Srovnání fabriky s výrobním zařízením s fabrikou na iluze (politickou stranou) nelze. A to co platilo včera již dnes neplatí. Nehledě na to, že s každým nestranným postupem OČTŘ se ze značky „ČSSD“ bude stávat bezcenný šunt. Přičemž mrazivý vítr bude vanout z hejtmanství…

    V Každém případě čas ukáže.

  • jvf napsal:

   Lex má pravdu. Sobotkovo křídlo by dopadlo jako Zelení a Haškovo jako Zemanovci. Na nové strany starých politiků není nikdo zvědavý. Ani kdyby rozdávali koblihy třikrát denně, na což samozřejmě nemají prachy.

   • Lex napsal:

    Příteli – výjimka potvrzuje pravidlo. TOP 09 je sestavena prakticky výhradně z provařených recyklátů jiných partají – její vedení zcela jistě.

 33. Lex napsal:

  Vlku,
  s tou Buzkovou (10.59), to jsi to fakt trefil!
  Zejména, pokud ji spojuješ osobně se Zemanem – přečti si tohle –
  „Když před pár týdny vyšlo najevo, že Zemanův poradce Zdeněk Šarapatka označil na policii za autora Olova svého kolegu Vratislava Šímu, řekla jste: Jsem zvědavá, jak se s tím premiér vypořádá. Premiér se s tím nakonec vypořádal tak, že propustil jak Šímu, tak Šarapatku, a doplnil to teorií o tom, že mohli být takzvanými bílými koňmi najatými vnějším nepřítelem sociální demokracie. Jste s tímto Zemanovým postupem spokojena?
  K teorii o vnějším nepříteli se nebudu vyjadřovat. To, že ti pánové jsou až do ukončení vyšetřování postaveni mimo službu, je v zásadě asi správné opatření.“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zajima-me-jen-autor-olova-rika-buzkova-dx7-/domaci.aspx?c=A000907231837domaci_bac

  Pokud jde o to video, jak píšeš, nevím, neviděl jsem ho. Zato vím, jaký je od počátku vztah Zaorálka k Zemanovi (opakuji – od začátku) a tím pádem i vztah Zemana k němu. Nevím, co bylo první, zda slepice nebo vejce.
  Samozřejmě z kolejiště mu měl pomoci, pokud se nemohl vyhrabat sám nebo mu hrozilo nějaké nebezpečí.
  Probůh, já nejsem žádný apologeta „komplexního Zemana“, hodnotím jeho skutky a řeči (z hlediska jejich ztotožnění se s mým světonázorem a požadavky na zákonnost, mravnost a morálku, ale také na jejich potřebnost, pragmatičnost, či nadbytečnost. Jsem si ale vědom, že ta moje kritéria nemusí být shodná s kritérií jiných lidí. Co u sebe postrádám rozhodně – a to nejen vůči Zemanovi – je ANIMOZITA jenom proto, že existují /jistou výjimkou je existence slynoucí Jan Urban, ale ani to není pro jeho holou existenci, ale pro jeho špínu vydávanou za briliant/).

  To, co já nazývám „podrazáctvím“ v souvislosti s prezidentskou volbou Zemana v roce 2003 záměrně převracíš, což je ubohé.
  Všichni ostatní čtenáři kromě tebe pochopili, že tím podrazem je hlasování proti vlastnímu kandidátovi, kterým popřeli výsledek vnitrostranického referenda. Jestli se v souvislosti s diskutovaným usnesením předsednictva ČSSD, které bylo přijato demokratickým kolektivním orgánem, hovoří o „puči“, pak ten postup Špidly a spol. byl přímo „juntou“, kterou se vysmáli do obličejů svým straníkům a příznivcům. A to tím spíš, když – jak píšeš – Zeman ani s jejich hlasy zvolen být nemohl, tedy že tím hlasováním pro něho nic proti svým zájmům neriskovali. Obyčejná koncentrovaná zášť a podlost.

  To jen, abychom si rozuměli.

  • Lex napsal:

   A ještě tohle –
   pokud si koho z levicových komentátorů vážím (Hanák, Mitrofanov aj. žádní levicoví komentátoři nejsou), je to Martin Hekrdla.
   A protože – vlku a další – abyste jeho článek nemuseli hledat, dovoluji si ho tady přetisknout:

   „AŽ OPADNOU VÁŠNĚ
   Vzedmuté povolební emoce dostaly dokonce už 28. října tisíc lidí na Hradčanské náměstí, kteří podpořili předsedu (stále ještě) ČSSD Bohuslava Sobotku. To se přece musí do ulic, je-li zastánce – tak se prezentoval Sobotka sám – „autonomní sociální demokracie“ vystaven „puči“ rozměrů Února 1948. Puči, jenž – jak je všeobecně známo – zosnoval šéf Pražského hradu Miloš Zeman s Michalem Haškem a ostatními „podrazáky“. Velmi přehledné a mobilizující. Kdo by zůstal za pecí, když jej volá trpící vlast? Dlažba duněla, Facebook a Twitter žhnuly.

   Zkusme něco střízlivějšího, pro jistotu v bodech:

   1. Až opadnou vášně, bude nepochybně zřejmé, co znamenalo, že první místopředseda Michal Hašek (a spol.) hned po volbách – doslova den poté – otočil veřejně na čtyráku a zkusil okamžitě sestřelit Sobotku z šéfovského postu, vyjednávacího týmu o nové vládě i z funkce příštího premiéra (skrytě jej sestřeloval pořád). Jde nepochybně o poškození celé strany. Jak teď ČSSD vypadá v očích svých voličů, veškeré veřejnosti i partnerů v povolebním vyjednávání? Ať už nakonec zmizí navždy z politiky Bohuslav Sobotka, nebo sám strůjce úkladů Michal Hašek (není to vyloučeno, protivítr rozhněvaných „stoupenců férovosti“ a „moderní levice“ je silný), výsledek nastane týž: ČSSD bude ještě oslabenější, než nyní je. A než kdy v posledních skoro dvaceti letech byla.

   2. Až opadnou vášně uražených a ponížených, bude však zároveň zřejmé, že hazardní krok haškovců (potažmo zemanovců) nejenže nebyl bleskem z čistého nebe fakticky již rozpolcené strany. Byl také vynucenou reakcí haškovců na zcela pochybenou reakci předsedy a vnitrostranického protihráče na výsledky voleb. Místo okamžité demise rozjel Sobotka řeči o vítězství a o stabilní vládě, která zajistí realizaci „co největší části“ programu ČSSD. Ví dobře, že za dané konstelace – ve vládě s lidovci a s podporou babišovců – nelze zajistit sebemenší část programu sociální demokracie, kde se tu a tam liší od centristické břečky. Předseda v takové chvíli, v níž získal jen dvě třetiny hlasů, které získat sliboval – byl prostě povinen rezignovat. Za všech okolností. Rozhodně by tím předešel „puči“ a následným tyátrům „moderní levice“ před Hradem, kde už snad chyběl jen „fakáč“ Davida Černého. Nelze se vymlouvat, že předsedovi okopávali nepřátelé kotníky, kuli pikle, torpédovali kampaň, dávali o něm tajně hlasovat, soudili se o místo na kandidátkách – a tak dále a podobně. Buď má strana vůdce a je to vidět, nebo to není vidět, předseda nemá větší reálnou moc a vliv, a tedy žádným skutečným vůdcem není. Z toho neplyne, že lepším maršálem je Michal Hašek. Jeho „pučistická“ chyba byla však ozvěnou „autistické“ chyby Sobotkovy.

   3. Až opadnou vášně, bude jasné, že tuto dvojchybu lídrů rozpůleného Lidového domu předcházela kaskáda chyb předchozích, za něž je zodpovědné celé vedení ČSSD. Nechme stranou žonglování s pseudokandidáty na Hrad, které sociální demokraté zvažovali či vybrali (suchý liberál Švejnar, vášnivý „slušňák“ Dienstbier, ba i kníže Schwarzenberg, skrytý za skřípěním zubů při konečném „ano“ pro Zemana). Nechme stranou reformního premiéra, „sobotkovce“ Vladimíra Špidlu (premiéra Kalouskem podporované, Sobotkou prováděné a odbory vypískané „deformy“ veřejných financí), který pak ve své bruselské trafice hájil neoliberální koncept námezdní flexibility. Nechme stranou i privatizaci OKD, ačkoli voliči na Ostravsku nezapomněli. A Lubomír Zaorálek si pak na ní vydobyl ostruhy ve spravedlivém boji s vlastníkem bytů OKD, zlým uhlobaronem Zdeňkem Bakalou. Na počátku tohoto řetězce příčin a následků stál holý fakt, že Špidla, Gross, Sobotka, Zaorálek a jiní „autentičtí“ sociální demokraté v únoru 2003 v prezidentské volbě odstřelili Miloše Zemana a pustili na Hrad Václava Klause. Klause! Ten maják, k němuž se pravice – více či méně právem, ale vždy voličsky účinně – v následujícím období vztahovala, i díky němu stoupala k moci a barikádovala u jejích pák. Ano, Zeman je v lecčem nelevicový, sebestředný, ničivý a mstivý kolos se strašlivou pamětí. Co ale bránilo sociálním demokratům svého bývalého spasitele, předsedu a premiéra přitáhnout a využít ve prospěch svůj, své politické moci i svých voličů? Šém tak mocného Golema zdarma odevzdat nepřátelům, je něco horšího než zrada: je to pitomost.

   Až opadnou vášně, bude líp.“
   http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/az-opadnou-vasne_287240.html#.UnEOj-zhbcu

   Moc, moc si vážím toho, že se svými názory jsem na stejné platformě, že se shoduji s Martinem Hekrdlou, ne s Jiřím Hanákem, Alexandrem Mitrofanovem, o těch otevřeně pravicových komentátorech (co to o nich řekl Miloš Zeman v pondělním projevu?) ani nemluvě.
   A toho Hekrdlu jsem si přečetl až teď (jak vidím, napsal to včera večer). Já to píšu od soboty večera.

   • xpow napsal:

    Důvodem proč nepodpořili Miloše Zemana mohlo být právě to, že se domnívali, že ho nelze „využít ve prospěch svůj, své politické moci i svých voličů“.

   • scallop napsal:

    Jste asi prvni, pro koho je Hanak a Mitrofanov „otevrene pravicovy komentator“. Nejsou to dokonce zakukleni pravdolaskari ?

    • Lex napsal:

     Seriózní polemika má dvě základní podmínky – pozorně přečíst a porozumět textu toho druhého. Vy jste nesplnil zřejmě ani jednu z těch dvou.
     Zkuste reparát. Když ani pak nezaberete, bude to ve vás osobně. Pak už nezbude, než mě nečíst, anebo nereagovat. A odejít zpět na i.Děs.

     • scallop napsal:

      Az ted jsem pochopil Vasi vetu („otevrene pravicove“ jsem pri prvnim precteni chapal jako vztazeno na Hanaka a Mitrofanonova). Pardon.

      „Co ale bránilo sociálním demokratům svého bývalého spasitele, předsedu a premiéra přitáhnout a využít ve prospěch svůj, své politické moci i svých voličů? “

      Jednoduchy fakt: zajem Milose Zemana se od zajmu volicu CSSD lisi, jeho zajem je zmensit moc CSSD. Podminkou Milose Zemana by byla zmena CSSD v sektu vernych. CSSD by nasledne ztratila volice i politickou moc – jako SPOZ.

      Podobne ODS nemohla vyuzit pro sebe vyuzit Vaclava Klause. Vyuzit ho mohla jen formace Bobosikove, coz ale politicka strana neni.

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

    Tak, tak.

   • Faust ze Země Ticha napsal:

    Lexi, za sebe děkuji za Vaše psaní zde (vlk promine).
    A tím skončím; nemá to smysl.
    „Ještě že jsem starej, neb tato zem není pro starý.“
    Ještě jednou dík…

   • vlkp napsal:

    Lexi, byl bys tak laskav a ozřejmil mně, nedovtipnému, kd e píši něco jiného, než Hekrdla, pokud píšeme na stejné téma? Já ať hdám, jak hldám, nemohu nic odlišného najít. Jen to, že Hekrdla tam má pár věcí navíc, které já vůbec nepojednávám a jeden obrovský omyl. Totiž to o tom jak soc dem mohla vtáhnout Zemana do hry a využít ho pro sebe. To bych docela rád viděl. Vlastně, já už to viděl. I já mám ještě dost slušnou paměť , takže si vybavuji pokus PAroubka o vyčištění vztahů se Zemanem, jak to nejdřív vypadalo , že teda jo, aby nakonec Zeman podtrhnul Paroubka a s gustem mu sebral skoro 5% ve volbách 2010! Soc dem by a ni tehdy nezabránila vytvoření NečasKalouskovy vlády, ale měla by zatraceně víc hlasů a korupice by skončila daleko dříve.
    Tolik Hekrdlův omyl.

    • Hladis napsal:

     jj Paroubek se snazil Zemanovo kridlo a primo Zemana usmířit. Chtel vytvořit klid ve strane a kdo si vzpomene, Zeman byl ve sve destrukci v dobre kondici. Vypadalo to na zacatku, ze to vyjde a na fotkách z Vysociny se oba spolecne usmivali. Jak to dopadlo je uz znamo. Pokud si nejaci naivkove mysli, ze zapojeni Zemana do deni v CSSD by pomohlo, tak to je stejna kravina, ne-li vetsi, jako zapojeni Klause zpet do ODS.

   • xpow napsal:

    Bývalí předsedové stran a vlád mají odejít do politického důchodu. Na místě prezidentů se stávají destruktivními silami jak pro své strany tak pro politickou kulturu. Nikdy nemůžou být nestraničtí , což je pro výkon funkce podmínka nutná, tedy alespoň v ústavním systému jako je v ČR. To že se dnes Hašek zaštiťuje tím, že prostě jezdili na konzultace k levicovému prezidentovi je stejné jako když nám Nečas vyprávěl, že by si číslo na pana prezidenta z mobilu nevymazal. Je to projev zkorumpované zmanipulované politické kultury a praxe.

  • vlk napsal:

   co myslíš, dovolil by si nějaký Šíma sbírat takovýhle hnus, bez vědomí Zemana? Nebo aspoň bez vědomí a pokynu šéfa Zemanových poradců? Vzpomínáš, kdo jím tehd y byl? Kdybys nevěděl, řeknu i to – jistý Šlouf! Ke kterému měl do Strakovky , podle doložených svědectví volný přístup jistý Mrázek.
   Nemohu dokázat , že Zeman dal přímo pokyn k Olovu, ale dokázat se dá soustavné Zemanovo tažení proti Buzkové! A to velmi drsné tažení. Asi tak ve směru posledního známého videa s jistou, jistě dvojnicí, první slečny. Zkrátka , bylo to za všechny přijatelné meze chování se k ženě.
   Zemanův vztah k Zaorálkovi byl silně negativní. Nicméně , mí radost z toho, že někdo spadne pozadu z peronu do kolejiště a vůbec mu nepomoci a dělat, že se nic neděje, jsou trochu dvě různé dimenze.
   Co u sebe postrádáš, je tvoje věc. Nic pro mne. Pro mne je důležité to, co si dosud zachovávám – schopnost vidět souvislosti a skutečnosti, tak jak jsou. Až se vytratí, což s e určitě stane, skončím.

   K prezidentské volbě už jsem napsal vše. Kdyby byl Zeman z kdo ví jakého rozmaru, šel do prvního kola a nestrkal před sebou chudáka Bureše, bylo by to na férovku a nikdo ze socanů by ho nezařízl. Pak už to stejně bylo jedno. Jenže on si prosazoval svoje ego – aby bylo zřejmé, že to bez něj nejde.
   A následně deset let škodil soc dem, kde mohl. A teď v tom pokračuje. Z důvodů osobní msty. A zřejmě ještě jednoho. O tom si přečteš, nikoli ode mne , v neděli!
   Zeman je přesně totéž jako Klaus. Jen v daleko horším provedení. Proč ti vlastně vadil Klaus?

   • vlk napsal:

    Jo Lexi, teď právě jsme objevil tohle:
    http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Hasek-Skromach-Tejc-Zimola-Doposud-jsme-respektovali-dohodu-ze-schuzku-v-Lanech-utajime-291638
    Hašek a jeho řezníci konečně přiznali, že za Zemanem byli.
    Oni ovšem nelhali, jen utajovali.
    V tom případě je pravdivá i informace, že pozvání na ní přišlo 4 dny předem.
    Je zřejmé proč. Kdo svolával dopředu a o čem to mělo být.
    To jenom ,abychom si řekli cosi o manýrech toho skvělého hráče. Až utichnou vášně.
    Jak jsme napsal , vy co máte Zemana za svatého, budete mít stále větší problém obhajovat jeho další a další eskapády. A budete muset sami se sebou dělat čím dál větší kompromisy. Já ne.

    • Lex napsal:

     „…vy co máte Zemana za svatého…“

     Mohu-li tě, vlku, o něco požádat? Buď tak laskav a respektuj základní věci. Za prvé – neurážej! – mne tedy ne.
     Jestli jsou lidé, kteří nejsou postiženi totálním „antizemanovstvím“ jako ty, ještě neznamená, že jsou to lidé, kteří mají Zemana za svatého.
     A za druhé – bylo by nanejvýš na místě, abys reguloval svoje emoce, a ne-li emoce, alespoň s určitou dávkou objektivity korigoval své texty, ve kterých ad hominem napadáš ty, jako jsem já a řada jiných.
     Mnozí z nich proto se znechucením odešli, já ne, já jsem to řešil přátelsky soukromou poštou. Vidím, že sis to dosud nevzal k srdci.

     Děkuji předem.

     • vlk napsal:

      Nikoho neurážím. Věc je zcela zjevná.
      Fatálním antizemanovstvím postižen nejsem. Jen hodnotím kroky jistého pána.
      Mnozí znechuceně odešli… no jak s e to vezme. Velká většina těch, co na Kose práskli hlasitě dveřmi se stejně hlasitě vrátili. Ale jistě že určitá část nechodí. To nerozporuji. Za to přišla halda nových. Snadno se lze přesvědčit.
      Pokud jde o to, cos řešil soukromou poštou – nemohu se podívat, moje připojení mi to neumožňuje,a le jestli se nepletu, náš poslední mailový kontakt je relativně starého data. Tenkrát jsi mi poslal nějaké fotky.
      Děkovat není za co.
      Že dnešní článek vyvolá bouři jsem věděl. Ale je to slabota proti tomu, co tady bud e zítra.
      Jenže pokud budu mít na Kosu vliv , bude sekat všem stejně. Ne že půjde jen po gaunerství těch druhých.
      Já neuznávám premisu, že penalty se pískají jen v jednom vápně a že těm našim se musí odpustit, aby se nepoškozovala , chtěl jsme napsat svatá, ale aby jsi se necítil dotčený – tak jen – naše velká věc!

     • táta napsal:

      Fatálním antizemanovstvím postižen nejsem. Jen hodnotím kroky jistého pána.

      bohužel objektivně o ZEMANOVI ROZHODNĚ NEPÍŠETE.

      každopádně ta schuzka je fatalní ZEMANOVA chyba

     • Lex napsal:

      Ano, vlku,
      náš poslední mailový kontakt je relativně staršího data – já ti ho připomenu, kdyby sis ho chtěl najít a osvěžit, co jsem ti psal – čt. 2.5.2013 22.00 hod.
      Důležité jsou především ty závěrečné věty.

     • vlk napsal:

      Až budu doma, rád si to najdu. A pak uvidíme.

   • Lex napsal:

    „…Proč ti vlastně vadil Klaus?…“
    Já jsem snad někde napsal, že mi vadil Klaus? Pokud jsem při dobrém vědomí, psal jsem o Klausovi naprosto stejně jako o Zemanovi. Hodnotil jsem jeho skutky, včetně projevů, ne to, že JE. Jistě, naposled jsem tu psal o tom, že i vinou laborování (podrazu) některých sociálně demokratických poslanců na čele s Vladimírem Špidlou jsme tu deset let „měli“ Václava Klause, ale to je o něčem jiném, nemyslíš?
    Napsal jsem mnohokrát, čeho si u Klause vážím a pro které skutky si ho nevážím, se kterými nesouhlasím.
    Mnohokrát jsem opakoval, že u Klause schvaluji jeho odpor proti „humanitárnímu bombardování“, jeho realistický postoj vůči Rusku, který demonstroval mj. slovy, že současné Rusko není Sovětský svaz, vysoce jsem u Klause kvitoval jeho postoj vůči Gruzínsko-ruskému konfliktu v srpnu 2008, kde zcela proti oficiální politice vlády ČR a evropskému mainstreamu se nebál označit za původce konfliktu Gruzii, k čemuž ti ostatní museli „přiznat barvu“ až s odstupem aspoň roku, kdy už oficiální doktrína byla kvůli faktům neudržitelná, vřele jsem souhlasil s jeho postojem ohledně uznání samostatnosti narkomafiánského Kosova vládou ČR, který demonstroval neprodleným osobním přijetím srbského velvyslance, souhlasil jsem s jeho názory na příčiny rusko-ukrajinsko-evropské plynové krize a trapnou roli ministra zahraničních věcí Schwarzenberga, a dalo by se pokračovat dalšími příklady, naproti tomu jsem hrubě nesouhlasil s celou řadou jeho dalších skutků, názorů a postojů na poli politickém hospodářském, a třeba i klimatologickém, pokud si pamatuji, pak nejostřeji v případě jeho blokování Lisabonské smlouvy a podmiňováním podpisu odmítnutím části o sociálních právech v Listině základních práv Evropské unie, atd. atd.

    Nepleť si, prosím, pojmy.

    • vlk napsal:

     promiň. Je skutečně mou vinou, že jsem si nevšiml, že jsi vlastně s Klausem spokojený. Beru to na vědomí a budu to respektovat.
     A říkáš , že deset let jsme tad y měli Klause kvůli Špidlovi a spol?
     Zdá se, že tím naprosto legitimizuješ Zemanovo právo škodit vlastní straně a tím vlastně celému státu , nám všem.
     Byl to on, kdo dodal Topolovi Melčáka. Melčák se tím veřejně chlubil. Byl to on kdo sehnal Snítilého při druhé volbě.
     Tohle tedy vyplývá z toho, že Zeman s e OPRÁVNĚNĚ mstil za své nezvolení.
     ten pohled má logiku. Nicméně velmi mne překvapuje mravní kategorie toho pohledu.
     Že když se někdo chce mstít, je to oprávněné, ať to má jakékoli následky.
     Já jsem si do teď myslel, že jsem docela dost velký pragmatik. Ale teď vidím, že jsou jiní, proti kterým jsem opravdový žabař! Dík za nastavení zrcadla.

     • Lex napsal:

      Bože, vlku,
      jak hluboko může člověk klesnout se svou eklektikou.
      A to jsem vždycky odsuzoval „jarpora“……!

     • vlk napsal:

      Vážně? No holt máš děsnou smůlu. Rád bych ti v téhle souvislosti, když už jsme u toho, kdo co, připomenul svou dosud tebou nezodpovězenou otázku v diskusi pod Burianem :
      proč ministerstvo kultury pod Balbínem nezrušilo onen ohavný projekt restrukturalizace ND, aby ho Burian nemohl plnit, jak s e zavázal při výběrovém řízení.?
      Jinak teď jsme zhruba ve stejné pozici jako tenkrát.
      A říkáš co si o klesnutí a operuješ jar porem? tak to dík! To tedy zírám.
      Zkus popřít to ,c o píši o Zemanově a jeho pomstě!

     • Petrpavel napsal:

      🙂

 34. Řezníček z Brna napsal:

  Dnes v 16 hod v Brně na náměstí Svobody demonstrace na podporu B. Sobotky, pořádájí Mladí sociální demokraté a Masarykova demokratická akademie.

 35. xpow napsal:

  Nemůžu se závěry článku uplně souhlasit. Nevěřím, že by Sobotka jakýmkoli strategickým ústupem mohl získat něco zásadního pro budoucí vítězství. Jeho dny se sčítají už velmi rychle a on (mě se konečně líbí) tu svoji bitvu konečně bojuje a neskončí jako krysa. Že se měl před Zemanem schovat? To se mají z toho pomstychtivého starce všichni po…t? Stejně by tím nic nezískal a navíci i na něj (Zemana) jednou dojde, Pokud neměli socdem tolik rozumu, aby našli vedení které dokáže zastupovat všechny proudy, prožijí si katarzi po volbách ke své škodě. Zvolili si Sobotku, pokud ho po volbách podrazili, jsou to podrazáci, dojedou na to. Nemůžu souhlasit ani s tou rezignací po volbách. Proč? Paroubek neměl šanci na koalici, byl brzdou dalšího vývoje, Sobotka je v uplně jiné pozici. Kde je psáno, že 20 pct je pro socdem špatný výsledek, nejspíš už víc hodně dlouho nedosáhne.

 36. Admirál napsal:

  Když ak koukám, kdo všechno se v mediálním prostoru Za Sobotku bije, musím se jednoznačně postavit z Haška.

  Pro pravičáky musí mít Sobotka velkou cenu. Stačí přehlédnou titulky na Aktuálně.

  • kopřík napsal:

   Admirále,
   když např. Kalousek řekne, že 1+1=2, budete najust tvrdit, že 1+1=3?

  • Kchódl napsal:

   Přesně.
   Na tom je „křišťálově čistě“ (sic!) vidět, kdo je kdo.
   Jenom opravuji, nejsou to „pravičáci“, ale havlisté, kdo ho podporují. Média, TOP09 atd.
   Také ti „investigativci“ z ČT, ti by si nevšimli, ani kdyby jim někdo uřízl jejich vlastní hlavy, jen by jim bylo divné, že jim přebývá čepice – tak jsou všímaví.
   Dostali od někoho prostě všechno připravené, aby to spustili. Je to až směšné, jak to lidi i tady na Kose rozvášnilo.

   • Hladis napsal:

    Pozor, aby vam z pocitace při psani tech blabolu nevyskocil havloid 😀

    • Kchódl napsal:

     Díky za kolegiální upozornění.
     Puška s proti-havloidními náboji je připravena.
     Jsem ve střehu. Jak je vidět, Vy se při psaní blábolů bát havloidů nemusíte.
     🙂

   • Admirál napsal:

    Média = pravice + pravdaaláska, ČT = pravdaaláska, čistý extrakt kříženců neocon s neoliberály. Nejlepší ročníky.

    Pokud ti řeknou černá, je to zaručeně bílá.

    Jen malé procento možnosti se splést.

    • vlk napsal:

     Admirále,
     nevadí vám náhodou to, že Hašek veřejně a prokazatelně lhal? Teď už to dokonce přiznal i on. No jo no, havlisté, media a tak podobně, já vím.. Tak si ho užijte. Takže vám to nevadí.
     co by vám ovšem vadit mělo je, že jednal jako naprostý blb. O tom je dnešní článek – Výron oranžového blbství, víte?

     • Admirál napsal:

      Hašek lhal?

      Vadí – nevadí?

      Nevadí.

      Věnujete přehnanou pozornost margináliím.

      Horší je, že nebyl úspěšný. Špatný odhad, informace, diletantství. Diskvalifikuje ho to z aspirací na lídra.

      Výron oranžového blbství? Ano, celá záležitost se tak dá nazvat.

      U médií si stojím na svém.

     • Hladis napsal:

      Pro vas namorniku bez lodi je muj post s „Pro bolsany je něco jako morálka neznamy pojem“

     • Admirál napsal:

      Hladisovi – Děkuji za uznání.

     • vlk napsal:

      Vám nevadí lhář a podporujete ho? Tak to pardon!

     • Rošádek napsal:

      To není nic překvapivého, že služebníci lži a nenávisti se k tomu ještě hrdě hlásí.

     • Admirál napsal:

      Vlk – jestli že se 5 lidí zařeklo, že to nepustí a jeden to pustil, jsou samozřejmě ti, co to zapřeli, lháři.

      Za přispění médií velcí lháři.

      Takových lží v naší politice bylo. Jen se jim jaksi nedostalo dostatečné mediální pozornosti. Že.

      Od Rošáka si označení lžinenánávistník cením. Každý někam musíme pařit.

 37. Ruda51 napsal:

  Na Kose řešíte jistě zajímavou historii ČSSD, ale nikde nevidím zamyšlení nad tím, kolik je fakticky, momentálně, loajálních poslanců ČSSD, z původních 50ti poslanců?

  • jvf napsal:

   Loajálních komu?

   • Ruda51 napsal:

    V tom je ten vtip :-). Kromě navýšení jejich platů, těch 50 poslanců, už nikdy nebude hlasovat souhlasně.

  • Vojnov napsal:

   Skoro všichni budou loyalní k tomu, kdo vyhraje. A tuhle bitvu zatím asi vyhrál Sobotka. Vejboři si nedovolí hlasovat proti senátorům, poslancům a lidu.

   Tejc hodil zpátečku. Hašek bude asi brzo mluvit něco o nedorozumnění, vyčerpanosti z kampaně…. a spoustě práce na JMK… a začne se zbrojit na sjezd. A to teprv bude veselice. Alespoň doufám.

  • Občan napsal:

   Velmi případná otázka 😉

   Teď jsem se totiž zrovinka doslechl, že předsedou poslaneckého klubu „ANO“ bude asi jakýsi Jaroslav Faltýnek (Olomoucko; mimochodem člen představenstva Agrofert, a.s. od r. 2007, kdysi sponzor Kavana, místopředseda ANO, člen představenstva Agrární a Potravinářské komory ČR), který byl do srpna 2012 krajským zastupitelem a radním za ČSSD. Přeběhlík jak vyšitý, protože z ČSSD odešel poté, co se dožral, že nebyl kandidován na senátora. A odskotačil rovnou k Babišovi (i se všemi partajními informacemi).
   Velikej sympaťák, vůbec nevypadá jako hochštapler: http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/hnuti-ano-povede-v-kraji-do-voleb-byvaly-radni-faltynek-20130908-jx91.html
   Jestli jsou socdem v něčem opravdu hodně dobří, tak je to vybírání si mimořádně nespolehlivých korytářů za reprezentanty.

   Tudíž ČSSD nemá ani těch padesát kousků vůbec jistých. Za týden může být polovina jejich klubu u KDU, TOP09, ANO nebo ve vlastní frakci. Nebylo by to poprvé; čím je ČSSD slabší, tím víc lze u ní registrovat přeběhlíků.

 38. Hladis napsal:

  Pro bolsany je něco jako morálka neznamy pojem. Nebo spis je jeji vnimani znacne deformovano. Takze se klidne postavi za hajzla a lhare, protože kdyz při jasne krivarne i uhlavni tridni nepritel uznava, ze se křivárna stala, tak to je preci podezrele a musí za tim byt nejake kontrarevolucni sily a podvratna cinnost nepratel lidu, prezentovana havloidy, klerofasisty, oportunisty v socialni demokracii, burzousty, volim Karly, imperialisty a velkokapitálem. Dekuji temto lidem, protože pripominaji bolsevickou moralni deformovanost a jejich chovani je naprosto odporne každému slusnemu cloveku. Tim zaruci, ze většina spolecnosti nikdy nebude tento lidsky materiál podporovat.

  • Kchódl napsal:

   Na tom něco je.
   Myslím, že (včetně mě) tady všichni Haškovu krysí akci odsoudili.
   Ale to neznamená, že je nemožné podporovat „haškovce“, jelikož má mnoho lidí dojem, že mají pravdu.
   Na morálku a slušnost například Kalouska nebo TOP bych tedy nesázel.

   Připadá mi to, že když se zloděj pokusí vykrást Váš dům (Sobotka ČSSD), tak to vadit nebude, protože slušně pozdraví, a ženám přidrží dveře ?

   • Kchódl napsal:

    Máte pravdu v tom, že pro bolšány je morálka a slušnost neznámý pojem.
    Bylo to pěkně vidět třeba 8. listopadu 2012 při hlasování o církevním tunelu.
    Zcela „bolševicky“ převálcovali o myslím dva hlasy parlament, bez nejměnšího zájmu o kompromis, přes nesouhlas velké většiny obyvatel.
    Bolše znamená více, tedy jde o naprostou ignoranci soupeře, jakmile je trocha navrch.
    Takže ano, pro bolševiky, kteří teď podporují Sobotku, je slušnost neznámý pojem, s tím se dá souhlasit.

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volič KSČM napsal:

    On je Hašek bolševik ?

 39. dreamer napsal:

  Stále únavné rozbory politických bojů a osobních šarvátek. Volby jednoznačně pozitivní. Už ty předchozí byly pozitivní. Dost dinosauru zmizelo. Teď to zatřáslo dokonce celou pravici. ODS skončí? TOPka je stranou pouze jednoho muže s fíkovým listem, má na výměnu lidi? I kdyby Ano bylo jen na jedno volební období jako US, VV..má svou cenu. Na pravici je vznik nové strany rozhodně snazším oříškem než na levici. A vyčistění politického prostoru odhalilo prázdnotu ČSSD. A ukázalo průměrnému volici co rada „idiotu“ už ví od účinkovaní Mlhy v ČSSD, že je to středopravicová strana. Což potvrzuje svými komentáři i Švihlíková na Britských listech. Přitom zemětřesení na pravici, bych přidal jeden úhel pohledu. V počátečních fázích rabování státu se všichni žraloci snadno shodli. Odstranit zábrany, lovce, zhasnout, do hodnocení sporů nasadit žraločí pohled. Pro smolaře amnestijka jako cena útěchy. Teď jsou rybníky poloprazdné někteří žraloci se sami stávají kořistí, obracejí se jeden proti druhému. Dochází k definitivním bojů o ovládnutí území a saturace hierarchických vztahů, které nám obyčejným můžou připadat jako pozitivní nárůst pořádku. Teď už tam budou jen hodní Babišové, dyť i to jméno je takové mazlivé. Když už je kose zatěžko se trochu povznést, co kdy někdo napsal článeček, co jakože má být levice, tak aby se celá kosa shodla, výjimku zkousnu. Jestli jako tomu slovu dobře rozumím, případně se rád poučím. Možná by se dalo začít tím, že je to nadávka blízká slovu bolševik, které je sprosté a to tak že hodně.

  • Kchódl napsal:

   Pro mě zatím nejlepší dnešní příspěvek (ehm … kromě toho mého, to jistě chápete 🙂 ).

 40. Admirál napsal:

  A možná, když o tom ak přemýšlím, že to „harakiry“ učiní prostor na levici přehlednější. Odloží se masky a bude lépe vidět, kdo je kdo.

  Uvažujme s přesahem.

  Otevře se prostor pro levici.

 41. zemedelec napsal:

  Něco na uklidnění z historie,co je šeptem to je z čertem.
  Přesně to tak dopadlo v té nejdůležitější chvíli.To že musí zaznít,jasné otevřené jednání,už nepochybuje nikdo,cokoliv se upeče v zákulisí,postraně,bude vzbuzovat nedůvěru.

 42. Petr Havelka napsal:

  Pane vlku,

  s tím, že Sobotka by měl okamžitě rezignovat jdete proti logice politického „provozu“ (Paroubek okamžitě po volbách rezignoval jedině z důvodů že v žádném případě NEMOHL sestavovat vládu). Logika politiky je, že vítězná strana, její předseda vyjednávají o vládě. Je nekonečně hloupé, aby předseda vítězné strany rezignoval, protože tím oslabuje její vyjednávací pozici, ještě hloupější je když vedení strany svého předsedu sundá, když má vyjednávat o vládě, tomu se říká kolektivní hloupost a Předsednictvo ČSSD by se mělo nad sebou vážně zamyslet. Navíc Předsednictvo ČSSD podle vlastních stanov nemělo mandát k tomu odvolat předsedu Sobotku z vyjednávacího týmu, tuto možnost má Ústřední výkonný výbor (UVV). Předsednictvo je podřízeno ÚVV, vykonává rozhodnutí ÚVV, samotnému ÚVV může pouze navrhovat !!!!

  Tohle všechno znamená, že především pro jejich voliče začíná být hloupá samotná ČSSD, protože její členové si „chodí pro radu do Hradu“ a ČSSD s tím nic nedělá, její Předsednictvo nedodržuje stanovy ČSSD, předseda ČSSD si neumí zjednat pořádek, samotná ČSSD nedokáže svému předsedovi zajistit silné zázemí to jest nejbližší spolupracovníky ve vedení.

  Silný předseda strany je silný, nejen silou své osobnosti, ale díky týmu, který s ním spolupracuje.
  Když svému předsedovi nasadíte do zátylku řezníky Haška, Škromacha, Tejce, tak ať se potom členové ČSSD nediví co se děje.

  V ČSSD SE DĚJE NĚCO PODOBNÉHO, JAKO V ODS. Vedení strany má v zádech „mocensky“ silné kraje. ODS si z toho utvořila byznysové kmotry, ČSSD má na krajích hejtmanské kmotry.

  Jestli si to vedení ČSSD brzy neuvědomí, přerostou mu kraje přes hlavu.

  • Občan napsal:

   Pane Havelko,

   socdemáčtí hejtmanští kmotři (možná ne úplně všichni) jsou úplně stejní businessmani, jako byli ti ódéesáčtí. Bohužel.
   Když si je člověk prolustruje, tak jsou to buď kariéristé jako Hašek, nebo protřelí podnikavci, kteří se dali k ČSSD čistě z prospěchářství v době, kdy byla silnou partají se značným vlivem. Teď, když už potřetí v posledních dvaceti letech slábne, ji postupně opouštějí a cestou se ještě snaží urvat, co jde.

   Hašek teď odpoledne přiznal, že nestydatě lhal ohledně schůzky se Zemanem. ZATÍM to nevypadá, že by si skládal hrnek a propisku do krabice; nicméně se již ozývají základní organizace, že by se měl pakovat.
   Sobotka se, zdá se, pochlapil a jedná sám. K Haškovi vyslal signál, že NEbude velkorysý. Jsem zvědav, jak se to vyvine. Jenže ten flek už na kravatě je a ani Vanish ho neodstraní.

   Co se krajů týče, tak ty toho mocensky zmohou jen tolik, na co mají prachy. A v tom ohledu jsou zcela závislé na vládě a obcích (RUD) a na EU (některé programové prachy jdou přímo do krajů). Pokud si budou moc vyskakovat, mohou schytat finančního facáka jak z MF, tak z EU.

   • Petr Havelka napsal:

    Pane Občane,

    píšete správně. Jen ještě ke krajům. Hašek má díky jedné z mnoha funkcí „předseda Asociace krajů České republiky“ v rukou velkou metličku, kterou zdatně využívá proti užšímu vedení. Ten člověk dokáže slíbit věci a opravdu je zařídit a to ho drží ve hře. Politici jsou vesměs hokynářské povahy, Něco za něco. Bezpochyby už má naslibováno dopředu, nějaké Ministerstvo financí ho dokáže maximálně přibrzdit (leda ministr financí Babiš :))))) ). Možná ani ten ne, poněvadž i ten „poklesne“ pod tíhou vládnutí a koaličních kompromisů.

  • vlk napsal:

   Petře Havelko,
   zdravím. V řad ě věcí s vámi souhlasím. Sám jsme je tady psal.
   Ale Sobotka ohledně toho, koho má kolem sebe,nemohl skoro nic dělat. Viz poslední dva sjezdy. Oba jsme komentoval. Jeden koment jsem uvedl předevčírem o dvou půlkách jednoho zadku Ten druhý – týkající s eposledního sjezdu – najdete zde:
   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/03/19/oranzovy-sjezd-aneb-plynojem-plny-omylu/
   S gustem jsem si tu věc z března přečetl. Zkuste to také a posuďte, do jaké míry se moje tehdejší záměry naplnily. Ty, co nezávisely na faktu, že v létě , dost nečekaně , padla vláda.
   Jediné v čem se my dva rozcházíme je to, co měl udělat Sobotka. Můj článek stojí na strategickém odhadu, že předseda , který socany povede do obecních a senátních voleb příští rok, bude popraven. protože tam se dá jen děsně prohrát.
   Pokud se to potvrdí a já o tom nepochybuji, tak Sobotka bude něco jako zimní král.
   Ano, soc dem je na trajektorii ODS. O tom žádná. Píši to zde opakovaně. Včetně článku, na který vás odkazuji. Že ještě budou ODS závidět.

   • Petrpavel napsal:

    Co takhle se včas, před volbami, zamyslet proč je ČSSD na stejné trajektorii jako ODS, a volit někoho jiného?
    Hloupá rada, co? Ale nikdo nemůže tvrdit že je knížecí, byla tu už několikrát i před volbami…sarkasticky odmítnuta.

    • vlk napsal:

     Například proto, že každý si zaslouží svou šanci. Ta trajektorie nemusí být , zatím, neodvratná. Vlastně – to zatím, platilo do soboty odpoledne.
     Například i proto, že pokud vy sám přiznáte, že 50,1% pro komouše je chiméra, pak hals pro ně, při zničené soc dem je mrtvý hlas.
     nejsem zvyklý dávat svůj hlas mrtvému projektu. Proto.

     • Petrpavel napsal:

      Dávání hlasů předem známému vítězi se může říkat i bolševismus. Já nejsem zvyklý tak činit. Dávám jej tomu, komu momentálně věřím. To momentálně si zdejší táta vykládá špatně, mrzí mě , ale nic s tím nenadělám.
      A stoprocentně Vám dávám za pravdu : ano, každý si zaslouží svou šanci, i tisíckrát dehonestovaná, zde i onde, strana kterou volím. To platí i po kterékoli sobotě …

 43. Jeff napsal:

  No… ČSSD je strana, která nechce nové členy. (A ti současní jsou neschopní.) Ona nejen že je nechce, ale pro její hlavy jde o smrtelné nebezpečí. Není nic výmluvnějšího, než zpověď I.Švihlíkové na blistech. ČSSD chrápe. Je to sdružení krajských „struktur“, kterou zaštiťuje „ten vůl“ v Liďáku, značka, jejíž cena jde dolů a ten barák Na Poříčí. Ukázkově tak léta fungují v Liberci, za drobné ze Syneru. Dušek, Sepp, Šír, Rosenbergová – a ve volbách od porážky k porážce, ale pozor, Liďák s tím nic nenadělá, takto i mě onen problém vysvětlil Sobotka.b@… Podívejte se na místostarostu v Litoměřicích. Boty z krokodýlí kůže, výlety do Vegas. Ale pardon, kdo že to hodlá prát se za lidi práce? Právníci Sobotka, Dienstbier, Hašek, našli by se i další íčaři, exot Špidla no a pak těch dvacet rozhněvaných nad sebou samými. Tak toto směrem k voličům je výstup vůdců levice? Lahůdka pro takzvaná média. Sobotka omotán knížefajfkou je mrtvý muž, Hašek, jenž lže a lže a lže, i když je to za bé, je mrtvý muž. Takhle: Všechno vylejt, noví členové, noví šéfové, přetáhnout respektované tváře a do čela šťastnou volbou vítězný typ.

 44. táta napsal:

  vlku
  JAKO CELEK nemohu souhlasit……….příliš často zde…….padají slova jak se ten druhý mílí……… ve své podstatě je to jen určitý uhel pohledu úplnou pravdu se ve své podstatě nikdy nedozvíme tu vždy ví jen ten aktér………vždy to budou z naší strany jen spekulace někdo je má více podložené pravděpodobnější jak víme občas je pravda tak neuvěřitelná.

  TAKŽE dám svůj pohled…….hodně lidí srovnává na stejné úrovni Sobotku ,HAŠKA.

  ZDE MYSLÍM je základní rozdíl….. sice oba mají stejný podíl že ČSSD JE taková bezzubá,naprosto neuvěřitelně ztrácela přitom co zde pravice prováděla.
  bohužel vznikl kruh……..k tomu kruhu přispělo mnoho faktorů…….

  1/.RÁTH,

  2/ANI JEDEN NEJSOU vůdci nebo řečníci ve své podstatě to je hodně důležitý fakt
  pro lidi co se nezajímají o politiku naprosto nejdůležitější OSOBNOST…….TEN PROTIKLAD je úplně jasně viditelný KNÍŽE
  PŘESTO když rozeberme jednání knížete nenajdeme tam vyložené znaky osobnosti……..řečník ani náhodou,férovost…no je dost příkladů na pravý opak,navíc pro levicového voliče jasné spojení s KALOUSKEM
  PŘESTO ač to nechápu spousta lidí ho za osobnost považuje.
  POVŠIMNETE si ten rozdíl kdo z nás co volil ČSSD…….kdo z nás POVAŽUJE Sobotku,HAŠKA za osobnost.
  Jak tedy lidé co se nezajímají o politiku mají volit,my ČSSD VOLILI navzdory ŽE tam defakto osobnost není kvůli levicovému programu.
  at máme různé pohledy na ZEMANA,PAROUBKA……….OSOBNOSTI to byli jejich ztrátou zákonitě ČSSD ZTRATILA ,ztrácí a bude ztrácet srovnatelná osobnost není na obzoru.
  ZPOČÁTKU jsem jí viděl v Dienstbierovi BOHUŽEL jeví se mi čím dál více jak zakomplexovaný svým otcem,podle mě neumí být nad věcí

  TAKŽE ROZDÍL je vtom jak se zachoval Hašek………bohužel nemohu souhlasit s argumenty co zde mnozí uvádějí……….

  že je SOBOTKA bezvýrazný slabí……..vždyť jsem to věděl přesto jsme ho volil právě kvůli něčemu jinému………proč jsem mnohokrát uvedl…….určitě se někdo ozve jak jsem tedy hloupí……..ty důvody nejsou v osobnosti ale ve srovnání vládnutí levice a pravice otázka je že to vládla ČSSD s osobnostmi je otázka jestli na dobrou vládu je potřeba osobnosti,já si myslím že osobnost je potřeba na volby a prezentaci na vládu je mnohdy osobnost na škodu
  dále nesouhlasím že měl odstoupit jako PAROUBEK ŽE TO JE STEJNÉ……….ANI náhodou ZA PRVÉ podle mě se ukvapil,možná že se přepočítal že ho budou přemlouvat.
  JENŽE Paroubek neměl řešení,zde bylo jasné že vládu ČSSD NEMÁ sebemenší naději sestavit.

  ZDE naopak při dobrém přístupu a vývinu situace bylo potřeba to zkusit né za každou cenu ale zkusit určitě……..takže jakékoliv odstoupení by byla zbabělost navíc jasně řekl že dá na sjezdu funkci k dispozici.
  NEBO AŽ PO NEUSPÍŠENÉM pokusu o sestavení vlády zde by to bylo na místě………oto víc je jednání HAŠKA podraz jak hrom.

  TAKŽE at jsem ho Sobotku považoval za slabocha naopak ve vypjaté situaci se zachoval naprosto racionálně a správně,mohu souhlasit že tato zrada Haška natolik
  zkomplikovala situaci že to nejspíš dopadne špatně,mohu souhlasit že to bude stále zhoršovat volitelnost ČSSD.

  STAČÍ SE ALE ZAMYSLET………k čemu to povede současná pravice je pro voliče levice něco nestravitelného,jestli středový a pravicový volič tancuje radostí měl by si uvědomit dopad tohoto

  SVÍTÁ nepatrná naděj že BABIŠ SICE JE PRAVIČÁK ale třeba opravdu není populista,nebo nechce prvořadě zvětšit nebo použít stát pro svou firmu ale nastartuje vykročení k zodpovědnosti a právnímu státu,sice nebude akceptovat ty věci co považuji za důležité ale zodpovědnost a právní stát je prvořadé.

  3/masáž medií
  4/ano i zásahy ZEMANA ,PO potvrzení té schuzky JE TO PRVNÍ ZASADNÍ VĚC co rozhodně neměl

  NA ZÁVĚR…………….Sobotkova rezignace hned po volbách by nic neřešila

 45. Petrpavel napsal:

  Mnoho názorů, mnoho pohledů. Co je, myslím, sjednocuje?
  Kritika počinů ČSSD, kritika všech nebo většiny členů vedení ČSSD, kritika Zemana-levicového, at chcete nebo ne, prezidenta, nářky nad levicí, nářky nad povolebním vývojem.
  Hádáte s jeden s druhým, druhý s třetím, pátý s osmým…
  Většinou jste přece voliči ČSSD v posledních volbách!
  To jste před svou volbou nepřemýšleli, nesledovali vývoj v ČSSD v posledních létech, co jste vlastně čekali jiného?
  Mohl bych s lehkým srdcem uzavřít : já už od 2010 volím KSČM a vím proč, já tohle nezavinil. Jenomže není tomu tak : mrzí mě další pokračování šíleného blbnutí v nikoli sociálně demokratické straně, spíše odjakživa ve spolku kariéristů, který občas někdo schopný vyvedl nezaslouženě nahoru (neznám historii, stačí jména Zeman, Paroubek) a pak byl vyštván závistivými neschopnými kariéristy a neschopy. Sobotka není sice žádný zázrak, ale je to skutečný sociální demokrat. Jak skončí, vidíme. Buď bude vyštván také, nebo vytvoří, po tomto oslabení, neakceschopnou koaliční vládu s pravici ANO a KDU-ČSL. Skutečně terno pro levicového voliče 😦 .
  Když už si zapamatujete, že ČSSD není žádná levice, stejně tak jako ODS či TOP není pravice?
  P.S. Vlku, je mi to líto,a le ztrácíte naprosto glanc ….

  • vlk napsal:

   Vážně? Tak to jste mne pobavil. Glanc je glanc . Nikoli psaní tak, abyste s tím souzněl.
   To je mezi námi rozhodně vyloučeno. Ale nikoho nenutím, aby na Kose marnil svůj čas.
   lidé na ni přicházejí dobrovolně a stejně dobrovolně ji opouštějí. Až na 5 výjimek.
   A milej Petře Pavle, pokud by soc dem byla někdy marginalizována, tak ksoft komouš bud e mít vliv na dění v téhle zemi až v okamžiku, kdy sám získá 50,1% mandátů. Kdypak to asi bude? Zkuste prosím odhad toho termínu. Abych věděl, jestli stihnu umřít včas. A to se ho nijak nebojím. Ani kdyby měl tu absolutní většinu. Záhy by on zjistil, že může dělat více méně jen to, co jiné vlády a s větším zpožděním byste to zjistil i vy a ostatní voliči třešní. nebo mi chcete trvdit, že s evyvlastní banky, pojišťovny, Škoda VW a tak podobně. Že by nevyvlastňovali živnostníky aneprováděli kolektivizaci , tak v tom se shodujeme.

   • Petrpavel napsal:

    Ano, v tomto (50,1 %) souhlasím.
    Jsme oba stejní hlupáci, já proto že bych chtěl od levicových voličů 51 % pro akční sociální levici (KSČM) , Vy proto že by jste chtěl od levicových voličů 51 % pro salónní neakční pravolevici ČSSD.
    Nikdo z nás svého nedosáhne. Já si tohle alespoň, na rozdíl od Vás, uvědomuji.
    Závidím jenom tiše Slovákům a jejich Ficovi …..

    • vlk napsal:

     Myslíte? Já jsme přesvědčen, ž e 101 je dosažitelných.

     • Petrpavel napsal:

      Ano, v pětisetčlenné Poslanecké sněmovně by těch 101 ČSSD, zatím, měla 🙂 .
      Vážně si pořád myslíte, že KSČM by mohla ten salónní spolek rozhádaných karieristů někdy podporovat aniž bude sama sestavovat vládu?

     • táta napsal:

      P.P
      opět jste napsal nebetyčnou hloupost

      OPROTI vám I TY komunisti konkretně FILIP není tak zabědněnej aspon soudím podle toho co říká…………bude podporovat program a ten mají z 80 procent společnej……..je otázka co stoho prosadí…………oproti VÁM i Filip si uvědomuje nebo aspon doufám

      že v v současné konstalaci bude levice ráda když prosadí 50 procent programu,,,,,,bohužel ty vyloženě socialní těžko

      jestli mate na krku hlavu a přestanete myslet fanaticky………..schození třeba 50 procent levicového programu………muž mýt jen dvě možnosti

      1/ano složí vyhradně pravicovou vládu………….
      2/dlouhá krize…..předčasné volby

      PŘI UPLNĚ KRÁSNÉ KONSTALACI KSČ veme hlasy ČSSD……….TO značí při uplně scifi KSČ 36 PROCENT nákych 85/90 poslancu

      pravice 110 poslancu a je šlitec………..doufám že FILIP OPROTI vám používá hlavu

     • Petrpavel napsal:

      Táto, je mi to líto – míjíme se.
      KSČM bude samozřejmě hlasovat pro dobré (pro mě, pro Vás, pro lidi – jak má ve svém heslu kterému se dosud, na rozdíl od ČSSD, nikdy nezpronevěřila) zákony ať je předloží kdo chce, třeba i rozhádaná ČSSD, ale to není podpora vládnutí ČSSD+KDU-ČSL+koho ještě? .
      Pravdu máte v tom, že Filip není zabedněnej 🙂 .

     • Hladis napsal:

      „“KSČM bude samozřejmě hlasovat pro dobré (pro mě, pro Vás, pro lidi – jak má ve svém heslu kterému se dosud, na rozdíl od ČSSD, nikdy nezpronevěřila““

      Napada me jedna citace z jedne zname divadelni hry: „Chlapce, nejsi ty tak nejak natvrdly ?“

     • Petrpavel napsal:

      Chráněnci si mohou dovolit prostoduchou neslušnost. Tolik asi ….

  • táta napsal:

   P.P
   to je VÁŠ POHLED,oproti VÁM Vám nevičítám volbu KSČ, COŽ Vy volbu ČSSD SKRITĚ NEBO přímo lidem vičítáte.
   AŽ BUDE ksč VLÁDNOUT pak mužete použít ty nesmysli že jste nic nezavinil…….dokud KSČ NEPONESE ODPOVĚDNOST je vaše psaní jen žvást.Ne že věříte KSČ………..ALE VTOM když víme co tam je ještě lidí co byli dříve třeba GREBENÍČEK.
   zrovna tak že ČSSD NENÍ LEVICOVÁ………….MA Z 80 PROCENT STEJNÝ PROGRAM.

   PSAT vtomto ohledu o glancu,nebo karieristům…………kdo nic nedělá nic nezkazí……a nepíšu to kvuli tomu že jste to psal vlkovi ale že urážíte tím i mně já si volbu ČSSD OBHÁJÍM,oproti VÁM nejdu od zdi ke zdi………….takový keci mě přímo vítáčí……….něco ve smyslu štětiny……………..volit pravici a najednou ten nejvíce přesvedčený komunista.

   člověk mění své názory ale od zdi ke zdi je vždy hodně podezřelé takže brzděte

   • Petrpavel napsal:

    Neměním názory, měním strany. Poněvadž ty se mění …
    Na rozdíl od Vás tato, a chápu proč Vy nejste, jsem klidný. Ale, jak vidíte, brzdím. Vím, že to nemá smysl.

    • táta napsal:

     p.p
     vidíte tomu nemůžete SÁM VĚŘIT………..KDYŽ ROZEBEREM váš příspěvek

     Neměním názory, měním strany…………ano je možnost měnit strany a neměnit názor od zdi ke zdi……….třeba volit TOP A PAK ODS NEBO OBRÁCENĚ……URČITĚ je mnoho jiných
     ovšem volit ODS A Ksč………..TO JE sakra změna názoru
     ještě by se dalo pochopit zklamali jste tak VÁM DÁM ZA VYUČENOU

     JENŽE vy zde stavíte na podstavec něco co nikdy nebude vždy budou v vkaždé straně ty co to myslej jen pro sebe,když není co brát ta čestnost se uhlídá snadno,ač je to přece jen jiná doba převážně jiní lidé v vté KSČ,STÁLE JSOU I TAM TI STARÝ to ignorovat je usměvné.

     ŽE NEJSEM KLIDNÝ ano nejsem ale v jiném slovav smyslu nebot jsem srdcem a poctivostí levičák,a to že jedna část levice je v vrozkladu mě trhá vedví,oproti VÁM MI JDE O LEVICI………………A z mnoha důvodů na levici není možné aby jí tvořila jen KSČ ASPON JEŠTĚ MNOHO LET……….BOHUŽEL tonejste schopen pochopit VY.

     A STOHO DŮVODU píšete hlouposti

     • Petrpavel napsal:

      Píši to stále dokola : trápíte se pro ty, kteří za to (a o to) nestojí! Šlo-li by Vám, jako mě, nyní o levici, rozuměli bychom si. Jde Vám o Vámi nyní zbytečně volenou ČSSD,a to je veliký rozdíl!

    • jvf napsal:

     Za rok se začnou stejně kráglovat komouši…

     • Petrpavel napsal:

      Přání otcem myšlenky…
      Nesplní se, ta strana je konsolidovaná víc, než si v TOP myslíte 🙂 .

     • táta napsal:

      p.p
      OMYL, NEPOVAŽUJI ani ted svoji volbu za zbytečnou.
      NASTÁLÁ situace bude nebo stále mohla by byt zlé je pro něco dobré.
      VŽDY VSEM PSAL že HAŠKA BYCH nejradši neviděl ve funkci nebo lépe v ČSSD.

      JESTLI TO VŠE ale zle dopadne budu konečně jako možnou volbu volit KSČ,DOKAVAD JE TADY nebo byla akceptovatelná jiná levice podle toho jak vše dopadne……….oproti VÁM Ksč NEVNÍMÁM JAKO naprosto čestnou……..vnímám ji jako alternativu levicové volby,stím že když se dostane k moci přizpusobí se

     • jvf napsal:

      Každý, kdo není u komunistů, je v TOP? Jak nádherně jednoduchý život vy hlupáci máte…

     • Petrpavel napsal:

      Tato, vůbec Vás nechci vyprovokovat aby jste volil komunisty. A nikoho dalšího.
      Píši JEN svůj názor na politické dění, asi jako bych řešil
      V současném rozložení sil ve světě, v Evropě, není šance na dobré řešení. Jen na špatné a ještě horší.
      Ano, sleduji se zájmem naši politickou scénu, ale iluze o lepším společenském uspořádání u nás v dohledné době nemám. Proto nebývám ani nadšen (úspěchem „svých“ koní) ani zklamán (úspěchem „protivných“ stran) po volbách.

     • Petrpavel napsal:

      „…řešil detektivku.“ – vypadlo mi druhé slovo.

 46. Občan zZz napsal:

  Přidám svůj názor, i když diskusi nyní nemám čas číst, takže je možné, že to už někdo napsal.

  Vlk píše, že pro Sobotku by bylo nejlepší, kdyby se po volbách vzdal funkce a vyklidil tak Haškovi dobrovolně pole. Hašek by se tak stal předsedou a příští rok po dvou prohraných volbách by stejně Hašek padnul a Sobotka by se tak opět dostal forhontu.
  (Osobně nevím, jestli tím forhontem vlk myslí pouze to, že by se mohl Sobotka stát opět nějakou důležitou figurou, nebo jestli myslí, že by se mohl opět stát předsedou.)

  Můj názor je ten, že kdyby Sobotka po volbách potichu odstoupil a vyklidil tak Haškovi pozici, tak příští rok po těch dvou (snad) prohraných volbách by už ve straně žádnou důležitou roli nehrál. Byl by jen jedním z mnoha kritiků neúspěšného vůdce Haška a víc nic, dopředu by se už prodrali jiní. Navíc by se klidně mohlo stát, že Hašek by měl po volbách vybudovaný ve straně tak silný vliv, že by i dvoje prohrané volby mohl ustát. Je samozřejmě také otázka, jestli ty budoucí dvoje volby dopadnou zase tak špatně, to také není až tak jisté.
  Já si myslím, že pokud Sobotka nechtěl být v budoucnu oprávněně pokládán za slabou nevýraznou figurku, tak bylo správné nyní jít do tohoto souboje proti Haškovi. Sobotka by jinak byl za slabocha, který dobrovolně přenechal své místo záporné postavě – Haškovi a podle mě by tím Sobotka v budoucnu nic nezískal, jen nálepku zbabělce.

  Poznámka: V současné době ČSSD žádnou opravdu výraznou vůdcovskou osobnost prostě nemá, takže není kým jej nahradit. Sobotkovo křídlo představuje to nejlepší v ČSSD a je to naděje na pozitivní změnu v naší politice. (Jistě, museli být také u spousty podivných věcí z minula, ale opravdu věřím, že takový Zaorálek a Dienstbier jsou féroví, alespoň do té míry jak je to v politice možné.)

  • vlk napsal:

   OK Občane zZz
   nemám s vaším názorem sebemenší problém. Jestli platí moje hlavní premisa uvidíme za rok. Když ano, bude po Sobotkovi a celém jeho křídle. Definitivně a jednou pro vždy.

   • táta napsal:

    vlku
    nezlobte se to klidně muže být a stejně by to nedokazovalo respektive že VÁŠ POHLED JE SPRÁVNÝ

    TO ŽE třeba skončí A NÉ ZA ROK ale dříve muže mýt mnoho faktorů.

    JDE OTO zásadní co jste psal………..že měl podat rezignaci

    nic by neřešila,naopak ve světle co udělal HAŠEK……….BY TO BYLA HLOUPOST

    • vlk napsal:

     Tato, vysvětlil jsme proč. Pokdu vám to uniklo nebo jste to přeskočil, nic s tím nenadělám.

     • táta napsal:

      vlku
      jediné co umím dobře je číst……….takže neuniklo…………a zvláště po nehorázném podrazu Haška,at už prohraje nebo né jediná možnost je nepodat rezignaci.

      TAKŽE KTOMU co jsem nepochopil nebo přeskočil ………

      uvod po volbách není duležité co píšete co měl udělat……….možná že ano možná jen spekulace,,,,,,,,víte sám že je tolik možností jak na naší reakci protivník učiní protitah..je dost odvážlivé tvrdit že todle něco řešilo

      já se vyjadřuji jen k situaci po VOLBÁCH………….A ZDE JSTE JASNĚ NAPSAL………
      …………………………..Reálně dosažený výsledek měl jediné východisko – okamžitou nabídku funkce předsedy strany k disposici.Bez jakýchkoli podmínek a výmluv. Tak jako to udělal Jiří Paroubek.

      ZDE JSEM JASNĚ NAPSAL………..Paroubek VE SVĚTLE UDÁLOSTÍ udělal chybu…….ano to je má spekulace

      Paroubek uplně jiná situace……..to jso fakta konstalace tehdy naprostá nemožnost sestavit vládu

      TED možnost sestavit byla a stále je.

      VE SVĚTLE PODRAZU oto víc že zustal.

      VY VROZVÍJÍTE DÁL že se měl stáhnout a tím posílit………opět velice nejisté že by HAŠEK NATOLIK NEPOSÍLIL,že by zněj uděla bezvíznamného pešáka ktery by už nikdy nevratil………tady se možná i schodnem byla by to škoda……….já řikám tehdy už ne.

      podle mě tím podrazem a tak jak se zachoval má v krizové situaci zatím kule čas ukáže jestli jestli to bude mýt cenu opět moc faktorů jak vše muže být jinak,

      DALE SPEKULUJETE………A ZDE NÁS dokonce rosoudí čas……….že ustup by mu vytvořil nákou situaci………že trvat na zustání byla chyba…………

      ZDE JE právě moc faktorů,jak jeho schopnost co dojedná a koho pověří ZEMAN,ŘEKL BYCH ŽE OPROTI vám mám výhodu že už je spíš jasné že zasadaní rozhodnutí ÚVV bude spíš jeho vitězství

      ASI MI NEODPOVÍTE ale byl bych vděčen v včem jsem VÁS PŘESKOČIL,nebo nečetl pozorně

     • vlk napsal:

      Rozhodnutí UVV bud e jeho vítězstvím?
      Oni snad Haškovci nějak zmizí ze struktur soc dem, vzdají se poslaneckých mandátů a hejtmanství, senátorských křesel.?
      Nebo zeman bud e rezignovat na funkci prezidenta?
      Jak a si Zeman vezme porážku jeho lidí? Dá pokoj? Nebo pojede proti Sobotkovi dál, při každé příležitosti bude sypat písek do soukolí?
      Takhle bude vypadat ono Sobotkovo vítězství v praxi!
      A k tomu budou docela hodně klesat preference strany.
      Socanští lidé na radnicích budou vyšilivat a je jich několik tisíc, protože jim bud e čím dál hrozit nezvolení! Viděl jsme to na ODSácích při posledních komunálkách! hrozná atmosféra! To tedy to, co bud e padat na Sobotku a jeho lidi.
      Jsem zvědav, jak to ustojí. Tohle s e ustát nedá . Nečas to zmáknul jen proto, že za něj nikoho neměli. U socanů to neplatí.
      Tak takhle to je tato. Ale nemusíte s e mnou souhlasit. Čas nás rozsoudí.

     • táta napsal:

      VLKU
      ale nezlobte se kličkujete………
      přece se dohadujem otom co jste napsal………….a to konkretně že SOBOTKA měl po volbách rezignovat
      NIKOLIV jak to dopadne respektive jen píšu ŽE Sobotka VTOMTO PŘÍPADĚ měl kule.
      To jak to dopadne už bude záležet na mnoha věcech.
      CO by se změnilo ve vsmyslu kdyby rezignoval,????

      trošku mě mrzí že používate v tomto případě co jste často vičítal jiným.

      NÁŠ SPOR byl čistě o tom jestli měl sám rezignovat nebo ne.
      ANO KDYBY JSTE tento článek napsal před podrazem Haška……..byl by to určitý uhel….

      po tom podrazu je to jednoznačné dokázal řešit krizovou situaci,to jestli to bude prd platný je už od vás KLIČKOVANÁ………PROTOŽE defakto i kdyby rezignoval tím pádem by byl postaven na vedlejší kolej a navíc pro ČSSD BY TO ŽÁDNÝ VÝZNAM NEMĚLO.

      kDEŽTO I KDYŽ TO nemohl tušit a nikdo z nás to že HAŠEK SE ukvapil UKÁZALO JASNĚ JAKEJ JE GRÁZL……….JESTLI přesto nákým časem a situací se HAŠEK VRÁTÍ já neodpouštím…………věřte…………..náš spor byl o tom že já nepoVažuji situaci stejnou jak za PAROUBKA vy ano

   • Občan zZz napsal:

    Jestli ty volby dopadnou špatně, což se dá dost dobře očekávat, tak to Sobotka asi neustojí a bude vyměněn. Já bych si tipnul, že to jeho křídlo ale přežije. Tím jeho křídlem myslím prostě zdravé křídlo, kde potom už bude mít silnější slovo třeba Zaorálek.

 47. vlk napsal:

  Nepřežije! Haškové vstanou z mrtvých a řeknou – my jsme vás toho chtěli ušetřit! Vidíte kam vás Sobotka přivedl! A všichni jim budou tleskat.

  • Petrpavel napsal:

   Teď jste trefil, myslím, hřebíček na hlavičku! Tohodle se vážně bojím. A ono to tak asi bude.

  • Občan zZz napsal:

   Je to možné, ale chtěl bych věřit, že spíše ne. Záleží jaký vliv bude které z těch dvou křídel mít.

  • Občan zZz napsal:

   Taky jde o to definovat, co to znamená, že nějaké křídlo přežije a definovat co znamená, že nepřežije.
   Ty představy mohou být různé. Ale nechci tady slovíčkařit, nějak to každopádně dopadne. 🙂

  • táta napsal:

   vlku
   CHTĚLO BY UPŘESNIT

   JESTLI v dlohodobějším čase nebot bude opět záležet na moc faktorů

   JESTLI OHLEDNĚ této situace klidně se sadím že se mýlíte……….jednat o sestavení vlády bude jednat SOBOTKA UVV ho pověří………jestli sestaví vládu…….ZEMAN SI NEDOVOLÍ jít proti pověření UVV

   BERETE SÁZKU………..MĚ POŠLETE na litr mléka JÁ vám na lahvinku vína náké za 300/500

   • Petrpavel napsal:

    Neměl bych se do toho plést,ale : už vidím jak Sobotka nese 101 podpisů 🙂 .
    Kdepak, ta situace se, myslím, bude vyvíjet úplně jinak. A spokojen nebudu ani já, ani vy dva 😦 .
    Kolik má „nelevice“ hlasů v PS?

    • táta napsal:

     P.P
     DNESKA nemáte den,i když jsem to nenapsal uplně přesně mohl jste to pochopit.

     KDO POVEDE jednání bude SOBOTKA,jestli jednání dopadnou,má ANO ,ČSSD,KDU….VÍC NEŽ 101……..A Zeman si nedvolí mu nedat tu možnost.

     to že se nedohodnou,nebo vláda nezíská důvěru už je jiná,třeba najednou bude z řad zradců velezrádce,ale otom není spor.

     • Petrpavel napsal:

      ANO nejednotné ( od sekerníka levice Komárka po levicového Faltýnka či Jounovou ), ČSSD nejednotná (to už všichni voliči teď snad konečně ví 😦 ), kde vezmou 101 podpisů?

 48. Hladis napsal:

  🙄 http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2996395 To by mu sezral jen uplny blb.

 49. Kanalnik napsal:

  mooooc hezky rozhovor se Sobotkou, ma riz 🙂
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=794118

Komentáře nejsou povoleny.