Erupce blbství v Lidovém domě


Tenhle  článek byl psán v pondělí.  Velmi mne mrzelo, že  jsem ho nemohl pustit na  sklo včera. Ale  slíbil jsem  úterek Rammsteinovi a držel jeho vstup na Kosu  už  týden. A  ač to se mnou cukalo  moc  a moc, rozhodl jsem se  , že slib je nutno dodržet.  Zejména  dnes. Proto, co, budete  číst  už je  , vlivem  událostí ze  včerejška , jaksi neaktuální.

To, co předvedli takzvaní  sociální  demokraté přes  víkend  opravdu nelze  nazvat jinak, než  erupcí lidské  blbosti.Míním teď  obě strany  sporu – jak  Sobotku a spol., tak řezníky z tlupy  Michala  Haška. Ti  druzí  jsou  navíc  obtíženi  ještě  pojmy  jako  podlost, zákeřnost a zřídka  kdy  vídaná  servilita.

Těmi  přídomky, které  si nalepila na  čelo Haškova  parta se zabývat v  dalším nehodlám.  Něco  jsem popsal v pondělním  článku o  dvou půlkách jednoho zadku  a  něco si  nechám na  jindy.  protože  po té zabijačce  uspořádané  v Liďáku  bude mít  Kosa nejspíš  mnoho a mnoho důvodů, aby   pěkně  ostrá  tam zamířila a  těm, co jim  najednou  takhle  narostli  hřebínky je trochu  sesekla. O tolik o kolik bude moci. A podobně to bude i s  tím, co  sedí na  Hradě  a nejspíš  všechno inicioval. Toho si vezmu na mušku hned  zítra..  Dneska  to bude skutečně  jen o  tom gigantickém oranžovém výronu  blbství a  o ničem jiném.

Nepochybně se  mezi  dnešními  čtenáři  Kosy najde pár  těch,  co  mají  chuť  napsat  – vlku, ty jsi se nikdy netajil sympatiemi  k Sobotkově  křídlu a  Dienstbierovi, takže  když  ti  je  teď  odstřelili a  ČSSD nevypadá  k obrazu  tvému, stal se z tebe  okamžitě  škodič  a nic ti teď  v oranžovém  nebude dost  dobré.

Omyl vážení, nejsem  Miloš  Zeman, abych se  soc dem  mstil a  vytrvale  jí  škodil, co mohu, třeba  i  za deset  let.  Jsem občan a volič.  Tedy  ten,  kdo si  z  nabídky  politických sil vybírá  toho, kdo  podle  něj  bude co možná nejlépe zastupovat  jeho zájmy. Nebo, v  reálné  verzi téhož – nejméně  škodit  jeho prioritám.

Já se nemohu  mstít,  neb  bych tak  činil  příkoří sám sobě.  Já jen  říkám přesně  to, co jsem  tady napsal mnohokrát – jestliže  nějaký  zmetek  hlásá  mně libě znějící program nebo  teze, rozhodně  nezapomenu, že  to je zmetek a to, co  hlásá je pro mne bezcenné. Ano, hodnotově  mám  blízko  k soc  dem,  ale  to je  asi tak dnes všechno. Od pánů  Haška, Sobotky  a dalších mne dělí  světelné  roky.  Protože  tyhle  hodnoty  jsou    hlásány  lidmi, kterým  nyní  nevěřím ani pozdravení a  navíc,  moc  se  mi líbí termín, který jsem někde zahlédl  – zahušťování  dementů  na  centimetr  čtvereční  monitoru.

Tak  v tomhle  parametru teď  Lidový  dům  momentálně  v celé republice  určitě nemá  soupeře.  A o tomhle  bude dnešní  blog.  O  hlouposti  oranžových  lídrů. A samozřejmě, že  se budu  věnovat  oběma  stranám  sporu.Protože  si to také obě  plně  zaslouží.

Začnu  Bohuslavem Sobotkou a jeho  křídlem.

Každému, kdo  aspoň  trochu sledoval politiku,muselo být  jasné, že  ke  střetu  Sobotka  -Hašek  určitě  dojde.  Jediné, co nebylo známé, byl termín. Sobotka  měl  jedinou  šanci, jak celou  věc  buď  výrazně  zpomalit  nebo snad i odvrátit.  Po posledních komunálních  volbách  v Praze, kdy  Jiří  Dienstbier  udělal nečekaně  dobrý  výsledek a  pak  byl  Hulínskými a  spol  vykuchán, když jim  neodkýval pražskou spoluvládu  s  modrou  galerií, se marně pokusil  zvrátit  běh věcí  v Praze. Prostě  svůj  souboj s  krajskými šéfíky  jednoznačně prohrál.

Každému by bylo v  této  situaci jasné,  že  jeho  soupeř, který  se v podstatě  instaloval  jako  šéf  krajů, má v  tomto ohledu čerstvě  doloženou  mocenskou převahu. Věřím, že  si toho všiml i Bohuslav Sobotka. Nicméně   – vzal si také  nějaké praktické poučení?

Sotva. Protože  následoval  naprosto  rozhodující  okamžik  jeho politické  kariery – volba  prezidenta. V momentě, kdy Mlha  ohlásil  svou  ambici  být prezidentem, měl  Sobotka  na výběr z jedné dobré a jedné  špatné možnosti.

Tou první  byla nutnost najít a prosadit  kandidáta s jasnou šancí  Zemana porazit. Například Jana  Švejnara. Nebo někoho podobného.  Kdo by měl šanci Zemana porazit.A  tím by byla pojištěna  Sobotkova politická budoucnost.

Tou druhou  pak před Zemanem okamžitě  kapitulovat, prohlásit jej  za  společného  kandidáta  levice a  za určitý  čas, po Zemanově  vítězství, z nějakého důvodu  tiše  a  v klidu  svůj  úřad  přepustit  Haškovi. Prostě  stáhnout  se, strategickým  ústupem na předem  připravené  pozice. A nechat Haška,  ať se  předvede a  Zemana, aby ho  později sám zařízl protože  to budou vyžadovat jeho ambice, být,  tak jako jeho komplementární doplněk  Klaus, zvolen  na Hrad podruhé. A to lze  jen  přes  ostré vymezení  stávajícího prezidenta vůči  v  té době  existující vládě, ať ji vede  kdokoli.  Zeman  nezná bratra.  Zejména  jde  o  jeho  další důstojenství!

Mělo Sobotkovi být  jasné, že   když se například  stane premierem,  nemůže  proti  veleještěrovi  obstát. Zemana  nikdy nezajímalo nic  než  Miloš  Zeman osobně  a  on si za  každou  cenu potřebuje dokazovat, jak  je daleko  lepší, chytřejší, vtipnější a  předvídavější  než  všichni  ti nýmandi, co se hemží v podhradí.Takže  každého z nich bude cvičit a ty, které  nemá v oblibě  zejména.  Opravdu  chtěl Sobotka  v tomhle  tlaku, z kterého by  měl  nejspíš  do půl roku  žaludeční vředy /když ne něco horšího/ vládnout a  obstát?

Asi ano.  Jakkoli  byl v  pozici  jatečního kusu před  porážkou. A  to nejpozději na podzim  2014.Proč o  tom bude řeč v  části o Haškovi.

Jenže  přišly  parlamentní  volby  a Sobotka  zřejmě vsadil na  to, že  udělá  nejméně  30%, výrazně  vyhraje  a tím, že  všem, co na něj  brousí  nože,  sebere  vítr  z plachet.. Naivní představa.  To by musel  vyhrát  hodně nad  50%, aby  je  aspoň na nějaký čas  zadržel.Ale jen na nějaký  čas..

Dostal sotva  dvacítku a kdyby  se volilo  o  týden později,  byl  by s Babišem  prohrál. Pokud by  těch dalších  5+2 dní  zůstaly  trendy stejné.

Reálně  dosažený  výsledek  měl jediné  východisko – okamžitou nabídku  funkce  předsedy strany k  disposici.Bez jakýchkoli podmínek a výmluv.  Tak jako to udělal Jiří Paroubek.  Tohle  byla poslední možnost onoho strategického ústupu, kdy  sice on a jeho  křídlo utrpí  výrazné ztráty  a to jak mocenské, tak na  významných přeběhlících, kteří v takovém případě  se  vždycky snaží  zachránit sebe  osobně  u  momentálních  vítězů, ale  jeho  úderné  jádro nebude rozprášeno, ale  zůstane mu zachováno pro budoucí boje  a nějaké  ty  páky, dávající  určitý  vliv, mu také  musí  zůstat.Protože budou potřeba  poslanecké manadáty jeho skupiny. Nikdo ho nemohl dostat  z  parlamentu  a  soudím, že  ani  úplně ne ze  stranické  exekutivy. Na  to má příliš početný  a vlivný  tábor  příznivců.  Nemluvě o  tom, že  by  z  téhož  činu  Jiřího Paroubka ve stejné situaci  udělal  tradici, že  oranžový lídr, který neuspěje ve  volbách, byť  ZVÍTĚZÍ,  prostě   chlapsky  odstoupí.  Takže  když  pak nějaké  volby  PROHRAJE, pakovat se musí Hašku!   Tím  teď  tuhle myšlenku  opustím, abych se  k ní  vrátil v detailu, až  budu  psát  o  totální  demenci Haška a  spol.

Ale u Bohuslava  Sobotky  ještě  zůstanu. Protože  on se v situaci, v které je, rozhodl bojovat!  Ježkovy  voči!!!!! Ti, co jdou  dlouhodoběji se mnou internetem si teď  asi  říkají  – vlku, co se s tebou děje,  ty , zrovna  ty  peskuješ  Sobotku, za  to , že bojuje? A  navíc v okamžiku, kdy má co do činění  s jasným podrazem? Tak  tohle bychom od tebe nečekali… Tak tyhle  chci  uklidnit – na tom, že  se v  těhle  situacích bojovat  zpravidla má, i když jde o marný  boj, jsem nic  nezměnil.  Jenže  klíčové  slovo je zpravidla. Protože tahle  situace nemusela být vůbec marným  bojem. Kdyby  se Sobotka  nepomátl. A toto  si dovoluji tvrdit  i v úterý večer, kdy Babiš, stejně jako Bělobrádek, oznámil, že bude jednat jenom s  ním a  kdy  se  Haškova  řeznická  parta  začíná drolit!

Sobotka mohl  volit mezi  dost  zoufalým, ale přesto strategickým  ústupem, kterým zachová  jádro svých  sil a mezi  posledním, marným útokem na bodáky v otevřené  krajině proti  opevněnému nepříteli, který má navíc  každých  deset metrů  kulometné hnízdo a v něm dostatek munice! Takže  to nemůže  přežít ani on  ani ti, kteří  s ním do téhle  zoufalosti  půjdou. Míním dlouhodobě.

Sobotka  řekl, že nebude respektovat  usnesení předsednictva, ale  že  se podrobí  rozhodnutí ÚVV nebo sjezdu strany! Erupce  demence.  On  nechápe, že  ÚVV,  v téhle  situaci ho zdaleka nemusí   podpořit? A sjezd také ne?  Že  ti, co  doufali  v  to, že se dostanou ke  korýtkům a  nyní jim je jasné, že na ně žádná nezbudou budu  velmi  usilovně  počítat, kdo má větší šanci na vítězství?  A  to nikoli teď , ale  v delším časovém horizontu?

Copak nechápe, že  když  to Hašek  rozehrál takhle, musí věc  dotáhnout ?  Je  sice  pěkné, že  internet  je  plný  nechuti  k  socanským řezníkům a na podporu  Sobotky  jedou sociální  sítě,ale  to  odezní.  A nic na věci nezmění! I kdyby  se  někde v Praze  na jeho podporu nebylo  sešlo  150 lidí , ale třeba  150 000! Ano  to by  nejspíš  Hašek  a kumpání  zalezli do houští a  Sobotka by  zůstal,  jenže  Hašek  by z toho  křoví, pardon  – hejtmanských úřadů a  pozic  ve straně, škodil dál.

Protože  není  možné  uspořádat  odvetnou Bartolomějskou noc  na  něj  a jeho příznivce. Hašek by  prostě, na  rozdíl od  Sobotky, momentálně  VŽDYCKY  přežil. Zeman by to nedovolil. A  vzkázal jednoduše  Sobotkovi, že může  pověřit sestavením vlády koho chce. Například  Babiše.  Punktum.  Copak tohle  všechno  opravdu  Bohuslav Sobotka nechápe? Nechápe, že  i když  teď  vše  ještě třeba  zachrání, pro mne velmi překvapivou a zdá se, zatím úspěšnou útočnou  akcí,  že PROHRÁL?  Mohl sebe i  své věrné  zachránit  okamžitou rezignací hned po volbách. Nebo aspoň  v poslední vteřině  omezit zdrcující ztráty  tím, že by  se rozhodl  akceptovat  výzvu  předsednictva, jakkoli jde o nesmírnou špínu.Nechápu,  jak člověk, který  ze  školních lavic nedělá nic jiného, než  vrcholovou politiku, má  takový deficit  základního politického instinktu a  naprostý nedostatek strategického  i taktického uvažování! A proč , že prohrál? Hlavní důvod  se dozvíte za  chvíli, až budu  popisovat  Haškovu idiocii.Sobotka prostě nebere  v  úvahu, že  i on bude potřebovat  v parlamentu i senátu  hlasy Haškovy  party! Že  bez nich nemůže  fungovat. A  že  Hašek a spol je  skoro ještě  na  3 roky pevně zakopán na krajských hejtmanstvích, odkud  je sotva  vystrnadí? Ale  dosť bolo  Sobotky! Je  čas věnovat  se  jeho  rivalovi  Haškovi. Už proto, že  to je z těch dvou  daleko  větší lůzr.

Je  to prostě  doktor  ze Sládkovičova. Nic jiného se na jeho adresu  říci nedá. Takovouhle politickou demenci, co předvedl, jsem snad  ještě  nikdy v  Čechách po převratu  neviděl. Slabingr Nečas je proti němu king! On prostě  tím  premierem  musí  být  hned  zítra!  Chce okamžitě  babiččiny  zlaté zuby. Asi  aby  mohl hrát  automaty. Na  to tak  svou inteligencí stačí!

I když může být, že  jen plní  přání  člověka  z Hradu.  Pak je  tím větší lůzr. Haškovi  totiž  stačilo  jen v klidu  čekat.V pasáži o Sobotkovi  píši, že  byl odsouzen na porážku a to nejpozději na podzim příští  rok.  Tohle jen  to koncentrované blbství Michala  Haška  a jeho řezníků. Neschopnost, neochota  nebo  Zemanem  podmíněná neochota –  čekat. Mimochodem   ohledně  téhle  schůzky řeznického komanda  se Zemanem máme  co do činění s další trapností. Hašek u Drtinové veřejně  tvrdit,  že  jde o fámu, hejtman Chovanec ji pro iDnes potvrdil a prohlásil, že se  jí  účastnil.   Někdo z nich  drze  lže.  Já osobně jsme si toho lháře  vybral celkem snadno. Co vy?

Příští rok máme  dvoje  volby. Na  jaře  do  Evropského parlamentu a na podzim senátní a komunální  volby. Jestli se nepletu. V článku o sociální demokracii a její pozici po volbách, z kterého jsem v pondělí citoval jednu z hlavních  premis a který  už  zřejmě nenapíši, neboť  si ho teď právě znova  významně  vykradu,  mělo stát  také  následující:

Co  čeká  do budoucna  socialisty?  Jen  krev a  slzy. A  kdo ví, jestli ne  dokonce zánik. Protože  není známo, jestli jsou schopni také potu. Krev a slzy  proto, že  příští  rok budou  podrobeni  dvojím  volbám. Do EU na jaře a do  komunálu a hlavně  senátu na podzim.  Jako  v  té  době  vládní strana  totiž  dostanou  výprask. A jako partaj totálně  rozhádaná teď  nepochybně  dvojnásobný. Tak to  v  Čechách  chodí. Vždycky  se v senátkách hlasovalo zatím proti existující vládě..  A připomeňme  si, že  obhajují  celou řadu  radnic ve velkých městech, ale zejména  asi  27 senátorských křesel  z oranžové tsunami  2008.  Výsledek, který se nedá  opakovat!  Prostě  tehdy to byl jack pot.  Myslím, že  soc dem  těžce prohraje už  při hlasování  do Evropského parlamentu. Ale  v každém případě  utrpí  obrovskou porážku na podzim!  Obhájit  těch  27  senátorů  nelze.  Nijak. Budou  rádi za nějakých  7-8 mandátů. Tím pádem přijdou oranžoví  o svou  největší pýchu a zbraň –  senátní většinu.A také o těžké miliony ze  státní pokladny. Nespokojenost  těch, co přijdou  o teplé fleky  v senátu a na  radnicích bude děsivá a bude jich  hodně. ODS  tyhle porážky zcela    rozložily Co oranžové? Protože  ten debakl  je  čeká a  je  neodvratný! I  kdyby  ještě  nějak zázrakem slušněji  přežili  volby  příštího  roku,  pak  to na ně  s plnou parádou dopadne v těch  dalších -krajských a senátních  v  roce 2016!

Bude  se hledat  hříšný kozel, co to všechno zavinil.Ideální  příležitost  zaříznout předsedu  a jeho věrné. Jasně, nekrvavě, svým způsobem decentně. Jakkoli  nejspíš  ani za tuhle  prohru by  Sobotka příliš nemohl. je  daná  už teď.Ale  porážka, která  stranu připraví o  významné  radnice v ní zanechá  stejné  šrámy, jako se  to stalo  ODS a bude příčinou  štěpění  strany a možná  i  jasným začátkem její totální  marginalizace, vyžaduje  jiného lídra.  Hašek  se stane  šéfem, Sobotka  půjde na politický  hřbitov, ale  brněnskému mužíkovi s  knírkem naprosto nezávidím.Ještě  bude  závidět  i takovému  admirálu Doenitzovi…

Haškovi stačilo jen  čekat. A pak sebrat  ty babiččiny  zlaté zuby.  Ale  on nechtěl nebo nemohl  čekat.  Pro mne  totální  blbství!  Tohle je  vrcholný politik?  Tak leda  v blázinci. Prostě  ta  čepice s rolničkami, kterou si  Hašek nasadil  je  úžasná!

A  Sobotka má  sotva významně menší.  Kdyby  byl  včas  ustoupil. byl  nejpozději v  říjnu příštího roku  znovu na  forhontě.  Plným  právem! Haškovi by nezbylo, než  rezignovat.  A on by  pak  sebral  výhru. Jakkoli  za moc stát nebude….

Ale  Liďák  se nám  nejspíš  proměnil z politické  centrály  na  nestátní  psychiatrickou   léčebnu! Zjevně ale  bez  odborného  personálu i nutného vybavení jako jsou  sedativa, svěrací  kazajky  a klecová  lůžka.   Sobotka   bude také vyjednávat o  vládě!!! Řekl včera  večer náhle  pučista Tejc v hlavních zprávách Radiožurnálu!! Tak  tohle je  už i na mne  moc!!  Co si asi tak myslí, že  dosáhne?  Ať se k těm dvěma  přidá. V pondělí řezník v  úterý  sobotkovec?   Že s  ním, Haškem a  Sobotkou  vůbec někdo bude vážně jednat? Půjdou od  válu  všichni!

Ne  ! A  stokrát ne!  Babiš a lidovci si momentálně mohou, stejně jako občané, jen odplivnout. A  dokud bude jasné  zdali  Hašek zařízl Sobotku nebo jestli  Sobotka  zázrakem Haška, nikdo  s  nimi  o ničem  zásadním  mluvit nebude. Nemá proč! A vůbec  není  jisté, že potom ano.

Babišovi se otevírá  nový prostot, který byl pro něj  do teď  naprosto uzavřený.  On vedle  koalice  s oranží a lidovci může  složit  ještě i vládu  s  ODS,  TOP a opět  lidovci.  Dosud  to nešlo. Příliš  kategoricky  se proti nim vymezil a oni proti  němu. Že prý  spolu nikdy Po uplynulém víkendu je všechno jinak. A je jisté, že  Kalousek  i kmotři z ODS  rozumí  praktickému kompromisu  i  dodržení  nutných  byznysových pravidel  daleko lépe  než  zoufalci  ze  sociální demokracie. neříkám, že  to tak musí  skončit. Ale  teď už, na rozdíl  ještě  třeba od neděle  -MÚŽE!

Socani jsou prostě  šílení.  Toť nezvratný  fakt.  Země  nutně potřebuje  vládu. To je  další  fakt Už také  vidíte    tu  prima možnost  jak se nám vrátí  Kalousek s Drábkem, Němcovou, Bendou, Pospíšilem a podobnými do vlády?  Ano, zájem  státu  si od  všech  nesmiřitelných nepřátel přece žádá státnickou oběť! A oni  se obětují. Tak  jako už  tolikrát. Kalousek s komouši, Němcová po odstřelení Nečase a  občan Schwarzenberg? Vždyť ten  už je  skoro na smrtelné posteli a přesto  řádí jako agent 009! A dokonce ani  vlk,  díky  erupci oranžového blbství  na  to nebude moci  říci  ani popel. A  ať  tomu, jestli se skutečně  dá dohromady  famiglia  103 dohromady,  Zeman zkusí zabránit! Tentokráte  by  mu  žalobu před ústavním soudem neodpáral ani jeho  kamarád  a  ústavní pojistka  Rychetský.

A já bych začal uvažovat o tom, zda tahle země  nesměřuje náhodou  k občanské válce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

311 reakcí na Erupce blbství v Lidovém domě

 1. ujo napsal:

  Opravdu pěknou bramboračku si voliči navařili a čelní socdemáci náležitě dokořenili.
  A od Zemana hrubka – nastavil figuru a asi ji ztratí aniž by cokoliv získal.
  I ten 2. vítěz má slabé místo – co když ten soud na Slovensku nevyhraje?
  Nevím , zda sázkové kanceláře vypíší kursy na počet přeběhlíků v nové sněmovně , vsadil bych se ale, že v jejich počtu bude tentokrát překonán rekord. ( od Teplíka v 90. jejich počet roste téměř geometrickou řadou).
  Co se vlastního problému týče – v elmi, velmi je podezřelé, že Sobotkovi ( snad autentickému sociálnímu demokratu) poskytují podporu příznivci K .Sch..

 2. Petrpavel napsal:

  Dostal jsem od kohosi (zřejmě znajícího mou mailovou adresu z dob mého členství v ČSSD) mail tohoto znění(moje okamžitá peprná odpověď nebyla doručitelná – z jaké to tedy bylo adresy?) :
  Přátelé,
  na Facebooku jsem zachytil vyjádření Michala Haška a myslím si, že stojí za přečtení.

  Vážené přítelkyně, vážení přátelé,

  dovolte mi začít několika čísly – 26.4, 32.3, 30.2, 32.3, 22.08. To jsou volební výsledky ČSSD v letech 1996, 1998, 2002, 2006 a 2010.

  Volební výsledek 20.45 je tak nejhorším výsledkem ČSSD v historii samostatné České republiky. Oproti minulým neúspěšným volbám jsme přišli o dalších více než 130 tisíc voličů.

  Odmítám se tvářit, že tento výsledek je úspěchem pro naši stranu. Zvláště pak v situaci, kdy jsme kandidovali z opozice a naši hlavní soupeři byli těžce poznamenáni výsledky svého děsivého vládnutí a rozvratem celé země.

  V naší straně se často hovoří o existenci dvou křídel a realisticky to nelze zpochybnit. Sociální demokracie je strana, která by měla být široce rozkročena a oslovovat voliče od středu po krajní levici. A za normální situace není na pluralitě názorů vůbec nic špatného.

  Do voleb však může vést stranu jen lídr a jen lídr může rozhodovat o volební strategii. Proto jsem zcela akceptoval, že si Bohuslav Sobotka převzal přímé řízení volební kampaně, sestavil volební štáb a osobně určoval témata a podobu kampaně. Z kompetence politického grémia strany také vyjmul některé klíčové útvary Lidového domu a grémium mělo velmi omezený přístup k politickým analýzám či průzkumům veřejného mínění.

  Nelíbila se mi, a podobně i mým dalším kolegům ve vedení, kampaň postavená na jedné tváři. Nelíbilo se mi, že se stranou nebylo možné spojit další populární tváře z řad hejtmanů, starostů a dalších významných osobností. Předseda strany osobně zamítl billboardy a další nosiče, na kterých bychom byli prezentováni jako společný tým.

  Za fatální chybu považuji zákaz individuálních kampaní a vyhrožování dokonce trestními oznámeními kandidátům a aparátu strany. Tento krok zcela zadusil tak potřebnou iniciativu členské základny a v zásadě vedl k tomu, že jsme kampaň oproti minulým letům vedli bez potřebného nadšení a velmi omezenou.

  Přitom byla předsedou tolerována kampaň pánů Patočky a Dienstbiera „ČSSD v kroužku“, která zákaz individuálních kampaní nerespektovala a současně naznačovala, že někteří kandidáti ČSSD bez ohledu na rozhodnutí místních organizací jsou nevhodní a nevolitelní. I tento krok se podepsal na konečném volebním výsledku.

  Přesto všechno jsem veřejně mlčel a právě v zájmu jednoty strany tuto strategii předsedy akceptoval. I proto, že předseda odůvodnil své kroky ambicí překročit 33% získaných hlasů.

  Výsledek již všichni známe. Za poslední měsíc jsme ztratili 10% voličů a sledovali famózní kampaň ANO Andreje Babiše. Jsem zklamán, že Bohuslav Sobotka nenašel odvahu přijmout odpovědnost podobně jako Jiří Paroubek.

  Máme právo, jako členové vedení sociální demokracie, říci svůj osobní názor v předsednictvu sociální demokracie. Je jasné, že o tomto názoru bude dále diskutovat poslanecký klub, ÚVV a mimořádný sjezd.

  Je pro mě neuvěřitelné, jestliže člověk, který způsobil s výsledkem 16% první letošní volební fiasko, Jiří Dienstbier, vede proti 2/3 předsednictva ČSSD zdrcující kampaň.

  Je smutné sledovat, že v této pomlouvačné kampani zcela souzní s představiteli TOP09 Karlem Schwarzenbergem a Miroslavem Kalouskem.

  Neumím ani popsat své pocity, když vidím, že k největším kritiků rozhodnutí většiny předsednictva patří vykroužkovaní krajští předsedové z čel našich kandidátek Hana Orgoníková nebo Miroslav Váňa.

  Musíme si do budoucna vybrat, jakým směrem vykročíme a zda naší stranu povedou politici schopní získávat důvěru voličů a vyhrávat volby nebo zda chceme skončit jako ODS.

  V této chvíli je pro mě absolutní prioritou jednání o sestavení vlády v čele se sociální demokracií, a proto chci jednat s levicovým prezidentem, kterého jsme pomohli zvolit.

  Do programu budoucí vlády musíme prosadit maximum závazků z našeho volebního programu a sestavit silnou vládu, ve které ČSSD bude skutečným lídrem. Společně s kolegy z vyjednávacího týmu chceme navrhnout vládu, ve které budou za ČSSD úspěšní politici reprezentující celou sociální demokracii.

  Osobně mě mrzí, že Bohuslav Sobotka odmítá vůbec přemýšlet o své odpovědnosti za volební výsledek a kolegy z předsednictva ČSSD označuje za pučisty. Jeho setrvání ve funkci rozkládá sociální demokracii a poškozuje stranu v očích voličů.

  Necítím ke Slávkovi ani jeho podporovatelům žádnou nenávist či zlobu. Je mi jen líto kolegů bývalých poslanců nebo nových kandidátů na ně, kteří se díky chybám v kampani do sněmovny nedostanou a budou nám všem v ní hodně chybět.

  Kategoricky odmítám slova o metodách srovnatelných s rokem 1948. Nejsou podle mého názoru na místě. K nim bychom naopak směřovali tím, že rozhodnutí demokraticky zvolených orgánů strany budou skandalizována a brutálně a neférově napadána. Jsem přesvědčen, že náš volební výsledek nebyl dobrý a řekl jsem to na stranické půdě předsednictva ČSSD, kam tato diskuse legitimně patří. Nic více, nic méně.

  Jednoznačně podporuji svolání mimořádného sjezdu a jsem připraven se odpovídat jeho delegátům. Budu jako demokrat respektovat jakékoliv sjezdové rozhodnutí.

  Michal Hašek, statutární místopředseda ČSSD

 3. XY napsal:

  Amen

 4. Ikena napsal:

  Slysel jsem p. Sobotku v Hydeparku a nejsem nadsen. Socani jedou z kopce za Mirunou ze Zdaru. Kdybychom se obrazne posunuli o 60 let zpět, tak by moula Hašek stal pred popravci cetou, jiny trest by nebyl pro Sobotku dobrym. Uplne z nej cisi paranoia ze spiknuti, stale to dramatizuje a prehrava. Nabyl snad dojmu, ze hraje hlavni roli v nejake svetove revoluci. Jeho hlavnim cilem je dosahnout na premierskou zidli, byt v ni bude trochu loutka a nakonec v ni nemusi sedet vubec.
  Dle meho nazoru byla kardinalni chyba pane Sobotky vecerni schuzka s komanci tesne pred volbami. Ta pozdni vecere stala socany minimalne 3% hlasu. Nerozhodnuti a vahajici volici totiz uverili pravici a mediim, ze to Sobotka da dohromady s komanci a pote prijde konec sveta. Pro jistotu to hodili Babišovi, ignorujic jeho kadrovy profil i neznalost jeho programu a slozeni kandidatu.
  Nekteri dalsi socani, napr. predseda senatu uz taky zacal sekyrnicit, tezka hra o koryta, uz chce vyhodit Tejce. Pronesl temne hrozby, ze zitra nebude Tejc predsedou poslaneckeho klubu, byt mel 30 hlasu z padesati. Ano socanum nelze pomoci, bohuzel jsou nevolitelni.
  Nakonec se obrodi Kalous, Mirunu ODS vyhodi a vsichni se omluvi Babisovi a upecou nejakou koalu za zachranu statu. Sobotka a socani utrou nos.

  • Petrpavel napsal:

   Ta poslední věta může platit. Dokonce by pozvedla mé sebevědomí, poněvadž jsem takovou koalu tipoval, při znalosti útrob ČSSD, ještě před volbami.
   Ale že bych z ní měl radost, jako Vy (usuzujíc podle dikce Vašeho příspěvku,především záporné hodnocení přímého vidění situace předsedou senátu), tak to ani náhodou. Další, kolikáté už?, selhání ČSSD! Bohužel.

Komentáře nejsou povoleny.