Zeman? Zeman!


Dneska by  asi  ti, které nazývám zemanisty  / zemanista podle vzoru  Jehovista/, udělali dobře , kdyby si vzali ke  čtení něco jiného než  Kosu.A  zároveň  jsem zase po  dlouhé  době moc  rád, že  vlk sám sobě vydavatelem jest. Protože  si hodlám  vypůjčit  Zemana  a  cupovat jej na kousky! Jen podle  své úvahy, aniž by mi do toho někdo mohl zasahovat.

Zde i jinde se traduje, jak je  Mlha  fantastický  prognostik, kombinátor, šachista, kterému  nikdo  nestačí a  vůbec – lumen všech lumenů. Hodlám prokázat, že  Zeman je  sice neobyčejně  sečtělý, má  skvělou paměť  a  je výborný  rétor, ale  že  dále  už  je to jen sebestředný, samolibý, pomstychtivý, zahořklý   intrikán,  který, když  na věc přijde, zapře v klidu i  nos  mezi očima. Ale, že v žádném případě není žádný  skvělý  stratég.

Ne  po tom, co  předvedl každý  jednotlivý  den uplynulého víkendu!

Ano byl  to on, kdo buď  nastartoval nebo alespoň schválil  onu   neslýchanou  a nevídanou politickou slabomyslnost  v Lidovém domě!  Bez  jeho, minimálně požehnání, na  oné  konspirativní  schůzce  v Lánech, by  si  Hašek, Tejc  ani Škromach žádnou  akci proti  Sobotkovi nedovolili.  Otázkou je  pouze  to, zdali za  Mlhou přijeli s  iniciativním návrhem  – my  Sobotku sejmeme nebo zda si přijeli pro  pokyn – chci Sobotkovu  hlavu a  hoďte  sebou!

Na výsledku jejich konání  to nic  nezmění. Na  faktu,  že  je to totální  výron  blbství, jak jsem napsal včera, také ne.  Případným oponentům,  kteří by se Zemana  chtěli zastávat, vřele  doporučuji, aby  si v  archivu ČT vyhledali  nedělní OVM a  Moravcův  rozhovor  se Zemanem,  kde    Zeman na otázku, jestli  Sobotku pověří  sestavením  vlády odpoví, že   toho, koho mu doporučí  předsednictvo  vítězné strany a  na  Moravcovu  odpověď,  že  to jednoznačně  určilo Sobotku, vytáhne  vtip  s  umírajícím rabínem a  pointou, že všechno je jinak!

Je zřejmé, že  on věděl, co se stane za pár  hodin, že  s tím byl, minimálně, srozuměn!

Pokud je  někdo  označen  za politického stratéga, který nemá  v zemi konkurenci a  hraje  takhle,  tak je nanejvýš  šmírák  III. třídy. Protože  zcela  zjevně  myslel jen  k  aktu  zaříznutí nenáviděného Bohouše  a ani o  kousek  dál!   Vůbec  se nezabýval  reakcemi, které to vzbudí. ani trochu ho nenapadlo,  jakou  odezvu  to vyvolá  u  veřejnosti a zejména  u těch  , co volí  ČSSD  a já  doufám, že  u větší části, voličského tohoto elektorátu. Ani trochu  ho nezajímalo  tím,  čím  soc  dem  za  tuhle  šílenost  zaplatí v  dalších  volbách a bezprostředně při  povolebních  vyjednáváních,  jestliže na ně  vůbec dojde. A dokonce mu  ani  nedoklaplo,  jak výrazně  přes  tuhle  taktickou  politickou zhovadilost posílil  Andrej Babiš!Však ten už s etaké nechal slyšet, že  bud e vyjednávat jen se  Sobotkou!  Bodějť  ny. Je to vzkaz Zemanovi a socanům o třech větách:

1- Já jsem nejdůležitější hráč  a koho si vyberu, toho si vyberu

2. Nikdo mi do toho kecat nebude, ani  nikdo z Hradu

3. Jestli se nakonec  vůbec  rozhodnu  pro  Zemanova  maňáska  Haška, tak ten bude muset  hodně  a hodně přihodit nad  to, co mi nabídne  Vajíčko. Pardon  – Sobotka /ten termín  mi přišel z oranžových  kruhů/.

Teď    odbočím  z hlavního směru tohoto  článku  – mám za  to,  že  tak jako muselo dříve nebo později  dojít  na  válku  malých oranžových plešatců  z  Brna, nutně  v budoucnu  dojde  ke  střetu  Zeman – Babiš.

Zeman neumí v klidu  sedět a  nebýt na  titulních stránkách. Babiš  si zase  od  nějakého  panáka   který  kromě  politiky nedokázal v  životě  vůbec nic zásadního, nenechá  foukat  do svých  věcí.  A bude politiku pojímat jako byznys.  Zeman měl dosud  za  soupeře jen politiky. Kteří disponovali  stejnými mocenskými prostředky  jako on.  Ale  nikdy se fatálně    neutkal s  velkým a velezkušeným byznysmenem.  Kterému budou úplně  lhostejné  jakési bonmoty Zejména  tehdy, když  ovládá  podstatnou část medií a má proti  Zemanovi  a  těm,co stojí za ním  téměř neomezené zdroje.

K téhle  válce zkrátka  dojde.A  on neví nic  lepšího, než  z  Babiše udělat  oficiálně  krále  české politiky!  Kdyby  Zeman neměl všeobjímající prezidentskou  imunitu a neodvolatelnost, nevsadil bych na něj  ani  děravou,  dávno neplatnou  desetihaléřovou minci  ze  serie  vydané  těsně před měnovou reformou v  roce  1953. Na  to, že  vůbec dokončí  svůj  mandát. Tohle, že  je  onen  geniální  šachista a stratég, kterému  není rovno? Neuvěřitelně posílit  svého budoucího soupeře?

Nevím,co probíralo  řeznické komando s  mlhou v Lánech. Ale  vsadil bych se,  že alespoň Tejc,  velmi nesměle a rozpačitě položil  otázku  – a co když se proti nám postaví noviny  a lidi / nečekám to od  Škromacha, vzhledem k jeho jasné  duševní nedostatečnosti ani od  Haška, který se nepochybně  neodváží  klást  otázky, které  by  Velkého Miloše  mohly  nahněvat!/?

A  troufnu si predikovat  Zemanovu odpověď?  Noviny? O  ty  se nestarejte, ty  stejně půjdou proti vám a  lidi? No tak s těmi si nedělejte  vrásky!  Ti  určitě  zapomenou, než budou další  volby!

Ano, jeho vlastní zkušenost  ho k  tomuhle  opravňuje!  Ale nezohledňuje proměnu  podmínek  v  čase. Respektive za poslední půlrok!  Například  to, že, jak už  bylo  řečeno,  podstatnou  část  medií ovládá  největší lídr  budoucího  vládního tábora  ať už bude jakýkoliv. A  ten  tuhle  oranžovou politickou zrůdnost bude připomínat  velmi  cíleně a  účinně  při každé  vhodné  příležitosti. Nedá zapomenout! A  bude to dělat stejně  šikovně jako svou volební kampaň!

A  sázka na  to, že  lidé  zapomenou, tak jako i tady předvádějí zemanisté? Kteří  neberou na vědomí  to , jak od  od  roku  2003 Zeman soustavně  a vytrvale  podrážel nohy  sociální demokracii?    On prostě  usuzuje  z prezidentské volby!

Opět – jen těžký  úlet,  prý  geniálního stratéga, kterému  není rovno!  Při komentování, jeho vítězství, které ho přivedlo na  Hrad,   jsem mimo jiné  napsal / dal bych přímý  citát, ale mám provizorní podmínky, s těžce omezeným přístupem na internet, které  mne nutí  se na něm pohybovat  mimořádně omezeně  a mám například  i zásadní problém  vůbec přečíst  maily/ cosi ve  smyslu, že  Zeman  nepochybně  bude vykřikovat, jak  silný  má přímý  mandát.  Aniž  by  se zabýval skutečností,  že  velká spousta  těch, co mu  dali hlas  to  učinili  proto, aby  zabránili  instalování  občana  Schwarzenberga  , což  nemá s opravdovou  podporou  nějakého Zemana  vůbec  nic  společného! Jeho opravdový elektorát  tvořili jen ti, kteří jej  volili v prvním kole! Nic  víc.

Kdy  budou  další  volby  a  co z nich vyplyne pro soc  dem bylo také pojednáno. Už     včera. To není  jako  deset  let  sedět  na  Vysočině!  Tohle  si  ti z nás , co stojí nalevo  určitě budou pamatovat!  A podle toho jednat. Pro mne totální selhání  úsudku  geniálního prognostika!

Co že jsem to napsal v  úvodu  dnešního článku? Tohle:

Hodlám prokázat, že  Zeman je  sice neobyčejně  sečtělý, má  skvělou paměť  a  je výborný  rétor, ale  že  dále  už  je to jen sebestředný, samolibý, pomstychtivý, zahořklý   intrikán,  který, když  na věc přijde, zapře v klidu i  nos  mezi očima. Ale, že v žádném případě není žádný  skvělý  stratég.

Že není  ani zdaleka  oním  jedinečným stratégem  je  už  ČÁSTEČNĚ doloženo. A ještě  budu  následně pokračovat.

Teď , ale  hodlám  ztratit  pár  vět o  tom,  že  když přijde na věc , zapře  i  nos mezi očima.Stačí  se opět  vrátit  k nedělnímu Moravcovu interview.Moderátor byl tentokrát perfektně nabrífovaný, připravený na osobní  útoky  a nenechal se vyvést  z míry. Mířil přímo na komoru. Ohledně  SPOZ.

Kdybych  měl lepší internetové připojení  tady, kde teď přechodně jsem,  dal  bych  opět  přímé časy z  toho rozhovoru  nebo přímé citace z tisku. Nemám. Tak jen parafráze. Zeman  se snažil poukázat, že  vlastně  s  tou SPOZ neměl zas  až tak moc  společného,  že  je  snad  vlastně  ani nepodporoval a tak podobně. A že ten Mynář..  no vlastně on nemusí být  ani  kancléř. A že vlastně  pojmenování strany  po něm  je úlet o kterém  , ty které  snad ani nezná, nedokázal přesvědčit.!

Naštěstí  bilboardy  téhle  podivné  partičky   bez vlastních  nápadů, idejí, vizí,ale  se  ztopořeným egem a  chutí  hrábnout si do státní  kasy, ještě  visí po celé  zemi. Každý se může  přesvědčit, jak s tím Zeman neměl nic společného. Asi jako Klaus  s Bobošíkovou!Podobně  ještě  nikdo nezapomenul na  spot, kde Zeman  říká, že  on volí  Zemanovce.  A  v mnohým městům, právě  teď  docházejí  faktury  za náklady spojené  s prezidentskou  jízdou  celou zemí,  jistě naprostou  náhodou konanou těsně  před  volbami,  která  ze všeho nejvíc  připomínala zájezdové  turné cirkusu  Berousek.  Ovšem bez  šapitó / to bylo na obecní náklady/ a  jen  s klauny / tímto se omlouvám  rodině  Berouskově, umělcům a  ostatním zaměstnancům   jejich  veskrze solidního podniku /.

Jestli tohle  nebyla předvolební  kampaň ve prospěch  SPOZ, tak já trpím těžkou  anorexií a podvýživou.

Ovšem pro Týden   teď  konstatoval a  zdůraznil, že on s touto stranou nemá nic společného a nijak se na její činnosti nepodílel. „Je to porážka těch, kteří zřejmě nedokázali svým programem přesvědčit veřejnost do té míry jako jiné strany,“

Takže  zemanisté,  tohle je  váš  za  živa  svatý v  plné kráse. Varoval jsem  vás, hned  po  jeho přešlapu s Putnou, že  vás  čeká  velmi trnitá  cesta. kdy sami pro sebe  budete  muset  zdůvodňovat a omlouvat další a  další  Zemanovy  průšvihy, které budou  stále  větší a hlubší! A že  se při tom zatraceně  nadřete  a budete muset neustále slevovat  ze  svých principů.

Kolik  lidí  slyšelo na předvolební heslo  „Za Miloše  Zemana“  dnes  už  všichni víme – přesně  0,75%  ze všech oprávněných  voličů!!!   Což znamená, že  i řada z  vás  měla  těžký problém  volit jediného Ježíše pravého..

Tak  tohle je  Miloš  Zeman pur. Ale nabídnu  vám ještě  průkaznější  záležitost. Co že řekl  na Zeman  na konto  Sobotky do  medií? Že po tomhle  výsledku by  měl odstoupit! A  dokonce se holedbal, že  on  dal dobrý příklad. Když prý  strana, ke  které se nyní nezná , tedy SPOZ, nezískala  v  roce 2010 ve  volbách  5%,  vzdal se předsednictví a rezignoval. Jenže  jaksi  nedodal, zřejmě  z  vrozené  skromnosti,  že  dokonce i dnes  je jejich  „čestným“ předsedou, což ovšem  členové strany  do teď  chápali tak, že je jejich  Ježíšema oni  šiřiteli jeho  myšlenek  – viz  vyjádření předsedy Štengla, aniž  by  sám Zeman proti tomu, do teď, cokoli namítal,  takže  to s tím vzdáním se je   zřejmě  asi trochu dost jinak: Ale především, je přeci jen  jen rozdíl nedostat se do parlamentu  nebo utrpět vítězství!

Předevčírem se v diskusi objevilo něco, za  co jsem  Kanálníkovi mimořádně  vděčný:

Kanalnik napsal:

“Sociální demokraty však zisk pouhých zhruba patnácti procent hlasů v krajských volbách zjevně zaskočil. Premiér Zeman se dokonce ráno, po údajně napjatém stranickém grémiu, nedostavil na předem ohlášené setkání s novináři a tiskovou konferenci svolal až na odpoledne, a to v Ostravě.

Prohlásil tam mimo jiné, že na sebe bere plnou odpovědnost za výsledek voleb, ale odstoupit z funkce předsedy strany hodlá – jak anoncoval – nejdříve na jejím jarním sjezdu.”

Pondělí 13. listopadu 2000 – http://www.bbc.co.uk/czech/lupa/feature95.shtml

Chci se všech těch, kteří jdou  po Sobotkovi  a  Zeman je jejich modlou  zeptat – v  čem se liší tehdejší Mlhův  postoj  PO PROHŘE od  Sobotkova po  vítězné  prohře?

Slyším správně, že  v  tom, že  krajské  volby nejsou parlamentní? ! Má ty  svatá prostoto,  pamatuje  si ještě někdo, že  Špidla byl zaříznut  po PROHŘE v těch nejméně významných  volbách, co tahle republika  zná  – do Evropského parlamentu?   A kdybychom srovnali  seznam tehdejších popravčích posledního solidního  vrcholného českého politika se jmény těch, co účinkují v  současném  výronu oranžového blbství, až na pár  jmen  jako třeba  Gross, bychom  našli  tytéž  ksichty.Z obou stran součansé zabijačky. Totéž  při Paroubkově detronizaci!  Ona  je  to  taková nějaká tradice!  A vždycky, tedy u  Špidly určitě, na nás  juká  z  poza  stromu, co  zrovna  objímá, Miloš Z.

Tak tohle je Miloš Zeman  pur.  Ani se mi  nechce psát to omšelé o kázání  vody a pití  vína. Už proto, že  u něj  to platí doslova!

Ale ještě jsem nedoložil  to, že je to jen sebestředný, samolibý, pomstychtivý, zahořklý   intrikán…

Však  také   zatím není nepopsán  celý  víkend!  Zatím byla  zpracovávána  Zemanova  cesta  sobotou a nedělí. Nikoli pondělek!

Ano , mám na mysli  rozdávání metálů na  Hradě!  To tedy byl  nářez!  Nikterak moc  jsem souhlasil s předvčerejším  Alexovým článkem ČR odsouzena  k putinovské technice vlády! Kdybych  ale  tuhle základní  tezi promítl na  pondělní  akt na Hradě,  nezbylo by, než konstatovat,  že  se Alex trefil dokonale!  Ať  vezmu celkovou  režii nebo to, kdo pozván  byl a kdo ne. Nemluvě o seznamu  metálistů. Ačkoli je  tohle daleko méně podstatné, začnu těmi  , co byli Zemanem uznáni  za  vhodnými obdržet  vyznamenání.

Zkusím  se  zeptat – myslíte  si, že  by následující  laureáti  dostali  Zemanovu placku, kdyby  například  by podporovali některého z  jeho vyzyvatelů  v prezidentské  volbě nebo přímo  neasistovali  na  kandidátce SPOZ   a to  třeba dokonce v pozici její krajské jedničky?

Čuba, Kůrka, Slováček, Bohdalová, Grégr, Srp, Světlík?

Ani mne nenapadne  zpochybňovat  hereckou velikost  Jiřiny  Bohdalové  nebo  excelentní  byznys Jana  Světlíka. Nicméně – snadno bych našel  podobné, kteří ovšem  Hrad  ani nenapadli.

Srp? Ten má prý jakési problémy  se  seznamy  StB..

Čím si  metál  zasloužil  Slováček?  Nebo dokonce Grégr? Tak to by mne opravdu zajímalo.

Ale  správná  pecka  jsou  Čuba  s Kůrkou!

Kdyby jim  Zeman  uděloval  vyznamenání  bývalého režimu, tedy třeba  Řád práce, neřekl bych  ani popel!  Bylo by  to správně. To  myslím poctivě  a vážně, bez ironického podtextu.  Kůrka vyhrál olympiádu v Mexiku a  Čuba  ukázal , že  i  v socialismu je možno hospodařit  velice efektivně  a rozumně. Ale  oni  dostali medaili  za  zásluhy! Vyznamenání  popřevratové republiky! Ten první za,abych citoval přesně za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhý  za  za zásluhy o stát v oblasti sportu. Mohl by mi někdo  ty  zásluhy, které by přetrumfly  někdejší Slušovice  nebo  olympijskou zlatou a  jsou  u  poctěných  spojeny  s  činností po roce 89 – jmenovat?  A to tak, abych si přestal myslet, že  jde  o  vyznamenání  kamarádů a  sympatizantů? Jakkoli vím, že  Kůrka pracuje s  mládeží jako trenér a  dokonce i v jisté, opravdu funkční mládežnické  nadaci. Ale  takových  jsou  tisíce….

Tohle ovšem považuji za  zemanovský  folklor.  Nijak mne  o  ani neudivilo ani zásadně  nepohoršilo. Vyznamenal prostě  také  kamarády. Vedle  úctyhodných osobností.

Ovšem  jiné kafe  je  seznam těch, co  nebyli na  Hrad  na  tenhle oficiální  akt pozváni.  Takže proti minulosti  žádný  z bývalých premierů….  Moje  vysvětlení? Zemanovi ba zas  až tak nevadili pánové Tošovský, Topolánek, Nečas..  Vždyť některé přijal  , opakovaně, v  soukromí na Vysočině, jiným  veřejně  děkoval, při odchodu z úřadu za vykonanou práci.Ale poslat  pozvánku Grossovi a zejména  Špidlovi???  Nikdy!  Nikdy!! Takže  pozván nebyl  žádný  expremier.Prostě  malá duše! Na  pozvání přece  není nárok!

Pak zde máme  nepozvané primátory některých velkých  měst. Počínajíc  Prahou, přes Plzeň  a pád  dalších. Ovšem existují  dvě  verze – ta  druhá  tvrdí, že  tihle primátoři  odmítli. OK. Vezmu tu  druhou. Jenže  Oni pozvánku  nedostali ani Miroslava  Němcová a  Andrej Babiš! Oba  jsou  nejvyššími politickými hráči svých uskupení. Němcová navíc bude zahajovat první jednání sněmovny  z pozice  její předsedkyně.A  Babiš  fakticky sestavovat  vládu! Jestli vůbec nějaká má být. Lze tohle nazvat jinak než  křupanstvím? Zejména ve  stínu informace z E15, že  pro  někoho, jako je  nechvalně  profláklý A.B. Bartoš se našla jak pozvánka, tak židle!

Ale  co nelze absolutně přejít,  je  nepozvání rektorů Jihočeské a zejména  Masarykovy university!  u obou  jako msta  za  to, že  se ohradili proti  nejmenování  Putny  profesorem a následně brněnský  Bek  si  ještě  dovolil odmítnout  Zemanovi  přednášet na půdě univerzity  při jeho Berouskově  turné. Pominutí  budějovického rektora  je  opravdu  primitivní msta malého , nízkého člověka. To máš za toho Putnu!A  basta!

S Bekem  je  to primárně  totéž.  Ale  v daleko větším měřítku   a  strategicky / obojí/ naprostá zoufalost. Označil bych ji  za  strategii primitiva.

Ano, rektor  z Brna  Zemana nepochybně urazil. Tím odmítnutím přednášky. Ale  to byl výsledek jeho kolosální  hlouposti, kdy  prostě  Putnovi odmítl  dát profesorský  dekret. Prý kvůli  jeho  vystupování na  Prague  Pride!  Tohle je prostě  jen záminka, navíc  hloupá.  Pravým důvodem  bylo nesmírně  ubohé  Putnovo  video  před  prezidentskými  volbami. A nutkavá  touha po osobní urgentní pomstě vůči  drzému spratkovi. Ostatně, tahle Zemanova  eskapáda mne  donutila  znovu  restartovat  tehdy už  umrtvenou Kosu na  jaře  tohoto  roku, takže  jsem  problému  věnoval hned  dva  články

https://vlkovobloguje.wordpress.com/?s=Nem%C5%AF%C5%BEe+mi+to+b%C3%BDt++Putna

a

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/05/23/nnei-mi-to-putna-2-prezidnetsky-vyprask/

V  tom prvním je mimo jiné, následující:

Je  jasné,  že  univerzita a  vůbec  celá akademická  obec  si  absolutně nemůže  dovolit  nechat  takto  zasáhnout  do svých  výlučných práv!  To  by  se rovnalo naprosté  kapitulaci před  vůlí, či spíše  zvůlí politiků.

V tom druhém pak zase třeba  tohle:

Kdyby  si  dal, před  oním prvním prohlášením  do  kamer, ohledně Putny,  pět minut  na přemýšlení a  nebyl oslněn  svou prezidentskou velikostí a  osobní genialitou, byl by  snadno  přišel na  to,  že  nemůže  vyhrát a  jak celá  záležitost  skončí.

Že  si  ani university,  ani  akademické  obec a    studenti, kteří mimochodem  velmi  podporovali Schwarzenberga, od  něj  nenechají nic  podobného  líbit!  A  už  vůbec  ne omezit  akademické svobody. Úplně  triviální  kalkul.

A přesně tak to  dopadlo  se Zemanem a  rektorem Masarykovy univerzity !  Bek  rád  sehrál roli toho, co prostě  bráni akademické svobody před  člověkem, který  do nich  hrábnul s  gracií příslovečného  slona  v porcelánu. Kdesi  v jedné diskusi na tohle  téma, jsem  četl, že  si Bek  vlastně přivlastnil  Masarykovu  univerzitu.  Omyl!  On by se takového kroku neodvážil, kdyby neměl velkou podporu  zevnitř  celé školy. Jak od  pedagogického sboru, tak od  většiny  studentů! Nic  si nepřivlastnil. Jen na rozdíl od prý  největšího politického stratega umí počítat  do  dvou a  ví, že  existuje princip akce a  reakce.A také  jak  získat  body  pro  příští volbu rektora.

Zeman , z osobní pomstychtivosti, šel po Putnovi.  Aniž by ho zajímal dopad  té  akce!  On je přece prezident!  Nezajímalo ho, jaké  asi bude reakce  škol a studenstva. Ačkoli tito mu většinově  rozhodně nakloněni  nejsou.  A místo, aby  dal pokoj, tak  konflikt  ještě  eskaluje přes  souboj s odbojnými rektory. A demonstrativně  je  nepozve na  Hrad.  Vždyť na  to není nárok. Takže  se k protestu přidali teď  další! Normální  člověk, by  pozvánky  rozeslal.  Aby ukázal, že je nad  věcí.  Zemanovi takhle  nepřišla  VĚTŠINA  rektorů vysokých škol.

Tohle  že mám být  ten nejobratnější politik, kterému není  rovno?  Který umí  bezprecedentně opravdu jen jediné  –  kvůli své ješitnosti a touze po pomstě  si vyrábět  nepřátele jak na běžícím pásu?

Tak  ten nám sedí na  Hradě! Vážení zemanisté!  Užijte  si ho.  A to máme  ještě více než  4 roky  s tímhle  člověkem před sebou.

Článek už  takhle je k neučtení.  Kdybych  měl ještě místo, přidal bych pár  dalších  stránek.  Mám toho v zásobě  ještě  mnoho. Například  lež o tom, jak zastavil Kalouska.Ale pro dnešek  už  bylo Zemana  až  až…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

311 reakcí na Zeman? Zeman!

 1. myrta napsal:

  Je nesporné,že věk u vrcholných politiků hraje významnou roli.A když se k tomu přidají zdravotní problémy,je zaděláno na problém. Pokud jim vlastní soudnost nedovolí do vrcholné politiky vstupovat,proč se tohoto problému neujala ještě nikdy žádná politická strana ? Kandidatury do poslaneckých a jiných vysokých funkcí a to se týká i justice ,omezit věkem. Proč tady neplatí odchod do penze ,třeba i trochu něco máloˇ+ ? To přece není diskriminace ,ale logický přírodní jev-stárnutí. Nehledě na to,že opravdu by se uplatnilo lépe na těchto postech dynamické mládí.
  Proto jsem ani nechápala p.Křečka,jak se dral o zástupce obdusmana,když tam by určitě měl být někdo mladší.

  • Občan napsal:

   To asi bude trošku problém. Protože věk pro odchod do penze se neustále zvyšuje a už teď se reálně posunuje směrem k 70. roku života.
   Dovete si představit 70tiletého neurochirurga, který občas zapomene? Nebo 70tiletého anesteziologa, který si u mašiny tu a tam zdřímne? 70tiletého řidiče autobusu nebo kamionu? 70tiletou učitelku, pokrývače, slévače, horníka, hasiče, policistu, záchranáře, leteckého dispečera, výpravčího a spoustu dalších profesích, ve kterých jde (v různé podobě) o lidské životy a zdraví?

   Pokud by měl věk vadit u politiků, soudců, státních zástupců a dalších, pak by měl úplně stejně vadit i u všech ostatních profesí. Nelze totiž tvrdit, že jedni jsou ve věku 65-70 let plně fit a mohou dělat cokoli a jiní ne. To prostě JE diskriminace.

   Aby bylo jasno – já osobně jsem přesvědčen, že v šedesáti je člověk jednoduše unavený a na prahu stáří. Lidé měli mít možnost jít do penze v šedesáti bez sankcí a uvolnit místa mladším. I v penzi přece mohou pracovat nebo podnikat, pokud chtějí a mají sílu. Jenže také mají právo věnovat se rodině, vnoučatům, partnerovi, hobby, kultuře. A je obrovský rozdíl mezi moci a muset.

   • LEGIONAIRE napsal:

    To je zajímavé, že nyní zdůrazňujete rodíl mezi moci a muset. Když ale jde o volby, tak tam tohle neuznáváte, tam se volit MUSÍ dle Vás a ne že JEN se bude MOCI volit. Takže to je velmi důvěryhodné, asi jako kam vítr tam plášť.

 2. Ikena napsal:

  Vazeny Hladisi,
  vy jste skutecny manipulator, velka poklona.
  Zrejme ste nikdy neslysel o voe Amalii v obore Lany, kde se schazel prezident Havel s vybranymi hosty.
  Co je tom podezreleho a necestneho, kdyz se prezident /snad levicove orientovany, jak osobe tvrdi/ sejde se socany.

  • táta napsal:

   jako FOR
   dobrý………už jenom to jak to zatloukali,bohužel většinou s HLADISEM souhlasit nemohu……ale zde jste manipulátor VY

  • Hladis napsal:

   Takze je naprosto v poradku, když hned za tepla po volbách nakluse jista skupina stranických funkcionaru bez vedomi předsedy strany k prezidentovi utajene ? Vrati se a pak zacne iniciovat predem pripravene prohlaseni k predsedovi strany o odstoupeni a nakonec ho vykopne z vyjednavani o vlade. On se nesesel se socany jako se stranou CSSD. On se sesel tajne s jednou skupinkou, která nemela zadny mandat tam byt a resit povolebni situaci, která konci pokusem o odstraneni předsedy strany. Pokud vam to pripada normalni, tak bohužel s tim nic nenadelam a asi chcete patrit do nejakeho Bananistanu.

   Me vůbec nezajima Havel. Nevim o tom, ze by Havel takto dopredu pripravoval třeba Sarajevo pro Klause a ze by si odstoupivsi ministri nejdříve u Havla sladili noty a organizovane pak Klause potopili. Je rozdil provádět tajne schůzky za zady kolegu s prezidentem a nasledne provest cilenou akci proti oponentum a rozdil mezi veřejnou schůzkou o které jsou lide i stranicti kolegove vcetne předsedy strany informovani. To nemluvim ani o naslednem lhani a zapirani, ze se něco takového uskutečnilo.

   Takze vazena nebo vazeny, toho manipulátora si vetknete třeba za klobouk.

 3. milo napsal:

  Nejste už unaveni onou vyostřenou nenávistí všech mezi všemi, onou brutalitou slov zlehka posbíraných a tvrdě nasměrovaných. Vězíme všichni až po uši v negativismu, v minulosti a v podezírání. Brutalita s níž je komunikováno analytiky všech barev o prezidentovi a prezidentském úřadu je dosti iritující ani ne tak kvůli skutečnostem, které jsou popisovány, ale především a hlavně kvůli tomu, že jsou odhozena všechna tabu, která jsou páteří slušnostních hodnot. Toto je i moje země a můj prezident a nesluší takto se hrabat v jeho charakteru, kompetenci etc. Dobrota je populární řekl kdysi, údajně, Jindřich IV v zemi, kde se to vraždilo v zámu i podzámčí. Toto je tribuna brilantních analytiků, zkušených lidí, která mě baví. A namísto slovo dobrota bych použil slovo Budoucnost – je zajímavější než averze a nenávist. Budoucnost férových šancí a férového zacházení, férových komunit. To není o měkkosti a redistribuci ka kapitálu. To je o pevných principech podle nichž chceme žít. Hledejme je. Je to lepší než stát na těch levných bitevních polích, kde si to rozdávají fundamentalisté všch barev.

  • Mathias napsal:

   Krásné fráze. Nechcete jít do politiky? Já si myslím, že můj prezident by měl mít pevný charakter a proto plně schvaluji, když se v tom někdo hrabe. A když už jde o tu nenávist a pohrdání, je zvláštní, že v tomhle je Zeman přeborník, protože obojí dokáže ve svém okolí docela úspěšně probouzet.

 4. Skogen napsal:

  A další bakalizování Zemana: http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2013/10/31/viroza-i-lez-o-knizeti-jak-se-v-ct-meni-zpravy/ , s takovou doprezidentuje jen přes svoji mrtvolu 😉

 5. táta napsal:

  strejdo
  rozhodně já ho popravovat nechci ale zároven ted tu schuzku považuji za hrubku,zde rozhodně ukázal co podle mě prezident dělat nemá……….navíc přesně tendle zpusob kritizoval……

  bohužel toto nák postrádá logiku,to byla a je školácká chyba,není proto logické vysvětlení,VLKOVI bohužel stačí že je nýmand.pro mě je krom nemoci nepochopitelné že by dělal takové zřejmé chyby ,blb není……….bud nemoc,nebo ho baví jak všichni prskají nebot on vždy pohrdal lidmi kolem sebe hlavně novináři,bohužel dost často ktomu měl důvod,třeba už nemá žádný plán ani cíl,baví ho si pohrávat.PAK BY BYLO LOGICKÉ i tyto věci

 6. Mathias napsal:

  Mirka tady dala zajímavý odkaz na parlamentní listy, kde se píše, jak si burza oddychla, že levice nebude mít příliš sil. No tak já bych navrhoval, abychom zrušili parlament a jasně přiznali, že téhle zemi už dávno nevládnou poslanci, ale ratingové agentury a nálada na burze. Nebo jste snad z úst politiků (tedy kromě kratičkého období před volbami) někdy slyšeli starost o to, aby lidé nebyli nespokojení. Ne, většinou jsem slyšel, že je třeba uklidnit trhy, zlepšit prostředí pro investory a vyjít vstříc výzvám MMF.

Komentáře nejsou povoleny.