Babiš – zvedne jack pot a jak se postaví k řadě problémů – třeba církevním restitucím.


Tohle je pravděpodobně  první ze  serie  článků, kterými se  hodlám  věnovat  Babišpartaji po jejím , v  pravdě grandiozním  úspěchu  ve  volbách.  Čím  dál přemýšlím   nad  tímhle  spolkem a  počtem  mandátů co získal, tím  více faset  vidím  a téma je košatější  a zajímavější.  Dnes  začnu  tím, co všechno  Babiš  vyhrál.  Je  toho hrozně  moc.a  mne  totálně zaskočila úplná plochost  komentářů  z  oficiálních sdělovadel, na  které jsem zatím narážel. Přiznávám ovšem, že  vlivem týdenního  pobytu  v  rodné  Karkulině  vísce ve  východních  Čechách, byl můj informační obzor  velmi zúžen a že mi  mohlo cosi podstatného směrem k Babišovi uniknout a  že už  budu  jen  Kosou  bušit  do  dávno  vymlácené slámy. V takovém případě –  promiňte. Ale  myslím, že nikoli, že  si  docela počtete.

Babiš, jak  už  bylo  mnoho krát konstatováno, včetně Kosy  v jejím povolebním komentu, je momentálně naprosto  klíčovým  hráčem na  české povolební scéně. Bez něj  se prostě  nedá v parlamentu  složit  žádná většina.  A možné jsou  jen  dvě – jedna  se  socany , lidovci a Babišem,  ať už v kterékoli  formě  / koala, tolerance/,  či  famiglia  103 s Kalouskem, Němcovou. lidovci/Okamurou  a  opět  Babišem.

Jiný model –  s KSČM  je možný  jen matematicky.  Komunisté prostě  nemají  to, čemu se říká – koaliční potenciál.  Mají jeho pravý  opak  – impotenciál. Jediný, kdo s nimi byl ochoten  jít  do holportu , byl  doložitelně  a před  volbami  – Sobotka  a jeho křídlo v soc dem.  Křídlo lháře  Haška  se naopak  proti této možnosti- důsledně vymezovalo. Takže  hlasy komunistů  jako by nebyly. Tak jako ostatně  zatím  vždycky.

Prostě  Babiš  je king  a  ON  UKÁŽE , kdo bude vládnout.Nikdo jiný  než on. Proto  nechápu  to, co lze  čím dál  nalézt  na  současném českém internetu, v politických  diskusích a  dokonce  okrajově  i na  Kose – totiž  obviňování  Sobotky  a spol.  že  kuje  temné pikle  s  ANO a Bělobrádkem.  A že prý  zaprodává levici a pohřbívá  socany!  Na  tomhle nesmyslu je  jedna  věc  správná  – účast ve  vládě  po těchto  volbách budou  muset  v Lidovém  domě  v  každých příštích  volbách tvrdě zaplatit.Až tak , že  očekávám, že  časem oranžové preference  spadnou někam  pod  deset procent a  výsledkem bude, že  ČSSD  bude nejspíš  v příštích parlamentkách  – jestliže nebudou hned  příští rok, bojovat o holé přežití!

Ale má snad , kvůli  tomuto odhadu  sociální demokracie nyní  rezignovat na  účast ve vládě a  říci  Babišovi  – sorry  Andrej,  dej si to radši  společně  s Kalouskem a Němcovou. Bělobrádek naskočí  rád  sám? Byli  by  zemanisté  spokojenější, kdyby  se jim  vrátil hned  teď  Kalousek? Jako jediná možná varianta? Když jako  Sobotka  zaprodává  levici?  Nebo snad  ví, kde sehnat  18 dalších poslanců  pro  oranže  a  rudé?   Zvláštní  k  jakým  závěrům  fanatická  závislost  na Zemanovi  vede!  Protože tahle naprosto nesmyslná  nenávist k Sobotkovi  je živena  zejména  tím, že  ho  nemá  rád  Mlha  a  že  nejméně posvětil lhářům jejich puč.  Prostě, že  v té  trapárně  určitě nějak jede.Jak zle  zcela průkazně  dovodit  ze Zemanova výroku  u  Moravce.

Opakuji potřetí  –  kingmakerem a možná dokonce  kingem  je  Babiš a nikdo jiný.  Jestliže  vyloučíme  naprosto  šílenou možnost, že  Zeman se postaví  na zadní  a řekne   – já  si mohu jmenovat koho chci,  vy se mi   /111 nebo 103/ nelíbíte a  ústava  neurčuje, do kdy musím někoho pověřit  sestavením  vlády. A  dám si na  čas a do té doby bude vládnout  Rusnok. Basta!

Je  to sice naprostý  úlet, ale  dá se to stoprocentně  vyloučit? Vlk si to netroufne. Nicméně ,zatím  tuhle variantu  šacuje jako bagatelní. Zatím. A  vedle  toho spoléhá  na  to, že  Rusnok by  i v  tomto případě jednal  se selským rozumem. Stejně jako  ho osvědčil, když  ho  Církev jediného Ježíše pravého lákala  jako  superlídra  na svou  kandidátku. Rusnok  jasně  a nekompromisně  odmítl. Velmi ho za  tento krok oceňuji  – unikl  zesměšnění.  Proto  bych si tipnul, že  kdyby  ona nesmyslnost  s  umělým prodlužováním  existence  jeho  vlády,  měla  snad nastat, seknul by  s tím  sám.  Vsadil bych se, že  post, pravděpodobně  až  guvernéra  ČNB,  by mu za  účinkování v  takové  šmíře  – nestál.On se  královsky uživí i  na trhu práce.

Takže  se  vraťme  k  tématu  – Babiš  a vláda. Zatím  to vypadá  na  tu  111 v nějakém tvaru. V jakém   nevím.  Ale  než začnu popisovat, proč  nakonec , podle mne, do  vlády  přeci jenom  půjde,  musím zmínit pravděpodobnost  famiglie  103.

Po  Haškově puči je nyní  výrazně  vyšší než před  tím!  Dříve  Babiš  držel linii s  Kalouskem a ODS NIKDY!    Příliš  se vůči nim  před  volbami  vymezil / oni proti němu také/ a  on  to nemohl vzít zpět. Za žádných okolností. Jinak  by  skončil stejně  rychle, jako vylítl  vzhůru.

Teď  je , po  oranžovém puči situace jiná.  Nyní  může  kdykoli  sdělit svým voličům – situace v sociální demokracii  je natolik  nepřehledná,  že  nemám s kým jednat, protože  nikdy nebudu  vědět, kolik  mandátů za těmi, s kterými  mluvím  – opravdu stojí.  Republika potřebuje  vládu.  Jejímu vzniku, aby mohl být  rozpočet  a vy  jste  mohli dostávat  důchod nebo aby byly  otevřené třeba soudy,nemocnice a také školy, fungovala  policie  atd.,musím napomoci. A  jestliže  zbývá  jen  možnost  spojit  se za  tím účelem  s Němcovou a Kalouskem, protože  jinak  vláda nebude  – lituji  vážení, ale  nic  jiného tomu, komu leží na  srdci osud  České republiky  – nezbývá!

Nikdo nebude moci a ni špitnout.  Zejména  ne  ti, co  mají  nyní pochopení pro  pučisty  a Zemanovu  roli v téhle  taškařici. Tohle  je  totiž  výsledek  toho   lánského dýchánku.

Ale  nevyvolávejme  duchy  ze  záhrobí.  Pojďme  se bavit  o  111. Já si osobně  myslím, že  i Babišovi  dojde, proč  je  103 pro něj  daleko nebezpečnější.  Ale nechám si to  až   na díl  o  Babišových rizicích.

Prostě  soudím, že  pro  Babiše 111 představuje  jack pot. A je  na  něm , zda jej vyzvedne úplný  či nikoli.  Tím  vyzvednutím míním  jeho přímé  vládní  angažmá. Nikoli  toleranci nějaké menšinové  vlády.

Komentátoři hlavních sdělovadel  hojně avizují,  že  pro Babiše  je lepší  zůstat mimo vládu a že  si to nachystá tak, aby  byly  předčasné  volby a on  nich  slavně  zvítězil!  Že  tudíž  se teď  nebude chtít  umazat  se  socanem , protože  by za  to následně  zaplatil

Tento názor  je podle  mne  / což neznamená, že také  podle  Andreje  Babiše / chybný.  Kladu si otázku, co by jako po těch vyhraných  volbách  mohl ještě  získat  navíc, oproti  tomu,  když  půjde nyní  do koaly  111. Tedy pokud by nezískal  v oněch  dalších  volbách  51%  mandátů.  Věří snad  někdo tomu, že něco takového je možné?  Já ne.

Jestli sdílíte  tenhle názor, pak je  zřejmé, že Babiš  by   musel  znovu do nějaké koaly. A  že by  v ní byl silnějším partnerem?  Hm.  To jako je nějaká zásadní výhoda?  Nebo zatím v  Čechách bez výjimky neplatilo, že  v koalicích  vždycky  tzv. malí vyděrači  měli  daleko víc vlivu, než jim podle  mandátů patřilo? Přidejte  k tomu,  dnes  Liďák bude muset  dát  ANO  všechno, na  co si jen  ukáže. Také díky pučistům. Ptám se znovu  – co by mu tedy ty  další  volby vygenerovaly  navíc? Vedle  časové ztráty?

Babiš  teď  musí  řešit  jen  jednu  otázku  – přímá koalice  nebo tolerance? Kdybych byl na jeho místě , asi bych  sáhl k přímé  účasti.Jen tak sebere celou výhru a  ta je obrovská.   pProjděme  si některé  součásti  téhle výhry

Babiš ministrem financí

Ano tady už  někteří začali stříhat  ušima – Babiš  by  získal dohled nad jedinou soukromou policií v zemi, kterou  nikdo jiný  než ministr  financí nekontroluje  a, ale která má  větší pravomoce než policie  státní. V některých aspektech – Finančně  analytický  útvar  minsiterstva  financí.  Takhle  parta  byla zřízena  jako nástroj pro boj s organizovaným zločinem a proti praní špinavých peněz. FAU  nepotřebuje  nějaká soudní povolení   ke zkoumání  bankovních  účtů  – banky  a ostatní  finační instituce, ale i  notáři, advokáti a podobní   JSOU POVINNI  SAMI HLÁSIT  tzv. neobvyklé transakce.  Samozřejmě pod  tvrdou  sankcí. A  to včetně  doprovodných  dat.  FAU  nejspíš  vedle  toho disponuje  funkčním napojením na podobné zahraniční  útvary!  Vzpomeňme na ProMoPro!

Tohle spadne pod  Babiše. Dále pod něj  budou patřit  veškeré  Finanční  úřady  v zemi. Přidejte k tomu ještě  Celní správ, která má také  velmi rozsáhlé kontrolní pravomoce  od nelegální práce , přes  výběr dálničního mýta  až třeba  ke kontrole  lihu….

Tak tohle  všechno by  , při účasti ve vládě kontroloval jeden  z nejvýznamnějších  hráčů  v  české ekonomice!  Když  půjde natvrdo do koalice.

Představte  si  že bude mít  možnost získat naprosto detailní informace  o  finačním stavu  každé firmy  a jedince v zemi!!! Kdy má obrovské imperium a tudíž  tisíce ekonomických zájmů!

To není zdaleka  všechno. Už jsem  četl  v hlavních mediích  spekulace o  tom,  že  jako půjde po  školství  – protože  má v týmu profesora  Zlatušku a  zahraničí, protože  má  tamtéž  Stropnického… Hm…  Možná ano. Možná  ne.  Osobně  bych  si  tipnul na  rozdělení  počtu ministerstev, jestli budoucí  vláda  bude  mít  15 členů takto  – socani  6, Babiš  6, lidovci  3.Oranž k tomu ještě premiera.  Ale  vůbec by mne neudivilo, kdyby  těch ministrů nakonec  bylo o  jednoho více nebo stejně, s tím, že  ministrem nebude  šéf legislativní rady vlády.  A že by tedy vzniklo  jiné ministerstvo.

Například pro  evropské záležitosti, pod  kterého by bylo převedena  veškerá  činnost , mající  co do činění  s EU  a zejména  čerpáním  evropských dotací. Také tam  vidíte  Pavla Teličku?

Dodejme , že  Babiš, resp  jeho  obrovský holding  je  největším příjemcem  státních  dotací v zemi. Je  jasné, že  to i tak  zůstane,Nejméně. Protože  se to může  klidně posunout  do polohy  – že bude ještě výrazně   větším inkasistou  erárních příspěvků než  nyní.    Za předpokladu , že bude v koalici.  A jak že  se  k tomu  většímu obolus  dostat?  Přes kulturu nebo zamini, jak spekulují  v hlavních  mediích? Asi sotva, že?

Ale  co takhle přes ministerstvo zemědělství?!  Velké dotace jdou právě  do něj!A  Babišův  holding,  je  jestli se nepletu, největším   zemědělským prvovýrobcem v  zemi!   A jak se dočtete, očekávám, že plocha  půdy, kterou  nyní  zvelebuje ,  brzy velmi rychle  skokově  vzroste!Také jako  součást toho jackpotu!     Takže já  být na jeho místě  / to by bylo !!!:) /, bych si vedle  financí,  určitě  nárokoval  rezort,  kde je  stínovým ministrem oranžových Hašek  – prostě zemědělství.A Sobotka mu  ho rád  dá – to víš Michale, ono to teď  s tebou fakt nešlo, to přece uznáš i ty a Babiš  ho moc chtěl…

To zemědělství je  důležité nejen kvůli dotacím. Ale i kvůli výrobním kvotám. A třeba také  proto, že  pod něj padá  veterinární  správa  nebo SZPI! To představuje  pro  Babiše opravdové terno. Skoro  jako  ten FAU

Že vám SZPI nic neříká?  Dobrá  – Státní  zemědělská a  potravinářská  inspekce je plné jméno. A proč  že  terno? No když se podíváte  na  Babišovo království  tak  snadno zjistíte,  že  to má  téměř  dokonale, co se potravního řetězce- obšancované! Je největším pěstitelem a chovatelem v zemi.  Kraluje  i zemědělskému  výkupu a  dodávkám všeho možného pro zemědělce. Takže  zemědělský  velkoobchod  má pod  palcem.  Kraluje  i mezi  zpracovateli.  V pekárenství a mase určitě, ale  řekl bych že totéž  platí  pro mléko. Nebo je  tomu velmi blízko.  Má i mlýnské kapacity. Snad jedině  cukrovary, sladovny  a pivovary  jdou mimo něj. Prostě vypěstuji, odkoupím, zpracuji a  ..  a tady jsme  u  té jeho díry  – řetěz není uzavřen  . Schází prodej!  Tohle Babiš  vyřešeno nemá  a  řetězce,  jak  jsem  zaslechl mu to dávají pěkně  vyžrat.   Dovážejí  maso z celého světa, u drůbeže  třeba  z Brazílie  / to fakt nechápu/ ,ale hlavně z Polska!  Co je „polská kvalita“  už jsme dostatečně poučeni.

Tyhle dovozy  způsobily , že nejsme dnes potravinově soběstační. Ve  vepřovém  prý  jsou chovy na stavech  na konci  I. sv. války. V  absolutně hladových letech.A polské a německé dovozy  jsou možné jen proto, že prostě  tamní producenti  jsou daleko více subvencováni  než  ti místní.  Když spojíte  finance a zemědělství  – snadno to napravíte. Přidejte  k tomu  třeba možný  návrat  tzv. zelené  nafty – například. Ale  to nevysvětluje  tu inspekci a  veterinu, že  ?

   Babiš  sice prý s  řetězci bojuje, ale  prý dostává od nich tvrdě na  frak.   Ale  najeďte  si  na  server  Potraviny  na pranýři nebo jak se  to jmenuje. Kde SZPI  zveřejňuje  hnusy ,co nachází  na  krámech. Hlavně  v řetězcích. Je toho mraky. A normální by bylo, že za  to budou padat  tvrdé pokuty.. No pokud  tam  seděl Bendl nebo Fuksa?  Těžko, že.  Když  to bude mít pod  palcem  Babiš?  Tak bych si  tipnul,  že  bude výrazně  přitvrzeno. Minimálně nějaký  čas.  Možná tak  dlouho, než  si  nadnárodní řetězce uvědomí, pře s opravdu citelné pokuty, že  Babiš  není  jen  nějakej  hloupej buran, co dodává  mas na ovar!  A s  veterinou v ruce, jim zase můžete  zatraceně překážet při dovozu  masa a  drůbeže. Vše  v zájmu českého spotřebitele! A za jeho potlesku.

To ale není všechno, co zemědělství  šťastnému Andrejovi může  poskytnout. Před  časem  se totiž  dal i na lesní byznys! A kdo že  je podřízen a  spravován  ministerstvem zemědělství?  Správně  – největší držitel  lesů v zemi   – Lesy  české republiky!! Absolutní terno pro toho, kdo  sám  má  v tomhle sektoru  velké zájmy. Navíc  – v branži  je  už nějaký  čas jisté  bezvládí.  V bankrotu se totiž  ocitl  bývalý  hlavní  lesní baron Mičánek.  Tedy přesněji  – jeho firma  Less  and  Forrest a další  části Mičánkova   bývalého zeleného království. A každé vakuum  je  vždycky  rychle vyplněno.  A  když  budete  šéfovat  LČR?

Prostě  – zemědělství je poklad. Ale jen tehdy, když  Babiš  bude v koale  na přímo. Pře s náměstky  nebo  stínové  figury  tohle nelze.

Co dál  je  součástí  jack potu? Nevěřili byste, ale pro mne  i  životní prostředí!  Nezapomínejte, že  Babiš je  silně  angažován v  chemickém průmyslu!  Dokonce  v tom,čemu se říká – těžká  chemie. Prostě  červený  hadr na  zeleného býka.  Který  by  rád pokutoval a pokutoval…A  nařizoval a nařizoval…Kde navíc  nějaké ty  subvenční prachy také  jsou.  Proč třeba financovat  kolíky  občanům, když by  to mohlo sloužit na ekologii  chemiček?? Ale  to je jen  takový nápad…Který klidně  může  být  pod rozlišovací  schopnost  šéfa  ANO.

Podobně  ho může  velmi silně interesovat MMR nebo  MPO.  Naopak – silně bych se  divil, kdyby  chtěl sociální věci  nebo zdravotnictví,spravedlnost, obranu  a  nejspíš  i vnitro. Ale netvrdím, že  po tom nesáhne. Třeba  z nutnosti typu – chcete  svíčkovou, tak  vezmete  i bůček. Jak  jsme to znali v  masnách   kdysi. Když už  jsme  u reminiscencí  – dneska  to je spíš opačně  – chcete  bůček, tak  musíte  vzít i tu svíčkovou… 😦

Ale  hlavní výhra  Andreje  Babiše jsou pro mne finance  a zemědělství. Jestliže  není  ješita  a nechce  být  mocí mermo  tím premierem..

Dnes si na  to stačí ukázat. A  socan  poslušně lehne. Po nějakých dalších  volbách?  To se takzvaně  špíz otočí a ukazovat může někdo úplně jiný. Protože Babiš  51% nezíská.

A  když se nad  tím Babišovým jackpotem  zamyslíte,  ve  variantní  koale  103, kdopak že si asi tak bude nárokovat  finance?  A kdo zemědělství?  No přece  ti, co  to drželi dosud. A  umím si představit, že  když námluvy  Babiše  a Liďákem skončí neúspěchem, že  to dají jako K.O. kritérium. Oni totiž  už s oposiční rolí počítají. Mohou  hrát vabank.

Proto  docela věřím na  tu  111.

Ale  kamenů úrazů  je  na  cestě k jejímu  dojednání  mnoho. Mluví se o daních a  třeba o církevních  restitucích. Daně  jako možný problém vidím.  Církevní restituce, na  rozdíl  od  drtivé většiny  komentátorů, nikoli.

V povolební debatě  v televizi na  ně také  došla  řeč. Míním  ty  restituce.  Lidovci  řekli jasné ne.  Socan  by  chtěl znovu  jednat s  církvemi a dát  roční moratorium.  Babiš  nevěděl , jak  to uchopit.  Nakonec se tvářil, že  by  asi  pro to moratorium  a nové jednání s  církvemi byl…

Ale  lidovci jsou kategoricky proti!  A na jejich otevření prostě nikdy nepůjdou.  Jenže  lidovci jsou v nejvyšší nouzi nahraditelní  – Okamurou. Ať si včera  ANO s  KDU odpřisáhli  lásku vzájemnou a věrnou  až  za hrob.

Jenže  já bych s i vsadil na  to, že  s Okamurou , jako náhradní alternativou za  černé, se nikdo ani bavit nezačne.  Protože  Babiš zjistí,  že  tyhle restituce jsou naprosto správně.A  dokonce  toto stanovisko bude součástí onoho celkového jackpotu.

Už jsem konstatoval, že  Babiš  je největším  odbělavatelem  zemědělské půdy  v zemi.  A že je  nově  silně  angažován  i v lesnictví.  A  co  že  církev dostane?  Ano  – prachy a hodně a … a – ano i ANO  – pole, lesy, louky.. – tedy zemědělskou a lesní půdu. Skoro v gigantických  rozlohách.  Pokusí se církev  sama  na polnostech a v lesích  hospodařit?  Pořizovat nutnou techniku a infrastrukturu? Zaměstnávat  lidi a  nést důsledky  hospodářských  neúspěchů?  Sotva!  Nebude mít na koupi  nutného zařízení,  na investice do staveb a  aby bankovní úvěry kryla  zástavou nabytého majetku? A eventuálně o něj přišla?  Tak  to  naše duševní pastýře  ani nenapadne.

Já bych  to viděl na  klasický  pacht! Však také  právo pachtovní je jednou z velkých  kapitol nového Občanského zákoníku. Nepochybně  šťastnou shodou okolností!

Ano církev bude mít možnost vyhlásit  na  každou polnost  lesa  nebo polností  výběrové řízení na nájemce. Nebo třeba  se globálně  dohodnout s nějakým velkým nájemcem. Plošně  v republice.  Který  dorazí  na  Hradčanské náměstí  do arcibiskupského paláce nebo na  Biskupskou konferenci s  velmi komplexní  nabídkou.

V které bude cosi  o tom,  že  vážení církevní otcové, nechci  zlému socanovi dovolit, aby  zpochybnil spravedlivý návrat ukradeného majetku do vašich  rukou.  Sám jsem velkým a dobrým hospodářem.   Velmi dobře znám  ceny  za nájem lesních  a zemědělských pozemků.  Dám vám cenu jako kdokoli jiný, ale  ne  více. Jistě , můžete hledat někoho, kdo zaplatí  lépe než já. Ale  nevezme  všechno.  A  pak  zakalkulujte prosím i to, že  co vyprodukuje, nejspíš od něj budu odkupovat  já. Že  sadbu a chemikálie  bude kupovat ode mne a  že já  tohle úvěruji do příští sklizně.  Jak dlouho vážení  církevní otcové asi bude moci platit  ty lepší nájmy? ??Tak dohodnem se nebo ne? Příští nabídka už  nebude  ani zdaleka tak výhodná.

Kdepak  , Babiš  žádné církevní  restituce  neotevře! Ani nápad. Ale měl by  na  to být  ve vládě.

Jen tak se dá  sebrat  ta obrovská  haupttrefa! Nicméně  tentokrát připouštím, že  jde  o spekulaci. Nikoli analýzu. protože může být , že  cosi přehlížím nebo že se  stane  zase nějaká  šílenost typu puč, o které nikdo nemá  teď  ani tušení. Politika  není  byznys. Byznys, ten správný, nezná  emoce, nezná  ani  předsudky a  personální  antipatie. Zná jen strategie,  win – win, win – loss a tak podobně.  V politice  je  to  jinak.  Často o těch,co spolu mluví a co spolu  nikdy nemluví a mluvit nebudou.

Jinak by  investice těch, co  to dali  KSČM nebyla  ztracenými hlasy  koaličním impotenciálem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

117 reakcí na Babiš – zvedne jack pot a jak se postaví k řadě problémů – třeba církevním restitucím.

 1. táta napsal:

  s článkem celkem souhlas

  OMLUVA MÁM OTÁZKU ………VAŽENÍ

  už mi nákou dobu vrtá hlavou jeden udaj ktery nikdo moc nerozporoval………A TO Kalousek je pyšný že sice mírně snížil státní dluh…………nechápu když je rozpočet v vdeficitu 105 miliard jak je možné uvádět
  snížení dluhu když já chápu že by měl opět o 105 miliard stoupnout………….mohl by mi to někdo vysvětlit

  ZATÍM mi nato nikdo nedokázal odpoědět

  • Carlos V. napsal:

   Jestli se nepletu, ke konci října je schodek cca 47,7 miliardy – viz http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/MF-Schodek-statniho-rozpoctu-ke-konci-rijna-stale-nejnizsi-od-roku-2008-291975

   Překvapivě po dvaceti letech někoho napadlo, že je blbost si půjčovat do jedné kapsy, když v druhé kapse leží miliardy – na účtech některých státních institucí ležely desítky miliard, na financování jiných se půjčovalo.

   Tento efekt snížení dluhu optimalizací cashe je jistě jednorázový (to Kalousek umí), ale je fakt že snižuje úroková náklady.

   Ovšem dlouhodobě má hlavní vliv saldo rozpočtu.

   • Leo K napsal:

    To je sice pravda, jenže odebrat keš státním firmám na druhé straně znamená umrtvovat jejich investiční potenciál. A vzhledem k tomu, že téměř všechno ostatní už umrtvené je. blíží se to podvázání věnčitých cév. Chlubit se tím, že jsme si tedy nepůjčili, ale zabili jsme jedinou krávu naší rodiny, abychom přežili – to snad ani ten nejblbější sedlák nikdy neudělal.

  • VáclavP napsal:

   Pane táto, popsané je to tady a psal o tom i pan Vlk, podle mě kombinace 3 faktorů.
   1- Nedobíhala žádná velká emise dluhopisů na jejíž splátku by si museli znova půjčit
   2- Snížení úroků na mininum ( podle mě při plánování rozpočtu planovali vyšší platby a teď ušetřili – účetní operace )
   3- Lepší cash management celého veřejného sektoru. Když jeden má a druhý nemá, tak si pučí navzájem a nepučuje si celý stát.
   http://ekonomika.idnes.cz/statni-dluh-ve-tretim-ctvrtleti-2013-dt2-/ekonomika.aspx?c=A131010_140835_ekonomika_fih

 2. Bob napsal:

  Já se budu podesáté opakovat.
  Proč nepřipustit, že pro Babiše je to výzva (já říkám, že si pořídil hračku).
  Prostě dát to do pořádku.
  V podnikání už dokázal dost, tak teď se bude chtít dostat do učebnic jako spasitel státu.
  Proč ne?
  Pravda, ti jeho poslanci (Komárek,…..) na mě zrovna jako jednotný sevřený šik nepůsobí…
  Ale soc. dem. taky zrovna ne.
  Když vidím tu bídu, tak ten Babiš mě až tak neuráží.

  • Kchódl napsal:

   Přesně tak. Ve srovnání s ostatními je to rytíř v bílé zbroji.
   🙂
   Také se mi líbí, že jeho řeči nejsou plné prázdných floskulí, ale říká v podstatě Clintonovo „Economy, fool“.

   Té jeho smečky bych se nebál, určitě je bude mít na krátkém laně, nakonec když ovládá přes 200 firem, je na tyhle věci dlouhodobě zvyklý, shánět ovečky do stáda jak správný ovčácký pes. I ty jeho koně (ovce) bych neviděl tak tragicky – třeba Komárek je sice ukázková sketa, ale vždy loajální svému pánovi – když platí a stará se o něj – dokonce poměrně sebezničujícím způsobem.

   Samozřejmě, bude čelit čím dál vyššímu tlaku médií. Reflex a další útoky, to je jen začátek. Určitě mu nasadí Hitlerovu hlavu nebo alespoň knírek.

   • pepan napsal:

    – to jeho ANO, jsou jeho, Babišovi zaměstnanci. Krajskej ANO unter fürher prej dostával cca 160 000. Kdo z vás na to má?

    • robe napsal:

     já ne – ale to je číslo, jehož uvedením zde bez srovnávajích hodnot se pouze vyvolávají emoce.
     btw:, to prej znamená co ? JPP, nebo nějaký důvěryhodnější zdroj ( nemyslím tu otázku jako ironii)..

     • pepan napsal:

      no důvěryhodnější zdroj, před časem sem to četl v článku, jak Babiš budoval stranu, buď to byl ihned, reflex, nebo stejně profláklý parlamentní listy. Zkusím se podívat do „historie“ v PC, předem se omlouvám za zpoždění

    • Kchódl napsal:

     Jojo, to je ten krátký špagát na kterém je všechny Babiš vleče.
     Slyšel jsem, že někdo říkal, že se svými poslanci musí správně zacházet, ale že stačí (kromě toho platu, co zmiňujete) třeba služební Superb, pár asistentek a teď jim prý platí mediální a společenský tréning. Což je určitě rozumné.
     🙂
     Prostě zvládnutá personální práce.

 3. Skogen napsal:

  No tak to shrneme. Místo knížete tu máme kinga. Ó my se máme… Anebo bychom se měli, pokud by stop dovozu potravinového sajrajtu z Polska a latinskoamerické drůbeže znamenal, že bude nahrazen domácí kvalitou. Premisa dobrá, kdyby neexistovala lepší – proč nahrazovat cizí šmejd domácí kvalitou, když ho můžeme nahradit domácím šmejdem. Stačí tu a tam přepsat pár vyhlášek, trošku to zaonačit s kompetencemi…

  Od Babiše žádný přínos nečekám, dokonce ani jako vedlejší produkt ne.

 4. Hladis napsal:

  S Okamurou nikdo nepujde. Usvit je uplne prazdna schránka. Stavet na nem vladu by bylo silenstvi.

  Cirkevni restituce se urcite resit nebudou. Ikdyby CSSD chtěla jednat, tak pokud ji církve poslou nekam, muzou tak pokrcit rameny a rici ze se pokusili, protože pokud by stat sel proti temto smlouvam jednostrane, ocitli bychom se jinde nez v právním state. Vse zalezi na tom, zda církve budou ochotny jednat o korekcích.

  Babis vůbec nemusi skoncit jako VV. Preci jen to není jen panoptikum ruznych figureka jako Babak, Skarka, Koci, John, Barta, Skokan……… Tam se uz od zacatku dalo cuchat, ze to bude pruser. U ANO si jisty nejsem a zatím je malo informaci, zda to je jen pytel blech, nebo Babis je udrzi a ma cuch na vyber lidi. Business je preci jen něco jiného nez politika a on by spis potreboval počkat, nez hned jit do vlády. Muze si klidne spočítat, ze se vyplati radsi podporovat menšinovou vladu, nez vzit pasaliky hned ted, jakkoliv je to lakave. Ono jak se rika, kdo si pocka, ten se docka a zatim se takovym stranam moc nevyplacelo hned skocit po pasalicich. U Babise skutecne vcelku tapu. Nepocital jsem s timhle scénářem, kdy ANO se stalo druhou největší silou v zemi a moc pozornosti jsem tomu nedaval. U VV se dalo vcelku lehce odhadnot co to je za pofiderni spolek, ale tady tapu. Docela bych uvital nejakou podrobnou analyzu (ne spekulace), ale je to problém. Babis sam je politicky uplne mimo a program vytvareli za pochodu. Tezko soudit.

  • vrk napsal:

   Máte zajímavý postřeh – u VV se vyprofilovaly „osobnosti“, ty, které jste jmenoval. Řekněme individualisté. „Neřízené“ střely. Zatímco u ANO toto neočekáváte. 🙂
   (Pytel blech u oligarchy, no tfuj tajbl!) 🙂

   • Hladis napsal:

    Ty „osobnosti“ u VV měli uz svou historii a v te době jsem si VV proklep. Tam to skutecne nebyl takovy problém, aby clovek rychle seznal, co za panoptikum to je.

 5. Sylva Šauerová napsal:

  Tak vlku, tohle je ještě lepší než blog o Zemanovi.
  Babiš samozřejmě není žádný politický začátečník, byť se tak skromně opakovaně prezentuje. Zatím si toho stačila všimnout jenom Lenka Zlámalová.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-pohadka-o-politickem-amaterovi-fdg-/p_politika.asp?c=A131030_225739_p_politika_wag
  Mimochodem, na zahraniční špionáž si StB nikdy nevybírala žádné blbce (na rozdíl od některých domácích udavačů). Takový Václav Junek třeba, dávný známý Andreje Babiše z dřevních dob Chemapolu, by vytřel podlahu z fleku s naprostou většinou našich politiků, potřeboval by k tomu jen pár minut. Všestranně vzdělaný (dobrý základ ze zahraničních škol), jazykově vybavený kultivovaný, s bezchybnou výchovou, velký stratég a hráč. Podobné, ne-li stejné podhoubí má i Andrej Babiš. To mně připomíná, neangažuje se náhodou Václav Junek po krachu Chemapolu v lesním průmyslu ? 🙂 A nekoupil náhodou nějaký Andrej Babiš zdravou část Chemapolu ? 🙂 Jo, jo, myslím, že Václav Junek může být s výsledkem voleb spokojen. A něco mně říká (nevím to, ale mám takové zvláštní tušení), že se bude Babiš dost dobře znát i s panem Kalouskem.
  Jedna věc mně ale dělá starost : Jak to chce ten Babiš udělat s lustrací a bezpečnostní prověrkou ? Lustrační zákon platí a dokud v lednu nerozhodne bratislavský soud, nemůže být jako ministr nikam jmenován. To se samozřejmě může po rozhodnutí soudu změnit a zřejmě se i změní. Stále ale zbývá bezpečnostní prověrka. A zde se hledí na úplně jiné věci. Že by chtěl stát ministr Babiš někde za dveřmi jako Mynář nebo Livie Klausová ?

  • Sylva Šauerová napsal:

   A ještě něco k úvaze :
   Andrej Babiš : „Sobotka s Haškem se přestanou hádat a budou mlčet až do voleb, dostanou 39 procent. Není možné, aby sociální demokraté řídili tuto zemi.“ (ČP, 13. 11. 2011). Řekla bych, že rozhovor je zajímavý i po dvou letech.
   http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/andrej-babis-uplatek-za-klausovo-rozhodnuti-mi-nabizel-vaclav-petr

   • kočka šklíba napsal:

    Už se vám madam z BiSu zdá zdejší majitel příčetný? Vaše výplody opravdu pobaví, zvlášt od někoho, kdo prošel tou kariérou co vy.

    • Alex napsal:

     Opravdu si myslíte, že jste alespoň trošičku v něčem věcná? Pokud ano, pak Vám pomoci není. Asi se tímto způsobem budete pokoušet šklíbit dál – šklíbit – znamená škodit, takže škodit tomuto blogu. Opravdu na víc nemáte?

     • robe napsal:

      alexi s tou věcností máte úplnou pravdu.
      to je věc která se mi líbí na komentářích na zeit.de – utnou dlouhé plky stručným:
      “ kráceno, prosím zústaňte věcní. děkujeme, redakce“
      na této poznámce je pěkné, že i ona je věcná, a tím pádem nedává podnět k dalším emocionálním odpovědím….

   • vlk napsal:

    Junek koupil Lesy Trhanov. V lesnictví podniká, nicméně – nezdál se mi být velkým hráčem. A to mi nějaký čas procházelo ruka nejméně 1/3 a spíše více obchodu s e dřevem. Ale může být , že mi něco uniklo a také, že od dob, kdy jsem do toho celkem viděl, což už je pár let nazpět, se hodně změnilo. Babiše jsem nikdy nepodceňoval,Junka samozřejmě také. Junka jsem potkal jen 2x, Babiš eosobně nikdy. A to se obrázek o nich osobnostně udělat nedá.
    Jinak Chemapol, no tak s tím měl co do činění nejen následně Babiš, ale třeba také ta parta podvodníků, co stál a za vsetínským hokejem a drnovickým fotbalem. A také Masný tam měl svoje zájmy. Docela pěkná verběž, řekl bych. NA jednoho excelentního Junka! To nevypadá na nějaký výron nepřekonatelné inteligence.
    A uniká mi, co s eprávě vám nelíbí na tom, co jsme napsal o Zemanovi. Je to stejně dobré jako tohle. A tohle si jinde prostě nepřečtete.

    • Rys Ostrovid napsal:

     Pán Vlk, nezaznelo náhodou (tuším od p. Jourovej v Hyde Parku), že rezort poľnohospodárstva požadovať nebudú?

     • vlk napsal:

      nevím. neviděl jsem ten hydepark

     • Jussy napsal:

      ano, a dnes v rozhovoru pro Právo znovu Babiš uvedl, že zemědělství rozhodně nebudou požadovat. Kromě toho mám pocit, že s Jourovou počítají na místní rozvoj, alespoň to tak deklarovala sama Jourová v rozhovoru na indes

     • Petrpavel napsal:

      Jourová je v ANO něco takového jako advokát Láska u Zelených. Výjímka potvrzující pravidlo.
      Na MMR by se asi s její pomocí hodně pohnulo, čerpání evropských peněz určitě.

  • vrk napsal:

   Kdo dává prověrku prověřovatelům prověrek. Vy? Vám podobní? Nebo jiní? Všude korupce, v tomto oboru ne? Proti rozhodnutí není odvolání, neřeknou vám, proč jste (ne)uspěl. Hm, co je to korupce, že.
   Ministři musí mít prověrku?

   • vrk napsal:

    prověřovatelům prověrek … těm, co řídí prověřování (i když budou asi i prověřovatelé prověrek)

    lež a pravda … v politice … co na to film Blízká setkání třetího druhu ?

   • vrk napsal:

    odpovídám (si):

    … „posledním jmenování Rusnokovy vlády prezidentská kancelář po Úřadu vlády lustrační osvědčení od nastávajících ministrů požadovala, ale spíše ze zvyku. „Je to spíše politický požadavek, aby se prezident nevystavoval kritice, že jmenuje ministrem někoho s takovými problémy. Právní požadavek to podle mého ale není,“ tvrdí zkušený právník, jenž 18 let působil v Legislativní radě vlády.“

    … „pokud by prezident Andreje Babiše ministrem jmenoval, NBÚ by se jeho osobou ani nezabýval. Žádný z ministrů totiž bezpečnostní prověrku k výkonu své funkce nutně nepotřebuje. „Členové vlády mají výjimku v zákoně a mají přístup k utajovaným informacím všech stupňů utajení, aniž by museli být držiteli bezpečnostní prověrky,“…

    (řekněme v českém prostředí, jinak, pokud je k tomu pustí, ministr neministr)

    zdroj:
    http://m.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/248307-skraloup-z-komunismu-babisovi-brany-ministerstva-nezavira/
    citováno 2.11.2013, 4:50AM

   • Sylva Šauerová napsal:

    Vy ? Vám podobní ? To nestojí za odpověď. Prima slovník. Takový … bolševický … 🙂
    Pokud jde o bezpečnostní prověrku, ano, i ministr MUSÍ mít prověrku, pokud chce mít např. přístup k utajované informaci cizí moci. Až se pan Babiš stane např. prezidentem republiky, předsedou Senátu Parlamentu, předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu, předsedou vlády nebo ministrem zahraničních věcí (to snad zatím neplánuje), prověrku potřebovat nebude. Do té doby, kupř. jako ministr financí, by musel jít, např. při některých jednáních ministrů financí EU, za dveře, případně také při všech jednáních české vlády, kde by se utajované informace cizí moci mohly projednávat.

    • Ernest napsal:

     Dotaz: Nebyl ten agent Junek náhodou svého času chlebodárcem paní Šauerové? A Faktická připomínka: Stb nevybrala pana Babiše na ZAHRANIČNÍ špionáž. Jak je z torza jeho spisu na internetu zřejmé, využívali ho v ekonomice a při jeho výjezdu do Maroka s ním spolupráci přerušili. Paní Šauerová nedbale prostudovala materiály.

  • Kchódl napsal:

   Článek Lenky Zlámalové je vážně zajímavý.

 6. Pepikk napsal:

  Čistě hypoteticky
  Pokud Babišův spis,a jak to tak vypadá,není v ČR,ale na Slovensku,má takový spis právní platnost v ČR?.

 7. Pepikk napsal:

  Případně jeho dopady?

 8. Kchódl napsal:

  Víceméně souhlas, jsem zvědavý na další pokračování a rozvinutí tématu.

  Ke všem těm možným negativům Babiše, tedy například ohledně dotací (případné ovládnutí MF), zemědělství, životního prostředí mě napádá následující.

  Faktem je, že v těchto oblastech je absolutní socialistický bordel v celé EU. Není to žádný kapitalismus, ale díky všem možným regulacím, dotacím a dalším věcem, třeba kvóty, to s kapitalismem, obchodem, podnikáním nemá nic společného. Pod pláštíkem „společné zemědělské poliky“ a dalších EU „politik“ zuří nepokrytý boj stát proti státu, s cílem pomoci vlastním a poškodit cizí. Dokonce i mezi Francií a Německem, kde se jinak elity již dávno na většině způsobů, jak okrást vlastní lidi (a hlavně zbytek „společenství“) většinově shodli.

  A tím se dostávám k Babišovi a pozici českého zemědělství, návazného chemického průmyslu (hnojiva, zpracování bio…sraček), lesnictví, potravinářství. Není možné, v naší neizolované zemi, mít trh, když v okolních zemích je to zcela netržní, socialistická šílenost ve stylu neblahé paměti RVHP.
  To by přirozeně vedlo k absolutnímu krachu těchto oborů u nás – a také že vede. To je důvodem toho, že nadnárodní obchodní řetězce nekupují výrobky českých firem, ale vozí to z Polska nebo Německa (syrové mléko od nás se vozí do Německa a zpět to jede zpracované z jejich mlékáren, např.).

  Takže logicky, Babiš chce tyto věci ovládnout, aby mohl konkurovat a nekrachnul. Dokud se totiž stát bude chovat tak, jak se choval dosud, jako jakýsi ostrůvek „pravého trhu“ mezi subvencovanými žraloky kolem, nakonec nebude v českých rukou vůbec nic.

  Z tohoto pohledu je jakákoliv soukromá snaha Babiše o uplatnění podnikatelských výhod pro sebe přes politiku, pro nás všechny kladná. Zatím totiž situace vypadala tak, že „naši“ politici sloužili spíše zájmům ciziny a konkurentům než nám. Jestli to bylo pouze z blbosti nebo i za peníze, nechávám na vaší úvaze.

  Ohledně mého názoru na další politické tanečky – stále si myslím, že prioritou Babiše je zajistit si co nejlepší pozici, tedy pokud se situace vyvine k dalším předčasným volbám, může na tom za určitých okolností vydělat. Pokud se například nenamočí do kompromisů a nenechá se médii zatlouct na nějakém konkrétním vládním průseru. Tedy jeho prioritou bude nebýt ve vládě, ale držet špagáty z opozice. Pouze pokud to jinak nepůjde, bude se vlády účastnit přímo. Je to možné, že to tak dopadne.
  Stále si myslím, že je to běžec na dlouhou trať a na rozdíl od ostatních čistě politických šíbrů a jejich kmotrů na další volby má peníze. Kdyby volby byly o měsíc déle, jeho profi kampaň by vedla k zisku klidně 30%. V dalších volbách se k němu přesunou další hlasy z ODS, TOP09 i ČSSD. Možná i ty protestní hlasy od komoušů.

  Dost záleží na tom, co třeba udělá s těmi církvemi. Neviděl bych to tak jednoznačně – kvůli pár hlasům lidovců si přece nenechá vzít až 20% dalších hlasů v dalších volbách. Kvůli pofidérní vládě na půl roku, když může slíznout celý jackpot příště.

  Celkově bych viděl působení babišky kladně – politice to může jen pomoci, je v takovém stavu, že by ji pomohlo téměř cokoliv.

  • Kchódl napsal:

   A ještě doplněk k dotacím EU.
   Tam vidím problém. Jakmile totiž budou končit dotace v českých rukou (míním firmy, ne osobně Babiše), určitě začne ze strany EU problém s čerpáním a různé obstrukce.

   Zatím totiž většina peněz tak či onak protékala přes stát a firmy zpátky na Západ. Například pokud něco staví Skanska, sápne z toho veliké procento a práci pouze rozdělí za zbytkovou cenu českým firmám – ale zisk jde zpátky na Západ.
   Podobným způsobem to funguje u většiny věcí.

   Takhle se třeba tuneluje dlouhodobě Řecko. Dostane dotace nebo úvěry jako stát, za to nakoupí ponorky nebo tanky od německých zbrojních firem, kterým vývoz zaúvěrují německé banky a je z toho dluh Řecka. Samozřejmě, cirka 20% se pustí řeckým papalášům, kteří celý ten tunel přikryjí. Ve výsledku tedy ECB cpe peníze německým průmyslovým podnikům, ale naskakuje to Řecku.

   No a úplně stejně to běží ohledně vší té „pomoci“.

   Jakmile konečným příjemcem peněz bude česká ekonomika a zlatý proud směrem zpět začne slábnout, začnou logicky potíže.

   Toho si je určitě Babiš velmi dobře vědom, nakonec má ve svém týmu největšího borce široko daleko na EU dotace a celý ten bordel – Pavla Teličku a jeho konglomerát lobistů.
   To je skutečné eso mezi esy, i v evropské úrovni. A netýká se to jen Teličky, ale všech dalších firem. Protože je to celá hierarchie – část je přímo v Bruselu, část je distribuovaná na ministerstva a mezi spřízněnými poradenskými firmami, část na krajích a okresech.

   Jelikož Telička je capo di tuti cappi tohoto odvětví (v dobrém významu), jeho příklon k Babišovi je naprosto zásadní a ukazuje, na jakého koně tito vzdělaní a informovaní lidé vsadili. Vsadili si na Babiše. Což podle mého mluví o mnohém.

   • Admirál napsal:

    Ano, pokud má soc. dem. kouska pudu sebezáchovy ve svém stranickém těle, měla by se z nabízející se koaly s ANO a Lidovci vykroutit. Zvlášť Lidovci jsou eklhaft. A vládnout za zády s pravicovou většinou v parlamentu…

    Ať si to s Babišem rozdá v koale Kalousek.

    Ale pokud do toho soc. dem půjde, alespoň vznikne prostor, který by se dal vyplnit něčím pro budoucnost kvalitnějším.

    Babiš a ANO? Dá se přirovnat k VV? Dá. Stejné pohnutky, stejná technologie.

    To je jako když poškrábaný modrý Opel Astra přestříkáte červenou barvou.

    Jen vůl a imbecil bude tvrdit, že je to jiné auto (je jich u nás přes 18%).

    • Kchódl napsal:

     Metody ANO jsou zatím podobné jako u VV, možná i ta „spasitelská“ megalomanie a rétorika, ale obsah je dost jiný. Na rozdíl od Bárty, který ze svého politického výsledku nemohl čerpat žádné skutečné podnikatelské benefity, Babišovy benefity jsou zcela bez diskuse.

     Připadá mi to jako rozdíl mezi medvědem kodiakem a medvědem grizzlym. Oba jsou to medvědi, ale kodiak je téměř býložravec, grizzly je skutečně masožravý a to že velmi.

     V tomhle Váš příklad s Opelem Astra myslím nesedí, a že jsem jich také pár viděl (i přestříkaných) 🙂

     Pochybuji, že ČSSD má nějaký pud sebezáchovy. Nezřízenou touhu po moci a po korytech, to ano, ale pud sebezáchovy – něco tak přirozeného, téměř chytrého – to neočekávám. Kromě toho, odpustí jim jejich voliči, že po několikáté zahodili „vítězství“ ve volbách ?

     Uvidíme, necháme se překvapit, co v Lidovém domě upečou za pochoutku. Nemyslím, že by to nakonec bylo k jídlu, smradu se už vyvalilo dost.

    • Kchódl napsal:

     Pardon, zapomněl jsem reagovat na Vaši poznámku, že pokud do toho ČSSD půjde (a zákonitě na to velmi doplatí), tak se alespoň ten prostor co zaujímá – jako sociální demokracie – zaplní něčím novým, lepším.

     V to bych také doufal.

     Ale vzpomněl jsem si na Limonádového Joea a „Arizonskou pěnici“, která chtěla být také „jiná, lepší“. Nakonec vlastně byla a nebyla.
     🙂

    • vlk napsal:

     Tak jo Admirále! Volby byly proto, aby nebyl Kalousek. To lze splnit. Al e ať , v zájmu ideové čistoty, se Kalousek zase vrátí k moci. Opět jeden z momentů, kdy si říkám – vlku, proč tu Kosu vlastně držíš při životě? A nejsem schopen najít odpověď.

     • Admirál napsal:

      „Volby byly proto, aby nebyl Kalousek. To lze splnit.“

      Bohužel myslím, že nejde.

      Pěšky, nebo za vozem.

      A ideová čistota je mi ukradená.

      Jen poukazuji ve shodě s Vámi na skutečnost, že na účasti ve vládě tentokrát socialisti šeredně doplatí.

     • Ernest napsal:

      Kdyby VOLBY mohly něco změnit, dávno by je zakázali.

   • Admirál napsal:

    Dobře sepsáno. Přetnout penězovody. To je, oč tu běží.

    Kde že se skrývá ten statečný Jasoň, který svede boj s dračí sebou?

    Marx to věděl.

    • Kchódl napsal:

     🙂

     Ano, myslím, že tady chybí skutečně levicová strana na demokratickém základě. Tedy skutečná sociální demokracie, jako byla ta, která v 19. století vybudovala pracujícím lidem prostor k životu.
     Jako většina původně sociálně demokratických stran, i ČSSD se přiklonila velmi záhy k tomu fabiánskému hnutí – opravit systém pomocí malých krůčků. Stejně tak (ale ještě výrazněji) postupovali národní socialisté („brkouni“). Jak se tomu vysmíval Jaroslav Hašek v tom svém spisku Strana mírného pokroku v mezích zákona.
     Skoro mám dojem, že dnešní sociální demokracie je jenom B-tým ODS (která také s pravicí moc společného nikdy neměla, po skončení „privatizace“). Se stejnými lidmi, stejnými problémy. Tedy než socialistická sociální demokracie, jedná se spíš o další fabiánskou středovou stranu, která s režimem koexistuje až kolaboruje, pouze odchytává ten protestní elektorát. Prostě ať ODS nebo ČSSD, jedná se jen o jednoho a toho samého krysaře.

     Třeba v Německu se vytvořila Linke. Nebo ti lidé zmizeli k zeleným.
     Doufám tedy, že nynější krize povede ke vzniku levicové demokratické strany – politický systém by to potřeboval jako prase drbání.

     • robe napsal:

      …o mirnem pokroku zde pisete jiz podruhe, dnes s despektem…. mate tedy za to, ze lepe se zije v tech castech sveta kde doslo k pokroku radikalnimu?

   • pepan napsal:

    Kchódl, drobný detail, který je dobré uvést do reality.
    Ta vámi uváděná SKANSKA, oblíbený to fackovací panák od dob úspěšného, nyní policií opět vyšetřovaného ministra Bárty zaměstnává cca 6000 lidí. Podotýkám, že s českým občanstvím, takže žádní „agenturní“ pracovníci, jako u Schade Werke Mladá Boleslav.
    Taky to nejsou žádní „podnikatelé“ v oboru „pomocná stavební výroba“, obvykle jde o strojníky silně specializovaných zařízení, se zkouškami a oprávněními, s dlouholetou praxí. Takovou práci nemůže zastávat „mzdově výhodná pracovní síla“, poskytnutá na jednorázový kšeft Úřadem práce.
    Ve firmě, SKANSKA jsou fungující odbory. Skanska, svým zaměstnancům, na rozdíl od ryze českých „firem“ platí zdravotní a sociální, a kupodivu i zatím odpovídající plat.
    I když, v současnosti možná díky nastaveným podmínkám a hrobaři českých firem, ing. Danu Ťokovi, který českou Skansku „vede“, možná i takové praxi dojde.
    Za Skanskou není spadený most ve Studénce, nebo třeba tunel Blanka.
    A v záležitosti reklamované dálnice, ve smlouvě je dlouholetá záruka. Zjištění příčiny závad je dlohodobý proces. Dost často se přijde, že za vadami stojí odfláknutý geologický průzkum a z toho důvodu chybný projekt.
    A bohužel, nikde v rozhořčených zprávách mediální žumpy se nedozvíte, že nezanedbatelná část financí za stavbu se na účet stavební firmy převádí až po uplynutí záruky.
    Jistě, je to odklon od propíraného Babiše, ale podobná „mediální cliché“ mi zježí poslední tři vlasy na hlavě. A samozřejmě, nechci se Skansky zastávat, ale jako terč tekutého hněvu se do „médií“ dostala až potom, co nenasypala do té správné, Bártovy kapsy.
    Jo, samozřejmě, že máte pravdu, část zisku jde zahraničním akcionářům, ale stavební firmy tohoto typu dávají práci a tím i vydělat i lokálním, regionálním zaměstnavatelům, lomům, betonárkám, obalovnám, autodopravcům,…
    Takže s tím ziskem odkolněným do ciziny to není tak jednoznačný.
    Není všechno tak jednoduchý, jak Mladá Fronta píše a říkaj v televizi.

    • Kchódl napsal:

     Díky za uvedení na pravou míru.
     Uznávám, že se Skanskou to byl velmi špatný příklad.

     Ale v obecném smyslu to tak jak jsem popisoval funguje v mnoha oborech, ne že ne.

    • Kchódl napsal:

     A ještě malé doplnění, spíše vysvětlení, proč jsem si na Skansku, asi částečně podvědomě, vzpomněl jako na první případ, i když jsem mohl uvést úplně jiné firmy.
     Kolem roku 2000+ někteří manažeři Skansky, hlavně na severní Moravě, používali celkem dravčí metody pohlcování a rušení konkurence. Mimo snižování nákladů na subdodávky (přesně v těch intencích, co jsem popisoval) byla oblíbená metoda po dodání nezaplatit a točit se na vyložených obstrukcích. Které podfinancovaný a podkapitalizovaný dodavatel většinou dlouho nevydržel. Jeden můj kolega do toho zahučel za 100 milionů, a i když po asi 5-ti letech soud vyhrál a Skanska musela zaplatit včetně obrovských smluvních penále, jaksi už nebylo komu (leda konkursnímu správci). Jako side-effect kamarád přišel o všechen majetek, rodinu a celý svůj život.
     Je možné, že k zaměstnancům a vlastním lidem se chovají zcela jinak, to v žádném případě nerozporuji.

     • pepan napsal:

      jistě, taky si SKANSKA dávala do smluv půlroční splatnost faktur.
      Nic, čím by se mohli chlubit.
      S Ťokovým příchodem do firmy, začlo „transparentní“, nekorupční podnikání.
      Takže staří, osvědčení šíbři ve firmě, neměli možnost potenciální zákazníky patřičně „motivovat“.
      A Ťok, praktikuje svoje oblíbené outsorcování, je s podivem, že firma, přes výše zmíněné ještě žije.
      Myslíte si, že vámi posaný příklad vašeho kolegy, že tenhle postup nepoužívají i ostatní firmy v oboru?

     • Kchódl napsal:

      Určitě takové metody používají dneska i ostatní firmy a nejen ve stavebnictví.
      Sám se pohybuji spíš v ICT a tam je to dnes némlich stejné. Snad jediný rozdíl je v tom, že dneska tyhle hovadské postupy každý už zná a snaží se proti tomu zabezpečit smluvně.
      Tenkrát před cca 10-15 lety to byla pro mnoho lidí dost hořká novinka, protože to porušovalo tu obecnou slušnost. Ale ve stavebnictví to vždy bylo tvrdší.
      Třeba v ICT se po takovém extempóre s dotyčnou firmou už nikdo nebavil, nikdo s nimi nechtěl mít cokoliv společného a dokonce i dodavatelé (třeba IBM, HP, Dell, EMC, Sun, Oracle, …) jim za takové chování na trhu normálně zrušili zastoupení. To bylo tehdy obvyklé, ale dneska se to už nebere tak přísně – bohužel – ani v tom ICT.

   • Občan napsal:

    Kchódle,

    Telička je sice tutovej capo di tutti capi, ale v úplně jiných službách a zájmech.
    I on je pouhým zaměstnancem americké právnicko lobbyistické firmy. Nic na tom nemění, že pro český OR funguje jako bílý kůň. Becker&Poliakoff vlastní úplně jiní šíbři a pro ně je i jinak velmi schopný Telička pouhým podržtaškou, vykonávajícím jejich příkazy.
    Je dokonce docela dobře možné, že Babiš je jimi pouze používán.
    Nezapomínejme také na fakt, že Telička s Klimplem pracovali a pracují zejména pro Bakalu (nebo ho používají podobně jako Babiše), který je ovšem rovněž pouhým vykonavatelem vůle těch, které zde zastupuje.

    Ale když už jste se (konečně 🙂 ) porozhlédl po Teličkovi, zkuste se poohlédnout také po Klimplovi a po ještě jedné docela zajímavé postavičce – Jamesi de Candole.
    Na A.cz sice píše trošku jako tydýt, ale on se tenhle nenápadný týpek pohybuje v české (?) politice už od 80. let 20. století, a to rovnou v jejích nejvyšších kruzích (Barbara Day, „The Velvet Philosophers“, London, 1999). Když si však o něm zkusíte něco zjistit, zjistíte, že o něm vlastně nelze zjistit skoro nic. Takový „pan Nikdo“ s manželkou z britské nižší aristokracie, zastupující zájmy kdovíkoho.

    • Kchódl napsal:

     Ano, je to tak. To víte, svět je úžasné místo.
     🙂

    • Kchódl napsal:

     A ještě jinak, nebylo tam žádné „konečně“, ale poprvé jsem začal Babiše brát vážně, teprve když jsem se dozvěděl, že Pavel Telička přešel od Bakaly k Babišovi. To pro mě byl signál, že se situace mění.
     Nojo, to víte, odsud se nám může zdát, že tihle lidé (Bakala, Babiš, Kellner) dělají ten „velký business“, ale v kontextu světa jsou to jen čudly.

  • vlk napsal:

   Kchodle,
   až se jednou vyspíte ze svých strašidelňáckých obsesí typu havloidi nebo EU, tak možná začnete psát někdy i zajímavé věci.
   Naše zemědělství, pokud by bylo vystaven volné soutěži, dopadne ještě hůře než teď!
   Z mnoha důvodů – je podkapitalizované, pracuje v daleko horších půdních a klimatických podmínkách, velká část ploch je v polohách nad 400 metrů.
   Což znamená malé výnosy a hlavně velmi pozdní sklizně.
   EU dotac e d zemědělství nastavila původně proto, aby to evropské nebylo převálcováno zámořím a aby zemědělství jako odvětví nezaniklo. Bez toho už by bylo dávno out.
   Jiná vě c je, že dotační systém je nyní nespravedlivý. Ale to lze, když bud e dobrá vůle – opravit. Jestli bud e, je jiná věc.
   Ale proč byste o takových věcech přemýšlel. Vy máte jasno. Příčinou všeho špatného jsou havloidi , EU a jistě ještě někdo další, koho jste tu ještě neodhalil.

   • Kchódl napsal:

    Vlku, Vy zase používáte tu odpornou pseudo-argumentační techniku, která je Vám zdá se vlastní. Vložíte oponentovi do úst nějakou ptákovinu a pak nad tou blbostí slavně zvítězíte.
    No když Vás to baví, užívejte si.

    Budete se divit, ale EU považuji celkově za velmi kladnou myšlenku, i to provedení není tak strašné, jak se popisuje. Je to realita a proti té je těžké něco namítat, to dělají jen blázni.

    Nikde jsem nepsal, že naše zemědělství je vystaveno zcela volné soutěži, ale to jste pominul. Trh je zcela jistě silně deformovaný i u nás. Jediné, co jsem měl na mysli je to, že dotační ochrana našeho zemědělství a návazného průmyslu je mnohem nižší než na západě. A přitom se pořád objevují idiotské kecy, že je to netržní a špatné – otevřete si někde Klause a můžete si o tom přečíst mraky kydů. Tedy že bychom měli tuto ochranu ještě více snížit. To by zcela jistě bylo sebevražedné.

    Ohledně podinvestovanosti zemědělství – no to je novinka. U nás je totiž podinvestované naprosto vše. Průmysl (pokud vyloučím zcela cizí firmy) ještě možná více než to zemědělství.

    Má smysl se s Vámi vůbec bavit ? Zdá se mi že ne.
    Celkem psychopaticky na mě útočíte. Pokud se týká obcesí, koukněte se do zrcadla a řekněte „Zeman“. Váš včerejší výron byl tedy lahůdkový.

    • vlk napsal:

     Ale jděte! Jsme s chopen zdokladovat každou větu, co jsem k vám napsal! Ten kdo používá manipulativní pseudoargumenty jste vy.
     Chcete příklad?
     Vytýkáte mi tohle: A pak s tím jako zápolíte.
     Jenže já napsal úplně něco jiného:
     Naše zemědělství, pokud by bylo vystaven volné soutěži, dopadne ještě hůře než teď!
     Z mnoha důvodů – je podkapitalizované, pracuje v daleko horších půdních a klimatických podmínkách, velká část ploch je v polohách nad 400 metrů.
     Což znamená malé výnosy a hlavně velmi pozdní sklizně
     Atak mohu rozebrat váš příspěvek větu po větě.
     A útočím na vás psychopaticky? Na vás , který své oponenty tady označuje stabilně jako havloidy, jen jim na klopu povinně přišít nějaké viditelné znamení a vyhradit speciální oddíly v tramvajích a tak podobně.
     A slovo Zeman v klidu řeknu. Nejen před zrcadlem. Zeman pro mne ení citron. Nýbrž starý, pomstychtivý, narcisistní politik. Počítám s tím. Nemůže mne překvpait!
     A který můj včerejší výron jako myslíte? Třeba ten, v kterém jsme napsal, že kdyby náhodou byla složena famiglia 103, veřejně se budu kát na Kose, že jsem to přeci jen nehodil Zemanovi?
     Jestli se se mnou budete bavit? To je vaše věc. Moje pak je, jestli já se budu bavit s vámi. Jen vás chci informovat o skutečnosti, že jsme tento prostor založil, mám v něm odpracováno do těď nejméně 4500 hodin a považuji jej za svůj virtuální obývák. Se všemi právy , co z toho vyplývají. Čím jste Kose do teď , kromě nálepkování havloidů, přispěl vy?

     • Admirál napsal:

      Havloid – to je dostatečný vklad.

      I když výstižnější je pro tuto skupinu „profesionální pokrytci“ či „kříženci neoliberálů s neocony.

      Ale pokud je používán výraz havloid a je přesně chápán obsah, také to není špatné.

     • vlk napsal:

      Admirále,
      beru na vědomí, ž e spolu nemáme stejný hodnotový žebříček. A chci vám ještě sdělit, že pokud chodíte na Kosu kvůli takovýmhle pokladům, tak budete nacházet velmi zřídka.

     • Admirál napsal:

      Vlku, to je jednoduché, jeden holky, druhý vdolky.

      V něčem se shodneme, jinde budeme ve sporu.

      Kosa je dobrý prostor, klobouk dolů před prací, kterou jste odvedl. Nechodím na ni, abych nacházel bezpodmínečnou názorovou shodu.

      To by byla nuda.

     • pepan napsal:

      u nás, se pro „havloidy“ ujal termín „polistopadovej hrdina“, název sice jinej, ale obsah totožnej. To sou ti, co začli podepisovat Chartu a Nekolik vět poněkud ukvapeně, „už“ v prosinci 89.
      🙂

 9. Jos napsal:

  Pěkný výčet jak strašlivě moc je Babiš ve střetu zájmů. Proti tomu jsou třeba Drábkovy S karty dětská hračka. Cesta do Babišova Bananistánu je otevřena. A při té cestě z bohatě prostřeného stolu oligarchů padají občanům obvykle jen nevýznamné drobky. Český volič je negramotný blázen.

 10. čtenář napsal:

  snad se to může,já si totiž myslím,že to udělal kvůli tomu bodu 1
  Ať uchopí tuto příležitost za pačesy a jde do toho.

  Jak by zněl můj otevřený dopis Andreji Babišovi

  Česká media ovládla na několik dní výzva podnikatele Andreje Babiše ANO 2011. Je to natolik silné čtivo, že je Jan Krůta dal i Brejle. Po zásluze. Závažnější a zásadnější text jsem v českém mediálním prostoru neviděl řadu let.

  A je dobře, že onu výzvu pan Babiš napsal. Mám jen problém s tím, jak Ano 2011 osobně uchopit Zkusím to formou fiktivního otevřeného dopisu tvůrci výzvy. Fiktivního proto, že bude podepsán mým nickem. Nicméně, pokud by náhodou pan Babiš se k tomuto textu dostal a chtěl na něj reagovat, jistě bychom se nějak zaaranžovali. Minimálně přes majitele totoho serveru. Nicméně – nevěřím, že je čtenářem Brejlí. Ale pojďme na věc.

  V městysu 09.11.2011

  Dobrý den, pane Babiši,

  dovoluji si tímto reagovat na Vaši výzvu ANO 2011. Odpusťte prosím, že v oslovení nepoužívám zavedené formální oslovení Vážený pane. Pokládám jej totiž za silně zprofanované a já nechci mít v textu dopisu nic formálního, nic jen protože to žádá nějaká konvence. Chci tam naopak dostat jen to, za čím si opravdu stojím. Takže jsem Vám místo obecné floskule poctivě a upřímně přál opravdu dobrý den.

  Text Vaší iniciativy u mne a v okruhu mých známých trefil přesně do černého. Ano, každé písmeno, každé slovo a každá věta sedí naprosto přesně! Pojmenoval jste dokonale zásadní problém této země. Korupci a rozkrádání, rozvrat funkce státu. Ve výzvě a také v interwiev z 19.září t.r. pro Hospodářské noviny jste popsal i nositele a zakladatele toho marasmu, který nás už téměř absolutně – obklopuje.
  Země se rozdělila na dva tábory. Na ty co kradou a ty, co to mají zaplatit. Ti první mají všechny myslitelné druhy moci, jdou jim na ruku sdělovací prostředky a denně nás přesvědčují, jak myslí jen a jen na naše dobro.
  Leč skutečnost je tristní a přesně taková, jak jste popsal ve Výzvě a sdělil v rozhovoru.
  Nejspíš se oba velmi jednoduše shodneme na prostém závěru, že současná mocenská elita v mém žargonu, famiglia, opírá svou existenci o tzv. „reformy“. Ale že fundamentálně nemají ony „reformy“ naprosto žádný smysl, pokud nebude odstraněni aspoň zastaven onen postupují sněťový vřed vše objímací korupce, klientelismu, rodinkaření doplněný o naprosto neprůstřelnou kůží a systémem jakýkoli skandál vysedět. Že nemá naprosto žádný význam, a by 90% populace bylo pod drtivým existenčním tlakem stále se zvyšujících daní, zavádění nových a zvyšování starých poplatků, různých omezení typů nucené práce, aniž by byl viditelný systematický postup při potlačování permanentních dubiosních praktik těch, co si tuhle republiku naším jménem přisvojili. Dokud obyčejný člověk nebude mít přiměřenu míru jistoty, že ten kdo krade, nehledě na funkci nebo původ, skonči v reálném čase v teplácích, nemá smysl aby jako otec rodiny s malým dítětem platil Sunar nebo dětské plenky se stejnou sazbou DPH jako kdyby kupoval briliantové špeky, aby když je nemocný, měl stejnou sazbu DPH na život zachraňující medikament jako kdyby si kupoval Ferrari, pokud doma je připojen na dálkové teplo platil opět za toto teplo stejnou sazbu DPH jako kdyby manželce pořizoval norkový kožich, a když si doma pustí z kohoutku obyčejnou vodu, měl na ní stejnou DPH, jako kdyby odzátkoval láhev šampaňského Pommery. A u chleba jako kdyby koupil ten nejdražší kaviár.
  Dnes má onen řadový občan jedinou jistotu, totiž, že ať přinese,v rámci pseudoreforem jakoukoli finanční oběť, budou jeho daně, v té či oné míře opět rozkradeny. Ano, situace je opravdu už zoufalá. Dokonale ji ilustruje okamžitý stav věci, kdy kvůli různým podivným kauzám jsou policejně vyšetřováni hned 3 ministři současné vlády a u čtvrtého je šetřeno podezření na zfalšování výběrového řízení jeho úřadem. A k tomu policie zkoumá praktiky Kanceláře prezidenta republiky kvůli podivným milostem. Přesně jak jste už naznačil v už zmíněném rozhovoru s redaktory HN.
  Jestli se nechceme velmi rychle propadnout někam na úroveň nejdivočejšího Balkánu je opravdu potřeba, abychom si my, občané, udělali pořádek ve vlastním státě. Jak uvádíte ve své výzvě.
  Když jsem si ji otevřel poprvé, chtěl jsem ji v první reakci okamžitě podepsat a připojit se. Tak jako to udělal například jeden z mých dlouholetých přátel – Germanicus , spolu manželkou. Nedivím se jim. Vůbec. Už bylo řečeno, že nám mluvíte z duše. Jenže, po minulých zkušenostech s českou politickou scénou, jsem si, než jsem odeslal svůj podpis, řekl – pozor vlku!! Pozor! Proč pan Babiš sepsal Ano 2011? Jaký důvod jej k tomu vedl, resp. jaké motivy mohl mít? A začal přemýšlet. A dospěl ke třem reálným závěrům:
  1- že považuje poměry už za natolik neakceptovatelné, že i přes své bohatství, které mu zajišťuje v podstatě nedotknutelnost, došel k názoru, že je elementárně ohrožena jeho existence a když se nepodaří tendence zvrátit, hrozí totální rozvrat státu a následný násilný výbuch v kterém i on může utrpět fatální ztráty.
  2- že poměry v zemi jsou už tak špatné, že ohrožují jeho podnikání.
  3- že situace došla tak daleko, že byl vyřazen z okruhu privilegovanch a tak říkajíc, velký byznys jde kolem něj.
  Žádný jiný další možný iniciační popud pro sepsání Vaší výzvy mne už nenapadl.
  Je li nějaký jiný, který jsem přehlédnul – promiňte.
  Ale pojednejme ty tři uvedené.
  Vedl – li vaši ruku při psaní důvod číslo 1, pak konstatuji, že vám rozumím a jsme na jedné lodi. Onen katastrofický rozklad opravdu hrozí výbuchem Nekontrolovatelným. Ani já nechci zažít nějakou revoluci s potoky krve. Zoufalí lidí dělají, jak známo zoufalé věci. Byla li výzva takto motivována, jste můj člověk. A já jsem nejenom připraven výzvu podepsat, ale podpořit ji svou osobní prací, dát já své zkušenosti třeba i přispět skromnou finanční částkou dle svých možností. Ten neřád je potřeba vymést.
  Byla li hybatelem vzniku výzvy druhá varianta, rozumím Vám, chápu Vás, ale promiňte, budu jen přihlížet. Protože pak Vaše snažení skončí právě a jen u nějaké byznys regulace, z které občan nakonec nebude profitovat vůbec nebo jen velmi málo. Tohle si vybojujte sám.
  A třetí možnost? Měla li by být realitou ona, pak mi nezbývá, než konstatovat, že v takovém případě bych asi současné struktury, jakkoli mi přijdou naprosto odpudivé a hnusné, asi podporoval proti vám
  Soudím, že s tímto uvažováním nejsem sám. Problém Vaší výzvy je v tom, jak přesvědčíte občany Nováky a občana vlka, že možnosti 2 a 3 jsou jen a jen zlovolné fikce, které po Vás pálí a budou pálit žumpalisté main streamu / terminus technikus, složenina slov žurnalista a žumpa ve smyslu slavného výroku Miloše Zemana/ a všelijací bývalí a současní protegee například typu Petr Mach nebo Topolánek. Ti všichni se mne budou snažit přesvědčit, že Vám jde jen a jen o Vás a Vaše ziskuchtivé zájmy. Co s tím chcete udělat? Tohle je ta momentálně nejdůležitější otázka relevance ANO 2011.
  Já vím, že mi můžete odvětit – a jakou máš občane vlku jinou možnost? Když to se mnou nezkusíš, nedozvíš se, jak jsem to myslel. Co máš za jiné možnosti než ANO 2011, To je naprostá pravda. Ale v takovém případě si ušetřím aspoň případné zklamání a rozčarování, rozměru možná většího, než jaké už delší dobu prožívající naivové, kteří zbaštili lidovou žoviální eleganci knížecí fajfky nebo vyprávěnky lovců dinosaurů. Chci si ušetřit trapný pocit hlupáka, který si naběhnul.
  Jak tedy z té pasti ven?
  Myslím, že je jen jedna cesta. Totiž , že na palubu naděje jménem ANO 2011 přetáhnete osobnosti, požívající značný společenský kredit. Je známo, že jste jednal se senátorkou Dernerovou a ostravským primátorem. Z mého hlediska je Dr. Dernerová správná volba. Nikoli už pak pan Kajnar. Proč to by Vám řekli obyčejní občané v Ostravě.
  A koho bych Vám doporučil já? Zkusím pár jmen Profesor Janouch, Profesor Hořejší, profesor Zlatuška, Jan Štern, pan Pehe, Tomio Okanuta..Velmi bych uvítal Jana Fischera a Jana Švejcara. A především paní Dr. Hanu Marvanovou. Netuším, zdali se jmenovaní chtějí politicky angažovat. Ale jejich přítomnost v projektu by pro mne osobně byla zásadní zárukou čistoty původního úmyslu. A proč kladu takový důraz na jméno Hana Marvanová? Zejména, když jde o pravicovou expolitičku a já jsem spíše orientován vlevo? Protože likvidace korupce nemá pravicový nebo levicový étos. To prostě tady a teď potřebujeme všichni A to ostatní řešme až potom. A paní Hana Marvanová je jedním z několika málo politiků, kteří prokazatelně nadřadili charakter a principy nad peníze. Dalším takovým je Vladimír Špidla, ale ten bude sotva k mání. A paní Marvanovou bych tam viděl rád ještě z jiného důvodu – budete totiž potřebovat osobnosti se zkušenostmi z praktické politiky. Se znalostí zákulisí a procesů.
  Tak, aby věděli, co to obnáší a nenechali se případně odradit otravnými technikáliemi. Toh vše paní Marvanová má a ovládá. A já bych se spolehnul na její zdravý rozum, úsudek a zkušenost.Ohledně Vašich záměrů. Ale třeba máte pod rukou už někoho jiného, stejně důvěryhodného. Z mého hlediska je to teď na Vás zda mne přesvědčíte volbou těch, kteří mi zpersonifikují Vaši výzvu.
  Musím tak učinit v neposlední řadě i proto, že píšete, že chcete republiku spravovat manažerským způsobem Ano, republika by měla být – EKONOMICKY- řizena jako dobře vedený koncern. O tom není nejmenšího sporu. Ale jen ekonomicky. Jenže se stejným sloganem pracoval v posledním desetiletí v Itálii i Silvio Berlusconi. A v Čechách jistý Bárta. Jenže ti pod slovem manažerské řízení státu rozuměli výsledný profit pro ně osobně. Což nemá se státní ekonomikou zhola nic společného. Právě naopak. Proto na termín manažerské řízení jaksi moc nechci slyšet. Zůstaňme u toho, že občan vlk zkrátka potřebuje k Vaší výzvě věrohodné tváře, které mu svou minulostí budou garantovat poctivost té výzvy.
  Nejsem na pochybách, že jste tento problém dávno identifikoval a že na něm pracujete.

  Stejně tak i na medializaci aktivit spojených s ANO 2011. A že je Vám dostatečně jasno, že hlavní media nutně půjdou proti Vám, protože loutkáři tahající za nitky, na nichž jsou uvázáni čeští marionetní žurnalisté už vyslali příslušné pokyny.
  Nezajímá mne, co o Vás napíše MfD, Lidovky, řeknou televize či radia. Interesuje mne to, co o Vás a Vašich snahách usoudí Jan Macháček, Alexej Mitrofanov, Tomáš Němeček, Erik Tabery, pánové Best, Franěk, Hanák, Šídlo a v radiu řekne Ivan Hoffmann nebo Petr Nováček. Jejich názor mám za stejně důležitý jako ty, co budou personalizovat Vaši Výzvu.
  V případě, že se Výzva opravdu rozvine v celé zemi a já věřím a doufám, že opravdu ANO, že nejen zaplníme Václavák, ale se z toho vznikne subjekt, který půjde k volbám, budu chtít před těmi volbami ještě cosi dalšího. A v podstatě nemožného. Nebudu nijak horečně číst co slíbíte lidem, že pro ně uděláte. Tohle už mne dáno nezajímá. Sliby se slibují, blázni se radují, říkala moje babička. Já budu od Vás očekávat jasné sdělení, co v případě volebního úspěchu NIKDY NEUDÉLÁTE!!!
  Víte, po volbách bývá všechno úplně jinak. Ti, kteří slibovali odlov dinosaurů se s nimi bleskově spojili. To máme ještě v živé paměti. A svůj kotrmelec vysvětlili tím, že prostě voliči dali dinosaurům hlasy a basta! Že prý měl volič volit jinak. A dnes devastují, pardon bojují proti korupci, s těmi dinosaury ruku v ruce. Já prostě si budu chtít přečíst, co je pro Vás nepřekročitelný axiom. Například koalice s ODS nebo další existence Kalouska jako člena vlády nebo významného parlamentního funkcionáře. A tak podobně.
  důvod pro toto mé přání? Jednoduchý. I když by Ano 2011 bylo ve volbách úspěšné, rozhodně nelze počítat s tím, že by samo sestavovalo vládu. Muselo by opět do nějakého koaličního projektu. Což znamená uzavřít pakt s těmi, kteří zemi dostali tam, kde je. Ano, současné elity chtějí krást a zase krást.To je jejich naprosto prioritní zájem. Kterému není nadřazeno už vůbec nic. S výjimkou jediné věci – totiž beztrestnosti. A nějaký koaliční vládní projekt by byl sotva možný, bez toho, aniž by jim nový člen koalice zaručil generální pardon za všechny minulé a budoucí skutky.
  Viděli jsme to teď dvoje volby za sebou. Jak u zelených tak u Bártovy tlupy. A oni noví a čistí vždy velmi rychle rezignovali na své deklamované cíle. V zájmu spoluvládnutí.
  Promiňte pane Babiši, že už teď, když ANO 2011 je ještě jen čerstvým manifestem, jdu tak daleko a tolik toho po Vás požaduji. Jde o profesionální deformaci. Jsem zvyklý ze zaměstnání uvažovat v systémech a dlouhodobě. Tak, aby když začnu cokoli konat, jsem věděl, kam chci vlastně dojít a co jsou nutné předpoklady, abych se toho dobral. Jistě nic nového pro Vás. Stvořil jste a určitě nikoli náhodou, obrovské a funkční imperium. Supervýkon. Máte můj obdic.Musíte tedy být daleko větší vizionář a neskonale lepší a výkonnější manažer a administrátor než já. Věřím proto, že mým pochybnostem a vývodům opravdu snadno porozumíte.

  Děkuji Vám za trpělivost při čtení tohoto dopisu jak jménem svým, tak jménem těch, kteří se k němu v duchu připojili.

  S plnou úctou

  Občan vlk.

  • vlk napsal:

   Čtenáři
   a s kterou pasáží mého tehdejšího veřejného dopisu máte teď problém? To ne docela zajímá Že jsem zvažoval všechny možnosti, které Babiš může vygenerovat? A že z lidí, které jsme bral jako garanty toho, že ANO má smysl pro občana je tam nakonec jen jeden?
   A že vlk v dvouletém odstupu od vzniku ANO dospěl k názoru, co je asi tak v ohledně ANO a Babiše správně?
   Já na tom, textu, s výjimkou opravdu pár a k tomu podružných věcí – nemám co měnit.

   • čtenář napsal:

    vlku,
    nemám problém vůbec s žádnou pasáží tehdejšího veřejného dopisu.

    Jen mne trochu mrzí,že ještě před tím než pohne prstem jste dospěl k názoru že správně je to co tvrdíte nyní.
    Ještě nezradil a čas ukáže.

    • vlk napsal:

     No v mezičase se ukázalo docela dost věcí, které jsme dříve neznal- že byl StBák, jak se chová k lidem okolo, jak pojme hnutí ANo – – ve stylu já to platím a vy držte hubu a pár dalších věcí. Docel a dost jsem doplnil tehdy poloprázdnou mozaiku.Ne ještě není hotová. Ale obrysy jsou jasné.
     A to, co jsem napsal o jeho zájmech je prostě fakt. Sedí úplně všechno.
     A co myslíte – čemu asi tak dá přednost? Jeho tržby jsou ročně někde kolem 150 miliard. Co asi tak upřednostní – ty tržby nebo váš či můj zájem, když se to dostane do konfliktu? Nicméně – může být, že je naprostý altruista a že se silně pletu. To nemyslím jako ironii. Ale je to méně pravděpodobné, než že Viktorka v úterý spráská Bayern a dá mu taky bůra na cestu domů.

     • čtenář napsal:

      samozřejmě je to méně pravděpodobné,ale i tak naděje umírá poslední,jsme pouze na začátku,takže uvidíme,a změnit to už stejně nejde.kdyby proti němu všichni nešli jako jeden muž,tak by ani těch 18% nedostal.
      Že byl stbák,no,tak tady v tom případě věřím tomu vysvětlení,který zde uvedl Lex,když o tom byla řeč,to je pro mne věrohodnější než to co kdákaly noviny a všichni ostatní v čele s Kalouskem.

 11. český maloměšťák napsal:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Orlenu
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Siemi%C4%85tkowski
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………
  Před cca lety jsem tvrdil, že z pravicových stran uspěje ta , která na ty ostatní prav. strany nakydá více špíny. Prognoza se vyplnila – až na to, že toho nejlépe uměl využít Babiš, tomu to hrálo do karet nejvíc.

  Povolební konstelace 2013 je taková, že být ČSSD, klidně přepustím minist. financí – tam bude Babiše či jiného dokonale sjíždět Kalousek…a obsadím min. vnitra a min. spravedlnosti.
  Ve správný čas pak shodím vládu. Takový správný čas přijde, o to bych starost neměl, pokud tedy vůbec nějaká aspoň trochu funkční vláda vznikne..

  Bohužel, ale taková je dnes „politika“ téměř ve všech zemích býv. sovětského bloku – mafie, tajné služby, tvrdě mezi sebou antagonizovaná levice a pravice – a tak populistické strany coby “ východisko“…..u nás navíc paralyzována levice 5. kolonou „pravice“ – KSČM. V podstatě rozpad politického systému – ve svém obsahu, nehledá se souhlas, jde jen o to druhého zničit. Straší se komunismem, ale hrozí něco daleko horšího /komunismus existuje snad jen v celkem poklidně a efektivně fungujících komunitách sveroamerických Hutteritů/ – kolaps, respektive převzet jiným státem, popř. politickým centrem, kauza Mostecká je toho aktuální předzvěstí.
  Lidé čím dál tím více nahrazují loajalitu vůči institucionální výbavě státu pochybami a už snad i nenávistí, bohužel jsou/ tkzv. “ lid“ – tak jak je konstruován/ jen nástrojem, objektem politiky, ta celá banální víra v jakousi mimoústavní konstrukci občanské společnosti je bez rekontrukce tkzv. lidu – je jen aférkou, rodinným románkem – Mafii to tak ale vyhovuje, ta má radost z toho, jak se stále opakuje : “ musíme počkat dvě tři generace a teprvá pak !!! etc etc,“ tohle potřebuje každý vládce, takové tupé hákající stádo.

  Babiš potřebuje také partnera, milé děti. Sám je ničím, toho nezapomeňte. Žádný vítěz – jeden z mnoha, z několika, on i ten přiblblý úsměv Jourové je tak trochu hraný a nejistý.

  Taky bych rád variantu, že ANO a ČSSD spolu a spodporou ad hoc např. i KSČM ale i Úsvitu – budou poctivě napravovat ten stát.
  Ale tak nějak spíše věřím v českomoravskoslezské realitě na ty podrazy….tak nějak mi stačí se podívat na Babišův kukuč a chvíli ho poslouchat – a začne se mi dělat mdlo. Stejné mdlo, jako když jsem poslouchal blekotání toho svatouška z KDU ČSL včera v Hyde Parku, já na Takáčově místě bych tu trpělivost a soucit neměl , zeptal bych se ho rovnou, co s rozvedenými, rozpadlými rodinami , co s bezdětnými, ale z hlediska odvádění daní solventními rodinami atd atd. A co s nezaměstnanými – tady je ta demografická záloha, ne v plození a rození dalších nezaměstnaných, frustrovaných a nenávidějících.
  To podstatné je fakt fungující a spravedlivý stát, v tom nezbývá než souhlasit, ale jsem v tomto ve vztahu i k ČSSD a její případné snaze – dosti skeptický, ty mafie prolezly i ji.

 12. tresen napsal:

  Bude to zajímavé. Nejvíc jsem zvědavá, jak se bude chovat ANO. Ne Babiš, ale poslanci. Osobnosti, které prošly volbami. Zvonku to vyzerá, že se od blonďatých veverek přece jen odlišují a že by mohly občas projevit vlastní úsudek.

  • Šims. napsal:

   Doufat můžete, na realitu si počkejte. Abyste si posléze neříkala úsloví boží lidé resp. bohovi lidé.

 13. Stev napsal:

  Všiml jsem si jedné zajímavosti. Jak píšete o zemědělství – z toho vyplývá, proč Hašek tak spěchal. On si spočítal, že výsledkem ANO ve volbách se mu ztrácí ministerstvo zemědělství. Možná i proto ta překotná chyba…

  • vlk napsal:

   ne to určitě ne.Prostě by dostal jiné ministerstvo. Vlastně i to je špatně. On chtěl být premierem.

 14. Ikena napsal:

  Souhlasím s Vlkem, že vítězem voleb je AB.
  Pro své vítězství provedl zásadní rozhodnutí, a to když investoval do médií, což mu vyšlo v nejvýhodnějším okamžíku. Víme co média dokáží, viz prezidentské volby.
  Za současné situace nebude mít zájem na předčasných volbách, má totiž rozhodující potenciál pro oba póly. Zvláště TOPka bude číhat na svůj čas.
  Pro AB je naprosto výhodné, když se socani masírují a faktem je, že socani volby prohráli. Pro mně byl Hašek typem „šelmy sedláka“, chytil se hejtmanství a asociace, uměl si ohlídat své imperium, viz bleskové spojení s lidovci v JM. S ním by bylo asi horší vyjednávání. Za to „Bohuslav“, který si prožívá dny mediální slávy i tam, kde jej nikdy nebrali vážně, ten nebude rovnoceným partnerem a za „premiérské křeslo“ pustí vše. Obdoba s Nečasem, který pustil finance, vnitro, místní rozvoj a dopravu. Na okraj, ten kdo rozhoduje u socanů je Štěch, počkejme si, jak Bohušovi vše spočítá.
  K lustracím a prověrkám. V tomto případě se ukazuje, že zejména lustrační zákon je jaksi passé.
  Hypotetická otázka, může býti premiérem občan ČR, lídr strany, o jehož politické způsobilosti k výkonu funkce v ČR rozhoduje soud jiného státu, nebo o tom vlastně rozhodli voliči, kteří v podstatě ignorovali lustrace a STB, jako přežitou minulost.
  Domnívám se, že zastánci lustrací a honu na stbáky jsou trochu vyvedeni z míry.
  Být vlastníkem obdobného imperia, tak nějaké prověrky NBU jsou už taky trochu mimo mísu.
  Předpokládejme, že na toto imperium jsou zaměřeny všechny naše tajné služby, berňáky a další instituce. Na co přišly a přijdou?

  Vítěz AB má dobrou „stáj“ a bude tady na obecním gruntě „hospodařit“ po dlouhou dobu, což si asi někteří již uvědomili (viz SS a začne masáž).
  A Zeman, ten se uhne, bude asi jen čekat v „koutě“ a klást věnce nebo schválně čílit a provokovat „intelektuálské elity s nataženou rukou“, aby se na něho nezapomělo.

  • vlk napsal:

   A Hašek za premierské křeslo nepustil vše? Dokonce i lidskou slušnost, když lhal, až se z něj kouřilo?

   • Ikena napsal:

    Vážený Vlku,
    pro mne osobně Sobotka a Hašek nebyli nikdy vhodnými osobami na pozice lídrů největší levicové strany jakou je ČSSD. Ale kde je vzít, když u nás nějaký Fico není v dohledu. Kě oběma jsem měl a mám výhrady, to je můj názor na kterém nehodlám nic měnit. Možná se shodneme, ve lhaní asi určitě. Navíc socani potřebují nad sebou obrazně řečeno bič, Zeman a Paroubek jsou toho příkladem.
    Vlku kde je lidská slušnost v politice. Nečas a jeho konkubína, které platil královské odměny, zatím nebyl za to popotahován. Gross s bytem nebo Hašek s jeho funkcemi. Snad kdysi Kalvoda, který odešel z vlády po zcela titěrné aférce s tituly, tak to byl jiný kanón.
    Všichni ti mladí nebo již trošku starší, co nikdy nepodepsali pracovní smlouvu, ale zahájili svoji karieru jako politici, jsou pro mně nedůvěryhodní, a to ať z levice nebo pravice. Snad je netřeba jmenovat.
    Ale vraťme se k ANO.
    Babiš ví proč nechce do vlády, moc korumpuje a chutná taky moc. Pro některé to může být pokušení. Navíc bude na něho soustředěná dělostřelecká palba, je v první línii, žádný oddech. On to dobře ví. Teď vydáždí své protivníky, kteří mu budou vyčítat, proč šel vůbec do voleb a obrazně řečeno bouchne do stolu a bude ministrem financí, nebo jeho pravá ruka Jourová. (Kalousek na to taky neměl kvalifikaci a byl nejlepší, že ano).
    Ale další volby nebudou.

    • Občan napsal:

     Jan Kalvoda? 😯
     V 90. letech spolustrůjce největších privatizačních a restitučních gauneřin, tehdy i dnes advokát gaunerů (mj. Šťávy – Diag Human a Bakaly – RPG Byty) a autor zmaření předčasných voleb v r. 2009?

     A mimo jiné spolumajitel státem velkoryse dotované společnosti „Institut restaurování a konzervačních technik Litomyšl, o.p.s.“ (34,5 mil. Kč v letech 1999-2006; od r. 2007 dodnes v likvidaci). Dnes „Fakulta restaurování Univerzity Pardubice“ (Litomyšl)

     To jste se, Ikeno, dost spletl.

     • Ikena napsal:

      Vážený Čtenáři
      mohu Vás ujistit, že nespletl. Samozřejmě měl toho po ekonomické stránce více na hrbu, ale tehdy odešel pro ten titul. Nebo, že by to byla jen záminka, ale kdo by tam zůstal?
      Ty volby 2009, vhodné žaloba a tak trochu je odsunul ÚS, mohl taky rozhodnout jinak. Rychetský to již znal. Ano, za vším hledej prachy.

      A zpět k ANO.
      Jedno vím jistě, žádné daně se zvyšovat nebudou, tedy pro firmy.

      Odmlčuji se do nedělního večera a proto Všem přeji vřelou diskusi.

     • vlk napsal:

      mno, na rozdíl o d vás já Kalvodu znám osobně. Sice se mi velmi nelíbí, že hájí ŠŤávu, že hájil Melčáka o RPG nevím, ale vyčítat někomu špatný charakter kvůli tomu, že dělá svou práci a dobře, mi přijde poněkud , spíš hodně – ujeté.
      Kalvoda byl jediný politik , který když byl chycen na hruškách, vyvodil jasný důsledek.
      |Budete vyčítat trafikamntovi, že prodá noviny a cigára Šťávovi nebo Melčákovi?
      To je v principu – totéž.
      S Kalvodou politicky naprosto nesouhlasím, což ovšem neznamená , že apriori všechno, co udělal je špatně.

 15. xixao napsal:

  ja porad nechapu, kde se bere ta jistota, ze socdem bude muset babisovi ustupovat jak rusi nemcum
  rozdeleni ministerstev na 6-6-3 by bylo asi stejne i bez toho, co udelal hasek, protoze to dopadlo 50-47-14
  to jestli bude chtit babis finance je temer jiste, protoze je to obrovske pokuseni, vedet vsechno o konkurenci, ale co kdyz se po nejakem takovem ne zrovna koser pideni po podnikatelskem souperi najde nejaky takovy smowden s kladnym vztahem treba ke kalousovi…
  a navic je tu soud ne slovensku o vedome spolupraci babise
  nevim jake az konexe muze mit babis tam, ale muze se stat, ze ten rozsudek neuplati, a co s lidrem- estebakem, natoz financministrem
  a byt sobotkou, tak pustim ven takovou tu hlasku, ze by pan babis proto, aby zamezil pripadnym obvinenim ze stretu zajmu a bla, bla, bla, nemel o takove fci uvazovat, tak se andrejovi taky bude spatne vysvetlovat, proc se minfin nechce pustit..
  a se zemedelstvim je to dtto, a muze se vzdat rizeni firmy kolikrat chce, pripomnel bych byt socanama rebicka nebo drabka
  takze to „staci si jen ukazat a socan lehne“ bych az tak nevidel
  pro socdem by asi naopak podle meho nazoru byla nejlepsi mensinova vlada
  babis se vyjadril, ze ji podpori, kdu dtto a socialisti by aspon nebyli vazani nejakou koalsmlouvou o nemoznosti vyjednavani napric snemovnou
  a ted vidim situaci, kdy navrnhnu okamurovi referendum vymenou za reseni restituci, a zajimalo by mne, jestli by komplet babisova squadra hlasovala tupe proti referendu i proti restitucim, a to mby zbyvalo jen par hlasu, kdyz pocitam s komunisty…
  jedine co by asi neprotlacili jednanim jsou nejake vetsi dane pro velke hrace, ale clovek ani partaj nemuze mit vsechno

  • Ikena napsal:

   Mel bych stejny nazor, ale zase jsme u toho prolhanyho Haska a hrdiny Bohuse.
   Staci, aby nekdo nahle vytahl otazku Bohusovych nahrad a prodeje bytu OKD, kde mel taky nejakou ucast a z hrdiny zacne opadavat lak.
   A nejhorsi pro socany je to, ze nemohou poslat na stridacku oba a do vyjednavani nominovat Gajduskovou nebo Stecha, coz by bylo asi nejlepsi. Ale hned by byl pokrik, ze se socanum neda verit vubec. Bohus je nejlepsi kandidat pro vsechny, zvlaste pro ANO.

  • vlk napsal:

   Odkud pramení ta jistota, e socan lehne? Zkuste si představit Sobotkův osud, pokud nedokáže vyjednat vládu. Sežerou ho za živa. Je příliš mnoho čekatelů na koryta a od roku 2006 u nich nebyli. To za prvé.
   Za druhé a to je v textu – Babiš po pučistech dnes už může jít do 103. Vysvětloval jsem proč. Opět zkuste si představit Sobotkův osud, jestliže vládu složí Kalousek.
   Bez Babiš e nic nejde. Proto jeho cena bude vysoká.
   Pro soc d em by bylo nejlepší nikoli menšinově vládnout, ale být v opozici. Ale do té dobrovolně ani nepůjdou a ni dobrovolně jít nemohou. Máme tady Zemana. A ten už by se postaral o to, aby vysvětlil národu, že to bylo ze zbabělosti.
   Kdyby byl socan i nyní v oposici, tak by sebral příště výhru on. Lidi by rychle zjistili, že Babiš se naprosto domluví s Kalouskem, aspoň na začátku. Takže je zradil. A pak by viděli časem úžasnou rvačku – Babiš, Kalousek ODS, Tak , jako to bylo v minulé vládě. Což by byl nejspíš konec ODS i Babiše a dost možná i Kalouska, protože občan Schwarzenberg už nejspíš bude za nějaký čas jako Lenin. Ale bez mauzolea.

   • xixao napsal:

    ale…
    babis deklaroval podporu mensinove vlade cssd, kdyby sel ted do holportu s kalouskam, nebyla by to typicka ukazkatoho „chce vladnout za kazdou cenu, treba i s certem?“
    myslim, ze do toho by babis nesel
    a co se tyce zemana, zda se mi, ze nejak nemuze rozdychat posledni udalosti, mam dojem, ze nejakouchvili bude docela pokorny, takze pokud by chtela vladnout socdem mensinove, mela by to rozhodnout rychle, nez se na hrade vzpamatuji. to ticho odtamtud je ted docela legracni, zeman je zrejme trosicku perplex

    • vlk napsal:

     Přečtěte si na Novinkách ukázku z dnešního rozhovoru pro Právo.
     A proč nyní už může jít i s Kalousek jsem popsal jak v článku, tak v první odpovědi vám.

 16. jaa napsal:

  Chi, jste liška podšitá Vlku docela jste mne tou ódou na Babiše dostal….. Akorát , že historie se furt opakuje. Podobně nás koncem 80tých, školili odboráři o Havlovi, kterého tehdy moc lidí neznalo, a já jsem tejden hledala ve starých ročnících Mlaďáků a Kino a divadlo … abych zjistila nakolik mají pravdu..a jak to dopadlo .. a jé je, včil je to jednodušší a na netu se dá ledacos najít, ale to by byla zbytečná ztráta času Mějte se a .
  Pěkný víkend přeji…

 17. Ich bin ein Berliner napsal:

  „Snad kdysi Kalvoda, který odešel z vlády po zcela titěrné aférce s tituly, tak to byl jiný kanón.“

  Ukázalo se tehdy, že si Kalvoda léta přivlastňoval titul JUDr., který mu nepatřil. Podváděl voliče a možná bral tabulkově i vyšší plat. V tom případě okrádal stát.

  „Kalvoda byl jediný politik , který když byl chycen na hruškách, vyvodil jasný důsledek.“

  Kalvodovi v jeho postavení a za tehdejších podmínek nic jiného nezbývalo. Odcházel s obrovskou ostudou. Ten člověk se ukázal jako křivý a proto od něj nelze čekat nic než křivárny.

  • vlkp napsal:

   Nikoli, vy nejste ani Berlíňan a už vůbec ne JFK. Vy jste pan z Roubaix. A jako vždycky špatně informovaný nebo špatně aplikující.
   NA Kalvodův plat místopředsedy vlády a poslance žádný titul neměl vliv. Byl by bral stejně, jako kdyby neměl v těch funkcích titul žádný.
   Stejně tak se mýlíte ohledně toho, jestli skončit musel.
   Na aferu se tehdy přišlo díky jakési poslankyni, tuším za lidovce, která s e titulem oháněla, avšak ho neměla.
   Myslím, že ale dojela mandát.
   Totéž se opakovalo v případě soc dem poslance a dnešního zástupce ombudsmana Křečka. Jeho případ je úplně stejný jako Kalvodův.
   No a pak zde máme lžidoktora Marka Bendu.Který nejen že neskončil, ale dokonce se stal po své afeře šéfem ústavně právního výboru sněmovny. A svými voliči byl nyní opět , jako lžidoktor dokroužkován zpět do sněmovny, kde se patrně narodil a kd e také nejspíš zemře.

   NNarozdíl od všech jmenovaných Kalvoda odešel jak z vládních funkcí, tak z politiky. Takže – pane Roubaix – všechno špatně.

   • Ich bin ein Berliner napsal:

    vlk napal: „A jako vždycky špatně informovaný nebo špatně aplikující.
    NA Kalvodův plat místopředsedy vlády a poslance žádný titul neměl vliv.“

    Malá analýza pro analytika:

    1. „Podváděl voliče“ = nejdůležitější informace

    2. “ a možná“ = vyjádření nejistoty

    3. „bral tabulkově i vyšší plat“ = není řečeno že jen v době ministrování, nýbrž v roli zaměstnance jekékoliv sféry státní správy. Pokud vím, nebyl vždy jen ministrem. Titul naopak zneužíval dlouhá léta.

    vlk napsal: „Totéž se opakovalo v případě soc dem poslance a dnešního zástupce ombudsmana Křečka. Jeho případ je úplně stejný jako Kalvodův.“

    Faktický skutek je stejný, morální prohřešek srovnatelný, reálný dopad na veřejnosti nikoliv. Kalvoda byl na exponovanější funkci, kde by stejně zůstat nemohl – byl by veřejností stejně donucen odstoupit, navíc šlo o první případ.. Poslanecký mandát proti tomu nelze odejmout a veřejnost skupina poslanců s neoprávněnými tituly moc nezajímala.

    vlk napsal „No a pak zde máme lžidoktora Marka Bendu.Který nejen že neskončil, ale dokonce se stal po své afeře šéfem ústavně právního výboru sněmovny.“

    Opět poslanecký mandát. Objektivně katastrofa, ale v poslaneckém případě neřešitelná.

    „A svými voliči byl nyní opět , jako lžidoktor dokroužkován zpět do sněmovny, kde se patrně narodil a kd e také nejspíš zemře.“

    Podle mého názoru podvodem, ale musel by někdo dokázat způsob. Do té doby neřešitelná situace.

    Suma sumárum: Z hlediska osobní cti jsou na tom všichni jmenovaní stejně. Křiví lidé. Vydávat odstoupení, které by veřejností bylo stejně vynuceno, za polehčující okolnost nelze.

    • vlkp napsal:

     Jen okecávání vlastní chybné argumentace. Nic víc pane z Roubaix. Zkuste někdy, alespoň jednou být přesný a zajímavý.
     A poslední věta je lež. Veřejnosti podobné prohřešky jsou tolerovány. Viz lžidoktor Benda opakovaně kroužky dodán do sněmovny. Slabita, vyslovená slabota.

 18. Petrpavel napsal:

  Čtu to tady jako detektvku. Kdo je vrah a kdo zavražděný? Je to úplně jedno, jako v detektivce po jejím zavření.
  Všichni totiž uvažujete v rámci do kterého jste se nechali uzavřít. Ztracený čas!
  Poslechněte si tohle : http://www.youtube.com/watch?v=OgadSRge2CE
  David, správný člověk s vizí, v nesprávné době. Jako Marx.Také se k jeho myšlenám vrátí lidé až za -sát let, až bude pozdě, a tak nějak po lidsku je zpotvoří…

 19. Petrpavel napsal:

  Pro navnadění čtenářů krátký úryvek z rozhovoru Babiše Právu :
  „…U nás je dobrý politik ten, kdo umí všechno okecat.
  Třeba paní Němcová z ODS netuší, co je to zahraniční investor, co znamená investovat a zaměstnávat lidi. V životě to nedělala, ale mluví o tom zasvěceně. A lépe než já. A jak krásně. Ale to je tak vše, proto jsou takoví lidé ve Sněmovně. V normálním životě by se totiž neuplatnili a tak hezky by se neuživili….“

  http://www.novinky.cz/domaci/318045-pod-sobotkou-bych-makal-jako-ministr-financi-rekl-babis.html

  • Soumar napsal:

   Ano, to je přesné. Nasazováním nekompetentních a nezkušených lidí do politiky si ODS prohrává volby také; stejně jako korupcí.

 20. Soumar napsal:

  Nechápu pořád to vzrušení týden po volbách. Podle mého názoru volby ukázaly jednu velmi důležitou věc; počet voličů té echt levice je konstantní – ČSSD + KSČM zkrátka oslovují kolem 35-40% elektorátu a víc mít nebudou. Nikdy. Jsou příliš levicové, příliš socialistické (z mého pohledu).
  Nemá se kam vrtnout středový volič; po zkušenostech s lumpárnami korupice jim to několik let nehodí, levici volit nemůže. Proto vznikl Babiš (a Okamura), ve středu je strašně volného místa (a když se podíváte na rozložení hlasů, tahle dvojka a lidovci vyluxovali pravici).
  On se ani moc nemá kam vrtnout pravicový volič; buď musí volit zprofanovanou stranu, nebo mimo parlament.

  Nezbývá než čekat, co se z Babiše + KDU + ČSSD (nebo 3/4 ČSSD) vyvrbí. Zapomeňte na církevní restituce, ty jsou daným faktem, maximálně dojde k snížení finančních náhrad, ale i o tom silně pochybuju. Zapomeňte na významnější daňovou progresi a zvýšení firemních daní. Nezvýší se podíl veřejných rozpočtů na HDP. Tohle považuji za výhru.
  Jestli se navíc povede odstranit nějaké ty korupční vši v kožiše, bude to důvod k radosti i pro mě, coby voliče pravice.

  Může levice vůbec někdy vyhrát?
  Může. Ale musí její vůdčí strana, sociální demokracie, vyjít vstříc střední třídě. Musí odsocialističtět. Musí podporovat živnostníky. A není se čeho bát (a Sobotka to ostatně ví); doleva voliči nemají kam utéct krom KSČM (která jiný koaliční potenciál než ČSSD nikdy mít nebude), zatímco doprava je vždycky kam utíkat.

  • Petrpavel napsal:

   Pravice ODS a TOP a KDU nemá na víc než na 25 až 30 % elektorátu a budou mít stále méně. Jsou příliš asociálními lapky, nikoli pravicí.
   Mnozí pravicoví voliči si myslí, že pravicí bude ANO nebo Úsvit. Proč by jí měly být protekční děti komunistických funkcionářů a spolupracovníci StB, kteří mají s konzervatismem a ustálenými pravidly společného tolik jako čert s andělem?
   Koho prosím řadíte do střední třídy, které by měla vyjít vstříc ČSSD? Jak to má udělat když neskutečně úzká střední třída se považuje za vyšší třídu a volí, aby byla in, jen ODS a TOP? Naopak, ČSSD se musí naučit oslovovat onu „lůzu“, spodních deset milionů, jako se to částečně podařilo Zemanovi. Určitě ne se odsocialištět, jako se ostatně pokouší stále dokola a proto trpí svými nevýhrami.

   • Soumar napsal:

    Naopak, v příštích volbách budou mít opět víc. Zejména TOP a ODS dostaly nyní jen hlasy skalních voličů, kteří „zkousli“ relativní neschopnost a zoufalou personální situaci (já byl jeden z nich).
    Střední třída jsou lidé, kteří mají v rodině živnostníka, nebo kde živitel rodiny má plat cca mezi průměrem a šestinásobkem průměru. To není úzká střední třída, ale dobrá polovina populace.
    Zeman brnkal na strunu nacionalismu a české nenávisti vůči šlechtě, to už nezopakujete. 🙂

    • Občan napsal:

     Rodiny, kde hlavní živitel má průměr a druhý živitel méně nebo dokonce výrazně méně, nejsou „střední třída“ ani omylem.
     To jsou holé zadky, které jsou v strašně rády, když se jim daří splácet hypo na v privatizaci odkoupený panelákový byt a udržet děti na škole, aniž by při studiu musely hákovat na plný úvazek. Jezdí v deset a více let staré ojetině z bazoše a jednou nebo dvakrát za roky vyrazí vítězoslavně s „lástmomentem“ na týden do Egypta nebo Turecka. Mají pojištěnou domácnost, pár desítek litrů v nějakém spoření nebo připojištění a klepou se hrůzou, aby neonemocněli nebo nepřišli o práci.
     A je úplně fuk, jestli to jsou zaměstnanci nebo živnostníci.

     Podle všech možných sociologických a politologických hodnocení je i „nižší střední“ příjmově zajištěna tak, že bez problémů hradí hypo, životní pojištění, tvoří rezervu ve formě spoření, bez problémů hradí veškeré běžné výdaje vč. studia svých dětí, mohou si dovolit pohodlnou rekreaci, aniž by to nějak narušilo jejich rozpočet nebo vyžadovalo omezení jiných výdajů, a jezdí vozem mladším deseti let (který obměňují).

     • Soumar napsal:

      A právě těmhle lidem hodlá socdem škodit. 🙂
      Jinak k vašemu dramatickému líčení – „hákoval“ jsem při škole také na téměř plný úvazek a i dnes mám 10 let staré auto. Při příjmech násobně vyšších, než průměr. Na tom je něco špatného?

     • Soumar napsal:

      Jo ještě; vlastnické bydlení není jistě podmínka nižší střední třídy, to vám ujelo.

     • Občan napsal:

      Staré auto, pokud to není veterán, víc žere a je poruchovější – tedy nákladnější. Investice do něho jsou nenávratné, protože jeho zůstatková hodnota se blíží nule.
      To není výmysl – to je moje zkušenost s naším milovaným vozítkem 🙂 Má veliký kufr a je to držák, což nám velmi vyhovuje při cestách přes hory-doly s nákladem rekvizit a kostýmů. Až umře, nevím, co si počneme (protože se za „střední třídu“ fakt nepovažujeme).

      Ale jistě – pokud děláte do IT, obchodujete na finančních trzích apod. a studujete nějaký humanitní obor, tak se to při přednáškách na některých školách v pohodě zvládne.
      Pokud ale studujete něco, kde musíte chodit na cvika, semináře a praxi, trávit čas v knihovnách, archivech, na klinikách, archeologických výzkumech, u rýsovacího prkna (nebo CADu) atd., tak práce při studiu moc nepřichází v úvahu.

     • Soumar napsal:

      To je blbost, staré kvalitní auto je méně poruchové, než nová Dacia, o rádoby hoch autech s přeplňovaným benzínovým motorem nemluvě.
      Investice jsou sice nenávratné, ale ve chvíli, kdy se začne nějak moc kazit, půjde ze skály a pořídím si opět nějaké v ceně jednoho až dvou hrubých měsíčních příjmů. 🙂
      Divil byste se, při jaké škole lze pracovat, neuvedu ji tu, ale je zakončena titulem dr. 🙂

    • Gerd napsal:

     Soumare,
     to nebyla vlna nenávisti, ale oprávněná obava českých voličů, že kromě ekotendrů (ten tunel se nerealizoval- zatím), církevních přesunů majetku k církvím (bůhvíproč nazývaných restituce), bude zadlužen ještě vůči sudetským Němcům a rakousko-německé šlechtě. Tedy že mu zbyde jen na dlouhou dobu jen postavení bezprávného otroka zadluženého na věky věkův.
     To není o nenávisti, spousta lidí volila falešnou šlechtickou noblesu jednoho adoptovaného Rakušáka s manželkou s nacistickým otcem.
     A možná víte, že Kosa byla jedna z prvních, kdo o nacistické minulosti předků Terezy Schwarezbergové informovala, jinak došlo k velmi rychlé úpravě informací na Wikipedii, kde informace chvíli byla a během několika hodin už nebyla. A také zmizel článek nepříjemný sudetským Němcům, Výstřely v soutěskách, o bojích sudetských Němců s Finanční stráží v r. 1938 na Děčínsku – PŘED Mnichovem. Tedy terorismem sudetských Němců.

     • Soumar napsal:

      Ano, kvůli tomu jsem sem na čas přestal chodit, protože kádrovat něčí rodinné příslušníky je do nebe volající nestydatost.

  • Hladis napsal:

   No mate vesmes pravdu.
   Jen vyhrada k tomu, ze levice jako takova (tedy CSSD+KSCM) může vyhrat. Nemuze vyhrat, dokud tam bude KSCM, protože ta proste odradi drtivou většinu volicu. Jejich blouzneni o socialismu a uplne mimozni az extremisticky program proste nemůže oslovit ty, co volby rozhoduji. Ikdyby CSSD sla naproti stredni tride, vymenila vedeni a zacala oslovovat i mlade, tak sice nabere hlasy, ale pokud by hrozila koala s bolsany, tak je zase strati. V CSSD by měli pochopit, ze potrebuji jiné partnery a vůbec neprojevovat ochotu o spojeni s bolsany. Jejich prirozenym partnerem jsou Zeleni nebo KDU-CSL. Pak je mozne rikat neco o vitezszvi levice. KSCM nemůže nikdy byt partner pro nikoho. Teda krome jinych extremistu. Ted ještě pokud CSSD oslabi, tak levice je uplne z kola venku na dlouhou dobu.

 21. Gerd napsal:

  vlku,
  analýza dobrá, ale zaměřená jen jedním směrem, směrem pohledu vlka. Což je u takové šíře možností nezbytné, nejde o chybu. Ale oosbně tipuji na poněkud jiný výsledek té současné politické tahanice.
  Babiš si nyní zajistil dohodu s lidovci, takže chvíli mohou táhnout za jeden provaz jako společné uskupení a čekat, kdo jim nabídne více. Sám do vlády nemůže, dokud bude nutné lustrační osvědčení. Nemusí být ale nutně členem vlády, může klidně zůstat skromným řadovým poslancem a hybatelem v pozadí, šedou eminencí české politiky.
  Také nemusí se svými rozhodnutími nikam spěchat – viz jeho rozhodnutí konzultovat se svými voliči, zda má nebo nemá jít do vlády. Tedy oddechový čas na spoustu dalších věcí. Mezitím se servou Sobotka s Haškem, vítězem bude asi Sobotka, Hašek, Tejc, Chovanec, Škromach a Zeman dostanou zasloužený výprask. Po něm bude jejich pozice slaboučká a celé to jejich křídlo bude sekat latinu, alespoň chvíli. Budeme také svědky, jak přebíhají z tábora haškovců do tábora sobotkovců dřívější zarytí stoupenci M. Haška. Ten jako ulhaná figurka lidsky skončil.
  Sílu Babiše ale ukazuje i fakt, že podpořil Sobotku, nikoliv Haška. Nevím, jeslti je Babiš tak dobrý stratég, nebo mu to někdo poradil, ale šlo o správný krok. Na své straně bude mít důvěryhodnějšího Sobotku místo podrazáka (jak dlouho by trvalo, než by Hašek podrazil Babiše? 10 minut?), evidentně vděčného a zavázaného. Taky podpora, že s Haškovci jednat nebude, dala i Sobotkovi do rukou dost zbraní.
  TOP 09 a Kalouska mají všichni dost, tak se žádné všeobjímající spojení konat nebude. Kalousek je nejméně populární ze všech a s čekáním v opozici je smířen. Babišovo obvinění, že za vše špatné může Kalousek svou neprofesionalitou a hloupostí (a taky pravdivé), poněkud topréduje snahy o případné spojení s bývalou vládní koalicí. Taky Babiš nebude tak hloupý, aby se s tou sbírkou nemotorů vůbec paktoval.
  Pokud by byly do 1 roku předčasné volby, Babiš by v nich posílil. V jeho situaci je hybatelem současné české politiky, může udělat jen 2 zásadní chyby, ostatní možnosti jej jen posílí. Ty chyby jsou:
  1. Spojení s ODS (korupce a nálepka kmotra) nebo TOP 09 (Kalousek) nebo oběma. Schwarzenberga neuvádím záměrně, ten je již dávno jako politik mimo hru, i kdyby si znovu nabarvil na fialovo číro a jezdil na motorce.

  2. Spojení s Haškovci, SPOZ nebo Zemanem.

  Babišovi postačí jen, když nepůjde se Zemanem do ostrého střetu a rozvážně vyčká, jakou alternativu si vybere. Ať už vládu nebo sílit v opozici a počkat si na další volby, až se rozhádaný parlament rozpadne.
  Kdyby Zeman chtěl příliš dlouho nechat vládnout vládu v demisi, mohl by se Babiš postavit i proti Zemanovi – a vyhrál by. Ale do takového střetu nebude chtít jít ani Zeman.
  Andrej Babiš je na tom nyní tak, že nemůže udělat chybu. A klidně může slepit koalu i s komunisty, tím by se dostal přes nutné lustrační osvědčení. Ale lustrační osvědčení je jen únavná formalita, klidně může do vlády najmenovat své zástupce na pozice ministrů a pak si nechat požadavek na lustrační osvědčení zrušit. Zdůvodnění, že 24 let po revoluci už jde o dost dávnou minulost by pomohlo, a také by mu pomohli komunisté.
  Církevní restituce platí jen v případě, že lidovci budou ve vládě.
  Může se stát i věc, že při vyčkávání se Babiš domluví s komunisty a ČSSD na vládě. Po dostatečně dlouhém období bezvládí by takovou variantu obhájil i svým voličům „Chtěli jsme, nešlo to, jde o jedinou schůdnou variantu, a jediné čisté politiky nenamočené v korupcích. “
  Jak je hra rozehrána nyní, A. Babiš nemůže prohrát, pokud neudělá jednu ze dvou zásadních chyb výše.

  • Hladis napsal:

   Myslim, ze spojeni do koalice s TOP09 a ODS a uz vubec s KSCM neprichazi u Babise v úvahu.

   Cirkevni restituce uz nelze zrusit. Pochopte, ze by to slo jen jednostranym vypovezenim ze strany státu a hádejte, jak by to dopadlo. Skoncilo by to pro CZ hodne blbe. Pochopte, ze program komousu a castecne i CSSD byl v této věci populisticky. CSSD aspoň je muze usilovat o korekci, ale k tomu musí byt dva. Smlouvy jsou podepsany, legislativni proces je davno ukoncen, vcetne všech stiznosti. Smirte se s tim.

   Jinak Babis jen reguje na situaci a chova se logicky. Sobotku podporit musel. On ani nechce jit do vlády a kresla taky moc ještě nechce. On nechce opakovat predchozi chyby a on opravdu nemusi pospíchat, aby si zaridil penězovody.Tohle není Barta a panoptikum z domu hruzy jmenem VV. Ja myslim, ze by radsi byl s KDU-CSL mimi vladu a podporil by CSSD. KDU-CSL se taky vubec nechce jit do koalice a vladnout. Kazdopadne bylo by zajimave mit menšinovou vladu strany, která ma 50 poslancu. Ale zase když ted mame vladu, která ma podporu 1,5% obyvatel 🙂

   Paradox voleb je takovy, ze velka část stran nechce vůbec aktivne vladnout 🙂

   • Petrpavel napsal:

    „…Cirkevni restituce uz nelze zrusit….Smirte se s tím…“
    Souhlasíte tedy se mnou, že tu nemáme demokracii, ale diktaturu? V té opravdu nejde nic změnit rozhodnutím většiny.
    Naštěstí diktatura netrvá nikdy věčně …ukradené budete muset vrátit….

    • Hladis napsal:

     Souhlasim ze pro extremisty je pojem pravni stat zcela cizi pojem stejne, jako pojem co je a jak funguje zastupitelska demokracie. Slyset jeste extremisty mluvit o demokracii jako o diktature je velice vtipne.

     • schlimbach napsal:

      Myslíte, že církevní restituce byly přijaty demokratickým způsobem? Domníváte se, že v naší zemi je demokracie? Dost dobrý vtip 🙂

 22. Petrpavel napsal:

  Já křesťane nerad ovar s kyselou smetanou, tak nějak jste to spatlal. Hádat se s Vámi o suché z nosu nebudu.
  Ale aspoň jsem se pobavil : „…A ptáte se proč? Protože bambiliardy hloupý Petřepavle….“

 23. er napsal:

  nejlepší jsou ty demagogické hypotetecké žvásty, co BY ti zlí dětižeroucí levičáci udělali – naposledy si pamatuji 6% růst ekonomiky, rostoucí mzdy, o konkurenceschopnosti sis tady ty demokrate mohl přečíst dost, stagnujcí zadlužení na 29% vůči HDP – to ještě po zaplacení 2 povodní a dluhů v ČKA po klausově piratizaci a velkém bankovním tunnelingu atd…

  zato po 7-leté protilidové hruzovládě rozpočtově rozodpovědných antikorupčníků se tu máme mnohem lépe – takový rozvat se vidí málokde – od destabilizace sociálního a zdravotního systému skrze baťohy burana topolánka a tuneláře julínka, přes rozkrádení fondů EU, zdvojnásobení státního dluhu a totální rozvrat ekonomiky capem Al Calouskem, až po zneužívání tajných služeb subinkou nečasem. Třešničkou na dortu je takový dáreček těchto zodpovědných hospodářů mafiánskému vatikánu.

  • Nestrejda napsal:

   Neer

   To máte dost selektivní paměť. Já si pamatuji v roce 1998 státní Transgas, státní Telecom, velkou část bytů ve vlastnictví obcí, Státní a polostátní banky prakticky nulové zadlužení obyvatelstva, vodohospodářskou infrastrukturu a mestské výtopny v majoritním vlastnictví obcí, A ten růst mezd sice byl sice převážně ve veřejném sektoru, , ale daně z příjmu rostly mnohem rychleji.

   Kolik podle Vás stojí banky, které ročně vydělávají desítky miliard ročně? Ty také byly v roce 1998 státní a v roce 2006 už ne. Co jste s těmi VŠEMI penězi udělali? Současná tržní cena těch bank v současné době bude vysoké stovky miliard. Kolipa je dnes tržní cena RWE? Kam jste ty peníze zašantročili?

   A ten rozvrat se panečku nejlépe projevuje tak, že nikdy v minulosti nebyla CZK proti hlavním světovým měnám tak silná jako v posledních 7 letech, a také tím, že vyspělý svět před ČR uzavřel svůj pracovní trh, že? Také to, že ČR je v Schengenu je známka rozvratu, zatímco ostanté dráty za blahých časů té pravé levicovaté levice, hospodářské embargo ze strany civilizovaného světa za doby rozkvětui pod taktovkou levice bylo co?

   A rozrádání Fondů EU? Úžasná argumentace. Realita je taková, že za doby vlády levice tu levice kradla tak strašlivě, že nejen že z EU – či spíše EHS-ES nepřišla ani marka, ale navíc za oněch blahých časů nebyla koruna konvertibilní měnou.

   • er napsal:

    nezastávám se socanů – je to holt statistika strejdo – transgas, přepumpované banky prodat museli, protože by velké úspěchy piratizace a tunnelingu neměli čím zaplatit… zadlužení obyvatelstva by přišlo tak jak to tak – už jen jako důsledek inflačního vládnutí soudruha klause, pokud vím, tak jak je v čechách zvykem, kdy jsme papežštější než papeš, tak přepokládám, že naprostá většina komunálu bylan v té době v těch spravných pravicových rukách, kteří samozřejmě jako nejhorší vlastník piratizovali ať už z vlastní blbosti nebo díky úplatkům.. Ohledně lží o příjmech a daních se nebudu vyjadřovat, každý to ví nebo si to najde – ty rostoucí dani z příjmů.

    banky v těch dobách místního „ranného kapitalismu“ byli pouzem zdrojem tunelování pro pár vyvolených komančů, stbáků, veksláků, pokud by se pokračovalo v pumpování stejným tempem, tak jsme se státními bankami ještě ve větším průseru, žraloci pouze využili bordelu a nakoupili velmi levně, možná i s korupcí, nevím, nicméně to byl tehdejší establishment a zakladatele marasmu známe všichni… apropos v dnešní době bych banku určitě nekupoval…

    ja a ty prachy za prodanou infrastrukturu šli pouze na sanaci toho bordelu po piratizaci a aby to tady po soudruhove utahovani opasku nekleklo uplne

    ohledně další demagogie nemá cenu psát
    kecy o silné koruně si nech na cep nebo cevro strejdo,
    propoady ve všech možných žebříčcích jsou známkou úspěchů rozpočtově zodpovědnch antikorupčníků strejdo

    strejda si přečetl moc zápisků z cest od pana „profesora“, že?

   • Jos napsal:

    Nestrejdo,
    takov0ho demagoga jako jste vy aby pohledal.

 24. Hladis napsal:

  Když zjistite pritomnost Visnovskeho, neodpovídejte a nereagujte. Jinak pak po odstraneni je z toho bordel.

 25. palosino123 napsal:

  No prostě, s někým se do futer nevlezete a na příkaz prozatím nemusíme. Hezky napsaný žvást…asi…ale, ať se můžu nad čím nervovat…tedy, díky.

 26. palosino123 napsal:

  Mě docela děsí, že se k celé povolební tačkařici v ČSSD nevyjádřil prezident. Ať vymyslí k situaci cokoli, i na invalidním lůžku, ale, ať něco prohlásí…třeba přes kancléře, snad i Trotl pochopí, že by bylo záhodno, no, Vy na Hradě…nebezpečná koncentrace blbů na kus pozemku!

Komentáře nejsou povoleny.