Je ČR odsouzena k putinovské technice vlády?


napsal Alex

 

Pořád mi nedávalo spát, proč Hašek učinil to, co učinil. Zmanipuloval vedení vlastní partaje, aby vyzvalo Sobotku k sebereflexi a rezignaci s okamžitým odstraněním z vyjednávacího týmu s potenciálním partnery pro vládnutí v rozporu s jakoukoli normalitou vnitrostranické demokracie, na hraně či za hranou stanov ČSSD A to vše po schůzce se Zemanem, bez předsedy ČSSD, kterou v této souvislosti prostě přehlédnout nejde. A navíc při tom, že sám Sobotka dal svou funkci k dispozici na nejbližším sjezdu strany, tuším-li dobře někdy na jaře.

A jeden důvod by tím důvodem toho takříkajíc fofru být mohl. Při jednání o programu příští vlády by pravděpodobně byl i jeden bod, o němž jako o prioritě příští vlády právě Sobotka hovořil už při jmenování Rusnokovy vlády ve „staré“ sněmovně. Je to ústavní postavení prezidenta a jeho revize. Lze se právem domnívat, že by to vůbec nebyl problém ani pro Babiše, ani pro lidovce. A takto mi to celé smysl dává – ten fofr. Proto i ten nadpis.

A jinak se mi pak i jeví Sobotkova vzpoura, chcete-li. Dle mého soudu je plně oprávněná.

Za prvé Hašek a s ním i celé předsednictvo učinilo bezprecedentní krok neb takový krok potřebuje potvrzení ÚVV uvnitř strany, a destabilizovalo vedení strany v době, kdy má jednat o složení a programu vlády.

Za druhé Haškův krok destabilizuje i situaci v ČR, která potřebuje stabilní vládu.

A za třetí – ČR potřebuje vládu jednající samostatně, ne vládu poskoků či nějakých nesamostatných prostředníků ve vládě skrze níž se bude pokoušet vládnout prezident. Pokud tu nemáme prezidentský či poloprezidentský systém, je to špatně – i jako pouhý precedent.

Je pravdou, že vše leží na rozhodnutí ÚVV ČSSD 10. listopadu a tedy na členech ČSSD. Pokud nebudou jen strejci, nemají jinou možnost než potvrdit a podpořit Sobotku, budou-li skutečně rozhodovat odpovědně. Ba co dím, preventivně by se měla angažovat celá členská základna. Je to totiž i příležitost k očistě strany. Tlak na rezignaci Haška ev dalších v jakýchkoli orgánech vedení ČSSD by měl být drtivý. Tím spíše, jak se Hašek ve své politické kariéře projevil a nikoli poprvé. Jeho teatrální kousek s květinami pro Nečase v době drcení a válcování opoziční ČSSD už mimo rámec ústavy jako projevu touhy s tehdejšími vládními stranami hovořit či vést dialog je naprosto nezapomenutelný a doslova směšný pro skutečného opozičního politika. Vyvolání tajného hlasování o předsedovi v době volební kampaně je něco neuvěřitelného, ten člověk je politický diletant a hazardér. Posledním krokem ale předčil vše předchozí. Jedná uvnitř strany ve jménu člověka, jenž není členem strany a jenž má svou vlastní stranu. ČSSD si sama musí už definitivně rozhodnout, zda strpí ve vlastní straně de facto členy jiné strany SPOZu. A nemá to nic co do činění s tím, zda ČSSD bude či nebude s prezidentem Zemanem spolupracovat.

Proto si myslím, že revolta Sobotky není zbytečná a není ani předem ztracená. ČSSD může jít do jednání o vládě posílena, nikoli oslabena. Záleží to jen a jen na členech ČSSD, všech členech. Tohle by neměli nechávat jen na ÚVV. Jde i o důvěryhodnost mandátů ve sněmovně a o počet těch nedůvěryhodných, o počet mandátů se kterými ČSSD vstupující do jednání o vládě může počítat. A zda do vlády vůbec může jít, dá-li potřebný počet mandátů pro koaliční většinu a menšinovou vládu podpořenou Babišem a lidovci. A jak důvěryhodná bude pro voliče v případě dalších předčasných voleb.

Hašek a podobní by měli být posláni expresní poštou za Mynáři do SPOZu.

Zvítězí-li Haškovi, je dle mého soudu ČSSD na cestě preferencí na úrovni ODS s ohrožením samotné existence strany a přenechání levice KSČM.

Příspěvek byl publikován v rubrice Alexův skicář se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

154 reakcí na Je ČR odsouzena k putinovské technice vlády?

 1. Kanalnik napsal:

  nezbyva nez souhlasit

 2. Bob napsal:

  ….a zvítězí Sobotka a ČSSD se posílí…Amen.
  Sobotka samozřejmě zvítězí.
  Možná Hašek a spol. odejdou.(I když Haška podporuje „Sobotkův“ JM kraj??!!).
  Jenže když hlasovalo předsednictvo ČSSD proti Sobotkovi, tak to byla drtivá většina.
  Nyní samozřejmě všichni budou horovat pro Sobotku (kvůli židlím, ne kvůli ideím…).
  Takže tato strana aspoň pro mě ztratila na dlouhou dobu důvěru.
  A Sobotka samozřejmě volby zpackal….
  Dát v Praze na čelo kandidátky Zavadila …
  Nezbavil se Zemanovců. Takový Škromach, Benešová … už tam dávno neměli být.
  Na čí straně jsou vlivní hejtmani???
  Závěr:
  ČSSD je (bohužel) vnitřně jednotná asi jako VV týden před vznikem LIDEM.
  Ještě něco:Zeman se paradoxně velmi oslabuje a doufám, že zůstane izolovaný a tedy bezvýznamný.
  Asi nebude tak chytrý.Jeho zloba a pomstychtivost mu zřejmě zatemnila mozek, když vedl to podvraťácké a zpackané protisobotkovské jednání

  • Kanalnik napsal:

   „Nezbavil se Zemanovcu…“ – jak se jich mel zbavit? Napada vas nejaky zpusob, kterym to mohl udelat? Tak, aby si udrzel sam vlastni pozici a zaroven respektoval stanovy strany?

  • zdenekb napsal:

   Jen technická… 20:13 není drtivá většina. To je hlas čtyř lidí.
   Třeba se Sobotka pod vlivem současných událostí trochu pochlapí a zpackané napraví. Bude razantnější, čitelnější. Doufejme.

   • Bob napsal:

    Ale má tam 20 „kámošů“ na které se může kdykoli spolehnout,,:-) a na kámoše těch kámošů taky

    • Alex napsal:

     Bobe nikoli, to si nemyslím. Hašek tam dnes už nemá 20 kámošů, na které se může spolehnout. A nejde jen o Haška, ale dle mého soudu o dvojici Hašek, Škromach.

    • Rošádek napsal:

     Jaképak spolehnutí na kámoše, když si nebyli schopni ani „sladit notičky“, aby dokázali jednotně lhát 🙂

  • Jos napsal:

   Bobe, ten Zavadil v čele pražské kandidátky byla ta menší chyba. Ten ja alespoň zařaditelný. Skutečná katastrofa se konala na 2 a dalších místech které okupovalo Klímovo-Hulínské křídlo, které stále ještě vévodí ČSSD v Praze, a nominovalo naprosté nýmandy, jejichž jedinou kvalifikací byla právě příslušnost ke klanu Klímo Hulínského. Včetně synáčka pana předsedy Klímy. Skutečné osobnosti byly na kandidátce daleko za 10 místem. Moc jim to nevyšlo. Naštěstí.

  • pražák napsal:

   Ta většina 20 hlasů byla ještě před tím, než se přiznali ke lži a potom už se 3 z těch dvaceti od toho distancovali.

 3. Narcis napsal:

  „Hašek a podobní by měli být posláni expresní poštou za Mynáři do SPOZu.“ Podle této logiky by SPOZ při 1,5 % zisku hlasů mělo 10 – 20 členů v parlamentu a tedy i vlastní poslanecký klub a nádavkem několik hejtmanů..

  Je hezké psát o putinizaci vládnutí a současně po předsedovi strany chtít, aby vyházel nepohodlné členy a zbavil je funkcí (v případě poslaneckých mandátů absurdní). Strany až na výjimky nepatří svým předsedům. Demokratické strany mají stanovy s přesně popsanými pravomocemi a mechanismy jednání strany i jejího řízení. Předseda se zodpovídá straně a jejím demokraticky voleným orgánům, nikoli naopak. Předseda může své představy prosazovat tak, že přesvědčí kolektivní řídící orgány a ty většinově rozhodnou. Jeho hlas má samozřejmě větší váhu, ale při hlasování jde jen o jeden hlas.

  Jinak mi to přijde jako opsané od Jakuba Patočky.

  • Alex napsal:

   Máte svou pravdu Narcisi, ale ta věta byla psána v jiném slova smyslu. Říká jen, že ČSSD je jedna politická strana a SPOZ druhá. A že každý člen ČSSD by si měl vybrat, buď členství v jedné nebo v druhé straně. Takový je faktický stav. Ta věta neříká nic o tom, aby předseda ČSSD vylučoval. Ta věta neříká nic o tom, zda spolupracovat či nespolupracovat ať už se Zemanem nebo s jeho stranou.
   Ano, je hodně důležité, jak se s fenoménem zemanovců v ČSSD tato strana vypořádá – právě ve směru oněch poslaneckých mandátů ve sněmovně. Sobotka přece nikoho nevylučuje. A ani tou větou to nedoporučuji já sám.

 4. Šims. napsal:

  Sobotka se ukázal v roli, kterou nikdo nečekal – ani Haškovci, ti jej již delší dobru považovali za bambulu, Zeman jím otevřeně pohrdal. Takže výkon který Sobotka předvedl tak trochu všem vyrazil dech a nechci se zase nějak vymezovat, ale nečekala jsem od něj nic takového. Zkrátka když se zvíře zažene do nory a útočí na něj smečka psů, brání se zuby nehty a Sobotka má zuby pořádné. Tolik to překvapující. Jsem nyní zvědavá, jak s hochy zatočí, již je na obzoru jedna výjimka – Chovanec. nejprve chlapec selhal, ale vzápětí prozřel a ministerstvo dopravy je mu velmi velmi blízké. Pod Haškem to neměl tak jisté, protože by socani mohli taky skončit v opozici, a dle úsloví – lepší vrabec v hrsti….. je vše vyzrazeno a zvráceno. Kdo se jen trochu zajímá o politiku, tak již dávno ví, že ani Hašek a ani Sobotka nejsou požehnáním pro ČSSD. Ono tam v tom vedení tak trochu zbyli, protože nějaké osobnosti, které v ČSSD snad někdy byli, jsou fuč. Ale každopádně si ČSSD založením SPOZU přeci jen trochu odpomohlo od pravěkých zvířat, zato SPOZ jich má nepočítaně. Na závěr ovšem musím konstatovat, že Sobotka skutečně pookřál a dokonce hýří i vtipnými glosami, což jsme u něj téměř neviděla. tato krize mu nalila novou krev do žil, protože má nyní pocit vítězství ve stranických půtkách, doufejme, že mu ten efedrín vydrží co nejdále, alespoň do slepení vlády.

  • Sylva Šauerová napsal:

   To jste trefila přesně, paní Šims. Sobotkova proměna, spec. kdo ho viděl na demonstracích v Praze a v Brně, byla neuvěřitelná. Z nezáživného suchopára, v němž bylo života a vtipu asi tolik jako v Nečasovi, se najednou vyklubal člověk, z něhož je cítit energie a tah na branku, my Češi tomu říkáme „drive“ … 🙂 Politik musí mít srdce a pracovat s osobním nasazením, jinak nikdy žádné masy neosloví. Kdyby to Sobotkovi chtělo vydržet, bylo by to prima.

   • Jos napsal:

    No Sobtka si bude muset dát sakra pozor, a my na Sobotku, když ho chválí takový manipulativná mystifikátor jako jste vy. No naštěstí klesnout tak hluboko jako Schwarzenberg, to dá zabrat.

   • pražák napsal:

    Kdyby tak výsledkem Sobotkova pookřání bylo v příštích volbách pro Kalouska 5%, to by bylo teprve prima.

  • Alex napsal:

   Ano, ale pro mne to až tak překvapující není. Dle mého názoru ani před tím nějakou vážnější politickou chybu neudělal. Nutno si uvědomit, že proplouval mezi tou haškovskou tendencí paternalismu Zemana, vlivem Zemana vůči němuž se přece jen v rámci „jednoty“ strany vymezil a prostě si „počkal“ na chybu, jíž se Hašek se Škromachem dopustili, když se pokusili obejít ÚVV. Kdo by neměl radost, zejména, je-li odezva uvnitř ČSSD právě taková, jaká je. Výše jeho výhry bude měřitelná po 10. listopadu, a mírou potvrzení jeho jako předsedy strany. Z informací zevnitř ČSSD vyplývá, že by potvrzen jako předseda měl být. Otázkou je jakým počtem hlasů. Ta míra bude předznamenávat i míru homogenity oněch 50 poslanců ČSSD pro věci příští, vládní. Tam Sobotku teprve čeká ta pravá politická maturita.

 5. Sylva Šauerová napsal:

  Já bych neměla vůbec nic proti posunu k prezidentskému systému, pane Alexi. Totiž kdyby se na něm dohodla PS a Senát, případně tak bylo rozhodnuto v referendu, a v tomto smyslu byla přepracována i ústava. Nikoliv že si ale jeden člověk (pro pořádek, ať by už jím měl být kdokoliv, to neplatí toliko pro pana Zemana) usmyslí, že prostě uchvátí více moci než mu dává základní zákon země. Pro zajímavost, dne 2. 10. 2013 poskytla Ivana Zemanová překvapivě otevřený rozhovor Magazínu Ona Dnes. Tam řekla docela na rovinu, že její manžel má ambici řídit exekutivu. Tak to, prosím, ne.

  S tím, co jste napsal, pane Alexi, bych převážně souhlasila. V rozporu s Vámi si však nemyslím, že se z toho maléru ČSSD brzy vylíže. Všichni ti, kteří hlasovali v předsednictvu proti Sobotkovi, totiž ve straně zůstávají. A viděl jste potlesk vestoje Zemanovi na sjezdu ČSSD („Přátelé, nepřijel jsem vás rozkládat ! Proč bych to, proboha, měl dělat ?“) ? Kdepak, tohle bude ještě na léta. Zdánlivý klid, který bude po 10. listopadu nastolen, na tom nic nezmění, ČSSD bude i nadále nevyzpytatelnou stranou, v níž to kdykoliv může bouchnout. Navíc Zeman, který je již jen stínem někdejšího energického a vtipného politika a skvělého rétora, jenž si dnes plete Sókrata s Aristotelem (při projevu v Senátu), v OMV říká, že „obdivuje Margaret Thatcher, Angelu Merkel a Alžbětu Krvavou“ (sic !) a vypráví vtipy, za něž se člověk stydí i u televize, bude sociální demokracii rozkládat dál, a – bohužel – nejen ji. Nedá si pokoj, dokud nepodkope poslední zbytky stability systému. Prosím, zaprotokolovat.

  „Křížovkáři tak pomalu mohou „největšího nepřítele levice na pět“ inovovat na „největšího nepřítele demokracie“. Je to paradoxní, ale jediné rozumné, byť neprůchodné řešení má v programu Tomio Okamura: hlasování o odvolání prezidenta. Dokud totiž bude na Hradě sedět Miloš Zeman, politické stability se u nás nedočkáme“, píše PhDr. Josef Mlejnek v LN a já bych s ním velmi souhlasila. Nakonec, jistě se k tomu budeme moci za rok, dva nebo tři vrátit (tedy pokud Zemanovo zdraví dříve neselže).

  • Kchódl napsal:

   Zeman na 28. října byl brilantní jako vždycky, neviděl jsem na něm nějaké zvláštní oslabení. Mluvil dost dlouho a spatra, celkově jsem to musel ocenit – kdo to takhle v 69 letech dokáže, bez podkladů nebo čtecího zařízení ?
   Není to samozřejmě superman, jako nikdo a únava a věk je na něm vidět, stárneme všichni.
   Ale tak zlé to s ním nebude, jak se ho snaží jeho nepřátelé vypodobnit.

   Kromě toho, každý má právo na nějakou slabou chvilku a jeho dvěma přebreptům, o kterých píšete, bych moc důležitosti nedával – kdo kromě Vás (nebo mě) ví dost o Sokratovi nebo Aristotelovi, případně o anglické historii, aby věděl, že krvavá byla Marie ne Alžběta (ačkoliv plno lidí drink Bloody Mary určitě zná, ale netuší, že to je podle královny) ? Moravec určitě ne, ani si toho nevšiml. A při VM grilování se ani Zemanovi nedivím, že se mu to stalo. Kromě toho to byl jeden z „hvězdných výkonů“ ČT, kdy ho hůř zabrat kamerou nemohli – z podhledu a navíc neměl monitor, tudíž vypadalo divně, kam pořád kouká.

   Sakra, vždyť je to také člověk a volební kampaň byla náročná – velmi cestoval a stále byl v jednom kole. A je cílem odporné dehonestační kampaně, vedené už od prezidentských voleb, která nabírá až rozsahu štvaní známého z nástupu nacismu.
   Médiím se povedlo značně polarizovat společnost, jejich hysterie je přímo neuvěřitelná, viz. nynější šachy kolem ČT.

   Zdá se mi dost neprozíravé se předem radovat, že zdánlivě Zeman slábne a neobávat se, co bude, pokud nebude.

   • Bob napsal:

    K tomu Zemanovi.
    Mě připadá, že ztratil sebereflexi podobně jako „Jakešové a spol.“ v 89.
    Myslet si že postavením „strejdů“ typu Pecina na čelo volební kandidátky (pokud připustíme, že „vedl“ Zemanovce) byl polibek smrti, stejně jako Klaus na bilboardech Hlavu vzhůru.
    Myslím, že pomohl Sobotkovi svým výrokem, že by měl rezignovat, minimálně dal najevo, kdo stojí v čele Sobotkových odpůrců.
    Ač jsem ho volil (jako menší zlo), musím konstatovat, že je smutné, že máme prezidenta plného zloby, pomstychtivého, navíc domýšlivého (opravdu nevím na co)
    Vzpomínám rovněž na akci Olovo, Bamberskou aféru, Lidový dům (Altner).
    Takže Zeman zase takový génius není.
    To samozřejmě neznamená, že s některými jeho kroky nesouhlasím.

    • Kchódl napsal:

     Srovnávat Zemana s Jakešem, to je tedy síla – i když chápu jak to myslíte – ohledně vazeb na společnost a okolí. Ale 99% jsou to jen pomluvy a mediální smršť proti němu, kterou náckovským stylem vedou média a havloidi – tedy především lidi kolem TOP09, ODS a NGOček.
     Ano, je poměrně ješitný, ale proti Klausovi je to nic, Proti Havlovi a Klausovi není ani intrikán. Ty pohádky o prezidentovi plném zloby a pomstychtivosti, vždyť je to přímo z Kalouskovy kuchyně – v čem se to proboha projevuje ? Nemá rád Špidlu, Sobotku ?
     No kdo je má prosím Vás rád ? Není to nic jiného než mediální konstrukce.

     Samozřejmě, je naštvaný na média a dává jim sodu, to se nedivím. Vedou proti němu permanentní sprostou kampaň, jak Hitler a Goebbels proti Benešovi. To se na něm muselo podepsat, i kdyby nechtěl – kdyby ne, byl by to emočně prázdný psychopat.

     A ohledně Sobotkovy rezignace – vždyť jen řekl, co udělal on sám, když prohrál volby – že by na místě Sobotky zvážil na sjezdu rezignaci, ať sjezd rozhodne – dokonce to několikrát a pomalu zopakoval.

     Věci Bamberku, Olova, Lidového domu, Zemáku – to byly všechno maléry především Šloufa a jeho okolí, nikoliv samotného Zemana. Pravda, Zeman si ho tam dotáhl a spolupracoval s ním. Ale kdo z premiérů byl bez podobných průserů ?

     Co se týče SPOZ, ti udělali svoji práci – dělali mu kamarilu a podporu při volbě, pak jejich práce skončila. Bylo to vidět na tom, že nebyl Šlouf nahrazen někým přijatelnějším – místo zůstalo prázdné a celé volby organizovali ti šašci, co to vedli.
     Sám Pecina je velmi schopný a vzdělaný manažer z hutí, který vede podnik o několika tisících lidech, což se nedá říct o žádném z těch nýmandů, co většinou dělají ministry. A také Pecina dobře vedl vnitro – po těch šílencích, třeba Langerovi to stabilizoval a zavedl tam normální pracovní poměry a stabilizoval to. Zrovna tak jako teď.

     • Kchódl napsal:

      A ještě musím napsat, když už se vytahuje, co všechno Zeman „spáchal“, co takhle zmínit jeho poctivost ?

      Jako jediný z premiérů a šéfů stran nezbohatl, ani nezbohatli podivným způsobem jeho přátelé, kterým by dohadoval kšefty a fleky. Ať ti pomlouvači najdou jedinou takovou věc !

      A to se motal kolem privatizace bank, velkých podniků a obrovských státních zakázek.

      I ten Mrázek v odposlechu říkal, že Mlhovi stačí chleba se sádlem a okurka a je spokojený.

   • schlimbach napsal:

    Krvavá Alžběta existovala – dlela svého času v Čachticích – byla Bathoryová – zřejmě jeden ze Zemanových bonmotů, když Margaret a Angelu vsunul do její společnosti 🙂

    • Kchódl napsal:

     Vidíte, to mě nenapadlo. Máte pravdu, mohl to být zášleh Zemanova humoru, to by na něj celkem sedělo.

     • Kchódl napsal:

      Ale ne, přehrál jsem si to a říká, že je obdivuje a mluvil o panovnicích, takže předpokládám, že to byl spíš omyl.
      Ale jmenovat s Theacherovou a Merkelovou ještě Čachtickou paní, to by bylo pěkné
      🙂
      Nakonec, pokud by člověk bral za bernou minci historii a ne tu zprofanovanou legendu, panovnice (i když malá) to byla vlastně také.
      🙂

     • Rošádek napsal:

      Zemanova humoru?
      Není snad většího utrpení, než muste poslouchat tisíc let staré „vtipy“ a „bonmoty“, vyprávěné zoufale pomalu a rozvláčně.

   • Rošádek napsal:

    Kchodle, pěkný výkon obhajoby chlápka, který měl opět podlité oči a známý opilecký výraz, a mluvil naprosté hovadiny.

   • xpow napsal:

    Tak on Zeman měl za sebou volební kampaň, aha a za jakou stranu? Není on náhodou prezident?

    • Kchódl napsal:

     Jestli jste si nevšiml, Zeman objížděl podle svého programu, který začal dost dlouho před volbami a byl naplánován, ještě než kdokoliv věděl, že nějaké volby na podzim budou, všechny kraje. V době voleb cestoval také – aktivizoval lidi, aby šli volit, a že je jedno jakou stranu. Koukněte se na záznamy, určitě to třeba na youtube bude.

     Nakonec, socialisté by se mohli radovat, protože byl všude hostem socanských hejtmanů a ukazoval se spolu s nimi. Kromě toho se ukazoval s rektory 🙂

     Mezitím dělal zahraniční návštěvy, třeba před volbami byl v Izraeli, což bylo jistě také náročné. Uvědomte si, že mu je skoro sedmdesát a jestli máte nějaké staré příbuzné, tak si je v tomto nasazení představte.

     • robe napsal:

      jistě, Kchódle. hezky se to náhodou sešlo, a měnit se nedá nic, to je jasné. však i města věděla půl roku dopředu co budou muset zorganizovat, že ?

     • Rošádek napsal:

      A navíc Kchodl to předtím napsal jasně: pan prezident Zeman byl vyčerpaný z volební kampaně. To je aspoň jasná řeč. Žádné dovysvětlování není zapotřebí.

    • Rošádek napsal:

     Výborně. To bylo dobré podřeknutí, s tou volební kampaní.

   • Sylva Šauerová napsal:

    28. října se, pane Kchódle, pan Zeman šoural ještě víc než obvykle (květiny u TGM pokládal namísto něho exekutorský šíbr Mynář, což je mimochodem výsměch; M.Z. prý šetřil síly (!) na večer). Zvláštní zatuhlost byla ale zřejmá i o den dříve v OMV. Miloš Zeman je nemocný muž. A pokud by se potvrdila tato zpráva, vůbec bych nebyla překvapena.

    http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zeman-zkolaboval-tvrdi-zdroje-z-hradu_287687.html#.UnaM1FPAYyV

  • Jos napsal:

   Hrozně se mi líbí Šauerová, jaké blbosti a pitomosti v rámci těžké manipulativní a dehonestační kampaně vytahují týpci z medií a vy. Jestli nemáte nic lepšího, tak jste k smíchu.

  • xpow napsal:

   Zeman v OVM přimo sdělil, že chce jmenpvat svou vládu, ne politckou, která je nestsbilní. Nepřímo řekl, vy politici si dohodněte funkce v parlamentu, vláda je moje záležitost.

   • Ernest napsal:

    Vždyť to také předpokládá ústava. President (součást moci výkonné) jmenuje vládu (součást moci výkonné). Parlament (součást moci zákonodárné) jí pouze dá či nedá důvěru NA ZÁKLADĚ JEJÍHO PROGRAMOVÉHO PROHLÁŠENÍ. Nevím, jak to odpovídá ústavě, (ODDĚLENÍ MOCI ZÁKONODÁRNÉ A VÝKONNÉ), když členové vlády jsou současně i členy parlamentu. Je to asi takové, jako kdyby v akciové společnosti byli členové SPRÁVNÍ rady členy DOZORČÍ rady. Parlament ve vztahu k vládě má mít KONTROLNÍ funkci a zasahovat do exekutivy POUZE tvorbou zákonů.

    • xpow napsal:

     Máte to popletené , je to jako správní rada a management. Parlament je správní rada a suverén v celém procesu, vláda se parlamentu odpovídá nemá žádnou odpovědnost prezdentovi. Proto je u nás zavedená demokratická praxe, že prezident jmenuje na základě vůle parlamentu, kterou reprezentují vítězné strany ve volbách. Prezident si nemůže zvolit svoji vládu, protože by ji parlament nedal důvěru, tedy v tom případě, že parlament je suverén, ne rozdrobená a rozhádaná skupina jedinců, k čemuž bohužel po volbách může dojít.

     • Ernest napsal:

      Nikdy jsem nenapsal, že se vláda prezidentovi ODPOVÍDÁ, prezident ji jenom jmenuje. Vláda se má odpovídat PARLAMENTU. Ale nemůže se odpovídat parlamentu a ZÁROVEŇ být SOUČÁSTÍ parlamentu. Vláda je součástí VÝKONNÉ MOCI a parlament je mocí ZÁKONODÁRNOU, která má vládu směrovat pomocí zákonů a kontrolovat. Je li někdo zároveń tvůrcem zákonů a kontroluje výkon těchto zákonůi a současně tyto zákony vykonává, kontroluje tedy SÁM SEBE a to je příčinou toho chaosu, zlodějiny a nerespektování zákonů.

  • Ernest napsal:

   Paní Šauerová, nepleťte si pojy s dojmy. Okamura NEMÁ v programu „hlasování o odvolání prezidenta“ ale OBECNÉ REFERENDUM a ODVOLATELNOST KTERÉHOKOLIV POLITIKA. A pochybuji, že právě vy byste byla schopna podpořit tento program.

 6. Kchódl napsal:

  Domnívám se, že v ČSSD to dopadne plichtou, jelikož vedení ČSSD je v klinči. Je to pat, vzhledem k situaci po volbách, očekávání koryt a strachu z budoucnosti.
  A vyprázdněné kase.

  Na jednu stranu se Sobotka pochlapil natolik, že by to od něj nikdo moc nečekal – tím značně povyrostl, evidentně mu to zvedlo sebevědomí – a má podporu „pražské kavárny“, včetně Dientsbiera a havloidů, NGOs, … , ale z druhé strany Hašek má podporu v regionech, je navázaný na všechny ty dotační věci – asi bude těžké se ho a jeho lidí zbavit, protože má spoustu vazeb (na mnoho lidí bude mnoho vědět). Mimo Prahu bude asi situace vypadat jinak, hejtmani a lokální bossové si budou chtít udržet svoje gubernie a posílení centra – odstranění Haška a jeho kumpánů by centrum příliš posílilo – se jim silně nebude líbit.
  Takže ho podrží, i když ho třeba rádi nemají – jeho shozením by se moc oslabili.

  Alternativou bude jen totální rozpad strany na dvě, velmi nepřátelské.
  Tím by ale padlo vládní angažmá a šance v dalších volbách by byla minimální.

  A to nikdo chtít nebude. Tudíž se domnívám, že nakonec si padnou kolem krku, co jsme si, to jsme si (do další války).
  Nakonec to bude slavně prezentováno jako posílení strany, vyčištění animozit a stresu z voleb, nová dohoda, … prostě ty kecy pro ovčany voliče.
  Možná najdou nějakého obětního kozla a vymění pár figurek.

  A ohledně té „putinovské“ metody vlády. Předně je to celkem jasný imprinting ze strany Pravdy a Lásky, TOP09 etc., takhle to nazývat a navíc to není pravda. Kde má prezident Zeman tu Putinovu KGB (FSB) a silové resorty, o které se opírá Putin ? Bandu OMONovců ? Nikde, je to absolutní kravina.

  Ano, Putin má kromě silových resortů, rozvědky, kontrarozvědky a ministerstva vnitra (armádu tolik neovládá) vlastní stranu, která je mu zcela věrná, kde má absolutní slovo.

  Zeman měl původně SPOZ, jenže to byl spíš jeho volební servis, určený pouze na volbu prezidenta, s omezenou životností. Dál je k ničemu.
  Mohla ji nahradit ČSSD ? Hahaha. Určitě by to zvorali, stejně jako ten svůj směšný pokus o puč.
  Jestli by měl mít Zeman takové „přátele“, to je lepší rovnou přivinout na prsa hada, třeba Kalouska.

  Jinými slovy, plky o putinovském vládnutí jsou jen mediální konstrukce, určená k mediální válce a dehonestaci prezidenta.

  • Občan napsal:

   Putin je pragmatik a Českou republiku by nevzal ani zadarmo, protože ví, že bychom si ho i s KGB a OMONem časem „šoupli do žemle“. Takový Putin, který by zvládl české „šibaly“, se ještě nenarodil 😉
   Ale hodil by se…

   • schlimbach napsal:

    Domnívám se, že se pletete, Putin není pragmatik . Přečtěte si nebo poslechněte jeho řeč na letošním Valdajském klubu …

    • Občan napsal:

     Pane Schlimachu, protože vůbec netuším, co to „Valdajský klub“ je, prosím Vás o nějaký odkaz.

     To nemyslím ironicky; opravdu nevím, co to je. A Putinovu řeč si rád poslechnu nebo přečtu. Protože by mě zajímalo, proč není pragmatikem; mně jeho dosavadní politika připadá velmi pragrmatická.

     • Kchódl napsal:

      Hledejte „Valdai club“

     • Občan napsal:

      Ď!
      Tříhodinový projev – no, tak to bude na dlouho 🙂

      Ale podle ohlasů z diplomatických a ekonomických agentur to vypadá, že mocní tohoto světa jsou poněkud zaskočeni právě Putinovým pragmatismem, jeho odhodláním znovu kandidovat a jeho jemným upozorněním, že na ruské politice nepoužívání vojenské síly už nehodlá, po zkušenostech z posledních let, trvat.

     • Kchódl napsal:

      Však také Rusko ohlásilo mohutný zbrojní program, jak ve strategických zbraních, tak v konvenční oblasti. Ve všech směrech.

      Myslím, že se dá očekávat prudké zlevnění ropy a plynu – jako to Rusákům udělal Reagan, dohodou s arabáčema, to jim posledně spolu se zbrojením zlomilo vaz.
      Pokud dostanou méně než $70 za barel ropy, nevyjdou a na zbrojení mohou zapomenout.
      Takže je otázka, jak to celé dopadne.
      Další možnost je v tom, že Západ nic nepodnikne, jednak pro svoji prohnilost, jednak kvůli tomu, že vyzbrojení Rusáci až po zuby se budou hodit proti islámu nebo žluťákům.

     • Kchódl napsal:

      Kromě toho už nejsou 80. léta.
      Západ nemůže jen tak snížit cenu ropy, plynu, aby přiškrtil Rusáky – tím by zároveň mohutně destabilizoval araby, musel by je pak vojensky umravnit – na uplacení už nejsou prachy. A čím víc zmáčkne nízkou cenou ropy Rusy, tím víc poslouží Číňanům.
      Holt to je ta globalizace 🙂

     • Občan napsal:

      Oni „žluťáci“ expandují vnitřně, do Afriky i do Jižní Ameriky, ruská ropa se jim hodí a potřebují jí HODNĚ. Takže pokud EU+USA přitlačí na arabskou nebo svou cenu směrem dolů, Rusku to bude celkem šumák, protože ji Číně prodají tak jako tak a v dostatečném objemu.
      Což možná bude důvod té Putinovy sebejistoty.
      Západ prostě s hrůzou zjistil, že ho rusáci až tak moc nepotřebují 😉

     • Kchódl napsal:

      🙂

     • schlimbach napsal:

      Zde je odkaz na český přepis řeči Putina – http://leva-net.webnode.cz/products/valdajska-rec-putina/

      jinak v 3 hod videu je vystoupení
      Putina ihned po úvodní řeči paní, která vystoupúení řídí – sama řeč trvá necelou hod

     • Občan napsal:

      Pane Schlimbachu, moc děkuji!

    • Kchódl napsal:

     Jo, to bylo zajímavé, má vizi ohledně stabilizace Ruska – ale všechny ty vládnoucí magory nejvíce zaujalo, že bude znovu kandidovat v roce 2018.

  • Rošádek napsal:

   Tyhlety týpky jako je tuhle Ksindl, by měli ukazovat v muzeu.

 7. Alex napsal:

  Paní Sylvo, už když jsem tenhle příspěvek pře několika dny posílal vlkovi, posílal jsem mu jej tak, že neumím polemizovat (nemám s čím polemizovat) s jeho textem a tak posílám idealistickou představu.
  Nu ona se tak trochu naplnila, co se týká vzedmutí členské základny.
  Co se týká prognóz, ano mohou dopadnout podle tezí vlka, Vaší či Lexe (pokaždé trochu jinak). A jakkoli je to pravděpodobné, velmi pravděpodobné zejména co se týká Sobotky či ČSSD, nutně tomu tak být nemusí.
  S Vaší větou o prezidentském či poloprezidentském systému, nemám problém. My tu ovšem máme stále systém parlamentní.
  Co se týká Mlejnka, vím, že ho hodně uznáváte, já mám k novinářúm obecně poněkud jiný postoj. Považuji je jen a jen za lidi. To především. Také je mám hodnotově seřazeny. Mlejnka za špičku nepovažuji, řídí se dle mého emocemi – předsudky – mylnými základními premisami, jak chcete.
  Zajímavý odkaz – http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/milan-chovanec-podrobnosti-o-tajne-schuzce-v-lanech, svědčící dle mého soudu o tom, že Hašek s Škromachem pozvali Chovance na schůzku za účelem manipulace, nejen jeho – ve směru „viny“ Sobotky za dosažený nízký počet hlasů ve směru jednání předsednictva a onoho hlasování. Stejně tak zajímavý je detail o tom, že Hašek zůstal se Zemanem po ukončení schůzky sám.
  A jiný zajímavý rozhovor – v sobotních lidovkách s Erazimem Kohákem, kde dotčený mluví o příteli Haškovi a o tom, že nejvíce by ČSSD pomohl, pokud by ze strany odešel. Znovu, jde o homogenitu oněch 50 mandátů v poslanecké sněmovně. Dle mého soudu ji může být dosaženo.
  Závěrem – nejsme zas až tak přesvědčen, že Zeman může až tolik nabourat stávající parlamentní systém. Přece jen to nezáleží jenom na něm.

 8. Občan napsal:

  Alexi,
  tohle – „Za druhé Haškův krok destabilizuje i situaci v ČR, která potřebuje stabilní vládu.“ – není pravda.
  Dění v ČSSD nedestabilizuje nic, protože šanci sestavit stabilní vládu nemá, po právě proběhnuvších předčasných volbách, nikdo. Voliči si nadělili šach-mat a jakákoli vláda vzešlá z výsledků voleb bude nestabilní, protože slepená z nesourodých prvků.
  Chybí totiž programové průniky. Postavit stabilní vládu na ojedinělých shodách nelze, neboť vláda by měla (chtělo by se mi napsat „musí“, ale to by nesmělo jít o ČR) řídit celý stát, myslet i do budoucnosti a ne se neustále dohadovat tam, kde dohoda není možná. Takového „vládnutí“ jsme si v posledních sedmi letech užili až přespříliš a jeho pokračování nic dobrého nepřinese.

  Když to vezmete popořádku, je výsledek dost tristní:
  – Babiš se zatím jeví jako neřízená střela a ukazuje se, že kromě absence programu ani netuší, jak funguje parlament, vláda a vládnutí.
  – Okamuru zajímá jen referendum a zákon o státní službě; a když se podíváte na jeho „práci“ v Senátu, tak zjistíte, že je na tom s vědomostmi o fungování parlamentu, vlády a vládnutí ještě o něco hůř než Babiš
  – ČSSD s KSČM za a) nemluví a za b) nemají dost mandátů
  – KDU-ČSL je pros…subjekt, který půjde za koryta s kýmkoli; navíc vedená sekerníkem, z něhož jde opravdu strach. Bělobrádek shodil masku sociáně citlivého demokrata doslova bleskurychle a jeho voliči se ještě budou dost divit.
  – Zbyly nám ODS a TOP09, které zavinily současný stav. Samy nemají dost mandátů, Babiš s nimi do holportu nechce, Okamura nechce o vládě ani slyšet za žádných okolností a ČSSD s KSČM jim smrdí.

  I kdyby nakrásně vznikla vláda ČSSD+ANO+KDU-ČSL, může ji prezident odmítnout a může nedostat důvěru parlamentu (což je asi nejpravděpodobnější varianta). Když hypoteticky důvěru dostane, bude to jen udržovací záležitost do dalších předčasných voleb. Klacky pod nohy jí budou házet nejen vlastní poslanci, ale především hodně silná opozice, která se může (a bude) účelově spojovat proti ní.
  Ať o tom uvažuji jak chci, to, co se volbami narodilo, není životaschopné. Neonatologové by se to pravděpodobně ani nepokusili udržovat na mašinách.

  • Rošádek napsal:

   Pokud by Zeman odmítnul jmenovat vládu, která by měla v paramentu většinu, bylo by to opět zralé na obžalobu z velezrady. Ostatně, už kvůli té schůzce se spiklenci v Lánech bych presidenta vyslechnul v senátu.

  • schlimbach napsal:

   Jediné řešení je prezidentský systém s plnou pravomocí i odpovědností, odvolatelností atd. Parlamentní systém, který je u nás, kdy výkonná moc je smíchána s mocí zákonodárnou je neskutečně stupidní. Prezidentský systém umožní sestavit vládu podle vůle prezidenta, který vzejde z přímých voleb, který ponese přímou odpovědnost za plnění předvolebních slibů i za program, pro který byl zvolen, stejně jako ponese plnou odpovědnost za ministry, které si do vlády vezme. parlament bude ryze zákonodárným sborem, který může prezident rozpustit za určitých situací – pánem bude nakonec vždycky lid, díky všeobecnému referendu navíc.

   • Anonymní napsal:

    Plnění předvolebních slibů většinou závisí na přijetí zákonů. To si ochutnává i Obama. Parlament nevytěsníte. Naštěstí.
    Teda pokud nechcete diktaturu.

    • schlimbach napsal:

     Nikde jsem nepsal o vytěsnění parlamentu. Prezident v prezidentském systému je volen také lidem. Prezident má moc výkonnou, parlament zákonodárnou.

   • Kchódl napsal:

    Přesně tak.
    Nakonec, ve všech zemích, kde systém funguje to mají právě tak. A ve všech, kde je to jako u nás se dostávají do stejných koaličních problémů a výsledkem jsou slabé vlády a skutečná moc se brzy přesune za jeviště do rukou loutkářů.
    To samé – prezidentský systém navrhuje v tom svém Úsvitu i Kohout. Má to hlavu a patu.

    Teď jen jak takovou věc uzákonit bez revoluce.

    • xpow napsal:

     A kde že ten prezidentský systém kromě Fancie v Evropě tak vzkvétá? Je Francie takovým příkladem stability?

   • Občan napsal:

    A četl jste to?
    1) Je to neufinancovatelné
    2) V podrobnostech si jednotlivé pasáže vzájemně odporují
    3) Povede to k ekonomické likvidací obcí a malých měst
    4) Není to program, ale sbírka tezí

    • čtenář napsal:

     ano četl,ať si každý o tom myslí co chce,je to ale ten „nějaký“ program a nikoliv jak se už týden mluví o tom,že ANO nemá „žádný“ program.

     1-4) Vám se líbil volební program jaké strany?

     • VáclavP napsal:

      To je jako ve fotbale, představte si, že by měl trenér národního mužstva být zvolen podle programu, co to řekne o tom jak bude úspešnej ? Stejně tak můžete mít v programu rozumnej druhej pilíř řešící realnej program, ale když to neumíte přizpůsobit době a prodat lidem, tak neuspějete. Program je v politice 20%.

     • čtenář napsal:

      VáclaveP,
      ale o to vůbec nejde,jde o to,že se tvrdí,že ANO program nemá,ale ona ho má,nadále se tvrdí,že s tou stranou nejsou možné programové průniky,což nechápu už vůbec,protože z programu který neexistuje nemohu vyčíst že neexistují ty programové průniky.
      Ty snad mohu vyčíst pouze z programu,což potvrzuje že program existuje a zároveň potvrzuje,že dotyční kteří tvrdí,že není program a nejsou průniky v tom mají asi trochu zmatek.
      Anebo v tom mám zmatek já,což je také možné.
      Jo,kdyby někdo tvrdil,ANO nemá program který by se mi líbil,tak bych to chápal,proto jsem se také zeptal,který je to ten program,který se líbí,jestli vůbec nějaký takový je.

  • xpow napsal:

   Nikdo jiný než ČSSD nemá aktuálně mandát a šanci k sestavení vlády. Nikdo jiný než její předseda k tumu nemá mandát. Ostatní jsou spekulace. Prezidentská vláda je protiústavní.

   • schlimbach napsal:

    Současná Rusnokova vláda není protiústavní.

   • hans napsal:

    V demokratické straně nemá předseda jiný mandát než ostatní členové vedení. Mandát k sestavování vlády dostala strana, jménem které rozhodují její kolektivní orgány – ÚVV, předsednictvo, grémium, které pověřují vedením jednání o vládě tým vyjednavačů. Předseda rozhoduje a jedná samostatně, bez ohledu na stranické orgány pouze v autoritativně řízených stranách typu NSDAP.

 9. Rošádek napsal:

  Mohu-li si také zaprognózovat, zdá se mi téměř vyloučeno, aby Zeman vydržel v úřadu celé 4 roky. Už kvůli těm vracejícím se atakům virózy…

 10. Občan napsal:

  Ještě k té „Krvavé Alžbětě“.
  Královna Alžběta byla jednak výrazně zrzavá – tedy „redhead“ a jednak to byla paní, která se fakt s ničím nemazala. Za její vlády protekly doslova potoky krve, protože kolem sebe likvidovala lidi napravo-nalevo; obzvlášť spadeno měla na katolíky. Historici se dodnes přou, zda byla krvavější královnou ona nebo Marie (která pro změnu nenáviděla protestanty).
  Katoličtí současníci jí říkali „Bloody good queen Bess“ (něco jako „Krvavá královnička Bětka“) a narážka na zrzavou palici to věru nebyla.

  • babaluba napsal:

   Holt to holky asi podědily po tatínkovi.

  • Kchódl napsal:

   Zjevně měla (kromě genů po tatínkovi) i rozum – financovala například mořeplavbu a objevitelské cesty, vlastně založila anglické loďstvo.
   A s těmi katolíky – věděla co dělá, protože právě katolíci byli největší překážka rozvoje jakékoliv země. Však také ne náhodou začala průmyslová revoluce v Británii. Po likvidaci katolíků.

   • Občan napsal:

    Pragmatická řeznice. A ani to nemyslím pejorativně, protože taková byla doba. Kdyby neřezala krky ona jiným, zašmikli by oni ji.
    Což se Thatcherové říci nedá – řeznice sice byla, ale svou politikou poslala Británii společensky i ekonomicky ke dnu. Zde tedy Zemanovo srovnání poněkud kulhá.

    • Kchódl napsal:

     Souhlas s Iron Lady. Co tam provedla, bylo dost husté.
     Ale když nastoupila, byla země v rozkladu, přestávaly fungovat veřejné služby, všude se stávkovalo, životní úroveň klesala velmi rychle. Souviselo to se socialismem, jak se Británie nevyrovnala s ropným šokem a přesunem třeba loďařství do Asie.
     Jenže pak začala Maggie dost škodit, takže ji museli zaříznout.
     Poslední akce – a to by si „pravice“ za vizitku nedala, byla ta slavná daň z hlavy. Fakt úžasně pravicové (ironie).

    • Kchódl napsal:

     Navíc té babizně vděčíme za tu šílenost s „lidmi způsobeným globálním oteplováním“.
     To mě vždy nejvíce bavilo na Klausovi, když proti tomu bojoval, že Maggie pokud vím vždy vynechal. Asi zapomněl nebo co 🙂

   • xpow napsal:

    Jo Kchoidle, tak kromě likvidace havloidů bude ještě potřeba likvidace katolíků. Máte težký život, tolik nepřátel….

  • Kchódl napsal:

   Nedá se než souhlasit. Už několik let tu v médiích probíhá zuřivá, až jakobínská permanentní revoluční kampaň, po volbě prezidenta to dostalo čistě hysterické rysy a zdá se mi to čím dál více méně snesitelné.
   Výzvy k uklidnění a normální diskusi jsou často zcela ignorovány a končí to polarizací a někdy i nadávkami.

  • Rošádek napsal:

   Pokrytci

 11. Petrpavel napsal:

  “ …Zvítězí-li Haškovi, je dle mého soudu ČSSD na cestě preferencí na úrovni ODS s ohrožením samotné existence strany a přenechání levice KSČM…“
  Problém ČSSD, tak jak ji znám, je v tom, že stejná situace nastane zvítězí-li Sobotkovci.
  Rozhodli o tom voliči (dle mého špatně).
  Nemají žádnou šanci jít nahoru. Když sestaví vládu budou okopáváni zleva zprava svými koaličníky a kritizováni opozicí a neprosadí nic ze svého programu, když půjdou do opozice budou okopáváni svými na koryta natěšenými spolustraníky a neprosadí nic ze svého programu…
  P.S. Ona snad u nás nefunguje putinovská cesta vládnutí? Ale ano, jenom ta gubernie není jedna, ale jsou jich tisíce a putinů taky.

  • Kchódl napsal:

   🙂
   Což je v zásadě dobrá zpráva. ODS(b) skončí a vznikne snad skutečná levice. Nekomunistická.

  • Kchódl napsal:

   Ale jak jsem napsal nahoře, na to si ještě počkáme. Myslím, že „zvítězí“ obě strany, sobotkovci i haškovci. Uzavřou totiž pragmaticky mír.

   • Rošádek napsal:

    Zapomeňte, žádný mír nebude. To těžce prohrajete.

   • kopřík napsal:

    To by bylo to nejhorší, co by soc.dem. mohla udělat – nějaký ukoptěný, pokrytecký kompromis. To je paráda – vyvolat válku a pak se najednou „státotvorně“ ohánět potřebou konstruktivní diskuze a smíření atd., abych si zachránil kůži. Samozřejmě nelze vyházet půlku partaje, ale aspoň ta hlavní trojka musí skončit.

 12. Čankajšek napsal:

  Škoda, že to co činí a chce činit, ČSSD nedělala v době, kdy byla v opozici a měla na to dostatek času. Zbavit se lidi, kteří jí vyloženě dělali ostudu. Já jim říkám Hulínští i když Hulínský ve straně nebyl jediný. Dále mělo vedení přiznat chyby, které v minulosti udělali a sdělit veřejnosti, jaké si z nich vezmou ponaučení. Na druhou stranu se měli srozumitelně a tvrdě bránit proti neoprávněným nařčením ze strany pravice a jejich příznivců. Snad to udělají na svém sjezdu. Určitě by měli sdělit veřejnosti a svým příznivcům svůj jednoznačný vztah ke KSČM. Doposud se jejich řeči rozcházejí s činy. ČSSD by měla začít plnit úlohu nejsilnější levicové strany – sjednocovat všechny, jejichž zájmy hájí.
  A pokud se týká Zemana. Myslím, že udělal největší chybu, že se zbavil Šloufa. Ten jediný platil na jeho „jájství“. Kancléř a další ze sekty apoštolů jsou jen přicmrndkové, kteří dělají jen to, aby se nejvyššímu zalíbili. Od té doby Zeman vrší jednu chybu na druhou.

  • pražák napsal:

   Zajímavý názor s tím Šloufem, ale tam to asi jinak řešit nešlo, po Šloufovi jeli novináři, byl snadný cíl a tak ho rádi upozadili, ovšem ti, co se dostali do popředí, to je bída a utrpení. Šlouf je historicky znemožnil.

  • xpow napsal:

   On ale chtěl vyhrát s bandičkou apoštolů volby, tam mu Šlouf překážel, tak ho zlikvidoval. Mj. likvidace Šloufa to byl ale příklad vnitrostranické demokracie ala zemanismus v praxi. Když to vidí Franta Márzek z očistce , přiloží mu to pod kotlem.

 13. Šims. napsal:

  k vaší polenice o sousloví – Alžběta krvavá, jistě neměl Zeman na mysli nějakou Báthoryovku, ale asi se spletl ve jméně a měl na mysli Marii Krvavou (předchůdkyni Alžběty I). Tato Tudorovna se „proslavila“ prolnásledováním protestantů a jejich krutou likvidací. Jinak byla zdatná co se týkalo ekonomiky státu – financování obchodu. S daněmi si pak poradila až její nástupkyně Alžběta I. (což mi připadá, že je v programu i socanů – progresivní zdanění, Alžběta zavedla tzv.chudinskou daň, kdy bohatým zvedla daně na podporu chudinských opatření – moc dobtře věděla co ohrožuje bohaté, jak mohou snadno zchudnout, když to bohatství přepálí. A z tohoto podezřívám i Babiše – potřebuje mít v zemi klid, protože jeho kapitál je navázaný na tuto zem). Myslím si, že se Zeman spetl, ale měl na mysli právě onu Marii Tudorovnu. Už proto, že Tejčrovka a Meklovka jsou také proslavené svými finančními opatřeními.

 14. jaa napsal:

  Nějak mi to rozum nebere… exkurze do dávné minulosti , souhlas s tím, že ?nejvyšší? hlava nějaké partaje se přitulí a zcela veřejně , o pomoc k opozici, k těm, co celou dobu intrikovali proti JEHO PARTAJI, – k pravdoláskovým a babišovo-\Bakalovým méédiím, dokonce je oslavovanou hvězdou ČT.. a i pro Vás je to normální…to snad máte srandu že se to tak sype nebo co,. Pak se divíte, JAK TO V REPUBLICE VYPADÁ… no servus…..

 15. český maloměšťák napsal:

  Jen pár poznámek.
  Kdosi tu straší nelegitimitou prezidentského systému , ale zcela opomíjí fakt, že běžně jsou zastupitelé tkzv.“ lidu“ ( tedy poslanci) současně i ministry, tedy suverén je knížetem. Kdy tato skutečnost vyvolává řadu komediálních situací – např. ministr v jednu chvíli pobírá plat knížete a v tutéž chvíli sedí v poslnecké lavici coby suverén a vyjadřuje důvěru knížeti a tím i sobě. To je v podstatě legální korumpování moci tkzv. “ lidu“.
  Toto se ale opomíjí a bere se to za zcela normální a funkční demokratickou dělbu moci …přičemž se straší jakýmsi záhadným putinovským systémem – což je nesmysl, zdejší konstelace není ruskou konstelací, ani co se týče tradice, ani co se týče aktuálních pravidel.
  Dále se často zmiňuje Babiš coby jasný vítěz voleb. To je také omyl. Tento “ vítěz “ voleb si uzavřel /pokud tedy nechce být plošně pojímán za lháře a podvodníka/ vrata do kvazipravicového dvora /TOP 09 a ODS/, zbývá mu tedy JEN ČSSD, role KSČM je opět jen tragická, dokonce není v hledáčku ani takového subjektu politické scény, který má v čele normalizačního komunistu a možná i spolupracovníka StB /kterému ale zdejší politická vědma klade na hlavu vavřín téměř sokratovské osobnosti – jistě , i o A. Lorenzovi se tvrdívá, že to byl a je muž velmi schopný, ostatně Babišovu finančnímu fondu má šéfovat člověk z Penty…:), KSČM je momentálně na odpis, Marková s etřeba může usmát k smrti a Dolejs uargumentovat, ale měli by urychleně přemýšlet co jsou vlastně zač – jetli pouhé pžíýivy /političtí rentiéři/, anebo politici.
  ČSSD má jedinečnou možnost převrátit role, stát se jakousi VV No. 2, – tedy do vlády vstoupit, ale tam vyfouknout Babišovi ten „populus“ , ten potenciál ,vyplývající z pouhé negace, přetavit do uskutečňování, respektive prosazování věcných řešení, respektive návrhů řešení tak, aby mu vyfoukli tu společenskou objednávku, ne však za cenu přijetí kompromisů stěžejního charakteru – jako např. VV, ale pouze takových, které na tom obrazu zanechají šmouhy téměř neviditelné.
  Coby nájemci premiérského úřadu / a dalších úřadů/ k tomu budou mít rozhodně slušné páky.
  Protože jde o hlasy do dalších voleb, jsem skeptický k tomu, že se nyní Babiš, Sobotka plus někdo jiný dají do rekonstrukce státu, spíše půjde o rekonstrukci , potažmo o konsolidaci těch jejich spolků.
  No a kvazipravicový dvůr také jistě přidá to své, Kalousek umí získávat spojence.

  Zajímavý je ten zdejší svinčík. Asi opět půjde převážně o to, kdo na koho nakydá víc špíny.
  Ostatně už Platon tvrdil přibližně to, že pokud se v demokracii nepovede vybrat ty nejlepší, tak vzniká spíše paskvil, fiasko zamýšleného.
  Už jste ale někdy našli v hnoji – mezi hnojnými žížalami …ty nejlepší hnojáky?
  Já ne. Všecky smrdí stejně.

 16. XY napsal:

  Alexi, nepochybně NA ČAS socani posílí v tom smyslu, že Zemanovo křídlo je (a jistě bude, to je prostě „politická nutnost“) na čas oslabeno a zatlačeno do pozadí, Hašek by mohl padnout i jako hejtman. Je otázkou, kde bude nebezpečnější – zda v parlamentu nebo na venkově, všude bude toužit a pracovat na revanši. Ale pozor, poražení si ponechávají parlamentní i senátní mandáty, čili mají stále docela silnou základnu k případným revanším. Nebezpečná je zejména poslanecká padesátka; proto se Sobotka bude snažit zbavit Tejce za každou cenu a nahradit ho loyálním člověkem.
  Sobotkovi předpokládané vítězství do jisté míry rozváže ruce – nebude se muset neustále ohlížet po nutných kompromisech se zemanovci uvnitř strany; bude na něm, jak bude s to této dočasné výhody využít. Nicméně při prvních potížích se tohle křídlo „cynicky pragmatického politického provozu“, jak kdosi výstižně pojmenoval činnost téhle prezidentské páté kolony u socanů, tedy tohle křídlo se zase zaktivizuje k pilné destrukční práci. Bezobsažný machiavelismus téhle skupiny, na niž jsou nepochybně navázány pro outsidery neviditelné finanční zájmy, si z podstaty věci nemůže dát pokoj.
  Z toho plyne, že Sobotka musí být stůj co stůj úspěšný, aby si upevnil pozice do mimořádného sjezdu. A tenhle úspěch rozhodně není jistý, o pozici socanů v koalici ani nemluvě.
  OOsobně jen hledím s úžasem na skvělé výsledky našeho geniálního levicového prezidenta za ten půlrok, co sedí na Hradě: Zatratil jediného schopného spojence Šloufa, ztratil SPOZ co základnu svých prootisobotkovských operacích ve vládě, odkryl výzznamnou část své páté kolony mezi socany a v příští koalici nemá tč. jediného spojence. Ne, že by mi to vadilo, ale geniálního politika si přece jen představuji trochu jinak.
  Pěkný den vespolek.

  • XY napsal:

   PS – omlouvám se za blbé překlepy, ale systém blogu mi nějak znemožňuje vidět, co vlastně píšu, vše je skryté pod rámečkem, kam lze nahlédnou jen přes Ctr – End, takže víceméně delší text ťukám jen po paměti.

 17. okolojdouci napsal:

  Je duel Sobotka – Hašek jen otázkou personální a morální, pro někoho, řekněme, otázkou vkusu? Nebo to má i nějaký dopad na to, co bude ČSSD v politice prakticky prosazovat a – bude-li – ve vládě realizovat?
  Sobotka je někdy označován přes linii Pokorný, Bakala za přirozeného spojence Kalouska, a jindy zase za toho, kdo by byl ochoten vládnout s podporou komunistů. Na mě Sobotka (třeba se Špidlou či Dienstbierem) působí přes veškeré možné výhrady jako autentický levicový politik. Pokud bude schopen korigovat alespoň největší rádobypravicové výstřelky typu fakticky degresivního zdanění příjmu FO, pomůže „zlidštit“ některé sazby DPH, podpoří zákon o státní službě, registru smluv, atp. a eliminuje extrémní případy „jánabráchysmu“ v podnicích se státní účastí, tak budu spokojen. Možná jsem naivní, protože ČSSD se svým stranickým financováním zase tak moc od ODS neliší, ale něčemu člověk věřit musí, že?
  O Haškově politickém směřování, zvláště vzhledem k jeho praktickému působení na Kraji, nejsem schopen říci víc, než to, že chce být u moci a mít se dobře, vybral si kdysi oranžovou barvu a doposud mu to celkem šlo. Křivdím mu?
  Zeman je pro mne moc velký sólista, politicky bych ho zařadil jako čistokrevného zemanistu. Kdyby chtěl pro tuto republiku opravdu něco udělat, tak by nestrávil deset let svého života sepisováním „Jeho malého boje“, popř. tříštěním levicového elektorátu, atp. Prostě mu tu jeho levicovou figuru moc nevěřím, stejně nakonec skončí s Klausem někde na dače na Krymu a budou svorně vzpomínat, jak spolu kdysi ideově „bojovali“. Kdo ví, kde bychom dnes byli, kdyby jim onehdy vyšly ty změny volebního zákona. To by se tak krásně mobilisovalo a alternovalo…

  • jaa napsal:

   Co je ale zvláštní, že podle jakési tabulky získal Hašek podstatně víc preferenčních hlasů než Sobotka a to navzdory Sobotkovic vystupování v roli jediného lídra, jak se všude prezentoval…že celá , jako by opravdu to Sobotkovo ČSSD jsme JÁÁ.. PLATILO. PAK ALE OPRAVDU ZKLAMAL

   • Michal napsal:

    25 531 (Hašek) vs. 22 175 (Sobotka)
    Pod výrazem „podstatně víc“ bych si tedy představoval podstatně víc, než je nějakých 15 procent.

    • Šims. napsal:

     byo by dobré se také podívat na počty ve sledovaných regionech a pak bude ta diference o něco jasnější. Když mne budou volit v Praze, kde je milion a když mne budou volit v Karlových Varech.

     • hans napsal:

      Oba kandidovali v Jm kraji, Sobotka z 1. místa, Hašek hned za ním na 2. místě kandodátky.

    • jaa napsal:

     No ale 15% za těch podmínek je docela dost….co by za to dalal Odeska kdyby je měla

   • XY napsal:

    Sobotkovi vystupování jako jediného lídra…
    Milé jaa, je-li kdo partají nominován do pozice lídra, musí v této pozici obrazit pokud možno kdejaký region, představit voličům lokální kandidáty a přesvědčovat je, aby jim dali svůj hlas.
    Sobotka byl jmenován lídrem volební kampaně ČSSD – na rozdíl od jiných partají nikoli aklamací, ale tajnou volbou. Byla to poměrně ostuda, kterou spískali haškovci a podařilo se jim tak překrýt zájem o desetibodový volební program senzací, že Sobotka získal jen 57 % hlasů.
    Když Sobotka zahajoval kamapaň ve svém volebním kraji, jeho věrný přítel Hašek měl zrovna na návštěvě, jaká náhoda, pana prezidenta – a na Sobotku se hezky vykašlal, protože mu bylo příjemnější poslouchat lichotky hlavy státu.
    Líádr je proto lídrem, že jeho ksicht je po celé republice a v jeho blízkosti se umisťují lokální matadoři.
    Ostatně pan Babiš taky visel všude, kam oko dohlédlo, to s paní Jourouvou (na Vysočině) tu s panem Stropnickým (na Jižní Moravě) , onde s panem Zlatuškou (v Praze)
    Proto je obzvlášť vypoečené, když se pokusíte lídra podříznout ještě před zahájením kampaně a pak vykřikujete, co tady ráčíte psát i vy…

   • pražák napsal:

    Ono mnoho lidí nekroužkuje toho prvního, protože to postrádá logiku, jako že by chtěli, aby byl ještě lepší než první?

   • schlimbach napsal:

    V Jihomoravském kraji získala ČSSD cca 132 000 hlasů. To znamená, že 132 000 – 25 531 (preferenční hlasy Haška) = 106 469 hlasů pro Sobotku, který kandidoval na 1. místě kandidátky k tomu ho ještě 22 175 voličů potvrdilo preferenčně 🙂

 18. Mathias napsal:

  Když už jsme u toho tématu putinovské vlády nebo obecně toho, jak si Češi dokáží/nedokáží vybrat vládu. Nedávno jsem tu na koce v jedné diskusi napsal názor, že Češi za těch víc jak 90 let předvedli, že si prostě vládnout nedokáží. A nemají-li ke svému velkému štěstí ve svém čele nějakou osvícenou osobnost, pak to jde s jejich státem od desíti k pěti. Přesně jako dnes a jako v dobách minulých. První republika takovou osobnost měla – TGM. Bylo to její jediné štěstí, jinak bychom na ni dnes vzpomínali jako na éru politického a společenského marasmu. Dnes tu nikdo takový není. Ovšem to, co přežilo, je jakási národní mentalita zoufalého hledání osvíceného vůdce, který na svá bedra vezme všechny problémy a za svým pláštěm skryje všechny sviňárny, jak to svého času udělal právě Masaryk. Asi je fakt pravdou, že státy existují na idejích, ze kterých vznikly. Mimochodem v tomto smyslu doporučuji shlédnout první díl Českého století. Byť celkově je to podle mě naprosto nepovedený díl, jedna věc se mi tam líbila. Rozhovor Masaryka s Lloydem Georgem. Zejména, jak britský premiér říká Masarykovi: „Ve vlastním zájmu nikomu u vás neříkejte, jak moc jste jiný, než ostatní Češi.“

  • okolojdouci napsal:

   Byl jsem zvědav, co tam s Kosatíkem dají. Z rozhovorů TGM s Thunem a Lloydem Georgem by člověk řekl, že RČS byla taková individuální a nábožensky podbarvená akce TGM, která po jeho skonu zcela podle očekávání rychle skončí. Moc lichotivě to tedy pro naši státnost nevyznělo.

   • Michal napsal:

    Každý z nich hájil jiný zájem, Thun hjil zájmy habsburského panovnického domu, Lloyd George pochopitelně zájmy Jeho veličenstva a Masaryk ze všech sil propagoval budoucí Československo. Byli to zkušení politici a principy politické práce a propagandy pochopitelně znali. Nedělejmě si iluze, že jinde to probíhalo lépe, spíš naopak.
    A jestli byla RČS individuální akci TGM? No, řekněme, že na počátku války viděl TGM dál, než mnozí jiní. A byla velká škoda, že nebyl aspoň o 15 let mladší.

    • okolojdouci napsal:

     O to právě v těch rozhovorech jde. Viděl Masaryk během I. světové války dostatečně daleko, řekněme alespoň do roku 1938?

     • Michal napsal:

      Tak daleko tehdy neviděl, troufám si tvrdit, snad nikdo. Kdo tehdy mohl tušit, že se kdosi v zákopech na západní frontě špatně trefil a ten chlápek s knírkem to přežije?

   • Mathias napsal:

    Ano, možná měl ten díl takto vyznít. Asi proto tam nebyly legie, Wilson atd. To by ale bylo na delší diskusi a s výše uvedeným tématem už to prakticky nesouvisí.

  • český maloměšťák napsal:

   Llioyd Gerorge ?
   Nemáte tam někoho jiného – kdo hodnotí Čechy o něco méně povýšenecky a jehož hodnocení lze považovat za víc než žvást ?

   http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Lloyd_George

   nebo např. :

   Click to access 978-1-4438-2657-0-sample.pdf

   / a zmínka o kontraverzi s Keynesem, zkuste posoudit v kontextu dialektiky plán Morgenthaův a Marshallův – po WW2/

   Ten film je ale ve svém celku dost velká hloupost na to, aby to zajímalo dnes mnoho těch, co touží po “ originálních“ vhledech , zejména flagelanti si přijdou na své.
   Dnes očekávám „vysvětlení“ tvrzení (přesvědčení atd.) o zlomeném zbabělci Benešovi a zneuznaném „Žižkovi“ Moravcovi.

   Trocha souvislostí, přátelé a soudruzi, tak nějak podle toho Mistra Suna, který napsal:
   „Nemůžeme uzavírat spojenecké závazky dokud neznáme záměry ostatních vévodů“
   Můžeme tedy uzavírat vůbec nějaké spojenecké závazky ?
   Ano, pouze ale tak, abychom z nich vždy vytěžili nejvíce možného, bohužel Masaryk byl až moc velký idealista, to je ale typicky české – není na tom nic špatného, jen nerealistické je to, realita nebývá krásná ale spíše hnusná, i z Krista si kdysi udělali bič, meč, v jeho jméně páchali genocidy, bratrovraždy, zlodějny…je lepčí být idealistou a zůstat krásným – anebo realistou a stát se špinavým ? Jen podotknu, že mrtvých se už nikdo nikdy není schopen zeptat, zda jim to stálo za to, on jenom usuzuje, tvrdí, přesvědčuje, domnívá se atd.

  • xpow napsal:

   No oni to češi nemají lehké nezapomínejte , že si v moderních dějinách vládnou od roku 1992, 20 let první republiky to bylo Československo. uplně jiný mnohonárodnostní stát. Historie bývá krutá a malým národům moc nepřeje.

   • český maloměšťák napsal:

    A to ješte navíc mnohdy ani nejsou Čechy , ale Moraváky či Slezany.

    Malým národům historie přeje, ale musí mít narvané svoje sejfy penězi velkých národů.

 19. Petrpavel napsal:

  Není nad třicetisedminásobného profesora Klause. Nebo takový doktor práv Mareček Bendů.To jsou státníci 😦 .
  Mimochodem : dnes v partii Štech popřel že by kandidoval na předsedu a tím na premiéra, ale jen když je možno si do něho kopnout ve stylu jedna paní povídala :
  http://www.vasevec.cz/blogy/vice-zamecniku-instalateru-do-vedoucich-funkci.

  • VáclavP napsal:

   Zato plzeňský lídr Chovanec, který stoupá nezadržitelně v levicové hierarchii tím, že střídavě podraží dva nejvyšší ve straně je vzorem našich dětí !!!

   • Petrpavel napsal:

    Chovanec už není ve Spartě, ale v plzeňské Viktorce? To bude mít vlk radost.
    A Vrba podraží? Nevadí, Jágr si ho kúpí do Kladna, šak na to tam ti praví pravičáci majú.
    Myslel jste to takhle? Jinak nerozumím.

 20. Ich bin ein Berliner napsal:

  Vypadá to, že honicí psi a vlci slaví úspěch:

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zeman-zkolaboval-tvrdi-zdroje-z-hradu_287687.html#.UnaKDnCU1hE

  Je zřejmé, že ho uštvou, jako před tím uštvali Paroubka, Ratha, Baborovou. Proti tak zkušené a krev cítící smečce nemá šanci.

  Tak intenzivní, doslova totalitní hon každou hodinu, každou minutu a z tolika směrů najednou nemůže NIKDO ustát, byť by byl sebeodolnější. Tak silné osobní útoky a útoky na rodinu dostanou každého.

  Brzy vypuknou velké oslavy a dočkáme se i pokrytecky zkroušených tváří. Dočkáme se poučování, jak si za to může (mohli) jen a jen sami. A pak pánbůh s námi.

  Cítím ve vzduchu padesátá léta.Cítím štvanici.

  • Kchódl napsal:

   Hm. To se dalo čekat.
   Jak jsem psal už několikrát, jsem moc zvědavý, co budou dělat všichni ti, který tak vadil.
   Snad se vzpamatuje.

  • Petrpavel napsal:

   Ta tři jména plus Zeman – co mají společného? Skutečně levicoví, protikorupční a nezkorumpovatelní politici. Důvod k uštvání v ČR jako hrom.
   P.S. A nepište mi, že Rath byl v ODS, a že ho stíhají (a nejsou schopni dostíhat ani za pomoci justiční mafie) pro korupci. Vím to.

  • Anonymní napsal:

   Zkolabování se mně nezdá pravděpodobné, proč by to tajili. Spíš je to cílené oslabování pozice prezidenta vymyšlenými špinavostmi. Před několika dny vyšel článek u Hájka, ten předpovídá mediální a politické peklo i nepokoje v ulicích. Sleduji to, zatím mu to vychází. http://www.protiproud.cz/svet/politika/komentare/630-milos-zeman-vstoupil-razantne-do-hry-bitva-o-moc-mezi-havlisty-a-standardni-levici-v-cssd-vsak-skryva-mnohem-hlubsi-stret-vymluvny-darek-k-petadevadesatinam-nasi-zeme.htm

   • Petrpavel napsal:

    No, to nebyl kyblík, to byl kýbl na všechny strany…Jak jinak u Hájka.

   • Rošádek napsal:

    Dobrá aliance: Zeman+Hájek (+ Bartoš např. vzácný to host na Hradě) … prodíráme se žumpou a sračka ode dna se vynořuje na povrch.

  • kopřík napsal:

   Ještě že ta 50. léta máme. Aby se k nim každý šíbr, kterému hrozí oprávněný postih, mohl absurdně přirovnávat.

  • vlkp napsal:

   A nejsou to náhodou sedativa? Pane z Roubaix?

  • Robert_H napsal:

   ale to už je přece cíttit dlouhá léta. Ta neustálá, intenzivní štvanice, ta snaha o diskreditaci, ta permanentní nenávist, zejména ze župny LN a MFD (řadu dalších si snadno dosadíte sám) – zaměřená hlavně proti..? Nene, kdepak proti komunistům! Ti jsou jen prostředek. Křišťálově jasným cílem celé téhle nekončící kampaně je především ČSSD. A že už prý média nemají sílu tolik ovlivnit veřejné mínění – četl jsem tu před časem. Nu, tomu se mohu jen smát – viz pan Kobliha a strmě stoupající obliba ANO po jeho pár vystoupeních v TV.
   Můj názor je ten, že v téhle mediálně pokřivené společnosti prostě ČSSD výrazně volby vyhrát nemůže, byť by byla stranou světců. Což tedy samozřejmě není…

   • Ich bin ein Berliner napsal:

    Přesně tak. Nicméně případy, které jsem vyjmenoval, jsou přece jen ještě dost jiné. Ty jsou zaměřeny na likvidaci člověka, jeho pracovního uplatnění, na likvidaci jeho místa ve společnosti, jeho profesního uplatnění, rodiny a vztahů.

    To už je jiná liga. To už má k těm padesátým létům hodně blízko. Poslední fáze je pak přesvědčování veřejnosti, že si to zavinil sám. To aby se v někom náhodou nemohlo hnout svědomí.

    Nikoliv pokořit, ale přímo zadupat do země a hrob navrch pokálet. To je jejich cíl.

 21. jihočech napsal:

  Rozhodně putinismus nebo i ficoismus by byl, alespoň na období,než se nám dostane demokracie do krve, rozhodně prospěšnější – tedy pro demokratickou většinou než divoká demokracie ala kalouskovismus, klausismus, topoláneksismus a pod. Takže vo co gou?

 22. Vojnov napsal:

  To, co každý národ potřebuje, je osvícený diktátor. Jenže kde ho sehnat?

  • český maloměšťák napsal:

   To je snadné.
   Mnohem složitějším ale je, jak ho odinstalovat – pokud by se časem ukázalo, že to jeho osvícení je vadné.

   • tresen napsal:

    To je fakt. Deinstalace se obvykle provádí dobře mířenou střelou anebo náloží. Jenže první, co si takový osvícený diktátor pořídí, je pořádný pancéřovaný vůz Pak už to s tou osvíceností nemusí přehánět.

   • Sal napsal:

    Osvícený diktátor. Ne ozářený 🙂

  • xpow napsal:

   Já ho nepotřebuju, nechci.

  • zdenekb napsal:

   Navrhuji reality show ‚Česko hledá diktátora‘. Vítěze vybereme pomocí sms hlasů. Kdo vyhraje, bude osvícen.

 23. Hladis napsal:

  Když si projedu diskusi, tak nejak nevim zda jsem tady spravne a nespletl jsem si web. Uz se tu zacal lit ocet nebo ještě ne ? 🙂

  • Sal napsal:

   Podle nejnovějších výzkumů Společnosti Pro Likvidaci UFO ocet nestačí. Je prý užitečnější lít olovo 🙂

 24. hans napsal:

  No to je zase keců…
  1… Zmanipuloval vedení vlastní partaje

  Helemese, takže když uvedu argumenty pro svůj názor, oponent dostane příležitost je vyvrátit, ostatní se k výměně názorů přidají, několik hodin se diskutuje, tak to je jako manipulace? Ne, to je svobodná demokratická diskuze. Podmínka fungování každé partaje (kromě těch založených na führerprincipu pravdu má náčelník, ostatní drží hubu). Je důkazem neobhajitelnosti Sobotkových kroků v září-říjnu, že v diskuzi dotlačil váhající členy předsednictva k hlasování proti němu.

  2..v rozporu s jakoukoli normalitou vnitrostranické demokracie,

  Je mi líto, ale to je nehorázná blbost. Diskuze není a nemůže být v rozporu s demokracií.

  3…na hraně či za hranou stanov ČSSD

  To už by se dalo kvalifikovat jako přímá lež. A. Diskuzi o výsledku voleb stranické stanovy nezakazují, B. vyzývat může předsednictvo kohokoliv k čemukoliv (klidně i Slunce aby přestalo svítit), ani to stanovy nezakazují a konečně C. samozřejmě může předsednictvo rušit nebo měnit jakékoliv usnesení grémia, i to o vyjednavačích. Autor blábolí nesmysly. Možná to ovšem není autorova vina, možná je jen v této věci zpitomělý nehorázným a obludným lhaním Sobotky a jeho kliky, lhaním podporovaným a rozvíjeným momentálními Sobotkovými spojenci v médiích, nenávidicích ČSSD a toužících po jejím zničení. k dosažení tohoto cíle jsou ochotni spojit i se Sobotkou, proč se ale Sobotka spojuje s nimi…. koryto… sice v oslabené straně, ale nikdo ho nebude odstrkovat…

  .4.. A navíc při tom, že sám Sobotka dal svou funkci k dispozici na nejbližším sjezdu strany, tuším-li dobře někdy na jaře.

  Je nesmysl psát v minulém čase o něčem, co se možná stane za půl roku. (A pro co Sobotka nic neudělal.)

  5…Za prvé Hašek a s ním i celé předsednictvo učinilo bezprecedentní krok neb takový krok potřebuje potvrzení ÚVV uvnitř strany,

  Opakovaná nepravda je stále nepravdou. Viz bod 3.

  6. a destabilizovalo vedení strany v době, kdy má jednat o složení a programu vlády.

  Další vědomá nepravda. Co se doopravdy stalo: předsednictvo vyzvalo Sobotku k rezignaci, on odmítl, tím byla záležitost vyřízena. Vedení strany zůstalo nezměněné a stabilní a mohlo se věnovat jednání o složení a programu vlády, přičemž s ostatními stranami by komunikoval vyvážený čtyřčlenný tým vyjednavačů – dva poslanci + dva hejtmani, dva přátelé Sobotky + dva přátelé Haška. Grémium (a čas od času i předsednictvo) by vyjednavače úkolovalo, časem by se možná složení týmu vyjednavačů změnilo, když by Sobotka o tuto funkci moc stál a vzpomínka na jeho „práci“ v kampani vybledla. Ale Sobotka to zmařil a destabilizoval stranu a její vedení, když s pomocí pravicových médií a pražské vajíčkové klaky zorganizoval puč. Puč proti vedení strany, puč jehož cílem je brutální čistka vedení ČSSD a přeměna předsednictva a ÚVV ve sbor kývalů, zastrašených mediální kampaní.

  Ještě poznámka k ČSSD: v ČSSD jsou kromě funkcionářských klik ještě členové. A velice málo analýz bere jejich existenci v úvahu. Když například v debatě o (ne)podpoře vlády Němcové/resp. Rusnoka se Sobotka (charakteristicky podpořen přítelem pravice Dienstbierem, který ani v Praze ani na jaře voliče nijak neoslnil, s průměrným výsledkem a Špidlou, apoštolem bruselského antisociálního liberalismu) postavil na stranu ODS A TOPky pro Němcovou a proti Rusnokovi, kdežto Hašek na stranu členstva ČSSD proti Němcové a za Rusnoka (a Zemana), tak 99% komentátorů zcela ignorovalo postoj řadových členů ČSSD (a levých voličů) a ani je nenapadlo, že v tomto případě socdem funkcionáři jednoduše následovali řev socdem lidu (na kterém jsou koneckonců při vntrostranických volbách závislí), nikoliv údajné ševelení z Hradu.

  No a závěrem, až Sobotka vyčistí stranu od sociálních demokratů a začne budovat tu „moderní socdem“, tak lze očekávat, že se dobere stejných výsledků jako jeho přítel a momentálně jeden z nejbližších politických spojenců Špidla. Ten po dvou letech své vlády dosáhl impozantních 8,78 % (červen 2004 volby do europarlamentu). Sobotka zjevně touží tuto zkušenost zopakovat, V Deníku Referendum se na „moderní socdem“ a reprízu Špidlovského vládnutí s pravicí vyloženě těší, mají to za svůj ideál.

 25. hans napsal:

  Poznámka o neslavných volebních výsledcích Dienstbiera míří na ty (psovité šelmy) co je jim líno se podívat na celostátní a pražské výsledky před Dienstbierem a za něj.

 26. jaa napsal:

  vlku, vlku…. copak tím zamýšlíte???

Komentáře nejsou povoleny.