Jak skončí socanská domácí zabijačka? Jako špatná fraška.


Tenhle  článek  je okamžitý nápad. Nijak neplánovaný.  Je  vlastně  odezvou na  diskusi  pod Alexovým nedělním  článkem  o tom, zda nás  čeká  putinovská  cesta  vlády. Kde jako  vedlejší  téma bylo diskutováno,  jak  asi  dopadne  probíhající  válka v  sociální demokracii.

Nejsem optimista.  Výsledek  už je, podle  mne  nyní  dán.  A popravdě řečeno, vidím jej  jako  maximálně  špatný. Trvale  poškozující  socialisty.

Tři  , řekl  bych  – nejtrapnější  pučisté – Hašek,Škromach a Tejc udělali  to, co  radí  každá příručka  Jak  postupovat  po  těžkém osobním průvalu, pokud  selže  metoda  zatloukej – zatloukej- zatloukej.  Ta  „zlatá  rada“  zní  -získej  čas!  A  oni  ji používají dokonale. Po  té , co  se stala  jejich  pozice , ohledně  schůzky   – neudržitelnou, vystoupili v televizi  jako by  se nechumelilo,  omluvili se, že jako  tedy  no , no lhali, že  lhát se nemá, že  chtějí dál pracovat pro blaho své strany a že  si berou  čas na  rozmyšlenou, jaké že  z  celé věci vyvodí  důsledky. A  vše oznámí  po  jednání  ÚVV  10.112013. Konec a  zazvonil zvonec.

Normální  člověk v jejich  situaci  by  nyní  chodil kanály, styděl se až  do konce života a bál by  se potkat  známé  nebo  vůbec kohokoli, kdo  by ho poznal. Nemluvě  o tom, že  by  složil veškeré  funkce a  vystoupil  ze  strany. Bylo by mu  totiž  jasné,  jaké že nevratné  škody  té partaji, které  prý,  řečeno  Haškovými, volně parafrázovanými  slovy  tak věrně  a  usilovně  sloužil a  která mu tak má ležet na  srdci, způsobil a  bud e dál působit, jestliže  v ní  zůstane!

Mám psát, že  politik NENÍ  ani normální ani  slušný  člověk?  Nebudu. Je  to  zbytečné.  Přesvědčujeme  se o tom denně. Jen by  mne zajímalo, jestli  se  ti, co  jsou v politice, se s  tou hroší kůží  a  teflonovým svědomím rodí  nebo  zdali  se to fasuje  se  stranickou legitimací a  a  začne  to narůstat  s prvním zaplacením členských příspěvků!   Nebo zda pro působení  ve  vrcholové politice / ale  ono  to  na  té komunální  úrovni  zas  až tak jiné nebude – omlouvám se všem  slušným  lidem na  radnicích a zastupitelstvech  všech typů  – určitě  jistě  existují/ je  zásadním  a  nanejvýš  nutným předpokladem  – komplex  charakterových  vad, počínajících, zbytnělým egem, přes  velkou  afinitu  k prospěchářství, nulovou sebereflexi až  k  k tomu, že  dané  slovo  nic  neznamená a že jej  lze  kdykoli porušit.

Já  vím  – máme  takové politiky, jaké  jsme  si zvolili.  A také  – politici jsou jen  vzorkem  a koncentrovaným  obrazem  společnosti. Když přijmu  tyto premisu, pak  tenhle národ  nemá  žádnou budoucnost. Ale  nemohu nic  uvést na  podporu  toho,  že  čeští politici  jsou  zkrátka  patologickou  sedlinou, která s normální populací  nemá nic  společného, ale nějakým  nevysvětlitelným mechanismem  vždycky  znovu  ovládne  politické prostředí..  Absolutně nic  – snad  s výjimkou postoje  senátora  Dienstbiera  ml.  po posledních pražských komunálních  volbách.

Kdy  dodržel do puntíku vše, co  říkal  tehdy jako designovaný  volební lídr – s darebáky  ze zákulisí pražské politiky  – nikdy! Jak to s ním  v  Praze  dopadlo, si  jistě  všichni pamatujeme.

Celá  věc  se opakovala , byť  v trošku jiném odstínu  při volbách prezidentských. Kdy zkrátka  soc dem, jako  nejsilnější politická  strana  naprosto nebyla  schopna  vybrat/získat  silného a relevantního  kandidáta, který by  měl  šanci   nastoupit  na Hrad. Mladý  Dienstbier, ačkoli  dostal tvrdou lekci z praktické politiky,  ji nevzal  na vědomí a  nastavil  záda podruhé.  Jako  prezidentský  uchazeč  bez  šance.A  dle mého soudu  – uspěl. V mezích reálných možností, které  měl  – uspěl.

Bylo mu  to málo platné.  Na  posledním sjezdu i po něm, byl veřejně  vláčen bahnem  – vzpomínáte  na  Škromacha, který  hřímal, že  čtvrté místo  je blamáž , takže  ho  ti,  co  vyvolali neb   s ním velmi sympatizovali, lánský puč  veřejně zařízli!  A do veřejnosti hustili  řeči o tom, že  Dienstbier  neunesl prohru? Viz třeba  Máňa , co  musela být ministryní ve  vládě  SPOZ…        Napsal jsem   tehdy  v komentáři  o socanském sjezdu,  že  ono znectění  Jiřího Dienstbiera  ml.  bude  stát  sociální demokracii  hlasy  ve  volbách.  Odhadl jsem  to na  nějaká  4%. Prostě  tenhle  tlak  dnešních pučistů, aby  se  zalíbili  Velkému Milošovi  soc  dem  stál  řadu  mandátů. Dejme  tomu  8-10.Možná  víc. Kdo  ví kolik  potencionálních  voličů  si  oranže  si  řeklo  – když  tam  je  ostarkizován jediný  člověk, který prokázal  charakter, proč  bych je  měl  volit?  Takže  vzal  do  ruky  radši  kandidátku s Babišem.! Protože  to  byla  protestní  volba.  A  částečně  to potvrzují  i  povolební průzkumy, které tvrdily , že  Babišův  volební elektorát  byl  z  nějakých  15-17%  složen  z bývalých  voličů sociální demokracie!

Ta  čísla  kolem Dienstbiera jsou  v téměř  dokonalé  korelaci.  Parta  lhářů  Haška  a Škromacha, která  sama  nebyla  ochotna  jít  do prezidentek  za stranu,  následně  házela  blátem po svém  kandidátovi.  Tím  pádem připravila  svou  partaj  o hlasy části  těch, co ho  volili, v parlamentních volbách, aby následně, na základě  tzv. volebního  neúspěchu  / kterým  výsledek  z posledního  říjnového víkend  skutečně  je/,  odrovnali  předsedu vlastní strany!

Tihle opravdu nemá chybu!  A oni se  omluví,  a  za  souhlasného mručení  nekritických Zemanových  fandů  prý vyčkají  do jednání ÚVV!

Zkuste  si představit  stejnou  situaci v  rodině  nebo  ve  firmě.  Kdy  člen  rodiny  nebo někdo z okruhu nejvýznamnějších  zaměstnanců  je  usvědčen z těžkého lhaní,  fatálně podkopávajícího  postavení  a pověst  rodiny/firmy! Jak by  to  dopadlo  v  zaměstnání, je jasné.  Škůdce by byl okamžitě  vyhozen. Ať by zastával jakýkoli post. A byl by  ještě  velmi rád, kdyby nešel před  soud. V rodině?  Ve většině případů okamžitá separace  všech ostatních  příslušníků  klanu od  černé ovce. A  v politické straně?

Tak  to mělo  být  i  v  Liďáku!  Leč  nejspíš  to nebylo  možné  ani teoreticky.

Nevím jak ten stav  označit, snad  – no vždyť se zas  až tak moc nestalo a on je náš!  Viz Zimola, viz  Chovanec a  výsledky  jednání  KV  ČSSD  v  Budějovicích a Plzní.  Kdy  bylo konstatováno, že  jako  , noo, noo,noo  fuj,  ale ..  vždyť on  je  náš a kdo by  potom v  Práglu  hájil naše zájmy? Takže  Zimola  sice odejde z  ÚVV a předsednictva  strany,  ale  zůstává hejtmanem a šéfem jihočeských  socdemáků.A  Milan Chovanec?  Tak  ten  zůstává ve  všech  funkcích.

Uznávám , že je zásadní  rozdíl mezi  naším hejtmanem  Chovancem, na  kterého  jsem slyšel  vždycky  jen  dobré  nebo maximálně  neutrální  hodnocení a  ostatními pučisty. Bez  jeho , řekněme  docela  brzkého přiznání,  by  to lháři  byli asi ustáli.     A také odstupuje  z pozice hejtmana,  jak  slíbil  před  volbami.  Nicméně,  na  vestě má  flek, který mu  bude velmi  tvrdě připomínán, kdykoli se  to bude jeho protivníkům  hodit. Který nejde vyprat.

A Zimola? Ten byl druhý , kdo to položil a  výrazně  si  dával pozor, aby,pokud možno,  nelhal do kamer  a mikrofonů. Nicméně  -lhal.  A výsledek  jednání  jeho krajské organizace?  Prý má  rezignovat  na  předsednictvo a  také na  členství v  ÚVV.  Ale  dál zůstat  hejtmanem a  šéfem soc  dem v jižních  Čechách. Prostě  – vždyť on je  vlastně  náš …….A  poslancem  SAMOZŘEJMĚ zůstane.

Jsem ochoten se vsadit, že  stejný model  bude použit i  u Haška, Tejce a  Škromacha.  Tedy, že  maximum toho, co se jim  teď  stane, bude nanejvýš  jejich  vynucený  odchod,z předsednictva  strany, možná  i z  ÚVV a že mohou zapomenout  na  ministerská  křesla.  Tím to skončí.  Nikdo ani nešpitne, že by  měli  složit  mandáty jak  v komorách parlamentu, tak  v  krajských zastupitelstvech a  jít se, jako jejich  voliči  – živit  vlastní  prací. Pro takového  doktora  ze  Sládkovičova – Haška, by  to byla  naprosto nová a velmi potřebná   životní zkušenost!  A  pro  exsoudruha  exodboráře  Škromacha  už  vlastně  také.Ten také  už  20 let netuší, co  to  je  poctivá práce.  Oběma  by  to  maximálně prospělo.  Tejc  by  to měl snadné  – vrátil by se do  své advokátní  kanceláře. Pravda, asi by  mohl mít  starosti s částí  své klientely,  která může  mít  dost  zásadní  problém s  tím, že  nedokáže  náležitě  konspirovat a lhát, což  řad a těch, co  si najímají  advokáty, od  něj a právem očekávají,ale…  No zkrátka  – negativní  reklama.

Myslím,že je  zřejmé,  co bych považoval  za  správné  řešení  –  nejméně  Haška, Škromacha a Tejce  vyloučit  ze  sociální demokracie. To by byly   odpovídající  kroky. A přibalil bych k nim  ostravského Kajnara a  spol.

Tedy všechny  sudiče,  kteří  poškodili  také svou stranu  tím,  že  se  s ní soudili  o to, že mají  být na jejích  kandidátkách pro volby. Kdy neváhali sáhnout  ani  k požadavkům na předběžné opatření, které kdyby byl  příslušný  soud  povolil,  tak  v  kraji  socialisté  vůbec  nemohli  do  parlamentních  voleb!

Pryč s  nimi!  Jenže  to,co je  logické  pro vlka  určitě  nebude  stejně  chápáno v  sociální demokracii. Zejména  ne  na  jižní Moravě! Kluci  jsou přece jejich  a udělali  pro ně  tolik dobrého… A  že  oranžová  je  teď  špinavá jako   nikdy,  snad s  výjimkou Ratha? Ale přátelé,  všude je  něco…

Takže  Hašek  , Tejc a  Škoromach  nejspíš  oznámí,  že považují  omluvu za  dostatečnou, že  tedy na předsednictvu  netrvají,  ale  že  z dalších  funkcí  neodstoupí. Jsem  zvědav, jestli  budou donuceni  odejít aspoň z ÚVV. Nečekám to. Hašek  zůstane  šéfem  hejtmanů a Škromach, že by odstoupil alespoň  z pozice místopředsedy  senátu? A  nemít  v  ÚVV  tyhle dvě  šarže?

A vše bude, dle mého odhadu , korunováno  na mimořádném  volebním sjezdu  oranžových – za  pár  měsíců.  Vsadí si někdo proti  mně, když budu tvrdit , že  Hašek se Škromachem se vrátí  do  předsednictva?  To  víte – vox  delegátů, vox  dei. Zkrátka  –  lánský  puč skončí dokonalou fraškou.

Diví se pak ještě někdo  Babišovu  výsledku?  Kolik by  asi  tak  byl dostal, kdyby  se  ta  supertrapná  šaškárna  v  Zemanově  stínu byla  stala  o pár  dnů  dříve?

Ať by  to bylo kolik by  to  bylo  – Haška  a spol. by  stejně nikdo  nevyloučil. Jak by bylo na místě.  Takže  křídlo lhářů a pučistů  přežije. Zakope se  v  klidu a  s o to větším odhodláním  vrátí  úder. Za  rok.  To vstanou z mrtvých.

A Jiří Dienstbier – inu , ten zůstane  i nadále  sebestředným havloidem, který neunesl svou prohru…

Jsou tedy  špatní politici nebo vlastně  my,  že  nad tím mávneme  rukou? Mimochodem zdá se,  že  antisobotkovský  puč  vůbec nebyl  žádná náhoda  nebo okamžitá  konspirace, vyplývající z povolební frustrace,ale  dlouhodobě  připravovaný  projekt  těch  hochů,  co jsou  naši a proto jim řekneme  ty, ty , ty  ošklivé  kačátko a  uchováme  ve straně pro  další  příští.

Viz http://pardubice.idnes.cz/o-roli-jeronyma-tejce-v-puci-cssd-se-vedelo-uz-pred-volbami-pnp-/pardubice-zpravy.aspx?c=A131104_1995599_pardubice-zpravy_jah

a  v jeho textu  ukrytý detailní  odkaz, psaný začátkem  října

http://diskutuj.zwittau.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=251&page=3#msg7029

a další navazující  ze  začátku minulého  víkendu

http://diskutuj.zwittau.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=251&page=2

Za  sebe konstatuji  jediné – pokud  se někdy Michal Hašek, Jeroným Tejc  nebo Zdeněk Škromach  dostanou  do čela  sociální demokracie a nestane  se nic  zásadního, co dnes nelze předpokládat, postarám se co mi  síly a  výmluvnost budou stačit, aby  takováhle  „moderní levicová strana“ nedostala  v mém okolí  ani hlas.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

271 reakcí na Jak skončí socanská domácí zabijačka? Jako špatná fraška.

 1. Bob napsal:

  Souhlas s autorem, k tomu není co dodat.
  Pučisté budou mít p o s l a n e c k ý mandát (a tedy možnost škodit nebo vydírat) celé volební období, takže jediné východisko pro ČSSD jsou předčasné volby
  Zajímavé bude, jak situaci bude glosovat Zeman (který „nadstranicky“ doporučil Sobotkovi rezignovat).

  • kočka šklíba napsal:

   Bobe že mainstream posune význam slov je běžné, že s tím posunutím a výkladem jako faktem pak pracuje je také běžné, ale lidé, kteří tímto mainstreamem nejsou naprosto zblblí vidí rozdíl mezi citací: “ „Nechci vydávat žádná silná prohlášení, jen konstatuji, že v době, kdy jsem předsedou Strany práv občanů, a tato strana nedostala očekávaných pět procent hlasů, bylo to 4,4 procenta, tak jsem za svou samozřejmou povinnost považoval rezignaci. Nesete-li odpovědnost za stranu, která nesplní svůj cíl, tak první na řadě je vždy předseda strany. Nu a ČSSD si za svůj cíl vyhlásila třicet procent hlasů. Dostala necelých jedenadvacet procent, což je její nejhorší výsledek v moderní historii. Proto bych asi na místě předsedy Sobotky postupoval obdobně,“ řekl týdnu Zeman.“ vidí.
   Když se zamyslíte a nebudete pouze papouškovat, tak Zeman Sobotku k žádné rezignaci nevyzval. Pouze poukázal na svou reziganci a řekl co by on v situaci Sobotky udělal. A já osobně se domnívám, pokud je pravda, že Sobotka ve volební kampani postupoval jak postupoval, měl Zeman pravdu.

   • Bob napsal:

    Ano, pokud připustíme, že zodpovídá za to, že už dávno nevypráskal Kainara (žaloba na sestavení kandidátky), Benešovou (nevím proč nepřešla k Zemanovcům), Ratha (ten soc.dem. rovněž moc nepomohl)…., potom za to Sobotka zodpovídá.
    Ale Zeman ho „vyzval“ prakticky ve stejném okamžiku jako Hašek (domnívám se, že to nebyly náhoda).
    Jenomže rezignace Sobotky by znamenala instalaci Haška (který jako za nic nemohl, jen rozvracel…).
    Prostě se jednalo o to , zda se pokusit vládnout nebo ne.
    Rezignací Sobotky by ČSSD o tuto možnost přišla.
    Jinak nechápu, proč nesvolali mimořádný sjezd OKAMŽITĚ (když to dokázala v 68 KSČ :-)).
    Takže ano Sobotka nese za výsledek zodpovědnost, ale…..

   • Alex napsal:

    Kouzelné věty – „Když se zamyslíte a nebudete pouze papouškovat, tak Zeman Sobotku k žádné rezignaci nevyzval. Pouze poukázal na svou reziganci a řekl co by on v situaci Sobotky udělal. A já osobně se domnívám, pokud je pravda, že Sobotka ve volební kampani postupoval jak postupoval, měl Zeman pravdu.“
    Ohledně toho papouškování – někde v diskusi dal vplen Kanalnik jiné vyjádření Mistra Zemana po prohraných volbách, kupodivu významově totožné s vyjádřením Sobotkovým – po volbách. A ta poslední věta asi měla na mysli postup Sobotky podle tvrzení Haška při kampani, jinak bych řekl, že postrádá smysl. Nu a co se týká vyjádření lháře Haška, tak tomu přímo odporuje vyjádření Chovance k tomuto vyjádření, že je to lež.

 2. Hladis napsal:

  Hmm ted je otázka zda byt pesimistou nebo optimistou. Vy jste pesimista, ja vyckavam. Samozrejme uplna anihilace tehle individiu by sakra prospela a vycistil by se vzduch. Uprime doufam, ze dojde aspoň k jejich eliminaci ve vedeni strany. K vylouceni nedojde. Kazdopadne představit si tohle třeba v Nemecku, tak by asi nestacili pocitat schody, jak rychle by leteli ze strany. Ikdyz tam by rezignovali a odesli sami. Cela grupa by mela byt uz ted politicky uplne mrtva. Pokud by se udrzeli a sjezd by je do vedeni snad ještě zvolil, tak papa CSSD. S ODS jim to kolem 7% bude slušet.

  Jinak spravny postreh kdo ze to ANO volil. ANO prebralo i dost volicu CSSD. Opravnene. Lex se tady pokousel o nejaky krkolomny dedukce, ale uz hned po volbách byl na CT24 sociologicky pruzkum a Babis vysal hlasy od všech vcetne CSSD. Opravnene.

  Jinak tady nazorne vidíte, jak by to dopadlo, pokud by CSSD dělalo koalu s komousi a dostalo by vic. Sobotka a spol. meli byt odepsani a v pripade spojeni s KSCM ci SPOZ by to nabralo obludne rozmery a nikdo by tomu nezabranil. Ani lide na namesti. Vse dopředu domluvene, vse pripravene, jen si počkat a vykuchat ty „havloidni oportunisticky volim Karly“ 😀 Ideologicky by se to obhájilo a zaslepeny fanatici by měli predcasne vanoce 🙂 Pohled do zakulisi jen vždy prokaze, ze ideologicky zaslepenec je vždy jen uzitecny idiot.

  • kočka šklíba napsal:

   Úžasná sebekritika ;).

  • pražák napsal:

   Ano získalo 920 tisíc hlasů, ODS ztratila 673, TOP ztratila 300 tisíc, socdem ztratila 130 tisíc, komunisti získali 150 tisíc. Tak těžko od socdem přešlo nějaké velké množství voličů k ANO, když počet voličů stoupl o 9 tisíc.

   • Hladis napsal:

    Najdete si v archivu CT24, jak a kam volici preskakali. ANO tam ma oranzovy pruh a bylo to i komentovano ve studiu, protože ANO tak ma moc siroky zaber a muze to byt pak pro ne problém, jelikož není mozne uspokojit všechny kteří je volili.

    • pražák napsal:

     Výzkum je výzkum a fakta jsou fakta. Kde se vzali pak voliči, kteří přeskákali ke komunistům, když ne od socdem? Snad nechcete říci, že přeskákali od TOP?

     • Hladis napsal:

      Nevim cemu neriozumite na „Najdete si v archivu CT24, jak a kam volici preskakali.“ Myslim, ze Vlk tu daval i odkazy.

 3. Sylva Šauerová napsal:

  Dodala bych následující, to i vzhledem ke shora uvedenému komentáři pana Hladise :

  Malér ČSSD nenastal až po volbách, nýbrž už dávno před nimi. Vlk správně zmiňuje malér s Dienstbierem. Konflikt zrál fakticky už od minulého sjezdu ČSSD a grády nabral po prezidentské volbě, chlapci se začali cítit na koni, věděli, že přichází jejich čas. ČSSD sama ale ústy některých svých zástupců PŘEDEM, t.j. PŘED prezidentskou volbou varovala (nejen J. Dienstbier a Zaorálek, ale také V. Špidla, M. Potůček a další) a docela přesně popsala, co bude volbou M. Zemana následovat. Miloše Zemana bude jednou soudit historie, to i ve vztahu k české sociální demokracii. Bude to zřejmě podobné jako s Václavem Klausem : jinak bude hodnocena doba vzestupu strany a jinak následné období, kdy šlo a stále jde o úlohu rozbíječskou.

  Zkraje léta B. Sobotka prohrál, když M. Hašek ve vedení strany, to s mohutnou podporou členské základny, která v té době ještě věřila dobrým úmyslům M. Zemana, prosadil podporu prezidentovy vlády, jež poprvé v moderní historii ČR vznikla bez předchozí dohody s PS, a stala se tak jednoznačně prezidentskou vládou, již naše ústava nepředpokládá. B. Sobotka a řada lidí kolem něj i tehdy viděli dál, zatímco členská základna, bohužel, nedokázala rozlišit závažnost témat (to je ve společnosti, nejen tedy v ČSSD, poměrně častý jev), když dala přednost Zemanově vládě před možným návratem vlády tzv. pravice. Současně s tím však také upřednostnila popření našich ústavních pravidlel. Tak daleko zřejmě lidé vítající Zemanovu vládu nepřemýšleli, ostatně, o ústavu se obvvykle nikterak nezajímají a pokud snad ano, často nechápou, že ústavu je třeba číst jako celek, nikoliv pouze její jednotlivá ustanovení.

  Přišla volební kampaň a 24. srpen, když se haškovci pokusili (v již běžící kampani, podtrhuji) prosadit usnesení ÚVV, které by nepotvrdilo Sobotkovu nominaci na budoucího předssedu vlády. Sobotka to ustál, veřejnost ale dostala další důkaz o rozbité ČSSD. Mezitím několikrát vystoupil M. Zeman v rámci kampaně, kterou jako nadstranický a nestranný prezident, který svou funkci zastává v zájmu všech lidí, prováděl v krajích za SPOZ (zatímco zemanovci se rvali a vylučovali), a občas utrousil, že sestavením vlády po volbách pověří PŘEDSTAVITELE (tedy nikoliv předsedu ČSSD).

  Chybu – dle mého názoru, udělal i B. Sobotka, když před volbami opakovaně prohlásil, že chystá menšinový kabinet s podporou KSČM a těsně před volbami (i ihned po nich !) se sešel s V. Filipem. Na malér bylo zaděláno.

  Nevíme, a nejsem si jista, zda se kdy dozvíme, kolik lidí odradila právě tato Sobotkova proklamace a kolik bylo těch, kteří to nechtěli hodit Zemanovi. Jisté je, že voliči nabídku vlády soc.dem. s podporou komunistů odmítli. Co však již dnes víme : 15% voličů ČSSD z r. 2010 (cca 230 tisíc voličů !) se rozhodlo hodit to pekařovi a ČSSD ztratila tzv. voličský střed, opustili ji zaměstnanci a lidé s příjmy do 20.000 Kč, viz výklad vedoucího výzkumu MEDIANu v nedělní OMV, 2. část pořadu, 20:10 min (stopáž). Výsledky výzkumu zde, viz
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/248670-vek-vzdelani-ani-prijem-nehraji-roli-babise-volili-lide-napric-populaci/

  Tuším, že o potřebě podchytit voličský střed tady vlk v minulosti něco psal (já taky). S tím vším by si ale měl poradit březnový sjezd ČSSD.

  Česká politika a voličské preference se mění, lidé přestávají volit na pravo – levé ose. Není čemu se divit. Viděli, jak levice privatizuje banky. Viděli, jak pravice zvyšuje daně. Viděli, jak po TV debatě, kde si šli po krku, odchází na pivo pánové Zavadil a Kalousek. Dozvídají se o společné kávě Kalouska s Haškem. Hlavně však, a zejména, sledují „nesmrtelné nepřátelství“ Miloše Zemana a Václava Klause. A tak šli, a hodili to v nemalém počtu člověku, který plánuje a již vlastně realizuje SPOJENÍ MOCI POLITICKÉ, MOCI EKONOMICKÉ A MOCI MEDIÁLNÍ. Člověku, který vytváří program, který tito lidé zvolili, právě v těchto dnech (!), t.j. po volbách, to s ohledem na průzkumy veřejného mínění. A znovu : domysleli tito voliči, co svým hlasem volí a co to zemi může přinést ? Bohužel, nemyslím si to.

  „Všechno je jinak“, pravil M. Zeman v OVM. Dozajista ovšem měl na mysli něco jiného, než co má možnost sledovat tyto dny ve stanoviscích okresních a krajských organizací ČSSD. Pro jistotu hned začerstva tedy upozornil, že pan Babiš zatím nemůže do vlády, resp. že ho bez negativního lustračního osvědčení nejmenuje. Tady bych se postavila na jeho stranu. Lustrační zákon je platný a není pravdou, že ministr není správním orgánem (jak se domnívá kupř. Václav Žák). B. Sobotka má tedy další problém, neboť je ve hvězdách, jak na zatimní nemožnost pana Babiše vstoupit do vlády jinak než např. ministr bez portfeje (ten není správním orgánem) zareaguje ANO2011.

  Závěrem : ČSSD se z pana Zemana a jeho gardy bude mátořit léta a to je další špatná zpráva pro Českou republiku.

  • Sylva Šauerová napsal:

   Opr. : … pověří PŘEDSTAVITELE ve volbách vítězné strany (tedy nikoliv předsedu vítězné strany). Omluva.

  • Alex napsal:

   Nu a to jste právě dle mého soudu narazila, paní Sylvo, na jeden obrovský problém české společnosti – na vulgární antikomunizmus. Ano jde o lustrační zákon, jde o zákon jímž je komunizmus postaven mimo zákon. Ano jde o vyrovnání se s komunizmem, respektive o způsob vyrovnání se s komunizmem. A jde o rozpolcenou společnost – nejen nad tímto tématem.
   Zkuste to bez jakýchkoli emocí. Máme tu zákon, stavící komunizmus mimo zákon, ale zárověň KOMUNISTICKOU stranu dokonce jako parlamentní, jíž jaksi nelze právními prostředky zakázat, ale lze jí – tak nějak DEMOKRATICKY vydávat za nedemokratickou. Navíc tu máme skutečnost právní kontinuity v návaznosti na minulý režim.
   A onen lustrační zákon – za reality, že máme k dispozici jen část registru svazků, a soudní rozsudky, že na každý, kdo je tam uveden, byl i spolupracovníkem v tom „pravém“ slova smyslu.
   Nejsem si až tak jistý tím, že ohledně onoho postavení ministra pravdu třeba Václav Žák nemá. Ministr spravuje rezort nikoli po správní linii ale po politické linii. Lépe řečeno měl by. I tak, podle všeho by takový bývalý exponent režimu neměl působit ve státní správě, ale v politice může?
   Nu a ohledně Zemana si opravdu nemyslím, že by tou připomínkou lustračního zákona měl na mysli totéž, co Vy, paní Sylvo. Je to myšleno jen jen ve směru něčeho komplikujícího – nikoli ve smyslu lustračního zákona, v jakém byl přijímán.

   • Alex napsal:

    Navíc bych tu připomněl zcela určitý diskusní příspěvek Lexe stran Babišova estébáctví, o nějž nepochybně jde a s nímž plně souhlasím.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Nene, pane Alexi, ministr přece také rozhoduje v některých typech správních rozhodnutí (jako odvolací orgán).
    Podporu pro můj názor bych viděla např. ve stanoviscích ústavního právníka Vladimíra Balaše : „Prezident by měl požádat o lustrační osvědčení předtím, než jmenuje ministry, a mělo by mu být rychle vyhověno. Lustrační osvědčení musí mít jak předseda vlády, tak ministři. Bez lustračního osvědčení platí zákaz výkonu funkce“ (tyden.cz, 30. 10. 2013) nebo Elišky Wagnerové : „Vláda je bezpochyby politický orgán, na ten se (lustrační) zákon nevztahuje. Ale sami ministři na svých ministerstvech také fungují jako správní orgány, jichž se týká“ (reflex.cz, 4. 11. 2013). Včera totéž stanovisko podrobně vysvětlil prof. Aleš Gerloch v Událostech, komentářích.
    Nakonec ani Milan Hulík, který kandidoval ve volbách do Senátu za Babiše, a spolupodílí se na programu hnutí v oblasti práva a spravedlnosti, tento právní názor nerozporuje : „Lustrační zákon platí. Podmínkou výkonu funkce je negativní lustrační osvědčení. Pan Babiš říká, že to u soudu vyhraje a že má důkazy a svědky, tak se třeba ukáže. Neznám ten spis“ (tyden.cz, 30. 10. 2013).
    Toho Gerlocha si poslechněte, je radost poslouchat člověka, který skutečně umí.

    Ještě něco : ano, beru v potaz Vaše námitky, to jak týkající se lustračního zákona, tak i Zemanovy podmínky směrem k Babišovi. Účelovost z toho kouká jako sláma z bot, zajisté. Na druhou stranu, pane Alexi, za Havla i Klause a nakonec i před jmenováním poslední t.j. Zemanovy vlády vždycky u všech našich vlád ministři lustrováni byli. Za tohle bych se na Zemana nezlobila (nebýt té průhledné účelovosti, samosebou). Pěkný den.

    • Alex napsal:

     Vždyť si myslím rozumíme. Proti Vaši argumentaci nic nenamítám. Já chtěl hlavně upozornit na to, že tu máme v ústavě, v zákonech docela pěknej maglajz – a to většina vůbec netuší, do jaké hloubky je ten maglajz v těch zákonech roztahanej. -usmívající se smajlík

    • Sylva Šauerová napsal:

     P.S.: Jak to teď čtu nově na Novinkách, jediným, kdo s výše uvedeným právním názorem nesouhlasí, je (kromě Žáka) prof. Václav Pavlíček. Takže, je to jako vždycky, obvyklá právnická řež. 🙂 Nás ale ve škole učili to, co jsem napsala shora.
     http://www.novinky.cz/domaci/318209-lustrace-je-ucelova-zeman-lici-na-babise-tvrdi-schwarzenberg.html

    • jaa napsal:

     a co když to byla jen připomínka ve světle posledních událostí…. Vezměte si jak všechna pravdolásková mééédia vč. babišových a Bakalových a samozřejmě i veřejnoprávní ČT udělala kotrmelec ve vztahu k Sobotkovi…. to Vám nepřipadalo průhledné…..
     Ostatně so myslím, že se historie jako vždy – opakuje. Všichni naši velikáni byli v reálném čase odsuzování, pomlouváni, dehonestováni. Až s odstupem času se zjistilo, že vše je jinak. No a když si projdu všechno co bylo o Zemanovi za posledních 14 dnů a koneckonců i daleko dřív napsáno, a vyřčeno , co mu bylo a je přisuzováno… heršvec, musí to být náš velikán nejvelikovanější, aby to všechnos stihnul snad ani nespí nejí jen….. no právě to… jen.

     • jaa napsal:

      ještě přidám, ti kteří byli v reálném čase oslavováni až do nebe…. s odstupem doby hapali až dolů ,nejníž jak to šlo… bohužel/bohudík.

     • Hladis napsal:

      Uz lejete ocet ? To pry proti pravdolaskarum pomaha.

  • Hladis napsal:

   No tohle uz jsem psal pani S.S. .
   Jasne jsem byl proti Zemanove postupu s jmenovanim Rusnoka a vseho co se kolem toho odehrálo. Ano uz tehda jsem psal, ze lide sleduji jen momentalni prospěch a nedohlednou dal jake dusledky ma Zemanovo jednani v dlouhodobem horizontu. Sel jsem proti zdejsi vetsine a ta tu adorovala Mlhovu genialitu a ze jako konecne je Kalousek venku a jaky je Zeman pasak. Tohle je ale klasicka vlastnost, a bohužel ji lide stále opakuji. Pak se nestaci divit. A Ustava ? Tak tu si vyklada každý tak, jak se mu momentalne hodi. Je to snadne, jelikož Cesi nemaji nejake povedomi o tom co je spravne ci spatne, ale jen o tom, co je dobře pro jejich názor a jejich videni světa. Tak se klidne prekrucuje jen se piskne. Mozna, ze Cesko mělo mit Ustavu podobnou te rakouske, ale jak řekl ombudsman, tohle není o milionech zakonu a narizeni, ale o lidech.

   Je mi jasne, ze konflikt v CSSD bude a predpokladal jsem co se stane. Proto jsem jim hlas nemohl dat. Situace v CSSD byla proste tragicka. Jenze CSSD si za to muze sama. Zarizla si Diestbiera, prilezla k Zemanovi s tresnickami jako otrok k domine s bicikem, vytvořila dvouvladi a ještě vyzdvihla bandu individui typu skromach, atd….Povolebni udalosti jen potvrdili, ze bych si musel sekat ruce.

   Jsem presvedcen o tom, ze proklamace ke spolupraci s KSCM ubrala CSSD hlasy. Jakykoliv slovek pohybujici se preferencemi kolem stredu to proste nikdy nehodi tak, aby tato strana byla u lizu. Pro CSSD jsou partneri jinde, pokud chce vladnout. Myslim, ze levice jako kompaktni celek nemůže získat 101. Nejsou na to lidi. To by steredni trida musela ryt drzkou zem opravdu fest a to se samozrejme i přes ruzny straseni, jak se Cesi mají spatne, nedeje. Cesi ani nemaji predstavu co je byt opravdu ve srabu. Cesko ma i jeden z nejsocialnejsich systemu v Evrope a tim i nejmensi ohrozeni chudobou. Ja to tu mam pod okny co znamena skutecne ryt drzkou zem.

   Jinak KSCM mela sanci se zmenit. Jiste by si měli vzpomenout nekteri na pana Svobodu a na jeho snahu reformovat stranu. Byl zariznut neobolseviky ve strane. Tim se sama sebe ostrakizovala do kouta. Nejspis jim ten obchod s iluzemi vynasi dobře a jsou tak spokojeni s neodpovednosti za nic, jenze tim blokuji politickou situaci v Cesku. Pokud i clovek by uvazoval je vzit na milost, vezme si tu jejich spisy Ustredniho vyboru o socialismu 21 stoleti, ci i staci jejich iluzionisticky program, par provarenych ksichtu jako Grebenicek, Semelova a to co vypousteji z ust a je jasno. Dle me doslo diky Havlovi a lidem okolo k historickému omylu. Nebyla dotazena do konce zlocinnost předchozího rezimu a komunismu a jeho naprostého odsouzeni a vyvozeni dusledku. Bohuzel následky jsou tu dodnes. Neprobehlo jasne vymezeni se a pohnani k odpovednosti a tim tu vznikl stav jaky tu je. Takze klide se tu muze adorovat zlocinny rezim, nosit bolsevicky symboly, oslavovat Stalina atd…. Přitom za hakac ci Hitlera jdete do basy. Tenhle problém jsme resili na nasem foru a sice nejsme soudci, ale dle pravnich podkladu jsme proste bolsevicky agitátory zabanovali. Cist o tom, jak proces s Horakovou byl nutny krok k socialismu, popirani zlocinnu komunismu, jak Stalin byl pasak a provedl nutne obeti k vyvoji socialismu, jak vse okolo byla kontrarevoluce a jak stejne socialismus zvitezi, jak Pol-Pot vlastne pochopil myslenku komunismu nejlepe a ze Cina je vlastne vytrinou socialismu, jak Nepal nastoupil viteznou cestu ke komunismu a jiny takovy zvasty…….přitom popreni holokaustu je trestny cin. Chce se mi blejt. Kdyby s tim clovek neprisel do styku, tak by mohl uznat, ze KSCM je jen sebranka businesmanu, kteří si postavili obchod s iluzemi a ty prodavaji a veskery kecy o socialismu jsou jen zasterka pro ovce, ale ve svetle toho, jak se v soukromy lide z KSCM a z KSM projevuji (kdyz je nikdo nevidi ci jsou schovani za anonymitu) je opravdu opovrzenihodne a na zbliti. Naprosty moralni a dusevni odpad.

   Jinak to setkani s KSCM po volbách provalili do medii schvalne, aby Sobotku poskodili. Prectete si ty odkazy, jak to hezky měli cele naplanovano.

   Jinak si vsimete jedne věci. Jak pravičáci stale hledaji tu „pravou“ pravici, tak levicaci stále hledaji tu „pravou“ levici. Hledaji něco co neexistuje a treti (Babis) se smeje 🙂

   • Sylva Šauerová napsal:

    Nu, nemám co dodat, pane Hladisi.

    Snad jen, co je zjevné z dnešního Zemanova rozhovoru pro Právo : „Nebudu od toho, koho pověřím, vyžadovat 101 podpisů, jako vyžadoval Václav Klaus od Stanislava Grosse, ale spolehnu se na jeho veřejné prohlášení, že tuto podporu má.“ (Právo, 5. 11. 2013).
    To je ovšem zásadní změna oproti červenci, kdy po Miroslavě Němcové pro její kabinet požadoval notářsky ověřených 101 podpisů ! Možným scénářem by mohlo být, že Zeman pověří Sobotku vyjednáváním o nové vládě a předseda ČSSD se domluví s ANO a lidovci na nějaké její podobě (na stole je přitom také problém s Babišovou lustrací, jak již bylo řečeno). Sobotka tedy sestaví 111kovou koalici a poté bude jmenován. Vláda (bez Babiše) si půjde do sněmovny pro důvěru a hle, část klubu ČSSD nebude souhlasit s vyjednaným programovým prohlášení vlády. Nu, a pak už bude 2. kolo, zajisté že bez Sobotky, protože „takový člověk by samozřejmě ztratil moji důvěru.“
    Zajisté, ničím nepodložená spekulace. Může ale člověk v české politice sebefantasknější variantu vyloučit ? Že Zeman složí zbraně přece nemůže nikdo očekávat.

    • kopřík napsal:

     Tak tohle mě přesně hned taky praštilo do očí. Zeman to neřekl jen tak, stejně jako nevykládá jen tak židovské anekdoty.

    • Hladis napsal:

     Tohle je hodne velka spekulace hranicici s konspiraci. Nepovazuju to moc za pravdepodobne.

 4. Alex napsal:

  Co se týká stavu v ČSSD. Tomu pesimismu rozumím. Hašek i Škromach se chovají tak, že jsou přesvědčeni, že věc ustojí. A jak jinak, jde jen o to, kdo jim uvnitř ČSSD na jejich doslova drzou rétoriku skočí. Spolu s Hladisem si počkám na to, co vzejde z ÚVV 10. listopadu. Budu spokojen, pokud Hašek a Škromach se ocitnou mimo funkce ve vedení ČSSD, jakkoli si myslím, že jediným správným řešením je jejich vyloučení z ČSSD. Dle mého soudu oba připravovali puč a nic jiného než puč – v rozporu se stanovami strany. Je to zřejmé jednak z toho, že těch pokusů o odstranění Sobotky z křesla předsedy bylo více a jednak z toho, že zjevně kašlali na to, co jejich činnost udělá z volebním výsledkem (první pokus o puč uprostřed volební kampaně) a jednak z toho, že stanovy vlastní strany se pro ně stali cárem papíru.
  Tato věc nemá nijak cokoli společného z hodnocením Sobotky jako politika obecně – jakýmkoli. Sobotka po volbách postupoval naopak přesně v duchu těch stanov. Řekl, že dá svou funkci k dispozici na stranickém sjezdu, jenž by se měl konat s ohledem na realitu – skládání vlády v nejbližším možném a reálném termínu. Nesouhlasím s těmi, kteří tvrdí, že měl okamžitě rezignovat, ani s těmi, kteří vidí Sobotku jako viníka výsledku voleb. A spolu to dle mého názoru úzce souvisí.

 5. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Výborně napsáno.
  Ty omluvy jsou v módě ve všech stranách.
  Všechno zlé,je pro něco dobré.Takže ti tři nejsou bibličtí tři králové,ale spíše naši dobře známí tři zmrzlý.Tak očekávám,že do jejich nástupu v květnu,to bude všechno vyřešeno.Uvažuji,jak by dopadla schůzka,kdyby se SPOZ dostaly do parlamentu.

 6. Admirál napsal:

  Stále nechápu, co se upozaděním Haškova křídla v soc. dem. stane tak zásadně pozitivního, že by nad tím měl levicový volič jásat. Nezmění se NIC. Pouze ve straně dočasně převáží pravdaaláska.
  Trvale na to nemá. Další volební výsledek je smete.

  Znovu upozorňuji, jací přátelé levicové politiky se k naháňce na Haška & přidali. Už jen to je varující.

  Stavět tady řešení konfliktu jako morální dilema, to je jasná manipulace.

  Soutěž ve skoku na špek je v plném proudu.

  • Alex napsal:

   Tak to je Admirále, alespoň pro mne úžasné. ARGUMENTEM je to, kdo něco řekl, nikoli to, co řekl. A ještě lepší – „Stavět tady řešení konfliktu jako morální dilema, to je jasná manipulace“. Ono ale nejde jen o morální dilema ale i o nějaké stanovy, pravidla a vnitřní stranickou demokracii. Ale nevadí. Vy nijak zmanipulován zcela jistě nejste, ale poněkud podivné vidění světa tedy – alespoň dle mého soudu – tedy máte, to tedy ano.

   • Admirál napsal:

    Stanovy? Kdo porušil stanovy a jak? Vnitřní stanická demoracie zakazuje schůzky?

    Vy možná kauzu jako morální dilema nestavíte, ale „přátelé“ soc. dem. z médií a i zde na blogu si na tom dávají záležet.

    Kdepak. Nepřemluvíte mne. Skoku na špek se neúčastním.

    • Alex napsal:

     Admirále, každý spolek má ve svém statutu cosi o tom, že jeho člen nebude poškozovati jména spolku. Je to mechanizmus ochranný, umožňující i vyloučení takového člena.
     Hašek a Škromach předsednictví Sobotky a dá se říci soustavně a opravdu ve „vhodnou dobu“ podrývali. Pokud by se chovali v souladu se stanovami, počkali by na Sobotkou avizovaný sjezd nebo alespoň na zasedání ÚVV.
     A co se týká schůzek. Víte, ona není schůzka jako schůzka. V tom se mýlí i ten vypečený Pečínka. – usmívající se smajlík

     • Petrpavel napsal:

      Připoji Alexi taky 🙂 a tomu vypečenému 😦 .

     • Alex napsal:

      Tak to Vám teď možná PetřePavle zasadím dardu. Moje spekulace – Zeman s pučem neměl nic společného, vůbec nic. – Ale je to jen moje spekulace – hodně se usmívající smajlíček

    • Alice napsal:

     „Stanovy? Kdo porušil stanovy a jak? Vnitřní stanická demoracie zakazuje schůzky?“

     Samozřejmě, že porušili stanovy. Předsednictvo socdem je orgán, který má minimální mandát. Ústřední výkonný výbor odhlasoval a nominoval do čela vyjednávacího týmu na premiéra B.Sobotku. Mimochodem stejný mandát dostal už na sjezdu ČSSD.
     Předsednictvo zajišťuje realizaci usnesení ÚVV. Ta jsou závazná pro všechny nižší orgány strany.
     Pokud tedy ÚVV schválilo usnesením B.S. jako lídra, vyjednavače a následně kandidáta na premiera, předsednictvo mělo zajistit jen realizaci a ne jej vyzývat k odstoupení a zbavovat jej mandátu k vyjednávání.
     Tímhle Haškovci stanovy strany porušili (bezprostředně po skončení voleb), nemluvě o tom, že ani neměli mandát vyjednávat se Zemanem.
     Jen mne tak napadá, jak by to asi dopadlo, kdyby Sobotka svěsil křídla a odstoupil? Haškovci neměli pověření ani od sjezdu ani od ÚVV.

     • Admirál napsal:

      Schůzka je povolební vyjednávání?

     • jaa napsal:

      A jak by to dopadlo, kdyby Sobotka neodstoupil, ale chlapsky rozhodl , že počkaá na výrok.. nevím jak tomu říkají vyšší velení nebo jak. A neobrátil se na tzv. veřejnost pravdolásková méédia a spol. Kdo ví jak by to dopadlo, ale rozhodně by neměla ČSSD z jeho jednání OSTUDY KABÁT… Máte slyšet lidi… ne méédia.. co mezi sebou říkají… je to úplně o něčem jiném…..A počítám, že budou-li předčasné…. dopadne ČSSD kvůli Bohoušově /a jeho kočiči bandě/ touze po moci hůř než ODSTOP – …

     • Alice napsal:

      Docela jsem váhala, jestli má cenu reagovat. Ale budiž. Sobotka hned po volbách řekl, že se bude snažit uspořádat sjezd strany už v březnu, kde celé vedení dá funkce k dispozici. Zřejmě to rychleji nejde, nevím, nejsem ani členem. Pouhý volič, který se zajímá…
      Nějak jste zapomněl(a), že ta aféra se rozjela díky tomu, že novináři dostali hlášku (co vím, tak dodnes se hádá od koho), že těch pět je v Lánech a čekali tam na ně. Nikde jsem zatím nečetla, že by bulvarizace byla SObotkovým dílem. První podpůrnou demonstraci uspořádali Mladí sociální demokraté. Kdo se přidal, nepřidal už bylo jen dílem médií.
      Snad ještě k tomu vašemu závěru. Stranu zdiskreditoval Hašek, protože vzal lidem i tu poslední iluzi o tom, že se jim dá věřit. Taky stranu oslabil pro vyjednávání o vládě, protože SObotkova pozice bude slabší, bez alespoň zdánlivé jednoty, která za ním měla stát. Ale mělo k tomu dojít už dávno, nejpozději před prez. volbou. To mám SObotkovi za zlé, že do toho nešel už tehdy.
      A ještě – nejvíc se mi líbí, když lidé někoho zvolí a pak mu podsouvají touhu po moci. Alespoň předpokládám, že jste volič socdem, když vám tak leží na srdci jak dopadne.
      Volby jsou totiž proto, aby se vítěz alespoň pokusil vládnout. Pokud by se každý vítěz vzdával jen proto, že nemá30, ale jen 20%, nemuseli bychom mít vládu taky nikdy.

  • Hladis napsal:

   Koukam, ze ve sve touze uplne zkřivit morálku se nezastavite před nicim. Hlavne ze nejaka me neznama „pravdalaska“……….bla bla bla. Opravdu mi tu chybi uz jen liti octa kolem sebe. Pat to bude dokonale.

 7. Jeff napsal:

  Lháři lhali lež a ještě to popírali.
  No.. podle mého názoru levostředový server by měl směřovat spíš k hledání východisek, co s tím. Volby dopadly tak, že minulou vládní sestavu odmítly 4/5 voličů. Komunisti by měly vylézt z děr a vyzvat vítěze voleb k utvoření koaliční vlády, s jednoduchým zdůvodněním – blízkost programů, jinak jsou definitivně do počtu. Společně pak usilovat o podporu nových hnutí, jejichž vznik byl činností pravicových vlád iniciován. A zapomenout na lidovce. Protestní a dříve opoziční hlasy by se tak dostaly ke slovu a většina jejich voličů by tak byla myslím spokojena.

  • Slim napsal:

   No ale aritmetika dává jen 83. Kdo myslíte,že by je podpořil?

   Situace je natolik zablokovaná, že nové volby jsou DOST MOŽNÉ.

   • Jeff napsal:

    Koaliční menšinová vláda s podporou obou hnutí. Programové průniky jsou evidentní a jako pojistka proti „nezřízené levicovosti“ by to mohlo stačit. I když tzv.hlídači demokracie by zřejmě spustili sérii hladovek.

    • vlk napsal:

     Proboha a proč by Babiš nebo Okamura měli podporovat vládu soc dem a komoušů???? Nebo snad to myslíš tak, že oranže a třešně by vytvořilli vládu a dělali Babišovu politiku?
     Nebo jak? Jak si myslíš, že seženeš dalších 18 hlasů? Fantazírovat si můžeš co chceš, kupecké počty se očůrat nedají.

     • Dedek napsal:

      Vlku , jak je realistický tento scénář?. Hnutí Ano oddolá touze po křeslech .Sobotka udělá vše pro to aby byl premiérem. ČSSD bude realizovat program ANO s podporou KDU nebo Úsvitu. A v příštích volbách bude ve sněmovně zastupovat „levici“ pouze KSČM. A když jsem u dělení pravice a levice , tak pořád nemohu pochopit proč se snažíme jít dopředu buď levou nebo pravou nohou v pangejtu. Nebylo by lepší jít po cestě?

     • vlk napsal:

      docela realistický. Už jsme ve svých povolebních analýzách na to upozorňoval – že se může stát , že socan ještě bude závidět dnešní ODS i že bude muset dát hlavně Babišovi na co si ukáže.
      pokud jde o ten pangejt – ten pravicový jsme teď vymetali od 2006. Do levicového jsme ani nevkročili a nehrozí to ani teď.

      Ale země potřebuje funkční vládu s většinou v parlamentu. Jinak s e začne rozkládat před očima.
      Prostě někdo vládnout musí, pokud nechceme , aby se ve Strakovce zacementoval karádčoft Miloše Zemana, který na druhé straně neprosadí už vůbec nic.

     • Jeff napsal:

      Jak chci sehnat 18 hlasů? No právě tím prapůvodem a důvodem předčasných voleb. Tím, co provedla s touto zemí vláda ODS/TOP/VV. Odporem proti jejich válcovací politice, legislativním nouzím, skandály non plus ultra, amnestií i Pekárkem za rebely, jenž prohlasoval církevní restituce…proti čemuž je „puč“ večerníčkem. Proti destrukcí státní správy, nefunkčnosti kam se podíváš, nezaměstnanosti regionů, zaostáváním za Zimbabwe, neochotě vybírat daně a naopak jen zvyšování DPH a tedy jen zdražováním, mantrou o nezadlužování a střelkou nahoru, pokud jde o skutečnost, proti podvazování všeho, co by mělo Česko vést kupředu. Stručně: programem k zvýšení životní úrovně. A po pravdě: Obě hnutí při vší úctě lidi do funkcí moc nemají a mluví o podpoře vlády ČSSD. Ta má holt málo, co tedy jiného, pokud, jak garantují, nejsou VV?

     • Slim napsal:

      Dedek.
      To taky trochu záleží na tom, jak vážně je míněn blok ANO s KDU. Měli by totiž taky zůstat mimo, pokud nepůjde Andrej do vlády.

      Ale ten může udělat tu docela rozumnou věc, že SÁM zůstane mimo vládu. (Ono ostatně až by si vyzkoušel, co jalového času stojí fce ministra byl by třeba ještě rád, že tam není?)

     • vlk napsal:

      Zřejmě to musím Jeffe napsat úplně polopatisticky – jak chceš sehnat v právě zvolené sněmovně těch 18 hlasů? Sem s tím! Prozraď to velké tajemství. Na nové volby zapomeň . Nebylo by ani 83. Díky těm, které pokládáš za večerníček. Nehledě k tomu, že je nikdo neufinancuje. Jen Babiš. Mám jednu velmi zajímavou zatím nikde nepublikovanou fasetu k tomuto tématu. Vyjde pravděpodobně pozítří v článku s názvem Babišova rizika.

     • Jeff napsal:

      Zcela polopaticky ty konzervativně protestní (ČSSD, KSČM) a autenticky protestní hlasy (ANO a Úsvit) dají dohromady slušných 144 hlasů ve sněmovně. Protestní hlasy jsou o tom, co píše dnes Lex a myslím, že se shodneme i tady, že voliči nechtějí to, co předvedla naposled protofašistická TOP (dříve KDU a SZ) se zcela zkorumpovanou mafiózní ODS. Takže pokud by byly tzv. špičky jmenovaných subjektů schopny zvednout to hlavní poselství oněch vymodlených předčasných voleb, rychle by se shodly.

  • Alex napsal:

   Jeffe, neberete v úvahu tvrdou realitu. Okamura do žádné vlády nepůjde ani do tiché koalice (mimochodem má co dělat sám se sebou – problém Bárta), řekl to jasně a je to i logické. Babiš chtěl původně totéž – leč nedovolí mu to přílišný počet hlasů. Komunisté jsou díky výsledku voleb absolutně mimo. Je jen jedna možnost, ta o kterou jde.
   Předčasné volby? Na nich vydělá TOP, ODS, možná Okamura – a ze zbývajících, jemuž se podaří hodit vinu za předčasné volby na ty druhé z potenciální koalice – v současnosti jedině možné.

  • pepan napsal:

   máte to marný, máte to marný, máte to marný,….
   Na „levostředém“ serveru se bude do zblbnutí hledat „omluva“ pro vytvoření pokračování Bakalice.
   Teď ještě s Babišem.
   Taky proč ne, byla by chyba nenavázat na „úspěšné“ vládnutí Kalouskovejch rozpočtově odpovědných.

  • vlk napsal:

   Levostředový server dělá co může. Hledá východiska. Jenže ona jsou jen tři:
   1-111
   2-103
   3- nové volby

   1+2 závisí na Babišovi a nikom jiném, 3 si nikdo kromě Babiše nemůže finančně dovolit. Kromě toho by Kalousek okamžitě vyskočil z trestné lavice a začal vykřikovat – vidíte, ani vládu nesložili.

   • Admirál napsal:

    Vlku – 3 si nikdo kromě Babiše nemůže finančně dovolit.

    Myslím, že Kalousek také nebude mít vzhledem ke klienetle, za kterou jeho strana kope, peněz nedostatek.

 8. Dedek napsal:

  Haška a spol. se zastávat nebudu. Měli by odejít i s ČSSD včetně Chovance. Ale stejně tak by by měl dopadnout Sobotka , Zaorálek ,Špidla, Dienstbier, Březina a spol.Někteří z nich se podíleli na spiknutí v roce 2003. Nebo není spiknutí jako spiknutí? Ale protože to tak nebude , parafrázuji Topolánkovu prognózu pro ODS na ČSSD. Výsledky voleb:
  30%
  20%
  10%
  BUM.
  Ještě je možnost , že to k tomu BUM to vezmou zkratkou.

  • Admirál napsal:

   Lidé, kteří se podíleli na puči v 2003 se dnes ohánějí morálkou.

   Sobotka chce konec lhářů z Lán (titulek z Aktuálně).

   Takže: Pouze klasický boj dvou frakci. Pro levicového voliče není v jakémkoli výsledku žádná pčidaná hodnota.

   „Přátelé“ soc. dem. (a že se jich vyrojilo) si pouze v husté soc.dem. polívčičce přihřívají své zájmy.

   • vlk napsal:

    Omyl. Pro levicového voliče tam přidaná hodnota je. Respektive pro voliče soc dem, což vy evidentně nejste. Já ano. A závazně říkám, že sociální demokracie , vedená lidmi, kteří do kamer opakovaně a ostentativně lžou, kteří po volbách, za zády svého předsedy odjíždějí k prezidentovi domlouvat puč na jeho zaříznutí NIKDY volit nebudu. A co tak sleduji cvrkot, tak stejně to vidí asi nejméně polovina těch, co to soc dem HODILI. S kým pak bude někdy v budoucnu Admirále strana, kterou volíte, chtít skládat vládní většin , tak to mi naprosto uniká.

    • Petrpavel napsal:

     Obrátím tu otázku.
     S kým chce teď i v budoucnu ČSSD, ať už sobotkovská nebo haškovská nebo …., skládat vládní většinu, když nechce(!) s KSČM?
     To Vám naprosto, účelově?, uniká. Přece sám říkáte, že s KDU, ODS, TOP, ANO, Okamurou to není to pravé ořechové …

     • vlk napsal:

      Petře pavle,
      já jsme někdy psal něco proti 101? Jenže to nejdřív těch 101 musí být. Ne 83.
      A 101 rozhodně nebude bez hlasů středových voličů. Prostě nebude.
      Aby bylo musely by obě levé partaje získat o nějakých 8% hlasů více. Pokud tohle nebude splněno, , vždycky prohrají.

     • Petrpavel napsal:

      Nepsal jsem o Vás vlku, ale o ČSSD. Ti přece jednoznačně odmítli spolupráci s KSČM. Jestli ji odmítáte Vy nebo by jste ji neomítal, není důležité.

   • spiklenec napsal:

    Trochu to odlehčím a něco sem přetáhnu. Ale jinak vzato – kdo chce , tak si vzpomene, že spousta věcí byla řečena už při a po volbě Zemana prezidentem. Dnešek – to jsou následky.

    Škromachova teorie poznání
    O tom, že je Zdeněk Škromach velkým duchem naší politické scény, není pochyb už mnoho let. Jeho exkurz do filosofie, konkrétně vybroušená teorie poznání, kterou se nebojíme označit za „Škromachův teorém“, ale možná překvapila i jeho obdivovatele.
    Do zmatku, s nímž běžný pozorovatel sleduje spory v sociální demokracii, to náhle zaznělo s až neuvěřitelnou přesvědčivostí a jednoduchou jasnou nezpochybnitelností, jak už to u geniálních myšlenek bývá. Zdeněk Škromach řekl: „O tom nakonec rozhodne sjezd, kdo měl či neměl pravdu.“ Jen tak lehce naklonil hlavu nad mikrofon, ani nezvýšil hlas… A vypálil to! Konec hašteření, přátelé! Jsi předseda, nebo pučista? Jsi členem některého z vyjednávacích týmů? Účastnil ses nějaké schůzky u prezidenta? V Lánech? Aha? Sjezd rozhodne!
    Jistě, cítíme určitou inspiraci leninskou teorií poznání a jí velmi blízkou tradicí církevních koncilů, nicméně Škromachova aplikace má všechny rysy poctivého filosofického díla: nejen, že oživuje ty nejlepší ideové tradice, ale ještě navíc přináší praktické řešení složité politické situace. Škromach nezůstává v rovině nějakých katedrových profesorských hrátek. Šedivá je teorie, zelený strom života!
    V této souvislosti nabývá nové mohutnosti i téměř anticky vyklenutá teze Jeronýma Tejce: „Nikdy jsem nelhal a kdo říká, že jsem lhal, je lhář.“ Samozřejmě, ukazuje se i jistá míra Tejcovy nezkušenosti. Tejc není tak suverénní myslitel jako Škromach. Dodává totiž zcela zbytečně, že „nic neukradl“. A to přitom samozřejmě vyplývá z teze, že „nikdy nelhal“, protože „kdo lže, ten krade“. To bychom si tady opakovali filosofickou a logickou abecedu…
    Na druhou stranu: Tejcova myšlenka se skutečně blíží antické hádance „lhář“. Sjezd totiž může rozhodnout, že žádná schůzka u prezidenta nebyla. Pak by se mohlo stát, že Tejc bude v určitém smyslu přece jen „lhář“. Například: Jestliže schůzka nebyla a Tejc říkal, že nikdy neříkal, že nebyla, a zároveň říkal, že nikdy nelhal. Neboli: Pokud sjezd rozhodne, že schůzka nebyla, lhal Tejc, když připustil, že byla?
    V tom se patrně vyzná pouze Škromach. A je načase, aby odhodil falešný stud a kandidoval na předsedu.

  • Alex napsal:

   Nu, pokud má někdo nějakou orientaci a nějaká přání a představy, není odtud daleko k představě, že cokoli se mi nehodí, budu holt považovat také za puč. To, co se tehdy dělo, probral vlk už mnohokrát. Domnívá-li se někdo, že to byla zrada vůči Zemanovi – pak takovému přání se holt už nedá oponovat. Nemá to nejmenšího smyslu.

   • Dedek napsal:

    Já to nepovažuji za zradu na Zemanovi . Já to považuji za zradu na ČSSD , která ve svém důsledku umožnila 10 let presidentování peročmajse Václava a 8 let vlády ODS a Kalouska. A pokud chcete , tak Vám přepošlu svůj email na Mitrofanova i s jeho dpovědí z roku 2003

    • Alex napsal:

     Taky dobrý. proč myslíte, že byste mi nestačil Vy, pokud byste ARGUMENTOVAL. Proč na mne hned s Mitrofanovem? To je nějaký neomylný bůh? -usmívající se smajlík

     • Dedek napsal:

      To nebyla argumentace Mitrofanovem , jen upozornění , že stejný názor jsem měl už v roce 2003 a podpořený důkazem. Už jsem neřekl , že Mitrofanov se už tehdy zastával spiklenců

    • vlk napsal:

     A nenapadá vás, že to byl zejména Zeman, kdo tohle všechno umožnil?
     Viz 1- Melčák
     2- poslanci jeho křídla hlasující v roc e 2003 pro Klause
     3- Snítilý jako výsledek setkání Weigel Šlouf
     4- skoro 5% hlasů , které s vellkou radostí Zeman přes SPOZ odebral socanům v roce 2010
     Zeman je největší škůdce soc dem a tím celé levice od roku 1918.

     • Dedek napsal:

      Nic z toho by nebylo ,pokud by spiklenci neumožnili zvolení peročmajse Václava v 1.kole. To že se podle tisku údajně scházeli v kanceláři Buzkové a ona píchala špendlíky do figurky woodu beru jako úsměvnou pomluvu

     • Dedek napsal:

      Dodatek V jakékoliv anylýze je nejdůležitější správně určit příčinu a následek. Pokud budu řešit následek , dopustím se chyby.

     • Alex napsal:

      Dedku, v tomhle se prostě pletete. Tehdy byli ohledně volby rozhodující vedle komunistů lidovci, přesně jak to popsal vlk (včetně prokaučování své vlastní účasti ze strany Zemana a ev jednoty hlasů ze strany ČSSD) a v tom 3. kole rozhodl hlas Liany Janáčkové, která jediná změnila svou volbu. Byla to ta, která obdržela nábojnici v obálce. To, jak kdo hlasoval bylo tehdy možno sledovat od prvního kola v MFD.

     • Admirál napsal:

      „Zeman je největší škůdce soc dem a tím celé levice od roku 1918.“

      Znovu připomínám, kdo na Zemana pořádá hon. Přátelé levice to rozhodně nejsou.

     • Kanalnik napsal:

      Admiral – nejde o hon na prezidetna, ale na poukazovani na jeho speudo-demokraticke praktiky, ktere jsou pri nejmensim na hrane Ustavy. Jiste, zapoji se i kovani a proflaknuti zastupci politicke pravice a media (ktera schvalne nektere veci nafukuji uz z principu), ale na tom asi neni nic divneho. To, ze se zapoji i levicove smyslejici obcane muze byt pro vas prekvapive, ale na tom take neni vubec nic divneho. Protoze, pokud pan prezident bori zavedena pravidla a obchazi je, stava se to rizikem take pro levici. Neni to cernobile a jsou i lide, kterym o levici v teto zemi jde, a prave proto vidi v prezidentove jednani riziko.

 9. Petrpavel napsal:

  Já jsem, vlku, s mnou zvolenými politiky spokojen!
  Vy zase ne
  Věční studenti cizích jazyků stejní jako věční hledači „demokratických“ stran u nás – stejný výsledek …

  • Petrpavel napsal:

   Dočetl jsem článek. Mám dřív dočíst, a pak psát …
   Omlouvám se za svou krutou pravdu, nezasloužíte si ji. Na rozdíl od Šauerových, Hladisů apod.

  • vlk napsal:

   He! Vy jste s e svými politiky spokojen? A co udělali tak významného od voleb, že vás to spokojeností naplnilo? Tak to mne zajímá. Tedy kromě toho, že se povídá, že měli jet v tom zaříznout Sobotku.

   • Petrpavel napsal:

    Se povídá… 🙂 .
    Co udělali tak špatného (jako ČSSD) od voleb?
    Co mohli udělat dobrého když ještě parlament nebyl ustaven a ve vládě také nejsou (na rozdíl od členů ČSSD) ?

    • Petrpavel napsal:

     Vyzývat ke spolupráci všech stran v PS k tvorbě dobrých zákonů (majetková přiznání, platnost zákona o státní služně, referendum o církevních restitucích…) pro ČR je po tomhle klinči málo?

    • vlk napsal:

     Ptám se, co udělali dobrého! Ne co mlčeli. A povídá se ve zdrojích, které měly do teď s předstihem pravdu v tom ,co prognozovaly.

     • Petrpavel napsal:

      Vlku, čtěte alespoň po sobě, na co se ptáte.
      Tedy znova odpovídám: co mohli udělat od voleb, když PS zatím se ani nesešla!
      A pokud Vám jde o řeči : oni nemlčí, ale mlčí média o jejich vyjádřeních.

     • vlk napsal:

      Takže znovu co udělali politici, s kterými jste spokojen od voleb záslužného, že jste s nimi spokojen? Bez zbytečných okecávaček prosím!

    • Rošádek napsal:

     „ve vládě také nejsou (na rozdíl od členů ČSSD) “
     To máte na mysli Benešovou? To jediná členka ČSSD, která je ve vládě. A ta je tam ještě proti vůli předsedy strany. Takže odkud to množné číslo?

 10. čtenář napsal:

  tedy vlku,smáznout celé jedno vlákno,tak to je teda „luxusní“ přístup

  • vlk napsal:

   Asi byste si měl přečíst Pravidla prostoru.

   • čtenář napsal:

    netušil jsem,že Pravidla prostoru průběžně doplňujete,
    máte na mysli asi toto…………..

    „Vlk si vyhrazuje dále NEPOVOLIT odkazy na jiná podobná fora, pokud má za to že by došlo tímto způsobem k vykrádání jeho vlastního a to zejména pokud již tuto zkušenost udělal.“

    …….no,co na to říct……..nic,raději držet hubu.

    • vlk napsal:

     Ono vás překvapuje, že se snažím držet krok s vývojem situace? Zvláštní.

     • čtenář napsal:

      zvláštní je hlavně to,že jste doplnil ta pravidla o takovou hloupost,pokud by se takto chovali na síti všichni,tak by asi i o vlkovi málo kdo vůbec věděl a mohl byste si psát jen tak pro radost doma do notesu,vyšlo by to nastejno.

     • Alex napsal:

      Čtenáři, jen tolik – opravdu, ale opravdu nejste v obraze. – usmívající se smajlík

     • vlk napsal:

      čtenáři
      o tom, co je a není hloupost nerozhodujete vy.

     • čtenář napsal:

      Alex,vlk,
      dejte si na hlavní stranu NAŠI NEPŘÁTELÉ,ať to každý vidí hned,ono každé ráno si jít přečíst Pravidla prostoru jestli se v nich něco nezměnilo není moc praktické.
      Já jsem jen dával odkaz na Lexe,ničeho jsem se nedopustil,diskutující který se ptal musí být také extra pobaven,když vidí jak mu před očima zmizí vlákno.

     • vlk napsal:

      Máte li s čímkoli na tomto webu problém, je snadné řešení. Zabanován nejste. Máte li takovou touhu, stačí napsat , že o to žádáte. Jak už vám Alex sdělil , vůbec netušíte souvislosti.

     • Alex napsal:

      Čtenáři, nikdo netvrdí, že jste se něčeho dopustil. jen Vás znovu odkáži na svůj předchozí konstatující vstup. Prostě nejste v obraze. Rozšířím to jen trošku. Některé věci tu prostě vlk nepřipustí – ani ze své strany. Nechte to být.

 11. Admirál napsal:

  Z Blistů: „Otevřený dopis prezidentu Zemanovi

  Jiří Jírovec

  Vážený pane presidente,

  právě jsem přečetl dopis jistého Kroupy z paneláku, který horlivě citují media. Má prý svou rodnou zem rád, ale nyní se za ní stydí,
  „protože její hlavou je ve vaší osobě člověk, který není ani maličko hoden toho, aby si ho lid vážil“.

  Rodná země samozřejmě nemůže za to, že jste byl presidentem zvolen a nemá nic společného s tím, že v české kotlině na Vás byla zahájena lovecká sezóna.

  Vaši odpůrci se předhánějí v nadávkách. Pan Kroupa dokonce přidal jednu inovaci „president-štváč“. Nikdo z nich ale není ochoten připustit, že jste zdědil „rozrušenou zemi“. Spíše rozesranou, když mi odpustíte výraz, který situaci posunuje o několik stupňů směrem k horšímu. Stačí se podívat na stenoprotokoly z jednání Sněmovny, aby bylo jasné, jaké prostředí tam trojkoalice vytvořila. Co pak chtít od lidí dole.

  Vyčítají Vám útoky na sdělovací prostředky. No, jak si ale máte vážit některých redaktorů ČT, kteří si stěžují na to, že nemohli opakovaně vysílat záběry z otevírání klenotů, kdy Vám nebylo dobře. Jsou lidé, kteří Vám vyčítají, že redaktora oslovil „pane Moravče“. Prý to zní jako „blbče“. Co na tom, že mluvíte správně česky. Mě oslovuje jistý češtinář „pane Jírovec“, přestože by měl vědět, že pátý pád je správně „pane Jírovče“.

  Vašim odpůrcům vadí, že jste při předávání státních cen přednesl spatra výborný projev. Je v tom závist, protože to každý neumí. A prý jste vyznamenal svoje kamarády.

  Vyznamenal jste Jiřího Suchého, který Vás „nemusí“, ale přece jenom: medaile je medaile a tak ji, patrně s odporem, který herci umí zahrát, přijal. Suchý kdysi zpíval, že mu život nadělil několik dobrých kamarádů.

  Pokud jsou všichni vyznamenaní opravdu Vašimi kamarády, tak se pohybujete v dobré společnosti. Vyčítají Vám, že jste vyznamenal jednoho z mála zbývajících hrdinů II. světové války (abyste to natřel knížeti, který se na něj v presidentské debatě zle obořil) a nebo bývalého předsedu Slušovic Čubu. To je zase nejspíš urážka Havla, který se na rozkulačení Slušovic sám aktivně podílel. Zastydlý antikomunismus nechce vidět, že Čuba uspěl nikoli proto, ale přesto, že byli komunisti u moci. Ve svých pamětech to potvrzuje Lubomír Štrougal.

  Vyčítají Vám Rusnokovu vládu, která by nebyla vznikla, kdyby Nečas nezpotvořil tu vlastní a kdyby nevykšeftoval nepopulární církevní restituce. Vyčítají Vám, že jste neumožnil pokračování pravicové kolalice a zapomínají na to, že ona sama považovala situaci za neudržitelnou a raději nechala rozpustit Sněmovnu. Vyčítají Vám, že zasahujete do života politických stran. Už se zapomnělo na to, že Klaus nejen jednal s trojkoalicí, ale popíral, že k nějaké dohodě vůbec došlo. Vyčítají Vám jmenování velvyslanců pro Slovensko a Rusko. Vyčítají Vám vše, co děláte. Jistě, jste jiný než Havel, který se orientoval na přednášení fantasmagorických projevů, selektivní propagaci lidských práv a sbírání čestných doktorátů. Nepěstujete knižní záhumenek jako Klaus.

  Jste, podle mého názoru první president, který bere svůj úřad vážně. Proto Vás chtějí zničit a pokud se to nepodaří hned, snaží se alespoň získat půdu před dalšími presidentskými volbami.

  Nepochybuji o tom, že nejsem sám, kdo si Vás váží. A to nejste můj president, protože jsem Vás nevolil. Žiji totiž v ontarijském maloměstě a nemám český pas. Jinak bych Vám byl svůj hlas dal.

  S přáním dobrých nervů a fyzického zdraví,

  Jiří Jírovec, původem z vilky v Hodkovičkách, píšící z domečku v ontarijském Poottawí.“

  Tento dopis mohu s klidnýn svědomím spolupodepsat.

  • Petrpavel napsal:

   Aj ja, podepisuji … ale copak u nás mají nějaký význam nějaké podpisy příslušníků „lůzy“?

  • vlk napsal:

   Pan Jírovec píše normálně dobré texty. Nic proti nim. Samozřejmě, že uznávám jeho právo na vlastní názor.
   Nicméně – pro jistotu žije v Kanadě. Nikoli v zemi spravované Zemanem a jeho partou.
   Nečetl jsem dopis noho Kroupy z paneláku. Ale už mnohokrát jsme psal o tom, čím se Zeman provinil proti této zemi. A je toho zatraceně hodně. A další hřebíky do její rakve přidává s chutí neobyčejnou.

   • Kchódl napsal:

    Pořád dokola. Čím se Zeman provinil proti této zemi ?
    Slyším to pořád ze všech stran, ale nikdy to nikdo vlastně neřekl.
    Že by tím, že nekradl jako ostatní „politici“ ? Nebo tím, že dělá politiku, místo politikaření (zaměřeného pouze na koryta, peníze). Že není vlastizrádce a neomlouvá se sudeťákům, nepřijal jejich pojetí „historie“ ? Fakt nevím.
    A jaké hřebíky přidává ? Od jeho zvolení jsem si ničeho nevšiml. Když určité nejmenované lobby shodilo (byť zcela příšernou) vládu Nečase, sotva se vrátil z jednání o Temelínu, prezident uklidnil situaci jmenováním vlády, přesně jak má podle Ústavy. Jiná reálná možnost nebyla.
    Ale to jen tak na okraj. Doufám, ze se to zase nezvrhne k hádce o Zemanovi, jenom mě prostě nebaví po téměř každém odstavci vidět tu větu „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“.
    Asi by byl dobrý nápad, napsat o tom článek „Čím se Zeman provinil proti této zemi“, ať máme konečně jasno. Tam se můžeme vyřádit všichni dle libosti, míře vnitřní frustrace a tak dále, kamenovat ďábla, podříznout obětního kozla …
    🙂

  • český maloměšťák napsal:

   Ten Kroupa je tak trochu blázen , zřejmě nějaký nedoceněný filozof ze sídliště.
   Napsal v závěru svého elaborátu toto :
   „…Nevím, zda budete tento můj text číst, i kdyby však náhodou ano, nedělám si iluze, že by vás názor nějakého Kroupy z paneláku zajímal. A víte, co to znamená?
   Že mám pravdu, že nejste dobrý prezident…“

   Tedy : „pane prezidente, pokud vás můj text nebude zajímat potažmo si jej nepřečtete, tak mám pravdu – nejste dobrý prezident“.

   Dnes to ale mají lidé těžké, já se panu Kroupovi a pod.nedivím, dnes se mnoho píše a téměř vůbec neposlouchá, jen těch skutečně moc dobrých knih, co stále vychází…kolik jich je – že je člověk nestačí ani registrovat, natož přečíst….
   No a pak je tady ta skutečně velmi poklesle zkontruovaná instituce zvaná “ lid“, v té kombinaci pak už začnete konečně rozumět obrazům E. Schieleho a pod., co všechno se v těch našich křehkých bedýnkách odehrává….

   Mám pro pana Kroupu apod. jednu moc dobrou radu – zkuste už teď začít s vygenerováváním nějaké náhrady…. ne ale že začnete zas s tím čírem, to by bylo obskurní, nedobré atd…

  • Leo K napsal:

   Také se mi ten dopis líbí i když jsem p. Zemana na rozdíl od Jírovce (ač nerad) volil. Ale podstatný není ani Zeman, ani Babiš či vedení ČSSD. Podstatnou je katarze, kterou si tahle zem prostě musí projít, když sedm let aktivně podporovala lumpy, špinavce a vůbec nejodpornější skvadru v dějinách Českého státu (teď mám na mysli nejen dua Dalík – Topolánek či Bém – Janoušek, ale hlavně figurky z panoptika Nečasovy „vlády“) To, co jsme si tady prožili, to by nevymyslel ani Cervantes. A konec téhle „žumpy“ nemůže proběhnout podle schématu „já nic, já hraji 2. housle“ (Gazdík, Kalousek, Schwarzenberg). Ten přerod bude ještě dlouho bolet. Chybou je jenom to, že nejvíc to bude bolet těch 80 % co zdaleka nedosáhnou ani na medián mezd.

   • scallop napsal:

    „Chybou je jenom to, že nejvíc to bude bolet těch 80 % co zdaleka nedosáhnou ani na medián mezd.“

    Doporucuji mene pouzivat cizi slova – jejich vyznam se da tezko dopredu odhadnout 🙂

    Radsi se drzte Zemana, ten se odhadnout da. Bohuzel.

    • Leo K napsal:

     Co se vám scallope nelíbí? Když vynechám procenta, tak jediné cizí slovo je medián a to opravdu nelze nahradit průměrem. Nebo máte snad jiné výhrady. Pro jistotu vysvětlím: medián je mzda, která se nachází v žebříčku mezd přesně v prostředku. Průměr je nadhodnocen nejvyššími příjmy. Čím je větší rozdíl mezi mediánem a průměrem, tím je větší příjmová nerovnost – až, jak říká Keller, by bylo správné ji nazývat příjmovou nesouměřitelností.

     • scallop napsal:

      Kdyz se nachazi v prostredku, tak na nej dosahne 50 %, ne ?

     • Rošádek napsal:

      No právě: takže věta „80 % co zdaleka nedosáhnou ani na medián mezd“ je z definice hovadina.

     • Leo K napsal:

      Scallope, scallope – vy ještě spíte, že? …Kdyz se nachazi v prostredku, tak na nej dosahne 50 %, ne …
      Tak to je nesmrtelné. Takže na nejvyšší příjmy podle Vás dosáhne 100 %?
      Rošádek a hovadina – nechtěl byste si ukáznit slovník? Když už tedy nepřemýšlíte.
      A znovu Scallop: … Zeman i Babis a vedeni CSSD jsou podstatni – dnes dokonce v teto zemi nejpodstatnejsi !
      Proč? Vůbec nejsou důležití, natož podstatní – protože to, co provádějí jsou jenom hry. Ale kdo ty jejich hry má přežít? To se právě týká těch 80 %.
      Víte co? Vyspěte se napřed. Třeba vám to zítra zapálí.

     • scallop napsal:

      Mejte se pekne pane Leo.

     • Rošádek napsal:

      Připojuji se ke scallopovu přání.

    • Petrpavel napsal:

     A teď zkuste scallope, poté co vysvětlil svou Leo K. vysvětlit Vy Vaši reakci…

     • scallop napsal:

      „Ale podstatný není ani Zeman, ani Babiš či vedení ČSSD. Podstatnou je katarze, kterou si tahle zem prostě musí projít … “

      Tohle me vyprovokovalo. Zeman i Babis a vedeni CSSD jsou podstatni – dnes dokonce v teto zemi nejpodstatnejsi !

  • Alex napsal:

   Víte Admirále, jestli náhodou nejsou ty dopisy – ať pana Kroupy ze serveru blogů MFD nebo pana Jírovce – v podstatě o ničem. On ani ten Zeman není jen černý nebo bílý. Jen jestli není pravdou, že se zajisté při dobrých úmyslech dopustí přešlapů takového kalibru, že se sami o sobě stávají nášlapnými minami. -usmívající se smajlík

   • Petrpavel napsal:

    Na černobílé fotce jsme každý černý i bílý, chcete-li jen černý nebo bílý.
    Na barevné, a ta je přece lepší, už těch barev je mnohem víc. Tak je to i se Zemanem. Cítím to stejně jako Vy, Alexi. Mnohobarevný.

   • Admirál napsal:

    Souhlas. Zeman není jen černý nebo bílý.

    V atmosféře lovecké sezóny tato pravda jaksi zaniká.

    Kdo nejde s námi na hon, jde proti demogracii. Zní jednohlasně z našich svobodných, demokratických, nezávislých, objektivních médíí a hlásá to 9 z 10 osobností, co jednotně volili Karla.

    Nevemte pušku, nepusťte smečku na stopu, když to říkají. Vždyť je to pravdaaláska. Ta nikdy nelže. – usmívající se smajlík.

    • Alex napsal:

     Admirále, ono zdání někdy přece jen trochu klame. když si kdokoli vezme někoho na paškál, i výčet jeho mínusů nebo konkrétního mínusu, ještě to neznamená, že toho někoho vidí ten kdokoli jen jednobarevně. -usmívající se smajlík

  • Kchódl napsal:

   Připojuji se.
   Pěkné, klidné a slušné.

 12. český maloměšťák napsal:

  Idealisti mohou taky dosáhnout někdy pravého 🙂 opaku toho, co původně zamýšleli.
  Neboli z nějakých mně záhadných důvodů se tkzv. levicově orientovaní lidé někdy až k uzoufání či k smíchu zabývají podružnostmi, potažmo v jakémsi masochistickém rozpoložení se vrtají ve svých ranách mnohem déle a mnohem více než se po nich chce…. to ti pravicoví si umí přiznat, že v politice / a v té smutné, kraďákovské obzvláště/ jde především o moc. Kdo získá největší podíl na moci, ten vládne, ten realně prosazuje své zájmy, potažmo zájmy voličů..
  Levice to při existenci KSČM má o mnoho těžší než pravice, to je třeba neustále připomínat, ona je odsouzena k tomu vést pouze hluboce kompromisní jednání, což je správné – demokracie je vládou souhlasu, ale souhlas má mít svou kvalitu nejen pozitivní, ale i svá omezení co se týče negativní stránky jeho dosažení a vyjádření, tam je to pak o kvalitě té druhé, třetí strany, ta je ale mizerná, uplatňuje se spíše znič anebo budeš zničen – než naslouchej a pak teprve mluv. za takového diskurzu vzniká opět jen mizerie, špatně konstruovaný „lid“ nic nezvede..

  Mimochodem, je to trochu OT, ale zaujalo mě to :

  http://zpravy.kurzy.cz/358433-cinske-investice-v-brazilii-poklesly-o-vice-nez-75-procent/

  Takže ta “ disciplína“ v případě čínských komunistů, ten konfuciánský kolektivní duch…má taky své meze….když se prachy, velké prachy dají ulít, tak se komunista svého konfuciánského svědomí vzdá..

  Blíží se však nový sjezd KSČ, na to nezapomeňme – jeho závěry budou naše životy ovlivňovat daleko více, než sypání soli do vlastních ran nebo (zřejmě až) lednové /do té doby je zřejmě ANO odsouzeno k lavírování/. zasedání příslušné složky slovenské justice.
  ————————————————————————————————————————
  Demokracie je vždycky tak trochu špína /Freud/, nejistota /Heisenberg/, podvod/ Kristus/, omyl /Russell/ a fajn večírek/např. W. Allen/. Záleží co převažuje a mnoho záleží také na tom, jak je konstruována instituce zvaná “ lid“, pak teprvá až na něm /lidu/ samém…
  Ve Švýcarsku teď mají hlasovat o narovnání až obludných disproporcí v oblasti individuálních příjmů a o tkzv. basic income, to se udát tady, tak si Klaus apod. uvážou na krk nějaký balvan a hups do tmavých vod vltavských ….

  http://byznys.ihned.cz/c1-57587750-platy-manazeru-jsou-moc-vysoke-tri-ze-ctyr-svycaru-jim-chteji-dat-limit

  Platon tuším tvrdil, že optimální hranicí by měl být pětinásobek, ale už si nepamatuji, kde jsem to četl.

 13. ujo napsal:

  I na domácí zabiječku se obyčejně zve profesionální řezník.
  Sobotka tak také učinil – media a „kulturní fronta“ se mohou samou snahou přetrhnout; „pučisty“ by nejraději rozemlali a nacpali do Zemanových střev.
  Mimochdem: řezníkovi se po práci musí zaplatit a Svoboda nepochybně platit bude muset.

  Přitom: kolik takových „mystifikací“ jsme už zažili ( o podrazech nemluvě).

  • Dedek napsal:

   Souhlas.

  • Kchódl napsal:

   Skvělý postřeh a krásně napsáno.

  • Hladis napsal:

   Ah tak, tak Sobotka si pozval kulturni frontu, aby zarizla Haskovce. Teda ten matrosco hulite chci taky.

   • Admirál napsal:

    Vy kouříte fajfku, mi matroš.

   • ujo napsal:

    no, zkuste se podívat, kdo všechno kope za Sobotku (už to najednou není Dluhoslav)
    a třeba „manifestace“na to Hradčanském náměstí tu organisoval kdo?
    kolik tam asi bylo voličů čssd?
    Prostě ta náhlá péče o Sobotku těch, kteří levicovou čssd nemohli ani cítit je podezřelá.
    A ono jim nejde o jen o výrazné slabení socdem., druhým ( a možná hlavním ) cílem je Zeman

    • Hladis napsal:

     Vite co je konspiracni teorie ? To je to co jste prave napsal. Absoutne nejste schopen pochopit, ze Sobotka byl podporen i svými ideovými neprateli z lidskeho hlediska proti zjevnym smejdum ? Nebojte, az to odezni, opet bude Dluhoslav a dovolim si tvrdit, ze podporu Sobotka na manifestacích získal především od svých volicu. A nevim co je spatneho na podpore nekoho, kdo celi zjevne zvuli. Podporil bych tak každého bez ohledu na stranickou prislusnost. Nevyrvarejte nesmysly a ztrapňující se komnspiracni teorie. Uz z toho všichni blbnete a zatemnuja vam ideologie mozek.

    • kopřík napsal:

     Kolik tam bylo voličů ČSSD nevím, třeba já, ale hlavně tu akci organizovali Mladí sociální demokraté.

  • strejda napsal:

   Bystrý postřeh. Stručné a jasné.

 14. vlasta napsal:

  Z některých komentářů co tady čtu je mně smutno. Čiší z nich nenávist k Zemanovi. Také jsem ho nechtěla za prezidenta, ale bohužel proti knížeti to bylo lepší řešení. A nikdo ani vlk mi nevymluví, že kdyby v roce 2003 nenechali Sobotka a spol .zvolit Klause, byla tato země trochu jiná. Určitě by Zeman neamnestoval loupežníky z velké privatizace a okradení by se dočkali alespoň nějakých náhrad. Tečka.A nedomrlý Sobotka se jen bojí pomsty. Jako premiéra ho nechci, nemá na to osobnostně a ani odborně. Rozpoutal bouři, která mě připomíná dění v padesátých letech včetně slovníku. Doufám že ho to dožene.To není obhajoba Haška, ten je pletichář, kterému se to vymklo. Asi neměl promyšlené tahy dopředu.

  • scallop napsal:

   Milos Grippen proti loupeznikum z velke privatizace neudelal vubec nic. Proto by je ani nemusel amnestovat. Tez se za jeho premierovani nikdo nahrad nedockal.

   Ale mozna se zmenil a je ted jiny, lepsi …

  • scallop napsal:

   Jak psal vlk vyse, sam Zeman ma zasluhu na druhe volbe Vaclava Klause prezidentem. Proto muzete i Zemanovi podekovat za amnestii.

   • Dedek napsal:

    Zkuste se zamyslet nad tím co je příčina a co následek. Ale pokud možno bez ideologických brýlí. A co by se stalo v roce 2003 s těmi , kdo by veřejně řekl , že přes názor 80% členů Zemana volit nebudou. Byli by ještě členy ČSSD?

    • scallop napsal:

     Netusim. Nejspis by je odstranili z volitelnych mist na kandidatkach a volici by je museli do snemovny prokrouzkovat 🙂 Nebo by je sama socdem ritualne popravila, a radostne se premenila v sektu verici v jedineho jezise svateho.

     Co vim jiste je, ze milos Zeman opakovane podporil pravici v teto zemi.

  • vlk napsal:

   Nezapomněl a jste náhodou na opoziční smlouvu? Tedy n a výměnu podpora ODS Zemanově menšinové vládě za nestíhání privatizačních lumpáren?
   A opakovaně jsme psal že v roc e 2003 NEMĚL Zeman žádnou šanci s tát se prezidentem. Ne bez podpory lidovců. A ti jasně řekli, že Zemana jako prezidentského kandidáta nepodpoří!
   Vy nechcete jako premiera Sobotku, který byl ochoten sestavit levicovou vládu s komoušem, zatímco klidně podpoříte prolhaného pučistu Haška, který podle vás je jen pletichářem, co to dobře nespočítal..

  • tresen napsal:

   Odpověď na otázku, kdo vlastně v roce 2003 nechal zvolit Klause, není úplně jasná, ale něco se odhadnout dá. Kdyby všichni poslanci vládní koalice volili ve třetí, rozhodující volbě svého kandidáta Jana Sokola, byl by zvolen. Sokol měl většinovou podporu senátu, ale rozhodoval počet hlasů ve sněmovně. Tam měla opozice sněmovně 99 mandátů. Pro Klause nakonec bylo celkově 109 poslanců, neboli minimálně 10 vládních poslanců se podílelo na tom, že byl zvolen.
   Že by pro Klause tenkrát hlasovali lidovci nebo poslanci US, je celkem málo pravděpodobné. Spíš se takhle projevili kámoši zhrzeného Zemana. Pochybuju, že by mezi nimi byl Sobotka.

   • Petrpavel napsal:

    Spekulovat o tom kdo jak volil v tajné volbě je vždy spekulací 🙂 . Nemá smysl!

    • tresen napsal:

     Možná. Házet zvolení Klause na Sobotku je tím pádem ještě větší nesmysl.

     • Petrpavel napsal:

      To nesporně!

     • Dedek napsal:

      Já si myslím , že není. Jak tu řekl Vlk , pokud by Zeman postoupil do 2. kola , tak by hlasy lidovců nedostal a byla by nová volba. A kdyby ti z ČSSD nebyli hlupáci , tak v prvním kole by podpořili Zemana a ve druhém kole ???????????????????????????
      a Zeman by presidentem nebyl a peročmajs Václav taky ne.

     • wiki napsal:

      A při dostatečně velké „zaťatosti“ obou kandidátů i jejich volitelů se mohl prezident opakovaně volit až do dalších senátních voleb v roce 2004 …

 15. Šims. napsal:

  Vzpomínám si, že jsem se již několikrát musela prokázat čistým lustračním osvědčením a to jsem nebyla žádné „kápo“, abych v případě agentky STB něco mohla zaonačit. Zkrátka k některým záležitostem se musel člověk prokázat, že nespolupracoval. Včera, když jsem viděla, jak se v událostech kroutila lídryně hnutí ANO, paní Jourová, tak jsme se až smála. Přesně v intencích – účel světí prostředky. Pokud by Babiš byl spolupracovníkem STB, tak by měl mít u eráru smůlu, maximálně poslanec, jak to funguje např. u komunistů. Všichni to o dotyčných vědí a tak si myslím, že pokud by měli sestavovat vládu, tak by musel mít i právník Falmer smůlu. No a ještě mne tato opatrnost o něčem přesvědčuje – že to s tím Babišem není úplně OK, neví asi, jak to dopadne i přesto se určitě bude snažit, aby vylezl křiš´tálově čistý. Jo a při tom slovu mne napdla ještě jedna myšlenka – nechápu, proč v současné době vyzahují novináří to zombii a ostudu socanů – Grosse. Dnes opět tlachá v PL, jinak i Moravec jej zvedl z popela. Nechápu, proč takového jelimana – podvodníka ještě adorují. Ale zapomněla jsem, že Babiš již začal nakupovat tiskoviny, Gross byl jeho kámoš, jestli se nemýlím a vděčnost někdy nezná mezí.

 16. XY napsal:

  Ano, vlku, ta situace socanů pochopitelně nemá dobré řešení – poslanecké mandáty ti neschopní kaňhalové získali od voličů; nelze jim je tedy odebrat, nanejvýš donutit mnohoobročníky, aby se vzdali buď svého hejtmanského zázemí nebo svého mandátu ve prospěch náhradníků – viz Zimola. Myslím, že podobnou cestu zvolí i Hašek, ale při jeho nezřízené ctižádosti je možné i opačné řešení. Škromach bude nadále škodit v Senátu, ale je fest diskreditován. Co s Tejcem? I když ho ÚVV případně nechá odvolit z čela poslanců, bude zlobit podobně jako všelijací známí hoši z ODS (Šnajdr a spol.) a hlavně – uvnitř partaje je dostatek ještě dalších spících agentů; jenom v grémiu se jich vyvrbila dvacítka. Ty časy, kdy takové pomýlené soudruhy bylo možno zpracovat v Ruzyni či v Kolodějích a pak pověsit jako Slánského a spol., jsou už naštěstí za námi.
  Výsledkem ovšem je, že je to pro socany tím podělaným navrch.

  • XY napsal:

   Ještě doplňuji, aby bylo zřejmé, kde je zakopaný pes, vlku – můžete sice vylučovat z partaje po libosti, ale zároveň tím ztrácíte poslance ze svého klubu i s mandáty, které si vezmou jinam.

   • Alice napsal:

    Přesně. A tak mne napadá, kam to s naší parlamentní demokracií spěje, když by ještě před ustavením nové PS vznikali „nezařazení poslanci“……

    • Alex napsal:

     Myslím, že se oba mýlíte. Hašek pokud zůstane v poslanecké sněmovně bud nucen hlasovat jednotně s klubem, zejména bude-li předsedou klubu člověk k Sobotkovi loajální. Hašek nemá skalní loajální křídlo v té poslanecké sněmovně. A on bude hodný. Je to jen kariérista. Nezapomeňte, že sám slíbil – buď hejtman nebo poslanec – o sobě. Jeho hlas či hlasy pár poslanců neohrožují koalici 112, ale jen a jen zeslabují postavení ČSSD v té koalici. Jsem zvědav, kdo z ČSSD by mu o odpustil – i v domovské organizaci. mj i proto Sobotka ve své rétorice přitvrdil. Zatím je tlakna Haška, Tejce a Škromacha veliký. Potvrdí-li to ÚVV, jakože asi ano, bude poslanecký klub jednotný. Z Haškem či Tejcem nebo jen s Tejcem – pokud Hašek zvolí funkci hejtmana. Nezapomeňte, že Škromach je izolován v senátě – jako neškodný – též bude hodný.

     • XY napsal:

      „…Hašek nemá skalní loajální křídlo v té poslanecké sněmovně…“
      Alexi, kolika hlasy byl zvolen Tejc proti Hamáčkovi? Když si ty hlasy spočtete, budete vidět, jak na tom v reálu klub je. Pro Hamáčka bylo těch hlasů 16, pro Tejce tuším 28 (bez záruky). To je reálný stav věci. A pozor, to nejsou ve skutečnosti hlasy pro Haška, to je zemanovské křídlo, které prezident nebude váhat aktivizovat při první vhodné příležitosti. Problém je, že i v klubu je spící Zemanova agentura. Osobně bych raději viděl Haška na periférii než v centru. Lumpárny bude snovat tak jako tak, on bude stačit na jeho roli i ten zhrzený Tejc.

     • Alex napsal:

      XY, možná máte pravdu. Ale já to momentálně vidím tak, jak jsem napsal. Časy se mění a pokud ze „sponzora“ nic reálně nekouká, obvykle se mění ten „sponzor“. Hašek momentálně na „sponzora“ nevypadá a ve hře jsou i jiné faktory. Ono je ve straně být za dobře s většinou – to víte, kariéry jsou kariéry a prebendy jsou prebendy. Každý musí být z něčeho živ. I politik, chce-li být politikem. A některý nemá dost i nikdy. – usmívající se smajlík

     • Alice napsal:

      No … bude nucen…. Když mu „svědomí a čest nedovolí hlasovat pro(ti)“ (a v pozadí Zemanova podpora), tak to bude jako s těmi třemi odeesáckými korupčníky :-)) Spoléhat po těchto zkušenostech na loajalitu (i jen z jejich pragmatických důvodů) je dost chatrné. A „jen“ tři jsou teď – je otázkou času, kdy jich bude víc. Do března (to chce Sobotka sjezd) mají času dost. Už bych jim nevěřila a myslím, že k tomu zadali sami pádný důvod. A kdo by mu odpustil? Pomsta bývá sladká i za cenu neodpuštění.
      P.S. Nezvolili předsedou klubu právě Tejce?

 17. vlasta napsal:

  No, nemyslím si, že vše co napíše vlk musí tak nutně být. Ale Zeman opravdu nemůže za amnestii udělenou Klausem. To je demagogie.A Zeman měl za svého premiérování svázané ruce opoziční smlouvou. Jestli mu něco lze vytýkat, tak to že do toho šel a takovou vládu připustil. Měl to nechat ODS aby dovládli až do hořkého konce, krachu státu. Asi by se Češi probrali až by přišli o všechny úspory.

  • tresen napsal:

   Zeman to tenkrát mohl nechat ODS jenom tak, že by udělali oposmlouvu naruby. Pro všechny ostatní možnosti už byly cesty zarubané.
   Samozřejmě kromě té, že by v ODS proběhl palácový převrat, strana se zbavila klausovců a zahájila jednání s Unií svobody a lidovci. Což bylo pochopitelně vyloučené.

  • vlkp napsal:

   Samozřejmě, že ne všechno co napíše vlk se nutně musí stát. Ale velmi často se tak děje.Nicméně – to není důležité. Zeman může za amnestii udělenou Klausem v tom smyslu, že bez Snítilého by Klaus nemusel být zvolen.
   Ano Zeman měl za svého premierování svázané ruce oposmlouvou. Ale kdo ho nutil, aby ji dobrovolně podepsal? Vyměnil svou touhu po vládě za každou cenu hned teď za beztrestnost pro největší lumpy Klausovy ery. A ty další, kteří měli tu smůlu, že museli před soud osvobodila Klausova amina. S odérem Zemanovi pomoci Klausovi na Hrad.

   • Jos napsal:

    Nemohu si pomoci, tohle je Vlku čistá a čirá spekulace, kterou Zemanovi přisoudila pravicová žumpalistika. Nic víc. A samozřejmě se, společně s Goebbelsem, domnívají, že tisickrát opakovaná lež se stane pravdou. Vám není podezřelé Vlku, s jakým póvlem jedete na stejné vlně?

    • vlk napsal:

     Spekulace? Tak schůzka Weigel Šlouf byla jistě o tom, že Šlouf chtěl předat Weigelovi krabici s vínem u příležitosti jeho narozenin, jak jsme se později dozvěděli.
     A že jedu na stejné vlně s povlem? Nestačil jsem si všimnout.Já o Zemanovi píši roky totéž. Jestli si toho teď všiml někdo jiný, nemám za to žádnou vinu.

   • Admirál napsal:

    Tu oposmlouvu bych tak nedramatizoval. V daném okamžiku to bylo lepší ze dvou hodně špatných řešení. Ruml koukal jak puk. Měli jiný plán a oni takhle. Pravdaaláska zaplakala.

    Samozřejmě že to mělo na soc. dem negativní důsledky. K lizu se dostali ti, pro které spojení s pravicí bylo víceméně přirozené a od lizu se je od té doby nepodařilo vystrnadit. To posunulo soc. dem doprava.

    • vlk napsal:

     Ach tak! havně, že zaplakala pravda , láska! Všechno ostatní bylo v richtiku! To nemá chybu.
     Tenkrát měli ODS +US+ Lido dohromady 102 nebo 103. LIdo +US odmítli vládnout se socanem. Ctily pravicové hodnoty. A konstatovaly že podmínkou pro vládu s ODS je že bude upozaděn Klaus.
     Takže Klaus, aby přežil svou vlastní politickou smrt, protože jeho partaj a hlavně on měl tenkrát po známých skandálech se Sighou, Bacsem a Pepou z Hong Kongu koaliční potenciál nula nabídl Zemanovi kšeft. Který narcis Zeman slupl jako malinu. Kdyby byl řekl ne, tak se nám celá pravice úplně usmažila vlastní válkou, Klaus v politic e skončil a socan další vyhrál s obrovskou převahou.
     Tohle je realita. Na rozdíl od vašich fantasií a posunu soc dem kamkoli. Jediný posun , který tehdy nastal u soc dem, bylo k mafiánství a kmotrovským strukturám. Díky Zemanovi, jste zapomněl napsat. On byl šéf.

     • Admirál napsal:

      Vlku, to je, jako by jste říkal, že tehdejší US byla parta andělů a že by to s nimi dopadlo pro soc. dem. lépe. Byly minimálně stejně umazaní od bláta privatizace, jako jejich konkurence na pravici ODS.

      Ruml se snažil vy..bat se Zemanem. Přitom Zeman mu nabízel tak říkajíc modré z nebe.

      Tak Zeman vy..bal s Rumlem.

      Ruml (a lidé za ním) mají na oposmlouvě lví podíl.

     • tresen napsal:

      Admirále, Ruml byl tenkrát jeden z mála lidí, co si mysleli, že když se něco řekne před volbami, platí to i po nich. Tedy v tomto případě nemožnost vstoupit do koalice se Zemanem. Ruml chtěl pravicovou vládu, ale bez Klause. Jednání na tohle téma ani nezačalo, Klaus všechny převezl způsobem, který po té předchozí „mobilisaci“ proti levici otřásl zbytky důvěry v jakékoli politické zásady.

     • Kchódl napsal:

      Ano Vlku, tak by to dopadlo.
      Ovšem zapomněl jste zmínit, že pravicová (pseudo) koalice by při tom smažení sebe sama také osmažila Českou republiku. A to velmi významně, protože to byla přelomová doba – co šlo tehdy – jako třeba vstoupit do NATO, podat přihlášku do EU – by šlo později mnohem hůře a s jinými náklady. Co by se asi stalo s bankovním systémem ? Byla strašlivá situace s bankovním socialismem, a kdyby byla u vesla ta „pravice“, tak by to zákonitě kamuflovali tak dlouho, až by chirurg nepomohl, rakovina by byla moc prolezlá. Dokud by to nekrachlo, s podobným efektem jako v Rusku za Jelcina. Inflace, měna, rozvrat všeho, následně výprodej, totální.

      Bylo by to fakt super. „Pravice“ by sice byla skutečně v prdeli, ale s rozvrácenou zemí a totálně znechuceným obyvatelstvem, víra ve změnu vniveč.
      Socani by pak skutečně dostali tu „spálenou zemi“, jak o tom bolševik (všech barev) sní („přes spáleniště, přes krvavé řeky, …“).

      No tak díky za toho „škůdce“ Zemana, který měl rozum a upřednostnil zájmy celé země před „zájmy levice“, jak píšete. Projevil se jako dobrý chirurg, bankovní nádor vyřízl velmi zručně a bez toho, aby pacientovi uřízl omylem i obě nohy.
      Samozřejmě se najdou rozumbradové, kteří by to udělali lépe, kdyby tam byli, že jo.
      To mě nepřekvapuje.

     • vlk napsal:

      V y zas e zapomínáte, že jejich rozepře byly takové, že s e jejich koala nutně musela po pár měsících zhroutit.

   • ujo napsal:

    nabízí se nesmělý dotaz: kteří konkrétně největší lumpové to byli?
    A vláda bez oposmlouvy ( snad Klaus s Rumlem a Luxem ) by je potrestala?

 18. myrta napsal:

  Ohledně iluzí o ČSSD spadly klapky i posledním skálověrným voličům. Účet dostanou u příštích volbách a jak to vypadá,nebudou až za 4 roky. Mají teď šanci něco změnit,ale oni nic nezmění. Je o stejné jako u ODS. Rozhádají se až do úplného konce.A co pak udělá volič? Hodí to zase Kalouskovi a Němcové. Máme se na co těšit.

  • ujo napsal:

   Vypadá to, že po mnoha letech už to socanům asi nehodím – ale doufejme že budou ještě jiné strany než ODS,TOP a ANO

  • pražák napsal:

   To jako myslíte, že volič socdem hodí hlas Kalouskovi a Němcové? To snad by hodili ANO.

 19. Jan Čermák napsal:

  Já to vidím přesně opačně. Hádání se je podstatou demokracie a socani se ukázali jako demokratická partaj. Pravda neimponuje to tak jako osvícená diktarura. Je to nepružné a vyvaluje se při tom spousty neschopnosti , ale nakonec to jakš takš funguje, a hlavně má to zpětnou vazbu.
  Volič něco co zavání socialismem stejně ještě nějakou dobu volit nebude, protože přeci nebudeme trestat úspěšné. A co je vlastně zač Babiš se teprve ukáže. Stejně jako co je zač Sobotka. Třeba nás překvapí příjemně….

 20. Aldo napsal:

  Rád bych si přečetl co si myslí místní znalci všech pozadí a mistři konspirací o roli Chovance v této akci. Nikomu není divné že Chovanec nejdřív požaduje pomlčet o schůzce a pak jako první vše v přímém přenosu vykecá? A následně je jemu , jako jedinému, vše odpuštěno? Já,od přírody dost důvěřivý, si v tomto prípadě říkám: nebylo to připravené Sobotkou aby vycistil vzduch a dal ťafku Zemanovi? Potom bych ovšem před ním smekl čepici, ovšem pouze když věc dotáhne do konce a ty tři vymete ze všech funkcí a omluvil se mu, že jsem si myslel že je ňouma

  • Alice napsal:

   Nejsem znalec, ani mistr konspirací. Ale můžu vám napsat svůj názor podle toho, co jsem si zatím přečetla. I když mne by víc zajímalo, proč se vůbec nemluví o Onderkovi, který Sobotku k odstoupení vyzval.
   Chovanec platí zatím za slušného člověka. Zatím. V předsednictvu je úplný nováček. Podle toho soudím i jeho postup. Pár dní před volbami dostal esemesku, že v určitý den a hodinu je pozván k prezidentovi. Respektoval to. To, že on požadoval mlčení o schůzce řekl jen Tejc, nikdo to nezopakoval (alespoň co já vím). Klidně mu dosah té schůzky mohl dojít později a tak šel s pravdou ven. Neomlouvám ho tím.
   A že by to zinscenoval Sobotka? To si myslím, že je opravdu fantazie. Pamatujete jeho první reakce?
   … o schůzce nic nevím, možná se potřebovali domluvit….. takovou podlost jsem nečekal….
   Já se dokonce přikláním k tomu, že Zeman za tím mimořádně prsty neměl (myslím schůzku) a že jen souhlasil s Haškovou iniciativou. Nic jiného nehodnotím.Je to jen můj názor.

   • XY napsal:

    Pan Onderka je lehce vysvětlitelný případ. Dvojnásobný primátor města, jednou s lidovci, podruhé s ODS a s novými pravidly rozpočtového určení daní je na sestupu. Bývalý Paroubkův stínový ministr dopravy ze stínové vlády vypadl, jeho vliv dramaticky slábne, popularita je nevalná. Čili se rád chopil lana od kamaráda Haška a jal se smolit usnesení, aby se se změnou poměrů v partaji ocitl opět na výsluní. Sázka bohužel nevyšla, takže osud pana Onderky je tč. poněkud v tmách… Nemluví se o něm proto, že všichni vědí, jak je NEDŮLEŽITÝ, pouhý souputník a knecht na špinavou práci.
    Kdo tu lánskou schůzku inicioval, je IMHO nedůležité. Podstatný je dle mne fakt, že prezident zjevně vzal záměry skupiny s patrným uspokojením na vědomí (viz jeho nedělní vystoupení v ČT) a následně haškovce podpořil v Týdnu, dávaje poněkud pomýleně sebe sama za vzor (výzva Sobotkovi, aby odstoupil kvůli slabému volebnímu výsledku). Čili ještě přičinlivě zvýšil úroveň chaosu a dále poškodil socany.

    • Alice napsal:

     Díky za reakci. Nejspíš máte pravdu, nebo jste jí blízko. Ale stejně je mi divné, že o něm není nikde ani zmínka, jako by tam nebyl. Jen ta číslovka (bylo jich pět) to potvrzuje, jinak bych si myslela, že se mi jeho jméno v té souvislosti jen zdálo 🙂

   • Admirál napsal:

    Chovane splnil svoji občanskou povinnost. Napráskal vše jak se sluší a patří.

    Je to přeci slušný člověk.

    Z něho bude dobrý ministr.

    • Alice napsal:

     Nic nenapráskal. Jen nemá Haškovu hroší kůži a nedokázal lhát novinářům opakovaně do očí. Je ještě „nezkušený“ 🙂 Jestli jsem to dobře sledovala, tak novináři na něj šli s fintou a rovnou se ho zeptali, jestli se u Zemana projednávala situace, která nastala den poté. Klidně si mohl myslet, že už to věděli jistě. Novináři prý dostali hlášku, že u Zemana ta skupinka je, čekali na ně a oni jim mezitím odjeli zadem. Neznám to tam, to je mediální verze.
     Jinak i samotná ochota se zúčastnit, o Chovancovi nevypovídá nic lichotivého a doufám, že ministrem nebude.

  • vlk napsal:

   Kecy. To , že prý Choiovanec chtěl, aby s mlčelo – prý, řekl lhář Tejc. kupodivu Zimla a ovšem tvrdí, že to chtěl prezident!
   Jo tak Sobotka to režíroval!!! A donutil s pistolí u hlavy Haška lhát! Tak to jo, tak to jo.

  • Kchódl napsal:

   Také mě to napadlo.
   Ale asi to nemá cenu, tímto způsobem uvažovat. Ještě pak skončíme na tom, kdo jim přitom držel kabáty. A kdo je dovezl do Lán, pokud to bude nějaký taxikář, tak ho vyhodíme z práce, hajzla. Zatímco aktérům bude prominuto (protože je potřebujeme, že).

 21. Mirka napsal:

  Tady všichni blbnou, Michal lhal Slávkovi, je třeba jej ukamenovat. Co na tom, že Slávek by dnes bez Michala koukal jak tu vládne Miruna s Mirkem.

  • Kchódl napsal:

   Jojo. Vidím to stejně.
   Ale zaveleli kamenovat, tak se holt kamenuje. Jo to vždycky stejné.

   • český maloměšťák napsal:

    Kdo zavelel a komu, popř. jak ?
    Ty stovky lidí na Pohořelci či v Brně byl Novou placený a narychlo svolaný kompars ? Ty ohlasy členů – to bya akce NSA ?
    http://domaci.eurozpravy.cz/politika/80717-kritik-sobotky-z-cssd-tvrdi-ze-demonstrace-na-jeho-podporu-byla-zaplacena/
    Pánové, jistě nejste oba tím „údajným nespokojeným členem ČSSD“, že ne ?
    🙂

    Takže bez Michala by nebylo Nagyové a rezignace Nečase, bez Michala by Miruna měla podpisy Stojedničky…..co Michal a církevní restituce ?
    Lidi, v hlavě to v pořádku nemáte – co břicha a střeva ?

    • Kchódl napsal:

     Nemyslel jsem to nijak šířeji, kdo vydal rozkaz nebo tak.
     Ale je mi podezřelá okamžitá podpora ČT a dalších havlistických, pseudo-pravicových médií a Bakalova tisku. Najednou milují Sobotku a jeho proud v ČSSD, kterému spílali velmi usilovně mnoho let. Viz. ozubená pleš, Dluhoslav a jiná lichotivá jména.

     Sice to byla sprosťárna, že Hašek se ještě v poledne lísal k Sobotkovi, aby mu odpoledne vrazil nůž do zad, ale tak to v politice chodí.
     Prostě je z toho vidět, že korupice vnímá Sobotku jako spojence. A to se mi tedy moc nelíbí.

     • český maloměšťák napsal:

      Jde možná o obyčejnou lidskou solidaritu a vyjádření podpory tomu, koho jiní chtěli evidentně podrazit.
      Ale možné motivace jsou jistě rozličné. Já se ale snažím na takové věci dívat spíše idealisticky, hnusu už je všude i tak dost, naš ho dál šířit ( přičemž jde o přesvědčení neopodstatněné, domněnka jako domněnka).

      Korupici dodal vavřín vítěze NS, možná i Sobotkovi a jiným, v takových věcech hledejte ty výhry a prohry vyplývající z nějakého spojenectví, ne v lidových veselicích.

      Takže zracování potravy a trávení je v pořádku, uch…to se mi ulevilo !
      🙂

     • Kchódl napsal:

      Já také spíš věřím v lidské dobro, přes všechny situace, přesvědčující mě léta o opaku.
      Zjistil jsem, že když člověk očekává pozitivní reakci, obvykle se mu jí dostane.

      To nic nemění na tom, že od „morálních velikánů“ v médiích, kteří se najednou chovají jako slušní lidé, čekám nějakou prasárnu.

     • Kchódl napsal:

      Off-topic: Vy jste měl problém s trávením ?
      To vás lituji.
      🙂

   • XY napsal:

    Inu, Kchódle, to vládnutí Miruny s Mirkou do voleb by bylo to nejlepší, co mohlo socany potkat. Však to také Sobotka marně prosazoval proti haškovcům a natěšeným členům – a nakonec musel ustoupit. To byla docela katasrofální chyba. Je známý fakt, že verba docent, tedy slova poučují, ale exempla trahunt – tedy příklady táhnou. Rusnokova vláda, tihle Zemanovi miláčci, zbavila voličstvo vládního exempla – vypukla falešná pohodička: Senát v rukou oranžových, vláda v rukou údajně levicového prezidenta, takže nic nehrozí, děl si potenciální volič. A šup za koblihu k ANOfertu. A čím déle idyla trvala, tím byl Babiš silnější, což se Hradu nesporně líbilo, protože o to byl zákeřný Sobotka slabší. Smůla byla ovšem v tom, že Babiš vyluxoval i možné hlasy nemožnému a už rozvalenému SPOZu; proto byl takový fofr honem přeměnit socany v náhradní SPOZ. Geniální konstruktér politických převratů a zrad tohle poněkud překombinoval a zůstal na lůžku s poměrně prázdnýma rukama. Stejně tak dopadli i jeho kamarádi .- DOČASNĚ.

    • Kchódl napsal:

     To je sice skoro všechno fakt, ale to nic nemění na tom, že sněmovnu shodil Kalousek.
     Bylo to velmi zajímavé – jedno hlasování (proti Rusnokovi) bylo vydáváno za nepodporu 101 koalici – což není pravda, sami aktéři to popřeli (ti 3 nebo kolik jich bylo, kteří si dovolili nehlasovat proti Rusnokově vládě; samotné je to překvapilo, co se pak stalo). Kalousek zčistajasna vytáhl ten svůj seznam a bylo vymalováno.
     Média měla zrovna vlčí mlhu nebo co, protože to přešla mlčením – ozvalo se jen pár udivenců, kteří asi viděli fantóma nebo co.

     Hlavně že víme, kdo za to může. Zeman. SPOZ. Atd.

     Jinak Zeman samozřejmě za předčasné volby do jisté míry může, protože byl zvolen prezidentem místo Schwarcenberga – a tím se mašina zadrhla.

     • XY napsal:

      Zeman může za Rusnokovu vládu – a s jakým záměrem ji jmenoval, je zcela evidentní. Měla se stát výkladní skříní SPOZU, jehož kandidáty nakonec prezident předváděl jako medvědy na svých spanilých jízdách po krajích. Jedinou výjimkou byla jižní Morava, kde pro změnu vychvaloval do nebes jistého Michala Haška, až se ten chlapec dokonce sám rděl.
      Jinak mašina se zadrhla spíše na rozkroku pana expremiéra a na politickém stehně paní exšéfové z úřadu vlády. Nebyl to Zeman, kdo donutil pana expremiéra k demisi, to bylo partajní grémium ODS, které doufalo, že se zachrání s Mirkou a 101. Jenže zpívající básník pan Úlehla se nakonec spolu s jinými (?) rozhodl jinak. Jediné, co by mne v té kauze zajímalo je, kolik to asi stálo… 🙂

    • Mirka napsal:

     Rozpočtově odpovědná vláda vládne, terorizuje obyvatelstvo a Slávek si mne ruce, jak straně stoupají preference. Za 15 let by dostal jistě 100% 🙂 .

     • XY napsal:

      Inu, Mirko, tak daleko od té vysněné třicítky by to nebylo, to si můžete být jista. Lidé velice rychle zapomínají, zbavíte-li je nebezpečí. QED. 🙂

     • Mirka napsal:

      Bez Haška a silných krajů dostane trojice Dienstbier, Štěch, Sobotka 12% hlasů od moderní levice.

     • Kchódl napsal:

      pro Mirku:
      Možná méně. Pro voliče moderní pravi…eh…konzervat…eee…levice je tu přece TOP09.
      Proč chodit ke kovaříkovi, když kovář je hned za rohem.

     • XY napsal:

      No, nezapomínejte, Mirko, že ten Hašek a kraje jsou závislé na přísunu peněz od státu… 🙂

     • Admirál napsal:

      Mirka – Tu moderní levici bych nepřeceňoval. Bléristi nejsou moc v kurzu. 12% přeháníte, přeháníte.

      Zajímavé je, kdo za tu moderní levici nejvíc kope.

  • tresen napsal:

   Michal lhal s upřímností v očích a bez uzardění v přímém přenosu před celým národem.
   Myslíte, že takového frajera, je-li usvědčen, si pak může nějaká strana nechat v čele, aby za ni nadále se stejně přesvědčivou dikcí obhajoval program anebo vystupoval s obžalobou politických protivníků?

   • Admirál napsal:

    Už jsem to tady psal:

    Sejde se 5 lidí na schůzce. Dohodnou se, že schůzka zůstane v tajnosti.

    Jeden z nich dohodu poruší.

    Kdo z 5 ti je padouch?

    • český maloměšťák napsal:

     Admirál
     Kdo to platí -. ty lidi a ty schůzky , popř. otop v budovách ve kterých se scházejí ? Popř. pohoštění a výzdobu.

    • Hladis napsal:

     Zajimave, ze o takove dohode nevedel ani Chovanec a pry ani prezident 😀 Zvlastni, když ještě o te dohode mluvi lidi, kteří prokazatelne lhali.

     Sejde se 5 Admiralu a potopi spolecnou lod svou blbosti. Jeden ukaze na ostatní, ze ti za to mohou a on ne. Který z nich je trumbra ?

     Odpoved: No prece Admiral 🙂

   • Mirka napsal:

    Takže Kalousek živí kraje ne naopak?

  • Alice napsal:

   Michal nelhal Slávkovi. Michal lhal celému národu. Pokud tomu nevěříte, najděte si záznam jeho vystoupení v Drtičce. Jak napsal vlk, slušný člověk by chodil kanálem.
   O Sobotkovi řekl, že „po takovém výsledku voleb by on odstoupil“. Zajímavé je, že ho totéž nenapadlo po tom televizním znemožnění se před kamerami.

   • Mirka napsal:

    Michal držel dané slovo.

    • okolojdouci napsal:

     Hašek nikomu nedal slovo, že bude veřejně lhát, jen to, že nebude o schůzce mluvit. Stačilo, aby se naučil říkat „bez komentáře“ a třeba by to ustál.
     Ale takhle?
     Představte si třeba, jak se ho jako předsedy vlády vždy někdo zeptá: „A prosím Vás, pane premiére, k tomu, co nám teď říkáte, jste dal někomu nějaké slovo, nebo zrovna mluvíte pravdu?“

     • Mirka napsal:

      Přesně tohle se musí naučit, bez komentáře, nebo si rozbít pusu.

     • Alice napsal:

      To Mirka v 16.06

      Jestli jste tu „drtičku“ viděla, tak tam nešlo říkat „bez komentáře“. Ale na druhé straně říkat „paní redaktorko, už vám po jedenácté opakuji, že žádná schůzka se nekonala a že je to jen fáma“, tak to chce opravdu hroší kůži. Jinak věřím, že se najde spousta lidí, kteří na jeho podpásovém jednání vůbec nic špatného nevidí. Z nich pak některým vadí opakovaná lež a některým ani ta ne. Zažili jsme to tu nedávno. Spousta lidí tvrdila, že na jednání třech korupčníků nebylo vůbec nic nestandartního. Tak to prostě prý chodí, jen hrdinové mají prý odvahu to přiznat. No a nakonec jim to posvětil i Nejvyšší soud.

    • Rošádek napsal:

     Dobrý fór.
     On je to vůbec správný chlapík, tenhleten Michal 🙂

 22. Mirka napsal:

  Zeman vytahuje plán B, podržet Rusnoka.

 23. Kanalnik napsal:

  Z meho pohledu je situace v CSSD do budoucna nejednoznacna, nikdo nevime, co bude s Haskem a jeho druzinou po UVV a po breznovem sjezdu. Pokud bude Sobotka obratny, muze tu kauzu uvnitr strany vytvarovat tak, ze na sejzdu tihle vejlupci utrou. Je tam mnoho promennych, tak se necham prekvapit, jak to dopadne. Jsem ale mirny optimista.

  • Alex napsal:

   Dle mého, pokud zvolí Hašek funkci poslance (může zvolit hejtmana, a moc bych se nedivil) bude i s Tejcem hodný či hodní, zejména bude-li šéfem klubu člověk loajální Sobotkovi. Koalici 112 jednotlivci neohrožují, mohli by ohrožovat jen postavení ČSSD v koalici. Škromach je izolován v senátu. Hybatelem uvnitř ČSSD byli výhradně Hašek se Škromachem. Hašek sliboval kdekomu cokoli a před Zemanem na oné schůzce demonstroval svou vlastní kumpanii, jíž neměl. Ale mohu se mýlit. – usmívající se smajlík

   • Kanalnik napsal:

    ano, takhle by to mohlo byt, s tim ze na Sjezdu je pote delegati nezvoli do zadnych vysokych funkci (uvidime ovsem, jestli clenstvo CSSD zije v realite) a vejlupci si budou kseftarit jen v komunalu (kde by je meli zariznout volici v pristich volbach)

  • Hladis napsal:

   Vite, ono třeba Tejc nejspis ma hrosi kuzi a ostatní taky. Jakmile zavetri kdo vyhrava, rychle zmeni kabat a prilezou. Pokud Tejc se vychloubal, ze pujde s Haskem, protože tam dostane vic nez od Sobotky, tak udela vse proto, aby se zase vnutil zpet. To jsou lide, kterym je jedno v jake partaji jsou. Ti jen lidem bulikuji profesionalne naucene kecy a snazi se probojovat nahoru ke korytkum bez zkrupuli a bez nejakych myslenek co je moralni a co ne. Ti také obraceji plaste nejrychleji. Ted jde o to, zda jim to vyjde a budou jen upozadeni, ale stále budou mit sanci na postup. Spise ted budou sekat latinu a budou se lisat k vitezum a cekat, kde co zase kapne.

   Z mého pohledu ti lide by měli byt politicky i stranicky po smrti. Tohle by mela byt konecna a měli by skoncit mozna tak jako radovi clenove. Jde ted o to, jakou sebereflexi CSSD dokaze udelat na sjezdu.

   • Kanalnik napsal:

    vidim to podobne… jinak z tech prevlikacu kabatu je mi mdlo, ale holt asi je potreba i s nimi nejak pocitat, ti jen tak z politiky nezmizi – silny predseda by mel byt schopen tyhle oportunisty vmanevrovat do svych not a nedat jim prostor pro zbehnuti na druhou stranu… (ja bych nemohl byt politik, protoze bych je musek kopnout do zadnice)

    • Alex napsal:

     Odpověď dá až 10-tý listopad. Z toho v závorce si nic nedělejte, takových je nás víc. – smějící se smajlík

    • Hladis napsal:

     Proto by neskodilo, kdyby Sobotka z mdlého ksichtiku jednal energicky. Jestli chce byt premier a nevypadat jak „chvejici se prdel“ Necas, tak musí srset energii a rozhodnosti. Pokud opet bude jen vypravecem dlouhych nezáživných a uspavacich monologu a neudela si ve strane poradek, tak se akorát znemozni a jako Necas skonci.

     • Kanalnik napsal:

      Myslim, ze Sobotka je uplne jiny typ nez Necas. Necas, podle meho nazoru tak, jak jsem ho videl v mediich, je vnitrne slaba osobnost, a to, co nam ukazoval, to byla maska silaka, coz nakonec vypadalo jako tragikomedie, pretvatka. Sobotka je podle meho nazoru vnitrne mnohem silnejsi osobnost, i kdyz treba na prvni pohled suchar. (totez bych rekl o Spidlovi).

      Jinak souhlas s tim, ze Sobotka by mel byt aktivni. Otazkou je, jestli do ted aktivni byt skutecne mohl a jak, kdyz tam mel nasazenou patou kolonu – v takove situaci se musi postupovat obezretne a veci nehrotit, jinak muze nasledovat prohra. Ale ted se situace zmenila, tak uvidime, jak si povede dal.

     • Hladis napsal:

      Ja ted koukam na OVM a skutecne Sobotka si uvedomoval jasne rizika vytvoreni Rusnokovy vlády. Chovanec to tam potvrdil a aspoň uznal, ze Sobotka videl dal nez oni. Sice jsem tam videl hlavne jina rizika s poslapanik ustavnich zvyklosti a nestandartniho chovani prezidenta, ale i tak si to Sobotka uvedomoval. Clenska zakladna nikoliv. Vse se vezlo na kratkozrake vlne „pryc s Kalouskem, co muze i za spatny počasí“. Nevyplatilo se jim to. Nakonec i Chovanec potvrdil, ze v CSSD se rozehrávala hra na oslabeni Sobotky i strany a ze se vytvareli famy o jednani s TOP09 a jiny hověziny. Proste zaslouzene si to socani cely projeli.

      Jinak Spidla mel strasnou image a vyjadrovani, ale zase nelze mu uprit siroky vzdelani a rozhled. Ikdys s jeho ideo Evropského socialismu nemuzu uplne souhlasit. Kazdopadne je schopny presne argumentovat a sve názory podlozit.

      Sobotka dle me není format Spidly a s image je taky na stiru. Kazdopadne pokud bude vyzařovat energii a odhodlani s nejakou vnitrni silou, muze uspet.

      Necas byl vylozene traged a když si zacal hrat na tvrdaka, bylo to velmi usmevne 🙂

     • český maloměšťák napsal:

      Sršet energií a rozhodností ?
      To je moc dobrý nápad. Chce to kvalitního poradce – nejlépe nějakého psychologa.

      A taky by se mohl nechat zarůst a na některé otázky odpovídat bulšit nebo šajse..

     • XY napsal:

      Nepodceňujte ho, Hladisi, uděláte dobře.

 24. Kchódl napsal:

  Vlku, dneska je to dobré. Dávám hvězdičky.

  Z megazrady se postupně stane bouře ve sklenici vody, bude prohlášena „nová dohoda“ a už za pár dní se aktéři protistran socdem „obejmou“, za zády v pěsti dýku, jak jinak.
  Podříznou obětního kozla (možná jen fixlovaně, Haška se zbavit logicky zcela nemohou a jiný kozel na dosah není), hodí pár kamenů na „ďábla“ a bude pokoj. Nic nového pod sluncem.
  Myslím si to už od chvíle co to začalo (a psal jsem to i tady na KOSE).

  Kdyby k té schůzce u prezidenta nedošlo, našlo by se něco jiného – Hašek a spol létají v noci na Petrovy kameny, jak každý ví. Třeba by se vytáhly ty maily ze Svitav (btw, proč asi byly na serveru se sudeťáckým FQDN zwittau.cz ? Nechci být paranoidní, ale … znáte to).
  Je to prostě jedna z mediálních operací pravdy&lásky, úplně stejný mechanismus jako ty předešlé.
  Už to začíná být nudné.

  A to smíření v ČSSD ?
  Je to dobře, protože ten rozvrat společnosti, neustálé hádání a negativismus musí už někdo zastavit. Média a havloidi (sakra, už zase to slovo) lijí do ohně benzín pod tlakem, tak to bude těžké.
  Měl by začít každý u sebe.

  Ale situace se uklidní – jeden (je jich určitě více) ze spouštěcích momentů tohoto zmatku (pád Nečase; ale kdyby to nebyl tento, našel by se časem jiný), Temelín, půjde na 2 roky k ledu – Beneš z ČEZu ohlásil odložení výběrového řízení na rok 2015. Do té doby jednak nastane změna situace v Německu – od konce letošního roku začnou fungovat fázová trafa na hranicích Polska a ČR, zamezující přelivu německého proudu přes polskou a českou rozvodnou síť a v Německu se dost možná přemění již téměř stálá havarijní situace v jejich síti (už nerespektují pravidlo N+1, téměř stále) na skutečný kolaps a systémový blackout. Nepřál bych jim to, ale je to dost možné – až v zimě zadují větry na Baltu, je to ložené. Z Německa tím pádem časem zazní i jiný hlas než dnes, ten stálezelený.

  A co je ještě důležitější, amíci dokončí ten prodej akcií (de fakto celé firmy) energetické divize Westinghouse Číňanům, jak nedávno uniklo ven, že se to chystá. Takže jejich šílený tlak na ČR, přes všechny jejich nemalé páky, skončí.
  To nás možná uchrání od toho „strategického zakotvení“, jak o tom básnila média … k USA … pardon, něco se změnilo … k čínským komunistům. To by fakt byla paráda.

  A naše jaderné strojírenství nepůjde přímou cestou na skládku starého železa do Číny, abychom tady pak dalších 30 let koukali na to, jak bohatí Američané, Němci a Frantíci dodávají jaderné elektrárny do celého světa, zatímco my jsme jako obvykle utřeli hubu a k žrádlu nám zbyla už jen biomasa.

  A co dál ? Asi vznikne menšinová vláda ČSSD, tolerovaná ANO a KDU-ČSL. Nebo s jejich účastí.
  To je nejrozumnější, ostatní varianty jsou návratem korupice – o čemž média nepochybně sní.
  No tak je nechme snít a přestaňme se hádat o blbostech.
  To dění v ČSSD je marginálie, i když určitě pro někoho důležitá – jde přece o koryta, že.

  • Kchódl napsal:

   Nebo když se politici projeví jako idioti, dopadne to tak, jak je každému už dlouho jasné jako plán B: rekonstrukcí Rusnokovy vlády a jejím schválením nebo prostě tolerancí do dalších, opět předčasných voleb. Pokud to jinak nepůjde, je to také cesta a ne úplně špatná. Dovedu si představit, že by pro to zvedli ruku komouši, část ČSSD, část ANO, část Úsvitu, … uvidíme.

   • Admirál napsal:

    Soc. dem. nemá před sebou žádnou dobrou variantu řešení.

    – Ať menšinová, tak vláda s účastí lidovců a ANO = zabijačka ČSSD v příštích volbách.

    – Pokračování Rusnokovi vlády do předčasných voleb = zabijačka ČSSD v příštích volbách.

    – Pravda je, že účast ve vládě znamená jít na porážku dobrovolně, s možností sem tam cuknout hlavou.

    – Předčasné volby znamenají, být na porážku veden.

  • Dedek napsal:

   1*

  • Rošádek napsal:

   Cítím, že je to dlouhý, Pupák.

  • Rošádek napsal:

   Přemýšlím, jakou motivaci má člověk, který sem napíše do diskuse tak dlouhý blábol. To mu muselo přece nějakou dobu trvat, než to sesmolil.
   Inu, je třeba „pracovat s médii“, a „být aktivní v internetových diskusích“, že.

 25. český maloměšťák napsal:

  Admirál
  Tak jinak /neuvědomil jsemi že to VY a jen VY kladete otázy a odpovídáte na ně/.
  Mějme koráb X ze země B a na něm kapitána Michala, kterého vyslal do bitvy s korábem W ze země A Addmirál Žorži a to na náklady daňových poplatníků y1 …až yn, všichni tito ze země B , kdy platí, že informovanost a je funkcí výše výdajů Y, což je suma jednotlivých položek y1…až yn, a to za podmínky , že bez sumy Y by kapitán Michal nejenže nebyl schopen napadnout koráb W, bez nich by možná místo kapitanování trávil tuto noc v nějaké venkovské krčmě a nadával nad poměry.
  Do kabiny korábu X přijdou nyní na návštěvu /prostřednictvím svých vyslanců/ lidé daní parametry y1 a y2, přichomejtne se i y3. Admirál Žorži o tom neví, bohužel Admirál Bubik ze země A ano, stejně tak i ti, kdo svými příspěvky x1…až xn financovali vypravení korábu W, kterému velí kapitán Milošek, ovšem ti trvají na tom, že je schůzka tajná a s tím hodlá souhlasit i Michal a vyslanci subjektů popsaných parametry y1 až y3.
  Kolik tedy činí informovanost bé ?

  • Leo K napsal:

   Dobrým zvykem je deklarovat proměnné, dřív než je použiji…

   • Kchódl napsal:

    Používá asi interpret s defaultní deklarací proměnných, to je dneska obvyklé. Taky se mi to moc nelíbí, ale tvrdí se, že to je úžasně pohodlné. Zlaté C/C++. Utřel jsem slzu.
    🙂

  • Kchódl napsal:

   Záleží na tom, v čem to jedete. Pokud to je Ruby, bé je nil, jinak 0 nebo „“.
   🙂

  • Admirál napsal:

   Nevím, proč bych jako nestranný hodnotitel. Vyseparoval jsem pouze podstatu.

   Vše ostatní je omáčka osobních preferencí.

   Zkuste to bez omáčky.

 26. český maloměšťák napsal:

  K zabijačce patří i písnička.

 27. Mirka napsal:

  Stratég Sobotka plánuje předčasné volby, nebo zaříznutí vlivu krajů na moderní, levicové, pokrokové, prostě kreativní vedení Jirka-Slávek+Karel

  • Hladis napsal:

   A pak jste se probudila s rukou v nocniku 🙂

   Zda se mi to, nebo se skutecne zde zacali schazet ruzni vyznavaci esoterie 🙂

   • Mirka napsal:

    Volila jsem Haška a 25 000 lidí se mnou, ne pro to co sliboval, ale pro to co dělal.
    Můžete mi popsat výsledky činnosti pana Dienstbiera?

    • vlk napsal:

     třeba kvůli tomu projektu vLednici? nebo s evám líbilo, jak se rozvedl a upgradoval maminu ze své sekretářky?

   • Anonymní napsal:

    Koukněte na PL. Je tam anketa , který politik ČSSD vás nejvíce zklamal.

  • jaa napsal:

   Plánovat může, ale dle posledních zpráv tipuji, že přístí premier bude TELIČKA za ANO a ostatní budou tancovat jak Babiš píská…:-))) TOHO SE sOBOTKA NENADÁL, KDYŽ SPUSTIL provokační POVYK…

 28. jezevec napsal:

  vítej, vlku, zpátky na zemi – zdá se že ti konečně začíná docházet, co je čssd za sajrajt. škoda že až po volbách, ale i tak ti gratuluji k záchvěvu sebereflexe. snad se ti poštěstí to opakovat ….

  • vlk napsal:

   opět jsi jen dokázal , ž nejsi schopen pochopit čtený text

   • jezevec napsal:

    🙂 mně stačí, že jsi pochopil, co jsem psal já.
    texty, k jejichž údajnému pochopení jsou potřeba nějaké esoterické schopnosti, mne nelákají ani ze zvědavosti, nemám na to čas.

 29. Jura napsal:

  tak tak vlku. tolik emailu jako po volbach jsem v zivote nenapsal. Ale dopadne to asi jak pisete. pokud by kluci pucisticky byli normalni lidi, polozi knizku, funkce a mizi z prostoru verejneho. nestane se. i v mem okoli uz nedostane oranzova ani hlas, ja vim bude to jen okolo 20ti hlasu, nic moc. ale snad v tom nezustanu sam

 30. Mirka napsal:

  ČSSD musí být jednotná a nerozborná.

 31. ujo napsal:

  V současné téměř všeobecné hysterii nemají „pučisté“ dle mého názoru lepší možnost než říci (bez ohledu na jakékoliv sliby) na rovinu jak to všechno bylo ( kdo schůzku inicioval, co a jak se řešilo ,závěry).
  Nemají totiž ani co ztratit.
  Možná se ukáže, že nic až tak strašného neprovedli:
  Nebyli spokojeni s tím jak předseda vedl kampaň? to je přeci legitimní!
  Aniž informovali předsedu jeli se poradit s presidentem, který dříve deklaroval sympatie k socdem.
  To už je horší, to je politická chyba; pokud se cítili dost silní měli předsedu eliminovat sami (vždyť se to nakonec stalo) a nebýt utajování té schůzky (další chyba) neměl Sobotka moc šancí.
  Se Zemanem mohli jednat až poté.
  Njn, mléko je již rozlité a jediný positivní výstup je odhalení nekompetence celého vedení SD (vč. předsedy).
  Na druhou stranu: mohlo by se něco takového stát Kalouskovi?
  Řečeno s Rumlem : není to daň za demokracii?

  Proč?
  Nebyli patrně spokojeni s tím, jak vedl předseda stranu ve volbách a jak volby dopadly

  • Admirál napsal:

   Jen letmo jsem zahlédl zprávy na ČT. 50. léta hadr.

   Kdo si v tomhle omočí, nemá právo vyčítat bolševikovi ani ň.

  • Hladis napsal:

   😀 😀 😀 Malem jsem spadl z kresla smíchy.

  • Kanalnik napsal:

   to je skvar, to je neuveritelne

  • tresen napsal:

   Tak jsem myslela, že se za plotem promenuje kočka, když naši psi tak vyvádějí, ale teď je mi díky Mirčinu odkazu jasné, že to musely být dienstbierovsko-zaorálkovské bojůvky.

  • vlk napsal:

   člověka vždycky potěší , když se levičáci zemanisté ohání kovaným pravičákem. To je nádhera!

 32. Germanicus napsal:

  Název dnešního vlkova blogu přesně charakterizuje celou situaci – „špatná fraška“… 😦
  Již delší dobu se ve sporu (frašce Hašek x Sobotka) ztotožňuji s tímto názorem:
  „… mezi lídry obou křídel (Sobotka, Hašek) není zásadní rozdíl. „Jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet,“ ohodnotil Bohuslava Sobotku a Michala Haška. Ani jeden z nich prý není „moderní levicí“, obě strany vnímají politiku jen jako zajišťování obživy a vůbec si nekladou základní otázky po jejím smyslu.“
  Více viz:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusnok-o-chlevu-na-ministerstvu-Kez-bych-mohl-rict-co-mi-sdelila-BIS-292252

Komentáře nejsou povoleny.