Dajli medajli?


napsal Tacit

Herec Lubomír Lipský je náš rodinný přítel. Ve věku devadesáti let stále hraje a pokud zdraví dovolí, hýří energií. V životě vytvořil nespočet rolí v divadle, ve filmu, v televizi a v rozhlase. Pro divadlo žije a i když se už mnohokrát chystal odejít do divadelní penze, vždy se hned vrátil. S přítelem Lubomírem se znám dlouho na to, abych mohl tvrdit, že je to klidný, moudrý a hlavně velice laskavý člověk, nikdy jsem ho neviděl se na někoho utrhnout, nebo snad i křičet a to mu život naděloval i velice těžké chvilky.

Když se dozvěděl, že obdrží Medaili za zásluhy měl opravdovou radost. Vůbec si tento akt nespojoval s prezidentem, ale skutečně to chápal jako osobní ocenění za plodné celoživotní dílo.

Včera se ale svěřil mé ženě, že po převzetí medaile má v divadle zle. Všichni se od něj odvracejí, že přece měl medaili od toho individua demonstrativně odmítnout, nebo snad i vrátit. Moje žena se mu snažila vysvětlit, že on si to ocenění skutečně zaslouží, stejně jako pan Suchý, nebo pan Brabec a je jedno, jestli byl udělovatel levicový, nebo pravicový. Tím si ho přece prezident Zeman nekupuje. „Víš Lubomírku, ty jsi vždy podporoval spíše pravici, a vidíš, Václav Klaus ani Václav Havel ti žádné ocenění nedali“, přesvědčovala ho má žena. No, tak to spolu rozebrali a pan Lipský se snad trochu uklidnil.

Je podzim. Začaly hony na Zemana. Kulturní fronta v jednom šiku, novináři objektivní jako povodňová vlna. Veřejnoprávní Česká televize si ve spojitosti s udělováním ocenění drze dovolila otázky typu „Koho pozve Zeman na svůj večírek?“ Každý si rád do kotníku kopne. Nadávat veřejně politikům je in. A navíc se to smí.

Chtěl bych jen vzkázat ostrovům zfanatizovaných: Zeman tu prostě další čtyři roky bude prezident. Pokud zdraví vydrží. Vezměte to, prosím na vědomí. Bude hýřit naprosto neudržitelnými a neomluvitelnými výroky o neškodlivosti kouření, bude šlapat v zahraniční politice jak slon, bude se mstít členům akademické obce, bude vyznamenávat kamarády, bude mít a protěžovat svou politickou stranu, i když ta si možná vymaže jeho jméno z názvu, bude kout ohavné pikle na pozadí, kde i lež má krátké nohy, bude se vměšovat do interních záležitostí partají, bude se topořit při vyjednávání o nové vládě, bude si pro sebe zabírat stále více a více prostoru, který mu nepatří, zvlášť když se mu to dovolí, bude se mstít, bude dráždit, urážet skoro všechny, bude provokovat jen tak, protože je Zeman a taky možná bude velmi často – škodit. To by mu nemělo v žádném případě procházet, nikdo z nás by si to neměl nechat líbit a nejen Kosa by na to měla vždy a rázně reagovat.

A tak vážení zemanisti a kchárlisti! Skloňte bejzbolky.

Protože všechno se rozštěkané psí karavaně hodí do krámu. I poplivat jednoho oceněného a hlavně vzácného člověka a znechutit mu ty chvilky hrdosti až do hořka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tacitův facit se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

189 reakcí na Dajli medajli?

 1. k_pokoj napsal:

  Kulturní fronta = prodejné děvky co si myslí, že jsou nadlidi, škoda slov. Do Mišelinky s nima!

  • Petrpavel napsal:

   Ti, co podepisovali antichartu jsou dnes největšími „pravičáky“.
   Ten, co vztyčil prostředník směrem k Zemanovu Hradu může zítra tvrdit, že směřoval ke kchárlově kulturní frontě, symbolicky k Národnímu divadlu. Záleží přece na tom,odkud se podíváme. Já jsem se včera podíval od Kampy („dílo“ už tam nebylo):
   http://mixka.rajce.idnes.cz/Cerny/

  • jaa napsal:

   Jen jednu poznámku. Zvláštní je, že Gott nevrátil státní vyznamenání ze socíku jako mnozí a nikomu to nevadilo a nevadí. Akorát do starších se kope v domění že jsou manipulativnější… je to hnus….

 2. Petrpavel napsal:

  Včerejší článek *****, a dnes i ***** je málo ….

 3. xpow napsal:

  Tak hony na Zemana? Zeman není orientální patriarcha, pokud bude ve své funkci dělat to, co dělá, je občanský odpor na místě, to je prostě demokracie. Jinak jste docela vedle, kulturní fronta je arcihnusnej komunistickej termín bez obsahu a pokud sleduji sdělovací prostřeky, tak mě připadá, že proti Zemanovi nevedou žádnou neadekvátní kampaň. Je opravdu jedno jestli je prezident levicový nebo pravicový, ale pokud je špatný, tak si kritiku zaslouží. Jinak panu Lipskému ocenění přeju, zaslouží si ho.

  • Petrpavel napsal:

   Nebyl občanký odpor na místě spíše po amnestii 2013? Dnešní křičící mlčeli…
   Kulturní fronta je velice přesný termín! Kdo dá víc, toho píseň zpívají …
   On někdo tvrdí že si Zeman kritiku nezaslouží? Kritiku…!

   • xpow napsal:

    Byl na místě a taky že byl. Odpor by tu měl být, aby se něco jako amnestie 2013 neopakovalo, Ale Zeman je z podobného těsta jako Klaus, asi by mu v podobném zločinu nikdo nezabránil. A ano, kritika by měla být, profesionálnější, souhlasím.

  • Admirál napsal:

   xpow – jedna věc je kritika a druhá věc je hon.

   kritika je na mistě a to i kritika subjektivní.

   Hon na místě není v žádném případě. Na nikoho a nikdy. Osobně bych se honu ani na z mého subjektivního pohledu největšího veřejného nepřítele neúčastnil. Je to naprosto eklhaft.

   V případě Zemana se jedná jednoznačně o hon. Hon, který od volební kamapně s větší či menší intenzitou bez přestávky pokračuje.

   To, že napadají Lipského, že nedrží lajnu s „kulturní frontou“, je součástí honu.

   Kdo nejde s námi, jde proti nám!

   • xpow napsal:

    Pane Admirále, v článku i ve vaší reakci se míchají dvě odlišné věci.
    První hon na Zemana – nevím o něm, sem tam nějaký kritiický článek ale nic vybočujícího. Zeman je veřejná osoba , navíc kontroverzní a kontroverze milující, zkuste si projet hlavní zpravodajské servery , já tam nic exterémního nevidím.
    Druhý – nespravedlivá reakce na přijmutí ocenění od prezidenta. V článku se píše o tom, že má pan Lipský v divadle zle, nevím co se za tím skrývá, Každopádně ve veřejném prostoru neexistuje ani náznak nějaké dehonestace těch, kdo vyznamenání přjilali. Nepíšou se žádné petice apod. Pokud to je , je to nejspíš v rovině osobní. Ale bohužel k tomu přispěl i Zeman, že z přidělování vyznamenání udělal značně osobní věc. I když to samozřejmě není omluva pro nějaké osobní nespravedlnosti.
    Kulturní fronta je virtuální debilní fantasmagorie, kterou prostě asi potřebujete tak si ji užijte.

    • Rošádek napsal:

     Naprosto souhlasím s předřečníkem.
     U všech takových podobných vyjádření, zde např. ohledně reakce na přijmutí vyznamenání, je nutno mít na mysli, že je to verze JEDNÉ STRANY. To by měl přinejmenším vědět každý čtenář detektivek: když nám někdo něco vypráví, vypráví nám SVOU VERZI.

 4. Hladis napsal:

  Tak kulturni fronta. Chjo to zase bude „inteligentni“ diskuse. První příspěvek to bohužel hned potvrdil. Z takovy putyky jdu hned pryc.

  • kočka šklíba napsal:

   Litovat bude jen vlk, Alex a Šauerová tipuji, váš troll ;). Jistě inteligentní jste především vy, my to už víme, mistr ČR v moderování, který je takový srab, že u svých textů si zakáže diskuzi, občas, navíc je to takový Hujer ;).

   • RobertH napsal:

    Vystihla jste to opravdu velmi přesně. Mohou se udělovat hvězdičky za komentáře? 🙂

   • Kanalnik napsal:

    Milos Zeman je takovy, jaky je. Prilezitost predavani vyznamenani si ponekud privlastnil tim, jake osobnosti vybral a koho z hostu pozval nebo nepozval. Coz bylo trapne. Je to tedy v prve rade Milos Zeman, kdo zneuctuje cely predavaci akt, cini je aktem politickym a nesmyslne jej bulvarizuje. Kvete z toho jeho malost se povznest a byt skutecnym statnikem.

    No a z toho pak plynou reakce. Ty jsou bud zdrave kriticke, nebo se nesou ve stejnem duchu, v jakem jedna Zeman – v duchu posmechu, opovrzeni, skodolibosti a zlomyslnosti (viz. bulvarni clanky v mediich, ktere tu jsou oznacovany jako hon).

    Clovek, ktery tohle dokaze vypozorovat, se od toho muze odpoutat a dokaze se neprirazovat k jedne z techto bulvarizujich skupin (Zeman a jeho zaprisahli zastanci vs. media a jeho zaprisahli odpurci), ktere dokazi jen videt cernobile a beze smyslu utocit. … Zda se, podle toho, co napsal Tacit, ze pan Lipsky to dokaze a je svuj, jeho kolegove uz moc ne. Je take zajimave podle tohoto klice pozorovat zdejsi diskuzi.

    • Kanalnik napsal:

     nevim, jak se muj prispevek dostal sem – mel byt v hlavni linii, tak jsem ho tam ted jeste jednou odeslal

    • XY napsal:

     „Prilezitost predavani vyznamenani si ponekud privlastnil tim, jake osobnosti vybral a koho z hostu pozval nebo nepozval. Coz bylo trapne.“
     Do kamene tesat…. 🙂

  • Petrpavel napsal:

   Jsem zvědavý jestli i vám Hladisi, jako mnoha jiným zde po mírné oponentuře, vlk vzkáže že když se vám tu nelíbí, nemusíte číst… 🙂 .

   • vlk napsal:

    vlk nemá důvod nic takového vzkazovat a to z mnoha důvod“.
    1-Hladis říká, že s e mu tady dnes nelíbí takže jde pryč
    2- Hladis říká, přesně , co s emu nelíbí – nemá potřebu se navážet ani do Kosy ani vlka jak ji tady řídí
    takže vaše replika naprosto není na místě.

    mno a ještě cosi dodám, co nikdo neví. Původní Tacitův článek vypadal poněkud jinak. Byl bych ho vydal v původní podobě, ale požádal jsem ho, jestli by nevzal ještě v úvahu několik dalších faktorů a článek o cosi rozšířil. Laskavě mi vyhověl. Teď mu musí být naprosto jasné, že moje žádost byla na místě.
    Četl jsem jen zatím prvních děvět komentů a stalo se přesně to, co jsem odhadoval. Například kočka šklíba si z toho článku, jakkoli je kraťoučký jen pár vět. Ostatní přehlédla jak zátiší s popelnicemi. Jistě nebude sama Nic s tím nenadělám. Každému, co jeho jest.

    • Alex napsal:

     Kočka? Ta když k někomu zahoří láskou, je holt láskyplně oblízáván. U Vonrammsteina se nezadařilo, tak to zkouší s Tebou. Jsem zvědav, kdy Tě pozve na rande. -smějící se smajlík

     • vlk napsal:

      To nepůjde. Karkule by mne nepustila 🙂 Kohopak by řídila a vychovávala? Kde pak – snaha marná. Ale ty jsi také na jmenovitém seznamu oblíbenců! tak si dej bacha! 🙂

     • náhodný napsal:

      to Alex :

      Jako popis vašeho vlastního patolízalství je to velmi trefné.

     • Alex napsal:

      Náhodný, náhodný – to víte, každý má své lásky. Vy koukám taky. -smějící se smajlík

    • Hladis napsal:

     Ehm pro ty kteří se raduji, jdu pryc jen z této diskuze pod timto clankem, protože je mi jasne co se zde semele. Ne z Kosy 🙂

     • Hladis napsal:

      Kazdopadne TrollSkliba a Petrpopleta nesklamali 😀

     • Hladis napsal:

      A jak říká Vlk. Nemam potrebu se do clanku kohokoliv navazet a nikdy jsem se do autoru samotnych nikdy nenavazel. Nelibi se mi co za diskusi zde bude, tak radsi pujdu delat něco jiného. Nekteri by si z toho mela vzit priklad.

     • Petrpavel napsal:

      Mám psát o tobě takové blbiny? Třeba přiléhavé Hitlers?
      Nejlepší moderátor ČR 🙂 Namyšlený sprosťák, nic víc.
      Vsaď se, že mě vlk napomene nebo vyloučí! Ty jsi selebryketa…

     • vlk napsal:

      Petrpavel
      kdyby byl autorem tohoto článku, už byste jel. Autorem nební. Nicméně, nepřipadáte si jako kus hovězího?

     • Petrpavel napsal:

      Zase jsem měl pravdu… 🙂
      Je mi to trapné mít ji pořád.
      Obávám se, že stejně jako budete muset po několika neúspěšných pokusech vždy kritika svého volebního „koně“ sotva je po volbách) změnit svou volební preferenci, stejně budete muset změnit své preference ve volbě svých oblíbenců kteří Vám dělají jen ostudu.

     • Petrpavel napsal:

      má být správně : „…neúspěšných pokusech (vždy kritika svého….
      Chybuji, ale nepíši „nesklamali“

  • český maloměšťák napsal:

   To je ovšem obrovská škoda pro národ i lidstvo.. Co máme zde v putyce udělat – aby si to ráčili rozmyslet ?
   Stále mi nedodali tu „informaci“ /klep ???/, kterou zde šířej…že jsem jich nazval fašounkem – kdy to tedy bylo /netvrdím, že tomu tak nebylo, ale nemohu si vzpomenout/.

   Každý má právo odmítnout medaili, nebo převzít ji. Skutečný demokrat pak toto právo respektuje, ne tak štvavá lůza.
   Ano, podzim začal, z oblohy začly padat první kachny, za chvíli začnou dělat zajíci kotrmelce. Mám rád tento čas, dobře jdou i okouni zevlouni, nejvíc na střevličky z Balkánu /ne ze sýru !!! – to je jen takový druh rybiček/. -je jich někdy v hejnu jak fašounků na demonstraci proti Romům, stáváš se jim pak potravou sám.

  • Mathias napsal:

   Ale vždyť to je kulturní fronta, byla a bohužel i bude. Dokud se tak budou chovat. I když se nám to nemusí líbit.

 5. Řezníček z Brna napsal:

  Diskuze se začíná zvrhávat v osobní napadání a to jsme teprve na začátku!!!

 6. babička napsal:

  Pane Tacite, děkuji za článek. Plně s ním souzním.

 7. Akela Vlková napsal:

  Tady by bylo spíš na místě podpořit pana Lipského a poděkovat mu za celoživotní dílo, které bylo úžasné. Rozdává smích, rozdává moudrost, skromný člověk – skutečný umělec. Proto prosím vynechte osobní invektivy a na prezidenta na chvíli zapomeňte. Panu Lipskému přeju hodně zdravíčka, na závistivce ať se vykašle, jejich chování vůči němu je jenom závist a lidská blbost, a proti tomu se bojuje špatně, kolikrát je boj předem prohraný.

  • zemedelec napsal:

   Paní Akela Vlková.
   Přesně tak.Chtěl jsem napsat ať to bere z nadhledem,ale on se na ně může podívat hodně z vysoka.

  • vlk napsal:

   Akel
   jsi moudrá matka rodu! Přesně jak píšeš.

  • Rošádek napsal:

   S tím by se dalo souhlasit, paní Vlková. Pokud ovšem budeme důslední a připomeneme, že pan Lipský už jedno ocenění od prezidenta, tentokrát Gustáva Husáka, za celoživotní dílo dostal: byl to titul národní umělec. A tak bychom ho také měli titulovat: národní umělec Lubomír Lipský.
   Nabízí se samozřejmě otázka, proč po obdržení tohoto titul musí národní umělec dostávat ještě další vyznamenání.

   • Petrpavel napsal:

    A proč by neměl?
    Třeba takový Kodet nikdy nemohl být Národním umělcem, kvůli jeho osobnímu profilu, tak má jenom jedno…

   • vlk napsal:

    Má být kriteriem udělování vyznamenání v téhle republice to, jestli už někdo byl vyznamenán za komoušů: To snad ne!

    • Rošádek napsal:

     No moment! Bylo přece řečeno: „na prezidenta na chvíli zapomeňte“
     Zapomínám tedy na Zemana, a zapomínám samozřejmě taky na Husáka.
     Říkám jenom, že národní umělec Lubomír Lipský už jedno vyznamenání má, a kladu otázku, zda bylo nutno mu dávat další.

     • XY napsal:

      Inu, třeba pan Lipský jako řada dalších národních a zasloužilých umělců to zasloužilé umělectví spálil. On pan Švabinský si taky chodil pro tituly a medaile jak k Moravcovi či komu za Protektorátu, tak pak za Zápotockým (nebo až za Novotným?). Kdo si to má pamatovat.
      To už je taková politika – každý režim potřebuje své umělce a každý umělec potřebuje svůj metál… 🙂

     • Rošádek napsal:

      Jak – spálil? Znamená to snad, že už by si státního vyznamenání, které předtím dostal, nevážil? Proč ne?

     • XY napsal:

      No, kouzlo, Rošádku je v tom posledním odstavci glosy, na kterou reagujete: Režimy a vyznamenávající hlavy se mění a s nimi i hodnota metálů, zatímco umělecký hlad po metálech zůstává. Ostatně hlad režimů mít „své“ umělce trvá rovněž, to už tak bývá.
      🙂

     • XY napsal:

      Pardon, to jsem byl já, ten anonym…

     • Rošádek napsal:

      To kouzlo já nijak nerozporuju. Byli jsme však vyzváni, abychom abstrahovali od toho, kdo uděluje nebo uděloval jaké vyznamenání. Což jsem učinil. 🙂

     • Akela Vlková napsal:

      Když jsem psala „na prezidenta na chvíli zapomeňte“, myslela jsem nynějšího prezidenta a na počínající diskuzi kolem jeho osoby.

     • Rošádek napsal:

      Ovšem důslednější by bylo, kdyby ta výzva platila všeobecně. Ne?

     • Akela Vlková napsal:

      Uznávám, že v určitých případech bych důslednější být měla. Nevím, jestli to platí zrovna tady. A myslím si, že lepší být někdy nedůsledná, než slovíčkařit. Na to já nikdy nebyla. V tomto případě jsem viděla starého pána – umělce, kterého si vážím, jeho herecký projev se mi líbí, vyznamenání si bezesporu zasloužil a připadalo mi zbytečné diskutovat kolem nynějšího prezidenta. Kdo chtěl, pochopil jak jsem to myslela, a kdo nechtěl, nabádal mě k důslednosti. Co jsem uznala za vhodné jsem napsala, dalo by se i trošku víc, ale na to už nemám ani sílu, ani náladu. Hezký zbytek dne přeju všem. 😀

     • Rošádek napsal:

      Děkuji. Já jsem také napsal, co jsem chtěl, a co jsem považoval za důležité.

     • vlk napsal:

      On sna d přestal po roc e 89 hrát? A pokud hrál, nebyl takhle náhodou vynikající?

   • krajan napsal:

    Taková úvaha se mi jeví naprosto scestnou.

 8. Bob napsal:

  Paradoxně a nerad se zastanu prezidenta.
  Bude li vyznamenávat jenom své „kamarády“, bude za to kritizován.
  Bude li vyznamenávat i řekněme své oponenty, tak někteří „stateční a hrdí“ odmítnou převzít vyznamenání.
  „Hrdost“ většiny umělců (ne všech) končí jejich účinkováním v TV seriálech s „hluhokou uměleckou hodnotou“.
  Na „kulturní frontu“ mám svůj názor. Z této strany zaznívaly nejvíc řeči o emigraci, o tom, že Zeman není jejich prezident….
  Ano, jak píše Tacit Zeman bude příští 4 roky náš prezident…
  V oblast státních ocenění mi stačí, že v příštích 4 letech nebudou vyznamenáni Mašínové.

  • zemedelec napsal:

   Pane Bob.
   Velice správně.
   Já zasi rozumím tomu ocenění Čuby.
   Teoretické pracoviště na přechod ke kapitalismu bylo v prognostickém ústavu.
   Praktické pracoviště bylo ve Slušovicích.Také jako první,ve Slušovicích začala divoká privatizace.

  • Admirál napsal:

   V oblast státních ocenění mi stačí, že v příštích 4 letech nebudou vyznamenáni Mašínové.

   Dopadnout volby jinak, tak by Mašínové své řády už asi měli…

   • Eddie napsal:

    Vsak se Masinove dockaji, drive nebo pozdeji.

    • Petrpavel napsal:

     Taky se toho obávám 😦 .

     • Kchódl napsal:

      No vidíte, já bych jim to vyznamenání dal. Byl režim v 50. letech otevřeně zločinecký a vražedný ? Byl, nade vší pochybnost.
      Byl ozbrojený odboj na místě ? Ano, byl.
      Jsou Mašínové a Palmer, plus ti další zločinci, případně psychopati ? Jednoznačně nejsou, viz. jejich příkladný život v USA a jinde. Neměli se zákonem jediný problém.

     • Petrpavel napsal:

      Jakým právem mám jít zabít pošťáka protože se mi nelíbí Klausova zločinecká amnesti a Kalouskův zločinecký mafiózní systém ( počet ztracených životů se už překlonil k dnešku)? Mám být za to oceněn?
      Kchódl, Kchódl … tolerance má být, ale má své meze.

     • vlk napsal:

      Mašínové měli právo na odboj. Mašínové neměli právo podříznout svázaného a nezmocného esenbáka, navíc prvorepublikového vesnického četníka.
      Mašínové měli právo na to zapálit v rámci ozbrojeného odboje stoh nějakému JZD. Neměli právo střílet z dálky z krytu na hasiče, kteří ten stoh hasili, třeba proto, aby nechytly baráky ve vsi, A tak by s e dalo pokračovat. Mašíni odbojáři se změnili na Mašíny vrahy. NA rozdíl třeba od odbojové skupiny Černý lev 777.
      Mašíni svou činností také mohou za utrpení svých příbuzných z nichž někteří skončili na šibenici. copak si asi o jejich činnosti mysleli tihle, když je vedli na smrt? Už s e to nikdy nedovíme.

     • xpow napsal:

      Jenže Petrpavel, vy můžete toho Kalouse kritizovat, nevolit, můžete proti němu psát články a přesvědčovat lidi a nic se vám nestane. Pokud by Mašínové kritizovali, bojovali, skončili by v uranových dolech se zničeným zdravím a životem, případně v rukou kata. To je ten rozdíl, na to se nikdy nesmí zapomenout.

     • Michal napsal:

      xpow: Přesně jste to trefil: „kdyby … bojovali…“ Jenže oni nebojovali, oni tak maximálně ze zálohy na někoho vystřelit nebo někoho omámit a potom podříznout. Jejich táta by je určitě nepochválil.

     • Admirál napsal:

      xpow – ale přce jenom zaříznout svázaného esembáka jako ovci…

      Všechno má své meze.

     • Petrpavel napsal:

      xpov, problém je v tom, že já sice můžu Kalouska kritizovat,ale to je tak všechno. Ty nakradené desítky, stovky, tisíce? miliard jim zůstanou za nehty. Já ( a vy se mnou) máme teď biliony dluhů.
      Za komunistů jsem také kritizoval, pravda – volil, a kupodivu žiju. A ty biliony kdysi v majetku státu byly také moje, měl jsem za ně byt zdarma a další vymoženosti na které se rádo zapomíná.

 9. Admirál napsal:

  Tacite, co to tady hlásáte, kulturní fronta musí být jednotná, jako v 50.

  Tomu nám dopomáhej ČT.

 10. scallop napsal:

  Volici Schwarzenberga se tady pred volbami od Grosslinga a Gerda dozvidali, ze jsou lokajove, vyznamenani medailemi od Zemana to schytavaji dnes. Hledani arcidablu a zradcu je prece tak lakave …

  Jeste napisu poznamku ke statnim vyznamenanim. To neni jen statni akt, kazdy prezident to vyuziva pro svou „soukromou“ politiku. Zeman vice nez predchudci, protoze je aktivistictejsi a ma mene zabran. Dalsi vec je, ze se vyznamenavani celebritizuje, stejne jako cela spolecnost (a tim klesa vaha „statnosti“ tohoto aktu).

  A jeste jedna poznamka, kriticka k celebritam. Jestlize se daji na podporu nejakeho politika, musi si to byt schopni obhajit bez fnukani, ze je za to kolegove kritizuji. At si predem pro sebe zodpovi: je pro mne dulezitejsi uznani komunity nebo politicky uspech meho „kone“ ? Totez plati – i kdyz v mensi mire – pro statni vyznamenani. Prezidenti z toho delaji soucast sve politiky a kazdy vyznamenany si proto musi klast stejny dotaz – tomu se neda vyhnout.

  Az budeme mit prezidenty, kteri k uradu nepotrebuji uspokojovat sve ego a zasobovat noviny udernymi jajinkovskymi titukly, budou vyznamenani vice statnim aktem nez aktualni politikou.

  • vlkp napsal:

   no jenže tadyj de o případ, kdy pravicově smýšlející herec je šikanován jinými pravicovými herci aniž by Zemana podporoval!

   • scallop napsal:

    Ja jsem mel na mysli konkretne bohadalovou (byla to obecnejsi uvaha). Nevim, jestli je slovo sikonovan u Lipskeho na miste, neznam konkretni situaci (Vy ano?).

    Kdo si dnes vezme od Zemana vyznamenani, tak bude castecne spojovan se Zemanovou politikou – tak to prezident zamyslel a tak to je. Osobne me na Lipskem zarazi, ze to vyznamenani vzal bez premysleni (dle tacitova clanku), po vsech informacich znamych predem si to proste dukladnou uvahu zaslouzilo.

    PS Me osobne je zinantni vyrazna kritika tak starych lidi a toto bych vytykal Lipskeho kolegum. Proste stary clovek ma pravo na sve vrtochy. (To se samozrejme netyka aktivnich politiku, ti se za svuj vek schovavat nemohou !)

    • vlk napsal:

     scallope
     nejsem si vůbec jist, že jste četl, co Tacit napsal. Tolik k prvnímu odstavci.
     K d ruhému jen tolik, e v tom je pointa článku – kdo si vezme vyznamenání do Zemana, je AUTOMATICKY SPOJOVÁN s e Zemanem!!! Tohle je to o čem je článek! A co je v téhle zemi špatně!!
     LL neměl co zvažovat. Metál si zasloužil. A dostal ho, aniž by Zemana ebo levici vůbec podporoval. A špatný je proto, že myslí po svém a ne jako někteří jeho kolegové! Je prostě šikanován za názor a postoj. Dneska zprava. Zítra to bud e opačně.
     Obojí je špatně! Prostě dogmatici chtějí řídit svět. Rádi y řídili i Kosu. Tady jsem schopen tomu zabránit. I za cenu velkých ztrát. Tacit se pokusil témuž , svým článkem čelit v celém prostoru, na který dosáhne. Proto je ten článek cenný a měl jsem z něj radost!

     • scallop napsal:

      Znova jsem tacita precetl. Opakuji, ke slovu „sikanovan“ v jeho texu neni podklad (nebo to slova kazdy chapame jinak).

      Kdyz jde vyznamenany na hrad a je treba v primem prenosu zabiran ve chvili, kdy prezident v projevu vynada komentatorum, tak je s prezidentovou politkou spojovan (samozrejme jen castecne, ale neda se tomu vyhnout, prezident to takto zcela zamerne nastavil).

      Lispky si metal zaslouzil, spojeni se Zemanovskou politikou nikoliv. Prezident mu ovsem nenabidl jedno nebo druhe, on mu nabidl oboji v jednom balicku. Me zarazi, ze si toto Lipsky neuvedmil, nikolv ze vyznamenani prijal. (Ale ja obecne velkou uctu k celebritam nemam – mimo svuj obor se casto projevuji smesne – proto beru Lispkeho naivitu schovivave. Jak jsem napsal, ve svem veku ma na leccos pravo.)

      Mozna chcet, abych dusledne oddeloval, v kterem okazmiku prezident reprezentuje stat a kdy (rekneme ve volnem case) je obycejny politik vnimany hur nez uklizecka. toto rozlidsit neumim a ani se o to nesnazim. Prezident ma dle meho pracovni dobu 24 hodin denne.

    • Jos napsal:

     Je až neskutečné, kolik domněnek a spečkulací tady scallope vydáváte za fakta. Že se nestydíte.

    • Kchódl napsal:

     Tak konkrétně paní Bohdalová – znám ji osobně a jsem velmi rád, že z větší vzdálenosti.
     Ona má chalupu u Semil a v 90. letech byla nalepená na ODS velmi usilovně, tamního poslance pana Pěničku obskakovala jak vlastního. Jeho rodina ji pak všemožně osobně podporovala, pomáhali ji na chalupě, jezdili pro ni autem, vozili ji buchty, víno, zařizovali pro ni věci a tak – mysleli si naivně, že jsou její rodinní přátelé. Pak proběhlo pár let, socani vyhráli volby a druhý den ty lidi neznala – a to že absolutně.
     Ta bába má prostě ten správný „umělecký“ instinkt. Nepochybuji po této zkušenosti, že pomluvy za normalizace, kdy byla nalepená na Štrougala, mají v mnohém pravdu.
     Prezidentské volby vyhrál Zeman – a bum, Bohdalka je nalepená na Zemanovi, jako předtím na Klausovi, ODS, pak ČSSD, …

     To ovšem neznamená, že bych vyhodil z domu stará LP s Bohdalkou nebo zakázal dětem koukat na Rákosníčka.

     Jsou to prostě umělci, a mělo by se oddělovat co dělají na jevišti a co jinak.
     Kastovat třeba tu Bohdalku, Dejdara, Svěráka, Mišíka a teď naposledy Lipského… podle politiky je ubohost. Jedna věc je umění a druhá osobní život – třeba takový Klaus Kinsky byl podle všeho skutečně odporný týpek – nicméně zcela démonický herec.
     S vědci je to podobné.

     • scallop napsal:

      Jsem zvedavy na Josovu reakci 🙂

     • okolojdouci napsal:

      S panem poslancem Pěničkou mám malou osobní zkušenost. Neomlouvám paní Bohdalovou, ale že se v určitou dobu k němu přestala znát, to by se možná pochopit dalo.

     • Kchódl napsal:

      Copak Pěnda, ani nevím, jestli ještě žije. Ale to s Bohdalkou nesouviselo s jeho přechodem do US. To se stalo až potom. Na Davida („poslanec junior“) dokonce zavolala poldy, když ji přivezl něco na chalupu a šel normálně na pozemek, jak byl zvyklý léta předtím. Byl z toho celkem perplex, stalo se to jak přepnutím vypínače, ze dne na den.
      Holt to je ten „umělecký kompas“. Tolik k Bohdalce.

     • Kchódl napsal:

      Ještě chci doplnit, že zlá ta paní určitě není, nevím, že by někomu ublížila.
      Ale ten její čich na moc, podle toho by mohli řídit parník. Minulý rok na podzim by bývalo stačilo sledovat Bohdalovou a žádná pochybnost, jak dopadnou prezidentské volby nemusela být.
      🙂

    • krajan napsal:

     Já se jen zeptám: Je to vyznamenání státní, nebo je to metál Zemanův, Klausův, či Havlův?

  • Mathias napsal:

   A můžu se optat, jak pan Lipský podporoval Zemana? Aha, už to chápu, on prostě jen dost fanaticky nevyřvával volím Karla, že?

 11. Mats napsal:

  Ano, hon na Zemana zacal. A mam teorii, ze editori zjistili, ze jim jmeno Zeman prodava, protoze ho nyni pouzivaji i v clancich o vecech, ktere s nim souvisi jen okrajove. Hnusny byl napr. clanek v idnes o zdravotnim stavu prezidenta, kde slovo podraz sugerovalo v titulku, ze si Zeman zase na neco stezuje, zatimco to byla jen zcela okrajova vec v celem clanku a jeste vyjadreni nekoho jineho. Taktez zminka o krycich jmenech v nemocnici sugerovala extraburty, a pritom pak z clanku vyplynulo, ze takova kryci jmena mel i Havel a dalsi.

 12. Jan Čermák napsal:

  Je to přesné. Perfektní. Je třeba oddělit věcnou kritiku Zemana, zde, od zavilé nenávisti „Pražáků“.Je to pozoruhodný fenomen, vidím ho ob den v TV a je mi z něj blivno a připomíná mi minulá léta. Stádnost a přesvědčení o vlastní vyjímečnosti. Zeman se jim stal stejným simulakrem jako byl fajfka, jen s opačným znaménkem. Pohrdají nejenom Zemanem, pohrdají i jeho voliči, a myslí si , že stále žijí v 50tých letech. Vlk to trefil dokonale pokud budeme instituce neustále personifikovat a rozdělovat a rozdělovat, nakonec se to tu zcela rozloží.Není k tomu daleko.

  • krajan napsal:

   Ano, ti zmínění „nenávistnící“, a to třeba i jeden lékař, zabývající se celostní medicinou, zdůrazňují, že oni voliči levice jsou nejméně pologramotní, žerou (pardon) bůček, chlemtají pivo z lahve a čučí na tv Nova. Já osobně pivo z flašky zásadně nepiji, ale ty ostatní nálepky mne uráží. Stejně tak musí urážet pana Lipského údajné chování jeho kolegů.

 13. Sebastian napsal:

  Tzv.umělci jsou neuvěřitelnej odpad společnosti. Za války v ND hajlovali, v 50. letech točili budovatelske filmy, v 80. letech podepisovali anticharty a dnes šikanují každého, kdo se nemodlí k obrázku Kchárla. S článkem plně souhlasím, nicméně jeho obsah mě nijak nepřekvapil.

 14. Rošádek napsal:

  Zatím jenom jednu poznámku:
  Jak vidím, stále je nutno opakovat: veškeré úvahy o Zemanově levicovosti jsou zcestné. Není to levicový prezident. A ponechám stranou, že kdyby byl, bylo by to špatně, protože v našem systému má být prezident nadstranickým svorníkem. (Což ovsem v našem případe zní úplně jako špatný vtip.)
  Nicméně ten, kdo opakuje mantru o tom, že Zeman je levicový prezident, hraje kartami, které on rozdal. A které jsou silně poznamenané.

  • Petrpavel napsal:

   Je-li správnější psát, že je pro lidi a s lidmi, proč ne!
   Důležitý je výsledek, ne cesty a škatuky, do kterých si ho kdo – účelově – zařadí.
   Nadstranický svorník – kde jste tu hloupost vzal? V naší třídně a kastovně rozdělené společnosti (a to rozdělení nedělali a nazavinili ti „dole“) by to byl hřebíček do jeho rakve. Přání holt je otcem myšlenky…

   • okolojdouci napsal:

    Přesně tak! Také Zemana je třeba posuzovat podle reálných výsledků jeho působení ve službách republiky. Určitě stojí za zamyšlení i to, o jaké konkrétní lidi se v politice opírá, kým se obklopuje. Ve smršti emocionálních výlevů pro a proti Zemanovi, občas přiživených i jím samotným, se pak ztrácí Zeman sám s jeho skutky. To pro politika vůbec není špatné, vlastně se tak stává méně odpovědným, protože pak i věcnou kritiku snadněji spláchne jako projev jeho zaslepených odpůrců, popř. produkt placeného mediálního hnoje, atp. To se neprojevuje zdaleka jen u Zemana, česká politika je prostě příliš personifikovaná a předpojatá a chybí jí často elementární věcnost.

   • xpow napsal:

    Ta „hloupost“ je podstatou funkce prezidenta. Když nastupoval do funkce Klaus, tak aspoň sliboval, že bude nadstranický. Nicméně levicovost není nutně stranická a pokud zůstane v rovině osobního názoru, je to v pořádku. Ve výkonu funkce musí být prezident nadstranický, protože v případě prezidenta chybí v systému strana druhá – opozice. Stranický prezident se pak stává karikaturou samolibého orientálního vládce,

 15. Kchódl napsal:

  Vůbec mě to nepřekvapuje.

  Že si ČT dovolí dotaz „Koho Zeman pozve na svůj večírek“, už jen za tuhle větu – protože se jednalo o největší svátek našeho státu, nikoliv o večírek nějakého prezidenta, by je měl normální stát nějak postihnout. To snad ani německý nacistický rozhlas s Goebbelsem u mikrofonu nebyl tak proti českému státu jako tihle … nevím jak je nazvat. Tohle by si před pár lety ještě nikdo z těch šašků nedovolil, je vidět, jak daleko už postoupilo „vaření žáby“ a salámovou metodou pomalá změna historie – přesně jak z Orwella. Je vidět, že spousta lidí se je už naučila zcela ignorovat a vytěsňovat tyhle pomluvy státu a protičeské kecy, jako jsme za normalizace téměř nevnímali ty bolševické bláboly.

  Nevím, proč po sobě necháme takto šlapat a ČT prostě více lidí neodhlásí – je to reálně jediná věc, kterou můžeme udělat všichni – neposílat jim (a rozhlasu, to je skoro stejné) každý měsíc peníze.
  Já už jsem to udělal dávno.

  A termín „kulturní fronta“, že je jak z 50. let – ano, to je. Však oni se tak chovají, jak kdyby 50. léta byla znovu. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Pan Dejdar by mohl mluvit, i další. Ale 50. léta opravdu nejsou.

  Prosím Vás, pokud máte kontakt na pana Lipského, vzkažte mu, ať se na ty lumpy vykašle, ocenění mu prostě patří a je to v pořádku, že na státní svátek 28. října převzal z rukou pana prezidenta vyznamenání, na hradě českých králů. Přeji mu (a celá naše rodina) hodně zdraví, štěstí a pohody, a uměleckých úspěchů.

  Když to tak slyším, asi budu muset zjistit, v jakém divadle a hře hraje, sebrat co nejvíce známých a jít ho podpořit do hlediště. Koupit velké kytice a dárkové koše, a ty mu poslat do šatny.

 16. Anonymní napsal:

  Zeman tu prostě další čtyři roky bude prezident. Pokud to mé zdraví vydrží, slibuju, že se nebudu zlobit na nikoho, kdo od něho převezme medaili, i kdyby k tomu byli přizváni samí týpci jako Bartoš.
  Od Husáka se taky nechalo dekorovat několik skvělých lidí a jejich umění se tím nijak nezmenšilo a prestiž jen malounko.

 17. Eddie napsal:

  Kdyby si vsichni uvedomili, ze obyvatelstvo je nesmiritelne rozdelene, ubylo by diveni 🙂

 18. Mathias napsal:

  Drtivá většina herců jsou jen polovzdělaní blbečkové, kteří jsou v médiích vynášeni do nebes jako nějaká kulturní elita. Čest výjimkám jako je pan Lipský, ti ovšem nevyskakují na politických estrádách, ale snaží se poctivě dělat svou práci pro lidi. Tato tzv. kulturní elita v našich dějinách v podstatě pokaždé velmi úslužně a patolízalsky kolaborovala snad se všemi režimy, které jsme tu kdy měli. Často to byli dokonce titíž lidé, kteří během svého života několikrát převlíkali kabát. Příklady? Nadšení herci, kteří v prvorepublikových filmech adorují první republiku pak hráli v Gobblesovkých propagandistických lidových komediích aby nakonec skončili u pásu jako nadšený a zapálený odborář 50. let. Zpěváci, kteří zpívali na sjezdech KSČ a podepisovali antichartu dnes volí ODS a z duše nenávidí kohokoliv, kdo vyznává levicové hodnoty. Jen jsem zvědavý, jak a komu budou za takových 10-20 let sloužit dnešní volímkarlové v divadlech. Těchto lidí si prostě slušný člověk vážit nemůže a já si jich osobně absolutně nevážím.

  • český maloměšťák napsal:

   Mnoho herců to má u nás dnes složité. Buď musejí hrát v pitomostech, které jsou normálním lidem k smíchu nebo je ignorují /často ale bohužel ze svých daní i platí, to je na tom to nejpochmurnější/…anebo se musí umět uživit jinak. Což je často “ pod jejich úroveň“. Mají proto strach.
   Bělohradský to pravidelné selhávání např. lidí tkzv. kultury (v české kotlině )ve vztahu k moci nazývá „strachem o málo“ – nejde o to, že bude dotyčný mučen, že mu vybijí rodinu, pošlou ho na Sibiř nebo na Guantanamo, do válek nebo že mu zabijí děti, pošlou ho do dolů atd,…on se bojí o to, že místo hraní bude muset jít například prodávat matjesy nebo roznášet poštu.
   No a nejjistější obranou je v takovém případě souhlasit s většinou. To, že je ta “ většina“ vlastně menšinou, to jim už nedojde – protže ta klícka nemá zrcadel, jen mříží.

   Neodsuzujme však herce /JKF/, neb křehcí jsou jak kachny, jednou do nich picneš – a spadneš dolů taky.
   ——————————
   Jdu na ryby,
   Lipský není sice žádný Jean Gabin, ale cítím v něm takovou jakousi normální lidskou slušnost, té je dnes třeba víc jak ostrých loktů , padajících kachen či vesele kotrmelujících zajíců..

   • Kchódl napsal:

    To Vám závidím (dnešní ryby), ale zítra budu také pozorovat kotrmelcování zajíců, vypadá to na krásné počasí, šestnáctka munice nakoupena, vše připraveno.

   • krajan napsal:

    Ten text bych s klidem podepsal, protože tak se věci asi mají. Herci jsou dnes vesměs na volné noze, tudíž neví,co bude zítra, natož pozítří, což přihrává i zvláštní atmosféře v jejich prostředí.Nestoudné je pak ale chování sdělovadel, která názor „celebrit“ pasují na Písmo svaté.
    Na ryby už asi padesát let nechodím, jsem totiž teplomilný.

  • Pepan napsal:

   kurňa, co byste po nich vlastně chtěl?
   Morálku?
   stačí si pročíst jejich vlastní, autorizované životopisy..
   U nás se, když přijeli komedianti, zahnali slepice do kurníku, zamkly vrata do dvora a odvázal pes.

   • Rošádek napsal:

    To si myslím, že jste k nár. umělci L. Lipskému přece jeniom trochu nespravedlivý.

    • Ahele napsal:

     Ale porád. On není a nebyl národní, ale pouze zasloužilý. Nárosní byl bratr Oldřich.

  • Michal napsal:

   „Drtivá většina herců jsou jen polovzdělaní blbečkové“
   No, vzhledem k tomu, že většina herců vystudovala AMU nebo JAMU a má tedy vysokoškolské vzdělání, tak to asi nebude úplně pravda.

   „Nadšení herci, kteří v prvorepublikových filmech adorují první republiku pak hráli v Gobblesovkých propagandistických lidových komediích aby nakonec skončili u pásu jako nadšený a zapálený odborář 50. let.“
   Kolik takových znáte? Máte konkrétní příklady? Napadjí mě akorát Jindřich Plachta (ten si ovšem stihnul střihnou ještě protinacistický odboj) a Vladimír Šmeral. A pak ještě připadá v úvahu Otakar Vávra.

   • vojnov napsal:

    vysoka skola od polovzdelanosti neuchrani. neni k tomu urcena. mam to z prvni ruky, na jedne ucim.

    az bych skorem rekl, ze u mnohych je v tomhle ohledu vysoka skola vyslovene kontraproduktivni. ac fachidioti, tvari se jako vzdelanci…

 19. Ernest napsal:

  Tacite, vyřiďte panu Lipskému, že „kulturní fronta“ byla, je a bude dav snobů a závistivých individuí. „Divácká obec“ s ní nesouhlasí a v souladu s jednáním presidenta jeho práci oceňuje. Ať si z tohoto ocenění nenechá vzít radost hlupáky, kteří si nevidí ani na špičku nosu.

 20. XY napsal:

  Mno, co se děje panu Lipskému v divadle, to je nesporně smutné, ale jen bych rád podotkl, že snad žádné jiné prostředí (snad s výjimkou literátů, politiky, a promiňte mi, dnes i Hradu) negeneruje tolik malých i velkých špinavých pomluv a hlavně tolik lidské závisti a škodolibosti. V tom je pan prezident jen víceméně vítaná záminka, pan Lipský by se dočkal podobných reakcí, ať by mu ten metál dal kdokoliv. Snad to souvisí s přirozeně exhibicionistickým základem hereckého talentu, nevím. To je jedna věc.
  Druhá věc je v tom, že pan prezident je svým založením osoba narcisistně konfliktní a za pouhý půlrok svého slavného panování udělal už škody nad pytláka v bažantnici. Bude-li pokračovat beze změny ve stejném duchu ve svém veřejném i neveřejném jednání, dosáhne záhy překvapivé jednoty národa, jaké se podařilo dosáhnout i jeho předchůdci: Občanstvo dojde k poznání, že na Hradě sedí bizarní mstivý dědek, trapný pletichář, jemuž vlastní naduřelé ego zakrylo veškeré obzory. Pan prezident by to sice mohl změnit tím, že by se pokusil domýšlet dosah svých malicherných činů a svého chování, ale obávám se, že na to už je příliš stár a že se spíše jeho osobnostní negativa budou s přibývajícími lety ještě stupňovat. Čekají nás tedy ještě veseé čtyři roky a několik měsíců.
  To je celé, pěkný den.

  • Ahele napsal:

   Říkalo se, když byl zvolen, žádná výhra, ale bude aspoň sranda. Omyl. Je to spíš k pláči.

 21. anita napsal:

  Nic jiného, mě nemůže napadnout, než kam jsme se to dostali, že vyznamenání dostává punc hodnoty, toho od koho bylo uděleno. Tedy přihlídnout, že bylo zasloužené, což v případě pana Lipského nelze rozporovat. Připojuji se k blahopřání, toto vyznamenání není od Zemana, ale od prezidenta ČR a i kdyby nebylo Zemanovi navrženo a on sám by si vybral umělce, je to hezké, že si, alespoň on, povšiml skromného, aktivního herce. Možná, že ta závist, jeho kolegů je více zaměřena, že oni v jejich devadesáti letech, tak schopni pracovat nebudou. Svoji energii soustřeďují špatným směrem na zahrnující hamižnost a závist.

  • XY napsal:

   Nojo, Anito, proč myslíte, že se pán Menzel a nebožtík pan Hrabal posléze nějak nechlubili tím Řádem Klementa Gottwalda, který dostali jistě velice zaslouženě za oskarové Ostře sledované vlaky?
   A to nemluvím o oceněných umělcích v časech Protektorátu…
   Je to těžká věc, ta státní vyznamenání jsou vždy takjaktak součástí politiky. Bohužel.

 22. Michal napsal:

  Vyloženě mě baví, jak se nyní mnozí pohoršují nad tím, že prezident Zeman vyznamenal své kamarády, mám na mysli hlavně Jiřinu Bohdalovou. Jestlipak se tihle krasoduchové ošívali také tehdy, když Václav Klaus vyznamenával Jiřinu Jiráskovou, Ivu Janžurovou, Adolfa Borna, Vladimíra Jiránka nebo Milana Knížáka, tedy ty, kteří v podpoře ODS ani na okamžik nezaváhali? Nějak jsem žádné významnější pobouření nezaznamenal…
  Mimochodem, podle webu novináře M. Motejlka měl firma DAK Mova Slušovice v roce 1998 daňový dluh přes 4 miliardy korun. Za co že dostal pan Čuba to vyznamenání?

 23. Jeff napsal:

  Ten článek je naprosto šílený. Možná je v tom obrovský ranec, jenž kdokoli kdo flusne na hlavu státu obdrží. Ta dvojakost z toho čouhá jak sláma z bot: jestliže složme tedy bejsbolky, zuerst zásadně flusněme na tu nulu, co nám až za hrob vadí. Co provedla ta nula nikdo neví. Já tedy ne. Jeruzalém sídlem ambasády? Je to ono? Nebo nevyhovění Mirce Němcové jejímu nasedání na kůl v plotě? Zhoupl se v kapli a ČT ještě nevybalila spacáky, aha..Asi takhle: Mišíka jsem viděl jednou dvakrát a nikdy nebyl schopen souvisle komunikovat. Seznam novináře Bartoše a kádrovací komise jakési antihradní chásky jedno jsou. Chudák L. Lipský.

  • Kchódl napsal:

   Tak to je.
   Ad Jeruzalém…
   Věta o stěhování ambasády do Jeruzaléma je obvyklá pozornost, kterou partneři Izreale říkají na jednání, jde o takovou srdečnost vůči hostiteli. Kterou nikdo nebere vážně, protože to z bezpečnostních důvodů nejde. Řekli to Reagan, Clinton, … Merkelová a teď naposledy Clintonová … před Zemanem. Arabům je do toho lautr prd, jelikož půlka Jeruzaléma je součástí Izraele už od jeho vyhlášení OSN v roce 1948. A navíc jsou na to zvyklí, protože to říká skoro každý politik, který si před návštěvou nastuduje reálie, zvyklosti a příslušné hlášky. Kdo je v obraze. Za to se dá Zeman jedině pochválit.

   Kdyby mediální … místo nasávání nenávisti věnovali asi tak 2 minuty použití vyhledavače, tak by to věděli.

   Ad ten seznam pravdoláskařů … to vzniklo jako odpověď na jiný seznam, který sestavili pravda&láska jako seznam škůdců. Ale na to se už zapomnělo, že …

   • Michal napsal:

    Tohle o vzniku „seznamu pravdoláskařů“ říká jeho autor: „A nyní už slíbený seznam pravdoláskařů – věčných petentů. Slouží k identifikaci různých nepoliticky se tvářících iniciativ. Zkrátka, aby bylo hned jasné, „odkud vítr fouká“. Pro přehled jsem pravdoláskaře rozdělil podle kategorií. Seznam není úplný a může se stále doplňovat.“ O nějakém seznamu škůdců ani slovo. Pokud nechcete být za lháře, předložte ten seznam nebo odkaz na něj.

    • Kchódl napsal:

     Seznam koloval internetem někdy v roce 2010. Byl například (ale to nebylo první místo) na Facebooku Nová levice (zelení). Viz. třeba tento článek:
     http://www.prvnizpravy.cz/sloupky.php?id=717e8b4e-b25b-102d-9f31-003048330e04

     „Na facebooku koluje seznam osob, které prý si zasluhují smrt, protože nepodporují multikulturní agendu.Tento seznam osobností „na odstřel“, na němž je mimo jiné i prezident republiky s manželkou, litoměřický biskup Baxant, poslankyně Dundáčková aj., dala dohromady skupinka známá jako „Zelená levice“.
     „.

     Další takový seznam byl dílem skupinky kolem jedné nejmenované chartistky, která to publikovala jako petici po jejich setkání (spíš mejdanu), ale po pár dnech to stáhla (a lidem se omluvila, že to napsala ve vzteku a poněkud pod vlivem alkoholu). Předtím to ovšem velká skupina umělců, veřejně činných osob atd. stačila po netu podepsat, pak se k tomu nehlásili. To bylo ještě předtím.
     (nenašel jsem to, nemám čas to přes google hledat, bude to někde hluboko, je to tak 3-5 let zpět). Vím sice kdo to sepsal, ale nebudu ji dělat ještě větší ostudu.
     Zvláštní, že si na to najednou nikdo nepamatuje, že 🙂

     Určitě řeknete, že takové seznamy jsou dílem vyšinutých jedinců. No ano, jsou. Z obou stran, pravé i levé. Ani ti bolševici a náckové z obou směrů si nemají co vyčítat, jsou totiž dost stejná odrůda. Co třeba takový Joch, ten zčistajasna přeskočil z jednoho tábora do druhého.

     Vyšinutec je ten A.B. Bartoš bezesporu také, dokonce neomaleně ambiciózní a řiťolezní. Ale i slepé kuře někdy najde zrno, takže třeba jeho články o islamizaci ve Francii občas přečtu.

     • Kchódl napsal:

      A co je legrační – všiml jsem si toho až teď, kdy na to mám chvíli času – ten článek v První zprávy zplodil kdo jiný než slavný A.B.Bartoš. Jak je vidět, strašilo mu to v lebedě dál, protože po čase vygeneroval vlastní „seznam“.
      Je to legrační, kdyby to nebylo smutné. A potenciálně nebezpečné (což kupodivu říká závěrem i sám Velký Bartoš).
      Prase aby se v tom vyznalo.

     • Michal napsal:

      Nejhorší ovšem je, že A.B.B. navenek tváří velmi slušňácky a kultivovaně. Problém nastane, až se toho seznamu pravdoláskařů chopi nějaký vyšinutec s pistolí a bombou v ruce. Mimochodem, v páté verzi jsou mezi pravdoláskaře zařazeni i Daniel Landa a Marie Rottrová :-).

     • Kchódl napsal:

      No teda, „I Ty, Lanďáku ?“. 🙂

      Nejlepší skutečně je, že sám Bartoš v roce 2010 (to bylo před volbami) píše, že seznamy se dělat nemají – aby pak jeden vlastnoručně spáchal.

  • vlk napsal:

   Tak článek je naprosto šílený? Jsi si jistý , že článek? A co takhle pohled do zrcadla Jeffe?
   A možná prý je v tom obrovský ranec, jež kdokoli , kdo flusne na hlavu státu obdrží????
   No tak jo! tak mne zajímá!
   Ohledně toho rance.
   Vidím dvě možnosti:
   1- já ze svého důchodu teď pošlu Tacitovi ten balík!
   2- Kosa ten balík od kohosi dostane a já ho celý nebo část přepošlu Tacitovi!!!

   COpak je správně Jeffe?! Důchod mi naběhl dneska na účet. A mohu t ě ujistit, že Karkule už jeho používání pečlivě naplánovala! Takže varianta 1 asi ne.
   Zbývá 2. Tedy ž Kosa dostane ten balík od kohosi. No Kosa nemá účet. Takže by to muselo přijít na můj. Kdyby s e tak stalo, budu veřejně informovat.
   A teď mne napadá, že existuje ještě podvarianta bodu 2. Že Kosa byla záměrně konstruována jako zákeřný nástroj havloidů a podobných a zaplatili vlkovi dopředu, aby jel v jejich žoldu…. Tak nějak si to myslel?

   • Kchódl napsal:

    … podvarianta bodu 2:
    Tak koukám, že jste se Vlku, konečně přiznal. 🙂
    Bacha, až budou havloidi po revoluci, která je přichystaná, likvidovat svědky, a ty užitečné …, v Guantanámu bude jistě místo. Abyste do toho nespadl, až vyjde ve veřejnou známost, co to vlastně Kosa doopravdy byla … 🙂

    Zdá se mi, to to Jaff myslel jako nadsázku či ironii, stejně jako samozřejmě Vy nebo já.

 24. Zdena napsal:

  Zesměšnovat prezidenta Zemana, Alex77, 7. 11. 2013 11:19:50

  jako kohokoliv jiného, vypovídá spíš více o autorech než o cíli jejich snažení. Ano je možné mít výhrady k leckterým aktivitám, či rozhodnutím prezidenta, je možné s ním nesouhlasit, ale mělo by se tak činit kultivovaně, na úrovni. Současné excesy společenské scény reprezentované povětšině části pražské novinářské a kulturní obce, mohou být reminiscencí na nestrávenou prohru při přímé volbě prezidenta. Ano ta bulvárnost, malost a nízkost těchto a podobných excesů, a nejen v případě kdy se dotýká prezidenta, vypovídá o jejich autorech i o těch kterým „rezonují“ víc než si myslíme. Dorostla tato část společnosti na demokracii, když se při zahájení předsednictví EU prezentuje takovými symboly, které urážejí jiné státy? Je to přece „recese“, nebo snad ne? Ano „Evropě to osladíme“, že? Stejně tak jako hrdý prostředníček na Vltavě, vztyčený k Hradu. Ano mám rád hry Divadla Járy Cimrmana. Jen se s nimi nerad setkávám v reálném světě, kde je snad, až na „malý český rybník“, dokáže pochopit málokdo. (okopírováno z diskuse na PL)

  Já doplním, že i představitelé (povětšinou pravicově orientovaní) akademické obce se vůči současnému prezidentovi a to ještě i v době, kdy prezidentem nebyl, chovají s nepřehlédnutelnou sprostotou. Viz. různá vystoupení A.C. Putny. Více než slovutného profesora jeho chování připomíná nevychovaného fracka.
  Nevpustit na přednášku na půdu MU hlavu státu, to je také znak vybraného chování a slušnosti?

  Viděli jste někdy současného prezidenta ve Sněmovně nebo kdekoli jinde se vztyčeným prostředníčkem? Viděli jste, že by před Sněmovnou někoho políčkoval?
  Ale ti, co tohle prováděli, jsou pro novinářskou obec nedotknutelní. Ti jsou cool a in.

  Jen našeho současného prezidenta si zvolila ta hnědá a rudá prasata. Proč asi?
  No proto, aby se pokusil rozvrátit, ty naše dobře zavedené pořádky. Pořádky kdy krást, lhát, podvádět a ožebračovat „tu spodinu“, vést náš stát dál a dál ještě do většího marasmu právě těmi, kteří nejvíc křičí, že náš prezident je fůůj. Na ten pokřik mají většinu sdělovadel v našem státě. Že jejich práce není marná je vidět na smýšlení lidí, kteří se tímto způsobem nechají ovládat.
  Panu Lubomíru Lipskému moc gratuluji k vyznamenání. Zaslouží si je.

  • Kchódl napsal:

   Souhlas.

  • Dedek napsal:

   Souhlas a doplnění. Někde jsem četl , že Kalousek a spol. vymysleli , že udělají ze Zemana opilce a šaška s cílem donutit ho k abdikaci. Co se týká toho opilství , je zajímavé , že Kalousek měl daleko více excesů a naše TV nemají snahu jeho záběry pod vlivem alkoholu vysílat denně alespoň 3x

  • Xaver napsal:

   Po volbách jsem se zařekl, že s politikou končím, ani články, ani diskuze. Ale k Vašemu komentáři, paní Zdeno, se hlásím. I k těm dalším, které věcně charakterizují chování naší tzv. kulturní fronty v průběhu času. Někdy tam bylo (je) víc křivosti a falše než umění…

  • Alice napsal:

   Pěkně jste to shrnula, díky. Vnímám to stejně. A.

  • Sylva Šauerová napsal:

   Zdena, ad „Nevpustit na přednášku na půdu MU hlavu státu, to je také znak vybraného chování a slušnosti?“

   Ano, nevpustit na universitní půdu prezidenta, který objíždí republiku v době volební kampaně, prezidenta, jehož tvář na koresponďáku JEHO politické strany zaplavila republiku, za zády s kancléřem Mynářem, který shodou okolností kandidoval za tutéž stranu, bylo zajisté správným rozhodnutím. S „vybraným chováním a slušností“ to nemá společného ani zlba. Vystoupení představitelů politických stran a ústavních činitelů na akademické půdě v době volební kampaně je nevhodné, protože může být vnímáno jako zásah do nezbytné politické neutrality univerzit. Postup, který chrání politickou neutralitu univerzit, nelze označit jako urážku hlavy státu. Vy to máte ale zřejmě za „neslušnost“, unuiversitní svoboda a politická neutralita Vám neříkají nic, O.K., takových lidí bude víc.

   Pan Zeman navíc podle všeho následně znovu lhal, když prohlásil, že rektora MU Brno Mikuláše Beka nepozval kvůli tomu, že Bek podle něj „prohlásil, že bych určitě na jeho univerzitě propagoval Stranu práv občanů“, jejímž je Zeman čestným předsedou. Prezident uvedl, že to nedělal ani při jiných přednáškách. „Byla to dílem urážka, dílem lež a zase si nevezmete do domácnosti člověka, který vás uráží a který nad to lže,“ řekl Zeman. Jenže Bek nic takového neřekl.

   „Podsunout mi výrok, který jsem nepronesl, a pak mě označit za lháře, je chování, které uráží úřad hlavy státu,“ reagoval rektor poté. Pan Zeman ale uráží úřad hlavy státu kontinuálně. Co také čekat od opakovaně SOUDNĚ usvědčeného lháře, viďte, paní Zdeno ?

   P.S.: Ano, pan Zeman nevztyčuje prostředníčky. Zato opakovaně veřejně hovoří o lidech jako o „blbcíh“, „idiotech“, „prostitutkách“. Počítala jste třeba, kolikrát během jednoho rozhovoru dokáže urazit kupř. takového V. Moravce ? Dnes si pan Zeman prostřednictvím manželky stěžuje, že si jej lidé neváží a co víc, oni se mu vysmívají. Kde prý je úcta k hlavě státu ? Jenže, milá paní Zdeno, úctu si každý člověk musí zasloužit. To i prezident, takto náš zaměstnanec.

   • strejda napsal:

    Jako můj zaměstnanec mně president Zeman vyhovuje. Má moji úctu.

   • Alice napsal:

    Nikdy bych nevěřila, že se budu zastávat Zemana – nevolila jsem ho. Ale evidentně z jiných důvodů, než jsou ty vaše pokroucené.
    Za prvé – Zemana ne „nepozval“, ale odmítl.
    Za druhé – bylo to v době před začátkem volební kampaně, kdy ještě Zemanova tvář nikde za žádnou stranu nebyla.
    Za třetí – je běžné, že hlavy státu přednášejí na univerzitách
    Za čtvrté – politickou neutralitu univerzit mnohem víc narušuje manipulace studenty, jak se tomu stalo v jižních Čechách a ne přednáška prezidenta, který je m.j. slušný ekonom a má co říci.
    A napsat o někom, že „podle všeho lhal“, to už je koruna celého toho vašeho sdělení.
    Úctu k lidem, nejen k hlavě státu v sobě buď máme, nebo nemáme. O pravdě platí totéž – jen někdo ji má pokroucenou, že?

    • Sylva Šauerová napsal:

     No jistě že jej odmítl, z důvodů, které jsem napsala. Nic pokrouceného v tom není, vyjádření rektora je snadno dohledatelné.
     Nikoliv, bylo to v září, kdy kampaň již běžela. O prázdninách nejsou studenti ve školách.
     Nikoliv, v době volebních kampaní, jichž jsou účastníky, nepřednášejí.
     Ano, podle všeho lhal. Cosi mně totiž říká, že spolehnout se dá více na stanovisko rektora než prezidenta. Rektora MU, pokud vím, ještě žádný soud za lhaní neodsoudil.
     Nakonec, paní Alice, máte za to, že moje „pravda“ je „pokroucená“. A o té Vaší jste přemýšlela ? 🙂

     • Alice napsal:

      No víte, mně tohle téma za spor skoro nestojí. Jen mne naštvalo, jak se dají překroutit obecně známé pravdy.
      Jen k té kampani – začala oficiálně 9.10.2013 (podle zákona 16 dní před prvním dnem voleb). Zeman byl v tom Brně 25. září t.r. V žádném případě tedy ještě nemohl být jeho obličej na žádném plakátu ani billboardu. Zákon mluví jasně o těchto věcech, stejně jako o vysílání rozhlasu a televize v té době.
      To Vaše -„Cosi mně říká“…. – no , každému to jeho „cosi“ říká zřejmě něco jiného. Možná by neškodilo občas tomu „cosi“ nevěřit a pokusit se zjistit fakta. Mějte se, mne to opravdu nebaví.

  • strejda napsal:

   Paní Zdeno, pěkně a srozumiteně napsáno. Děkuji.

  • Petrpavel napsal:

   Zdeno, srdečně děkuji.
   P.S. Zemana jsem nevolil (Schw. taky ne).

 25. Kanalnik napsal:

  Milos Zeman je takovy, jaky je. Prilezitost predavani vyznamenani si ponekud privlastnil tim, jake osobnosti vybral a koho z hostu pozval nebo nepozval. Coz bylo trapne. Je to tedy v prve rade Milos Zeman, kdo zneuctuje cely predavaci akt, cini je aktem politickym a nesmyslne jej bulvarizuje. Kvete z toho jeho malost se povznest a byt skutecnym statnikem.

  No a z toho pak plynou reakce. Ty jsou bud zdrave kriticke, nebo se nesou ve stejnem duchu, v jakem jedna Zeman – v duchu posmechu, opovrzeni, skodolibosti a zlomyslnosti (viz. bulvarni clanky v mediich, ktere tu jsou oznacovany jako hon).

  Clovek, ktery tohle dokaze vypozorovat, se od toho muze odpoutat a dokaze se neprirazovat k jedne z techto bulvarizujich skupin (Zeman a jeho zaprisahli zastanci vs. media a jeho zaprisahli odpurci), ktere dokazi jen videt cernobile a beze smyslu utocit. … Zda se, podle toho, co napsal Tacit, ze pan Lipsky to dokaze a je svuj, jeho kolegove uz moc ne. Je take zajimave podle tohoto klice pozorovat zdejsi diskuzi.

 26. trubač napsal:

  A dovedete si představit, co by se dělo kdyby Zeman ukradl v přímém přenosu protokolární pero, nebo klofnul letušku?

  • Cech napsal:

   Myslím že asi dovedu, byl by vyveden na stadión a obřadně zastřelen.
   Tak nějak po vzoru ČLDR.

  • Alice napsal:

   Možná by stačilo, kdyby usnul na mezinárodním jednání na tak dlouho, že by si z něj zahraniční novináři dělali legraci na titulních stránkách.

 27. VáclavP napsal:

  Za komunismu šikanovali levicoví herci ty nelevicové tak, že v lepším připadě ztratili práci a v horším se báli o život. Ale KSČM se za 50. léta omluvila tak o co de.

  • Jan Čermák napsal:

   Nezlobte se , ale to je absurdní paralela, jako bychom žili stále za bolševika, akorát je teď pravičák? Totiž za bolševika skutečně existovali komunističtí herci a byli protěžovaní a herci co se otevřeně postavili proti režimu byli šikanováni a propöuštěni. Ale 98% herců vědělo, že jsou to svině, a drželi tak nějak pospolu. Jestli se navzájem pomlouvali za to, že někdo z nich vzal národního umělce to pochybuju, ale nevím. Prostě ta paralela nesedí, jestli mi rozumíte. Probírali jsme to tu mockrát, že komunismus a fašismus, prostě extremy blízko si jsou.Pojmy levice a pravice v demokratické zemi se prostě nehodí na popis toho co tu bylo před 89. A to je špatně, že v demokratické zemi, v přímém hlasování, sic, zvolený prezident vyznamená personu -pana Lipského. A ty nuly okolo něj mu to dávají sežrat, jako by tu byl ten bolševik. Jenže on už tu 23 let není, to oni jsou ve skutečnosti jako on. Nedemokrati. Pokračovatelé KSČ jsou myšlenkově oni, ne Zeman nebo dokonce Lipský, to je přeci jasné komunistické myšlení co používají, a chování, lynč.

   • Tacit napsal:

    Díky.

   • VáclavP napsal:

    Lze s Vámi souhlasit.

   • Kchódl napsal:

    Jj.
    Největší bolševik dneška je pravda&láska, a to nejen v kultuře, ale i v politice.
    Kalouskovcům také nevadilo zválcovat odporným způsobem parlament, kvůli církevnímu tunelu, bylo jich „bolše“, tak je po jejich. Navíc jsou to bolševici poněkud nahnědlí (naci) či fialoví (klerofašos). Nedemokrati.

    A televizní squadra azzurra, to je pro mě pocitově stejné jako v 80. letech. Čistě nomenklaturní banda, stále stejná, s dědičnými pašalíky.
    Televizi doma nemáme a nikomu to nechybí. Radši si pustíme přes net z BBC skvělý seriál Sherlock než slátaninu „Cirkus Bukowski“ – což pravda není zase tak příšerné, jak bych čekal, ale kvalitu tedy vidím jinak. Nebo je tady Netflix či Amazon (platím $40 !ročně!), pravda, na to musíte mít americkou gateway a platit to z tamního účtu (což oboje není problém si zařídit). Takže ČT ? Drtinová ? Moravec ? Přestávám se orientovat v tom, kdo to vůbec je, když na ta jména narazím v tisku.

    • Jan cermak napsal:

     Prosim definujte mi pravdu@lasku. Mam dost tendenci se za ni povazovat, ale nevim to jiste. Jdu na pivo tak si to prectu zitra. Diky.

     • Kchódl napsal:

      Jako pravda&láska chápu směsici neomarxistů, neoconů, neonacistů a neoklerofašistů, vyznavačů nepolitické politiky – odmítající pravo-levé dělení, vyznavačů NewAge a relativismu místo filosofie, opírající se o naci filosofa Heideggera, zavrhující pokrok, vyznávající různé „zelené“ teorie, blízké apokalypsy – „meze růstu“, multi-kulti, politickou korektnost, prostě tu převážně levičácku smečku, parazitující na státu ve formě státních zaměstnanců, NGOs, … opovrhující pracujícími lidmi a prohlašující se za elity (poněkud samozvaně). Podlézající velkému kapitálu. Všichni ostatní jsou pro ně „socky“ (ale oni stojí mimo, jaksi z definice).
      Kteří nejlépe vědí, jak máte žít a co máte dělat, vymýšlejí spoustu pravidel, kterými se ovšem sami neřídí …

      Například je TOP09 pravicová nebo levicová ? Nikdo neví (a tady platí jeden aforismus, když nedokáže politik říci, jestli je nalevo nebo napravo, tak je nalevo).

      Asi by to někdo dokázal definovat pregnantněji, krátce a přesně, ale nejsem politolog, nemám čas ani chuť se nad tím zamýšlet a za chvíli jdu jako Vy na páteční pivo.

      Tak co, zapadl jste mezi ně ?

     • vonrammstein napsal:

      Neonacistů, neoklerofašistů?? 😀 Tak já jdu radši taky na pivo 😀

     • Kchódl napsal:

      Jojo, všichni ti neo… pěkně pospolu. Co chcete, podívejte se třeba na tu „evropskou novou levici“. Prostě od každého trochu.
      A co třeba okolí takového Kalouska ? Např. Drábek, který zavedl rigidní pravidla pro invalidy, nezaměstnané chtěl hnát na nucené práce a sociální síť odkláněl ke katolíkům ? Přesně tím, mimo jiné, se vyznačovali klerofašisté, např. ve Španělsku za Franca.
      Nebo většinu „pseudo-zelených“ myšlenek lze najít v jedné knize, co ji napsal ten pán s tím fouskem, atd. …

     • vlk napsal:

      Týýýýýýý joooooooooooooooooo! Tak konečně vím, co to je pravda +láska.
      Kchodle, byl byste tak laskav a rozšířil mi ještě obzory o výklady slov lež a nenávist?
      Jistě nechcete , abych já a další teď žili v takovéhle šílené výkladové nejistotě. díky.

     • Kchódl napsal:

      Ó velký guru Vlku, to jistě víte Vy sám ve své analytické jasnozřivosti nejlépe.
      Přeji dobrou noc.

    • Alice napsal:

     Kchódl napsal:
     Listopad 8, 2013 v 18.38

     To je tedy guláš:-)
     Paradoxem je, že tenhle termín používal V.Havel v době, kdy to zcela jistě myslel „upřímně“ , kdy jsme ho většinou měli rádi a věřili mu. Tehdy ta slova měla ten význam, který mají mít. Zcela v souladu s dobou, kdy černá je bílá a naopak, si ten výrok přivlastnili lidé, kteří vyznávají opačné hodoty a dnes se používá jako nadávka. Smutné, alespoň pro mne!

  • Ernest napsal:

   Václave P. nemohu svámi souhlasit. Zkuste se zeptat na hodnocení Jiřiny Švorcové a pak se jí omluvte.

 28. Leo K napsal:

  Když čtu ty nehoráznosti na Zemanův účet, tak musím uznat, že media jsou skutečně efektivní. A přitom platí tak jednoduchá úměra:
  Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
  Zeman by se měl bavit.

 29. Skogen napsal:

  Pan Lipský patří mezi osobnosti, před kterými hluboko smekám. Oni totiž umí. A na rozdíl třeba od pana Menzela nebo Svěráka u něj nemám pocit, že ho v nové éře vůbec nepoznávám. Ocenění si rozhodně zaslouží.

  Politizování za každou cenu škodí a škodí přirozeně i těm, co politizují, vždy bychom měli být schopni odlišovat kvalitu od kýče jak u druhých, tak i sami u sebe.

  Vyřiďte prosím panu Lipskému od jednoho bezejmenného, že mu ocenění z rukou prezidenta, ať už je jím kdokoliv, z plného srdce přeji a velice mu děkuji za radost, kterou nám svou prací přinesl a přináší.

 30. Rošádek napsal:

  Pokud se tedy mohu pokusit o shrnutí dosavadní diskuse, zaznívá zde nejvíce těchto hlasů:

  Všichni herci, a vůbec celí kulturní fropnta, jsou bezcharakterní grázlové, gauneři, zloději, padouši atd.
  Všichni …. až … až na jednoho. Až na nár. umělce L. Lipského.

  • zemedelec napsal:

   Pro Rošádek.
   Nejste daleko od pravdy.

  • Skogen napsal:

   Říká se tomu stereotypizace. Jakýsi obraz modální osobnosti určité kategorie na základě přisuzovaných společných rysů, což ovšem přesto není totéž co unifikace 🙂

   Upozornil bych, že něco podobného se před volbami do parlamentu přihodilo Martinu Dejdarovi. Kdo neskáče, není Čech 😉

 31. Carlos V. napsal:

  paradoxní poznámka ohledně kulturní obce – nestojí za jakoukoliv poznámku

 32. Od poklopu ke poklopu... napsal:

  Jestli tomu dobře rozumím, tak autorovi tohoto článku vůbec nevadí, že někdo kydá špínu na Zemana a sám se ke kydání bez okolků přidal.

  Vadí mu jen to, že kousek z té špíny došplíchl i na jeho známého.

  Zisky ano, ztráty ne. Zajímavé pojetí zásadovosti.

  • Tacit napsal:

   Asi jste četl nějaký jiný článek. možná, že i diskusní příspěvek jste připojil omylem na jiný blog. Zkuste second servis.

   • Od poklopu ke poklopu... napsal:

    Zkusím:

    „Zeman tu prostě další čtyři roky bude prezident. Pokud zdraví vydrží. Vezměte to, prosím na vědomí. Bude hýřit naprosto neudržitelnými a neomluvitelnými výroky o neškodlivosti kouření, bude šlapat v zahraniční politice jak slon, bude se mstít členům akademické obce, bude vyznamenávat kamarády, bude mít a protěžovat svou politickou stranu, i když ta si možná vymaže jeho jméno z názvu, bude kout ohavné pikle na pozadí, kde i lež má krátké nohy, bude se vměšovat do interních záležitostí partají, bude se topořit při vyjednávání o nové vládě, bude si pro sebe zabírat stále více a více prostoru, který mu nepatří, zvlášť když se mu to dovolí, bude se mstít, bude dráždit, urážet skoro všechny, bude provokovat jen tak, protože je Zeman a taky možná bude velmi často – škodit. To by mu nemělo v žádném případě procházet, nikdo z nás by si to neměl nechat líbit a nejen Kosa by na to měla vždy a rázně reagovat.“

    Všechna ta obvinění předem vkládá do obrazu Zemana kdo?

    Na nadsázku to zrovna nevypadá…

    • vlkp napsal:

     Pane z Roubaix , vy myslíte,že jd eo obvinění?? Od kdy je odvinění synonymem pro prokazatelné činy v minulosti? Zdá se, že pobyt v cizině velmi otupuje vaši schopnost používat správné české výrazy. Asi by to chtělo s t ím něco udělat.

     • Od poklopu ke poklopu... napsal:

      „Bude se mstít, bude se vměšovat, bude urážet…“

      Odkdy přísudky uvozené slovem „bude“ reprezentují minulý čas?

      Jsou to obvinění, která vycházejí z běžných nálepek hojně prezentovaných v bulváru od Mladé fronty přes Kosu po Blesk.

      Ani náznak rozlišování, ani náznak snahy o pochopení nebo pohled z druhé strany. Jen nálepky a špína.Zemanova obrana prezentovaná jako útok.

      A bohužel se k tomu nachomejtl autorův známý – herec.

      A namísto, aby si autor tohoto článku uvědomil, jak musí být pod tou zbabělou palbou Zemanovi, přihodil svou dávku špíny a požádal ostatní, aby z palby herce vynechali a mířili přesněji.

      (Stranou pochopitelně ponechávám samotného herce, protože je ve všem zcela nevinně.)

      Nevylučuji ani možnost, že to vše byla nadsázka, ale moc tomu nevěřím.

      A mám podezření, že článek nedočetli ani mnozí z těch, kdo autorovi vyjadřují podporu a pochvaly.

 33. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Snad se pan Tacit nebude zlobit,když něco osobního Vám navrhnu.
  Máte před sebou další vhodné téma,na odborný článek,ohledně nového kurzu koruny.
  Takovou první vlašťovku přinesl syn.Vepřové půlky od Babiše podraží od příštího týdne,1kg o 3kč plus DPH.

  • vlk napsal:

   Přemýšlím o tom.

   • JN napsal:

    Vlku, jenom dotaz. To co tu níže psal jezevec od 18.23 do 20.28 ponecháte bez komentáře? např: cena klaky jako odměna od ožralého dobytka za lezení do zadku?

 34. jezevec napsal:

  doufám, že pan lipský je dostatečně inteligentní na to – aby rozlišil, zdali dostává ocenění od prezidenta republiky (at už tam sedí kdokoliv), ocenění svých hereckých a morálních kvalit – a nebo zdali dostává cenu klaky, jako odměnu od ožralého dobytka za lezení do zadku.
  kdo to rozliší s ním, mu cenu jistě přejí – kdo nerozliší nebo rozlišit nechce, pak pan lipský jistě ví, že psí vytí nejde do nebe.

  • český maloměšťák napsal:

   Vám někdo někdy vlezl do zadku ?
   Jaký je to pocit ?
   Stojí to za to ? Ach tak – když se ožerete tak to tak nebolí….
   Tak to mám smůlu, já toho vypiji poměrně málo a zadek mám spíše coby východ, ne vchod…zase jsem tak o něco přišel…
   —————————————
   Kde se to ve vás bere – ta zloba, to praktikujete i doma u vás v noře ?

   • jezevec napsal:

    já jsem poctil umění pana lipského a projevil pochopení pro jeho postoj. tedy emoce empatické a veskrze pozitivní, ano tak jak to praktikujeme u nás v noře.
    jestli vy v tom dokážete vidět zadek, ožralost, vchod v zadku a zlobu – pak vám jen soucitně kynu. ani vaše vytí nejde do nebe a mně se netýká.

    • strejda napsal:

     jezevec: …odměnu od ožralého dobytka za lezení do zadku.
     Není třeba soucitu, postačí si přečíst kvalitu Vašeho vyjadřování. Vy v tom vidíte ožralost a zadek. Zlobu jistě ne, Psal jste to s Vaší vrozenou slušností a láskou. 🙂

     • jezevec napsal:

      aha.
      no pokud jste to myslel tak, že pan prezident je všeobecně ctěný laskavý stařík a že nadměrně nechlastá – a že značnou část letošních vyznamenání nerozdal těm, jejichž zásluhy pro stát se omezily na lezení do zadku dárci – pak i vám soustrastně kynu. přestože neskrývám, že jsem mohl zvolit i laskavější slovník. ale nebyl důvod. hovno, nazváno-li růží, smrdělo by stejně.

     • zdenekb napsal:

      Pokud máte dojem, že mezi „laskavým staříkem“ a „ožralým dobytkem“ není žádná škála, vidíte to u vás v noře dost černobíle.

      K údajnému „vyznamenávání kamarádů“ si dovolím připomenout, že do onoho seznamu patří i navržená jména, která Zemanovi rozhodně nejsou nakloněna. Např. pan Suchý, Mišík (rozhodl se odmítnout, ale byl navržen), nebo paní Soňa Červená. Která se před presidentskou volbou vyjádřila následovně: „Při prezidentských volbách jsem Karla Schwarzenberga přála sobě a celému národu. T. G. Masaryk i Václav Havel vybudovali skvělou pověst Česka jak doma, tak v zahraničí. V tom může pokračovat jen Karel Schwarzenberg, aristokrat ducha a činu. Proto ho zase budu volit.“ A před měsícem byla k vidění na mítincích TOP09 s plackou aristokratického čírobonda.
      Prostě mix názorově blízkých i velmi vzdálených. Když už máte potřebu klasifikovat.

     • strejda napsal:

      Váš pohled je jako křivé zrcadlo zkroucené podle vašeho já. Říká se tomu jednoduchý pohled který vidí jen to co chce. K těm kamarádům už napsal zdenekb. A k pití. Viděl jste někdy Zemana ožralého? Nebo dáte na to, co vám napoví. Jste jako ta růže.

 35. tresen napsal:

  Pana Lipského určitě nikdo v souvislosti se Zemanovým vyznamenáním za bolševika nepovažuje ani neoznačuje, to je nonsens.
  Ale věřím, že mu nedělá dobře, když jeho kolegové z divadla kroutí mlčky hlavou anebo dokonce řeknou něco v tom smyslu: “ Lubomíre, a fakt jsi to musel brát?“
  Myslím, že je to přejde, když zjistí, jak ho to mrzí.
  Akorát nevím, jestli pana Lipského potěší, když si tu přečte, mezi jakým bezcharakterním póvlem, mezi závistívými polovzdělanými blbečky a grázly celý život pracoval. A vůbec si toho nevšiml.

  • strejda napsal:

   tresni, jak víte, že si toho nevšimnul? Proč si myslíte, že je nevšímavý a k poznání mu nestačilo ani 90 let? Já si myslím, že to ví a proto ho to překvapilo.

 36. Gerd napsal:

  Lubomír Lipský si ocenění zaslouží, a je úplně jedno, kdo mu je předal, protože Zeman ocenění jen předal, uděluje se jménem ČR, nikoliv jménem M. Zemana. A že si M. Zeman někoho vybral a někoho jiného ne? To jsme věděli, že se tka bdue chovat, ale stejně by se choval i K. Schwarzenberg, jen by oceňoval jinou skupinu umělců. Každý prezident ČR, počínaje už V. Havlem a pokračuje V. Klausem měl své milce a oblíbence, kteří vyznamenání dostali a jiní utřeli ústa.
  Vyznamenání není nárokové za dosažení nějakých cílů. Osobně jsme přesvědčen, že většina lidí, kteří je obdrželi z rukou některého ze 3 prezidentů, si je opravdu zaslouží, výjimku tvoří jen lidé ocenění medailí premiéra ČR.
  Na M. Zemana si bohužel musíme zvyknout, volili jsme ve 2. kole mezi dvěma špatnými politiky a naštěstí si národ nevybral z těch dvou toho horšího.
  M. Zeman dojde klidu od novinářů až poté, kdy zdravotní stav K. Schwarzenberga ukáže, že není schopen zastávat státní funkce.

Komentáře nejsou povoleny.