Výsledkem frašky je nový český výkladový slovník


Původně  jste  dnes  měli  číst  poslední  díl  vlkovy  Babišiády.  Nicméně  – očekávané  vyvrcholení  domácí  zabijačky  u  oranžových je  dostatečným důvodem tento plán  změnit. Babišáda  nemá nohy, takže  neuteče. Slibuji.

V úterním  článku pro Kosu, kde jsem dění v  Lidovém domě komentoval, viz https://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/11/05/jak-skonci-socanska-domaci-zabijacka-jako-spatna-fraska/#more-933611

je , mimo jiné, konstatováno:

Normální  člověk v jejich  situaci  by  nyní  chodil kanály, styděl se až  do konce života a bál by  se potkat  známé  nebo  vůbec kohokoli, kdo  by ho poznal. Nemluvě  o tom, že  by  složil veškeré  funkce a  vystoupil  ze  strany. Bylo by mu  totiž  jasné,  jaké že nevratné  škody  té partaji, které  prý,  řečeno  Haškovými, volně parafrázovanými  slovy  tak věrně  a  usilovně  sloužil a  která mu tak má ležet na  srdci, způsobil a  bude dál působit, jestliže  v ní  zůstane!

a  ještě

….že  maximum toho, co se jim  teď  stane, bude nanejvýš  jejich  vynucený  odchod,z předsednictva  strany, možná  i z  ÚVV a že mohou zapomenout  na  ministerská  křesla.  Tím to skončí.  Nikdo ani nešpitne, že by  měli  složit  mandáty jak  v komorách parlamentu, tak  v  krajských zastupitelstvech a  jít se, jako jejich  voliči  – živit  vlastní  prací….

a nakonec

Takže  Hašek  , Tejc a  Škromach  nejspíš  oznámí,  že považují  omluvu za  dostatečnou, že  tedy na předsednictvu  netrvají,  ale  že  z dalších  funkcí  neodstoupí. Jsem  zvědav, jestli  budou donuceni  odejít aspoň z ÚVV. Nečekám to. Hašek  zůstane  šéfem  hejtmanů a Škromach, že by odstoupil alespoň  z pozice místopředsedy  senátu? A  nemít  v  ÚVV  tyhle dvě  šarže?

Včera  těsně před  desátou dopoledne  se scénář naplnil. Respektive  velmi pravděpodobně  naplnil.  Pučisté a  lháři oznámili , že  rezignují na funkce ve vedení  soc dem.  Zatím, kromě  toho, že  Tejc  dal k dispozici  post šéfa  poslaneckého klubu  / zde jsem příjemně překvapen/,  je jasné  jen  to,  že  Hašek a Škromach  odchází z pozice místopředsedů strany a  tím odchází  z předsednictva. Zdali to znamená také  rezignaci na  účast v  ÚVV?  Nikdo neví.  Podle mne nikoli.  A  za  zcela jisté považuji to,  že  nikdo z nich nesloží  poslanecký  nebo senátorský  mandát a  že  Hašek  zůstane  hejtmanem na jižní Moravě.  A  velmi si počkám na reakci  Asociace  hejtmanů….A Škromach místopředsedou senátu.

O  tom, že  by  tyhle  tři  – prý  sociální demokraty – něco přimělo k  tomu,  aby  ze  strany, kterou nevratně poškodili a  vůbec zmizeli z politiky nebo je  to snad  alespoň napadlo?  Ani  slovo!

Prostě fraška! Přesně jak  jsem očekával.  Oni místo toho vydali prohlášení.   V plném znění  je k nalezení tady:

http://www.novinky.cz/specialy/dokumenty/318621-dokument-prohlaseni-michala-haska-a-jeronyma-tejce-k-rezignaci.html

Vlastně  prohlášení? Nikoli  vážení.  Hašek s  Tejcem  dokázali, že  jsou  skvělými jazykozpytci!  To není  prohlášení,  to je  specializovaný  český politilogický  výkladový  slovník  moderní  novočeštiny!

pojďme se podívat  na  nový  význam  některých, dříve  evidentně chybně  užívaných  slov  a slovních spojení:

otevřená a veřejně  opakovaná lež =

mediální kampaně, založené na fabulaci o tzv. Lánském puči.

intrikování s  cílem sesadit předsedu strany =

setkání levicových politiků s levicovým prezidentem republiky

vyjádření podpory  krajských organizací  předsedovi strany=

nátlakovými metodami jsou umlčováni kritici a lidé s názorem odlišným, než má předseda strany a jeho názoroví souputníci.

být  odvolán z  funkce na  ÚVV=

Své přesvědčení nebudeme vyměňovat za funkce ve vedení strany. Loajalita nesmí znamenat rezignaci na vlastní názor a právo jej vyslovit.

momentálně  jsme  prohráli=

To nejhorší, co by se teď mohlo ČSSD stát, by bylo pokračování sporů.

Víme, že  o sestavování  vlády  s naším křídlem nikdo nebude jednat =

Chceme Bohuslavu Sobotkovi umožnit, aby za ČSSD takovou dobrou vládu pro občany naší země vyjednal. Plnou odpovědnost za výsledek jednání o vládě a za její fungování ponese především předseda ČSSD. Nechceme se stát záminkou k tomu, že jednání o vládě nebudou úspěšná.

kdykoli to bude možné, podrazíme  nové vedení soc dem a  případně  vládu ve  sněmovně=

Uděláme vše pro to, abychom vznik vlády ČSSD zajistili jednotnou podporu celého poslaneckého klubu ČSSD, tedy padesát hlasů.

Vzali jsme  si mustr od kolegů pučistů Šnajdra, Fuksi a Tluchoře  z ODS, jak se  rozbíjí  vládní většina ve  sněmovně  a ochromuje  vládní koalice, aneb  návrat je kořenům na oranžovo =

Ve Sněmovně budeme podporovat všechny kroky, které budou v souladu s programem a volebními závazky ČSSD.

zakopeme se na  svých pozicích a budeme  brousit  nože na  další kolo zabijačky=

Tento krok je naším příspěvkem k reflexi volebního výsledku.

Nejsou ti kluci úžasní? Stejně  jako jejich  novočeština?  Já myslím, že ministerstvo kultury  by ještě  v letošním rozpočtu mělo  vyškrábnout nějaký ten milionek  a  udělit  téhle  partičce  sedmilhářů  grant! I když  už  mají  odpracováno!

Nepochybně  se v diskusi najde řada  těch,  kteří  budou  tu  novočeštinu zkoušet používat na Kose v  praxi.

Takže , abych  předešel  případným nedorozuměním a  zbytečným diskusím, seřadím dění  o volebním víkendu chronologicky:

1- v sobotu  26.10. 2013 ve  14, 00 hod. se uzavírají  volební  místnosti

těsně po tom se  schází  vedení soc dem  a speciálně Hašek  sděluje  na tiskovce, že  je jednotné, že nebude žádné štěpení a že  volební  tým  povede Bohuslav Sobotka  a má k tomu plný  mandát. Podotýkám, že  výsledky  už  jsou jasné.

2- následně , ještě  týž den  večer,  se uskutečňuje tajná  schůzka  pěti lídrů soc dem v Lánech se Zemanem. Bez vědomí  předsedy strany.  Účastníky jsou  jeho zásadní, dlouholetí protivníci ve  straně  nebo aspoň předpokládaní protivníci.  Předseda strany  nemůže  reagovat a  to ani  kdyby  náhodou  o tomhle utajeném a předem připraveném jednání,  věděl.  Je  účastníkem velké  povolební televizní debaty.Schůzka  byla  podle  doložitelných svědectví organizována daleko dříve. Účastníci dostali pozvánku  4  dny  před jejím konáním!Nevěděl o ní nikdo jiné, než  ti, kdo na ní  participovali. Dokonce  si  speciálně zaparkovali  auta  na jiném,  než obvyklém místě v Liďáku.

3- schůzka  byla utajena a  měla  tajnou  zůstat.  Nebýt  toho , že  ČT měla  v Lánech  přenosový  vůz , zřejmě kvůli  přenosu  poledního rozhovoru  Moravce  se Zemanem a  že  ochranka  na jednoduchý  a rutinní  dotaz pracovníků  ČT odpověděla jak odpověděl,a nikdo by  o  tomhle  tete-a -tete nic nevěděl.

4- existují dvě  verze  o tom, kdo  měl  zájem na  utajení  shůzky

a- Tejcova, že  to  byl  plzeňský hejtman  Chovanec

b-Zimolova, že  to byl Zeman

Tejc  s  verzí  Chovanec  přišel  teprve  až potom, co  se ocitnul v  neudržitelné pozici  arcilháře, když  potřeboval  pošpinit  toho, kdo  tajnou  schůzku  nakonec potvrdil. Zimola  se velmi pečlivě  vyhýbal, tomu, aby  do kamer  mikrofonů  lhal o neexistenci lánských  konspirací. Jen vydatně  mlžil.

5- není  žádná  přímá informace o  obsahu  jednání  pučisté vers. Zeman

Nikdo z pučistů nebyl ochoten  podat  detailní  informaci. Dokonce ani  Chovanec  ne.

Nicméně  existuje  velmi  silná  nepřímá indicie, že šlo  opravdu o  odstřel Sobotky. Tím vůbec nemyslím  dostupný  Zaorálkův veřejný  výrok, že mu  jeden u účastníků potvrdil,  že bylo konstatováno, že  Sobotka  je politická mrtvola. To je banalita.  Ale onou  silnou  indicií je pro vlka  opakovaná  otázka  na  Zemana  v nědělním poledni /první dne po volbách/, zda Zeman pověří  jednáními o sestavení  vlády  Sobotku.  Zeman  opakovaně konstatuje, že pověří toho, koho mu  doporučí vítězná strana. A na jasnou reakci, že včera  gremium soc dem  nominovalo  právě  Sobotku, odpovídá  Zeman  vtipem o starém rabínovi, který jako největší životní  pravdu, sděluje  svého synovi na  smrtelném  lůžku, aby si pamatoval  že  všechno je jinak.

Jinými  slovy -Zeman už tehdy věděl  že bude následovat

 A nemělo by  zapadnout ani  to, že  o schůzce  lhal i  prezidnetův  kancléř  Mynář

6- zasedání předsednictva  strany další  den, které  žádá, aby  Bohuslav Sobotka  vyvodil z  voleb osobní odpovědnost a  odstoupil a schválí vyjednávací tým, kde kromě Zaorálka  už je jen partička z Lán.

Tohle  je nepřerušený  řetězec  událostí na  časové  ose.  Pro každého normálního  , nepředpojatého  člověka  jasná. S  jednoduchými  závěry. Ale nepochybuji, že  zemanisté přijdou  s  vlastnímu  spikleneckými teoriemi.  Konstatuji, že je mi  to jedno.

Hašek, Tejc  a Škromach měli být vyhozeni z  partaje. Lhář, který je  chycen a usvědčen nemá sebemenší důvod  k  nápravě. Ten má jedinou  touhu  –  za  své  veřejné ponížení se pomstít. Krvavě  pomstít.  Bohuslav Sobotka  a jeho křídlo  na  vynucení si odchodu  lhářů Haška, Škromacha a Tejce  ze  sociální demokracie  a na složení  mandátů  evidentně  nemá  dost  sil.  Tím nejsem překvapen. Ale tvrdě za  to zaplatí.

Znovu se vracím  k téhle větě  z  jejich včerejšího prohlášení – vlastně  nového českého výkladového slovníku:

Ve Sněmovně budeme podporovat všechny kroky, které budou v souladu s programem a volebními závazky ČSSD.

Je přesně  stejná jako  Tluchořovy  věty  o tom, že  se ODS  musí  vrátit  ke  kořenům  své politiky  a že nepodpoří vládní  kroky , které nejsou v souladu s  volebním programem  ODS. Ačkoli  o rok před  tím  totéž odhlasoval bez mrknutí oka. Takže  Hašek s Tejcem budou těď  podporovat  všechny kroky, které jsou ve volebním programu  ČSSD.  A  co ty , které  vyplynou  z  vládní koaliční smlouvy?  Které  nebudou v souladu s programem oranží? I tady je  zřejmé, co bude následovat! Pokud bude situace přízniva    revanši. Což  se stane nejpozději za  rok!

Bohuslav Sobotka  vyhrál.  Ale  nejspíš  by měl závidět  bájnému  králi Pyrrhosovi!  Lháři jen  své  nože  z  donucení  zastrčili do pochev. Nebyli odzbrojeni.      Nový český  výkladový  slovník  v tomto směru  mluví  jasně.

Takže já, ve své  jednoduché  staročeštině  zopakuji  to,  čím jsem  uzavřel  minulý blog na  tohle  téma:

Za  sebe konstatuji  jediné – pokud  se někdy Michal Hašek, Jeroným Tejc  nebo Zdeněk Škromach  dostanou  do čela  sociální demokracie a nestane  se nic  zásadního, co dnes nelze předpokládat, postarám se co mi  síly a  výmluvnost budou stačit, aby  takováhle  “moderní levicová strana” nedostala  v mém okolí ani hlas

Zemanisté a ti, co stojí za lháři a pučisty by  vlkova  slova  měli  velmi pečlivě  zvážit. Zejména proto, že  takhle, jak se ukázalo,  myslí nejen  vlk , ale  hodně  z množiny  stávajících voličů  socialistů.  Můžete  o nás psát  co chcete. Vymýšlet sebekrkolomnější spiklenecké teorie dělající  z Haška  a spol  Rychlé šípy a  tak podobně.  Ale  volby, bez našich hlasů levice nevyhraje.  Už proto, že  ona je nedokázala  vyhrát  ani s nimi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

183 reakcí na Výsledkem frašky je nový český výkladový slovník

 1. Soumar napsal:

  No hlavně aby si tenhle článek přečetl nějaký vlk před příštími volbami, a než napíše devótní článek vůči nějaké další straně, dlouze a vážně se nad ním zamyslel. 🙂

  • vlk napsal:

   vlk napise pred dalsimi volbami opet apel jak zastavit lumpenpravici. N a to se spolehnete.Zadna jina pravice v CR neni znama. Hasek je lhar, Kalousek zemsky skudce! Kdo je vetsi problem je zrejme na prvni pohled.

   • Soumar napsal:

    Kdyby psal vlk apely, jak vylepšit pravici, malé strany, Svobodné či Korunu českou, měl bych ho radši :-).

    • vlk napsal:

     A proč by to dělal? O pravici a´t s e starají její sympatizanti.Ale ti radši rozdávají tak nějak moudra nalevo.

     • VáclavP napsal:

      ODS má tvrdé jádro 7-10% , podnikatele, doktory…učitele dnes už asi ne. Jestliže má CDU-CSU v Německu 45% musí oslovit polovinu národa, tedy i běžného čtenáře Kosy.

  • Alex napsal:

   Jsou věci, které je nad mé síly chápat. Někdo předestře svou představu o řešení a odůvodní ji. Jiný žádnou smysluplnou představu nepředestře, ale o tom druhém ví, že byl devótní. Úžasné.

 2. varadero napsal:

  Jedna špína chtěla vyhodit druhou špínu to je celý puč v ČSSD.

  Vzhledem k tomu co vlk prohlásil na konci článku jsem se ze dne na den stal podporovatelem Haška a spol.

  Čím víc se zlikviduje ČSSD a s ní ODS a TOP tím líp.

  • vlk napsal:

   potesil jste mne. nerad bych se dozil okamziku, kdy my dva hudem sdilet stejne hodnoty.

  • Alex napsal:

   Varadero, varadero – jeden by řekl, že ANO, Okamurovci a lidovci – nemluvě o všech stranách mimo parlament – jsou samý světec. Řešení podle varadera? Zjevně čím hůře, tím lépe. Ale faktem je, že je to koneckonců také řešení. Řekl bych pro anarchisty.

 3. Od poklopu ke poklopu... napsal:

  Přidám do výkladového slovníku jedno heslo:

  Bez předsudků analyzovat a nestranně komentovat stylem „Padni komu padni“ =

  Připojovat se k vybraným veřejným štvanicím, vkládat podle svého uvážení zlé úmysly do jednání vybraných osob, bulvárně spekulovat a emočně vypjatě soudit dle povrchních znaků. Snažit se v podstatných tématech zavděčit mediální většině. Účelově selektivně pracovat s fakty. prezentovat obranu jako útok atp.

  • vlk napsal:

   pane z Roubaix nedelam si iluze,ze zrovna vy dokazete pochopit, co znamena merit vsem stejnym mtrem, jedine, co jsem ochoten vzkazat takovym jako vy, je, ze neprestanu.Ale uz jsem dost dlouho na svete,aby me neprekvapovalo, ze i usvedceni lhari maji sve fandy, Jak ze je to prislovi o vranach?

  • Alex napsal:

   Dobře. Řekněme, že vlk skutečně podsouvá špatné úmysly, že Hašek a Škromach, ani nikdo jiný z oné pětice neměl špatné úmysly. Že Hašek a Škromach byli vskutku vedeni myšlenkou jen na prospěch ČSSD. Nutně to předpokládá brát jako skutečnost, že Sobotka na sebe strhl rozhodování o způsobu volební kampaně a Vám je zřejmo (nejen Vám), že jediným viníkem výsledku voleb je Sobotka. Vezměme to tedy jako fakta. I tu skutečnost, že Sobotka je tedy sebestředný člověk a to zlo v ČSSD. Fajn. Co z toho plyne? Nu mně z toho plyne jednoznačně, že takový člověk se moci nevzdá. Hašek se Škromachem, mají-li mít jen špetku logiky, museli očekávat, že Sobotka kapitulovat dobrovolně nebude nebo s tím alespoň počítat jako s velmi reálnou variantou. Museli vědět, že v takovémto případě vytvoří situaci krize v ČSSD a situaci, kdy ČSSD nebude schopna jednat o vládě a stane se logicky terčem ostatních stran čekajících až se v ČSSD jakkoli rozhodne, kdo má navrch. Co se tedy podle Vašeho geniálního mozku, za který se zjevně považujete, mění. Zase z toho vychází, že Hašek se Škromachem jednali jako političtí packalové, kteří ČSSD poškodili a poškozují. Dle mého neměli jinou možnost než buď vědět, že na své straně mají celé vedení předsednictva a hlasování drtivé v neprospěch Sobotky, museli vědět, že Sobotka se nevzepře a museli vědět, že na odvolání nemají šanci, pokud na to dojde.
   Dodnes nejsem s to pochopit ty, kteří tvrdili, že Sobotka měl okamžitě po vyhlášení výsledku voleb rezignovat. V situaci, kdy má ČSSD vyjednávat vládu. Zřejmě si tito lidé nějak představují, že o vládě se má dohadovat někdo jiný, zřejmě ČSSD nikoli. Jestliže by podle nich mohla ČSSD vyjednávat bez hlavy a že to jde, nutně jsem musel něco v politologii zanedbat. Ale mohu se mýlit. A to nemluvím o tom, že v takovém případě selhalo celé vedení – tedy i Hašek i Škromach, pokud něco takového jako diktátorsky vedená volební kampaň v rozporu s tím, jak to v normálních partajích chodí, vůbec dovolili. Je vskutku zajímavé, že na to ale ani jediným slůvkem neupozornili dovnitř strany na vnitřním intranetu ČSSD. A tak, pokud jim to lze podle Vás věřit, zase to nic nemění na tom, že z toho ten Hašek a Škromach vycházejí zase jen jako naprostí političtí packalové, kteří v politice nemají vůbec co pohledávat – z jediného důvodu – důsledkem jejich činnosti je jen a jen poškození vlastní strany a samozřejmě i toho státu.
   Nicky, kteří přispívají podobnými příspěvky, jaksi nejsem s to pochopit. Nikde. Neargumentují, jen produkují bezobsažné plivance. Je těžké pochopit, že má někdo až tak nízkou inteligenci, že se domnívá, že vstupuje takto do diskuse. Od poklopu k poklopu, chápu, že Vaše inteligence nestačí ani na to, cože to je nějaká diskuse a že se tedy z Vašimi veskrze podnětnými a vysoce zargumentovnými DISKUSNÍMI příspěvky budu setkávat i nadále.

  • vlk napsal:

   Jo ještě drobnost. psala jsme včera večer na ne zrovna komfortním zařízení, takže jsem to nemohl moc rozvádět.
   Ale zajímalo by mne jak chcete dokázat, svoje následující tvrzení:
   -Připojovat se k vybraným veřejným štvanicím
   -vkládat podle svého uvážení zlé úmysly do jednání vybraných osob
   -Snažit se v podstatných tématech zavděčit mediální většině
   -Účelově selektivně pracovat s fakty. prezentovat obranu jako útok

   Buďte tak laskav a zkuste to stihnout do půlnoci, tedy do uzavření této diskuse. Protože jestli s e vám to nezdaří, nezbude mi nic jiného, než si myslet , že jste takový nějaký Hašek.
   A Pravidla prostoru takový případ řeší naprosto jednoznačně. Už jsem vás nedávno žádal o totéž u jiného článku. Tehdy jste se už neozval. Takže druhá výzva. Žádná třetí už nebude. Vyjádřil jsem se jasně?

   • Od poklopu ke poklopu... napsal:

    Náhodou jsem nakoukl a vidím, že jsem dostal domácí úkol. A navíc spojený s nezdůvodněnou výhrůžkou…

    Inu, pokud na to máte žaludek, dokážete si to obhájit před sebou i svými čtenáři, pak banujte, banujte. Záminka se najde vždy.

    Má reakce:

    1. Můj příspěvek je slušný, neútočný, nikoho nejmenuje Je zajímavé, že jste si jej vztáhl na sebe a ne na tvůrce současné mediální kampaně.

    2. Je psán ve stejném duchu jako váš „výkladový slovník“. Pokud ve slovníku nic nezdůvodňujete sám, nemůžete čekat totéž ode mě.

    3. Nemám žádnou povinnost sem pravidelně chodit a sledovat, jestli jste mi náhodou nezadal úkol, natož termínovaný.

    4. K osobním útokům a opakovanému kádrování podle místa připojení se nevyjadřuji.

    5. Abych vám neposkytl záminku k banování jen tak zdarma, zde jsou argumenty, ze kterých jsem při formulování svého příspěvku vycházel. Autor článku je popsal lépe, než bych to dokázal sám. Pokud o těchto argumentech popřemýšlíte, možná si sám položíte některé důležité otázky a přehodnotíte některé své postoje.

    Doporučuji všem čtenářům: http://www.blisty.cz/art/70921.html

    6. Pokud byste se přimluvil, aby mě osobními útoky (spekulacemi o mé inteligenci apod. – to na rozdíl od mých příspěvků urážlivé je) neobtěžoval nick Alex, byl bych vám vděčný.

    • vlk napsal:

     Takže jak jsme čekal, jste jen drzý kecal. Bez argumentů a cílem je osobní napadání. Takže máme mezi sebou jasno. Platí pravidla prostoru. Ale pár hodin ještě máte.

     • Od poklopu ke poklopu... napsal:

      Příklady tvrzení bez argumentů v jejichž duchu jsem psal stejně „vtipný“ příspěvek:

      Vlk napsal: „otevřená a veřejně opakovaná lež =

      mediální kampaně, založené na fabulaci o tzv. Lánském puči.

      intrikování s cílem sesadit předsedu strany =

      setkání levicových politiků s levicovým prezidentem republiky

      vyjádření podpory krajských organizací předsedovi strany=

      nátlakovými metodami jsou umlčováni kritici a lidé s názorem odlišným, než má předseda strany a jeho názoroví souputníci.“

      ———-

      Příklady osobního napadání:

      „Je těžké pochopit, že má někdo až tak nízkou inteligenci, že se domnívá, že vstupuje takto do diskuse.“

      „chápu, že Vaše inteligence nestačí ani na to, cože to je nějaká diskuse“

      Vlk napsal: „jste jen drzý kecal.“

      Je to dostatečně konkrétní?

     • vlkp napsal:

      Požádal jsme vás, abyste doložil svá tvrzení na moji adresu. Nic více nic méně. Jinak vás mám za lháře. Jako odpověď jste napsal bezobsažný blábol.
      NA jeho základ ě jsme vás označil za drzého kecala. Hodiny vám tikají do půlnoci. Pak už žádné mít nebudete.
      Chápete to?
      Ono je to vlastně jedno – buď doložíte nebo končíte.

     • Od poklopu ke poklopu... napsal:

      vlkp napsal: „Požádal jsme vás, abyste doložil svá tvrzení na moji adresu.“

      .- Nepožádal. Začal vyhrožovat, že když něco neprokážu, budu zabanován. Navíc s nesplnitelným požadavkem, abych prokázal metaforu = volbu stejného stylu, jakým (nejen) V TOMTO BLOGU nálepkujete a dezinterpretujete jednání druhých vy. Uvedl jsem konkrétní příklady, kdy to děláte.

      „Nic více nic méně.“

      – Ano, nic více, nic méně.

      Jinak vás mám za lháře.

      „Jak může být lhaním vyjádření subjektivního názoru? Nesouhlasím s vkládáním vlastních projekcí a zlých úmyslů a dal jsem to adekvátně najevo. Slušně, nekonfliktně. Bez napadání a jmenování kohokoliv.

      „Jako odpověď jste napsal bezobsažný blábol.“

      – Odpověděl jsem, jak nejlépe umím. jako reakce přichází další nálepka, urážka, subjektivní pohled vlka vydávaný za fakt a několik urážek nicku Alex, které nekomentujete.

      NA jeho základ ě jsme vás označil za drzého kecala. Hodiny vám tikají do půlnoci. Pak už žádné mít nebudete.

      – Ano. Toto je napadání a urážka.

      Chápete to?

      – Samozřejmě.

      Ono je to vlastně jedno – buď doložíte nebo končíte.

      – Od začátku je přece jasné, kam směřujete a co chcete. Jde jen o to, aby ta záminka vypadala věrohodně a zbavil jste se jednoho oponenta.Proč si něco nalhávat. Pronásledujete mě a každý můj příspěvek od doby, kdy jsem vstoupil. Kádrujete mě podle místa připojení. Otázka je jen, jak hluboko jste banováním ZA NIC ochoten klesnout.

     • vlk napsal:

      Abych se zbavil oponenta? To jako myslíte tlachala vašeho typu?
      Který cosi prohlásí, dokonce velmi vrstevnatě a následně je vyzván, aby svá tvrzení doložil. V naprosto konkrétních bodech.
      protože pokud to doložit nemůže, jde o lež.
      Tohle je můj virtuální obývák. Vy jste hostem u mne . nikoli já u vás. A já nemíním zájem marnit čas s lhářem. Nehodlám to trpět Haškovi ani vám. Máte ještě 22 minut. Pak končíte. Už jste tohle předvedl jednou. Dostal jste další šanci. Třetí nedávám.
      A o to jestli si to zodpovím nebo ne, nemějte strach.

    • Alex napsal:

     Já za sebe Vám jen poděkuji, že jste argumentaci obtěžujícího nicku Alex kupodivu přijal celou a pokusil se o argumentaci. Víc k Vám myslím netřeba dodávat – i k tomu pokusu o argumentaci.

 4. Narcis napsal:

  Docela by mně zajímalo, kdo navrhl přestřelení v usnesení předsednictva, kterým byl Sobotka ve vyjednávacím týmu nahrazen Tejcem. Bez tohoto důležitého detailu by doporučení předsednictva, aby Sobotka odstoupil z čela strany nemělo patřičnou razanci pro veřejnost a bylo pouhým rozhodnutím demokraticky zvoleného orgánu. Byl to taky Onderka?

 5. Ikena napsal:

  Vazeny Vlku,
  mate nejaky navod, jak to zaridit, aby se tzv. puciste vzdali poslaneckych mandatu? Neco podobneho preci podnikl Necas, a to mel pod palcem vojenske zpravodajstvi a pro ODS to skoncilo katastrofou. Proto se ta pomyslna „valecna sekyrka“ rychle zakope. Preje si to i samotny Sobotka, nebot mu zacina ujizdet vlak. „Mega Veverky Ano“ a „dychtivi flandaci“ uz zacinaji rozebirat fleky a pro socany by to nemuselo byt vubec vyhodne, mohli by ostrouhat mrkvicku.
  Domnivam se, ze bychom se meli zajimat hlavne o to, jak se budou chovat Veverky 2 a co vlastne budou cinit. Nejsem se vubec jist, ktery poslanecky klub bude vubec schopen vzajemne soudrznosti. Zajimave o socanech a novych seskupenich hovoril Pavel Kohout v PL, velmi poucne.
  A vubec nejdulezitejsi udalost tohoto tydne, byla intervence CNB vuci korune a snizeni jejiho kursu, coz se odrazi ve zvyseni cen veskereho dovozu. Pro koho je to vlastne vyhodne? To zdrazeni pred vanoci uz odskace nova koalice. Takze na jedne strane nova koalice chce snizovat DPH, ale ceny porostou z jineho duvodu a mozna jeste vice. Proc se CNB takto zachovala po
  X letech? Kalous se musi hodne, ale hodne smat.
  Abych rekl pravdu socani jsou jiz „passe“.

  • zemedelec napsal:

   Pro Ikena.
   Naprosto správný odhad.
   Řekl bych,pořádný podraz na novou vládu.
   Vedení ČNBanky by mělo zodpovědně vysvětlit své rozhodnutí.
   Zajímavé je,že to přišlo mezidobí vlád,kde není síla zatlačit na ČNB.
   Nevíme,jak se dlouho potáhnou rozhovory o složení vlády,ale také co může s toho vzniknout.

  • vlk napsal:

   Zdravím Ikeno.
   Než odpovím -vlkovi se nepíše vážený vlku, ale jen vlku. To bohatě stačí. Zejména, když se spolu známe tak dlouho, jak s e známe. Díky.
   Ohledně toho , jak pučisty zbavit mandátu – žádný návod , jak to zařídit, kromě jejich rozhodnutí – neexistuje.
   S ostatním souhlasím. Až na větu, že v soc dem zakopou válečnou sekyru. tak tohle opravdu nehrozí. Jen to bud e teď nějaký čas probíhat velmi skrytě. A nedělám si iluze ani o Zemanovi, Ani ten to nenechá usnout.

  • pražák napsal:

   Když on už Rusnok veřejně prohlašuje, jak ho Zeman jmenuje do čela ČNB, tak se nemůže nikdo divit, že chlapci budou ještě na konec trošku zlobit. Představme si, kdyby to udělali měsíc před volbama v době dovolených, to by komunistům nestačila sněmovna.

 6. Hladis napsal:

  http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/7.11.2013/ Myslim, ze to vyda za XX takových clanku. Kdo odhali kde Skromach nepokryte zalhal ? Jinak dobra hra politického harcovníka, jak vse převrátit a udelat ze sebe andilka 🙂

 7. Petrpavel napsal:

  Není to srandovní když umírněný zemanista totálně souhlasí s argumenty neumírněného antizemanisty ve věci sobotkahaškovci?
  Nic jsem si od této strany nesliboval. Jsem „jen“ rozhořčen jak si to zase potento (všimněte si, jak jsem slušný), stejně jako po 111-tce Špidly a KSČM v roce 2002 a pak vládě s lidovci a Rumloněmcem 😦 . Teď ani ty hlasy nedodali…

  • tresen napsal:

   Nevím, co je Rumloněmec, ale pokud myslíte Unii svobody, tak na vstupu do koalice s ČSSD neměl Ruml žádnou vinu. Hluboce s tím nesouhlasil, za svého předsedování to nedopustil a byl proti tomu i potom.
   S odstupem přemýšlím, jestli je opravdu škoda, že ČSSD tenkrát nešla otevřeně do široké spolupráce s komunisty. Komunisty to samozřejmě mohlo oddémonizovat a tím je taky účinně zbavit protestního kouzla. Na druhou stranu by tu nebyla zkušenost menších stran, které díky ní moc dobře vědí, že není radno koalovat se sociálními demokraty, pokud mohou být převálcovány pomocí komunistických hlasů.
   To není dnešní situace, ale pro budoucnost to stále platí.

   • Občan napsal:

    Vy si nepamatujete „koalici“ ČSSD s KDU-ČSL a US-DEU?
    Nepamatujete si permanentní vydírání zejména ze strany nechvalně proslulého telefonisty a taťky současné exekuční mafie Pavla Němce, který byl v té „koalici“ ministrem spravedlnosti a ministrem pro místní rozvoj?

    • tresen napsal:

     A kde vidíte souvislost s Rumlem?

     • Občan napsal:

      Jan Ruml byl, milá Třešni, několik let předsedou spolku zvaného US-DEU, jehož byl členem i vyděračský telefonita Pavel Němec. A do r. 2004 byl senátorem za tentýž spolek.
      Předtím byl ovšem řadu let velice aktivním členem ODS:

      To jste fakt nevěděla? 😯

     • tresen napsal:

      Anonymní nechápavče, tak znova:
      Ruml se na vytvoření vlády s ČSSD v roce 2002 nijak nepodílel, v té době už poměrně dlouho nebyl předsedou US a vždycky proti takovým politickým kočkopsům vystupoval.
      Týpci Němcova kalibru, kteří se do vedení po jeho odchodu postupně natáhli a vytlačili ty solidnější politiky jako byla třeba Marvanová, nebyli v té době výsadou jenom Unie svobody. Vzpomeňte třeba na numero jménem Gross.

 8. Bob napsal:

  Boj v ČSSD se teprve nyní vyostří.
  Ten ÚVV v neděli nakonec „uvítá“, že se Haškovci vzdali funkcí, i když se žádných funkcí defacto nevzdali (z poslaneckých lavic budou škodit ještě více).
  V očích obyčejných lidí, kteří to až tak nesledujou budou Haškovci za chvíli hrdinové, kteří chlapsky vyvodily důsledky z neúspěšných voleb.
  Navíc se začnou (začaly) šířit spiklenecké teorie, jak to Sobotka na ně nachystal…
  Sobotka je příliš slabý, na to aby se s Haškovci vypořádal.
  Té jeho podpoře z okresů nemůže věřit ani on.
  Zítra ty samé okresy podpoří Haška(viz předsednictvo, které hlasovalo pro to, aby Sobotka nebyl ve vyjednávacím týmu…).
  Takže se můžeme těšit na fungující stát, ale podle Babiše.
  Babiš samozřejmě blbého ze sebe jenom dělá. ČSSD použije maximálně do koblih a klobás.

  • vlk napsal:

   Tak tak!

  • pražák napsal:

   Sobotka už nemohl nic ztratit, buď se mohl bez boje vytratit a už by si nikdy neškrtl, nebo zabojovat a riskovat, že teď vyhraje, ale za nějakou dobu zase prohraje, až mu to prostě nevyjde. Ale to už bude čestná porážka a tam už je možný návrat. Není to žádný lídr, ale aspoň si zachoval úroveň.

 9. spiklenec napsal:

  Článek je docela fundamentální, ale zato diskuse pod ním dost velká bramboračka vařená především z velmi emotivních ingrediencí.
  O dění v útrobách socanů tady pak nemá informace téměř nikdo.
  Takže: Skupina Tekutého Tejce samozřejmě vypálila svůj newspeak, ale její skutečné postavení v rámci partaje je daleko horší, než se to dostává informačně ven. Mezi mladými socany to pořád vře, a to skupina Tekutého Tejce nepředstavuje žádný elektorát důchodců typu hradního strejdy. Vypadá to, že se postupně neformálně a celostátně organizuje dohled nad tím, aby celá věc neskončila – co jsme si to jsme si , a teď klid na práci.
  Hradní strejda projel své dvě varianty a Hašek totálně vyhořel poté, co nasliboval kdekomu kdejaké funkce. Jeho Strážní věž nad prioritami socanů má hodnotu jeho vlastní kolaborantské báze. Když si dá někdo u socanů trochu práci, a zadokladuje Haškovu činnost ve funkcích za několik let, tak bude nasnadě se ptát – a co jsi pro čistotu politiky socanů vykonal ty? Jeho nekonečné krajské koalice s pravými kleptokraty jsou jenom viditelným vrcholem ledovce. Komentátor Pečínka napsal, že u socanů došlo k puči krajní levice , když Sobotka vítězí nad skupinou tekutého Tejce, ale na webových adresách podobných těmto zase kovaní rudí bolševici horují pro pravicového Haška a Sobotku téměř nenávidí, přestože tento se stačil povolebně pelešit s jejich KSČM. Takto nějak to mohlo vypadat při stavbě Babylónské věže. A když někoho požádáte, aby vysvětlil svoje rozporné vidění a chování v celé záležitosti, tak to nedokáže, a oblaží vás odkazem na Kotrbův článek v Britských listech. – Když na hlavu tlačí emoce, tak rozum dostává co proto. Podobné je to při souloži.
  A ty emoce … to je Hradní strejda. Mnozí upsali duši ranní Becherovce a dvěma Plzním a těžce nesou rozpad představ o velikánovi na hradní stolici. Co on dělá, dobře dělá. Už teď lze vyjmenovat celou řadu přešlapů , které Hradní strejda činí a s každým dalším se velmi přibližuje jeho ústavní harakiri. Kromě skupiny Tekutého Tejce není na obzoru nikdo, kdo by ho mohl potřebovat. A kromě jeho vlastní vlády! Samozřejmě. Má dva pokusy na jmenování vládního vyjednavače o nové vládě. Ten třetí pokus už jde mimo něj. I mimo skupinu Tekutého Tejce.

  • vlk napsal:

   Napsáno naprosto přesně, k tomu velmi svěže a svižně! gratuluji. Škoda, že jste mi to neposlal jako smaostatný článek. Už by byl na skle! Nezkusíte to někdy příště?

  • wiki napsal:

   Mladí socani – to jsou typologicky takoví ti „Míšové Bortelové“?

 10. Občan napsal:

  A nejlepší na té ostudě, kterou vedení ČSSD spískalo, je, že na ní vlastně vůbec nezáleží. Protože ať „vyhrají“ haškovci nebo sobotkovci, ČSSD je v loji tak jako tak.
  Zvlášť pokud vleze klerokobliháčům do pečlivě připravené vládní oprátky. Tím se socdem odvaří na dlouhá léta a v dalších volbách se nejspíš ani nedostane do sněmovny.

  Špidlovi s Grossem se to povedlo „jenom“ skoro. Pak přišel Paroubek a vyjednal u Smrtě odklad tím, že se pokusil z ČSSD udělat levicovou partaj. Což pražská kavárenská žvanírna nezkousla, Paroubka vystrnadila a vydala se na nedlouhou cestu do nebytí; právě se ocitla na jejím konci.

  Nikoli Zeman, ale sami socdem se zničili. Ať už to bylo permanentními vládními, krajskými či komunálními „kompromisy“ s pravičáky, které měly za následek nemožnost prosadit cokoli ze svého programu, nebo zastydlým „bohumínismem“ či trapnou „středovostí“. ČSSD opravdu nepotřebuje žádného vnějšího nepřítele, protože úhlavním nepřítelem je posledních 140 let sama sobě.

  Zejména z pravé části pol. spektra se opět ozývají mekty o „moderní levici“, s níž by se dalo spolupracovat. Socanům to vůbec není divné a dychtivě se snaží tomuto vábění Sirén vyhovět. A tak přeochotně „řeší“ kosmetické detaily problémů a pevně zavírá oči nad jejich příčinami. „Moderní“ socdem srdnatě „řeší“ např. výši zaměstnavatelova příspěvku na stravování, ale okázale ignorují, že si na závodku 60% zaměstnanců vůbec nevydělá a chodí do práce s bandičkou, jejíž vystydlý obsah pojídají sedíce na schůdcích skladových ramp.
  A přesně takovou „moderní levici“ pravičáci a finanční oligarchové potřebují. Aby se nesnažila změnit ani zblo na systému výhodném pro marginální menšinu a aby většinu nechala dál odrbávat.

  • vlk napsal:

   A vy byste vládu sestavil s kým nebo nechaql vládnout koho, aby to podle vás bylo správné? vyjevte to tajemství , jak udělat z 83 101. Rád si počtu a něco s e dozvím.

   • Občan napsal:

    Kdyby mělo vedení ČSSD (a je úplně jedno kdo v něm je) mělo všech pět pohromadě, tak by zkonstatovalo, že nemá (protože skutečně nemá) partnery pro sestavení vlády a že tudíž odstupuje z jednání.
    Babiš by se musel pochlapit a jít s kůží na trh. Buď by vyslal „vstřícné signály“ k ČSSD a přemluvil ji, aby do toho přece jenom šla (což by znamenalo úplně jiné jednání než teď, kdy se téhož ČSSD doprošuje), nebo by se musel pokusit sestavit nějakou vládu sám. Tím by byl donucen převzít odpovědnost, jíž se teď snaží za každou cenu vyhnout; a nejspíš by se ukázalo, že nemá ty stále inzerované odborníky.
    ČSSD by tím jenom získala.

    Že by to fakticky znamenalo v důsledku další volby?
    Ale jistě; ono to tak stejně dopadne, protože jakýkoli „vládní“ slepenec, který eventuálně vznikne, znamená totéž.

    Ale protože vedení ČSSD nemá (k velké spokojenosti pravičáků, oligarchů, kmotrů a jinýh grázlů) všech pět pohromadě a po jakýchkoli vládních seslích touží úplně zběsile (byť i jen na krátkou dobu do dalších předčasných voleb), vleze ochotně do připravené pasti a provede politické harakiri.
    Bez ohledu na své voliče, na své členy, na své hejtmany se všemi svými krajskými zastupiteli a radními a na své starosty se všemi svými obecními zastupiteli a radními.

    Z 83 se samozřejmě 101 udělat nedá. Ovšem 101 se za povolebního rozhozu nedá udělat nijak. Ať bude ve „vládě“ jaký chce slepenec, bude to rozhádaná životaneschopná bezperspektivní slátanina; mnohem horší než byla dosavadní trojkolková korupice.

    • jezevec napsal:

     plus 1

    • Rys Ostrovid napsal:

     A čo ak by ten Babiš v prípade, že by ČSSD dala od toho ruky preč, povedal:“Vidíte ich? Takto im záleží na krajine! Obetovali záujem krajiny na stabilne vláde len kvôli svojmu straníckemu programu!!! Ideme do toho, nie sme dokonalí, nie sme možno ani stopercentne pripravení, ale pre dobro Českej republiky sme ochotní riskovať všetko aj našu vlastnú politickú budúcnosť!“

     S tým, že podobnú rétoriku by mala (aj a nielen) ČSSD na tanieri pri každom jednom hlasovaní, kde by sa zdráhala podporiť vládou presadzované zákony. A Babiš 100% kontrolu vo vláde…

     Čo v takom prípade, pán Občan?

     • Občan napsal:

      Tohle budeme slýchat od koblihistů po celou dobu existence eventuální vlády beztak.
      Cokoli se pokusí ČSSD prosadit ze svého programu, bude nemilosrdně smeteno týmiž koblihistickými slovy – „Pozrite sa, ako socdem konajú v NAŠEJ vláde, do ktorej sme išli ako do vlády národnej záchrany. A nie my, ale socdem tútu vládu rozbíjajú, lebo si presadzujú SVOJ program bez ohľadu na záujem „ľudu““.

      Pán Rys, súčasná situácia v ČR nieje pat, ale šach-mat 😦
      Ať udělají socdem cokoli, vždy to bude špatně, protože volby dopadly tak, jak dopadly.
      Když do vlády vlezou, budou pokorně plnit program koblihistů a klerikálů – 100% v NEprospěch „lidí dole“.
      Ze svého programu neprosadí ČSSD NIC, byť by to byl sebekrotší návrh. Už jsme totiž takovou „koalici“ jednou absolvovali. Jejím výsledkem byla klinická smrt ČSSD a tehdy ještě lidovecký Kalousek v následujících pravičáckých (NIKOLI pravicových) vládách.

     • Alex napsal:

      Pán Občan holt zase nedokombinoval. Babiš by si pak také mohl jít klidně pro předčasné volby, pokud by neudělal pravicovou koalici s Kalouskem. A ty předčasný volby by nejspíše vyhrál a ČSSD by dostala ještě daleko méně než teď. Už vidím, jak zemanisté zase čekají, jak ten Zeman bude znovu odstavovat Kalouska. Ježíš je holt Ježíš.

     • Občan napsal:

      Alexi,
      čtete pořádně. Pan Občan samozřejmě dokombinoval a také to jasně napsal.

      Dalším předčasným volbám se v podstatě nejde vyhnout; možná budou o pár měsíců odloženy, ale klerokoblihokavárenský slepenec sotva přežije rok.

      Koalici s Kalouskem a lidovci udělá Babiš tak jako tak, protože za Topolánkova a Nečasova bačování trhnul nejen na dotacích těžké stamiliony. Jeho pindům proti TOP09 nevěřím ani písmeno a považuji je za pouhé mimikry. Babiš nepotřebuje, aby HO Kalousek zkompromitoval jako ministr financí sloužící Babišovým zájmům; Babiš potřebuje Kalouska jako parlamentního spojence, který MU pomůže prohlasovat zákony sloužící zájmům oligarchie.
      ČSSD má Babišovi posloužit jenom jako paravánek. Cokoli „koalice“ udělá proti zájmům „lidí dole“, dopadne na ČSSD, za kterou budou koblihisté a klerikálové bezpečně schovaní. A ČSSD bude po celou dobu existence „koalice“ jenom „vysvětlovat“ členům a voličům, proč musela v tom či onom ustoupit.

      Copak si, sakra, už nepamatujete „koalici“ ČSSD s KDU-ČSL a US-DEU?

     • Alex napsal:

      Občane, četl jsem dobře. Opravdu. Ale vím jedno, že si tu ale opravdu prakticky nikdo, ale opravdu nikdo ani Vy neuvědomuje, v jakém stavu tu všechno a zejména zákony je. Pokud jenom trochu tahle trojka odsouzená volbami k vládnutí je odpovědná musí se domluvit na něčem smysluplném. Vláda s Kalouskem a ODS to není a nebude v žádném případě. Pokud ne, bude to sešup už tím, že budeme bez vlády – a to dost dlouho. Předčasné volby ve Vašem pojetí – to je smrt sociální demokracie a cesta do Řecka. Ten volební program ČSSD – funkční stát byl navýsost aktuální. Ta trojkoalice, má-li nějakou odpovědnost, se musí na programu dohodnout dost rychle, jakkoli to obtížné je – lidovci stejně jako babišovci ohledně techniky vlády neumí nic. ČSSD nemá jinou možnost než to zvládnout. Ten program ČSSD může naznačovat, že si toho alespoň někdo v ní je vědom. A jedině tak může ČSSD alespoň podle mne tu důvěru získat, jakkoli je to prakticky z řady subjektivních důvodů nemožné. Volič – jakýkoli ji těžko odpustí, když to zabalí po Vašem způsobu. Politika je i o riziku, v dobrém i zlém. Váě způsob se mi jeví pro ČSSD sebevražedný.

     • vlk napsal:

      Alexi
      zkus příště mluvit do dubové skříně. Máš o dost větší šanci, že ta pochopí , vo co go. Není totiž účelový dogmatik, ale užitečný dubový šifoner.

    • vlk napsal:

     Takže jsme se nedozvěděli zase nic , jak vyčarovat z 83 101. Jen spousta hraběcích rad. Prostě jak jsme napsal kdysi o Sobotkovi. Pro některé, ať udělá, co udělá, tak to bude vždycky špatně. Když složí vládu, složil ji špatně a zaprodal se, když nesloží, je to totál neschopa a netáhlo.Občan má jasno. Já jen tiše doufám, že snad budou mít jasno hlavně občané.

    • schlimbach napsal:

     Občan má pravdu, nejen proto, že de facto to samé píšu všude možně už od konce voleb. Vláda s ANO a KDU-ČSL je pro ČSSD konečná na dlouhou dobu.
     Nechť sestaví ANO vládu, uvidíme, jak kompaktní je ten slepenec „osobností“ a zaměstnanců Agrofertu.

  • pražák napsal:

   Mně se líbilo, jak Hašek po hejtmanských volbách vykřikoval, že on nikdy neudělá koalici s komunisty, protože lidovci jsou přirození spojenci a ti ho teď, když se lámaly ledy, zapřeli a ještě si na tom zgustli.

   • spiklenec napsal:

    Právě to je třeba denně otloukat o hlavy zemaníků. Nicméně všechny tři potenciálně koaliční strany mají svůj nějaký vlastní problém. Lidovci svého současného ministra, socani kopání do holení a u Babiše je jen zdánlivá jednota. Téměř jsem nakloněn tomu, aby vedení Sněmovny převzalo Ano. A ne kvůli Babišovi, ale kvůli hradnímu strejdovi. Paní Němcová se hlásí do služby , ale takový ohlas , jaký schytala na webu, snad ani nečekala.
    Obecně vzato: Jak mám rád ženské, tak někdy jsou jejich neuvěřitelné minely … na sepnuté ruce a pohled vzhůru s hlavou nakloněnou.
    To, co zatím velmi mluví ve prospěch uzavření koalice , je absence osobních animozit. A nejde jen o tři bratry. ANO by mohlo dodat ženské, bez nichž by vláda mohla vypadat jak ono známé doskočiště. Bude třeba , aby tam někdo tlumil případné tenze. A nebývají přítelem koňakového oběda.

   • Občan napsal:

    Bělobrádek je Kalouskův klon.
    Rétorikou, ideologicky i zjevem. Arogantní teflonový „lidovec“ v nejhorším slova smyslu.
    Kdo od něho čeká nějaké konstruktivní jednání, je bloud a se zlou se potáže.

  • Bob napsal:

   Máte copyright na název seskupení ANO kobliháči.
   Mohu tento název taky používat?

   • Občan napsal:

    Jsem velkorysý a proto Vám uděluji oprávnění používat i „koblihový dementorát“ 😆

  • Soumar napsal:

   Myslíte, že ČSSD nemá dostatek hlasů proto, že je příliš otevřena směrem do středu? To není logické, jediným levicovějším stranám KSČM a SPOZ hlasy v součtu nepřibyly a KSČM samotné jen mírně.
   Pokud mohu soudit z těch lidí ve svém okolí, kteří volili ANO nebo nevolili vůbec; většina z nich byli voliči pravice, ale byli mezi nimi i lidé, kteří by pravici nikdy nevolili, ale zase současná levice je na ně příliš levicová, příliš nahrávající „nepracujícím sockám“. Takže hledali střed a našli ho v Babišovi nebo nikde.
   Můžu se mýlit, ale klasická levice už nikdy nezíská většinu. Sobotka to ví a stranu se pokusí zmodernizovat do podoby slušné nekomunistické levice, kterou lze volit od středu doleva (což dnes není). Pro extremisty zůstane KSČM. Jen tak někdy v budoucnu může mít levice majoritu.

  • vojnov napsal:

   Paroubek CSSD moc nepomohl… na chvili ji dal dobry vysledek u voleb, ale ve strane poust a dluhy. Aby se dostal, tam, kam se dostal, tak se obklopil lidmi jako je Hulinsky, Poche, Hasek, Rath a Skromach. Jak stastnou mel ruku na spolupracovniky se projevilo i tim, jak ochotne mu vrazili kudlu do zad, kdyz z nich museli slezt.

   Pokud muzu soudit atmosferu ve strane, tak je jednoducha. Se zradci se nevyjednava.

   (pokud se pravici nepodari uloupnout daleko vic poslancu snadkoalice, tak je HTS v pytli. a ne v pozici ‚rebelu‘. s KDU ma 111 a okamura neni ani zdaleka tak nesmirlivy, jako ODSTOP… i kdyz to, ze na to hraji, celkem odpovida jejich dosud projevenemu strategickemu talentu)

 11. Gerd napsal:

  V dnešní době se příznivci ČSSD polarizovali na dvě skupiny, Sobotkovce a Haškovce. Že se Hašek a spol totálně odkryli jako nesvéprávní lháři, je již zřejmé. Kdyby se volby konaly nyní se znalostí dnešního stavu, těžko by Hašek dostal tolik preferenčních hlasů. Pravděpodobně by byl vykroužkován směrem dolů. Totéž rudolící Tejc (asi z levného alkoholu v poslanecké kantýně). A co teprve Škromach! Máme jednu jistotu, ani jeden z nich se k pořádné práci nepohrne. Jsou to takoví Markové Bendové ČSSD.
  Ale to neznamená, že by oběť pučistů B. Sobotka byl svatý jen s čestnými úmysly. Má za sebou také kauzu bytů OKD, byt z poslaneckých náhrad, a u člověka, který pracuje jen v politice a za doložitelné příjmy, že by si dokázal pořídit takový majetek.
  B. Sobotka není tím nejlepším, co máme dnes v ČSSD k dispozici. Jen s ohledem na poměr sil to méně špatné řešení. Dnešní podpora není trvalá, je jen reakcí na zákeřné jednání.
  M. Hašek už obohatil slovník na jižní Moravě o nový termín, haškování = lhaní.

  • spiklenec napsal:

   Velmi dobrý postřeh – Markové Bendové. Bohužel mají potenciál výrazně škodit, což se o ťunťovi říci nedá.
   A měrnou jednotkou haškování by mohl být jeden Tekutý Tejc.

   • Gerd napsal:

    Násobkem této jednotky by mohl být jeden Škormach. Smrtelnou dávku by představovala hodnota jednoho Zemana. Sobotka dnes vládne, a právem, zákeřné jednání Haška se ani ničeho jiného dočkat nemohlo. Ale nemá podporu natrvalo, bude si ji muset setsakra zasloužit, a zatím takový výkon nepředvádí.

 12. jezevec napsal:

  pro skutečně nezávislého komentátora by to nebylo tak složité – jeden sajrajt v ČSSD se postavil proti druhému sajrajtu z ČSSD za pomoci bývalého sajrajtu z ČSSD. tady veškerá pointa končí, výsledkem těžko může být něco jiného než zas jen sajrajt.
  škoda že vlk stále ještě obhajuje neobhajitelné, namísto aby se konečně už pokál za svoji propagandu toho sajrajtu před volbama – následovanou názorovým veletočem, jak je jakoby překvapen s tím co se děje. analytik by měl mít schopnost vidět i vodu v vlastním hnízdě, zejména pokud mezi hysterickou adorací a totálním zhnusením proběhly jen jednotky týdnů.
  ale pro slušné lidi by bylo daleko horší a s daleko horšími dopady, kdyby se sobotka nyní laskavě s haškem a s komunisty dělil o korýtka o většinovou vládu – a tak mi nezbývá než taky doporučit socánkům: perte se a žerte se, a až nebudete mít s kým tak držte se sobotky jako klíště, tenhle supervůl v čele čssd je pro její nevoliče darem z nebes. snad budete mít příště pod 5%, a dostane šanci nějaká slušná levice.

  • vlkp napsal:

   Slušná levice podle jezevce? No tak to bych chtěl vidět. Nejspíš parta sprinterů, co chce běžet olympijské finále. Ovšem mají drobnou vadu – nemají nohy.
   Tak takovýhle jsou nejlepší!

  • spiklenec napsal:

   Z toho plyne, že slušná levice jsou komunisti. Snad už nikdy nebudou mít takovou příležitost nakráčet do Strakovky jako teď. Čím to , že dostali tak málo hlasů? Kolem mě kdekdo tvrdil, že je bude volit, dokonce i voliči pravice. Ti protestní. A výsledek je , jaký je. Co se stalo? Nejlepší je , když do socanů někdo řeže způsobem, který lze pozorovat z prava. Ale vysvětlení je nasnadě. Už soudruh Lenin varoval před nebezpečím z leva.

   • jezevec napsal:

    nevidím kolem sebe žádnou slušnou levici, a určitě to nebudou ani komunisti. soudruh lenin varoval správně, bohužel český elektorát zkusil ještě jednu zkratku přes koblihisty. kteří, když už nic jiného, slibovali aspoň jen zaměstnanost a příjmy z práce.
    třeba už ty přespříští volby nebudou JEN o tom, kolik kdo dostane nažrat z cizího, ale jak řídit stát. upřímně se na to těším a na své komunální úrovni na tom usilovně pracuji.

    • Občan napsal:

     Koblihovému dementorátu ovšem unikl další z malých, avšak zatraceně významných detailů.

     Tentokrát jde o „zdarma“ distribuované „noviny“.
     Zatímco v „deníku“ Metro inzerují alespoň pracovní a „sekuriťácké“ agentury, v Babišově 5+2 nenajdete ani jednu pracovní nabídku. A protože v naší venkovské sámošce tenhle plátek přidávají k pevnému podpalovači 😉 , mám pravidelnou kontrolu. Za celou dobu, co plátek 5+2 vychází, tam Babiš neuveřejnil ani jednu jedinou nabídku pracovního místa.
     Kdo uvěřil jeho kecům o tom, že ví jak zaměstnat statisíce lidí dnes marně shánějících práci, byl pošetilý, pošetilý a zase pošetilý.

  • Soumar napsal:

   Řekl bych, že slušná levice existuje i v rámci ČSSD. Jsou to lidé, kteří přejí malému podnikání, kteří chápou solidaritu jako morální povinnost, ale znají míru, kteří neútočí na církev, protože vědí, že církev jim může v téhle oblasti prospět a že spolu s ní mají na hromadění majetku pro vlastní potřebu stejný názor.
   Kteří se dívají ke svým vzorům např. v Dánsku, na politiku flexicurity, která nepřekáží zaměstnavatelům, přičemž zároveň zaměstnancům zaručuje, že nezůstanou v případě nezaměstnanosti bez peněz. Kteří vědí, že je třeba se k zaměstnavatelům a bohatým chovat slušně… aby se tolik nebránili, až je budou stříhat a holit.
   Na úrovni obcí jich je dost.

   • vojnov napsal:

    Soumare, CSSD nikdy nemuze vychazet s cirkvi jako instituci. Cirkev totiz, stejne jako komunisti, zije z toho, proti cemu (by) se CSSD (mela) snazi(t) bojovat.

    Z bidy, ze ktere nemuze pomoci nic nez slepa vira v lepsi pristi.

    Socansky program je totiz snahou o dosazeni krestanskeho kralovstvi boziho uz na zemi. Z cehoz plyne, ze opravdovy krestan by mel byt socialistou, ale socialista nemuze byt katolickym funkcionarem.

    • jezevec napsal:

     mezi socialistou a křesťanem je ale jeden zcela zásadní ba až propastný rozdíl:
     křesťan říká: my dáme, my budeme pomáhat, my nebudeme oplácet zlé zlým, my dáme desátky, my založíme školy a hospice atd, my budeme dodržovat desatero, atd. křesťan mluví obvykle jen o sobě, o tom co bude dělat on a jeho smečka. a kdo to dělat nebude – tak prostě nic. bohatý nevejde do království nebeského, a je to jeho boj.
     socialista říká: lidi musí, společnost je povinna, stát se postará, bohatí zaplatí, my sebereme a pak rozdáme, my rozhodneme kdo bude komu jak solidární, my jsme ti spravedliví a my rozhodneme o druhých, protože oni toho mají mnoho a dobrovolně by se nepodělili. a kdo to dělat nebude – toho zdaníme, zavřeme, okrademe a případně i zabijeme, nebo tím budeme přinejmenším vyhrožovat, aby byl (násilím vynucený) tzv sociální smír.
     to je základní rozdíl, mezi křesťanstvím a socialismem.
     křesťan mluví o tom co bude dělat – socialista o tom jsou druzí povinni. obě komunity znám osobně.

     • Vojnov napsal:

      Jezevce, desatky si nevymysleli krestane, ale Cirkev (svata). Prave aby ti nejubozejsi prispeli k jeji velikosti. Desatky se totiz vybiraly od nich (dominikal a rustikal, urcite znate). Reknete mi, jaky je tedy rozdil mezi Cirkvi a socialisty?

      Podle meho jednoduchy. Cirkvi se daly desatky, aby cloveka neexkomunikovala a aby jeden neprisel do pekla. Ta za to postavila biskupsky palac… a chudobinec. A obcanstvo bylo nutne udrzovat chude a blbe, aby se jim dalo veset na nos cokoliv, co bylo zrovna potreba. Transparentnost jednoducha: neptej se, sic do pekla prijdes. Aji treba na Zemi, dokud mela moc.
      Stat (socialisticky) sebere stejne. Dej, nebo budes exkomunikovan. Jen nehrozi peklem. A penize, ktere se vyberou, jsou (vicemene) sledovatelne. Takze vite, co se s nimi dela, a bez hrozby peklem to dokonce muzete i kritizovat.

      Socialista, mozna narozdil od krestana, totiz veri, ze jaky si to spolecnost udela, takovy to bude mit. Protoze je to spolecnost, ktera bohatym umoznila byt bohatymi (a majetek si udrzet), a chude udrzuje chude. Protoze spolecnost prirozene vedou ti bohati (mocni), kterym to tak vyhovuje.
      Proto socialista rika: „vy, mocni, koukejte pustit chlup, aby nebylo ubohych. protoze nejsou ubozi z boziho dopusteni, ale diky pravidlum, ktera nastavujete.“ Protoze, asi narozdil od Vasich znamych krestanu, je presvedcen o tom, ze milodary jsou prima, ale problem neresi.

      Clovek, ktery dava potrebnym, ale zaroven brani system, ktery je tvori, je naiva.

     • prirodovedec napsal:

      Vojnove, soumare, jezevce diky, pro mne hezky dialog. Každý si tam najde to, co se mu libi, krestan i socan. 🙂

 13. tresen napsal:

  Z včerejšího vyjádření Tejce a Haška plyne, že pokud někdo čekal kajícná slova, byl pošetilý. Ti hoši se kát nebudou. Zřejmě se stále cítí silní v kramflecích a sdělují, že si počkají na další příležitost. Sobotka v podstatě nemá jinou možnost, než dělat to jako Nečas – zavazovat si nerozhodnuté a Haška oslabovat drobným, trpělivým a navenek neviditelným podrýváním.
  Ovšem stejně jako proti Nečasovi budou i proti němu fungovat různé koaliční i vnitrostranické maléry /zejména korupční, ale i neumětelské/, celková ekonomická situace a z ní plynoucí nemožnost plnit naděje voličů, atd.
  Takže se dá souhlasit s vlkem, že ho asi nic dobrého nečeká.

  • tresen napsal:

   Ještě doplním, že další protivenství může Sobotka čekat z Hradu. Zeman určitě nepromarní jedinou příležitost, jak mu premiérování /pokud se mu nepodaří jmenování překazit/ znechutit a negativní dopady vlastních obstrukcí svést na něj.

  • prirodovedec napsal:

   Logicke. Jsou politici, proc by se kali a ano Sobotku nic dobrého neceka, bude jednou byvaly politik.

 14. Dedek napsal:

  Jak jsem tu již dříve psal , řadím Sobotku , Zaorálka , Špidlu a spol mezi lidi všeho schopné a od roku 2003 jsem dělal vše, aby strana, ve které mají nějaké slovo nedostala hlas mého okolí včetně mého hlasu. Nyní jsem k této skupině přiřadil Škromacha , Haška , Tejce a Chovance. A odpověď na to proč „Haškovci“ zůstanou v ČSSD je jednoduchá a od lidí všeho schopných jediná možná. Aby měli nárok na pozici premiéra musí mít víc poslanců než hnutí ANO. A ještě další zajímavé věci. Na kolika krajských výborech byl Sobotka a na kolika umožnil haškovcům objasnit své jednání( ale tím se jich nezastávám , jenom vyznávám férové jednání). A kolik hlasů v Praze a Brně by dostala ČSSD , pokud by jejich přiznivci byli stejně aktivní jako při demonstracích za Sobotku? A nebo si jenom zapoměli nasadit číra?
  A teď jedna důležitá otázka. Koho volit. Na rozdíl od presidentských voleb je tu možnost nevolit lepší. Podíl z hlasu dostanou všechny strany , které se dostanou do parlamentu a tím se demokraticky podřídím většinovému názoru národa.

  • Leo K napsal:

   Jen mě zaráží, že do toho seznamu zařazujete Špidlu. Neznám v politice člověka osobně poctivějšího a charakternějšího než je Špidla. Jeho představa o demokracii ho vedla k tomu, že v roce 2004 rezignoval na post předsedy ČSSD a post premiéra po hlasování o důvěře na Ústředním výkonném výboru. Hlasování o důvěře Špidla přežil jen o vlas. Nedůvěru mu vyslovilo 103 členů Ústředního výkonného výboru. Pro odvolání bylo třeba 108 hlasů. Špidla po takovém výsledku podle stanov strany rezignovat nemusel. Srovnejte to s jakýmkoliv polistopadovým politikem.

   • Dedek napsal:

    Už jsem to zde několkrát uvedl. V roce 2003 hlasoval proti vůli 80% členů ČSSD v tajné volbě. Tím umožnil zvolení peročmajse Václava a má obrovský podíl na těch nemravnostech co se u nás děly. Pokud bych byl já na jeho místě a nemohl z nějakých důvodů hlasovat v souladu s 80% lidí , které zastupuji , tak ještě před volbou to oznámím a ze spolku vystoupím.

   • Narcis napsal:

    Poctivost a charakter není zárukou správného rozhodování ani úspěšnosti ve vedení strany.

   • jezevec napsal:

    myslíte toho poctivého špidlu, který, byv konfrontován s aritmetikou, bezelstně prohlásil že zdroje prostě jsou, a považoval to za odpověď?
    myslíte toho charakterního špidlu, jednoho z prvních politických trafikantů, kterého bohužel ištvan nedostal za úkol?
    i díky tomu že jsou takoví korytáři považováni za poctivé a charakterní, se zbytek čssd nachází tam kde se nachází – osobnosti fakt není kde brát, vyčnívají jen z horšího sajrajtu.

    • Leo K napsal:

     Kdybyste neexistoval, tak bych si Vás musel vymyslet (míněn „jezevec“).

    • Hladis napsal:

     Jezevce. Ja myslim ze ještě dokážete rozlisovat situaci „Hele když rezignuješ, uzavreme deal a dame ti za to teply flek v EU“ se situaci „No on rezignoval a co ted s nim ? Asi ho odklidíme do EU“. Netreba korupci snad vysvětlovat jako pětiletému.

     • jezevec napsal:

      je mi líto, zrovna tohle teda opravdu rozdíl nechápu.
      pokud už bych uvěřil, že špidla odešel tím druhým způsobem.

     • Leo K napsal:

      Jenže tak to nebylo. Trafiku měl dostat Telička, kdežto ten, co dělal byl Špidla. Co Telička nevyjednal, pro to mohou téct jen slzy. Kdežto špidla prosadil sociální politiku, volný pohyb pracovních sil a to přesto, že už nad tím před příchodem Špidly José Barroso zlomil hůl. V roce 2005 evropská komise schválila pětiletý program sociální politiky EU předložený Vladimírem Špidlou a tady se v mediích, které tak přesně tlumočí např. jezevec, potahoval, že to přebral Teličkovi ač neumí anglicky. Špidla umí dokonale francouzsky, ale tady se omílalo že v Bruselu potřebuje angličtinu. V Bruselu! Gros měl zájem, aby Špidla zůstal v ČR. Špidla šel do Bruselu na vlastní žádost – to pokládáte doufám za drzost, že? 🙂
      Ach jo

     • Leo K napsal:

      Promiňte mě HAFO chyb, píšu ve vzteku, když čtu ty příspěvky říkám:“Kam zmizela lidská paměť?“ Do Bruselu měl jít původně Kužvart. Jenže když navštivil Brusel, tak se zesměšnil svou angličtinou – tak proto vláda navrhla Teličku. Když Špidla rezignoval – on nemusel – tak celkem normálně požádal, aby do toho Bruselu mohl jít sám. Je to pracant. Maratónec. Není to žádná lehkoživka – jak to z něj dělají media. Ale když mediím podlehnou i ti, co diskutují na Kose , to už je na považenou.

     • Hladis napsal:

      Pokud je to na me, tak klepete na spatny dveře. Ja jen jezevcovi vysvetluju na prikladu korupci 🙂 Nelze srovnávat pripad Spidly s pripadem tri poslancu a Necase, ikdyz se o to kuci usati snazili, ze jako je to normalni deal. O to mi slo.

     • Leo K napsal:

      Ne, Vás Hladisi jsem na mysli neměl, na jezevce to bylo. Na toho oddaného konzumenta mediálních kanálů.

 15. kopřík napsal:

  Moc hezké shrnutí.
  Co se týká Haška, tak soc.dem. má nějaké usnesení, že hejtmani zvolení do sněmovny si musí vybrat jen jednu funkci. Bude zajímavé, co si vybere Míša. Hejtman je prestižnější a vlivnější funkce než řadový poslanec, taky by se tímto způsobem trošku uklidil z centra dění a nebyl by tak celostátně na očích. Na druhou stranu každý protisobotkovský hlas v poslaneckém klubu dobrý, hoši jich musí sehnat aspoň 11, aby mohli předpokládanou budoucí vládu potopit.

  • Narcis napsal:

   Pokud to usnesení bude respektovat, zůstane poslancem. Z funkce hejtmana ho mohou straníci kdykoli odvolat.

  • Narcis napsal:

   Pokud to usnesení bude respektovat, bude poslancem. Z funkce hejtmana ho mohou straníci kdykoli odvolat.

   (Píšu to opakovaně, 1. pokus někam zmizel)

 16. český maloměšťák napsal:

  Vlk
  Vnímám to stejně – ten jejich newspeak..
  Ale což není nejlepší obranou útok a nejlepší obhajobou učinit z pachatele oběť ? 🙂

  Zaorálek má s tím sjezdem taky pravdu. problém je jinde než ve sjezdu ČSSD, problém je obecný – ne stranický a je jím mizerná kvalita hledání souhlasu, tedy mizerný stav demokracie.

  • robe napsal:

   „….problém je obecný – ne stranický a je jím
   mizerná kvalita hledání souhlasu, tedy
   mizerný stav demokracie….“

   podepisuji, a pokladam to za jeden z nejpodstatnejsich komentaru ke stavu v CR.

   poznamky:
   -mrzi me ze to plati i na tomto serveru, kde je velka cast komentaru spise emotivnich a nalepkujicich nez vecnych. Udrzet debatu vecnou je podminkou ke hledani konsenzu. ( duvody dobre vysvetloval treba priban v rozhovoru na akt.cz, link jsem daval v minulosti)
   -v nemecku hleda programovou shodu pro koalici tym 160 expertu resicich programove otazky stran… maji nase strany odpovidajici pocet expertu?
   -plus drobna kriticka k panu domacimu:: dlouho me prekvapovali vase komenty na jezevce, hemzici se prasky apod…, naedne jsem vsak usoudil ze se asi znate a je to mezi vami ok… ale jazyk techto komentu trochu dava navod mistni smecce vyhranenych, se po nem tez vozit ( viz napr. vcerejsi reakce na jezevcuv koment pod lupskym, kde psal ze pokud lipsky vi ze dostal medailli za praci nemusi se bat ze ji dostal za lezeni do riti komukoliv atd.. – a v reakcich byl sproste napadan za uziti souslovi o lezeni do riti, naprosto mimo smysl jeho komentare, stylem hle pravicak, kopneme do nej. )
   tak jsem se chtel zeptat, zda i v pripade ze se znate a vyhovuje vam to, by nebylo vhodne ubrat emoci v odpovedich a tim se snazit kultivovat celou diskuzi..
   ( vim ze tu jsou extremnejsi priklady v pouzivani emotivnich komentaru, ale ty oslovovat touto poznamkou pokladam za ztratu casu) .
   ps: potrebu ctiveho jazyka respektuji.

   pisi z telefonu, prosim o pochopeni za diaktitiku a preklepy..

 17. Šims. napsal:

  Včera jsem po prohlášeních dvou pánů Haška a Tejce upřímně „zasmála“. Nebo-li, jak učinit poučení z krizového vývoje. Oni pánové vlastně udělali záslužný čin – po „nevítězství“ ve volbách učinili sebereflexi a vyvodili patřičné důsledky a měl by to asi učinit i Sobotka a další, kteří ještě setrvali na svých postech (např. Zaorálek). Tím, že odstupují z místopředsednických postů (je učiněno pokání v rozměru jednoho Zdrávasu, asi tak), ukázali, že se již dostatečně potrestali a Tejc to ještě překryl esem, že odstoupí z předsedy poslaneckého klubu, neboť jde o funkci nejčerstvější a obtížně obhajitelnou pro setrvání. Tak a to je tak asi všechno. Dost hubený úlovek, řekla bych. To je asi tak v intencích, že Vaška chytli na hruškách v sousedovic zahradě a on si zlodějinu omluví následujícími slovy – ty hrušky by začaly padat, tak jsem je chtěl jenom zachránit, aby se nepotloukly. Kde je ono letité okopávání kotníků Sobotky, které se táhne viditelně již nejméně od posledního volebního sjezdu strany a bylo to tam dušeno velkohubými kecy a předsevzetími a vlastně co všechno bylo Haškovi dovoleno aniž by předseda zvedl varovný prst! Hašek se choval jako puštěný ze řetězu – sbíral jen funkce, na politickou práci zřejmě kašlal a pracoval jen a jen pro sebe. Kdyby byl Sobotka jen trochu politicky prozíravý a ne zbabělý, tak by to dávno viděl a udělal by opatření. Když jsme to viděli, my obyčejní hlupáčci, za což nás politici považují, tak to měli vidět političtí matadoři dvakrát. To jsou ale ty jejich hry a ještě já na bráchu ………..brácha na mne. Že jsou v ČSSD rozličná křidélka bylo zřejmé již dob voleb na Magistrátu v Praze, voleb Zemana a největším varováním pro Sobotku mohly být tanečky okolo Zemanovy vlády. To přeci musel vědět, že Zeman mu tohle nikdy neodpustí. A ten Michal a další ambiciózní (Tejc) a zemanokámoš Škromach dali hlavy dohromady a nechali si do nich nalít rozum přímo z Hradu. No a protože to nejsou politici nýbrž packalové, tak to dopadlo blbě. A dneska by rádi namluvili národu, že oni jsou ti hrdinové, kteří vyvodili z „nevítězství“ socanů ty správné důsledky a oni jsou vlastně ti, co vše udělali dobře, jen ten Sobotka to nechce uznat. Ale jsou i rozumější a chtějí umožnit ustavit vládu, aby bylo v zemi vše OK, tak raději ustupují. Takže manipulace, lži v přímém přenosu, pravděpodobně pravdivá reportáž o Haškově minulosti (předpokládám, že bude Hašek chtít vyvodit z těch lží právní důsledky!!!), to vůbec nic neznamená, oni jsou jen oběti a ustupují z výsluní. Sobotko, zaspal si dobu, tvůj drive ti moc dlouho nevydržel, takovým zrádcům historie vždy srazila hlavu (doslovně) a ty si necháš vši v kožiše dál. Takže Sobotka není správná volba na premiérské křeslo již z výsledků tohoto klání, je to slaboch II, nevím sice jakou přezdívku dostane, slabinger už tady byl, ale lichotivé to taky asi nebude.

  • spiklenec napsal:

   To je dobré, ale přece jen na konci trochu zjednodušující. Socani nejsou stranou revoluce. A to platí i pro jejich vlastní struktury. Odstřelíte jeden do této chvíle podpůrný sloup , ale může se stát, že výsledkem bude rachot padajícího tělesa. Tato situace je velmi dobrá pro zmapování celé partajní krajiny.
   Vybalancování všech známých tenzí, a tanec mezi vejci není zrovna jednoduchá záležitost. Klaus na to měl svoje podržtašky a Zeman svoje Šloufy a Mynáře. Sobotka jenom sám sebe. Tamti se mohli a mohou od výsledku vždycky distancovat, Sobotka nikoli.

   • Šims. napsal:

    To moje zjednodušení vyplývá z jednoduché premisy: Sobotka si je nechal přerůst přes hlavu………………….dojíždéí na absenci svého lídrovství (které neexistuje, je to lídr na oko.

    • spiklenec napsal:

     Doufejme , že na levé. Jak známo , do pravého oka chytil tiky u hradní kliky tekutý Hašek.

    • Hladis napsal:

     Pani Sims. Sobotka nemel manevrovaci prostor, aby si bouchnul do stolu. Pokud by si bouchnul, pakoval by se okamzite. Muzete byt genialni, ale pokud mate omezene hriste s velmy tvrdymi mantinely, zázraky neudelate.

     • Šims. napsal:

      Sobotka si měl před vstupem do politiky přečít Vladaře.

     • spiklenec napsal:

      Pro paní Šims. Přečíst jenom Vladaře by nestačilo. Takový Stalin k tomu měl ještě Ignáce z Loyoly na svém nočním stolku. A snad ještě jeden návod JAK, ale teď už si nemůžu vzpomenout. Přicházejí na mě sestry Boromejky.

 18. Marie napsal:

  Souhlasím s Vlkem, ale jak to všechno koresponduje s předvolební radou, hoďte to socanům, nebo komunistům? Už před volbami bylo jasné, co Zeman chystá. Zkuste si na chvíli představit, že by lidé poslechli. Situace by byla stejná, jenom koalici ČSSD s KSČM by dnes vedl Hašek, ministrem vnitra Tejc, kultury Jandák a dál už nemá ani smysl pokračovat. Leda snad funkce pro Grebeníčka, Ransdorfa, a i předseda by dostal post, protože v tomto případě by Zeman lustrační osvědčení nepožadoval. Toto je třeba mít na paměti a neurážet Babiše. Prostě nás zachránil i kdyby už neudělal nic.

  • táta napsal:

   MARIE
   PODLE POHLEDU LEVICOVÉHO VOLIČE NEMOHU SOUHLASIT,nevímjestli jste pravicová pak je to jiné.

   Nepochopila jste že poslechnot voliči Vlka bylo by vše jiné,toto by se nekonalo,VOLIČI ROZHODLI ALE I KDYŽ TO RESPEKTUJEM,NEMUŽE TO hodnotit že se mýlil.
   Babiš nic nezachránil s pohledu levicového jen voliči defakto jeho volbou dopustili legalizaci a nemožnost něco udělat s restuticemi,musite zapomenout na diferencované daně bežné ve světě.
   A TO podle mě ještě hrozí nazorová skritá bomba v tak širokém spektru jeho voličů,

   • Soumar napsal:

    Diferencované daně… Hm. Dnes platí člověk s hrubou mzdou 10 tisíc Kč daň (DPFO) 0 Kč, tedy 0%. S hrubou mzdou 20 tisíc Kč platí daň 1950 Kč, tedy 9,7%. S hrubou mzdou 50 tisíc Kč daň 7980 Kč, tedy 16%.
    Připadá vám to jako nediferencovaná daň?

  • vlk napsal:

   Marie
   já jsme ale také napsal, že pro soc dem jsou tyhle volby poslední šancí, pokud budou sestavovat vládu, dokázat voličům, že něco pro ně a stát udělají. Pokud ne – končí.
   Je správné dát jim šanci. Jestli ji promarní a zatím na to všechno ukazuje, tvrdě za to zaplatí.
   Bez toho dodatku citovat vlka nemá smysl.

  • pražák napsal:

   Pochybuju, že kdyby měli socdem a komunisti většinu, že by šli komunisti na ruku Zemanovi, proč by to dělali? Oni mu nemusejí být za nic vděční a moc dobře vědí, že on každého klidně obětuje. A jestli nás Babiš zachránil, no to mě teda nenapadlo, to budu sledovat, jak to provede.

 19. táta napsal:

  VLKU
  souhlas,poklona

  A TED s pohledu srdcaře levičáka ktery svuj život a každý okamžik vuči společnosti užil poctivě,nejsem lehkoživka jak jsou mnozí levicový nazívani,jestli se bude poctivá práce považovat za přínos společnosti odevzdal sem určitě této společnosti nadprůměrně,ne že bych byl nadprůměrně šikovný,ale určitě nadprůměrně poctivý to byla má devíza i za byvalého režimu kdy pracovní morálka nebyla až tak vyžadována,ted je to už více samozřejmé,a také sem se manualní práci celkem na manualní práci a její ohodnocování zabezpečil……………myslím tím už období po 89…….kdy jsem pracoval okolo 14 let mimo republiku takže i mé poznatky mě utvrdili…….nebylo vše černé ale ani bilé
  to na uvod
  BOHUŽEL SMUTNÉ je že s první častí co napsal jezevec musím i souhlasit……….to otom sajrajtu………..to nasledné se dá konstatovat to mi jen utvrzuje proč jsem levičák i když ja nikdy nenapřahoval ručičku,a nikdy nezáviděl že někdo se umí otáčet lépe a tudíž si žije lépe pokud to je v mezích morálky…………..bohužel zde končí souhlas s lidmi jako je právě on dál to nemá cenu rozvádět

  pro levicového bude vždy přes ten sajrajt,přes ty boje o korita třeba v čssd vždy jasný že přesto oni mi hodí kosti stoho bohatého stolu…………kdežto jezevci mnou za mojí poctivou praci pohrdají a ještě mě schutí nakopnou do zadku

  není co dodat vše napsal VLK……….JEZEVEC A jemu podobní nemužou nikdy pochopit to doporučení vlka před volbami a dokud………….tady bude pravice s lidmi jako KALOUSEK,A TU PRAVICI sice s kecami o idealní pravici ale řečmi s kapkami jedu o té luze jako jezevec……………….mužou se dočkat neblahých následků……………nejsem příznivcem ruzných GREBENÍČKŮ ale oproti JEZEVCŮM MĚ od nich žádná pohroma nehrozí já tam uplně spokojeně žil oni by se měli bát takže tancovat na hrobě ČSSD BY SE JIM NEMUSELO VYPLATIT

  • jezevec napsal:

   zbytečně do mně kopete, nejsem pravičák – a kalouska nemám rád stejně jako vy, jen z jiných důvodů. ale nezapomeňte že ti oranžoví zloději vám nehází kosti ze svého stolu, ale z cizího. socialisté tedy nemají základnu, ze které by svoje přerozdělování vykonávali.
   jinak já poctivé práce si vážím, dobře za ní platím – ostatně živil jsem se rukama většinu svého života a ještě jsem to nezapomněl. kdybyste vedl dialog o tom co ten druhý říká, ne to byste chtěl aby si myslel, protože se vám to pak lépe odsuzuje – dalo by se s váma diskutovat lépe. ale chtít byste musel sám.

   • anita napsal:

    Škoda, že se na Kose nedá pracovat rukama, ale povětšinou vyjadřovat vlastní myšlenky, třeba bychom se vám, pro změnu mohli hluboce sklonit 😮

    • jezevec napsal:

     no, třeba dneska, konkrétně, míchám maltu.
     a vždycky než zedník sdělá ten kýbl, jdu si přečíst nějaké noviny a weby.
     kosu z toho neuživím, ale zato budu mít v kanceláři naházenou koupelnu pod obklady.

   • VáclavP napsal:

    jezevče nemám rád stádnost v čemkoli, když se lidi někde združí a navzájem se utvrzujou ve svojí pravdě. Místo aby se otevřeli jiným názorům a buď svůj změnili nebo se v něm víc utvrdili. Reakce na Vás mi tady připomínají tu staádnost. Provokujete jménem ( a nemyslim tim že vlk by sežral jezevce ) a ne tím co píšete

   • táta napsal:

    jezevec

    ted jste mi přihrál na smeč a má cenu reagovat jen na toto………………..ale nezapomeňte že ti oranžoví zloději vám nehází kosti ze svého stolu, ale z cizího. socialisté tedy nemají základnu, ze které by svoje přerozdělování vykonávali………………………..nikoliv na ten bohatý stůl právě přispívají ty mravenečci a dostává se jim pouze omrvinky.

    převed me to do příkladu……….když třeba zde v mojem okrese dostávám za dost odbornou práci mezi 10000/13000…..to první když nejsou premie a ty z 10 měsícu nebyli 5 krát a TŘEBA V Praze ZA TU SAMOU PRÁCI BYCH dostal minimálně dvakrát tolik……….řikáte tomu trh práce……….jenže ten podnikatel v PRAZE má oto menší zisk než ten náš,druhý příklad schováváte se za krizi jak je možné podle statistik že v době krize se mnohem vice prodávají luxusní věci,a rostou některým zisky…………..nebot krize platí hlavně pro malé podnikatele a mravenečky jako já,naopak dost velké procento těch větší podnikatelů krizy použilo na menší platy ale větší rozhazovaní pro ně, vy sám jste uváděl v jedné debate jak je normální třeba plat 10000 trh práce a pul milonovej plat manažera.

    TO SE NEROZDÁVÁ Z VAŠEHO,NEBO CIZÍHO…TO JE z vykořistování těch mravenců…………je jasné že nejde plošně zvednout platy třeba na 30000,protože mnozí podnikatelé jsou na tom špatně a vedlo by to k mnohem viší nezaměstnanosti a krachu firem,ale ta regulace je v tom že když někdo v době krize má určity nad příjem platí od určité častky už progresivní dan,protože to není rozdávání z cizího…………to je nadneseně řečeno z potu a krve jiných a tím častečně kompenzuje tu nemožnost zvednout plošně platy a proto pravičák jste ty povídačky o braní z cizího

    • jezevec napsal:

     milý tato, plat dělníka je odměnou za jeho práci – není to podíl na zisku firmy.
     pokud se vám to nelíbí, přestaňte si najímat na zpeněžení vašich pracovních dovedností zaměstnavatele, a prodejte svou práci a um na volném trhu práce, nebo si najděte zaměstnavatele lepšího. není-li o vaší práci zájem za lepších podmínek, můžete z toho dovodit jakousi zpětnou vazbu.
     problém není v tom, kolik si vydělá váš šéf – ten vpravdě není placen za krev a pot někoho kdo hází lopatou, ani na jeho úkor – ale za to, že tu práci je schopen prodat a dostat za ní zaplaceno (případně, zaplatit lidi i v případě, že sám zaplaceno nedostane). kdyby tuto schopnost neměl, asi by se uživil i jinak – zatímco vy byste neměl práci žádnou, je to tak?
     socialismus byl založen na přerozdělování prostředků od bohatých k chudým, a využití daní bohatých pro obecné blaho. taková praxe ovšem vyžadovala jisté podmínky: ti bohatí museli být dosažitelní, tedy jejich zisky musely být zachytitelné a spočítatelné. musel tedy existovat silný stát, schopný tyto operace provést i proti vůli bohatých. proto se uskutečnění sociálních cílů mohlo uskutečnit jen tam, kde byl silný stát zděděn po předchozích vládách a byl UZAVŘENÝ, tedy s hranicemi, cly, vlastní měnou, a ve státech budujících komunismus se střílením prchajících lidí na hranicích (podotýkám, že na rozdíl ode dneška, lidí prchajících VEN z toho blaha). nicméně mezitím se rozšířila globalizace natolik, že výrobní podniky odešly z vyspělých států do rozvojových, vznikla nezaměstnanost vysoce se projevující teprve po čase, když zaměstnání ve službách už bylo saturováno. ale ještě problematičtější je, že zisky z globálního obchodu a služeb jsou státem těžko zachytitelné a tím nezdanitelné. registrační pokladny, zdanění bohatších, ani vlkova tak populární likvidace malých živnostníků vysokými daněmi – ten dostatečný blahobyt nepřinese, to ví každé malé dítě.

     • táta napsal:

      JEZEVEC

      MYSLÍTE ŽE JSEM BLB????????
      protože jinak by jste nemohl napsat tuto lež…………………….milý tato, plat dělníka je odměnou za jeho práci – není to podíl na zisku firmy.
      a lež to je protože to jako podnikatel musíte vedět……………mzda je jedna z nejduležitějších faktorů retability a prosperity firmi,jak ušetření na mzdách je čistý výdělek firmi,je to i samozřejmě konkureschopnosti tudíž převácovat konkurenci a i to má nepřímí dopad na zisku

      já totiž nikde nepsal že dělník má právo vyžadovat podil na zisku,dělnik ale má právo na spravedlivou mzdu………….to je to že jestli za tu samou práci se jinak platí v PRAZE A U NÁS…………TEN PODNIKATEL ŽIJE A VYUŽÍVÁ SITUACI…………..Z NAŠEHO POTU……………PAK JE spravedlivé s tohoto nadvídělku odvádět větší desátek do zachrané sitě takto zneuživaných mravenců

      opet tato věta je pravíčácký canc…………. a prodejte svou práci a um na volném trhu práce, nebo si najděte zaměstnavatele lepšího. není-li o vaší práci zájem za lepších podmínek, můžete z toho dovodit jakousi zpětnou vazbu. …………………..nastavíte trh práce…………a pak melete že si sežente lepšího zaměstnavatele

      ONO JE TO VESVÉ PODSTATĚ stejné jako krajně levicová myšlenka VŠEM STEJNĚ……………TUDÍŽ KOPÁČ STEJNĚ JAKO doktor…………..zrovna tak je to špatné………..jen současný pravičáci to zabalují do trhu práce

      toto zde opět minimálně oblbování……………… ale za to, že tu práci je schopen prodat a dostat za ní zaplaceno (případně, zaplatit lidi i v případě, že sám zaplaceno nedostane)…………jasně jsem psal platit progresivní dan s výdělku ktery je nad takže plácat o tom že sám nedostane zaplaceno je mimo stoho by totiž neplatil daně vubec,a opět když nebude vydělávat prakticky nebude platit svoje daně,jen ty co jsou součastí jiné skupiny odvody za zaměstnance……………samozřejmě že má daleko větší rizika ale také na druhou stranu zisk…………….a to je to očem píši jestli ten zisk je nadhodnocen právě třeba stoho potu odvede větší dan s potu

      zde……………socialismus byl založen na přerozdělování prostředků od bohatých k chudým, a využití daní bohatých pro obecné blaho. taková praxe ovšem vyžadovala jisté podmínky: ti bohatí museli být dosažitelní, tedy jejich zisky musely být

      jak jsem psal, všem stejně je hloupost……………jako schovávat mizerné platy za trh práce v navaznosti na velké zisky firem,to je princip progresivního zdanění,máš zisky nad určenou hodnotu………..ta hodnota by měla být minimálně na luxusní život za ta rizika………..coje nad tuto hodnotu odvedeš zlomek na záchranou sít a socialní smír

      GLOBALIZACE JE uplně o něčem jiném než se bavíme,s naší sporem souvisí okrajově,problém to samozřejmě je a muže byt ještě mnohem větší ale opět dá se častečně regulovat zasahy státu,kde právě vy pravičáci naopak chcete minimalní zásahy,nepřipustit státní zakázky lidem v danových rájích atd to je ovšem debata na jiné téma.

      tady………………..registrační pokladny, zdanění bohatších, ani vlkova tak populární likvidace malých živnostníků vysokými daněmi – ten dostatečný blahobyt nepřinese, to ví každé malé dítě.

      opět překrucujete, v zemi kde se podvádí,tuneluje sice nejsou samospasitelné,registrační pokladny jsou ve své podstatě tak trochu o morálce,likvidace malích živnostníku neřekl bych že to VLK CHCE ALE TO ŘEŠTE SNÍM,ja osobně bych nevyžadoval nakou převratnou změnu ohledně malích živnostníků………..je to přiliš složité na jedné straně mají malé vyhody na druhé straně velká rizika…………já toto téma považuji za neštasné
      ovšem daně bohatým je normální na celém světě………….proč to vadí lidem jako vy je zřejmé………..proč to nevadí bohatým v NĚMECKU,ANGLI,FRANCII ATD.

      TAKŽE JSTE NAPSAL SKUTEČNĚ BLA BLA………..VĚTŠINOU ve stylu rozporovat co já nepíšu………..vlastně něco co jste mi uplně nesmyslně vičítal jinde

    • jihočech napsal:

     Táto
     Jenomže to on nikdy nepochopí, tedy ten badger.

   • vlk napsal:

    bla bla bla norníku! Ti kteří s e přiživují na s tátu nejvíc nejsou i, co od něj inkasují dávky a důchody, nýbrž ti, co provádějí tzv. daňovou optimalizaci! Ti využívají všech výhod a služeb státu k zisku peněz, ovšem odmítají státu přispět v mezích zákonů. Své školení si laskavě nech na nějaký koutek opravdoví pravice. Tam nepochybně nezůstane ani jedno oko suché.
    Jen na DPH podle studie CERGE uniká ročně 100 miliard. To abychom znali rozměr těch, co nenastavují ruku. Protože oni si rovnou berou.

    • čtenář napsal:

     s dovolením,ale termín daňová optimalizace se používá na využití legálních prostředků pro snížení daní

     • jezevec napsal:

      vlk se posledních minimálně dvacet roků neživí vlastní prací – proto o některých zákonitostech podnikání žvatlá způsobem, na který je stydno mi reagovat. do mrtvýho lva se nekope.

     • vlkp napsal:

      Ach tak! vlk se minimálně posledních 20 let neživí vlastní prací.. Tak to jo.. Asi za mne chodil hákovat někdo jiný. A že jsem ho nikdy na své sesli neviděl. No třeba přicházel, když já šel domů.
      A říkáš , že o zákonitostech podnikání žvatlám? Od tebe to tedy opravdu sedí.

     • vlkp napsal:

      Vím k čemu se používá. Daňová optimalizac e je například nakupovat domů na firmu. To je příklad mrňavé, šmírácké optimalizace. Příkladem té velké je mít firmu v daňovém ráji a fakticky podnikat v ČR. A do dańového ráje platit fíčka za používání ochranné značky, know how, servis IT systémů a tak podobně. Samozřejmě s více méně nulovou přidanou hodnotou pro tuzemskou, skutečně podnikající firmou. Docela dost těch triků jsem viděl zblízka. neříkám, že všechny. To ani náhodou. Ale žádný jezevec mi tu nebud e vykládat o lidech, co nastavují daně, když ti, co kradou ve velkém jsou ve vatě.

     • čtenář napsal:

      Vlku,
      jen jsem tím chtěl požádat,aby se termín „daňová optimalizace“ nenazývala krádeží,když je to legální prostředek.
      Daňovou optimalizaci používají i zaměstnanci přece,třeba i ti co si sem chodí číst,no a těchto tady bude rozhodně více než těch které jste vyjmenoval.

    • jezevec napsal:

     hele, to je stejnej blábol, asi jako že autorským svazům uniká asi sto miliard ročně na P2P sítích – podívej se po jakékoliv koleji po obsahu šuplíků a datových úložišť študáků, co žerou rohlíky a tlačenku – a řekni že každej má v šuplíku půl milionu, o který okradl nebohé autory, protože kdyby si to nestáhl tak by si to koupil.
     hovno.
     a stejný hovno jsou i ty úniky.
     v obou případech je alternativou, že by ty hodnoty NEVZNIKLY, ne že by je někdo zaplatil navíc.
     o pár řádku výš dokonce už i tata pochopil, že nemůže mít každej třicet litrů mzdy, že by pak zboží takových zaměstnavatelů bylo neprodejné. možná i ty jednou pochopíš, že šedá ekonomika se možná dá zlikvidovat, ale ne nahradit zdaněnou. na diskusi o tom, co by bylo lepší, nemám – upřímně nevím. ale jistě i tobě je jasný, že při určité míře zdanění ze to či ono prostě neudělá a nevyrobí – ne že upleteš z hovna bič, a ten ještě dvakrát zdaníš a získáš z něj DPH. to by se tu tech sto jard někde muselo válet ve vytvořené hodnotě, za kterou nikdo nezaplatil, ne? nějak jí nevidím.

     • Leo K napsal:

      Semelete dohromady všechno, co se vám hodí. Případ autorských svazů je vážnou připomínkou té skutečnosti, že se vznikem internetu se ztratilo zdůvodnění nakladatelské a distribuční služby. Proto těžcí lobisté zajišťují téhle pomalu už nepotřebné branži, zisky ze zákona. Slovo autor je jenom krycí mimikry. To jenom pro vaše poučení.

    • Leo K napsal:

     Nerozumím. Rozumím, že někdo mi (za úplatu) poskytne službu, ale nechápu jak mě může dát práci? Práci si může ode mne kupovat – to ano. Ale dávat mi práci? Babiš dává svým zaměstnancům práci? Ba ne. On si ji kupuje a to za velmi nerovnoprávných podmínek, čili řekl bych, že si ji přikrádá. Z čeho by byl jinak bohatý?

    • Soumar napsal:

     Proto by bylo záhodno stát zjednodušit a to, co lze, zpoplatnit přímo a státní co nejvíce omezit. Nemusíme se pak hrdlit, kdo víc ze státního krade.

  • AlenaK napsal:

   Tato, jako vždy, máte pravdu a u mne 5 *****, Stejně jako vlk za článek a Spiklenec za komentáře. !!!
   Ještě dodávám: český výkladový slovník byl dále zpřesněn:
   lhaní = komunikační chyba !
   http://www.novinky.cz/domaci/318752-hasek-cssd-nejde-sjednotit-politickymi-sibenicemi.html

 20. český maloměšťák napsal:

  Marie , jste pravicová ?
  Tak to by pak bylo jiné.
  To kdybyste byla blondýna nebo černoch….

  A vo tom to je, jak pak najít ten souhlas, když už dopředu musíme mít ve škatulce dokonce celé lidi, nestačí zaškatulkovat jeden dílčí názor na věc, šups tam s celým člověkem….
  ————————————————————————————————–
  „Babiš nás zachránil.“
  Koho – blondýny ? Anebo černochy ?

  „Zachránila“ nás ČNB, dle jejich patlamatlalů před hromaděním hotovosti v kapsách, co na to Babiš ? Jak se mu okotily eurodotace ? Hodí to dost – na tu kampaň ?
  ———————————
  “ My chceme moc, ale nemusíme do vlády , my bychom chtěli jen dál kritizovat Nečase nebo někoho podobného, co kdyby to byl Sobotka nebo nějaká úřednická /Agrokombinát Babišovice/ vláda? “

  Vítejte na bláznivém večírku i Vy , Marie,masku máte ?

 21. jaa napsal:

  No myslete si co chcete, pište co chcete. Já je nevolila , takže by mi to mohlo být fuk. Ale .. z obyčejného lidského samostudia a zkušeností vím jedno. Nevím jak Hašek a spol., ale Sobotka se provali jakýže je to socan… když se přimknull k pravdoláskovcům, prodejným mééédiím a vyvolal takovou štvanici a rozbroje.. co tu ještě nebyly… Není rovnej člověk, tak touží po moci, že pomůže zprfanovat ČSSD a dát tzv. nepříteli zbraně do rukou… Je to špína a nic co udělá neudělá dobrého. I když taky mohl mít osobní obavy .. OKD, Bakala, Bydlení z náhrad… to jsou dost soilné nepřímé indicie.. Ale to jej neomlouvá… A tak to lidi, navzdory učeným slovům a podsouvání co si maj myslet cítí… A´T se to komu líbí nebo ne….Nevím jak to jejich velení rozhodne, ať už podrží Sobotku nebo ne… rozhodně Sobotka svou asi samolibostí, nebo závazky zrušil ČSSD , zrovna tak jako Nečas ODS… Sorry,
  Jen ještě dotaz co má znamenat to “ moderní strana“—- vždyť po staletí platí, že se vytahují staré styly čehokoli, tu dřív tu později… a vždycky je to co no, moderní… i když od vnziku uběhlo už řadu století…. žádné moderní jen modernizované podle potřeb momentálně vládnoucích….

  • spiklenec napsal:

   Zdá se, že doušek moravského vína po dobrém obědě neuškodil.

  • vlk napsal:

   Je zvláštní že vím nevadí, že HAšek je jediný hejtman, který nevládne v koale s komouši, ale s lidovci a že odmítnul po volbách spojení na vládní úrovni s KSČM..
   Jestůiže chcete cosi plkat o OKD a Balovi, tak buďte tak laskavá a nalistujte si alespoň články na Kose, abyste zjistila, jak to doopravdy je. A náhrady? Zkuste s e zeptat Haška nebo komunistických poslanců, co si za ně pořídili oni.

   • jaa napsal:

    Ale Vlku, tady nejde o komunisty, lidovce či koho. Jde o základní princip…. místo aby si to vyříkal na partaji… a využil všech možností co mu funkce nebo co vím předpisy či co to mají, udělal tu naprosto kardinální chybu. Obrátil se o ?pomoc? k opozici, když navíc jako dlouholetý politik musel vědět co to vyvolá a jen tak dotaz….. Ad absurdum – snad pochopíte o co mi jde: ?Copak by se stalo ve válce, kdyby se jeden z hašteřících se – se obrátil o pomoc na nepřítele… co myslíte????

 22. Carlos V. napsal:

  Interní řežby v ČSSD mají mnoho pozitivního.

  Jsou transparetní. V jiných stranách se často intrikuje potají, zde se řežou zcela otevřeně. V ČSSD se interní spory nikdy nemaskovaly nějakými politickými názory. Nejdo o čistotu idejí, nejde o protikorupčno – všem je jasně řečeno, že jde jen a pouze o prachy a koryta

  Bylo by velmi naivní se domnívat, že v jiných stranách je situace jiná a motivace straníků jsou čisté, nedejbože státotvorné. Socani jsou prostě jen upřímnější.

  Každý si tak může udělat jasný obrázek o podstatě současného politického systému. A každý se může zamyslet, zda chce dávat politikům tolik moci.

  Cesty jsou.

  • Alex napsal:

   To si nemyslím. Cenné je na tom dle mého skutečnost, že tu poprvé v nějaké straně zafungovala docela normální vnitrostranická demokracie. Tedy pokud dokoná nedělní ÚVV. To je ta účinná zbraň na Hašky či Škromachy a Tejce, jak dlouho bude fungovat, tak dlouho budou dotčení nuceni držet basu a ústa. Členská základna by dnes měla vědět, kdože to Hašek, Škromach a Tejc jsou. Pokud ano – i kdyby měla přijít nějaká krize, tito by už k veslům přijít neměli. Víte Carlosi, totéž, co jsem uvedl výše. Vy si ale vůbec neuvědomujete v jakém stavu je tato země – a jen ohledně zákonů. Naděje jaksi na nějaké zlepšení nemůže pocházet od ODS či TOP, ti nás do té situace dostali. Takže ta naděje dle výsledku voleb je skutečně na této trojkoalici. Bude-li si každý z nich hrát stejně jako ODS, TOP a VV, pak všechny tři půjdou nějak ke dnu zcela zaslouženě. I o tom jsou politické hrátky – o nějaké odpovědnosti. Nu a pokud ji tu tyto strany mít nebudou, bude následovat další sešup s novou nadějí v nových volbách ze zcela jinými stranami – dříve či později. proto já dost dobře nechápu to „nadšení“ Občana a podobných, kteří chtějí další sešup jistojistě a to jen proto, aby se dostala k moci levice – a to taková levice, která bude realizovat naplno prakticky jejich sen o socialistickém státě s jistotami a žádnou nezaměstnaností. A to možné s ohledem na to, kde se nachází svět možné není. A ta práce na rekonstrukci státu – ta bude pomalá, velice pomalá. Věci se obvykle rozeserou snadno, dát je do pořádku tak jednoduché a rychlé nikdy není.

   • Alice napsal:

    Ano, Alexi. Už od rána váhám nad podobným textem, ale jsem tu nová, nechtělo se mi někoho vyprovokovat. Stejně bych to tak pěkně nenapsala. Musím si pamatovat Vaše jméno (nick):-))
    Snad jen dodám, že bude-li jen jedna jediná strana z příp. koalice hrát stejně, jako ODS, TOP a VV, bude to k sešupu stačit. Bohužel myslím, že pravděpodobnost je dost velká, ale zkusit se to musí.
    Taky nechápu některé lidi – zvolili jsme přece jak jsme zvolili – „Éto náše dělo“, nebo „posrali jsme si to sami“, jak se zpívá a teď jde o to, aby se nenaplnilo to moto té písničky …“jsme v prdeli“ (i když možná už se stalo, jen já to ještě tak fatálně nevidím). Omlouvám se za slovník:-))
    Mně už bude stačit ke spokojenosti, budeme-li mít vládu proobčanskou. Té, která nenáviděla občany téhle země, jsme si užili dlouhých sedm let dost.

    • vlk napsal:

     PAní Alice, tady v diskusi se nikdo nemusí omezovat. Pokud je věcný a neútočí apriori na autora článku nevěcně.Ani nováčci.

   • spiklenec napsal:

    Trochu o tom vím. Vnímejte jako bernou minci informaci, že především členská základna vyvolala směrem vzhůru neuvěřitelný tlak. Jen stanovy socanů v mnoha případech bránily tomu, aby situace neměla nádech téměř revolučních rysů. Vůbec bych nepodceňoval náladu především mezi mladšími členy, kterým je do hlavy vtloukáno, že haškovat se nemá. To si pište – a možná to bude i v TV bedně – že do Prahy v neděli přijede nemálo těch , kteří chtějí, aby jejich hlas byl slyšet znovu. Všem socanům , co jedou do Prahy hlasovat, bude dáno na vědomí, jaká je nálada v členské základně. Ve vnitřním referendu například v hlasování zvítězil názor, že socani by vůbec do vlády neměli chodit. Ať si volič zase užije svých vlastních staronových meducín. A tento názor celkem pružně akceptuje i možnost do vlády jít, ale nejen bez tekutých Hašků , ale nejraději i bez obojetných Urbanů.

    • vlk napsal:

     spiklenče
     mám čím dál větší zájem o vás jako o autora.

     • jezevec napsal:

      😦 další jiskřička naděje, reformovat nereformovatelné?
      vlku tysi beznadějnej romantik ….

     • Soumar napsal:

      Já ho teda chápu. Srdcem lehce nalevo, opravdovou pravici volit nemůže, ta středová se zdiskreditovala na řadu let dopředu, lidovce nemá rád, protože nemá rád církev, na komunistech mu vadí totalita a jiná středolevá strana neexistuje.
      Nic než naděje v kultivaci ČSSD nezbývá. A ono by to bylo výhodné pro celé politické spektrum.

    • Michal napsal:

     Vždycky, když slyším jméno Milan Urban, vybavím si toskánského nosiče pizzy:

   • Carlos V. napsal:

    To se lehko řekne. Ale dá se čekat, že v situací, kdy bude Sobotka nucen couvnout Babišovi a lidovcům – a že couvat bude muset, tehdy se dost nejspíš ozvou strážci čistoty programu – ne překvapivě právě Haškovci – a budou konat. Pro blaho levice, pro blaho lidu, rozloží opět stranu a možná i vládu a parlament.

    Nedá se to čekat hned. Musí se zkonsolidovat a čekat na Sobotkovy kompromisy. Pak postupně, frfňat, zvedat obočí, hlasitě upozorňovat, křičet … a získávat opět členstvo. A pak shodit vládu a parlament…

    Poslanců na to mají až běda. A v čele čistých nebude možná Hašek, možná někdo neokoukaný. I když ..

    • spiklenec napsal:

     Ač mainstream má rád zkratku sockomouši, tak socani jsou systémová strana. Ostatně to jsou už dneska i komunisti, pokud se zřekli metod třídního boje, ale s nimi se kooperuje jen v přítmí nějakého šmajchlkabinetu. Mám pocit, že se vliv tekutých poučení z krizového vývoje poněkud přeceňuje. V tuto chvíli jsou ve Sněmovně dva. Bez těch se potenciální koalice lehce obejde. Pokud budou svinit, tak socani budou chtít změnit zasedací pořádek Sněmovny tak, aby nesmrděli poblíž. Dostanou oslovskou lavici a můžou si vyprávět o svlečně Kočí.

     Výhledově by mohla koalice i fungovat , a to přes veškeré torpédování , ať už z Lán a nebo z Pražského hradu.
     Shrnuto: Koalici by tvořil jeden novic, jeden starý kozák s monoklem na pravém oku a jeden ve čtyřleté podmínce.
     Všichni spolu můžou udělat kus užitečné práce anebo můžou skončit na svých osudových pozicích.
     Pokud se rozhodnou, bude to jen a jen na nich.

     • Dedek napsal:

      Vaše úvaha je vcelku správná ale má jednu velkou chybu. Pokud těch poslanců bude více než 3 , tak už soc dem nemá nejvíce poslanců ve sněmovně a tím nemá nárok na premiéra. A co teď s tím. Babo raď.

 23. Brejlovec napsal:

  Tak tak. Zdá se, že se vůbec nic nevyřešilo. „Řešení“ je ryze kosmetické, aby vůbec mohlo dojít k pokusu Sobotky o sestavení vlády. Nicméně úsměvy a slova o jednotě z úst „sobotkovců“ působí křečovitě. O žádné jednotě nemůže být ani řeči. Naopak skrytá válka vypukla před dvěma týdny naprosto otevřeně a nekončí. Bohužel Sobotka nic jiného dělat nemohl. To, aby vyhnal „Zemanovce“ ze strany a nechal je přimknout ke straně, ke které srdcem náleží, je naprosté sci-fi. Zemanovců je v ČSSD mnohem více než se zdá na základě mediálních komentářů. Nyní jsou sice paralyzování totální neschopností a lháním svých souvěrců, nicméně na svých místech přetrvávají.

 24. Germanicus napsal:

  Vlkův výkladový slovník je perfektní! 🙂
  Stále více a více mám dojem, že pro soc. dem. by bylo optimální (a nejen pro soc. dem.), kdyby nedělní ÚVV odvolal, jak haškovce, tak sobotkovce a zvolil krizové vedení, které by se pokusilo obnovit důvěru k politice soc. dem. a připravit optimální strategii a taktiku pro příští super volební rok (včetně varianty možných předčasných parlamentních voleb).
  Pro info přidávám odkaz na mediálně ignorovaný průzkum SANEP (zveřejněný 7.11.) o názorech soc. dem. členské základny na současnou situaci. Pro pořádek dodávám, že jsem ten odkaz našel po upozornění od kolegy Lexe.
  http://www.sanep.cz/sid=prv471nheu6ke8mgusrj78cls2/pruzkumy/hodnoceni-situace-v-cssd-publikovano-7-11-2013/

  • spiklenec napsal:

   Nic ve zlém, ale obsah toho odkazu je dost nepřehledný blábol. Tak například bude vygenerována persona , která nebude spojována s tím či oním křídlem. To by mě vážně zajímalo, kdo by to tak mohl být, aby byl konzistetní , aby byl zajímavý pro potenciální koaliční partnery a zároveň neměl vroubek u strejdy na Hradě plném bláznů. Není doba na nekonečné improvizace. Vláda se válí na ulici a je třeba zjistit, jak je to s vozíčkem v Lánech.

  • jezevec napsal:

   🙂 no tak tady ji máte, tu lepší strategii
   odstoupí celé vedení ČSSD – a nastoupí …..
   http:/ /plzen.idnes.cz/hejtmanem-kraje-by-mohl-byt-vaclav-slajs-f0h-/plzen-zpravy.aspx?c=A131109_091629_plzen-zpravy_pp

   • Soumar napsal:

    Ten komunistický politruk? RSDr. Šlajs?
    No spánembohem. 🙂
    Jsem zvědav, jak ho Plzeňáci přivítají. Proti Pospíšilovi, který představuje to přijatelnější z ODS, nasadí to nejnepřijatelnější z ČSSD. Fakt nechápu.

    • vlk napsal:

     No abych s e přiznal – já také ne. Když jsem naposled nevolil soc dem , byl právě politruk Šlajs důvodem tohoto kroku! Já nemám problém s tím, když poslancem za komouše je politruk nebo bachař. proč ne. Tam to má logiku, ale politruk za socany a ještě hejtman? Ti se úplně zbláznili! Vůbec nevědí,co činí a ukazují totální personální bídu. On je navíc politruka politruk. Tenhle byl politrukem leteckého stíhacího pluku! takže nikoli někde u praporu bigošů, ale u naprosté elity. Nejdřív budoval pevnou hráz socialismu a míru a když se to mlelo v 89 tak nejspíš vyzýval k tomu, aby s reakcí bylo zatočeno bez pardonu a dneska je to sloup demokracie!
     U kmoušů jsme to nazval špatným vkusem , u socanů je to úplná tragedie. A toho člověka jsem právě viděl na regionální televizi – on nemá žádné zábrany – když mne ostatní sociální demokraté podpoří, tak tu funkci zvednu. A basta.

  • Sylva Šauerová napsal:

   SANEP je vysoce nedůvěryhodný spolek, pane Carlosi. Proč ? Ilustrovat to budu na posledním příkladu (byla jich už ale celá řada).

   Dne 21. 10. 2013 zveřejnil v posledním předvolebním průzkumu (!) tyto preference, viz http://sanep.cz/pruzkumy/volebni-preference-predcasne-volby-rijen-publikovano-21-10-2013/

   O.K., seknout se může každý, to by nevadilo. Ihned po volbách, tedy když už bylo všechno jasné, zveřejnili toto, což již mnohem lépe odpovídá volebnímu výsledku, čímž si zřejmě chtěli napravit reputaci : http://sanep.cz/pruzkumy/volebni-preference-predcasne-volby-zaver-publikovano-26-10-2013/

   A takto pracují docela pravidelně. Otázkou je, pro koho, což platí i pro průzkum, na který jste sem dal odkaz.

 25. Leo K napsal:

  To by se mi také líbilo, jenom si myslím, že od té společenské mišmaše, která v ČSSD v současnosti je, očekáváte příliš.

 26. VáclavP napsal:

  Pokud to ovšem celé nebylo zinscenované od velkého šachisty jako zkouška Slávkovo státnictví….

  • spiklenec napsal:

   Možné je všechno , ale nějak si přitom šachista naběhl v Lánech mimo šachovnici a utrpěl přitom sestry Boromejky.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Šachista fyzicky chátrá, pane spiklenče, doslova schází před očima. Kde je ten člověk sršící energií, jímž byl Miloš Zeman ještě v lednu ? Bohužel, chátrá ale také mentálně, o čemž svědčí jeho veřejné úlety, kdy si (v Senátu) popletl Sókrata s Aristotelem a v OVM Marii I. Tudorovnu nazval Alžbětou Krvavou. Stále častěji se ocitá úplně mimo. Vždyť i tomu Zemanovi se ho v posledním interview podařilo ukázat ho takového, jakým skutečně je. A že si Zeman neví rady s narůstajícím posměchem lidí, tak o tom svědčí i vstup Ivany Zemanové do veřejného prostoru. Zatím přece v prezidentské funkci v zásadě prohrál, na co sáhl (Nečas se položil sám) a on to musí dobře vědět. Sešup je tak zřejmý, že už nelze si jej nevšímat.
    http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61187960-osm-mesicu-prezidenta-zemana

    Btw., přečetla jsem si Vaše vstupy a musím konstatovat, že vlk má dobrý čich.

    • strejda napsal:

     Nic ve zlém, ale to, co píštete myslíte opravdu vážně nebo je to pouhé rétorické cvičení? Víte, až Vám bude tolik let jako Miloši Zemanovi, poznáte kdy a jak se musí energií šetřit a kde je nutné jet na plný výkon. Jsem o nějaký ten pátek starší než on a tak moc dobře vím o čem mluvím. Víte posměch lidí je takové klišé. Je to o tom o čem nás masírují sdělovací prostředky. Apropó, Vám se nikdy nestalo, že jste si popletla Aristotela se Sokratem nebo Bloody Mary pžejmenovala na Bloody Elisabeth? Jak často mluvíte spatra bez papíru? Já často, některé přednášky mám i 90 minut dlouhé.
     A tak proroctví Starce z hor (víte, kdo to byl?). Budete zklamána.

     • Soumar napsal:

      paní Šauerová narozdíl od řečeného ožbrundy zřejmě nekandiduje do nejvyšších funkcí…

    • Občan napsal:

     „Krvavá Bětka“ („Bloody good queen Bess“) přezdívali královně Alžbětě její katoličtí současníci, které nechávala vraždit po stovkách.
     Mařka totéž činila s protestanty. Holky si věru neměly co vyčítat…

     Takže Zeman až tak vedle nestřelil.

    • prirodovedec napsal:

     Zase ta typicka S.S. tzv. stredova masaz? 🙂 Ze byste mne také přilákala zpatky? Na mne pusobi jako jiz zde nekolikata. Asi odlakala nektere (postradam hloubavého Lexe a jeho vymena za Vase znovuzjeveni mne moc netesi). Pravda, bez Vas to bylo na baktualne i u vlka nuda, ale ted nejen zde opet osvěžujete 🙂 a s Vami se da tribit mysl skoro jako s Hladisem. Slibuji, ze když budete chodit pravidelne, rozebereme ty frckove argumenty poradne slovo po slove. Zkusme to s temito:

     „Šachista fyzicky chátrá, pane spiklenče, doslova schází před očima.“

     Proc slovo šachista? Zeman? Zrejme starne. Jako Vy zena jiste viditelne starnete take, ja starnu, vlk starne. Chatrame telesne a vidíme to při pohledu do zrcadla, nekteri chatrame i dusevne a jini i moralne. Diskutujici i diskutovani. Každý vidíme chatrani jinych a jinde. 🙂

     Chybi mi tam tedy: „podle mne Sylvy S. chatra“ pripadne „podle nas Sylvy S., … a vycet dalších … “ Pro mne klasicky Vas suverenni soud prohlasovany za pravdu. Smi se ale zde pronaset podobny soud o tech, kteří pronaseji soudy jako Vy? Podle mne ano, podle majitele asi ne, protože to je asi nespravne. Tak po této výjimce soudy az na bakalaktualne.

     Kde je ten člověk sršící energií, jímž byl Miloš Zeman ještě v lednu ?

     Opravdu byl? Ja se priznam, ze jsem videl souboj dvou stariku, kde prohral ten zovialnejsi a hloupejsi freneticky podporvany zumpou a praglovitymi. O zadnem jsem si nic prilis dobrého nemyslel ale ten druhy mne desil. I svým vyexcitovanym fanklubem.

     „Bohužel, chátrá ale také mentálně, o čemž svědčí jeho veřejné úlety, kdy si (v Senátu) popletl Sókrata s Aristotelem a v OVM Marii I. Tudorovnu nazval Alžbětou Krvavou.“

     Jak ukazuje Obcan nize, ze vseho se často da vymluvit. Z Aristotela asi ne. Vy si podle mne zde po svém vitanem znovuzjeveni pletete často argumentaci s honem dle Tacita. Je to skoda, zdalo se mi, ze jste v propagande, manipulaci i argumentaci lepe i vice trenovana a leccos zvladate i svým talentem a sectelosti. Bylo radost ty Vase techniky videt v praxi. Proc jeho pokles glosovat tak poklesle jak to vidíte u neho? Prece nejste ceska novinářka :). Asi zatím.

     „Stále častěji se ocitá úplně mimo. Vždyť i tomu Zemanovi se ho v posledním interview podařilo ukázat ho takového, jakým skutečně je.“

     Zemanovi? Statnimu zastupci? 🙂 Nevedla to interview nahodou krvava Marie :). Ze by si Sylva pletla Zemana a Moravce tak, jako si Zeman plete Aristotela a Sokrata? Jak smesne a legracni, ze? Nechatra nam tu také někdo další dusevne? Chcete-li byt rezolutni jako Zeman vuci Zemanovi 🙂 nechátrejte jako Zeman :). Asi se takto nesmí, ze? Pritom to je podle mne umerne tomu Vasemu.

     „A že si Zeman neví rady s narůstajícím posměchem lidí, tak o tom svědčí i vstup Ivany Zemanové do veřejného prostoru.“

     Snad Vy muj posmech zvladnete i bez pomoci vlka. Tentokrát.

     Asi se Vas manzel, otec, matka, dcera, syn nikdy nezastali, když na Vas utocili. Ani při hadani s Devatym jste jim za to nestala? Nestala jste jim za to ani jindy? At uz je to naprogramovane z Hradu nebo zcela jednoduse se zastala manžela, je to pochopitelne a hodne lidskeho posouzeni a normálního vciteni každého, kdo to nekdy zazil. Nevypovídejte takovými glosami tolik o sobe, takova prece nejste. Nebo ano?

     „Zatím přece v prezidentské funkci v zásadě prohrál, na co sáhl (Nečas se položil sám) a on to musí dobře vědět. Sešup je tak zřejmý, že už nelze si jej nevšímat.
     http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61187960-osm-mesicu-prezidenta-zemana

     🙂 To je věc interpretace. Pravicova zumpa miva jiny názor nez levicova zumpa, fanynka barela jiny pohled nez zemanici a zemaniste.

     Nevim zda vyhral nebo prohral (to vi lepe zumpaliste, Vy a další), ale osobne jsem navýsost spokojen, jak se situace vyviji. Nahore se zabyvaji sami sebou, jejich fanoušci placaji na blozich a zatím prilis skutecne neskodi tem dole. Nikdy netriumfuje, socani rozlozeni, nutnost hledat vecna reseni zrejma, neschopnost je hledat asi také. A situace je pro obcany nadejna, ze nestabilita bude pokracovat do predcasnych voleb a zadne silene reformy jako za vlad tech Vasich 🙂 CR nehrozi. Pravda socani mizi jako odeska a lze jen cekat, kdy třeba Chrenka napadne babisovsky projekt nove levice. Na severni Morave par set tisíc hlasu lezi ladem. Je zbytecne to rozjizdet predcasne, Babis ukazal, ze to lze rychle.

     „Btw., přečetla jsem si Vaše vstupy a musím konstatovat, že vlk má dobrý čich.“

     To všichni vime a rikame davno. Vase stanovisko zni autoritativne a celkem smesne. Asi to vlka potesi, ale jste jedna z nas diskuteru ze stovek ci tisicu co si to mysli. Proc podano s tak vyznamnym akcentem?

     Nebylo by lepsi napsat napr. fundovany clanek nabizejici Vas pohled na poslední BIS zpravu? Bylo by to zajimave i diky Vasim znalostem davneho insidera a mohlo by to byt s vhledem do problematiky a mohla by byt poradna diskuse i k tomu, kam CR zrejme skutecne miri. Prece se nemusíte vyzivat v tom, co delaji nejaci dva starici jeden na Hrade a druhy na Orliku a pres veškerou medializaci moc toho uz neovlivni. Uvazte to. Vite ze mate pravdu, ti druzi vedi ze mají tu svoji také, Vy je nepresvedcite a zalykajici nenavisti se jen zesmesnite. Uvedomte si, ze to co jsem zde otevrene napsal, si dost mozna mysli mnozi, jen to nepisi. A ten moment Vasi zemanovske popletenosti vyzniva legracne při tom Vasem svatem zaujeti.

     Jinak dekuji za zlepseni nalady. Zjisteni, ze podle mne dusevne chatram pomaleji nez Zeman a pani SS mi zvedlo naladu :).

     • Hladis napsal:

      Vy mi prirodovedce připomínáte spise nekoho ze zahranici, kteremu je vlastne uplne jedno co se v daleke domovine deje a jen sedi v kresle a naramne se bavi tim divadylkem. Takovy spravny kybic. Mno ne ze bych k tomu nemel sklony taky a teoreticky mi muze byt jedno, kdo v CZ blbne lidem hlavy, ale tak nejak to jedno není. (kazdopadne zasah CNB byl pro me velice vyhodny). Vy stále rikate, ze vlastne oni nahore se perou mezi sebou a pro obcana je to super. Ja rikam ze nikoliv, ze to bude akorát horsi a obcan naopak tezce utre nudli. Leda ze by jste byl jako doomcryeri, co cekaji na apokalypsu a pak jako prijde ten spravny rad. Proste perte se a zerte se a az se sežerete, nastane pak ten raj na zemi. Jen kazdy z te rvacky ocekava uplne protichudny vysledeky a bohužel, není tak dobře, aby nebylo hur. To plati procentualne bohuzel vice nez „ANO bude lip“. Je mi jasne, ze stejne si chcete v diskusi hlavne pohrat a rypnout si. Když ale najedete na konstruktivni nerýpavou naladu, je to lepsi a stále jste byl aspoň jeden z mala, kdo napsal konstruktivni komentar. Nevim co je mezi vámi a S.S., to si vyridte mezi sebou, ale dobry komentar by zustat mel.

     • Cech napsal:

      Nevím co je možné ještě dodat,vítězství projektu na který měl © MUDr. celostní medicíny a odprodal jej za směšnou cenu panu Babišovi, jsem popsal již 4 měsíce před těmito předčasnými volbami.
      Opravdu není třeba až tak složitého modelu, proč za současné situace NESMÍ !! ČSSD pokud hodlá v budoucnu třeba jen imitovat něco jako „levicová strana“ využít svého „drtivého 20 % vítězství“.
      Není možné aby v budoucí vládě prosazovala pravicovou politiku „levicová“ strana.
      Již mnohokrát jsem zdůrazňoval zásadní motiv se kterým pan Babiš poděkoval svým voličům.
      Díky Vám voliči ANO, nyní jsme nedopustili vládu levice a pokud se tedy „levice“ snaží o něco na co nyní opravdu ale opravdu nemá, je to průšvih nejen pro „levici“ ale pro více jak 70 % všech občanů.

      Nevím proč se neustále řeší, kdo bude sedět na jaké židli a neřeší se kdy konečně jeden z těch supermanů co vyhráli pro ČSSD volby vystoupí s pravdou ven.
      Pakliže to Hašek nebo Sobotka nezvládnou nyní, je opravdu bezpředmětné řešit, kdo bude lépe sloužit pravicovému programu ANO+KDU-ČSL.

 27. Carlos V. napsal:

  Když čtu, kdo vše do vlády NEchce, zbývá jediné řešení – poněkud menšinová vláda lidovců 😉

  Parádním kouskem politiků by ale byla duhová koalice všech (asi bez komančů). Zeman by pak musel jmenovat vládu, ta by hned podala demisi a začalo skutečné jednání o vládě – ovšem bez Zemanova kašpárka Rusnoka u koryta.

 28. Michal napsal:

  Višňovský?

 29. táta napsal:

  MICHAL
  PODLE nicku je to možné,byl jsem mu mnohokrát trnem v oku.on se ale odkope sám,nevydrží být slušný,nekonfliktní

  • Michal napsal:

   Má prostě svůj nezaměnitelný styl 🙂

   • Eddie napsal:

    at ja jakej chce, tak ma Visnak velmi zhusta pravdu, jen trosku nevychazi s lidmama no 😀

    • Michal napsal:

     Velmi zhusta pravdu má kdekdo, ale málokdo mluví o sionbanksterech, auschwitzaci a chystá se projektovat šlauchy a ventilaci . A zdaleka nejde jen o tohle…

     • Eddie napsal:

      me se to nezda, at je Visnak sebevic divnej, antisemita rozhodne nebyl a neni. Lidi se nastvou a pak napisou leccos. Kouknete kolik lidi tu podporuje komouse a nikdo si z toho nic nedela.

     • Michal napsal:

      Je, nebo není, to je celkem jedno. Všechno výše uvedené napsal s rozmyslem.

 30. spiklenec napsal:

  Dámy a pánové, chválím. Hlava diskuse /článek/ měla sice jasný obsah , ale nicméně tento stačil rozproudit i další témata. To jen značí jeho druhotný zdravý potenciál. Nejsem tak úplně obeznámen, ale pokud tady dochází ke střetu pravo-levému, tak jeho podoba má daleko nekonformější a originálnější podobu než na konformním Aktualne.
  Co je doma , to se počítá. Samozřejmě, že všude makají emoce , ale tady je přítomen i smysl pro humor. Nenechte ho zemřít. Nechci dělat chytrého, ale humor je dneska vzácnější než panenská blána. Mějte to na paměti.

  • vonrammstein napsal:

   Souhlasím. A jen tak mezi námi dvěma-možná by bylo ku prospěchu Vašich jinak velmi bystrých sdělení, kdybyste o něco méně používal přívlastek „tekutý“.

Komentáře nejsou povoleny.