Opona jde vzhůru- střípky z prvního zasedání sněmovny


Necítil jsem naprosto žádnou potřebu zatím  jakkoli komentovat  jednání  o  složení  vlády. Bylo by  to doslova o ničem.  Kosa není komerční plátek, aby  bylo nutno vypotit  každý  den  nějaký  určitý  počet  řádek stůj co stůj, což vede  k  tomu, že  správný  český psáč klidně  dnes napíše  kus s  bombastickým titulkem   Jednání o vládě před  krachem a zítra  klidně  střihne  stejné téma  s  nadpisem  Vláda těsně před podpisem  a obsahem, který  tuto  novinu  podporuje. Aniž by  se na politické mapě  cosi zásadního změnilo.

A  odpustím si jakékoli spekulace  na  tohle  téma i  dnes.Hodlám se věnovat  jen a pouze  prvnímu  zasedání sněmovny.  A jeho výsledkům. Jakkoli v  této  chvíli je  zvolen pouze její  předseda – socialista  Hamáček,  první místopředsedkyně  Jermanová od  Babiše a Bělobrádek od lidovců.  A  zbývá dovolit  ještě  místopředsedu  čtvrtého.

Pro mne  osobně  hlasování  nejzajímavější.  Račte  si vybrat  mezi Kalouskem a Okamurou….  Asi stejná  volba  jako  mezi  morem a cholerou. Aspoň pro mne.  Tenhle sloupek píši v  době,  kdy  tento souboj ještě neproběhl. Nevím jak dopadne. A  nehodlám  to  ani tipovat.  Obojí je  špatně.Jsem zvědav  na poslance, kdo jim z těch  dvou vypadne lépe.

Dát  hlas Kalouskovi?  A umožnit  mu, aby  se opět, po  tom všem, co předvedl, vůči opozici, zejména  v minulém  volebním  období?   Dostat  ho  do  světel kamer?  Aby  měl  funkci, kterou  sdělovadla  zkrátka nemohou  pominout, takže  na nás  bude každý  den  promlouvat  večer  z obrazovky?  Nikdy!  A  zase nikdy!

Takže  zvednout  ruku pro Okamuru?  Tím  dát  tomuhle  jednoprogramovému mimoňovi  šanci na  totéž?  A  tím z něj udělat  televizní celebritu v  normálním  režimu?  Nad rámec, řekl bych  – kuriozity, kterou dnes  evidentně  je?  Škoda, že  soc  dem a  Babiš partaj neuchopili jeho  vlastní  návrh na  to, aby  místopředsedové  – placení byli dva  a finito. Další dva  nanejvýš  jen  jako čestná  funkce, bez náhrad a  podpůrných složek typu  vlastní sekretariát.  Docela  by mne zajímalo, jak by  asi v  tomhle případě  dopadl  souboj těch  tří zvolených místopředsedů , co prošli  už  v prvním kole!  O ta  dvě placená  místa.

Vzhledem k  tomu,  že  Jermanová i  Filip  dostali  po  151 hlasech a  Bělobrádek  jen 133,  zdá se, že  by  to byl  lidovec, kdo  by  funkci vykonával  čestně. Nemyslím, že  by  kvůli tomu nominaci  nepřijal,  naopak, ale  byla by  to docela  zajímavá  zkušenost. Ve  smyslu  Rašínova  – za  službu vlasti se neplatí!

Nicméně  – tohle je  úplná drobnost. Špílec. Co  naopak  něčím takovým  vůbec není je  vyřazení Miroslavy Němcové z  peletonu  uchazečů  o  funkci v předsednictvu  sněmovny.  Získala 53    hlasů, tedy o  9 méně  než  Kalousek    a celých  23 jí scházelo na Okamuru. Soudím, že  tady  to  oranžoví  a  třešně  těžce prokaučovali.Zmeškali  velkou příležitost  Kalouska vyřadit  ze  hry. Elegantně.    ho poslat zpátky  do lavice pro  obyčejný poslanecký  plebs. A  to doslova. Protože, jestli se nic  zásadního nezmění,  povede  Kalousekpartaj  v nové poslanecké sněmovně  jediný  výbor  – zahraniční, a ten má  deklarovaně  předplacen  občan  Schwarzenberg. Tam bude mít  dostatek  času i prostoru  pro  své  hluboké  úvahy, které  ho přivedou  až  k odtržení od přízemního  dění  a,  řekněme, do stavu transu  genia.Tam to navíc  veřejnost neuvidí.

Místo  šéfa poslaneckého klubu  už má  dávno  vykolíkované Gazdík….Takže  Kalousek  jako o řadovka!  Řekl bych  – dokonalé  skloubení  příjemného s užitečným! Příjemného proto, že  si nic jiného,  po všech těch  extempore  s legislativní  nouzí, po tom, jak nechal  tehdejší  vládní  většinou  v parlamentu  „sešrotovat“  Ratha, který  ho  při  jednom  svém parlamentním projevu  označil za  opilce, za  což  byl  příslušným sněmovním výborem tvrdě potrestán,  ačkoli se  Rathův  názor  později potvrdil  – viz  známá  afera  Kalouskova opileckého blábolení do rozhlasu,  kdy prý  si trošinku  líznul, protože  měl náročný den…  Škoda, že tehdy ještě  nebyl  znám  právně závazný  názor  Nejvyššího soudu,  že  projev  vůle  poslance je  beztrestný – nejen ten  projev  slovní, ale  dokonce i pro  přijímání obálek a trafik.  Ratha  to tenkrát  stálo, jestli se nepletu,  několik desítek  tisíc.   Za  to, že  veřejně konstatoval něco,  co  každý slyšel a co se také  nakonec veřejně  potvrdilo. Dokonce  v přímém přenosu.Rath  byl potrestán za verbální projev, ačkoli ho  právě  kvůli tomu  měla  chránit imunita!

Kalouskovo upozadění je prostě  něco, nad  čím každý  normálně  myslící  člověk musí  spokojeně pokývat  hlavou a  říci  – zaslouží si  to!      A užitečné proto, že  zkrátka  Kalousek  by  měl mít  tak málo příležitostí k vystupování, jak je  jenom možné. Nic nového od  něj nikdo neuslyší. Jen pustou demagogii, byť  brilantně podanou. Za  tímto účelem si sněmovnu nevydržujeme.A  co „dokázal“, když  měl k tomu  možnost  , vidíme  každý den kolem sebe.

Podobný, byť  zatím neokoukaný  případ,  je  poloviční Japonec. Domnívám se, že  je  obrovskou chybou potencionální  vládní  většiny, že nechala  propadnout  Němcovou.  Ta  dáma  mi přijde ze  všech  těch  tří kandidátů na posledního  sněmovního místopředsedů  naprosto nejvhodnější.  Přiznávám jí  určitou noblesu, nepochybně  bude i pracovitá a techniku  řízení  schůze  zná  ze všech  tří  nejlépe.  Takže,  z technického hlediska  – být poslancem,nepochybně  bych  jí byl dal  svůj  hlas. Prostě mi vychází nejlépe.

Divím se skutečně  krátkozrakosti, kterou  osvědčily  poslanecké kluby ČSSD, ANO a KSČM.

Teď  právě  vidím na skle,  že se  mezi  Kalouskem a Okamurou nerozhodlo ani v  druhém kole. Je  to  75:73  pro  Tomia.  A volba byla přesunuta  na další  sněmovní schůzi.   Chápu, že  ve  sněmovně, kde je  asi  120 nováčků, ještě  vládne  selský  rozum.  Tihle  ho zatím neztratili. Ale  dost  rychle  se tak  stane. I  oni  velmi rychle  nastoupí  do slonovinové  věže malostranských paláců a začnou být  rychle  odtrženi  od  života a   naopak  ponoří se  do politických  čachrů.  Zatím se tak, ale naštěstí  – nestalo.

Dalším  otazníkem, jehož  zodpovězení mne zajímalo, bylo  jak obstojí  v  té první  volbě  Vojta  Falmer Filip.  Kolik že má  KSČM  hlasů?  33?  A  dejme  tomu, že pro něj  hlasovali  i  všichni  oranžoví… Takže  + 50.  Dohromady  = 83. Ale on  dostal  151!  Kolik  že má  Babišpartaj? 47. Nevěřím, že  hlasovali  pro  Filipa  všichni.  Dokonce si myslím, že, jestliže  u  ANO bylo volné  hlasování,   odtud  přišlo  více  než něco okolo poloviny  z těch  47. Ale  i kdyby  to bylo celé  ano  –  jsme na  130… Kdo dal  těch  zbylých  21? Úsvitové?  Možná. Spolehlivě mohu  vyloučit  lidovce  a nejspíš i  ODS. Ale já  osobně bych si vsadil na Kalousky!  Vede mne k  tomu náhlý  výron  bezvýhradné podpory , který   tihle předvedli   ohledně nového  předsedy dolní komory. Prý  skvělý  kandidát… Který má  jejich stoprocentní podporu.  Proč  tak najednou a proč  tak  demonstrativně?  Prostě  šlo  o  reciprocitu. Pro  Kalouska. Chtěli zobchodovat funkci pro Filipa  za  tutéž pro něj.

Jestli je moje  uvažování  správné se nikdy nedozvíme, Volba byla  tajná.Ale přiznávám, že by mne  opravdu  zajímalo, odkud  Filip těch  svých  151 hlasů  dostal.  To proto, abych si uměl představit  skutečné rozložení politických  sil. Řeklo by  to  hodně  o šancích na složení  budoucí  vládní většiny, jestli  nějaké vznikne a  také to, co  od ní  asi tak můžeme  čekat.

A nakonec pár slov  o proměně  ODS. Také  máte  ještě před  očima tu  arogantní a zpupnou partu namyšlených  frajerů, co nezná  slovo kompromis, vstřícnost, empatie, jednání jako rovný s  rovným?  Dneska mají  asi  15 poslanců.  A jsou najednou velmi pokorní. Ve  všech  vyjádřeních, které jsem  zatím zaznamenal. Než bylo zřejmé, že  věčný poslanec Benda  bude šéfovat  imunitnímu a mandátovému výboru   se Němcová  i Stanjura  vyslovovali tak, že  by  aspoň jeden  výbor  rádi, ale  že  budou akceptovat politickou realitu. Ostatní jejich vyjádření  byla podobná.  Vše  naprosto kontrastní s tím, jak se chovali ještě na jaře.  Nevěřím, že  si  nyní  třeba právě  Stanjura  dovolí  okřikovat při projevu  stalinistku Semelovou., jak  to předvedl  při jednom z jednání  před hlasováním o důvěře  vládě v minulém  funkčním období. A jakkoli mám  Rathovi  naprosto jasno,  rád bych  ho na malou chvilinku  rád  viděl za  řečnickým pultem sněmovny.  Teď,  té nové a  při první její schůzi.  Zajímalo by mne  jestli jemnocitné  dámy  z Kalousekpartaje  by  opět, jakmile by se ujal slova,  demonstrativně  opustily  jednací sál,  jak to předváděly v minulém parlamentu. Po té, co Kalouska  označil za opilce.

Tolik střípky, které  jsem  pro sebe  sesbíral při  sněmovní  overtuře.

Člověk míní,  Kalousek mění  – teď právě  vidím na  skle, že  tenhle pán  právě oznámil, že  dále na místopředsedu  kandidovat nehodlá…  Podle  Novinek.cz  měl vyjevit  toto:

„Pokud vám toto auditorium sdělí svůj postoj k vaší nominaci, tak nemá cenu se tam dále prolamovat,Je naprosto zřejmé, že političtí soupeři chtějí udělat všechno pro to, abych neměl přednostní právo slova v parlamentní diskusi. Já bych je chtěl ujistit, že tímto způsobem mě umlčet nejde, a že o tom sněmovnu ubezpečím,“

Ten  člověk  ve  své nebetyčně drzé sebestřednosti  evidentně  nepochopil, oč  že  v  jeho případě  běží – o to, že  s ním nikdo nechce nic  mít. Že  jej  možná drtivá  většina  sněmovních  partají  a nejspíš  i jednotlivých poslanců může považovat  za  něco  obdobného,  jako je  australský  Taipan menší. Že  kdo má rozum, bude se od něj  držet naprosto pragmaticky  co nejdál.  Už  s ním udělali  zkušenost.  To není  o  tom, že  se bojí  jeho  rétoriky a  že kdyby měl přednostní právo projevu, že  by  se  zhroutil svět.  Ale o tom, co jsem  psal  výše a co už  začala  chápat  ODS..

No a než jsem  dokoukal fotbal  – Viktorka měla  zatracenou  smůlu, tak máme  pecháčka  všichni.  Kalousek  ukázal  Gazdíkovi,  že je jen  hadr na podlahu a  prohlásil se za  šéfa poslaneckého klubu…  Nemám  s tím problém,  pro  Gazdíka, kterému  začínala  být  kůže  malá  to je moc  užitečná ťafka.  Kterou si  myslím, bude hodně  dlouho a dobře  pamatovat.  A  jednou, pěkně  za  studena  si na ni vzpomene.

Jo měli to včera  na Malé Straně hektický den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

110 reakcí na Opona jde vzhůru- střípky z prvního zasedání sněmovny

 1. Soumar napsal:

  Umanutost Kalouskem.
  Tenhle článek mně připomíná Jiřího Pehe, který byl také kdysi tak zaslepen nenávistí k Václavu Klausovi, že nevynechal jedinou příležitost, aby si do něj kopnul. Někdy oprávněně, velmi často zcela neústrojně a samoúčelně a často nespravedlivě.
  Až pak přišel Miloš Zeman, a Pehe změnil rétoriku.
  Jinak pochopitelně Nejvyšší soud nezakázal pokutovat poslance mandátovým a imunitním výborem sněmovny za sprostotu, to vy ovšem dobře víte, jenže se holt zachtělo kopnout do NS, že…
  Coby levičák bych taky podporoval Němcovou, protože je z jmenovaných nejméně rétoricky schopná a nejméně ideologicky vyhraněná. Kalousek je naproti tomu velmi schopný rétor a Okamura by alespoň postavil do světla romofilii a zhoubnost bezbřehého multikulti.

  • Hladis napsal:

   Okamura je zvanil Soumare. Prosty zvanil s velkou kadenci stále opakujících a uplne nesmyslných konstrukci. Jeho zvoleni by se dalo chapat jen jako humorna vlozka a jedini kdo by z jeho mediálních vystupu mel radost, by byli asi jen jeho skalni fanoušci. Uprime ten clovek by tam nesel k pultiku resit nejaky konstruktivni věci, ale jen prezentoval a zviditelnoval svoji osobu, cimz by akorát zahlusil prostor. Takovy poslanecky troll.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Pozor, pane Hladisi, není to jen žvanil. Zapomněl jste, jak navrhoval vystěhovat cikány, resp. vytvořit pro ně samostatný stát ? Je to xenofob a všichni, kteří hlasovali, to o něm vědí. Přesto jako první vyšachovali Němcovou.
    Právě čtu, že „předseda poslaneckého klubu Úsvitu Radim Fiala podporuje vystoupení z EU s tím, že si zachováme volný obchod a výhody jako Švýcarsko či Norsko. Odmítá pozitivní diskriminaci a nepřizpůsobivé považuje za problém“. Sakryš, kdepak jsem to už jenom slyšela ? 🙂
    Mimochodem, hlasovací mašinerie bolševiků, socanů, populistů a xenofobů poprvé zafungovala společně. Uvidíme, že to zdaleka nebude naposledy. Soudím, že lidovci by měli vzít kvapem zpátečku a nechat Bohouše, aby vládl sám s Burešem, pardon, s Babišem. Ať je jistí třeba Okamura nebo komunisté. Až ti dříve pravicoví voliči sběhlé k ANO prohlédnou (po několika hlasováních Babiše s komunisty), změní se i páně Babišovy preference. Zůstávám optimistou.

    • Hladis napsal:

     Uprimne, co je Okamura zac není tezke urcit. Prezentuje se uz velmi dlouho v TV i na blozich. Je to klasicky nahnedly demagog, Usvit je prazdna schránka s Buh vi jakym lidskym materiálem. Budou to komendianti a nemusim ani koukat na CT24 ci vestit z koule. Budou to takovy novy SPR-RSC.

     Ale nesdilim zase pohled na druhou zminenou věc. Ja si preju stabilni a pevnou koalici ANO, KDU-CSL a CSSD, aby mohli vladnout a prosadit zasadni zákony a vytvorili stabilitu, kterou Cesko potřebuje. Myslim, ze jinak a lepe to ani nepujde, pokud nechteji predcasne volby. I tak by predcasne volby vyhral pravdepodobne Babis. V zajmu země není doufat v nestabilitu, ikdyz osobne jsem pesimista, ale naopak v to, ze se dohodnou. Konstalace stran je takova, ze jejich prijaty kompromis bude bez excesu moc doprava a doleva. Opravdu bych byt vámi nechtel predcasne volby a dostat se treba do situace, kdyby to pak viselo třeba na Usvitu. Stále vladne prezidentska vláda s dvojitou nedůvěrou a krize+nestabilita zivi extremisty a to není stav, který by jste si snad prala. Mozna doufate v nejakou koalu TOP+KDU+nekdo další, ale to nemá sanci a TOP+ODS by si měli pekne odpočinout v opozici, ci mimo sněmovnu jako kdysi KDU-CSL.

     • Sylva Šauerová napsal:

      Ne ne, tak jsem to nemyslela. Žádné další volby. Nechť se v tom pan Babiš hezky vymáchá a čím déle bude mít času na to, aby se odkopal, chci říct ukázal, o co mu ve skutečnosti jde, tím lépe. Pan Babiš doposud řečnil, nechť ukáže, co umí. Bude-li přitom hlasovat s komunisty (vypadá to, že budou znovu jakousi záložní stranou) časem se začnou voliči vracet, alespoň ti, kteří dříve volili tzv. pravicové strany. Nechtěla jsem říct nic jiného, než že by KDU neměla podporovat spolek, který jsem nahoře pojmenovala. A čím déle bude trvat stav spolupráce 150ti členné příležitostné, leč faktické koalice, tím lépe. No, a že si potřebuje jak TOP, tak ODS (ostatně, Bůh ví, jak to s ní dopadne) odpočinout (a nabrat síly), tak to je přece evidentní.

      P.S.: Vlk tady před časem psal, že ANO vidí jako pravicovou stranu, resp. hnutí. Vtipálek. 🙂

     • Laco Grőssling napsal:

      Jasně, čím hůř pro stát tím líp pro nás stoupence Ligy svatoušků a banditských systémových stran, že ? Kde jsem to už jenom slyšel ? Někdy v roce 1936 tuším. Uhruhe, unruhe, unruhe. Říkal jeden ničema.

      Pokud se Babišovi podaří snížit výdaje státního rozpočtu odstřižením neprůhledné velkoburžoazie z daňových rájů od cecíků státního rozpočtu, tak to bude špatně? Já bych řekl, že skvěle. Držím mu palce.

     • Laco Grőssling napsal:

      Vlk ? Já myslím, že v diskusi se snadno dohledá, že Vy paní Šauerová jste byla nadšená hned po volbách z vítězství pravice. Tehdy jsem napsal do diskuse. A jak víte, že ANO je pravicová strana. Snadno lze dohledat.

     • Puck napsal:

      Výborně. !
      Také si myslím, že by KDU měla z koalice vypadnout. Bylo by to lepší pro obě strany.
      Vzpomínám, jak lidovci šikovně podtrhli vládu a hlavně ČSSD, když vládli spolu + US-DEU.
      Marně Sobotka, jako ministr financí vystupoval proti úpravám daňového systému, proti snižování daní s tím, že snížení nabourá rozpočet a zvýší deficit.
      Úpravy byly prosazeny, deficit samozřejmě nepřiměřeně narostl, a v následné velební kampani to byl největší, a nejúčinnější argument proti ČSSD.
      Divím se, že takové spoluvládnutí si ČSSD nepamatuje. 🙂

     • Hladis napsal:

      Pani S. S. Pokud komuniste predlozi nejaky smysluplny navrh, který je i v zajmu ci programu koalice, tak nemůžete hlasovani o takove věci timto znehodnotit. To zase prrr. To uz by byl ten „laciny“ antikomunismus, kdy znegujete všechno jen dle stranického klice. To plati i o navrhu, ktery by predlozili treba i TOP. ANO není vyprofilovano, ale ANO zatím radim z toho vejire stran nekam k pravému stredu, kdy KDU-CSL jsou cisty stred a CSSD levostredova strana. Babis at ukaze co umi a at ukaze, jak dokaze usetrit a vest to efektivne „jako firmu“. Bud se zesmesni, nebo uspeje. Pokud se zesmesni a ANO se stane druhými VV co pak bude ? Navrat Kalouska ? Uprime ikdyz nesnasim laciny hate na Kalouska, kdy ten clovek doslova muze i za detsky plac, tak uprime opravdu mi nevoni, aby se za fanfar vratil. Nebo nejaka horsi kombinace hochstapleru a extremistu vseho druhu. mUzu mit 1000 vyhrad k Babisovi a muzu ho kritizovat, ale na druhou stranu preju tomu, aby tato trojkoalice uspela a vladla cele obdobi bez otresu.

      PS: Pani S.S. To ze někdo zvedne ruku a zvedne pro to ruku i komous neznamena, ze najednou není pravicovy. To je prave ta linie kdymezi antikomunismem a pozerskym ci lacinym antikomunismem. Ja Babise opravdu nevidim jako nejakeho levicaka a stejne jako Vlk vidim Babise jako pravicove orientovaného.

   • Petrpavel napsal:

    Hladis je zvanil Soumare. Prosty zvanil s velkou kadenci stále opakujících a uplne nesmyslných konstrukci. Jeho publikování zde se dá chapat jen jako humorna vlozka a jedini kdo z jeho mediálních vystupu mají radost, jsou jen jeho skalni fanoušci. Uprime ten clovek by sem nesel resit nejaky konstruktivni věci, ale jen prezentoval a zviditelnoval svoji osobu, cimz by akorát zahlusil prostor. Takovy troll.

    • Michal napsal:

     Od Vás to sedí … 🙂

    • vlk napsal:

     Žvanil jste tu vy. Už několikrát jste odcházel, ale nikdy neodešel. A ž budu mít chvilku času, hned vám splním vaše přání.Které ovšem sám nedokážete nikdy zrealizovat. A pak kdo je kecal…

  • vlk napsal:

   1- žádná umanutost, jen realita. Jak Kalousek dopadl je zřejmé. /stavní většina poslanců mu vystavila stopku. Asi jsou také umanutí.
   2-jestliže NS doslova posvětil parlamentní úplatky a má to za projev , chráněný imunitou a indemitou, pak verbální poslanecký projev je chráněn absolutně!Zádné kopání do NS. Navíc -Rathova slova se potvrdila.
   3- Němcová , že je nejméně ideologicky vyhraněná? V konkurenci s Kalosukem a Okamurou? Má ty svatá prostoto! Vy mi chcete tvrdit , že Okamura má nějakou ideologickou vyhraněnost? Vůbec nějakou. A Můžete mi ukázat tu ideologickou vyhraněnost u Kalouska, který byl schopen jít do vlády s podporou komunistů? když byl před tím tvrdě antikomunistický? A když se snažím dokázat, že nejspíš hlas y svého spolku zobchodovával s Filipem?
   To se vám fakt povedlo, to nemá chybu.

 2. Gerd napsal:

  Kalousek je zvláštní tvor, ale spíše, než k proslulému taipanovi bych jej přirovnal k jinému australskému tvoru, a to krokodýlu mořskému. Co má s Kalouskem společného? Přežil kdeco, je současníkem dinosaurů (už od druhohor), evidentně má tlustou neproniknutelnou kůži, a sežere kdekoho na potkání. Užitečný je asi jako vzpomínka na daň a jen málokdo jej má rád.
  Je to nový druh dinosaura, Dinosaurus Kalouskus! Jeho jedinými konkurenty jsou Dinosaurus Negro Monte, německy Schwarzenberg dinosaurus (pomalu vymírající) a nastupující Dinosaurus Marcus Bendus (trvalý oživený a ozvučený exemplář sbírek zvířeny Poslanecké sněmovny). Gazdík je evidentně jen potravou pro krokodýla Kalouska.

 3. Hladis napsal:

  Poznamka: Gazdik si nic pamatovat nebude, protože k tomu doslo po rychle dohode a souhlasil s tim i on sam. Gazdik nebyl nejak silove vykopnut.

  • Sylva Šauerová napsal:

   Tak jsem si znovu přečetla vlkův poslední odstavec a musím se smát. Samozřejmě že Gazdík ustoupil – s vidinou na post místopředsedy PS. To ale vlkovi, zdá se, vůbec nedošlo.

   • Oto Les napsal:

    Vlk, na rozdíl od Gazdíka, patrně nepožil vidinotvoných hub.

    • Sylva Šauerová napsal:

     Ale kdež … 🙂 Vlk napsal, čtu-li správně, že Gazdík dostal ťafku, kterou si bude dlouho pamatovat a dále cosi o budoucím vypořádávání. O mpř. sněmovny ani slůvka. No, a že možná Gazdík také nebude zvolen ? To že chtěl také vlk říct ? A pročpak to nenapsal ? Btw., víte, že bych si docela přála, aby ten skvělý nový, vpravdě revoluční spolek zvolil za místopředsedu toho Okamuru ? Takové přání se mi ale, bohužel, asi nevyplní.

     • Laco Grőssling napsal:

      Zaujetím místa předsedy klubu poslanců topinek se Kalousek dostal mezi elitu, která může v PS kdykoliv žvanit mimo pořadí a o to přece šlo a Gazdík je jen handra. Taky nebude zvolen.

     • Laco Grőssling napsal:

      Pro PS bude za topinky přijatelná až nějaká třetí nula, nějaký bezbarvínek. Oni si to zaslouží.

     • Petrpavel napsal:

      Dojde-li k této předpovědi, a je to pravděpodobné, myslíte že naše média budou zvát a dotazovat se Kalouska, Gazdíka nebo té třetí nuly? Zvyk je železná košile. Potěšilo by mě, kdyby pro ty dva zbyl jen bulvár, kam patří. Jenomže …

     • Oto Les napsal:

      Nejste sama, určitě by si to přálo více lidí. Možná ta revolučnost nový parlament neopustí a Tomio bude zvolen. I se svými chybami, které však nejsou okolí nebezpečné, jako např. Kalouskovy. Kalouskova arogance, se kterou se domáhá přednostního slova je už psychopatologická a jeho stav se včera blížil kolapsu. Snad ty nové poslance před sněmovnou nezmlátí. Pokud se rozhodne znovu kandidovat Mirka Stojednička, myslím, že bude zklamána opět. Legislativní nouze nenouze by snad zapomenuta být neměla.
      Že byl zvolen Vojtěch Filip je důkazem, že pravolevé období snad je už konečně za námi.

   • vlk napsal:

    A kdo mu milostivá tu pozici místopředsedy asi tak zaručí? To by mne zajímalo!

  • pražák napsal:

   Teď byl v televizi a byl velmi křečovitý, myslím, že ví, že ta jeho šance není moc velká. Kdyby tam najmenoval Okamura toho Fialu, bývalého ODS, tak by neměl Gazdík nejmenší šanci.

 4. Petrpavel napsal:

  Sleduji s potěšením, jak stará nová tzv. pravice ústy svých zdejších propagandistů (Hladis, S.Š, Soumar) troubí na poplach. Vypadá to jakoby jim začalo téci o bot.
  Nebo to dělají jenom proto, že noční práce je lépe placená? Vlastně už většinou není, to bývalo za socialismu. Či noční můry?
  Vlku, zvolit raděj Němcovou? Za to noční eskortování Ratha, za to stranické řízení sněmovny, za ten brekot po rozpuštění sněmovny? No, nevím. Ale ty jiné možné volby jsou taky eklhaft. Ti tři místopředsedové by stačili. Je dobře, že rozum a spravdlnost (Filip) zvítězili. Škoda, že drzé čelo (Bělobrádek) vyhrálo taky.

  • vlk napsal:

   Až někdy budete schopemn něco pochopit, tak vám dojde , že Němcová se musela rozhodnout okamžitě. A když jí předvedli, že Ratha chytili s penězi při přebírání úplatku, tak jej vydala. Já bych to udělal také. A každý soudný člověk.

   • Petrpavel napsal:

    Nemusela. Chtěla.
    Slyšel jste včera hovořit Hamáčka na dotaz, jak by se v podobném případě zachoval?

    • vlk napsal:

     Neslyšel. Nicméně policie mohla Ratha držet jen omezený počet hodin. Ne déle. A na tom, Rath byl chycen s prachy to vůbec nic nemění.Žádný předseda sněmovny by nemohl fakticky jednat jinak. Jestli by rozhodl rychleji nebo pomalejí je naprosto podružné.že by to bylo pro vás příliš složité?

     • schlimbach napsal:

      Vaši repliku bych Vlku chápal, kdyby šlo o vraždu. V době, kdy nastražit na kohokoliv past je tak snadné, bych byl asi opatrnější, tím spíše, že skutečnš mnemusel o penězích v krabici nic vědět, tím spíše, že se na penězích nikdy nenašly jeho otisky -(

  • Hladis napsal:

   Vi vite uplny prd co je práce sam na sebe a co jsou terminy, kdy musite pracovat i do noci. Stejne jako vite prd o mych politických preferencích. Jediny kdo tu porad jak zasekly Gottwalduv gramofon agitoval a vedl propagaci otevrene za nejakou stranu (komouse) jste byl vy. Ja tu nikdy zadnou agitu a propagandu za nikoho nevedl a nikdy nepovedu. Proste popleta a rudy troll.

 5. Bob napsal:

  Vlku, s tím Gazdíkem jste bohužel neměl pravdu.
  S velkou pravděpodobností se tento novodobý svazák stane místopředsedou panoptika zvícího Sněmovna.
  Ještě tam mohli navrhnout Langšádlovou….
  Jinak si myslím, že funkce ve vedení Sněmovny je především TRAFIKA (teď zřejmě někdo namítne, že musí znát legislativu /viz volba Klause a Vlček/, ale těch situací zas není tolik a Vojta Filip když tak pomůže… :-).).Takže pro mě je hlavní kriterium pro místopředsedu sněmovny to, s kým je větší sranda.
  A tady musíte chtě nechtě uznat, že s „unaveným“ Kalouskem, když si dá (jak říká) jednoho panáka sranda je (na rozdíl od nudné Němcové) :-).
  Trochu starosti mi dělají lidovci, kteří jsou „zásadoví“ a to ještě nejsou ve vládě. Tady zase doufám, že je Babiš (Sobotka určitě ne) umravní.
  Co se týče Úsvitu, tak ten převezme roli Sládkovců blahé paměti. Mimochodem Sládek byl inteligentní a charizmatický, což Okamura je též.
  Takže Úsvit to ve Sněmovně trochu zpestří, nic víc. Nicméně bych šel do koalice raději s Úsvitem (zdůrazňuji jako menším zlem), než s lidovci.

  A to je má otázka na závěr: Jsou lepší lidovci nebo Úsvit???

  • zemedelec napsal:

   Pane Bob.
   Asi budete mít pravdu,Gazdík musí dostat flek,Kalousek si nemůže dovolit,aby se mu starostové rozutekly.Gazdík je snad přijatelnější i pro levicové politiky.

  • vlk napsal:

   Vtip je v tom, že Gazdík flek měl. Naprosto jistý a předem dohodnutý. Už ho nemá. Musel se pakovat jako malý kluk, když Kalousek dostal výprask. Tohle se nezapomíná. A jestli soc dem komouši a Okamura nejsou padlé na hlavu – totéž bych radil Babišovi,, tak bude mít Gazdík smůlu. A ODS by to měla vidět stejně. Ať s e Kalousek povaří se starosty!
   Ale je možné, že budou nějaké zákulisní dohody. Kalousek má víc poslanců než Okamur a může do budoucna nabídnout ted y lepší kšeft. Uvidíme. Prostě byla chyba vyřadit Němcovou.

   • Bob napsal:

    ODS má TOP co vracet (puč v Praze), Babiš možná to TOPce nehodí…atd…
    Docela bych se nasmál (a byl rád), kdyby to s tím Gazdíkem nevyšlo.
    Ale to by bylo moc krásný na to aby se to uskutečnilo…

   • Hladis napsal:

    Prosim ještě jednou Vlku. Gazdik si nic pamatovat nebude a klidne bude bez funkce. Dohodli se na tom vcelku rychle. Zadny maly kluk se pakovat nemusel, ale udelal to dobrovolne a sam s tim souhlasil. TOPaci nejsou bandou chaotiku a to info mam drive nez bylo v mediich.

  • Oto Les napsal:

   Úsvit by se určitě nechodil radit s Dukou, jako Bělobrádek. Ale zase by tu nebyla šance, že se Lidovci připomenou, co jsou zač. Lidi, jak se zdá, zapomněli, co dokáží lidovci vyprodukovat za materiál, i když Kalouska měli na očích několikrát denně, sice v TOP dárkovém balení.

 6. Admirál napsal:

  Jsem zvědav, jak si s lustračním Lidovci poradí lustračním dilematem.

  Strana, která svůj předvolební obraz stavěla na vyhroceném antikomunizmu (Hermann, Heller), bude potřebovat hodně slizu, aby se přes toto „úskalí“ do Strakovky prosmýkla.

  Přeji všem divákům tohoto představení dobrou chuť.

  Paní Šauerová má ráda stabilitu. Nejlepší byla stabilita vlády rozpočtových odpovědníků.

  Okamura? Nekorektní, píchá do bolavých míst naší demošky. Eklhaft.
  Určitě má pro od prezidentské volby nabroušíno na svoloč. Má proč. U mne pro něj velké plus.

  Referendum je dobrý program i když nám v poslední době říkají, že referendum vůbec není vlastně demokratické.

  • Cech napsal:

   Není možné nevidět tu naprosto nutnou tvorbu něčeho opravdu,opravdu hodně kluzkého pro KDU – ČSL.

   Bohužel v současnosti je novinkou v kosmetické péči o obličej(třeba i naprosto politický)právě šnečí sliz.
   Pokud se nepodařilo odsunout pana Kalouska jediným možným, tedy Kubiceho způsobem, např. jako pana MUDr. Ratha, je nutné počítat s ním jako s poněkud obstarožním Bendou.
   Na druhou stranu pane admirale nechci se nijak sázet ale charakteristika KDU – ČSL a hlavně jejich naprostá historická rovnost a přímost v jednání po mnoho generací, je předurčuje k tomu aby těžce vydobyté církevní restituce, hladce vyměnili za nějaký a pro mnohé z nich také přitěžující restituční zákon.

   • Petrpavel napsal:

    …lustrační …(?)
    Máte pravdu, Kalousek nezmizí jinak než za pomoci nějakého čističe. Gerd může mít pravdu. Jenom aby to nebylo jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou. Nechám se překvapit.

   • Cech napsal:

    Strašně se omlouvám ne restituční ale pouze lustrační zákon.

 7. Laco Grőssling napsal:

  Nedávno jsem v diskusi o výsledku voleb do PS 2013 zde napsal, že z hlediska levice a zájmů ČR dopadly volby skvěle. Napsal jsem, že KDU-ČSL bude jen křoví a také jsem napsal, že již první hlasování sněmovny ukáže, že ANO není pravicová strana, jak se hned po volbách řada natěšených a zpitomělých pravičáků domnívala.

  Tak co že nám ta první hlasování ukázala ?

  1.

  Že nominace pana Hamáčka za ČSSD, po delší době a minulých úděsných výkonech takového pana Vlčka, nebo místopředsedy Zaorálka, byla šťastným výběrem. Je to inteligentní, rázný a přitom konsenzuální šéf poslanců.

  2.

  Za své vzaly rovněž žvásty o ignorování KSČM, neboť pan Filip získal spolu s paní Jermanovou ( za ANO a ta navíc s podporou Lidovců ) druhý nejvyšší počet hlasů ( jistě bez antikomunistů Lidovců ). Ať počítám jak počítám, museli jej ale volit i další poslanci z řad pravice. Takže velká prohra antikomunistů a Ligy svatoušků zcela jistě.

  3.

  Výprask Kalouska. Nemohl být zvolen už jen proto ne, že i šarže místopředsedy je šarže a kvalita na politické šachovnici. Ono se to bude hůř jezdit po republice jen s titulem místopředsedy strany, než s tituly oběma.

  4.

  Super výprask „premiérky“, arogantní Němcové ( to je ta co řekla, že je pyšná na to, že za jejího předsedování nebyl komunista místopředsedou, jó pýcha předchází pád ). Dnes a denně jezdím kolem billboardu, který ještě nenechala sundat s tím jejím napomádovaným ksichtem. Nic nepochopila, stejně jako ta partaj, ze které pošla. Tím líp, tím blíž pro ni na věky věků ke Žďáru.

  A závěr, tipuji, že se ukazuje, že spojení ČSSD + ANO dospěje ke středové koalici s lehkým náklonem do leva + s nezbytným křovím pravičáků Lidovců, kteří ale jako každé křoví budou jen do počtu a nepochybně se bude moci vláda opřít o podporu KSČM v návrzích inklinujících vlevo. Takže nová vláda bude disponovat s pohodlnou ústavní většinou 130 hlasů i bez lidoveckých buschmanů v rozumných levicových návrzích. A protože tuto většinu má i v Senátu, poprvé v historii Česka došlo k situaci, kdy levice má pokryty téměř veškeré politické pozice v zemi včetně oné ústavní většiny.

  No nedopadly ty volby skvěle ? Teď ještě, aby se zdařila role Babiše čističe.

  • Oto Les napsal:

   Kníže Kalouskovi sám rád předsedu strany TOP přepustí. To by v tom byl čert, i kdyby měl nějaký posed shořet.

 8. zemedelec napsal:

  Pokud jde o zatracování lustračního zákona k vůli Babišovi,tak je to špatně.
  Buď ho zrušit a pak má Babiš šanci,nebo stále platí a Babiš má smůlu.Když už by se zrušil lustrační zákon,klidně jde zrušit i zákon o komunistické zlovůli,nebo jak to přesně zní má to přece stejný význam.
  Jenom dodám,kdyby Babiš neměl dobré styky a zastání v ČR,lehce si domyslíme u koho,tak by si ani neškrtl.

 9. Laco Grőssling napsal:

  Vlk také napsal : Jakkoli v této chvíli je zvolen pouze její předseda – socialista Hamáček, první místopředsedkyně Jermanová od Babiše a Bělobrádek od lidovců. A zbývá dovolit ještě místopředsedu čtvrtého. A kde máš toho třetího, v pořadí podle hlasů prvního ?
  Že by Freud Vlku ? Asi. Tvá nenávist ke KSČM za zkažené mládí Tě ne a ne opustit.

  • Petrpavel napsal:

   Já jsem myslel, že vlk je starší než 23 let… před těmi dvacetitřemi léty totiž strana vznikla. No, neomylní nejsme nikdo 🙂 .

   • Laco Grőssling napsal:

    No právě, jemu mládí „zkazila“ KSČ, ale nenávidí obě a po ruce je teď ta druhá. Takový správný pravičák. Ale řekl by ultra. On by v PS Filipa nevolil jako topinky. To si jsem jist.

  • vlk napsal:

   Četl jsi jenom tenhle úryvek nebo jsi to četl celé? Pokud tenhle úryvek, tak fakt naprosto nenávidím komouše a nedokáži nic napsat bez téhle posedlosti.
   Pokud jsi ovšem ten článek četl celý, tak včetně dost dlouhé a zásadní pasáže o Falmerovi, pak mi nezbývá nic než konstatovat, že jsi s e zařadil do hodně dlouhého zástupu těch, co chtějí za každou cenu účtovat s vlkem. A není těžké uhodnout proč.

   • Laco Grőssling napsal:

    Vlku, to jsi vedle. Já si Tvé práce vážím. Vadí mi, když propadáš neobjektivitě. Škodí to i Kose.

    • vlk napsal:

     Chceš mi říci, že jsi dospěl do stadia kd y platí, že objektivita je to, s čím souhlasíš ty? A s čím ne, tak to objektivita není? Pokud ano, měl bys začít o sobě přemýšlet.

     Jsi mi schopen doložit, že jsi někdy dokázal měřit všem stejně? Těm, s kterými sympatizuješ i těm, které nemáš rád? nemyslím, že bys to dokázal. Já prokazatelně ano. Pro mne to je principiální zásada. Na které je Kosa postavena. Proto jsi tu psal ty, proto třeba /snad ještě píše/ Václav P. Nebo psala paní S.Š. Aby zde byl co nejširší vějíř pohledů. Paní S. Š. skončila, Ty taky. Vypárovali jste se.
     A když se podíváš na dnešní komentáře tady – tak mne zprava napadá Soumar, zleva ty. Takže pro mne z toho vychází, že jsem ok.

 10. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Možná mě to hned vysvětlíte,ale spíš si myslím,že ještě budete mít možnost,vrátit se k tomu opatření ČNB.Musel bych najít tu informaci,kolik mld. bylo ČR určeno na pomoc ECB,nějak mě to ukazuje na tu částku.Pokud to bylo už dříve proplaceno,omlouvám se,že Vás s tím obtěžuji.

  • vlk napsal:

   Mám za to, že snad 80 . Ale musel bych hledat. Ale to je trošku něco jiného. Nicméně – dobrá připomínka. do , v podstatě velmi zbytečného nebo aspoň diskutabilního opatření ČNB vložila 200 miliard, ale když se měla podílet na záchraně celoevropského finančního systému, který při svém rozvalu by nás byl totálně zničil, měla spoustu řečí.

   • schlimbach napsal:

    Jenže nakoupením eur za ty natištěné miliardy podpořila ČNB euro a tím i erozónu na úkor našich občanů.

   • zemedelec napsal:

    Pane Vlk.
    Měl jsem nějakou práci,tak jdu až teď.
    Děkuji za odpověď,budu muset dohledat tu částku,co si pamatuji,tak to bylo právě přes 200mld.kč.Jak píše pan Schlimbach,jedná se skutečně o podporu Eura.Kdyby to byly natištěné peníze,ale všimnete si vyjádření Singra co řekl o tuto částku vzrostly závazky vůči tuzemským bankám,proč,jedině půjčkou od nich.

 11. Jan Čermák napsal:

  Gratuluji k výbornému včerejšímu výkonu. Standa dal gól, takže já jsem úplně šťastný člověk.
  Co se týče Vaší debaty, myslím, že stále ještě můžeme být příjemně překvapení, že bez Kalouska se dají věci dělat rozumně. Ale jisté to tedy není, Lacův levicový optimismus úplně nesdílím, volby jsme prohráli/ČSSD/,podobně jako ODS.A budoucnost je hodně nečitelná.

  • Puck napsal:

   Pěkná podívaná !
   Viktorka hraje pro diváky, proto ten výsledek. Spravedlivější by byla remíza.

   • Laco Grőssling napsal:

    Byl to pěkný fotbal, ale MC byl o hodně slabší než BM. Bayer napadal hráče Viktorky i ve třech, MC často jen v jednom a někdy ani to ne.

  • vlk napsal:

   Jeníku,

   fotbálek byl fakt prima. Bohužel výsledek ne. Ale to přesně to samé bylo s Bayernem a na CSKA. S trochou štěstí mohla mít Viktorka 3 plichty a nebyla by za otloukánka mezi všemi mančafty. Bylo by to hodně fajn pro celý český fotbal. Ale toho štěstí by muselo fakt být hodně, protože rozdíl v kvalitě tu prostě je. Třeba ten Teclíkův fík padl po krásné kombinaci na jeden dotek a velkou dávkou předvídavosti všech hráčů Viktorky, kteří se do ní zapojili. Ale bohužel pro naše mančafty je to výjimečná záležitost, pro mužstva jako Bay , MAnc nebo CSKA je to rutinní záležitost! A to je prostě ten rozdíl.

 12. Jos napsal:

  Domnívám se, že o to aby hlavní představitelé pokleslé galerky „rozpočtové zodpovědnosti“ se nemusí obávat, že by se jejich bláboly vytratily zveřejného prostoru. O to se postarají media. Na př. veřejnoprávní ČT, v neděli v OVM Kalousek, hlavním komentátorem a mentorem nastávající schůze sněmovny nebyl nikdo jiný než Němcová. A Kalousek s Gazdíkem komentují místopředsedy. Jejich význam je dnes minimální. Ovšem ti co dnes význam mají jsou v ČT stále upozaděni. A takhle to bude i v budoucnu.

 13. Germanicus napsal:

  Za sebe tipuji, že Gazdík má post místopředsedy jistý (mimo jiné viz vlkova úvaha, kdo všechno volil Filipa). 🙂

 14. Puck napsal:

  Kalousek – Okamura poměr 73 : 75. Což dává dohromady 148 hlasů.
  Hlasovací lístky si vyzvedlo 193 poslanců.
  Kde je těch zbývajících 45 poslanců ? Ti nemají názor ? Není to trochu moc ?

  • XY napsal:

   No, několik hlasů bylo neplatných – a ostatním zřejmě nevyhovoval ani jeden kandidát. Pánové prostě ty hlasy nezískali, to je celé. Důvody, proč se tak stalo, jsou nasnadě.

  • Petrpavel napsal:

   Tipuji (těch 45) na sociální demokraty. Ani kočka ani pes, jako vždy.

   • Petrpavel napsal:

    A Gazdíka podpoří. Jsou totiž principielní jako had na tři.
    P.S. Kdepak mají ťopky „skvělého“ bývalého místopředsedu PS Olivu?

    • XY napsal:

     Kalousek principiálně vadí jako profláknutý element, opilec a hulvát, který má jako exministr financí na hrbu neutěšené hospodářské poměry v zemi. Gazdík je sice nepříjemný, ale zdaleka ne tak profláknutý jako Kalousek, proti kterému na počet hlasů vyhrál i Okamura. A jinak, vážený pane, vaše starosti na moji hlavu… 🙂

 15. XY napsal:

  No, pokud vím, zárodky trojkoalice podotkly, že budou dbát na co možná poměrné zastoupení všech politických stran dle jejich volebního výsledku při rozdělování funkcí ve sněmovně. Zatím princip dodrželi při zdravé ostrakizaci Kalouska, kterého nahradí Gazdík – a se vší pravděpodobností bude zvolen. Proti němu Okamura moc hlasů nenasbírá. Tak jaképak vzrůšo? 🙂

  • XY napsal:

   PS – Kalousek se stejně k přednostním výlevům ve sněmovně dostane jako šéf poslaneckého klubu. Teď už jde jen o to, jak často to bude brát přes parlamentní nálevnu…

 16. kopřík napsal:

  Nu, tak v minulosti ČSSD stále hovořila o nutnosti poměrného zastoupení ve vedení sněmovny. Takže nevím, proč je lidovec místopředsedou. Jestli byla shoda, že ve vedení bude 5 lidí (předseda + 4 místopředsedové), tak tam měli mít zastoupení 1x ČSSD, 1x ANO, 1x KSČM, 1x TOP, 1x ODS.
  Trocha zásadovosti by neškodila.

  • XY napsal:

   A to by zase byla stěží zásadovost, kopříku, spíše naprostá hloupost, protože z podstaty věci si své lidi musí do čela sněmovny prosadit koalice tč. in spe. 🙂

 17. český maloměšťák napsal:

  Za jednoprogramového mimoňa ve své době jistě mnozí považovali i Kleisthena. Možná že za takového považují i aktualního papeže Františka, i Luther se mohl zdát jednoprogramovýn /přečtěte si jeho 95 tezí/. A mnozí další – tkzv. sociální /náboženští/. inženýři, jak je hanlivě nazývá antiprometheovská luza..
  I Boha by bylo možné za jednoprogramového, rabi Hilel /současník bibl. Krista/ odpověděl na otázku, zda je možné se naučit ustanovením Zákona během krátkého okamžiku tak, že vše je obsaženo v tvrzení “ Nečiň jinému to, co nechceš, aby on činil tobě – vše ostatní je jen komentář k tomuto“ /interpretace/.
  Možná i Krista by bylo možné povařovat za jednoprogr. mimoňa, ano, zde to sedí , však taky s ním coby s mimoněm zatočili.

  Okamuru nemám rád, podle mě je to náfuka, megaloman /resp. urputný ctižádostivec bez sebereflexe/ a taky lenoch /neuměl si ani pořádně pohlídat sbírání podpisů v rámci prez. kampaně, který své lenoštsví chce svádět na vše jiné, než na sebe..
  Nicméně pokud si myslíte, že prvky přímé demokracie prosadíte žvaněním na blozích – tak vězte, že se velmi mýlíte. V rámci parlamentní demokracie totiž máte jedinou možnost – a to přes zákonnou úpravu, kterou prosadí vaši zastupitelé v parlamentu, schválí ji Senát a podepíše prezident, popřípadě dostane se jí dalšího stvrzujícího mandátu v všelidovém referendu.

  Stačí jen jednoduchá úvaha o slepici a vejci, o příčině a následcích, o systému a uskutečňování JEN v hranicích možného..,. to by měl zvládnout i mozek sedláka, i on by měl pochopit, že systémové opatření zlepšující roli onoho vládce všeho – tedy “ lidu“ je jediným možným řešením, jak opravit celou tu zatím velmi chabou konstrukci onoho “ lidu“ , kdy je role vládce často redukována na roli pozorovatele, čumila.
  Takový vádce pak ale nevzkvétá, vzkvétá spíše Mafie atd..
  ———————————————————————————————————————
  Už první den jste vzteklí, už první den se shlukujete za účelem jak porazit ty druhé, ty “ jejich “ ?
  Pak ani svoje ovoce nebude umět vypěstovat, natož sklidit a pokud ano – talk pak ti druzí je budou považovat za shnilé, proč by neměli ?

  • tresen napsal:

   Tady je ovšem onen vládce zhusta podezírán z toho, že je od přírody většinově nablblý, snadno ovlivnitelný všelijakými píáristy a tudíž neschopný odhalit, co je v jeho nejlepším zájmu. Což je dokládáno výsledky voleb.
   To s voláním po přijetí Okamurova univerzálního bolehoje moc dohromady nejde.

  • vlk napsal:

   Ten výběr jednoprogramových je naprosto chybný!
   Okamura žvaní jen o přímé demokracii. Nic jiného nemá.
   Papež František chce evidentně reformovat církev a tím v podstatě i podstatnou část světa. A míchat do Luthera? tak to je tedy docela odvaha – ten vytvořil novou, úplně jinou církev. A změnil tím tehdejší svět. Protestanti pak jasně dominovali světu.

 18. tresen napsal:

  Poznámka k pokutě, kterou dostal Rath: imunita chrání poslance proti trestnímu stíhání za jakýkoli verbální projev. Takže ať si pan poslanec na půdě parlamentu plácá jakékoli šílenosti, nesmyslnými obviněními na adresu politických odpůrců počínaje a rasistickými výlevy konče, před soud se to nedostane.
  Pokud by ovšem projev poslance nesl znaky skutkové podstaty trestného činu, mandátový a imunitní výbor s ním zahájí disciplinární řízení. Je to v § 13 odst. (1) jednacího řádu.
  A k tomu, aby se poslanecké řečnění nezvrhlo v permanentní osobní urážky, slouží odst. (2) téhož paragrafu: Disciplinární řízení lze zavést proti poslanci, který svým projevem učiněným ve Sněmovně nebo v Senátu nebo v jejich orgánech urazí poslance, senátora, ústavního soudce nebo jinou osobu, která má oprávnění zúčastnit se schůze Sněmovny a jejích orgánů ze zákona.
  Řízení se zahájí na návrh uraženého.
  Nevím, jak to bylo ve zmíněné kauze, respektive jestli byla Kalouskova stížnost oprávněná, ale jisté je, že s imunitou to nemělo co dělat.

  • český maloměšťák napsal:

   Mě by spíše zajímalo, kdo je na parlamentní půdě /anebo např.v parlamentním bufetu/ oprávněn vyzvat poslance /např. Kalouska/ k tomu, aby si pak musel dýchnout do balonku, popř. jít k odběru krve – za účelem zjištění hladiny alkoholu v ní obsaženém.
   Či zda je vůbec možné po poslanci /např. po Kalouskovi/ vyžadovat, aby v práci nepožíval alkoholických nápojů /popř. drog/…když tedy by nebylo možné zjistit, zda to provádí, ověřit to , verifikovat.

   Mohl by ho k tomu vyzvat například “ lid“ ?
   Jo ? Že mohl ?
   Že vyzývat k čemukoliv kromě páchání násilí není trestné ?

   Tak to je moc dobré zjištění. To jsem velmi rád -, že má lid takové velké možnosti.

   • XY napsal:

    „…kdo je na parlamentní půdě /anebo např.v parlamentním bufetu/ oprávněn vyzvat poslance /např. Kalouska/ k tomu, aby si pak musel dýchnout do balonku, popř. jít k odběru krve – za účelem zjištění hladiny alkoholu v ní obsaženém.“

    Pokud si to poslanci odhlasují do jednacího řádu, pak třeba předsedající schůze. 😉

    • český maloměšťák napsal:

     Skutečně ?
     To jsem nevěděl.
     Trubičky k dispozici mají – anebo se musí obrátit na policii ?
     A co když daný poslanec/ např. Kalousek/…co když odmítne podrobit se ?
     Co se děje poté ?
     Nové hlasování?

     • XY napsal:

      Přivolat sněmovní biřice a ožralu nechat odvést do sněmovní šatlavy, opatřit lavórem a nechat vyspat. 😉
      Poté uložit pořádkovou pokutu skrze ten mandátový a imunitní vejbor, jak výše uvedeno.

   • tresen napsal:

    Stačí tedy vyčkat, až bude přijat zákon o obecném referendu, pak můžete podat v tomto smyslu /zákaz požívání alkoholických nápojů poslancem Kalouskem v práci/ návrh na všelidové hlasování.

    • český maloměšťák napsal:

     To by bylo moc drahé.
     To ať si raději občas trochu přihne.

     Mně stačí už i to že můžeme žádat nebo prosit. Že to není trestné..
     A že Kalousek vzkvétá.

 19. emil.vobejda@seznam.cz napsal:

  Zdravím,Vlku.Chtěl bych jenom říct,že jsem na Kosu nezanevřel,jen mám teď trochu méně času.Ale přesto pár slov.Přečetl jsem Váš článek „Opona jde …“ a část reakcí na něj.Někteří jedinci či jedinkyně,či jak to říct,jsou velmi zajímaví.Její výrazivo,viz.bolšáni,socani,xenofobové,to je prostě dnes unikát.Já myslel,že téměř všem v tomto státu musí záležet na tom,aby se ti v parlamentě především dohodli,ale u této dámy převládá spíš názor konfrontační.Aspoň teď.Před krátkým časem hovořila trochu jinak.Tak jak jste mi doslal ty věci do mailu,tak to je dobré,půjdou psát i komentáře.Jinak ale počítejte s tím,že si občas vjedem do vlasů,protože jak Vy doprava,tak já spíš doleva.Ale ujišťuju Vás,že nemám rád hrubisti a naopak ctím názor druhých,pokud je doložen a ne vycucán z prstu.To je zatím vše,příště už, umožníte-li mi to,bude komentář.Zdraví E.V.

  • Anonymní napsal:

   🙂 božínku, vlk že doprava? se svou romantickou touhou po socialismu, burcování po ČSSD, a komoušema jako druhou dobrou alternativou – je pravičák? leda takovej pravičák, co oběhl zleva zeměkouli, a pak přišel jakože zprava 🙂

   • Petrpavel napsal:

    Někdo jiný než anonymní by se za takový blábol musel stydět.
    Vlastně, jaképak musel, jak vidno stydí se.

  • vlk napsal:

   PAne Emile Vobejdo,

   postavte s e do zástupu. Na vlka je tady těch, co si to s ním chtějí rozdat , docela dost velká fronta.

 20. okolojdouci napsal:

  Když se řekne Kalousek, tak se mi mj. vybaví Háva, Šťáva, VLT, S-karty, letouny CASA, „adopce“ Bartáka, atp. Ale že bych ho viděl jako démona, to určitě ne. Kalousek v poslední době žije též z negativních emocí, které ho obklopuji. Podle mne je jeho význam i v negativním smyslu přeceňován. Zasloužil by si pomalý odchod do bezvýznamnosti, popř. řádné prošetření některých křiklavostí z jeho okolí. Roli „pravicové“ ikony či dokonce mučedníka si nezaslouží ani náhodou.

  • okolojdouci napsal:

   A zapomněl jsem na ekotender, na ten se zapomíná, protože nevyšel. Také církevní restituce ve své nepřehledné a rozsáhlému zneužití nahrávající podobě vyšly z jeho okolí. Je fakt, že se Kalousek moc nezabýval drobnostmi a šel vždy rovnou „na věc“ a ve velkém.

 21. jezevec napsal:

  zapomněl jsi dopsat, že přeješ Ištvánovi spravedlivý proces – teď přece bude mít spousty práce! hned několik, možná i několik desítek poslanců – se vzdalo kandidatury a funkce, příslibem za funkci jinou – a to se volí teprve předsednictvo a výbory. tedkonc aby si ištvan pořídil na trestní oznámení dvoukolák.
  ale jsem rád, že jsi aspoň nezapomněl pochcat kotník mrtvému kalouskovi :-).

  • vlk napsal:

   Blbina. Za prvně nevím, že by se někdo něčeho vzdal. Za druhé, ale hlavně – ona hrozí nedůvěra vládě a tím její pád? Nevšiml jsem si.

   • jezevec napsal:

    nepochopil. kandidatury se přece vzdal tvůj kamoš KALOUSEK! tak šup s nim za katr, nein? určitě se kandidatury vzdal jen zkorumpován jinou nabídkou!!!
    nebo snad korupce platí jen v případě hrozby nedůvěry vládě? ale to v tom zákoně není, jasný princi ….

    • Ernest napsal:

     Jezevče, jezevče, tvá ironie je nepřípadná a nepříliš inteligentní. Pokud nevidíš rozdíl mezi tím, jak a proč se Kalousek vzdal kandidatury na post místopředsedy a korupčním jednáním Fuksy, Šnajdra a Tluchoře, pak tě lituji. Ale souhlasím s tebou, že za jiné věci by Kalousek za katr jít měl (padáky, letadla Casa, Pandury a podobně).

    • vlk napsal:

     Fakt je, že některé věci jsou natolik dementní, že je ani neberu v potaz. Tady jsi předvedl vzornou ukázku takového případu!. Gratuluji.
     A pevně doufám, že Ištván na Kalouska vyrukuje . Ale s poněkud onačejším materiálem.

 22. Carlos V. napsal:

  Zvláštní, jak se lidi umíte do krve pohádat zrovna pod článkem o takové kravině, jakou jsou křesla pro potentáty. Nic proti vlkovi, rád se vyjadřuje k aktualitám a tohle aktualita je. Myšlenková hloubka problému je ale blížící se k nule … a proč se o tomto tématu hádat.

  Leda … že jde o tak jednoznačně stranickou záležitost, že hodně lidí má zapotřebí vytáhnout fábor. Protože právě křeslům a zejména fáborům rozumějí…

  • Cech napsal:

   Při kumulaci všech možných krizí bývalé vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci se ohledně křesel v parlamentu ukotvila představa členů ODS a Bakalova projektu,že přestáváme být ostražití, neboť vládní krize a různé drobnosti typu Kočí,Tluchoř,DrábekŠiška,Nagyová považujeme za průvodní jev doby a jistý druh standardu naší České parlamentní normy.
   No a najednou ouvej, ona NečasKalouskem nastavená parlamentní norma chování, zvítězivšich poslanců pro nově zvolený parlament, tak nějak není kontinuální.
   Oni jsou schopni uštípnout Bakalův projekt úplně snadno a ani se u toho nezapotí.
   Naprosto chápu, že se to obhájcům Bakalova projektu nemůže líbit,to je nakonec naprosto logická reakce.
   Není to boj o prapory a křesla, je to standardní boj o moc bez zabezpečení KDU – ČSL panem Kalouskem.
   Vždyť na tom není snad nic tak nepochopitelného i pro obhájce Bakalova projektu.

 23. filipo napsal:

  To bylo nebo bude? Fotře je to fofr! Beru si studijní volno a navíc jsem hypochondr,co si myslí,že dvěma zrcátky (druhé vidí co je v prvém blíže brouku) dosáhne tak vidět v sobě-na sobě klíště z léta příliš vpravo vzadu na boku až zádech.Pravej ikonoborec.

 24. vlk napsal:

  Mno tak tohle vyjevil občan Schwarzenberg
  :Předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga nepřekvapilo, že jeho místopředseda Miroslav Kalousek nebyl zvolen do vedení sněmovny. Za vinu to ale dává i komunistům, kteří prý nedodrželi dohodu.
  Spočítal jsem ty hlasy pro Falmera dobře. Jsme zvědav, co tomu řekne paní S.Š. o tomhle ideovém handlu a také zdejší zdivočelá levice. Handl komoušů s Kalouskem a Schwarzem to je tedy dílo ! 🙂 🙂 🙂
  Oběma směry.
  Není nad zásady.
  Ta Němcová fakt nebyla marná.

   • Petrpavel napsal:

    Neměl by jste tak jásat. Vaše vývody se zakládají na jediném : tvrdí to kníže.
    Hlasování bylo tajné, kecat se dá leccos, to by jste měl vědět, a že už toho nakecal. Třeba, že „restituoval“ poctivě, a sotva uplynula promlčení doba, přiznal podvodné jednání.

   • Ernest napsal:

    Vlku, vy vážně věříte tomu, že komunisti by si s knížetem domlouvali handl – zvolení Filipa za zvolení Kalouska? Já jsem měl zato, že si dokážete spočítat, že to za prvé nepotřebují a za druhé, to by bylo něco jako politická sebevražda. A domnívám se rovněž, že kníže ten „hlod“ pustil úmyslně, aby zasel svár mezi komunisty na straně jedné a ANO a ČSSD na straně druhé. Protože si spočítal, že kdyby se ČSSD a ANO dohodli na nějakém jenom trochu pro komunisty přijatelném programu, pak by jim podpora komunistů stačila a nepotřebovali by KDU ČSL, která je trojským koněm v případné budoucí koalici. Proč myslíte, že KDU ČSL požaduje v koaliční smlouvě zákaz přehlasování jedné ze stran pomocí opozice?

  • Laco Grőssling napsal:

   No viděl jsem jej u Drtinové jak se šklebil, když to říkal. Věří mu jen pobloudilí lidé. Jen mi není jasné jak došel k závěru, že zrovna komunisté nedodrželi dohodu a topinky vice verza ano, když volba byla tajná, Filipovi scházelo do 100 % 48 hlasů. Už je úplně dementní, prý se po společnosti tahá s nějakou mladou courou.
   V Rakousku drží zásadu, že lidé, kteří o sobě tvrdí, že jsou šlechtického původu nesmí zastávat významné stání funkce, neb budou vždy přednostně hájit podloudnické skupinové zájmy.
   Ničema S. jak známo převzal od ochránce jediných otevřených nepřátel České republiky Otto von Habsburga Řád zlatého rouna ( dostávají podporovatelů domu Habsburského a katolické církve ) a dohopkal mu i na pohřeb, kde celý kostel sv. Štěpána zpíval Gott erhalte Otto, den Kaiser …
   Naštěstí to není Čech, i když jej někteří připitomělí Češí ještě žerou.
   Takovému Vlku Ty věříš byt slovo ?

  • Sylva Šauerová napsal:

   Co říkám, vlku ? Nic. Přece víte, že VŠICHNI vyjednávají s komunisty, t.j. i ODS a TOPka už celou řadu let. Někdy úspěšně, někdy neúspěšně. Mne Schwarzenberg v Interview u Drtinové tudíž nepřekvapil, navíc jsem totéž četla už ráno v Právu. To napsalo, pro porovnání, tohle :

   „K jeho včerejšímu nezvolení (Kalouska- pozn. S.Š.) podle kuloárových informací přispěl sněmovní nováček, šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který na poslední chvíli vstoupil do hry a který se s Kalouskem nesnáší. Tyto informace hovoří o tom, že Babiš přesvědčil komunisty, aby Kalouska nevolili, a za to získali hlasy ANO pro Filipa. Konečný počet hlasů pro předsedu KSČM tomu jasně napovídá. Navíc se někteří poslanci soc. dem. nechali slyšet, že jejich strana nadále prosazuje zásadu poměrného zastoupení, a tudíž i místopředsednické křeslo pro TOP 09 jako čtvrtou nejsilnější stranu, ale záleží na tom, koho do funkce nominuje.
   Schwarzenbergovi poslanci přitom až do včerejšího rána spoléhali na zákulisní dohody, podle kterých měl Kalousek získat hlasy jak části ODS, tak soc. dem. a komunistů, a to výměnou za podporu Filipa. Už dopoledne ale Schwarzenberg připustil, že tyto naděje se rozplynuly.“

   Myslím, že počet hlasů pro Filipa je jasný. Navíc mu musel ještě přihodit pár hlasů někdo z TOPky, ODS nebo KDU.

 25. vlk napsal:

  Vy jste fakt legrační!
  CO se nehodí, to se zamete pod koberec! Prostě komouš udělal handl s Kalouskem a a Kalousek udělal handl s komoušem! Já jsem si to spočítal. Mně to nemusel říkat Schwarzenberg!
  Triviální počty.¨Blábolení o tom, že to nemůže být pravda, protože Otto Habsburg dal Schwarzovi Zlaté rouno je jak z pohádek Ovčí babičky!
  To je asi stejné , jako já bych na otázku jak včera hrála Viktorka, odpověděl, jo dobře, protože měli nové společenské obleky na cestu od Pumy… Obojí je pravd a, ale nijak to spolu nesouvisí. Laco, tak teď už konečně tu O Koblížkovi.

  Erneste
  a pro komouš e je handl s Kalouskem politická sebevražda a pro Schwarze to není absolutní facka co si veřejně dal? Vážně ne? Co mohl vytěžit pozitivního z toho, že to oznámil?
  A tady si přečtete, proč má Vojta Falmer problém se vznikající vládou:
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Sef-KSCM-Filip-Pane-Babisi-doufam-ze-si-uvedomujete-294927
  Čtěte pozorně.
  A že lidovci dávají do smlouvy podmínku o přehlasování? Já bych to tam měl také. Jako každý, kdo by byl v pozici Bělobrádka.
  A že by se socani a Babiš mohli spojit s komoušem? Tak to je naprostý politický naivismus. Už vidím, jak si komouši před svými obhajují spojenectví s 735. nejbohatším člověkem světa a stejně tak si představuji, jak pánové Pilný, Zlatuška, Komárek a další souhlasí s tímhle paktem a nedezertují k opozici. Co takhle spočítat mezi poslanci ANO bývalé členy ODS a TOP? To abyste získal malý vhled do skutečné reality.

Komentáře nejsou povoleny.