Zemanovo hodně pozdní odpoledne


Míním to včerejší. Zdá se, že hradní Kraken už  se nám zase  oklepal  z toho, co jej  postihlo  od konce  října. Nejdříve  jeho  těžký  volební debakl, prostřednictvím  jeho osobní   církve, potom  se  řeznická parta  Hašek a spol. přišla  neprodleně  poradit, jak se dělá  v Liďáku pravá  nefalšovaná  domácí  zabijačka a  dokonale  se  při tom ztrapnila, aby následně,  prý v noci, ´jaksi  dováděl  pes jeden nevycválanej,  takže  z toho rezultovaly  berle.

A Zemanovi se tedy stalo něco, co  z  duše  nenávidí .  Byl poražen, přistižen a  ještě  pochroumán. Zmizel  z  denního zpravodajství. A nebýt na obrazovce? Hrůza!Navíc  s emu  razantně propadly  preference. Nicméně  – zjevně  s odložením  berlí  padly  i veškeré  zábrany. A včera  se opravdu  urodilo!

Sobotka  přišel  referovat, jakže  to má s tím sestavováním  vlády Na  oplátku se dozvěděl  že:

1- že  pověřen bude, ale  nejdříve  prý musí být  prezident  ubezpečen  všemi  šéfy  stran budoucí koalice, že  mají  jisté hlasování svých poslanců

2- v případě, že  v  soc dem bude referendum o  účasti  ve vládě  za vyjednaných podmínek, počká se  až na jeho výsledek

3- Sobotka  si  jako  designovaný premier  může na ministra navrhnout  koho  chce, ale  to neznamená, že ten dotyčný  se  stane  ministrem. Prezident  prý  jmenovat  / už zase/ nemusí.

4- Babiš  může  být v klidu, jestli že  budoucí vládní strany  nechají v prvním čtením projít  služební zákon, Hrad po něm  chtít  lustrační osvědčení nebude

5- Mynář se  prý  svlékne  do naha a ..  no..  a  prý  si požádá  o bezpečnostní prověrku. Jinak  by  snad dokonce musel  balit a jít  se živit  do podhradí!

6- Červíček a nikoli Lessy  je  ten správný  policejní prezident

7- novoroční  projev  nebude . Prezidentský proslov  se přesouvá na  Štěpána. Tak jak  tomu  bylo  až  do roku  1948.

No řekněte  – není  to  takový  malý  hradní  Xaver.  Nemyslím toho našeho, co  sem píše  prima  články, ale  ten velký  vichr, co se na nás  žene  od  severních moří?  Troufám si  říci, že  ano.

Ale vezme  ty  novoty  popořadě.

Do teď  jsem se  úspěšně  vyhýbal jakýmkoli  komentům ohledně  sestavování  vlády  a peripetií s  tím spojených.  Spekulovat se mi nijak  zvlášť  nechtělo  –  tak  nějak  nebylo  ani o  čem,  snad  kromě pozice lidovců . Tu považuji za docela  zajímavou  a jistě  se k ní v budoucím týdnu  vrátím. protože  za pár  slov  stojí.

Nepochybně  budu obviněn zemanisty,  že  už  zase jdu po jejich, za  živa svatém.Konstatuji, že  mi  to je  úplně  lhostejné. Mimo jiné  také  proto, že nejdu.  Zeman jde o  po mně  a všech  lidech,  kteří  nejsou jeho zaslepenými fandy.  takže  ho  nebudu  šetřit  tam, kde si  myslím,  že  přešlapuje  lajnu.

Což  neplatí pro bod  1 a  2.  Vítám,  že  upustil od požadavku  na podpisy, nota bene  notářsky  ověřenými.  Budu věřit, že  jde o projev  reálného uvažování. A  že bylo na  čase.

Osobně  jsem  na  to socanské referendum  hodně  zvědav. Jestli tedy  jednání o  sestavování vlády opravdu  dopadnou a bude o čem referendovat. Zejména  na postoj  Haškova  řeznického  komanda a jejích  sympatizantů.A  eventuálních promluv  z Hradu.  Přes  různé ty prostředníky,  jak  se nám to  tak  nějak od  únor a stalo zvykem.

Ale  jak  říkám – s prvními dvěma  Zemanovými  body ze včerejška  nemám  problém.

Úplně  jiná píseň  je  temná  výhružka, která letěla  směrem na  Malou  Stranu oním klasickým  způsobem – nikoli přímo a veřejně, ale  přes nejmenované, ovšem  dobře  informované  zdroje.  Že jaksi  Zaorálek  bude mít  smůlu. A zdá  se, že  Zeman  to  znovu  Sobotkovi  opakoval / nezopakoval.On má  výklad ústavy, že prostě  premier  jen  navrhuje, ale  on JMENUJE!  A  jmenovat  také  nemusí.  A  když prý jmenovat nebude,  pak  důvody nesdělí  veřejně, ale  jen předsedovi  vlády. Sic!

Osobně  chci věřit,  že  je  to  jen takové  roztahování  pavího  ocasu a  nic  více. Hra  svalů, bez  které  nájemník  z Hradu jaksi  nemůže  být a cítil by se pravděpodobně  deprimovaný. Neumím  si totiž ani náhodou představit  stav, kdy ten, kdo je oficiálně  pověřen sestavením  vlády,protože  vyhrál  volby, má zajištěnou většinu v  parlamentě, koaliční strany  si navzájem  odsouhlasily  rozdělení  vládní  odpovědnosti  i  kandidáty  na  ministerská  křesla  a   Zeman  náhle  řekne  – tohohle kandidáta jmenovat  nebudu  a  veřejně  nedoloží  proč.  Nejen  veřejně , ale naprosto  transparentně. ve  smyslu,  kandidát  XY  má  na svědomí  tohle , tohle  a ještě  tohle. Což  dokládám tímto, tímto a ještě  tímto.  A  ty důvody  jsou  kriminální,  vlastizrádné  nebo  společensky jaksi  mimořádně  nepřijatelné  povahy.

Takovým důvodem  v žádném případě  není osobní  averze  vůči  někomu, že  si  Krakena  dovolí  kritizovat  ještě  v  době, kdy  tento  šéfoval  naprosto neomezeně v Liďáku a  že mu  kdysi odmítl dát  hlas.  V prezidentské  volbě.  Pokud si dobře  pamatuji  – navíc  volbě  tajné! Jestliže  by  se něco takového  skutečně  mělo přihodit,  bylo by  na  místě  změnit  urychleně  ústavu  a člověku,  který by  si  pletl post prezidenta  s  malichernou  osobní  pomstou, pořádně  přistřihnout  křídla. Nechť  Zeman  dobře  sleduje  cvrkot  ve  sněmovně. Může  se totiž  dožít  velmi nepříjemného překvapení.

Speciální  fasetou  tohoto je  pak  hláška o  tom, že  důvody  nebudou  řečeny  veřejně, ale  jen  privátně  premierovi!!  Tohle  už  jsme  absolvovali!  V  případě Putnovy  profesůry.  Tenkrát  jsme  se dozvěděli,  že  důvody nemohou  jít  na veřejnost, protože  by  kandidát na profesorský  diplom byl  obecně  dehonestován a  to  že  jaksi  prezident  nechce… Mno,  aby se nakonec ukázalo,  že  jde  prý  o  plakát o  katolických buznách.. A nikoli  o pomstu  za  velmi  slaboduchou  agitku  před prezidentskými  volbami proti  Zemanovi…

Mnozí  zde měli  velký  problém, když  jsem  Zemana  tehdy  nazval  zlovolným,  malým , mstivým starcem.  jestliže  to  nyní předvede  se Zaorálkem,  budu  se velmi snažit, abych našel daleko tvrdší  výrazivo.Ovšem, jak  už bylo   napsáno  výše  – věřím, že  se nic  takového nestane. Že  to jsou jen takové  hříčky, které mají  denervovat  Sobotku a spol. co  ve  snaze  zavděčit  se , provozují  hradní  podržtažkové.  Dříve  hlavně Mynář,  dneska  nový  kůň. Hrad  má totiž nového tiskového mluvku. Jiřího Ovčáčka.  Který  má za koníčka  ostřelovat  soc dem  předsedy. Své si s  ním užil kdysi  Paroubek a  dnes  poštěkává na  Sobotku.  Prý  hrad  má se Sobotkou dohodu,  že  se vzájemně nebudou  komentovat  věci související se jmenováním  vlády.  A Sobotka  prý to nedodržel. Na  rozdíl od  Hradu. Pro mne  takový  malý,ale o to  záludnější  faul.  Zatímco  za Zemana  mluví  Ovčáček, Sobotka  musí  denně mnohokrát  čelit  osobně  desítkám reportérů. Kterým, samozřejmě  na  otázky  velmi dotěrné,  odpovědět prostě  musí.  Ovčáček tohle  všechno ví,  ale  proč  si nekopnul,  aby  šéfík  viděl,  jak se snaží.. Ale  nechme  tohohle poštěkávače a vraťme  se k  původní materii.

Bylo by  pro mne  naprosto neuchopitelné,  aby  Zaorálek  bez  toho, aby  byl  veřejně  odhalen  jako  zvrhlík  nebo  vlastizrádce, či  velkozloděj,  byl odmítnut a  člověk  průkazně  vedený  jako  dlouholetý a zdá se,že snad velmi přičinlivý  agent  StB,  se stal místopředsedou vlády. Na základě  toho, že  prvním čtením projde zákon,  který  nikoli že  by  rušil lex lustrační,  ale pouze neukládá  ministrům,  aby  předložili  čistý  lustrák! Ostatně  – on to, podle mne, žádný  zákon  výslovně  neukládá a ni dnes. Jen  je  to takový  nepsaný  zvyk.  Který,  jak se zdá  – končí. Fízlové  to  mají  dobré. Ale Zaorálek?!  No uvidíme.

Stejnou optikou lze  nahlížet  na  bezpečnostní prověrku Vratislava  Mynáře.  Ten člověk už je  skoro  rok  vedoucím  kanceláře  prezidenta  republiky a  zdá se, že  pro tuto  funkci  mít bezpečnostní prověrku musí. Nechápu, jak je  možné,  že o ni nepožádal  v podstatě  s nástupem  do téhle  funkce!  Proč  až teď ?  Co měl  tak  důležitého na práci,  že  s  tím  tak dlouho čekal?   A jak to, že  jeho  šéf,  který podle  oněch nejmenovaných, dobře informovaných zdrojů  tak moc  dbá na   na  pověst  a mravní čistotu kandidujících  universitních profesorů a  eventuálně i ministrů, má tak  laxní přístup  k doložení  bezúhonnosti lidí  ze  svého nejbližšího okolí?

V  diskusi pod  jedním z minulých  článků  jsem  zaznamenal  zajímavou  věc  –  prý o  chybě  demokracie  a pokřivenosti  dnešní doby   flagrantně  svědčí  fakt,  že  mladičká  milenka  současného  hradního  kancléře se musela  vrátit  z pozice hradní zpravodajky  české televize  a na pozici  moderátorky  dopravy  v ranním  vysílacím  bloku  prvního veřejnoprávního programu….

Já osobně bych  řekl,  že  někdo  z vedení  ČT konečně  zamyslel  hlavou. Protože  , aby  milenka  kladla  otázky  svému  milenci..  no tak  to  snad neměl ani Il  Cavalliere  Silvio.  A  že přišel na  ledacos!..

Nehodlám  tady rozebírat  osobní  život  nikoho. Ani Mynářův.  Ale  soudím, že  Zeman  měl  zasáhnout v  tomto směru okamžitě, jakmile  se to  dozvěděl.  Když  už  se pasuje  do role  toho morálního arbitra.

A nejen  morálního.  Zeman  je dokonce fořtem přes policejní  prezidenty! Dal jasně  najevo, kterého z těch  dvou, co máme  považuje  za  toho pravého!  Byl  bych osobně  čekal, že  se  zastane  toho, který byl křivě  a  účelově obviněn, pošpiněn,  zbaven  cti.   Až  ho  očistil a vrátil do  hry  soud  ve  druhé instanci.

Kupodivu  si vybral  toho  druhého. Který  věděl,  na jak  chatrném základě jeho  jmenování  do nejvyšší policejní  funkce  stojí.  Přesto  se  jmenovat nechal.   A dnes odmítá  odstoupit.  Ani stopa  po nějaké  obyčejné lidské slušnosti.  Nicméně, pro  Zemana  je  tím pravým…  Co všechno odporného ten  Zaorálek,  jestliže  jsou  skutečně  výhrady  k  jeho ministrování,  musel  provést! Babiš  dobrý,  Mynář dobrý,  Červíček  dobrý, ale  Zaorálek????

Doufám, že  skutečně  jde jen o  hodně pokleslé mediální  hrátky, organozované  hradními  Hujery a Ovčáčky.. A  že  se vše  usadí daleko  dříve, než  Zeman  bude  deklamovat své  vánoční poselství.Ten přesun na Štěpána  se mi   nelíbí. Jsem  tradicionalista.A  nijak moc  by  mne nepotěšilo,  kdybychom  zažili  v onom prezidentském poselství  nějakou  obdobu  štěpánské koledy.  Jak jsme  upadli  všichni na ledu a  psi se na nás  sběhli..

Na druhou stranu, přesun z Nového roku  na  jiný  den  není od  věci.  Alespoň  vzpomenu li  si  na  pořekadlo mojí  babičky  – jak na Nový  rok, tak po celý  rok. A  uznejte , mohly  ty  roky  od  2004 do letoška vůbec  za něco stát,  když  jsme  dostali  v  novoroční poledne  přes  hlavu Klausem?  Nemohly.  Třeba  si to  Zeman, sebekriticky, uvědomil.

Aspoň já v to  doufám.

Koleda  koleda Zemane,

ať  se ti nic  nestane.

Poslanci se  sběhnout,

ústavou  ti trhnou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

161 reakcí na Zemanovo hodně pozdní odpoledne

 1. Kanalnik napsal:

  Pan prezident je neuveritelne samoliby a evidentne ho bavi mocensky si podmanovat druhe lidi. V tom je nebezpecny. Aby si nakonec nevykoledoval ustavni zalobu (kdyz uz jsme u te svatecni tematiky). Docela bych mu to pral. Za rozoravani ustavniho systemu (v pripade nejmenovani ministra) by si to zaslouzil.

  • Občan napsal:

   Skutekně? Tak to abychom začali od Píky 🙂
   S podmiňováním jmenování nejen ministrů začal Havel a pokračoval v tom Klaus. Zeman tedy pouze následuje ústavní zvyklost.
   Smůla, že?
   Ti, co nejen tady ještě nedávno Zemanovi vyčítali „porušování ústavních zvyklostí“, mu nyní chtějí vyčítat jejich dodržování. Spatřuji v tom jistou názorovou nekonsistentnost a dvojakost v měření.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Ustavni zvyklost, pane obcane, muze prichazet v uvahu v tom pripade, ze ustava konkretni postup primo neupravuje, nikoliv tam, kde taxativne rika „prezident jmenuje“. Takze, prosim, zadna „SMULA“. Prezident jmenovat na navrh premiera MUSI. Jedine, co prezident v tomto pripade udelat MUZE, je NEJMENOVAT Sobotku, pripadne zdrzovat. Uvidime, jaky bude hrdina. Riskoval by nejen dalsi pad popularity, ktera je uz tak dost nizka, ale take ustavni zalobu. Mam za to, ze takova slova uz zaznela. Ze socialni demokracie.
    Abych nezapomnela, priklady, kdy prezident MUZE odmitnout jmenovat ministra, byly vypocteny tady,
    http://jankudrna.blog.ihned.cz/c1-61400160-kdy-muze-prezident-odmitnout-jmenovat-ministra

 2. Sylva Šauerová napsal:

  Ale vlku, jakej že Ovčáček nebo hujerové ? Tu hru přece nerozšiřují jen Zemanovi lidé, nýbrž i on sám. Co jiného je tohle ?

  „Tak za prvé, je naprosto jasné, že podle ústavy prezident jmenuje nejen premiéra, ale i vládu, a pokud je duševně příčetný prezident, tak se samozřejmě zajímá i o personální složení této vlády,“ nechal se slyšet Zeman. Z komentáře k ústavě z roku 1997 od právníka Dušana Hendrycha přitom podle něj (podle Zemana – S.Š.) jasně vyplývá možnost kandidáty odmítnout. „Jinými slovy je tam jakási dělba práce, což je naprosto v pořádku. To znamená, prezident může odmítat, nemůže dát vlastní návrh a musí se nakonec s premiérem na konkrétní osobě dohodnout,“ uvedla hlava státu. „Mimochodem je tady jeden precedens, byť se netýká vlády. Václav Havel ve svém dopise Poslanecké sněmovně odmítl návrh Poslanecké sněmovny na Františka Brožíka jako viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu, aniž by své odmítnutí jakkoliv zdůvodnil,“ připomněl jeden takový případ.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-jmenuje-sobotku-premierem-az-bude-jasne-ze-ma-vetsinu/1016641

  Pravda je, že Zaorálkovo jméno v rozhovoru pro ČTK nepadlo a že s ním jako první přišlo Právo. Zeman nicméně téma sám dále rozehrává.

  Ještě ten lustrační zákon : připojil jste se k výkladu prof. Pavlíčka a neprávníka Václava Žáka, O.K. Já zase k názoru prof. Gerlocha, děkana PF UK (jakož i Balaše, Wagnerové, Kysely a d.). Pokud hodlá pán Babiš řídit nějaké ministerstvo (tedy ústřední orgán STÁTNÍ SPRÁVY), lustrační osvědčení mít MUSÍ.

  Bohuslav Sobotka by měl názor držet a přijít se seznamem, na němž se dohodne s koaličními partnery, ať už jsou jacíkoliv (KDU-ČSL tam vidím dost nerada). Ne kvůli Zaorálkovi a ne kvůli jakémukoliv jinému jménu, ať již si bude chtít posadit do vlády na soc.dem. kohokoliv (Špidlu, Dienstbiera nebo sv. Petra). K tomu Jan Wintr ve včerejším Právu :

  „… Ústavní teorie i politická praxe tedy ukazují, že prezident musí kandidáta jmenovat, pokud na něm premiér trvá. Podobné signály z Hradu, jako je ten včerejší, je tedy třeba chápat jako testování pevnosti vůle (potenciálního) premiéra. V zájmu fungování demokratického parlamentního systému musí premiér takový tlak ustát a na svém kandidátovi trvat. Jinak se postupně s celou svou vládou stane bezmocnou loutkou v rukou ústavně neodpovědného prezidenta. Nakonec i z hlediska demokratické legitimity má premiér jako reprezentant (potenciální) vládní většiny ve Sněmovně z voleb mnohem silnější demokratický mandát než prezident, jehož politická strana, kterou ve volbách podporoval a za niž kandidovalo pět ministrů jím prosazené vlády, získala jen 1,5 procenta hlasů.“ (Právo, 5. 12. 2013).

  Jde opět o klasický spor, který jsme už dávno a dávno kritizovali v souvislosti s podobnou Klausovo svévolí, to nejen při jmenování členů vlády. Jde o to, zda prezident, říká-li ústava „prezident … jmenuje, pověřuje, podepisuje, vyhlašuje“, etc., tak učinit MUSÍ, anebo MŮŽE. Samozřejmě, že tak učinit MUSÍ, protože tam, kde mu ústava dává možnost uvážení, je napsáno „PREZIDENT má právo“ (viz kupř. Prof. Cepl, Člověk a demokracie, „O právním prostředí v ČR, ČRo6, 10. 10. 2009).

  V ostatním souhlas, jen se mi zdá, že jste příliš velký optimista.
  Jo, a abych nezapomněla, s Gazdíkem jste měl pravdu Vy. Divím se, že se Kalousek hodlá dál doprošovat nového establishmentu a že jim neřekne „strčte si svého místopředsedu za klobouk“. Okamura by se do té společnosti docela hodil, je to jeden z nich. Mimochodem, neúspěšná funkcionářka ODS Jermanová si vede docela dobře, co ? Kariéra jako hrom. Za pár týdnů. Tak to by bylo zhruba všechno.

  • Bob napsal:

   Napsala jste to skvěle!!!

  • český maloměšťák napsal:

   Nakonec i z hlediska demokratické legitimity má premiér jako reprezentant (potenciální) vládní většiny ve Sněmovně z voleb mnohem silnější demokratický mandát než prezident, jehož politická strana, kterou ve volbách podporoval a za niž kandidovalo pět ministrů jím prosazené vlády, získala jen 1,5 procenta hlasů.”
   ———–
   Ten chlápek musel mít v sobě tak šest piv a dva rumy.
   Opět důkaz, že na práva předmět „epistemologie“ ještě nedorazil.
   Co má,proboha živého , SPOZ dělat s vahou mandátu premiéra a prezidenta ?

   Ovšem s. Šauerová s tím lítá už dva dny po netu jak zběsilá, Pekárek kdyý hlasoval poro cíírlevní erstituce jí tak nevadil, účel světí prostředky.
   Mizerie jako vždy, rudé šátky nebo číro . vyjde to na stejno, stále stejná schémata.

 3. Bob napsal:

  U mě Zeman ztratil glanc, když po volbách přjal v Lánech Haška a spol.
  Jeho neustálé stlaní moudrostí je směšné, stejně jako to, jak neustále čeří vody.
  Jinak co ce týče kauzy dvou policejních prezidentů.
  Nejsem právník, ale ten výrok soudu je pro mě mlhavý….a nepřijde mi očišťující, i když Kubice Lessyho samozřejmě „osolil“, o tom žádná.
  Na druhé straně Červíček, když funkci přijímal, tak musel (měl) s variantou, že se Lessy vrátí počítat.
  Takže jako chlap se nechová žádný z nich. Ta funkce je vysoká a vzdát se jí bez boje a jen tak není snadné, natož, když oba (zejména podle svého výkladu) jsou v právu.
  Zajímavé je, že v souvislosti s tímto případem nezaznívá jméno (vypůjčím si od Vlka) statečného plukovníka Kubice, který to způsobil a měl by to zaplatit.

 4. Michal napsal:

  Jenom na doplnění – Alexandra Nosková nebyla – pokud vím – hradní zpravodajkou ČT, ale uváděla Události v regionech. Drobná perlička – na Slovensku moderuje GÓly body sekundy naa STV manželka ministra zahraničí :-).
  Na panu Ovčáčkovi a zprávách o Zaorálkově (ne)jmenování je vidět, že Zeman navazuje na tradici Hájka, Jakla a dalších vypouštěčů balónků. Tedy – na rovinu to neřeknu, od toho mám jiné a velmi ochotné…

 5. scallop napsal:

  Presunuti projevu je neco jako prejmenovavani ulic. Ale pocitam, ze Zeman bude pochvalen prave temi, kteri prejmenovavani ulic kritizuji 🙂

 6. Laco Grőssling napsal:

  Ten prezident tedy pije zdejšímu tandemu Vlk – Šauerová krev. Už se smiřte s tím, že holt na Hradě těch svých 5 let bude. Za odměnu nám všem přinesl krásné vánoční dárky :
  – Kalousek není ve vládě, ba ani místopředsedou sněmovny,
  – Schwarzenberg není ve vládě,
  – Němcová není premiérkou, ba ani předsedkyní či místopředsedkyní sněmovny, je obyčejnou poslaneckou nulou,
  – zdá se, že čistič Babiš nastoupí svojí misi.
  Navíc i Gazdík dostal pohlavek, napsal jsem to tu v diskusi, čeká se na nějakou třetí topinkovskou nulu.

  Chápu, pro pravičáky jeden stres za druhým, který by bez prezidenta Zemana na Hradě byl právě naopak vystřídán eufórií nejméně do května 2014. Zejména z čističe mají vítr.
  Buďte demokraté ! Lid ve dvojích volbách a prostřednictvím svých zvolených zástupců řekl, že týmy a osobnosti, jejímiž fandy jste, nemá rád !

  A Zaorálek ? Šedý intelektuální podprůměr, navíc poštívač . Správně pane prezidente, ten nemůže spoluvytvářet zahraniční politiku státu.

  • scallop napsal:

   A ja si doted myslel, ze mistorpedsedu snemovny voli snemovna a o on to zaridil prezident !! Clovek se porad uci.

   Dale bych doplnil, ze nam prezident jeste zaridil dopbrou letosni urodu vina, zaridili, ze i dnes vyjde slunce a zahnal zle duchy. Ja se k nemu modlim petkrat denne.

   • Laco Grőssling napsal:

    Scallope, napsal jsem : „Lid ve dvojích volbách a prostřednictvím svých zvolených zástupců řekl“. Asi čtete jen co se Vám hodí. Oni zvolení zástupci by byli zcela jiní, pokud by současný prezident na Hradě nebyl, protože by tam byli ti stejní ničemové, jako předchozí 3 roky. Kauzalita každému zřejmá, kromě těch co nechtějí chápat, ovšem.

    • scallop napsal:

     Samozrejme. Kdyby byl na hrade Schwrazenberg, tak by lide houfne volili Kalouska. Jediny Zeman nas ochranil a zbavil nas od zleho. Jedine s nim dojdeme vykoupeni.

  • tresen napsal:

   Nejzřetelnější zpráva lidu z posledních voleb zněla, že nemá rád Zemanovce.
   A ještě něco: vaše představa o možných důvodech stresu je legrační. Aspoň z mého pohledu.
   Ale k meritu věci:
   Názor, že prezident nemůže nejmenovat ministra, kterého navrhuje premiér, je podle mne podepřen logickými důvody.
   Je to zkrátka odpovědnost předsedy vlády, který tím také přijímá veškerá rizika. Takže prezident může skřípat zuby a při potřásání rukou během jmenování dávat nohy křížem, ale to je asi opravdu všechno.
   Premiér ovšem v případě ministra zahraničí, kterého samorostlý prezident nesnáší, riskuje, že prezident bude při každé příležitosti dělat schvály, zejména trousit své pověstné hlášky, dávaje jimi najevo odlišný pohled na mezinárodní záležitosti. Čímž asi naši pověst jakožto země, která ví, co chce, příliš nevylepší.
   Na druhou stranu je pravděpodobné, že by se neudržel a že by totéž, i když možná méně často, dělal i za ministrování člověka, kterého by vytipoval sám.

   • Laco Grőssling napsal:

    Třešni, Zemanovci jsou mi volní a ústavo-právní hádky zda může nebo musí také. Co mi ale není volné je obsazení postu ministra zahraničí. Podle mě jde z dlouhodobého pohledu o nejdůležitější figuru ve vládě kromě ministra financí a průmyslu.
    Zaorálek je nýmand.

    • Rošádek napsal:

     „Zaorálek je nýmand.“
     Říká jakýsi „Laco Grössling“, se kterým jsme se tady asi před 14 dny obřadně a srdceryvně loučili. 🙂 Pro mě byl jeho ohlašovaný odchod neklamným znamením, že svou zdejší aktivitu hodlá silně zesílit 🙂

     • Petrpavel napsal:

      Komunisti padesátých a sedmdesátých let a odeesáci první dekády tohoto století vylučovali ze strany, Rošádek je zatím mírnější – vylučoval by jenom z diskuse.

     • vlk napsal:

      Nevšiml jsem si. Rošádek pouze upozorňuje, že jsou zde tací, co se opakovaně demonstrativně loučí , aby vzápětí zase přišli.Aby se zase demonstrativně mohli loučit. A je jich hned několik.

     • náhodný napsal:

      Tak, tak a někteří dokonce teatrálně požadují smazání veškerých svých příspěvků , páč by je jejich přítomnost na těchto stránkách mohla kompromitovat 🙂

     • Laco Grőssling napsal:

      Rošádku, blogovými články už u Vlka skutečně nebudu účasten. Založil jsem si svůj blogový prostor. Sem tam, když půjdu kolem, stejně jako kolem pana Bavora, nakouknu a bude-li Vám to vadit, bude to moje potěšení.

    • tresen napsal:

     Možná, ale je to zkrátka na Sobotkovi, respektive na koaliční dohodě.
     Já si taky umím představit lepšího ministra zahraničí. Ovšem i horšího.

   • Rošádek napsal:

    Už se těším, až bude Zeman odmítat jmenování Zaorálka, a bude to zdůvodňovat tím, že s ním má nevyřízené účty.
    Tohle Zeman musí zase prohrát. Ale jak se říká, když čert nemůže uškodit, alespoň zasmradí.

  • Rošádek napsal:

   Divil bych se, kdyby tam 5 let skutečně vydržel. Ty recidivy „virozy“ a s tím spojené další zdravotní problémy, které přišly tak nečekaně brzo po jeho zvolení, to nakonec rozhodnou.

   • Petrpavel napsal:

    Opakovaná hloupost je svědectvím o autorovi toho opakování, ne o terči té hlouposti.

    • Rošádek napsal:

     Vy znáte někoho, kdo věří oficiální verzi o Zemanově viróze? Já nikoli.

     • strejda napsal:

      Já věřím.

     • Zdena napsal:

      Duka a Štech prý prohlásili, že při korunovačních klenotech nebyl prezident pod vlivem. Pro naše média to ovšem nebylo podstatné, jaksi se to novinářům nehodilo do krámu, proto se to nikde neobjevilo.

  • Cech napsal:

   Pane Laco nevím zdali jste zaregistroval ten šílený útok, kterého je i v současné době Íčko schopno.
   http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Ivan-Langer-vyhlasuje-vyzvu-Pecinovi-ve-veci-Lessyho-A-pouziva-velmi-silne-vyrazy-295851
   Bylo by více jak nerozumné jít proti „akademické obci“ reprezentované CEVREM.
   Dle mého mínění souboj TOP 09 a starostové X ODS(reprezentovaný oběma adepty,tedy i jistý prokluz pro Íčkovo Kubice) je tak nějak jejich souboj a Lessy zřejmě zas tak obrovským obecním přínosem zřejmě není.

   To podstatné, proč občané pana Babiše volili, to je přece to, že bude ministrem financí a vítězství ve volbách mu uniklo pouze o vlásek cca. necelá 2 %.
   No a protože pan Babiš byl zvolen kvůli tomu aby se stal ministrem financí,tak se prostě hledají cesty jak splnit přání voličů.

   No a když se konečně nezpochybnitelně několikrát za sebou prokázalo, že pan Ing. Miroslav Kalousek ústy pana von. Karla manipuloval tak, až se profesionálové styděli za svoji neschopnost,tak musel nastoupit specialista ze Suché Lózy.No ale ani jemu se nezadařilo si pohrát s panem Babišem.
   Jak se dočítám je to i pro spoustu občanů, stejně jako pro pana Kalouska naprosto nepochopitelné, že v Česku nechává někdo hlasovat poslance podle jejich nejlepšího vědomí a svědomí, tedy něco co v TOP 09 a starostové nikdy neexistovalo a existovat nesmí.
   No jak říká pan Kalousek, fakt hrůza,člověk si nemůže být ničím jistý,v téhle republice už nikdo nedodržuje sliby které „nám“ dal.

  • vlk napsal:

   Netušil jsem, že jsi schopen napsat až takovýhle blábol. No, člověk se pořád učí.
   A vysloveně s e bavím touhle tvojí větou…
   Buďte demokraté ! Lid ve dvojích volbách a prostřednictvím svých zvolených zástupců řekl, že týmy a osobnosti, jejímiž fandy jste, nemá rád !…
   Pokud jsi ji určil mé osobě, doporučoval bych ti investovat 30 kaček. Do návštěvy lékaře.
   Zaorálek a šedý intelektuální podprůměr? Ve srovnání například s e Zemanovým zamini Kavanem? No fakt je , že není o Zaorálkovi zatím známo , že si vypláchl ústa frnacovkou, pak sednul do auta a voroštoval řadu zaparkovaných auťáku na Malostranském náměstí. Podobně není známo, že by byl v seznamech StB, dále není nic povědomo o tom, že by se s jistou dámou zamykal v bytě Jana Masaryka a dělal tam takzvaně poštu a dokonce něj v trezoru nenašli ani velké obálky s penězi, které by neuměl vysvětlit. Nenašli se u něj totiž žádné.Minimálně zatím.
   Ovšem je známo, že jako jeden z mála se uměl Zemanovi otevřeně postavit ještě když byl na samém vrcholu. Jistě známka totálního sraba a intelektuálního podprůměru.
   Maucta.

   • Petrpavel napsal:

    Bože, jak hluboko lze v „argumentaci“ klesnout…
    A to Zaorálka v zásadě beru.

    • vlk napsal:

     To píšete o sobě? Jo, všiml jsem si toho už dávno a dávno. Jinak soudruhu, měřit někoho můžeme jen s jiným v podobné pozici. A byl byste tak laskav a sdělil mi, co z toho, co jsme o Kavanovi napsal , není pravda? Rád se přiučím, soudruhu.

     • Petrpavel napsal:

      S Kavanem naprostý souhlas, s doporučením návštěvy lékaře, byť relativně vtipným, u Laca naprostý nesouhlas.
      A Vámi zmiňovaný lid snad nevolil KSČM, ČSSD (v naději, že je levicovou), ANO, Úsvit (v naději na změnu), tedy ty názory které Laco prezentuje a reprezentuje?

    • Cech napsal:

     Nevím mne na rozdíl od pana Petrpavla mne taktika podpory použitá v minulosti zde a urřená k prohlasování alespoň specialisty ze Suché Lózy velmi zaujala.

   • Laco Grőssling napsal:

    Vlku, Vlku, tak s Kavanem Ty na mě ? Já ale ani pořádně nevím kdo to je, natož abych o něm zde psal.
    Píšu jen Zaorálek, slabý čajíček, ostatně stejně jako Sobotka. Osobnosti okresního formátu.
    Svět se po čertech rychle mění a když nás zde budou zastupovat takovíto lidé, nebude to dobře. Taková je pravda, bohužel.

    • XY napsal:

     Inu, pane Grösslingu, když tak požadujete do vlády velikány světového formátu, hodné velikána hradního, možná byste je měl pojmenovat, abychom věděli, koho máte na mysli.
     Srdečně děkuji předem!

     • XY napsal:

      No, neprodyšné mlčení je taky odpověď. Takže díky, pane Grösslingu… 🙂

     • Laco Grőssling napsal:

      Myslel jsem, že Vám stačí to co jsem napsal o věci níže. Nestačí, tak krátce. Nejsem tím, kdo rozhoduje o jmenování ministra zahraničních věcí, tak mi nepřísluší radit Slabingerovi. Nicméně najisto vím, kdo tuto funkci zastávat nemůže, vládne-li předpoklady jako Zaorálek.
      A navíc, personální možnosti ČSSD jsou opravdu tristní, ale to je jejich politika, jak se starají o talenty a uzavírají stranu před novými lidmi. Navíc teď po rozpůlení partaje.
      Takže nemohu sloužit seznamem.

     • XY napsal:

      Inu, pane Grösslingu, potíž je v tom, že žádného takového, který by vyhovoval vašim požadavkům a byl ochotný se účastnit lokálních i mezinárodních tahanic tady nevidím. Nepochybuji o tom, že vy také ne, takže ty vaše řeči jsou jen takové zhrzené pruzení. Má-li totiž jakákoli skutečná osobnost jen trochu v nose, pak se politice vyhne širokým obloukem. To jen panprésor Fiala nám teď zcvokl. Však oni ho modří brzo naučí, zač je v Pardubicích perník… 🙂
      A ještě se osměluji podotknout, že ministr zahraničí nemusí být v žádném případě žádný akademický teoretik a pachatel smělých studií. To je záležitostí jasné koncepce, dobrých kontaktů a schopností čiperně, leč ne zbrkle reagovat a zejména – vyjednávat. V našem konkrétním případě také se schopností žehlit úlety hradního pána, jenž si přečasto nevidí do huby.Tohle se moc u katedrových odborníků nevyskytuje, ba ani u pleticháře pana Kmoníčka ne.

    • okolojdouci napsal:

     Pane Laco, Zaorálek je mi osobně krajně nesympatický, ale jako jeden z mála levicových politiků v opozici občas mluvil celkem razantně k věci a dokázal párkrát rozhodit i sebejistého Kalouska. Aspoň něco, ne? Takový slabý čajíček to tedy není. O tom svědčí i to, jak ho pan prezident stále řeší – neřeší.
     Jinak, o formátu člověka svědčí i to, kým se obklopuje. A tady to naší hlavě státu občas trochu hapruje. A nebo to bere jako metodu 🙂

    • vlk napsal:

     NAo, s Kavanem na tebe: Protože je to jediná možnost jak porovnat toho tvého velkého muže a toho čajíčka Zaorálka. Muže okresního formátu. Který aspoň nejezdí s francovkou, nemá v trezoru podivné prachy a nemá podivnou minulost s StB.Ten Zemanovi nesmrděl.

     • Akela Vlková napsal:

      Možná proto, že je Zaorálek takový, jak píše vlk, tak proto se Zemanovi nehodí do krámu. Možná na tento post potřebuje muže „vrcholového“ formátu.

  • zdenekb napsal:

   Do stresovaného pravičáka mám dost daleko, ale taky se mi nelíbí stav, kdy president jmenuje ministry dle své aktuální nálady. Toho ano, a třeba tohoto ne. ‚Ty se mi nelíbíš!‘
   Štvalo mě to u Klause (ten, pokud pamatuji, chtěl nějakého adepta dokonce zkoušet z jazyků), nevím, proč bych měl teď jásat u Zemana… Tyhle personalistické hrátky ať si kluci nechají pro své instituty a strany přátel.

  • Bob napsal:

   Jsem převelice rád, že jste Kosu neopustil.
   Jakkoli s Vámi v cca 95% souhlím (myslím vůbec i částečně hlavně so se týče K.S.), tak to s tou adorací Zemana trošku přeháníte.

 7. Petrpavel napsal:

  Zmínka o Jiřím Ovčáčkovi je velmi případná. I proto, že na jeho osobě a jeho je vidět působení zemanoklausovských sil v ČSSD. Za Paroubka pro neschopnost vyhozen z Lidového domu, aby se jej ujalo Právo jako nápadně (pro mě určitě) nenápadného hlasatele pravdy Zemana v tomto zdánlivě levicovém tisku. Od odstřelení Paroubka dosud probíhala jeho prostřednictvím oslava a připomínání Miloše Zemana, jeho přátel a jejich strany. Když jsem četl oslavnou tirádu na setkání u bývalého ministra zemědělství Fencla, u kamaráda Srpa, podporu Melčákovi, setkání SPOZ-u … vždy jsem se podíval na autora a vždy, ejhle, Ovčáček.
  Neznamená to ale, že Zemana zatracuji, metody jsou „zvláštní“, nechám se překvapit výsledkem.
  Ten „novoroční“ projev na Štěpána si rád poslechnu, ty novoroční Husákovy, Havlovy a Klausovy jsem neposlouchal.
  Ještě k S.Š. – poslouchal jsem Jermanovou (místopředsedkyně PS za ANO) v předvčerejších Událostech komentářích a porovnám-li toto sledování s informací S.Š. u jejím neúspěšném funkcionaření v ODS vůbec se nedivím že bylo neúspěšné. Tak inteligentní, věcně uvažující a rozumná dáma se tam uplatnit v žádném případě nemohla! To Miruna Němcová, ta jistě ano…

  • pražák napsal:

   Jestli se nepletu, tak to byl právě Ovčáček, který s mluvčí policie Kopeckou potopil Lessyho.

  • tresen napsal:

   ODS jako líheň talentů jistého druhu, které si ovšem mnohdy pro jejich představy o osobním rozletu nedokáže udržet, to docela sedí.
   Poslankyni Jermanovou neznám, třeba se ukáže, že k tomu jistému druhu nepatří. Uvidíme.

   • Petrpavel napsal:

    Nemáte-li jasno v tom proč se někdo mohl přiklonit k ODS (také já jsem v 1992 volil ODS) a posléze si uvědomit svou chybu (od 1992 ODS já nikdy), což je lidské a pochopitelné, zeptejte se vlka. Vysvětlí Vám to.
    Jermanovou také neznám, usuzuji z jednoho rozhovoru. Ta dáma ví co a proč říká. A můj „čuch“ mě zatím málokdy zklamal.

 8. Berkowitz napsal:

  Pěkný den!
  Zemana jsem volil, až v druhém kole, protože jsem si nechtěl připustit, že na Hradě by šafářoval baron von Orlik. Zeman mne zklamal, nevím, co by v dnešní situaci dělal onen baron.

  • Laco Grőssling napsal:

   Já to vím, předsedkyní vlády by byla Miruna ze Žďáru. Vládl by Kalousek.

   • tresen napsal:

    V každém případě pouze do voleb. Ať už předčasných, nebo řádných. Výsledek voleb za takových podmínek by byl možná dost odlišný od těch, co proběhly. Dokonce je možné, že by se vám líbil víc. Nemyslíte?

    • Laco Grőssling napsal:

     Třešni, pan Berkowitz se ptal co by Schwarzenberg, zvolený na Hrad dělal “ v dnešní situaci „, tak jsem to napsal. Ruče by jmenoval Mirunu ze Žďáru, absolventku středoškolské kydárny premiérkou, aby ale vládl ve skutečnosti staronový ministr financí Kalousek. Tak to by bylo “ v dnešní situaci na 100 %“.
     Řádné volby by byly až v květnu 2014 nepletu-li se ?
     Mně se výsledek mimořádných voleb líbí velmi, jak jsem tu několikrát napsal.
     Zejména nastoupí-li pan Babiš do ministerské role čističe.

     • XY napsal:

      Mezi námi, pane Grösslingu – a nebylo by pro levici daleko výhiodnější, kdyby tam ta dáma ze Žďáru s panem Kalouskem seděli až do voleb. Občané by aspoň měli před očima názorné příklady těch filantropů – místo podivné a bezkrevné sešlosti spozáckých odborníků, od nichž se, jak se zdá, veliký muž na hradě poslední dobou začíná taky odtahovat, soudě podle toho, kterak nakopal např. jistému Pecinovi… 🙂
      Vidíte-li ovšem naději v panu Babišovi, pak je samozřejmě všechno docela jinak…

     • Laco Grőssling napsal:

      Coby kdyby je těžké předpovědět, každopádně platí, že válka i ta politická je vždy nejisté podnikání a to i tehdy, když máte výraznou převahu. Takže zbytečně opouštět dobré pozice je neprozřetelné.

     • XY napsal:

      No, právě, pane Grösslingu, proto si ve shodě se Sobotkou, kterého Zemanovi hoši v partaji dotlačili k podpoře Rusnokovy vlády, myslím, že to byla přinejmenším zatracená chyba, ne-li přímo sabotáž na podporu SPOZU, jenž se tak měl zviditelnit a jemuž pan prezident věnoval více než svou přízeň. Někde jsem taky tady zahlédl vaše vyjádření, co je dle vás úkolem prezidenta – na to by si ale musel pojednat méně suspektní sdružení než byl SPOZ…

 9. Carlos V. napsal:

  Budu se jen opakovat – Zeman si hraje. Provokuje, pošťuchuje, pozoruje reakce a hrozně ho to baví.

  Lze ho těžko spočítat, nejde totiž o nějaké názory či moc, jde jen a jen o rozruch.

  Očekávám jmenování Kačenky premiérem či aspoň členem rady ČNB. I když asi ne, to by bylo až moc osobní, spíš tam půjde Čuba, Grégr či maková panenka.

 10. Řezníček z Brna napsal:

  Někomu může být Zaorálek více nebo méně nesympatický nebo naopak sympatický, ale nezaznamenal jsem za jeho politickou kariéru nějaké vážnější pochybení, lidově řečeno průser. Takže vážení kritici „nýmanda“ Zaorálka fakta na stůl:
  + co kde vytuneloval?
  + kde udělal nějakou ostudu státu
  + kde a kdy se dopustil nějaké vážné nemravnosti, která by ho diskvalifikovala na post ministra?
  Pokud možno uveďte fakta a nikoliv dojmy.

  • Petrpavel napsal:

   Zaorálka beru – lepší pojem pro svou pozici nenalézám. Beru, ale nikoli mám rád pro jeho postoje.
   Kladu si opačnou otázku : co udělal za svou dlouhou politickou kariéru dobrého pro mě, ve prospěch mých politických a společenských názorů? Stejnou otázku si kladu i směrem k celé ČSSD.
   (Např.jejich eurohujerství či trvale prosystémové hujerství je názorným příkladem chybného přístupu z mého pohledu.)
   Pokud možno uveďte někdo fakta a nikoliv dojmy.

  • Laco Grőssling napsal:

   Ach Bože Řezníčku, když nastoupil pan Gross do funkce premiéra, také za sebou nepochybně neměl žádnou nabouranou lokomotivu. Ale byl to učeň, přece na špičkových funkcích ve státě si nemůžeme dovolit ani tovaryše, natož učně ( také Topolánek se začal učit anglicky až jako premiér, abychom nejmenovali jenom levo ).
   Otázka přece zní, jakou má Zaorálek průpravu na tuto funkci a jaká dílka zveřejněná v zahraničních profesních časopisech například sepsal, ze kterých by byla jasná jeho kvalifikace a názory ? Jaká přednášková turné ve světě má za sebou a kolik stoupenců ale i vážných kritiků za hranicemi má ?

   • vlk napsal:

    Jaká měl Kavan? Jaká má Remek? Jaká má Klausová?
    Na rozdíl do těhle byl Zaorálek předsedou parlamentu a několikrát místopředsedou. Tlachy a zase tlachy.

    • Laco Grőssling napsal:

     On má být Remek ministr zahraničí, nebo snad paní Klausová ministryní ?
     Pokud máš na mysli jakou mají průpravu pro místa velvyslanců, tak nepochybně výtečnou a to jak praxí, vzděláním, konexemi, přehledem místních reálií i jazykovou průpravou.
     Remek pravda pravičákům vadí, neb nebude v Rusku poštívat proti legálně zvolené vládě a notovat si s opozicí placenou za západní peníze. Tak to je pro pravičáky těžká ztráta pozic.
     Nějak mi tu Vlku visí k Tvému laskavému schválení příspěvek do diskuse z 10:04, kde jsem panu Rošádkovi vysvětlil jak to je s mým odchodem z Kosy. To už jsem až tak u Tebe v nemilosti ?

     • vlk napsal:

      Remek a Klausová nejsou sic e ministry, ale jsou velvyslanci. Tedy nejvyššími možnými zástupci republiky v cizí zemi. Pro mne úřad srovnatelný s ministrem. A tudíž by na ně měly být úplně stejné nároky. Zbytek propagačních keců si nech od cesty.

  • Admirál napsal:

   K Zaorálkovým plusům se dá přiřadit svého času jeho postoj k radaru.

 11. Suchec napsal:

  Chtěl jsem něco napsat, ale jak jsem dočetl až sem ……..

  ad Červíček vs. Lessy.
  Červíček si řekl o přijetí a Zeman řekl jen to, že by ten průser (mmch. Kubiceho) by měl řešit až nový MV.
  Akorát nějak se opomíjí, že nějaký existuje správní řád a hlavně existuje rozsudek o tom, že nejen Lessy nic nespáchal, ale ani nikdy nemělo být zahájeno žádné stíhání.

  A to je sakra rozdíl.

  Šauerová se tu odvolává na Kudrnu a další, Zeman na jiné, stejně důvěryhodné. A že Zeman nebude jmenovat Zaorálka.si vymyslelo Právo.

  Jediný zdroj je totiž Právo, potažmo Novinky. A hlavně „tajný“ zdroj.
  V tom případě říkám – Vlku a další skáčete na první signální. A to si taky s Lacem myslím, že Zaorálek tam nemá co dělat.

  Namísto novoročního projevu přechod na vánoční? A proč ne? Vždyť je to jedno, ne?

  Tak to shrnu:
  ad 1 – Chtěli a dělali to všichni prezidenti.
  ad 2 – Na tom přece není nic divnýho, to je výmysl socanů, ne prezidenta
  ad 3 – Nothing new. Jde o výklad práva, a jsou minimálně dva, jak ukázala , zde se účastnící, přispěvatelka Šauerová.
  ad 4 – Ty tanečky kolem lustračního zákona jsou naprosto idiotské, a jen slouží hnojometům. Nic víc. U Babišky problém nebude, on bude místopředseda vlády, jak sám sdělil.
  ad 5 – bezpečnostní prověrka Mynáře – a co? Pokud je třeba, nebo není? Buď ji dostane, nebo ne. Jak to Zeman asi ovlivní?
  ad 6 – Zopakuji – Právem vytvořený, a stále papouškovaný nesmysl, údajně ze spolehlivého zdroje. Pokud je mi známo, tak Zeman prohlásil, že je to nešťastná situace (za tu ale může Kubice a spol. ne Pecina) a že by ji měl řešit řádný MV. To je podpora Červíčka? Krapet mimoběžná a hloupá interpretace.
  ad 7 – Tak bude projev jindy, a co?

  Stává se z toho tady občas krapet bulvár a . 🙂 No nic. Já se nedivím, že tu zůstávají jen ti, co tu zůstávají. 🙂

  • Laco Grőssling napsal:

   Tak, tak pane Suchec. V článku zde s názvem „Proč je prezident Miloš Zeman nejlepším z možných řešení“, jsem napsal, že :

   „A tak jako dokázal MZ rozpálit do běla v létě roku 1989 zkornatělé aparátčíky, stejně se daří prezidentu Miloši Zemanovi vypouštět provokující balónky v jedné kauze za druhou a následně vyvolávat sebevražedné boje potrefených hus.
   A také ještě jedno doporučení.
   Přestaňte už prezidentovi skákat na špek po vypuštění kontrolních balónků, aspirujete na účast v seznamu 100 největších blbečků Česka pro rok 2013.“

   No rok 2013 ještě neskončil, seznam také ještě není uzavřen, denně na účast v jeho soupisu aspirují další a další troubové.

   • Mathias napsal:

    Tohle by fungovalo, kdyby po vypuštění oněch pověstných balónků se potrefené husy servaly a nakonec by profitoval Zeman. To se ale neděje. Většinou je, alespoň před myslící většinou, za hlupáka nakonec sám prezident. Tak si říkám, jestli je chyba v něm nebo v nás.

    • Laco Grőssling napsal:

     Pokud se účastníte debat rozpoutaných letem balónků, tak nepochybně je chyba ve Vás.

   • vlk napsal:

    No tak konečně, po dlouhých letech jsem s e dozvěděl , proč vlastně máme prezidenta a jakou má úlohu v systému. Já si do teď myslel, že jako nejvyšší představitel státu má ho, pokdu možno spojovat, zahrnovat příkopy ve spoelčnosti a vést ji v k jednotě v těžkých dobách. Teď mi konečně Laco dal paprsek správného poznání v mé absolutní duševní tmě. Prezident je tu proto, aby – cituji:
    A tak jako dokázal MZ rozpálit do běla v létě roku 1989 zkornatělé aparátčíky, stejně se daří prezidentu Miloši Zemanovi vypouštět provokující balónky v jedné kauze za druhou a následně vyvolávat sebevražedné boje potrefených hus.
    Ne že by přesně tohle Zeman nedělal a nechtěl. To mi jasné bylo. Ale nikoli to, že s epodle toho nepozná mizerný prezident, ale ten úplně nejsprávnější. Tak teď už to vím.

    • Laco Grőssling napsal:

     Ano Vlku, jen ještě jeden paprsek do Tvé temnoty.
     Prezident nemá za úkol smiřovat nesmiřitelné. Jeho úkolem v době zabahnění politické scény, je prohnat líné zkorumpované kapry a pročistit hnijící vody.
     To nelze dělat cestou libově se usmívajících pravdoláskařů alá Fischerová, kteří ve Sněmovně jen dřepěli za peníze daňových poplatníků a vedli hraběcí řeči.

     • vlk napsal:

      Laco, ¨já už pochopil, že prezident má rozeštvávat politiky i občany. V tvém ideálním státě. V mém nikoli. V mém by takový člověk vůbec neměl být v politice.

     • Laco Grőssling napsal:

      Tak to jsi pochopil špatně. Prezident má pomáhat vytvářet prostředí, ve kterém se ničemům nebude dařit. To, že jich je v politice tolik není jeho vina a čekat, že se k nim bude chovat velkoryse a něžně je nepochopením podstaty politického boje.

     • vlk napsal:

      Ahc tak?! Tak on za ty ničemy v politice nemůže? Jeden dneska nevychází z údivu! Tam, kd e byl Míra Šlouf, tak tam se ničemové opravdu nevyskytují… A když s e člověk podívá na SPOZ.. No ale ti nejsou v politice. Ti tam nejsou . A oni jsou stejně spíše církev! Ale kdyby v politice byli andělé, tak by nepochybně Miloš Zeman byl úplně jinou osobou! Jo jo.
      A Teď ještě snad vysvětlení, proč zeman záměrně rozeštvává obyčejné občany. protože jsou to taky ničemové? Rád se opět nechám poučit. Za celej život jsem s e nedozvěděl ani polovičku hlubokých tajemství lidského života jako tady dneska od tebe.

     • Laco Grőssling napsal:

      Tak ještě jedno tajemství Vlku. Prezident občany nerozeštvává, jsou tací, kteří se sním prostě nikdy nesmíří, i kdyby jej snad církev katolícká svatořečila, dostal nobelovku a navíc s ním poseděl Obama u krbu. Prostě takovým se nikdy nezavděčí nikdo jiný, než Chrápal. To už holt tak je.

     • vlkp napsal:

      že nerozeštvává? tak to je mi novinka. Proč mu tedy výrazně klesají preference. Já vím, neklesají. To jejenom propagandistická manipulace. Zeman je neštěstí téhle země. Ostatně, já jeho chováním překvapen nejsem. Předpokládal jsem to. Ty budeš mít stále větší problém obhajovat jeho excesy. A stále víc budeš ohýbat realitu.Tvůj problém, Tvůj problém. Naštěstí. No a říkáš ,že kdyby ho církev svatá blahořečila? No Duka o něm v poslední době mluví opravdu tak pěkně, že i na to jednou může dojít. Kupodivu k restitucím se nám nějak Zeman, ačkoli jinak mluví úplně do všeho, nevyjadřuje. Na rozdíl od Zaorálka.

     • Laco Grőssling napsal:

      Tak i Ty´s propadnul kouzlu preferencí ?
      Mimo jiné si vzpomínám, že nejoblíbenějším politikem byl jeden čas i učeň Gross, dneska asi chodí kanálama.

    • Cech napsal:

     No ke kritice tech nemakajících poslanců se připojil i jistý nejpracovitější poslanec:

     Jako první se do diskuse ke státnímu rozpočtu a jeho harmonogramu přihlásil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
     A zdůraznil, že čas 14 dní na projednání rozpočtu je naprosto nedostatečný čas. „Podepíšeme tím bianko šek a nevíme ještě jaké vládě. Navíc tím dáváme najevo, že to chceme mít z krku a mít v klidu Vánoce,“ poznamenal kromě jiného Kalousek a zmínil, že se poslancům asi nechce „makat“.

     „Zákon o státním rozpočtu je materie sofistikovaná a při vší úctě jeho potenciálu si dovedu tvrdit, že čtrnáctidenní harmonogram je nedostatečný čas.
     Pokud ho přijmeme, neříkáme nic jiného než to, že i když je Poslanecká sněmovna suverén, tak my na toto rezignujeme a my to uděláme rychle, neboť se nám nechce makat.“
     No a je nám najednou všem jasné, že nyní je PS složena z nemakačenků až hanba.

  • wiki napsal:

   Suchec napsal: …Akorát nějak se opomíjí, že nějaký existuje správní řád…

   Taky se divím, že ještě nikdo nepoukázal na povinnost rozhodnout tu do 30, resp. 60 dnů

   http://www.epravo.cz/top/clanky/spravni-pravo/lhuty-k-vydani-rozhodnuti-spravniho-uradu-1124.html

  • Puck napsal:

   Perfektní, a především, nezaujaté !

  • vlk napsal:

   Sucheci
   na nic neskáču. Buď jste četl velmi nepozorně nebo snad vůbec.Jinak byste musel zaznamenat například toto:
   ……Osobně chci věřit, že je to jen takové roztahování pavího ocasu a nic více. Hra svalů, bez které nájemník z Hradu jaksi nemůže být a cítil by se pravděpodobně deprimovaný. Neumím si totiž ani náhodou představit stav, kdy ten, kdo je oficiálně pověřen sestavením vlády,protože vyhrál volby, má zajištěnou většinu v parlamentě, koaliční strany si navzájem odsouhlasily rozdělení vládní odpovědnosti i kandidáty na ministerská křesla a Zeman náhle řekne – tohohle kandidáta jmenovat nebudu a veřejně nedoloží proč. Nejen veřejně , ale naprosto transparentně. ve smyslu, kandidát XY má na svědomí tohle , tohle a ještě tohle. Což dokládám tímto, tímto a ještě tímto. A ty důvody jsou kriminální, vlastizrádné nebo společensky jaksi mimořádně nepřijatelné povahy……
   Ohledně Mynáře. Nevím, jestli ji šéf prezidentské kanceláře potřebuje nebo ne. Velmi pravděpodobně ano, jinak by o ni nežádal. Ale není možné jedné straně vysílat signály o nepřijatelnosti kandidátů a na ministry a na straně druhé ve svém vlastním úřadě na pozici nejvyšší trpět člověka, který rok nemá za potřebné si prověrku obstarat. Buď jsem přísný soudce na všechny nebo jen mstivý , ješitný dědek. K lustráku s e vrátím samostatným článkem.
   Ohledně Červíčka – podpora jeho osoby plyne už z faktu, že se s ním sešel a nezaujal tvrdé stanovisko – šel jste do rizika, že to dopadne tak, jak to dopadlo. Na co si tedy dneska stěžujete?
   A říkáte, že s e tad y z toho stává bulvár? tak ten by se konal tehdy, když bych s e jaksi rozepsal o tom, co si myslí minimálně velká část národa jak že asi k tomu Zemanovu úrazu došlo nebo o jeho dceři. Případně kd ybych rozpitvával Mynářovu milostnou aferku.
   Nic z toho jsem neudělal. NA rozdíl od spoust y diskutujících, kteří měli potřebu v diskusích se zaobírat Schwarzenbergem a jeho šlápotou.

   • XY napsal:

    No, pěknou praktickou teorii jmenování ministrů rozvinul včera jistý exministr zahraničí za lidovce ve Špidlově vládě. On ten hradní pán může do personálních záležitostí příštímu premiérovi kecat tak dlouho, dokud ho jen pověřuje, ale nejmenuje. Tak to činil Havel se Špidlou. Teprve až se dohodli na personáliích, dostal Špidla premiérování – a jmenoval dohodnuté. Vymanévrovat z téhle situace bude pro Sobotku docela složité.

   • Suchec napsal:

    Jenže Vlku. Zatím je to s tím nejmenováním Zaorálka a tvrzením , že někoho nejmenuje, jen v rovině teoretické, neb je to jen vymyšlená konspirace jedince z Práva.

    Já fakt nikde nezaznamenal, že by se takto konkrétně vyjádřil.
    Obecně ale na to právo IMHO má. 🙂

    Až to udělá, pokud ano, pak ho budu soudit.

    Já se spíš zabývám tím , co reálně udělal, a ne to co se tvrdí, že udělal, neb často se ukazuje, že jsou to cancy mediálních blbounů. 🙂

    Ale dnes mne rozesmál Kalousek v PSP, a TOPka na jejich TK.
    Na to Mlha nemá ani s podporou ČT. 🙂

    P.S. Nemluvil bych o většině národa. Mluvím za sebe a jak to vidím já. 🙂

    P.P.S. Furt si myslím, že nebezpečí pro lidi a tento stát je skryto někde jinde, než „na Hradě“.

 12. Mathias napsal:

  Musím říct, že mě osobně Zeman hodně zklamal. Aby bylo dobře rozuměno. O jeho charakterových vadách, mocichtivosti, pomstychtivosti, sebestřednosti a dalších ohavných lidských vlastnostech jsem si nikdy nedělal iluze. To by nakonec nemohl v Česku dělat politiku, navíc tak dlouho a na tak vysokém postu. Zklamalo mě něco jiného. Jeho naprostá politická neohrabanost a neumětelství. Vždyť ten člověk se v té funkci chová jako slon v porcelánu. Až je mi ho vám občas celkem líto. Kde je ten obávaný politický šachista? Utopil ho v alkoholu za dlouhých zimních večerů v Novém Veselí? Nebo je to nějaká degenerativní choroba? Nebo nikdy žádným obratným politickým šachistou nebyl? Řekl bych, že ať se to leckomu může zdát jako nesmysl, c je správně. Zeman nikdy nebyl obratný politik a diplomat. Vždycky to byl je po moci bažící buran, který si hraje na intelektuála, protože toho hodně přečetl a má výbornou paměť na citáty. Mimochodem jejich hojné užívání je obecně známkou maloměšťáckého snobství a nedostatku vlastích originálních myšlenek.

  • Mathias napsal:

   K těm citátům mě právě jeden napadl. Malí lidé hovoří v citátech. Velcí lidé citáty tvoří.

   • strejda napsal:

    Ku podivu, Zeman je citovám skoro neustále. V tisku obecném a i tady na Kose.

    • Mathias napsal:

     Média citují, jak Zeman pronáší citáty. Nechme toho. Nikam to nevede.

     • Jan cermak napsal:

      Vase c mi konvenuje, na druhou stranu podobnou pamet nemaje ve mne ta jeho jisty obdiv budi. A k tomu c bych rad pridal klause a kalouska. Kral je nahy…

 13. Šims. napsal:

  Zeman má jednu (samozřejmě asi z více) vlastností, kterými by neměl žádný státník disponovat (resp. by je měl umět potlačit). Tou „skvělou“ vlastností je MSTIVOST. Když chce být prezidentem všech, jak říkával, tak by se měl oprostit od této nestátnické vlastnosti. Ale to osoba velikosti Zemana asi nedovede.

 14. zemedelec napsal:

  Zatím pozoruji,že média mají navrch.
  Jasně se ukazuje,jak mu silně podkuřují pod křeslem,ale víc mne znepokojuje,že tomu podlehnou i přemýšliví občané.Tohle si média vlastně pravicová,na Klause nedovolila a potřeboval to víc než Zeman.

  • Cech napsal:

   Velice krátce a jasně řečena podstata tyto masmediální manipulační šablony, určené pro příštích 5 let Miloši Zemanovi.
   Je poměrně jasně viditelné, jak díky médiím vlastně celý stát, fandí umělcům na čele s Černým.

   • okolojdouci napsal:

    Neříkám, že by to nebyl se Zemanem zajímavý duet/duel, ale jak jste tam, proboha, dostal zrovna toho Černého?

    • Cech napsal:

     Prostředníkem.

     • okolojdouci napsal:

      Hezky lapidárně vysvětleno, díky. A vzpomněl jsem si díky Vašemu příspěvku i na pana Renče, který ty „umělce z Prahy“ odhalil již dříve. Pro mne jeden z nejkouzelnějších příspěvků k prezidentské volební kampani, jen jsem chvíli váhal nad tím, koho podporuje, resp. pro skeptiky, kdo ho platí.

   • Cech napsal:

    To zásadní v čem je samotná příčina a nutnost výroby masmediální manipulační šablony proti Zemanovy pane okolojdouci je toto:
    http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=21787

 15. filipo napsal:

  Jsem popletený..nejde o ubodání nabodeníčky dlouhými a krátkými ?

 16. palosino123 napsal:

  Také jsem zmaten. Vrchní Karas říkával, měj se na pozoru před lidmi, kteří mají kromě jména a příjmení ještě takové to třetí, a těmi, co po dvou odstavcích číslují za prvé, druhé, popř.: a, b, c…Konečně si někdo před kamerami zapálil…není to zdravé, to je jasné, ale Miloš je Velký…a toho panáka, dejte klidně na barový stůl, pane Prezidente! Zaorálek je skvělý rétor a lokální organizátor, vzdělaný, chytrý chlapík, funkci ministra zahraničí v podstatě nechce, je to jen jeho virtuální vyvrcholení politické kariéry…taky by to mohl dělat někdo, kdo rozumí ekonomice, průmysly i obchodu…hlavně ne ta figura Stropnický…další simulakrum…a nebezpečné…!.

 17. Eddie napsal:

  ad Zaoralek, myslim, ze si domu lital jen tak statni helikopterou, a jeste by mne zajimalo kolik svetovych jazyku ovlada. Jinak je mi to samozrejme zcela fuk.

  • palosino123 napsal:

   Česky umí dobře málokdo. Mě docela sere, že si případní ministři, kteří by do funkce pasovali jsou: Babiš, Ondračka, Jourová…ten jejich zbytek…nevím…a u socanů nevím vůbec …to nevěští nic moc dobrého….

 18. tresen napsal:

  Jaké žádosti?
  Podle mne podal Lessy žádost o přezkum svého odvolání a toto řízení ještě zahájeno nebylo.
  Svědčí o tom ministrova slova, že se obává ovlivňování tohoto přezkumu.
  Podle mne Pecina zrušil Lessyho vyhazov mimo jakékoli řízení, které by jelo podle´pravidel správního řádu.

  • Petrpavel napsal:

   Řízení o navrácení do služebního poměru už proběhlo. Úspěšně, jinak tomu ani po soudním rozhodnutí být nemohlo.
   Řízení o „dvou kohoutech na jednom smetišti“ právě poté začalo. Bohužel, řízení musí provádět nový majitel, když ten starý majitel kurníku zvaného ministrstvo vnitra Kubice už zase může dělat jenom taxikáře. Chápu ale, že ho nebude dělat, po jeho bezvadných krocích je jistě zabezpečen do konce života on i jeho rodina, má-li nějakou. Přestože by měl být zabezpečen jen on – v kriminále.

   • tresen napsal:

    Nemyslím si, že Pecina vrátil Lessyho do hry na základě správního řádu. O služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů včetně policejního prezidenta existuje extra zákon. A je-li na něco extra zákon, jede se podle něj. Na rozdíl od zmíněného přezkumu, který by asi musel řešit správní soud.
    Zdá se, že to jsou dvě rozdílné věci. Lessy zřejmě stojí o to, aby bylo soudem explicitně řečeno, že jeho propuštění bylo vadné od samého počátku, nestačí mu, že se může vrátit.

    • Petrpavel napsal:

     Soudní řešení je už ukončeno. To, co předpokládáte že Lessy chce aby bylo explicitně řečeno, už soud druhého stupně řekl.

 19. Brejlovec napsal:

  Na celé záležitosti je nejtrapnější, že hlavním motivem jednání prezidenta je stará domnělá křivda z roku 2003, následkem čehož se politické dění točí kolem jednoho uraženého a zbytnělého ega. Zdá se, že prezident se tím ani netají, ostatně už léta mluví o „deratizaci“ v ČSSD. Bez ohledu na osobnostní kvality Zaorálka se nemůžu zbavit pocitu, že množina obyvatel, za něž prezident mluví, se postupně zmenšuje, až to nakonec dopadne tak, že Zeman bude zastupovat pouze své osobní zájmy.

  Myslím, že na Hradě už pilně vymýšlejí záminku pro nejmenování Zaorálka (event. i jiného ministra). Bude nutné se trochu pohrabat v minulosti a to by tak hrálo, aby se na něj nic nenašlo!

 20. český maloměšťák napsal:

  1- že pověřen bude, ale nejdříve prý musí být prezident ubezpečen všemi šéfy stran budoucí koalice, že mají jisté hlasování svých poslanců

  To je z praktického hlediska možná dobrý požadavek, ale není z hlediska demokracie podstatný (pokud tedy jejde o vyjádření důvěry vládě, ale o běžná hlasování), souhlas se neválcuje

  2- v případě, že v soc dem bude referendum o účasti ve vládě za vyjednaných podmínek, počká se až na jeho výsledek

  To je rozumné, protože pokud by Sobotka /který si uvědomuje svůj lapsus a tak o tom referndu už jen blábolí/ v referndu o vládě neuspěl, bylo by to komické nejen navenek ČR – vystupovat z vlády, které jsem se chtěl stát premiérem

  3- Sobotka si jako designovaný premier může na ministra navrhnout koho chce, ale to neznamená, že ten dotyčný se stane ministrem. Prezident prý jmenovat / už zase/ nemusí.

  Kdysi by bývalo dobře, kdyby Hindenburg nejmenoval Hitlera kancléřem, každý korektiv i demokraticky dosaženého souhlasu je dobrý, zejména v situacích, kdy tkzv. lid je špatně konstruován, kdy nemá dokonce ani možnost odvolat své poslance

  4- Babiš může být v klidu, jestli že budoucí vládní strany nechají v prvním čtením projít služební zákon, Hrad po něm chtít lustrační osvědčení nebude

  Lex Babiš je svinstvem, ale Zeman má pravdu, pak už ten důvod mít nebude, ne on se tím ušpiní, pokud ten Lex Babiš projde parlamentem a Senátem, pikantní bude sledovat reakce těch, co tvrdí, že prezident MUSÍ podepsat každý zákon schválený parlamentem a Senátem…a jak budou hýkat v případě, že tem Lex Babiš dostane Zeman v dané situaci na stůl 🙂

  5- Mynář se prý svlékne do naha a .. no.. a prý si požádá o bezpečnostní prověrku. Jinak by snad dokonce musel balit a jít se živit do podhradí!

  No comment, Mynáře neznám, první dojem je – slizoun, ale první dojem bývá často mylný, koukněte na kukuče jiných, třeba takový Gazdík -. člověk by řekl “ no tak to je chlápek, kterému bych svěřil půl chalupy i telátko“

  6- Červíček a nikoli Lessy je ten správný policejní prezident

  Tak to není, Kubicovinu je třeba nějak řešit, Pecina by na jedno straně měl vyhovět Lessymu, na druhé straně je zde Červíček a na třetí straně je Pecina pouze tkzv. podzimním ministrem, pokud je Lessy na dovolené, tak ať maká Červíček , definitivně by to měl rozeknout nový ministr

  7- novoroční projev nebude . Prezidentský proslov se přesouvá na Štěpána. Tak jak tomu bylo až do roku 1948.

  No, ještě že není až na Hromnice. Na druhé straně – Dukovi a všem “ dobrým katolíkům“ by to radost jistě udělalo.
  🙂
  A na Nový rok se každý správný Čchomoravoslezan po celý den vyspává z opice – až na ty fanatiky, co lezou na Lysou.. Ale těm je ten projev stejně ukradený.

 21. Puck napsal:

  Jak se slučuje Zemanova vláda s tím, že Zemanův ministr vnitra Pecina vystupuje jasně proti jeho názoru, že prezidentem má být dále Červíček.
  Zřetelně tam mají konstruktéři politického obrazu chybu.
  :-).

  • XY napsal:

   Nemají, Pucku. Pecina dostal po raťafáku až když vrátil Lessyho, když se mu pravděpodobně nepodařilo usadit do systému potřebného člověka, protože Červíček kopal. Neschopné nemá pan prezident rád, to jste si už jistě všiml, do těch si vždy rád kopne, často proto, aby zamaskoval svůj podíl na nějaké jejich akci. Von by Hašek mohl docela obšírně vyprávět, že…
   A krom toho si pan prezident uvědomil, že jeho obraz u lidu přece jen poškozují i vylomeniny jeho vlády, takže co captatio benevolentie vůči příští koalici už taky pokáral Rusnoka za limity, ale jen tak zlehka, aby se neřeklo.
   Možná pomaloučku poznává, že těch 55% nebylo ani tak obdivem k jeho nevšednímu talentu, šarmu a rétorice, ale spíše zděšením nad tím, že by se kormidla mohl chytnout jistý kníže…
   No, mívejte se tu dobře vespolek.

 22. český maloměšťák napsal:

  A ještě něco – jednou vadí Lex Babiš, jindy volají po Lex Tymošenková…prostě tak, jak se to momentálně hodí , je to hodně o třísce v očích jiných a břevnu v oku dotyčné/ho/.
  Ale v podstatě jde o prachy , malé v případě služebníčků , větší v případě jejich páníčků.

  Babiše ale fakt nevím kdo mohl volit, já nikoho takového osobně neznám – kdo by mohl volit stranu předlistopadového člena KSČ a vědomého spolupracovníka StB. Fakt ne.
  Babiš prý má nějakýh 100 tis. ha, teď chodí doplatky na ha, z EU, pokud dojde k jejich převodu na singerovky…docela slušný vývar, i ty 4 % co komise EU krátí se tak v tom ztratí.
  Babiš má na háku nějaké ty hrátky kolem ministrů, na tom on vydělává, řekne “ vidíte, jak s eo ty koryta perou, já ho nepotřebuji…“

  Bylo by to komické kdyby šlo o vládu nad nějakým JZD, ale tady jde o vládu republiky kraďákovské. 🙂

 23. Jan Čermák napsal:

  Taky jsem mu to tam v druhém kole hodil. A musím říci, že stále více dávám za pravdu vlkovi.
  Na druhou stranu je veliký problem odfiltrovat, Goebelsovskou mediální kampaň, která se proti němu vede. Poznat co Zeman skutečně řekl, udělal a co mu bylo vloženo do úst a mnoha titulky zvýrazněno mi dělá problem. Jen nastoupil do funkce a zavrávoral na tom schůdku byla aféra a byl udělán alkoholikem. Já jsem z TV udělal správnou diagnozu diabetické nohy. A posmívat se nemocnému v přímém přenosu, čehož jsem ob den svědkem je hnus. Jak na tom je v reálu sdělím, až po silvestru, zatím nevím. Co by bylo s Kchárlem je spekulace, asi by jen spal, ale možná….
  V druhém kole prostě jiná volba nebyla, nejít tam jako vlk, nevím…, pořád si ještě nervu vlasy, velmi brzy uvidíme jestli budu. Je těch změn a aktivity na můj vkus příliš. Zaorálek je lakmusovým papírkem, i když nevím jestli je opravdu tím nejlepším , Kmoníček se mi prostě strašně líbí, jestli manifestně odstřelí Zaorálka lámu nad ním hůl, a udělal jsem chybu. Z nedostatku představivosti, někoho tak mstivého neznám, uvidíme, Sobotku nakonec skousnul.
  Hezký den všem.

  • zemedelec napsal:

   Pane Čermák.
   Také jsem ohledně Zemana zdrženliví,ale jak píšete,jak rozpoznat Goebelsovinu.
   Když si vzpomenu na začátek Klausova prezidentování,tak ho ODSáci nosili na ramenou za výrazné pomoci médii.Domnívám se,že už volbou Zemana,začaly problémy na pravici,to jim vzalo vítr.
   Pak musíme vzít v úvahu,že ODS ani TOPka,nepočítaly s tím,že předčasně skončí.

  • petr napsal:

   Vy opravdu věříte, že tam vlk nešel? :). Podívejte se co, a JAK píše.

 24. Jeff napsal:

  Pokud má autor silné tiky jen při vyslovení onoho jména, neměl by se pouštět vůbec do ničeho, natož psát blog na podobné téma. Citově zabarvená pojmenování politických aktérů připomínají krvelačné fandovství, je to jako když Plzeňáci Damková s Berbrem řídí Gambrinusfuscherligu, nadále vysílají chřestýše na odpočívadla a v reakci na patnáctou vymyšlenou penaltu pro své miláčky vystřelují pouze prostředníčky. Někoho totiž docela uráží, když se od Bakaláře dovídá, že nezbedný koberec naflákal hlavě státu tak, že měsíc nevstal, zatímco čubka od knížete má být předmětem závisti neschopných sebeprznitelů, pochopitelně v opačném dresu. Co takhle úcta, pokora či chvilka zamyšlení o tom, zda nemohoucí tvůrce vlastního politického konce v čele stolu sv. trojice činí dobro a komuže.. Ve výčtu událostí a lapsů tohoto týdne, měsíce atd. totiž chybí především odlet předsedy lidovců do SSA na stáž (do Moskvy).

  • vlkp napsal:

   No Jeffe, koukám jak z jara. A to z mnoha důvodů.
   1- netušil jsem do teď ani omylem , kdo že se skrývá pod nickem Pepek Vyskoč na stránkách Viktorky. Takže teď už to vím. Myslel jsme si, že kdosi z rudých fanatiků. Ale on to jeff…Beru na vědomí.
   2- míra tvé nenávisti k Viktorce. OK. Beru na vědomí.
   3- své blogy si budu psát o čem budu chtít a jak uznám za vhodné.
   4- co si kdo myslí o tom, co způsobil nebo nezpůsobil koberec je každého věc. A jestli se nepletu, byl jsi ty jeden z těch, co zde mudrovali nad knížecí štěticí.

   Když to shrnu – buď tak laskav a už se sem nikdy nevracej. Chce se mi z tebe zvracet.

   • Jeff napsal:

    No já bych řekl, že potřebuješ reflexi jak koza drbání. To za á. Za bé, na to vaše forum jsem nakoukl a jen si přečetl, nikoli cokoli psal. Proto to přirovnání fanatismu a fandovství. Aby ses probral. A za cé, sorry, na tvém blogu mě už neuvidíš. Jak je vidět, nemá to totiž jediný smysl.

    • vlkp napsal:

     Co potřebuji nebo nepotřebuji nebudeš posuzovat ty. Troufnu si tvrdit, že lžeš, co s e toho psaní k nám týče. myslím, že bych to sna d i mohl dokázat. Nicméně, ono je to úplně jedno. tady jsi prostě skončil. Od doby , co jsme otevřel blogy jsi největší lidské zklamání s kterým jsme měl co dělat. Lituji, že jsme tě kdy potkal. A udělal jsme chybu v minulosti, když jsem tě nechal psát jako anonymního do diskusí. Udělal jsme výjimku ze svého pravidla. Výjimka z pravidel. pro kamaráda. Cesta do pekel. Pozdravuj tam. A sem už nikdy nelez. Jsi tady pro mne stejná ráce jako Višňovský.
     A nakonec – málem jsem zapomněl – až zase někdy někde budeš chtít kázat o Berbrovi, Dmkmové tak si třeba vzpomeň, který zápas že je teď v ohnisku šetření policie.. není to náhodou mač Bolka -Slovan 4:0 se serií těžko vysvětlitelných selhání jistých hráčů? To jen pro pořádek.

   • Petrpavel napsal:

    Tak jsem právě doposlouchal Kalouska při schvalování rozpočtu v PS. (Mimochodem, dobrá zpráva : schválen). Dikcí, opakuji dikcí (!), mi připomínal zdejšího pana majitele. Věřím, že se oba dva někdy sejdou v nějaké úplně, ale úplně nové, úplně středové, systémové prorežimní straně. Bez ohledu na jimi vyslovované antagonistické pohledy. S ohledem na jejich stejně fungující demokratický cit a ohleduplnost k jiným názorům.

    • vlkp napsal:

     jednou politruk, jindy Kalousek. Je čas soudruhu, abyste se sbalil a šel tam, kde se budete cítit dobře a neubližoval si pobytem v tomhle prostoru, soudruhu. Já si mohu dovolit ve svém klidně pustit i bláboly takových , jako jste vy. A aby jste s e v noci nebudil hrůzou ze spaní – vl s Kalouskem nepůjde nikdy. Tak jako nepůjde s Falmerem.

     • Petrpavel napsal:

      Beru na vědomí a chápu. Už dlouho. Středově tu se Sobotkou Přemyslem, tu se Sobotkou Bohuslavem.
      Když už jste, soudruhu, v ráži, vemte to, soudruhu, z jedné vody načisto 🙂 .
      Tak nějak děmokraticki po soudružsku ať máme tu svobodu, tu pluralitu názorů, že, ehhmm…?
      A vůbec : proč se na mě tak pokaždé navážíte jsem-li tak neškodný Vám, leda sobě?
      Je mi trapné pořád reagovat, a nereagovat na urážky může jen člověk který si sebe a ostatních čtenářů neváží.

     • vlkp napsal:

      V jednom máte pravdu – nevážím si vás. Nevážím si lidí, co nedrží slovo. Soudruhu. A že s e do vás pokaždé navážím? Já do vás? Ono je to jaksi , soudruhu, přesně naopak.
      A pokdu nechcete být za lháře, jistě mi doložíte, kdy jsem tu byl s Přemyslem Sobotkou. Sem s tím! Nestyďte se. Jinak vás musím mít za pustého kecala. Prostě soudruha.
      A jestliže jste tu urážen, proč sem chodíte?

     • Petrpavel napsal:

      Nebudu kvůli nějakému svému egu, abych dokázal že mám pravdu, zveřejňovat soukromou mailovou korespondenci s Vámi.
      Doufám, že stejně (že nezveřejníte mou mailovou adresu) seriózně se zachováte i Vy, až se Vám podaří mě odsud vyštvat.

     • vlk napsal:

      Vy už fakt nevíte, kudy kam.Najednou je to o mailové komunikaci na soukromé lince. Zvláštní. Nepoužívám tyhle triky. Ačkoli kdysi , kdybych byl dal k dobru soukromé maily s majitelem jistého webu, bylo by to velmi vyjasnilo situaci. Neudělal jsme to, přesto, že jsem ho měl na lopatě a byl by si nakládačku pln ě zasloužil. Ale jsou věci, které leží za hranicí toho, kam a ž sem zatím ochoten jít. Takže soudruhu, zbytečná starost. Pokud nezajdete tak daleko, že bud e každý klacek dobrý.

 25. český maloměšťák napsal:

  Jen poznámka, vysvětlení, aby nedošlo k mýlce..
  Babiše nejmenovat např. kvůli té spolupráci s StB je pochopitelné, pokud by ale měla být za nejmenováním Zaorálka jen osobní nevraživost, či zdánlivě nepřekonatelná rozdílnost v pohledu nan zahr. politiku /např. Izrael vs Palestinci/…tak by mělo dojít k jmenování, Zaorálek asi nevypoví smlouvu NATO a nevyšle kontingent bojovníků vypravených Lidovým domem na podporu věci Palestinců, myslím si, že je dost loajální politice EU.
  Ostatně kdoví jak to je – jak píše pan Čermák, rozhodně nemá cenu chodit pro rozumy do Kchárlsgemajnšaft.

  Mimo soutěž.
  Včera jsme tu dával odkazy na protesty zaměstnancl fast food restaurací. Včetně odkazu na odvětví a platy vedení.
  ČTV dnes vysílala šot, pracovník fast f. – Afroameričan, si stěžoval na nízkou mzdu a na to, že mu nebyla dlouho zvýšena a že by měl být za těch 7 let aspoň povýšen, pojednou střih – vypadalo to komicky, jako že nějaký pochybný kverulant /měl na sobě mikinu/ má neoprávněné požadavky.
  Tak se dělá, vyrábí…“ realita“, to je ta žumpa.

  Pokraučjte, sázím na Rapid,Čechie jsou saláti. Sázím tisíc prosincových singerovek.

  • tresen napsal:

   Ad ČT: vypadá to, jako byste o těch, co na to koukají, měl hodně špatné mínění. Dokonce jako byste jim snad přisuzoval sklony k rasismu. 😉

 26. ros napsal:

  Chlapci, když jste fandili v jednom dresu, tak vám forma nevadila, žádný strach, že z toho budete mít tiky? To jste si společně notovali, a nějaké to hrubší označení nevadilo. A najednou, když se nemůžete shodnout na kapitánovi, tak už vám způsob fandění vadí? A copak to? Jste jak malý kluci na pískovišti, co si rozkopali bábovičky. Už to není jen o hrubostech, teď už se řežete lopatičkami po hlavičkách.

  Vámi všemi vysmívaného Stejskala byste tu potřebovali (umění diskutovat, co to je za tlachy, pche). Aby vám trochu zchladil hlavy. I když, … vás by už asi dohromady nedal ani on. Vám už nepomůže ani svěcená. Jste staří zapšklí dědci, kteří mají jedinou potřebu, každý den se s někým pohádat, někomu to natřít a dokázat si, že na to ještě máte. Už dávno ne.

  Ať vám u toho rozjímání v postní době nepraskne cévka.

  Klidný Advent a radostné Vánoce.

  • vlkp napsal:

   Klasickej moudrej- spravedlivej. Který mluví do věci, kterou nezná. Nezná její podstatu. ale činí závěry. A špatně jste i s tím Stejskalem. Já s ním žádný problém nemám. A už vůbec jsem se mu nevysmíval.
   Nicméně pěkný a dvent i vám. Zřejmě jste, dle textu takovej ten věčně mladej, věčně úspěšnej. Kterému nehrozí, že bude zapšklým dědkem. Ani to, že by mu někdy mohla prasknout cévka. Gratuluji.

   • ros napsal:

    Ale dědek už skoro jsem a pepka hrozí. A úspěšný?!… Prosím vás, co to je? Asi každý si pod tím představí něco jiného. Starý zapšklý dědek plný vlastní pravdy může být i třicetiletý „mladík“ s plnou prkenicí v lamborghini:
    http://uloz.to/xUg3R2b/lamborghini-tcheque-pps
    Ale ty konce.
    Že neznám podstatu věci? Myslet si to můžete, vyvracet vám to nebude, už vůbec ne v momentálním rozpoložení. Jen mám pocit, že byste se mohli zamyslet, co píšete, aby z toho tady ještě něco zbylo. Možná, že vaše babička také říkala, že vyslovené slovo ani párem volů nevezmete zpět. S tím psaným to bude ještě horší.

    • vlkp napsal:

     Když dovolíte, povedu si to tady podle svého, Když nedovolíte, také. Jsme s každým zvyklý mluvit přesně tak , jak o n mluví se mnou. To proto, aby mi dobře rozuměl.
     Tohle , o co máte strach, jsme stvořil já. S pomocí jiných. Al e odpracoval jsem tady zdaleka, opravdu zdaleka nejvíc. Vedu to, jak umím nejlépe. Jeví li s e vám to nedostatečným, nic s tím nenadělám. co jste druhým poskytl vy?

     • ros napsal:

      Ale to víte, že dovolím. A samozřejmě máte pravdu, sám jste stvořil, sám můžete zničit. Jen, je to škoda. A nezlobte se, pindíka si s vámi poměřovat nebudu. Z toho jsem vyrostl.

     • vlk napsal:

      Mno, pak mi ovšem uniká, proč jste tady virtuálně rozepínal poklopec.Jako první.

 27. Zdena napsal:

  Kmoníček by pravděpodobně byl lepší ministr zahraničí než Zaorálek. Je taky členem ČSSD. Co kdyby Sobotka zapřemýšlel, kdo z těch dvou rozumí diplomacii lépe? Zeman, ten už to ví…
  Bohužel, vysvětlíme si tento návrh, pokud by od prezidenta padnul, bezbřehou nenávistí Zemana vůči ČSSD.

  • scallop napsal:

   Treba by kmona dojednal ksefty s nejakou embargovanou zemi jak to zkousel sveho casu v Iraku. (Tam mu delal spolecnost Slouf – to jsou presne obchody, ktere Kmona umi.)

   Ja neupiram Kmonickovi schopnost vysvetlit, ze namalovany cerny kruh je ve skutecnosti bily ctverec. Na ministra zahranici je to trochu malo.

   Krome toho ho tahle zemem nutne potrebuje na hrade – kdyz uz jsme si zvoli za prezidental burana, po kterem je potreba neustale zehlit jeho zvanivost, tak musi mit po ruce kvalitni zehlicku. To je prace na plny uvazek.

 28. scallop napsal:

  Ja jen ziram kolik lidi zde pri jmenu „Kalousek“ vyletelo z kuze, ale kdyz nekdo kritizuje Zemana, tak je jejich rekace „No jo, ten hlupak je posedlej zemanem …“

  Zeman i Kalousek jsou si mezi dnesni politiky nejpodobnejsi – brutalnim stylem, medialnimi schopnostmi, bezskurpuloznosti, schopnosti poprit sve predchozi vyroky, alkoholismem. Nejde jednoho brat jako arcidabla a druheho hajit.(Nejlepsi by bylo zbavit se obou, ale k tomu dojde az se oba uchlastaji, driv to nebude.)

  • prirodovedec napsal:

   Mozna oni pocituji rozdil ve skodlivosti konani tech dvou na jejich osudy? Pravicak, co se za chemického Aliho napakoval 🙂 ho logicky omlouva, ze :), levicak co je rad, ze je pryc, protože zachranil před Alim a jeho draby a drabky posledni kosili 🙂 omluvi ovarovi vse, a my dalsi jsme radi, ze tam není knihkupkyne Miruna, která mluvi jako kniha (tedy kniha „Rok sto trinactz první“).

   Jinak komentovat slovni výlevy politiku s jepici zivotnosti mi stále vice pripada jako ztrata casu, pokud to není nutna potřeba odreagovani se v ramci dusevni hzgieny a potřeby podat další téměř matematicky dukaz, ze pisatel mel pravdu. Samozrejme mel :). Ja ji mel a mam taky :).

   Dnes politici reknou neco, zitra neco jineho. Nekteri z nas si to emotivne proziji, a pak je vse jinak. A ja mam přitom spise problem, jak svym smíchem nekoho, kdo ty kecy proziva neurazit svým veselim. Proc proboha brat ty sasky vazne? Prece nemohou byt pro nekoho vzorem? A cekat od nich něco? Verit jim? Tady jde prece o to, aby se prali mezi sebou a neskodili tem dole. Aby hlavne nerealizovali sve velke stupidni myslenky a chovali se remeslne. Aby prikradali v rozumne mire a aby systemove věci alespoň trochu fungovaly lepe nez ty všechny karty at S ci Open.

   Ach ta naivita idealu a potřeba citového prozitku fandeni nekomu ci naopak nefandeni. Vzdyt daleko zajimavejsi je pozorovat vse z uhlu pohledu, jak se jeden darebak snazi precurat jine darebáky, jak to zkousi, jak mu to jde nebo ne, jak jsou rozlozeny vlivove site, kdo za koho v mediich prave kope nebo do koho a proc, atd. Toto premysleni ma radu vyhod. Sundava cloveku bryle plne iluzi, umoznuje mu vnimat lepe blizici se spolecenska tornada a hlavne ho trenuje v premysleni a v rozvoji socialni inteligence, cili ho uci, jak prezit.

   Z pohledu rozumného a klidneho smerovani k bankrotu CR, které bude unosne pro bezne lidi povazuji za prinosne, ze to Alimu ten ANO natrel a rozpocet bude. Strelci, který se zasadne sekal v desitkach miliard a kradl jednotky se prece nelze nez smat (a tem kteří ho presto obhajuji take, ze scallope 🙂 ). Pritom pragmatismus pouze ukazal, ze je mozne mit rozpocet i bez nove vlády – bravo, cekal jsem davno. Ma v tom ANO opravdu sebranku vysloužilých rutineru, Sobotka by si mel davat pozor.

   Co se tyka komentovani zvastani politiku, je podle mne zbytecne, vhodnejsi jsou na to bakaloktualne a parlamentni listy. Zde mne to vždy prekvapi a navíc to zde uz zase jiskri a diskuteri mizi a casem odhaduji, ze zase zmizi diskuse, a pak i kosa. Bylo by to logicke, protože politicka situace je neprehledna a zmatena a kdo se ji snazi prozivat to nemůže rozumne prezit.

   Ja se zde po hezkych textech o CNB namlsal a cekal další zasvecene rozbory třeba zprávy BISky od jeji sem navrativsi se byvale pracovnice pani SS, rozbor pokroku ci odkroku Recka podle Hladise, ale po zdejších diskusich a rozborech demokracie a smeteni Majky soumarovitymi jezevci jsem sem dnes vracet ani nechtel a nemel. Jenze nemoc je mrcha a vlk vzdy laka. Navic jsem si rikal, ze treba bude aktulitka se vhledem k losu MS ve fotbale. Tam by se dal cist v diskusi i singapursky pravicovy komsomolec. A zajimalo mne také kolik tech starych zemaniku naskoci a kolik to mine. No Jeff se chytil, cest jeho památce. Skoda, ted uz k MS asi nic nebude bez Jeffa by to nebylo ono. Nakonec tu asi zustaneme s pani SS sami 🙂 presneji pravidelne jen ona jako stredova a mne vyhodi, az se ji zacnu vyptávat třeba na Devateho. Zmizeli diskutujici jako Lex, Laco ci tata … mne tesili svoji osobitosti a ochotou psat zajimave. Srsatost mi nevadila. Uz to není co byvalo, ale třeba EUR bude za 30 Kc (ja tomu mladymu z CNB verim) a zase bude co cist. Pekny vecer pozustalym a mejte alespoň Vy zdrave a bile vanoce. 🙂

   • Carlos V. napsal:

    Ted jsem se ptal p. Stejskala – kam se podeli vsichni diskutujici ? Tedy ti, co se prou o nazory – ne lepici vykriku, tech je tam dost.

    I tady se hodne zmenilo, nechodi dost tech, se kterymi se slo k veci pohadat. Nehrozi tu tolik osamnela vykrikovost akt.cz, ale monotonni kafemlejnky taky moc neinspiruji.

    A promin vlku, stopadesateseste pokracovani hrichu Milose Zemana me nabavi. Pises pravdu, mas pravdu, ale clovek necte jen protoze chce precist prectene. A nechce cist stale stejnou diskuzi az tuze presvedcenych.

    • Karlos X. napsal:

     Kam? Stejskal změnil taktiku a od léta tajně banuje ostošest. A vlk mimochodem dělá totéž. Kromě toho začíná být ostuda si tady jen tak povídat a mlčet k tomu, jak se chová k Petrupavlovi, Lacovi i jiným.

     Mimochodem, nechcete si sáhnout spolu s přírodovědcem do svědomí?

     • Carlos V. napsal:

      Takovou výtku ke mně může mít jen jeden člověk …

     • vlkp napsal:

      A nechceš dát k lepšímu, který? mám také svou představu, ale nemohu ji dokázat.

     • vlkp napsal:

      Vážně. V y člověče lžete! Každá karta i ban je oficiálně zaznamenán na stránce Žluté karty. A koukám, že nemlčíte vůbec poprvé ze nějakých 65 000 diskusních příspěvků. Pokud ovšem máte problém s tím, jak to tady vedu, nikdo vás nenutí sem chodit.A s každým mluvím tak, jak mluví on se mnou.

     • Petrpavel napsal:

      Děkuji.
      Právě a jen kvůli Vám budu zde mlčet abych nevytvářel prostředí ZDÁNLIVĚ loajální i k sociálně spravedlivým pohledům na svět.

     • Petrpavel napsal:

      Toto samozřejmě patří k příspěvku KarloseX (22:52).

    • vlk napsal:

     Carlosi, snad aby s domluvil Zemanovi. Ne mně. Dokud to tady bud e mrzačit, budu o tom psát. Natíral jsme Klause, nevidím důvod, proč bych šanoval, za totéž, Zemana. Já nedělám jeho. On dělá moje články. Co kdyby se začal chovat jako normální člověk?

     • Carlos V. napsal:

      Máš pravdu, ale i nastavené zrcadlo ončas nudí. To ale není o tobě, spíš o mě.

 29. gabriela napsal:

  Zeman mě vysloveně „sejří“ se svým nízkým postojem k Zaorálkovi, který si zaslouží být ministrem zahraničí už jen proto, že na něj čeká snad více jak 7 let, ale také třeba kvůli tomu, že je skvělý parlamentní bojovník a vynikající řečník. Namátkou uvedu třeba jeho skvělé postoje k amnestii a restitucím..
  Zaorálek: Amnestie omilostňuje největší korupční kauzy v zemi..

  L.Zaorálek: Církevní restituce jsou nespravedlivé, vláda poškodila občany..

  L.Zaorálek: Vláda z církví udělala exkluzivní podnikatelský klub hovící si na polštáři miliard z našich daních.. http://www.youtube.com/watch?v=UzhtRU2y_Vs
  ****************************************************************
  A ještě něco málo pro odlehčení tématu „Zeman u nás v Kocourkově“ – aneb Zorro mstitel v akci..
  *************************************************************************************************************************
  Hitler reaguje na postoj ČSSD k 2. kolu prezidentské volby..

  Prezident Miloš Zeman a jeho novoroční projev..

  Mimochodem, Zeman si tak dlouho bude koledovat o osekání prezidentských pravomocí parlamentem,až se mu to jednou podaří. A to říkám při vědomí toho, že jsem velká příznivkyně přímé volby a prezidentského systému. Bohužel, musím konstatovat, že konkrétně Miloš Zeman pro prezidentský systém nedorostl. Očekávala jsem, že věkem zmoudří, tak jsem mu to v 2. kole „hodila“ a teď se nestačím divit. Jeho temné a mstivé povahové sklony jsou snad ještě horší než „za mlada“…

 30. varadero napsal:

  Koukám ,že se dneska pere velký prádlo na kose proto taky něco napíšu abych dostal svou dávku prášku a vody a byl tak nějak správně levostředově umytej.

  Podoktnul bych k článku jednu věc na výběr v prezientské volbě tedy v druhém relevantním kole bylo ze Zemana a von Kharla a myslím si že pokud by vyhrál Kharl tak dneska tady máme vládu paní Němcové s podporou TOP a zjevu nevolené platformy Lidem tedy korupice nejvyššího řádu která vlkovi vadila jak osina v p… ,vládu v podstatě jak ukázaly volby v podstatě bez mandátu od voličů byl by tehdy vlk spokojený s takovou variantou?

  Ja osobně bych spokojen nebyl .

 31. ujo napsal:

  Mám pocit, že to chce (jak tuším říkaval amatérský fotbalista Gross) zklidnit hormon a dát balon na zem.
  Vždyť se zatím nic nestalo.
  Zeman (tak jak slíbil) pověřil vítěznou stranou doporučeného představitele jednáním o vytvoření vlády(dle ústavní zvyklosti zevedené Havlem -tedy ne zcela, tehdy Havel pověřil šéfa nevelké strany Luxe)).
  A Sobotka jedná, presidenta o jednáních informuje, pravidelně se s ním schází.
  S potenciálními koaličníky není zatím dohodnut ani program, ani rozdělění resortů, ani personálie.
  Takže by bylo racionální vyčkat na další vývoj a pak eventuálně začít křičet.

  • varardero napsal:

   To víte ,že se nic neděje jen někteří nedokažou pořad skousnout koho máme za prezidenta a to co tam bylo před tím jim až tak moc nevadí dokonce i zločinná amnestie už je dáno zapomenutá ,zkrátka prezident nepodporuje co chci já a zas jenom já tak ho budem solit a solit

 32. Michal napsal:

  Kdosi tu zmínil Kalouskovu dikci při jednání o rozpočtu. Byl jsem jediný, komu ta dikce připadala především jaksi pod vlivem?

  • prirodovedec napsal:

   V lepsi spolecnosti a mediich se říká, ze bareluv Ali mel roztomilou dikci :). Ne abyste se spletl a řekl, ze byl ozraly jak ovar!

   • Michal napsal:

    Třeba pomáhal odklízet následky orkánu Xaver a po třídenní námaze, kdy skoro nespal, si dal jednoho panáka…

  • pražák napsal:

   Byl opilý a byl velmi, velmi smutný. Tolik chtěl, aby mohl dokázat, že umaže desítku miliard za několik minut a oni ho nenechali. A ještě se mu Kováčik (nebo to byl Filip?) sprostě vysmál.

 33. Slim napsal:

  Zbývá jen, aby vlk vydedukoval, že si Milda to koleno pomlátil schválně. 🙂

 34. Puck napsal:

  Kalousek má opět hlavní slovo na ČT24.
  Jemu opravdu nedochází, jaké dílo po sobě zanechal. Vždyť to je přesně ten člověk, který by měl mlčet.

 35. varadero napsal:

  Mno dneska jsem tedy umytej nebyl čim to že někteří byli umytí a ja ne budu se muset nad sebou asi zamyslet a asi více se strefovat do špinavé ČSSD.

Komentáře nejsou povoleny.