Co bylo u Kimů tentokrát /trochu/jinak.


Nebylo  toho ani mnoho  a   nešlo to ani snadno  najít.Což  dokonale vystihl komentátor  Hospodářek Petr  Honzejk ve  svém  komentáři  nad  topáckou  párty a která  zní takto:

Bez Schwarzebergova kultu a  Kalouskova mozku není v TOPce  nic.

Ano, tenhle popisek je naprosto dokonalý. Mimochodem  – zkuste  ho na netu  vygůglit! Jako by se  do země propadl.

V  té  víkendové  sněmující  sešlosti opravdu nic  dalšího  nebylo. Podstatu  Honzejk trefil bravurně. Nicmémě  stejné, pro  pozorovatele  disponujícího selským rozumem  to  bylo  už  před  dvěma  roky. Obsahově  i personálně.  Nicméně přeci jenom  pár zajímavých  odlišností  se  najít dalo.

Za  bagatelní pokládám  skutečnost,  že, řečeno s Honzejkem,  zbožňovaný  kultovní předmět i  centrální mozek / naštěstí  ne  lidstva/  už  nedostali pověstných  kimovských  100%  a  dokonce ani gottwaldovských 99,9%   jako posledně, ale  jen nějakých  92, XY %   Jakkoli  si umím představit, že  takový  Kalousek  třeba po  nositelích oněch  chybějících  8%  může třeba i pátrat. Tohle  není zajímavé.  To  skoro nejzajímavější,  podotýkám skoro,  se odehrálo  při  volbách  místopředsedů.  Kultovní předmět a  barel vši  dobroty sdělil delegátům,  že  by  si přál, aby  se místopředsedou stal pražský  primátor a  já dodávám, že  dnes už  také  obžalovaný, za  finanční machinace -PhDr. Tomáš  Hudeček.  Který podle  některých  je  Schwarzenbergovým  korunním  princem v  TOP.  Kalousek  zase ve  svém  děkovném projevu , po zvolení do  funkce  1. místoipředsedy  delegátům  jasně  prozradil, že  si  neumí další  spolupráci  ve vedení  své osobní partaje  představit  bez  Marka Ženíška a Heleny  Langšádlové!  Jasné, přímočaré sdělení. Dodejme, že  řadoví  místopředsedové se měli vygenerovat  4  a  kandidátů  bylo  původně  7 a po odstoupení  exsenátora  Jílka  jen  6.

Jeden  by,  byl  čekal,  že  vlastně ta  volba  je  celkem  zbytečná,  a  že  by  ji  šlo  okamžitě  zúžit  jen  na votum o  čtvrtém místopředsedovi, který by  se vybíral  z trojice hodný  pan  Heger,  mladý  ambiciozní  ministerský náměstek  ze  životního prostředí  Tesař   a  starý  spolubojovník z  dob,  kdy s nejdražším  vůdcem  vedli  partyzánskou  válku. Nikoli ovšem v korejských horách,  ale    u  lidovců, kde, ač  oba  ve vrcholných stranických  funkcích,  je  rozkládali  zevnitř  a  potajmu, s  Topolovým požehnáním  připravovali  Kalousekpartaj – Lukša….

Ještě, že topáci  dodrželi  formální  zvyklosti a  k urnám  se šlo se všemi hlasovacími  lístky! Hudečkovi  nebylo  doporučení  topáckého a pražsko  kavárenského za živa svatého,  vůbec  nic  platné. Dostal  celých  38 hlasů  vyletěl  ze  soutěže  jak motorový  čert.  Být  Davidem  Černým,  velmi  bych  přemýšlel  jestli  zase  někam  nevztyčím  svůj  fakáč, protože  agentu  009 muselo po tomhle  debaklu  totálně  splihnout  číro!   Všem  překvapením z  volebních uren  však  nebyl  konec.  Na místopředsednické  židle  hladce proskočil Kalouskův  protegee  Ženíšek, který  mně   osobně    ze  všeho  nejvíc  připomíná jiného  politického jupíka, nadaného zejména  osobní  mazaností -jistého Standu, řečeného  Křišťál a  také  hodný  pan Heger.  Oba  s počtem více než  130 z nějakých  175.  Doslova  o prsa se stačil ještě  protáhnout  s  88 hlasy  starý  partyzán ze  záškodnické  války  -Lukša… A  šmytec.  Kalouskova  Kabrhelka, pardon, omlouvám se  – Helena  Langšádlová, dopadla  jen o  fous  lépe  než  obviněný  Hudeček…  takže  bylo připravováno  další kolo o  čtvrtého  místopředsedu,  kde  byl, aspoň se tak  zdálo podle  výsledků kola  prvního,   favoritem  náměstek Tesař.

Moc jsem se těšil  na  výsledek  toho klání.  A také na  to, co před ním přednese směrem k delegátům  Míra Centrální mozek. Ovšem  nedocenil jsem, že  Honzejk  má s  tím  označením pravdu. Dokonce ani svou premisu,  že  jde o  české soft Kimy.  Ani  Mozek ani Kim  nemůže  připustit  že  by nebylo  po jeho, když  dá  veřejnou,jasnou a srozumitelnou  direktivu, natož, že  by  snad  dokonce riskoval porážku  – byť  nepřímou. Uvědomil jsem  si  to v  okamžiku,  kdy bylo  oznámeno, že  Tesař  se demokraticky  vzdal  své  další  kandidatury.  Takže Langšádlová  to měla v  kabele.Vlastně  – v kabelce.Nicméně  Kalousek  obdržel  dokonalou  facku – V onom  kole , kdy  jeho favoritce,  svou  neobyčejnou  schopností lidsky  přesvědčovat,  uhladil  cestičku, bylo  vyzvednuto  celkem  172 hlasovacích lístků. Tři  z nich  nebyly  použity.  ze  zbylých  pak  obdržela  jedná  kandidítka  89 a zbytek, tedy  80 tvořili lístky  prázdné! Pro  mne obrovské překvapení!!!

Na minulém  sjezdu  by  si nikdo nic  takového  ani náhodou nedovolil! Tohle  začíná  být  na pováženou  souuzi.. Kultovní předmět i  supermozek  jsou  stále  ještě  nedotknutelní.  Stále  ještě.  Ti, co stihli  včas  naskočit  do  Kalouskova  projektu  a  těží  z něj, si jsou velmi dobře  vědomi, že  bez  Karla   a Mirka  to  /zatím / nejde. Nicméně…  No nicméně už někteří mají  svoje pochybnosti a  dávají  to vyžrat  jejich  oblíbencům.

K  debaklu  Hudečka  a  faktickému témuž  Langšádlové  chci poznamenat  ještě  toto:

že  Hudeček neprošel  by nemělo nikoho překvapit.  Má  pověst  chasníka, co se žene  za  mocí a postavením  přes mrtvoly. Navíc  s  tím, že  jeho  ambice jsou prý daleko větší než jeho schopnosti.  O  čemž  vypovídá  i jeho extempore  s  přerušením výstavby  tunelu Blanka, když  odmítl  Metrostavu  proplatit  jím předložené  faktury. S  odůvodněním, že  právně   je smlouva neplatná. Takže  věc  jde k soudu.  Rozhodčímu, nikoli běžnému.  Soudím, že  to nemůže  dopadnout  jinak, než  Hudečkovou  drtivou blamáží.  Tunel, jakkoli se jedná,  od  samého začátku, o  těžkou a záměrnou zlodějnu v miliardovém rozměru,  je  před  dokončením.  Praha  mu dala  všechna  nutná  stavební povolení a  co  víc  – dosud  práce přebírala  a proplácela.  Možná  ne  všechny, ale  dost na  to,  aby  kterýkoli  rozhodce  nemohl  udělat  nic  jiného,  než  Hudečkův  názor  smést se  stolu.  A  tohohle  člověka  chtěl  kultovní  předmět vedle  sebe?  Pro mne  projev naprosté  duševní  nedostatečnosti, které  by  si měli povšimnout  i  ti nejzarytější  příznivci občana  Schwarzenberga. Senilita  se tomu  říká.  Nebo  chcete  li  – urozený rozmar.

Langšádlová  je jiný  případ.  Ta  to  schytala  ze  dvou  důvodů. Zcela nepochybně po ní  šli  mladí  a  ambiciozní  topkaři,Prostě  mladí  vlci. . Tipnul bych si, že se soustředili  kolem Tesaře.  A těm  se vyřazení  jejich  favorita, tak jak  to bylo provedeno,  nemohlo  ani trochu líbit.Řekl bych,  že  Kalousek  původní situaci  nedomyslel  do  detailu a  že  si byl  jistý  tím, že  když si něco  veřejně  ve  své osobní  straně přeje, tak  vždycky  musí  dostat.  Jinak by se byl musel postarat  o  to,  aby  v prvním kole  vypadl  nikoli  Hudeček, ale  Tesař.  A  pak  už  by  to bylo snadné.

A  další  skupinou, která  tuhle,  z  Kalouskových  rtů odezírající  maminu nechtěla, jsou  ti, co  prostě  Kalouska  nemusí. Nejsou  dost  silní a odvážní  na  to , aby  šli proti němu  přímo, nicméně  zaříznout  jeho  favoritku a  oslabit  tak  počet  jeho  super věrných  v nejužším gremiu?  To  už  ano.  Zejména  v tajné  volbě.  Něco takového si přímo koleduje  nejméně  o  výměnu  stranických legitimací. Neblahé paměti.

Když se podíváte  na  složení  starého a  nového  místopředsednického sboru, tak  vidíte,  že  jedinou personální  změnou je,  že  asociála  Drábka  nahradil hodný  pan Heger.  Dostal jen o 2 hlasy méně  než  Ženíšek  a prošel  naprosto  bez problémů.  Podporu mu  / kupodivu/ nevyjádřil  ani  drahý ani ještě  dražší  vůdce.  Zajímalo by mne  jestli  proto, že  oba  správně  uhodli,  že  ji vůbec potřebovat  nebude nebo proto,  že  v nejužším gremiu  chtěli  někoho jiného  než  právě  hodného pana  Hegera. Co je  správně se nikdy nedozvíme.   Škoda.  Vy , co  chodíte na Kosu  často, jistě  víte, že jsem tady  opakovaně psal, že  Hegera považuji dlouhodobě za zdaleka  nejnebezpečnějšího  člena  NečasKalouskovy  famiglie.

Pro mne  a podle mne  to  byl  úplně  stejný  asociál  jako  Drábek.Spíš  horší.  Na  rozdíl od  něj  ovšem  všechny  svoje  tahy  dělal  potichu  a  skrytě.  Vyhýbal se publicitě a na  veřejnosti  vždy  mluvil  jako  Jan Zlatoústý.

Zkrátka  takový  ten  typ,  co  se na  vás  usmívá a  přitom  s  vámi  pěkně   zatočí  ani nevíte  jak.  A  zdá se, že  si  velká  část  TOP  začíná uvědomovat,  co za potenciál do budoucna se v něm  skrývá!!!  Že  jestli někdo  může  nahradit  kultovní předmět a  nevypadat  při tom směšně  nebo odpudivě / to  druhé je případ  ještě  dražšího vůdce/, je  to právě  hodný  pan Heger.  Copak na  to  asi  Kalousek? Řekl bych, že  má soupeře.

Takže  je nejvýš na  čase  věnovat  pár  řádek  i tomuhle  pánovi. Dám sem  jeden  úryvek  z  rozhovoru, který poskytl  během  sjezdového víkendu  Aktualně.cz a  pak také  výsek z jeho místopředsednickově  kandidátního projevu:

A.cz: Co by se tedy mělo v politice TOP 09 změnit?

Hlavní idea v minulém období – kvůli krizi – bylo, že jsme škrtali, šetřili, a s touto idejí se bojovalo. A mnoho lidí si myslí, že se měl klást důraz na budování férové společnosti. Jenže je velmi obtížné nadefinovat, v čem to spočívá. Je to něco jako firemní kultura – a navenek je třeba dát najevo, že nám o to jde.

A náš nový program už přináší věci, které přispívají k sociální soudržnosti. A že se snažíme férovostní společnost budovat a že nejsme jen proti lidem, kteří nepracují.

Zdroj:http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=797202

Nakonec ještě dodám jeden detail. Vidím dluh, týkající se nedořešených vztahů TOP09 a Starostů a Nezávislých v některých krajích. Mají-li dlouhodobě zůstat naše vztahy tak dobré, jaké byly na celostátní úrovni, je potřeba rozšířit programové diskuse a koordinovat více naše politické záměry na úrovni krajské a obecní. Jen tak si budeme moci pomáhat dlouhodobě, nerozdělovat se před lokálními volbami a vytvořit pevnější vazby i zde. Je to běh na delší trať, ale i o toto bych rád v případné místopředsednické roli usiloval.

http://www.top09.cz/snem-2013/projevy/kandidatske-projevy/heger-musime-nabidnout-jasnou-vizi-ne-jen-setrit-14643.html

Hodný  pan  Heger  zjevně  není  ani  těžce senilní,  ani  přesvědčený  o  své  vesmírné jedinečnosti.  Jako ti  dva  výše postavení.  Ten  přesně trefuje  do  černého!!!

Ano,  Kalousekpartaj  je, pro  mne a  asi nebudu  sám,  symbolem  naprosté neférovosti, lépe  řečeno  -podrazáctví! Ostatně – tak vlastně  vznikla.  Je  to prostě  strana  velkokapitálu,  megapeněz  a velkých  malých  domů.   Strana, kde program nahrazuje  kult  osobnosti.V rozměru  od  Gottwalda  v  Čechách nevídaného! A Heger to vidí  jako  problém!  A má pravdu  i s tzv. starosty!  S  partou  ctižádostivých  Gazdíků  to evidentně  už sem tam  drhne.  V posledních  krajských a  senátních  volbách  se to  také  ukázalo.  Největší  úspěch tzv. starostové měli v Libereckém  kraji. Dokonce  i  Kalouskův  usměvavý  podržtažka  ve svém  domovském regionu dostal těžkou nakládačku   a  senátní  kandidáti  za  starosty  na  společných  kandidátkách s TOP  po svých prohrách téměř  jedním hlasem prohlašovali,  že  jim  spojení s Kalousekpartají  výrazně  uškodilo  a  v podstatě je deklasovalo  předem. A  jestli si  dobře  pamatuji,  jisté třenice byli  o ohledně  volitelných pozic  v parlamentních  volbách. Heger  prostě  ví,  že  Karlovo  číro  věčně  táhnout  ani  v Praze nebude! A hledá oporu na  regionech, kde se prostě  musí  rozkročit,  což  ovšem   Kalousek není schopen zařídit  vůbec A  agent  009?  Jak  asi  dlouho?  Než lidem  z  menších  měst buď  dojde, co je vlastně  zač nebo prostě  se  projeví  biologický  cyklus. Tuhle  vizi  nikdo  jiný  nemá  nebo si  s ní  naprosto netroufl  vystoupit.  V holdování  drahému a  ještě  dražšímu  vůdci prostě  na nějaké  podobné myšlenky  není místo.  A hodný  pan Heger  si to mohl  dovolit jen proto, že  si byl vědom  své  tiché síly. S  tím nemám problém. A  potvrzuje  to  můj odhad  o jeho  absolutní nebezpečnosti. Ne nadarmo mi  babička říkala  – boj se tiché  vody!

Nicméně hodný  pan Heger  je  stejně  jen  obyčejný  topák.  Tělem i  duší! Viz jeho odpověď  na  otázku  Aktuálně! On bude něco vykládat o budování  férové  společnosti? On, který  rozdělil zdravotní péči na  tu kvalitní pro  bohaté a   na  tu  chudinskou?  Který  ještě  jako ministr  požadoval po vládě , aby zvýšila  příspěvek  do zdravotního systému  za  státní pojištěnce,  aby se  zdravotnictví  nezhroutilo ještě  do konce roku. Ovšem  když  totéž  začala  říkat a nakonec udělal  Rusnokova vláda,  hlasoval proti a tvrdil, že je  to  špatně!   Prostě  ten  pán  dokonale  naplnil a  to dokonce s předstihem, ústřední  heslo  soft  kimovské merendy, které  jsem již  ocitoval včera:

Věcná opozice , místo  bitvy  o pozice!

Umí mi někdo vysvětlit, co  na  hlasování  hodného pana  Hegera proti  zvýšení  dotací za  státní  pojištěnce, které  před  tím sám požadoval  bylo

a- věcného

b- férového

c- solidárního

A  ještě  poslední poznámka  k  volbě  místopředsednické  stafáže. Je jasné,  že  Kalousek  tam,s Ženíškem a  Langšádlovou a  Lukšou má  jasnou většinu. Kdyby  náhodou na lámání  chleba  mělo  dojít.  Svému  maskotovi  naopak  jeho kandidáta  tvrdě zatrhl. Podivné?  ne  tak , když  se podíváte , kdo se dostal  do předseddnictv a partaje  jako jeho prostý  člen. Markantem je,  že  Praha, která  je  pro  Kalousekpartaj  volebně  naprosto klíčovým regionem, bez  kterého by  měla  velký problém,  dodala  jednoho jediného  člena – Laudáta.A  šmytec.  Prý  na  základě Kalouskova  pokynu Prahu nevolit…Aby moc  nevyrostla  a nestala  se dalším mocenským centrem.. Takhle by  to  udělali i Kimové.   Ale  jak  dlouho taková taktika  asi  tak může  uspět?

Nicméně  největším  rozdílem oproti minulému  sjezdu  a pozoruhodností,  která pokud  vím  všem  /zatím velmi nemnoha/ komentátorům  unikla, bylo něco úplně jiného.  Musím  se  opět vrátit  ke  svému  dva  roky  starému  článku, kde jsem popisoval  zásadní rozdíl mezi  tehdy paraleními sjezdy  ODS a  Kalousekpartaje. Tehdy  jsem jej  viděl takto:

 Co ještě  nebylo stejné?

Míra  hysterie.  S kterou se na  obou  pimprliádách  provádělo  sebeeoslavování a  svatořečení i  pocit obklíčení a  nepochopení.  Zatímco  v Hradci /TOP/  hysterie  moc nebyla   a převažovala   snaha o věcný  tón a nikdy to nebylo nějaké  ústřední  téma,  v Praze/ODS/ to  bylo úplně  jiné.  A opačné  to  bylo také  s mírou  sebeoslavování  a sebeadorace  nejmoudřejších a  nejzasloužilejších.  Ale  v opačném gardu u hysterie. Dominující  zejména  u pocitu  obklíčení  nepřáteli. Ta  byla  naprosto nepřehlédnutelná a  v některých  vystoupeních  dominující  viz  Nečas,  viz  Němcová, viz  Vondra.  Alespoň  z těch, které jsem  stihnul.

Zkuste  si projít  Kalouskovy a Schwarzenbergovy projevy!  Jsou plné  toho,  že  oni jsou jediná  autentická  pravice a opozice. Oni, že  jediní  brání  demokracii proti  rozhazovačné  levici,  podivným kmotrovským strukturám populistů a rozpínavému a moci chtivému prezidentovi. Prostě  tehdejší  hysterická ODS  a  její pocit  totálního obklíčení z před dvou  let.   Nepřátelé, kam  se soft Kimové podívají.  Každý jim ubližuje.Jsou  obklíčeni.  Pro mne  opravdu největší změna! Absolutní  změna postoje!

Jak to, že si toho někdo nevšiml?  Zvláštní.

Ale když  už se dotýkáme projevů – ještě  jeden  rozdíl, když  je o nich  řeč tady  byl.  Škoda ho pominout!  Míním  projev  Kalouskova  fámluse Gazdíka.  Ten  z před dvou let  jsem popsal takto:

Tak  podobně  servilní  a submisivně podlézavý   oslavný  hold  osvíceným  vůdcům,  jaký přednesl  tenhle  kluzoučký  valašský  šuhajík,  ten se vidí  opravdu málokdy.  Děkuji  Karlu  Schwarzenbergovi, děkuji Miroslavu Kalouskovi,   jsme jedno  tělo, jedna duše, všichni máme jen jednu  myšlenku a jeden  cíl,  Karle  Schwarzenbergu  přijmi  prezidentskou  kandidaturu  – vyzývám  tě přesto,  že jsem  to ještě nekonzultoval  v gremiu  strany.. To  tedy bylo!  

A letos??? Bez chuti   a bez  zápachu.  Nuda.  S výjimkou posledního odstavce.  Kdy doslova  fňuká, že  není  tím  místopředsedou sněmovny…Zájemci  než  ho najdou  zde:

http://www.top09.cz/snem-2013/projevy/hoste/gazdik-spojenectvi-top-09-a-starostu-a-nezavislych-je-smysluplne-a-nosne-14616.html

Copak asi  způsobilo, že  podržtažka  přestal  tak  náhle s oslavami  drahého a ještě  dražšího? No já  to  napsal  už  tehdy,  když  z něj  Kalousek  udělal  onuci  a vykázal  ho  z místa  předsedy poslaneckého  klubu a  tím mu  předvedl, kde je jeho místo!To se pak holduje  opravdu  dost těžko! Nic  na pocitu jeho uraženosti  nezmění  ani  to,  že  toho  Okamuru prostě  a  jednoduše nakonec  porazit musí.

Tak takový  byl  posun  ve  sněmování  Kalousekpartaje, zaznamenaný  vlkem. Je  to mnoho  nebo málo?

Jo vlastně  ještě  na jeden detail bych  byl zapomněl!  A to by byla  velká  škoda.  Té  by  si  měli  všimnout  zejména  skalní  adoranti  občana  Schwarzenberga!To jsou  ti,  kteří  na  rozdíl  ode mne  a  velké části  voličů  jsou schopni klamat  sama  sebe,  že  kultovní předmět NENÍ  vlastně  Kalousek.  A  že  když  dávali hlas  v prezidentské  volbě  občanu  Schwarzenbergovi  tak  tím nehlasovali  pro  pro  Míru  cetrálního  mozka.   Tak  těm  vřele  doporučuji, aby  si  pustli  třetí  video  na  tomto odkazu:

http://www.top09.cz/snem-2013/video/

Je  to  to třetí ze  shora a protože  je jich tam  ve  streamu naloženo za  sebou  celkem  7,  pak  mám  na mysli  opět třetí. V pořadí spouštění!

Tam  Schwarzenberg  zcela  jasně  říká, že  jsou jedno  tělo, jedna  duše  a nikdo  je nikdy nerozdělí.  Že  to mnozí  zkoušeli, ale nikdo u něj nemá  šanci.  On a  Kalousek jsou  prostě dokonalý  pár!  Potvrdil,   že  opravdu  soudný  člověk,  kterému  není  lhostejný  osud  téhle  země, ho nikdy nemohl  v prezidentské  volbě podpořit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

89 reakcí na Co bylo u Kimů tentokrát /trochu/jinak.

  • vlk napsal:

   Ne není. Já myslím ten originální článek v HN. Tohle jsme četl taky. Ale nepodařilo se mi najít originál toho Honzejka!

 1. Bob napsal:

  Výstižné a přesné.
  Není co dodat
  Bohužel u spousty slušných (a kupodivu inteligentních) lidí je TOP in.Vůbec to nechápu.
  Co měla znamenat kandidatura hloupého Hudečka jsem nepochopil.
  Takového primátora si ani Pražáci (jsem Pražák) nezaslouží.

 2. Sylva Šauerová napsal:

  Vlku, vlku, marně čekám už nějakou dobu, kdy si všimnete, že se u nás, to vcelku nepozorovaně a bez valného zájmu lidí, mění režim, že skončil ten polistopadový, že dosavadní systém politických stran je vlastně již rozbit (Klaus za to dal již vinu Havlovi, jak jinak). Marně čekám, kdy si třeba všimnete, že vznikající koalice kosmeticky upravuje Kalouskem, arcilotrem, zlodějem, mafiánem a největším zlosynem státu, nastavený daňový systém, a přitom se tváří, jako že zrušení poplatků u lékaře je obrovským vítězstvím. Že by ten neumětel Kalousek nebyl zas až takový blbec ? Btw., jestlipak jste si povšiml, že arcilotr, zloděj a mafián získal na konci října 10246 preferenčních hlasů, a stal se tak nejlépe hodnoceným politikem ve Středočeském kraji ? Pro srovnání, Hamáček 6558, Filip 7551, Jermanová 4641, Bělobrádek 4742. Nebude snad někde nějaká chyba ?
  Události jsou vpravdě revoluční, pan Zeman se, navzdory svému volebnímu i povolebnímu propadáku, opět vlamuje do ústavy, haškovci už mají znovu nabroušené nože a vlk již druhý den píše o něčem tak bezvýznamném, jako je sněm TOP09. Pozoruhodné.
  Jestlipak jste, vlku, vůbec zaznamenal větu jedné osůbky, která vůbec nestojí v centru pozornosti a přece toho o jednom politikovi s mamutími ambicemi ví z nás nejvíc ? Chyba, chyba. Ta věta je totiž klíčová pro pochopení konání Miloše Zemana. Nevyřkli ji novináři, známi blbci, idioti a prostitutky, nýbrž Ivana Zemanová, manželka prezidenta ČT. Ta klíčová věta, otištěná v říjnovém Magazínu Dnes, zní : „On si zkrátka do prezidentské funkce přinesl premiérskou pracovní náplň“. Takových prkotin si ale nevšímejte, vždyť jde o nic, jenom ústavu naší země a o parlamentní demokracii.
  Tak zítra zase o Kalouskovi se Schwarzenbergem ? 🙂

  • Sylva Šauerová napsal:

   … manželka rezidenta ČR, nikoliv ČT … sorry.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Vidím, že se mi neobvykle daří, tentokrát je z prezidenta rezident. Nu, kdo ví … 🙂

  • Bob napsal:

   To je dobrý….
   Takže máme vlastně fakticky dva premiéry a dva pliticejní prezidenty.
   No řekněte, …..kdo to má?:-)

  • okolojdouci napsal:

   Ta zkratka paní prezidentové je téměř geniální, to se musí uznat.
   Jinak, i ohledně Kalouska a Zemana platí „po ovoci jejich poznáte je“. Oba mají svůj ideový profil a lidi na špinavou práci. Kalousek je asociál a Zeman vlastně taky. Kalousek se víc stará o svůj obchod, Zeman spíš kryje obchody druhých. Zeman bez funkce skončil na Vysočině, sledujte Kalouska bez funkce.
   Zemanovi se musí uznat, že by po roce 2009 určitě neprováděl takové daňové šílenosti, jako Kalousek. Jestli tomu říkáte „nastavený daňový systém“, tak prosím.
   Čeho bych se opravdu bál, kdyby tito dva našli nějaký společný zájem. Prosazovat je oba pánové umí a Kalousek v tom má možná ještě trochu navrch. Také politický marketing zvládá lépe a umí se příležitostně schovat za Karla. To Zeman, při vší úctě, působí jako lehce dezorientovaný osmašedesátník solitér, a lepší už to zřejmě nebude. Za vše hovoří složení „jeho“ vlády a (byť jen dočasná) sázka na SPOZ či Haška a spol. Hlavně Žáka s Koníčkem mu nikdy neodpustím, to je čirá tragikomedie.

  • zemedelec napsal:

   Paní S.Š:
   Už i Vám musí jasné,že polistopadový vývoj stran,nebyl stavěn na dobrých základech.Trochu se základy ohánějí KSČM,Lidovci a ČSSD,ale jen když potřebují.Proto také Klaus říká o tom rozbití polistopadového vývoje stran.Když byly strany stavěny účelově,řekneme od střechy,jasně to potvrzuje ODS,posloužila vůdci k udržení moci,odhlasování čehokoliv a tak by byl Klaus rád,aby se na to zapomnělo.Podobně je to i z dalšími stranami,účelovost.Jak vidíme u ANO,nebo Úsvit,už není potřeba ani stranickou základnu,tak také to pak nemá dlouhého trvání.

   • Sylva Sauerova napsal:

    To mate asi pravdu, pane zemedelce. Cetla jsem, ze treba Usvit ma celych 9 clenu. No nic, beru to tak, ze jsme si uzili docela hezkych par let, coz pocitam tak bratru od r. 1987 zhruba do smrti Havla. Ktera generace pred nami tohle mohla rict ? Clovek se musi spokojit i s malem, resp. nemel by byt asi maximalista.

  • vlk napsal:

   Mno, jak je to dávno, co jsem tady napsal článek Zemanovo hodně pozdní odpoledne? Ještě ani ne týden… A jak víte ,co mám nebo nemám v úmyslu napsat třeba pozítří nebo popozítří? A mimochodem, pak e tu ještě řada článků počínající tím, proč nepůjdu k druhému kolu prezidentských voleb. Vlamujete se do dávno otevřených dveří. Ale musím uznat, že velmi usilovně.
   Pokud jde například o Kalouska jeho daně. Jistě uznáte, že vláda, která bud e ustavena tak nějak na Silvestra jaksi ani technicky nemá nárok měnit v takovém případě cokoli. Natož daně. ostatně – schvalovaný rozpočet není téhle vlády. Je Kalouskův! To, že on teď blábolí, že je rozhazovačný a že by se mělo škrtnout 12 miliard je prostě jen Kalouskův odér. Nic jiného. To je asi tak 1% rozpočtu. Nic to neřeší. To není ani statistická chyba. Ale on hlasuje demonstrativně PROTI svému rozpočtu!!! Ale závěr pro novou vládu je jasný – schvalujeme li, v termínové nouzi Kalouskův rozpočet, musíme nechat i jeho daně! Nelze li ovlivnit výdaje, nelze hýbat s příjmy. O tom, jak ty daně finačně chemický Alí a podle vás odborník, podle mne hokynář, nastavil , vám doporučuji vrátit s e k argumentaci, proč s e nutně musela drasticky zvednout DPH. Aby prý bylo na vykrytí nákladů , spojených se zaváděním druhého pilíře. Mno, skutečnost je taková že:
   1- ta daň s e zvedla o rok dřívě , než začal vůbec jakýkoli nábor do II. pilíře
   2- do něj s e přihlásilo naprosté minimum lidí. Daleko méně než ,kolik s e vybere a té DPH
   3- jenže se ukázalo že i BEZ II: pilíře / 80 000 účastník = bez II. pilíře/ je potřeba opět zvednout DPH. Tentokrát ovšem už bez odkazu na nutnost vykrytí nákladů penzijní reformy
   4- z toho rezultoval drtivý pokles domácí spotřeby, z kterého s e ekonomika dosud nevzpamatovala. A to je také rozdíl mezi situací naší ekonomiky , na straně jedné a slovenské, polské, německé a rakouské na té druhé.
   A pravděpodobně už dávno jste zapomněla na nedávné doporučení Evropské komise, aby Česko uvolnilo nesmyslnou fiskální politiku.
   5-kdy si přečtete , co budoucí koalice dojednala v noci, tak tam určité první změny v nastavení daňového systému najdete.
   6- že Klausek dostal nejvíc e hlasů ve středních Čechách? Celých 10 000a nějaký chlup. Když naprosto neznámá Jermanová dostala půlku? Když v , po Praze nejpravicovějším regionu republiky dostane komouš s minulostí práskače také půlku? Když lidovec, který je doma na Pardubicku a kterého více méně nikdo nezná,v tradičně nic moc lidoveckém kraji dostane také půlku? Tak to jste mne pobavila! Holt se našlo 10 000 idiotů. S tím nic nenadělám. Vzhledem k tomu, kolik je kolem Prahy satelitních městeček a „nových“ obcí typu Říčany, Zvole, Jevany a tak podobně, mi to přijde jako dost ubohý výsledek.

   • Plsik napsal:

    Cesi v zahranici tentokrat volili za Stredocesky kraj, zrejme take proto dostal Kalousek hodne preferencnich hlasu…

    Mate velice zajimave clanky, dekuji moc.

    • Sylva Šauerová napsal:

     Bohužel je nás v tom zahraničí málo. 🙂 Výsledky jsou ale zajímavé. Např. v mém volebním okrsku získal Kalousek 20% preferenčních hlasů (to je dost málo). Já jsem každopádně kroužkovala Ivana Gabala … 🙂 V Los Angeles získala TOP 43,93%, SSO 16,66%, ODS 12,12%, Zelení 10,60%, KDU 6,60% a ČSSD 3,03%. Komunisté nula. Vyskytli se ale také jedinci (celkem 2), kteří to hodili Okamurovi a Babišovi (1, slovy jeden, člověk).
     Nu a pokud jde o celkový výsledek voleb ze zahraničí, TOPka zde získala 36,55% a druhou nejsilnější stranou se stali Zelení se 14,14%. KSČM 1,84%. To víte, zahraničí. Samí rozvratníci. 🙂

   • český maloměšťák napsal:

    Otázkou je, zda ten systém nebyl nastaven tak schválně – aby se to vyplatilo zejména lidem s vyššími příjmy – kdy ale právě že tito platí také velké odvody. Tito jsou rozhodně pro soukromé penz. fondy.lukrativnější klientelou než lidé okolo mediánu příjmů.
    Netvrdím, že těch pár procent ukrojených z průběžáku by mělo nějak fatálně narušit agregát odvodů, ale pomaloučku polehoučku se právě že tak systémy veřejných služeb stávají neudržitelnými – když jsou vyváděny ven platby těch vrchních decilů.
    Mimochodem. nezazanmenal jsem větší realce v tisku na zvýšení procent. sazby pro odpočet darů – což je také jeden z nástrojů, jak pak přes různé nadace směřovat peníze do příslušných soukromých škol, příslušných zdravotnických zařízení, příslušných lokalit…a poilovat tak narůstající segregaci , tkzv. nové třídění.
    Co jsem zaznamenal je hořekování nad strašnou pohromou pro banky a jejich klienty /dokonce někteří mudralové straší tím, jak prý se propadnoe úročení vkladů – nevím teda kam se dá z hodnot blízkých nule ještě padat ,ale i to vypovídá spíše o komediální úrovni tkzv. médií, pustí tam kdeco -. tomu se prý říká svoboda slova, no nevím, taková svoboda je možná v interaktivních diskuzích, kdy dochází k dialogu, ale v médiích , která interaktivní nejsou je to spíše diktát hlouposti a možná i zvůle – než svoboda., doufám, že časem lidé budou neinteraktivní média ignorovat/..
    …tedy srašná to pohroma v podobě sektorové a považme !!! – selektivní !!! – daně pro banky. Pindalové už cudně opomenou dodat, že finanční služby nejsou zdaněny daní z přidané hodnoty – protože to asi podle nich není selektivní přístup.
    Stejně tak minimální daně – které jsou dokonce i v takové baště kalitalismu jakou jsou USA/AMT, týká se cca 30 mil amer. subjektů/ I
    I minimální mzda a negativní konotace ve vztahu k jejímu zvyšování jsou spíše lží …

    Tkzv. pravice si navykla na estébáckoveskláckou šmejdklauspropagandu a kalouskovy bláznivé hokus pokusy – jak daňové břemeno hodit na hrb těm dole a jak v exportní ekonomice ufinancovat stát z DPH /která se při vývozu neodvádí/, težce se ji odvyká.

    Co soudíš o Fialovi ?
    Ráno pohan, odpoledne vysvěcený kněz a večer biskup. Připomíná jistého Ambrože z Milána, ranný středověk.
    Dlouholetí řadoví členové ODS na to musí koukat jak puk na zavřená vrata, žádná dlouholetá práce pro stranu, žádný běžný postup. Ten “ Já jsem prosím nezávislý kandidát nominovaný ODS za ministra “ prostě přinde, rce “ tak tu mě máte, vedení to chce co vy na to – vy tam dole ?“
    Já žasnu, to že je pravicová strana ? Takhle se snad rozdávají trafiky, ne ?
    To vlastně členové ODS říkají “ Víte, my jsme tady vesměs ubožáci a hlupáci s nalomeným charakterem a tak nemáme šanci vygenerovat někoho pořádného , kdo by za něco stál – z řad našich dlouholetých členů, musíme zkrátka sáhnout po někom zvenčí, kdybyste věděl o někom takovém tak nám to sdělte, děkujem moc, pane maloměšták, nechcete propisku s ptákem ?…“.

    Ten počet hlasů pro Kalouska v lokalitě, kde problémy zbytku českomoravskoslezského světa /tkzv. venkov/ jsou vnímány spíše s humorem – to je demagogie.
    Ať jde Kalousek kandidovat na Bruntálsko – pravičák individualista by měl jít do těžkých soubojů, ne se zdekovat tam , kde je to poměrně lážo plážo. Vsadím boty že tam by např. nejen ve srovnání s KSČM dopadl ten jeho spolek pro dvě použití ještě hůře než na celonárodní úrovni. on sám by asi skončil na chirurgii.
    Ostatně po několika minutách osobního rozhovoru s ním, by mu střihl nejednu nevirtuální i jeho virtuální pravicový volič z LA. 🙂

  • jezevec napsal:

   již staří římané věděli, že prostému lidu stačí dát chléb a hry.
   a tak vlk má svoje hry, myslí si jak je důležitej, že kope do mrtvejch figurek – a jeho chleba mezitím spokojeně rozkradou ti, kdo nejvíc křičí aby se nekradlo.

   • vlk napsal:

    Ach tak.. Mám svou hru. A nijak se za to nestydím. To abych se úplně nepomátnul s takových, co konvenují tobě.
    Mno a a jakým termínem mám označit to, že provozuji Kosu, kde se píše zejména o tom že s e krade, kdo krade a jak krade a nenazvat tě duševním prvokem? Zkus mi přihrát nějaký vhodný termín, který ti bude konvenovat.

    • jezevec napsal:

     „s“ těch co konvenují mně, byses pomát asi rychle, protože se asi ještě nenarodili.
     ale vážně – zkus mi tady vyjmenovat nějakou politickou stranu a pár politických figur, na který ty seš pyšnej – a nevzbudit pobavený smích.
     pak ti možná docvakne, že to tvoje úporné stíhání pár z tech bez dvou za dvacet, se od římanských her pro pobavení plebsu zas tak moc neliší. hle, zde máš svého kalouska, hle zde zlý heger a opilý zeman – hrej si tu máš kohouta, kopej a plivej a trochu přitom křič, před sousedy to dobře vypadá a budeš mít dobrý pocit užitečnosti.
     hlavně věř tomu, že kalousek krade sám, že si sám vymýšlí zákony a osobně je všemi hlasy schvaluje, sám si zadává zakázky, sám jezdí s bagrem na dálnici a sám si jezdí s dvoukolákem pro peníze – že stačí ho trochu sklidit z pozornosti, a již jsi vyhrál. myslím že ve standardu inteligence toho prvoka hravě přebiješ …. pro sebe.

     • vlk napsal:

      Připomínáš mi člověka, který káže , že lidi jsou gumy, když zamykají dveře od bytu a jdou do práce. S tím,že lupič se dostane přes každý zámek.
      A přece lidi ty dveře, co s e dají klidně vykopnout – zamknou. Tak nějak je to s tebou. Protože nekrade jen Kalousek, je blbost psát o něm.
      To nemá chybu. Tak jo, vysvětlil jsi mi to.
      proč vůbec každý stát zřizuje policii a celý soudní aparát, když stejně mu většina lumpů tak nějak uniká? Dík za osvětu. To s e ti fakt povedlo.Pobavils mě. Viktorka včera víc, ale tahle groteska taky nebyla špatná.

     • jezevec napsal:

      ze začátku mně to bavilo, číst o tom, jak někdo tepe do zlořádů. jenže ty netepeš zloděje – ty máš pár obětních beránků, které nemáš rád, a o kterých píšeš dokolečka furt to samý. skutečné problémy tě nezajímají, a v podstatě ani ty zlodějny – tebe zajímá jen kalousek a kníže, občas zeman či klaus a pár třetiřadých nýmandů – co se na ně dá najít, jak se to dá vyložit aby byli v co nejhorším světle, co asi tak by si mohli myslet a neřekli, co špatného by mohli udělat, a jak jsou všichni co je volí blbci.
      jenže asi i vícebuněčnému organismu docvakne, že žádný kalousek, pokud i by bylo pravda to co o něm píšeš – vůbec nic neznamená bez tisíců, možná desetitisíců přisluhovačů, kteří mu konají práci a nosí bankovky. a že dokud se nezmění tohle, což jaxi neráčíš vzít na vědomí – že každý jeho nástupce jen zalehne do běžícího systému a natáhne pazouru, a nic se nezmění. o tom co kdo to bude příští tejden, bych ti už moh napsat. sranda. zatímco ty se budeš rajcovat představou, jak jsi to nandal kalouskovi.
      to víš, prvok. světlo, tma, první signální. a nebo taky vidi. kdypak se rozbřeskne tobě? žádná jedna osoba tím klíčem není, jasný princi ….

  • Hladis napsal:

   No pani S.S.. Tentokrát bohužel argumentacne nic moc. Vlk vcelku popsal, ze v TOP09 jsou i sily, kterym vedeni kolem Kalouska nevoni, coz jsem napsal i včera jako námitku a tu Vlk ted zvedl. Zamanovi se Vlk venuje myslim dost a to az tak, ze je hned obvinovan z posedlosti Zemanem 🙂 K tomu rozpoctu…..on je vlastne v zakladu delany ještě za Kalouska a je to primarne jeho práce a hýbat zase s danemi doufam uz nebudou. Na druhou stranu jsem zvedav na ty kompenzace za zruseni poplatku a jak budou resit zdravotnictvi. Sobotka to nastinil v OVM, ale me to zase pripada, jako prelejvani penez, kdy se dira zaplacne z celého baliku a stejne to zase bude v minusu.

  • prirodovedec napsal:

   Cituji: „a vlk již druhý den píše o něčem tak bezvýznamném, jako je sněm TOP09. Pozoruhodné.“

   Parafrázujme klasika: „cim se chce stat basnik (topinky a jejich fandove pro volice tech druhých)?“

   Odpoved: „Eeee … basnik (a fandove topinek) se chteji stati trpaslíkem ,,,“.

   Mozna se uz dari? Od vzniku? Ciny?

 3. Gerd napsal:

  Schwarzenberga s Kalouskem rozdělí ta událost v životě, kterou si každý zažije jen jednou. A narození to není.
  S.Š. má pravdu v jednom, čeká nás ještě dělení ČSSD. Jakmile k němu dojde, Haškovo křídlo zamrzne na úbytě. Také v další prezidentské volbě už nebudeme mít dvojku Schwarzenberg – Zeman, proto dost možná dojde k torchu jiné situaci a Zeman se přesvědčí, že není tím vytouženým miláčkem národa – a dělá vše proto, aby jím ani nebyl.
  Jsou ale dvě stálice, které pražští voliči nikdy nedonutí pracovat, a to Marek Benda a Miroslav Kalousek. Mohli by mít doživotní mandát.

  • Bob napsal:

   Kalousek je nepochybně nejtalentovanější politik(aspoň já o žádném talentovanějším nevím…/možná ten Benda?:-)/)
   Co nastane po té „události“ by mě docela zajímalo, ale nepochybuji, že si Kalousek poradí.
   Když vidím tu bídu ČSSD, tak mě docela zajímá, jak dopadnou senátní a „evropské“ volby.
   Obávám se, že ČSSD srovná krok s ODS a TOP, resp., co je horší, ty dvě půjdou nahoru, ČSSD dolů a vítězem bude Babiš.
   Též bude zajímavé, zda Zemanův vliv půjde dolů nebo nahoru.
   Mě jako „leváka“ žádná radost nečeká. Naštěstí má závislost na politicích je zanedbatelná, ale mám děti a vnuky (takže se o mě vlastně postará KDU-ČSL :-))

   • zemedelec napsal:

    Pane Bob.
    Ano,Kalousek je dobrý mluvka,ale podstatou jsou ty nejlepší informace.
    Kalousek je měl vždy,hlavně finanční s kterými ovládal vládu i parlament.Proto se tak naváží do Babiše a ví proč.Kdyby byl Babiš MF,tak v prvé ředě vyhází Kalouskove informátoři.Jde také o to jaké tam jdou informace o státních firmách,možnost obsazovat jejich rady,ale také o konkurenčních firmách o všech dotacích,osobně v tom vidím také problém udělat Babiše MF.

   • vlk napsal:

    Jak dopadnou obecnía senátní volby? Pro socana? Tak, že bud e zaříznut Sobotka! Drtivou porážkou. A Haškova parta řezníků se nám vrátí v plné slávě.

  • Anonymní napsal:

   Nevim, samozrejme, pane Gerde, zda dojde k deleni soc.dem., doufam, ze ne, je to nase posledni demokraticka strana, ktera neni (zatim) na kolenou. Spor dvou kridel ale driv nebo pozdeji bude muset byt vyresen, to je jista vec.
   Politici ale udelali zasadni chybu uz v lete, resp. z kraje leta. Sobotka se zlomil a pravice trvala na 101, meli se chlapci domluvit. Toho ale jiz tradicne nebyli schopni, protoze museli vest boj na ose pravice – levice a nechali volne pole zmene pomeru. Uvidime, jestli to pujde vubec jeste napravit. Ted budou mit moznost pri jmenovani ministru. Pan Zeman ma ale taky legalni, t.j. ustavni moznost, totiz nejmenovat Sobotku. Jak ho ale jmenuje, konec zvonec. Nejsou-li v ustave uvedeny terminy, ma se za to, ze statni organ MUSI konat neprodlene. Bude-li otalet a zdrzovat, vznikne prostor pro ustavni zalobu. Uz se o ni hovori. A neprisli s tim lidovci, nybrz CSSD, a verejne o ni hovori i dekan PF UK. Neslo by o kompetencni spor, protoze kompetencne je vec jasna, nybrz o zalobu pro necinnost.
   Pokud jde o pana Zemana, neni mi jasna jedna vec. Musi prece vnimat, ze verejnost prestava byt na jeho strane. A presto dela vsechno proto, aby propad jeho duveryhodnosti pokracoval. Tomu opravdu nerozumim.

   • Sylva Sauerova napsal:

    Podpis.

   • Puck napsal:

    Když odmyslíme mediální masáž, je dobré se zamyslet nad tím, co tak zlého prezident provedl. Výzkumy už dávno neberu za seriózní informační zdroj. To už jsou serióznější moje kecy. 🙂

    • kacíř napsal:

     Nekouká na svoje image a hulí do kamer jak komín. Taky někdy slintá, ale už míň než dřív. To všechno u méně chápajících levicových voličú, hlavně těch mladších hraje roli a tak mu dávaj vale jako Paroubkovi s bradavicí. Když už si hraje na Churchila, neměl by tuto stránku v politice podceňovat – viz. preference.

     • Michal napsal:

      Na druhou stranu – pokud dávám rozhovor Českému rozhlasu nebo ČTK a vím, že se to natáčí i na kameru, nepřijdu na něj v riflích a kostkované košili a domluvím si rauchpauzy, abych nebyl v záběrech, jak tahám z cigarety.

   • Jos napsal:

    Co se týká Zemana, u vás je to Šauerová čiré pokrytectví. Vulgární žumpalistická masáž která běží už od roku 1998, je nepřehlédnutelná. No, takovým jako jste vy se to líbí.

    • kočka šklíba napsal:

     Nejenom že se jí to líbí, všude kde se o Zemana otřou, tam vleze se svými manipulujícími příspěvky. I sem, když zjistila, že s vlkem jedou v tomto případě na stejné vlně, ačkoliv i ona (je zajímavé, že majitel to této osobě ještě nepřipomněl) zde práskla dveřmi po tom, kdy vlk zde jejího koně zkritizoval. Je doslova posedlá a vlastně plní, co po neúspěšné kandidatuře barela slíbila. Otravovat, pomlouvat, prostě okopávat kotníky. Navíc když porovnáte její a třeba Lexovy nebo Asfaltovy právnické rozbory některých Zemanových kroků, pak se dá ´úspěšně pochybovat o její erudici v tomto oboru anebo lže.

    • Sylva Sauerova napsal:

     Opravdu, pane jos ? O tom, jak se vlamoval Klaus do ustavy, jsem za mohutneho nadavani klausovcu psala zhruba 5 let. Hodlam to delat dal i za pana Zemana, ba i za sv. Petra, stane-li se prezidentem a bude se chovat podobnym zpusobem. Pokud jde o „vulgaritu“, ze by byli novinari sprostejsi nez Zeman ? Ale jdete … 🙂 Skoda, ze nerikate, kde presne se ta zla media (mimochodem, totez tvrdi pravice nejpravicovatejsi) se Zemanem zmylila.

     • Jos napsal:

      Vážená Šauerová, není nic vulgárnějšího než jsou česká media. Zeman je proti českým mediím arbiter elegantiarum! Český novinář je nejen sprostý, ale též nekonečně zákeřný dobytek. Dokonce jim kdysi v 90 letech v zájmu dehonestace Zemana stálo za to zfalšovat překlad Zemanova projevu z angličtiny do češtiny. Soudný člověk to vnímá a sleduje v přímém přenosu už leta. Viz třeba psaní o Paroubkovi a vůbec výkony české mediální mafie okolo voleb 2006 nebo 2010. Nebo při posledních prezidentských volbách. Ostatně nejsem sám, kdo si všiml svinské politické role českých medií. Přečtěte si třeba tohle http://denikreferendum.cz/clanek/16997-novinari-nesou-zodpovednost-za-ekonomickou-krizi
      Ale chápu, že nadšeným a trapným propagátorům takového šmejdu jako je Schwarzenberg, mezi které patříte, takové souvislosti unikají.

 4. okolojdouci napsal:

  Vlku, velká gratulace! I na toho Vrbu se bude lépe vzpomínat 🙂
  K článku není moc co dodat, super! A zajímavé postřehy ohledně Hegera.

  • vlk napsal:

   Gratulace se ráda přijímá. Nicméně včera to odkopali kluci. Nesložili se, i když byli na šrot. A zasedlo si na nás štěstí. Vrba? Nemám co bych měnil. Včera viděl, od čeho odchází. A já mu nemám za zlé, že odešel. Ale jak to udělal.Jako trenér je geniální? Jako člověk ? Klasa český politik.

   • Xaver napsal:

    Pane vlk, včera jsem na Vás musel večer myslet, jak asi trpíte…Doufám, že jste byl fyzicky přítomen! Já na to koukal s přestávkami, jednak jsem pekl cukroví, ale hlavně mě výkon Viktorky zcela otrávil (hrál jsem fotbal na býv. krajské úrovni). A kalkulovat stále na štěstí pořád nejde. Víte, já když vidím třeba M. Petrželu, napadá mi „za co, pane Bože, za co…?“ Ale včera to nešlo i jiným!

    • vlk napsal:

     Xavere
     máte pravdu. Včera to, po stránce fotbalovosti žádná extra jízd a nebyla. A kartáč opravdu neměl den. Nicméně utkání kd y to až tak není ke koukání j e v sezoně dost. A také dost těch, které jsou velmi ke koukání, ale nedopadnou dobře.
     To potkalo i nás. Viktorka hrála opravdu dobře venku s CSKA a ManC a doma proti Bayernu. Ale nedokázala získat z těch tří zápasů ani bodík. Ačkoli nejméně 3 by byly zasloužené. Možná že dokonce 7. včera to bylo opačně. Otázku, co je lepší dobrý výkon a špatný výsledek, nebo supervýsledek a nic moc výkon je klasické dilema. Historie jasně upřednostńuje druhou variantu. klubová kasa – včera + 33 mega. také. Takže já nemohu být celkově nespokojený.A Milánek? No zápas , kdy sám rozvrátil Peltiče a byla z toho šestka, tak ten se hraje jednou za sezonu.

     • VaclavP napsal:

      Krásný výkon, který má odezvu po celém světě. Ještěže Kellner prodal Křetínskému 40 miliardovou hračku EPH a ten teď nebude mít čas prudit čestné Plzeňáky, Chody, Lidi z Brd, Sudet, kteří mají velkou radost Viktorku.

     • kopřík napsal:

      Přidávám upřímnou gratulaci ze sparťanského tábora. Možná že Křetínského štvou ty další miliony pro Viktorii, to jste dost možná v nedávném článku měl pravdu, ale normální fanoušek vždycky fandí českému nebo moravskému týmu. Nenapadlo by mě nefandit Slavii nebo Baníku proti komukoli ze zahraničí.

 5. Admirál napsal:

  Už jsem to psal, TOP jede na mrtvém koni a ani mediální ohybači reality nejsou již sto přebít šířící se zápach.

  Kalousek, byť mozek, není schopen sám o sobě vygenerovat podporu do 10%. Jeho problém je ten, že každému, kdo by se sním chtěl spojit, 10% ubere.

  Proto svoloč sází na lidovce. Bělobrádek s modrýma očima a s blond patkou je jejich favorit. Právě odjel podepsat vázací akty. Budeme se divit, jak naše nezávislá, objektivní, profesionální, demokratická média vylepší Bělobrádkovi úsměv, vymodří oči a ulíznou patku.

  Směr je daný. stačí si přečíst některé diskutující na Kose. TOP už je pohřbena. Ať žije nová TOP – Lidovci.

  • vlk napsal:

   Naprosto nesouhlasím. Ten mrtvý kůň bude ještě zatraceně živý. Uvidíte. A lidovci jsou o něčem jiném než Kalousekpartaj.

   • Admirál napsal:

    ZATÍM je živý.

    Pro sázkaři obdaření informacemi (já se mezi ně nepočítám, pouze od jejich chování odhaduji stav věcí) na něj už nesází.

    Hledají a už si zřejmě vybrali jiného favorita.

  • Michal napsal:

   Páně Bělobrádkův (takřka neustálý) úsměv může mít vcelku prozaický důvod: Pavlu Bělobrádkovi zjistili roztroušenou sklerózu a proto bere antidepresiva…

   • Tacit napsal:

    Ošklivá podpásovka. 😦

    • Michal napsal:

     „“Na druhou stranu jsem dost rád, že mi kvůli vedlejším účinkům léčby hned v začátcích ordinovali antidepresiva, to je dobrá průprava pro českou politiku,“ směje se nyní pětatřicetiletý šéf strany, který nemá problém o nemoci mluvit a taky díky němu strana nedávno podpořila nadační fond, který se nemoci věnuje.“
     Zdroj: http://ona.idnes.cz/roztrousna-skleroza-nemoc-mladych-krasnych-a-stresovanych-lidi-p8h-/zdravi.aspx?c=A120803_103611_zdravi_pet

    • Michal napsal:

     „Na druhou stranu jsem dost rád, že mi kvůli vedlejším účinkům léčby hned v začátcích ordinovali antidepresiva, to je dobrá průprava pro českou politiku,“ směje se nyní pětatřicetiletý šéf strany, který nemá problém o nemoci mluvit a taky díky němu strana nedávno podpořila nadační fond, který se nemoci věnuje.“
     z rozhovoru pro idnes

     • Tacit napsal:

      Quod licet Iovi non licet ….

     • Michal napsal:

      Omluva za dvojí vložení…
      Tacit: To nebyl myšleno nijak zle, P.B. se rozhodně nikterak nevysmívám. V rodině máme obdobnou zkušenost s RS a dotyčná je skutečně „samý úsměv“.

  • Sylva Sauerova napsal:

   Ja bych se k te „svoloci“ prihlasila, pane Admirale. Ale musim Vas ubezpecit, ze Belobradek favoritem neni. Mne se libi Polcak, Farsky a krajan Marek Zenisek. Sazim na mladou krev.
   Takova pani Langsadlova me naplnuje ponekud studem (za zeny v politice). No nic, takovych je v PS vic.

  • vonrammstein napsal:

   Máte nějaký trauma z modrookejch blonďáků? Něco z puberty?

 6. pražák napsal:

  Někde jsem četl , že Langšádlová má ke Kalouskovi blíže a to by pak mohlo vysvětlovat, proč straníci naznačují Kalouskovi, že by měl brzdit. Ale to může být jenom drb.

 7. Berkowitz napsal:

  Jedno pravidlo platí stále, a jedno o jaké volby jde:
  Jsou-li kandidáti voleb hovada, tak výsledkem jakýchkoliv voleb je vždy hovado.

 8. Jan Čermák napsal:

  Míč je kulatý a fotbal nemá logiku! Hurá do Plzně.
  K meritu. Myslím, že TOP i ODS jsou již jen kašpary a jako přízraky odcházejí do minulosti. Pravicí dneška a budoucnosti je Babiš a Bělobrádek. Čeho se já bojím, jsou voliči TOPODS. Lidi přesvědčení o tom, že úspěch se nesmí trestat. Bojím se toho, že to je budoucnost, svět ve kterém budu muset žít. Mladí na to vypadají. Neví nic, ale sebevědomí a sebestřednost veliká. P.S. všimli jste si jak se po Nečasově pádu změnila ČT? Objevila bezdomovce…..

 9. Tacit napsal:

  Díky Vlku za brilantní analýzu. Díky i za udržení se v daném tématu. Přesně tak to s Topkaři vidím i já.
  Z některých příspěvků viz výše, je patrná snaha zatáhnout do tohoto, vámi jasně vymezeného problému Zemana, Klause, KSČM, Havlisty, soumrak stran, … – aby tu diskusi náležitě rozmělnili, aby odvedli ostatní od vámi analyzovaných záměrů kolem TOP jinam, což se jim i částečně daří a oni (ona) to dobře vědí. A jestli dokonce tvrdí, že Kalousek není až zas tak špatnej, že ho mají mraky voličů moc rádi, měl bych se velice, ale velice na pozoru.

  • okolojdouci napsal:

   Pozor na Kalouska, to máte svatou pravdu. Zatím má na financích a obraně stále své lidi, teď se rozjíždějí církevní restituce. Přijde mi, že Zemana se bojíme až moc, ale Kalouska hodně lidí docela podceňuje. Zeman je prostě víc na očích a ještě se rád předvádí a moc mu to nejde, to bude asi ten důvod. Jsem zvědav, zda ANOfert bude schopen Kalouska „odpojit“ od eráru, na Sobotku bych v tomhle moc nespoléhal, o lidovcích ani nemluvě. Vlastně se nedivím, že Kalouskův úhlavní nepřítel ve volbách byl Babiš, to je pro mě aspoň náznak toho, že se mu (Babišovi) dá celkem věřit 🙂 Planá naděje?

 10. XY napsal:

  Nojo, pěkné, pěkné, jenže TOP je tč. mrtvola, podobně jako ODS – a člověku se jaksi příčí kopat do mrtvol. Spíše bude zajímavé, jak, na čem a případně kým se pokusí o svou resusutiaci. ODS to zkouší přes Fialu, což je opravdu chytrý a docela slušný člověk, ale musel by mít zcela jinou a na úplně jiných základech postavenou partaj, než tč. má k dispozici – prosadí-li se co šéf. Možná to TOP zkusí přes toho Hegera, jak naznačuje Vlk; nicméně stále není zřejmá jakákoli agenda, na níž by se TOP mohla prosazovat – kromě běžné opoziční role. Nejsem si jist, zda jim to bude stačit. Ale třeba jo.
  Pěkný den.

  • XY napsal:

   resuscitace – kristepane, to je zase den 😦

  • vlk napsal:

   Už o tom, zatím jen v hlavě, sumíruji článek. Tedy ne o ODS. Tam zatím není o čem psát.

  • Michal napsal:

   Myslím, že Petr Fiala poslouží jako výborný fíkový list, kterému bude v případě úspěchu rychle vysvětleno, jak se věci mají. Potřeboval by ale podporu médií, která by ho do omrzení představovala jako novou slušnou tvář pravice. Heger bude ovšem tvrdou konkurencí a navíc spousta novinářů se s ODS bolestivě rozešla a šla za „reformním étosem“. To by muselo na TOP prasknout něco hodně ošklivého, aby se vrátili.

 11. Puck napsal:

  Kalouskova partaj vybruslila z katastrofy jen díky tomu, že se debakl Nečasovy vlády šikovně připsal jen na konto ODS. Jakoby Top nebyla tím, kdo vyrobil nejvíce chyb a malérů. Zasloužila si Top ve volbách větší zisk, než ODS ? Jistěže ne ! Voličům prostě nedošlo, že skutečným tvůrcem hospodářské politiky je Kalousek. Že tvůrcem sociální politiky je Drábek. Že zdravotnictví vedl Heger, a díky němu málem zkolabovalo. Armáda pod vedením žádný větší průser nevyprodukovala, největší rabování se konalo za asistence lidovců, kde měl Kalousek dobré postavení.
  Chci jen poukázat na to, kde je příčina takového zkreslení skutečnosti. Kde jinde, než v médiích !

  • Puck napsal:

   “ Armáda pod vedením ODS …. “ Zase jsem to po sobě nepřečetl. Za 5.

   • Michal napsal:

    Koneckonců, říkalo se, že největším úspěchem rakouské diplomacie bylo to, že přesvědčila svět o tom, že Hitler byl Němec a Beethoven Rakušan…
    Ale pozor, odpovědnost za „reformy“ lze dobře využít i tak, že se z ní udělá bolestínské gesto „obětovali jsme se a lidé nás za to nemají rádi“ a využije se to v kampani(-ích). Docela dost voličů se na to chytilo a ještě chytí.

 12. pepan napsal:

  ono je to sice trochu mimo téma sjezdu Kalouskovi věrných, ale myslím, že by nebylo špatné, připomenout si, co dobrého ministři a další odborníci z TOP přinesli lidu této země. Třeba novelu zákona o pěstounské péči, vždyť dítě má právo vyrůstat mimo odporný dětský domov. Víc než si myslíte. Podrobnosti v odkazu:

  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/iva-bezdekova.php?itemid=21813

  Zlí, zpátečničtí a rozpočtově odpovědným nepřející jazykové tvrdí, že Kalouskově bandě šlo především o nemovitosti, ve kterých jsou Dětské domovy umístěny. Ale každý rozumný. středový a přemýšlivý volič přece dobře ví, že podobné názory jsou jen sprostou pomluvou. Jinak by Kalouska nevolilo cca 10 000 voličů výše uvedené množiny.

  • okolojdouci napsal:

   Tohle je příspěvek k věci! Znovu stačí zopakovat: „po ovoci jejich poznáte je“. Teď už jen pochopit, zda je to úmysl či neschopnost. Člověk v tom tuší spiknutí, ale když třeba slyší mluvit Jana Husáka na téma doprava, tak si říká, zda i varianta b) nemá své opodstatnění.

   • pepan napsal:

    blbí rozhodně nejsou, to je nepodceňujte, tohle pod Bezděkovou vložil(a) ANDY:
    „Podivné praktiky na ministerstvu práce a sociálních věcí
    Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) bude muset poslankyni Martě Semelové (KSČM) vysvětlit »podivné« praktiky, k nimž na jeho úřadu dochází. Jde o společnost Centrum pro transformaci, kterou založil ředitel odboru rodiny a dávkových systémů na ministerstvu Miloslav Macela.
    »Podivné praktiky, ke kterým dochází na ministerstvu práce, nás doslova zarážejí. Po diskusích, které se vedly kolem ‚přihrání‘ sociálních karet, vyplouvají na povrch okolnosti, za nichž byla založena obecně prospěšná společnost Centrum pro transformaci. To všechno nás jenom utvrzuje v tom, že některé záležitosti na ministerstvu jsou velice neprůhledné,« řekla našemu listu Semelová. O vysvětlení chce v rámci interpelací ve sněmovně požádat šéfa úřadu Drábka.
    O co jde? Macela založil v roce 2010 o. p. s. Centrum pro transformaci. Předmětem podnikání je podle výpisu z obchodního rejstříku »odborná podpora a služby péče o ohrožené děti a rodiny, služby související s realizací a podporou transformačních (změnových) procesů v systému služeb péče o ohrožené děti, výkon a rozvoj služeb pro osoby s handicapem nebo osoby ohrožené sociálním vyloučením, přímý kontakt s ohroženými dětmi a rodinami a podpora procesů deinstitucionalizace služeb v oblasti péče o ohrožené děti a rodiny, vzdělávání a osvětová činnost v oblasti péče o ohrožené děti a rodiny, poskytování odborné podpory nestátním neziskovým organizacím v oblasti péče o ohrožené děti a rodiny«.
    Činnost společnosti má tedy velmi úzkou souvislost s návrhem novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí, na jehož přípravě se Macela podílel.
    Nejdřív zákon, poté o. p. s.
    Macela není jediný státní úředník, který v této společnosti působí.
    Členem dozorčí rady je také např. Martin Šimáček, ředitel vládní agentury pro sociální začleňování či Klára Laurenčíková, bývalá náměstkyně na ministerstvu školství. Zakladatelkou organizace je kromě Macely Klára Trubačová, vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí na ministerstvu práce.
    … Důkaz o firmách, ačkoliv Macela tvrdí, že to firma není:
    http://rejstrik.penize.cz/24745855-centrum-pro-transformaci-o-p-s …“

 13. Jos napsal:

  Dobrá analýza. Viděl jsem z toho sletu jen kousek, více se nedalo vydržet. Zarážející byla ta prolhanost ve všech projevech, podobná jakou jsme mohli pozorovat před mnoha lety na sjezdech KSČ.
  Ohledně Hegera, to je naprostá trefa do černého. Je to gauner a lhář. Mohu to doložit malým příkladem. V době svého ministrování dal v PS zrušit zákon o neziskových nemocnicích schválený v období vlád vedených ČSSD.V odůvodnění uvedl, že zákon je třeba zrušit, protože do té doby žádná nezisková nemocnice nevznikla a tudíž je nepotřebný. Co ovšem v návrhu neuvedl a poslancům se snažil zatajit je fakt, že už od dob Julínkova ministrování, i jeho působení ve funkci, leželo na ministerstvu zdravotnictví minimálně 6 žádostí o zřízení neziskových nemocnic. Ovšem ministerstvo zdravotnictví pod Julínkovým i Hegerovým vedením je záměrně nevyřizovalo. Prostě je sabotovalo. A pan Heger se v PS projevil jako explicitní lhář.

 14. Germanicus napsal:

  Vlku, bezva oba dva díly. Přikládám odkaz na komentář Petra Honzejka …a topka táhne dál (HN 9.12. 2013). Je to, ale placené. 😦
  http://hn.ihned.cz/c1-61419960-a-topka-tahne-dal

 15. varardero napsal:

  Krásny je konec vlková článku opravdu poslední tři věty a ted si stačí jen vzpomenout kdo podpořil Kharla ano vlkův favorit z ČSSD podpořil něco co soudný člověk nemůže podpořit v prezidentské volbě jak napsal vlk .

  Ale to je jen můj jak řekne vlk absolutně rozumu prostý názor a plně s nim souhlasím nad takovou věcí se nemusí moc přemýšlet.

  Pro Hladise pokud to bude číst ja nepropaguju socialismus tak jak jste napsal pod minulým článkem naopak váš názor na udržení Řecka v Eurozoně je absolutně komunistické rozdělování zakrývané pod roušku pomocí komické na tom je ,že tu pomoc poskytují lidé s nižší životní úrovni než mají Řekové např.Slováci.Spravedlivé by bylo vykopnutí Řeků z Eurozony se všemi pro ně plynoucími důsledky a ne jejich dotováni jak dotování neziskových podniků v socialismu.

  • pepan napsal:

   „Krásny je konec vlková článku opravdu poslední tři věty a ted si stačí jen vzpomenout kdo podpořil Kharla ano vlkův favorit z ČSSD…“

   no ono je to docela provázaný, na aresu najdete, že v Macelově charitativním byznysu jede Anička Šabatová (pro pořádek, ta kandidaturu za socdem odmítla), a třeba členka Kalouskovic frakce u sockomoušů, Marxová-Tominová má obdobnou firmičku v oblasti sociálního začleňování a trendy „džendr“ hnutí.
   http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_rzp.cgi?ico=25768255&jazyk=cz&xml=1
   Na tom aresu by se dalo najít hodně obdobnejch zajímavejch údajú, ale pak by můj štvavý diskuzní příspěvek byl neúměrně dlouhý.
   Taky by vás ovšem nemělo překvapit, že PR v prezidentské kampani, dělala sudetorakouskému senilovi a pravdoláskové hvězdě socdem totožná reklamní agentura.
   Potom ovšem nepřekvapuje podpora Bakalovy Pravdy und Lásky a rozmanitejch podivnejch figurek, co se v internetovejch diskuzích hlásí ke „středu“ právě tomu Sobotkovi, klátící se třtině….
   Ta česká demogracije je moc malej dvorek a některý starý přátelství přece nenaruší to, že „protagonisté“ stojí zdánlivě na protivných stranách barikády, to dá rozum, že jo…
   Docela se děsím, až fungl nová trojkolka vyjede se svým „programovým prohlášením“.
   Co tam asi ostane z předvolebních sockomoušskejch slibů?
   Třeba ohledně revizi Kalouskova megatunelu, církevních restitucí….

   • varadero napsal:

    Samozřejmě že mě takovéto věci nepřekvapují ,ale ja se nenechám oblbnout jak někteří pravověrní a proto zde budu dehonestován jak to jen půjde,ale mě to neva je to dobrá zábava.

    • vonrammstein napsal:

     Proč by Vás měl někdo dehonestovat? Perfektně to zvládáte sám.

     • varadero napsal:

      Opět nevim zda vas správně chápu ja hloupej soudruh bych si to nechtěl zas vyložit nějak nesprávně mohl byste mi to blíže osvětlit děkuji za ochotu.

  • Michal napsal:

   „Spravedlivé by bylo vykopnutí Řeků z Eurozony se všemi pro ně plynoucími důsledky…“
   A co pro NÁS plynoucí důsledky – rozkolísání eura a eurozóny? S tím byste taky souhlasil?

   • Plsik napsal:

    Presne tak Michale a jeste je problem, kdo ze by je asi jako mel vykopnout z te Eurozony – Nemci a Francouzi ?
    Vzdyt zavedeni eura bylo vlastne ultimatum Mitterranda Kohlovi za to, ze bude Nemecko sjednocene !
    On vyslovne pri jedne vladni schuzi rekl „on va clouer la main des allemands sur la table“…
    Rekove se dostali do Eurozony hlavne diky Francii a socialisty L. Jospina, Kohl je tam nechtel, ten tam nechtel ani Italii, tu mu tam donutil taky Mitterrand…

    Francie se moc prepocitala, jak se rika „kdo jinemu jamu kope….“

    • okolojdouci napsal:

     Zajímavý podotek! Díky za připomenutí, člověk by skoro zapomněl, co že to bylo „Teuro“…

   • varadero napsal:

    Preferujete tedy velice praktické dotace Řecku ,které jaksi nemají konec a v příštich 50 letech asi konec mít nebudou pokud zustane Řecko v Eurozoně ooo jak komunistická myšlenka a jak jsem napsal dotování současné životní urovně řeků provádí i lidé s menší životní úrovni než mají řekové.
    Jen pro pořádek Euro v podobě v jaké je dnes je mrtvý projekt nějaká rozhodující změna se s eurem bude muset provést jaká to je na delší polemiku ,ale pravdou je ,že řekové vlezli do eurozony podvodem a čím déle v ní zůstanou tím budou následky horší až se přijme opravdové řešení a ne jen trvání současnédo stavu socialního dotování řecka.

  • vonrammstein napsal:

   Jen krátce ke včerejšku: Ne, nepíšete dobře. To nebyla pochvala, to byla urážka.

Komentáře nejsou povoleny.