Vánoční


napsal Tacit

Snad každý si o Vánocích rozmýšlí o čase minulém, trochu bilancuje, je na to vhodná doba. Snad každý alespoň na chvíli podlehne tomu sentimentu i klamu, že právě na Vánoce mají k sobě lidé blíž, že lidé nejsou sami, ani osamělí.

Tak i já trochu bilancuji bolesti i radosti. Letos mi umřela maminka a narodily se moje další tři vnoučata. To jsou ty nejsilnější pocity. Celkem se dařilo v osobním životě, tedy když nemáte vysoké nároky. I směrování této země není zas tak špatné, po tom všem nedávno minulém, co se tu zkoušelo.

Přeji proto i dobré bilancování všem Kosířům. Hlavně Petru Vlkovi.

Přeji vše dobré i ostatním přispěvovatelům a diskutujícím, ať se vám a nám daří!

A taky vám chci věnovat tuhle písničku. Je o pomíjivosti, proměnách a setkáních. A omlouvám se, že je smutná a taky trochu sentimentální. Ale i to k Vánocům patří.

Klidné Vánoce vám všem přeje Tacit.

Vlkův  dodatek:

Nezbývá mi, než  parazitovat  dnes na  Tacitovi.  To, co umí  on, já nesvedu. Ať napíši  cokoli. Takže  Vám, každému jednomu a  všem  dohromady,  Vašim  blízkým, si dovoluji popřát  k Vánocům  hezké, klidné  svátky, splněná  přání a  pod  stromeček?  Hlavně  zdraví, pohodu, štěstí a  dobrou práci.  Kdo tohle má,  je  neuvěřitelně  bohat.

Pěkné  Vánoce Kosíři!

vlk

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Tacitův facit se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Vánoční

 1. Qiedo napsal:

  Jsem tady rád, že jste takoví, jací jste. Také vše dobré Vám všem. Přidal bych tuto:

 2. kopřík napsal:

  Přeji všem hezké a klidné vánoční svátky.

 3. Občan napsal:

  Hezké svátky všem!
  (To ostatní už jsem přál včera 🙂 )

 4. Ruda51 napsal:

  Přeji klidné prožití svátků, hodně zdraví a radosti, možná – méně se rozčilovat z politiky :-).

 5. Michal napsal:

  Ač jenom čtenář a asi o dost mladší, než většina zde přítomných, také bych chtěl poděkovat a popřát všem jenom to nejlepší a každému důlek plný kuliček, do kterého on cvrnkne tu poslední 🙂
  A také jednu vánoční, vlastně Půlnoční:

 6. babička napsal:

  Pohodové Vánoce všem.

 7. passant napsal:

  Pokojné a radostné svátky Vám i všem co máte rádi.

 8. Ladas64 napsal:

  Rád bych tímto popřál všem Kosířům hezké vánoční svátky.

 9. kočka šklíba napsal:

  I já přeji všem krásné prožití vánoc.

 10. est napsal:

  Kdepak smutná. Vždyť moře je náš domov.
  Připomněl jste mi prastarou klasiku „…v jedné hospodě na nocleh pán nepán se sejdem.“ A tak je to správně.
  Vše dobré i Vám.

 11. Akela Vlková napsal:

  Pohodově prožitý Štědrý den v kruhu svých blízkých a do roku 2014 zdraví, štěstí a hodně sil. ❤

 12. Marcela napsal:

  Jste moc prima Kosíři,přeji Vám vše dobré ,hodně zdraví a štěstí v rodině i spokojenost v práci a nám důchodcům méně neduhů.Vlkovi díky za jeho práci,má určitě smysl.

 13. Jan cermak napsal:

  Koukam, ze jsem podle vlka neuveritelne bohat. Jsem. Preju vsem kosirum, i bezdomacum, aby byli taky. Buh s vami.
  A taky jednu vanocni:http://m.youtube.com/watch?v=67f6mH7IKF0

 14. Karel Rossmann napsal:

  Poklona a poděkování Vlkovi za neuvěřitelné úsilí, kvalitu. Poděkování všem, kteří zde udržují vlídné prostředí. Je to opravdu obdivuhodné, inspirativní dílo, tato Kosa. Jsem zde prakticky denně na návštěvě, jsem „ten, který nemluví“, ale odnáším si někdy nové úhly pohledů, nové zdroje k přemýšlení a studiu lidí, života i samého sebe. Děkuji za to všem, kteří na tom mají podíl. A všem přeju požehnané Vánoce, Pokoj, a vše dobré do dalšího roku. A k tomu všemu dobrý, mírumilovný, chytrý humor.
  V úctě
  KR

 15. Rudi 3 napsal:

  I já především děkuji Vlkovi za tu práci kterou má s tímto svým dítkem a přeji mu aby ho jeho perfektní analytické myšlení neopouštělo a děkuji mu , že je mým denním učitelem a společníkem. Kosu otevírám vždy jako první a děkuji všem kosířům za slušné a vlídné příspěvky. Všem pohodové vánoce přeje Rosťa Hrozek.

 16. AlenaK napsal:

  Všem Kosířům a Kosířkám přeji krásné prožití vánoc a připojuji se k řadě vděčných čtenářů s poděkováním vlkovi a ostatním autorům, stejně tak všem, co umí vlídně a laskavě vstupovat do diskusí.

 17. Hladis napsal:

  Taky. Preju stastne a vesele vanoce z Recka. Zde jsou vanoce trochu jiny den nez v CZ.

 18. Rošádek napsal:

  Všem Kosířům přeju krásné, radostné, klidné a provoněné Vánoce.

 19. český maloměšťák napsal:

  Na bilancování nemám čas, čeká mě toho v lednu tolik, že se z toho nejspíš……u.
  Ještě že je vždy po ruce ta možnost neudělat zítra to, co neudělám nikdy.

  Takže každému zde i jinde přeji hlavně zkliděný hormon….prostě chvíli jít i do sebe, nejen ze sebe nebo pod sebe či dokonce vedle sebe. Dobrým katolíkům přeji pak i osvícení – minimálně takového kalibru jak si umí vyvolat buddhisti.
  Všem ostatním pak ať nejsou druhým lidem vlkem 🙂 či aspoň ať to nějak zajímavě umějí okecat. Vlkovi pak přeji co nejpohodovější diskutéry.

  Písničku pošlu, co bych neposlal…:

 20. Gerd napsal:

  V čase Vánoc se zesilují všechny pocity, ty dobré i ty špatné. Ty dobré převládnou tam, kde převládne dobrá vánoční atmosféra, ale u některých lidí Vánoce, zimní depresivní počasí a neštěstí namíchá smrtící koktejl, a proto je i o Vánocích poměrně hodně sebevražd.
  Vánoce jsou i příběhem o naději, jen je někdy zatraceně těžké ji pro některé lidi nalézt, a na ty bychom zapomínat neměli.
  John Donne věděl už v roce 1624: „Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj : smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“

Komentáře nejsou povoleny.