Jaký byl rok 2013?


Je  pár  hodin  do konce  roku  s  číslovkou  2013.  Takže  nejvyšší  čas  bilancovat.  Alespoň tak nějak  jsem  si  to výhledově pro Kosu  naplánoval. Jenže to jsem    ještě  neměl tušení, že  si  mne  v posledních  dnech prosince docela  zle  podá  naprosto banální  viroza,  která se mnou  zamete  tak,  že  vydržet sedět  čtvrt hodinky  u počítadla  budu považovat  za  nadlidský  výkon.  Včera  mne ještě z  ouzkých dostal  svým  článkem o WCH  Jeník  Čermák,  ale  dneska?  Dneska  už  je  to jenom  na  vlkovi….

A  je jasné,  že  těch, pro mne  dnes  mezních  14 minut  nedám dohromady ani úvod. Natož  nějaký  smysluplný  text. Takže  nezbývá  než  uchýlit  se k  malému triku – napište  si dnešní  článek sami.Já  žádný  nedám a  rovnou  otevírám diskusi na  téma – jaký  byl, podle  vás  rok  2013?  Zkrátka – já  zadělal  těsto na koláč.  obsah  toho koláče  dodáte  vy. Vlk není schopen  psát.  Takže  chcete  li  vůbec něco  číst,  pak se  o  to musíte  sami přičinit.

Směle  do toho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Diskuse se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

68 reakcí na Jaký byl rok 2013?

 1. Kanalnik napsal:

  Pro mne byl rok 2013 dobry. Ucil jsem se rozumet vice sam sobe, odkryvat zakouti sve duse (ci srdce, chcete-li) a udelal jsem male krucky k tomu byt o trosku vice autentictejsim clovekem. To je pro mne nejdulezitejsi. Jinak rok 2013 hodnotit nebudu, rozhodne ne politicky, toho se zde jiste ujmou jini.

 2. cobolik pacholik napsal:

  tento rok bol,len maly klip vo velmi kratkej epizode,co sa vola zivot…

 3. jaa napsal:

  No na virózu jsou na netu dva recepty …. oba česnekové— jeden s citrony a svařenou vodou, druhý se slivovicí. ale .prý stačí i vodka…no a jako na honem.. česnečka…
  Ju a lidová moudrost říká, že vir=oza je následek zanedbaného pítí…..:-))

  • Řezníček z Brna napsal:

   Můj recept na zdolání virozy:
   + zalehnout do postele
   + nebrat žádné prášky, nesrážet teplotu, teplota likviduje infekci v těle
   + pokud možno nejíst, ale hodně pít
   + tělo nemusí likvidovat potravu a společně s teplotou likviduje viurs v těle
   Za 2 dny vám bude dobře, pokud budete brát prášky a přecházet to, může se to táhnout i 2 týdny

  • Leo K napsal:

   Hmmm, s tím česnekem – na tom něco je. Prý se má roztírat. Břichem o břicho.
   🙂

 4. VaclavP napsal:

  Pro mě byl rok 2013 výukou geopolitiky v praxi. Bohužel celou geopolitiku nejlíp vystihl Ivan Horník ve větě „Silnější pes ….“, rokem Viktorky, profesně zištením, že Česká republika produkuje odborníky schopné prosadit se kdekoli na světě. Soukromě ztrátou spousty přátel a nalezání nových.

 5. Bob napsal:

  Rok 2013 nebyl pro mě horší, než rok 2012 a doufám, že nebyl lepší, než bude rok 2014.
  Vypůjčím li si poučky ze starších učebnic ML, tak se mi všeho dostalo podle zásluh a většina i podle mých potřeb 🙂
  Pravicově (!!!!:-)) konstatuji, že byl takový, jaký jsem si ho zařídil a očekávám, že mi zdraví dovolí zařídit si rok 2014.

  Zdraví je nejdůležitější podmínkou, dovoluji si ho tedy popřát zdejšímu publiku v míře vrchovaté.

  • eywin napsal:

   Není úplně vhodné abych se „připrcnul“ k příspěvku typu novoročenky. Ale jsem líný cokoliv sepisovat, a váš příspěvěk se mi moc líbí. Souhlasím, schvaluji a podepisuji!
   Nazdar!
   Hodně štěstí a zdraví všem z Vlkova…

 6. Skogen napsal:

  Rok 2013 byl především rokem volebním a v jistém smyslu završil idealismus mnoha lidí, ať už byli jakkoliv politicky orientovaní.

  V prezidentské volbě jsme zaznamenali finále v podobě dvou osobností, které by si málokdo z obyčejných lidí, včetně mne, chvíli předtím byl představil. Volilo se ze dvou špatných možností, což trošku nabourává koncept představ o vítězi, který má být dle selského rozumu vždy nejlepší, nota bene pro ty, kteří se mu přiklonili, a mnoho lidí má s tímto paradoxem bůhvíproč potíže dodnes. Za sebe shrnuji, že pokud by i dnes proti sobě stáli Schwarzenberg a Zeman, chytil bych se znovu za hlavu a nakonec to hodil znovu Zemanovi.

  Jen za vrchol arogance, nedemokratičnosti a ignorance společné státnosti považuji postoj „Není to můj prezident“, protože je to z výše uvedeného hloupý výrok, který navíc ani není pravdivý. Vyrovnali jsme se s Havlem, kterého mnozí nemuseli, vyrovnali jsme se s Klausem, kterého mnozí nemuseli a vyrovnáme se i se Zemanem, kterého rovněž mnozí nemusí, byť jsou slyšet nejvíce a dosud nejradikálněji a dosud nejvíce popírají i své vlastní ideály. Což samozřejmě neznamená, že Zeman nemá být kritizován. Tím to pro mne končí.

  Pravicově zaměření prošli definitivně deziluzí ohledně své dosavadní reprezentace a v souladu s tím jí nakonec vystavili vysvědčení, levicoví zaznamenali zklamání z povolební situace a musí se zkrátka vyrovnat s faktem, že česká politika, má-li mít punc demokracie a bude-li prosta excesů á la nulová tolerance, které tento punc postrádají, bude za běžných okolností vždy spíše středová a kompromisní.

  Voliči, i přes doslova tragickou situaci nízkopříjmových, nadále významněji nedopřáli sluchu extrémistům a tím nejpolarizovanějším, co volili, byla KSČM, která je ovšem v českých poměrech zcela etablovanou a standardní stranou. Přesto napětí ve společnosti roste a nadále roste i zoufalství a pranic nepomáhá, jestliže se tvrdí, že je to tak správně, že někteří být zoufalí zkrátka mají.

  Pro budoucnost platí nutný vývoj setrvačností, kdy společnost ještě po nějaký čas bude pociťovat důsledky Nečas-Kalouskovy vlády a jimi přijímaných zákonů, z nichž všechny byly tvořeny a prosazovány zejména ideologicky a nikoliv s ohledem na prakticitu a reflexi reality, natož ve prospěch většiny občanů. I nadále platí, že onen prospěch definují neméně odlišně obě hlavní kategorie voličů, z nichž pravicoví hledají svou novou identitu.

  Mnoho štěstí a doufejme v o něco lepší zítřky pokud možno bez ozdravného bankrotu.

  • Bob napsal:

   Vaše hodnocení podepisuji, co se týče prezidentské volby, tak podepisuji podtrženě

  • zemedelec napsal:

   Pane Skogen.
   Podepisuji.
   Pane Vlk.
   Také mě to chytlo před štědrým dnem,štědrý den jsem proležel.
   Mám sice po tátovi vyzkoušený lék na průjem,ale teď jsem to raději neskoušel,měl jsem i zvýšenou teplotu,Ten lék,0,5dcl čisté kořalky,do toho zamíchat lžičku mletého pepře,vypít najednou,je to víceméně pro otrlejší,ale účinné.
   Nemám to potvrzené ze zdravotnicství,ale zaznamenal jsem zvýšený počet onemocnění tohoto druhu,já si to dávám do souvislosti z vichřicí.

 7. Stev napsal:

  Rok 2013 je pro mě synonymem slova Zeman. Ať je jaký je, je lepší než kníže (všichni ti, co kritizují jeho vánoční projev, představte si, že posloucháte knížete – fuj). Ať je jaký je, odstřelil koalici. Tato dvě vítězství znamenají daleko víc, než všechny jeho zápory. Alespoň pro mě a rok 2013. Přeji všem pohodový rok 2014. 🙂

 8. Slim napsal:

  Byla to lekce na téma Úloha osobnosti v dějinách.

  Dvojice, která by mohla být pojmenována István Zeman, zametla s děsivou vládou. Kde bychom bez těch dvou byli?
  Co nevíme je, zda to ti chlapci udělali koordinovaně.

  Tak či tak, jim patří zítra můj přípitek. 😀

  • zemedelec napsal:

   Pro Slim.
   Asi těžko to bylo koordinované.
   Někde proběhla informace,že odposlechy probíhaly už dřív,to ještě Zeman ani netušil,že by mohl být prezidentem,natož něco nařídit.Možná jeho zvolením,bylo jen umožněno ,aby se to realizovalo.Kdo to nařídil,nebo povolil,se asi nedozvíme.Takže hledejme,kdo má tu možnost,těm složkám to nařídit a povolit,určitě to nebyl Nečas.

   • Slim napsal:

    Můžete mít pravdu. Potom ovšem Z. má aspoň lví podíl na rozpuštění a vypuštění „přepevné stojedničky.“

    Jak říkám, tak či tak..

 9. Jan cermak napsal:

  Skogen to napsal za vlka a napsal to dobre.
  Vlku paralenu a brufenu se neboj, nepomuzou, ale ulevi.
  A za sebe si na tu otazku uvedomuju jak skvely rok to byl, a jak malo se velka politika o niz se tu pereme promita do nasich obycejnych zivotu.
  Aby ten pristi nebyl horsi nez ten minuly…..

 10. faleon napsal:

  Roku 2013 po vlcích nikdo neházel hořícími poleny jako Hrdina slavného Londonova Bílého tesáku.
  Dle místních novin „největší socialista USA“ Jack London byl nalezen mrtev (otráven) jeho japonským sluhou roku 1916,když mu byl předtím po deseti letech již po druhé shořen jeho rodinný dům.
  O smrti Eleonor Marxové v Londýně 1898 asi však její služebná předem tušila,když ji tato poslala do lékárny pro cyankali,kterým se otrávila Paní Bovaryová v knize G.Flauberta.G.Flaubert dle Emila Zoly informujícího Henryho Barbusse žil v obrovské bídě a jeho Paní Bovaryovou do angličtiny z francouzštiny přeložila právě Eleonor Marxová.Bylo těžko žít paní Bovaryové mezi měšťáky,jak Zola- socialista jím opovrhovanou „střední třídu“ tehdejší Francie nazýval a doslova a vždy ji proklínal.

 11. Gerd napsal:

  Rok 2013 byl ve znamení předchozí likvidace české ekonomiky jistým Kalouskem. A byl také rokem vydání majetku církvím, což bude v budoucnu dost velký dějinný přelom. Mnohdy byl vydán majetek, u kterého bylo sporné, zda jej církve vůbec kdy vlastnily.
  Byl to rok Zemana, naděje na změnu a deziluzí. Byl to rok Klausovy amnestie, definitivním pardonem i pro ty zloděje a tuneláře, které se podařilo chytit. Rok, kdy definitivně došlo k přerozdělení majetku a rozdělení společnosti na bohaté a chudé.
  Je to rok, kdy stále není vidět světlo na konci tunelu. Máme stále více bezdomovců, stále více nezaměstnaných
  Koho ale bude za 20 let zajímat, jaký byl rok 2013? Jen statistiku.

 12. Puck napsal:

  Rok 2013 ?

  Říká se : “ Konec dobrý, všechno dobré ! “

  Pro rok 2013 to neplatí. Důsledky vlády pravice, a schválených zákonů, se teprve dostaví. Hrůza, kam se podíváš !
  Začalo to amnestií. Snad každý, i ten, který politiku ignoruje, s ní má problém. Práce policie, soudců, státních zástupců, přišla nazmar, a zločin vyhrál. Na celé čáře ! S tím se občan jen tak nesrovná.
  Metanolová aféra začala už koncem roku 2012, ale nejvíce úmrtí se odehrálo letos. Nezbývá, než se ptát. Proč zrovna u nás ? A kdo má největší podíl viny ? Následky, jak hospodářské, tak etické, ještě poneseme dlouho.
  Zdravotnictví, a s ním i zdravotní pojišťovny, před krachem. Rusnokova vláda provedla jen záchranné kroky. Navýšila odvody státu, schválila půjčku 1,7 mld Všeobecné.
  Řádění Drábka, a jeho kamaráda Šišky, bude mít také dlouhodobější přesah.
  Odhadnout, jaké důsledky bude mít bohaté obdarování církví státem v podobě restitučního zákona, se zatím nedá. Zatím to vypadá tak, že budeme církvím platit ansábl jako dosud, po dobu dalších 17 let ( asi 1,5 mld ročně) a k tomu 30 let náhradu za zničený majetek. Už minulý týden, podle Práva, putovaly první dvě miliardy na tento účel.
  Policie předvedla opět bravurní kousek při stíhání nebezpečného zločince, který nezaplatil účet za benzín u pumpy. Odneslo to několik nevinných, ale v Česku je nutné zákony dodržovat, že ano ? Takže, až na dva policejní prezidenty, všechno v pořádku.
  Nechci to natahovat. Jen zmíním Nový občanský zákoník, který zakládá do budoucna také nemálo šlamastiky pro občana.
  Nezávidím vládě, která tento svinčík přebere. A stejně tak nezávidím občanům, kteří v něm musí žít. 🙂

 13. vlasta napsal:

  Události roku 2013 mě ujistili v tom, že nemáme žádnou naději na něco lepšího. Stali jsme se kolonií a už jí zůstaneme,nevím sice jestli napořád, ale rozhodně na hodně dlouho. Největší zklamání voličům připravila ČSSD (potažmo její předseda Sobotka) a voliči jí to spočítají, to je jisté. Sobotka není žádný levicový politik, měl se dát k černoprdelníkům nebo Kalouskovi. Nevím proč parazituje na ČSSD. Obyčejní lidé chudnou, zbohatlíci bohatnou. To už je taky napořád. Jen církve v tomto ateistickém státě extrémě zbohatli i díky zradě ČSSD. Byl to jeden z nejhorších roků v naším novodobé hisstorii.

  • zemedelec napsal:

   Paní Vlasta.
   Dojímáte mě,že má větší vinu na cirkevních restitucích ČSSD,než ODS a TOP.
   Já osobně,pokud s tím něco neudělají ČSSD,ale i ANO,tak si vynutit referendum.Byl bych rád,kdyby toto vyřadilo lidovce z politického života.

   • jezevec napsal:

    co furt máte s těma restitucema.
    souhlasí s nima cca 20% občanů.
    tedy asi jako s vítězem voleb.

  • Ahele napsal:

   To je snad o ztrátě paměti. Tak ČSSD může za to špatné, dokonce zradila. Sobotka je parazit a pravičák. Co je potom Hašek a spol? Měli jsme si hýčkat Paroubka já to říkám furt. Ale to ne, co nám, na něm vlastně tolik vadilo? Tenkrát se naskakovalo na štvaní proti němu teď se najednou naskakuje na štvaní proti Sobotkovi. Donedávna nikomu nevadil neb byl takový nemastný, neslaný neníliž pravda? Bylo ticho po pěšině a najednou má dračí hlavu jako onehdá Paroubek. Ratha ani raději nepřipomínám. To bylo řečí – zbavte se jich a budete volitelní. Zbavili se a zase je to špatně.
   Ano Sobotka zřejmě lavíruje a my nemáme tušení proč. Ale zeptejme se také co by se asi tak dělo, kdyby tam byl Hašek, kdyby socani nešli do této vlády ……….
   A vůbec, je to takový slepenec, že nejpravděpodobnější se jeví další volby v dohledu.
   A vůbec, ještě je tu prezident, ještě vláda nebyla ustavena, ještě se můžeme dočkat lecjakého překvapení.
   A vůbec, co voliči? Volili, tak jak volili a teď zas jenom melou pyskem.

  • vlk napsal:

   Koukám, že milostivá s e hodně špatně vyspinkala! Zatracenej Sobotka. Von jí tlačí i ve snu. A to ještě neví, že zítra má být ledovka. Z a tu bude taky moci Sobotka!Až sebou plácne jako pytel koledy, ta mu to spočítá! Jen počkej brejloune plešatej!

 14. Ruda51 napsal:

  Kosáci, pokud vám to zdraví a finance dovolí, sportujte, cestujte, čtěte, debužírujte, prostě užívejte života, rodiny, přátel, pište a diskutujte na Kose, sledujme a hlídejme si náš veřejný prostor – politiku, ale ať si tím nepřivodíme zdravotní újmu, ztrátu přátel či až rozkol v rodině. Někteří to moc žerete(me), ale kdo jsi bez viny, ať hodí kamenem. Vlku díky za Kosu.
  Přeji všem, vše nejlepší do nového roku, hlavně zdraví.

 15. Přírodovědec napsal:

  Byl to rok nadějný. Osobne, ale to neni zde podstatne.

  Obecne další dulezity a zřejmý krok na ceste k neodvratnemu a ozdravnemu bankrotu ČR. Tak jako se vlkuv organismus začne zbavovat jeho virozy :), tak se i ČR zbaví časem bankrotem těch z verchusky (spíše masové), kteří ukázali, ze to nedokáží a jsou virozou oslavující ČR. Přesněji dokazali, ze se dokáži napakovat na úkor těch druhých, ale pro ostatní uz nejsou přínosem.

  Ani analyticky zde v diskusich:). Poustet gramofonove desky klasiku v case DJ nestaci. Je tedy logicke, ze se jich ostatní časem zbaví a přestanou platit jejich prohry. Uz vedi, ze je plati. Uz se jim smeji. Cekaji. Deleni na my a oni je stale zrejmejsi. Oni slibovali, neuměli, prohrávali, nepriznali si to, neodešli, budou odejiti realitou přes veskere své snahy bránit a hájit svoji neschopnost.

  To bude Skogene ten ozdravny bankrot. Promin, ze ten clanek, jako zádný jiný nikdy nebude. Bankrot spojeny s pocitem ulevy a zadostiuceni tech loseru dneska s prihrbenim se tech chytrejsich dnes uspesnych a pridanim se k vitezum vcas. Memorovani VK bude u nich zcela plynule nahrazeno citacemi Svihlikove a Kellera :).

  Ale bude to i doba s novodobou tresnovitou falmerovitosti hrdych barelovitych a praglovitych patriciju a patricijek, kterym se opet pripise to ci ono, ať už soumarovite potahnou novou svou kuličku nebo jezevcovite zalezou do nor. Bude to doba s útěkem těch diletantů, kteří jen previtizovali a maximalizovali sve okamžite zisky.

  Historie se opakuje. Tam kde to trvalo spíše staletí, naši novi Cechove to zvládnou za par desítek let (opět – otazkou je zda předběhnou komance v rychlosti bankrotu – ještě musí vydržet 17 let). Postihne to radu nevinných, napakuji se nekteri dnešní čestní disidenti jini čestní zůstanou :).

  Ale jak říkají klasici, bude to „ozdravny“ bankrot, kde českou pikanterii bude, ze se bude tykat těch, kteří o ozdravnosti bankrotu tem druhým kazou. Snad i pochopí, ze podle jejich teorii je přece logicke, ze se ukázali neschopnými, a tak přece proto jejich svět i oni bankrotuji. K tomu lze sice říci, ze jednotlive ten bankrot asi moc ozdravné vnímán byt nemůže, ale jak pisi makroekonomove, zkratka v průměru bude ozdravny (opakuji – zbaví spolecnost virozy a současných parazitů jako vlka, přinese pocit úlevy byt falešný, bude podle teorie ozdravny 🙂 a bude i v průměru ozdravny 🙂 ). Vzbudí jako vždy falešné naděje a nové ideály, které skončí stejně jako dnešní, či minule.

  A protože jiný diskutér na můj kolovratek ozdravneho bankrotu nedávno pripodotkl, kde jsou protofasiste, musím dodat, ze minuly rok ukázal klasicky rust protofasistickych nálad zejména u vystrasenych středních vrstev, a těch co mají co ztratit po letech pakovani, a těch co spasitelsky přicházejí. Viz vykriky chemickeho aliho, prilis viditelna a zviditelnena barelova stetka, vystupovani ovara, nagygate, kvikot topinek a odesaku, rozklizenost socanu, nenazranost flandaku politickych i klerikalnich, streicherovita analyticnost zumpalistu, utocnost praglovite kavarny a patriciju, nemluvě o spasitelich … Konec konců jsme zde v diskuzích utocnejsi mnozí, já, autor, exnamestkyne … Inu živíme ten protofašismus zdařile. Je to zakonite, bankrotu by měla logicky predchazet pevná ruka a falešná naděje, aby mohl byt dostatečně hluboký, a tedy ozdravnejsi :).

  Je otazkou, jak dalece bankrot muže byt skutecne ozdravny. Možna mlčení lidu místo zizkovskych pochodu na Prahu ma logiku. Aby bankrot mohl byt skutecne ozdravny skogene nejen posměšně a ironicky, jak často pisu, je vhodnější, pokud probíhá v obecně mezinarodne rozkolisanych časech. Jak rikal feldkurat, to se nam to bankrotuje, kdyz to druzi plati :). Dluhy se nejsnáze odepisuji v časech pogromu, jak ukázala historie. Lichvari pod existencnim tlakem rychle odepisuji dluhy. Řekl bych tedy, ze ČR intuitivně čeká, až zacnou uspesnejsi pogromy na korporace a finanční instituce, pokud to nebude řešeno ostřeji válkou nebo stěhováním narodu díky fasizaci. Je to ostrá zatáčka, ale teoreticky by mohla byt vybrána. A dokonce stačí jen pověstné hrátky kolem prokazovani majetku ala USA plus směr Tobinova dan. Je to mozna jen otázka času.

  • Skogen napsal:

   Děkuju. Vše nejlepší do nového roku.

  • zemedelec napsal:

   Pane přírodovědec.
   Dnes to od Vás beru,jako silvestrovskou zábavu,pojednání o státním bankrotu,tak i můj příspěvek vemte v tomto duchu.Je to také rada,včas si změnit korunu,za cizí měnu,jak to dělají ti,kteří nám o něm kážou,ti už to mají změněné,před intervencí ČNB.Jenom tolik,chleba by nebyl za 30kč,ale za 100kč.Po novém roce,určitě bude čas,vážně o tom napsat.
   Také přeji do Nového roku 2014 vše dobré.

 16. český maloměšťák napsal:

  Byl to rok, který opět potvrdil, že jsme velmi zbabělým „lidem“, respektive národem, který si nechá srát na hlavu dokonce i od “ svých“ zástupců, tedy v podstatě sám od sebe /taková je bohužel konstrukce zdejšího lidu a tak i národa/.
  Začlo to Klausovou amnestií, šlo to přes Parkanovou, Pekárka, a Negyovou… a skončilo to církevníma restitucema a singerovkama.
  Připadá mi to již jako osud, úděl…na tom těžko změní tuny či terrabyty komentářů, souzním v tomto s prirodovedcem…být člověkem , občanem, sousedem, členem rodiny…aspoň dole, v ostrůvcích …když už to nejde v nějakém tom celonárodním agregátu, ten se řítí do oné rammsteinovsko-soumarovké /upocené/ prdele.

  I tak je to těžké, už jenom na sousedské úrovni – koukněte jen zde, např. na „konzervativce“ a „římského katolíka“ vonrammsteina – rozumíte, to je karikatura obého, stačí mít jen jiný názor a hned vám začne tykat a obhajovat to /podobně jako obdobný nepodarek blogové scény neo/, že se tak rozhodl on /pan konztervativec sám rozhoduje o tom komu tyká a komu ne – nečeká si na dovolení/, protože prostě on určil, kdo je podle něj hodnotným akdo ne – ale takto nejedná ani římský katolík /zde rozhoduje až Bůh/ ani konzervativec /zde rozhoduje přinejmenším tradiční přístup/….
  Lidé si hrají – na to že něčím /konzervativec – liberál/ jsou, i v rovině těch ostře odeologických dichotomií si dokáží lhát – sami sobě nalžou že jsou tu “ konzervativci“ , jindy “ římskými katolíky“…, asi se bez té lživé, seknhendové, pochmurné (a kašpárkovské zároveň( berličky neobejdou, ta infantilita je nejprve nastoupena vlivem nedospělosti /nikdy není dosažena skutečná dospělost, zaměňovat ji např. praktickým zajištěním se – to je omyl, opak je mnohdy pravdou/, aby plynule přešla ve stačeckou infantilitu – ta se pozná tak, že jedinec prská nebo sprostě nadává, či si mrská ego tak, že druhého ego snižuje – např. prostřednictvím onoho svévolného tykání “ vysvětleného“ zpupností téměř komickou /kdyby ji ale dotyčný skutečně nepovažoval za hodnotící soud vkomponovaný do jeho kognitivně-emočního aparátu/.
  Hrají si a pohrdají, k čemu jim to ale je ? Kdo potřebuje chtít být stále zakopanější v té infantilitě, což nepochopil, že má jen jeden život, že ta spása se zřejmě konat nebude ? /vonrammstein apod. totiý nechějí na obřad spásy vpustit Ježíše Krista, on tvrdí, že Židi nemohou být spaseni, to ale pak není možné tu spásu uskutečnit – Kristus je také Židem/.

  Ale celkově to jde, celkově vzato je stále sdostatek nejarporů, nevonrammsteinů, nesoumarů , neparabellů…sdostatek takové velikosti :), že je na těchto (prirodovedco-maloměšťáckých) úrovních stále dost důvodů k tomu, aby se člověk s polu s člověkem radovali.

  Mnoho odvahy a zdraví každému, i „římským katolíkům“ a „skutečným konzervativcům“, vinšuje domácnost českého maloměšťáka – včetně rybek , respektive rybiček /no prostě nejedná se o ten šmejd, co někdy leze z nálevky umavadla atd./které zítra čeká realná spása /končí mi platnost rybářského lístku a tak přebytek nástražních rybiček po předchozí temperaci fárá do hlubin života zdejšího vodního, navíc nebudu zkoumat jak se to má uvnitř této komunity nástražních rybiček s židovstvím atd – ostatně ani bych to neuměl, abych byl upřímný/.

  Ostatním pak aspoň ten jarporovský “ Hezký den“ – když už teda nic nemáte.

  • Skogen napsal:

   Pudová výbava má být geneticky kódovaná, třeba je odtud už jen kousek k dědění základu širších vlastností a vysvětlení, proč si Češi nedokáží spravovat své věci veřejné sami 🙂

  • Firefly napsal:

   Nestačí se podobat moudrému vzdělanci délkou článku. Ba nepomůže ani vysněném přidáváním si ho do holportu (prirodovedco-maloměšťáckých). Ha, chlapče malinký.

   Okopáváš hezky v.r. Doufej, že ho napotkáš naživo, hrdinou dlouhého pera.

   Mlha a český hnůj, tenco kydá maloměšťácké mainstramové kecy, musí se obkolesovat citáty, bo svá moudra nemá.

   A ještě jednou haha. To za toho RNDra.

  • vonrammstein napsal:

   Tebe nelze snížit, patetickej samojede.

   • Martin V. napsal:

    Pravičácká noblesa v přímém přenosu.

    • vonrammstein napsal:

     Upřimnost v přímém přenosu. Zvykejte si.

     • Martin V. napsal:

      Já už jsem zvyklý. Jen zlehka poukazuji na to, že bílé kolečko je stále možno jmenovati černou kostičkou. A upřímnost též není zlá, člověk se ani nemusí obtěžovat do žump typu NP nebo virtually. A pokud by snad někdy nastala doba již zcela otevřeně vzývaného Pinocheta, věřím, že bude více upřímností připravených, kteří svou kůži nedají zadarmo.

     • vonrammstein napsal:

      Relativismus je mi ukradenej, jsem realista. Nemám rád kočky. Se šklebem i bez.
      Neotálejte s tou přípravou. Pokud jste ještě nezačal, jste proti mně v značné nevýhodě.

    • kočka šklíba napsal:

     Co byste chtěl od osoby, co by své politické odpůrce střílela, případně věšela?

 17. vico napsal:

  Zdravím Přírodovědce. Dávka vašeho ozdravného pesimismu rozlévajícího se všemi ideologickými směry mi na A.cz dlouhodobě chyběla. Takže se opět cítím jako pasažér užívající si pohodlí kajuty první třídy, kterému právě oznámili, že nepotopitelný Titanik půjde ke dnu a za půl hodiny místo sklenky portského budu držet záchranné kolo a plácat se v chladných vodách Atlantiku a jedinou nadějí – ostrůvkem záchrany – bude ….Bankrot.

  Je přece jasné, že pokud „kotlinka“ absolutně zbankrotuje, tak až poté, kdy nám to EU, Měnový fond atd. dovolí. Nejen sleva,, jak pravil Šimek s Grossmanem,, ale ani ozdravný bankrot není zadarmo 🙂 Půjde-li kotlinka do velkého bankrotu, tak v okamžiku, kdy skončí celý současný systém, jehož jsme součástí. Utíkat nebude kam. Opět nám zbude jenom Nebe pro naše prý nesmrtelné duše.

  Jak stojí v starých textech. Živí budou závidět mrtvým. – ibalginem vyléčení chřipkaři budou závidět těm, které skolila ebola nebo dýmějový mor.

  Nick Vlasta to zřejmě již tuší. Ona jediná odhadla děsivost faktu, že jsme zase po tomto roce 2013 o něco menší. Po baviči Sobotovi přichází politik Sobotka a ještě ke všemu oranžovej.

  Teď milý Přírodovědče /ještě jednou zdravím/ musíme oba doufat, že po nás přijde ta v pořadí třetí sudička a zmírní naši kletbu 🙂

 18. Marcus napsal:

  Osobně bych rok 2013 ohodnotil jako rok volební – proběhla volba prezidenta a předčasné parlamentní volby. Volební výsledky se řadě lidí nemusí líbit – ale tak to bude vždy 😉 Z mého pohledu je připravovaná koalice ČSSD/ANO/KDU-ČSL rozhodně lepší než ODS/TOP09 – ODS s Kalouskem měli 7 let na to ukázat, jak jim to jde – a dle mého názoru se příliš nepředvedli 😉
  Uvidíme v novém roce, jak dopadne kauza Nagyová/Nečas/Tluchoř/Janoušek/Grygárek/… – snad se to trochu pohne. V ekonomické oblasti musíme doufat, že nová koalice se bude snažit nastavit stabilní podmínky (z mého pohledu to znamená nastavit podobné daňové podmínky jako v sousedním Německu) a zacpat korupční díry v rozpočtu.
  Jinak přeji všem autorům a čtenářům Kosy vše nejlepší do Nového roku 😉

 19. Germanicus napsal:

  Souhlasím s prirodovedcem, že to byl rok NADĚJNÝ.
  Jen jsme se nějak zadrhli (doma i na mezinárodní scéně) v půli cesty.
  – Nečasova a Kalouskova vláda skončila, spravedlivý proces s Kalouskem a spol. se však nekoná (zatím?).
  – Schwarzenberg nebyl zvolen prezidentem, čímž se zabránilo otevření kauz restitucí tzv. sudetoněmeckého a šlechtického majetku. Restituce církevního (katolického) majetku byly však brutálně protlačeny.
  – Prezident Zeman dělá často hodně proto, aby své voliče co nejvíc otrávil. Ti na oplátku dali stopku SPOZu.
  – V mezinárodní politice se podařilo (Rusku, Čině a dalším?) odvrátit bombardování Syrie (proslýchá se, že nasazení Tomahawků bylo odvráceno na poslední chvíli). Částečně se uklidnila situace okolo Iránu. Saudové se ovšem za to mstí Rusku aktivizací kavkazských islamských teroristů.
  V příštím roce uplyne 100 let od propuknutí 1. světové války. Doufejme, že světový mír se podaří i nadále udržet…

 20. Vojnov napsal:

  Byl to dobrý rok. Katarze, řeklo by se.

  Všichni se nám pěkně vybarvili (podle ovoce poznáte je). Češi zas jedou prokázali svojí vrozenou a staletími pěstovanou odolnost. Odolnost, která je mnohdy k p—-í, ale umožňuje jim dlouhodobě přežít.

  1. Nenechali se utlouct propagandou. Přes všechny ty klíny nenechali vyhrát toho, kdo jim byl věrchuškou vecpáván. Zvolili louži, ale nejsou pod okapem. A ví, že zvolili louži, což je asi nejdůležitější.

  2. Věrchuška se odkopala. Zalezla do řiti vrchnosti tak hluboko, až odhalila i tu řiť. Jakkoliv je to pohled nevábný, tak alespoň víme, čí řiť to je. A tak víme, že máme oprášit zkušenosti se čtením mezi řádky. A kde to mezi máme hledat.

  3. Vrchnost proti všem zásadám zdravého rozumu začala kromě lůzy otloukat i vlastní represivní aparát. A teď se diví.

  4. Blbost vykvetla. A ukázalo se, že se její květ nelíbí ani v záhonku, kde rostla. A že ji ten záhonek pozná. SPOZ, „Němcová“, ani Hašek & comp. se museli zakopat.

  5. Vlk nezavřel Kosu.

  Všechno ostatní nějak přežijeme. Restituce, Zákoník, i tu zpropadenou amnestii. Už se těším na kolo 2014 🙂

  Hezký nový rok všem.

 21. Sylva Šauerová napsal:

  2013, rok volební. Ano, to je správně. Ale nejenom to. Rok, kdy jsme se posunuli – to již v létě díky hrubé politické chybě demokratických stran se dohodnout na politické vládě – od parlamentní demokracie k novému systému, který stále ještě nemá konečnou podobu a jejž proto ani dosud nelze pojmenovat, jak – protentokrát správně – prohlásil již Václav Klaus. Naši dva prezidenti vůbec nejsou špatnými politickými pozorovateli. Výsledkem parlamentních voleb, jak zase správně prozměnu odtušil ve vánočním projevu Miloš Zeman – a je s podivem, že toto konstatování politologové, publicisté a novináři zcela přehlédli – je 20% pro opozici. Ano. Protože vše ostatní je koalice. Jedna je vládní, druhá parlamentní, což pro stabilitu vládnutí, a tedy i celé země, nevěští do budoucna nic dobrého. Na ČSSD leží dost velká zodpovědnost, B. Sobotkovi přeji, aby svůj největší úkol, t.j. uhájit parlamentarismus, zvládl. Ukáže se nám zde přitom m.j., jak je na tom ve skutečnosti KSČM. Zatím jí musím připsat plusový bod, totiž odmítnutí návrhu na změnu volebního systému, který by momentálně vyhovoval pánu Babišovi.

  Přeskočit nelze ani fenomén vzestupu nesystémových hnutí, z nichž jedno je populistické, které bez uzardění mění názory doslova ze dne na den, a druhé xenofobní, k němuž lze snad říci jen to, že už jsme měli v parlamentu Sládka, takže snad pana Okamuru přežijeme taky. Ve volbách se ale znovu ukázala nezměrná důvěřivost nemalé sumy Čechů a Moravanů, kteří jsou ochotni znovu a znovu věnovat důvěru těm, o nichž neví ani zbla.

  Je konec roku, plné dva měsíce po volbách, a stále nemáme politickou vládu vzešlou z voleb. Měla být před Vánocemi, potom po Vánocích, dnes čteme o 6. lednu, jenže to teprve bude podepsána koaliční smlouva. Pak teprve nastane čas pro Miloše Zemana a již dnes čteme o možné ústavní žalobě (naposled dnes ji zmínil B. Sobotka). Summary, problémů jsou před námi celé kopce, nemyslím si však, že by se nedaly zvládnout.

  Těm, kteří mají hrůzu z toho, jak a co by v novoročním projevu žbrblal Schwarzenberg, posílám jeho odpověď na otázku, co by jako prezident v případném novoročním projevu akcentoval : „Asi bych připomněl, že byť je samozřejmě mnoho lidí u nás ve svízelné situaci, tak ve srovnání s většinou jiných evropských zemí na tom nejsme tak špatně. Že je politická situace u nás neutěšená, je sice pravda, ale bohudíky přece jenom hraje větší roli naše členství v Evropské unii, čímž je naše hospodářská situace nesrovnatelně jistější než předtím. Jsme členem největší bezpečnostní aliance na světě, takže ani tady nemusíme mít obavy. Jediné, čeho se musíme obávat, je vlastní malomyslnost, naše jednání v předklonu a naše neúcta k právu“ (lidovky.cz, 25.12.2013). Tréninkově mohou porovnat, jak se sdělené liší od toho, co jsme vyslechli 25. prosince.

  Vlkovi poděkování za práci s Kosou a přání všeho dobrého v příštím roce, totéž všem politickým odpůrcům a (ne)přátelům.

  • Firefly napsal:

   Jistě, hlavní je držet se systému. Jedno, že je špatný, prohnilý, neefektivní. Prostě jste na ten smrádek zvyklá. Ovšem pamatujte – chlív zůstane chlívem, dokud tam budou hovádka. Jedno jaká.

  • Ahele napsal:

   Summary, žijeme v té nejlepší době v jaké jsme kdy žili.
   Nic nového. To kázal už ten minulý. (několikrát) Skutečností ovšem je, že přibývá těch, kteří to tak nevidí. Což já osobně považuji za možná největší plus uplynulého roku.

 22. Alice napsal:

  Podle mne jste už všechno podstatné řekli, jen mám dojem, že toho pesimismu je docela dost. Čeká nás nový rok a tak do něj vstupme s nadějí. Místo pro ni je už od června, kdy ta sebranka musela odejít. A tak vám všem přeji hodně optimismu, trochu nadějí a v konci i jejich splnění. Nekamenujte mne, já vím…. 🙂
  Všem ale přeji do příštího roku a i těch dalších především pevné zdraví (všechno ostatní se dá koupit). Alice

 23. Alice napsal:

  Jako obvykle jsem zapomněla na Pána blogu : Vlku, přeji vám rychlé odvirování, ať si můžete alespoň připít na to lepší příští 🙂 A v novém roce zdraví, zdraví, zdraví především! Alice

 24. Sal napsal:

  Meesře Vlku, přeji Vám rychlé uzdravení, ale asi to bude stejně fungovat takhle: „S doktorem jen týden, bez doktora 7 dní.“
  Česnek, zázvor přes den, zeleninový vývar ráno. Tohle pomáhá na virózu mě. Jo a ještě taky „medvědí mlíko“: 1/2 l mléka, 1/4 l rumu a dochutit medem 🙂
  Jinak rok 2013 pro mě byl ve znamení šíleného spěchu.
  Volební rok, jak tu mnozí říkají? Já bych to tak nenazval. Prostě rok, kdy nás jedni zloději (ne)přestali okrádat a teď se tam cpou jiní. No, asi by to chtělo začít správně pravicově: vlastní armádu a hlídat vlastní majetek 🙂

 25. vonrammstein napsal:

  Rok bilanční a stabilizační v osobní i profesní rovině. Do příštího si přeju méně reálných i virtuálních zmrdů.

 26. jezevec napsal:

  máte pocit, že tahle země stojí za hovno, bankrot a katarze a nedá se tu žít?
  zkuste tohle PF2014
  http:/ /www.zeitung.cz/peefko/

 27. Jos napsal:

  Je to rok volební a dokonce částečně úspěšný. To myslím porážku Schwarzenberga a vitězství Zemana v prezidentské volbě. Totální katastrofa jsou církevní „restituce“. Josef II, ale i Masaryk, se obracejí v hrobě, protože dobře chápali jaký průšvih pro stát a jeho občany je pouštět církve ze řetězu. Profesionální šiřitelé pověr, vědomi si své nové síly, se vbrzku pokusí zlomit charakter tohoto státu. Je na nás aby se jim to nepovedlo.

  • kočka šklíba napsal:

   To máte pravdu, taky vnímám ten rok po této stránce jako částečně úspěšný. V souvislosti s prezidentskými volbami jako úspěšný v tom, že občané tohoto státu se “ vzepřeli“ neskutečné mediální masáži mopslů z mainstreamu, masáži tzv kulturní fronty a tzv. „pražské nobility“, podle mého, té nejhorší charakterové lůze.
   „Lůza“, jak občany tohoto státu nazval Duka (je to parafráze, pro kritiky), ukázala přece jen, že zas tak hloupá není. Sice se právě i ten tou „pražskou nobilitou“ vzývaný Kchárl snažil seč mu síly stačily z občanů lůzu udělat („vznešenou „ručičku zvedal pro každé sdírání těch dolních 10 miliónů), ale i ta „rudohnědá prasata“ mají mozek, a celá tahle sebranka, co se snažila barela dotlačit na Hrad, ostrouhala. To je nejlepší zpráva za celý rok 2013.

   • Sylva Šauerová napsal:

    To se Vám náramně povedlo, paní kočko šklíbo. Už jste se přihlásila do D.O.S.T. ?

    • kočka šklíba napsal:

     Upřesněte pražská nobilito, které že moje názory jsou to, co by mě mohlo spojovat s D.O.S.T.?

    • kočka šklíba napsal:

     Vonrammstein je přece váš souznící partner a ten má s D.O.S.T. vřelé vztaty, nesnažte se tu po goebbelsovsku mě obviňovat z fašismu a zameťte si milá nobilito před vlastním prahem, sudeťáci pořád platí ;), jako před rokem 1989?

    • kočka šklíba napsal:

     Máte milá nobilito půl hodky tak doufám že odpovíte 😉

    • kočka šklíba napsal:

     Patnáct minut nobilito, že by stejné jako třeba u Moravce, nedat oponentovi z levice prostor ? Asi ano, takže kde vidíte Šauerová moji shodu s fašistickým D.O.S.T.? Já naopak vidím vaši shodu se sudetáky, to dost dlouho a konzistentně.

    • kočka šklíba napsal:

     Tak Šauerová kde je Vaše odpověď, jasně pokud to stihnete před zavřením tématu, vyhrála jste ;), ale vlka upozorňuji, že pokud by se tahle nobilita zmohla na odpověd jak moje názory souzní s fašisty, tak jí odpovím při nejbližší přílažitosti kde i s Vámi bude notovat na téma Zeman, ptz to jí dělá viditelně dobře ;). Jinak mě musíte zabanovat.

 28. fotrák napsal:

  účinný lék proti ramštajnům : Vadim Zeland Ovlivňování reality. 1/2-1 stránka před spaním.

 29. Martin V. napsal:

  Pohled na rok 2013 jako jednu entinu nepřetržitého utkávání se mezi Šmejdy (v poněkud širším) a normálními lidmi, nebo vznešeněji občanskou společností, by přinesl dílčí skóre 3:3.

  0:1 hned zkraje již zmiňovaná amnestie. Autor dosud neznámý, za vládu podepisuje premiér někde za zdí na koleni, ohlížeje se přitom přes rameno jako uličník. Dlouholetí lotři a škůdci jsou volní, práce stovek vyšetřovatelů je zmařena.

  1:1 téměř vzápětí je vyrovnáno: ve finále prezidentské volby byl jednoznačně poražen mééédiální, kultůrní a kavárenskou frontou protlačovaný kandidát pravicové vrchnosti. Pozitivní skutečností je i to, že se našlo pár statečných veřejně známých osobností, kteří odolali (v těchto vrstvách) všeobecné hysterii „my všichni volíme správně“. Perličkou je, že tento nezískal většinu ani v druhdy tak uvědomělé Praze (počítáno obvyklým pravičáckým způsobem z počtu všech voličů, ne z odevzdaných hlasů – dvě třetiny ze dvou třetin je méně než polovina). Důležitou se ukazuje být výše volební účasti na Ostravsku.

  2:1 druhý bod proti Šmejdům narůstal celou první polovinu roku a definitivně byl zřejmý ke konci června. Takzvaný druhý pilíř zaostal cca sedmkrát za předpokládaným zájmem – opět přes masivní kampaň ze STÁTNÍCH peněz. Chladný kalkul prokázali i někteří inteligentnější Šmejdi, když do této části utkání ani nenastoupili.

  3:1 Práce reprezentovaná Ivo Ištvanem. Ukázal, že v dobrých kuklách se dá účinně sáhnout i do hnízda hodně jedovatých vos. Půvabné bylo následující dvojí otočení – tvarohový Tolja zcela změnil původní chlapácká prohlášení poté, co dostal ua uši na ÚV ODS, následně pak otočil Kalousek, když se mu jako domeček z karet rozsypala nerozborná stojednička. Celý tento bod je bodem naděje – pro policisty, vyšetřovatele a další pěšáky spravedlnosti, že jejich práce může mít smysl, bez ohledu na „patro“, v kterém se pohybují. Taková malá náplast na amnestijní nůž do zad. A naděje pro všechny voliče, že nebudou muset se zúčtováním čekat ještě další dlouhý rok.

  3:2 Za peníze v Praze … tiskové impérium. Jakkoliv bylo zábavné pozorovat poplašené kvičení presstitutů, kteří náhle dostali okusit medicíny, již tak dlouho a tak oddaně vzývali, tohle je vyhánění čerta ďáblem.

  3:3 NOZ Kromě očekávatelných žní pro právníky a jiné parazity bude nejspíše obsahovat více plzeňskoPospíšilovských míst než jen svěřenecké fondy, na něž teď upozornil vlk.

  Sněmovní Volby: zatím není dohráno. Po mínusovém bodu volá zcela mizerný výsledek ČSSD, neexistence zřetelné parlamentní levicové většiny a výsledek českého Berlusconiho. Na druhou stranu mizérie ČSSD je pořád více hlasů než celá pravicová korupice dohromady. SPOZ sebrala ČSSD 4x méně hlasů než v roce 2010. Kladem je i (asi leckoho popudím) KDU ve Sněmovně. Křesťansko-demokratický proud prostě do evropských parlamentů patří a je jedině dobře, že tuto roli neplní arcibratr Kalousek.

  No a dále už bez bodů, to jsou spíše nastřelené tyče:
  MUS by zdánlivě mohl být plusový bod, ale ten náleží celý švýcarům. Pro nás je to v posledku bod spíše ztrátový…
  Církevní restituce jsou provedeny špatně a řádně přispějou k naprosto mylné představě běžného faráře jako obtloustlého chamtivce, osahávajícího v sakristii ministranty. Nicméně obecně myšlenka toho, že církev má být na státu finančně nezávislá, je správná. Některé věci prostě nelze financovat s křehkou jistotou na 3, max. 4 roky. Navíc nikdo nevyčíslil, na kolik by stát přišlo pokračování stávajícího systému.
  Fotbalová Plzeň ustála neuvěřitelně silné mimofotbalové zákeřnosti a po zásluze vyhrála titul. Následně postoupila i do LM. Na druhou stranu Křetínský kupuje Deník Sport.
  Fungují Britské listy, funguje Kosa, je možno projevit názor i bez odevzdání půltuny osobních údajů MAFŘE, a.s.
  Jednoduché recepty Roberta Fica jsou překvapivě účinné (a umlčující místní žumpalisty konfrontované s tvrdými daty). Bohužel v ČR nemáme Roberta Fica, v ČR máme Babiše. Ale recepty jsou použitelné dobře.
  Edward Snowden ještě žije. Papež František je americkými pravicovými evangelikály nazýván marxistou. To zas není tak špatné.
  Tak do nového roku hodně zdraví, kapku štěstí a lepší skóre v zápase se Šmejdy všeho druhu.

  • kočka šklíba napsal:

   Vaše příspěvky se mně moc líbí ačkoliv se vším nesouhlasím, především s Vaším pohledem na církevní restituce a KDU, ale jinak, pěkné :).

   • Martin V. napsal:

    Díky. Tak uznávám, že Heller a Herman mají bohužel na míle daleko k Josefu Luxovi, ale holt není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem 🙂

Komentáře nejsou povoleny.