Morová rána


Takhle jsem  minul  týden označil  výsledky  posledních  dvou  volebních  aktů v  tomto  státě.  Voleb  prezidentských  a  voleb parlamentních.

A  současně  jsem  konstatoval,  že  umělé  průtahy  při sestavování  vlády ze  strany  toho chlápka, co sedí na Hradě  jsou průšvih, ovšem   že  totéž  hodnocení platí  v případě , že   vláda, tak jak je navrhována, bude uvedena  do  úřadu.  Dnes se  veškerá, výše uvedená  tvrzení, pokusím vysvětlit.  Nečekám, že  jakkoli přesvědčím zemanisty.  Ti citlivější  si  užijí  další  dávku vlka  pur, takže  se o ně bude pokoušet  zase lehký  mrtvičný  záchvat, ti, co  už  mají  dávno hroší  kůži a  místo  schopnosti  vnímat  realitu  mají   Zemana  opatřeného svatozáří, se jen  zase utvrdí  ve  své  víře v jediného Ježíše pravého, protože  pro víru se má trpět.. Takže pojďme na věc.

Předesílám, že tenhle  týden  se Mlhovi  hodlám věnovat  poněkud  více.  Když  už  s ním  musím  žít  / za  co soudruzi, za  co ?!!!/,  tak  holt  si užije  také on se mnou. Nejenom já   s ním.Přírodovědcovi se to  sice líbit  nebude, bude se nudit,  jenže  život není  to, co chceme, ale  to, co máme. A když s ním tady , bohužel , musím  vegetovat  já,  bude  ho muset  zkousnout na Kose i  on. Protože  tu  sbírku  bludů,  co  prezentoval  v  pátek do televizních  kamer nelze  přejít mlčením.

No tak se do toho  pusťme, respektive  do prvního pojednání,protože jich  bude  víc.. Prezentoval jsem  tu  opakovaně, že  jsem  zastánce  demokracie. Jejímž  klíčovým atributem jsou  svobodné  volby. Stejně  jako  svoboda projevu, shromažďovací, svoboda pohybu, vyznání  apolitického názoru a tak  dále.  A  když  volby, pak  pokud možno co nejpřímější , takže logicky přímá  volba  prezidenta a nikoli ta  trapárna,  která nám dvakrát  vynesla  na Hrad  Klause.Nemohu jinak. Tak to  vidím i nadále,přesto že   s odstupem doby musím uznat,  že  výsledek přímé prezidentské  volby  je naprosto  tristní.  A že  kdyby  se  bylo  naposled  volilo  ještě  původním systémem, seděl dnes  na Hradě  někdo úplně jiný.  Ani   občan  Schwarzenberg  ani  Miloš  Zeman  by  prostě neměli nárok. Což by  republice náramně  prospělo a  slušelo!. Ovšem  suverén  – volič  si vybral a  zvolil  –   už  v prvém kole  – morovou ránu.  Finále  už  bylo pouze o tom, jaký  že  typ moru vlastně  chceme.Hlas  lidu, hlas boží.

Když  konečně  padli Nečas Kalouskové a  odebrali  se tam, kam patřili dávno,  těšil jsem se, dnes  vím, že  naprosto naivně, že  snad  tedy parlamentní volby  přinesou určitý  reparát.  Nicméně  už  dlouho před  volbami  mi  bylo jasné, že pro  volby  v  Česku platí  Murphyho  pravidlo, které  říká jednoznačně   jestliže  volby  mohou  dopadnout  špatně,  pak dopadnou  ještě  hůř.   A jen  čekám, jestli se potvrdí  druhý  vlkův  volební  teorém.

Ten první  je  teorém 101-  který  říká, že  levicová  vláda  a tedy šance na  rozumný  obrat    může  vzniknout jen tehdy, pokud  součet  oranžistů  a  komunardů  dá  101  křesel.je tady dobře  znám.

I ten  druhý v  pořadí  už  zde několikrát spatřil světlo světa,  nicméně ne nějak  akcentovaně – takže  většina z  vás  s ním bude konfrontována  až  teď.  Zní takto:

Každá  další  vláda je  horší  než ta minulá.

Jistě mi dáte  za pravdu,  že  platil doposud   bezvýhradně.

Já  s  tím druhým  zatím celkem  dost  šetřil. Kvůli  naději, že  tentokráte  tomu bude jinak. Vláda ještě  není  v podstatě  ani sestavena, natož jmenována a  už je  zřejmé, že  teorém má opět pravdu.

Prezident  předvádí,  jak  osobní  rozmar,  narcisismus  a  malicherná  touha  se mstít a být  důležitý až nejdůležitější ,paralyzuje  celý demokratický  systém. Máme  téměř tři měsíce po  volbách, jedinou možnou sestavitelnou  koalici a vláda, jakkoli je  všechno dávno, od  před Vánoc dohodnuto,  stále není.  Stále nám  vládnou  tzv. experti a odborníci, jejichž největší odborností  je  známost  s prezidentem. A  přesto,  že  sám  Mlha  v pátek potvrdil, že  lídr  sestavené  vládní většiny Sobotka  splnil  jít  stanovené požadavky, aby mohl být  jmenován premierem a pověřen  sestavením kabinetu, bylo toto jmenování opět, bez  jasného a logického důvodu  odsunuto o  týden.

Pravý  důvod  tohoto  naprosto  nelogického  kapricu, který  vypadal původně  jako  kapric  pro kapric,  byl  vyjeven  Mlhou  v sobotu. Kdy  pro  Právo  konstatoval, že  by  si velmi přál,  aby budoucími  náměstky  byli jmenováni  někteří současní  ministři.  Prý proto, že  jsou to odborníci, bez  kterých  se noví ministři  sotva  obejdou, protože   údajně  chybí  státní  tajemníci, kteří  by  zajišťovali kontinuitu  jednotlivých  úřadů, dokud  se nově  jmenovaný  ministr  neseznámí  s  náležitě  s agendou..

Jistě  se najde dost  duševních prosťáčků,  kteří  Mlhovi  tenhle  blábol  budou věřit.   Prosťáčků,  co mají krátkou  paměť!  Co  si nepamatují, že  o ničem takovém nebyla  ani náznakem  řeč, když  se připravoval  nástup  Rusnokových  „odborníků“. Přestože  všichni, s výjimkou Picka na obraně a zeleného ministra,  byli buď   ministerskou exekutivou  zcela nebo už dávno nepoznamenáni. Téhle partě  státní tajemník, který  by  vládl  jejich ministeriu po  dobu,  aspoň než  z  vrátnice trefí  do svého  kanclu  a  na  ministerskou  toaletu,  nijak  nescházel.  Včetně  například takového starosty  Kyjova  Lukla, který  přebral  Místní rozvoj. Jako kdyby  to  dělal od  maturity…Ten si věděl rady sám… A ostatní  koníci, či Koníčkové, jak by  smet..

A  to nemluvím o jisté  vládě,  vzniklé  po  volbách  v  roce 1998. říkali si sebevrazi… Ani ti  neměli sebemenší  pochyby , že  se bez  státních tajemníků docela  dobře  obejdou a  že to zvládnou  bez  mrknutí oka  a národohospodářskýcch  ztrát…. Jakkoli jich  značné  část  v řádu spíše měsíců než  let zase  ministerstva, kvůli výsledkům, opustila. Ostaně  existuje o tom celá kniha. Od  osoby nanejvýš povolané. Jmenuje  se  – Jak jsem se  mýlil v politice.. Nebo tak nějak.

Když se  minulý  týden objevily  v Lidovkách informace o  tom, že  Zeman  tvrdě požaduje,  aby  členové  současné  vlády byli převzati jako náměstci  do  vznikající  exekutivy, nechtěl jsem  tomu věřit. Dokonce tak, že  málem  vznikll  na  tohle  téma  článek, ve  smyslu, že  fantazie  je  mocná  čarodějka a dokonce snad význačná  členka  redakce  Lidovek pod  vedením Ištvána  Léka.

Jak že  to, podle Novinek na jejich  otázku, zda by chtěl, aby se stali náměstky, řekl prezident?

Takže ano, obecná odpověď na vaši otázku: Ti, kdo se předtím ve vládě osvědčili, a neříkám, že to byli všichni, by byli užitečnými adepty.“

Zdroj:http://www.novinky.cz/domaci/324211-zeman-by-rad-videl-rusnokovy-ministry-jako-namestky-v-nove-vlade.html

V  téhle  chvíli se musím vrátit  ke  svému  úvodnímu tvrzení, že poslední  dvoje  volby  v ČR a  morová   rána jedno jsou. Popravdě  -mohlo být ještě  daleko a daleko  hůř,k moru by  s epřidala ještě  Ebola, kdyby  církev Jediného  Ježíše pravého, co si ofiko říká  SPOZ,  nebyla  dostala  ten  gigantický  výprask, co schytala!

Ani při  své, poměrně značně  rozvinuté fantasii, si  netroufnu  odhadnout,  co by  asi  tak  Zeman  provozoval za  vládní hrátky,  kdyby  se ten jeho spolek  věřících  byl  dostal do parlamentu a  stal se součástí  vládní  většiny.  Když  v  situaci, že  je na hlavu poražen,  uplatňuje naprosto nestydaté požadavky, aby  se  vlastně  stal  čtvrtou  vládní stranou, s právem  vyslat  své  reprezentanty  na, minimálně některá, ministerstva!   Kecy  o  kontinuitě  v  úřadě,  když není  státní  tajemník a hrozících národohospodářských  škodách ať  si nechá  na  budoucí  večery  v  hospodě  U prezidenta na  Vysočině. Až  se tam  zase odebéře.  Když  to nepotřeboval  žádný  ministr  jeho  a  Rusnokovy vlády,  nejspíš  to zvládnou i  tihle.

Ovšem  i  Pepkovi  Vyskočovi je  jasné,  proč  že  Sobotka  nemohl být  jmenován  premierem už  v pátek. Protože  v  okamžiku, kdy se tak stane,  má  plné právo přijít  na  Hrad  se  seznamem ministrů a  řící  –  tyhle  navrhuji jako ministry.  Nominace je konečná.Ten  týden  se  hodí na masírování  budoucího premiera  a  koaličních  parťáků…. Moc hodí.

Pak už  Zeman bude mít  jen  dvě  možnosti – skončit  s obstrukcemi a podepsat jmenovací  dekrety nebo se postavit na zadní. A říci  -NE!  Skoro  si přeji, aby  udělal  to  druhé.  Samozřejmě za předpokladu,  že  v  parlamentu  se najde dostatek rozumu a síly, aby byla okamžitě podána  ústavní žaloba. A  věc předložena k projednání  Ústavnímu  soudu. Který, pokud  bude příčetný  a   rozhodovat se  suverénně a nikoli jako spolek soudců Miloše  Zemana,   nemůže, dle mého  názoru  rozhodnout jinak, než  toho na Hradě  pořádně  střihnout. A odkázat  do patřičných  mezí.  Ale  jistý  si  tím  nejsem  ani  trochu,  viz  to, co  tentýž  ÚS  předvedl  v  kauze  Melčák,  kdy si prostě prosadil, že  může  rozhodovat  i o  ústavních zákonech, jakkoli mu  to samotná  Ústava  výslovně  zakazuje. Nicméně  –  k téhle  situaci, podle mne  za prezidentského mandátu bohužel prezidenta  Miloše Zemana  nutně  dojít  musí. Jestliže  sněmovna  není  sbírkou  bludných  ovcí. Tak ať  to máme za  sebou  co nejdříve! A jestliže  Rychetský a spol. rozhodnou  v Zemanův prospěch?  no  pak nám  pomáhej všichni svatí….Nezbude, než  Mlhu přetrpět

Přímé prezidentské  volby prostě  dopadly  jako dokonalá trága. Mnozí  z nás  to  viděli jasně  a  nejsou tedy překvapeni.  Nicméně,  to, že  víte, že  přijde zemětřesení  neznamená,  že  vás  osobně těžce nepostihne, že  nepřijdete  o  majetek nebo o  život. A  dodejme, že  při  volbě  občana  Schwarzenberga  by nám bylo  prožít  si  totéž  Jen na jiný způsob.

Výsledek  parlamentních  voleb  jsem  už komentoval několikrát.  Katastrofa.  Jestliže  do teď  bylo  zablokováno  25- 35 komunistických  hlasů, jako nesystémových, pak  tentokráte  tzv. systémové strany  celkem dohromady  dostaly  tristních  106 hlasů. Zbytek jsou  mandáty  komunistů, Babiše  a Okamury. Navíc   ODS  a  Kalousek mají  ještě menší koaliční potenciál  než  KSČM…Prostě  debakl.

Občan, opakovaně zklamaný a  oklamaný  tzv. demokratickými stranami,  které  politickou moc  využívaly  zejména k  tomu , aby  se  napakovaly stůj co  stůj, volil protestně.  Takže  bez  osobní  partaje  jednoho  z nejbohatších  lidí na planetě, kterému  dal pověření  občan  Novák, ve víře, že  Babišovi bude daleko více záležet  na  blahu  Nováků a jejich  rodin, než na  profitu  jeho vlastního  imperia, prostě  žádná  vláda v  téhle zemi  momentálně sestavit  nelze.   Bohužel  se  stalo to, co jsem předvídal už  v půlce loňského července  zde:

Babiš, Okamura, příští volby a špekáčky

Jenže  musím přiznat,  že ani tehdy  mne nenapadlo, kolik že  toho  výrobce  bezmasých  špekáčků,    vlastně  pardon  – ono  tam vždycky pár procent masa  přeci jen je/ od    zblblých konzumentů, svých  atrap na jídlo,  dostane.

Takže  bez  něj  vláda  / jakákoli/ je  fakticky  nesložitelná…..PArodie na  špekáček sem  parodie  na  špekáček tam.

A  to je  přesně  ten  důvod, proč  se nemohu rozhodnout, jestli je  větší průšvih pro  Českou  republiku, když  Zeman bude pokračovat  ve  svých  kapricech nebo to , když  jmenována  bude.  A důvod  je   – dovolte  mi , abych přímo citoval ze Zemanova pátečního hradního komentu k navrhované  vládě, tento:

Kdybych chtěl, aby tato vláda nevznikla nebo kdybych chtěl odsunovat její vznik, tak bych neměl jednodušší cestu, než využít platné zákonné překážky, která se jmenuje lustrační zákon. Jak víte, byl jsem to naopak právě já, kdo navrhl jako vstřícné gesto, aby v případě, když Poslanecká sněmovna přijme alespoň v prvním čtení služební zákon, tato překážka odpadla, protože v nové verzi služebního zákona se zřejmě, pokud se Sněmovna nedohodne jinak, tato překážka objevovat nebude.

Učinil jsem tak ne jenom jako vstřícné gesto, ale také proto, že bych si přál, aby adept na ministra financí prokázal, zda dokáže dodržet své předvolební sliby, to znamená, že bez zvýšení daní dokáže úsporami ve státním rozpočtu jak na výdajové straně, pokud jde o plýtvavé a předražené výdaje, tak na příjmové straně, pokud jde o daňové úniky, že dokáže stabilizovat státní rozpočet do té míry, že vládní koalice bude moci splnit závazky vyplývající z koalice, které, bratru, obnášejí 50 miliard navíc. A kdyby nebyl ministrem financí, pak by nemohl samozřejmě prokázat, zda je toho schopen, či nikoli. Takže místo toho, abych si umyl ruce a abych řekl, že platí lustrační zákon, a že tedy předseda druhé nejsilnější strany nemůže být ve vládě, nabídl jsem sám toto řešení, a to je samozřejmě moje podmínka pro jmenování vlády.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyjadreni-milose-zemana-ke-kabinetu-sobotka-fzr-/domaci.aspx?c=A140110_170510_domaci_hro

Tím problémem je prostě  chybějící  lustrační osvědčení  Andreje  Babiše.  Zřejmě nemá  sebemenší  šancí  získat  čistý lustrák a  vyvrátit  tak  podezření,  že  byl  stbácký  informátor.

Prezident  zkoumá  a hodlá zkoumat  vhodnost  kandidátů, jejich praxi, znalosti, dokonce  bádá   i nad  vzděláním, bezpečnostní prověrkami kandidátů  a  dělá si starosti s tím,  jak si budou,  kvůli eurovolební  kampani  manažovat  čas.  Zkrátka řeší  všechno možné. Nic  z  toho nepožaduje  zákon. Nikdo to od  něj nechce.  A dokonce nemálo z  nás  si myslí, že  to je  nad  rámec  jeho pravomocí a že mu do toho celkem nic není! Ostatně  tomuhle  tématu se hodlám  podrobně věnovat  v týdnu  v  detailu a  Zeman z toho rozhodně nevyjde dobře.

Co ovšem  zákon  reguluje naprosto jasně a co by tedy prezident  vyžadovat striktn  měl, se týká  jen a pouze  Andreje Babiše.  A jeho lustračního osvědčení!  Zákon mluví jasně. Nemáš? Nemůžeš  být ministrem!

Jak to, že tady Mlha není  konsekventní? ´Že tady se dokonce chlubí  tím, že  pomohl  najít, jak zákon obejít?!  Což je naprostá  hloupost!  To, že  nějaký jiný  zákon, v  daném případě služební,  účelově, kvůli Babišovi / buďte  tak  laskaví a  ušetřete mne  řečí, že  bychom ho  stejně, kvůli Bruselu a dotacím přijmout museli – což je  sice pravda, ale  rozhodně  by se kvůli tomu nesvolávala  mimořádná  schůze a nedělaly ty  další opičky, jichž  jsme nyní svědky/,dostane  do parlamentu a projde  PRVNÍM  čtením  neznamená, že  nějaký jiný zákon snad  přestává platit!!! Je platný, v plné  šíři  nadále!Dokud jeho ustanovení  nějaký  jiný platný zákon nebo dodatek zákona  nezruší. Je tedy zřejmé, že budeme mít  člena  vlády, jmenovaného  v  rozporu se zákonem. A  prezident se veřejně  pyšní tím, že  za jeho aktivní pomoci.

A má pro to, jak jinak, prý  ušlechtilou pohnutku – chce prý  dát  tomu, kdo nesplňuje  zákon  šanci, aby naplnil svůj volební slib!!!  Že  v rozpočtu najde  50 miliard, které z něj  zatím  utíkají….

No neberte  to!  Vzpomínáte, co přivedlo Jana  z Husi  na  kostnickou  hranici?  Jeho neochvějný  názor, že  tehdejší církev  totálně  zdegenerovala.  Což prezentoval  formálně na odpustcích…  No tak  to už tady máme  zas.  Pokud mám ten Zemanův  blud, určený  do Hospody  U prezidenta na budoucí  dlouhé zimní večery, brát aspoň trochu vážně.  V jednoduché češtině  totiž  ten  blud  vypadá  takto:

Milý  Nováku,  já  jmenuji  Babiše ministrem v naprostém  rozporu se zákonem, když už  jsi si ho zvolil proto, že  on  slíbil , že pro státní  kasu  vyštrachá  prachy  v objemu  asi tak  4,55%  státního  rozpočtu!

Chcete  tuhle  úvahu označit  jinak  než  slovem odpustek?A  Babiš  si jej nemusí  ani kupovat!!!!

To nemluvím o tom, že  když  se  vy, stejně  jako Babiš  budete  ucházet  o pozici  ve státní správě, kde je  předložení  lustračního osvědčení povinným  kvalifikačním  předpokladem, poletíte  z konkursu  jak  špinavé prádlo. I kdybyste  stokrát  slíbili, že  eráru   vtom úřadě, odkud  vás  vyhazují  , ušetřili  50% jeho rozpočtu!Nikdo vám žádnou šanci, ten slib splnit, nedá!

.Jak to, že  lustrační zákon platí ve  státní byrokracii pro každého  čerta  šesté nebo sedmé kategorie, ale místopředseda vlády a ministr  financí  je postaven nad  něj?  Z  rozhodnutí prezidenta,  kádrujícího  jinak kde koho?! Můj osobní názor, který  vám nechci vnucovat je zkrátka  ten,  že  Mlha už stihl identifikovat,  že  Velký  Andrej je  úplně jiná  váha a  že na něj  zkrátka nemá. Takže  stáhl ohon, zákon nezákon a  zalezl do boudy. Nechť  si tuhle  eskapádu  dobře  zváží ti, pro  které je  ten člověk na Hradě jejich za  živa  svatým.  Pro mne  jednal zbaběle.Navíc  jsme se zase dopracovali stavu, kdy , díky  „levicovému “ prezidentovi, pro miliardáře  neplatí  zákony , které  ovšem  jsou  rigorozně vyžadovány  pro kmány! Zase už  jsou a  nyní oficiálně  ti rovní a  ti rovnější!

Jenže  já mám  s Babišovým chybějícím osvědčením problém, řekl  bych  globální.  Lustrační zákon klidně může  být  svým  způsobem  přežitý.  Mám  docela pochopení pro lidi,  kteří tvrdí,  že  25 let  od Listopadu  je  daleko větším problémem  země  prominentní  tunelář než  nějaký  spolupracovník  StB. Nicméně  Listopad  zde byl proto,  aby  StBáci a jejich  pomahači  měli jednou pro  vždy  utrum. Tedy také.  Tenkrát jsme si to odhlasovali. Mimo jiné  i  přijetím onoho lustračního zákona. Tohle byl jeden z  axiomů, na kterých  byla  ta  systémová změna uskutečněna a ukotvena!  A my nyní,  jen tak bez mrknutí  oka, budeme  žít  s tím, že  už  to neplatí?  Že  v  mezičase  se zde etablovali  tuneláři a zloději?  A že  jsou  živým nebezpečím? To snad má být  pardon pro bývalé, ve  spisech vedené informátory? Platí to i pro donašeče gestapa?A  tím, že  budeme  pardonovat  ty bez lustráku tu neláře rozhodně nepotřeme.Jen  jim sdělíme, že  když  dost dlouho  vydrží, dostanou od nás  pardon také!

Nevím jak vy, ale  já se s tím smířit  nedokáži.  Proto jsem  tenkrát  klíči nezvonil.   Z tohohle  titulu považuji  jmenování  Sobotkovy  vlády, přesto, že je  reálně jediná možná  –  za  katastrofu.

Prezidentovo  selhání a neváhám  říci  – zbabělost, tuhle  tragedii jen umocňují.

A vy  aspoň vidíte, že  druhý  vlkův  axiom – ten  o tom,že  každá nová  vlád a je horší než ta předchozí,  jasně platí už teď. Aniž by byla jmenována.

Komu  ze  zemanistů  / zemanista podle  vzoru jehovista/  mám zavolat  rychlou záchrannou pomoc?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

221 reakcí na Morová rána

 1. Bob napsal:

  Osobně si myslím (adoufám), že žádná vláda nemůže být horší, než ta Nečasova.
  Doufám, že to bude ta výjimka, potvrzující Murphyho zákon.
  S tím účelovým přijetím služebního zákona souhlas. Přijde mi to , jakoby se zákonilo s vážným obličejem, že pes je kočka (myslím, že toto je možné v našem Absurdistánu a potom ještě v Kocourkově).
  Samozřejmě nelze nevidět, jak všichni padají před Babišem na zadek – včetně Zemana.
  V případě Babiše nezbývá, než doufat, že Šavel se obrátí v Pavla…
  Co se týče snahy prezidenta ovlivnit složení vlády, to částečně chápu, (taky bych se o to pokusil, pokud bych nebyl přesvědčen, že vláda je OK), nakonec bych samozřejmě jmenoval, což Zeman zřejmě též učiní.
  Osobně bych měl problém s p.Chovancem ( účastník „spiklenecké“ schůzky, „turbostudium“ na plzeňských právech, cosi říká i intuice) – rád se nechám v tomto případě Vlkem, jako znalcem plzeňských poměrů vyvést z omylu.
  Vidím li plejádu posledních ministrů kultury (Hanáková, Balvín,..nyní navrhovyný Herrmann), tak se ptám jestli si to zasloužíme. Bohužel tato vláda zřejmě volební období nepřežije a poto se myslím naplní Vlkova (i moje) obava, resp. Murphyho zákon, že totiž každá další vláda je horší než ta minulá.

  • vlk napsal:

   Chovance s e dotknu v některém z dalších článků.

   • Tacit napsal:

    V tom případě se zkuste v tom článku zamyslet i nad tím, proč se kauza lhářů Chovanec-Hašek-Tejc na Hradě toho Chovance vůbec nedotkla a Sobotka ho dál protěžuje. Docela by mě zajímalo, v čem to vězí. Něco mi uniklo?

    • Rošádek napsal:

     Pokud já tomu rozumím, tak je to tím, že Chovanec přišel ke křížku, zatímco Hašek si vůbec doteďka nepřipustil, že by na jeho chování bylo něco špatného.

    • vlk napsal:

     Nikde , od první chvíle nenajdete, že by Chovanec ve věci Lán jakkoli lhal. Když byl medii dotázán, řekl celou pravdu. Jako jediný.

     • pepan napsal:

      – přitom podle podlých pučistů, to bal právě Chovanec, který požadoval schůzku utajit. Spravedlivý hněv lidu a Bakalonovin však na něj kupodivu nedopadl.

     • pepan napsal:

      ne „bal“, ale byl

     • Rošádek napsal:

      Myslíte podle těch, co 11krát během několika minut zopakovali, že se nic nekonalo. Jo tak potom to určitě bude pravda.

     • pepan napsal:

      kurňa, „autentickej“ Rošádku, furt na stráži, co?

    • Mirukube napsal:

     Tacit – jistě, dá se těžko posoudit, co převážilo, zda loajalita k Sobotkovi nebo jen nechtěl lhát nebo to skutečně mohla být i sázka na výhru, což mu paradoxně, jak napsal přírodovědec, dává jistou kvalifikaci právě na ministerstvo vnitra. Tam musí mít člověk intuici. Jinak Chovance neznám, možná nám vlk řekne něco víc. Líbí se mi, že tak radikálně zhubl 🙂 to se mi asi nepovede. Ale nejvíc by se mi líbilo, kdyby se takto výborně takticky projevil samotný Sobotka a toho Chovance nenápadně vmanévroval do role agenta – provokatéra. Tím by byla částečně narušena i jeho falešná image suchara, a dalo by se o něm popřemýšlet, zda to není jen ochranná slupka. Ale to bych mu zřejmě přece jen hodně fandila 🙂

     • Tacit napsal:

      Chovance též neznám, taky se přikláním k tomu, že nejrychleji posoudil, co pro něho bude v danou chvíli výhodné. Ale je to dostatečná kvalifikace na šéfa vnitra?

 2. Skogen napsal:

  Začínáte trollovat, uvidíme, zda je to vhodná strategie 🙂

  Dnes bych si skoro přál, aby to tehdá při prezidentské volbě neklaplo a měli jsme Schwarzenberga na hradě a kumpána Kalouska prvním z prvních v podhradí. A zakrátko hned pod ním loajální Mirunu a superstár Peak, ta by taky hned tak nevyhořela. Ó to by bylo legislativní čistoty, až by nám oči přecházely. A hlavně svaté poslání nezbytných a správných reforem. Takhle se k očistnému bankrotu musíme bimbat s tím zoufale pomalým Zemanem.

 3. jezevec napsal:

  za co že, soudruzi, musí vlk se zemanem na hradě žíti?
  inu – za to, že jsi plédoval pro oranžovou lůzu, a knížepán ti byl málo nóbl.

  • vlk napsal:

   Nějak jsem tě přehlídnul v houfu těch, co na internetu vyřvávají – kníže má k lidu blíže. Beru na vědomí, že jsi tam tady , mezi tím devotním plebsem.

 4. prirodovedec napsal:

  Ach jo, huraa zase Zeman.

  Sice jsem nesledoval ty plky Zemana i zumpalistu kolem ale nakonec jsem si je dohledal. Zda se mi, ze media (ty si tou sebe posud sam vlku) potom, co Zeman sdelil kdy Sobotka a kdy vláda (jiste reci se vedou a voda tece …) prelozila palbu na dalsi cil (viz co uvadi i autor) a uz nevyhodnotila, zda před par dny kolem jmenovani vedla predcasny a manipulujici pokrik nebo ne. Zda naletela mumlani Zeman a jeho okoli nebo ne. Kdyby Zeman byl mladsi a chytrejsi a především obratnejsi, řekl bych, ze pokud media v CR budou takto pokracovat, ze se podari celosvetovy zazrak, ze se media v CR zcela před většinou znemozni na neschopne nedockavem strileni po Zemanovi a ze to prijde do ucebnic. Takto si stále myslim, ze Zeman padne a media se doznemozni nejen na nem.

  S jeho kadrovanim ministru jsem celkem spokojen. Protože si preji, aby se mezi sebou politici hadali a nemeli cas na to otravovat lidi (viz novy ministr skolstvi Chladek, ktery se uz vyjadril jak je třeba dokoncit reformu VS z cehoz mne při znalosti všech peripetii mrazi), jsem spokojen, ze Zeman nezdvorile u budoucich ministru uvadi to, co mu u jinych jeho konu nevadi. Pravdou je, ze bych asi kritizoval obsazeni kultury, ale kupodivu ani Schneideruv argument proti exrediteli USTRku nepouzil, takze asi ho lord Dooku presvedcil. Ministr pro vedu je pravda take fantasticky i kdyz jit na nej pres publikace je jiste sporne, ale odpovida stylu diskusi kolem RVVI a boji o pozice zde. Takove jemnosti (jsou-li to jemnosti) ovsem nepsotihne ani zumpalista, ani bezny ctenar, ani vlk.

  Tim, ze to Zeman říká, je zde dalsi spor a další klid na praci 🙂 pro lidi dole. Priznam se, ze na dalku po klicovem schvaleni rozpoctu CR nejak neresim, zda tam musí Babis uz hned vlitnout nebo za chvili. Ale chápu, ze jsou zde pravidla aj.

  • scallop napsal:

   Tak timhle jste me rozesmal

   „… aby se mezi sebou politici hadali a nemeli cas na to otravovat lidi …… Tim, ze to Zeman říká, je zde dalsi spor a další klid na praci 🙂 pro lidi dole. …. “

   Cimrman mel par drobnych charakterovych vad, na Zemanovi je nezbytne nutne najit par drobnych charakterovych pozitiv :-)))

   • prirodovedec napsal:

    Bezesporu dobry postreh – ceskou politiku vnimam přes Cimrmana, Svejka, Svandrlika a další i svetove humoristy.

    Nicmene charakter u politiku neresim. To nesouvisi se Zemanovym kladnym charakterem, ten je jiste dost zly, vzdyt je to politik. To souvisi se „skvelym“ chovanim jeho a dalsich. Zamestnava sebe a zejména ty druhé nahore. A tim spolecne konaji dobro pro CR neb nemaji cas ji skutecne prilis skodit jako Ali a Necas drive a další neschopni reformatori. To je zasadni plus v situaci podle mne, ne asi nutne podle dalších vcetne Vas. S charakterem to nemá nic spolecneho a plusem je to v kontextu v porovnani s minulosti a barelem. 🙂

    • scallop napsal:

     Jak uz jsem psal, Vas prispevek vnimam jako zoufaly pokus najit na zemanovi neco pozitivniho (kdyz uz ho vsichni ti zumpalisti a tlachalove na diskuznich forech hani).

     Nicmene ja tuto kourovou clonu jako pozitivni neshledavam. Za ni jsou skutecne zajmy – zajistit pokracovani trafik pro Zemanovi verne, ovladnuti statu velkoprumyslniky (kteri platili Zemnovu kampan), kteri potrebuji aby jim stat zajistoval rizikove obchody na „perspektivnich trzich“ (jako Klaus podporoval v Rusku Kellnera) a kteri se pochopitelne snazi presmerovat peniza na VaV od akademie ved. Nu snad tento balvan konecne narusi grantove toky penez brylatym intelektualum, kteri nejsou schopni nic zpenezitelneho vytvorit. Schopni lide se poohlednou po miste v zahranici (treba u Vas :-)) a bankrot – s nimz je axiomaticky popis spolecnosti elegantne uplny – se priblezi.

     • prirodovedec napsal:

      No vidíte. Uz i Vy bankrot. 🙂

      Pro Vas asi jako diskutujiciho a tradičního pravicoveho podporovatele ci omlouvatele rozkladajicho se systemu asi zoufaly pokus a kourova clona. Je to pro Vas jednodussi argumentace nez se zamyslet nad pro Vas jiste bizarními postřehy.

      Z hlediska dusledku jeho pobytu na trune je pro mne jasna spokojenost. To je snad zrejme. To neni kour to je fakt. Nic jsem od neho necekal nez ten rozklad. Rikal jsem si, ze bude schopnejsi, ale neni, ti pred nim take nebyli. Navic se bavim. Prave pro to, co argumentuji.

      Je podle mne pro skutecne znale VS v CR nesmirne ulevne videt, ze misto absurdnich reforem VS se zamestna MSMT a resi se kompetence udelovani titulu, které uz pozbyvaji vaznost a která 2020 prilis neprezije. Je vrava a jekot. Bezesporu souhlas s tim, ze ma udelovat prezident, je to krasne a dustojne a gesto. Ale nebude. Tak nebude.

      Nepochybne je zabavne ve srovnani s nekterymi jinými, za co Putna profesoru dostal a jak se umi sam zemanovsky chovat, to ale mohly resit uz VR na UK. Neresily. Vypovida prekvapive o UK, Putnovi, jeho kamaradech i VR vcetne jeho manevru přes jiny obor. O profesuru asi jako mnozi stal, asi ji chtel od KS, ale nakonec to vse zvladl a ma to. Normalni akademicky cesky zivot. A takových profesoru a osudu nejen v CR je. Podstatne je, ze zrejme umi ucit dle ohlasu studentu a odborna práce v te nepoliticke casti (katolicti spisovatele ne pozustalost Schw. ci Havel) nejaky dobry ohlas ma. Necht je profesor. Zapada. Ale rakousko-uhersky titul – nepodstatne.

      Nahlizim zkratka na věci jinak nez prosystemove, situace v CR mne netraumatizuje, ma moje kladne reseni. Je třeba, aby se zachranili lide, stat a systém není az tak podstatny a není zrejme z mnou popsanych duvodu zachranitelny.Muze nejak prezit.

      Zeman samozrejme bez kupceni s dalšími politiky (Babis) nemá prilis sanci v tom, co mu pricitate.Muze o to usilovat, ale sam sance nemá.

      Presmerovani penez z VaV je neustale desetileti, diky zaostavani v podilu na HDP. A rvacku o peníze zakladni výzkum v ekonomicky propadajici se zemi proti tem, kteří to tzv. plati nemůže vyhrat, to je jen otázka casu a medialni masaze obrátit hnev lidu timto smerem. Zejmena pokud se AV pere a netka nitky vsemi smery ale třeba jen přes ekotendr k Alimu. Vyzkumnici si ale poradi, prezili devadesata leta, odesaky i socany a preziji zase. Brain drain z venku bude pokracovat a pokracuje, občas jej něco pribrzdi diky jednorazovym prihozenim penez. Dobře uz bylo.

     • scallop napsal:

      Pro jistotu upresnuji, ze kourova clona to je ze strany Zemana (a zoufaly pokus z Vasi strany) – mam pocit, ze jste clonu vztahl na sebe.

      Podle meho je reforma VS zivotne nutna, napr. mensi skoly s durazem na bakalarske vzdelani se od univerzit vic a vic odlisuji a potrebuji jiny pristup. Hra o Putnu je z toho pohledu nepodstatna, Misto snahy o dohodu nad jmenovani profesoru rektory (a moznost privest na mista profesoru lidi zvenci) je vysledkem balvanu jednotna fronta za zachovani soucasneho modelu. Tedy balvan je kontraproduktivni.

      „Presmerovani penez z VaV je neustale desetileti, diky zaostavani v podilu na HDP. “
      Proste spejeme k bankrotu a jestli nas tam Petr nebo Matej zene rychleji je nepodstatne :-))

     • scallop napsal:

      Ted se budu muset rozloucit, prace vola. Jsem nudne systemovy 🙂

     • prirodovedec napsal:

      Scallop: OK. Zda Petr nebo Matej nepodstatne, ale u socanu si na sve prijde i ten obycejny, u Aliho ne, ten sebere pro Karla vse :).

      Tzv. reforma nutna není. Vsechny dosavadni byly ideologicke pohanene tu Topolovitym tu Necasovitym tu Dobesovitym ci Liskovitym a Matejovitym videnim sveta a snahou uredniku se jim nepropracovanymi navrhy zavdecit. takze takove ideologicke reformy rozhodne ne. Jejich problém je glajchsaltovani CR se Zapadem místo durazu na komaprativni vyhody, které ve vzdelavani CR mělo a ma. Ale ne. Mz musí tu hrr ala USA tu dle UK tu Finsko. Co tak ycela jednoduse nechat lidi delat? Ti kantori urcite predci většinu zvanivych politiku a mnoho zdejších (pravicových) diskuteru :).

      Problém je v tom, ze CR dava na VS vyuku cca 0,6% HDP, prumer EU 15 které se kazda vláda chce blizit dava 1,5%. Takze jsme v EU predposledni. Navíc vedeme v EU v Aliho veřejných zakazkach v podilu na HDP. To je to podstatne. Tak to zkuste pochopit.

     • scallop napsal:

      Opravdu musim utikat, takze jen poznamenam, ze ja jsem Vas jako levicoveho neonalepkoval.

  • Cech napsal:

   Pane profesore s většinou názorů lze souhlasit ale tak jako pan vlk označovat to, že pan Zeman ustoupil většině,jako největší zbabělec a jmenování Sobotky premiérem označit jako něco tak strašného jako přijetí € pro Václava Klause, je něco co odpovídá pouze stylu našich antizemanovských presstitutů a pana vlka.
   Spor nad jmény některých ministrů, v každém případě půjde za Sobotkovou vládou.
   Obrana Bc Chovance je naprosto jasná protože ten hošík je z vlkovy líhně, je to typický Plzeňák.
   Protože jakmile nastanou pro Sobotkovu vládu normální časy, bude moci Zeman zúročit skutečnost, že před některými ministry včas varoval.
   Pokud se vláda rozpadne a ta se rozpadne a pakliže přežije 2 roky, tak dám na modlení, potom bude konečně značné části tohoto národa jasné, že tentokrát by už do ustanovení vlády a jejího složení měl přece jen promluvit zkušený prezident.
   Toť vše no a sláva Plzeňanům sláva jejich povahovým rysům, které tak dobře prezentuje jejich kvalifikovaný zástupce Bc. Chovanec.

 5. Plsik napsal:

  Pane Vlku, dekuji, vyborny rozbor !

  …“Milý  Nováku, já jmenuji Babiše ministrem v naprostém rozporu se zákonem, když už jsi si ho zvolil protože on slíbil, že pro státní kasu vyštrachá prachy v objemu asi tak 4,55% státního rozpočtu !

  Chcete tuhle úvahu označit jinak než slovem odpustek? A Babiš si jej nemusí ani kupovat !!!

  To nemluvím o tom, že když se vy, stejně jako Babiš budete ucházet o pozici ve státní správě, kde je předložení lustračního osvědčení povinným kvalifikačním předpokladem, poletíte z konkursu jak špinavé prádlo. I kdybyste stokrát slíbili, že  eráru v tom úřadě, odkud vás vyhazují, ušetřili  50% jeho rozpočtu! Nikdo vám žádnou šanci, ten slib splnit, nedá !

  Jak to, že lustrační zákon platí ve státní byrokracii pro každého čerta šesté nebo sedmé kategorie, ale místopředseda vlády a ministr  financí je postaven nad  něj?  

  Z  rozhodnutí prezidenta, kádrujícího jinak kde koho ?! 

  Můj osobní názor, který vám nechci vnucovat je zkrátka ten, že iMlha už stihl identifikovat, že Velký Andrej je úplně jiná váha a že na něj zkrátka nemá. 

  Takže stáhl ohon, zákon nezákon a  zalezl do boudy. 

  Nechť si tuhle eskapádu dobře zváží ti, pro které je ten člověk na Hradě jejich za  živa svatým.

  Pro mne jednal zbaběle. 

  Navíc  jsme se zase dopracovali stavu, kdy, díky “levicovému” prezidentovi, pro miliardáře neplatí zákony, které ovšem jsou rigorozně vyžadovány  pro kmány ! 

  Zase už jsou a nyní oficiálně ti rovní a ti rovnější !“…

  Naprosty souhlas, to vytesat do kamene…

  • Sylva Šauerová napsal:

   Ač netázána, musím odpovědět. Už jsem mu tam připsala pár vět. Holubovi tedy. Nemá cenu se s tím opakovat. Abych to shrnula, to, co se začíná linout z veřejnoprávních médií, zatímco ty druhé, soukromé, jsou paralyzovány svými majiteli, a je vcelku fuk, zda jde o cenzuru nebo autocenzuru (to je děsivé, jde o samé mladé lidi, že si budou ještě čtvrtstoletí po převratu dávat novináři pusy na zámek, jsem opravdu nečekala ani v černých snech), nápadně začíná připomínat normalizaci. Nedivím se, že se již někteří novináři obrátili na Freedom House. Bude jim to ale platné jako mrtvému zimník.

   Btw., pane přírodovědče, pan Zeman nemůže a nebude následovat francouzské prezidenty, neboť jeho hvězdná hodina skončí tento pátek. Trvala (ta hvězdá hodina) od konce ledna do konce října m.r. a na vrcholu stanul pan Zeman někdy v létě. Vypadalo to, že se mu to snad vydaří. Pak už následovat strmý pád dolů. Jistě, pletichařit bude dál. Sobotkovi nezávidím, bude to obtížné vládnutí, to nejen kvůli prezidentovi. Jeho pozice je obtížná zároveň v koalici (Babiš se se Zemanem domluví kdykoliv) i ve vlastní straně. Vlk se stále domnívá, že se Schwarzenbergem by to bylo stejné, ne-li horší. Nemyslím si to. Měli bychom civilního prezidenta, který má otevřené dveře všude (pardon, v Rusku asi ne). A premiér by byl jmenován už dávno. Také pan Babiš by neměl komu nosit kostelecké uzeniny. S Haškem by Schwarzenberg asi taky nevyjednával. Ten zbytek, jehož se bojí národ, resp. stále jeho nemalá část (Benešovy dekrety), nestojí za řeč. Protože prezident sám o sobě, nedisponuje-li většinou v parlamentu (a k té by měl Schwarzenberg hodně, hodně daleko, fakticky by šlo o cca 40 poslanců a pár senátorů), nemůže nic, byť by tisíckrát chtěl. Zde si neodpustím poznámku ke Schwarzenbergově Tříkrálovému projevu. Nu, opravdu nic moc. Lepší než Zeman, který se spokojil se sebechválou, ale žádná sláva. Holt už je to taky pán za zenitem svých možností. Jistě, nelhal by a nepletichařil a soc.dem. by za jeho prezidentování měla snažší život. Co ale naplat, už to chce nějakou novou krev. Zpět ale k Sobotkovi : držím mu palce, aby obstál a aby parlamentní demokracii – doufám, že zde mu pravice pomůže – uhájil. Bude to ale těžké : jak si už správně všiml pan Zeman, na to, co si napsali chlapci a děvčata do koaliční smlouvy, stát prostě nemá.

   • prirodovedec napsal:

    S KS by ale asi ted byla sefovou knihkupkyne Mirka a skutecnym sefem chemicky Ali ne? A Istvan stvan a ustvan. Dalsi majetek rozdan, … sudetaci za humny, slechta pomalu na Hrade, Dooku pro desatky :). Pragloviti v predklonu, mladez jasajici … kdo starsi si nevezme placku a nejasa je proti nam (pravda kdo si dnes nevezme placku a neplace je proti nim a Vam) … A zrejme po radnych volbách by asi prisla hrozba levicove kombinace s KSCM a Okamura přes deset procent.

    Jinak ignorujete a nekomentujete Holubovy (dle mne prehnane) úvahy, jake další moznosti Zeman ma. Ma samozrejme ty moznosti, které dosud nevyuzival a vyzuivat nebude. Tj. kombinovat kladece vencu s glosovanim a neklást odpor, jmenovat a cekat. Zkratka chovat se popularne a populisticky. Jenze, jenze …

    Ale ono to stejne 17.1. neskonci. Skonci mozna jedna etapa hysterie, ale bdeli a ostraziti zumpaliste si pokoj nedaji a nocnich desu a besu se dobrovolne nevzdají. A to je dobře.

    Pozorovano z dalky, v tom uzasnem boji o demkracii prece vse dopada dobře zloduch na trune prohrava, porazeni vitezi a tak. Když se na to divam, cele mi to pripada jako virtualni realita. V zahranici ostudach prezidentu a po CR nikdo ani nestekne – ostudy kolem pera, humanitarne bombardujicich, ci potácejících se prezidentu rychle vyprchaly a jevi se srovnatelne prchave s dnes posmesnymi glosami Kanadanu na adresu prestarle nominace CR hockey tymu. To ze se k lizu nedostala opet famiglie v lete, to asi většina nadále ceni (mnozi levicovi dnes po volbách horekuji, ze tam není Miruna), to ze kolem kazoddeniho tématu Zeman se jeho vláda se jevi jako sediva a medialne nezajimava at kona cokoliv je asi také fakt. To, ze novi ještě nesedi ve Strakovce, to asi Zeman zatím zdrzel méně nez jednajici a opet asi plati, ze CR o moc asi neprislo. Prosel Aliho rozpocet proti hlasu Aliho, coz uz podle toho bude jiste plus :). Hadaji se nahore, hadaji a dole je (zatím) lepe. Otazky cukrovka ci neuropatie versus opilost a savle, zatím asi blednou před dobrym skutkem nenavratu zločinného Aliho. Nezaslouzil se tim Zeman o stat? 🙂

    Vite dobře, ze i z vyse uvedenych duvodu jsem spokojen a budu spokojen. Jak s rozkladem věrchušky (a ulevou pro ty dole) tak s diskreditaci ovara (samozrejme i související barela neb ten je vždy citovan s ovarem) i uradu, ve kterem je. Ale chápu, ze Ti, kteří veri ve sve ideály a společenskou hierarchii musí byt zklamani. Ja nejsem, mladi jsou sikovni, obycejni lide jsou vtipni a opet smejici se bestie, respektuji ideály věrchušky a pomahaji ji destruovat CR spolecne a přes oblibeny ozdravny bankrota operetne fašistickou epizodu dospet opet do lepsho světa. :).

    • Hladis napsal:

     Byl jednou jeden prirodovedec a ten se tuze cinil,
     v kresle ponoren vůbec se necilil.
     Z dalky porad volal a ustepacne se radoval.
     Radoval se nad tim jak v jeho domovine,
     z kopce to leze po hodine.
     V Cine vyrobene vesteske kouli vidi,
     ze zamicka jeho rodna, do zumpy se riti.
     A tak za kopecky schovany,
     pekne v teple ziveny, mne si ruce pesteny.
     Vytahl tedy z poza kamen transparent,
     kde na nem jest, „Soudny den prichazi“ a pest.
     A tak se teteli prejice, jak se lide uziraji velice.
     Az mozna na soudny den dojde a demokracie ci lidskost pojde,
     vytahne v bezbeci sekt a propije se radosti na onen svet.

     😛

     • prirodovedec napsal:

      Hezke. Prevelice. 🙂 Jenze ja se tim neraduji. Ja jsem pouze s tim smiren a pozoruji to. Celkem stoicky, ale nalezam v tom pobaveni. Protože není důvod se tim traumatizovat a prozivat to prilis. TO je muj opakovany vzkaz vlkovi.

      Život člověka totiž muze byt krasny (doporucuji ten kouzelny italsky film o desivejsi době) a bez politiky. A protoze zde a jinde vidim mnoho tech, kteří to prilis prozivaji, nabizim jim sdilet můj pohled. Pohled zalozeny na odstupu a vysmivani se tem Oni.

      Pokud sledujete cisla – bankrotu CR se nelze vyhnout. Ani setrenim (to predvedl chemicky Ali i dle zahranici vice nez exemplarne) ani rozhazovacnosti. CR nemá moznost ovlivňovat ekonomiku na svém uzemi (az na CEZ a Budvar). Pokud to zkusi legislativne přes ulevne danove triky, pouze zase pujde o vyvoz zisku ci hlav. Pokud by se zkusilo něco ala financni urady v USA aj. prolobovani politici toto nedopusti.

      Minulost je vyprodana, pritomnost je ve schodcich, budoucnost se snazi pravice v pravidelných cyklech (penze, skolstvi, zdravotnictvi) také rozkrást – reformovat. Po tom, co to takto dobehne, je jen par moznosti – rude prapory, na to je vyzkousena obrana majetnych – instalovat fasisimus.

      Další realnejsi moznost je ta inspirace Ukrajinou a tou mayskou risi, tj. mladi utečou ven tam vydělají, tam budou danit a rodicum budou posilat prilepseni aby prezili rozkradeny stat po navratu Aliho a spol.

      Za takovych podmínek ozdravny bankrot je bezesporu ozdravny, cili neni to soudny den, ale naopak je to nadeje, protože neschopni zbankortuji (pro ty to asi bude soudny den ovsem az potom co pripravili peklo na zemi druhym) a pozustali a mladi budou zit další nadeji. Tak je to vždy.

      Zkratka nase a zejména Vase generace prozivajici zmeny po 89 jak je i Vy prozivate to prohrala a není cesty zpet. Vyvolane nadeje se nenaplnily, za moznostmi se zaostalo, dogmatismus a jednoduchost v resenich prispely zlodejum.

      Bez bankrotu, a tedy nového zacatku nedostanete to, co každý rozvoj státu potřebuje, mnoho lidi sjednocenych kolem nadeje a zijicich roky pro ni. Tu nelze lidem vnutit tim, ze lidem kazete, ze na tom budou jako delnici v Asii, ze budou znevolneni, ze míříme do Recka. To uz nejde v 21.stoleti v CR. Mozna párkrát.

      Ale basneni pekne – lepsi nez ty předchozí suverenitky :).

    • Sylva Šauerová napsal:

     Nestrašte. 🙂
     Nu, a pokud jde o to, jak by dopadly červnové volby, nevím. Okamura posbíral spoustu protestních hlasů, otázka je, jestli jich je u nás ještě víc, dělí se teď o voliče s komunisty, něco sebral SPOZ, něco rudé Janě a něco DSSS. Z Okamury vcelku strach nemám, taky už jsme měli v parlamntu nějakého Sládka, no a co ? Přežili jsme to, přežijeme i pana Okamuru. Volby by ale možná vyhrál Babiš, to je pravda.
     No nic, čas pokročil, musím jít balit, zítra letím domů. Pěkný den všem kosířům.

     • Skogen napsal:

      Okamurovi bych to dnes hodil. Je to populista, nemá zkušenosti, vyjadřuje se poněkud zbrkle, ale je asi jediný, kdo se přinejmenším rétoricky zabývá aktuálními problémy, které lidi trápí, a kdo má vůli ten stojatý rigor mortis provětrat. Také by mne upřímně zajímalo, co všechno by ten kamikaze (ve smyslu překladu „božský vítr“) z všemožných potemnělých databází vyvál 😉

     • Skogen napsal:

      BTW, s tím Sládkem bych moc nezačínal, nemusíte přežít všechny.

   • prirodovedec napsal:

    Ještě konkretne k textu:

    „Abych to shrnula, to, co se začíná linout z veřejnoprávních médií, zatímco ty druhé, soukromé, jsou paralyzovány svými majiteli, a je vcelku fuk, zda jde o cenzuru nebo autocenzuru (to je děsivé, jde o samé mladé lidi, že si budou ještě čtvrtstoletí po převratu dávat novináři pusy na zámek, jsem opravdu nečekala ani v černých snech),“

    Priznam se, ze tu cenzuru co Vy nevidim. Stále vidim celkem jednostranne masazni zumpu. Prave minuly tyden mi kolega na dalku pripomenul naší hru nad listovanim tiskem před 89, kdy se daly odhadovat titulky i obsah a i vymyslet.Cili normalizaci mi to pripomina jinak. Projel CR servery, všude strasil Zeman v povestnem rudopravnim byt barelovitem kontextu uz v nadpise. Jak americky brouk dneska. Co se tyka novinaru nic necekam, jsou prodejni, musí byt, jsou povrchni, musí byt. Potrebuji plat a prezit a jejich obor zanika. Takze manevruji mezi prodejnosti a sebejistymi pocity diletanta, který chce delat politiku medialne bez odpovednosti. Zumpa. Technologicky u konce. Obcane utrpí az se vydesi sledovanim Internetu ruznymi zapadnimi BISkami nebo ten dostane nejaky cinsky zapadni soft roubik.

    „pane přírodovědče, pan Zeman nemůže a nebude následovat francouzské prezidenty, neboť jeho hvězdná hodina skončí tento pátek.“

    Viz Holub.

    „Trvala (ta hvězdá hodina) od konce ledna do konce října m.r. a na vrcholu stanul pan Zeman někdy v létě. Vypadalo to, že se mu to snad vydaří.“

    Otázkou je co se mu mělo vydařit. Uspechu SPOZ uz v zari se nedalo verit.

    „Pak už následovat strmý pád dolů.“

    V cem? V průzkumech? V medialnim obrazu? V jeho vlastnich ocich? Ja se priznam, ze jsem to videl jako spise poryvy v jeho potrebne kvarulantsky rozkladne roli.

    „Jistě, pletichařit bude dál.“

    Je politik. Jako Ali ci Karel ne?

    „Sobotkovi nezávidím, bude to obtížné vládnutí, to nejen kvůli prezidentovi.“

    Ma co chce. Nevyhral volby, které neslo nevyhrat vyrazne vice.

    „Jeho pozice je obtížná zároveň v koalici (Babiš se se Zemanem domluví kdykoliv) i ve vlastní straně.“

    No a cernoprdelnici uz vladu podrazeji a vydiraji drive nez byla ustavena.

    „Vlk se stále domnívá, že se Schwarzenbergem by to bylo stejné, ne-li horší.“

    V kratkem case horsi – chemicky Ali a v dlouhem case pres optimisimus 🙂 vyse by zrejme Sobotka nevyhral volby stejne neschopne jako předtím. Opet by neumel oslovit ty ponizene volice.

    „Nemyslím si to. Měli bychom civilního prezidenta, který má otevřené dveře všude (pardon, v Rusku asi ne).“

    A k cemu to CR je? Zajel by do Nemec, do Bavor, do Rakous, do US … Temelin by dostavel Westinghouse aj.? Zkratka by byly otevrene dveře pro jednu partu. Obcanum by to pomohlo asi jako Necasovy a barelovy reformy. Medialne by se zumpa mohla opajet, jak je kde vitan (pokud by to tedy zvladal zdravotne lepe nez Zeman, coz se dle glos z CR nezda).

    „A premiér by byl jmenován už dávno.“

    Bezesporu jiz od leta ideoknihkupkyne.

    „Také pan Babiš by neměl komu nosit kostelecké uzeniny.“

    Hromadil by si zasoby na dobu voleb.

    „S Haškem by Schwarzenberg asi taky nevyjednával.“

    Cili by ho ani nezdiskreditoval. Mozna by uz Hasek byl předsedou?

    „Ten zbytek, jehož se bojí národ, resp. stále jeho nemalá část (Benešovy dekrety), nestojí za řeč.“

    No, Vam urcite ano, alepson podle intenzity Vasich diskusi na toto téma a mne pak také :).

    „Protože prezident sám o sobě, nedisponuje-li většinou v parlamentu (a k té by měl Schwarzenberg hodně, hodně daleko, fakticky by šlo o cca 40 poslanců a pár senátorů), nemůže nic, byť by tisíckrát chtěl.“

    Ono by zde bylo to povestne 101 okenko, ze :), Neb, kdo ma moc, ma hlasy.

    „Zde si neodpustím poznámku ke Schwarzenbergově Tříkrálovému projevu. Nu, opravdu nic moc.“

    Nkede jsem daval odkaz na nekoho jedovatého. V principu – odtazitost od toho co sam zpusobil mimoradna a mlceni o tom co je kriticke podobne jako u Zemana, neznalost problemu obcanu rovněž.

    „Lepší než Zeman, který se spokojil se sebechválou, ale žádná sláva.“

    KS to udelal jiste chytreji. Sebechvala spočívala odtazeni se od vlastnich vin.

    „Holt už je to taky pán za zenitem svých možností.“

    Pisete Vy. To se projevilo v kampani a předtím, kdy ani medialne kavarenska masaz to nezvladla a to do ted boli jak kavarnu tak media – poznani vlastní neschopnosti zmanipulovat manipulujici obvykle nepreboli.

    „Jistě, nelhal by a nepletichařil“

    To by se jako polepsil? 🙂 Vzdyt to delal vždy byt samozrejme s noblesou slechtickeho hajneho :).

    „a soc.dem. by za jeho prezidentování měla snažší život.“

    Pokud by koalovali s chemickym Alim urcite :).

    „Co ale naplat, už to chce nějakou novou krev.“

    Bezesporu, Okamura ceka …

    „Zpět ale k Sobotkovi : držím mu palce, aby obstál a aby parlamentní demokracii – doufám, že zde mu pravice pomůže – uhájil.“

    Je mi to celkem jedno. Vuci Zemanovi urcite, ten je jen virtualnim nebezpecim vytvorenym medii a i Vami (vek, zdravi, neexistence následníka ani party vseho-schopnych kolem neho). CR demokracii ale asi uhájit nelze. Jednak je asi spise karikaturou a navíc při zostreni situace bude prekazkou casem tolik zadane pevne ruky, která bude muset zachranovat pro obycejne lidi poradek a pro zbohatliky to nakradene. Bude to Babis? Asi ne.

    „Bude to ale těžké : jak si už správně všiml pan Zeman, na to, co si napsali chlapci a děvčata do koaliční smlouvy, stát prostě nemá.“

    To je asi fakt, i kdyby se TOPakum a Odesakum zabavily naloupene majetky tech 50 mld. to asi neda neb vse je asi ulito jinde. 🙂 Na druhé strane proporce mezi polozkami v rozpočtech ve srovnani se západními staty u nas pripominaji spise penezovodne hratky za plukovniku v latinske Americe nez vyspelou zemi z EU. Však ono to nejak dopadne.

   • vlk napsal:

    Paní Sylvo,¨to, co píšete , že by bylo za barela dobroty je nejspíš pravda. Nicméně přehlížíte , stejně jako zemanisté jeden zásadní f akt. Schw není nic jiného než kalouskův fíkový list. A já jsme názoru, že jediné místo , kam patří tenhle ksicht, jsou Valdice a jediný vliv, který má mít je ten, jaké knížky si nafasuje ve vězeňské knihovně. Protoje pro mne Schw. naprosto nepřijatelný.
    Zeman je supernarcis. Který potřebuje kouzelné zrcadlo, které mu bud e každé opakovat – ty Miloši, ty jsi na celém světě nejchytřejší, tak bude spokojen a přestane otravovat lidi . Zatímco Kalousek, tak ten bude kalouskovat ve dne v noci. Dokud tady bude co.

   • Jos napsal:

    Koukám Šauerová, že vám lze nakukat cokoliv. Vy tu sbírku škytání, chrchlání a zajíkání, okořeněnou notnou dávkou lhaní, považujete za projev.A dokonce lepší než Zemanův. Jste k popukání. Na čem ujíždíte?

  • vlk napsal:

   Co říkám Holubovi?
   Že je naivní. Kdyby Mlha neměl skandály , z kterých vždycky čouhal jeho osobní narcisismus, řekl bych možná ok. Je veden snahou a nikoli nelegitmní, překonat marast chatrných vládních většin a věčného pitoreskního hašteření politikářů, etablovat jiný, výkonnější vládní systém bez nutnosti kupčení při změnách ústavy v parlamentu.
   Jenže Zeman NENÍ nepopsaný list. Je zatížen svým nedržením slova, svým vytrvalým škůdcovstvím vůči soc dem, eskapádami svých kámošů i svými vlastními. Nevidím v něm sebemenší paralelu de Gaulla. Ale mnoho je zřejmých se šašky typu Chirac nebo Sarky. Pro mne naivní pohled. Nic více.

   • prirodovedec napsal:

    Ja nemyslim, ze ho Holub haji, odkaz jsem daval ne kvůli chvale sve ci jeho Zemana ale kvůli zminkam, které minula pani Sylva, ze hra 17.1. nekonci – viz i Cech vyse. Zdalo se mi ze logicky odhaduje další vyvoj a pritom alternativne zminuje srovnani s Francii podle pravidel a ne podle tech prezidentu, které zminujes. Především mi to pripadalo JINE nez dosud masmédia a obvykle hony, s nejakou myslenkou.

    • vlk napsal:

     Jak jsem napsal -Holubův pohled nelze sdílet, když si promítneš Zemana a jeho známé eskapády.prostě on je nějaký, nějak jedná a chová se. A k tomu, to, co napsal Holub naprosto nepasuje. A reálného Zemana s tam dosadit musíš. Abys ty vývody přezkoumal na správnost.

 6. Jos napsal:

  Vlku, řekl bych, že už vstupujete do folkloru. Podobně jako Marcus Porcius Cato starší každý proslov v římském senátu ukončil slovy „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“, vy byste udělal lépe, kdybyste napsal v každém článku „Ostatně soudím, že Zeman musí být zničen“ a bylo by jasno. Jinak se ztrapňujete tím, jak nasedáte a radostně se vezete na vlně české žumpalistiky a společně s ní vytváříte virtuální realitu na téma „Hupky, hupky na Zemana, za každou cenu“. Informací máte málo,u těch jednání nesedíte a víte o nich jen to co vám nabídnou prolhaná media, ale spekulace a manipulace to je jiná káva. V tom válíte. V tom si rozumíte třeba se šmudlou a poskokem Fendrychem z Bakalaktuálně. cz přímo virtuozně. A stejně blbě.
  Váš druhý zákon „Každá další vláda je horší než ta minulá. “ je bohužel dokonalý blábol. Platí totiž pouze pro pravicové vlády. Vy snad podobně jako žumpalisti z všelijakých Lidových novin, IDnes a podobných bulvárních plátků počítáte se ztrátou paměti u svých čtenářů. Vy se zjevně domníváte, že laskavý čtenář už zapomněl, že Zemanova vláda již jednou vytáhla tento stát z popele do kterého ho přivedlo Klausovo bačování. A že třeba Paroubkova situaci země ještě vylepšila. Vy píšete o Zemanovi stylem „Žumpalisti všech zemí spojte se“. Pro čtenáře ovšem platí „Čtenáři všech zemí třeste se“. Třeste se před tím, jak se vám kdekdo snaží vygumovat mozek.

  • Petrpavel napsal:

   Napsal jste to Josi přesně.
   Kdo z primitivních antikomunistů / antikomunista podle vzoru socan či ódeesák či topák/ potřebuje zavolat rychlou záchrannou pomoc?
   Bohužel, tolik záchranářů nemáme …. a tak je naše obyvatelstvo stále chudší a chudší, aniž si to, i díky propagandistům jako je zdejší radikální pravičák, uvědomuje, zatímco těch pár tisíc socanů, ódeesáků a topáků a cizáků stále bohatší a bohatší …

  • vlk napsal:

   Milej pane, copak, kdybyste místo jalovejch keců, zkusil být konkrétní a napsal, co že není pravda z toho, co je v textu původního článku?
   Jak víte, že nemám pravdu? Vy zřejmě u těch jednání sedíte, nebo snad ne? Vy ve své fanatické tuposti jste ani nepostřehl, že jsem se držel autentických výroků Mlhy! Které doložitelně přednesl. A na těch jsme vystavěl svůj článek. A hodlám takhle vyrobit ještě pár dalších. Ne spekulace. Ale autentický výrok, porovnání s jeho praxí a prezentac e rozporu. Ale proč byste vy a vám podobní měli přemýšlet? No však já to od vás ani nechci a dokonce ani nečekám. Nejsme naivní.
   A axiom, že každá další vlád a je daleko horší než ta předchozí, platí beze zbytku.
   Zemanova vláda sice provedla ekonomickou konsolidace. Ovšem oposmlouvou kodifikovala a legalizovala předchozí rozkradení státu. Pokud vám tuneláři vadí, jděte za to poděkovat Zemanovi.
   Paroubkova vláda byla zase v ekonomických činnostech daleko méně výkonná. A trpěla naprosto rozvratnou záškodnickou činností lidovců a Kalouska. takže byla jasně horší než ta před ní.

   A pročš už teď je Sobotkova vláda, jakkoli ještě neexistuje, hroší než ty před ní, jsme popsal detailně. většina čtenářů to , na rozdíl od vás pochopila bez problémů. Ta vláda vznikne za jasného porušení zákona. Ale mám už dost zkušeností, abych věděl, že pro značnou část, bohužel voličů, je porušení zákona to, když ho poruší ti, které dotyčný nemá rád. Když ho poruší ten jeho , tak to vlastně je dobře. To e jaksi ten rozdíl mezi námi dvěma. Pro mne je porušení zákona prostě protizákonné. Vždycky.

   • ujo napsal:

    pan vlk píše:
    “ vláda, jakkoli je všechno dávno, od před Vánoc dohodnuto, stále není“.

    Při úklidu jsem našel noviny z 4.1, kde na první straně Sobotka říká:
    v pátek (to je 3.1.) jsem obdržel poslední nominace na ministry…

    Koaliční smlouva podepsána 6.1…..

    A ještě k té Zemanově mstivosti.
    Komu se v dané situaci pomstil?
    Pomstí se snad jen Sobotkovi tím, že ho bude jmenovat premierem

    • vlk napsal:

     Zeman, po prohlasování rozpočtu v parlamentu, což bylo PŘED Vánoci, klidně, kdyby byl chtěl, mohl pověřit Sobotku oficiálně premierstvím a sestavením vlády. Nic tomu nebránilo. Jen jeho nechuť. To je zřejmé. Rusnoka také pověřil tímhle úkolem, ačkoli bylo jasné, že nemá většinovou podporu ani náznakem.

   • Jos napsal:

    Nepřekvapujete mne Vlku, jediný majiteli pravdy. Je to jasné. Zeman zdržuje ze sobeckých důvodů, zatímco takový Jurečka uprostřed vyjednávání vyrazí na dvoutýdenní výlet do USA z důvodů patrně zcela charitativních.. A strany se do krve hádají o posty. Zeman nemusí dělat nic. Veškeré „intriky“ za něj obstarají žumpalisti. Ostatně za to také může Zeman, protože Zeman.
    Laskavý čtenář je stále obdařen pamětí a dobře ví, že za oposmlouvu země vděčí v první řadě hlouposti a tupé ideologické předpojatosti Luxe a Rumla v průběhu povolebních vyjednávání. A že za tuneláře může nikoliv Zeman, nýbrž Klaus a jeho parta, který je stvořil, zplodil i porodil a obdařil jimi tuto nešťastnou zemi. A pravdou je, že v politické konstelaci konce 90.let s tím Zeman moc nadělat nemohl. Ovšem stav země zlepšil. Nepopiratelně. Tuneláři mi vadí a děkuji za ně Klausovi, ODS a české pravici obecně. Nikoliv Zemanovi. Docela jste mne pobavil s tou Paroubkovou „v ekonomických činnostech daleko méně výkonnou “ vládou. Fakt, růst HDP 7%, druhý nejvyšší v rámci zemí EU, podíl státního dluhu poklesl, zjevně na hodně dlouho naposledy, pod 30% HDP na 28%. Marně hledám ještě alespoň jednu tak „ekonomicky nevýkonnou“ vládu. A kdopak byl ministrem financí v té době? Napovím. Kalousek to nebyl. A nebyl ani členem Paroubkovy vlády.
    Vlastně by mne docela zajímalo, jak byste Vlku sestavil vládu na základě posledních volebních výsledků. Bez Babiše! On je nejen asi bývalý agent, ale hlavně je ve zdrcujícím střetu zájmů. A ušlapává cestu k moci pro další oligarchy. K tomu sakra posílený vliv nebezpečné katolické církve a už se rýsuje naprosto katastrofální scénář pro budoucnost.
    No, pro vás je ale Vlku důležitá válka proti Zemanovi. Do té s vámi půjde tak nejvýše Šauerová.

    • vlk napsal:

     Nejsem, na rozdíl od vás dogmatik a vyznavač jediných pravd.A je mi úplně lhostejno, zda se vám to líbí nebo nikoli, oposmlouva byl generální pardon pro všechny privatizační gaunery. Místo slibovaných čistých rukou. Jak si snad i vy račte pamatovat.
     Z e svého prvního vstupu na vaši adresu si dovolím zopakovat tohle:
     Milej pane, copak, kdybyste místo jalovejch keců, zkusil být konkrétní a napsal, co že není pravda z toho, co je v textu původního článku?
     Jak víte, že nemám pravdu? Vy zřejmě u těch jednání sedíte, nebo snad ne? Vy ve své fanatické tuposti jste ani nepostřehl, že jsem se držel autentických výroků Mlhy! Které doložitelně přednesl. A na těch jsme vystavěl svůj článek. A hodlám takhle vyrobit ještě pár dalších. Ne spekulace. Ale autentický výrok, porovnání s jeho praxí a prezentac e rozporu.
     protože jste se opět zásadně vyhýbal faktům.A že jsem vás docela pobavil s tím PAroubkem? No to se mi s takovými , jako jste vy stává…Ty nezajímá, že tenkrát byla celosvětová konjunktura, za kterou mohl Paroubek asi jako vy za kácení amazonských pralesů.Ostatně – Topolánek s Kalouskem měl iv roce 2008 ještě lepší čísla. Co myslíte, byla to lepší vláda než ta Paroubkova? Já tvrdím, že nikoli.
     A jak bych sestavil vládu nez Babiše? No Babiš, kdyby se prezident postavil na odpor by mohl udělat jediné – z vlády se stáhnout. On to na začátku dokonce velmi připouštěl. Stačí i projít jeho výroky těsně po volbách.
     A říkáte, že je pro mne důležitá válka proti Zemanovi? Špatně, Josi, špatně. Já vyčítám a budu vyčítat Zemanovi přesně totéž, co bych vyčítal Klausovi, Kalouskovi, Topolánkovi nebo Nečasovi. Na rozdíl o d vás. Vy tohle budete provozovat jen s těmi, které nemáte rád. Chcete zpochybnit že lustrační zákon platí? Jestli platí, chcete zpochybnit, že Zeman jej vědomě nerespektuje a dokonce pomáhá k jeho „obcházení“.

     • Jos napsal:

      Tak už jen pár bodů:
      1) Nevím jestli vámi citované výroky Zemana jsou skutečně autentické a nezkreslené. Zato vím co umí česká media a na př. si dobře pamatuji jak před lety LN noviny zjevně záměrně chybně přeložily Zemanův projev v Izraeli aby si tehdy mohly do Zemana kopnout. Kopali tehdy roce 1998, kopou do kotníků teď. Nevěřím jim nic. A jestli Zeman nutí politiky k přijetí leta odkládaného služebního zákona? To může spíše pomoci. Jedním jsem si ovšem jistý. Vaše vývody z údajných Zemanových výroků jsou velmi subjektivní, zásadně jednostranné a totálně extremistické. Vy totiž nereagujete na Zemana, ale na virtuální realitu vytvořenou českými mediálními sedmilháři. No, já se hromadných štvanic pořádaných českými medii účastnit nebudu.
      2) Paroubek. V letech 2002 až 2006 byl průměrný růst HDP v Eurozoně v rozmezí 0-2% ročně. Od roku 2000 kdy tento průměrný růst byl HDP 5% prudce klesl za dva roky téměř k nule. Domníváte se, že tak vypadá konjunktura? Já ne. Růst HDP v ČR rostl a dosáhl v roce 2006 7%HDP. To s tou konjunkturou je standartní blábol liberálních komsomolců. Musejí se nějak vykecat z faktu, že jejich recepty nefungují. Vývoj českého HDP byl v té době k vývoji HDP v Eurozoně prakticky v antikorelaci. V EU pokles, v ČR růst. A vaše údaje za rok 2008 nejsou správné. V té době už podíl státního dluhu na HDP stoupl na 30%.
      3) Jste si jist, že se lustrační zákon týká ministrů vlády? Já ne. Přečtěte si ho třeba zde: http://www.psp.cz/docs/laws/fs/451.html

     • vlkp napsal:

      člověče, buď chcete diskutovat nebo kecat a mlžit! Vy nevíte, jestli to Zeman řekl? tak si ten jeho projev pusťte na iVysilani na webu ČT. K tomu linku na Novinkách mohu říci jediné – Hrad to nerozporoval! Přestaňte mlžit! Milej pane , ohledně toho HDP – Tehdy naběhly nové kapacity z investic, které přitáhla do země Zemanov a vláda. To bylo celé kouzlo. Nebo mi snad tad y tvrdit, že Paroubek přišel do Strakovky a v ten okamžik začala ekonomika zázračně růst? A jak jsme napsal -Topol měl ještě lepší čísla.
      Ano, jsme si jist, že s e lustrační zákon týká minsitrů.

 7. Hladis napsal:

  Hmm Vlku, nechtel by jste si strihnout nejake pozitivni clanky ? Toho negativismu je uz opravdu presprilis. Zkusil bych sesmolit az bude cas něco o cestovani v Recku.

  K tomu Zemanovi, myslim ze snad není tak uplny silenec, aby riskoval zalobu. Ikdyz…… A je zajimava důvěra v to, ze by axiom 101 s necim pozitivne pohnul. Nehlede na to, ze tento axiom je evidentne neuskutecnitlny, dokud soudruzi v ulici Politických veznu nezmizi do marginalie, nebo si vezmou vase vytky jejich volici k srdci a nenahazeji to CSSD. Pak se takovy axiom s jinou stranou muze uskutečnit, ale i tak nelze cekat zazraky. Vzhledem k tomu, ze lidi voli tak jak voli, tak tu nebude axiom 101, ale bude tu radsi miliardar s podezrenim na spolupraci s STB, nosici Kostelecne uzeniny na hrad Milosovi I. .

  • Hladis napsal:

   *nahazeji to CSSD*

  • vlk napsal:

   Hladisi
   a když jako budu psát pozitivně, aby nebylo tak tesklivo, tak se tady nějak naše realita zlepšírosím vysvětlete, proč bych měl psát tak, jak požadujete? Zahrajem si na pštrosa? A budem tvrdit, že je tu fajn?
   Když ne, tak mi p

   • Hladis napsal:

    To zase ne. Nelze rezignovat, ale mohlo by jit i ukazat pozitivni veci a trochu se vymanit z negativismu. Napsat clanky i s nejakym pozitivnim duchem, třeba i mimo politiku. Jinak ja to nepozaduju, to je na Vas.

 8. Sylva Šauerová napsal:

  Vlk : Víte, kdy by měl Zeman pravdu a nikdo by nemohl ani hlesnout ? Zajímavé je, že tohle mu nikdo neporadil, přestože by šlo o námitku platnou. Vůbec se nemusel zamotávat do lustračního osvědčení a služebního zákona (navíc, projde-li prvním čtením, nikde není psáno, že projde i druhým a třetím). Je tady totiž něco, čemu se říká střet zájmů. A v případě pana Babiše jde o střet zájmů parádní.

  A ještě drobnost k pousmání : Kdopak Vám to tady po každém Vašem článku chodí hluboko po půlnoci sázet tu jednu hvězdičku ? Už se z toho stalo skoro pravidlo. Člověk by nevěřil, že taková pitomina může nějakému dospělému tvoru dělat radost. 🙂 Každopádně, bavím se. 🙂

  • janhladik napsal:

   Obvykle neházím jednu hvězdičku, ale plný počet. Nicméně je to hned po půlnoci, neboť na ostrovech mám posunutý čas a můžu si tak Vlkův článek užít v příznivější hodině hned z čerstva 😉

 9. Občan napsal:

  Zemanovy výhrady k ministerským kandidátům jsou více než oprávněné. „Sobotkova“ vláda má zdatně našlápnuto k nekompetentnosti NečasKalouskovy korupice a čím později se posadí do seslí, tím lépe pro ČR.
  Konkrétně Chovanec nemá pro fukci ministra vnitra vůbec žádné kvalifikační předpoklady. Přitom měl Sobotka k dispozici např. Balabána nebo Hamáčka. A tak by se dala rozebrat celá navržená vláda.

  Myslel jsem, že víc zklamán už ČSSD nemohu být, ale Sobotkkovi se to povedlo. To, co Zemanovi dovalil, je katastrofa. A vůbec by mi nevadilo, kdyby se Zeman pochlapil a poslal ho nakonec s tím kompilátem k čertu.

  • Bob napsal:

   Souhlas

  • Hana napsal:

   Souhlasím s občanem. 🙂

  • vlk napsal:

   Blábol, co pobavil. Tohle nemá chybu:
   Konkrétně Chovanec nemá pro fukci ministra vnitra vůbec žádné kvalifikační předpoklady.
   chovanec je sice nekompetentní, ale je velmi úspěšný hejtman, co vládne bez jakýchkoli skandálů. žádné řeči typu šmé při opravování zámku Lednice, žádné řeči, kde vzal desítky milionů, kterými by vyplácel bývalou manželku a tak podobně.
   Jste směšný.

   • prirodovedec napsal:

    Navíc z neho vyvoj kolem schůzky v Lanech dela primo ideálního adepta na Sobotkova ministra vnitra. Prokazal potencial vnitráckých kvalit mezi Haskovymi amatery.

    • Cech napsal:

     Jste lepší tak o jednu koňskou délku pane profesore a to mne irituje.
     Prostě chování Chovance je pro všechny plzeňany standardní a o tom se nás zde pan vlk snaží přesvědčit déle jak 1/2 roku.

     • vlk napsal:

      No, pokud někdo přiznal pravdu a nelhal, na rozdíl od jiných, tak pro mne je takové chování normální.Normální je totiž nelhat!Aspoň v některých rodinách.. Ale netvrdím,že to tak musí být nezbytně všude.

     • Cech napsal:

      Tady nejde o lež, tady se lhát prostě nedá, tj. kde nic neni tak prostě nic nevylžeš.
      Zde se jedná o to jak je výhodné včas přehodit kabát a to z Haškovské hazuky na Dienstbierovské naprosto správné roucho odměněné Sobotkovým cukříčkem v podobě MV.
      Fakt špica, když Diensbierovci tvrdí, že pan Bc.Chovanec bude u zkoušek neúspěšný pouze tehdy, pokud nezíská ČSSD důvěru voličů.
      Neb:
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chovanec-brani-svuj-titul-Podle-vedeni-ZCU-jsem-vystudoval-v-souladu-s-predpisy-299529
      Toto je to naprosto plzeňské jednání, které za celou ČSSD reprezentuje jejich představitel pan Bc. Chovanec !!

  • XY napsal:

   Mno, nechci dělat turbostudentovi Chovancovi advokáta, ale přece jen bych podotkl, že jeho bakalaureát je specializován na státní správu, to především. Že tomu rozumí, o tom svědčí jeho zřejmě úspěšné hejtmanování. Kromě toho nestudoval na toho bakaláře pouze 9 měsíců, ale předtím jakýsi čas (rok, dva?) v programu celoživotního vzdělávání, odkud přešel po nabídce fakulty na to bakalářské studium. Čímž bych řeči o jeho kvalifikaci bral docela za vyřízené. (Pozor, nikoli jeho studium, to je opravdu poněkud suspektní, jako ostatně vůbec tituly z Plzně z oněch pověstných let) Ale byl tu jistý ministr kultury, který vysokoškolské vzdělání vůbec neměl, to mu nahradila jeho praxe. A byl tu myslím také ministr vnitra, o jehož formálním vysokoškolském vzdělání v čase, kdy působil ve funkci, si také nejsem moc jist. Pan Chovanec má pak ještě jednu docela podstatnou výhodu – značně vyvinutý politický čich včas zjistit, kde je většina, jak se ukázalo nejen po Lánech. A když jsme u toho – ani nevím, jakou kvalifikaci měl pan Kubice.
   Kromě toho se mohu mýlit, ale mám vážné podezření, že na funkci ministra není žádné vzdělání předepsáno, takže pan prezident si sice může stěžovat na nedostatky, ale ústavně to žádná podmínka není.

   • Občan napsal:

    Kurzy „celoživotního vzdělávání“ NEJSOU řádným VŠ studiem. Jejich absolvování má jediné plus – při přijímacích zkouškách obdrží uchazeč o studium pár bodů navíc. Dtto obdrží, pokud si zaplatí „nultý ročník“, což je dvousemestrální přípravka na přijímačky; v případě mimořádných úspěchů v „nuláku“ mu mohou být přijímačky úplně odpuštěny, což u „CŽV“ nelze.
    „Vysvětlení“ podané PrF ZČU je tudíž lež.
    ´
    Úspěšné hejtmanování Chovancovi nikdo neupírá. To ovšem nic nemění na faktu, že pro ministrování vnitra nemá žádné kvalifikační předpoklady.
    na funkci ministra sice není žádné vzdělání předepsáno, ovšem člověk bez jakékoli zkušenosti s vnitrem znamená, že si s ním budou náměstkové a ředitelé vytírat zadel.

    Kubice-Krabice byl stejně bez vzdělání jako Chovanec, ale nějakou dobu působil jako policajt a tudíž měl alespoň trošku ponětí, jak to v resortu chodí.
    Ono ani tak nejde o tituly, ale o to, že ČSSD tvrdila, že chce vládnout JINAK A LÉPE než korupice. Tedy o princip. No, a vývoj ukázal, že vše je při starém.

    • XY napsal:

     Inu, občane, prosím pěkně – jaké jsou ZÁKONNÉ kvalifikační předpoklady k výkonu funkce ministra vnitra?
     To je rozhodující. Ostatní jest, abych tak řekl, už jen osobním míněním každého z nás – včetně názorů pana prezidenta.
     Na okraj bych poznamenal, že náplní činnosti ministerstva vnitra je kromě policie zejména oblast, kterou se pan Chovanec po jeden a půl volebního období úspěšně zabýval – totiž správou příslušného kraje, na ministerstvu pak bude řídit správu celého státu. S touhle zkušeností nebude to náměstkovské vytírání zadele panem Chovancem zase tak jednoduché, jak tu líčíte – bude-li tím ministrem.
     Víte-li bezpečně, že fakultní revize studia páně Chovancova je lež, měl byste kontaktovat příslušné orgány, včetně akreditační komise. Určitě je to bude velice zajímat.
     Co se vládnutí týče, počkal bych se soudy, až se nová koalice ujme moci; zatím je u kormidla docela čtveračivá vláda v demisi.
     Pěkný večer!

     • spiklenec napsal:

      Socanům se předhazuje, že na funkci ministra vnitra měli nominovat Bublana. Nic proti Bublanovi, ale on je příliš krotký /neříkám neschopný/ do současných poměrů. Do sněmovní komise ano, ale současné vnitro vyžaduje někoho, kdo také dokáže zapráskat bičem.

 10. Skogen napsal:

  Další z pohrobků Nečas-Kalouskovy vlády, který dokládá, že Zeman, jenž jediný byl solidní zárukou předčasných voleb, byl pro tuto zemi potřebný, protože každý týden, kdy Nečas-Kalouskova squadra jednající v bůhvíjakým žoldu, byla dalším hřebíčkem do rakve české společnosti:

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/ministerstvo-ucte-podle-mormonu_294397.html

  Nevím, jak vy, ale já rozhodně nestojím o to, aby byly mé děti deformovány dogmatismem.

  • zemedelec napsal:

   Pane Skogen.
   Chtěl jsem něco ohledně Okamury.
   Nepochopím jak dopadly volby na jeho místo senátu.
   Takže voličům na Zlínsku vůbec nevadí cirkevní restituce,když do druhého kola poslali takové,kteří to prosazují.

   • spiklenec napsal:

    A o to přesně běží. Lidi nadávají , ale zároveň dělají všechno možné proti svým vlastním zájmům. A pak hledají nějaký hromosvod, aniž by přemýšleli nad vlastní odpovědností za daný stav. Volební účast byla katastrofální. Klausova-ODS amnestie zapomenuta, církevní restituce někde daleko za regály plných slev. Namísto , aby ODS úplně dorazili, tak jí začínají zase resuscitovat.

 11. Bob napsal:

  Ještě k tomu Babišovi a lustračnímu zákonu.
  Neprohlašovali snad „zásadoví“ lidovci, že s člověkem, který nemá lustrační osvědčení sedět ve vládě nebudou?
  Teď jejich „zásadovost“ nahradila „státotvornost“.
  Zemanovi fakt nezávidím.
  Nejdříve ho nutili jmenovat Putnu profesorem, teď zase tuto vládu (abych nekřivdil – některé ministry).
  Není zvláštní, že pravicové strany se na ni už těší (všelijaká ta prohlášení, že by Zeman měl vládu urychleně jmenovat…)

 12. Řezníček z Brna napsal:

  V listopadu jsme zvonili klíči, aby stébáci měli útrum a nebyli puštěni do veřejných funkcí. Ale také jsme zvonili klíči, aby ve vládě seděli odbornici a nikoliv straničtí kádři, kteří jednou jsou ministrem zemědělství a potom ministrem zdravotnictví, podle toho, jak jejich rodná strana potřebuje. A najednou je nám podsouváno, že ministr vlastně ani nemusí být odborník, že to je pouze reprezentant ministerstva. A tak divadelní herec a režisér bude dělat ministra obrany. Proč by také nedělal, když před ním ho mohl dělat astrolog Baudyš, který se proslavil prostřelením letadla, nebo zpívající Vlastička. A tak o odbornících se můžeme nechat pouze zdát a stále platí Stalinovo: Kádry rešájut vsjo.

  • Jan Čermák napsal:

   To se pletete, vážně. Totiž odborníci byli ministry za bolševika. V demokracii jsou to politici. Že je u nás taký bordel je dáno spíš jejich lidskou“kvalitou“, nekulturností, než tím, že nemají ty správné tituly. Venku to tak normálně všude funguje.

  • vlk napsal:

   Řezníčku z Brna
   blábolu o zlatém praseti tzv. odbornosti hodlám věnovat tenhle týden speciální článek. Jde pouze a jen o chytlavé heslo. Které je naprosto bez věcného obsahu. Jak v poklidu dokáži.

   • prirodovedec napsal:

    gramotny na vedu a na skolstvi by ale byt mohl, ne? 🙂

    • vlk napsal:

     Počkej na článek o odbornících. Myslím, že někdo,kdo by měl potíž se čtením, psaním nebo základními počty v Sobotkově výběru není.

  • scallop napsal:

   Staci si projit ministry Zemanovi vlady 98-02 a porovnat jejich „odbornost“ s vysledky/skandaly (a zatcenimi :-)). Nebo Klausovy privatizatory – to byli nezpochybnitelni odbornici. Odbornik byl bezpochyby i takovy Rebicek :-)))

   Najmenovat si do vlady velkoprumyslniky, protoze jsou to „odbornici“, je stejne prozirave jako (viz USA) nechat vladnout velkobankere, kterym se podarilo vytvorit nejvetsi krizi od 20. let.

   Material pro vlka je obrovsky.

   • prirodovedec napsal:

    Problém nejsou jednotlivci ministri, ale cele tymy a urednicka zazemi a zejména chybejici zpetna vazba, nepruhlednost a nezodpovidani se. I takovy Rebicek muze i jako ministr poctive pracovat, pokud je nad nim dozor, věci v kancelari jsou prisroubovane, na oknech mrize a cokoliv co podepise je Kuzilkovsko-Marvanovsky okamzite na www :).

    Zasadni chyba je neustale hledani tech poctivych a schopných s ideály a jejich posilani do politiky. Ne. Politici v principu musí byt darebaci, protože musí obstát proti vetsim darebakum jinych státu a tem, kteří chteji obcany okrast dle socializace ztrat a privatizace zisku. Pouze musí byt pod velmi tvrdym dohledem a jejich darebactvi musí byt orientovana spravnym smerem – ven do zahranici (viz budovani Britanie) a vuci domaci verchusce. Pokud to nejde, idealni je, pokud se utapi v konfliktech a skodi tem dole méně.

    • scallop napsal:

     Jak uz jsem psal, kourova clona medialnich konfliktu umoznuje skodit vice. Skodlive je pouzivani kourove clony.

    • scallop napsal:

     „Pouze musí byt pod velmi tvrdym dohledem“

     Bezpochyby. Tento dohled ale musi zacinat o drobnych lzi a neknizstentnich vyroku a cinu – mali byt tento dohled prezentovatelny v medialni zkratce verejnosti.

     • prirodovedec napsal:

      Media jsou nepodstatna. Podstatna je legislativa. Prvky prime demokracie, referenda, zverejnovani oficiálních podkladu ne Sidlovitych komentaru a mediálních masazi. To Vase v mediich není ten dohled, to je ta nevyvazena kourova selektivni clona a delani politiky přes media. Aneb kdo hlida hlidaciho psa. Dokud si nebudete cist o sexualnim zivote popisovatele sexuálního života Bartosove apod, není to dobře :). Pokud hloupost Moravce nebude konfrontovana s hlouposti Zemana jako dvou tvurcu politiky jednoho nevoleného a druhého voleného není to ono. Podstatny není medialni predzvyk, ale prima zodpovednost služebníka obcana – statniho urednika. Nejen presidenta, ale všech politiku. A nejen jich.

     • scallop napsal:

      Media jsou nepodstatna ? Dam Vam priklad. Kdyz v Zemanove vlade zabasli ministra (ktery dostal nekolik let natvrdo), tak to brzy medialne vysumelo. Kdyz loni zavreli jednu rednici na uradu vlady a s nekolika exposlanci (ted jsou na svobode a je otazka, jestli z toho bude vic nez podminka), drzela se toho media tydny. I to pripselo padu vlady.

      Medialni pokryti a jeho efekt z doby zelezne novy a soucasnych sidlovitych zumpalistu je nesrovnatelne. Mame proste lepsi novinare (i kdyz to neni jediny duvod).

      Mediallni popularize zakona o urednicich je jiny priklad. Ona i legislativa se lepsi (i kdyz je to hodne tlakem EU).

      Kdo hlida hlidaciho psa ? Kdo hodnoti akademiky ? Kdo to jen muze byt ?

      Odhalovat hloupost jednoho za cenu standardizace hlouposti druheho nicemu neprospej – jen tomu bankrotu. Co pisete je porad parafraze hesla „Zeman nas zbavil Kalouse proto je treba Zemana vzdy hajit“. Delate to jiste chytreji nez treba Laco (vase agitacni schopnosti se pro mistni cilovou skupinu hodi), ale nic hlubsiho v tom neni.

     • prirodovedec napsal:

      Když myslite. Nebo to myslite takto zjednodusene. Ja o vas zatím nepisu, ze jste zastáncem hesla, ze kazda levicova lvada je horsi nez kterakoliv pravicova.

      Zeman nas Aliho (ještě) nezbavil, zatím nesedi, nemá spravedlivy proces, majetek rodiny nezabaven k nahrade napachanych skod. Poznamce o standardizaci nerozumim. Politika je zkratka takova. laka diletanty, deprivanty, psychopaty, mocichtive. To je spravne, jak jsem psal, spinavic jsou na spinu potřeba. Idealy jsou hezke do knih, na web a pro Vasi dusevni rovnovahu, pokud jim v politice potrebujete verit. Jen je třeba tem darebakum uzce lajnovat hriste a volit klasicky pristup komisare dle Galbru z jednoho belmondoviteho filmu – starat se, at se strili mezi sebou. Cili Zemana netřeba hajit, je třeba hajit ty potycky s nekorektními (ta ale jina byt nemohou) medii a politiky. Dokud se hadaji mezi sebou, neotravuji ty dole. Uz se prilis opakuji neb vy psane nevnimate a zacinate mimobeznet a jarporovatet. Piste spise k tomu, co pisu ne k tomu, co mi pripisujete.

      Doplnim: CR media jsou dnes pro přemýšlivého člověka nepodstatna. Manipulace a vymyvani hlav je zretelne a zrejme, orientace tez. Jiste informace lze mezi radky vytahnout.

      Kdo hlida akademiky? Zda se mi, ze byt degenerujici, ale existujici systém recenzi oponentur i zpětných vazeb od studentu (pro mne bylo bezne i doma) je nesrovnatelny s tim, jak jsou zumpaliste v CR i jinde nedotknutelni. Jejich vzajemna soudrznost spolupusobi pri vytvareni te zumpy (diky za Kotrbu takoveho Zemana novinariny i kdyz sectelejsiho a argumentacne vyrazne lepsiho). Asi Vase neznalost?

    • Občan napsal:

     No, to bude další tóčo. Válková (nebo jak se ta Babišovna, co má být ministryní spravedlnosti jmenuje) chce jako náměstkyni právě Marvanovou-Cibulkovou. A pokud se někde zjeví i Kužílek, tak to mohla zůstat u moci klidně původní korupice.

     • Řezníček z Brna napsal:

      Občane, Marvanová povila dítě Cibulkovi, což jest věc veřejně známa. Ona s ním nakonec vstoupila do manželství? Nebo je to pouze ironie, která má připomenout, že se zapomněla s Cibulkou

 13. Jan Čermák napsal:

  Dovolím si dnes vyjímečně autorovi oponovat. Nesdílím jeho pesimismus. Poslouchal jsem toho mlhu v autě z rádia a mám z toho dojem, že vlk měl pravdu, když ho šacoval jako mstivého člověka, až zlého bych řekl, ale jen z podtextu. Věcně mu bylo těžko co vytknout, zdatný demagog. Sotva funěl, myslím, že konce období dožije se štěstím. Přesto se zdá, že nesplní touhy Pražáků a vládu jmenuje. A tady jsme v sporu. Současná vláda mi nepřijde nijak podstatně zrůdná, spíš normální a její neustálou dehonestaci vidím jako čistě mediální nováckou a knížecí masáž. A stejně tak s novou vládou. Osobně mi vadí jen Herman a chemik na ŽP, ale uvidíme jak se budou činit. Zase se mi tam spousty ministrů vyloženě líbí. Jediné co mi vadí, že je to vláda pravicová, ale tak dopadly volby, lidi budou mít co chtěli. A k lustracím. mám jen z medií, ale ta tvrdí, že lustraci ministr nepotřebuje, ze zákona. Je to politická figura, a mlha se na tom točí, aby ukázal svou důležitost. A původní lustrační zákon byl schvalován na 2 nebo 5 let. Jeho platnost do skonání světa je absurdní, zase vyloženě pražský požadavek. Protože mám z okolí s „spolupracovníky“ STB osobní zkušenost a vím v čem zhusta spočívala, a jako člověk z PZO tam být prostě musel, tak s tím nemám nejmenší problem. Prostě v určité životní etapě dal přednost karieře před morálkou, takových je, miliony. Jako miliardář se jeví jako z miliardářů nejslušnější, platí tu daně, a zajímá se o to jak země funguje. Dokonce se osobně angažuje, místo co by boural hotely. Jestli splní polovinu svých slibů je to pokrok. A jestli to je skutečně Berlusconi ukáže taky až čas.

  • Skogen napsal:

   Racionální a vyvážený pohled, díky za něj.

  • Mirukube napsal:

   Pane Čermáku, taky jsem v hodnocení situace o něco smířlivější, ne sice k Zemanovi, ale k tomu, co všechno tahle partie může přinést pozitivního navzdory jeho pomstychtivé snaze. Ta kouká z jeho projevů jako sláma z bot, to se mu jakoukoli hrou na objektivitu smazat nepodaří. Mluví se mnohdy o Zemanových schopnostech vynikajícího stratéga, což se mi vzhledem k posledním lapsům nějak nezdá. Může být tak mizerný psycholog dobrý stratég ? Dost o tom pochybuji, Zeman totiž nedokáže do svých strategií včlenit něco tak individuálního a těžko vypočitatelného jako je lidský faktor. Vždycky měl a má špatný odhad na lidi, nemusím moc přemýšlet – viz. Šlouf, Mynář, Gross, Špidla. Je směšné, že on ve své knize uvádí – jak jsem se mýlil, třeba vzhledem k tomu Špidlovi je to ale špatné posouzení omylu. Mýlil se tehdy a mýlí se v mnohém i dnes. Dalo by se pokračovat dlouho, doufám, že mu Babiš nevleze nějak trapně do chomoutu, je to samorost a snad takový zůstane.
   Jinak se mi ale líbil včerejší Moravec – „pane Moravče, už jste to konečně pochopil ?“ nebo „mojí největší slabinou je rozbité koleno“ apod. , ta jeho povýšenost z něj přímo chlístá. Moravec se podle mě držel docela dobře a celkem pohotově mu to vracel.

   • Šims. napsal:

    K tomu Moravcovi – ten si může ještě tak držet kalhoty, aby mu nespadly. Takový komentátor už nemá ve veřejné televizi co dělat.

    • Mirukube napsal:

     Šims. – přiznám se, že zřejmě nejsem o všem úplně informovaná, nakonec to ani dost dobře nejde. Dokonce jsem o sobě začala pochybovat i vzhledem ke kompetenci voličky. Haška jsem sice nějak neobdivovala, ale nikdy bych nevěřila, co dokázal za zády Sobotky udělat. Měla jsem ty řeči o jakémsi soupeření mezi ním a Sobotkou za přehnané a tu máš čerte kropáč. Takže v tomto smyslu jsem přístupná sebekritice, ale proč je pro Vás Moravec tak špatný. Neříkám, že nutně musí být taková hvězda, jak z něj veřejnoprávní televize dělá, ale proti některým jiným se snaží. Alespoň někdy. Ale uznávám, že každé hodnocení, kohokoliv, je věcí subjektivního postoje. To podle toho, komu šlápl tu či onde na kuří oko nebo naopak přinesl nějakou švestičku 🙂

   • Skogen napsal:

    Já mám zase za to, že mnoho komentátorů si volí politika do postele a nechápu, proč si tam nenajdou někoho jiného, někoho, kdo by jim v osobním lidském rozměru vyhovoval. Od politiků očekávám správu věcí veřejných a pokud vlk Zemana pranýřuje, pak oceňuji, že především právě za toto a ne už tolik za věci osobní povahy, které jsou ve vztahu k obecnému marginální.

    Zeman je líčen doslova jako zlobr, přitom je to starý pán s nahnutým zdravím, stojící sám proti výrazné přesile, kdy v zemi, kde zabíjejí sejfy, je jeho jedinou výhodou právě ten prezidentský úřad, co je oné přesile řádným trnem v oku. I to má svůj vliv a musel byste být svatý, abyste nezareagoval, což Zeman nepochybně nebude 😉

   • Jos napsal:

    Až na to, že v neděli to u Moravce bylo naopak. Moravec neustále opakoval nesmyslné plky pražské kavárny, chvílemi až absurdní. Dokonce se snažil zpochybnit fakt, že veřejnost v drtivé většině neschvaluje církevní restituce. Moravec je triviální jednostranný žvanil, beze stopy objektivity, ze kterého si chvílemi Zeman tropil šoufky. A oprávněně. Já bych jen dodal: Juj, ten Moravec je ale blbec!

    • Mirukube napsal:

     Jos – to s tím zpochybněním, že 80 % lidí nesouhlasí s církevními restitucemi, jste evidentně špatně pochopil. Asi jste nesledoval vývoj a návaznost rozhovoru. Prvotně totiž zpochybnil Zeman výzkumy veřejného mínění ohledně výstupů vzhledem ke své osobě, že je vzorek 1000 respondentů málo reprezentativní. Tím chtěl naznačit, že to stejně není pravda a lidi ho většinově milují. Takže na to konto se ho Moravec zeptal, proč se ohání těmi 80 % lidí, kteří nesouhlasí s restitucemi, když těm výzkumům nevěří. Zeman přihodil, že těch výzkumů bylo již víc, což měl pravdu a na to Moravec, že existuje již víc výzkumů, které dokladují, že vážnost úřadu prezidenta klesá. Není to úplně přesně, ale přibližně tak. Rozhodně Moravec nezpochybnil většinový odpor lidí proti restitucím, jen chytl Zemana za slovo

     • Jos napsal:

      Mirukube, já to pochopil dobře. Moravec se vytasil s jakýmsi obskurním ad hoc a na TV objednávku připraveným triviálním účelovým výzkumem (mimochodem anketní otázka, výběr respondentů atd. to nám jaksi jaksi opomněl zmínit) a tento laciný účelový průzkum položil na roveň tomu, jak národ z drtivé většiny (až 90%) vnímá církevní restituce. A tento názor veřejnosti na církevní restituce nelze zpochybnit. Je potvrzen z řady nezávislých (hlavně na mediálních manipulátorech) zdrojů. To co předvedl Moravec je demagogická manipulace par excelence. Bez jakýchkoliv pochyb. A od Moravce vůči veřejnosti urážlivá drzost. V dalším průběhu se choval Moravec stejně. Předvedl všechny vulgární plky pražské kavárny. Demonstroval názorně, jak se nikým nevolená media snaží místo informování dělat politiku. Na veřejnoprávní stanici prostě nemá co pohledávat. Už pro dvojí metr, který má pro levici a pravici, pro Zemana a Schwarzenberga.

  • vlk napsal:

   Jeníku,
   jádro mého článku vytáhl ven Plsík. Stát je jako rodina. nepochybuji, že v tvé rodině platí základní morální kriteria. Beze zbytku. Že si nelžete, že se neokrádáte, nepodvádíte, že v těžkých dobách stojíte jeden vedle druhého, že si pomáháte.
   Sám víš, že kdyby jste tohle nedělali, tak s e ti rodina rozpadne.
   Stát je na tom stejně. Je to jen větší rodina. A pokud prezident jedná v rozporu se zákonem a pomáhá ho tzv. obcházet, jakou šanci na přežití takový stát asi má? chceš v takovéms tát ě žít vycxhovávat v něm dalš generace? Tobě nevadí, že jsi zas eobčan druhé kategorie? Že jsou lidé, kteří jsou nad zákonem?
   Chceš to omluvit tím,že tady platí daně? A jak to víš? Protože to on říká? On je zároveň také největším příjemcem dotací. A osobně bych někde hrozně rád vyštrachal, jestli tady víc zaplatí na daních nebo inkasuje více těch dotací! bylo by to velmi zajímavé. Když už jsme u toho.

   • Skogen napsal:

    S úctou – vy v rodině děláte politiku? Já tedy ne. Lépe řečeno, ne ve chvílích, kdy k tomu nejsem nucen. Pak jde ovšem sranda stranou.

    • vlk napsal:

     Tohle jste si z toho vybral? Smutné.

     • Skogen napsal:

      Ta analogie nesedí. Leda v širší rodině, ne v té nukleární. Těžko si dokážu představit, že byste žil dobrovolně s někým, s kým máte pramálo společného a pro zachování smíru musel praktikovat politiku. To by bylo smutné. Ale nic. To bylo jen na okraj.

     • Mladá fronta mi ukáže, koho nenávidět a já ho poslušně nenávidím napsal:

      Vlk chtěl zřejmě napsat, že manželce platí za sex obvyklou částku, děti posílají rodičům peníze na obědy, na záchodě je kasička na pětikoruny a na sprchu každý přispívá padesátkou. Výchova bude dětem vyúčtována po dosažení 18. roku věku atd.

      Jinak si to zprofanované kalouskovské demagogické heslo „Stát je jako rodina“ vysvětlit neumím.

     • vlkp napsal:

      koukám, že je tady kdosi, kdo už tady s tímhle generátorem proměnných IP byl. A že hodlá prudit. Dobrá, nezbývá mi než abych přijal protiopatření.

     • Mladá fronta mi ukáže, koho nenávidět a já ho poslušně nenávidím napsal:

      P.S: A když všichni všem zaplatí více, než loni, stoupne RHDP (Rodinný HDP). 🙂

 14. Šims. napsal:

  Mne bych taky zajímalo lustrační osvědčení některých lidí…………..měli by je vydávat i v Moskvě a bylo by to nejlepší. To bychom si portfolio asi pěkně vyčistili. Ale reálně , už lustrační osvědčení Babiše a dalších neřeším, máme zde daleko větší problémy a ani zarytý estébák by si nemohl přát, aby bylo ještě hůře než je nyní. Není to o hladu a zbídačení lidí ve smyslu materiálním, ale zbídačení morální je již na samém dnu. Lidí podle mne třeští hloupostmi – např. polosvlečení mládežníci včera v Metru v Praze a dalších evr. metropolích. Připadá vám to normální? Mně už dlouho přijde, že lidé se pomalu stávají vyšinutými. Takže nějaký pošetilec na Hradě jen dokresluje absurditu doby a všeobecné střečkování. Pro zajímavost, že se objevují již rozumní lidé i v EU parlamentu – tento odkaz. A ještě jeden poznatek – že na většinu pokrokových odkazů narážím zpravidla na Slováky, kteří jsou opět o krok napřed.

  • Rys Ostrovid napsal:

   Ja by som sa snáď vyjadril k tomu „o krok napřed“, pani Šims. Za prvé si treba uvedomiť, že prejavy tohto typu a im podobné (napríklad včera na tomto fóre uverejnené youtube video so slovenskou zástavou od jedného indivídua) pokiaľ ide o Slovensko, nie sú výsledkom celospoločenskej frustrovanosti (tým vôbec netvrdím, že spoločnosť nie je frustrovaná). Sú prejavom, dôsledkom, výsledkom predovšetkým totálneho rozkladu polovice slovenskej štandardnej politickej scény. Konkrétne tej polovice pravej. Včera RTVS vysielala v popoludňajšej diskusii debatu 4 opozičných „lídrov“ (ak ich tak vôbec možno nazvať), ktorí sa v priamom prenose medzi sebou zase(!) povadili ako psi. Posledných 20 min – to je na záznam a lekciu z toho, ako sa nemá robiť politika. Táto frustrovanosť, rozbitosť slovenskej pravice sa prenáša aj medzi jej voličov. Všetci predsa vieme, že internetový priestor je dominantne priestorom pravicovo orientovaných ľudí. Tesne po voľbách 2012 to u nich bolo o pocite zadosťučinenia („pravica si to zaslúžila a sama si zato môže“), neskôr sa to zmenilo na frustráciu („stále sa hádajú“), ešte neskôr prišiel hnev (Fico ich totiž obral o ideové dogmy (rovná daň), slávobránu (záchrancovia Slovenska), image (reformátori) a noblesu (elita spoločnosti)) a teraz je to už len čistá nenávisť (tentoraz už proti všetkým). Treba si tiež uvedomiť, že popri týchto webových prejavoch, sa udiali aj málopočetné (200 – 300 ľudí) nájazdy napríklad na STV alebo akademickú pôdu (boli pritom vždy pozatýkaní ľudia s boxermi, nožmi atp.).

   Takže, aby som to zhrnul. Ak si myslíte, že podobné veci sú predzvesťou lepšej budúcnosti – mýlite sa. Ak si myslíte, že ráznym prevratom a nastolením úplne novej, „neskorumpovanej a nepoškvrnenej“ generácie politikov sa veci zlepšia – mýlite sa. Ak si myslíte, že podobné prejavy sú v niečom napred, že ich treba nasledovať a kopírovať – mýlite sa. Je to cesta do pekla.

   Títo ľudia dominantní nikdy nebudú. Väčšina spoločnosti má našťastie dostatok rozumu, aby podobné praktiky odmietla. Ale môžu mať dostatok percent aby na dlhú dobu rozkývali politické pomery. Ja, keď vidím, ako totálne na šrot je súčasná slovenská pravica a keď si predstavím, že by tu nebol ten mohutný konsolidovaný Smer so 40%, tak mi mráz behá po chrbte, pani Šimsová. Pretože tak ako máte u vás bláznov typu Okamuru, u nás máme Matoviča, Sulíka a ich poskokov.

   • Rys Ostrovid napsal:

    A aby som nezabudol, veľký diel zodpovednosti majú v tom celom médiá. Ktoré namiesto informovania robia politiku. Ktoré, keď nie je škandál za 100 mil eur, urobia škandál zo záležitosti za 10 000 eur (doslova). Médiá, ktoré pokojne skonštatujú, že rok 2013 bol najpokojnejším(!) od vypuknutia krízy a že kauzami roka(!) boli Ficova „frajerka“, Jahnátkovi príbuzní na ministerstve hospodárstva a nepotrestanie bývalého generálneho prokurátora akýmsi smiešnym disciplinárnym trestom (kiež by sme také kauzy roka mali každý rok), ale ktoré zároveň vytrvalo každý jeden deň masírujú svojich verných pravicových čitateľov tým, ako to Fico celé zle vedie. A tak sa rovnako ako pred rokom (vtedy sa strašilo krachom Slovenska na konci roka 2013) dnes straší krachom Slovenska na konci roka 2014. Alebo sa vytiahne zoznam arbitráží, ktoré dnes prebiehajú, vyčísli sa koľko by Slovensko muselo platiť, keby všetky prehralo (stovky miliónov eur) – čo na tom, že doteraz prehralo jedinú.

    Ale čo je na celej tejto „hre“ najhlúpejšie, je to, že primitívi zo slovenským médií si myslia, že toto sa dá robiť beztrestne a bez následkov. Nie nedá. A ak sa raz slovenská spoločnosť naozaj rozhodne to niekomu zrátať, tak to zráta všetkým (vrátane tých hlúpych novinárov).

    • vlk napsal:

     Ryse,

     fakt si nechcete střihnout pár článků o Slovensku? Tyhle texty do diskuse jsou sice pěkné, ale jejich dopad je značně omezený i v mikrosvětě Kosy.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Pán Vlk, na Kosu som určite nezanevrel. Tak trošku dúfam, že teraz koncom januára, keď končí 3 – mesačná „skúšobná“ lehota pilotného projektu KAMO (kontaktno – administrátorske miesto) v Nitre, že preniknú na verejnosť podrobnejšie informácie (a hlavne, že ich bude viac) o novej štruktúre verejnej správy. Podľa toho mála, čo bolo zverejnené, to vyzerá na návrat (v pozitívnom zmysle slova) k tomu, čo dobre fungovalo za socializmu: klasické okresné úrady koncentrované v jednej budove s vysunutými pracoviskami (na spôsob bankových priehradiek) KAMO. Prevažná väčšina agendy vybaviteľná v KAMO (kdekoľvek na Slovensku) na počkanie, agenda vyžadujúca rozhodovanie realizovaná priamo na okresných úradoch bez kontaktu rozhodujúci úradník – klient. Samozrejme v modernom prevedení (IT a tak podobne). Bohužiaľ tých informácií je naozaj málo, lebo minister vnútra Kaliňák si obsahovú stránku reformy drží blízko „pri tele“. Ale to pilotné pracovisko v Nitre vraj funguje veľmi dobre (z počutia).

      Rovnako bol prijatý prvý zákon v rámci tzv. rómskej reformy (vznik na nárok dávky v hmotnej núdzi podmienený odpracovaním 32 hodín mesačne verejno-prospešných prác, pravidelnou školskou dochádzkou detí do školy a nevykonávaním priestupkov). Krik okolo toho obrovský (vraj nútené práce) ale na reálne vyhodnotenie ešte priskoro.

    • Laco G. mlynář napsal:

     Zdravím Vás pane Ostrovide. Tandem Fico + Kažimír za rok 2013 úspora téměř 1 miliarda Euro proti schválenému rozpočtu a bezpečně pod 3 % HDP, fakt dobrý. Nečetl jsem ve slovenském tisku ani jeden článek, kde by někdo napsal, well done Kažimír. Naopak prý prodal nějakou naftu, prý prodal nějaké domy a tím ten rozpočet vylepšil. Jsou směšní, to už i ten Hríb vzal Kažimíra na milost. Ale je to stejné jako v ČR, jen kultivovanější.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Pán Grossling, oni ho „pochválili“. Po neviem koľkých rokoch zosmiešňovania napísali, že P. Kažimír „rozumie ekonomike“. Bohužiaľ, takto to u nás funguje. K tomu „upravovaniu rozpočtu“: ale samozrejme, p. Grossling, takéto „finty“ všetky vlády na Slovensku robili a všetky robiť budú. To sa robí aj v Európe (mimochodom, ten „predaj nafty“ to bola schéma, na ktorej pracovala už vláda I. Radičovej). Podstatné je, že takýmito pohybmi môžete rozpočet vylepšiť nanajvýš kozmeticky, nie ho zásadne upraviť.

      Mimochodom, viete čo je schizofrénia? Keď sa v diskusii o prvej úspešnej emisii 15 – ročných dlhopisov po 3 rokoch neúspechov (dokonca sme vraj prví v tomto našom stredoeurópskom kúte sveta) pravičiar rozčuľuje nad tým, že Fico zhoršuje dlhodobú udržateľnosť verejných financií. Ja už ten ich prasačí kvikot ani nekomentujem.

    • Šims. napsal:

     Ryse, já jsme neměla asi na mysli úplně to, co jste následně rozebral. Mně šlo jen o to, že většinou různé dost zajímavé postřehy a odkazy jsou většinou dílem slovenských pátračů. To bylo to, co jsme měla na mysli, že Slováci jsou tak trochu více „pohybliví“ – asi tak. Nenechají si zase až tolik líbit jako my u nás. Ten borďák co máte na Slovensku a u nás je samozřejmě zcela srovnatelný, mně šlo spíše o lidi, jak reagují. No a ten závěr toho odvážného muže v Euparlamentě – že tam na ně vlítnou lidi a dají jim do kožichu – tak to je taky o nás a Slovácích, protože já vím, že první budou do těch vydřiduchů bušit Slováci a my si počkáme až to bude jisté. Snad si již rozumíme více.

     • Rys Ostrovid napsal:

      Tak potom beriem späť. A navrhujem nasledovné: vy nám podarujete trochu tej vašej váhavosti a my vám trochu tej našej spontánnosti. Ok? 🙂 Nám by sa to prvé zišlo ako soľ.

 15. český maloměšťák napsal:

  Kdyř Klaus v tichosti sesmolí klausmafiaamnestii – je to ústavní zvyklost.
  Když ale Zeman formuluje pár výroků směrem k hodnocení eventualních ministrů – strhne se povyk jak v nějaké polepšovně nebo krčmě /když přepnou Novu na ČTV 2/.

  Co se týče Lex Babiš – tak to je komedie na všechny strany :
  1. Zeman je nejprve rezolutně pro lustrační osvědčení, coř je v pořádku. Pak uhne /ale i to je víceméně v pořádku, tedy ve směru těch, co vytýkají Zemanovi, že si počíná jak spící medvěd/.
  2. Lidovci na nižších úrovních politiky mají amok z toho, že ČSSD chce spolupracovat s dnešní, tedy demokratickou KSČ /např. kauza Baborová/, jdou s takovým mandátem i na celonárodní trh s hlasy voličů…aby nyní oslovovali na úrovni vlády Babiše “ pane kolego“ a zřejmě skloní hlavy i před tím Lex Babiš..
  3. ČSSD bručí leta , že se s nimi nynější Extrojkoalice vůbec nebavila – o přijímaných zákonech /tkzv. válcovací metoda parlamentní práce/, přijímala zákony urychleně a čistě účelově /tkzv. přes noc/….bručí, bručí, aby chtěla v tomto případě samotná ČSSD udělat totéž
  4. Corpus delicti té celé taškařice – Babiš…. se tomu všemu jen směje a těší se jak bude “ míňat“ peníze daňových poplatníků už ne jako bývalý člen předlistopadové /tedy totalitní – napč. jazykem lidovců/ KSČ a zřejmě i spolupracovník STB, ale nyní jako úspěšný polistopadový magnát /což samo o sobě vzbuzuje kontraverze, ale to bychom musili jít pro poznání až třeba i k Havlovi a prodeji podílu v Lucerně Junkovi, kdo to tenkrát zařizoval a jak to, že chemicko-technologický podnik místo investic do rozvoje svého páteřního byznysu i“ míňa“ :)), finance zrovna tak a za pár měsíců na to krachuje…a zda tedy šlo o žízenou akci StB , pardon BIS…/.,…tedy tento polistopadový magnát /podobnost s dnešními čínskými oligarchy je čistě náhodná/ už od nynějška bude tím svědomitým státním úředníkem a to přímo poslancoministrem transformátorem /“transformujeme stát ve firmu“/.
  5. Komunisti /členové KSČM/ a neofašisti se musejí hodně přemáhat, aby jim smíchem /v tomto případě upřímným a bodrým/ nepraskla bránice – generaci po MLSR /malá listopadová sametová revoluce/ a strany nenapadne nic pikantnějšího, než tlačit sněmovnou Lex Babiš – jen aby mohly chrochtat několik měsíců u korýtek.

  Takové „ústavní zvyklosti“ tedy zavádí tkzv. demokratické politické strany….už jen aby i pro Lex Babiš zvedli ruku kriminálník /via Pekárek/ , trestně stíhaná /via Parkanová/ či podezřelý z trestné činnosti /Drábek/. A je to upečené, pak už může v blízké budoucnosti projít třeba i nějaký ten Zmocňovací zákon, však ten prezident už v té době bude jen taková cvičená opička, která nám podepíše všecko, poštveme na něj média – ona tu opičku vyšťourá…

  P.S. Nejrychleji pracjí diktatury : formulace – nařízení o přijetí formulace – briskní přijetí formulace – výkon formulace…nebo ….formulace /rozkaz/ – výkon /splnění rozkazu/. Demokracie pracují velmi pomalu – už při formulacích dochází k mnoha korektivům – ze strany opozice a třetích osob / např. institucí/. Souhlas dosažený rychle je ale většinou z dlouhodobého hlediska mizerné kvality, rozvážnější i když zdlouhavější přístupy vedou k vyšší kvalitě a vyšší udržitelnosti souhlasu..
  /uvedené samozřejmě neplatí univerzálně – například v případě katastrof je nutné jednat rychle a případné chyby korigovat ad hoc..toto ale není ten případ, katastrofou by byl návrat kalouskismu říznutého pro tentokrát nějakými novými, neodesáckými mafiemi…ale např.kauza Wayne Morse rozporuje i takové hodnocení – vposledku to byl americký lid, který rozhodl, ale co to stálo utrpení a hromad mrtvol !!!i /

  Není univerzálního návodu, snad jen hledět vždy na lidskost, tu mít na paměti, až pak vše ostatní.
  Jak se však asi cítí velká část národa, když generaci po revoluci strany nenapadne nic lepšího než tlačit sněmovnou Lex Baniš…to asi nebude ta pravá lidskost, to bude spíš švindl.

  • tresen napsal:

   „Když Klaus v tichosti sesmolí klausmafiaamnestii – je to ústavní zvyklost.
   Když ale Zeman formuluje pár výroků směrem k hodnocení eventualních ministrů – strhne se povyk jak v nějaké polepšovně nebo krčmě…“
   Pokud mě paměť neklame, kolem té Klausovy verze „ústavní zvyklosti“ bylo povyku dost.
   Se Zemanem je to tak, že právo formulovat pár výroků směrem k hodnocení eventuálních ministrů mu snad nikdo vážně neupírá. Pokud je potom jmenuje.
   Může si při té ceremonii dát nohy křížem a mumlat satanistická zaklínadla – ani to by nebylo protiústavní. Probleskovala by z toho možná ta pravá lidskost /podle vašeho gusta/.

   • tresen napsal:

    Dodávám, že s Babišem mám taky problém.
    Sobotka ustál skoro všechno, ale tady má zaděláno na malér.

   • český maloměšťák napsal:

    Vysvětlím.
    Klausmafia amnestii nikdo nečekal, nebyla nijak avizována, nedošlo k žádné diskuzi, byla zřejmě podle prokšeftována. Má velmi špatné dopady na celkové pojetí spravedlnosti v rámci celého státu. Byla posouzena Ústavním soudem tak, že nebude posouzena vůbec. V součtu ale jde o ústavní zvyklost – to celý stát posouvá někam do Kocourkova a možná že časem až někam do Hnědákova.
    Celé se to odehrálo za vlády „pravice“ – ta měla parlamentní i exekutivní páky takové, aby bila na zvony a celou tu věc dostala k přezkoumání korektivními institucemi státu.
    Nic takového se nestalo, ten Váš “ povyk “ naopak tkzv, pravice banalizovala a odsuzovala /viz vyjádření k aktivitám Senátu/, to je debakl demokracie.

    Stejná „pravice “ dnes/respektive dnes a denně/ ryčí jak stádo vepřů , že Zeman nevykoná nějaký úkon právě že tím formálním úkonem rychlým , nepřemýšlivým, v modu rozkaz – vyplnění rozkazu. Že diskutuje a ladí ten souhlas, že prostě jedná demokraticky, vyslovuje názor , není tím , co požaduje Šauerová a oststní monarchističtí romantici – oslem, který kývne, hýkne , dostane nažrat a pak spokojeně usne.

    Omyl. Nemusí je v posledku jmenovat, a je dobré že takový korektiv demokracie má k dispozici, možná že časem . tak jak to tady vypadá, bude zapotřebí aby prezident se silným mandátem odmítl nějakou /spíše asi komickou/ obdobu Adolfa Hitlera – navrženou ubermenšovskou klakou, kterou odhlasuje mafii tkzv. “ lid“ /jehož mizerná konstrukce je příčinou těch ubohostí, které v komplexu dávají “ tunajšú verziú demokrácie“, lid měl mít možnost zrušit rozhodnutí Kongresu ohledně války ve Vietnamu, lid měl mít možnost zrušit klausmafiaamnestii../

    Vy neznáte mé gusto lidskosti, raději se pro příště k tomu nevyjadřujte , děláte tak ze sebe jen ještě víc namyšleného troubu než jím jste ve skutečnosti.
    —————
    Dva popisy jsou vždy více jak jeden, ale dvě agitky nejsou nikdy více jak jeden popis.

    • český maloměšťák napsal:

     Ještě dodatek – respektive oprava : „…dobře a dostatečně informovaný lid měl mít možnost…“

     Lid ale takové možnosti nemá,,.,je mu to kompenzováno tím, že může vést nekonečné , nikam nevedoucí debaty o tom, co by se mělo, mohlo, dalo..atd., má tedy pak sice tu : dobrou a dostatečnou informovanost“, jí docela dobře vládne…ale je mu v podstatě k ničemu, požaduje se po něm / stejně jako např. v tomto případě po Zemanovi/ jediné – aby jednou za pár let buď kývl nebo zavrtěl hlavou , v neziobdobí se mu / odměnou za to ??/dostane ohlodané kosti např. v podobě možnosti angažmá v podobě tkzv. občanských iniciativ – což je cesta do pekel,civilizace nemá dlouhodobě na to, aby dostupné zdroje proplýtvala na paralelní instituce dublující svá poslání – potažmo kvaziinstituce, je to jako by Mayové měli zavlažovací kanály staré – ale stále potenciálně efektivně využitelné, ty sice využívala, ale neefektivně…a kromě nich stavěla, udržovala atd. i kanály nové a to při vynaložení nákladů takových, že v součtu byly srovnatelné s náklady na kanály staré, ale tyto nové kanály by nesloužily k zavlažování, ale jen jako symbol toho, že Mayové umějí stavět i nové kanály – to by asi Mayové skončili mnohem dříve než ve skutečnosti skončili.

     Tak zatím, jdu nyní nasypat ptáčkům. I to jsou Boží tvorové.

    • tresen napsal:

     Prezidentovi je ústavou dáno na vůli, koho jmenuje premiérem. V tom není vázán v podstatě ničím, než vědomím odpovědnosti ke své zemi /pokud tedy nějakou, aspoň minimální, odpovědnost má/.
     Ústava mu to dokonce umožňuje dvakrát po sobě.
     To je vše, co má k dispozici – a podle mne to není málo.
     Co se povyku týče, měla jsem na mysli média, nikoli parlament. Z něj se ostatně neline zaznamenatelný ryk ani dnes, a to přesto, že za té nynější konstelace tam vlastně dřepí 200 opozičních poslanců.
     Kdybychom povykem označili nesouhlasná vyjádření politologů a ústavních právníků, dopadlo by srovnání loňska s letoškem přinejhorším fifty-fifty.
     Ale třeba jste před rokem, když vypukla amnestie, byl v Antarktidě.

    • Jan Čermák napsal:

     Brilantní.

 16. Sebastian napsal:

  Pišete, že nebýt přímé volby, neseděl by na hradě ani Zeman, ani kníže. To je asi fakt. Seděl by tam nejspíš kandidát hlavní vládní strany, kterého jak ukázala volba chtělo asi 2% obyvatel. To znamená že bychom teď měli prezidenta s menší podporou než měl třeba Husák. Ten jistě aspoň 3% zastánců měl. Jsem rád za Zemana, ne kvůli němu, ale proto ,že o něm nikdo nemůže říct že ho tam volič nechtěl.

  • vlk napsal:

   Tak to by neseděl. při součtu hlasů sněmovny a senátu by nebyli měli nárok.Kdyby to byli socani správně režírovali, nemohli tentokrát prohrát. a nemyslím, že by byl jejich kandidátem Dienstbier.

   • Sebastian napsal:

    Pravda. Ale ještě je tady riziko, že by levice nějak vyhandlovala podporu pro knihovnici ze Zďáru. Protože silného kandidáta kterého mohli tlačit sami neměli.

   • ujo napsal:

    Nechce se mně přesně hledat, ale: vláda měla v té době podporu 102 poslanců (viz 101 Němcové ještě na podzim) a po sněmovně so putulovalo dalších16.
    Někteří by se jistě dali přesvědčit, že kníže má k nim nejblíže.
    A v senátu měla „levice“ převahu jen těsnou.

    • vlk napsal:

     Hm. A vy věříte tomu, že by odeesáci spáchali rituální pravicovou sebevraždu a prohlasovali Schw. na Hrad a tím pádem zacementovali pozici Kalouska? Nebo snad věříte tomu, že Kalousek by se v zájmu velké pravice vzdal úsilí instalovat barela dobroty?
     Nic z toho by se nekonalo! Vítězství modrého nebo barela bylo nepřijatelnou porážkou konkurenční strany. A senátní většina levice vůbec nebyla malá.

     • Skogen napsal:

      Jo, věřím. Oni tu sebevraždu totiž spáchali stejně. Protože pro tuhle partu je politika vlastně jen prostředek k jiným cílům.

 17. Skogen napsal:

  Řekl bych, že k Zemanovým zastáncům, z nichž mnozí jsou do této role spíš zahnáni, přistupujete už příliš konfrontačně. S takovou si po té krásné statistice návštěvnosti vyfiltrujete hlavně prudiče a notorické tlachaly (první to baví, ty druhé taky) a to by byla škoda.

  • Skogen napsal:

   Pardon -nešikovný mobil – odpověď na (nyní) čtvrtý příspěvek z 9:14.

  • vlk napsal:

   To už s e dávno stalo.
   Proto uvažuji ,co s Kosou dál.
   Ti ,c o jsou do té role zahnáni, tak ty NEMÁM v kategorii zemanista. Ty chápu.

   • Medved napsal:

    …Proto uvažuji ,co s Kosou dál…

    Děkuji, že nějak vnímáte stav Kosy.
    Chtěl jsem totiž na téma něco napsat – tak asi nyní je ta vhodná chvíle.

    Když stručně shrnu stádia podobných webů. tak (dle mého subjektivního) asi tak:
    I. Vznik, rozvoj, všichni nadšeně a konstruktivně diskutují, vše je objevné a každý názor vítán, nic není nemožné a lozit na takový web je radost, čte se skoro vše a v podstatě samo. Gravitační kolaps plynového mračna – zažehnutí nové hvězdy.
    II. Mohutně se diskutuje a vášnivě pře. Pomalu se objevují jednotlivci, skupinky a „fronty“ dle různých náhledů na věc/i, které se mezi sebou začínají žrát, ale stále je to ještě přínosné a člověka to „obohacuje“. Lidé navštěvují web rádi, čte se dosti, člověk už ale ví co od koho čekat a občas něco přeskočí nebo nepročte durchumdurch. Hvězda září a dává život – snad.
    III. Skupinky a „fronty“ jsou jasně dány. Zpravidla nakonec dojde k nadvládě jednoho z proudů nebo zájmové či názorové skupiny. Příchozí ví co může čekat a čeho se dočkat. Konstruktivnost upadá, nahrazují ji výlevy ideologické, nenávistné a štvavé. Jiné názory nebo proudy jsou ostrakizovány, přínos pro návštěvníka se minimalizuje. Příchozí čte jen to co ho zajímá, něco nečte vůbec, ba co hůř vyhýbá se. Slunce svítí.
    IV. Převládá jeden pohled a názor, jiné se neuznávají a jsou – v případě jejich vyjevení – zadupány a zválcovány. Zůstávají „vítězové“ navzájem se plácající po ramenou, jak to vše vyřešili a jak jim to jde… Skoro se to chce nazvat „konečné vítězství“. Lidé pomalu odpadají – zůstávají skalní – a zavítají na web pouze pro kontrolu „co nového k pobavení v cirkuse“, přečtou jen třešničky a pokud možno včas prchnou. Dohořívá…
    V. Zde se nám vývoj větví :
    a) Katarze
    b) Zmírání
    c) Odchod na věčnost
    a) Katarze – palácový převrat – přerod – návrat zlatých časů – a pod. Málo pravděpodobný scénář – něco jako cyklický vesmír. Z nějakých příčin – náhlý příval nových čtenářů a přispivatelů třeba z důvodu krachu jiné výlevny názorů, změna webu na vyšší úroveň = chopí se toho „profící“, nebo jiné nečekané vesmírné události – dojde k pozdvihnutí úrovně a návratu do stadia tak II. Něco jako výbuch supernovy.
    b) Zmírání a to dlouhodobé, kdy je více méně zachován statu quo na stupni IV. „Věrní zůstanou“. Něco jako neutronová hvězda nebo bílý trpaslík – žhne, ale nehřeje.
    c) Odchod do elektronického nebe – fíra nazná, že už to nemá cenu a zabalí to, často po dlouhém stádiu Vb. Konec, šlus, něco jako vypaření černé díry.

    Pro Kosu to subjektivně vidím asi takto:
    I. Od vzniku do kampaně prezidentských voleb
    II. Od zahájení prezidentských kampaní po konec voleb prezidenta s přesahem do voleb parlamentních.
    III. Cca od zvolby prezidenta a voleb parlamentních do….?
    IV. Nyní?
    V. Kdy?

    IV. pro mne nastala se zmizením Laca G. Od té doby sem lezu jak do cirkusu.

    Sorry za délku a mimomísovitost…

    Toš tak…

    • vlk napsal:

     Jsem vám za váš příspěvek velmi vděčen. Nemám problém s vaším členěním.
     V podstatě ano, takhle to bývá na podobných forech.
     S čím ale naprosto nesouhlasím, je vaše vidění Kosy a jejího stavu.Kosu jsme , zcela záměrně, koncipoval jako širokonázorovou. Aby nedošlo k tomu, že se stane střediskem kamarádů, po zádech se plácajících, kteří vytěsní každou oponenturu. Autory měla odleva doprava. Ta původní. S převahou a to značnou, levicových.
     Postupně se začal autorský kmen měnit. Prvním velkým impulsem by, když mi tady rudí komisaříci chtěli převzít diskusi a likvidovat osobními nájezdy některé autory. Nevím, jestli jste tu tenkrát byl. Pokud ano, neprotestoval jste.Autory chráním. Za každou cenu. Kdyby byl stejný útok na kteréhokoli levicového autora zprava, jakému a opakovaně, čelil Trabant, byl bych bez milosti šel po pravém spektru.
     Odešli odsud někteří autoři zleva. Odešli ovšem i někteří, píšící zprava. Jak lze snadno doložit.
     Nejsme ve fázi I To určitě ne. Původní entusiasmus je ten tam. Jsme asi ve fázi II. Většinově s e tu známe. Víme, co kdo napíše.Ale rozhodně zde může svobodně psát každý, kdo neporušuje pravidla Kosy
     Naprosto odmítám, že s e cokoli změnilo prezidentskými nebo jinými volbami. Vytýkám po nich držitelům klíčů jen to, co jsem vytýkal těm předchozím. Bylo by pro vás přínosné, kdybych měl gumový metr a měl pochopení pro Zemanovo porušování zákona. Například?
     Víte, můžete si to klidně nazvat degenerativní změnou Kosy. Máte plné právo na svůj pohled. Já zase na ten svůj a na filosofii , jak Kosu povedu. A moje klíčová zásada je zákon jednotného metru. Zakládám si na tom, že Kosa bude měřit všem stejně.Bez ohledu na to, co hlásají. Rath je pro mne prostě korupčník. A Zeman porušil zákon.A je mi jedno, že se ohánějí levicovými hesly, když se jim to hodí.
     V momentě, kdy zjistím, že nejsem schopen tenhle základní kánon naplnit, Kosu bez váhání zavřu. Protože ztratí smysl. Může ovšem být, že ji zavřu daleko dříve.těch důvodů proč stále přibývá.
     a říkáte, že
     fáze IV. pro vás nastala s odchodem Laca G? Hm. Odešel ze svého rozhodnutí. Tak jako kdysi , ze svého rozhodnutí, přišel. Mohl zůstat. kdyby byl chtěl Nepřemlouval jsem jej. Jediné, co jsme mohl udělat je umístit nějak jeho dernierový lpříspěvek, kterým tu bouchnul dveřmi. Třeba na sobotu, když je úplně nejmenší čtenost. Nic takového jsem neudělal.Dostal hodně dobrý čas. Nepřemlouval jsem jej Tak jako jsem nepřemlouval nikoho, kdo mi sdělil, že už nebude autorsky pokračovat. S jedninou výjimkou a to byl Trabant. Protože on byl prostě jiný autor.
     Snad byste také měl zvážit, že Kosa čtenářsky neustále roste. Aspoň zatím. Což je sotva případ vaší fáze III nebo snad IV.
     Ale jak říkám, jde o můj subjektivní pohled na věc. Vy máte svůj. nemám s tím problém.
     Váš příspěvek je rozhodně dobrý Asi dnes nejužitečnější ze všech. Jsme vám za něj vděčný. Přesto, že situaci vnímám jinak.

     • Medved napsal:

      Jak píši je to mé subjektivné vidění.

      A to jsem cenil a proto sem chodil – širokonázorovost – a ta už tu není. Teď už zůstala jen zvědavost zda se něco děje, nebo se rybník stále vlní ve stejném rytmu.

      Neprotestoval jsem – asi jsem to viděl jinak. Nemám také potřebu zapojovat se do nějakých bitev a zakopávat se – tak to nečiním i jinde. Víte já si psaním tříbím názor a myšlenky, když cítím, že ke tříbení nedojde, pouze ke tření, tak necítím nutkání přidírat. Repektive snažím se zdržet – všichni jsme jen lidé.

      Vy, jak píšete, máte svůj pohled a podle něj také vidíte svůj metr.
      Já mám též svůj pohled a dle něj vidím – třeba Váš metr. Nesoudím, jen konstatuji.

      To, že Kosa roste čtenářsky, neznamená, že roste i jinak. To chcete dorůst idnesu, novinek, parlamentních listů a pod.?

      I odchody z vlastního rozhodutí vypovídají.

      Prostě pro některé názory tu už není místo – ať z vlastního rozhodnutí názorů, nebo z „donucení“, ve výsledku je to jedno.

      A ta IV JE mé subjektivní vidění, jak jsem psal. Asi se mění čtenářská a diskutérská obec – někdo odchází, jiný přibývá – stejně tak i autoři. S tím se mění i atraktivita/přínosnost/zajímavost třeba zrovna pro mne. Jiní to mohou vidět jinak.

      A k tomu, jak – promiňte, řekl bych až obsesivně – řešíte Zemana, no spíš k Zemanovi, jen tolik, že mlhu kulometem netrefíte, tu lze jen rozpustit nebo vymrazit a s Mlhou to provede až mráz nad krematoriem nebo huminové kyseliny pod drnem 🙂 Ovšem těší mne, že stejně byste asi ryl do Fajfky – kdyby to dopadlo jinak – snad – doufám… 🙂

      Docela si – při současném hysterčení ohledně Zemanova konání – živě představuji jak naopak Lidubllíže uprostřed jmenovacího aktu usne a hodinu a půl se čeká než se vzbudí, protože nikdo nenajde odvahu do něj jemně drcnout dříve, utře slinu a dojmenuje vládu a jak se z toho činí velestátnický akt kosmického významu – prezident rozjímal při jmenování vlády :-). Stát se to Objímači, tak se řekne, že je ožralý a udělá se z toho ostuda 🙂

      Toš tak na světě…

    • Kanalnik napsal:

     Snad bych sem jen vsunul svoji domnenku, zalozenou na tom, jak vlk opakovane uvadi, ze zde chce mit ruzne nazorove proudy. Moje domenka: nekteri ctenari asi mohou mit dojem, ze vlk casto pise o Zemanovi a kritizuje jej za jeho vyroky a postupy. Vzhledem k tomu, ze to vlk dela opakovane, asi v nekterych ctenarich narusta dojem, ze Kosa se stava jednostranou. Podle meho nazoru je to ale jen dojem, vytvoreny tim, ze na dane tema zde nepise nikdo jiny, nez vlk. Myslim, ze pokud bych nekdo chtel napsat nebulvarni a slusny clanek s jinym pohledem, vlk mu to otiskne. Neni jeho chyba, ze nikdo nepise. Mozna se mylim, ale tohle je muj pohled.

    • Mladá fronta mi ukáže, koho nenávidět a já ho poslušně nenávidím napsal:

     vlk napsal: „Prvním velkým impulsem by, když mi tady rudí komisaříci chtěli převzít diskusi a likvidovat osobními nájezdy některé autory. “

     Doporučuji podívat se, koho vlk označuje za „rudé komisaříky“, jak si představuje „převzetí diskuse“ a „likvidaci autorů osobními nájezdy“:

     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/10/28/nedelnik-aneb-trabantuv-nedelni-slovnik-dnes-o-nadeji/

     Pravda je, že Béda s Občanem se v mnoha otázkách ukázali jako fundovaní diskutéři a to byl kámen úrazu.

     Ani to jim nepomohlo. Pak se začala zastavovat diskuse atd. Mnozí si pamatujeme.

     Béda byl jeden z nejslušnějších a nejkorektnějších diskutérů, Občan se zcela vyhýbal a dosud vyhýbá mnohým osobním provokacím.

     • okolojdoucí napsal:

      Měl jsem zrovna dost času, abych Vámi odkazovaný článek a diskuzi pod ním pročetl. Neskutečně hutné a inspirativní čtení, spory o podstatné věci vedené veskrze korektními argumenty z různých stran, to je na dnešním internetu skoro zázrak. Jen nechápu, co je podle Vás špatně?

     • Mladá fronta mi ukáže, koho nenávidět a já ho poslušně nenávidím napsal:

      Podle mě? Snad podle vlka.

      Viz jeho zhodnocení téže diskuse slovy: „Prvním velkým impulsem by, když mi tady rudí komisaříci chtěli převzít diskusi a likvidovat osobními nájezdy některé autory. “

      To, co vy a já považujeme za „hutné a inspirativní čtení, spory o podstatné věci vedené veskrze korektními argumenty z různých stran, skoro zázrak“ vlk dodnes vidí jako „snahu o převzetí diskuse, a likvidace autora osobními nájezdy.“ Kvůli této a následné diskusi https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/11/04/nedelnik-aneb-trabantuv-nedelni-slovnik-dnes-o-lasce/ tehdy obdařil Bédu a Občana řadou urážek (viz odkaz), zastavil diskusi na Kose a to opakovaně tak dlouho, než odešel Béda. Občan vytrval.

     • vlkp napsal:

      Milej pane s podivným nickem, který mi kohosi připomíná,
      zřejmě sem chodíte hodně dlouho. Vy jste si vyložil tehdejší události nějak. Já jinak. Ano, komenty Bédi , Občana a pár dalších byly prosty hrubých urážek. Nicméně zcela prokazatelně bylo snahou téhle partičky ukřičet Trabanta. Jen proto, že jasně prohlásil, že je věřící. o nic jiného nešlo. Ukřičet ho, otrávit, aby už nepsal.Nic takového nikd y nedovolím. A je jedno, jestli někdo používá nebo nepoužívá primitivní vulgarismy.
      Levičáckou agresi jsem předjímal od samého začátku existence Kosy. A bylo mi jasné, že mám jen dvě volby – Kosu jim přenechat nebo se s nimi utkat. Jestliže ji chci udržet takovou, jakou ji chci mít.
      Kosu vedu, jak ji vedu. Nikdo vám nebrání sem chodit. A asi chodíte dlouho. Takže jste jistě zaznamenal to,c o jsem hned od začátku několikrát pustil jak v diskusi, tak ve svých článcích – Kos a je levicová,nikoli levičácká. Přesně tak funguji.
      Vy máte jen dvě alternativy, respektovat to, jak si řídím svůj prostor nebo prostě do něj nechodit. Žádní třetí cesta není. Jen pro informaci – Béďa neodešel, byl zabanován. Občan nikoli.Shledal jsme mezi nimi jisté rozdíly.

     • vonrammstein napsal:

      Nazdar, Bédo.

     • okolojdoucí napsal:

      Pro MF mi ukáže… No, ta druhá diskuze se od té první už dost liší, nemyslíte? Nějak se to tam zaseklo a chápu, že se vlk postavil za svého autora. Zajímavé komentáře od Antonie, hlavně ten citát od Čapka.

 18. Mirukube napsal:

  Podle mého se Zeman tou jakoby logickou konstrukcí výhrad proti nominantům na ministry snaží zabít několik much jednou ranou. Jednak se pomstít případně zlikvidovat zrádce. Ta přemrštěná pomstychtivost z něj dělá člověka malého, navzdory tomu, že by se chtěl stát českým De Gaullem. Pomstychtivý člověk nemá na to stát se sjednotitelem. Další muška je snaha prostřednictvím svých lidí , exponentů SPOZu, kteří propadli ve volbách, dál ovlivňovat vládu, případně mít dehonestující informace z první ruky. Proto ten odhad při jmenování premiéra, bude dělat nátlak na další obsazení postů náměstků. Velká moucha, skoro masařka, je dostat do chomoutu Babiše. Těmi tanečky kolem lustrací. A našlo by se toho asi ještě víc.
  Možná bych mu hodně odpustila, kdyby těmi sloními kroky a výhružným troubením z chobotu nastolil zmatek a strach a narušil tím ty mafiánsko klientelistické vazby. Obávám se ale, že na to je pomstychtivost jako ta zásadní motivace dost ubohý motiv a z přízemního motivu nic kalého vzejít nemůže. Jedině jako vedlejší výstup.
  Samozřejmě že se někteří z navržených osvědčí víc někteří míň a někteří vůbec. Bude zajímavé sledovat, jak se v této souvislosti projeví jako dobrý odhad Zemanovy výhrady, třeba k Bělobrádkovi, Stropnickému i tomu Chovancovi. Pokud tedy tenhle atak ustojí.
  Asi bude nejlepší brát tu politiku jako kino. A smířit se s tím, že politici jsou většinou vítězové krysích závodů.

 19. okolojdoucí napsal:

  Zeman žije z kontroverze, mj. to ilustruje i tento vlkův článek a diskuze pod ním. Zeman to s médii umí a těžko se mu vnucují otázky a témata, o kterých nechce mluvit. Pravidla obvykle určuje on. Navíc, přetlačování se Sobotkou ho očividně baví, užívá si to.

  Mě na tom všem vadí jiná věc. K čemu je ta velká Zemanova hra? Jaké jsou jeho politické cíle? Nechápu, jak mohou u takového deklarovaného symbolu levice absentovat v takové míře konkrétní reálné levicové koncepty, návrhy. Obdobně mě fascinovalo, jak za jeho „vlády sebevrahů“ založené na protikorupčním étosu, chyběly jakékoliv konkrétní cíle a opatření namířené proti korupci. Je otázka, zda s lidmi typu Kavana, Fencla, Svobody, Lachnita, Schlinga, to vůbec bylo možné a žádoucí.

  Choval jsem naději, že Zeman nejen odstraní Kalouska, ale též dopomůže k civilizovanější a v dobrém slova smyslu lidovější vládě a její politice. Teď už jsem si téměř jist, že Zeman se do politiky vrátil kvůli něčemu jinému, jen nevím čemu, a on sám to neřekne. Mělo mě varovat, že svá nejlepší politická léta strávil Zeman uražen na Vysočině a pro republiku přes deset let neudělal smysluplného vůbec nic, jen občas ubral pár hlasů ČSSD.

  Pokud má někdo z diskutujících k dispozici myšlenku, co chce vlastně Zeman v politice prosadit, popř. racionální vysvětlení, proč chová neskrývaný respekt a sympatie ke Klausovi, proč se svého času obklopil panoptikem ze SPOZ, s kým chce vlastně tu svojí levicovou politiku dělat, když mu nebyli/nejsou Paroubek, Sobotka, Špidla, Zaorálek, atd. dost dobří, budu vděčen.

  • XY napsal:

   Inu, řekl bych, že Zeman je nesporně čtenářem Vladaře, ale idea, kterou prosazuje, je pouze jeho vlastní zemanství. V tom je jeho neštěstí a to je zdrojem jeho často až komické, jindy zase zákeřně svinské malichernosti. Není to muž díla na společné věci, je to muž toliko svého ega. V tom se ostatně podobá svému předchůdci, s nímž si právě proto tak dobře rozumí. Jsou to dva osamělí „zlí samotáři“. 🙂

 20. Mirukube napsal:

  Okolojdoucí – naprosto souhlasím, když pominu tu pomstychtivost a budu chtít hledat něco smysluplného, tak opravdu tápu. Chová se nevypočitatelně, což by třeba v boji s nepřítelem zase tak špatné nebylo. Připravuje si útok věc od věci, jaká je zrovna situace. Na druhé straně nepředvídatelnost by se právě v prezidentské funkci objevovat neměla. Je přece vázán ústavou. A jak říkáte, člověk musí vzít v potaz jeho činy v minulosti, toho Melčáka a Pohanku mu nezapomenu nikdy. Umožnil, aby se tady ten mafiánský klientelismus plně rozvinul. A teď proti němu prý chce bojovat. Sám voják v poli nic nezmůže a svým chováním potencionální spolubojovníky spolehlivě odradí. Jájínky nikdo nemá moc rád. A solidní lidi si moc vybrat neumí, to již v minulosti kolikrát prokázal. Místo otevřené hry vidíme pletichu. Proč dává rozhovory zahraničním médiím a neřekne to přímo Sobotkovi a hraje s ním tuhle hloupou hru ? Naštěstí Sobotka není moc emocionální, je to suchar, protože jiný by Zemana nahlas poslal s těmi tanečky do háje

  • tresen napsal:

   Pochybuju, že bez Melčáka a Pohanky by se „mafiánský klientelismus“ zalekl a šel se rozvíjet nějam jinam. Jedinou tehdejší alternativou bylo totiž /po odrovnání Topolánka/ ustavení souručenství Bém – Paroubek pod laskavým dohledem z Hradu.
   Ale hezké to od Zemana nebylo, to máte pravdu.

   • vlk napsal:

    A jak víte, že by tady byl tandem Paroubek-Bém? Tak to by mne zajímalo…

    • tresen napsal:

     Bylo to celkem pravděpodobné. Bém docházel na konzultace na Hrad a dokonce to ani nepopíral, jako jeho pozdější napodobitel.
     A dal několikrát k lepšímu, že Topol to dělá blbě a že jemu osobně by velká koalice /kdyby dostal šanci/ nedělala problém. V ODS měl svůj okruh kámošů – čekatelů na prebendy, odlišný od Topolánkova.
     Paroubek by myslím s Bémem taky neměl problém. Znali se z magistrátu.
     Existuje teorie, že to tenkrát překazil Kalousek.

     • vlk napsal:

      Hm. Jenže ony existují prohlášení -Bémova, že s Paroubkem rozhodně ne.A většinu v partaji, která by mu něco takového umožnila, NIKDY neměl. A ohledně Kalouska si pletete pojmy s dojmy. Ten skutečně překazil následnou koalu ODS/soc dem.Ovšem Nikoli Bém+Paroubek ale Topol +Paroubek… Do jejího upečení scházelo velmi málo.

     • tresen napsal:

      Tenhle moment prosím zaznamenat do análů.
      Vlk bere jako evangelium mediální mlžení profláklého pravičáka, všeobecně považovaného za kamaráda mafiánů a tunelářů.
      O většinu v grémiu ODS Bém průběžně usiloval, ale v rozhodujících chvílích mu to nevyšlo.
      Mimochodem, nebylo vám divné, že když odezněl úžas po tom Kalouskově sebevražedném extempore, byli najednou s Topolánkem jedna ruka?

     • vlkp napsal:

      Milostivá a neutrpěla jste náhodou takhle úraz?

     • tresen napsal:

      Pochopitelně Topol s Kalouskem, ne s Bémem. 🙂

 21. myrta napsal:

  Máme Zemana prezidentem?.Máme.Punkt . Proti Klausovi slabý odvárek .Určitě nebude krást ani tužky,ani cokoliv jiného a ještě v tom podporovat a event.omilostňovat ty jeho kamarády.Nikdy jsem si nemyslela,že by Zeman mohl prezidentem vůbec být,ale je .Není svatý,ale já říkám zaplať pán Bůh za něho. Zatím co mě vadí na jeho činech nejvíc,je Lívie velvyslankyní a teď to natahování jmenování vládyPokud se týká ministerských kandidátů,největší rozčarováním je Chovanec,který dostal ode mne preferenční hlas. Ale z koho mě jímá hrůza,je Herman,pro mne zrůda. Jestli Zeman nedá na četné petice i osobní dopisy proti Hermanovi a jmenuje ho,tak mi nezbývá nic jiného než těm pražským kulturním elitám-jelitám jim ho popřát.

  Vlku,jste značně kritický jak k Zemanovi,tak Babišovi i jiným. Zkuste si sebe představit na premiérském postu a jak by jste si poradil jmenovitě se složením vlády. Pokud se vám bude chtít,ráda si to přečtu.

  • vlk napsal:

   Myrto
   jak bych si poradil se složením vlády? Dost těžko. S tímhle volebním výsledkem dost těžko. Ostatně, když se podíváte do mých komentářů po volbách, najdete tam,že
   -Sobotka bud e muset dát jak Babišovi, tak lidovcům, na co si ukáží. Mnozí mi tenkrát oponovali.
   -že bude mít se Zemanem problém
   Obojí se potvrdilo. Stejně jako článek z 19.července, kd e jsem předpokládal velký nárůst protestních hlasů.
   A říkáte, že jsem značně kritický k Zemanovi a Babišovi?
   Tou značnou kritičností myslíte to, že Zemanovi vytýkám, že hledá umělé problémy, ale když jde o klíčový problém, klidně poruší zákon, aby ho nemusel řešit?
   Vám nevadí, že prezident vědomě porušuje zákon?
   A říkáte , že jsem kritický k Babišovi. Jestli se nepletu, tak vy jste se po revoluci vrátila. Vám nevadí, že v osobě Babiše dostávají všichni informátoři generální pardon? Že se tady účelově mění zákony kvůli jednomu člověkovi? do takové země jste se vracela?

   • ujo napsal:

    Co by se asi stalo,kdyby Zeman trval na l.zákonu (mimochodem zákon původně měl platit jen 5 let a údajně zabránit ustanovení vydiratelných lidí do vedoucích funkcí) a řekl: sorry, volby nevolby Babiše nejmenují platí zákon.
    Většinovou vládu by nedal dohromady nikdo, menšinovou sotva kdo.
    Takže nové volby a Rusnok ještě v létě ve funkci

    • jaa napsal:

     No já nevím, ale tak nějak mne napadá… víte on má dozajista lepší informace než my nebo než nám předkládají média.. a tak mne napadlo, že „možná“ ví že Babiš může ledacos napravit… a bez velkých rambajzů – jak se začínají rojit protiakce… … Po skoro ročních zkušenostech s mééédialisty , pravdoláskaři a Čírovci 009 , kdyby vše řekl věřejně – potopil by tím nejen Babiše ale těch zaručených zpráv, odhadů různých pofiderních…. ologů co by se vyrojilo.. No kdy ví, on Zeman fakt, ať si říká kdo chce co chce … je myslivna… a to jsem ho nevolila…

 22. vico napsal:

  Hodnotit jakékoliv slovní výstupy M.Zemana je naprosto k ničemu. Tak jako reklama na podřadnou směs kávy Jihlavanky praví : „voní hezky“, tak to stejné můžeme říci o slovních výstupech Zemana . mluví hezky…Například o skandinávském modelu státu, když svými praktickými činy zavádí korporativismus, který by měl nahradit volnou soutěž politických stran. Co jiného je vláda „odborníků“ složená ze zástupců odborů, průmyslové lobby, kulturní fronty a třeba i svazu pacientů. Co společného má se Skandinávií gargantuovská mocenská pažravost připomínající spíše Mečiara, Orbána, než-li civilně uměřeného skandinávského politika.

  „Levicový“ prezident při kritice navrhovaných ministrů nakopal do moudí jen a pouze těm z ČSSD. Citační impakt cha, chá, bezpečnostní riziko ze strany Mládka cha,chá. Zvláště když v nejbližším okolí prezidenta se motá podivný kancléř bez bezpečnostní prověrky a Nejedlý od Lukoilu. Kámoši pana prezidenta, který je znám tím, že co neví, to nepoví a který už teď ve prospěch svého politického boje úkoluje BISku 🙂

  Babiš a Herman jsou naprosto ve vatě.

  Prezidentovy kydy nemá význam brát vážně. Jsou to pouze racionalizace typické pro chronického ochlastu nebo zloděje /beztak okradený nepodával včas daňová přiznání/. Jsou to pravdy, se kterými sice lze v obecné rovině souhlasit, ale jejichž skutečný význam je jiný.

  Např. bylo by dobré zajistit odbornou kontinuitu na jednotlivých ministerstvech/jistě ano/ a proto nechť mí odborníci a členové mého klubu přátel MZ nechť se stanou prvními náměstky.

  A právě tato snaha je podstatou sděleného.

  • prirodovedec napsal:

   Citace jdou mozna za Belobradkem.

   Pravdou je, ze nezminil exponenta lorda Dooku na kulture, který byl a je snadny terc. Asi dostane k chaloupce cirkevni pastviny :).

 23. myrta napsal:

  Vlku,já se vracela vr.2004. Dodnes se nemohu vzpamatovat,co se tady s lidmi stalo a to není tím,že si tam jinde zvyknete na elementární slušnost a korektnost. Za nejhorší zlo proto považuji Klause, a jsem přesvědčena,že v amorálnosti ho nemá šanci nikdo trumfnout.
  Pokud se týká Babiše ,nevadí mi tolik,pokud byl registrován,Z těch co tam byli to byl kdekdo a o kolika ještě nevíme a zastávají vysoké posty. To je minulá doba a já ačkoliv dávno mladá nejsem pořád doufám a koukám do budoucnosti.Ne pro mne,u mě se už nic nemění a jsem spokojená. A nebudu říkat klišé,že mě jde o děti a vnoučata,mě jde o tenhle národ,až nárůdek a co jsme dokázali všechno zpotvořit. Nemáme žádnou hrdost,neumíme se brát hlasitě o svá práva,ve světě jsme za outsidery,prostě neustále škodíme sami sobě. A tohle mi volíme neustále dokola.Neumíme si udělat pořádek v těch nejprostších věcech. Proč se musí vysedávat u doktorů 1-2 hodiny?Je to lhostejnost,pohodlnost sester i doktorů. V Německu když jsem potřebovala ošetření,zavolám,dostanu termín a když došlo o 5 nebo 10 min.ke zpoždění oproti danému času,přišla se sestra min. 2x.omluvit. Tady je nedostižná fantasmagorie.
  Tím neříkám,že máme špatné zdravotnictví,vůbec ne.Mám za sebou dlouhodobou zdravotní odysseu té nejhorší nemoci co je,nebo skoro nejhorší. Jsem z toho venku,ale těch hodin zbytečně promarněných v čekárnách je deprimující. Ale to jen tak na okraj,prostě otázka zůstává,jestli nechceme nebo neumíme jednat slušně a ve prospěch sebe a druhého.
  I proto nedočkavě očekávám jak se předvede Babiš v nejdůležitější vládní funkci ministra financí. Poukázal na nešvary,vzbudil naději ,proto byl zvolen. Dávám jim šanci,ostatní po času zjistíme.

  • vlk napsal:

   No a myslíte, že k nápravě poměrů aspoň někam směrem k Německu dojdeme s prezidentem, který ostetnativně porušuje zákon?
   JAk tady chcete mít obecnou slušnost, když prezident veřejně řekne, že pro někoho, podle něj,zákon neplatí? A že fízly StB na PZ byli tenkrát všichni? Z toho plyne, že je dobře, když kašleme na zákony?

  • Tacit napsal:

   Ta fantasmagorie a nepořádek není (jen) v těch sestrách a doktorech. A v čekárně budete v budoucnu bohužel vysedávat mnohem déle. V Německu i v Rakousku jde (na 1 obyvatele) do zdravotnictví přibližně dvojnásobek peněz, než u nás. Sestry a lékaři tam druhý den nezůstávají v práci po nočních službách, je to tam dokonce nepřípustné. Jedna sestra tam sama nemá na starost jedno celé oddělení o 20-ti pacientech. Za těch 10 let po návratu jste si těch příčin pouze nestihla všimnout. A navíc, ministr zdravotnictví v nové vládě, ten nebude od Babiše…

 24. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Nevím proč nejvíc ukazujete na Zemana,že porušuje zákon.Proč ne na ty politici,kteří ho do té situace dostali,tak to má za ně řešit,přitom všichni volají po tom aby vládu schválil.Teď když v tom sajrajtu šlape a poukazuje na problém,tak je špatný.Nechcete jaksi pochopit,že se snaží hodit jim spět na hlavu,ať to vyřeší sami.
  Jak by to dopadlo,kdyby Sobotka couvnul a Babiš sestavoval vládu s TOP,ODS,KDU-ČSL.

  • vlk napsal:

   Kdo ho dostal do situace, že má ohýbat zákony? On, která zkoumá jinak každou blbinu?

   • ujo napsal:

    voliči

    • vlk napsal:

     Ale jděte!! On mu nějaký volič stojí s pistolí u hlavy říká, já to zmáčknu, když budeš trvat na lustráku? Jestli tohle můžete dokázat, pak máte pravdu. Jestli ne, pak kecáte.

 25. Jan Čermák napsal:

  Milý vlku, příměr s rodinou je skvělý. Různé konsekvence se z toho dají vymýšlet, pravicovým kolegům by to asi pod fousy nešlo. Myslím, že hlavní rozdíl mezi námi je psychologický. Já Miloše volil jako menší zlo, a ty nevolil neb je kreatura. Čím déle ho znám, tím víc ti musím dát za pravdu. Ale stále ještě nejsem v bodu, kdy cokoli řekne mi přijde odporné, tam co jsem byl s Klausem. Myslím, že objektivní v takovýhle věcech být nejde. Tentokrát se ale rozcházíme i věcně. Pokud jsem to prostě dobře pochopil, tak lustrační osvědčení pro ministra je „zvyk“, zákon ho jednoznačně nevyžaduje. A to , že spolupracovník STB vyhrál volby prostě přináší různá dilemata. Trošku mi to připomíná tu jihočeskou radní. Jsou komunisti doživotně nepřipustitelní k moci? Myslím, že nejsou, proč k ní nepustit jejich poskoka….Miloš tu hru s zákonem o státní službě rozehrál jako mlhu.Zcela se stotožňuji s příspěvky pánů okolojdoucího a XY. Ale ještě stále nejsem v bodu , kdy se připojím k „pražákům“ ,já nevím jak lépe je nazvat, kdy ať udělá mlha co udělá, je to blbě.
  Taky budeš informovanější. To bude taky hrát roli. Když jsem včera zjistitl, že Miloš nesnáší Mládka, tak jsem zíral. Mám ho v oblibě/Mládka/. A je to frustrující zjištění. Na třetí stranu, co když….bůhví jak to s tou bezpečnostní prověrkou je. Co když se pletu v Mládkovi…Už se v tom zamotávám, hezký! den.

  • vlk napsal:

   Jeníku,
   už jsme si přečetl, že jsi si lustrák dohledal.
   Takže k ostatnímu – Mládka a jeho prověrek se hodlám dotknout v některém z budoucích článků.
   ohledně Baborové – té jsem tady psal a to zcela jednoznačně. V její prospěch. Dokonc e jsem podepsal i petici na její podporu.
   ohledně připuštění komunistů k moci – pokud bude Babiš , který je zřejmě bez šance získat čistý lustrák, jmenován do vlády, neexistuje už naprosto žádný relevantní důvod, proč by členem vlády nemohl být člen KSČM. To je naprosto zřejmé.

 26. Ernest napsal:

  Vlku, napsal jste: „nyní, jen tak bez mrknutí oka, budeme žít s tím, že už to neplatí? Že v mezičase se zde etablovali tuneláři a zloději? A že jsou živým nebezpečím? To snad má být pardon pro bývalé, ve spisech vedené informátory?“
  Zkus tedy uvažovat se mnou: Předpokládejme, že Babiš BYL informátorem STB. Jako pracovník podniku zahraničního obchodu zřejmě pracoval na poli ekonomickém, protože jak víš, i STB v této oblasti pracovala. Byla zaměřena zejména na rozkrádání a korupci v zahraničním obchodu a tedy stíhala stejnou trestnou činnost, která dnes v oblasti ekonomiky působí největší potíže – rozkrádání státních prostředků a korupce. A dá se předpokládat, že lidi, kteří TEHDY ji páchali, jsou i dnes „v balíku“ a protože již tehdy měli informace a styky v zahraničí, „jedou“ v tom i dnes. Logicky by se i dnes tím měla zabývat BIS (má rovněž své spolupracovníky – agenty, stejně jako měla STB), ale není to její prioritou, protože i v BIS měli a mají tito „kmotři“ své lidi (viz úniky odposlechů z BIS). O tom by vám mohla povykládat paní S.Š., ale nebude, raději bude nasazovat (spolu s vámi) psí hlavu Zemanovi a mlátit jej lustračním zákonem. Když z tohoto úhlu pohledu hodnotíte tehdejší činnost Babiše, můžete říci, že byla zavrženáhodná? A pokud tohle všechno Zeman ví, dá se s jistou mírou pravděpodobnosti předpokládat, že Babiš spní své sliby ohledně odstranění zlodějin a korupce. Podle mne proto ten „pardon“ Babišovi. Některé vaše články na Kose ukazují značné analytické schopnosti. Nezastírá vám vaše nechuť k Zemanovi úsudek? Miloš Zeman, ani Anderj Babiš nejsou mé „koně“, ale každé, byť sebemenší zlepšení v oblasti ekonomiky je vítáno. Zkuste se na toto vše dívat trochu objektivně. A nedejte se mást mediálním vymýváním mozků.

  • okolojdoucí napsal:

   To je neotřelá myšlenka, Babišovy předsametové zkušenosti bojovníka proti korupci v oblasti PZO jako důvod pro prezidentský dispens z lustračního zákona.

  • vlk napsal:

   A tohle erneste myslíš vážně? Jak víš, že Babiš neudával lidi. Třeba kvůli názorům, nebo prot, že třeba chtěl na jejich místo? Spis s e ztratil. Nebo aspoň podstatná část.
   Já ani náznakem netvrdím, že to dělal. Jen říkám, že ta možnost není vyloučena. Jak víš, že když podepsal StB nepodepsal třeba sovětské GPRU? Výměna agentů směrem k Rusům, zejména těch venku prý byla docela běžná.
   A já s enaprosto nemám na co dívat. Zákon – lustrační, jasn ě říká, že minsitr musí mít čistý lustrák. Jestliže ho nemá, nemůže být ministr. Naprosto jasná a rigorozní podmínka. Stejně jako zákon říká, co musí splňovat někdo, kdo chce léčit lidi nebo je zastupovat před soudem.
   proč , když u Babiše najednou není nutné naplnit zákon, neuvolníme i zákony rpo zaříkávače, aby mohli působit jako zdravotnická zařízení.
   Jo a Erneste, abych nezapomněl – jaké by bylo vaše stanovisko k takovéhle kauze, kdyby místo Zemana v ní jel Klaus a jako ministra s e týkala Kalouska? Také byste zastával stejný postoj? Já vás mohu ujistit, že bych napsal úplně stejný článek. Jen jména by v něm byla jiná. Také byste měl s takovým článkem potíže?

   • Suchec napsal:

    Vlku, a jak Ty víš, že udával?

    To je naprosto rovnocenné, ne?

    Já udal. 2 debily na vojně. Za šikanu (odběr krve). Projednávala to VKR a podepsal jsem jim protokol. Jsem agent?

    😀

    • Suchec napsal:

     Ale to samozřejmě neznamená, že by ten zákon, byť sebeblbější, měl být správně dodržen. 🙂

    • vlk napsal:

     Umíš číst?
     Překopíruji ti to:
     A tohle erneste myslíš vážně? Jak víš, že Babiš neudával lidi. Třeba kvůli názorům, nebo prot, že třeba chtěl na jejich místo? Spis s e ztratil. Nebo aspoň podstatná část.
     Já ani náznakem netvrdím, že to dělal. Jen říkám, že ta možnost není vyloučen

     • Suchec napsal:

      Číst umím. Neboj. Kdybys tam skončil, držel bych pysk. Ale ty jsi to rozvedl.
      Tak já dal příklad.

      Já taky vím, že to je rozbuška jak sfiňa.
      1. nepustí ho do vlády = nové volby 99% a ještě větší průšvih
      2. tak co včil? Nechat to být a dělat, že nic nevidím, neslyším?

      Sobotěnko je rád, že je rád, a zase to tu nakonec ovládá černoprdelník?

      To je saprlé situácia.

      A na Zlínsku reinkarnovala ODS. Voliči na to kašlou 😦

   • Ernest napsal:

    To si děláte legraci? Říká vám něco fondy Z na ministerstvu vnitra? Paní S.Š. by vám mohla vyprávět, kolik svazků se tam schovávalo u pana Rumla. Pamatujete se na jména jako Josef Bartončík, Richard Sachr, a další, jako například Ivan Havel, Ján Buday, Ivan Čarnogurský? Za celou dobu platnosti se lustrační zákon používal pouze tehdy, když se to hodilo politikům, zejména pravicovým. Ostatně i EU jej označila jako diskriminační a již dlouhou dobu o jeho zrušení mluvila i ČSSD. A vaše poznámka ohledně Klause a Kalouska je hloupá. Kdyby Klaus usiloval o zamezení rozkrádání a korupci a kdyby o totéž usiloval Kalousek, pak bych vám napsal totéž co k Zemanovi. Hlavní a nejdůležitější věci dnes je zabránit rozkrádání a korupci. Klausovým cílem bylo vytvořit pokud možno co nejrychleji TŘÍDU BOHATÝCH VLASTNÍKŮ ZA JAKOUKOLIV CENU (viz http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Rozkradani-za-Klause-Expremier-promluvil-a-stare-rany-zase-boli-265714). A z tohoto pohledu je završením tohoto procesu jeho amnestie. Takže „kdybyste napsal“ – je chybou. Nenapsal byste – alespoň jak vás znám z vašich textů. A já bych s tím článkem neměl potíže.

    • vlk napsal:

     Prvotřídní blábol! Evidentně nevíte, kudy kam.
     Lustrační zákon platí. Když zákon platí, zavazuje všechny. Dokonce i prezidenta. Chápete tu jednoduchou logiku?
     A moje poznámka, když se vás ptám, je hloupá?Vážně? Zjevně se neráčíte vůbec obtěžovat jednoduchou logikou, abyste pochopil, vo co vůbec gou.

     • Ikena napsal:

      Vlku,
      ale od voličů dostal hlasy a bylo jich hodně. Je to jejich vůle a ta má být vyslyšená.

 27. Puck napsal:

  Docela se mě líbilo, jak Zeman zdůvodnil fakt, že mu nevadí budoucí učinkování Babiše na ministerstvu financí.

  Babiš prohlásil, že v hospodaření státu jsou dostatečné rezervy na to, aby nebylo nutné zvyšovat daně, a zároveň, aby byly naplněné záměry vládního prohlášení. Odhad vypadá tak, že vládní výdaje, podle prohlášení, budou min. o 50 mld vyšší.

  Nu, a Zeman říká, že se Babišovi musí dát šance. Buďto dokáže to, co se zdá nemožné, anebo je obyčejný mluvka, či slibotechna jako ostatní. Především ti, co nám vládli minule. Jak se dušovali, že nebudou zvedat daně, a pak některé zvedli víc, než trojnásobně. ( Z 5% na 20% )

  Takže Babiš je tím, kdo se musí snažit a dá se také vyvodit, že ku prospěchu nás všech. 🙂

  • Suchec napsal:

   Aneb, jak zabránit dalším volbám? 🙂

   To by Babiška měla většinu sama o sobě :-.)

 28. Dedek napsal:

  Přiznám se , že už jsem nechtěl zde do diskuse vstupovat , protože přestávám panu domácímu rozumět. Ale některé dnešní názory mně přinutily změnit názor. Znovu , po 24 letech se dovídám , že ministr je politická funkce a nemusí být odborník. A co jeho náměstci , kde si každá z koaličních stran uzurpuje právo mít tam svého zástupce. Je jen otázkou času , kdy se dozvím , že ani oni nemusí být odborníci. Hlavní je mít správnou stranickou knížku. Druhou věc , kterou jsem nechápal bylo , že jsem si myslel , že ještě důležitější jsou tak zvané morálně volní vlastnosti politiků a vůbec lidí , kteří pracují ve vedoucích funkcích. A tito by se neměli dopouštět podrazů. Proto jsem u sebe odepsal lidi , jako Špidla , Sobotka , Zaorálek , Hašek , Tejc , Zimola , Chovanec a podobné. Může Vlk o Chovancovi povídat cokoliv , tak souhlas s „turbostudiem “ dal a bakalářský diplom si nechal napsat a zřekl se jenom jeho užívání po dobu výkonu veřejných funkcí. Nevím jestli je pravda , že on požádal své tři kolegy aby o schůzce v Lánech mlčeli . On to nevyvrátil , takže tak zvané přiznání , které Vlk oceňuje ,já považuji za podraz podrazáků .
  Ale včera mě pan Komárek ukázal , jak se mýlím. Prohlásil , že v politice není podraz podrazem ve známém smyslu , ale nástrojem k dosažení cíle. Je mi líto , čeho jsem se dožil a vůbec nezávidím svým vnučkám život v zemi , kterou vedli a povedou , lháři , tuneláři (zloději), podrazáci a vůbec všeho schopní lidé.

  • vlk napsal:

   Dědku, zaslepenost je vaše právo.
   Pokud jde o lánskou schůzku. Tak s tím, že o její utajení žádal Chovanec, ta s tímhle vylezl Tejc. Když už jeho lhaní nebylo dále udržitelné. Pro mne lhal o tom jestli ta schůzka byla a stejně tak lhal o tom, že o její utajení žádal Chovanec. To už byla jen Tejcova sprostá pomsta. Nařčení, kterému s e nedá bránit a které se nedá vyvrátit. Což si samozřejmě zaslepení rádi pamatují.
   Je li pro vás ten, kdo na rozdíl od ostatních odmítne lhát mizerný charakter, nic s tím nenadělám. Jak jsem napsal, být zaslepený je vaše svaté právo.
   O odbornících na ministerstvech chystám speciální článek.Naprosto nečekám, že s tím článkem budete souhlasit, ale neuděláte špatně, když se pokusíte pochopit.
   Zrovna tak s e dotknu Chovancova diplomu.
   Jo a vám nevadí ti „odborníci“ co jsou ve vládě dnes. I ty hodlám pojednat zblízka. Zejména některé.

 29. český maloměšťák napsal:

  Strany pak ale podvádějí své voliče. KDU ČSL především. A nejenom své voliče ,ale v posledku i onen tajemný “ lid“. KDU ČSL je teď vládní stranou, členkou parlamentní většiny – je tak i stranou voličů ČSSD a ANO..
  Na okresech a krajích hrají jednu kartu /hladovky, protesty, rezolutní prohlášení proti jakékoliv spolupráci s členy dnešní – tedy demokratické KSČM/ – i na základě toho se dostanou do parlamentu…a tam pak hrají kartu zcela odlišnou – otevřená spolupráce s členy předlistopadové KSČ / tedy dle rétoriky KDU ČSL “ zločinecké, totalitní organizace“/ možná i úderné pěsti této strany – StB…a to prosím na té vůbec nejvyšší úrovni.

  /“ Pane kolego“, dí Herman směrem k Babišovi, “ co si tak zajít po schůzi na jeden Lobkowitz nebo na japonskou džimbímku , já bych si Vás rád prohlédl při světlech lustru, co Vy na to, ctěný kolego ?!?“ – “ A proč ne, jen co vyřídím pár záležitostí týkající se mého Agrokombinátu, držte mi tam místo a objednejte utopence – vyrobeného nejlépe z masa, pane kolego a bratře..“…“A který že to kombinát máte na mysli pane kolego ? Finance anebo potravinářství ?“…- “ Ale teď takhle po poledni jsou to spíše ty potraviny, ctěný pane bratře, tož zatím…a nezapomeňte – z masa vyrobený, dobře prouzený, řádně utopený !“ /

  Mít demokracii založenou na podvodu je ošidné a nevyplatí se to.
  Čistší je prostě zrušit ten lustrační zákon, dyť se ti dnešní členové KSČ /M/ musejí umlátit smíchy – co jim to tady ty demokratické strany předvádějí za loutkové divadlo.
  Členové KSČ /M/… a neofašisti.
  Ale toto divadlo je samozřejmě zajímavým a žertovným nejen pro ně, i mnozí další se budou plácat do kolen nebo mlátit do hlavy, voliči lidovců se asi půjdou rovnou utopit do Moravy…

  • zemedelec napsal:

   Pane maloměšťák.
   Utopit ne,ale zřejmě je to velice očistná lázeň.

 30. zemedelec napsal:

  Pane Ernest.
  Hodně jste mě z lepšil náladu.
  Naprosto souhlasím z Vaším příspěvkem.
  Nejen,že se někteří mohli vést na korupci už tenkrát,ale co já vím,byly i dobře placeny a v cizí měně,Pochopitelně,tyto peníze byly mimo dosah státu a ve všem.Nejednou se tady objevily při privatizaci,rozprodeji státního majetku a pod,jen si vzpomenout,na jejích bájky o původu peněz.

 31. Jan Čermák napsal:

  Tak jsem si to našel. A nejsem z toho moudrý. Vypadá to totiž, že vlk má 100% pravdu. Jestli v tom nejsou nějaké obvyklé právnické kličky, tak Babiš ministr být prostě nemůže. A hoši vymýšlejí perpetum mobile.451/1991 Sb.
  ZÁKON
  ze dne 4. října 1991,§ 1
  (1) Tento zákon stanoví některé další předpoklady pro výkon funkcí obsazovaných
  volbou, jmenováním nebo ustanovováním
  a) v orgánech státních správy České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a
  Slovenské republiky,
  b) v Československé armádě,
  c) ve Federální bezpečnostní informační službě, Federálním policejním sboru, Sboru hradní
  policie,
  dpokud se dále nestanoví jinak.
  (2) Funkcemi podle § 1 odst. 1 písm. a) se rozumí v orgánech státní správy České
  republiky služební místa představených podle služebního zákona 1) a funkcemi podle § 1
  odst. 1 písm. b) se rozumí v ozbrojených silách České republiky a v Generálním štábu
  Armády České republiky 2) funkce s plánovanou hodností plukovník a generál a funkce
  vojenských přidělenců.
  (3) Funkcemi podle § 1 odst. 1 písm. f) se rozumí funkce vedoucího organizace a
  vedoucích pracovníků v jeho přímé řídící působnosti. Na vysokých školách a na veřejných
  vysokých školách 5) se těmito funkcemi rozumějí rovněž funkce volených akademických
  funkcionářů a funkce schvalované akademickým senátem vysoké školy a fakulty. Funkcemi
  podle odstavce 1 písm. g) se rozumí funkce vedoucího úřadu a vedoucích úředníků.
  (1) Předpokladem pro výkon funkce uvedené v § 1 je, že občan v období od 25. 2.
  1948 do 17. 11. 1989 nebyl
  a) příslušníkem Sboru národní bezpečnosti zařazeným ve složce Státní bezpečnosti,
  b) evidován v materiálech Státní bezpečnosti jako rezident, agent, držitel propůjčeného
  bytu, držitel konspiračního bytu, informátor nebo ideový spolupracovník Státní
  bezpečnosti,
  A za věc je odpovědný orgán, který jmenuje, tedy Zeman.

  • Dedek napsal:

   Tak to je zajímavé. A Sobotka není zodpovědný. Co je to za system , který jednou presidentovi ukládá jmenovat toho , koho mu premier navrhne a v jiném případě mu ukládá zodpovědnost za tento návrh. Bylo by zajímavé , jak by oba případy najednou řešil ústavní soud

  • okolojdoucí napsal:

   Vtip je v tom, že zatímco ministr jako šéf ministerstva, které je ústředním orgánem státní správy (podle zákona č. 2/1969 Sb.), by měl podle standardního výkladu pod lustrační zákon (§1 odst.1 písm. a) jednoznačně spadat, pak ministr jako člen vlády, tj. politického orgánu ustaveného přímo Ústavou, tam podle některých teoretiků spadat nemusí, protože o vládě se v lustračním zákoně výslovně nic nepíše. Proto ty spekulace, že by byl třeba Babiš formálně jen vicepremiérem. Smyslu lustračního zákona to samozřejmě zcela uniká.

   Poslední výroky prezidenta ohledně možného jmenování osoby evidované v materiálech Stb jako agent ministrem vlády na základě pouhého předpokladu, že platný zákon platit přestane, jsou hodně odvážné. Jestli přijde pár žalob proti konkrétním rozhodnutím takového ministra ve správním či daňovém řízení z důvodu nedostatku jeho pravomoci v důsledku nezákonného, a tedy od počátku neplatného jmenování, bude to problém. Třeba s tím ale Zeman dopředu počítá a nevadí mu to, u něj opravdu nevím.

   • Jan Čermák napsal:

    Dík za vysvětlení, předpokládal jsem, že Babiš má právníky k ruce a problem je virtuální. A ejhle.

    • okolojdoucí napsal:

     No, já to s těmi Babišovými právníky k ruce předpokládal stejně jako Vy. První Babišova povolební vyjádření napovídala tomu, že o problému ví. Na ministerstvo financí ho začal „lanařit“ paradoxně sám Zeman. Uvidíme, co z toho bude.

 32. spiklenec napsal:

  Tak jsem se tím prokousal … není úplně jednoduché uchopit v jednom zápřahu samotný text a diskusi pod ním.
  Zkusím to zase z trochu jiné strany.
  Vlk je obviňován z předpojatosti vůči Zemanovi. Ale pokud si dobře vzpomínám , tak to celé začalo tím, že se dopustil vlastizrady neúčastí ve druhém kole prezidentské volby, na což měl nárok a také to zcela řádně zdůvodnil. A protože šlo – podle vyznavačů kultu osobnosti Zemana – o zcela zásadní pochybení, tak tu máme setrvalý konfliktní stav.
  Není pravda, že by vlk záměrně Zemana vyhledával , jakožto personu , na kterém může vylévat svoje negativní emoce. Situace se má tak, že Zemanův fanzin není schopen žádné sebereflexe , ať už Zeman udělá jakoukoli botu a jakékoli svinstvo.
  Máme tu Zemana, jeho vládu protkanou pravicovými hracovníky, jejichž nemalý počet by rád uplacíroval na ministerstvech za pomoci zákona … když už selhal jeho vlastní stranický projekt a když už vybouchla i jeho haškovská náhrada přímo u socanů … do potenciální vlády sestavené podle výsledků voleb. A nově tu máme také jev nevídaný – Zemanovu náklonnost k lidovcům. Zeman se běžně stýkal neoficiálně s Dukou, aniž by to kdokoli zaznamenal. Lehce pokáral výroky jednoho lidoveckého ministra, aby mohl naprosto a setrvale mlčet k někomu takovému , jako je Daniel Herman. Kde je kvalifikace tohoto člověka pro výkon funkce na ministerstvu kultury, když Zeman už stačil v potenciální vládě kádrovat kdekoho? Zeman šel na ruku Dukovi a katolická církev na Hradčanech dostane baziliku sv. Jiří a budovu Proboštství.
  Zeman si vlastně může dělat co chce, popírat sám sebe, dokazovat , že všechno o něm řečené je pravda, a se Zemanovým fanzinem to vůbec nic neudělá.
  Kde se v lidech pořád bere ona víra, že Zeman je nějakým mesiášem pro tuto zemi? Že všechno co dělá, dobře dělá. A to znám takové, kteří tvrdí, že vůbec nejlépe by to zvládnul spolu s Babišem , přičemž je nějaká sněmovní většina vůbec nezajímá.
  V pátek se možná dočkáme. Ale také i toho, že vládní lidovci budou Zemanovou převodovou pákou do činnosti vlády.
  Bude to něco dělat s fan klubem Zemana? Nebude. A to přitom lidovce většina z nich vůbec nemůže vystát.

 33. Hladis napsal:

  Hmm je Vlk div ne stoupencem „Mlade Fronty“ a nekteri ctenari mu „nerozumi“. Ideologicky to proste nesedi do rozdeleni na cernou a bilou. Nedokazu si predstavit, kdyby sem psal treba pan Haas, jak Vlk chtel. To by bylo snad jeste horsi, nez s Trabantem. Nastesti ctenarstvo se nerovna počet diskuteru.

 34. XY napsal:

  Hm, tohle možná patří k věci Babiš. Hlas lidu, hlas boží…

  http://zpravy.idnes.cz/lide-nejvice-veri-okamurovi-dp6-/domaci.aspx?c=A140113_130829_domaci_jw

  Tož potěš pánbu.

 35. vlk napsal:

  Důležité upozornění všem!!!!
  Vzhledem k tomu, že s e v diskusi zase objevil kdosi s globálně proměnným nickem, nejspíš proto, že tad y má trvalou stopku, nezbylo mi než přejít do nouzového režimu s diskusí.
  COž znamená, že příspěvky teď u kohokoli nepůjdou přímo na sklo. Alespoň ten první ne. Prosím o pochopení.
  Tenhle člověk už mi tady několikrát vyhrožoval, že Kosu zaspamuje. Nemám jinou obranu. Kromě zrušení diskusí vůbec.

 36. ujo napsal:

  neměla by ta kritika ohledně porušení (pochybného) zákona prvotně patřit někomu jinému?
  kdo navrhuje Babiše do funkce ministra?
  Sobotka ne Zeman?

 37. ujo napsal:

  To, že všichni (alespoň v mediích, vč. veřejnoprávní ČT) jsou proti Zemanovi instinktivně nutí člověka (který volil MZ až v 2. kole se smíšenými pocity) oponovat.
  Ve sportu i v životě bychom měli fandit tomu, který bojuje proti přesile.
  Zejména když přesila ne vždy používá fér prostředky.
  Příklad:
  stokrát bylo v mediích poukazováno na pomstichtivost MZ ve vztahu k Zaorálkovi; přitom ho ve svých veřejných ( a objektivně mírných výhradách) vůbec nejmenoval a zřejmě bude ministrem; ostatně totéž se týká Sobotky.
  A na okraj :
  Chovanec -stínový ministr dopravy se stane ministrem vnitra (můžeme se jen dohadovat zda zradil jednou či dvakrát) a stínový ministr vnitra Tejc utřel – nevoní to trochu Sobotkovou pomstou?
  Ale vždyť Sobotka ty volby opravdu zazdil!
  Samozřejmě s celým vedením!

  • Občan napsal:

   Jo, Zaorálek. Vzhledem k tomu, že to je – co se jeho veřejných projevů týče – neřízená střela, můžeme se v oblasti diplomacie dočkat zajímavých výsledků. Zvlášť pokud si bude Zaorálek plést diplomatické sleziny s řečnickým pultíkem v Poslanecké sněmovně a bude pouštět své emoce ze řetězu 😉

   Ne, že by byl Zeman v tomto ohledu lepší. V diplomacii se choval už coby premiér jako slon v porcelánu. Teď naštěstí většinou sedí doma, ale i tak už stihl Kmoníčkovi připravit pěkně horké chvilky.

  • Mirukube napsal:

   ujo – není to tak jednoduché, jak píšete. Mohu Zemanovi přičíst plusové body, to zcela jistě. Podílel se na pádu Kalouskovy vlády. Mohu se ale ptát, zda to pro vyhlašovaného stratéga a šachistu nebyla jen další meta na cestě k uchopení moci jak prezidenta, tak premiéra. Kdo přesně ví, jak by se situace vyvíjela, kdyby se SPOZ dostala do parlamentu nebo byly karty namíchány trošku jinak.
   Co se týká pomstychtivosti, tak tam bych na to vsadila jackpot. Jedna věc je to, co možná dokáží zmanipulovat média, a ta to jistě dokáží, jiná věc je, že Zemana poslouchám co sám říká, bez prostředníků. Co se týká Sobotky, tak tam se teprve uvidí. To jak se k němu Zeman chová, jak oddaluje jeho jmenování a ten těžko skrývaný despekt, je to ponižující a nedá se to přehlédnout. A to je teprve začátek, na to pokračování si počkáme. Se Zaorálkem taktéž, také je docela možné, že to odmítání Stropnického na obranu byl jen zástupný tak proti Zaorálkovi.
   Dát si do vlády zrádce Tejce, no to by musel být Sobotka blázen. To nemá s pomstou co dělat, ale potřebuje, aby k němu byli ve vládě loajální lidé, alespoň ti za vlastní stranu a ne čekat, odkud přijde zase kudla do zad. Snad pro jednou alespoň na chvíli stačilo. Chovanec není zrádce, jen nelhal.
   A že Sobotka s celým vedením může za výsledek ? Do značné míry ano, ale byly tam i jiné okolnosti, víte přece, jak lidé rychle zapomínají a své má na svědomí i narůstající odpor k politice ať v tom kdo byl nebo nebyl namočený.
   Jistě, Zeman je proevropský, za to má u mě body, chce zákon o přiznání majetku, taky fajn, slovně je proti korupci a i to jeho volání po odbornících lze pochopit vzhledem k tomu obrovskému šlendriánu a nekompetentnosti, která tady poslední dobou vládla.
   Bohužel, nelze nevidět, že působení na veřejnost není pozitivní, i když má jako každý mocichtivý, ješitný a netoleratní člověk své skalní příznivce. Prostě někteří lidé mají tyhle typy rádi. Já ne, ale nepotento se z toho. Nějak to přežiju, pouze jsem doufala, že po 10 letech klausismu si trošku od těch manýrů odpočinu a přijde někdo, koho si budu moci vážit nejen jako politika, ale i jako člověka.

   • ujo napsal:

    je to komické s těmi zrádci – na schůzce byli Tejc i Chovanec, jeden zrádce je druhý není.
    ostatně ani Škromach nelhal, vždy říkal : o mně je známo,že se s Zemanem scházím.
    Takže pokud jde o pomstichtivost v současné situaci Sobotka zatím vede.
    Naše media ,patrně z náhlé lásky k levici, mlčí.
    Doba Sobotkova hájení skončí jakmile budou definivně v suchu restituce pak se do něj opřou. Opět to bude ozubená…
    Znovu: o charakteru Zemanovi by se dalo velmi úspěšně diskutovat (stejně tak jako o jeho předchůdcích) ale tento hon na něj je nechutný

    • Mirukube napsal:

     ujo – tak to máte pravdu, na té schůzce byl, nechci ho nijak urputně hájit, ale nevím, za jakých okolností to bylo zorganizováno, kdo byl původce. Tipla bych, že buď Hašek nebo Škromach, ale spíš Hašek, strejda Škromach je trošku pomalejšího myšlení, ten tu pátou kolonu provozuje méně agresivně než Hašek. Tejc mě zklamal, měla jsem ho za slušného. Ten Zimola a Chovanec tam mohli být přilepení více méně jen tak do počtu, jako zástupci krajů, aby Zeman viděl tu sílu. Ale být to tak nemusí. Jak jsem psala výše mohlo by to být dokonce tak, že to Chovanec látnul Sobotkovi když tam šel a ten mu ty výzvědy schválil. A to bych mu za zlé neměla, protože alespoň se vyjevilo to, co bylo skryté. Kariérista Hašek si myslel, že je ve správném čase na správném místě a šel si na hrad pro požehnání. Naštěstí mu to nevyšlo, ale poškodil tím celou soc. dem. a tedy i mě. Samozřejmě že tím zhoršil již tak docela slabou vyjednávací pozici Sobotky. A to hošanovi taky nezapomenu. Hlas už ode mě nikdy nedostane, naopak, budu kroužkovat. Politika je sice hnus, ale všechno má své meze.

     • ujo napsal:

      Hašek se samozřejmě ukázal jako min. neloajální.
      To, jak Sobotka Chovancovu informaci použil (nebo to bylo všechno jinak -dozvíme někdy jak?) a s pomocí (socanům nakloněných .. ..opravdu?) medií využil však bylo bylo z horšího soudku.
      Bylo to pro socdem patrně (bohužel) smrtící.
      Sobotka bude platit (už platí – restituce -jmenovat jako vyjednavačku tu hodnou paní?!) a bude to pokračovat.
      Kolik asi dostane socdem v evropských volbách -tipnu si -9%?

     • prirodovedec napsal:

      Situace po „vyhraných“ volbách byla pro socany neresitelna. Amatersky vedena kampan se slabym vysledkem, ktery se dal po ni cekat (precenil jsem o 3 procenta) za zodpovednosti předsedy i vedeni. Vznikla pro socany neresitelna situace (ve srovnani s jejich ocekavanimi) umoznujici ale resit osobni ambice. Hasek se ukazal neschopnejsim nez Sobotka, Zeman zhloupl rovněž a Hašek bud rozjel nebo vytvoril dojem, ze rozjel pokus, který nedomyslel, neustal a v politickem pletichareni propadl a dal všechny karty Sobotkovi a umoznil mu vyhrat a dokonce se stat i (docasne) milackem medii a dokonce i casti opozice a nevolicu socanu. Diky tomu mohl vyhrat tzv. „medialne cestne“. Ještě dohodl vladu ale pravdepodobne prohral mnohe z volebních bodu (cirkevni dary, dane, majetky ,,,). Uvidíme. Dalo se to hrat po volbách jinak? Mohl Sobotka?

   • Václav napsal:

    tak právě na čro6 jsem zaslechl zprávu jak Zeman navštívil severní čechy aj babky na vesnici se podivují jak cestuje. Jede v zavřeném voze ani okénko neotevře aby zamával. Pokud vystoupí ochranka k němu nikoho nepustí a je na něm znát velká únava. Takhle se přeci nechová člověk který přesvědčil většinu aby ho volili … tak za tohle teda Zeman plusové body nezíská, ale proč proboha za tohoto stavu ten výlet?

 38. Firefly napsal:

  Vlku, tvoje zaujetí Zemanem chápu. Ale zamysli se.

  Ostřelování Zemana zvládají i mainstreamová sdělovadla. Zde doplníš málo. Ty, co Zemana nemusí, spíš otrávíš, protože Zeman je už v televizi, v ledničce i v konzervě a teď ještě na Kose.

  Vem v úvahu, že sem chodí povětšinou levičáci. Naštěstí zhusta ne ti zahořklí nostalgici po JZD a Akcích Z, často moderní lidé. Ovšem někteří, z nějakého pro ně asi známého důvodu, podporují Zemana. A zde chápu Tvoji snahu právě tyto argumentačně otočit.

  Ale považ, že na Zemana se útočí v televizi, ledničcce i konzervě. A když to vidí tady, zhádaj se. Tady obzvlášť zle, považovali to za Svoje útočiště, a teď i tady doma musí bojovat.

  Po pravdě se mi obecně bratrovražedný boj levice s levicí zamlouvá. Ale tady … tady se chci hádat já.

  Zeman je vůl
  Sobotka je vůl
  Babiš je vůl
  Bělobrádek je vůl
  Kalousek je vůl
  Kníže je vůl

  urazil jsem všechny ? Ne ?

  vlk je vůl
  všichni jste volové
  všichni jsme volové
  Carlos … je vůl

  • Kanalnik napsal:

   vole! 😀

  • prirodovedec napsal:

   🙂 Co Mieses a Rothbard a Milton? Nejsoju také volove? 🙂 Abychom se mohli hadat. Podle jimi psaneho ověřeného dnesni praxi ano.

   Chybi tam ale odesaci a Petr Mach. Od Carlose napsane P.M. je vul bychom si asi všichni ulozili :).

  • vlk napsal:

   Je mi líto, nemohu vyhovět Šmíra je šmíra. Půjdu po každém, kdo ničí tenhle stát. Tohle není fotbal. .Fandím Viktorce. NA tu jsem schopen hledět jinak. NA správu státu nikoli. Nehodlám si vůbec nic nalhávat a nebudu to dělat ani na Kose. Buď dokáži psát o levici stejně kriticky jako jsme psal o Klausovi a famiglii nebo nebudu psát vůbec. I tohle je možnost. Takže máš smůlu.

 39. kosnos napsal:

  Meli jsme prezidenta parlamentem voleneho. Klaus se jmenoval.
  Nit suchou na nem vlk nenalezal.
  Mame prezidenta lidem voleneho. A vlk nit suchou na nem nenaleza.
  Zvlastni. Byli poslanci a senatori tak hloupi pri volbe ? Byl tak hloupy lid ?
  Nebo je tak hloupy a nafoukany ten, jez na nikom nit suchou nenaleza ?
  Jsem rad, ze je prezidentem Zeman. Je mozno porovnavat ty dva prezidenty. A na tomto pozadi zhodnotit vlkovo nenalezani suche niti.
  Pro vlka, na pozadi tech dvou – vskutku tristni srovnani. Snad buh by mohl byt prezidentem podle jeho gusta. Ale kdo by jej, boha, zvolil, kdyz zitra budou na tapete panbickari ?
  Byla tu otazka, k cemu Kostra. Pro mne pro porovnani, jak vlk je spokojen jen sam se sebou. A s temi, kterym kritikou vsech a vseho ukazuje cestu. Cestu k lepsimu ? Nikoliv. Cestu nikam nevedouci.

  • spiklenec napsal:

   Něco ocituji:
   “ ´Zeman dokázal za tu dobu mimo politiku totálně ztratit jakoukoli soudnost či sebereflexi. Destruuje už tak dost poškozený politický systém a neuplyne měsíc bez nějaké ostudy,“ komentoval například čtenář, který ho před rokem volil, nyní by prý ale dal hlas raději Vladimíru Franzovi.´“

   Někdo udělal nějaký průzkum – prezidentské volby 2014, první kolo.
   Zeman by se do druhého kola vůbec nedostal. Kde je chyba? Že by na straně lidí?

   • prirodovedec napsal:

    Ano, Lidove noviny? 🙂 Tam by vyhral v 1. kole barel :). Pak pry Dienstbier. Chyba je tam tedy zrejma :). Nedostal by se al asi stejne, kdo vi pri kampani, ale před rokem zkratka vyhral.

    A za pet let nebude schopen ani hrat. Dela to spatne a neobratne pro sebe, ale celkem uspesne rozklada ty nahore pro většinu svých volicu. Ti, kteří cekali tatíčka nebo prerod v kladece jsou pochopitelne zklamani. Jini co byli kriticti jako vlk ci pani Sylva a rovnez potrebuji dustojneho na trune mohou nyni radostne ci zdesene komentovat.

    Samozrejme na rozdil od Husaka, Havla a Klause (ci barela a Aliho), Zeman zkratka nemá jejich dosti nadsene medialni kryti (u VK samozrejme vadlo), takze je u neho videt a diskutovano vse. Je to jeho chyba, ze to nezvlada.

  • vlk napsal:

   Milej pane, nechápu proč provozujete sebepoškozování a sebetrýzeň tím, že chodíte na Kosu. Je to ovšem váš problém. Kdybyste si pamatoval , místo toho abyste provozoval exhibice své nadřazenosti nad vlkem, věděl byste, že Zeman a Klaus pro mne jsou dávno dvě strany téže mince. Stejní narcisové. A oba vážně poškodili tuhle zemi.
   A že bůh by jedině pro mne byl dobrý prezident? Omyl. Mně by stačil někdo, kdo by ten úřad vykonával slušně a civilně, kdo by zasahoval tehdy, když je to třeba, ne když si mylsí, že by ho měla být plná televize. A hlavně někdo, kdo by respektoval zákon. Pravděpodobně pro vás příliš velké nároky, kterým vyhoví jen bůh. V Německu nebo Rakousku takové prezidenty mají…Divné, co?

 40. český maloměšťák napsal:

  Je to fakt, že ty útoky na Zemana už začínají připomínat jakousi úchylku. Takovou téměř jakousi personifikaci všeho zlého, co politický establishment Čechomoroslezskoromska napáchal po roce 1989..
  Je to téměř jako když jde po chodníku vám zcela neznámý Žid a vy jste už zblblí tou nacistiickou propagandou zcela…a tak mu z ničeho nic vlepíte facku. A uleví se vám – kor když se tomu začne smát půl chodníku.

  Ideál neexistuje, srovnávat ale je co. Myslím si, že brzy se zapomnělo na to, co tu bylo před Zemanem, dost brzy….ale možná že právě takový je záměr, ostuda je ale s takovým záměrem souznít, stát na tom chodníku, plácat se do kolen a moct se posrat smíchem – místo toho nakopat do zadnice toho, co mu střelil tu facku.
  /trochu nadsazené, to ano…ale ono už to skutečně unavuje, ….na druhé straně bych mohl mít satisfakci z toho, že jsem to předvídal…že pokud bude zvolen místo Schwarzenberga Zeman…tak na něm JKF, Kchárlsgemajnšaft, novinářská žumpa atd…nenechají nit suchou a budou hlídat každý jeho prd…ale netěší to, takové vyplněné proroctví…je to trpká radost/

  Dobrou noc.

  P.S. Humorné je připomínat jakési spojení Zemana s Lukoilem /Hmm, Zeman má máloco společného s transakcí Conoco Philips – Lukoil / a cudně opomíjet zcela zjevné spojení Babiš – Agrofert.
  I tací se ale najdou…agitátoři totiž nemají vlastní rozum.
  Mimochodem – Bártu a spol. začli likvidovat kvůli spojení s ABL, dejte si do vyhledavače Blackwater či Privatized Military Industry…půlky se vám scvaknou na tloušťku měřitelnou jen mikrometrem.

 41. Jan Čermák napsal:

  Zcela uznávám všechny vlkovy argumenty proti mlhovi.
  Můj problem je tohle:http://oh.idnes.cz/caslavska-se-nezucastni-olympijskeho-plena-na-hrade-fy6-/zoh-soci-2014.aspx?c=A140113_194133_zoh-soci-2014_rou
  tohle je pro mne nepřijatelný lynč od lidí, ke kterým nevím co říct slušného. A je strašně těžký, obzvlášť , když člověk vzpomene na historii starou jen rok, být nestranný a měřit stejným metrem.
  Kam až to chtějí hnát? Tohle je demokracie?
  a zdravím měšťáky, koukám, že se opakuju
  Brou .

 42. Ikena napsal:

  Važení,
  z loňského roku kladně hodnotím 2 události.
  1) Babiš nezůstal u keců a šel do toho. Vůbec nemusel, neměl to ani zapotřebí,
  navíc s cejchem. A k úžasu všech těch zastánců lustračního zákona do třetího kolena to
  ve volbách vyhrál. I Zeman z něj má trochu osypky.

  2) Slib prezidenta Zemana ukončit vládu Chemického Aliho a zamilovaného Nečase.
  A co z toho plyne.
  Za vše může Zeman, to je hlavní moto pro zapomění na všech stranách. Na Aliho a jeho skutky a la Drabek, SKartu. Taky na to, jak socani včele se Sobotkou zvrzali volby, tedy i prezidentské.
  Ale hlavně se nezapomene na to, že vyčoudil prezidenství našemu číro-plejbojovi 007.
  Na závěr, vzpomínám si jak jsme se smáli za totáče dědkovskému politbyru a teď jsem měl na výběr dva vrtošivé staříky. Jeden běhá za slečnami, druhý si myslí, že je ještě politický mág.
  Oboje špatně.

  Mějte se, Ikena

Komentáře nejsou povoleny.