Cesta do Olomouce za 72 dní


Nevím jak  vy, ale  já  jsem jako kluk  měl  moc  rád  verneovku  Cesta  kolem světa za  80 dní.  řekl bych  že po  Tajuplném ostrově, Dvou  rocích prázdnin a 20 000 mílemi pod  mořem  hned   nejradši  ze  všech ostatních.  Ještě  tak  Pán světa  nebo  Trosečníci  z  parníku Jonathan  tomu  mohli konkurovat. Nebo  5 neděl v  baloně…

Prostě  líbil se mi  smělý a podnikavý  , ale  také  distinguovaný a  neústupný  Phileas  Fogg a    chytrý, duševně  velmi mrštný, věrný  a  vynalézavý  sluha  Passepartou. A samozřejmě  že  velmi popuzoval  bigotní, umanutý a  ne  příliš  schopný policajt  Fix…

Prostě  – bylo komu  držet  palce a  také proti komu.  A  nakonec  se dětskou duší radovat,  že  dobrá  věc  se podařila  / a jak  by  dodala moje  žena – i  čistá láska zvítězila/..

Nutně tahle  asociace musela přijít, když  jsem, dodávám  že  bohužel jen  velmi  útržkovitě,  sledoval  slet  modrého  ptactva,  které  se po  23 letech  vrátilo  tam, kde svoje  houfování  a politickou existenci  kdysi  začínalo – tedy do Olomouce. Netuším, kolik byl v  sále  pamětníků  toho zakládajícího  sjezdu.  Odhaduji  nejméně  1/4.  Zajímalo by mne, jestli si  promítli stejnou  reminiscenci  jako  já – tehdy  nadšení, smělé  cíle, velké plány, v  čele  jasný  charismatický  vůdce, kterému většina  národa věřila,  že  í přesně ví co a jak a  že má  na  všechno patentní  recept a když  ne,  tak přece,  my  sebevědomí, co  jsme  dostali  pádem bolševika křídla,  všechno  zvládnem, ať je  to , co je  to a bude líp. Bude líp!. Protože  my  to  dokážem.  Tak nějak  to tehdy bylo.

Jak  šly  roky, přišlo  pragmatické  vystřízlivění  a místo ideí a smělých  cílů  čím  dál  větší pustá technologie  moci a  čachrů a  podvodů  a bagrování prachů. Ten  v čele, co měl mít na  všechno  patentní recept  se ukázal ze  všeho  nejvíc  jako sebestředný  jájínek, kterého v podstatě nic jiného než on  sám nezajímá.  A  ti kolem  něj?  Spolek,  co  rád  obdivoval a  z plna  hrdla  chválil jájínkovy nové  šaty  a  nadšením  nad nimi hýkal…

Takže  došlo na  Topola.  A jeho volební  vzepětí.  Kdy  opustil staré, přežité  mantry  a rozkročil se do středu a udělal  neuvěřitelný  volební výsledek, který… který  k  uchopení  moci  nestačil! Aby ji  Topol  a modří získali, museli se uchýlit  ke  zjevné korupci a  na  ní  postavit  svou  vládu. Kterou ovšem  časem  torpedoval,  už nikoli  kdysi velký  vizionář, ale zapšklý, zhrzený  a zahořklý  stařec  na  Hradě. takže  chlapáka, který nešel pro slovo  daleko vystřídal  tichošlápek a  vymetač  partajního přítmí a zákulisí,  aby  partaj  dovedl k totálnímu  bankrotu  a  zejména,  aby  se ukázalo,  že, jakkoli  byl  nazýván  panem Čistým,  byl prostě  jen nechlapa,  zbabělec. Prostě  pan Nagy…..  Ovšem i  to je  protimluv, protože  jestli  se nepletu,  Nagy  v  maďarštině  znamená  silný…Takže  ODS se po létech  vrátila  do místa  svého  vzniku  jako  deklasovaná, poražená  a  těžce voliči ponížená. S jediným úkolem – provést  pokus  o  svůj  restart a svoje  znovu vzkříšení…

Tady si nutně musím dovolit  odbočení  – bohužel  jsme  měli  jakousi  rodinnou  merendu, která mi  nedovolila  sledovat  přenos  ČT  24  v  sobotu dopoledne.  Myslel  jsem, že se nic  neděje, ostatně  ODS zcela převrátila program a začalo se volbami, takže   to, co mne nejvíc  zajímalo  –  obecná  diskuse decimované strany  bude v  neděli  a  televize  to jistě  bude přenášet…Jak bývalo zvykem  v minulosti… Chyba  lávky!  Přenos v  podstatě  skončil v sobotu v podvečer a  v neděli už nebylo  vůbec nic. Přiznávám že  příliš  nechápu  tuhle  televizní logiku.  ODS  JE sice DNES  MARGINÁLNÍ, nicméně  nejméně  tahle její  akce měla  dostat  na  veřejnoprávní  daleko více prostoru. Zejména  názorová  výměna,  byla  li  vůbec  jaká,  se měla na obrazovkách objevit.  Jedině  ta  totiž  mohla  občanovi sdělit,  jestli  si  vůbec  modré ptactvo  uvědomilo, co  se s nimi stalo, proč  jsou tam , kde jsou a co a si tak  volič  očekává, že  by se sebou měla udělat, aby šla  z maléru ven.

Možná, že  si  teď  někdo  říká – a vlku, co  je  ti vlastně do toho?  Nejsi a nebudeš  jejich  volič, takže  ti  to může  být  úplně  egál, ne?

Hrubě  nesouhlasím. Jejich  volič, jestliže  se nestane  něco o  čem v  současnosti  nemám ani  tušení,  rozhodně nebudu. Přesto mám nejméně   dva  důvody, proč  bych si přál,  aby  ODS aspoň trochu pochopila a procitla.

– česká  pravice,  či přesněji  – lumpenpravice,  je momentálně na  šrot. Nemá  žádnou  sílu.  Nicméně politické  kyvadlo  se pohybuje  zleva  doprava  a naopak  a dříve  či později  nám pravé spektrum  určitě  zase zesílí.Už proto, že lidé  mají podivuhodně  krátkou  paměť. Až tenhle okamžik nastane, pak  by  bylo nanejvýš  žádoucí, aby  v pravém politickém  prostoru  byl  subjekt,  vůči němuž  se normální, jinak  smýšlející  člověk  může  vymezovat  jen v politickému  konceptu a  nikoli  hlavně proti  tomu,  že  mu zejména  jde o  život a  poslední majetek, protože  má  co do  činění  s lupičskou  bandou a nikoli politickou stranou  demokratického státu. A  že  bych  čekal od  Kalouska,  že  se  stane  pravicovým politikem, s nímž  sice budu názorově  v  ostrém střetu, ale  jako osoby  si  ho mohu někdy vážit a  tím  třeba i jeho  osobní  partaje?  Tak tohle pokládám za naprosto vyloučené.  Navždy. Zkrátka  slušná a kvalitní pravicová strana  by byla nanejvýš  zapotřebí.

-velmi se bojím, že  stejný  osud, nejpozději na podzim  2016 čeká  sociální demokracii. V podstatě kopíruje  ODS  se všemi  peripetiemi.  Až  neuvěřitelně.  Na své trajektorii  dolů.A  modráci pro mne  slouží momentálně jako laboratoř toho, jestli je  obroda  restart  vůbec  možný. Když  se  velká strana  stane  bezobsažnou, prolhanou a nedůvěryhodnou….

A kdyby  mi někdo  z  vás položil otázku,  jestli onen  restart, po cestě  z Olomouce  do Olomouce proběhl, pak na  rozdíl  od  sněmujících  musím poctivě  odpovědět  – vůbec netuším! Ale spíše.. no spíše NE.

Modří  mají  jasno  –  nový pan předseda  sebevědomě prohlásil ODS  je zpět!  A  ostatní  to před ním  i po něm  rádi opakovali. ODS  prý je  zpět,  zahrne  teď  občana  programem, že bude  zírat a nadšeně  házet  volební lupeny  s ptákoznakem  do volebních uren.  Aspoň  to  všichni ptáci, co jsem  viděl v bedně, tvrdili a  vůbec o tom nepochybovali. Zíral jsem na  to  s otevřenou pusou.

Musím konstatovat, že  ODS má  obrovskou kliku , že po svém drtivém propadu narazila  na osobu  brněnského exrektora  Fialy.  Je to  vážený muž se skvělou  reputací. Který  rozhodně  neudělal  svému renomé  žádnou  škodu  ani na ministerstvu  školství,  když  přijal  Nečasovu nabídku. To ostatně  po  Pepovi  Katastrofovi Dobešovi  šlo dost  těžko. Pro ODS  někdo  jako  on, představuje  teď  haupttrefu  – zázrak. V  nouzi nejvyšší  se  objeví  persona,  která má obecný respekt.  Která  sama o sobě  může  způsobit,  že  volič  řeknou – ano Fiala  je pro mne zárukou  toho,  že  modří  přestanou být  jen  hospodářsko politickou  mafií, ale  že  zase budou respektuhodnou  politickou stranou. Když  píši  volič, mám  na mysli  voliče nefanatika,  který  to nesype  naslepo, ale  před  každými volbami  váží, co se  svým hlasem.  Tihle  – kterým já  říkám středoví,  totiž  rozhodují  volby. Ať  se to  zdejším levičákům líbí nebo ne.

Já jen  doufám, že  většina  těch  voličů, co začnou  zkoumat,  zdali  ODS  pod  Fialou  je  opravdu  nová strana nebo jen  spolek, který  v  naprostém  zoufalství  jak dál, zvolil  za  svého šéfa  někoho,   koho by  dříve  nepustil ani na  sněm oblastního sdružení  v Kotěhůlkách. Protože  je  členem  klanu, pardon  – strany  jen  asi tak deset  týdnů.

Přiznávám, že by mne moc  zajímalo,  kdo by  byl  šéfem  ODS  místo  Fialy, kdyby  se tento nebyl v poslední chvíli zjevil jako příslovečný  deus  ex  machina. Tohle  by  totiž  bylo  o  „obrodě“ modrých bylo řeklo daleko více než  Fialaova  volba. Leč   to už se nikdy nedozvíme, protože  zde máme  brněnského politologa.   Opravdového pana  Čistého. A  také  slušného. Bez debat!

Na rozdíl od  Nagyho  nikdy nikomu nedělal  zeď,  nebyl  u  všech těch odeesáckých  šméček minulých  dvacet  let, nejel  v žádných  modrých domácích intrikách natož  zabíjačkách,  nikdo na něj  prostě nic  nemá.  Kromě  nutného respektu  k jeho osobě  jménu!  Úžasná  výhoda  a pro ODS  doslova dar  z nebe.

Tohle  evidentně doklaplo    v modré partaji všem,  takže  Fialova volba byla  manifestační.  Porážka  Němcové, která  dostala   i s  tím svým pouhých  66 hlasů, byla  zdrcující, ponižující.

A pro Němcovou  hodně  hořká,  čím se netajila. Když bylo  modrým opravdu ouvej a nikdo   z  jejích  mužských  nebyl k  disposici, nastavila hruď a  vzala na  sebe  sebevražednou misi. A  teď veřejný potupný výprask.. Taková  je  „vděčnost“  straníků.  Topolánek s  Paroubkem a Špidlou  by mohli  vyprávět.. Němcová  byla  osobně pokořena a politicky  znemožněna. A  žádnou  útěchou  jí nemůže  být, že  politický  lehkoživka  Edáček Kožušník  dopadl ještě  hůře.

Kandidatura  tohoto  politického  plážového  hošíka  byla  neuvěřitelnou drzostí.  Pro  ty, co  znají  jeho blogy  z  Aktuálně ovšem nijak překvapivou.  On o  sobě  a svých schopnostech opravdu  nemá  nejmenší pochybnosti. A  nikdy neměl. Stejně  jako  je bez hranic  jeho zájem  urvat  nějaké  teplé místo  se  značnou autoritou, kde se nemusí  moc  makat / alespoň v jeho podání/ – viz jeho kandidatura na  šéfa   českého tenisu před  časem!  Zajímalo  by mne ovšem, jestli už  stihl aspoň  dokončit  tu  vysokou  školu, kterou  prý studuje nebo studoval a  jejíž  jméno důsledně  tajil. Asi proto, aby  tam  nevznikl  nezvladatelný  nával  uchazečů o  studium..

Ale  tohle jsou jen peripetie.  Když  už  jsme  u těch sjezdových personálií, pojďme  je  letmo projít.  Antievropský fanatik a  zapřisáhlý  klausovita  / podle  vzoru jezovita/ Zahradil  jako  I. místopředseda?  To je tedy dílo! Jasně  natřel  Pospíšila – k tomuhle jménu  se vrátím obširněji později.    Zahradil  mu dal o sotva uvěřitelných  100 hlasů… A  prý  je  také  novým ksichtem ODS:  Protože do té sestavy  patří, neb  neměl žádný  skandál..

O Nečasovi  Nagym  jsem  kdysi  napsal  – on  nestál  za vším za posledních  20 let  v ODS?  On  nebyl u Pepy  z HongKongu?  On  nekryl záda  Topolánkovi? On  nebyl  o  nákupu  Melčáka a Pohanky? On nebyl  u řebíčkování?  On  nebyl  u  toho, když nám zde bačovala  NečasKalouskova  famiglia?  On  že je nová  čistá  ODS?  Přesně  totéž  lze  říci na  adresu  Zahradila!  Pospíšil  ve  svém  kandidátském projevu měl vizi,  že  I. místopředseda musí  krýt  záda předsedovi a pokud  možno jej odbřeměnit  od  řekněme  – kancelářských prací  ve straně.  Zahradil naproti tomu prohlásil, že  chce  kandidovat znovu  do Europarlamentu a  že  chce převzít odpovědnost  za  volby  do něj.  Ale  I. místopředseda je prý  funkce politická, nikoli, řekněme  – statutárně  výkonná.  Gratuluji modrým k jejich  volbě  a Petru  Fialovi  k takovému zástupci!  Když  to ODS  půjde,  bude u toho, když ne,  no tak on zrovna musel být v Bruselu! No a kdyby  bylo opravdu nejhůř,  tak  bud e určitě pořvávat  cosi o  návratu ke kořenům a  že  by  jako s e mělo vyslat poselstvo  do Stadic.  vlastně  tam ne ,  tam byl Přemysl co  oral.  Na   Hanspaulku,  za  otcem zakladatelem.  Co  všechno zvoral. Nakonec  aminou.

Co mne naopak  celkem nepřekvapilo , je místopředsednický  post  pro  Evžena  Tošenovského .  A když už jsem  nadhodil spekulativní otázku, kdo by  byl dnes  šéfem  ODS, kdyby  nebyl  náhle  Fiala, ukázal bych osobně  právě na něj.  Jako jeden z mála  z těch  starých,  má slušnou pověst  a  slušnou politickou minulost. Od  Prahy  se vždycky  radši držel  dál…. A  dokázal  si  držet  odstup  i  od  bývalých  vůdců. Zcela viditelný Proto na  něj, aspoň pro mne  z mojí dálky  neplatí to,co  co lepím na  čelo o Nečasovi a  teď  nově i Zahradilovi..

Dalším a  tentokráte  opravdu novým kusem  je  starosta milionářského satelitu u Prahy  – z Líbeznic  – Kupka.  Překvapivá  volba.  Tohle je  tiskový  mluvčí  všech možných institucí.  A  komunální politik.  Osobně  bych  řekl  – malého formátu. A najednou místopředseda?  Uvidíme.

A  co senátor  Vybíral ….  Také malá  ryba.  Podměrečná.  Vysočinský exhejtman. Jakou má tenhle  člověk politickou sílu?  Čím zaujal plénum, že prošel? Čím je tenhle  pán lepší a zajímavější než  Němcová?

Nejméně  čitelným, protože  je prostě  z  daleka, je pro mne  olomoucký  primátor  Novotný. Který původně  kandidaturu  odmítl, ale  nechal  se přemluvit,  když   sjezd  s volbou posledního místopředsedy  dospěl do patu… Nebo spíše až  do obstrukcí. V diskusi se jistě  znalci místního prostředí  vysloví, co je  tohle  za ptáka. Sám jsem zvědav.

Co mne  v  souvislosti s nejužším  gremiem  modrých překvapilo je,  že  v  něm kromě Fialy  NENÍ nikdo z poslaneckého klubu…. Překvapuje mne  že nikoho  ani  nenapadlo zkusit navrhnout  Němcovou. A když ne  Němcovou, tak třeba  předsedu klubu  Stanjuru… Jo vlastně  – oni chtěli vedení, které  nemá nic společného s tím  minulým… Tak  to jo, to jo! A  co   tak jihočeského exhejtmana  Zahradníka, který  se těšil mimořádné přízni preferenčních hlasů, jež ho katapultovala  z nevolitelné pozice do sněmovny? Nebo proč   se o kandidaturu nepřihlásil  některý  z  dalších  zbývajících  primátorů  velkých měst, které ještě  modří drží…S  tím samozřejmě  souvisí  i  evidentní  tiché popravení pražského  exprimáše  Svobody.Ten také  dal  k  dispozici  modrým své jméno a svou reputaci, když jim teklo do  bot   a  dnes?  Potrava  pro  sjezdové  psy. Ani  si neškrtnul. Jestlipak si toho všiml  Fiala? Jeho  a  Svobodova kariera  si je až nápadně  podobná na  svém začátku…

Ale prý  sjezd  chtěl  nová jména.  Tak  aby neevokoval a ty bývalé!!!  proto  prý  nebyli pozváni  dřívější předsedové. Například. Já osobně  se domnívám, že šlo spíše o tzv. klid na  práci.  Který by  v případě Klause a zejména Topolánka  rozhodně nenastal.  A  pozvat Nečase?  Umíte si představit, že by  přijel bez  své  dominy?   A  zkuste   si tuhle  „dámu“ představit  v  sále?  Tohle byl  dobře  vykalkulovaný tah. Jakkoli mu mnozí z delegátů  / vsázel bych  že  účelově/ nechtěli  rozumět.

Druhým tahem , o kterém už jsem psal, byla změna  tradičního programu  –  totiž nejdříve  volby, které  zabraly  celý  první den hluboko přes  půlnoc a  totální upozadění  diskuse,  na kterou nejspíš  nebyl moc  čas  ani druhý den. Protože  modré panstvo hlasovalo  o změnách stanov, zúžení  výkonné  rady  a naopak o založení  100 členné  !!! republikové rady  – takového malého sjezdu, co prý bude zasedat  nejméně  2x  ročně!!! Kdo z vás  studoval  teorii  řízení nebo má s  řízením  nějakých  pracovních  kolektivů  praktické  zkušenosti,  má  naprosto  jasno o  užitečnosti  tohoto novotvaru…Ale  to je problém modrých a nikoho jiného..

Já se  musím vrátit  k největšímu poraženému z Olomouce, kterým je  Jiří Pospíšil.  Nejen že  se nestal  prvním  místopředsedou,  ale  dokonce ani  tím  řadovým. A  naopak jeho zoufalé pokusy  přeci jen prorazit,  narazily nakonec na  totální  blokádu  spolustraníků. Kteří mu  poslali  až demonstrativně  „černou známku“.  Což  bylo oficiálně komentováno tak, že mu delegáti  vytýkají, že není  týmový  hráč.  Že  upřednostňuje  sebeprezentaci, před  prací pro stranu.  Ovšem  i  k vlkovi  už  před  sjezdem proniklo, že Pospíšil ne, protože  zkrátka  kdyby nebyl  upustil  ze  řetězu státní  zástupce – rozuměj, podržel  v ouřadu Rampulu s Grygárkem, tak  ODS  a Kalouskem  vládla  spokojeně do teď  a žádný problém nebyl!    A  už  to nejsou jen kuloárové  drby, které nějak  zavál  vítr  do  vlčí nory.  Jak si můžete  přečíst zde:

http://www.novinky.cz/domaci/324984-pospisil-volba-byla-proti-mne-do-uren-padaly-listky-s-napisem-nevolte-pospisila.html

už  to  říká  sám Pospíšil…

Být  Petrem Fialou,  velmi  bych se nad tímhle byl  zamyslel. Místo toho, abych  cosi  nesmyslného  vykřikoval  o Reaganovi Thatcherové, Švehlovi  / má ty  svatá prostoto, copak asi  tak měl  agrárník  Švehla společného s  typickým odeesákem???/, o tom, že napravo od  ODS  nesmí  být  prostor pro žádnou politickou  stranu a  už  vůbec ne  heslo,  udělali  jsme  restart, ODS  je  zde!

Modří  a  další podobní  velmi často  tvrdí že  pravicový  volič  je  vzdělaný, přemýšlivý, odpovědný a  kdo ví co ještě.A  v posledních  volbách prý jen  zabloudil   buď  k Babišovi  nebo méně ke Kalouskovi nebo a  to prý nejvíce  – zůstal doma. A  teď  jen  čeká, že  ho ODS  uchvátí  novým, lepším, nejlepším programem. Kde prý bude minimum státu, nízké  daně, dokonce snad  jeden  z místopředsedů  měl dát k lepšímu, že  největším  nepřítelem  pravicového voliče,   zejména podnikatele,  je ministerstvo financí,  práce  a sociálních věcí a zdravotnictví a proto ODS  je prý  už nikdy, když bude ve vládě, ze  své  gesce  tyhle  rezorty nepustí…Kéž  by  ti,  kteří  ve  Fialovi  snad vidí  úplně jinou  ODS, takoví aspoň  z  části  byli!

Třeba  by je napadlo  to též  co  vlka.  Jestliže  Jiří Pospíšil  byl opravdu tvrdě dehonestován v místopředsednické volbě, kde se proti němu konala  až veřejná obstrukce,  pak já osobně  bych pro  to měl porozumění,  kdyby  bylo  řečeno  – Jiří Pospíšile,  ty  nejsi a nikdy jsi nebyl  nic  jiného než  maňásek  plzeňského kmotra  Jurečka. Z  tohoto  titulu  nemáš  v obrozující  se  ODS  co pohledávat!  I přes tvoje  vynikající  / relativně/ volební výsledky.My  chceme  jinou  modrou značku.  Jsme  rozhodnuti  ji  vybojovat.za  každou cenu a  s tebou  nelze ! Tohle by  bylo  jasné a  pro vlka  uchopitelné sdělení.  Ale  ne   –  oni ho fakt  zařízli  kvůli tomu, že nedostatečně  „ležel“ na justici!

Doufám, že  přemýšlivý  volič zvažující,  jak se proměnila  ODS po svém sjezdu,  tohle  zaznamenal nebo zaznamená.  A zařídí se podle  toho.  zejména  když  na záběrech  z  jednacího  sálu  a  přilehlých  chodeb  mohl  spatřit  jako středočeského delegáta  bakaláře  Šnajdra  a   spokojeně  kynoucího a  usměvavého , „jen“ tak hosta  Ivana „ˇIčka“  Langera..

Jo – ODS  je zpět! Řekl bych.  I  přes  to, že  že  v čele má  člověka, co to  z nestraníka  na předsedu zmáknul za  72 dnů.

Kam se na něj hrabe  Phileas  Fogg…Tohle nevypadá  na  žádnou  vlkovu  oblíbenou story.  Jen  na  exkurzi  ve  světě  knížete Potěmkina.

No a  zítra  si  dáme pokračování. Pod názvem co  modří nepochopili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

137 reakcí na Cesta do Olomouce za 72 dní

 1. Hladis napsal:

  Ods je zpet………kuc kuc uhhhh. No ODS není zpet, je tu stále a stále nejak citim divny oder viz. clanek.

 2. wiki napsal:

  … a až nyní si dodělává Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze….

  http://www.kozusnik.eu/288.html

 3. Firefly napsal:

  ODS zemřela.

  Marně ODS hledala myšlenky. Či spíše, vůbec je nehledala. Hlavním motem bylo „musíme vypadat jinak“. A tak si vzpomněli na zdroje – starou gardu vykopnutou do Europarlamentu a regionální politiky. Do čela si dala člověka, který je čistý – čistý konzervativec.

  A tak tu máme stranu s konzervativcem ve vedení, s hlavní silou ve starostech. Kde jsem to už viděl… podobnost zcela nenáhodná. Ovšem s tím rozdílem, že TOPku řídí Kalousek a regiony jsou téměř bez vlivu. ODS řídí v lepším případě regionální politici, v horším jejich financéři, ví bůh jak to je.

  ODS si říká konzervativní. Sama neví proč, asi proto, že to říká předseda. Taky si říká pravicová. Proč, to vědí všichni. protože ji volí (volili) pravicově smýšlející občané. Ne, že by to mělo nějaký vliv na politiku ODS, krom občasných úliteb voličům.

  Jádrem průšvihu je, že ODS je stavěna zezdola. Maximální vliv mají regionální politici, pro které je – a na tom není divného – rozdělení na pravici či levici (a povětšinou i na autoritáře/svobodomyslné) zcela mimo. Na opravě chodníků není nic ideologického. To se dá udělat dobře, blbě, poctivě, zlodějsky – ne ale levicově či pravicově.

  Přeskočím téma důležité – kolik že z nich krade. Nevím, myslím si svoje, ale důkazy nemám..

  Problémem ale je i to, že tito lokální politici na celostátní úrovni zůstávají myšlením na úrovni oprav chodníků. Nepřemýšlí o směřování a směrování společnosti, o hodnotách, cílech. Pořád jen staví – levně, draze, poctivě či zlodějsky, pořád jen staví a opravují větší a delší chodníky.

  Nedá se věřit straně, která není založena na myšlenkách, ale jen a pouze na pragmatismu. Nedá se věřit, protože pragmatici moc lehce zrazují své sliby a své voliče.

 4. Dan napsal:

  Pospíšila jsem nijak rád neměl. Četl jsem o jeho působení pár článků na BL, a jeho řeči obecně mi připadaly jako tupá ideologie, mlácení prázdné slámy. Jistě však měl i nějaké pozitivní výsledky na ministerstvu.. A jak si můžete být jistí, že „neležení na justici“ je důvod jeho nezvolení? Řekl to on sám a nějací delegáti.. A výsledek v Plzeňském kraji? Zřejmě byl dobrý, to však i proto, že se tam ODS obecně volí více než například v kraji Ústeckém. Taky pomohla Pospíšilova „prázdná popularita“, oblíbenost bez příčiny, jen dočasné poblouznění veřejnosti, stejné jako to bylo se Stanislavem Grossem například.

 5. Bob napsal:

  Podle mě bude záležet na médiích, zda dají palec nahoru, či dolu.
  Viz včera ČT 168 hodin Okamura palec dolů (hošík se dostal v popularitě moc nahoru, tak ho musíme srazit).
  Jinak moc jsem toho neviděl. Pro mě je zárukou „kontinuity“ volba (zřejmě protestní proti Pospíšilovi – co jim ten Pospíšil tak strašného udělal?) fundamentalisty Zahradila.
  I když jsem viděl hodně málo , tak mě zaujal projev tety Miruny jak je ohrožena svoboda, demokracie, jak nás ohrožuje Zeman, levice….na jednu stranu jsem se polekal, na ruhou jsem si docela oddechl, že nás už neohrožuí imperialisti, americký brouk…
  Málem jsem se rozplakal, když předseda Fiala děkoval Nečasovi za jeho skvělou práci. To jsem měl chuť se k potlesku přidat, protože nebýt Nečase, tak nám tu Kalousek vládne dodnes.
  Napadla mě otázka. Co když se Nečas s Nagyovou obětovali za nás za všechny?
  Nejsou Nečas a , Nagyová a spol. vlastně mučedníci?:-)

  • Cech napsal:

   Rada České televize stále řeší zapeklitou otázku, jestli ve zpravodajství ČT nedochází k omezování svobody projevu.
   Obrovské množství dotazů na ČT,které se po Olomouckém sjezdu ODS nahrnulo do redakce ČT.
   Jak je vůbec možné, že Dvořák věnoval tak malý prostor naprosto nejdůležitější akci tohoto roku před volbami do evropského parlamentu.
   Ta zásadní a nejdůležitější věc Česka a to, zadali ODS přežije a v příštích volbách získá těch předpokládaných 35 % nebyla na kanálech veřejnopráví televize dostatečně prezentována.

   To co je mnohem horší prezentace ODS sice byla 17,98 x lepší než prezentace nějakého naprosto bezvýznamného hnutí úsvit, který má nejdůvěryhodnější hodnoceni taktéž i pro svého předsedu, kterým je Tomio Okamura, kterému důvěřuje 47 % respondentů, Andreji Babišovi a Martinu Stropnickému shodně 45 %.
   No a Česká televize se nevěnuje té naprosto nejdůležitější věci kterou bezesporu je sjezd ODS, strany která budovala profil této republiky téměř 24 let !
   No a jaká hanba pokud ODS nebude mít přímý přenos ze svého sjezdu a to od příjezdu delegátů , představení jednotlivých delegátů, kteří budou rozhodovat o restartu ODS až po jejich názory ze zákulisí a taktéž až po jejich odjezd z Olomouce; po tu dobu lze jednoznačně zkonstatovat že Dvořák si neplní své povinnosti které mu ODS prostřednictvím svého zástupce v RČT nakázala.
   S tímto tvrzením se ztotožňuje i ředitelka nakladatelství Atlantis.
   Všichni normální středoví voliči nyní opravdu prožívají obrovské travma a to :
   Přežije ODS nebo nepřežije ODS.
   Bude schopna ODS po příštích volbách opět sestavit vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci či nikoli?

   • Rošádek napsal:

    Mohu uvést jenom zkušenost z Německa. Na veřejnoprávním kanálu Phoenix zcela samozřejmě běží sjezdy všech parlamentních stran, od začátku do konce.

   • Admirál napsal:

    Pozornost věnovaná sjezdu ODS médii byla podle mého názoru odpovídající. K mému překvapení, alespoň podle toho, co jsem postřehl, byly podávané informace víceméně neutrální.

    To se jiným politickým subjektům (vyjma TOP – zde je vše kladné a růžové) zřídka kdy může přihodit.

 6. okolojdoucí napsal:

  Všichni ti lokální „stavaři“ asi moc důvodů volit Pospíšila neměli, vždyť jim (z jejich pohledu) rozšlapal bábovičky. Kupka není typický lokální politik, to je prověřený stranický profikádr.

  V našich krajích se prý úspěch neodpouští, v politice to platí i pro neúspěch. Pokud nepřestane být ODS směšná, pak definitivně končí. Spíš jde o to, kdo zaplní její místo.

 7. Řezníček z Brna napsal:

  Několik členů ODS z Brna mě o Fialovi řeklo nezávisle na sobě zhruba toto:
  Profesof FIALA: Slušný člověk, ale absolutně nemá žádnou vizi, charisma, schopnost strhnout lidi. Spíše vždy vyčkává a čeká na názory druhých, málokdy je schopen jít si tvrdě za svým názorem, většinou tento názor ani neventiluje, pokud není přesvědčen, že bude akceptován většinou. Typ bezkrevné ryby, která nedá najevo emoce, trpělivě vyčkává, chybí mu jakákoliv razance, zkrátka podle nich chlap bez koulí.
  Osobně pana profesora neznám, uvidíme zda-li se naplní to, jak ho vidí jeho někteří spolustraníci.
  Na otázku, proč bude tedy zvoleny předsedou ODS mě řekli: Bohužel nemáme nikoho lepšího.

  • Xaver napsal:

   Pane Řezníčku, přesně tak ho vidím na dálku i já. Viděl jsem jeho projev a žádné vůdcovství z něho nevyzařuje. Zkoušel se „zdůraznit“ sem tam gesty, ale ty byly většinou takové nepatřičné, „asymetrické“ (nenapadá mně lepší výraz).

  • babaluba napsal:

   Fiala mi připomíná Špidlu. Taky slušný člověk, taky to má teoreticky v hlavě srovnané. Ale netuším, jakými prostředky chce Fiala změnit zaběhlý život v ODS, který je přivedl tam, kde jsou.

 8. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Výborné.
  Tak něco přidám.Podle mne je to jen nová náplast na starý vřed.Jak píše pan Řezníček,že Fiala je nevýrazná osobnost,tak Zahradil s Tošenovským,budou ovládat a rozhodovat o dění v ODS a jsme tam kde jsme byly.Co je jasné,základní úmysl ODS zůstává,jenom se to překreje líbivými hesly.Snad něco přidá český maloměšťák ohledně Tošenovského,táhne se za ním nepěkné věci z Ostravska,je možné,že mu pomohla i Klausova amnestie.

  • Šims. napsal:

   Ano, na Tošenovského jsme toho slyšela docela dost, byla v tom i jeho manželka a snad i rodina, podnikali si pěkně za zakázky od města. proto je mi divné, že se říká o Tošenovském je to muž čistých rukou. Uklidil se pěkně do EU-parlamentu a není o něm slyšet.

 9. pepan napsal:

  nejlíp o „změně“ ODS vypráví to, jak napoprvé neschválili usnesení o tom, že pravomocně odsouzený ODS-ák je automaticky z této strany vyloučen. prošlo to až napodruhé, s pro tento spolek typickým fíglem, že vyloučení musí navrhnout a schválit místní organizace, které je dotyčný členem.
  Smrad z žumpy ODS nezmírní žádnej „konservativní“ tajtrlík, za kterýho se starý kádry chtějí schovat.

 10. Tacit napsal:

  V ODS se nic moc nezměnilo. Jen našli někoho čistého a zřejmě poslušného do čela. Zrušili kmotry, teď je nazývají „političtí podnikatelé“.
  A ještě jeden poznatek: V ODS se nediskutuje. Zvlášť o programu strany. V ODS se věří. Věří v ODS. Kdo z členstva si zkusí zapochybovat, je naposledy poučen o pravicových, konzervativních axiomech a nepoučí-li se, je okamžitě vykopnut z hnízda. Proto i ve vedení jsou tři skupiny členů:
  ti, co hluboce věří, ti, co jsou řízení a ti co řídí.

 11. filas9 napsal:

  Sledoval jsem to celé – co vysílali a na Fialovi nevidím nic světoborného. Možná se ještě ukáže v lepším světle, ale stranu nebudu volit jen kvůli němu. Možná je populární v Brně, ale ne v Praze. A kdo je tam dál? Pár regionálních politiků bez chuti a zápachu či někdo, koho vidíme jen před Evropskými volbami.

  Jediné dvě osoby, které zatím dokázaly že za něco stojí a o něco se snaží – Pospíšil a Svoboda, byly vypálkovány. Zbytek je to tam samý regionální či celostátní kmotr.

  To raději vezmu na milost Kalouska i s tím jeho exotem Drábkem, než tyhle ptáky. V TOP/STAN je alespoň mnohem více zajímavých lidí.

  A mimochodem – až se Babiš ztrapní a pravicově-středově smýšlející lid zjistí, že ten sociální luxus co si vymyslela ČSSD nejde bez zvýšení daní zajistit, tak věřím mnohem více TOPce – ač Kalouska na Kose (a nejen tam) většina upřímně nenávidí – tak je to skvělý rétor s charismatem a na jeho lapsy se zapomene. ODS by potřebovala toální reset a la Lidovci – a ten nenastal.

  • Šims. napsal:

   No, tak to se dostáváte do uvažování lidí, kteří své názory nechávají ovlivňovat demagogy. Pro Vás to znamená, že když se objeví velmi dobrý řečník a věc Vám pěkně zdůvodní, tak je lepší člověk než nemluva, který to myslí dobře. Jste vyloženě člověk pro náměstí, tam by se s Vámi dobře pracovalo. ODS jde do kytek, protože ji za těch 20 let lidi prokoukli, výsledek vidíme a malérů mají na krku tolik, že to je na nejméně 3 politické strany. Ty maléry samozřejmě nedělala strana, ale lidé v ní……..Pokud si myslíte, že lidovci udělali reset, tak jste hodně naivní. Tam došlo toliko ke generační obměně, protože jak známo lidovci byli součástí NF a tak tam byli staré osvědčené figury. Ty zestárly, mladí se rozhodli to vzít do svých rukou v duchu mládí vpřed, ale jedou ve stejných kolejích, jsou jen poněkud více nablýskané, to se novým věcem stává. No a církvení restituce jim ty koleje pěkně namažou až do nekonenčna. Pakliže vidíte v Topce zajímavé lidičky – tak já tam vidím předevšim duoKalousek (tím míním Míru a Karla), pak jednu uřvanou fanatičku Langšádlici, projetého Polčáka, který již nechtěl být v politice a je tam zase, bývalé odeesmany Laudáta a Štovíčka, kteří ve své mateřské straně prohlédli tu špinavou hru nebo se jim jejich politický postup nezdál dost vzhůru? A na dokreslení Heger, Parkanová, paní Müllerová, abych citovala Švejka. To jsou pro Vás ty zajímavé persóny? Pravice jako taková se zcela diskreditovala a ti co byli ve vládě Nečase jsou fakticky odepsané strany, ODS to schytala už nyní a TOPka to bude mít jasné již v příštích volbách, kníže nemládne ač se snaží svými maléry s mladými prostitutkami držet krok s mládím, ale to se nám snažil předestírat i sám velekněz Klaus, ten se nechtěl zahazovat s děvama od tyče a bral to rovnou přes leteckou akrobacií. Tady žádné resety nepomohou, starý počítač musíte resetovat každý den a stejně to z něj nový neudělá. tady musí vzniknout úplně nová pravicová strana, ty převlečené přešité se už nosit nebudou.

   • filas9 napsal:

    A koho tedy jiného? Ještě lze uvažovat o SZ, ale po Bursíkovi jsou dost vlevo.

    V ČR tu každý druhý očekává od politika, že je kombinací Matky Terezy a Winstona Churchilla. Očekává se tu, že přijde jakýsi spasitel, pokyne a vše se najednou zlepší. Politici přestanou krást a stačí jeden, dva zákony a státní správa najednou začne fungovat.
    Proč jsou tu asi tak populární doktoři? Lidi je znají a když někdo uzdraví nemoc – určitě ozdraví i politku. Pak se diví, koho si to zase zvolili. Popularita padá a pádá a nejoblíbenější je ten, kdo má plná ústa keců a na nic pořádně nešáhl.

    Realita v ČR je taková, že tu stále platí všeobecné moto – kdo neokrádá stát, okrádá rodinu. A politici tu nevznikají ze vzduchoprázdna – jsou jen odrazem společnosti. Vůbec tu nechci nějak obhajovat TOP – opozici potřebuje jako sůl, ale osobně nevidím nic špatného na Langšádlové a Heger byl suveréně nejlepší min. zdravotnictví co ČR kdy měla.

    A co se týká charizmatu – v médiích musíte být viděn a slyšen. Vlkův středový člověk je ten kdo politiku nějak extra moc nesleduje a rozhoduje se na základě kadence kauz co se probírají a na základě toho, koho zná a kdo jim přijde sympaťák.

    • Admirál napsal:

     „Heger byl suveréně nejlepší min. zdravotnictví co ČR kdy měla.“

     Dovolím si nesouhlasit. Mnohem lepším ministrem tohoto resortu byl Rath.

     • okolojdoucí napsal:

      To jste mě s oběma „nominacemi“ dost vyděsili, tak vyhodím trumf, legendární „Hyperbaru“ Emmerovou.

     • Suchec napsal:

      Je to marný, je to marný, je to marný Admirále.
      To je prostě klasická ukázka zblbnutí propagandou. 🙂

     • Leo K napsal:

      Heger byl opatrnější formou Julinka. Do dnešního dne si ale to spřízněnectví nedovedu vysvětlit. U Julínka převládaly hmotné motivy, když „kopal“ za Kaiser Permanente viz – http://xnet.kp.org/kpinternational/participants.html Ale Heger, celkem úspěšný ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a aniž by byl hmotně zainteresován v „občanském sdružení“ http://www.reformazdravotnictvi.cz/home.html ..?Nehodlám si s tím lámat dále hlavu, ale prohlásit ho za nejlepšího, když byl prokazatelně úspěšným hrobařem zdravotnictví, to už chce opravdu velkou dávku cynismu.

     • pepan napsal:

      ono je to sice marný, očekávat, že by se dotyčnýmu filasovi někdy v kebuli rozsvítilo, ale na druhé straně je to názorná a transparentní ukázka, co se prohání mozkovými závity přemýšlivému a velmi rozvážnému středovému voliči. Tomu surealistickému inteligentovi, kterýmu leze Dienstbierova klika tak dlouho a tak zoufale marně do zadele.
      Předpokládám, že nick filas9 není zdejší daňový rezident. Když je ochotenakceptovat takový správce veřejnýho majetku, jako jím jmenovaní Klaousek s Drábkem.

     • filas9 napsal:

      pepan: bohužel jsem stále zdejší daňový resident – dokonce zaměstnanec. Co mi nabízí ta skvělá a pokroková KSČM/ČSSD? Zvyšování daní, sociálních jistot a státního dluhu – nebude u lizu poprvé. Kde na to vezme? Firmy se tu stěhují do daňových rájů a ti co tu ty daně platí se hodně snaží aby ty zdanitelné zisky nebyly nějak extra vysoké.

      Kde tedy brát? Koho je hodně a nemusíme jim pak navyšovat příjmy (a zvyšovat o inflaci)? Zaměstnanci. Hlavně že se nebude muset platit „brutální“ 30kč poplatek. Jsem úpřimně zvědav co mě čeká za 30+ let za důchod.

     • pepan napsal:

      bože vy jste vskutku génius.
      Vy si vždy vyberete zvyšování daní a jejich úspěšné rozkradení.
      Jak prozíravé.
      😀

    • VaclavP napsal:

     velice přesné. Navíc většina českých politiků stráví celý život budováním českých konexí a kam de svět už je na ně trochu moc. Potom přijede za Paroubkem Schoder a je to jako když Paroubek přijde za Kočkou. ČT2 by měla vedle přenosů z našeho parlamentu měla dávat i Europarlament a nějaký zasedání Evropský Rady aby člověk viděl jakou tam máme pozici.

  • okolojdoucí napsal:

   „… a na jeho lapsy se zapomene.“
   To si tedy nejsem jist, hodně lidí mu ten jeho specifický výklad vládní „odpovědnosti“ asi nikdy nezapomene. Ale je fakt, že Kalousek umí polarizovat lidi podobně jako kdysi Klaus a dnes Zeman, to člověku zajistí skalní nepřátele, ale i příznivce bez ohledu na to, co reálně dělá. Bojovat na krev za Fialu nebo proti Fialovi, to si nějak nedovedu představit. Neznám ho, ale sedí mi k němu to, co napsal výše Řezníček a Xaver.

   • filas9 napsal:

    Proč bojovat s Fialou? Ví že 40% TOP nikdy nedostane (na které má šanci ČSSD – pokud nespachá sebevraždu jako ODS) a ani se o to nesnaží. Body bude sbírat kritizováním Zemana. Na krev a bez servítek bude bojovat s Babišem.

    • okolojdoucí napsal:

     Nevyjádřil jsem se jasně, pardon. Myslel jsem tím, že Fiala vzbuzuje maximálně zdvořilý nezájem. Kalouskovi jsem radit opravdu něchtěl 🙂

     Mimochodem, Kalouskovi se Zemanem by se oběma asi hodilo, kdyby se politika redukovala na jejich pseudosouboj. V tomto ohledu jim to vlastně Babiš svým nečekaným úspěchem a SPOZ svou přímo neuvěřitelnou neschopností poněkud nabourali.

 12. XY napsal:

  Mno, ještě jsem článek nepročetl, ale trochu si zahnidopiším, neb jsem se polekal hned v prvním odstavci:
  Prosím pěkně, ty Verneovy romány sluší psát s velkým počátečním písmenem:
  Cesta kolem světa za 80 dní, Dvacet tisíc mil pod mořem, Pět neděl v baloně…
  Sluha Philease Fogga se jmenova Passepartout, čili Vyklouz případně Proklouz, jak je někdy také překládán. Jistě, je to jen literatura, ale i ta se zaslouží své. 🙂

  • vlk napsal:

   Uniká mi, kde nemám velká písmena… Použití číslovek je přípustné. A v knize, , co mám k disposici s e sluha píše, jak jsem napsal. Ale jde o Vilímkovu edici z roku 1928. Po tátovi.

   • XY napsal:

    Já tu Vilímkovu edici osobně neznám, ale zřejmě tam byly nějaké ty chyby. U názvů s číslovkami bych rozhodně dal přednost těm slovním – už také proto, že umožňují jednoznačně rozlišit název díla od dalšího textu. Ale to tady není zase tak důležité, to je jen moje profesní posedlost.
    A přiznávám se bez mučení, že mi naopak připadlo, že se ta ČT na modrém srazu zdržovala zbytečně moc, jakkoli jsem to nesledoval.
    Fiala je veskrze konzervativní člověk; na rozdíl od jiných zde soudím, že mu vize nechybějí a že je docela chytře zatím moc neprojevil, dokud nemá partaj nově organizačně (a tedy i mocensky) pohromadě. Ovšem jeho svět je světem idejí, nevím, jak se bude pohybovat v prostředí, kde jsou zafixovány postupy, jaké líčí jistý Milan Uhde ve svých Rozpomínkách: Praví v nich mj. jistý mocný šéf oblastního sdružení ODS a zároveň velkopodnikatel ve stavebnictví: „Já rád pustím nějaké ty peníze, ale chci za to vidět taky nějakou politiku!“
    Ale třeba se v podstatě ideolog tlakem reality zpragmatizuje, což ovšem ve výskledku bude znamenat, že ta jeho strana v zásadě zůstane, jaká byla.

    • vlk napsal:

     Abyste měl představu, co je ta Vilímova edice – tak tady je vzorek http://aukro.cz/verne-hvezda-jihu-vilimek-1948-il-burian-pv-i3861123235.html
     Bohužel což poválečný a dost poničený. Já mám po tátovi kusy v naprosto intaktním stavu po tátovi . z dvacátých let…. Ale v téhle vazbě.i

     • XY napsal:

      Díky, pochopitelně vím, o jakou edici se jedná, chtěl jsem jen naznačit, že nejsem jejím vlastníkem a že jsem ji nedržel v ruce. Jinak se pochopitelně každý drží té verze, která ho nejvíce okouzlila, nepochybuji o tom, že u vás je to bude ta Vilímkova edice. Sám jsem měl jednu takovou (shodou okolností rovněž ilustrovanou Burianem) Kiplingovu knihu (Stopka a spol.) asi z poloviny 30. let. Později jsem se dost divil, kolik doslova školáckých chyb a nesmyslů ten původní překlad obsahoval. Ale řada dialogů i jmen se mi vtiskla do paměti právě tak, jak to pachatelé té edice z 30. let dopustili. Překlad připsali jisté Pavle Moudré; připadá mi, že anonymní modernizátor jejího překladu na rozdíl od ní vůbec neznal anglické reálie a vůbec si nelámal hlavu s kontextem, takže se mu tam figury pohybují od OBĚDA v podvečerním šeru. Ve skutečnosti absolvovaly dinner, tedy večeři. Má-li Vilímek jméno postavy Passepartout psáno jako Passepartou, také to není správně. Je to v zásadě složené nomen-omen Passe par tout – Projdi (prolez) vším. 🙂

 13. Soumar napsal:

  ODS není zpět, bohužel. ODS je svým členstvem stranou konzervativní, stranou lidí, kteří se živí poctivě a poctivě podnikají a nesnášejí, když se jim do života někdo plete. Ať už stát svými sociálními dávkami, nebo přehnanou legislativní buzerací, nebo EU svými obdobnými nesmysly.
  Trošku mě mrzí humanitní intelektuál na místě předsedy, jakkoli si ho mohu vážit jako člověka. Tahle (mrzí mě, že už dlouho nemůžu napsat „naše“) strana má mít jako předsedu člověka, který vybudoval firmu.
  Nu a případ Pospíšil? Konzervativní strana nemůže mít místopředsedu homosexuální orientace. Sorry.

  • Rošádek napsal:

   Jo takhle. Vida, zase jsem se dověděl něco, co jsem nevěděl.
   Běda vám, pokrytci. O křesťanskou morálku jste nikdy ani nezavadili, a teď se budete pohoršovat nad homosexuálem?

  • vlk napsal:

   Vážně nemůže? Já bych řekl, že má….

   • Šims. napsal:

    Vlku, já jsme nebyla úspěšná, ale našel jste někde zmínku jak je to s rodinným životem pana nového předsedy ODS? Když si človwšk najde jeho CV, tak je tam úctyhoná snůška titulů, článků, publikační činnosti, funkcí v akademickém prostředí, ale to je taky vše. Že by ODS nechtěla mít ve vedení dva členy klanu a tak Pospíšil musel z kola ven?

    • vlk napsal:

     popravdě – nenašel. Ale také jsem nehledal….

     • XY napsal:

      Mno, pokud vím, je pan profesor ženatý otec dvou (eventuálně více než dvou) dětí. Tudy cesta nevede.

     • pepan napsal:

      no profesor aexprezident je taky ženatej s dvěma syny.
      Tak nevím, proč mu STB se svým typickým smyslem pro situační humor přidělila krycí jména „Kluk“ a „Kikina“.
      Stejně jak jisté „středové“ přispěvatelce „Libuše“…..

    • píšící napsal:

     Petr Fiala je ženatý a má tři děti.

  • Martin V. napsal:

   „ODS je stranou lidí, kteří se živí poctivě a poctivě podnikají.“
   Podepsáni Karel Dyba, Ivan Kočárník, bratři Helbigové, Miroslav Macek, Richard Salzman, Viktor Kožený, Patrik Oulický, Marek Dalík, Lajosz Bacz, Pepa z HongKongu, Alexandr Novák, Libor Novák, Petr Volf, Ivan Langr, Miroslav Ševčík, Aleš Řebíček, Marek Benda, Ivana Řápková, Pavel Bém, Roman Janoušek, Ivo Rittig, Pavel Jančík, Rudolf Blažek, Miroslav Ouzký, Milan Cabrnoch, Petr Bendl

   • pepan napsal:

    oprava, konstruktivní exposlanec, momentálně na útěku Wolf, byl u socanů.
    Přidal bych MUDr.Bartáka, dneska měl soud.
    A nemělo by se zapomět na Pravdo und láskovou divizi, reprezentovanou PROMOPRO Vondrou.

 14. Puck napsal:

  K tomu, aby se ODS dostala zpátky, jsou nutné miínimálně tyto předpoklady.
  1. Likvidace konkurence na pravici. Jak TOP, tak ANO, jsou pravicové strany, a co je důležité, jsou proevropské. To znamená, že ODS, svou protievropskou politikou, má šanci u voleb do EP získat slušný výsledek. Tady by se mohla odpíchnout, protože stran, které Unii nesnášejí moc není, a veřejné mínění je pořád, díky negativní propagandě, ještě pořád hodně proti EU. A to si ODS uvědomuje. Také asi proto zvolila do vedení Zahradila a Tošenovského. Jsou relativně skromní a bezúhonní, nemají potřebu hrabat stejně, jako jejich kamarádi v triku i v EP, Cabrnoch a Ouzky. 🙂
  To by mohl být rozběh. Dále je nutné sehnat nějaké účinné kompro na TOP i ANO. Poslední aféra Nečase trumfla všechny maléry Topky, a především ODS by se měla postarat, aby se nezapomnělo. Případně, aby se dostaly na světlo nějaké ještě účinnějí. S ANO je to složitější, ale v archivech se jistě ledacos skrývá.
  2. Spolupráce médií. ODS nesmí zapomínat na to, že tady je základ jejího minulého úspěchu. Nesmí zapomínat na to, že novináři, stejně jako umělci, jsou děvky prodejné.

  Ičko se, tak nějak, nenápadně, potloukat sálem, a z toho usuzuji, že ideová základna pracuje spolehlivě. To víte, dvě vysoké školy. 🙂

  • Admirál napsal:

   Trefný komentář. Že ODS má na slušný výsledek ve volbách do EP je zřejmé z Vámi uvedených důvodů. Pouze bych opravil:“ protože stran, které Unii nesnášejí moc není, a veřejné mínění je pořád, NAVZDORY PROEVROPSK0propagandě, ještě pořád hodně proti EU.“

   • Puck napsal:

    Nu, podívejte na Ukrajinu. Nemůžete přece věřit tomu, že 200.000 lidí na náměstí v desetistupňovém mrazu, kteří chtějí přidružení k EU, je dílem propagandy. Jistě, mají zkreslené představy o tom, co je v EU čeká, ale základní úvaha je správná. Vždycky je lepší přidat se k někomu, kdo je bohatější, kde je demokracie na lepší úrovni, než doma, kde se dá spolehnout na právo, … Ostatně Putin, aby si udržel vliv neargumentuje ničím jiným, než hospodářskou politikou. Navíc, EU není NATO, takže zásadní výhrady mít nemůže, a spolupráci s Ruskem přidružení k EU nevylučuje.
    Dále říkáte, že propagace je u nás spíše proevropská. Jak tedy zdůvodníte, že Češi jsou vůči EU nejskeptičtějším národem v Evropě ? To jsme tak chytřejší, než ostatní ?

    • Admirál napsal:

     S tou Ukrajinou je to ten případ, kdy propaganda ruku v ruce ze zahraničí organizovanou 5. kolonou dělá co může a nedá se říct, že by měla odpovídající výsledky. Přece jen si tem dost lidí uvědomuje, že ekonomickou spoluprací s Ruskem by mohli získat a naopak s EU hodně ztratit.

     Pokud bude 5. kolona hodně tlačit na pilu, je možné, že se dočkáme na Ukrajině občanské války.

     Vy tvdíte, že je u nás propaganda protievropská. Bez kouska ironie. Nevybavuji si kromě dílčích kritik na lokálních marginálních webech nějaké vlivné médium, které by EU trvale, cílevědomě kritizovalo.

     Příčinu českého euroskepticizmu je tudíž nutné hledat jinde.

     Kde?

     To bude zřejmě otázka, na kterou nebude existovat odpověď jednou větou a stačit ukázat prstem.

     • Rošádek napsal:

      Ok, ta tedy „Bez kouska ironie“:
      V ČR naštěstí ještě není zavedeno euro, a hned tak jí to ani nebide dovoleno. Je tudíž pro ČR ještě cesta zpátky, ven z EU. Samozřejmě po finančním vyrovnání.
      Pochopitelně schengen bude pro ČR zrušen, budou znovu zavedeny hraniční kontroly. Bude totiž nutno např. na hranicích kontrolovat, zda někdo nepřeváží u ČR do EU nějaké potraviny. Mimo jiné.

     • Admirál napsal:

      Rošánek – Bez kouska ironie – s jakými tvrzeními v mém vstupu polemizujete?

     • Rošádek napsal:

      Admirále – opět bez kouska ironie: je na Vašich politických zástupcích, aby se obyvatel ČR zeptali, zda si výše uvedený scénář přejí, a poté předložili v Bruselu odhlášku z EU.

     • Admirál napsal:

      Rošánek – Znovu: Bez kouska ironie – s jakými tvrzeními v mém vstupu polemizujete?

     • eywin napsal:

      Admirále, díky, že jste se to pokusil vysvětlit. Nevím ale jestli budete pochopen. Kde není vůle a otevřené oči…

    • Řezníček z Brna napsal:

     Teď jsem poslouchal komentář na ČR +, komentátor volající přímo z Ukrajiny na otázku, že některé zpravodajské zdroje uvádí půl milionu lidí v ulicích a jiné jenom 100 000 odpověděl: Odhaduji to na maximálně 20 000 demonstrantů.

    • jezevec napsal:

     jak zdůvodníte, že češi jsou nejskeptičtější proti EU?
     že by třeba proto, že na rozdíl od někoho, by uměli číst?
     http:/ /neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-eu-je-definice-korupce-dji-/p_zahranici.aspx?c=A140119_204158_p_zahranici_wag

   • Jan Čermák napsal:

    Na tohle mám jasnou odpověď. /proč jsme tak euroskeptičtí/ Je za tím česká zaprděnost a malé sebevědomí a neznalost jazyků a dědictví Klause a přesvědčení, že jsou chytřejší než jiní a…
    Bez EU neexistujeme, že tohle malí číšci nechápou je smutné , ale myslím, že kdyby EU „lépe prosperovala“ tolik hnid by neviděli. Jen atˇ ODSka tuhle kartu hraje, dostane se kam patří, do nicoty.

    • Admirál napsal:

     Možná bych přidal spojování EU s se solárním ekobiznisem a s celkovým „úspěchem“ aplikace neoliberální formy kapitalizmu u nás.

  • eywin napsal:

   Proboha člověče, můžete mi uvést jediné MAINSTREAMOVÉ médium, které je svým zaměřením euroskeptické? Všichni pol. komentátoři napříč mainstreamem jsou eurooptimističtí a v případě kluků a holek z Economie vyloženě eurohujerští. Je zde jedna vyjímka. A to byla Lenka Zlámalová (eurorealistka) a Kaiser (europesimista) z Lidových novin. Ovšem ti byli vyváženi lidmi jako Palata či Petráček.

  • filas9 napsal:

   Aha, lidi budou najednou volit do Evropského parlamentu na základě vztahu k EU a ne na základě momentální popularity strany. To chci vidět.
   Jsem zvědav, jak se bude ODS bít se Svobodnými o vítězsví a ANO s ČSSD budou rádi za 5 procent ;]

   • Admirál napsal:

    „Aha, lidi budou najednou volit do Evropského parlamentu na základě vztahu k EU.“

    Docela jste na to kápnul. Podle toho, co sleduji okolo sebe, to tak ve většině bude.

    Osobně to tak rozhodně udělám.

 15. vlasta napsal:

  Myslím, že ODS zemřela již dávno. Zvolením profesora FIaly jen oddálila o trochu pohřeb. Není to dobře, že jediná pravicová strana má být ta Kalouskova TOp, protože lidovce nelze považovat za čistou pravici. Takže teď ještě zbývá pohřeb ČSSD, což zase není tak daleko. A co tady zbyde? Piráti a zelení, to je budoucnost ,to budou strany pro mladé. Myslím že ani Babiš nezůstane dlouho u lizu. Hezká vyhlídka že? I Bobo to zřejmě vzdala. Média můžou být pyšná, dokonale národu vymyla mozky. Ale po přečtení článku o tom co hrozí lidstvu s Fukušimou to začíná být vedlejší kdo v téhle vykradené zemičce bude vládnout.

  • Leo K napsal:

   Nemáte číst blouznivé výmysly protiatomových fanatiků. Budete mít lepší spaní. Jenom abych nezaložil flame, poznamenávám: Vladimír Wágner je odborně fundovaný fyzik, který se snaží o co možná největší objektivitu svých zpráv – například tady: http://technet.idnes.cz/uniky-vody-z-fukusimy-062-/tec_technika.aspx?c=A130830_180503_tec_technika_mla Se zveřejňováním svých postojů má ale nebetyčné problémy takže i od redaktorů Deniku Referendum se dozvěděl, že další jeho příspěvky nejsou žádoucí. I když je následující povzdech ad personam, tak si ho neodpustím.. Tím, kdo si na polopravdách, účelových lží a šíření strachu založil kariéru, je nedostudovaný fyzik. Deficit vědomostí ale zakrývá nesporným charizmatem. Kolika takovým lidem jsme už naletěli?

 16. Leo K napsal:

  Když nemáš co říci k věci, máš být zticha – mi tloukl do hlavy táta. Nemám, ale nedá mi to, abych nemanifestoval svůj (osobní) postoj. Mé přesvědčení je, že ODS je daleko nejdokonalejším otiskem předlistopadové KSČ. Se stejnými klady(?) a hlavně se stejnými nešváry. A to i v politické praxi a ideologii. Dokonalý, a perfekcionistický stranický aparát, kdejaká instituce obsazená podle stranického klíče a v ideologii bezohledný třídní boj založený na závisti bohatým. Vždyť tolikrát levicí zdůrazňovaný cíl beztřídní společnosti je (nebo byl) stižen od ODS výsměchem a tvrzením, že třídní rozdíly jsou nutné. Pokud někdo znovu a znovu omílál téma třídního boje, tak to byla předlistopadová KSČ a polistopadová ODS. Ta a jenom ona neustálé třídila společnost na ty lepší a na nás ostatní. Pacem in terris sice už po listopadu nebyla, ale církev se, jako ostatně vždy v dějinách, k té „elitě“ přidala – viz slavná Dukova ochlokracie. Proto mi také přivrženci ODS splývají s někdejšími straníky KSČ a je mi šuma fuk, jestli jsou mezi nimi vážené osobnosti. Na čestné komunisty si také pamatuji, řadu z nich jsem znal osobně, ale jejich osobní vlastnosti nemohli ospravedlnit počínání zrůdné partaje. Dosadím-li místo KSČ ODS – jsem přesvědčen, že nemusím svá slova měnit.

  • Rošádek napsal:

   Akorát jsem nepochopil, co s tím má společného církev – tedy kromě toho, že může vždycky za všechno, samozřejmě.

   • Leo K napsal:

    Jenom to, že se přidala k komu ideologickému chápání.. Ústy svého nejvyššího představitele v ČR

    • Rošádek napsal:

     Většinu doby, kdy byla ODS na výsluní, byl nejvyšším představitelem církve v ČR kard. M. Vlk, a ten měl s ODS nemalé problémy.

  • tresen napsal:

   Podle mne pletete dohromady sociální rozdíly s teorií tříd. Což jsou dvě různé věci.

  • Jan Čermák napsal:

   105% souhlas s pozorováním, doplnil bych, o osobnostní profily čelenů. Jsou to „stejný “ lidi.Dřív se dělala kariera přes KSČ dnes to bylo v ODS. A taky proto skončí jako marginální, těmhle lidem už nemá co nabídnout.

  • Kchódl napsal:

   Přesně.

  • Ernest napsal:

   Chtěl bych jenom podotknout, že pojem „třídní boj“ NENÍ vůbec založen na závisti bohatým, neskončil a existuje i dnes, ať chcete, nebo nechcete. To jak jej vykládáte vy, je klišé, šířené pravicí. Třídní boj je projevem vztahů, které existují ve společnosti, především vztahu k vlastnictví VÝROBNÍCH PROSTŘEDKŮ.

   • Leo K napsal:

    Nejsme ve sporu. Napsal jsem …a v ideologii bezohledný třídní boj založený na závisti bohatým…ale jako mantru omílanou téměř výhradně ODS viz slavné video s Chalupou.

  • pepan napsal:

   rád bych se připojil, trefil jste Leo hřebíček na hlavičku.
   A Topolánkův a Nečasův rodinný původ to dokonale potvrzuje.

 17. Leo K napsal:

  Sociální třída je sociologická kategorie. Proč bych měl něco plést? Neomluvíte se?
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soci%C3%A1ln%C3%AD_t%C5%99%C3%ADda

 18. myrta napsal:

  Jsem přesvědčena,že vše bylo vymyšleno ideologem Langrem. Po vzoru TOP-do čela maskota,zaručeně neposkvrněného a tedy návnadu pro jednodušší voliče ,to prof.Fiala splňuje.
  Nitky bude samozřejmě tahat šedá eminence z pozadí.A teď i Zahradil,což je nepochopitelný tah.Zahradil,který vždy a spolehlivě dokáže kadit do vlastního hnízda-viz jeho činnost europoslance v Bruselu. Prostě ODS je nereformovatelná,jejím jediným cílem je dostat se zpátky a dělat to co dosud.

  • Šims. napsal:

   Jasně, starého psa novým kouskům nenaučíš.

   • Cech napsal:

    Souhlas starého vlka novým kouskům nenaučíš, jasné a naprosto srozumitelné.

  • VaclavP napsal:

   Nezapomeňte, že na komunální úrovni působila a působí řada schopných starostů ODS nespojených s celostátní strukturou, která bohužel šla dost dolů.

   • pepan napsal:

    nějakej příklad by nebyl?
    Místní ODS jsou spíš všehoschopní, s některýma se znám ještě z pískoviště mateřský školky.
    Tak by mě zajímalo, kde je ten zázračnej kraj, kde se chovaj proti svý většinový „přirozenosti“. :D)

 19. jezevec napsal:

  ods je po smrti. liberálně-demokratická rétorika euroatlantické civilizace nenalezla sluchu u čecháčků, kteří chtějí hlavně dostat nažrat z cizího. a tak se ods rozkračovala do středu, až narazila na opoziční smlouvu. což byl jeji kulminát, od té doby už jenom ztrácí, protože na sociálně-demokratickou politiku je tady strana která se tak i jmenuje, a ve špidlovi a v paroubkovi měla (pro svůj elektorát) lepšího rétora než je topolánek a nečas. tohle rychle pochopili bývalí komunisti v ods, kteří z potápějící-se lodě začli odmontovávat nábytek a tunelovat pokladničky cestujících, zatímco posádka snaživě pumpovala a klesajícímu ponoru nechtěli věřit.
  dneska? pravicovou retoriku ovládli levicoví populisté typu babiš a okamůra, levicovou opravdický komunisti. vlk do politiky nechce. a zbytek je žumpa, která řekne a slíbí (a bohužel i udělá) cokoliv co jim přinese hlasy, vlastního programu nemajíce – což platí i pro ods (i pro čssd) (i pro ťop). slušný člověk bez názoru je pro restart ods fakt trochu málo.

  • tresen napsal:

   Pro mě byla ODS podezřelá a vzduch otravující mršina už v dobách místopředsedů Čermáka a Macka.
   Jen mi bylo tenkrát divné, kolik lidí to necítí.

   • jezevec napsal:

    česká politika posledních zhruba dvaceti roků není o vybírání lepšího, ale o bránění horšímu. takže zajisté mnozí cítí, přesto to vnímají jako menší zlo, než explicitní rudou.
    někdo zas dneska vnímá jako menší zlo ožralého primitiva, než movitého knížete – což zase jiným přijde divné, a naopak.
    přesto si nemyslím, že zrovna pocity a podezření by měly být relevantní při rozhodování o tom, kdo a za co bude vybírat utrácet moje daně. aritmetika nemá pocit.

    • okolojdoucí napsal:

     „Aritmetika nemá pocit, aritmetika nekrade! Aritmetika je jasná, volte nás, nejlepší z nejhorších“. To by mohlo být takové všeobecně přijímané volební heslo. A heslo je k moci veslo.

     • jezevec napsal:

      aritmetikou jsem myslel například to, že aby někdo něco mohl dostat, musí to někdo jiný nejdřív vydělat, je nutné mu to násilím odejmout, s +/- 50% ztrátou přes státní rozpočet to přerozdělit.
      to ale český volič špatně chápe. takže zatímco ods se snažila jít cestou povinně vyrovnaného rozpočtu a úsporných opatření – oranžová řvala dáme dáme, rudá řvala sebereme znárodníme, (vlk povykoval, že kníže nemá k lidu blíže, že ten je zlej ten chce vrátit něco co jsme nakradli) – a bárta babiš okamůra apod řvali že kalousek si už nakradl tak teď chceme krást my.
      na co lid slyšel, je vidět ve volebních výsledcích.
      a jak to vypadá aritmeticky, je vidět například například zde http:/ /www.verejnydluh.cz/ TOHLE pánové, to je aritmetika. číslo. jenže lidi to nechtěji vidět, je zajímá jen co dostanou, nikoliv odkud a za jakých nákladů se to vezme.

     • okolojdoucí napsal:

      Pro jezevec: Cituji Vás: „zatímco ods se snažila jít cestou povinně vyrovnaného rozpočtu a úsporných opatření“. Pokud by to tak bylo, byl by to krásný pravicový sen, který bych bez větších problémů prospal, resp. přežil.

      Realita je taková, že v době razantního propadu ekonomiky zvýšili „géniové“ úsporných opatření zdanění základní spotřeby (!), čímž zřejmě chtěli využít toho, že náš národ má spíše tendenci projídat budoucnost. Vytrvalým bojem za práva živnostníků docílili toho, že tito, přes veškerou snahu erotomana Mládka nahnat je zpět na tu „pravou“ stranu, raději dali přednost Babišovi.

      Vůbec nejlepší je Vaše hláška ohledně přerozdělování. To myslíte vážně? Kdo (spolu)stál u zrodu všech těch našich stranických „regálů“ na vodu, dřevo, uhlí, plyn a elektřinu? Vždyť je to normální dodatečné plošné danění, ze kterého se braly po léta (v lepším případě) stranické desátky. A Klausův bankovní komunismus pro vybrané byl přerozdělovacím systémem přímo makroekonomického rozměru.

      Nechci to hrotit, na systému se kolem nás přiživuje kde kdo, ale pravicoví věrozvěsti v tomhle v posledních letech spolehlivě drží basu, navíc se chtějí méně dělit. Úsporná opatření s Oulickým, Novákem, Janouškem, Rittigem (mám pokračovat?) prostě moc netáhnou.

    • Leo K napsal:

     Ano. Aritmetika nemá pocity. Ale kde se tam vzala aritmetika? Aritmetika je disciplína matematiky zabývající se popisem vlastností elementárních matematických operací s čísly – Wiki….kdo a za co bude vybírat utrácet moje daně…nemá co dělat z aritmetikou, ale výhradně s demokracií a s morálkou. A morálka a city mají k sobě zatraceně blízko. To necítíte?
     Za aritmetiku to považují jenom ti, co visí na struku.

    • vlk napsal:

     správně je movitého , ožralého, senilního knížete,s výraznou touhou prolomit zákony této země. Ale proč to psát zrovna tobě.. Zkusím si od ženy půjčit žehlicí prkno a vysvětlit mu to. Šanc ena úspěch nejméně dvojnásobná oproti tobě.

     • jezevec napsal:

      je to tak.
      někomu lepší soběstačný movitý kníže, jinému řemeslný plebej a habenichtz.
      někomu lepší když se opilec potácí a lže o viróze, někdo chlastá možná víc ale na veřejnosti dokáže zachovat dekorum.
      někomu lepší senilní stařík, kterému většina našich žabomyších sporů nestojí ani za bdělost – a jinému zas pomstychtivě lačný zarputilý primitiv.
      někomu lepší restituce a někomu zas rozšpidlaný stát.
      vykládej to tomu prknu, jaké jsou tvé hodnoty – já své hodnoty znám :-). radši bych viděl stát spravovaný schwarzenberským správcem (znáš preambli lex schwarzenberg?), než dobíjený xmrti zemanovou soldateskou vysloužilých bolševiků. z čehož babišova soldateska bude bez dvou za dvacet.

     • vlk napsal:

      Jasně, někdo holt klidně bude slouha a panský poskok. Někdo holt svobodný občan, který nehodlá před vrchností šoupat nohama a ohýbat hřbet. Schwarzenberg pochází z opice. Stejně jako já.
      S zemanovskými věřícími si umím poradit. Stejně jako se slouhy dementního knížete pána. Klidně se připojit rádoby elitám, co hýkají kníže má k lidu blíže. Já žádný podstatný rozdíl mezi ním a Zemanem nevidím.
      A ty si přehraj tuhle písničku od knížecího obdivovatele Svěráka. https://www.google.cz/search?q=Sv%C4%9Br%C3%A1k+Pank%C3%BD++ko%C4%8D%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=Y5rdUrWHD4yVswbvm4CYCg
      Aby se ti lépe hýkalo.

   • Kchódl napsal:

    Přesně tak. Tehdy to začalo.

   • Qiedo napsal:

    Víte kolik jen lidí bylo fascinováno kravatami jejich náčelníka?

 20. český maloměšťák napsal:

  Vlku, ještě k včerejší replice.
  Pokud začnou padat firmy, které dosud při životě držely zejména podvody /přikrádání z eráru/, tak jednak je ohrožena zaměstnanost primárně…ajednak ty firmy mají nabrané úvěry v bankách – takže je ohrožena zaměstnanost i sekundárně /zpřísnění v oblasti řízení rizikových přirážek k úvěrům/.
  Až tak daleko jsme to spolu s taťkou profesorem VŠE Klausem dopracovali.
  —————
  K blogu.
  /sv/ Ambrož to stihl za necelý týden, z pohana se stal biskupem, poměrně úspěšným biskupem.
  Signifikantní je spíše to, že ODS /její členstvo/ nebyla schopna vygenerovat někoho z řad svých dlouholetých členů – to je znamením úpadku podstaty strany. Opomenu pak fakt, že je to strana, která razí hesla , že stát je neschopným téměř ve všem, ale do čela si nezvolí podnikatele, nýbrž akademika /tedy člověka neprověřeného trhem, člověka ze struktur státu/.
  Zajímavé je si přečíst některé práce tohoto akademika. Dočtete se např, že

  Click to access 1995-1-3-Fiala-Jsou%20c%C2%B0rkve%20z%E2%80%A0jmov%C5%BEmi%20skupinami.pdf

  „…Připomeňme si, že katolická církev totiž nejen vytváří takto komplikovanou strukturu uvnitř státu, ale sama je státem (Vatikán)…“

  Napsal politolog Fiala, aktuální předseda ODS. Tedy strany, která sice podivným – až možná i kriminální medody připomínajícím způsobem – schválila transfer obrovských majetků do rukou cizího státu /viz citace z Fialovy práce – to jsou jeho slova, to on tvrdí, že katilocká církev a Vatikán jedno jsou/.
  Přičemž Fiala proti tomu nijak neportestoval . že se ČR vzdává nemalého majetku, státního majeku – ve prospěch cizího státu. A ani neprotestuje. Což je divné, cítím z jěho úsměvů jakýsi mrtvolný chlad, nevím jak to popsat, ale jak si mohla strana euroskeptikůl zvolit za předsedu někoho, komu nevadí ne že přesun kompetencí státu ve prospěch jiného státu /politického centra/ – mu -ale dle Fialových slov pak asi i ODS – celé straně…nevadí přímý přesun velké části majetku ČR ve prospěch cizího státu /Vatikánu/.
  Co to je za stranu, kde členstvo žije v jakési slepé euforii připomínající ne kritické posouzení relaity…ale spíše prvomájový prlvod či seance typu těch, co pořádají náboženské sekty ? Není náhodou taková strana nebezpečná nejen sama sobě?
  Já si myslím, že takovou stranu nemůže volit už dnes snad nikdo, nikdo kdo sebe považuje za člověka s pravicovými názory, vždyť ta pokleslost už nabrala jak bolševického rázu, tak i tkví na mentálním dně. A sentiment coby základ vyjádření politického názoru ? Ten je nebezpečný, dav a tak i trh někdy jde spolu se sentimentem, ale nakonec se vždy ukáže být rozhodujícím ten základ.

  • Kchódl napsal:

   Souhlas.
   „Pravicová strana“ pro podnikající střední třídu, která si zvolí jako předsedu humanitního intelektuála, který celý život visel na státu, to je signifikantní.
   ODS je náboženská sekta už od poloviny 90. let, to je nezměnilo nikdy.

  • vlk napsal:

   To snd nemyslíš vážně, to s tím Clanroyem. Že má nějaký vliv na zaměstnanost!.

   • český maloměšťák napsal:

    Zkus si to přečíst celé – nikde netvrdím, že Clayron sám, ale pokud Sekyra do toho vidí – a tvrdí, že firmy, zvyklé tvořit tržby z přikrádání si na státu nemají kam šáhnout, že je to pro ně stále těžší a těžší si takhle přikrádat/což je jedině dobře/ a ty firmy mají nabrány úvěry u bank – což je jednoznačně nejrozšířenější vnější zdroj financování podmikatelských aktivit v ČR…tak se taková situace samozřejmě že může negativně odrazit na nezaměstnanosti.
    Což není žádné hodnotíci stanovisko, jen syntéza založená na tvrzeních Sekyry, kdy ale jednoznačně píši , že „prodávám tak jak jsem koupil“ /viz Praksův blog/..

    Takže i ty se snižuješ k tomu, že druhému podsouváš to, co nikdy nenapsal ?
    Myslel jsem si, že na to mají licenci jiní…nu, ne vše člověk umí odhadnout, že…

    • český maloměšťák napsal:

     http://www.finance.cz/zpravy/finance/408253-e15-firma-clanroy-je-v-insolvenci-na-uctu-je-990-mil-kc-v-minusu/

     Co je asi těch 900 milionůl na účtu KB – v minusové hodnotě ?
     Podle mě úvěr.

     • vlk napsal:

      O konkursu na Clanroy jsem nevěděl. A jaksi mi není jasné, jak se dražební firma do něj vůbec může dostat. Takže to musel a být docela velká lumpárna. Nejsme překvapen. S majitelem Clanroye jsem jednal nejméně 3x.. Je už to pár let, kdy mu podnikání jelo jedna báseň. Jenže ten pán se mi tak nějak nelíbil. Aniž bych to uměl specifikovat. Jako skoro vždycky jsem poslechl vnitřní instinkt a zatáhl za brzdu. Ukázalo se, že to bylo , jako většinou – správně. Ale to není důležité.
      V tom linku, co jsi dal, je věci, které prostě nejdou dohromady. Nemůžeš na sebe podat konkurz, označit za největší věřitele ČD a LČR, každý cca za 50 mega a k tomu někomu, takto KB dlužit 900 mega? To přece nefunguje! A také nechápu, proč by nějaká banka měla takhe velký úvěr dávat dražební firmě. Leda tak, že by tato jela nemovitostní kšefty nebo nákup balíků pohledávek na svůj účet.
      Osobně bych spíše věřil.tomu, že nejde o primární úvěr, ale o balík špatných pohledávek v nominální hodnotě, který Komerčka Clanroyi svěřila k vydražení. V tomhle hodně jeli. A že je prostě Clanroy zdefraudoval. Ale protože jde o tzv. problémové pohledávky, jsou tyto dávno zoprávkovány v účtu banky a jejich skutečná hodnota je někd e okolo 15% nominálu. Al e proč by to dnes nepřihlásili v plné palbě?

 21. Čankajšek napsal:

  Novopečený místopředseda ODS pan Evžen Tošenovský má na svém webu heslo: „Slušnost není slabost, ale obrovská síla“. Skutečnost je však úplně jiná a u člena ODS ani nepřekvapuje: http://www.bytyokd.cz/?q=tiskove-prohlaseni-evzen-tosenovsky-jako-politik-selhal-mel-odstoupit .
  Také z tohoto důvodu restartu ODS nevěřím.

 22. Aldo napsal:

  http://www.muni.cz/people/588/cv ; Impozantní! Vše čím jsem byl, byl jsem rád…v sobotu předseda strany, za dva roky vlády, za pět let prezident. Jen jak to bude s první dámou netuším.

  • okolojdoucí napsal:

   Ten čestný doktorát z „Kharkiv University“ mne zaujal. Někde se holt začít musí i s akademickou ctí, to nezpochybňuji.

 23. Puck napsal:

  Ještě něco k Pospíšilovi a dalším důvodům, proč neuspěl.
  Prostě, není nepopsaný list. Dělal ministra spravedlnosti za Topolánka i za Nečase. On to byl, který instaloval Rampulu, a který se vehementně zastával Grygárka. Až v červnu 2012 byl z funkce odvolán, a dodnes nejsou jasné důvody. Oficiálně proto, že selhal při řízení resortu.
  Já mám za to, že největší kiks udělal, když nechal plavat Mosteckou uhelnou. To mu nikdo neodpáře, a škoda, kterou spolu s Kalouskem způsobili českému státu, není zanedbatelná.
  Ale nejhorší bomba teprve tiká. Nový občanský zákoník. Až se lidé vzpamatují z šoku, bude se zjišťovat, kdo a jak velkou zásluhu má na jeho prosazení a na jeho podobě. A Pospíšil bude na ráně první.

 24. český maloměšťák napsal:

  Měl bych zde sjednocující inspiraci jak pro pravici, tak pro levici. Jde o systémové opatření, takže by se mohlo líbit i inženýru Kalouskovi. Navíc to otvírá prostor pro inovativní podnikatelské aktivity a vůbec pro zaměstnanost jako takovou. :

  http://en.wikipedia.org/wiki/Food_bank

  Zatím je to totiž v Čechomoroslezkoromsku velmi málo rozvinuté, hrome ! Chtělo by to masovější podporu, jak ze strany firem a domácností, tak státu, jakožto i bank nebo Evropské Unie, snad i dobří katolíci by se časem mohli podílet na tržbách takovéhoto sibjektu trhu aktivněji než tomu bylo dosud.
  Pokud by se to dobře vedlo a klienti přibývali – tak časem by bylo možné vytvořit veřejně obchodovatelnou společnost – a dobývat nové potenciální trhy, taková expanze by zajistila jistě dobré zisky, udržitelné na dlouho. I pražská burza by jistě ožila – kdyby mistní stojaté vody a brouzdaliště rozvířila nová štika, neřku -li krokodýl.

 25. Kchódl napsal:

  Před asi deseti lety jsem občas vyslechl dialogy několika známých, kteří se angažovali v ODS na komunální až ministerské úrovni a debatovali o „reformě ODS“ – velmi hořce jsem se tomu coby jejich bývalý volič vysmíval, nejvíce se jim nelíbila moje hláška, že ODS je reformovatelná už jen za pomocí kulometu. Nyní bych přidal, že náboje by musely mít stříbrné střely s runami proti zombiím a jiným nemrtvým. Protože to je ODS – nemrtvá.

  Souhlasím s Vlkem, že ČSSD zcela kopíruje vývoj v ODS a je jenom otázkou několika let, než dopadne úplně stejně. Jde o dvě strany stejné mince.

  Legrační na sjezdu ODS bylo jejich blábolení. Připomnělo mi to poslední předrevoluční sjezd KSČ. Přesně stejní lidé a přesně stejné žvásty. Jenom měli lepší kvádra a auta. Prostě nomenklatura, ve své podstatě lupičská, zrádcovská, prodejná, namyšlená, odtržená od života, s pocitem, že bez nich to nepůjde.

  „Podnikatelská pravice“, která si do čela zvolí politologa, který celý život nasává z cecku státu. Humanitního intelektuála. Proč tam není třeba inženýr nebo ekonom, který vybudoval firmu, uznávaný technický expert, exaktní vědec nebo tak něco ? To je prostě protimluv.

  Jaký restart ? To je směšné. Kde bylo slyšet slovo o tom, že zatočí s exekutorskou mafií, s vykrádáním firem falešnými konkursy a doklady, s krádežemi nemovitostí přes falešné notářské papíry, že zruší šílený NOZ ? Kde zaznělo, že novela exekutorského zákona fatálně zasáhla do majetku manželů – to je jasný krok proti manželství jako základu rodiny. Kde bylo slyšet něco o reformách pro snadnější podnikání a zakládání firem ? Nikde – protože nomenklatura si chrání svůj pašalík a tudíž znemožnit podnikání nových firem, to je znemožnění konkurence. Nikdo nemluvil o církevním „daru“ nebo o OZE megazlodějně.

  Situace je tak šílená, že většina informovaných lidí si převádí majetky na off-shore firmy, bydliště na úřad a oficiálně nic nemá. Tedy dnes to dělají i ti „malí“, ti „větší“ to už dávno tak mají. Lidé se naoko rozvádějí, aby ochránili rodiny. Ne kvůli podvádění berňáku a vykrádání zakázek nebo neplacení dluhů, ale preventivně, protože u nás ochrana majetku, bydliště, domovní svobody – základní pilíře normálního státu – neexistuje. Stejné je to s právem, kam se člověk podívá.

  A pak člověk poslouchá tyhle magory, jak blábolí o „Pitomiovi“ a „populistech“. Měli by se radši střelit do hlavy. Nebo prof. Fialu, jak se zaklíná Theacherovou – ta by na něj a celou tu bandu poslala SAS, kdyby ho mohla slyšet.

  Byl jsem shodou okolností v Olomouci přes víkend kvůli práci a tak jsem zašel v sobotu večer na kafe s pár lidmi a byl to vskutku surreálný zážitek. Jako kdyby to napsal Jarry nebo Vian.
  Před asi 30-ti lety jsem byl coby student na brigádě v Paláci Kultury (Kongresové centrum Praha) coby „bedňák“ – to jest technická správa baráku, přenášení křesel, montáže pódií, ozvučení atd. – i během jednoho bolševického sabatu – a bylo to přesně stejné. Jen se mi zdálo,že ti bolševici měli vyšší úroveň.

  Skutečně nemá význam se zabývat analýzou toho, co se v ODS děje, nebo mít naději, že se nějak zvedne – je po smrti už delší dobu. Radši si puste nějaký „zombii“ horor, to bude zhruba to samé, jako sledovat ten „sjezd“.

  • Qiedo napsal:

   Finis coronat opus ! Chtěl jsem to hodit českému maloměšťákovi, ale teď jste všechny moje hvězdičky dostal Vy, Kchódle ! Díky, Qiedo .

  • okolojdoucí napsal:

   Drsné a pravdivé. Jen bych se přece jen té ČSSD malinko zastal. ČSSD má také ve své „genetické“ výbavě přece jen méně kořistnický vztah ke státu a více autentické solidarity, není tak „všehoschopná“ jako ODS. Uznávám, není to mnoho, ale rozdíl to je.

   • Ernest napsal:

    Ten rozdíl je jenom v rétorice, jinak žádný – vi skládání současné koalice. ČSSD se v ničem nepoučila.

 26. Berkowitz napsal:

  Skončilo setkání „Příznivců české opery“. Rusalka byla odstraněna a nyní nastoupí sborový zpěv „kecalů“!
  A na superčistého Fialu se začne vytahovat jeho minulost, která ho vždy doběhne!

  http://www.czechfreepress.cz/politika/styky-petra-fialy-s-berndem-posseltem.html

  • Kchódl napsal:

   To je mezi informovanými lidmi známo. Prof. Fiala byl „monarchista“, začátkem 90. let byl součástí plánů jak rozložit ČS. stát na prvočinitele. Byla to podobná strategie, která se určitým kruhům německých tajných služeb povedla proti Jugoslávii – stejná akce jela proti Československu. Na Slovensku se angažoval např. Čarnogurský a jiní klerofašouni. Nakonec jim vyrazil zbraň z ruky až Klaus s Mečiarem, kteří rozdělili republiku tak šikovně. Oddělení Moravy se jim už díky tomu nepovedlo.

   A dneska je tahle věc zpátky přes katolickou církev, která v tom samozřejmě jela také.

   • tresen napsal:

    Podle mne v tom plánovaném rozkladu státu /kterému zabránili Klaus s Mečiarem/ jeli taky mimozemšťani. O pár let později chystali konečnou invazi, ale rozmysleli si to, když zjistili, že je chce Paroubek do koalice.

  • eywin napsal:

   Tohle jsou ale fakta, která jsou stará čtvrt století. Kdo trochu sleduje práci (Politika jaká nemá být, Kontexty, Revuepolitika) prof. Fialy ten ví, že se od českých „neoconů“ světonázorově hodně vzdálil. Vždyť mu v té době nebylo ani třicet….

   • Kchódl napsal:

    No jistě, mladistvé poblouznění, to je asi omluvitelné, navíc je to už 24 let vzdálené.
    Kromě té citované práce napsal prof. Fiala mnoho velmi zajímavých textů, kde prezentuje něco jiného. Nic proti němu. Jen v tom spolku působí jak kousek šlehačky na kupě hoven, nechápu nějak, jaký v tom vidí smysl, … politolog.

  • vlk napsal:

   Tohle je nepochybně zajímavá faseta ze života nového pana předsedy. Nicméně jestli lze ODS v něčem naprosto důvěřovat / to je ale podivnost , co?/ tak je to rozhodný odpor proti sudetoněmectví. Fiala, kdyby v téhle lince chtěl pokračovat , by velmi a velmi tvrdě narazil.
   To tak aby jim pořádku milovný Germán zarazil jednou pro vždy jejich vymakané systémy na odklánění! To tak!

  • český maloměšťák napsal:

   http://www.revuepolitika.cz/clanky/1171/politika-jaka-nema-byt

   Čtěte pozorně /je ot těžké, protože většinou jde o banální balast, klišé, grafomanské výlevy atd./, dočtete se takových věcí, že například politika kompromisu je vadnou politikou /parafráze/.
   Což je zjevně antidemokratické, cílem politiky v demokracii je najít souhlas takové kvality, že je akceptovatelný transideově, transpartajně – je / má být/věcným vyjádřením řešení rozporů reality , právě ad hoc řešením reality, realita je dynamickou entitou, není ustrnulostí sevřetnutelnou do krunýře ideálů nějakého pomatence, byť s akademickým titulem.
   Ii z dalších tvrzení vyčuhuje podolek totality, platonského státu, protofašistických pohledů na politiku …

   Ale jak jsme napsal výše /Vatikán vs politika ODS ve vztahu k církev, restitucím a to v době kdy Fiala již ve strukturách ODS působil a jak z toho pro sebe tedy nic nevyvodil/ – zřejmě pouhá korouhvička poháněná dechem kmotrů, nic víc.

   Moc bych se spletl v odhadu, kdyby tento pán měl být tím, kdo z ODS vyvyde protofašistické duše do tábora TOPSTAR, spíše půjde o prodlužovánéí agonie ODS a to tak , že v posledku si ODS zoškliví každý demokraticky smýšlející subjekt českomoravskoslezskoromské politické scény. Snad až na pár skutečně ultrapitomců typu jarpor a spol.

   Je zajímavé /a bude zajímavé !!!/ porovnávat ten mediální obraz “ předseda ODS profesor Fiala“ a skutečnost – “ člověk a politik Fiala“. Podle mě to bude dost trapná komedie , pastva pro oči jak z řad trojkoalice, tak opozice. Řečnická cvičení a intelektuální prostocviky před kamerama, v zákulísí špína a eurokoryta.

   • pepan napsal:

    Brněnský zastávky MHD jsou ještě dnes polepený parlamentně-předvolebními plakáty s nezaměnitelnou charismatickou tváří pana profesora, exministra a fungl nového předsedy obrozené ODS Fialy.
    Vyjímá se na nich velký slogan „Politika jak má být“, které jistě pozitivně zapůsobil na. rozvážné středové voliče. Asi kouzlo nechtěnýho, nebo se možná konzervativní profesor Fiala drží už v minulosti osvědčených hesel.
    Do přečtení vašeho odkazu, jsem si myslel, že smysl tohoto sdělení jsou igelitky z finančním darem od legendárního Pepy z Honkongu.

    • český maloměšťák napsal:

     Je to tristní, ale skutečně se dá zneužít i toho, že lidé nemají čas / či chuť/ číst víc než titulek, pakliže ten zní pěkně – lahodně , zapůsobí pouhý titulek, slogan, v podstatě je tak konzumována vlastní pitomost, někdy dost zaplacená..
     Ano, ta konotace se může vyvtvořit i taková, já skutečně nechápu, proč se tím textem nezabývají politologové, asi si nechtějí srát do vlatního hnízda …anebo mají dosud prázdné igelitky a doufají, že jim je např. kníže /on má totiž k svému lidu blíže (než kdo ??)/ naplní – zatím jim tam akorát víte co. …a nejen jim..
     Anebo moc dobře vědí, že ani jejich texty nikdo nečte.

     Ha, ha, ha…..:-)

 27. VaclavP napsal:

  Problém ODS vidím i v tom, že stejně jako Zeman, Klaus neměl cit pro personální politiku. Jeho favoriti jako Tlustý, Štastný, Bem se moc nepovedli. Naopak pro udržení lidí jako Zieleniec, Pilip,Moldan nic neudělal.

  • vlk napsal:

   Omyl Václave, omyl. Oni s emu ti Bémové. Tlustí a Šťatsní velmi povedli! Takové kolem sebe chtěl.S přesně takovými schopnostmi. Více takových Kožených, to je autentický výrok!
   Tak si je vygeneroval.

   • VaclavP napsal:

    Kdo v roce 1989 věděl jak se dělá politika ? Havel, ODA, ČSSD ? Prvních deset let bylo super, pak měla dorůst nová generace, ale asi se to o deset let opozdilo.

    • Hladis napsal:

     Uprime tohle se neda omluvit. Klaus dostaval dobře mineny rady, ale on byl v te době něco jako Buh, na kterého lidi chodili do kulturaku. On nesnesl jakoukoliv kritiku a vse bylo dle jeho videni. Stejne tak spolupracovnici, kterými se obklopoval. Když vidim u ODS hesla o „Navratu ke korenum“, tak jaky navrat to vlastne ma byt ? Ta strana bohužel sedi na ztrouchnivelem ideologickem zaklade a byla postavena bez historie na osobe jednoho muze. CSSD tohle tak nejak dokázala prezit, kdy Zeman pouzil podobny princip, ale bude to CSSD strasit ještě sakra dlouho a ještě to uvidíme v primem prenosu. U ODS uz jde o funeral a tam by se musela vymenit kompletne zakladna. Ano, muzou se klidne zase vrátit, protože teba Babis shori jak papir a Fiala tomu da nejaky facelifting, ale Fiala si rychle osvojil jako Svoboda politickou mluvu a řekl bych, ze je daleko vetsim nastrcenym panakem, nez je KS. Byt Fialou, hodne bych se koukal na Svobodu a na jeho miste bych se na to vykaslal. Docela me prekvapuje, ze to vzal. ASi tomu veri, ze to vytahne ze zumpy, ale zakulisi vam hned ukaze, ze je to stále stara ODS. To by musel Fiala predvest opravdu nekopromisni vudcovstvi ala Thatcherova a on na to nevypada. Spis se naladil na klasickou papouskovaci notu ideologickych manter ODS.

    • vlk napsal:

     Žádných deset let nebylo super!! Kdo měl mozek v hlavě a nebyl slepý, tak v roce 95 věděl, kam se to sune a jak to vypadá.

 28. Řezníček z Brna napsal:

  Pokud uspěje Babiš, ODS a TOP končí. Fiala a kníže pán se mohou pouze modlit, aby se Babiš ztrapnil. Pokud uspěje, voliči těchto stran včetně nerozhodnutých středových to hodí Babišovcům.

 29. zemedelec napsal:

  Vážení.
  Musím uznat velice dobré nekrology nad rakvi ODS.
  Když už dal ODS poslední z bohem samotný Klaus,tak musí vědět proč.
  ODS z principu,nejde reformovat,není co,není koho a nevědí kam.
  Jistě si pamatujeme,kdo se jen trochu vzepřel Klausovi,musel odejíti.Také si vzpomenout,jak to bylo po volbě Topolánka na předsedu ODS a i proto když si chtěl dělat politiku podle sebe,ba i trumfnout Klause,byl vykopnut na popud Klause.

 30. Jan Čermák napsal:

  Jeden aktuelní výsledek bačování pravice od roku 89:http://www.novinky.cz/ekonomika/325115-petaosmdesat-nejbohatsich-lidi-sveta-ma-tolik-majetku-jako-chudsi-polovina-lidstva.html
  Jezevec se může tetelit blahem, a ODS může být spokojena, nežila nadarmo.

  • jezevec napsal:

   obvykle nereaguji na absolutní píčoviny, ale zeptám se:
   jak že podle vás ta zlá a ošklivá ods přispěla k bohatství (85%) nejbohatších lidí SVĚTA? už za to někdo z ods dostal nobelovu cenu? bylo by to poprvé v historii lidstva, kdy by politický vliv nějaké pidizemičky přispěl k bohatství celého světa – to jsem ani netušil, jak moc byl ten kalousek dobrej :-).
   jinak, samozřejmě, viděno pohledem bolševického primitiva, ti tzv „bohatí“ touží mít „všechno“, a tzv „chudí“ aby „neměli nic“. ve skutečnosti, ten kdo se domohl k bohatství prací, touží po vzdělaných a pracovitých lidech kteří pro něj budou pracovat, touží po společnosti plné bohatých kupujících. jak pravil guru novodobého kapitalismu, starej pan ford – každý dělník musí mít dostatečnou mzdu na to, aby si koupil produkt který vyrábí.

   • pepan napsal:

    asi to chce, minimálně pro vás, připomenout realitu:
    podnik, mimo jiné „outsorcoval“ uklizečky. Ta „naše“, co nám uklízí má něco přes padesát hrubého za hodinu. Při zkráceném pracovním úvazku (jinej totiž outsorcovatel nedává) si „vydělá něco přes tři stovky „hrubého“ denně. V práci musí zůstávat dýl, než jen těch šest hodin, samozřejmě, že za tu dobu, ten přidělěnej rajón nemůže stihnout. Protože dojíždí, tak ze svýho závratnýho platu utratí denně cca osmdesát korun za autobus.
    A teď mě můžete pobavit moudrejma kecama o tom, že se měla líp učit, zvolit si perspektivnější obor studia. či případně se výhodně vdát.
    Má dvě školní děcka, maturitu na průmyslovce a přes nemožnost mít čas na obrážení pohovorů, se před ní protekcí rýsuje možnost doplňování zboží do regálů v Albertu. S „platem“ zhruba o deset korun vyšším a hlavně v místě bydliště.
    To je terno, co?
    Co že to prohlašoval ten Henry Ford, vzor a guru novodobého kapitalismu?

   • vlk napsal:

    A ty znáš někoho, 1% nejbohatších u nás, kdo se domohl bohatství zejména prací? Tak to mne zajím. A hodně. No a teď tu o Smolíčkovi. Tu o Karkulce nemám rád.

  • Hladis napsal:

   Zprava je to zajimava, ale ten text pane Cermaku, který jste dodal, ten uz je opravdu pikacovina a to vam rikam jako nepravicak.

Komentáře nejsou povoleny.