Co modří nepochopili / a vlastně ani pochopit nechtěli/


Mirek Topolánek už  před  zahájením  modroptačího olomouckého sletu  pustil do  médií, že  jeho bývalí  soukmenovci  nic  nepochopili.  s odstupem  běžících  hodin si  myslím,  čím dál tím víc – totéž. Jakkoli asi se  s  Topolem  sotva  shodneme v  tom,  co podle něj a podle  vlka sjezdující pochopit měli.

Ve včerejším článku byl  zevrubně  zkoumán fenomen  Fiala. Do jaké  míry je  tento  respektovaný  pán , už  jen  tím,  že  představuje  dnes stranu,  schopen přesvědčit  svou pouhou osobou,  že   Pavel  už není Šavel. Protože jen  a pouze proto si  ho  zvolili za předsedu. Dneska  se chci věnovat tomu, co  bych  býval  čekal, že  v Brně,  zejména  v  diskusi, nebo lépe  – od nového vedení – zazní a co nejspíš nikdo v sále  neřekl. Co neřekl,  spíše bude platit  – nač vůbec nikdo  ani náhodou nepomyslel! Nemohu  to tvrdit s jistotou, naše – vaše  ČT prostě  to nejzajímavější  –  diskusi, tentokráte  dokonale  zasklila. Takže  účtuji  s olomouckým štěbetáním  tak  trochu  bez  hostinského. Ale s  velmi vysokou mírou  pravděpodobnosti, že  správně.

Soudím tak  podle  vystoupení  vlivných odeesáků v  televizi před jejich  sjezdem,  z toho, co jsem  stihl zaregistrovat přímo  v na  sjezdu,   z  reakcí  fandů téhle strany během sjezdu na  elektronických  mediích,  na  závěrečné  tiskovce v nedělním podvečeru a v prvních vyjádřeních  špiček ODS  ze včerejšího dne.

Můj  dojem se  dá koncentrovat  do  následného přirovnání.  ODS  je přesvědčena,  že  to, co se jí přihodilo, je něco jako  když  jede auto a  na  neposypané  silnici, kam  přišla  náhlá vánice  jíž  mají  v  zodpovědnosti těžce se  flákající   cestáři,  a ono dostane  smyk. Modráci  si jsou  jisti  tím, že  řidič  / tedy oni sami/  je  vynikající,  auto /jejich partaj/, že  je  v super stavu a  silnice, kam se vydali není  a nikdy nebyla  opatřena  cedulí  s  nápisem  –  zimě  se neudržuje, vjezd  na  vlastní nebezpečí..Prostě  jim se přihodila  naprosto    nezasloužená a v podstatě  jen banální  havárka, za kterou oni vůbec nemohou a která  je  hlavně dílem  jiných.

Tenhle  dojem  jsem neodbytně  získal  už  asi  tři  dny  před  sletem, když  jsem jeden večer na  ČT 24  slyšel promlouvat Marka  Bendu.  Kdosi  ho tady kdysi nazval  stříbrným buvolem. Můj dojem je, že  slovo  stříbrný  je  naprosto přebytečné. Ale  to není  důležité – Benda  podstatnou  část  svého vystoupení mluvil o puči policejních plukovníků…  Který  prý stál  ODS  dobré jméno.Samozřejmě  – nezaslouženě. Totéž zaznělo několikrát  i v Olomouci.   Kvůli tomu  byl odstřelen  a teď  už jsem schopen to  i prokázat  / viz  konec dnešního sloupku/ Pospíšil…   Oni o sobě  nepochybují! Neboť  v Olmíku mimo jiné  zaznělo třeba i  toto:

– ODS platila  účty  za  Kalouska

-ODS se  zpronevěřila  voličům  zvýšením daní

-ODS  neuměla  voličům prodat  své  dobré  věci

-ODS  příště  nesmí  klíčová ministerstva  přenechat  jiným

-ODS  se musí  rázně   vymezit proti  používání  slova  kmotr  ve  vztahu k  vlastní politice  a minulosti.  Jediné, co bud e napříště přípustné  je  termín politický  podnikatel

zkrátka -ODS tohle ,  ODS  támhle…Ale hlavně  samé banality!

Oni nebyli prostě  schopni ani  toho, co  uměl i Nagy před necelými  14-ti měsíci na  minulém  sjezdu  v Brně – pojmenovat  příčinu .  Připomeňme  si jeho tehdejší  klíčová slova – značka  ODS  je  vnímána  jako  synonymum  pro  korupci!

Co se stalo od  té doby?  Jen se  potvrdilo, že  tomu tak  opravdu  je!  Vondra musel  kvůli ProMoPru  konečně od  válu, přišli  vzbouřenci o jejichž  zkorumpovanosti nikdo nepochybuje  a které před kriminálem  zachránil jen  naprosto neuvěřitelný  názor  Nejvyššího soudu, další  skandály  modrých  v  Praze – viz  tunel Blanka a další  velkotunely, abychom se propracovali  až  k tomu,  že  Nagyová  úkolovala  nejméně jednu  špionážní službu! A než  jsem stačil  nějak rozvinout trochu tenhle  článek,  je na  dnešním monitoru  tisku další  modrý veleskandál – viz

http://domaci.eurozpravy.cz/zdravotnictvi/85798-horak-je-obvinen-za-pul-miliardy-poslane-z-vzp-na-konto-izip/

Proč  modrý? Protože  VZP  a  její  švindl velkoobchody  nebyl ani  tak  pan generální  Horák, jako hlavní  zdravotnický  „expert“ ODS –  Marek  Šnajdr. Už  včera  jsem psal,  že  ho záběry z Olomouce ukázaly  jako sjezdového delegáta! Stejně jako Fuksu.A  IZIP?  Od  začátku  jen a jen  superpenězovod  pro vybrané! V mnohamiliardovém rozměru.  Což jsou zejména jeho  zakladatelé  majitelé  – pánové  Cabrnoch a  Ouzký, takto  dlouholetí  čelní sloupové  ODS. .  Kteří prý  jej  prodali  jakési  švýcarské firmě.  S kterou  prý nemají nic  společného….No  to mi klidně mohou  začít  vykládat, že  Země  není žádná  koule, ale  plochá  deska, kterou nesou na  zádech  4 obrovští  bílí  sloni…

Čekal  jsem, jestli  tohle  někdo, plus  spoustu  dalšího,  se někdo pokusí  zvednout nebo aspoň pojmenovat!  V  tom, co  mi  bylo lze zaznamenat – bylo moje  čekání  zbytečné a marné.  Pouze  řeči o puči policejních  plukovníků  a o  tom, že  slovo kmotr  je od  teď  zakázané!  Že  se od  všeho  odstřihli , jsou jiní a  a  vůbec   – jsou zde!  Myslím, že  to včera dokonale  trefil kolega  Praks  v pointě  své karikatury!

U  Bendy  a podobných, kterých tam byla  asi  naprostá  většina,  mne  to ani trochu nezaskočilo.   Jsem  ale překvapen sterilností a nebo , chcete  li – inertností  Fialy  k tomuto.  A  nejen  tím,  ještě  více mi  mne iritujeo, že  se novým soukmenovcům  nepokusil přiblížit  jejich  současnou  realitu. Oni  si pořád  myslí, že  jsou velká strana  ,  která  má nějakých   nejméně  20%  posichrovaných.  Stačí jen  najít  správný  kus  jako  vývěsní  štít  do  čela  a  napsat  canc,  kterému se  říká program,   který  za  ně udělá  veškerou  práci s voličem.  Jenže  onen  volič , pokud  není  úplný  dutohlav,  si  moc  dobře  pamatuje  například  Smlouvu s  voličem.    A třeba  také  tenhle nazapomenutelný Nečasův   volební plakát:

necas_billboard

Kdybych  byl  na místě  nového  pana  předsedy, byl  bych  jako  absolutní minimum sdělil  spolustraníkům  něco  na  tenhle  způsob:

Vážení,  zapomeňte  na  to,  čím ODS  byla  Není už  velkou stranou.  Nejsme  tím  kdo udává  tón  na pravici, natož  ve společnosti.Jsme  nyní  marginální politickou  straničkou. Něco jako  Lidovci nebo protestní  spolek Tomia  Okamury. Zapomeňte  na  to, co bylo.  Že jsme  kdysi  určovali, co se v téhle  zemi stane, že  jsme ovládali  všechno od  Hradu  přes  sněmovnu  senát  , kraje   až po většinu  velkých  a  větších  měst.  Podívejte  se  do sněmovny – je nás  tam  16. Podívejte  se do senátu – z  kdysi  absolutní většiny  je  14 mandátů a z  toho podstatná  část  z Prahy,  vyklidili jsme  většinu statutárních  měst a  leckde přežíváme  jen jako přívěšek  v koalici..V  krajích?  Nula.  Tohle  jsme. Bojujeme  o přežití.  Finance? V katastrofálním stavu.  Volební neúspěchy  nás  finančně  vyčerpaly . Máme  spoustu závazků  a obrovské problémy  s jejich  krytím!  Vezměte  na  vědomí,  že  tomuto stavu musíme  přizpůsobit  sami sebe. Svoje  vystupování,chování a uvažování.  Je  naprostý  nesmysl  mluvit  o  20-ti a více procentech,  když poslední průzkumy  ukazují, že  bychom se  v listopadu nedostaly  ani do sněmovny! Probuďte  se do reálna! Jsme na  tom  jako ruská  šlechta po revoluci!  Chováme se  jako oni, myslíme si jako oni, že  jsme  vyvolení, ale  jsme na  útěku a zachraňujeme jen holé životy!

Tohle není defetismus   a  kapitulace.  to  je popis  reality  a já  tím chci jen dosáhnout,  že  slezete  “  z  hrušky  dolů“ .  Ve svém konání a  zejména  ve svých  myslích. Protože  jestli  se  opět někdy chceme  stát  důležitou politickou  silou,  musíme  si to odpracovat. Poctivě  odpracovat.  Krok za  krokem. Odspodu! Ne  hledat snadné  snadné a pohodlné  zkratky.  Jsme  ve stadiu  klinické  smrti a jestli a já věřím tomu,  že  se z toho dostaneme, tak  to neznamená,  že  jakmile  s e odpojíme  od přístrojů,  můžeme  běhat  maraton a  cpát  se řízky,  jak  se  tady obecně očekává.

To, co bylo, bohužel,  bylo zavedeným  modem  operandi ODS –  propojení  politiky  s byznysem, nepotismus, klientelismus,kmotrování, velrybaření  a  bavme  se otevřeně  – korupce. To musí  skončit.  Když  ne, pak nám  možná  voliči  dají  ještě jednu nějakou  šanci,  ale k  čemu nám bude, když s ní  naložíme tak,  jak jsme  to dělali posledních  20 let? Po cestě  z Olomouce  do Olomouce!

Aby bylo jasné,  že  to myslím  vážně  –  a  vycházím pří  tom  ze  svého  mandátu, který  jsem právě  od  vás  dostal a  který  osobně interpretuji tak, že  chcete  skončit  nejen  se  starými tvářemi, ale  zejména  s praktikami  – chci  bezprostředně  podniknout  tyto kroky:

1- udělat  hloubkový  forenzní  audit  ohledně  financování  ODS . A  to jak na  centrální  úrovni, tak  na  regionech a  dokonce  i u  organizací  v  rozhodujících a velkých  městech.  Cílem  tohoto  auditu bude nejen  zjistit,  jak si finančně  vůbec stojíme, ale  i  to,  kde  eventuálně  strana  využívá  zdroje, které  prostě  v její pokladně nemají  co dělat.  Nechci je a  a mám li splnit  úkol, kterým  jste mne pověřili, musíme přesvědčit  veřejnost, že je nechce nikdo v  ODS.

2  – přesto, že  máte na  regionech a  nižších  úrovních  za sebou své  sněmy,  žádám  vás, abyste  teď   a  zde odhlasovali, že   během následujících  6-ti měsíců  dojde  na  všech základních organizací  k  výměně  stranických průkazů nebo přeregistrování  členů,  tak  aby  se vyloučily  velrybářské  party.     A takto očištěná  členská  základna  nechť  si  zvolí  nová  vedení  na  všech  úrovních.   Nelze zakrývat, že  naším problémem jsou právě tyto struktury. Není možné, aby  se naše strana  proměnila a  na  regionech  , více méně  zůstalo vše  při starém-  Aby  se vyměnily, tak říkajíc  loutky, ale loutkáři  zůstali  titíž. Když  tohle neproběhne, veřejnost nám  prostě neuvěří.

3- je  nezbytné ,  abychom se rozešli  s některými jmény, která  v minulosti přispěla  k  zásadnímu  poškození  jména  ODS. Dokonce je  vidím i mezi  delegáty  tohoto  sjezdu. Nehodlám  pořádat žádný  hon na  čarodějnice,  ale  veřejně  je  vyzývám  – odejděte!  Pro veřejnost  jste  nepřijatelní a pro  restart  strany  také. Zatěžujete  ji.  Může  být,  že  to je  snad  až  nespravedlivé  a pro vás osobně  hořké, ale nedá se nic  dělat. Nelze  míchat starou a novou ODS.

4- beru také na vědomí,  že  ODS  nezvolila  do nejužšího vedení, kromě mojí osoby a  primátora Novotného, nikoho z poslaneckého klubu.  Dokonce došlo k  tomu, že  jeho obecně nejviditelnější  tváře  zde utrpěly  nepřehlédnutelnou porážku   Odepřeli jste  jim  vaši  důvěru.  Kladu si proto  osobní otázku –  jsou  oni  ještě tvářemi  ODS?  Jakkoli  sebeméně  nezpochybňuji  kvalitu  jejich mandátu  z  nedávných  voleb.  Nicméně bude potřeba  vést  diskusi  i na toto  téma  / tady je na místě  abych  tuhle  úvahu  převedl  do jednoduché a  srozumitelné  češtiny  – v  té  to vypadá takhle:  když se podívám  na poslanecký klub a vidím  tam  Bendla, Bendu, Stanjuru  se  všemi jejich  průšvihy a  to jak jste  tady popravili Němcovou a Pospíšila,  dám s nimi řeč, jestli nepřišel  čas, aby  svůj mandát  eventuálně  dali k disposici, protože  jsou  buď  příliš  zatíženi  minulostí  nebo prostě těžko  mohou  reprezentovat stranu a  její politiku, když  jste  je exemplárně vyuatovali a  zcela  brutálně jim vyslovili nedůvěru. Jak mohou  zastupovat  takhle  stranu ve  sněmovně???/.

5- naším zdaleka nejdůležitějším  volebním kláním a  to až  do příštích parlamentních  voleb,  jsou podzimní  komunální  volby. Opřeme  se o ty  starosty  a primátory,  kteří  dělají zjevně  dobře  svou práci a  mají  ve svém  okolí  velké a zasloužené renomé a  respekt, jako třeba  paní starostka  z Obrnic,  která se,  k mé velké lítosti  nedostala  na  místopředsednický  post nebo  Jaroslav Kubera! Nemáme  důležitější  úkol, než  najít a vyslat  do  podzimních  voleb  v obcích  další podobné.  A  svůj  restart  opřít  o drobnou , leckdy  nevděčnou , ale  fundamentální práci takových lidí v obcích. Právě  tam musíme ukázat  novou obrozenou  ODS,  která  chápe  zisk politické moci nikoli  jako  poukázku ke  kořistění, ale jako službu  občanovi. A  to  lze zdaleka  nejlépe  a nejsnáze právě na obecní  úrovni. Proto  chci přeregistrace a   zvolení  nových  orgánů až do úrovně  regionu včetně. Jen tohle  může  z ODS  udělat opět  silnou  a  respektovanou politickou sílu. Které bud e volič  věřit  a ne  ji  volit  z naprostého zoufalství. Žádná  zkratka  mimo tuhle  cestu  – neexistuje!

Tohle  jsem tak  nějak  očekával, že  zazní aspoň  částečně  z vnitrostranické  diskuse a  zejména  od nového lídra. Možná  to tam  bylo. Ale  já  nic takového neviděl. Místo toho na mne  jukal  Langer , Šnajdr a  Fuksa….  A  děkovalo se Nečasovi.  Protože  prý  před  svým skandálem dlouhá léta pracoval pro ODS…… A slibovali se světlé  zítřky, kdy  20%  nebude problém a vykřikovalo – jsme  zpět!A  řešili se  veledůležité   věci  – jako třeba  jak  čelit  Kalouskovým  retorským schopnostem, aby  prý ODS  byla  lídrem  pravice.Pány  a dámy  v  sále  jaksi  vůbec netrápilo, že  Kalousek má  momentálně  asi  2x  větší preference než  oni. Oni žijí  v  iluzi – stačí jen přepřáhnout a  bude se za kočárem jen prášit!

Když  už  jsme  u Kalouska,  je  až těžko uvěřitelné,  jak  modří  osvědčili  totální  neschopnost  reflektovat  komplexně  to, co se okolo nich děje.  Terčem byl  Topolánek. Za  to, že kdysi byl  u porodu  Vetřelce jménem  TOP. A že  prý opustil  kořeny  a šel moc  do středu. takže  prý  ODS  platila  účet také za  zelené.  A  nepřímo i Nečas, že  pustil  finance  a další  špičkové rezorty Kalouskům-

Přijde mi osobně  naprosto nepochopitelné,  co tihle  nevidí. Oni  se opájejí vizí,  že  snad mohou  někdy v dohlednu získat  stejný  volební výsledek jako  v  roce 2006  chlapák s gulema.Ale  naprosto neráčí vzít na vědomí, že  ani tenhle historicky  nejvyšší  volební  zisk  některé parlamentní strany  jim nebyl schopen  vygenerovat  použitelnou  parlamentní většinu!  K  té  si museli  nakoupit  Melčáka a Pohanku. Jim nevadí  tohle, ani  způsob jakým se  to stalo. Oni kritizují Topola  za  to, že příliš  ustoupil  Buršovi a  jeho  houfečku  mocicchtivých. Podobně  odmítají  vidět, že  si  Topol, jako jediný z toho vzal  zjevně ponaučení,  takže  zorganizoval nejen  TOP ale  i  další podvod  na voličích  jménem  VV, aby  posbíral ,aspoň  uprostředkovaně  hlasy, které už měly  ODS  ajejích praktik , plné zuby..  Který, stejně jako  spojení s Buršem umožnilo ODS  dvě další  vládní periody!!!!

Oni svou  účast na  vládě, která  ovšem byla  možná  jen díky  Bursíkově  a  Bártově  zradě voličů a  také  tím, že  Kalousek, vykalkulovaně  s Topolánkem, zachytil  ty, kteří chtěli volit  pravý  střed nebo  doprava BEZ  ODS , berou jako  naprosto normální – oni jsou zřejmě VYVOLENI VLÁDNOUT!  To je  pro ně normální.  Ale  rozhodně  nechtějí  eventuálně  těm,  kteří jim  to umožní a bez kterých  se u  té vlády neobejdou,  umožnit  na  té moci participovat   nebo dokonce nést náklady  vlády  s nimi! Tak to  ani náhodou!

ODS se sice chlubí  tím, že Nečasova vláda prý stabilizovala  veřejné  rozpočty, prý zreorganizovala  důchodový  systém a prý  napravila  křivdy minulosti  ohledně  církevních restitucí.  Tím se  do teď  pyšní. A hledá  hlupáky, které by ještě  tímhle  mohla  zblbnout!  Ovšem  ani slovo o  tom, že  tímhle, kromě jiného  podvázala  tuzemskou ekonomiku a  uvrhla ji do hluboké recese, která nemá v  Evropě, mimo zbankrotovaný jih – obdobu.  Tihle  chtějí  vybírat  zisky, ale   odmítají  nést odpovědnost  za  opatření, která , kvůli  tomu  všemu  čím se chlubí / co je ovšem jen a jen  fikce/ tedy  „stabilizace“ veřejných  rozpočtů,  nákladnou zlodějnou  zvanou II. důchodový  pilíř  a další  zlodějnu,  zahalenou  jako  restituce,  byla  nutná, protože  decimovaná  ekonomika  prostě  na tyhle  nákladné experimenty  nemohla  vygenerovat  zdroje, takže  se nutně musely  zvednout  daně!  To je mimo rozměr  vlkova chápání! A  nový lídr  neřekl ani popel a  jen  poslouchal tyhle nesmyslné  plky! A necítil sebemenší potřebu  je  nějak  logicky  kanalizovat!

Ba  právě  naopak -s  údivem  v Lidovkách  čtu Fialu, jak říká:

„Jsou podnikatelé, kteří  říkají, že nás  zase budou podporovat /finančně!! pozn. vlk/,  až  uvidí , že  strana je zase  dobrá, že  se mnou v  čele někam  kráčí..“

Pan  designovaný předseda  si možná  namlouvá, že  to  volič  pochopí  tak,  že podnikatelé , kteří  už  ODS  sponzorovali!!!, budou ODS  opět  finančně podporovat,  když  bude  očištěná.  Pan předseda  je prý politolog…  Já  jsem jen řadový  občan, nepolitolog.  Ale  jestli tohle  říkají bývalí  sponzoři  ODS  z podnikatelských  kruhů, tak to znamená většinově  něco úplně jiného,  pane Fialo!  Podle mne tohle  – budeme  do vás  zase  lejt prachy,  až nám budete  schopni  garantovat  opět jejich vysokou návratnost!

Své  sponzory jste  si takhle, jako strana, vychovali a navykli.  Oni své peníze  jen tak nerozdávají. A zkuste  přesvědčit  voliče, že je to jinak.

S  ještě  větším údivem  jsem včera  ve  20 minutách  Radiožurnálu poslouchal  další  nepopsaný  list  ODS  – místopředsedu kupku.  Ten  bez obalu potvrdil, že  Pospíšil byl  zaříznut  /také/  kvůli tomu, že  rozvázal ruce státním zástupcům: V  radiu  mu nevidíte  do tváře, ale  říkal to tak suverénně,  že  při tom nejspíš  ani  brvou nepohnul. A  ten  Ištván, s tím  zásahem na  Úřadu  vlády….No prostě  jako by  buvolovi  ze  rtů odezíral!  Že  už  zjištění, že  metresa  premiera  úkoluje  tajnou  službu podle  svého  uvážení je  bezpříkladně  skandální záležitost,  která by  v celém civilizovaném světě  vedla k okamžitému  pádu  vlády? To prostě  čistý nový pan místopředseda  vůbec  neřeší!!!

Naprostý děs  a hrůza.

Takže  když  to  shrnu – ODS  opravdu nic nepochopila. Protože nechtěla. Ona  hledá zkratku.  Ona jen  z  nedbalosti  silničářů  dostala  smyk Prostě  drobná nehoda.  A nová předseda  v jejím  čele?  Jo tak  ten  shání  nějaký ten traktor, který  by  je  vytáhl ze  škarpy  a pojišťováka, který by  to  šikovně  sfouknul  s pojistkou. Nejlépe  tak,  aby  po opravě  totálky autovraku značky  ODS  pojišťovna  zaplatila  tak  o  50%  více než  budou  náklady opravy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

141 reakcí na Co modří nepochopili / a vlastně ani pochopit nechtěli/

 1. vonrammstein napsal:

  Já bych na to hodil lopatu hlíny a vydal se cestami živých.

  • Oto Les napsal:

   Asi tak, jak píšete, pane vonrammsteine.
   Já bych se spíše zamýšlel nad tím, jak je možné, že tak bezvýznamná stranička, jako jsou lidovci, do jejichž „bezvýznamnosti“ se ODS propadla, jak píše pan Vlk, se náhle ocitla ve vládě na postech, které si v žádném případě nezaslouží. Také si všimněte toho zvláštního ticha, které čiší z TOP, která dopadla podobně jako ODS a přitom si nepřipouští vůbec nic, natožpak aby se plácala v příčinách neúspěchu, byť vylhaných, jako nyní ODS. TOP je přece úspěšná, jen to lidé nepochopili, tak proč by o tom měla kohokoli přesvědčovat.
   Výlet Bělobrádka v době sestavování vlády je opravdu pozoruhodný.

   • vonrammstein napsal:

    Kombinace trpělivosti, ctižádosti, inteligence a příležitosti.
    Ticho u TOP je naprosto předvídatelné, Kalousek se takhle chová vždycky, když čas hraje do jeho karet. Prostě na čas zmizí a zjeví se až tehdy, když může ze situace něco vytěžit.
    Bělobrádek se dopustil těžké taktické chyby, ale kupodivu mu poměrně hladce prošla. Příště už nic podobného neudělá.

 2. jezevec napsal:

  zvláštní, že analýzu ods dělá někdo, kdo má tuto stranu za povl, a komunisty z čssd za rozumnou alternativu. že ta analýza je ale fakt dobrá a férová, to je opravdu vivisekce.

  • Mathias napsal:

   Možná je to tím, že i levičák, pokud je demokrat, chápe nutnost existence demokratické a funkční pravicové strany.

  • vlk napsal:

   Ano, podle takových jao ty, by takoví jako já měli nejspíš mít zákaz myslet. Od panského kočího co čekat jiného?

   • jezevec napsal:

    no pokud někdo považuje komunismus za rozumnou alternativu, pak se u něj zákaz myšlení již dostavil.
    neboli. dokážeš si alespoň uznalý komentář přečíst bez potřeby někoho urážet?

    • vlk napsal:

     Z komunismu dělají rozumnou alternativu nikoli takoví jako jsem já. Ale přesně ti, které uvidíš, když se koukneš do zrcadla. Jejich hloupá a sebestředná chamtivost.
     A že uznalý komentář? Vážně? Dostal jsi jen to o co jsi řekl.

  • okolojdoucí napsal:

   Máte můj respekt, že jste to (po svém, samozřejmě) uznal.

 3. Hladis napsal:

  U Fialy mam tak nejak jasno, když jsem ho slysel před volbami na CT. Myslim jako krajského leadera. Cekal jsem nejaky civilni projev se sebereflexi a vizi, ale místo toho papouskoval mantry. Byl horsi, nez Svoboda a vlastne se dal lehce zaměnit za jakéhokoliv ODSaka starého razeni. Tenhle sjezd jen potvrdil, ze Fiala není zadnou katarzi strany, ale pouhou zasterkou. Uvnitr je to stále stejna struktura, stejne myslici a jednajici a Fiala nejak z tohoto mysleni nevybocil. Ideove je ODS uz jen umirajici s diagnostikovanou demenci, který nemá uz co rici a tak si pomaha ideologickými mantrami naucenymi nazpaměť. Vlastního uz nic. Politicke mrtvoly jeste asi nejsou a mozny, ze jim na to někdo zase skoci při vybuchu Babise, ale nesazel bych na to ze se Babis znemozni a volici zase prilezou a budou se s volebním lístkem ODS kat ze svého omylu. Ted ještě pokud Babis uspeje, tak to v ODS muzou rovnou zabalit a TOP taky nikam nezmizi. Na druhou stranu je dobře, když se nerozlezou a nerozpusti nekam jinam a ty figurky budou pekne pohromadě a pod kontrolou. Maximalne at nasleduji prikladu Happpy Borise a podobných, kteří se sli popravit k Bobosikove a jinym individuim jako Okamura.

 4. Qiedo napsal:

  Před časem v debatě o smyslu devalvace koruny (myslím u Jílkové) se ekonom P.Kohout vyjádřil ve smyslu, že ti singeři jsou tak doslova fascinováni svojí inteligencí, že jsou o správnosti svého konání přesvědčeni. Stejně tak je možné, že Fiala ( určitě na tom s intelektem nebude zle), je přesvědčen. že on to svým rozumem dokáže. Nedokáže, zapomněl si do svých ůvah zakalkulovat volní vlastnosti převážné části té, dnes jeho, strany. A tak, jako státy, jistě i strany se udržují těmi ideály, kterými vznikly. A o vzniku této si stačí připomenout některá vyjádření kupř, Ježka o začátcích privatizace. Krom pár veksláků tady nikdo žádné peníze neměl, tak se do toho šlo přes, nikdy převážně nesplacené,dluhy u bank. Dál to všichni znáte.

  min.48.20-48.50 zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/213411030520031/video/

  To byl dobrý pořad,doporučuji

  • Ernest napsal:

   Ale stát MĚL fungujíci průmysl, byl bez dluhů a občanům zajištoval značné sociální jistoty. Dnes občané NEMAJÍ tyto jistoty, a stát mezi ně nerozdělil jejich společné vlastnictví. Státní byty (postavené za jejich daně a za zisky z státních podniků) si museli zaplatit ještě jednou, když jim je TENHLE zlodějský stát převáděl do osobního vlastnictví. A státní podniky byly rozkradeny „privatizátory“, nebo za směšně nízkou cenu prodány zahraničním vlastníkům. http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Rozkradani-za-Klause-Expremier-promluvil-a-stare-rany-zase-boli-265714

   • Firefly napsal:

    směšné. Ti, co si koupili státní byt za zlomek tržní ceny si stěžují ? Jakoby ostatní takovou možnost dostali.

  • zemedelec napsal:

   Pane Qiedo.
   Máte velice špatné informace.Veksláci ti si tak troufli na malou privatizaci,ale na velkou,to už byly jiné koně s jasným záměrem.

   • Qiedo napsal:

    Ano, pane (teď jsem chtěl napsat ministře), ale zústanu u Vašeho nicku, zemědělče! Když si přečtete poslední větu mého příspěvku ještě jednou, je to tam! Pěkný večer!

 5. Bob napsal:

  Naprosto skvělý rozbor.
  Strašně smutné je, že mě bylo té Miruny a Pospíšila až líto.
  Co se týče šance na resuscitaci, tu modráci samozřejmě mají.
  Voličstvo v našem Absurdistánu nemá paměť, stačí vymyslet dobrá předvolební hesla a je to.
  Bohužel.

  • Admirál napsal:

   U Němcové je nejvíc zarážející, překvapivé, že de do nejvyšších pater politiky dostane člověk bez špetky sebereflexe.

   To bylo u Němcové docela zřetelné, když se nechala vybrat za kandidáta na premiéra. Ti protřelí v jejím okolí již věděli… A tak to jí to strčili. Ona pak, když si se 101 koalicí Zeman vytřel p.del jak s plyšovým medvědem, koukala, jako když volovi našťouchá. A čekala zřejmě, že ji za to spolustraníci odmění.

   Člověk s dostatečně vyvinutou sebereflexí a schopností si opatřit informace, by se do této situace nikdy nedostal.

 6. David S. napsal:

  Velice dobrá analýza, vlku.
  Podobný pohled na věc je i zde: http://blisty.cz/art/71838.html.

 7. filas9 napsal:

  Technická – proč je vstup SZ do vlády zrada na voličích? Jediný jakýs-takýs úspěch SZ byl, když tam přišel Bursík a zatlačil je směr pravý-střed. S Paroubkem a komunisty by nešli snad ani teď. To že pak skončili jak skončili je ukousnutí si příliš velkého kusu vlády a následného nezvládnutí.
  Vrátili se na levý střed a jsou zase na svých klasických třech procentech. Pro levicového voliče to jsou ekoteroristi a nechutní eurohujeři 😉

  • vlk napsal:

   Docela jednoduše – pravicovost a ekologie jsu si vzájemně odporující termíny. Ekologie brání maximalizaci vejvaru a jen zbytečně překáží. Viz přesun výrob do zemí se sociálním a enviromentálním dumpingem. Proto na celém světě patří voliči zelených do levé části politického spektra. Dokonce většinově i Absurdistánu , zvaném Česká republika.
   Ono to není tak, že Sz s e vrátila doleva a má svoje 3%, ona má ty ty svoje 3% protože volič si pamatuje, že touhle partou byl pod Buršem podveden.

   • Admirál napsal:

    „pravicovost a ekologie jsu si vzájemně odporující“

    Vyjímkou z tohoto pravidla je solární tunel.

    Zde mlaskali všichni, praví i zelení. A nahlas.

   • čtenář napsal:

    takže ti co tvrdí,že Babiš je levičák mají vlastně pravdu.

    “ Já tady mám prezentaci, která se jmenuje Ekologické investice skupiny ­Agrofert do ekologie, pokud někdo má zájem, tak rád to potom předám. Skupina Agrofert investovala od roku 2008 do roku 2014 bude investovať 4,7 miliardy korun do ekologických investic. To sú vesmes všechno nevratné investice. A jenom v roce 2015 budeme investovat tři a půl miliardy do energetických zdrojů v Lovochémii, DÉZE a Syntézie. Tři a půl miliardy. Takže celkove je to sedm a půl miliardy, skoro nebo cez osum miliard, které sou vesmes nevratné, a je skutečně úsmevné podsouvat tady nějaké spekulace, že by chcel někdo zneužívat vlastně tuhle pozici.

    Dokonce my investujeme do ekologických zdrojů, předčasně, protože od roku 2020 nastupuje nové pravidla, nové tvrdé limity pro chemičky – z hlediska emisí. A my už dneska investujem z toho titulu, že byl na to dotačný titul.

    Áno, a všechny tyhle investice mají být hotové do roce 2015. Taky bych zásadně odmítl tvrzení, že DÉZA je největší znečistovatel ve Valašskóm Meziříčí. Opak je pravdou. Je to hlavně autoprovoz, sou na to studie. Taky neni prauda, že Lovochemie je nejvetší znečistovatel v odpadu vod. Je to naopak firma, která sídlí v areálu Lovochémie, firma Glandštok. “

    http://www.vasevec.cz/clanky/novorocny-projev-andreja-babisa

 8. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Vynikající.
  Opravdu jenom vývěsní tabule byla přetřena.
  Volbou Zahradila a Tošenovského jen potvrdili jak to půjde dál.
  Prakticky to bude řídit Zahradil a Fiala to musí inteligentně vysvětlit.

 9. Soumar napsal:

  Hezká analýza z pera levičáka, který nechápe uvažování voličů pravice. Nemám moc chuť se ODS zastávat, ale ODS teď potřebuje něco úplně jiného, než mávat před očima svých členů a voličů svými chybami. Potřebuje se – v soukromí, nikoliv před kamerami – vrátit ke svým původním programovým principům. Navenek působit dojmem silné opozice.
  ODS je jako lev. Když bude mít ucouranou hřívu a bude ukazovat břicho poseté ranami, sežerou ji hyeny.

  • okolojdoucí napsal:

   Tvářit se se 14 (!) mandáty v PS jako silná opozice, to zavání autismem. Čekal bych, že se ODS alespoň trochu pochlubí tím, že rozvázala (patrně shodou okolností) ruce policii a státním zástupcům, aby něco udělali s korupcí, že se zbavila Olického, Nováka, Janouška, Rittiga, Kuby s Dlouhým, Pospíšila (sic!) s Jurečkem, atd. Místo toho se ani netají tím, že Pospíšil byl odejit právě kvůli tomu, že se boj s korupcí aspoň trochu rozjel.

   V tomhle kontextu zní vaše věta, že se má ODS – cit. „vrátit ke svým původním programovým principům“, tak trochu jako vyhrožování občanům 🙂

   • vlk napsal:

    okolojdoucí jedna důležitá otázka – jak doložíte, že s eODS zbavila těch jmen, která uvádíte? 🙂

    • okolojdoucí napsal:

     Vždyť píšu, „Čekal bych, že se ODS alespoň trochu pochlubí…“ V tomto ohledu si na kategorické soudy opravdu netroufám a dokládat je, to už vůbec ne 🙂

     • Šims. napsal:

      Myslím si, že ODS se nikoho sama od sebe nezbavila, ti co odešli, někteří přímo utíkali – toliko z vlastní vůle. kdyby byl opak pravdou, tak by na sjezdu nenaléval nějakou kontušovku převlečenou na cevrovku Íčko Langer, nepromenádoval by se tam Fuksa, Šnajdr a „buvol“ Benda. A už vůbec by nemohli být zvoleni oni místopředsedové typu Zahradil, Tošenovský etc. ODS zatím ani trochu nemyslí vážně, že se chce změniot a vykročit slušným krokem. Chybí tam jakákoliv sebereflexe, poctivost se podívat na své maléry a především dokázat, že je schopná nést za své chyby odpovědnost, takže trocha pokory by pánové neškodila.

  • vlk napsal:

   Ale chápe, soumare, chápe. Proto si mohu dovolit analýzu. A také konstatovat, že to jinak ani v Olmíku být nemohlo. Když čtu vás. Já jen doufám, že normální člověk osvědčí alespoň nějakou paměť. A trochu rozumu. Aby si pamatoval, že ODS je synonymum pro korupci. A že se na tom nic, ale ganz nic nezměnilo. Můj dnešní článek nemohl mít lepší test na správnost než váš komentář.

   A ještě drobnost. Jestli, či spíše – až se soc d em dostane do stejné situace jako dne s ODS, což vidím nejpozději na podzim 2016, tak budu velmi doufat a přát si, že
   1- najdou také někoho jako Fialu
   2- že ten někdo , na rozdíl od něj bud e opravdu velký frajer a na sjezdu ČSSD vystoupí s nějakým takovým projevem, jaký bych byl čekal od Fialy.
   Moc si to budu přát, protože jen tak budu vědět, že ta strana může, ale hlavně chce přežít. Vám nijak nebráním, abyste neprojevoval radost nad tím, že pravicovým vzorem je kníže Potěmkin.

   • čtenář napsal:

    jsem se chtěl zeptat už včera,co vidíte nejpozději na podzim 2016?

    • vlk napsal:

     Napsal jsem poměrně obsáhlou odpověď. Nicméně jsme ji neodeslal. Udělám z toho samostatný článek. Snad odpověď na vaši otázku bud e zajímat i další.

   • okolojdoucí napsal:

    Dnes mi píšete z duše. ČSSD bych přál většího praktika a osobnost, než je Fiala, a taky by mohli konečně odfiltrovat z vedení lidi typu Vaňhové, Urbana, Březiny či Hulinského. ČSSD má pořád velmi mnoho společného s ODS, v tom máte bohužel také pravdu.

   • český maloměšťák napsal:

    Vlk
    Ten bilbord jsi vybral dobře.Jak na shromáždění Jehovistů.

    Do mrtvol se nekope, ale napadl mě doplňující text :
    „Ve své ložnici a kuchyni však ano !“

    Fakt pravicový lev s „trošku“ schlíplou hřívou….pravičák jak poleno, jenom rozštípat a přihodit do bolševického kotlíku. Však ono to svazáctví z takových nevyprchá nikdy, jednou je to SSM a vedoucí úloha strany, podruhé modrý pták a vposledku…asi opět ten modrý , a možná i fialový pták – ta Nagyová, to je totiž kus baby, to není jen “ ale miláčku, dnes mě fakt ti naši společní modří ptáci tak utahali, že s tím našim společným ptákem již nemohu nic pořádného dosíci , co tak zítra…a jak ten Pohůnek, dobře pohání tu mou bejvalku , tak dobrou, miláčku, chrrrrr., písk, chrrrrrr, písk…“

   • Soumar napsal:

    Zareaguju někdy později, až se to bude opět hodit tematicky a až budu mít trochu volného času, protože to nemůžu odbýt jednou větou.
    Jde tu o hluboké, hluboké nepochopení rozdílu mezi dvěma skupinami politiků (a vůbec lidí), kteří se dají poněkud zjednodušeně označit (mé vlastní označení, s dovolením) jako sebemrskači na straně jedné a hazardéři na straně druhé.
    Sebemrskačských politických stran máme většinu. Hazardérské jen Zemanovce a ODSáky (v minimální míře TOP), dříve VV a dnes možná (uvidí se) Babiše. Proto ostatně Babiš nalapal tolik elektorátu; hazardér nebude volit sebemrskače, byt třeba jsou z jedné politické rodiny.
    Zkratkuji, pokusím se příště lépe.

  • český maloměšťák napsal:

   Nejde o hrdého lva , kterého ranili a on se teď musí dát do pořádku a tak potřebuje klid, zázemí, jistotu a ne střet – aby si v klidu rozmyslel , co dál, jakými lovišti se teď vydat, když tedy jeho revír obsadil konkurent, konkurenční smečka hyen.
   Jde spíše o stádo kvičících prasátek, kterým se na jedné straně dostává do žlabu stále méně a méně žrádla a která na druhé straně zjistila, že existuje něco takového jako je řezník, tlačenka a jelita.Co teď s tím ? Nakrást znovu někde dostatek žrádla a pak hlasitě mlaskat a přivolat tak řezníka…anebo hladovět a chcípnout ny úbytě ? Co tak zkusit žrát jen to, co je k mání a nemlaskat …anebo zkusit přilákat řezníka – na nějakou návnadu v podobě někde v klidu vykrmeného tlustého prasete… …a pak povalit a sežrat toho řezníka ?
   Heuréka ! Už to máme ! My si zvolíme za svého šéfa nějakého lva, snad na trhu lvů někoho najdeme, nemusí to být nutně hrdý a zdravý lev, stačí i nějaký poškozený, levný… a sami pak budeme předstírat že jsme také lvy / a lvicemi, of course/. A tak řezník – až půjde zase kolem, s tím svým hnusným vercajkem, fuj, ty nože a škrabky,,,brrrrrrr, kvik, kvik…uvidí lva a jeho družinu, řezník sice vyrábí ze zvířátek ovar, jelita či klobásky…ale ze lva ne, z toho má respekt, on nás obejde velkým obloukem a bude hledat jiná prasátka, proč by měl porážet lvy ?

   V podstatě přemýšlejí stejně jak přemýšlí každá uzavřená skupina,sekta… jejíž poznávací a hodnotící mřížka byla infikovaná morem zvaným davové, skupinové vnímání, anylyzování a vyhodnocování reality založené na potlačování vjemů a podnětů, které neprocházejí filtrem předsudků vytvořených kdysi coby snad i potřebná negace stávajících předsudků sdílených jinou , podobnou skupinou – coby naopak zase jejich poznávací a hodnotící mřížka, dnes však již stejným způsobem zastarala Oni chtějí ve vetešnictví koupit šaty do nové plesové sezony,to je trapné.
   Jako každé správné stádo pak ztratili i onen vzácný dar intuice, zasaženi bleskem kdysi snad možná prometheovským tak už jen paběrkují u několika žhavých uhlíků, provádějí intelektuální prostocviky a vydávají to za myšlení, realitu nazývají nepřístojností, hadr s modrým ptákem standartou a fatální selhání nedůsledností v prosazování svých ideálů, lži pak nazývají těmi ideály a strašáky uctívají jako své ideové vůdce..

   Půjde opět o nezávazný žert prasete, ne o vážný pohled lva. Lvi by naopak měli z tohoto stáda kvičících prasat odejít, zavčas, dříve než je infekce zasáhne a i oni se stanou prasaty, prasaty s chromým lvem v čele sice, ale ten chromý lev není jejich záchranou, ani resuscitátorem, ona úrasátka jej mají v čele coby vějičku a zástěrku zároveň, hříva ale nestačí ani zakrýt holé prasečí zadky, ani přilákat nové lvy, je mastná, olysalá a smrdí potem chlívku – už teď, ještě před provedením onoho nezávazného žertu..

 10. Mathias napsal:

  Vlku, bravurní analýza. Jako vždy. Ztotožňuji se s Vašim postojem, že ač volič levice, strašně bych si přál opravdu demokratickou, funkční a stabilní pravicovou stranu. Bez toho nemůže fungovat demokracie. To je třeba věc, kterou lidé typu jezevec asi nikdy nepochopí. Jen mám jednu velkou obavu. Vaše argumenty by byly zcela na místě ve chvíli, kdy by pánové z ODS opravdu poctivě stáli o to rozebrat s vlastní chyby, napravit je a oslovit tak voliče, který ač pravicově orientovaný, má podobné uvažování, jako Vy. Jenže oni moc dobře vědí, že takových voličů je opravdu jak šafránu. Tak proč dělat složitá škatulata, reformy a sebereflexi pro pár analyticky myslících a politiku sledujících jedinců. Oni potřebují oslovit masy. Aby měli zase těch svých 20%. A kvůli masám není třeba dělat takové rošambo. Protože většina voličů neregistruje ani zlomek problémů, které jste tu zmínil. Nebo je registrují, ale poctivou analýzu si pro sebe nejsou schopni nebo ochotni udělat. Většina z těch vytoužených 20% (nebo i více) registruje jen PR počiny typu pan profesor Fiala v čele. Registruje, že ODS řekla „Jsme zpět, a noví, jiní lepší“. Obávám se, že kongresmani ODS to vidí realističtěji, než Vy. Ono jim to totiž nakonec k těm 20% opravdu může stačit.

  • jvf napsal:

   Jenže na to PR jsou potřeba hlavně peníze. A těch se teď bude ódéesákům nedostávat, protože nemají sponzorům co nabídnout.

   • Mathias napsal:

    Měl jsem na mysli PR typu stará hujda s novou fasádou. Na to peníze nepotřebují. Jsem opravdu zvědav, jak se teď k ODS postaví média. Protože ty by mohly prezentaci téhle bajky o hodném novém vedení hodně pomoci. A zadarmo.

    • jvf napsal:

     Každá velká kampaň tohoto typu (John vymete dinosaury, Karel je bodrý kumpán pro studující mládež) stála hóóódně peněz. A kanály, kterými ODS dostávala k lidem svoji propagandu, se stávají neprůchodnými. Média tuto stranu odepsala a ve stopách Komárka budou přestupovat na jinou, méně se potápějící loď.
     Ale to jen spekuluji. Třeba máte pravdu vy a ukáže se, že stará láska nerezaví a starého psa novým kouskům nenaučíš.

 11. Jan Čermák napsal:

  Ještě, že tě vlku nemají.
  Řekl bych, že kořeny jsou možná ještě hlubší. Typický ODSák je historicky Klausovec. Takže se neštítí ničeho, krást a podvádět je součástí hry, ale je taky dogmatik. Dá na víru ne na rozum. Zvláštní mix pragmatismu a dogmatismu, ale přesně opačně míchaný než by bylo třeba k úspěchu. A tuhle zemi to přišlo draho:http://zpravy.idnes.cz/spisovatel-a-novinar-mariusz-szczygiel-rozhovor-fv3-/zahranicni.aspx?c=A140117_2023003_zahranicni_jav
  Poláci rostli od roku 89 2x!! rychleji než my. Už v kořenech jejich dogmat bude nějaká chybička.
  A dovolím se vrátit ke konci včerejška, nezlobte se, když něco nechápu, nemusí to nutně být pí….
  Z nárustu nerovnosti se ODS a jezevec musí samozřejmě radovat, je to jejich sen, jejich cíl. A dělají pro to co můžou, dle svých možností. Nejsem takým blbem, abych si myslel, že celosvětově mohou něco ovlivnit. Ale ti co mohou a ovlivňují jsou z stejného těsta.

  • Ruda51 napsal:

   Souhlas.

  • jezevec napsal:

   laskavě si blbečku odpusť interpretovat, co si jezevec myslí, ano?
   o mých snech a cílech víš pouze to, co bysis rád abych si myslel, aby to vyhovělo tvému omezenému vidění světa. ale jsou to absolutní píčoviny potroubilého dogmatika. jestli chceš, pošli mi na mejl deset otázek, na které lze odpovědět ano/ne – po pravdě ti je odpovím, pokud slíbíš že to pak budeš respektovat.

   • Jan Čermák napsal:

    Co na tohle říct. Ona se za tou deklarovanou pravicovostí zhusta skrývá jen sprostota a hloupost. A to já nikdy respektovat nebudu.

    • Tacit napsal:

     No je to sečtělej člověk. Viz jeho diskusní příspěvek na Kose dne 2.1.2014 v 18.32 – a vaše odpověď hned pod tím.
     (Holt časy se mění, nebo ne?)
     🙂

    • český maloměšťák napsal:

     Já si všiml jiné věci.
     Jejich sklonu k tykání neznámým osobám- a to aniž by jim to dotyčná osoba dovolila. Tvrdí pak, že vykat budou jen těm, kterých si váží, kteří si to zaslouží atd., tedy jakousi pořebu omlouvat své chování mají, ale i ta omluva je spíše o charakteru podlosti, než aby byla o zdvořilosti.
     Podle mě jde ale o docela obyčejný zvyk z komunistických či svazáckých schůzí, potažmo o infantilní způsoby dosud dospělostí nereflektované a nekorigované /zde pak dochází mnohdy k tomu, že takové individuum přerostě od infantility nedospělce kontinualně do stařecké infantility, a to jím zcela nepozorovaně – což pak zcela znesnadní onu tak potřebnou sebereflexi a korekci, dané individuum se domnívá, že takové způsoby jsou „napuosto noumání“./
     V některých případech pak jde zřejmě jen o onu pověstnou slámu koukající, lezoucí z jinak perfektně naleštěných lakýrek – tam je to pak skutečně k pláči, neb tito vynakládají mnoho mentální energie pouze jen na to, aby své zděděné či jinak získané vady skryli před zvídavými zraky laiků /někdy i odborníků/. Tito naši občané se za takové manýry skutečně stydí – pokaždé když jim “ to ujede“ tak jsou nešťastni, čímž ale pak jen narůstá jejich vztek a frustrace – což může vést až k erupcím zlostného hněvu, opět ale v podstatě na sebe samé – ale projikované směrem ven, neb nejsou schopni a ochotni připustiiti, že ten démon čerpá sílu z jejich nitra. Takové pak nezbývá než litovat – pokud je člověk laikem…anebo pokusit se je léčit – pokud je odborníkem.

     Dobří katolíci se pak za takové mohou pomodlit…ano, vlastně by to měla být jejich povinnost – vždy když na takového jedince narazí.
     Ale svět dnes již nezná povinnosti, všichni by chtěli jen samá práva – například právo tykat každému , komu se mi zachce.

     • jezevec napsal:

      tykám pouze dobytkům, kteří mne opakovaně (a celkem zbytečně) urážejí – snažím se tím snížit na jejich mentální úroveň, včetně použitého slovníku. aby už konečně pochopili, že opravdu nestojím o to, aby mi nějaký anonym cintal co bych si měl myslet, a vítězoslavně to pak rozporoval. zrovna šifra jan čermák podle mne bude rozumět spíš těm exkrementům, než mluvě civilizovaného člověka. protože slušně a s vykáním jsem mu to vysvětloval už víckrát, než by mělo i podprůměrně inteligentnímu jedinci stačit k pochopení.

      takže pánové (a ty vole):
      – nejsem a nikdy jsem nebyl členem ods. ani žádné politické strany. tím méně komunistické. nebyl jsem ani v ssm
      – nejsem voličem ods. volil jsem je v prvních volbách, jednou a naposled.
      – nepovažuji se za osobu pravicového smýšlení a nikdy jsem to o sobě neřekl, slovo „pravičák“ považuji za invektivu
      – nejsem katolík ani člen žádné církve
      – živim se vlastní prací a vlastníma rukama, nikoliv maximalizací zisku. jsem oblíbeným zaměstnavatelem, a například přinejmenším jeden můj zaměstnanec má větší mzdu než já.
      – laskavě se vyserte na rozbory toho, co si myslím, jaké mám sny a cíle. dokážu to interpretovat sám, a do vašich snů já se taky neseru. věty začínající na formulaci „lidi jako jezevec si myslí xxxx“ považuji za (verbální) agresi (zbytečnou).
      – původním vzděláním jsem dělník, v dobách temna jsem se živil rukama. rád. barák v němž bydlím, opravuju a přestavuju už třicet let – já. vychovávám tři děti, bydlím v malé obci s vysokou nezaměstnaností, a sloužím vlasti na místní radnici (zadarmo). málokdo mně dokáže upoutat nějakou životní zkušeností, kterou jsem ještě sám nezažil.
      jasný?

     • Jan cermak napsal:

      Dik.

     • vonrammstein napsal:

      Nebuď tak vztahovačnej a tolik se nevopakuj, píšeš furt to samý dokola jak blbě škrtlá deska.

   • vlk napsal:

    Takže norníku, buď výrazně poopravíš slovník a to hned nebo jsi tady skončil. Jasný? Nikdo tu pro nebude blbeček. To, že se známe, neznamená, že tu máš generální pardon. Kapišto? ještě jedno něco takového najdu a skončils.

    • jezevec napsal:

     viz o odstavec výše.
     pokud toleruješ urážení a napadání jezevce – už se k tomu nebudu vyjadřovat.
     ne proto že bych to neuměl bez blbečků.

     • Jan cermak napsal:

      Ten dik patri vedle panu mestakovi.
      K vam asi takto. Smutno, smutno, ze i tady. Neni pred lidmi jako jste vy utociste.
      Sbohem.

     • Qiedo napsal:

      No nevím, jezevče, naprosto Vás nechci vychovávat, ale určitě uznáte, že je potřeba tuto společnost dělat lepší. Začít můžeme právě u sebe tím, že se budeme k sobě navzájem lépe chovat, třeba se i slušněji vyjadřovat. Můj otec své mamince celý život vykal, já jsem v tom viděl výraz jeho úcty k ní. A také to byla jen obyčejná (ikdyž pro mne neobyčená) žena z vesnice. Pomáhala mému dědovi ve mlýně, když zůstala sama pak až do smrti na poli nebo poklízela kravičky v kravíně JZD. Každou z toho stáda měla pojmenovanou.
      Vy se na té vsi mezi sebou nezdravíte? ..Sorry, už toho bylo dost,Qiedo.

     • vlk napsal:

      No buď to budeš umět nebo šlus. žádná druhá šance.

 12. Tacit napsal:

  Uvažování ODSáků celkem přesně popsal Soumar (8:23). Jakápak sebereflexe a sebebičování, to by nás sežrali!!! Teď není prostor na programové diskuse. Nastartovat s novou tváří včele a hrdě (no?) prohlásit: Jsme zpět!
  A nakonec na tu vnitrostranickou sebereflexi a program není čas nikdy. Průšvihy se řeší až v krizi, a až na sjezdech, řešení je předem připravené politbyrem. A už se nediskutuje. ODS je strana víry.

  A ještě jedna poznámka. ODS má problém s mladšími voliči, protože pro ně není sexy. A to Fiala taky není. A Kalousek to ví.

 13. Sebastian napsal:

  Tato zločinecká organizace je ve stadiu klinické smrti. Bohužel to nic neřeší -pokud zanikne ODS, zanikne pouze značka. Ty tisíce gaunerů s jejich členskou knížkou nezmizí a budou škodit dál pouze pod jinou hlavičkou. Chtělo by to vydat seznam členů ODS, něco jako Cibulkovy seznamy po 89. Tehdejší STbáci jsou označováni a dehonestováni ( což je OK) a přitom škodili zlomku lidí. Člen ODS už 20 let škodí všem s výjimkou svých soudruhů.

  • Jan Čermák napsal:

   Skvělý postřeh. Ta paralela se mi taky jeví.KSČ ovšem zakázána není a stále má své voliče. Nezmizí. A stejné je to s ODS. A s tím se žije těžko.
   Právě je na seznamu jedna exekuce domu za 980 Kč dluhu. A mne k tomu napadá. Doba před rokem 89 byla uzákoněna jako bezpráví, a já se s tím zcela ztotožňuji, jenže je naše doba dobou práva? Nežijeme taky v době bezpráví? Srovnávat to nechci, ale musím. Není bezpráví vlastně historická konstanta?

   • Hladis napsal:

    Prectete si te clanek o te exekuci ještě jednou a poradne.

    • Jan Čermák napsal:

     Nečtl jsem ho vůbec, jen nadpis. Chyba.Moje. Ale bohužel, myslím, že to mé tvrzení nezmění. Sleduji dlouhodobě na blistech, a nemůžu se zbavit dojmu, že o mluvit o právu nyní a tady lze jen s krajním sebezapřením. Myslím, že s tou konstantou jsem to trefil, jen se mění její hodnota. Jak je to v Řecku?

     • Hladis napsal:

      V Recku je to stále stejne. Honi se ted levicackti terroristi ze skupiny 17. listopad, konkretne se patra po oprchlem Ch. Xerosovi, kteří ted po vzoru islamistu delaji videa, jen za nimi neni něco arabsky, ale obrazek Che Guevary. Mno a hrozi cely spolecnosti ozbrojenym bojem http://www.youtube.com/watch?v=yA-EVHfdhy0 posledne tu byl utok samopalama na německou ambasádu. Vyhruzky smrti od fasounu a levicaku je bezny zdejsi kolorit.

  • Hladis napsal:

   Nebojte u Pitomia se uz nekteri uchytili spolu s bývalými VV 🙂 U Bobosikove jim to nevyslo. Pokud by ODS skutecne dostala takovy vyprask a skončila, tak jsou ruzne politicke subjekty, kam se nastosuji.

   • Jan Čermák napsal:

    Bohužel nevládnu Řečtinou /mimo jiné/, kdo jsou ti ostatní tři chlápci by jste věděl?

    • Hladis napsal:

     Ty dva uprostřed nevim, to vypada na nejaky bojovníky z dob Turecky nadvlady. Ten na prave strane je myslim vudce komunistickych partyzanu za druhy svetovy, ale musel bych se zeptat.

     Jinak tam mele o obnoveni ozbrojeného, ci jinak receno partyzanskeho boje proti dnesni spolecnosti a vyzyva ostatní levicaky, aby se pripojili. Skoro stejny jako co vyrvavaji islamisti, jen tam nerika Allahu Akbar. Utekl z basy a ted se ho snazi policie najit. Jinak takových teroristických skupin je v Recku vic a nektere se podarilo rozprášit. Třeba tu skupinu, co posilala vybusny baliky premierum EU.

 14. Admirál napsal:

  Vlk zmínil v článku prsení se rozpočtových odpověníků stabilizací rozpočtů.

  Zrvna dnes jem na Radiožurnálu v autě poslouchal stesky policajtů, kreré vykreslují, jak taková rozpočtově odpovědná stabilizace rozpočtů v praxi vypadá.

  Policajtům chybí základní vybavení nutné pro bezpečný výkon jeji páce. Nechází mnoho a budou chodit bez kalhot, bosi. Nejsou peníze. Deficit je sice na pohled nižší, ale vzniká vnitřní dluh, který bude muset někdo zamáznout. Ale to už nebudou rozpočtoví odpovědníci. Ti udělali líbiví rozpočet, problémy ať ti po nich.

  Jak pravicově odpovědné.

  • okolojdoucí napsal:

   Poslouchal jsem v autě to samé. Sice s tím „bez kalhot a bos, natloukl si nos“ trochu přeháníte, ale aby si policajti sami pořizovali neprůstřelné vesty a zdravotnický materiál k poskytnutí první pomoci, to je taky síla. Nejlepší byla ta zásada „jedna neprůstřelná vesta na dva v autě hlídkující policisty“. To aby se dohodli s banditou, na koho bude střílet, popř. že vždycky počká, až se převléknou. To už ani není k smíchu…

   • Admirál napsal:

    Použil jsem nadsázku. Ty boty tam byly také zmíněny.

   • Admirál napsal:

    To oni bandité budou čím dál, tím slušnější. Policajti se s nimi snadno dohodnou, Oni se vzhlédli v Karlovi a v jeho šlechtických způsobech.

    Chudým brát a bohatým dávat.
    Nebo jak je to..

  • Hladis napsal:

   „Pravicove odpovedne“ je to, když dokážete jako manazer s nizkymi naklady pokryt vse a ne zit na dluh a nehospodarne s plytvanim a bud vytvaret dluh vnitrni, nebo rovnou to rozjet jak na mejdanu. Nekde to dokazi pokryt s nižšími rozpocty a nizsim poctem policistu. Takze bud chcete krach a skoncite ohlodávat kosti na skladce, nebo lepsi rizeni státu. Vyberte si.

   • pepan napsal:

    máte recht, jako vy vždycky.
    Rozpočtově odpovědní nám vybrali nezbytné církevní restituce.
    ;-(

    • Hladis napsal:

     On je v te odpovednosti rozdil. Pokud vytvarite vnitrni dluh a setrite stylem tupych skrtu bez restrukturalizace a zefektivneni, tak je to uplne stejny, jako když to udelate opacne a rozjedete mejdan. Vysledek bude na konec stejny. A nevim co do toho tahate cirkevni restituce. To je porad to zaprdene cechackovstvi nainjektovane prekroucenym dějepisem. Cirkve se tak odpoji od státu a stat se zbavi nemovitosti, které stejne nevyuziva ci rovnou chatraji. Cirkevni restituce a vyrovnani s odlukou od statu mělo proběhnout uz davno. Otazka byla jen jak. Muze se vam to nelíbit jak chce, ale byl to krok nevyhnutelny.

     • pepan napsal:

      dík za vyjevení vaší optiky, kterou nazíráte na realitu.
      Jen bych rád znovu podoktl, že zlodějna, zde eufemisticky nazývaná „majetkové vyrovnání s církvemi“nemá obdobu v žádné ze sousedních zemí. I v tak zvaných katolických, si lokální věrchušky na takovou drzost vůči svým zaprděným daňovým poplatníkům netroufly.

     • pepan napsal:

      na dobrou noc ctrl c + ctrl v:

      „Katolické církvi se v Polsku vrátilo celkem 65 tisíc hektarů pozemků, 490 nemovitostí a
      takže odškodnění ve výši v přepočtu 800 milionů korun. Pokud by se vše převedlo na celkovou sumu, tak bychom se dostali na zhruba 30 miliard korun.“

      To je takový malý, předpůlnoční příspěvek ponoukající zaprděné čecháčkovství k „Nechutnymu populismu mimo realitu a vtirani se lidem utoky na jejich pudy. Zamereno na prostinke volice.“

      Pokud by ti vzdělaní středoví voličové náhodou nedokázali odhadnout jaký je poměr mezi prostředky „darovanými“ církvím u nás a v Polsku, s mým příslovečným altruismem jim rád pomůžu:
      My bezbožníci v Čechách a na Moravě jsme obdarovali, z vlastní kapsy a kapes našich dětí. církevní obchodníky s nereálnem přibližně pětkrát štědřeji, než bohabojní bratři Poláci.

      komu by se snad chtělo do žumpy církevních restitucí potápět, tak zde je k dispozici zdroj:

      Click to access tz_2013_09_10_restituce_analyza.pdf

   • Admirál napsal:

    Je vytváření skrytého dluhu a přesouvání ho na příští reprezentace pravicově odpovědné?

    Omáčku vynechte.

 15. Puck napsal:

  O tom, jak dobrá je to analýza od vlka v tomto článku, svědčí uznání i ze strany pravicově smýšlejících diskutérů. Takže nemám co dodat.
  Pravicoví tvrdí, že žádnou pravicovou stranu nemají, a dávám jim za pravdu. Solidnost, odpovědnost, uměřenost, dodržování daných pravidel, morální bezúhonnost, to jsou atributy, které by měla pravice ctít.
  Které z nich lze připsat aktérům, kteří vedou ODS a TOP ?
  Žádný ! A to už nemluvím o rozkrádání a ničení státních struktur.

  • Cech napsal:

   No nevím zadali se něco změnilo.
   Pan vlk se pohoršuje nad kontrolou připravenosti zpravodajských složek tohoto státu ke kterému přistoupil premiér a pověřil Janu vypracovat pro zpravodajce naprosto primitivní úkol.
   Pan vlk slovy:
   „Že už zjištění, že metresa premiera úkoluje tajnou službu podle svého uvážení je bezpříkladně skandální záležitost, která by v celém civilizovaném světě vedla k okamžitému pádu vlády?“
   Ta zásadní, že se díky kontrole Jany ukázala skutečná připravenost zpravodajských složek tohoto státu jej nechává naprosto chladným.
   To že jistý Vondra opravdu přímým rozkazem, použil přepadové komando vycvičené a také určené pro boj s terorizmen prioritně v zahraničních misích k ukradení kompromitujících materiálů v ČT to jej nechávalo a nechává naprosto chladným.
   Co je věší zneužití pravomoci veřejného činitele?
   1) Janina kontrola připravenosti našich zpravodajců s kterými si obyčejní policajti vytřeli pr… .
   2) Rozkaz vydaný přepadovému komandu k vykonání ozbrojeného zásahu ve veřejnoprávním zdělovácím prostředku.
   Obojí je dílem jedné strany, proto zde politická angažovanost v posouzení těchto kroků nehraje žádnou úlohu.

   • vlkp napsal:

    Doteď jste tu zejména psal značně mimoňovitě. To mi bylo jedno. Váš problém.Mým problémem se ta vaše mimoňovitost stane v okamžiku, kdy si mne vezmete do úst a uděláte ze její součást. Zejména, když jde o mimoňovitost mnohočetnou.
    Například tzv. Vondrovo komando v televizi. Na internetu se dá dohledat, že podle vedení ČT i toho redaktora, jehož materiály je zajímaly vůbec nejvíce, to pro co si zakulenci přišli, nezískali. Zkoušeli to potom ještě i jinak, ale nedostali to. Takže to je epizodka s vaším komandem.
    A teď k tomu, podle vás bagatelnímu činu. Jde máte úlety nejméně dva.
    1- a podstatně méně důležité – zneužití VOZ Nagyovou pro soukromé účely naprosto NIC nevypovídá o tom, jak je VOZ připravena v jiných oblastech a jak plní jiné úkoly. Mimo jiné proto, že onen Pohunek, co to měl na starosti, nebyl zpravodajec ale nějaká pomocná složka. Navíc na dost značnou část toho, co pro Nagyovou dělal si najal soukromá očka.
    2- co je daleko a daleko horší a co vy trapně bagatelizujete je fakt, že soukromá osoba může vůbec zneužít tajnou službu. Jen z pozice metresy! Že ji nejvyšší šajby speciálních složek armády poslouchaly a srazily před ní kufry, ačkoli věděly, že je to protizákonné. Proč by vedle Nagyové to třeba nemohly dělat také její dcery. Nebo Nečasovi kámoši nebo straničtí kolegové? Jste vůbec schopen pochopit rozsah toho průšvihu?
    Nebo je vaše nepochopení motivováno ničím jiným? Třeba zaměstnáním? Buďte tak laskav a příště mne ze svých úvah, co vlk… vynechte. Vy totiž houby víte o tom, co si myslím, eventuálně co připravuji jako budoucí texty.

 16. XY napsal:

  Tak tak. Ono, jak se zdá, zatím ani Fialovi nezbývá než opakovat vyprázdněné mantry a šířit profesionální optimismus. To je velice dobré, neboť optimisté vědí, že může být ještě hůř.
  Buď budu nepříjemně překvapen novým vzestupem toho spolku – nebo bude platit, co napsal někdo nahoře: Hoďte na tu mrtvolu hodně hlíny, ať nekazí vzduch. Takových je na zdejší politické scéně více než dost.

 17. vlasta napsal:

  Vskutku výborná analýza škoda že si ji nepřečte většina v denním tisku. To musí číst nebo poslouchat bláboly rádobynovinářů ve veřejnoprávních médiích.Pane Vlku díky.

 18. tresen napsal:

  Fiala se pokusem o vzkříšení ODS odvaří. Je ho škoda. Dokážu si představit projekt, kde by byl platnější.

 19. myrta napsal:

  Nový maskot ODS Fiala se rozhodl vsugerovat voliči mantru– ODS JE ZPĚT.A to bude opakovat jako volební program. A víte že věřím tomu,že volič uvěří i bez důvodu? Ono těch lidiček co CHTĚJÍ tomu věřit je mnoho. A Fialovi bude stačit neustále omílat ODS je zpět a těch 10-14 % dostanou. Vsadím se.

  • Qiedo napsal:

   Asi tady, myrto, budu s Vámi souhlasit. Moje úvaha :
   1) Ne všichni podnikatelé nejsou jen podnikavci a velké změny doleva by mohli cítit jako ohrožení
   2) Lidé mají děsně krátkou paměť. pár hesel proti návratu komunizmu a masírka sdělovadel taky něco hodí.
   20%- dva lidi z desíti, jedna z pěti rodin asi nebude tak velký problém.

 20. tresen napsal:

  Ještě dodám, že meditovat nad tím, proč odesákům nic nedošlo, je úplně zbytečné.
  Je to jako kdybych chtěla po svých psech, aby pochopili, proč něco nesmějí. Po velkém úsilí pochopí, že to pro ně není výhodné, ale důvod jim bude navždy unikat.

 21. Firefly napsal:

  neoriginálně, vše opsáno z blogu Macka viditelnymacek.cz :

  Petr Fiala může jít doprava jak chce, ale chce tam jít i členská základna? Chtějí tam jít ti, kteří jsou v ODS kvůli grantům, dotacím a zakázkám z evropských projektů? Chtějí jít doprava starostové, kteří tak rádi budují za evropské peníze? Chtějí jít doprava krajánci, když jsou součástí krajů, které zvyšují byrokracii a pravicové by bylo je zrušit?

  Nový místopředseda ODS, olomoucký primátor a čerstvý poslanec Martin Novotný: „ODS si v první řadě musí přiznat, že její dlouhodobá vize v posledním čtvrtstoletí, o transformaci české společnosti, o podpoře podnikání a boj proti komunismu, je sice hodnotově stále platná, ale je to tak trochu jako s módou: modely, které navrhovala Coco Chanel ve dvacátých letech minulého století, jsou pořád ještě krásné, ale chodit se v nich už nedá.“
  Dovolím si podotknout: v modelech z dvacátých let minulého století (i těch pánských) se dá chodit docela dobře, jen by jejich případní nositelé nesměli tak aparátnicky mentálně i fyzicky ztloustnout…
  Jinak řečeno: problém ODS není v programu, ale v lidech. Stále totiž platí naučení zkušené majitelky bordelu: Jsou-li zákazníci nespokojeni, netřeba šoupat postelemi, je třeba vyházet kurvy…

  Za novou tváří v čele ODS se seřadila pětice (opět) letitých bafuňářů ODS. Troufám si tvrdit, že se nezmění nic, jen ušlechtilých slov o změně nastane průjem převeliký…
  Souhlasím ovšem s Martinem Fendrychem, který napsal: Víc než na Fialovi bude ODS závislá na Babišovi. Pokud by ANO dokázalo dělat politiku ne pro Agrofert, ale pro lidi, pokud by Andrej Babiš skutečně dokázal šetřit na státu a nešetřit na občanech, pak to bude mít pravice blbé. Pokud se ale ukáže, že to byly jen řeči a že se věci nemění, že se k lizu prostě jen dostaly jiné kliky, pak se část voličů, která od ODS utekla k ANO, vrátí.

  • český maloměšťák napsal:

   Pokud chce ODS bojovat proti komunismu, tak by měla založit buňku v Kanadě. Buňku vybavit granáty, kulomety a střelivem – po způsobu palestinskéhio velvyslanectví by třeba mohli využít diplomatické imunity zkombinované se stěhováním , poté najmout nějaké solidní instruktory – např. z Al Kajdy a pak již jen hurááááá na zteč…..
   ….Kolonií Hutteritů, Amishů atd.

   Zde v Čechomoroslezkoromsku nehrozí komunismus, nýbržto nějaká forma fašismu, podle mě spíše komická, než strašná. respektive tragikomická – neb ti šéfikové tomu skutečně věří, té politice bez kompromisů /viz Fiala a jeho texty/ přičemž jejich duševní rozměr je groteskní..

   S komunismem se účelně bojuje i tak že se bojuje s nerovností, potírají se extrémy , např. extrémy v rozdělení bohatství, např. pomocí instrumentu zvaného daňová progrese.

   • Firefly napsal:

    Hm. Zmínka o boji s komunismem byla to nejnepodstatnější v Mackově článku.

    Osobně si myslím, že nemá cenu s komunismem bojovat. Strýčky vzpomínající na báječná léta mládí nikdo nepřesvdčí, pár mladých bude vždycky jankovat – a o ničem jiném to není.

   • český maloměšťák napsal:

    Ještě dodatek.
    “ KOmunisty“ dneška jsou ti, kdo se řídí krédem “ Nám a našim kumpánům dle našich potřeb, ostatním tak, jak rozhodneme“.
    V podstatě je tak dost velkých komunistů i mězi těmi, co podporují ODS. Kam se na ně může dotáhnout Filip apod, ten je rád , že má solidní a předvidatelný zaměstnanecký plat, auto, doma cibulák a rohovou vanu s masážními tryskami, jeho stará je ráda za lístky do opery a nový kožich…prostě maloburžuazní idylka, kam tam s Filipem apod. na barikády, dyť by ho tam jeho stará ani nepustila : “ doma budeš, střílí se tam, ještě tě omylem zastřelí a kde pak já vemu na domácnost a splátky hypotéky?“.

   • Firefly napsal:

    Ostatně, progesivní daň v čekých podmínkách není nic jiného než atak na střední třídu. Nepříjde mi záhodno ničit zrovna ji. Progesivní daň je jen úlitbou závistivcům, kteří koukají po sousedově krávě.

    A miliardáři ? Jestli náhodou zaplatí z něčeho nějaké daně, pak stejně jen lineární srážkovou daň.

    • okolojdoucí napsal:

     Neprovokujte 🙂

    • český maloměšťák napsal:

     Pane firefly, mohl byste definovat, co to je – ta “ střední třída v českých poměrech “ ?

     Ještš k té zmínce o komunismu a Mackovi /ten úspěšně zkomunizoval (ve smyslu komuna rovná se Mackova rodina) Knižní velkoobchod, je to velmi šikovný komunista/.

     No, pro ODS to asi podstatné je, když tedy na tom stavěli a staví svou “ politiku“ /respektive mafiánský, polokomunistický způsob dělení zdrojů a bohatství/.
     Komunismus existuje jen v hlavách /i takových expertů jako jste vy/ a pak ve skutečnosti v zjednodušené formě na severoam. kontinentě – mj, tam mají problémy s tím, že kanadská liberální, prokapitalistická vláda na ně je tlačí kvůli MW, protože oni neuznávají instituci minimální mzdy, mj. jim v určitém čase tato liberální vláda činila potíže i při kupování pozemků /Alberta a její zákony o max. výměře poozemků vlasněných jediným subjektem/…dochází tak ke komickým situacím kdy se totalitněji, komunističtěji chovají tkzv. liberálně smýšlející subjekty – to je na dlouhé povídání, v zkratce snad jen že opravdu důslledně aplikovaný liberalismus /ale možná i konzervatismus coby ideje rovných příležitostí/ vede u druhu Homo sapiens sapiens /ne tak u šimpanzů/k nějaké formě socialismu.
     (ostatně pozemkové vlastnictví je v Kanadě omezeno dosud, a když už je řeč o ppozemcích. tak jedna pikantnost . tribun Tiberius Gracchus kdysi před cca 2000 lety navrhoval omezení pozemkové držby na 250 ha/jeden subjekt…..toto číslo s eobjevuje i v masarykovských pozemkových reformách ve vztahu k Církvi např., proč zrovna toto číslo ??? /otázka k zamyšlení/)

     Pardon za tu švestkovitost, nicméně je to tak trochu o tématu – o vyčichlosti schémaických a primitivních metod manipulace s myslí vlastní i s myslí ostatních, tak často vydávaných za myšlení. A epistemologické pitvání skutečnosti je mozaikou, není to obraz s jednolitou modrou nebo červenou plochou.
     Jistě, často sklouzne k žvanění,ale o co jiného zde také jinak jde ? Když tedy výstup v podobě činu je nulový ?

     • okolojdoucí napsal:

      Občas Vás nestíhám (to bude patrně můj problém), ale smekám před Vámi. To jsou hodně zajímavé myšlenky!

 22. Firefly napsal:

  Za sebe ještě dodám – v jednom má Fiala pravdu a vlk se mýlí.

  Korupce je problém lidí. Pravda, je jí přespříliš, pravda, je tuze moc provázaná. Ale člověk dokáže pochopit, že vedení strany s ní může chtít bojovat – třeba neúspěšně, třeba zcela špatně, ale nemyslím, že třeba Nečas byl korpučník.

  Co ale nechápu je schválení progresivní daně. To není otázka jednotlivců, to je selhání celého vedení strany, poslanců, všech. Zásadní krok proti voličům, slibům daným voličům. Nikoli nedostatečnost, nikoli slabost, alébrž věrolomná zrada. Proto ODS – ani TOP09 – nemůžou dostat můj hlas.

  Vědomě a úmyslně zradili voliče.

  • Šims. napsal:

   Měl byste se zamyslet nad jednou zásadní věcí a myslím si, že odpovědnost nesou i socani a politici obecně. Pravidla pro antikorupční prostředí lidé zrovna moc neovlivní. Dále o korupci se šuškalo jakou dobu a nečasova vláda jen proklamovala své sny, ale opravdově si je nepřála. To by tam na sjezdu nepředváděla některé „kxichty“. Kdyby to Nečas myslel tak vážně s tou korupicí, tak by nemohl podepsat aminu, která největším korupčníkům a zlodějům vytrhla trn z paty. Takže asi tak. Buď budu ve svých předsevzetích kongruentní a pak to bude to otřepané padni komu padni nebo to bude tak po nečasovsku, budu dělat selekci, zkrátka je rovný a rovnější a tu písničku moc dobře známe.

   • Firefly napsal:

    Nehájím Nečasovu vládu ani Nečase. Netvrdím, že byli ti správní. Jen si myslím, že on osobně nekradl. Ale je to jen moje domněnka, mohu se mýlit.

    Ano, jiným to asi umožnil, není to úplně silná osobnost. Nikdy neměl být premiérem.

    • Šims. napsal:

     Tady na Kose se před časem psalo, že hošík po svém podpisu pod aminu taky nepřišel zkrátka, jen se podívejte jaké musí platit alimety a co je schopný si ze svého platu VŠ pedagoga dovolit. Podle mne s jeho akademickými tituly (kromě ing, žádný nemá a to se dnes v akademickém světě nepovažuje za potřebný titul k výuce, tam by musel mít CsC nebo lépe PhD) nemůže díru do světa udělat a to snad ani moc nepřednáší, ale píše něco z domova. Další otázkou co takový odborník může sepisovat, je to praxí protřelý člověk. Milý pane, tichá voda břehy mele, nezapomínejte s jakou „vosobou“ se tento moralista spojil. Ta je všeho schopná a za další, není vyplácení nepřiměřených odměn rovněž určitý druh korupce, natož vydržování si milenky za peníze daňových poplatníků není zlodějina?

    • Firefly napsal:

     no nevím. Pořád mi vychází spíš blbec než zloděj.
     Možná je to jen relativní, porovnáním s ostatními politiky.

     • Cech napsal:

      To, že by blbec je naprosto vyloučeno, již samotným křesťanským dělením na zdravé kusy a kusy určené na porážku, pane Carlosi V.

     • ZdeněkJ. napsal:

      A co obojí, to nemůže být?

    • český maloměšťák napsal:

     A pokud vyjdeme z předpokladu, že Nagyová skutečně “ dřela jako kůň“, tak se dá dokonce s velkou mírou pravděpodobnosti tvrdit, že Nečas nejenže nekradl, ale nekradl dokonce ani z cizího / v tomto případě ze státního – formou vyplácení nadstandardních odměn, v tomto případě vyplácených jeho milence, respektivě osobě s kterou podváděl svou manželku, sledovanou rozvědkou – na popud zřejmě oné milenky, respektive té, s kterou podváděl při tom sledování…herdek, teď jsem se do toho zaplantal…. /.

     Tím ale nijak nehájím Nečase ani Nagyovou – aby bylo rozuměno !
     A už vůbec netvrdím, že to bylo správné !

     Hezký den.

     • Firefly napsal:

      Vycházím-li z porovnání s běžným politikem, jen Nečas (nejspíš jen) zlodějíček. Ovšem vydržovat si milenku ze státního a myslet si, že se to neprovalí, to si může myslet opravdu jen blbec.

    • Qiedo napsal:

     Firefly- nekrad? Sobotku kamenovali, že diety neprožral a Nečas nekrad? Ty odměny, co šly do jejich Nagyovského hnízdečka to jako bylo co? To mě tady štve, že támhle samoživitelka sbírá víčka od minerálek a takováto „elita“ zapíjí kaviár šampáněm!

  • vlkp napsal:

   Ach tak, když Carlosovi někdo trochu zvýší daně, je to zločinec. Když dvacet let tentýž kryje veškerou korupci a průšvih ODS v 97 byl o primitivní velké korupci, Topolánkova vláda o velké systematické korupci a Nečasův soubor hlavně a jedině o korupci – viz vyhození Michálka, tak je to jen neúspěšný boj s korupcí. Něco jako špatné parkování.
   Jo jo, Carlosové mají svoji speciální morálku. Jo, vždyť oni ptáci v Olmíku dobře znají svůj elektorát.

   • Firefly napsal:

    Hounou.

    Kdo mi zvýší daně, je zločinec.
    Kdo krade a korupčí, je zločinec.

    Množiny se mohou a nemusí prolínat.

    A nemusel úplně každý ODSman ve sněmovně krást – ale skoro každý zvyšoval daně. Krom těch pár „rebelů“ – těm ale opravdu, opravdu nevěřím, že jim šlo o zásady.

 23. jezevec napsal:

  (c) bohumil doležal:
  Z ODS se nyní stal jakýsi prügelknabe, na nějž se svádějí všechny domnělé i skutečné chyby a hříchy polistopadového režimu. Vytvořila se jednotná fronta, v níž si podávají ruce čssd s babišovci a s politicky neorganizovanými, ale mediálně vlivnými pozůstatky Havlova politického tábora. Mnohé si způsobila sama, ale nemůže zdaleka za všechno – a hlavně: ani ČSSD, ani babišovci, ani havlovci nebyli a nejsou o nic lepší, spíš naopak.

  • jvf napsal:

   Jojo, Doležal je velký vtipálek… Podle něho i tunel Blanka byl v poho, dokud se do toho nezačali plést ti oškliví protikorupčníci.

   • jezevec napsal:

    skutečně někde řekl právě tohle?

    • jvf napsal:

     „Rovněž v LN píší o údajných obavách regionálních politiků ODS vůbec dělat politická rozhodnutí z obavy, aby za ně nebyli „orgány činnými v trestním řízení“ popotahováni. Na tom může něco být, protikorupční revoluce zřejmě navodila takovou situaci, že se kdekdo bojí politicky rozhodovat, aby ho za to nezavřeli. Není to např.taky důvod, proč např. tunel Blanka už nepůjde dostavět?“
     http://www.bohumildolezal.cz, 21. ledna 2014

  • okolojdoucí napsal:

   No, to se pan Doležal argumentačně moc nevytáhl. I na jednotnou frontu a havlovce došlo.

  • český maloměšťák napsal:

   To ale jen tvrzení tohoto podivína.
   Klidně se tak pak dá napsat, že Doležal a podobní podivíni se snaží z ODS vytvořit jaéhosi koziolka ofiarneho, oběť …do které všichni kopou, vše na ni svádějí, všechny chyby na ni házejí, nitku na i nenechají suchou…a kterou tak je nutno vzíti v ochranu, bránit ji a tak postavit hráz takovým křiklounům, kteří si nevidí na špičku nosu..
   Je pak pikantní, když kvazipravicový politolog se expplicitně dovolává soucitu, ještě zbývá aby s něčím takovým vystoupila i ukřivděná a rozbrečená Miruna a máme to divadýlko pohromadě.

   Zbytek jsou vaše fráze a klišovitá tvrzení typu “ oni zase bijí černochy“ či “ být otrokem v Jižní Karolíně je o mnoho lepší než být mrtvým otrokem v Severní Karolíně“, příště ušetřte byty zde a svalovou energii doma.Tvrzení možná i halucinace – pokud se dá mluvit o jednotné frontě , která je semknutá a snadno aktivovatelná, tak tou je v poměrech Čechomoroslezkoromska jen Kchárlsgemajnšaft, tam je to o slepé víře a nenávisti, coby zdroji vnitřní konzistence. Vůči ODS jde jen o popis tragické a ubohé reality.,tam není třeba vymýšlet pomyslné nepřítele a konstruovat zločinné chování, tam stačí, když budou policie a justice konat v rámci demokratického právního státu efektivně a důsledně.

  • Leo K napsal:

   To je argumentace na způsob…vy také bijete černochy.

 24. VaclavP napsal:

  Vlk se nad sjezdem ODS raduje jako Viktorián nad prohrou Sparty v Příbrami, otázka je, co je dobrý pro českej fotbal, resp. politiku. Silná komtrovská ODS je pořád lepší než slabá ODS, slabá TOPka a Okamura.

  • Admirál napsal:

   Je vidět, že Okamura zaslouží podporu.

   Je li dáván do protikladu TOP a ODS, musí být bohovsky dobrý.

   • Hladis napsal:

    JJ Miroslav Sladek verze 2.0 vyrobena v Japonsku potřebuje podporu. Hlavne proto, ze k nemu nalezli ODSaci a VVckari 😀 Namorniku vy nezklamete snad nikdy.

    • Admirál napsal:

     Nevím jak Vy, já referendum považuji za správný požadavek.

     Je na něm něco nedemokratického??

     A v čem Vy nacházíte podobnost mezi Sládkem a Okamurou?

     • vonrammstein napsal:

      Naopak. Je to až nehorázně demokratické. Víte-vona demoška není všelék.

     • Hladis napsal:

      Nechutnym populismem mimo realitu a vtirani se lidem utoky na jejich pudy. Zamereno na prostinke volice. Je to na delsi rozbor. Mel by jste rozlisovat mezi referendem a referendem bez výjimky jako vselekem na vse. Dost podstatny rozdil kdy to druhé je jen populisticka ochlokracie ci zebřiček k moci.

  • vlk napsal:

   Mohu jenom napsat to, co jsem ti napsal předevčírem a včera – omyl Václave, omyl.
   Kdyby Příbram dal a nakládačku rudochům, byl by to věru velký důvod k napití.
   jestliže ODS se „obrodí“ tak jako to právě provedla v Olmíku, tak je to průšvih. A silná kmotrovská ODS, že je lepší než slabá ODS? Máš jaksi poněkud podivný žebříček hodnot. SIlná zločinecká banda je pro tebe lepší než veškeré ostatní varianty? A vůbe c mne překvapuje, že nevidíš , že ODS je slabá právě proto, že řečeno slovy klasika, jí drtivá většina společnosti momentálně považuje za peleš lotrovskou:A podle toho s ODS zatočila. Proto je ODS slabá.

 25. Xaver napsal:

  Pane vlk, netolerujte, prosím, slovník, který použil jezevec ve 12.21. Není třeba nechat klesnout takto úroveň KOSY a odradit tak čtenáře i psavce.

  • Firefly napsal:

   těžko říci, záleží na situaci. Podsouvání nevyřčených výroků či myšlenek do úst či per jiných je ze strany některých diskutérů vskutku nepěkný nešvar, zasluhující si i občas slova peprného

   • český maloměšťák napsal:

    Firefly
    To by pak ale téměř každý druhý zdejší diskutér měl právo říkati jezevci “ ty blbečku“ apod.
    Já si myslím, že by tomu tak nemělo býti,a když tak jen ve zcela výjimečných případech.
    Například kdyby někdo takový nikdy nevyřčený /respektive nenapsaný/ výrok přiřkl /respektive přinapsal/ nebo přisoudil mně…. či mému peru.
    Ostatně stručnou, letmou katalogizaci individuí , kteří sama sebe/právě že ale jen oni sami tak činí/ zovou „slušnými pravicovými diskutéry“ jsem provedl výše, potrefené husy s ejistě ozvou.

    Hezký den…a proč Vás tady někteří oslovují Carlosi V .? Je to možné zodpověděti tak, aby nedošlo k podezření z podsunutí ?.

    • Firefly napsal:

     huso potrefená, vy jste v podsouvání přeborník.

     a proč mi říkají Carlos V. ? Pár let jsem psal všude s tímto nickem. Zachtělo se mi změny, nick jsem tedy obměnil.

     Kapišto tenco/kydá hnůji ?

     • český maloměšťák napsal:

      Carlos V. byl decentním diskutérem, zvela jistě ne nmrzkým bolševikem o nízkém IQ..
      A krádeže nicků jsou podle mě zvrhlou podlostí.

      Komu jsem něco podsunul, fajrflájovi snad ? A co ? Vždyť on není schopen pobrat téměř nic !

      Asi jste se musel zbláznit., pane firefly.

      Krade nicky, pak lže a nakonec chce abych mu šel uklidit dvůr zaházený hnojem.
      Blázen.
      I tací ale jsou mezi námi…. dobří katolíci se asi málo modlí, jinak si to neumím vysvětlit. Tolik příležitostí teď po té revoluci je všude kolem – a on se stane zrovna bláznem!!!!.

      A pane firefly, mohu vám nyní říci „blbečku“ ? Když nyní s jistotou vím, že jste si podsunul rovnou celý nick – i s jeho historií ?

      Hezký den.
      /krátký test věrohodnosti : Kdo takového pozdravu s oblibou použil i tehdy, když předtím oponenta poplival a nadal mu ? Za kterou stranu byl zvolen zastupitelem ?/

     • Firefly napsal:

      co jarpora, ale znal jste toho tulpase, co natolik vzival Bartu, Peake, Johna a Kristynu Koci, ze kazdym vstup zakoncoval bojovym pokrikem Volím VV. Uvidíme.

      http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/bohuslav-sobotka.php?itemid=8961

      Ten co zas otocil doprava, ceska slapka prodejna clenum klubu, kyda a spotrebovava hnuj nekde na malem meste

  • vlk napsal:

   Xavere,

   máte naprostou pravdu . má tam varování a pokud jej nebude respektovat, tak příště končí. Díky z a upozornění.

 26. Petr Havelka napsal:

  Pane vlku,

  ODS je zasviněná na všech úrovních, navíc ztrácí body na postoji k EU. Jedinou podporou jsou ji konzervativci ve Velké Británii, ti tuším v Česku nevolí 🙂
  ODS se obsedantně tlačí doprava, ale víc napravo se v naší zemi tlačit nedá, spíše by se měla přiblížit ke středu. Tam je TOP 09. V rámci záchranné operace by si to s Top 09 měla ODS prohodit.

  Kdysi v předvolebním létě jsem tu pod jedním blogem psal, že ODS bude ráda za 10%, přírodovědec psal 15%. Jak hluboce jsme se mýlili 🙂
  „Úspěch“ ODS bude úzce souviset s úspěchem ANO.
  S projevovaným „sebevědomým“ dnešní ODS se to má takto: voliči pravice prostě nesnáší „chromé koně“, tak ODS čile poskakuje v opoziční ohrádce, pak zaleze do hřebčína a smutně žvýká slámu.

  Na druhou stranu je mi v ODS líto těch schopných a čistých lidí, kteří v ní bezpochyby ještě stále jsou, ale v menšině. ODS si takový výprask zasloužila před už více jak před deseti lety.

 27. český maloměšťák napsal:

  Okolojdoucí.
  Smeknutí je vzájemné a také raději jen pomyslné /když najednou smeknou, ukloní se oba – výsledkem je pak boule na hlavě toho méně otrkaného/.:-)
  Chyba je ve formátu, já jsem dost líný na to psát takové traktáty jak např. pan Hladis…no a když se to začne hustit do formátů menších – tak pak je z toho ten galimatyáš /ale základní pojmy a příčinné souvislosti se vždy snažím uvést – takže si každý může dohledat Masarykovu pozemkovou reformu, stejně i zamýšlenou pozemkovou reformu z dob Tiberia Graccha , porovnat to s tkzv. církevními restitucemi a to i v širším kontextu…nebo s kausou kterou popisuje libertarián Walter Block ve vztahu k hodnocení komunity Hutteritů – kdy libertariánovi NIJAK nevadí tato forma DOBROVOLNÉHO komunismu…- Aby pak takový hloubavý jedinec zapřemýšlel o tom, že taková komunista nutně potřebuje jakýsi vnitřní tmel – k tomu,a by dlouhodobě mohla úspěšně a v humanistickém modu svého nažívání fungovat a že to je možná to nejdůležitější – ten tmel, to je to, co v pdostatě hloupému individualistovi chybí a chybí mu to tak, že je tím mrzačen – což on ale nechce vnímat, on nechce být označen zvnějšku a už vůbec ne viděn zevnitř sma sebe jako mrzák, proto ty krunýře ideologických žvástů, v podstatě pověr a polopravd, mnohdy lží a nepěkných úmyslů….i když zahalených do slov jako “ národ“, “ prosperita“, “ noblesa“ atd.

  Snažím se nežvanit…ale na druhou stranu se taky snažím se nezbláznit…a tak volím formu raději žertovnou a formu zkratek. Ono stejně nakonec skončíte u toho, že každý věří a bude věřit jen tomu, čemu chce věřit. A to i ve vztahu k tomu tmelu – zda je např. vůbec potřebný.
  A limitujcím faktorem je i zde čas, oni ti Platon, Sokrates, Anaximandros atd…oni nemusili chodit do rachoty, v tom moderním slova smyslu, dřeli na ně jiní, převážně otroci /dnešní stroje/. Volný čas je důležitým atributem svobody, bez něj jde o nesvobodu, i když si většina komerčně úspěšných workholiků myslí pravý opak.

  Tmel může být ale i maligního charakteru , například nějaká forma přísahy být věrný Mafii – za každých okolností, za každého počasí. Nebo Straně, takové, která má sice plnou hubu idejí,ale ve skutečnosti jí jde jen o to, jak získat moc pro sebe a své kumpány, neohlížejíc se přitom na nic, kromě svých spojenců a jejich zájmů.
  I takový tmel pak ale bohužel vzkvétá.

  Mějte se…. a nepochlebujte již nikdy více.:-)

 28. Germanicus napsal:

  Oba texty (včerejší i dnešní) jsou vynikající!
  Já je spojuji pod jeden titulek „ODS, je po sezóně…“
  Už na to upozornil Honza Keller v sobotním Právu (18.1.) v glose „Chalupovo proroctví“. Jedná se o připomenutí poměrně známého vystoupení Tomáše Chalupy na kongresu ODS v roce 2006, kde na tomto „kongresu vítězů“ formuloval krédo ODS. Toto krédo a Chalupovo proroctví dohnalo samotnou ODS. I když trochu jinak, než si Tomáš Chalupa a spol. představoval(i)… Jsou to ale paradoxy (řekl by Václav Havel).
  To nejdůležitější je od 2.40 min.

  • Germanicus napsal:

   Pro ty, které to zajímá, přidávám ještě odkaz na rozhovor s Oskarem Krejčím na podobné téma. 🙂
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/politolog-krejci-po-ods-jiz-neni-spolecenska-objednavka/

   • český maloměšťák napsal:

    Taková groteskní verze Hitlera („vítězové berou vše“).
    To je ale proti evoluci, je to její vulgární, primitivní pojetí. V evoluci hrají obrovskou úlohu také síly kooperační. Vítězná totiž může být i rakovina.
    Ostatně stejně groteskně ta strana končí – Nečas s Nagyovou se v posteli domlouvají jestli nechat sledovat manželku Nečase rozvědkou nebo armádou.

    Je mi líto takových lidí, takové většinoiu jejich děcka okradou o všecko a nakonec šoupnou někam do charity. /možná i proto ten důraz na to, aby Církev byla silná finančně, možná se dočkámě i nějakých VIP charitativních projektů/.

    • Leo K napsal:

     Ano. Úděsná pitomost absolventa právnické fakulty UK Tomáše Chalupy je mi důkazem, že formální vzdělání nemá prakticky žádný vliv na duševní integritu. Podlost a vypjatý egoismus Tomáše Chalupy nemůže najít pozitivní ohlas nikde jinde než v organizacích typu ODS. Nebojme se je nazvat zločineckými.

 29. Qiedo napsal:

  Toto si neodpustím sem dát :

  http://www.novinky.cz/domaci/325225-exposlanci-ods-zadaji-po-statu-za-stihani-a-znicenou-karieru-kazdy-ctyri-miliony.html

  Tady už snad pomůže jen Zorro mstitel, co má…chachacha!

  • Xaver napsal:

   To je „skvělá“ zpráva, pane Qiedo! Jestli ještě někdo nerozhodný žmoulal v kapse volební lístek s úmyslem hodit to ODS, teď už bezpečně ví, jak ho použije. To je přímo zákeřný útok na vlastní rodnou stranu před volbami, na tu, která pro ně tolik udělala…A zatím se nikdo z nového vedení k tomu nevyjadřuje, natož distancuje.

   • Qiedo napsal:

    No shlédl jste ten předchozí odkaz, toho Chalupu? Já jsem si tedy do dneška myslel, že je to z poslední doby, ale ono prý z r. 2006. A oni mu tam tleskají !! Pochopíte, co to je za svoloč, ti co mu tleskají? To budeme novorozence pod kilo živé váhy při narození házet ze skály? Pochopíte tu svoloč?, A to ho ještě poté klidně jmenují ministrem?
    Zemanovo ego nemusím, ale že nás zbavil tohoto mu budu ruky boskat!

 30. Občan napsal:

  Ono je v podstatě fuk co kdo plkal na partajním sjezdu. Důležité je KOHO si ODS zvolila do svého čela. ON bude určovat směr, kterým se bude ODS ubírat.

  A Fiala je docela zajímavá postavička. Navenek až roboticky působící uhlazený intelektuál.
  Jenže…
  Tenhle nenápadný pán je dlouholetým předsedou moravské sekce „Zemského výboru Panevropské unie pro Čechy a Moravu“ („Paneuropa-Union Böhmen und Mähren“). A „Panevropská unie“, to je takový nenápadný habsburskosudeťácký spolek pro revizi výsledku WWII (půjde-li, tak i WWI). Hlavní náplní její činnosti je „zastupování zájmů vysídlených lidí pokud možno v rámci evropského sjednocování“.
  Co je zač Petr Fiala, podávají BListy i s moc hezkými obrázkem Fialy s Posseltem, Tollnerem (také „lahůdkový“ kousek) a Otto Habsburkem na slezině v Brně již v září 1989 – http://www.blisty.cz/art/64567.html.

  V této souvislosti nemohu nezmínit zasloužilého revizionistu a prosudeťáckého propagandistu Rudolfa Kučeru.
  Tenhle „politolog“ dokonce učí na FSV UK.

  Takže „ODS – směr klerofašismus, pochodeem chod!“

Komentáře nejsou povoleny.