Bitva o náměstky


Zdá se, že koaliční vláda ještě  nemá ani jmenovací  dekrety  a  už  se to v ní pořádně mele. Začala  totiž  tradiční  bitva  o náměstky.  Která docela  klidně může  Sobotkovu  administrativu  nevratně  nalomit.

Andrej Babiš totiž  prohlásil, že na ministerstvo financí si  přivede  svoji sestavu a  že tam  žádného náměstka z ČSSD nechce. To podle jedné verze, co jsem  četl. Podle  další, která mi také přepochodovala  na  monitoru, to rozšířil na všechna ministerstva, která  má  řídit  člověk z  ANO.

Celá ta  věc  má  několik různých poloh.  Ta , na kterou  to   Velký  Andy  hraje,  je  velmi jednoduchá a nejviditelnější – já chci odborníky  a nikoli  zasloužilé partajní  vyžírky, které je potřeba  uplacírovat. A  tohle  přirozeně  naráží na velké  echo ve společnosti!

tím pravým echovýmování  daní…  

Podobně  dobře zní nominace Hany  Marvanové na pozici  I. náměstkyně na  spravedlnosti  nebo  bývalého šéfa  volejbalového svazu  Antonína  Lébla jako náměstka pro sport na ministerstvu  školství, či dosazení  Martina  Tlapy jako náměstka na průmysl. Tohle  rozhodně  vypadá  kvalifikovaněe a nutně  to musí vyvolat  pozitivní rezonanci.

Jenomže  je  to opravdu tak,  jak  tradiční  křížové koaliční obsazování  náměstkovských pozic  prezentuje  Babiš  a jak mu to baští veřejnost?

Pokud bych se podíval  na  některé  nominace, které zatím předvedli oranžoví – na  finance  člověk spojený s  bačováním  Davida  Ratha  ve  středních  Čechách  – Peřina, na  školství  už  zmíněný  náměstek pro sport  nechvalně  proslulý pražský  socanský  hybatel všeho dění  -Hulínský! Nemluvě o tom, že  snad  zvažovaným kandidátem na  dopravu  by  měl  být  další  známý pražský oranžový  borec podobné  pověsti a rozměru  –   Karel Březina. Prý může posloužit  cennými  zkušenostmi právě  z  dopravy. To nepochybně  – z Pražských dopravních podniků! Ostatně  Hulínský  má také se sportem co do činění. A docela  hodně. Jednak  je  nositelem hodně  vysokého pásu v  karate, byl  stínovým ministrem pro sport a je  členem  Českého olympijského výboru. Potud  vskutku skvělá  kvalifikace. Ovšem  i tady má  za sebou  pachovou  stopu – protože  jak píše  iHned-

 Zároveň s sebou však nese i podezření, že přihrával peníze z fondu pro postižené svým přátelům.

http://zpravy.ihned.cz/c1-61533160-sobotka-rozda-dalsi-funkce-aby-si-udrzel-pozici-ve-strane

Nemluvě o jeho mnohamilionových příjmech  z praského magistrátu za  „požehnananého“ tuneloblankování  Pavla Béma….

Tyhle  nominace  socialistů nepochybně dodávají  Babišovu střečkování  těžkou legitimitu. Nejméně  v  očích neinformované a  souvislosti nedomýšlející veřejnosti.

Však také  Babiš  okamžitě  premierovi napálil,  že  holt  musí  zaplatit  některým spolustraníkům za podporu  a  to dokonce i z tzv. Haškova  křídla. Ale že  to bude bez něj.

Jenže právě  u Babiše, jako ministra  financí,  by  měl  daňový poplatník  velmi zbystřit!!!!

V jedné  z  analýz,  bezprostředně po volbách –

Babiš  – zvedne  jack pot a  jak  se postaví k řadě problémů – třeba  církevním restitucím.

bylo na Kose a konto jeho možného vládního angažmá  napsáno, kromě  jiného, toto:

Babiš ministrem financí

Ano tady už  někteří začali stříhat  ušima – Babiš  by  získal dohled nad jedinou soukromou policií v zemi, kterou  nikdo jiný  než ministr  financí nekontroluje  a, ale která má  větší pravomoce než policie  státní. V některých aspektech – Finančně  analytický  útvar  minsiterstva  financí.  Takhle  parta  byla zřízena  jako nástroj pro boj s organizovaným zločinem a proti praní špinavých peněz. FAU  nepotřebuje  nějaká soudní povolení   ke zkoumání  bankovních  účtů  – banky  a ostatní  finační instituce, ale i  notáři, advokáti a podobní   JSOU POVINNI  SAMI HLÁSIT  tzv. neobvyklé transakce.  Samozřejmě pod  tvrdou  sankcí. A  to včetně  doprovodných  dat.  FAU  nejspíš  vedle  toho disponuje  funkčním napojením na podobné zahraniční  útvary!  Vzpomeňme na ProMoPro!

Tohle spadne pod  Babiše. Dále pod něj  budou patřit  veškeré  Finanční  úřady  v zemi. Přidejte k tomu ještě  Celní správa, která má také  velmi rozsáhlé kontrolní pravomoce  od nelegální práce , přes  výběr dálničního mýta  až třeba  ke kontrole  lihu….

Tak tohle  všechno by  , při účasti ve vládě kontroloval jeden  z nejvýznamnějších  hráčů  v  české ekonomice!  Když  půjde natvrdo do koalice.

:

:

:

Představte  si  že bude mít  možnost získat naprosto detailní informace  o  finačním stavu  každé firmy  a jedince v zemi!!! Kdy má obrovské imperium a tudíž  tisíce ekonomických zájmů!

Dodejme , že  Babiš, resp  jeho  obrovský holding  je  největším příjemcem  státních  dotací v zemi. Je  jasné, že  to i tak  zůstane,Nejméně. Protože  se to může  klidně posunout  do polohy  – že bude ještě výrazně   větším inkasistou  erárních příspěvků než  nyní.    Za předpokladu , že bude v koalici. 

Na uvedeném názoru není  potřeba  cokoli  měnit. Spíše  dnes  lze  doplnit.  Ministr  financí  je  také ten, kdo určuje  cenovou politiku a  hlavně  -nastavuje  daně. Vedle toho jeho úředníci  kontrolují  správnost  čerpání  dotací, rozhodují  o daňových a jiných  výjimkách,  navrhují  modely  čerpání a kontroly  vyžití  evropských peněz.Už  vidím,  jak se  tak  asi  budou chodit  do skupiny  Agrofert kontrolovat  daně a  co se bud e dít, když  se tam náhodu cosi většího objeví… Tohle  všechno  a spoustu  dalšího bude patřit  pod  Babiše!

Jestliže  u  profláklých jmen  některých  náměstkovsky  zvažovaných socdemáků  mohu mít  vážné podezření,  že  budou fungovat, když  se  opravdu oněch pozic na rezortech domohou, jako příslovečná liška v kurníku  a  že  sami sobě  nebo někomu blízkému přihrají státní  peníze,  pak totéž podezření  nutně musím mít   u největšího příjemce  dotací v  zemi, majitele  jednoho z největších  holdingů ve střední Evropě! Tam  kde nějaký Hulínský  může  odbagrovat  desítky  milionů, bude Babiš  konfrontován s mnohamiliardovými možnostmi! Prostě  potenciální riziko mezi  Babišem a Hulínským  je pro mne jako daňového poplatníka v  úplně  jiných  řádech.Risk  s Babišem  je nejméně  o  tři  nuly  za  číslem  větší!

Netvrdím, že  Andrej Babiš  šel  do  primárně  do politiky kvůli tomu, aby  ještě  víc e zvětšil  své  impérium a  svoje  bohatství. Nicméně  jak  že  zní  jeden  z veršů  základní a asinejstarší  křesťanské motlidby  Otčenáš? Takhle :

…A neuveď nás v pokušení,
ale zbav nás od zlého!

Bylo by  dobré, kdyby  mu  to někdo připomenul.  Třeba  by  pochopil,  že  jestli  skutečně  chce  pro  tuhle  zemi  něco udělat, jak hlásal a hlásá a nikoli  jen, tak  jako všichni před ním  ještě  dokrást to, co  zbývá,   pak  právě on a jeho ministerstvo by mělo být  co  nejvíc  transparentní!!! Požadavek  sociálních demokratů na  náměstka  speciálně  na financích, ale  například i  na MMR,  je  v této  souvislosti naprosto oprávněný!  Ano , jejich posláním  bude -také nebo zejména – koukat  Babišovi, Jourové a  dalším ministrům za  ANO pod prsty! Ze dvou dobrých  důvodů

1- Kalousek má  bohužel pravdu se svým  hulvátským  bonmotem, že  Andrej Babiš  nebude ve střetu zájmů  jen tehdy, když bude  zrovna  v místnosti, kam i  císař pán chodil pěšky

2- Měl by  pochopit, že NENÍ premiérem. Že je „jen“ ministrem. Byť  tím vůbec nejdůležitějším.  A tedy, že  za  vládu jako celkem, za  každého jednotlivého ministra  a jeho činnost  zodpovídá  předseda  vlády! Tudíž musí mít  relevantní  informace o dění v  rezortech   a musí je mít  včas. Ne být stavěn před  hotové věci příliš  ambciozními a sebevědomými ministry. U financí to platí  dvojnásob.

Babiš NENÍ majitelem státu!  Aspoň zatím ne.  Aby  řekl, já to takhle  chci, takhle  to bude  a basta!  Jak je  zvyklý  z Agrofertu. Tady je jen  ředitel  jedné z jeho divizí. Byť klíčové.Nikoli  majitel, jen  najmutý manažer.A  chce li, pokud možno, co nejvíce  rozptýlit  podezření,  že  celé  jeho angažmá  není  nic jiného, než  těžké  hrabání pod  sebe,  měl by se koaličních náměstků přímo dožadovat.

Ovšem Bohuslav Sobotka  by,  na druhé straně,  měl opravdu pečlivě  zvažovat  svoje nominanty! Co  do skutečné  odbornosti, tak i do obecné pověsti. S Hulínským, Březinou, Peřinou a podobnými  dává  jen munici majiteli Agrofertu. Který  naopak  nominuje  s  velkou  rozvahou. Jak už bylo  napsáno v úvodu.

Je  jasné,  že  Sobotka  nemá  v  tomto ohledu  Babišovu  luxusní pozici. Že na něj  tlačí  hladoví straníci,  že musí platit za podporu. Což  Andy nemusí. Jeho strana  a tudíž okruh těch,  kterým cosi dluží  má   / zatím/  mikroskopický rozměr. Ve srovnání s  tím,jaká  očekávání po volbách  jsou  u  oranžových. Nicméně,  jestli  si  Lidový  dům  a  jeho šéf  neuvědomí,  která  bije, čeká  je  velmi drsné probuzení  do reality. A  to velmi brzo.   Teď ovšem  Sobotka  Babišovi nesmí za  žádnou cenu  ustoupit. I kdyby měl  položit okamžitě  vládu!

Zejména tehdy,  když  Babiš  minulý  týden  veřejně  předvedl,  že  nechápe  rozdíl  mezi firemní  bilancí a  státní  kasou a  že  zatím nijak zásadně nepochopil,  že  ČNB  není  něco jako ČEZ nebo LČR, ale  naprosto nezávislou  institucí, která  má  naprosto specifické úkoly, takže  její rezervy  jsou úplně  něco jiného,  než  rezervy  podniků skupiny  Agrofert.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

80 reakcí na Bitva o náměstky

 1. Cech napsal:

  No nevím jak chce nějaký pan Sobotka panu Babišovi vnutit aby přijal nějakého koaličního náměstka.
  Věta:
  “ Babiš NENÍ majitelem státu! Aspoň zatím ne. Aby řekl, já to takhle chci, takhle to bude a basta! “
  Bohužel tato věta neodpovídá současnému rozložení politických sil a postavení soukromého projektu ANO pana Andreje Babiše ve společnosti.

  Protože v nejhorším případě, pokud nebude pan Dienstbierův Sobotka poslouchat, tak pan Babiš sestaví vládu jako premiér a celé MF si postaví jako divizi AGROFERTU.

  • vlkp napsal:

   A sestaví ji s kým prosím?

   • Cech napsal:

    ANO + TOP 09 a starostové + Úsvit přímé demokracie + KDU – ČSL.
    Vždyť je to tak prosté.

    • vlkp napsal:

     Hehehehe! Tak to jste mne pobavil! Babiš s Kalouskem otevřeně jo? Po tom, co už si veřejně stačili říci? A teď tu Hurvínkovi.

     • Cech napsal:

      Věřte mi že naprosto klidně,je to pouze otázka peněz a masmediálního zpracování daného problému !!
      No a Plzeňský Hurvínek s panem Spejblem, jim z nového (velmi,velmi drahého a velmi,velmi „potřebného“) divadla bez nějakého Horníčka, velmi rád zamává na ŠŤASTNOU CESTU.

    • vlk napsal:

     Tak jo. Není nad to se zasmát ráno, v poledne a večer.Ten večer jste mi ještě dlužen.

     • Cech napsal:

      No na večér pane vlk nechme promluvit odborníky.

      „Útoky, kterým čelí v souvislosti s prodejem státního podílu OKD a zneužíváním cestovních náhrad, přirovnává politolog Zdeněk Zbořil k akcím, kdy bylo potřeba se v čele ČSSD i vlády zbavit Vladimíra Špidly a později Stanislava Grosse“.

      To nesmírně důležité pro Vás pane vlk je povšimnout si, že „bylo potřeba se zbavit“.
      Tato slova jsou naprosto klíčová pro použití v českém masmediálním prostoru.
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Dva-tvrde-novinove-udery-na-premiera-Sobotku-Zboril-hada-odkud-vitr-fouka-301495
      No a doufám že jsem Vás pane vlk uspokojil i na Vaše večerní rozjímání o pluralite Českých veřejnoprávních médií.

     • Cech napsal:

      No ta nejlepší Plzeňská volba nakonec, opravdu Plzeňáci jsou příkladem celému Česku !!
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Novym-plzenskym-hejtmanem-je-i-pres-protesty-verejnosti-Slajs-301491

     • Cech napsal:

      No a to nejmladší z Plzeňska protlačované veřejnoprávními ZP.
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Plzensky-student-se-tesi-na-velkolepy-navrat-Klause-Radost-mu-dela-i-stepeni-levice-280224
      Proto hodnocení současné Plzeňské mladé generace :
      „Strana svobodných občanů jako jediná pravicová, má zatím jen minimum příznivců.
      Žádnou jinou pravicovou stranu v ČR nevidím.
      TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem a bývalým „zeleným“ Karlem Schwarzenbergem rozhodně není tou pravicí, jak ji nazývají média, a ANO už vůbec není pravicovým subjektem. ODS jakožto bývalá nejsilnější pravicová strana zradila svůj program, zradila své voliče a je jen na ní, jak se z této šlamastiky, toho hrobu, dokáže zvednout, vzpamatovat“.
      Toto je standardní myšlení Plzeňské, no a jak se bude vyvíjet do budoucna, to je otázka právě toho přežití všech vybraných členů ODS na svých postech, tedy na těch 70% postů pečlivě vybraných pro členy ODS, kteří v současnosti mají rozhodující vliv ve státní správě, no a na které volič bohužel nikdy nedosáhne.

     • vlk napsal:

      Milek pane, vy ani nedokážete pochopit obsah pár jednoduchých vět. T y odkazy, co jste sem dal, tak jednak znám a jednak jsem o řadě z nich dokonce na Kose psal. O jedné z těch kauz, nebudete tomu věřit – dokonce předevčírem. Ale nebádejte nad tím. Jsou věci, na které jeden stačí a jiné, které jsou mimo jeho dosah.

    • Sylva Šauerová napsal:

     Hahaha … tedy pardon. To myslíte vážně ? 🙂 TOPka, KDU a xenofob Okamura ? 🙂 Tak to kdyby udělaly, už by si ani neškrtly. Vy vážně nechápete, proč Okamuru nelze přibrat ? A proč to nemůže udělat ani soc.dem. ?

     • pepan napsal:

      pokud mě paměť neklame, paní Libuše, tak jistý maskot TOP-09, sice už stářím a způsobem života notně poznamenaný, přes to však vesnickými prostitutkami a osazenstvy pražských kaváren velebený jako noblesní šlechtic, po předčasných parlamentních volbách prohlásil zhruba následující:
      „Jediná realistická možnost vytvořit koalici je se sociální demokracií. Koalice se sociální demokracií připadá v úvahu pouze z hlediska očekávaného zisku mandátů. Je třeba ale říci, že ji nebude možné ustavit. Zaprvé ji výslovně zakázal prezident Zeman. Zadruhé bych nesouhlasil s tím, aby byla TOP 09 v pozici slabšího koaličního partnera…“
      Takže kdyby nebylo Zemana a slabšího „postavení“ pana údajného předsedy, tak ANO.

      Ostatně Kalouskův spolek koaluje podle potřeby:
      http://zpravy.ihned.cz/c1-59931250-spor-ods-a-top-09-vlada-je-vlada-praha-je-praha-vzkazal-schwarzenberg-necasovi

     • eywin napsal:

      Proč by jim měl „xenefob“ Okamura vadit? Když nevadil Čunek?? Když nevadila vláda, která stála na dvou EVIDENTNĚ zkorumpovaných poslancích??
      KDU a TOP jako nositelé pevných morálních postojů….?

     • pepan napsal:

      Eywine, jako správní katolíci se z toho v kostele vyzpovídaj.
      Na platy velebníčku jsme dostatečně přispěli…

     • MaB napsal:

      Inu, pokud TOPka docela klidně vládla s VV, kterou ovládal Bárta se svými tajnými plány na organizovaný zločiln v politice, tak nevím, proč by nemohla vládnou s Okamurou, na něhož se nic takového zatím neprofláklo. A nevím, že by si po koalici s Bártou a spol. TOPka ani neškrtla. Například jedna bývalá náměstkyně tajné služby je zřejmě potom i volila…

     • Admirál napsal:

      Okamura je mimo jiné sympatický tím, že je nepřijatelný pro TOP a KDU.

   • jezevec napsal:

    může-li si babiš koupit dvoje noviny, rádio, a 10% elektorátu, nákup pár poslanců budou v porovnání s tím už jen drobné. nejdražší by bylo vykoupit kalouska na někam kde nebude vidět, ale nezdá se že babiš by strádal nedostatkem bankovek. a hauptrefa s analytickými útvary mu to rychle vrátí, v kožkách jeho konkurence.

  • jaa napsal:

   No já nevím, ale podle dřívějších zkušeností. pokud chce někdo udělat pořádek v čemkoliv, dovede si na to svoje lidi, na které má spoleh, že nebudou práci sabotovat – ať už avízami o kontrolách a kdečem, o zamýšlené strategii a vynášet ven. Prostě špiona. Lidi dali \babišovi hlas a tak co se šprajcovat už zase nepsanými dohodami , zvyklostmi či duších aneduších zákonů. Nechme Babiše ukázat co dokáže, . Různých toerií lze vymyslet habaděj. Ale nutno brát v úvahu, že takly není nejmladší, a kam či jak by se chtěl či měl rozšiřovát….Krom toho lidi mu dali hlasy a to nečekaně a každé další proti akce tuto sílu zvyšují, protože lidi moc dobře vědí jak to dosud chodilo a k čemu to vedlo či jak jsme dopadli.
   No že Sobotka a většina v ČSSD mají máslo na hlavě a řídit zemi neumí, jsme se už taky přesvědčiii…… Kdo ví… ten jeho nápad na ústředním zásobování . či využití ladem ležících „rezerv“ na snížení dluhu, nebo jednotné účetnictví a kontrole na všech státních ouřadech – je taky dobrý. , kolik se jen za to promarnilo peněz… Jen tak mimochodem.. moc by mne zajímalo, kdo se napakoval při té změně kurzu v ˇCNB.. o tom se jaksi furt mlčí a jistě to nebyly malé peníze….
   Tyhlety svévolné ač-li ne úmyslné pravomoce by taky měli být krouhnuty,,, je toho víc, co je potřeba napravit a divte se že na to Sobotka nemá je jisté… jen tak pročpK ASI BAKALA přestal čarovet z OKD a odmlčel se… není si náhodou jistý, že člověk na MF mu dá včas avízo??? Jo faoulovat je tak lehké…. měli bychom přestat a myslet po selku…. …..

   • jezevec napsal:

    opravdu nevím, proč bychom měli babišovi s jeho podporou 10% voličů (18% z hlasů) nechat republiku napospas, aby ukázal co dokáže. myslím že většina z tech co ho nevolili, si dovedou velmi dobře představit „co babiš dokáže“ i bez nějakých pokusů na nás, a není jim toho zapotřebí zkoušet.
    až jednou babiš vyhraje 51+ procent, at si ukazuje co dokáže. za stávajícího stavu by měl šoupat nohama, a jako druhý v řadě poslouchat pískání vítěze voleb.
    a i pokud bude mít třetinu nebo i menší polovinu v nějaké koalici, tak že se bude podle toho chovat – jako menšina, ne jako imperátor, byť imperující v nějakém svěřeném okrsku.

    • jaa napsal:

     Proti gustu žáden dišputát…. ale myslím, že toho dokázal víc než ten co má o pár hlasů víc… rozhodně nemá na krku darovací privatizaci OKD….

 2. Sylva Šauerová napsal:

  Tak, tak, velmi správně, to pokud se týká Andreje (tento týden zasedne bratislavský soud, ne ?) i pokud jde o – bohužel – vcelku oprávněnou výhradu k náměstkovským nominantům ČSSD, Sobotkova pozice ve straně je nezáviděníhodná a nic jiného než právě tento problém v tom vidět nelze. Nu, a pokud jde o Babiše-Bureše, vždycky bude rozhodovat o regulaci finančního kapitálového trhu, o daňové legislativě, rozpočtových prioritách, což jsou vše jsou životně důležité zájmy impéria Agrofert. Zapomenuto by nemělo být ani to, že MF je garantem odborné legislativy vůči bankám. Babiš si dal sice okatě výpověď, ale vlastnická práva mu zůstávají. Správně říká totiž Kalousek i to, že má-li někdo desítky miliard korun úvěrů od bank a je současně rozhodující osobou, která určuje prostředí a život těch bank, nelze si představit větší konflikt zájmů.

  Takže Kalousek : „Představte si, že jsem ředitel velké banky, u které má Agrofert úvěr. Když dostanu nabídku, abych nestandardně vyhověl úvěrovým podmínkám Agrofertu za to, že pan ministr financí bude nebo nebude prosazovat bankovní legislativu, tak pouze zvážím, zda se to mým akcionářům vyplatí nebo nevyplatí. A tam budou lítat těžké miliardy, o kterých vy nebudete mít šanci se dozvědět. Souhlasím s hlasem lidu, který říká, že Babiš nepotřebuje pět miliónů v obálce, protože je dost bohatý. On potřebuje desetimiliardové úvěrové podmínky. A ty zaplatí všichni ostatní klienti. Protože on dostane neoprávněnou výhodu jako ministr financí a regulátor bankovního trhu“.

  Jenže, kdo se mu bude pod ty prsty dívat, vlku, když je kontrolní funkce médií fakticky zrušená ? Zbývá snad Ruďas, nezávislí blogeři a politická opozice, která se ovšem sama zdiskreditovala takovým způsobem, že ji většina populace ještě dlouho nebude chtít slyšet. Na Sobotkovi spočívá úkol, který snad ani nelze zvládnout. Rozumní voliči pravice by jej měli podpořit. Bohužel, zatím moc žádné nevidím. Ty, které vidím, si totiž pořád si melou to své. Nepochopili vůbec nic. Mimochodem, na levici je to dost podobné. Jak to, že „pravičácká média“ najednou podporují Sobotku ? Není divné, když se za něj staví Fendrych, a „jemu podobní“ ? Tak co s takovým materiálem – na obou stranách politických polí ?

  • vojnov napsal:

   Jenže, kdo se mu bude pod ty prsty dívat, vlku, když je kontrolní funkce médií fakticky zrušená?

   Vážená paní Sylvo, ta byla zrušená už na začátku devadesátých.

  • vlkp napsal:

   No právě! A blogeři? Jakou máme šanci zjistit, co se peče? Naprosto žádnou! Dokonalá oligarchizace! Se všemi důsledky.

  • jaa napsal:

   Jak víte že má úvěry?????? Znám spoustu lidí co pro úvěry nejdou, drží se hesla že na dluh se na dlouho nic nepořídí… To máte jako u nás, taky si mlaďoši /noví vlastníci/ usmysleli kompletní renovaci paneláku na úvěry x milionové a dusili ty starší k souhlasu . Když jsem jim spočítala .. kolik v tom lepším případě zaplatíme bankám navíc – tedy o kolik se nám to prodraŽÍ a co se m,ůže stát, a klik bychm museli platit… čuměli jak péro z divsnu…takže jsme zvýšili platbu do fomdu, postupně opravujeme . tu střecha, tu balkony, tu kotelna…atd..Není to hned, ale zase neriskujeme, že nám banka úvěr prodá a že přijdeme o střechu nad hlavou… Oni je a jsou to VŠ to učí ve školách a pak se divme…….

  • Aldo napsal:

   Proč si myslíte že co je dobré pro AGROFERT nemůže být dobré i pro ČeZko? V ČeZku zaměstnává, v ČeZku odvádí daně, investuje, utrácí zisk… Proč vám všem vadí víc než ostatní korporace které tuto zemi pouze škubou o zisk a ten odvádí bůhví kam a po vyčerpání všech bonusů mizí na východ?

   • Občan napsal:

    Až se bude Kellner, Vítek, Bakala nebo někdo jiný z té sebranky rvát do sesle ministra financí, slibovat hory-doly a zároveň se zuřivě bránit jakékoli kontrole, bude kritizován stejně.

 3. vojnov napsal:

  Nedávno jsme se o těch náměstcích bavili s kolegy… a došli jsme (podle, jmen, která Sobotka Babišovi navrhl) k následujícímu. I když to trochu vychází z toho, že Babišovi jde opravdu (hlavně) o to, o co tvrdí, že mu jde.

  A) Sobotka je úplný naiva, který věří podpoře od Huliského poloviny Prahy. To je nepravděpodobné, protože Hulinský vede v Praze válku proti Dienstbierovi a ostatním pražským nehaškovcům. Že by to Sobotka nevěděl, když jeho ministrem pro legislativu má být zrovna Dienstbier…

  B) Babiš chce potopit vládu už teď. Ehm. A sestavil by jí s kým? Kalousem a Fajfkou?

  C) Celé je to kouřová clona. Sobotka tak trochu nemůže nenavrhnout jako náměstky pohlaváry jako Březina a Hulinský. Babiš to ví, samozřejmě. Sobotka je navrhne, Babiš s gustem znectí. Načež se, podle toho, co hásila Jourová, dohodnou na někom normálním. Nu a Hulinského spodní prádlo bude vyprané na veřejnosti bez patřičného ekonomického protiplnění. Ani jedno ani druhé jeho síle v Praze nepomůže. A jeho úhlavní pražský přítel Dienstbier má vcelku bezproblémové ministerství.

 4. fifty napsal:

  Tak bojaři nebo opričnici ? Z hlediska ODS byla Rusnokova vláda opričnici a Sobotkova má být ultra-opričnici.Pro veřejnost méně známé tváře,dle Sobotky neotřelé.Měřák kompetence ministra X.Y.? Jistěže ,když X.Y. padne ,jako 10 ministrů výměnou u Nečase,bude strana,ke které patří se cukat do pasívní resistence nebo až opozice.Čili jednota a akčnost celé vlády,vs.kompetence jednotlivých ministrů.Můj čistě osobní názor,který nevnucuji nikomu,je že co do tolerance si ODS a ČSSD nemají co vyčítat.Zatímco ODS mělo jasnou ideologii liberalismu-své „dynamo“,ČSSD ,která stále po ní „přebírá dědictví s dluhem apod.“,je stranou plnění požadavků voličů v programu,stranou bez ideologie a vnitřního dynama,protože pouhé „solidarita u severských zemí“ ideologií není.Ale snad tím,že ČSSD příchází po ODS,se vyhne jejím chybám.

  • vlkp napsal:

   Nevyhne.Ale třeba máte pravdu.. Kéž by.

  • vlkp napsal:

   a nechcete psát pod jedním stálým nickem?

  • Jos napsal:

   Já to vidím jinak. ODS stát pouze a jenom rozvracela. Vždy. I za Klause, mnohem více posledních 7 let. Žádné dynamo v ideologii. Chtivost a hrabivost. Žádné vyšší cíle.Žádná ideologická zakotvenost. K tomu ještě systematicky přidávají privatizaci zisků, hlavně z veřejných statků, a socializaci ztrát. K řízení a rozvoji státu se nikdy ani trochu nehodila. Právě pro naprostou absenci vůle ten stát rozvíjet k lepšímu. Oni znají a uznávají jen soukromé vlastnictví a to ještě jen u někoho. Veřejné statky jsou pro ně pouhou potenciální kořistí. Strana jako je ČSSD se řídí paradigmatem, ve kterém má obecný prospěch zásadní roli. Proto může být, a asi i bude i když problematičtí jednotlivci mohou způsobit potíže , ve vládnutí daleko úspěšnější než strana bez paradigmatu jakou je ODS.
   Babiš je jen dalším stupněm po vládnutí ODS. Místo bačování ve prospěch malé skupiny přátelské ODS přijde bačování hlavně ve prospěch jednotlivce – oligarchy. Babiš nemá ve vedení státu co pohledávat. Jinak nás může klidně stihnou v lepším případě osud Itálie s Berlusconim v čele, v horším osud řady jihoamerických republik v 70 – 80. letech minulého století.

 5. kopelman napsal:

  Sirachovec 13
  1 Kdo se dotýká smůly, umaže se, a kdo vyhledává společenství nadutce, připodobní se mu.
  2 Břemeno, které je nad tvé síly , nezvedej, a nespolčuj se s bohatším a silnějším, než jsi sám . Cožpak vydrží hliněná nádoba vedle kovového kotle? Sotva na něj narazí, rozbije se.
  3 Boháč spáchá křivdu a přidává k ní urážky, chudák aby se za utrpěnou křivdu ještě omlouval.
  4 Dokud jsi boháčovi k užitku, projevuje o tebe zájem, ale jakmile se octneš v nouzi, nezná tě.
  5 Pokud něco vlastníš, přiživuje se u tebe a ožebračí tě, sám se však o nic nepřičiní.
  6 Když bude od tebe něco potřebovat, začne s přetvářkou. Bude se na tebe usmívat a tvářit se povzbudivě, bude s tebou úlisně mluvit a ptát se: „Nepotřebuješ něco?“
  7 Bude tě zahanbovat svou pohostinností, dokud tě jaksepatří neožebračí, aby se ti nakonec vysmál. Když tě později uvidí, přejde kolem tebe a bude nad tebou jen potřásat hlavou.
  8 Dej pozor a nedej se svést, abys pro svou hloupost nezažil ponížení.
  9 Když tě k sobě pozve vladař, dělej okolky, a s tím větším naléháním tě bude zvát.
  10 Nevnucuj se a nebudeš odehnán, ale ani se příliš nedrž zpátky, aby se na tebe nezapomnělo.
  11 Nechtěj mluvit s mocným jako se sobě rovným a nedůvěřuj jeho vemlouvavým slovům; neboť svým povídáním tě bude zkoušet, a čím více se bude usmívat, tím hlouběji tě bude provrtávat pohledem.
  12 Je nemilosrdný a nedrží slovo, nezastaví se ani před týráním a vězněním.
  13 Chraň se ho a dávej si dobrý pozor, neboť se pohybuješ na pokraji záhuby.

 6. Admirál napsal:

  Sobotkova vláda – nevláda je pro voliče ČSSD a levice všeobecně zajímavá hlavně z hlediska, co z programu, s nímž šla do voleb, bude realizovat.

  Po této stránce se rýsuje velké NIC.

  Babiše lze hodnotit na škále „slušná, kvalitní pravicová strana – mafiánsko korporativní pravice. Na hodnocení, kam patří je prozatím brzy. Dělat soudy podle toho, co nám předloží naše svobodná, objektivní, nezávislá, profesionální média může pouze blbec.

  Pány Hulínského a Březinu neznám, těžko hodnotit. Zato znám osobně pana Peřinu. Nevím, jestli byl na kraji zapojen do nějaké černoty, ale vím jistě, svými názory by lépe zapadnul do TOP nebo ODS.

  • Šims. napsal:

   No, stačí když znáte onohoPeřinu a můžete to i bez znalosti věci rozšířit o obě další jména – Březina a Hulínský, jedni z nejprofláklejších pražských zastupitelů potažmo reprezentantů politiky ČSSD. Na těchto koních socani pronásledují již mrtvé koně ODS. Zde platí dvojnásob rčení jeden je za 18 a druhý za 20-2. Nestačím se divit, že se socani ale vůbec nepoučili z konce ODS. No, ale s klidným svědomím mohu dnes říci resp. napsat, že ČSSD již ode mne hlas nedostane, to raději nepůjdu k volbám, než abych si nadávala, že jsme sice violila menší zlo, ale v tomto případě zlo jako zlo.

 7. Puck napsal:

  Babiš zaměstnává 28 000 lidí. Pro porovnání, Škoda Volkswagen 25 000 lidí.
  Usoudil bych, že k řízení takové firmy je zapotřebí celého člověka 24 h. denně. A když tak poslouchám Babiše v televizi, připadá mi jako hodný strejda se zdravým selským rozumem, který má navíc nadbytek volného času. Vypadá to tak, že Agrofert vůbec nějakého řiditele nepotřebuje, a bývalý šéf potřebuje zahnat nudu. Nu, a k tomu je nejdůležitější ministerstvo ve státě docela přijatelnou institucí.

  Sobotkovi chybí, tak říkajíc, širší nadhled.
  Kdo jsou to Hulínský a Březina ? Aparátčíci s nevalnou pověstí. A hraboši !
  Hulínský se údajne osvědčil v několika pražských dozorčích radách, a to tak že si vydělal, jako opoziční zastupitel v městských firmách 19 miliónů za pouhé tři roky. O jiných výsledcích není nic známo, kromě toho, jak to v pražských státních firmách vypadá. Jistě také díky skvělé dozorčí práci. 🙂
  Sobotkovo počínání se dá vyhodnotit tak, že potřebuje, aby noví hlídači, dozorci, pustili chlup z peněz, který jim „dohled“ přinese, i do stranické pokladny.

  • zemedelec napsal:

   Pane Puck.
   Nejdu proti Vám.
   Jenom by mě zajímalo,kolik tyto firmy před převzetím Babišem zaměstnávaly lidí.
   Mám ten dojem také,že není skutečným vlastníkem Agrofertu,tohle absolutně nemůže obsáhnout jeden člověk.Už to nabití těch firem budí podezření,jak jsem napsal,buď přes kuponovku a další odkupy a podrazy,jinak ne.Docela dobře znám Synthesii v Semtíně u Pardubic,takovou firmu koupit za cenu obvyklou,tak to splácí 200let.
   Pro pana Vlka.
   Naprosto souhlasím.
   Jak už jsem napsal,on klidně může nařídit státu,budeš kupovat od Agrofertu.
   Co asi myslím,různí dodavatele,třeba potravin pro školy,pro nemocnice,věznice a různě,budou vytlačeny razítkem MF.

   • vlk napsal:

    Nopokud se budeme bavit třeba o Státních hmotných rezervách, o tom, od koho budou nakupovat obilí, řepku, máslo, maso a podobné věci, od kohopak to asi v tomhle státě bude. A protože se to někde musí skladovat a stát nemá dost kapacit a musí si pronajímat sila a mrazírenské kapacity, tak od kohopak to si v tomhle státě bude?
    A s těmi špitály, armádou, věznicemi, školami a tak podobně? Samozřejmě!

 8. Šims. napsal:

  Tak k tomu Březinovi pro úplnost
  http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/2203-karel-brezina
  http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/byvaly-ministr-a-namestek-prazskeho-primatora-brezina-falsoval-udaje-policie-ho-posila-pred-soud.html
  Další firma Hulínský (umí si dobře vydělat, fakt šikula)
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Hulinsk%C3%BD
  idnes.cz/sef-prazske-cssd-hulinsky-si-v-mestskych-firmach-vydelal-19-milionu-1du-/domaci.aspx?c=A101012_114524_domaci_bar
  http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/predseda-prazske-cssd-petr-hulinsky-rezignuje.html

  No a pokud má jako ty správné kádrové rezervy ČSSD na skladě a hodlá je rozstrkat na ministerstva jako dohled v podobě náměstků, tak to tedy potěš koště a socani si nezaslouží jiný osud než stihl ODS. Pokud by mi někdo cpal na miniasterstvo takové firmy, tak bych taky protestovala.

  • ujo napsal:

   pro člověka zvenku to vypadá tak, že Sobotka se zbláznil.
   Březina, Hulínský,Peřina….
   Sobotka však zatím na blázna nevypadá (možná po pár měsících vlády…)
   Jaké však mohou být důvody (vědí na něj něco?; komunálkyv Praze? – ty jsou stejně prohrané a ti 2 páni je určitě nezachrání) pro tento pochybný kro

 9. český maloměšťák napsal:

  http://jozefbielik.blog.sme.sk/c/290318/Hribov-smrtelny-omyl-alebo-Zvol-si-svojho-zlodeja.html

  To tkzv. lid , respektive konstrukce zvaná “ lid“ je příčinou i důsledkem. Je tedy k zamyšlení , zda konstrukce “ lidu“ /tedy hlavně to, jak se tato konstrukce jeví směrem dovnitř i zevně své ústavní moci/ je správně provedena či zda nevyžaduje opravy. Lid jako takový vyměnit nejde, ale konstrukce zvaná “ lid“ je samozřejmě /ostatně téměř jako vše, co je lidským dílem/ změnitelná a tedy je možný její posun k vyšší kvalitě /ale i nižší/, respektive ke kvalitě, která se byť s jiným lidem „v zádech“,osvědčuje dlouhodobě v jiné společnosti druhu Homo sapiens sapiens.
  Otázka tedy zní komu vyhovuje stávající stav a proč je vždy tak těžké změnit to důležité, ale velmi lehké je měnit to okrajové, marginální, nevýznamné. Zda i to nespočívá v chybné konstrukci instituce zvané “ lid“.
  Komu daný stav vyhovuje se pak dá snadno rozpoznat tak, že se podaří určit subjekty, které na systému o vadné konstrukci profitují , přičemž profitují již dlouho a po celou tu dobu mají velký mocenský potenciál věc změnit, či alespoň formulačně změnu podpořit – avšak vůbec se tím nezaobírají, ba někdy dokonce hystericky křičí – když se někjaý disident na politické scéně objeví, ale to je napuosto noumání, každá mocenská konstelace chce udržet, chránit a rozvíjet především sebe samu , ostatní agenda je méně významná.
  Tyto subjekty je pak nutno při politické konverzi konstrukce “ lidu“ mocensky marginalizovat, nejlépe ve svobodných volbách, ne vždy ale je možné si takový luxus dovolit, zejména pokud je systém antagonizován již takovou měrou, že každá časová prodleva je obrovskou společenskou ztrátou. – co se týče potenciálu dané země, dané společnosti, ve srovnání .s tím , jak jsou takové potenciály rozvíjeny v zemích obdobných či vzorových.
  Kým se ale uprázdněné prostory nahradí a zda je vůbec možné je smysluplně nahradit – toť otázka…ale právě že odpověď na tuto otázku, smyluplná a benigní, je testem toho, zda lid již konečně dozrál k tomu být kvalitním “ lidem“, podle mě dozrál už dávno, ale stále spí, možná věří v prince, který ho políbí a probudí, v sedm trpaslíků apod. infantilní neskutečnosti…bohužel bude to ale spíše asi rána kladivem a to přímo do hlavy – co bude tím budíkem. Rána to bude možná i smrtelná – ale to se nechme překvapit, zatím tedy pouze “ dobrou noc a to i přes den, chrrr, písk, chrrr, písk…“./cítíte také, jak tu ubohost celkem dobře symbolizuje knížecomáklidublíže ?, ne že by byl on tím corpusem delicti a už vůbec není žádnou prvotní či rozvíjející příčinou marasmu a snad ani není nejvýznamnějším symptomem takové ubohosti reality – ale podle mě lepšího symbolu byste těžko hledali….je i poměrně komickým symbolem, takovým tím švejkovského střihu, i to se Přírodě podařilo vyvést a Okolnostem zařídit celkem úspěšně/

  Tož tak je to….chrrr, písk, chrrrr, písk…

  • est napsal:

   Jen bych dodal, že probuzení spočívá ve schopnosti oddělit ego od „posluchače“ (vědomí) a v zaujetí indiferentního postoje k jeho pindům. Časem utichne.

 10. Admirál napsal:

  Tohle je také dobrý (z Vaševěc) 26. ledna 2014 – „Ukrajina se nachází na prahu občanské války. Není zcela vyloučeno rozdělení země na proevropský západ a proruský východ. Je Rumunsko připraveno intervenovat, aby ochránilo Rumuny v Severní Bukovině, Hercevském okrese a Severní a Jižní Besarábii?“ – ptá se článek v rumunském listu Adevarul. Ukrajina je prý umělý a nesourodý stát, který se objevil na ruinách SSSR a k němuž má Rumunsko největší územní nároky. Adevarul píše, že Rumunsko by nejenom nemělo vylučovat vojenskou intervenci, ale důkladně se připravovat k situaci, kdy se tato vojenská intervence stane nevyhnutelná, píše list“

  Přihořívá.

  • VaclavP napsal:

   Ano a podílelo se na tom Česko nikým nevoleným panem Fullem, z čehož by měl Klaus radost

   • Admirál napsal:

    Podle mého, věci na Ukrajině dospěly do bodu, odkud je již nemožný návrat.

    Jde z toho strach.

 11. vlk napsal:

  Myslím si něco podobného

  • Vladimír - Faust napsal:

   Kriste pane— tady se to seběhlo – tak IMHO byla Ukrajina napůl polská (což zrušil Bohdan Chmelnickij k žalosti pana Sienkiewicze – aneb kozáci píší carovi) -jinak řečeno od r. 1793 (první dělení Polska) připadla Ukrajina k Rusku – kromě západních částí (Halič), které připadly k Rakousku… Mno a chce někdo tohle historické děleni měnit?
   Bych si to teda netroufnul – a navíc – chcete Ukrajině přinést třebA ¨¨průsery“ českých
   cukrovarů? Já tedy ne…
   A proto soudím, že problémy Ukrajiny si vyřeší samotní Ukrajinci – i kdyby je to stokrát bolelo…

 12. Oto Les napsal:

  Pokud bylo panu Babišovi umožněno kandidovat do voleb, pak je něco špatného už na počátku. A když je začátek špatný, jaký může být konec. Argumentovat, že si jej lidé zvolili, je zcestné, když uvážíme, že málokdo měl relevantní informace o jeho impériu. Pokud nyní tvrdí občanům, že jen on může přivést na ministerstva odborníky, dělá z nich hlupáky. Když tvrdí, že z jeho úřadování bude někoho „bolet hlava“, vypadá jako hlupák sám. Dokud budou naše zákony podobné ementálu, budeme mít, co si zasloužíme. Pocukrované nafouknuté koblihové nic.

  • jaa napsal:

   No ,yslím, ž e rpávě tohle si mají lidi myslet. Faktem je , že to prosperující inmpérium bylo vystvno na pevných , neuhýbajících základech a taky bylo právně v pořádku…jinak by už dávno někdo s tím vystartoval,, sorry.. on je totiždost lidem nepříjemný..

   • Oto Les napsal:

    Polistopadová privatizace podniků, i těch vzniklých znárodněním mnoha malých firem (např. pekárny) je křišťálově čistá. O tom nemůže být žádných pochyb, že.
    Některým lidem je možná nepříjemný, ale když rozdává koblihy, je to našinec.

    • jaa napsal:

     KOblihy , rohlíky a chleba jen vlastní – vím co tam dávám. masné a ostatní – maso drůbež, jen mimo podniky přidružené Agrofestu a taky jsem jej nevolika. Jistě nelze mu upřít, že špatné privatizační zákony využil dokonale. Ale to zase svědčí o tom, že mu to hospodářsky myslí. Rušil nenapravitelné a zplundrované novodobými „rádoby hospodáři“ a života schopné rozvinul. Ať už mu někdo něco přihrával nebo ne, je faktem, ze to dokázal využít bez porušování platných zákonů. Faktem je, , že umí hospodařit a drží to své imperium pevně v ruce a donutil k tomu i své spolupracovníky a zaměstnance, nebo si je dokázal vybrat. a nenechal to na rychlokvašných pofiderních agenturách.. Což je věc ve většině zbytku nevídaná.
     Jo a došla jsem k názoru , že ty kiksy s podle mé paměti../ pamět mladých už je jiná/ asi budou zapříčiněny menší schopností v jednotlivých firmách a zrušením českých norem… což určitě nemohl ovlivnit – to se dělalo na zakázku lobbistům velkých marketů. .No když v přifařených podnicích nechal původní velení a zadal pevná kriteria… ti méně schopní holt čarují.
     Myslím si, že kdyby , podle našich zvyklostí, nějak – jakkoliv čaroval už dávno před volbami by jej na kopytech roznesli…

 13. wiki napsal:

  Par technickych:

  a) MSMT = Chladek = CSSD, Hulinsky (taky CSSD) je z Babis. hlediska IMHO nominaci naprosto „bezproblemovou“

  b) Dle tohoto http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=799599 konci na MSMT naprosto nepoliticky Hruda, a naopak si tam nechaji „odbornika na EU“ Zaoralka (ODS)

 14. okolojdoucí napsal:

  Proč ČSSD „nabíjí“ Babišovi takovými „trumfy“, jako jsou Březina, Hulinský, Peřina, to je to, co trápí mě. Abych zde neopakoval, vidím to podobně, jako Admirál v 9:39. Ale ještě věřím, že socdem se rozjede a začne něco dělat.

  • VaclavP napsal:

   U nás je politika pořád za zásluhy a ne za výsledky.

  • jaa napsal:

   Asi proto, ŽE NEMÁ ŽÁDNÉ ODBORNÍKY… všechno jen oilitické rychlokvašné rádoby manažery… Odbornost v čudu. Ale ukazuje to, jak je nežádoucí, protože Babiš dokázal najít a vytáhnout na světlo boží nepartajnické odborníky, které přece jen máme. Jen se nechtějí špinit politikařením,,, což beru

 15. Anonymní napsal:

  ne nedůležitá poznámka na okraj: JUDr. Petr Hulínský, PhD. není nositelem hodně vysokého pásu „v karate“, ale je „napáskovaný“ v Taekwondo!

  http://www.cssd.cz/nasi-lide/petr-hulinsky/

  • Zombak napsal:

   Zrovna jsem to sem chtěl napsat. Tae-kwon-do a Karate je úplně něco jiného, milý Vlku !

 16. Občan napsal:

  Babišovy firmy jedou ve velkém na státních dotacích.
  Presstituty to vůbec nezajímá.
  Babišovy firmy tyto dotace buď začaly dostávat, nebo jim byly značně navýšeny, za vlád Topolánka a Nečase a za financministrování Kalouska.
  Presstituty to vůbec nezajímá.
  Babiš „pochopitelně“ vůbec nepotřebuje, aby mu někdo jako ministrovi financí koukal pod pracky. Co kdyby třeba začal remcat proti dotování Babišova impéria, že. Nebo co kdyby chtěl, aby byly řádně soutěženy všemožné veřejné zakázky z oblastí, které ovládá Babiš, že…
  Presstituty to vůbec nezajímá.
  Místo toho, aby se zajímali PROČ se Babiš tak zuřivě brání jakékoli „koaliční“ kontrole hospodaření s erární kasou, hledají hnidy ve vlasech případných kandidátů na náměstky.

  Sobotka sklízí, co zasel svou nezvladatelnou touhou po premiérské sesli. Ponese opovědnost za cokoli, aniž by to mohl jakkoli ovlivnit. Jeho boj. Šanci dostal a promarnil ji.
  Odnese to ČSSD; pekelně. Její boj. Šanci dostala a promarnila ji.

  Co se „koalice“ týče, ČSSD se stala její zcela zbytnou a nedůležitou součástí. Babiš ji snadno nahradí třeba TOP09 a stejně snadno takový krok zdůvodní. ANO není levicová ani středová (a dokonce ani politická) strana a její „koalice“ s ČSSD nedává žádný smysl. Případná koalice s TOP09 naopak smysl dává a mezikrok („koalice s ČSSD“) je jen nutným zlem, protože Babiš napoprvé volby nevyhrál.

  • Hladis napsal:

   Ehm jakou sanci CSSD dostala, když ji nahazeli volici jen 20% ? To je fakt sance jak stehno 🙂 Co zasela CSSD, kdyz nijak jinak vláda slozit nejde ? To jako mela jit s komousema do mensinovy vlady ci co ? 😀 To by bylo hodne rychly vysloveni neduvery a Milos I. by si to vylozene vychutnal spolu s vladou „odborniku“. Babis by se spis obejmul s Paroubkovo martanem nez s Kaloskem. ODS je momentalne mrtvola a Pitomio „Sladek“ Okamura je neprijatelny naprosto pro všechny. Nejak vam tezce skripe logika 😉 CSSD+ANO+KDU-CSL je jedina rozumna kombinace pripadajici v úvahu bez toho, aby nedoslo k uplne zrade volicu a popreni všech předvolebních prhlaseni a i dle pruzkumu si to většina lidi takto preje. Ten manevrovaci prostor je jaksi zuzen do jednosmerky. Volic rozhodl takto, takze to je odpovědnost volice a můžete nad tim brečet jak chcete. Zvlaste to breceni od volici tresni je opravdu usmevne 🙂

   • Admirál napsal:

    „CSSD+ANO+KDU-CSL je jedina rozumna kombinace pripadajici v úvahu bez toho, aby nedoslo k uplne zrade volicu a popreni všech předvolebních prhlaseni“

    To říkáte Vy.

    A podle podle Vás může zradit své voliče pouze ČSSD. A že tak činí.

    Pro Vás je nepřijatelný „Pitomio “Sladek” Okamura“

    Pro mě Karel Mokrá nohavice.

    Nehledal bych v tom žádnou složitost.

  • jaa napsal:

   NO ale že to Babišovci využívají není protzákonné – … je jen k jejich dobru. Šanci mají všichni stejnou, Když tam mají lemply nechci říct nic horšíhoi… chyba ostatních. Je vidět že se spoléhá na odborníky, kteří zákony znají a nemusí vyhazovat miliony za pofiderní poradní firmy v bůhví čím žoldu…

   • Občan napsal:

    Vy jste insiderem u Babišů, že jste si tak jistý jeho „křišťálovostí“?

    • jaa napsal:

     No, asi tak, v peněžence mám seznam podniků vztahujících se k Agrofertu jejichž výrobkům se pečlivě vyhýbám…plus výše psané… ale bohužel/bohudík … nebrání mi to k nepodléhání emocím a méédiálním a jiným manipulacím, pouze logika a tak trochu motáni se v oboru v době kdy začal soupat výš ovšem na zcela jiné úrovni, ale princip je stejný…. Nevím, odkud a kolik peněz měl do začátku,- to neřeším ale ten postup byl stejný jak u malých tak u těch vzmáhajících se . Ovšem kdyby v tom měl něco nekalého… už dáááávno by mééédiální vlci vystartovali .. a byl by rambajs. Jen vzpomeňte na Bártu a jeho veverky….

  • pepan napsal:

   zvonku to naozaj vyzerá tak, že „špičky“ (nejraději bych použil všeříkající termín kreténi) sociální demokracie dospěli k rozhodnutí, že musí výše zmíněnou stranu učinit nedůvěryhodnou a nevolitelnou ještě před parlamentním hlasováním o důvěře nové trojkolky.

 17. Soumar napsal:

  Pro mne osobně je osvěžující, když se někdo snaží vymýtit dosavadní praxi politického obsazování míst náměstků. To bylo řečí o zákonu o státní službě, o tom, jak si „korupice“ rozděluje trafiky na ministerstvech… a ejhle, když v tom někdo chce bránit našim přátelům, tak je to špatně?
  Naopak, přiznaný střet zájmů je výhodou proti utajenému, protože jakýkoli Babišův krok ve prospěch Agrofertu bude možné interpretovat jako korupční. U „utajených sponzorů“ je třeba kontrolovat kroky politika ve (zdánlivý) prospěch jakékoli firmy.
  Něco jako když má ředitel ve třídě, kde vyučuje matematiku, svého syna. Aby nezavdal podezření z nadržování, musí na něj být extra přísný.

  Začínám být za Babiše rád.

  • Občan napsal:

   Náměstek, zejména ne první náměstek, NEMÁ nic společného se státní službou a zákon se na něho nebude vztahovat.
   Náměstkové jsou v civilizovaných zemích politické funkce a slouží v případě koaličních vlád jako určitý kontrolní mechanismus.

   Takže jste hodně mimo mísu.
   Vč. toho mýcení čehokoli Babišem. Kdyby chtěl předejít jakémukoli nařčení či podezření z korupce a jiných nekalostí, místo hysterického řevu by velmi hlasitě nabídl místa náměstků koaličním partnerům (to by je ovšem musel považovat za partnery).

   • Soumar napsal:

    Jak v kterých. V řadě civilizovaných zemí je ministr + jeho poradci jediným politickým obsazením ministerstva a náměstci (včetně prvního náměstka) jsou kariérní úředníci.
    Koukněte se alespoň na „Jistě, pane ministře“, tam máte informace ve snesitelnějším formátu.

 18. jaa napsal:

  No teď mne můžete roznést na kopytech ale myslím, že by se mohl, pokud jsem vyrozuměla použít americký model. Pouhé matematické průměrování a žádná koalice. Pak teprve bychom poznali co jsou a umí naše milené volené PARTAJE. tedy: Máme 15 ministerstev a uspělo 7 partají takže
  ČSSD … 50 poslanců… = 6,75 … 4 ministři, TOP 26 poslanců… 1,9… 2 ministřii, ODS… 16 poslanců… 1,42… 1 ministr.. , KDU… 14 poslanců… 1,05… 1 ministr, Úsvit 14 poslanců… 1,02… 1 ministr, KSČ 33%… 2,48….2 ministři, ANO 47poslanců… 3,53 … 4 ministři .. stačí si jenom rozdělit ministerstva a není co řešit… to 3měsíční skládání koalice ja neekonomické a stejně na nic. Protože některé partaje nutí poslance hlasovat proti tomu co je v poslaneckému slibu.. ale podle toho JAK ROZHODNE PŘEDSEDA…. Ukázalo by se podle hosppodaření, KDO na co má… Ideologicky se to nemusí vůbec zdůvodňovat… když je lidi volili, věděli koho volí a sttejn+ě má většina škraloupy buď z dřívějška nebo z novodobých 23 letých dějin. Těch opravdu je tam pramálo – pokud jsou tam vůbec nějací… Ideologicky\ se to tu vedlo 23 let a výsledky vidíme všichni. Alespoˇby se poznalo JAK TO KDO MYSLÍ.
  🙂

 19. fotrák napsal:

  jak dlouho mám mačkat palcem červotoče a přitom čumět, jak mi kradou almaru?

Komentáře nejsou povoleny.