Komiks Ještě náměstky


Komiks Jeste namestky

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Komiks, Praksův prak se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Komiks Ještě náměstky

 1. Fagan napsal:

  Tak už jsem to na vlákno k Majdanu nestačil vložit, vlákno je expirované na další komentáře, ale vložím to sem, ptal jste se na x otázek a přišlo mi dobré na ně naposledy odpovědět, jestli tím porušuji nějaké pravidlo, tak to smažte, nejsem ještě přesně znalý všech zdejších zvyklostí.

  ****

  To je moc otázek najednou, ale pokusím se je zodpovědět jasně a bez sáhodlouhého vysvětlování.

  Ano, přiblížili jsme se Nizozemsku, sice ne životní úrovní a mírou korupce, ale právě tím dodržováním lidských práv. A to je, alespoň pro mě, zásadní. Kultivovat politickou scénu a snížit korupci chce asi ještě větší generační obměnu než by mohlo poskytnout oněch 25 let.

  Nejsou zde zavírání opoziční politici, nejsou zabíjení opoziční novináři. Myslíte, že by v Rusku mohli působit na universitách s ambicemi jít do politiky lidé jako u nás třeba Švihlíková anebo ten zmiňovaný Keller, tak ostře se vymezující proti bývalé pravicové vládě P. Nečase dělat to samé proti Putinovi nebo Janukovyčovi? Mohl by novinář jako Hekrla nebo ta parta gerontů z Haló novin psát a působit u nás a dopadnout jako třeba Navalnyj v Rusku? Ne, u nás, i když myslíte, že se politické kultuře EU vzdalujeme, a blížíme se té tádžické, tak jasně říkám, ne, nemohli. Stejně jako třeba Fanánkovi Tři Sestry, pokusit se zazpívat v kostele sv. Mikuláše na Malé Straně modlitbu s názvem „Bohorodičko vyžeň Kalouska“ by nedopadli jako Pussy Riot. Zavřít někoho za politické rozhodnutí, to by pak mohl být třeba Kavan za Gripeny nebo Paroubek za privatizaci Unipetrolu PKN Orlen a kauzu „pět na stole v českých“. Přímých důkazů by na to bylo víc než na to, co je kladeno za vinu Tymošenkové. Prostě kriminalizace členů vlády za podepsání obchodní smlouvy, kdy je dodavatel defacto monopol bez přímé konkurence, se v civilizované západní Evropě, ke které přeci jen patříme, nedělá.

  Se zapalováním policistů nesouhlasím, ale demonstranti chtějí jen o rok dříve předčasné volby. Ty u nás umožnil sám Nečas jen kvůli milence a jedné sledovačce své do té doby vlastní ženy bez konané bez jeho vědomí. Dost málo na demisi, oproti tomu co má na krku Janukovyč, nemyslíte? Bez demonstrací a bez mrtvých.

  Každá země je z východního bloku přistupující k EU je chudá oproti starým zemím EU. Přesto se počítá do EU třeba se Srbskem, co rozpoutalo svého času 3 krvavé války a napadlo postupně všechny etnika co s ním nechtělo společně sdílet uměle vytvořený stát bez jakékoli historie sahají na počátek oné komunistické epochy střední a východní Evropy. A jde to. Dnes je tam Chorvatsko co s ním tvrdě válčilo, resp. se jejich napadení bránilo. A taky dnes skončili s nenávistí větší a na základě společné minulosti s důvody podstatně více se nenávidět než západní a východní Ukrajinci.

  EP a struktury budou a mají primárně mají za úkol řešit problémy spojené s Evropou, kde my, Evropané žijeme. Na to mají nějaké páky a my máme nakonec i zájem. Thajsko bych přenechal OSN.

  My a celá střední a východní Evropa jsme taky mohli být Francii a Itálii buřt, a přesto jsme nebyli a nejsme. To by nám v poměru k našim příspěvkům za 10 let členství neposlali 250mld. Kč navíc. Ale hlavně, snad nás časem zkultivují natolik, že se opravdu svoji politickou kulturou úrovní dostaneme na úroveň toho Nizozemska. Už jen tím, že chtě nechtě musíme implemtovat jejich sdílené právní normy. Těch máme stejně 80% z přijímaných zákonů od nich. Už jen proto bych EU Ukrajincům přál.

  Zatím dnes dobrou noc.

 2. Carlos V. napsal:

  Běda, vlku, běda. Z myšlenkového kotle transformovat na komunál, k tomu třetiřadý.

  Jestli tě to nebaví a zároveň nechceš přijít o dobré jméno, raději to zavři.

 3. Laco G. mlynář napsal:

  Vlku, soudě podle mého devadesátiletého táty, který je každý den hodinu na internetu a komunikuje s celým světem, jsi si svůj život editováním Kosy nepochybně prodloužil. Chce to ještě trochu tělocviku ( nejlépe plavání a svižné procházky ), jíst jen když je hlad a hodně pít ( vodu ) a máš na devadesátiny zaděláno. Takže makat na Kose je intelektuální tělocvik, který podporuje dlouhověkost. To víš, jako každý tělocvik i tento unavuje a bolí.
  Ještě hodně duševní i fyzické únavy Ti přeje kolega mlynář

 4. Laco G. mlynář napsal:

  Omlouvám se, že sem ještě pletu včerejšek, ale nestihl jsem odpovědět jezevcovi když napsal závažné sdělení, téměř svoje životní krédo :
  jezevec napsal: Leden 29, 2014 v 22.11
  je to tak, laco. radši budu spojencem ba i lokajem usáků, než porobencem rusáků.

  Jezevče, to já ctím místo radši se mýlit s USákem, než mít pravdu s RUsákem Husovo :
  Milujte se a pravdu každému přejte !

Komentáře nejsou povoleny.