Gratulant


dneska, k výročí Kosy  mi přišel gratulovat kdosi. Nikoli Olda, natož, aby  mi přinesl tulipán  a velkou  reprodukci od Marolda, jak zpívá  Jiří  Suchý v jedné své  skvělé, byť notně  fousaté písničce. Nicméně  zkusil  svou variantu  bitvy u Lipan. Totiž  zničit  vlka velmi špinavým způsobem.  Založil si čerstvě  na  WordPressu  blog  s názvem Vlkovo oblbuje a sem ,pod  dnešní  článek o změnách na Kose pod něj dal  odkaz.  Ten jsem zrušil. Rozhodl jsem se  totiž  , že  to jeho gratulační  „dílko“  otisknu přímo na Kose. Abyste nemuseli nic hledat.

Kdo je vlk?

Anonym. Člověk beze jména, úzkostlivě lpící na anonymitě.

Kdysi zdatný diskutér v ekonomických otázkách na ihned.cz, posléze na Aktuálně.cz.

Sám o sobě tvrdí, že je “středový volič”, “mírně vlevo”.

Historie jeho anonymního působení na českém internetu je pozoruhodná.

Nejprve se věnoval především tématům, v nichž je “doma” – tj. ekonomickým otázkám.

S tím jak postupně nabýval diskusního sebevědomí, se začal angažovat v otázkách jakékoliv úrovně složitosti a jakéhokoliv oboru od výroby součástky po aerodynamiku proudového letadla. Komické jsou zejména jeho sebevědomé výpravy do oblasti právní vědy, filosofie, psychologie.

Příznačný je jeho “válcovací” diskusní styl, který nabral pitoreskních rozměrů v době, kdy si založil vlastní blog. Síla namísto argumentů. To je v poslední době téměř výhradně vlk.

Kromě diskusí na iHned.cz a Aktuálně.cz prošel pozoruhodnou řádkou “projektů” od výhradně levicových přes zájmové a intimně-relaxační až po vlastní blog. Jeho odchody zpravidla provázely velké bouře, nejprve díky, pak urážky směrované bloggerům, kteří mu dočasně poskytovali azyl.

Jeho dlouhodobou metou bylo získat blog na Aktuálně.cz. Dělal pro to možné i nemožné, snažil se všemožně si získat přízeň tamního “editora”, bohužel vždy nakonec narazil na podmínku publikace pod jménem, na níž odmítal přistoupit. Z této doby také pochází úvodní fotografie. Ostřílený diskutér vlk se nechal nachytat ještě ostřílenějším “editorem” a jal se v roli kulisy předstírat “veřejnost”, která má možnost “interpelovat” politiky. O něco později už svého rozhodnutí velmi litoval a dočasně s “editorem” přestal “kamarádit”. Nejspíše mj. proto, že si až dodatečně uvědomil, že se kvůli obligátním patnácti minutám slávy nechal dobrovolně demaskovat přinejmenším ve svém profesním okolí. Jeho profil je každopádně jen obtížně zaměnitelný. Dnes jsou jejich vztahy opět plné sluneční záře.

Zajímavým intermezzem byl (již neexistující) Faustův svět ticha, kde se vlk uvedl tím, že se snažil do publikování a diskuse zapojit v roli diskusního “trolla” Tomáše Haase. Následovaly prudké bouře, rozvrácení diskuse, zamykání diskusí a následně odhalení, že T.Haas je (utajeným) placeným poradcem tehdejšího ministra financí. S tím bylo spojeno oprávněné podezření že v převážně levicově orientované diskusi sleduje své zájmy. Překvapivou pointou se stalo vlkovo prohlášení, že o přímém profesním spojení T.H. s M.Kalouskem vlk od počátku věděl. S odstupem času se ukázalo, že zakladatel světa ticha – Faust – vlkovi za jeho praktickou likvidaci svého prostoru rozhodně není vděčný a dodnes sem tam vlkovi leccos vyčítá.

Dosud se při mnoha příležitostech pyšní čteností svých článků na Britských listech, kam ovšem přispíval pod falešným jménem Petr Vlk. Reakce obou nasvědčují, že jakmile se tvůrce serveru J.Čulík (který není příliš tolerantní k publikaci anonymů) dozvěděl, že je “Petrem Vlkem” systematicky uváděn v omyl, přišla i zde podmínka odkrytí anonymity. “Petr Vlk” na ni pochopitelně nepřistoupil a na své angažmá v BL, které mu zajišťovaly slušnou čtenost, jen teskně vzpomíná.

Dnešní vlkův projekt Kosa Nostra začínal nadějně. “Editor” Aktuálně nejméně na rok přimhouřil obě oči a adresa vlkovobloguje… se stala s přehledem nejrozsáhlejším spamem v dějinách Aktuálně. Dlouho nebyl blog, pod nímž by nevisely poznámky o tom, jak je “super” dostavit se za kamarády na vlkovobloguje… Stejné spamování probíhalo za tolerance “editora” už u předchozích projektů, na nichž se vlk podílel, intenzita tohoto ale překonala všechna očekávání. Vtipné a příznačné je, že dnes vlk na svých blozích nesnese odkazy na konkurenční projekty.

Samostatnou kapitolou byla vlkova snaha dostat se do “novinářského stavu” a být uznáván “pravými novináři. Trapná etapa provokování a oslovování novinářských “hvězd” naštěstí neměla dlouhého trvání, protože jej většina z nich nevzrušeně ignorovala.

Dnešní – již druhá verze vlkova blogu je kvalitativně upadajícím projektem. Dvorní “etiketa” zahrnuje takové postupy jako je přispívání “majitele” do uzavřených diskusí, jen aby mohl mít poslední slovo, banování za opačný názor – veřejně i tajně, vyhrožování banováním a vyhazovy “pokud se vám nelíbí, co říkám”, urážení přispěvatelů přízvisky typu “soudružko”, ”rudí komisaři” apod., opakované zastavování diskusí, dokud neodejde názorový oponent, předstírání spamových útoků na “Kosu” jako záminka k předběžné cenzuře příspěvků a banování, dávání nesplnitelných podmínek, “jinak…”, ponechávání a schvalování útoků vůči oponentům v diskusi, zvýhodňování agresivního a vulgárního přístupu vyvolených diskutérů (Hladis, Alex…) atd. Diskuse má očividně sloužit jen jako potvrzení vlastních názorů, nikoliv k tříbení názorů jiných. Smutný konec je provázen nekontrolovanými výbuchy vzteku “pana majitele”, který často a rád zdůrazňuje, že “Milej pane, tohle je můj prostor a vy jste tady na návštěvě…”

Dnes je vlk dokonale pohlcen tématem “Miloš Zeman zrůdný a všehoschopný”. Jeho životním posláním se stalo šířit osvětu o strašném a strašidelném prezidentovi. Emocionálně nezvládnuté a dětsky naivní příspěvky na toto téma jsou v dokonalém kontrastu k někdejším zdařilým ekonomickým analýzám. paradoxem je, že se v tomto snažení dokonale shoduje s novinářskými “esy”, kterými dříve tolik opovrhoval. Pro jeho současné psaní je příznačný bulvární otazníko-vykřičníkový styl s umělým “napínáním” čtenáře. Bulvární a populistický styl na čtenáře působí atraktivněji než některé dřívější analýzy, takže čtenost webu podle jeho proklamací dále roste. Čtenost zřejmě zvyšují zejména články na bázi “trollingu”. Viz např. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/01/13/morova-rana/ .

Emocionální výbuchy, vyhrožování a urážky “levičáků” a “zemanistů” (většinou velmi umírněných, racionálních diskutérů), kteří mu dříve pomáhali s rozběhem blogu a praktiky typu ponechávání hrubých výpadů vůči nim v diskusích a spolupráce “s diskutéry na špinavou práci” byly důvodem odchodů některých kmenových autorů a více diskutérů známých už z diskusí na Aktuálně. 

Potenciální návštěvník “Kosy” by měl zvážit rizika spojená se vstupem na blog. “Majitel prostoru”, jak vlk označuje sebe jako uživatele systému WordPress.com, intenzivně analyzuje IP adresy návštěvníků i přispěvatelů a údajů mj. zneužívá v diskusi pod články k denunciaci oponentů. Špehování IP adres sám nazývá “využíváním nástrojů WordPressu”.

Současným trendem vývoje “Kosy” je přidružování lobbistů a lobbistických skupin, které využívají vlivu a čtenosti webu. S vlkem tak sdílejí PR aktivity zástupci církve (“Trabant”),  pražské lokální lobbistické organizace (V.Praks a tzv. “Občanský monitoring”), vodárenského průmyslu (R.Novotný a “Voda lidem”) a další nejspíše budou následovat. Účast prvního vzbudil v době schvalování daru církvím relativně velké kontroverze. Další dva zatím si zatím snaží získat důvěru publika nekonfliktními, populistickými články a kresleným “humorem”, takže jsou čtenáři blogu akceptováni nebo ignorováni.

30. 1.2014: Neujasněnost koncepce a záměru, podrážděnost a zjevné dlouhodobé zklamání z voleb vede k údajnému předání “Kosy” údajnému komunálnímu aktivistovi a lobbistovi V.Praksovi. Čas ukáže, zda je to jedno z momentálních hnutí mysli a (sebe-)destrukčních tendencí, kterých už vlk během svého působení prokázal celou řadu. “Vlkovo oblbuje” tipuje, že vzhledem k sólové podstatě vlkovy existence vše po nedlouhém čase skončí jen další hádkou.

Vzhledem k zakázané diskusi komentováno příznačně pod “vtipným” článkem V.Prakse.

Mohu konstatovat jen pár věcí.

1-Ten člověk,bohužel i tohle  se nazývá  člověk  -lže. Odstavec za odstavcem. Pokud v  diskusi vznikne potřeb  jsem připraven  to krok za krokem rozebrat.

2- pod poslední  karikaturou  pana Prakse nic  nekomentoval. Dal jen  tzv. pingback.  Mohl rohle všechno namáznout  do  diskuse,  ale věděl, žeby  nemůhl  zůstat  anonymní.

3- letmým pohledem  na  odkaz jeho blogu, který  zřejmě  bude  věnovat jen mojí osobě, zjistíte, že  tam není žádný  kontakt  na vydavatele, prostě  vůbec nic, co by  o majiteli cokoli prozrazovalo. A  pod  jediným výtvorem téhle kreatury  samozřejmě  není   otevřena  vůbec žádná  diskuse.

4- opravdu  není žádný problém dokázat, že  tenhle zjev  lže  nejméně  v každé  druhé  větě. Jenže  bych psal ve vlastní věci.  A moje babička  měla  přísloví,  že  čím víc  se  člověk  zaobírá trusem, tím víc  mu smrdí  ruce.  Takže  s e podle toho prozatím zařídím  S  výjimkou toho, kde se mne  jeho lhaní přímo netýká.

a-Začnu Tomášem Haasem.  Tomáš  Haas  na  Faustovi fungoval dávno před tím,než jsem tam přišel já. Jde o dlouholetého osobního Faustova  přítele.

b- Trabant  je vydáván za  církevního lobbystu. Ačkoli pracuje  v sociální oblasti. Kde  s e stará  o  velmi potřebné. A podle dostupných informací to dělá vynikajícím způsobem. Nejde o církevní charitu. Jen pro některé zdejší  „demokraty“  si dovolil přiznat, že je  věřící. Protestantský  věřící. Nikdy v žádných restitucích nejel a nejede.Ale  stejně – je  to agent  Vatikánu!Zlotřilý, samozřejmě.

c- pan Vítězslav Praks je také  lobbysta. Místní samozřejmě.  A chce  všechny kolem sebe  ošálit a podvést. Nepochybně. Tím, že  bojuje  s úřady  proti jejich  zvůli.

d- pan Radek Novotný, tak to je zase agent  vodárenského průmyslu. Tím, že  Kosa 2x  přetiskla  jeh články  o  tom, jak  velkovodaři vykrádají naše  peněženky.

A podobně  je  to s  tím,co píše  o mé maličkosti.

Na  závěr  mu  chci vzkázat,  potřeboval jsem nějaký  impuls  proč  ještě pokračovat. Díky  tomuhle  zjevovi jsme jej dostal. Na  tom, že  Kosu teď bude řídit  pan Praks  se nic nemění. Nicméně,  ještě nějaký  čas zkusím  vydržet  v tempu, v kterém jedu, když  připočtu i angažmá na  Faustovi, už skoro 3 roky. Boj  se šmejdy  se prostě  nesmí  vzdát. I když  se nejspíš nedá  vyhrát. A  už  vůbec  se jim nesmí  ustupovat!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

110 reakcí na Gratulant

 1. Rošádek napsal:

  Vlku, včera jsem byl velmi příjemně překvapen příspěvky nového diskutujícího pod nickem Fagan. Ten by tady určitě měl zůstat. Jestli mohu poradit – požádat o článek, a zařadit mezi autory! Stejně píše dlouhé příspěvky, tak ať píše rovnou celé články.

  • vlk napsal:

   Já Fagana znám už nějaký čas. A patří k naprosté diskutérské špičce na českém internetu. Nicméně ,včerejší vstupy se mu zrovna dvakrát nepovedly. Aspoň z mého hlediska. A když bud e chtít vstoupit mezi autory? Je to jen na něm. Vzi článek k II.narozeninám Kosy. Když něco napíši do ústředního článku dne, nveidím důvod, proč bych to měl ještě nějak speciálně opakovat.

   • Rošádek napsal:

    OK, to beru. Já jiné jeho vstupy než ty včerejší neznám, a z mého hlediska se tedy povedly 🙂
    Jinak pochopil jsem, že ohledně článků musím apelovat přímo na něj. Což zde tímto činím 🙂

   • Ahele napsal:

    Ohledně Fagana, hrajete si s ohněm, ale je to samozřejmě Vaše rozhodnutí. Pánbůh s Vámi i s kosou.

   • Fagan napsal:

    Přeji také vše nejlepší k vaší bloggerské výdrži a k vybudování tohoto diskusního fóra. Vaše rozhodnutí je nutno respektovat a nakonec, ač jsem zde nový a zatím krom jedné své reakce na aktuální dění nic nevyplodil, pak myslím, že by dozajista nějakým dílem i vaši místní diskutéři mohli být užiteční při vaší snaze o to, aby se zde nad autorskými články vedly podnětné diskuse, kdy třeba jistá kompilace nějaké diskusní oponentury nad konkrétním tématem, by mohla sloužit jako třeba osa následného článku, který by nad daným tématem pokročil dál a rozvíjel to, co se zde bylo napsáno čtenáři jako třeba faktická či snad „spektrálně“ obohacená reflexe dané tematiky srovnáním třeba s podobnými situacemi z jiných zemí, či snad analyzující podobné situace v blízké minulosti.

    Mohlo by tímto třeba vzniknout něco jako „editorial“ či uvozující replika na další článek, který by pak už jeho vlastní autor dál rozvíjel jako jeho vnímání daného problému. Nechci dávat rady, to rozhodně ne, jen mne napadá, jak vlkovi a jeho budoucím partnerům při správě a publicistice tohoto DF usnadnit práci či snad jen dát nějaké tematické podněty, které by samy o sobě vycházely z kuchyně místního hostince a receptura by byla jakýmsi vlastním kolektivním „know-how“.

    Rozhodně mně neberte moc vážně, jsem jen člověk, co poznal různé autory a i podmínky provozu autorských webů, ovšem na rozdil od tohoto, jsou dosti monotematické a diskuse pod nimi přináší spíše atmosféru hospody IV. cenové skupiny než by byla místem nějaké Agory, kde se sice urputně diskutuje, ale krom uspokojování vlastního ega (anebo snižováním ega oponentů) žádné obohacení takováto žvanírna nepřináší. Proto je dobré si připomenout, že vybudovat místo jako je KOSA stojí úsilí a ne malé.

    Přeji vlkovi hlavně hodně zdraví, to je to nejcennější co máme a musíme si chránit, a pak i hodně sil být nadále činným občanem, co chce upozorňovat a oponovat všem nepravostem lidí, co nás mají reprezentovat coby osoby co jim byla propůjčena moc vládnout této zemi a vystupovat naším jménem a co hledí jen na svá korýtka a politikaření ve vlastních stranách.

    Rád sem budu přispívat a snad až se trochu osmělím, nabídnu panu vydavateli nějaký materiál, který bych si snad troufl tady ostatním nabídnout k přečtení a následné diskusi.

    Ještě jednou, vlku, ať se vám i KOSE daří!

 2. okolojdoucí napsal:

  Vlku, jsem tu dobrovolně a Kosa a Kosíři mi i za tu krátkou dobu dali spoustu podnětů k zamyšlení a (snad) i k činům. Vás osobně, a to nemyslím nijak zle, neřeším. Nepřísluší mi to. I tak jsem schopen okamžitě rozpoznat zlou povahu Gratulantova příspěvku. Kašlete na něj!

  Dnes večer si na Vás a Vaše zdraví dáme doma sedmičku dobrého červeného.
  S úctou okolojdoucí, co se zde moc rád zastavil.

  • vlk napsal:

   Díky 🙂 Nechť Vám chutná .

  • Plsik napsal:

   Okolojdouci, napsal jste to moc pekne.

   …“Dnes večer si na Vás a Vaše zdraví dáme doma sedmičku dobrého červeného.“…

   Ano, ja taktez !

   Diky Vlku za Vas vynikajici blog !

 3. kopřík napsal:

  Kurňa, Vy musíte být, vlku, pro toho chlapíka hodně důležitý! 🙂 Takovou práci si s Vámi dává a tolik energie mu stojí za to vydávat kvůli Vám. Sleduje Vás bedlivě a dlouhodobě.
  Některé detaily v jeho textu jsou mi povědomé ještě z Aktuálně, ale už si to nepamatuju přesně, asi jste se tam s ním střetl už tehdy. Vy možná tušíte, o koho se jedná. I když, ono je to jedno.
  Holt každý člověk vidí smysl svého žití v něčem jiném. Někdo třeba i ve snaze plivnout si a zasmrdět.
  Buďte v klidu.

  • vlk napsal:

   Kopříku,
   já mám kandidáty asi 4. U každého z nich mi trošku něco schází, abych u něj měl větší míru pravděpodobnosti než u ostatních. A není správné psát jen kandidáty. Je tam i jedna kandidátka.
   Jo tenhle zjev musí být plný vlastní žluči. Těmhle opravdu nikdy neustoupím.

   • Plsik napsal:

    „Mladá fronta mi ukáže, koho nenávidět a já ho poslušně nenávidím napsal:
    Leden 13, 2014“

    Tak tenhle nick je urcite moc dobry kandidat, ze…

 4. Kanalnik napsal:

  Vlku, zdravím. Ten článek je zjevným potvrzením, že asi na Kose děláte něco dobře. 🙂 Při čtení toho prapodivného výtvoru jsem se ke konci musel smát (Trabant jako PR aktivista církve)… Jinak Vám přeji mírnější tempo, piště články třeba jen tehdy, když budete mít náladu, nebo podle nálady diskutujte po jinými autory. Váš krok chápu. Osobně doufám, že Kosa zůstane Kosou a nepřemění se v něco méně osobního, přece jen jsem si na tu sestavu autorů a diskutujících tady zvykl. Myslím, že je to teď víc i na nás ostatních… Pana Prakse ještě tak moc neznám, a asi je to moje chyba, ale nechtěl by o sobě napsat nějaký článek, když teď nad vším bude bdít? Ať ho poznáme i z trochu osobnější sránky. Je to jen myšlenka do placu, pokud nebude vyslyšena (třeba už tu něco takového napsal), nic se neděje.

  • vlk napsal:

   Kanálníku,
   osobní článek rozhodně není nutný. Aspoň dle mého názoru. Dal jsem link na Občanský monitoring. To je jeho dílo. Za každého mluví to,co už udělal. I za pana Prakse.
   Jo a nedá zase po dlouhé době nějaký článek? Bylo by to nanejvýš na místě.

 5. český maloměšťák napsal:

  Vlk
  Ten denunciátor /tprotože nic jiného to není/ má každopádně pocit, že blog je významný, jinak by si nedal tolik práce s tím jej shazovat.
  Podle mě jde o jarpora, ten neodpouští.
  Usměvné je, že vytýká komusi anonymitu.

  • vlkp napsal:

   Jar Por je jeden ze čtyř kandidátů. Vlastně, je tam i jedna kandidátka. Jar Por se tuhle na Kosu zkoušel propašovat na Kosu z Chile.
   Nicméně, jede přes proměnné IP a navíc asi přes amercký proxy. V každém případ ěje to ten samý člověk, co už Kose vyhrožoval, že ji zničí tím, že ji zahltí spamem.
   U jar por a řeším, jstli je schopen a ochoten si dát tolik práce. Například, aby hledal velmi usilovně ve starých archivech na webu a ještě k tomu si dal práci s konstrukcí vlastní šablony pro WordPress. Ta naprosto nehynoucí nenávist na něj ukazuje. To ostatní myslím,že ne.
   Jo a jedna věc je, že to je svým založením práskač – zd eby mne zajímalo, jestli to maj jako rodiný rys nebo jestli s eprostě jen rodině nevyvedl, ale hlavně – ten člověk v každé druhé větě lže. Naprosto nestydatě. což y ovšem velmi ukazovalo na jar pora. To byla jeho mimořádně silná disciplina.

 6. jaa napsal:

  Mno, když jsem ten článek nevěřícně přečetla napadlo mne jediné ZLOBA, ZÁVIST, ZÁŠŤ z naší kotliny jen tak brzo nevymizí. Zvlášť, jak vidno z novinářské branže. Pak se divme nad většiny úrovní článků a plytkých, ubohých diskuzí, podmiňovaných přihlášením se na sociálních sítích a tím , s rozšiřování sběru osobních dat ve většině i netového tisku. Je to humus…
  Myslím, že je to následek nebo druhá strana mince ocenění, které se Kose dostalo. Asi se tu objeví zepár „nadšenců“ co tu budou chtít smrdět, dokud jim nedojde, že nejsou schopni zdejším článkům a debatám porozumět a odtáhnou…Ale my to vydržíme……

  • jaa napsal:

   tedy doufám že to vydržíme….

   • vlk napsal:

    jaa
    to není novinář! V žádném případě. Už jsme napsal, mám čtyři typy, ale nic víc.
    Ale v každém případě je to ten samý, co opakovaně vyhrožoval zničením Kosy.

 7. Laco G. mlynář napsal:

  Tento článek je ničemnost Vlku, asi někomu dost vadíš a nepřipadá mi, že to je pomatený jednotlivec.
  Tak se nenech znechutit.
  Zdar

 8. vonrammstein napsal:

  Není nad to, nahlédnout takhle při poledni do duše kádrováka z přesvědčení. Ten styl, sloh, syntax…nezaměnitelné. Ovanul mě puch první poloviny osmdesátých.

  • vlk napsal:

   80-tých?
   Podle mne takhle musel vypadat ti , kterým se kdysi říkalo Velkejj a Malej Franta.

   • vonrammstein napsal:

    Jo, to asi jo. Promítl jsem se do doby, kdy se podobné kádrové materiály týkaly mne osobně. A jelikož jsem mladší kus, spadalo to zejména do těch osmdesátek.

  • Anonymní napsal:

   Pane vonramsteine, čekal jsem na Vás a Vaši reakci. Dovolte, abych proti tomu zlovolnému tupci a demagogovi použil Váš jednovětný příspěvek pod podobným „diskutérem“ někdy v minulém roce. Vzkázal jste mu: „Člověče, vy jste vůl!“ Je to české, srozumitelné a nanejvýš adekvátní. Děkuji za půjčku!

 9. Akela Vlková napsal:

  Při prvním přečtení jsem měla ihned tipy dva. Pravda, bylo to velmi rychlé přečtení. Pak jsem šla nakrmit drobotinu, tam jsou zaměstnané především ruce, a tak jsem hlavu použila na přemýšlení 😀 Jednoho týpka jsem velmi rychle vyřadila. Ten by na to neměl… no vlastně měl, ale tohle není jeho styl. Takhle by to nedal dohromady, i kdyby žil 100 let. Ten tak někde poštěkávat za bukem. O tom druhém vážně uvažuju, už se jednou s vlkem utkal a to velmi nechutným způsobem. Ale nevím…. tenkrát šel až na dřeň. A že by nešel znova stejným způsobem, to mi na něj taky nesedí. Ale ať to byl kdo chtěl, určitě mu Kosa a její někteří přispivatelé hodně vadí. A proto vlku jen houšť a větší kapky. Jak je vidět, musí ho Kosa hodně žrát….. A souhlasím s Lacem G. mlynářem – není to pomatený jednotlivec.

  • vlk napsal:

   Ahoj Akel.
   Ne není to pomatenec. Ty dva co tě napadli, jsou samozřejmě na seznamu. Tedy jeden. Ten druhý – ne.

 10. Carlos V. / Firefly napsal:

  V původním „záškodnickém“ odkazu jsem byl jmenován včetně mého názoru (nikoli ve vlkově citaci).

  Svůj názor na změny jsem napsal pod komiks – i podepsal. Opakuji :

  Běda, vlku, běda. Z myšlenkového kotle transformovat na komunál, k tomu třetiřadý.
  Jestli tě to nebaví a zároveň nechceš přijít o dobré jméno, raději to zavři.

  Nejsem oním skrytým záškodníkem. Možná otevřeným škodníkem.

 11. Jan Hladík napsal:

  Při čtení příspěvku k narozeninám Kosy mě napadla stejná věc, ke které naštěstí došel i Vlk, a tedy otevřít administraci někomu, kdo s ní pomůže a Vlkovi trochu uleví. Byla by skutečně velká škoda, kdyby se jeho analytické vhledy měly úplně vytratit.

  Tenhle antiweb, co Vlk zkopíroval a představil, to je skutečně propracovaný sloh. Autor má nejen osobní problém, ale určitě velkou potřebu bojovat s tím, co za nebezpečné myšlenky Vlk šíří 😀 Vůbec bych se nedivil, kdybych podobné dílko četl třeba v ‚žumaplistice‘ pánů Stanislavů Balíků, apod.

 12. Oto Les napsal:

  Pane Vlku, nenechte se rozhodit a naklepávejte kosu dál. Četl jsem vaše rozjímání a napadlo mně, že váš rozmáchlý styl vám musí zabírat moc času, který se vám pak nedostává na kosení. Kdybyste se pokusil vaše texty poněkud přistřihnout co do délky, možná by zavítalo mnohem více čtenářů. Je známo, že mladší lidé nemají s delšími texty trpělivost a přejdou na nějaký jiný servr, kde jsou jen obrázky a texty v bublinách. Z televize jsou načisto zblblí a projevují se u nich dyslektické poruchy a z bezcukerných diet pak nedostatečnost mozková.
  Zatímco váš text jsem přečetl, na tento gratulační se teprve chystám. Z jeho délky usuzuji, že gratulant bude nějaké vaše dvojče. A ty, jak je známo, si často závidí a nepřejí.
  Dobrou chuť k virtuálnímu narozeninovému dortu přeje OtoLes.

 13. kopelman napsal:

  Homo homini lupus. Cituji Misantropa:
  Člověk člověku vlkem. Toto staré latinské rčení je ovšem zcela nesprávné. Správně by mělo znít „homo homini homo“, tj. člověk člověku člověkem, neboť neexistuje horší nepřítel nad člověka. Vlk je oproti člověku (nebo i např. oproti psu) zcela milé a neškodné zvíře, pravý ušlechtilý tvor divoké přírody se všemi atributy, jež se k tomuto pojmu víží. Říkejme tedy pro příště jednoznačně vždy jen „homo homini homo“, jak je to příhodnější a výstižnější.
  Při čtění toho hanopisu jsem si okamžitě vzpomněl na film Polojasno podle knihy Václava Bartušky z období působení v Komisi pro vyšetřování událostí 17. listopadu. Byl tam takový divný chlapík, hrál ho Petr Janiš, měl za úkol mladého studenta a jeho rodiče trochu postrašit, vlezl jim i do bytu. Jeho mluva byla nezapomenutelná.
  Dobré jitro přeje vnitro! Lidé se mění, práce zůstává:

  Click to access 13.pdf

 14. Vidlák napsal:

  Hej, já jsem zklamaný… Milý pomlouvač mě neuznal za hodna nějaké podloudné skupiny. Přitom bych mohl být lobbystou přes Babiše – dělám v jeho firmě, nebo přes zemědělství – žiju a pracuju na rurálním venkově, případně bych mohl být alespoň blbeček… jsem Vidlák. Asi budu muset intenzívněji přispívat a více se angažovat v diskusích… stát se osinou v zadku pro nějakého trotla, to byl vždycky můj sen… 🙂

  • vonrammstein napsal:

   Pravda, taky bych se mohl cítit dotčenej. Za Vatikán tady kopu akorát já-a vodnese to chudák Trabant.

   • Rošádek napsal:

    Při vší úctě, vonrammsteine, Vy tady za Vatikán nekopete.

    • český maloměšťák napsal:

     Ne, ale za “ dobré katolíky“ ano.
     Občas si prostě lidé ztotožňují Vatikán s vírou, Krista s plameny pekelnými, Svaté officium s pravdou, či dobré katolictví s rozumem, potažmo monarchii s moudrostí..
     Nepobořujme se však nad tímto jevem, nespílejme našim bratřím / a sestrám, of course/ – i my jsme totiž pouze omylnými lidmi …co když se za čas ukáže, že právě že oni měli pravdu a že ty monarchistické manýry a otročení nesmyslu je nyní výhodné přijmouti za své.
     Buďme pokorní a ctěme i druhých “ pravdy“, nebo-li jak tvrdil Mistr Jan (parafráze) : braňme takové “ pravdy“, bojujme za ně atd.

     • Rošádek napsal:

      Pane český maloměšťáku, já nikomu nespílám, a moje upozornění není míněno nijak ve zlém. Jde mi jenom o pravdu. A ta je taková, že vonrammstein zde v žádném případě „nekope“ za katolickou církev.

    • vonrammstein napsal:

     Za celý asi ne, ale za tu konzervativní část. Pokud už se tu vůbec výjimečně takové téma rozebírá. Do politiky to moc nepletu.

     • Rošádek napsal:

      To je v pořádku, že to do politiky nepletete, to kvituju. Ale žádná „konzervativní část“ ve Vatikánu nepovažuje posledních 5 papežů za heretiky. To by z Vatikánu rychle vystřelili (resp. byli by vystřeleni).

     • vonrammstein napsal:

      A to byste se divil. Mám ověřené informace zcela opačného rázu. Pravda-neříkají to tak otevřeně, ale přesto srozumitelně. „Kdo máš uši, slyš.“

     • Rošádek napsal:

      Ok, tak v tom případě kopete za jakousi velmi tajnou část a v ve své podstatě rozvratnou část, která si nikdy nemůže dovolit se ke svým názorům přiznat – už jenom proto, že popírá dogma o papežské neomylnosti ve věcech víry a mravů. To ovšem v žádném případě nezakládá důvod k tvrzení, že „kopete“ za Vatikán, že 🙂 Jak říkám – nic ve zlém.

     • vonrammstein napsal:

      Ale kdepak. Právě za tu, která se snaží definitivnímu rozvratu zabránit. Zmíněné dogma samozřejmě nepopíráme, výroky „ex cathedra“ pochopitelně platí. Ještě se nestalo, aby byly takové výroky mimo věrouku. Kdyby se tak stalo, nebyly by „ex cathedra“. Pro podobné případy je dost varování i v Písmu.

     • Rošádek napsal:

      Čili když si to shrneme, mluvíte za jakousi tajnou část ve Vatikánu, která považuje posledních 5 papežů za kacíře, a nemůže říkat nahlas svoje názory, protože by byla ihned z Vatikánu vypoklonkována. Takže asi tolik k vašemu „kopání za Vatikán“. 🙂

     • vonrammstein napsal:

      Není tajná, jen opatrná. Když se nechá vyházet, už tam vůbec nikdo pravověrný nezbyde a Vatikán definitivně ovládnou ikonoklasti. A nýčko mě omluvte, jdu si pěkně po křižácku zabouchat železem o železo 🙂

     • Rošádek napsal:

      Ale já Vás klidně omluvím, neboť jsme celou záležitost uzavřeli. Upozornil jsme jenom p.t. publikum na to, že v žádném případě „nekopete“ za Vatikán. Ani náhodou 🙂

     • vonrammstein napsal:

      To ovšem publikum úmyslně uvádíte v omyl, což je hřích. Ale to už je na Vašem svědomí a Vašem chápání světa a víry. Mějte se.

     • Rošádek napsal:

      Vážený pane, v omyl se tady neustále pokoušíte uvádět p.t. publikum Vy. Uvedl jsem opakovaně důkazy, že tomu tak není. A ozvu se pokaždé, když jakoby se nechumelilo svoji lež budete opakovat, a já se k tomu nachomýtnu.

     • pepan napsal:

      no Rošádek, dost dobrý, klobouk dolů, dlouho sem se tak nezasmál, co vy jste ze svého diskuzního partnera všechno dostal. 😀 Myslím, že teď už je diagnóza poněkud „zřejmější“.
      Fakt špica!
      Omlouvám se, je to mimo téma „antiblogu“, ale já se při podobných perlách nemůžu udržet:
      „..Mám ověřené informace zcela opačného rázu…“ LOL

     • Rošádek napsal:

      Děkuju, Pepane, za uznání, velmi mě potěšilo. Ovšem, řečeno s klasikem, „vždyť já vám to melduju už od Náchoda“ 🙂

     • vonrammstein napsal:

      No-vono, pepane, to že nějaký informace nemáš ty, zdaleka neznamená. že neexistujou. Hlavně že se báječně bavíte u smrtelně vážných témat. Vy oba, to není vykání pepanovi.

  • okolojdoucí napsal:

   Vylepšil jste mi náladu „rurálním venkovem“, a doufám, že vlkovi též. Za ten půvabný pleonasmus Vás jmenuji Vidlákem „na kvadrát“, když už Vás ten „Gratulant“ opomenul 🙂

 15. český maloměšťák napsal:

  „…Ten člověk,bohužel i tohle se nazývá člověk -lže. Odstavec za odstavcem. Pokud v diskusi vznikne potřeb jsem připraven to krok za krokem rozebrat….“

  V diskuzi by dle mé maličkosti měla vzejít jediná smysluplná potřeba – a sice vyzvat známé onoho antivlkovského denuncianta aby někde sehnali včas dobrého psychiatra.
  K tomu jim dopomáhej zakuklený exponent Vatikánu Trabant, konfident pražských občanskoprávních lobbyistů Praks i tajný agent vodárenských korporací Novotný. Amen.

 16. Puck napsal:

  Autor zapomněl dodat, kdože jsou ti praví novináři. Moc by mě to zajímalo. 🙂

 17. Jirka II napsal:

  To mi pripomnelo pocin, z IT casopisu, kde fungoval a funguje jakysi ddworld.cz a vcelku se asi malo dral za zajmy tehdy hlavni hraci graficke divize nVidie, asi byl nezavisly a dost cteny a najednou mu vznikl anti casopis, s podobnym duchem jako zde, antiddworl.cz, ani nevim, jestli je jeste zije aby napravil lzi z ddworldu. Nekomu asi lezite v zaludku vice, nez je zdravo. Ze by ta Ukrajina to tak zkazila?

  • Germanicus napsal:

   Nebo Veolia? 🙂

  • vlk napsal:

   Ne Ukrajina s tím nemá nic společného: Ani náhodou. Tohle je osobní.Žádné temné rejdy se nekonají. Jen zmetek si to chtěl svým klasickým způsobem se mnou vyřídit.

  • Hladis napsal:

   Pozor to je jina story. DDworld je IT zumpa vedena DDem (znam ho uz dlouho a je z Plzne jako Vlk), který patri mezi zname exoty internetu. Mel i chvili svou stranku na exotopedie.org . Siri naprosty vymyslene bludy s falesnymi testy a vubec uplny nesmysly a ma kolem sebe malou partu fanatiku (většinou pubertalnho veku), kteří pak siri (spamuji a trolluji) viru pravou po netu. Nezavisly opravdu není. Funguje diky vychvalovani ASUS produktu a tim mu ASUS dava reklamy a tim i umoznuje jeho provoz 🙂 On vlastne zije z reklamy vyrobce, ktereho vzdy vychvali a z navstevnosti predevsim lidi, kteri se mu tam chodi zasmat. Vznikla na to antistranka, kde mu tu demagogii rozebirali a smali se mu co zase vyplodil za nesmysly 🙂 Opravdu to stalo za to a pokud clovek chtel zvednout naladu, tak se tam sel pobavit co zase DD sesmolil.

   Tohle je jina. Zde naopak se vyskytl antiVLK, který vyuziva demagogie a lzi k bohapuste dehonestaci. To je trochu něco jiného.

 18. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Poděkuji za Vaši kosu,ale hlavně,za tu snahu,trpělivost a ten čas který tomu věnujete.
  K tomu Vašemu popisu ohledně Anońyma.Přiznejme si upřimně,že to mnohým zhatilo plány,ať už volbou Zemana,ale hlavně,donucením odstoupit vládu.Můžu říci,že stím určitě nepočítal Kalousek a spol.Také Vám musí být divné,jak se neustále chovají média a tady je kámen úrazu.Jen si vzpomenou jakou měl popularitu Tošovský,ani ne tak díky práci,jako snahou médii.To samé Fischer,kdežto ZemanoRusnokova i když v ní byl Fischer o její popularitu se také staraly média v tom nejhorším světle.A právě tenhle Anonym bude patřit do skupiny,která musela odejíti.Proto jsem rád,když chcete pokračovat dále,že se to nelíbí mnohým podrazákům,Vás ctí.Takže takové to lidské,každá zachráněná duše,nebo křesťanské,zbloudilá ovečka,když se může napít z Vaší studánky pookřeje.
  Něco mimo téma a myslím bude k tomu ještě příležitost.
  Povšiml jsem si,jak Kalousek napadá Babiše,že bude neustále ve střetu zájmu a že některé věci nejde ani odhalit.Právě o to jde,ví co říká,ale nemůže jít do podrobností,mohl by na sebe mnoho prozradit.

  • tresen napsal:

   Není vám divné, že tenhle anonym se nevynořil po celou dlouhou dobu, kdy se vlk ostře obouval do Nečasovy vlády, ale až teď, kdy se často trefuje do Zemana?

   • vlk napsal:

    Ale vynořil…

   • zemedelec napsal:

    Pro tresen.
    Pan Vlk uvádí,že se už i dříve vynořil,snad ho prozradí.
    Já si ale myslím,že to není k vůli Zemanovi,ten má proti sobě,řekl bych armádu střílejících.Ono v tom bude něco jiného,co nevím.

  • čtenář napsal:

   1. bude patřit do skupiny,která musela odejíti.
   2. bude patřit do skupiny,která byla vyzvána aby odešla
   3. bude patřit do skupiny,která měla vlka dříve ráda
   4. bude patřit do skupiny,která si myslela,že vlk je více vlevo,hodně více vlevo.

 19. Germanicus napsal:

  Původně jsem ti vlku chtěl napsat soukromý mail. Ale na Kose se mluví otevřeně, tak to napíšu sem.
  Zkrátka a jistě si vlku někomu dost bolestivě šlápnul (šlapeš) na malíček (možná i na celou nohu). Ten pamflet je nicméně napsán (svým způsobem) profesionálně a zdá se mi, že na objednávku (a možná i za peníze). Prostě někomu čím dál, tim víc vadíš. Paradoxně to dokazuje, že tvoje skepse, týkající se vlivu Kosy na občanskou (sebe)uvědomělost, přestává bát aktuální. Někdo se tě holt bojí a to čím dál víc.
  Díky za 2 roky dřiny a doufám, že po probíhající částečné reorganizaci Kosa poběží úspěšně dál (co bych sakra četl k snídani k vypečenému rohličku 🙂 ).
  DRŽ SE!!!

 20. anita napsal:

  Vlku, tohle blahopřání patřilo do koše. Tuctový hanebný, anonymní práskač. Nepodepsal se hrdě pod svůj výtvor, ani svým nickem. Strachem podělaný až za uši, aby nedošlo k prozrazení jeho identity. Nejhorší na tom vše je, že tohle mohl napsat i člověk, který byl i před nějakým časem vašim virtuálním přítelem. Zakazuji si své indicie, které mně, zcela intuitivně vedou k člověku, který býval a snad pro mnohé ještě je na blozích uznávanou personou, chtěla bych se moc mýlit.

  Nechť už to napsal kdokoliv je jasné, že vy, jako autor si budete chránit svoji identitu, právě kvůli takovým, neboť jak se zdá, jste již profláknutá „staaar“ a bulvár, by o vás rád psal 🙂 Mně však zajímá psaní od vás než o vás. Pro mne jste poctivý přímý chlap, žádná třasořiťka, která by potřebovala prásknout někoho zezadu a vychrstnout na něj kýbl virtuálních sra***

  Přeji vám dobrou spolupráci s novým šéfredaktorem a obnovení nové síly ke psaní, navzdory všem frustrujícím jedincům

  • vlk napsal:

   Anito díky moc. Ano, uhodla jste jednoho z těch čtyř. Ale nemyslím, že by to byl on.Jakkoli zahořkl, jak opakovaně předvedl je na to dost. Ale nemyslím,že je to on. Leč vyřadit ho , prozatím, nemohu.

 21. XY napsal:

  Bóže, to je ale pitomost! Vykašlal bych se na to. Vždycky se najdou frustrované pilné malé duše, jimž není třeba dělat reklamu.
  Tak ať se daří! 🙂

 22. český maloměšťák napsal:

  Pane Rošádku, já si myslím že vonrammstein hlavně kope kolem sebe. 🙂
  Pokud pak tou jeho “ konzervativní“ a “ informacemi ověřenou“ částí je např. toto :

  …tak pak potěšpánbů.

  • vonrammstein napsal:

   Upřimně řečeno-nejradši bych nakopal tebe. Můj superrychlej mobilní internet mi video nepřehraje, ale když vidím „Duch Assisi“, zvedá se mi současně tlak, adrenalin i žaludek.
   Udělal bys nejlíp, kdyby ses nesral do věcí, kterým nerozumíš.

   • fotrák napsal:

    pane Vonrammsteine, raději bych místo nakopání pana Č.M. od Vás četl komentář k přiloženému, tedy pokud jeho shlédnutí dovolí vysokorychlost, tlak, adrenalin a žaludek. Dobré znát názor toho, kdo rozumí. Neboť mě to páchne amatérštinou, moderátorka je jistě někdo z rodiny autora/ů, bez řečové vady, víc než několik minut jsem nevydržel. Holt i podvrh vyžaduje profesionalitu.

   • český maloměšťák napsal:

    Synku, vztek není dobrým rádcem – ani moudrým není dobrým rádcem, natož hlupákům.

    Hezký den./tykání ti odpouštím ,synku, šak i v nebi si budeme tykat, ne ?/

    • fotrák napsal:

    • vonrammstein napsal:

     Obávám se, že tam se nepotkáme. Já totiž nevím, jestli tam přijdu. Fakt ti závidím tvoji sebejistotu. Se vztekem to nemá co do činění. Fakt si myslíš, že mě troll jako ty nebo pepan dokážete doopravdy nasrat? Na to už se na netu pohybuju moc dlouho, kroť svoje ambice, fotřiku.

    • pepan napsal:

     ramštajne, buďte v klidu, neb jak bylo psáno, patříte mezi ty blahoslavené, jímž bude patřit království nebeské. viz: „Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum“.(Matoušovo evangelium 5,3)
     Váš bůh vás miluje.

  • Rošádek napsal:

   No ano, ale já jsem chtěl opravdu bez jakéhokoliv hodnocení jenom poukázat na to, že když někdo „kope“ za jakési spiklence, tak nemůže říci, že „kope“ za Vatikán. Neboť Vatikán, to je papež František a jemu věrná kurie.

   • est napsal:

    Máte pravdu. František ale časem vytře zrak i „jemu věrné kurii“. 🙂

    • Rošádek napsal:

     To já nevím, v jakém smyslu myslíte, že jim vytře zrak. Možná že ano, ale v dobrém. Víte, ony jsou dost nesmyslné takové řeči, že František je jakýmsi „disidentem“ na papežském trůně. Jestli si vzpomenete, při konkláve byl zvolen už ve 4. kole, a to podle svědectví mnohem více než požadovanou dvoutřetinovou většinou. To je dost nevídaný jev, protože normálně trvá konkláve mnohem déle. To znamená, že na Františkovi byla mezi kardinály-voliteli už od začátku poměrně široká shoda. A kardinálové ho dobře znali, a věděli velmi dobře, koho volí.

     • Rošádek napsal:

      Jinak doufám, že se Vlk ani nikdo jiný nezlobí, že nezabývám „gratulantem“ 🙂

     • est napsal:

      Ano, v dobrém slova smyslu. Přesto budou jeho reformní snahy vnímány jako příliš radikální (ostatně už jsou). Nevím, zda bude mít dost času k jejich uskutečnění, faktem ale je, že jsou nutné. Nelze ale destabilizovat přes miliardu věřících, a on to ví.

     • vonrammstein napsal:

      Zkuste si-jen pro začátek-přečíst proroctví sv. Malachiáše. Pravda-není shoda na tom, jestli je autentické. Ale zato je setsakra přesné, co se posledních desetiletí týče. Všechno nasvědčuje tomu, že tento papež je šestým heretikem v pořadí. A posledním, pokud se proroctví nemýlí a je správně interpretováno.

 23. VaclavP napsal:

  Každá diskuse má svého Bednu. Teda ale ten je vlastně sympatický svojí zaníceností, tohle je hodně zvláštní. Nikdy by mě nenapadlo, že diskuse na internetu můžou být svýbytným světem s takovou nenávistí.

  • vlk napsal:

   Václave
   Bedna je jen neškodnej magor. Hlupák. Nic víc. A že tě nikdy nenapadlo, že na internetu v diskusích může být taková nenávist? No jsi ještě mladej. Mohu tě ujistit, že tohle je sice humus, nicméně, že jsem se už osobně setkal s daleko horšími projevy téhož. Tenhle je jen ve verbální rovině. Nemá mi, v podstatě, co udělat. Ale kdyby měl, to bys viděl hukot. Už jsem to kdysi, ještě na nebožce Kavárně soc dem skutečně zažil na vlastní kůži. Jednou mi to stačilo…Vzal jsem kousek z toho poučení.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Jenže, víte co, vlku ? Problém je v tom, že z pomluv a lží vždycky, vždycky něco ulpí. A to tyhle typy lidí vědí moc dobře. Reagovat se na ně nemá, nezájem je vždycky rozloží. A navíc, není nic staršího než den staré noviny. Ano, mohou opakovat vícekrát totéž, na různých místech, pod různými jmény. Za čas se ale unaví. Vím, že nereagovat může být někdy sakra těžké a člověk se někdy neudrží. Tím se ale spouští další kolotoč a postižený (protože ten člověk rozhodně není v normě) se baví, právě tohle přece chtěl. Nedopřejte mu tu radost.
    Jo, a mimochodem, přečetla jsem si zdejší názory a zaujal mě „čtenář“ v 17.21 a jeho bod 4. Tady někde bych to skoro viděla.
    P.S.: Jste bojovník. To oceňuji. A s tou v zásadě neexistující občansou společností jste to opět trefil. Pěkný večer a dobrou náladu. Udělal jste tolik práce, že je s podivem, že jste takový zápřah dokázal vůbec dva roky vydržet. Sobecky si přeji, abyste to nevzdal.

 24. Hladis napsal:

  Docetl jsem to jen ke svému jmenu, které jsem tam hledal. Ano nasel jsem a jsem spokojen. Stal jsem tomu „geniálnímu“ dilu za zminku. Me ego nabobtnalo a ma slava hvezd se dotyka. Diky neznamy autore za takovou poklonu 🙂 Nejsi první ani poslední, kdo na me něco podobného napsal. I V IT jsou taci a nekteri meli i vlastni profily na exotopedii. Ano jedna se o exoty ceskeho internetu, alias dusevne nevyrovnane jedince, kteří sve psychicke problémy ventiluji na internetu. Jen nejde o politiku, ale lasku ke komercnim znackam. Muzu jen vzkázat, za jsem se prijeme pobavil.

  Vlku. Tohle mam na taliri hodne často diky tomu co delam. Sice nikdo kvůli me nezalozil blog. Tak blbej nikdo nebyl a asi ani nebude, ale pomluvy a lhani na jinych forech, to uz jeden cesky exot delal. Nastesti každý vi, ze je to blbec, takze se mu vysmali. Stejne je to s timhle blogem. Samozrejme tam pravda není snad vůbec nic a nemá cenu to ani nejak rozebirat. Tomas Haas jako troll opravdu pobavil 😀 Berte to jako nutne zlo „slavy“. Nejste prvni ani poslední, na koho takove kraviny vznikly. Vetsina lidi si stejne poklepe na celo a kdo zna diskuterskou minulost, vi ze to je snůška lzi. Jinak nemyslim ze je to Jarpor. Tipuju nekoho jiného nebo jinou.

 25. Alice napsal:

  Tohle jsem si přečetla už dopoledne, kdy tu byly asi 3 příspěvky. První, co mne napadlo, byla slova závist, nenávist a zášť. To nejhorší, co v člověku může být. Původně jsem reagovat nechtěla. Možná mne ani neznáte, píši málo (nemám totiž čas na případné reakce, ale čtu téměř denně). Jenže celý den se mé myšlenky vrací k tomu, proč je někdo něčeho podobného schopen. Vždyť chci-li porazit svého soupeře, nesmím lhát. A co to musí být za zrůdu (???), která věnuje tolik energie tomu, aby si vyhledala dlouhodobou práci někoho jiného, obrátila ji jak kabát naruby a použila proti němu? Nebo Vlka dlouhodobě sledoval jako stalker a dělal si poznámky, aby je mohl později využít? Někteří z vás možná tuší o koho jde. Ať tak či onak, jak ho pojmenovat? Závistivý člověk je chudák, protože trpí nejvíc on sám. Ale individuum, které cítí nenávist a zášť k člověku, kterého zná jen z netu je co? Ubožák? Smutné je, že jsou i takoví mezi námi. Ještě smutnější je, že není proti jejich zlu obrany. Někomu to přijde jako mušinec, mne to děsí.

  Wikipedie pod heslem „nenávist“ píše:
  „Ten, kdo nenávidí se nespokojí s tím, aby nenáviděného ignoroval. Svou energii věnuje tomu, aby vymýšlel strategie, jak nenáviděnému ublížit. Nenávist je stav, ve kterém jedinec podřídí veškeré činnosti a věnuje je jedinému cíli: v tomto případě poškodit či zničit objekt své nenávisti a to i za cenu sebedestrukce.“
  Myslím, že u tohohle individua už sebedestrukce začala – prohrál sám se sebou. Měl by vyhledat doktora a to rychle, než ho to semele.

  • Kchódl napsal:

   Souhlasím s Vámi, je to divné.
   Někdo, kdo sám neudělal, co udělal Vlk, si bere Vlka do úst.
   Tak takhle nastaveno to je absurdní.

   Nicméně, každý může kritizovat a omílat co chce, že jo.
   Máme svobodu, naštěstí.

   Inteligentní lidé si vyberou, co je významné.

   Hezký den.

 26. Jan Čermák napsal:

  Tak. Sluší se pogratulovat a poděkovat. Práce je to obří a vše z dnešního prvního dílu chápu, zcela. Tenhle druhý naopak, podivný svět, kterému nerozumím a nechci s nim nic mít. Nějaké IP adresy a nicky vzájemné urážky, a trucblogy. Stále dokola, znovu a znovu ztrácím iluze. Jako maniak a psychopat jsem kdysi se hádal na aktuálně, dva roky jsem tam nebyl, jsou tam jen urážky. Nejlepší tam byl nějakej vlk, když zmizel, hledal jsem ho a našel tady. Vždycky i tam jsem používal svoje normální jméno, co se s ním podepisuju. A vždy polemizoval s názorem, nikdy s osobou. S chabou pamětí mi taky dost trvalo než jsem jednotlivé osoby identifikoval. No a naposledy po setkání s jezevcem jsem si řekl, že tohle tedy rozhodně nemám zapotřebí. Jenže droga je to silná, že? Co bych taky sděloval mnohem chytřejším a sečtělejším lidem, marná ješitnost. Ale bylo to tu místy vážně príma…tak nevím. Asi se na to vyspím. A to bych poradil i majiteli prostoru. Správně to spočítal, život je krátkej a proklatě utíká.

  • Kchódl napsal:

   Hezké, díky. Cítím to podobně.
   Proč probůh člověk tráví hodiny na oponování někomu, kdo oponuje ad personam nebo ideologicky. V hospodě bych seděl u jiného stolu. Asi u stolu s Vámi, protože ačkoliv s Vaším názorem často ne zcela souhlasím (stejně jako s Vlkovým), stejně se mi jevíte jako dobří společníci – minimálně na pár piv.
   A tak to je. Mluvíte o konkrétních věcech a normálně, to se mi líbí.

 27. Kanalnik napsal:

  Mrkl jsem se tam znova… no, ten člověk má dost. Prostě ztráta času.

 28. spiklenec napsal:

  Hmm, zvláštní situace. Já osobně nejsem dost detailně obeznámen se všemi aspekty, ale první co mě napadlo při čtení „Kosa kontra“ byla snaha o jakousi dekonspiraci majitele-provozovatele Kosy a jeho začlenění do systému konkrétních osob jako je třeba Stejskal na Aktualně. Rozdíly v tom všem záměrně pomíjím. Při čtení textu mě napadlo jediné jméno , a to ještě s ohledem na velmi vypíchnuté téma, které úplně všemu předtím řečenému dominuje, ale to je nejspíš minela. Ale pak už mě osobně nenapadl nikdo. Naopak jako notně překvapivý mi připadl onen – hezký den z Aktualně. Vlk mu tam říkal myslím Guth-Jarkovský. Myslel jsem, že po neskonalých úspěších jeho rodné ODS se raději zdekoval, ale všechno může být jinak.
  Jisté je jedno: „Kosa kontra“ bude nejspíš jen jednoúčelový kus zaměřený na děj na Kose a personálie, To je ovšem dost bídný existenční předpoklad. Připomíná mi to jeden počin, který reagoval na „regionální“ web mého kamaráda, kde se do křížové palby dostala kdysi ODS a tak vznikl trucpodnik, jehož jediným smyslem bylo napsat , jak to kamarád v diskusi , kterou tam umožňoval a umožňuje dodnes , dělá blbě.
  Nenapadá mě opravdu nikdo konkrétní, ale mohl by to být až překvapivě kdokoli , a to dokonce z rodiny nějakých politických „celebrit“, až přímo partajních útrob. Dneska se nedá vyloučit nic. – To zní spiklenecky. Ale jde to mimo mě.
  Pokud jde o vnitřní technické a další informace webové platformy, je běžné , že zvědavého člověka, natožpak majitele-provozovatele takové informace zajímají. Jenom jednoduché stránky jako např. webnode toho spoustu umožňují a jsou to zajímavá data, Například ze kterých států k vám chodí na stránky návštěvníci. You Tube pro toho, kdo tam má účet, vytváří dokonce celou propracovanou statistiku.
  „Neujasněnost koncepce“! V případě „blogosféry“ mluvit o nějaké strategické koncepci bez ohledu na postupný vývoj projektu, řekl bych, je docela iluzorní předpoklad. Vždycky je jednodušší zjistit, co určitě ne, než mít zázračné jasno, co určitě ano, a jak.
  Celou věc bych nepodceňoval, ale ani bych jí nepřikládal fatální význam.
  Vždycky je pro návštěvníka možnost volby. Nelíbí se mi tu? Tak sem nelezu a nečtu.

 29. fotrák napsal:

  Vidím paralelu Vlkova dilematu s rozhodnutím J. Kudláčka ukončit angažmá v Českém deníku/týdeníku. Hrách a zeď, perly a svině,vlastní a jedinečný život , ukrojit z něho jaký kus pro hrách a pro perly, jsem zedník s řídkou maltou nebo betonář? Vlku díky za oblohu.

 30. jezevec napsal:

  diskuse vypadá, jakože má sloužit jen jako potvrzení vlastních názorů, nikoliv k tříbení názorů jiných
  i s volem se dá někdy souhlasit

 31. Kchódl napsal:

  Co na to říct.

  Jo taky Klaus všechno věděl, všude byl a všude byl nejhezčí. Nebo co vlastně.

  Takže tady Vlk půjčoval Temelínu, jeho podpis je na reaktoru, je expert na JE, na všechno další, půjčoval v bance prachy půl republice – no fajn. To pomíjím. Výraz ega, tomu se občas někdo nevyhne.

  Ale co nepomíjím, často má ten chlápek pravdu.

  A bere polemiku. Nakonec dokáže souhlasit. Nebo minimálně nevykopnout nesouhlasícího.

  Na rozdíl od ostatních, co ihned oponenta deklasují ad personam nebo tak nějak. Například jeden mě pokaždé píše něco o havloidech, Havloid jeden.
  🙂 to byl jen vtip

  Alias kdo má něco proti Vlkovi, udělejte Vlk hates club a neotravujte.
  Polemizujte, prosím, to je povoleno.

 32. Dasha napsal:

  Vlku,predevsim gratuluju k 2. vyroci Kosy a chci se pripojit k ostatnim s diky za to, co jste dokazal, umim si velmi dobre predstavit, kolik vam to zabira casu a usili.

  Co se tyka toho ‚gratulanta‘ – anonym, ktery vycita jinemu anonymitu, to pobavi! Prestoze je jeho dilo o vas, vypovida predevsim o nem samotnem, at uz si to uvedomuje nebo ne. A protoze se zlobou a hlouposti se nejlepe bojuje smichem, pekne jsem se zasmala a vypoustim z hlavy. Nestoji za to, se tim zabyvat, a I jemu preju vse dobre – snad se mu aspon na chvili ulevilo

  Tak hodne sil, energie a elanu do dalsich temat a spoustu zajimavych a obohacujich clanku i diskuzi (ja vim ja vim, slibuju, ze neco brzo poslu… )

  • Kchódl napsal:

   Dtto.
   Napsala jste to pěkně.

   Také Vlku gratuluji, k několikatému „zbytečnému“ úsilí.
   (Ne)Měl jste se radeji naučit čínsky, jak je vidno z příspěvků.
   :-)))

 33. Hudec napsal:

  Bouře ve sklenici vody?

 34. cobolik pacholik napsal:

  na co sa to kurnik tak rozobera,ze niekto osocuje wolfa,kazdy normalny buran vie,ktora bije a vobec neviem,co sa robi bu,bu,taky pniak ,nemoze ani s dialkovymy svetlami,zasvietit tak daleko,jak svietia svetla vlka,to taky,co kure ani hlavu nevie odrubat,nie toboz ohrozit tuto smecku,na co vlastne pisem kurva,ked vec jasna jak svina,kurnik sak taky dristod nejakeho smataka nezakyve,ani steblo sena,nie taku kopu dristacov?….

 35. Trabant napsal:

  Nekažte si, vlku, spánek a trávení kvůli psům štěkajícím na karavanu. František Vilonů sice radí v Baladě o jazycích klevetníků něco jiného, ale Trabant doporučuje nechat ten pomlouvačný web zajít na nevšímavost. Přeji vše nejlepší ke dvěma letům práce – Kose, Vám i čtenářům.

 36. Tacit napsal:

  Vlku, připojuji se k blahopřejníkům. Dobrá práce, zatraceně dobrá.
  Zároveň děkuji i Kosířům diskutujícím, za to, že mě díky kvalitním příspěvkům v diskusi obohacují a nutí o věcech přemýšlet, že ač názorů často různých, vedou řeč neobyčejně férově, to je na internetových otevřených diskusích věc naprosto neobvyklá a svědčí o velmi silné, no řekněme komunitě.
  Tohle je asi to, co toho pošuka šmýráckýho nejvíc žere.
  A protože na Kosu chodí dost přemýšlivých lidí, schopných napsat kvalitní příspěvky na úrovní článků, tak tady vidím cestu k Vlkovu částečnému odbřemenění, měli byste víc psát, tím věci pomůžete (to je i sebekritika), umíte to.
  Pak byste vytřeli zrak i tomu chudinkovi a možným dalším…
  Zdravím a díky!

 37. Jeff napsal:

  ad čtenář 17.21: já to nebyl :-)) Já se naopak přidávám ke skutečným gratulantům, neboť ten objem práce si upřímně nedokážu představit, na takové úrovni, co předvádí vlk 2 roky a v poměru ke čtenosti s úkosem ke čtenosti k ostatním nemainstreamům si pán webu zaslouží skutečnou úctu. Každý má své slabší dny, kdy dojde k rozhodnutím, která posléze mrzí, i taková témata se objevila v oné „gratulaci“ a jsou možná k zamyšlení, ale nic víc. Kočku bych nezval soudružkou, kontroverzní témata v době schvalování megalupu bych umenšil. P.p. bych si vážil pro čestnost a naopak jiného chytráka bych „ožlutil“, ale to bych udělal já, byl bych jednoduše vlídnější k oponentům. Ale vzhledem k tomu, že vlka malinko znám, tak „to beru“ a přeji Kose vše nej !

Komentáře nejsou povoleny.