Když blbství kvete – aneb kdy bude slunci zakázáno vycházet na východě?


Nikdy  bych netušil,  že narazím  v českém  mediálním prostoru  na  cosi tak dementního, jako se  mi  stalo včera  ráno, když  jsem si otevřel monitor  tisku  a doroloval  k přehledu  informací  na  portálu  Respektu. Podobně  nikdy by mne nenapadlo, že  právě  Respekt bude  tím mediem,  na  kterém budu  demonstrovat a  navíc  přímým  přetištění, výron  absolutního, zhovadilého  blbství v podání  šěstice  českých  elitních  novinářů. Konkrétně  šéfredaktora Respektu  Erika Taberyho, šéfanalytika  Hospodářek  Jindřicha  Šídla, šéfkomentátora HN Petra Honzejka, sportovního  šéfkomentátora  Aktuálně  Ludka  Mádla,  joho  vnitropolitického  kolegu Jana Lipolda a Marka  Švehlu,  který  mne svou  demonstrativní  hloupostí  zaujal  už  kdysi  dávno v  v MfD a o němž  netuším,  kdo  ho dnes  platí..

Přiznám se, že  zejména  účast v  takovéhle  „disputaci“, kterou  vám následně  předložím celou, mne  těžce  a nemile zasáhla  hlavně  u Taberyho, Šídla,Honzejka  a  Mádla, které držím  za  špičkové  žurnalisty, nikoli  žumpalisty, do kteréžto kategorie  si osobně řadím zbylé  dva. I  když  je nutno  konstatovat,  že  Šídlo i Mádl a hlavně  Honzejk se drží  jakž  takž  zpět.  Docela by mne zajímalo,  kdo  že  z těch  šesti byl iniciátorem  té do nebe  volající  slabomyslnosti….. To pro dokreslení, abych měl příště  jasno. Jsem pamětliv  úsloví  své  babičky, která s oblibou  říkávala  – kde blb, tam nebezoečno! Ovšem  velmi  se  bojím, že  to jde za  Taberym. Ta  pavlačová diskus  jistě  nemusela nutně  vzejít  od  něj, ale  výstup  na  oficiální  stránky  Respektu  určitě  ano….

No pokochejte se  něčím,  co ani  v českém  mediálním  světě hned tak  nějakou obdobu  nemá.

Pokud bude gradovat spor s Ruskem, měla by se v Česku dál hrát ruská Kontinentální hokejová liga, jejímiž hlavními sponzory jsou firmy napojené na Kreml?

Jindřich Šídlo: Trochu mi to připomíná otázku z Flemingova Goldfingera: „Proč sakra Rusové neobsadí Ameriku, když už tu mají hokejový tým?“ Přemýšlím, kdo a jak by to mohl zakázat.

Marek Švehla: Asi stejně, jako lze zakázat vyvážet do Ruska třeba kolejnice, ne?

Marek Švehla: Ostatně Gazprom je i hlavní sponzor Ligy mistrů.

Jindřich Šídlo: To si právě nejsem vůbec jistý, že je to tak lehké zakázat. Mimochodem, proč jen KHL? Máme vyhostit i benzinky Lukoil, Sberbank a nakonec PPF? A ano, má ČT přestat přenášet zápasy Ligy mistrů a speciálně pro Erika Taberyho zápasy Chelsea?

Petr Honzejk: Sport a kultura je asi tak to úplně poslední, na co by se měly vztahovat jakékoli sankce.

Marek Švehla: Otázka zní, jestli bude situace gradovat. Pokud zůstane u krádeže Krymu, zvykneme si. Zvlášť při dívání se na Chelsea. Co když ale Rusko plíživě obsadí třetinu Ukrajiny a zbytek bude cíleně rozbíjet? Co když bude znárodňovat západní majetek? Budeme se za takové situace chodit bavit hokejem v režii Gazpromu?

Jindřich Šídlo: Já zcela jistě ne, protože se tím nebavím ani teď. Ale předpokládám, že když bude situace gradovat, nebudeme na tyhle úvahy sami. Jugoslávie byla například na začátku devadesátýchlet vyloučena z mistrovství Evropy ve fotbale v roce 1992.

Jan Lipold: Na hokej ne, ale na koncerty Alexandrovců by se možná nějaké sankce vztahovat mohly. Jsem zvědav, kdy zase oblepí plakáty půlku republiky.

Jindřich Šídlo: Souhlasím. Přidal bych k tomu Helenu Vondráčkovou.

Marek Švehla: U ní bych snad ani nečekal na krymské referendum.

Erik Tabery: Jindřichu, já po pravdě svůj vztah k Chelsea řeším. Samozřejmě mám řadu argumentů, kterými si koukání na fotbal nějak obhájím, ale nevím, jestli dělám dobře. Navíc něco jiného je anglický tým s ruským vlastníkem a ruská liga na našem území.

Jindřich Šídlo: Nechtěl jsem vůbec řešit Chelsea, spíš ukázat, kam všude se dostaneme, pokud začneme řešit, jestli se má v Praze hrát jedna nadnárodní sportovní soutěž. (A ano, přiznávám, že i Arsenal má – byť menšinového – vlastníka Ališera Usmanova, který je s Kremlem taky dost zadobře.)

Luděk Mádl: Myslím, že by stačilo, kdyby tuzemští hokejoví fanoušci vyjádřili svůj postoj tím, že by zápasy HC Lev přestali navštěvovat. Zápasy před prázdným hledištěm by mohly mít i větší vypovídací hodnotu než nějaký státní (nebo jaký?) zákaz ty zápasy hrát, což si ani technicky nedokážu představit.

Jindřich Šídlo: No otázka je, jestli nebude stačit, když na Lev budou chodit ruští rezidenti v Praze.

Jan Lipold: KHL má samozřejmě symbolický rozměr „invaze“, respektive vždycky se psalo o „expanzi KHL do Evropy“. Ale to je, myslím – tedy pokud opravdu nevypukne nedejpánbůh něco jako válka – asi tak všechno, co se s tím dá dělat „oficiálně“. Jestli to někdo bude sledovat,nebo bojkotovat,nebo na to chodit a pískat na hráče CSKA Moskva, to už je jeho osobní volba. Zakázat se to podle mě nedá.

Marek Švehla: Může vypuknout obchodní a diplomatická válka. Vyhánět ruské firmy je naprostá krajnost, stejně jako ruské rezidenty. Ale zapojení do tak symbolického podniku, jako je KHL, by sebevědomý důsledný stát zakázat měl. Rusko nás bude ohrožovat a my je tady necháme provozovat jejich zábavní podnik číslo jedna – mně to připadá úplně nemožné.

Jindřich Šídlo: Tak znova: jaké jsou ty hranice? KHL ne, Liga mistrů s Gazpromem a Chelsea ano? Budeme na to přijímat speciální zákon?

Marek Švehla: Jsou i jiné otázky: bude možné na KHL vykřikovat něco proti Putinovi? Nebo tam mít transparent proti němu? A co když to možné nebude?

Jindřich Šídlo: To samozřejmě nevím. Ale až to půjdeš zkusit, chci být u toho.

Marek Švehla: S tím zákonem/zákazem nevím. To je technická věc. Nějak by to ale mělo jít.

Petr Honzejk: Marku, je to fakt střelba mimo terč. To bychom mohli zakázat promítání Noční hlídky, protože autor je putinovec. O filmech Michalkova ani nemluvě…

Marek Švehla: Filmy jsou jiný případ. KHL je velký vývoz Ruska, jeho sportu, reklamy, sponzorů do Evropy. Je přímo spojená s penězi ruského státu. Stálo by za to novinářsky zkoumat smluvní podmínky a vůbec celou kulturu téhle ligy.

Marek Švehla: Ale znova – bude záležet na vývoji. Dnes nám to připadá přehnané, pokud se ale situace vyhrotí a Rusko nás začne přímo ohrožovat (což není vyloučené), budeme se muset bránit i jejich kulturní a sportovní expanzi.

Jindřich Šídlo: Tedy mimochodem, nevadí vám mistrovství světa v Bělorusku?

Marek Švehla: Vadí. Bělorusko ale momentálně není agresivní imperialistická (rádoby) mocnost.

Může  být ,  že  mne  ted  někdo obviní  z  toho,  že tohle jsem  si musel vycucat z prstu a bude  chtít  tvrdit, že  jsem si  spletl  datum na kalendáři a  udělal  si  z Kosířů  velmi hloupý , navíc  předčasný  Apríl… Bohužel! Jak  rád  bych, abyste měli pravdu. Tohle je  reálná  česká „novinařina“ v  druhé  dekádě 21.století!
Zde  je  důkaz -http://respekt.ihned.cz/c1-61813930-pokud-bude-gradovat-spor-s-ruskem-mela-by-se-v-cesku-dal-hrat-ruska-khl
Nejdete  i o  to, že má někdo  jiný názor  na  to, co se děje   ve  světě  než  já.  Je  to  svaté právo každého.  Co mne  dostalo,  je míra  stupidity, zaslepenosti, hlouposti, možná servility, možná zoufalé snahy  dostat  ještě  příští  výplatu, těch, kteří   píší  do tzv. názorotvorných  medií a kterou osvědčili!!!
Pokud  by   se uvedení  pánové  živili třeba pečením rohlíků, opravami  aut, nebo  jako zedníci,  plně  bych  respektoval  jejich názor. Nemusím s ním  souhlasit, ale  nevadí mi. Mají  na něj  stejné právo jako já na  ten svůj. Jenže  smyslem jejich práce je  zapůsobit  na  čtenáře a ovlivnit jej. Jakkoli  původním  smyslem  novinařiny  bylo poskytovat informace. Nikoli to ovlivnování! Ale  žijeme  v takové době, takž e s tím nic nenaděláme.
Tak  KHL u nás  při nejmenším bojkovat,  ne li rovno zakázat!  A přidat  k tomu  Alexandrovce!   A  pna  šéfredaktor  ted bude řešit otázku, jestli  také jako  fanoušek  neopustí  londýnskou Chelsea a Šídlo Arsenal, zda se budou dál  dívat  na  přenosy  z  Ligy  mistrů!!!
To  nemá  chybu. Jako malé  dítko jsem  zažil  kampan  proti“americkému  brouku“  co  ničil naše  mírové  úsilí.  Myslím, že  uvedení pánové  jsoo na  správné  vlně!  Co takhle  článek ve  stylu – Psovi Putinovi  psí  smrt?
Chápu, byt  těžko,  že  jsou lidé, kteří  Krym  nevidí  jako přímý  důsledek Kosova,  že  si  myslí,  že  geopoliticky  je  pro svět  nejlepší  srazit  Rusko na  kolena,  dosáhnout  jeho  rozparcelování  na  x  různých  států a státečků a  že holt jim  daleko  více konvenují  nástupnické  táty  typu  rigidně  islámského  čečenského kalifátu  či  emirátu.  Že kvůli téhle  vizi  jsou ochotni  riskovat i to, že  ruský  jaderná  arzenál  se ,nejméně  z podstatné  části, dostane  do  rukou, kterým by  současný  svět  neměl prodat  ani škatulku  sirek… Že takový  svět  budu  oni považovat za  bezpečnější.
Těmhle  doporučuji, aby  si někde  dnes  nebo zítra pustili  přenos  z  utkání  Ligy  mistrů Borussia  Dortmund -Zenit  Petrohrad.  Vsadím  svůj  roční důchod,  že  bude vyprodáno!!!  Tupohlaví  fans  „vos“  prostě  půjdou  fandit těm svým.  Nebo to se může, protože  Rusové  jsou  už po prvním utkání na  odpis  a čeká se jejich  hladké  vyřazení?
A neměli by  troškařit  – na  místě  těch  čackých  psavců bych  vyhlásil také  bojkot  Slávie  Praha! Tam  právě  přitekl  ruský  kapitál a ovládl  tradiční  český klub.  Já bych, být  jimi,  neváhal  ani  chvíli!
Možná  ovšem, že  přestanou  létat. Aspon  z  Ruzyně.  Protože  palivo do letadel  dodává  / za  dost podivných okolností/  ruský  Lukoil!! Škoda  že  se nezmínili.
A  co takhle  zavřít  Temelín a Dukovany,  Jednak jsou postavené podle  ruské  dokumentace a  palivové  články  jsou  jsou od  ruské  firmy Tvel. Slušelo by  se tedy,  aby  pánové  zásadově  požadovali po svém dodavateli  elektrické  energie, aby  tento  jim  zajisti  bud  dodávku  čisté  energie  bez podílu  té  „ruské“  z  místních  jaderek a  v případě, že  toho nebude schopen,  tak se prostě  odpojit, s  rodinou a stejně  smýšlejícími, od  sítě!  Nemluvě o  tom, že  by  to  měly  v první  řadě udělat  i redakce,  kde mají  mínění pánové nemalé  slovo!
A  vadí jim,  že  LM  sponzoruje  Gazprom…  Takže  být  jimi, okamžitě  končím s odběrem plynu! S  mírou pravděpodobnosti,  blížící  se  jistotě, pochází  z Ruska  a Putin za něj inkasuje  nemalé  love! Neměli  by mu  aktivně pomáhat  svými penězi….A  at  netroškaří!  At  jsou  ještě  dál  –  proč  nepsat  ve  smyslu  že je  třeba  zavést  aktivní  bojkot všech  firem,co  nějak obchodují s  Ruskem!
Co je nějaký  blbý  hokejový  zápas proti  dodávkám  linek na  výrobu  železničních  vagonů. Ty jistě  také  přišly ke  slovu  v krymské operaci!
Ve  své  serii  o Ukrajině jsem napsal, že  velkým poraženým téhle story  je mediální  svět… Že místo objektivního informování  se uchýlil k propagandě  a tím fakticky prohrál svou budoucnost.  Prostě  lidé nebudou  číst  to, čemu nemohou  ani  elementárně  věřit.  Ted  je jasné,  že  díky  absolutnímu  a prokazatelnému  výronu blbství v  newsroomu  Economie , bude ještě  hůř. Jak  kvalitního  zpravodajství a  analytických  výstupů  jsou  asi  schopni  chlápci,  co  se sejdou a takovémhle potlachu a ještě  se  tím veřejně  pochlubí?
A mám pro ně  návrh – co takhle  začít  diskutiat nějaký  oprvadu tvrdý  protiruský  zákon? Třeba  zakázat  slunci,aby  vycházelo na  východě?!  Někdo by  si to mohl  vykládat  tak,  že  jd eo proruskou propagandu,  že  jako Putin  jde vzhůru a  jejich  západ  že  jako končí!!!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

239 reakcí na Když blbství kvete – aneb kdy bude slunci zakázáno vycházet na východě?

 1. Bob napsal:

  Já si pořád myslím, že dotyční movináři si dělali srandu a Vlk to prostě nepochopil…:-).
  Atˇsi dělali srandu nebo ne, zapomněli na Gogola, Tolstého, Dostojevského, Gorkého, Puškina…. jako na představitele ruské rozpínavosti v literatuře

  • Narcis napsal:

   No Bobe, soudě podle jejich ostatních příspěvků to myslí vážně. Takového nadhledu, aby to bylo možno považovat za srandu, asi nejsou schopni.

   Jinak Vlku díky za pobavení před spaním. Sám bych na to neklikl.

 2. vonrammstein napsal:

  Skutečně neskutečná invaze bučícího blbství. Ovšem u Taberyho mě to naprosto neudivuje. Na jeho Respekt a na něj jmenovitě jsem extrémně alergickej od prvního kontaktu.

 3. Hladis napsal:

  Ehm. Vlku jste vubec nepochopil ze si delaji srandu ? Ja se zasmal hezky 🙂

  • Hudec napsal:

   Bane, to je vaše marná snaha. Já jsem se třemi z nich přišel profesně do styku a ti to myslí naprosto vážně. A jako obvykle je z nich nejrozumnější Šídlo (přes všechny výhrady k němu…).

  • Michal napsal:

   Pokud je to pokus o legraci, tak se hoši zároveň nesmějí tvářit jako div ne etalon poctivé novinařiny. A zároveň by to jako pokus o vtip muselo pochopit aspoň víc lidí, než se té „přestřelky“ zúčastnilo.

  • Anonymní napsal:

   Pro jistotu jsem spálil Buninův Erotikon.

 4. jaa napsal:

  No Vlku, já nevím, kolik Respektu se prodá nyní, ale ještě před rokem se většina vracela a šla do šmelcu a na spílení , stejně jako Idnes, Lidovky. Ty každodenní spousty i neotevřených balíků, í. si nedovedete představit. Jo a prý se noviny nehodnotí podle toho kolik výtisků se prodá, ale podle toho kolik reklam se v nich nakupí. Takže kdo ví kolik lidíé ty slátaniny čte. Stačí se nad ránem kouknout, u nejbližšího kiosku kolik toho vrací.Ty doby, kdy už dopoledne bylo všechno prodané už jsou dááávno pryč.

  • Hudec napsal:

   Že klesá náklad i prodej tištěných novin, to je celosvětový trend. Hraje v tom roli generační zlom. I já si myslím, že prodej novin u nás ta současná mediální masáž, navazující na masáž s pankáčem knížetem, poznamená.
   Kupodivu nejrozumněji se v souvislosti s „Ukrajinou“ chová Deník (Passauer Neue Presse)., který jí nevěnuje moc pozornosti. Jeho aditorium je především na venkově a tam je zájem o takové věci menší. Také si myslím, že to Deník poznamená nejméně.
   Dopad nebude velký ani na Lidovky – ty už kupuje a čte tak málo lidí, že se vlastně jedná o jejich fanklub, a ten zachová věrnost. Podobně je to u Hospodářek.
   Nejvíc poznamená podle mého odhadu současný mediální tlak Mladou frontu DNES a možná i Právo, které mě v řadě komentářů a také svými titulky dost negativně překvapilo.

 5. Řezníček z Brna napsal:

  Jsem dlouholetý předplatitel RESPEKTU. Je to údajně jediné tištěné medium, kde mírně stoupá počet předplatitelů a přímý prodej. Včera jsem také četl tu diskuzi, kterou zde otišťuje Vlk a měl jsem pocit, že jsem na stránkách Blesku. Trošku se mě zdá, že úroveň Respektu začíná jít poslední dobou dolů a zejména některé úvodníky Taberyho těžko mohu zkousnout. Třeba nedávno tam byl článek, že Ukrajina na Majdanu bouje za Evropu. Už ten název článku byl dokonalá ptákovina. Pořád to ale podle mě zůstává nejkvalitnější tisk.

 6. jura napsal:

  no tak na alexandrovcích jsem za, pro mne velké peníze byl, a šel bych znovu, mohou si v respektu kecat podle libosti. Naopak, u Prava roste jen cena a přidaná hodnota má opačnou tendenci, takže po mnoha a mnoha letech asi předplatné zruším

 7. Hudec napsal:

  Možná vás, vlku, trumfnu.
  „Mzdy rekordně klesají, to je signál obratu k lepšímu“.
  Kdo nevěří, ať tam běží – konkrétně do dnešního vydání Mladé fronty DNES. Je to titulek článku Petra Holuba na straně „názory“ A 11.
  Hezké počteníčko přeju.

  • Laco G. mlynář napsal:

   Ono je ze stejného soudku Singrovo, „Kdybychom nezasáhli (ČNB), došlo by k deflaci, tj. snížení cen zboží na trhu a to by byla katastrofa.“
   Obyčejní lidé nad jejich výroky musejí oprávněně jen kroutit hlavami.

  • kchodl napsal:

   Začíná to podezřele připomínat ta hlášení z hlavního stanu. Konečné vítězství je na dosah, ale proč jen slyším to dunění spojeneckých děl ?
   Asi podědili pár lidí ještě od Goebbelse.

 8. Bob napsal:

  Jako ateaista jsem si od dětství kladl otázku, zda duchovní opravdu věří v Pánaboha nebo to jenom předstírají.
  Obddobně si kladu otázku nyní – věří novináři tomu, co píší?
  Tuhle se mi dostalala do rukou MF Dnes. Věděl jsem, co je to zač.
  Přesto mě obsah (ten jsem samozřejmě nečetl, nemohl jsem…) jenom titulků zaskočil.
  Když si uvědomím, že ze setrvačnosti to čte hodně lidí, kteří se o politiku zas tak nezajímají, resp. nad obsahem příliš neuvažují, tak je to průšvih.
  DTTO ČT atd…., bohužel i Radiožurnál…
  Někdy si říkám, zlatý Kojzar (ten aspoň drží do dneška lajnu)

 9. Hudec napsal:

  Pardon, ale jak tak procházím dnešní noviny, tak ještě jedna perla, tentokrát z Lidovek z Martina C. Putny, který píše mj.:
  „Nemůžeme ovlivnit, kdo postaví Temelín (kéž by nikdo!). Můžeme však striktně ignorovat pumpy Lukoilu a bankovní pobočky Sberbanku. Že je to jen neutrální byznys s benzinem či s penězi, který nemá s politikou nic společného? Ale má. I ty jejich podezřele nízké ceny, i ty jejich „dárečky“, jsou setsakra politicky motivované. A že to Ukrajině nepomůže a Putina to neoslabí? Na to odpovídá starý slavjanofil Svatopluk Čech: „Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru/ a malým ten, kdo zná jen malý cíl.“ “
  Najdete na str.8

  • Bob napsal:

   Já navrhuji ignorovat Putnu.
   Má podezřelá první tři písmena u příjmení PUTna PUTin 🙂

   • kchodl napsal:

    Jo, to je fakt. Že je PUTna buzna, ke všemu katolická, to mu teď nepomůže, prohlédli jsme ho.
    Je to určitě jenom krytí, ve skrytu obcuje s blondýnkami z ruské ambasády.
    Přesně jako PUTin, tedy PUTler, jak mu teď říkají. Adolf Vladimírovič Putler.

   • Hudec napsal:

    🙂
    Nikoliv ignorovat. Já bych ho rovnou obžaloval v Haagu, však oni to z něho vytlučou….

  • Laco G. mlynář napsal:

   Katolická Buzna naštěstí neprošla sítem výběru do rady ČT, byť se nám to zde pan Praks, který jej silně podporoval, stydí sdělit.
   Zájemcům, kteří mají čas doporučuji alespoň pár minut z jeho dvouhodinové účasti v Lampě pana Hríba o Ukrajině na slovenské veřejnoprávní TV. Co ten tam nakecal a odborně ve srovnání s přítomnými Slováky jen odvar čajíčku, samé ideologické nenávistné kecy, no profesor UK.
   Naštěstí takových omezenců jako je on není tolik, aby podobné výkřiky něco způsobily.

   • Cech napsal:

    Nesouhlasím s Vámi pane Laco G. mlynáři,až dostanete tak málo prostředků na zabezpečení mediální manipulace jak dostal pan Praks, na protlačení pana prof. Mgr. Martina C. Putny, Dr. místo pana doc. PhDr. Milana Uhdeho, tak Vás chci vidět.
    Dle mého názoru pan Praks udělal celkem hodně a odvedl opravdu poctivý kus práce.

    • Michal napsal:

     Jistě doložíte také důkazy pro Vaše tvrzení, nechcete být přece za tlachala, že?

    • kchodl napsal:

     🙂
     Dal bych mu Geobbelsovi medaili, zaslouží si ji. Ačkoliv se nepovedlo, snaha se musí ocenit.

    • Laco G. mlynář napsal:

     Hm, pane Cechu, takže pan Praks šel kvůli nedostatku peněz do předem prohraného boje a věděl to?
     Já bych spíš řekl, že Katolická Buzna je mentálně tak něco odporného, že by to nemělo u české veřejnosti šanci ani kdyby měl pan Praks miliony.

     • Řezníček z Brna napsal:

      Martin C Putna v Reflexu 27 2013:
      Článek o oslavách Cyrila a Metoděje: Pravoslaví reprezentuje nejvyšší kagébácký hajzl Kirill, spojený s druhým kagébáckým hajzlem Putinem. Neberu mu jeho názor, ale může se tak vyjadřovat vysokoškolský profesor? Vůbec se pak nelze divit Zemanovi, že neměl chuť ho jmenovat

 10. scallop napsal:

  Hm, tak tohle je pokracujici volny pad vlka. Vzdyt Sidlo tam Sidlo v lehce ironickem tonu ukazuje, kam by takoveto uvahy dosly. Kdo neumi cist, vidi zumpalisty vsude kolem … az je nakonec najde i v zrcadle.

  • kchodl napsal:

   Ale jinak je to zřejmě zcela v pořádku. Odstřelíme posla špatných zpráv (aka vlka) a jede se dál … když už o zrcadle, máte doma takovou věc ? Zřejmě ne.

 11. Čankajšek napsal:

  Což o to. To jsou jen názory neškodných blbečků, kterým se rozumný člověk jenom zasměje a pomyslí si něco o příměru se známou létající holubičkou. Jsou však i návrhy, ze kterých mrazí. Ti , kteří je dávají, by klidně rozpoutali 3. světovou. Toto je výňatek z blogu jistého Šterna na aktualne.cz:
  “ Rusko dobře ví, že Západ je měkký, upadlý do hedonistické ochablosti a tudíž víceméně bezmocný vůči hrubé síle. Ve vyhrocených situacích, v nichž se haraší zbraněmi, bude mít k obětem odhodlané Rusko vždy převahu nad EU. Na Spojené státy si to nedovolí, protože tam by tvrdě narazilo, jenže o ně ani Rusku nejde. Cílem je zásadní oslabení EU a vytlačení jejího vlivu směrem na západ. Pokud chtějí země EU efektivně čelit této hrozbě, tak musejí do repertoáru své zahraniční politiky zahrnout i eventuální válku.“

  • scallop napsal:

   On tim sice rika, ze EU by mela byt pripravena na to, ze muze byt napadena, ale tim se nenechte znervoznit. Je to zumpalista jako vsichni, krome parlamentnich listu a halo novin.

   • kchodl napsal:

    Máte pravdu v tom, že každý novinář není zrovna Redford ve tvídovém saku, co altruisticky do roztrhání těla hájí svobodu a spravedlnost.
    Sedmá velmoc je filmová iluze.

    Evropa utrpěla srážku s realitou. Drang nach Osten se bez Pancerwagenů nějak nevede. Dokonce to jde ještě hůř než před časem ten výlet s Wermachtem (což jak víme, byli v zásadě hodní hoši, něco jako Čedok, jen v uniformách).

    EU vyjela až k doupěti medvěda, a najednou může být napadena, to by skutečně nikdo nečekal.

    Připomíná mi to tu partu zlodějů, co mi rabovali barák, když jsem slezl z podkroví z ložnice, v ruce 858 (civilní verzi armádní pušky Sa58). Také netušili, že by mohli být „napadeni“.

    • vonrammstein napsal:

     Miluju takový překvápka. Jak to dopadlo?

     • kchodl napsal:

      Tohle zrovna dobře, vystřelil jsem jen dvě rány jim pod nohy, odnesly to jen parkety.
      Pak utekli. Policie je chytila asi měsíc po tom při jiné vloupačce.
      Ale měl jsem problém pak se zbrojákem, protože 858 mám na B-čko, a to není určené na obranu, ochranu života a majetku atd. Agilní poldové mi chtěli sebrat zbroják, takže následoval soud, který mi ho ponechal.

      Tady všechno dobře dopadlo. Ale probuzení to bylo dost blbé, to Vám řeknu.

     • vonrammstein napsal:

      To si dovedu představit. Musel jste natrefit na bandu idiotů. Žádnýho normálního policajta by nenapadlo, že byste se měl v takovýhle situaci přehrabovat arzenálem a narychlo dumat, kterou zbraň máte přiřazenou k jakýmu písmenu. Jasně sebeobranná situace, co mám po ruce, to použiju.

     • kchodl napsal:

      Nebylo to všechno, přítelkyně se pak v domě sama bála až tak moc, že začala doma chlastat. Ani dva vlčáci nepomohli, takže jsem dům musel prodat a koupit jiný, kde je k sousedům 5m.

     • kchodl napsal:

      Jo, byli to idioti. Měl jsem použít prý pistoli, kterou také mám. Argumentoval jsem tím, že „sapík“ má větší odstrašující účinek a že to bylo ve stresu, ale to nepomohlo, musel jsem se o zbroják soudit. Východní Čechy, policejní debilové.

     • Hudec napsal:

      Považuji se (právem 🙂 ) za mimořádně dobrého střelce a celkem chladnokrevného člověka celkem bez dramatických morálních zábran, ale tuhle zkušenost vám fakt nezávidím, bez té se fakt rád obejdu.

     • vonrammstein napsal:

      To nebude specifikum VČ. Je to kus od kusu. Ale je fakt, že tady v Plzni mi připadaj nějak rozumnější.

     • kchodl napsal:

      Díky pánové, co jste k tomu zasvědceně napsali. Co k tomu říct, skutečně hnusná věc, nikomu to nepřeji. Ale byl jsem přeze všechno rád, že jsem ty kvéry doma měl. Kdoví, co by se stalo bez nich.

      Hudec: jsem také dobrý střelec, Dělal jsem jeden čas dost IPSC. Ale jen tak poloprofi, nikdy jsem to nebral dost vážně, což mi všichni říkají, že je škoda … takže jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Střelci nestárnou.
      🙂
      Morálkou trpím, ale kdyby ta situace vygradovala o vteřinu později jinak, střílel bych samozřejmě docela chladně do nich. Nebyl jsem ani vyděšený, spíš to byl takový pocit neskutečna. Prý je to normální. Ovládal jsem se docela dobře, neklepal se a pořád měl v hlavě zákonné limity, co smím a nesmím. Tak jsem byl moc rád, že to nebyla banda zfetovanců, ale profi lupiči, kteří jak jsem jim vypálil pod nohy zjistili že zbraň není zavařený kus pro děti, tak prchli. Byli tři, dva jsem měl na mušce a vypálil jim pod nohy, třetí něco kutil u okna. Ten první utekl, nastartoval dodávku, kterou přijeli (pak mi přítelkyně říkala, že slyšela, jak po cestě jede auto bez motoru) a ti další dva lumpové za ním utíkali a řvali ať zastaví.
      Takže tak.
      VonRamstein:
      To je otázka, na jakého blba natrefíte. Já jsem měl s policajtama místně i jinde dobré vztahy (a mám), dělal jsem dokonce asi 10 let jako dodavatel ITC pro PČR docela velké věci. Ale jak to je, zjistíte, když se něco blbého stane.

      Kdo to odnesl, byla moje přítelkyně, náš pěkný život v novém domě, … ale pracujeme na tom, už se to skoro spravilo.
      🙂

     • vonrammstein napsal:

      Taky jsem střílel IPSC. A pakrur FBI. Ale tehdy ještě s revolverem, zlatíčkem, S&W mod. 686, r. 357 Magnum. Jednou jsem na mistrovství ČR skončil sedmnáctej, což na naprostýho amatéra není špatný. Taky se považuju za slušnýho střelce.
      Většinu arzenálu už jsem rozprodal, zbyla mi pistole, kterou nedám za nic, a ultrapřesná dlouhá malorážka, kterou už vůbec ne. Sa 58 si naopak hodlám velmi brzy pořídit.
      Nikdy jsem se neocitl v situaci, kdy bych musel v sebeobraně střílet-a doufám, že ani neocitnu. Ale v situaci podobné té Vaší bych se-doufám-zachoval podobně. Považuju za užitečnější lumpy zastřelit, ale ten kriminál mi za to nestojí. Leda by šlo o život, pak bez zábran.
      Já to asi nemám s policajtama taky tak úplně objektivní, protože jich tu taky znám spoustu osobně. A někteří toho pro mě i dost udělali. A já zas něco pro ně. Zatím je to vyvážený, nemám si na co stěžovat. A i s těma, který vůbec neznám, vyjdu většinou po dobrým.
      Chápu, že pro dámu to musel být šok. Ale to není v místě. To se může stát kdekoliv.

  • Bob napsal:

   Není to žalovatelné?

 12. Admirál napsal:

  V Respektu zřejmě pořádali festival debility. Účinkující se docela snažili vyniknout nad průměr. Nic u nás v tento čas neobvyklého,

  Po vzoru Šiklové, která se „raději bude mýlit s a Bušem, než mít pravdu s Putinem“, páchají veřejné intelektuální harakiri celé zástupy.

  Je to necelých 100 let zpátky, jaká náhodička, jaká podobnost.

  Vypadá to, jako by nás připravovali na válku.

 13. Bob napsal:

  Američtí mírotvorci zase otevřeli otázku radaru (jistě to předem projednali s našimi představiteli).
  Už se těším na nadšené ohlasy, jak to bude skvělé.

  • kchodl napsal:

   Také se těším. Arizonská pěnice Parkanová je už mimo oběh, ale vkládám naději do Stropnického. Jako komediant by měl umět i zpívat, ne ?

   • Hudec napsal:

    No, ještě že mě armáda k letošnímu 21.8. vyřadí z evidence pro přestárlost. Moc jsem si ty hvězdy neužil, ale nevím kdo je jako voják lepší – jestli současný ministr, nebo vrchní velitel. Jisté je, že bude lépe být už mimo systém a nikoliv v záloze.

 14. Laco G. mlynář napsal:

  Tak tu čtu v diskusi od těch chytřejších, že oni (ta smečka žumpálistů) si dělali legraci a Vlk jim na to skočil? Ona to je od nich vysoká škola dvojsmyslu jen pro ty s IQ nad 150?
  Ale kdepak, stačí si přečíst co zmíněná sešlost píše o Ukrajině dnes a denně. Tedy kromě Šídla, v jeho případě bych řekl, že si ze svých soudruhů legraci skutečně dělal. To je jediný novinář v moři žumpálistů – černipapírů. Můžou se podělat vzteky, že Putin hraje pořád bílými mistrovskou partii a tak vymýšlejí blbosti.
  Ten, kdo by si dnes dovolil napsat v Práglu cosi objektivního o Ukrajině, v té smečce končí. A to samozřejmě by platilo také pro ty, kteří by si dovolili dělat z matérie komédii.
  A co potom, že? Není každý z nich JUDr, aby mohl dělat právníka v blázinci. Ale patří tam kromě Šídla všichni.

 15. prirodovedec napsal:

  Vlku, pozdrav. Dovolim si ve druhe casti vstupu odstavec v duchu Tebou citovaného :). Po trech mušketýrech, kteří byli ctyri (tj. tridilnem serialu o Ukrajine, který byl nakonec ctyrdilny), kteri vyvolali pro mne zajimave diskuse a podle mne museli zaujmout a provokovat každého souhlasiciho, nesouhlasiciho nebo hledajiciho ctenare tim, ze jsi (jako casto) nepsal podle mainstreamu, ale prezentoval jsi vysledky poctiveho premysleni prislo dnesni upozorneni na oblibene masturbacni orgie mezisebourespektovanych zumpalistu.

  Pusobi to jako výsledek sebezahledenosti, něco jako když Tabery, Honzejk, Madl, Lipold, Sidlo a Svehla vybehnou podvecer do prazskych parku odeni jen v kabatech a oslnuji sve kolemjdouci ctenarky jeho otevrenim. Je pak celkem jedno, jestli to mysleli vazne ze sebeokouzleni, ktere s devcaty chteji sdilet nebo tim provozuji dusevni hygienu prostrednictvim sebeironie. Podstatne je, jak to vyzni. Vzpominam na podobne celosvetove ukazy ve filmu. Sveho casu u nactiletych popularni armádou podporeny a naborarsky film Top Gun diky Tomu Cruisovi k nakousnuti pro děvčata, Kelly McGillis s tehdy nejasnym stinem ve tvari pro chlapce, zapadem slunce, ocelovymi ptaky a hudbou pro všechny pusobil, ze je minen tvurci vazne, ale po zhlednuti Hot Shots 1 a 2 prece muselo byt každému jasne, ze Top Gun = Hot Shots 0, at uz byl minen vazne nebo tvurci s armadni podporou pozadani o vazny film natocili parodii. Podobne na mne pusobi Tvuj pretisk. At uz to mysleli vazne nebo ne, pusobi to jako parodie. A roztomile profesionalni je, ze pokud v CR převládne pohled, ze je to parodie, mohou pri dalsi obratu nazoru tvrdit, ze ano je to parodie a bakaloidne barelovity uvazek vymenit za praci v nejake budouci putinoidni medialni municce.

  Dekuji za zabavu. Co asi zbyva, když se neresi tragedie postrilenych a jejich rodin, ale jen medialni gesta.

 16. kchodl napsal:

  Copak Respekt, tam to člověk tak nějak očekává, tyhle magory. Je to nakonec tiskovina „pražské kavárny“, tak se k tomu musí přistupovat s nadhledem.
  Je to většinou havloidní protičeská prodejná pakáž, přesně ten typ, co prosperoval za „druhé republiky“. Někdy míchaná s klerofašouny. Přetočení komouši. Musíte to číst jako by to byl „Volklishe Beobachter“, „Rudé právo“ nebo „Árijský boj“. Tedy pouze analyticky, nevzrušovat se.
  Pak je to dokonce sranda, lepší než Trnky Brnky, Fámyzdat. Někdy mají lepší myšlenkové konstrukty než Monty Pythoni. 🙂

  Jinak než kvůli analýze s nimi nemá cenu ztrácet čas a už vůbec ne za to platit. To samé platí o ČT. Odhlásit. Od té doby, co jsem na výročí osvobození 9.května viděl v ČT „Zabíjení po česku“ a televizi měl chuť prostřelit (nakonec jsem ji jen daroval), máme doma klid – nahradil ji projektor, pouštíme si filmy, nevíme kdo je Moravec, Veselý a ti další lumpové. Na sport chodím čumět do posilovny a sport baru (nealko, na oslavy je případně pár lahví pod pultem). Pohoda.

  Zrovna včera jsem četl, jak klesá náklad novin. Proti minulému roku má LžiDnes -25%. Prý je to kvůli internetu. Jóóó, tím to bude. Že píšou manipulativní prolhané články, samou propagandu, a jsou výrazně protičeské a protistátní, to s tím vůbec, ale vůbec nesouvisí.

  • kchodl napsal:

   Upřesňuji, tak LžiDnes má jen -21%. Lidovky mají -25%. Pultový prodej, pokles u předplatitelů je nižší.

 17. Leo K napsal:

  Šídlo z toho udělal po zásluze komedii. Proč to řešit dál?

 18. Věra Říhová napsal:

  Já si myslím, že je úplně jedno, jestli to mysleli vážně nebo je to parodie. Důležité je, že média absolutně ztratila svou základní zpravodajskou hodnotu. Přidanou hodnotu začala ztrácet pomalu a postupně během Topolánkovy vlády, kdy se v televizi, v rozhlase i v novinách začala šířit bohémská nálada mládí, krásy, sexu a adrenalinu. Důvěru začala ztrácet v průběhu prezidentských voleb. A teď už jsou jenom pro vztek nebo pro srandu králíkům.

  Vlk má pravdu, mediální idiocie dosáhla svého vrcholu.

  • Bob napsal:

   Kéž by to byl vrchol.
   Obávám se, že podobně jako ve sportu, jsou lidské možnosti netušené.
   Jak jsem výše uvedl, „těším se“ na kolotoč kolem radaru.

  • Hudec napsal:

   Obdivuji váš neutuchající optimismus.
   🙂

   • kchodl napsal:

    🙂
    Bude se to bezpochyby stupňovat, jak se bude blížit „konečné vítězství“. To už známe.

 19. Puck napsal:

  Hoši tuší, že propaganda u národa poněkud nefunguje. A proto je dobrá každá kravina, která ovlivní podvědomí.
  Podstatou je šíření strachu. Tato účinná zbraň docela fungovala ještě v předminulých parlamentních volbách. Vzpomínám, v jakých katastrofických barvách líčil pravděpodobné vítězství socdem Kalousek i Nečas. V minulých volbách už systém nezabral. Lidé pochopili, že jde jen o manipulaci.
  Tentokrát jde o šíření strachu z Ruska, ve smyslu : “ Když Rusko může zabrat Krym, proč by nemohlo s rostoucí chutí zabrat celou Evropu ? “ A to je vážná věc, která vyžaduje protiopatření na všech frontách, ve sportu, v kultuře,…
  A jmenovaní výtečníci si ještě pořád myslí, že jejich názor má váhu. Jsou přece novináři, lidé študovaní. 🙂

  • zemedelec napsal:

   Pane Puck.
   Velmi dobře.
   Když to neumějí,tak jsou spíš k politování.
   Jak víme ta jejich propaganda před prezidentskými volbami nezabrala,jak si představovali.Jedou v tom prakticky po celý rok,ne a ne pochopit,že jim to nepomáhá.Dění kolem Ukrajiny,podobné,propaganda,teď nevědí co dál,vymýšlejí ptákoviny,ale svým novinám nepomůžou.

 20. tresen napsal:

  Já ten článek čtu tak, že Švehla vytáhl téma a nejspíš to myslel vážně, ale Šídlo to ironicky shodil.
  Mimochodem, Respekt si na rozdíl od jiných neplete světové strany. V tomhle smyslu mě ten titulek pobavil.

  • vlk napsal:

   Milostivá, buďte tak laskava a sdělte mi, co je n a titulku špatně? Ono slunce nevychází na východě? Od kdy? Rád si doplním elementární znalosti. To víte, já chodil do školy za bolševika. Možná, že nám lhal i v tomhle ohledu. Předem děkuji.

   • tresen napsal:

    To, že slunce vychází na východě, je pravda pravdoucí. To jen jistý vlk to před pár dny zpochybňoval, když zaměňoval západ a východ Ukrajiny.

    • kočka šklíba napsal:

     Necítíte se trapně ?

    • vonrammstein napsal:

     Ale no tak. To se snad může stát každému, že se v tak dlouhém a informacemi nabitém článku prostě splete.

     • tresen napsal:

      Jistě. Jenže málokdo na svém omylu trvá i potom, co ho na to lidi přátelsky upozorní.
      Ale to je jen taková perlička. V tom „nabitém“ článku byly samozřejmě podstatnější věci.

     • vonrammstein napsal:

      Hm. Pokud chcete za každou cenu chytat někoho za slovíčka a stát se tak druhou kočkou šklíbou (která, mimochodem-nejspíš prvně v životě-zareagovala naprosto správně), já Vám v tom bránit nebudu. Jen jsem Vás měl za podstatně větší formát.

    • Mac napsal:

     I kdyby zaměnil východ za sever, byl by pořád génius proti někomu, kdo duní argumentační prázdnotu, jako vy.

    • Xaver napsal:

     Víte co, paní tresen? Napište sem jednou článek o velikosti cca 4 A4 stránek, jakých produkuje vlk nejméně deset za měsíc. A my se podíváme, jak bezchybná Vaše práce bude… Jinak: diskutér Vašeho formátu se touto trapnou „výtkou“ u mě zcela diskvalifikoval!

    • Evix napsal:

     Kdyby žil tchán, tak by řekl, co je blbým po rozumu (tím nemyslím vás, ale ty blbce z novin) 😀

 21. tresen napsal:

  Kdyby nic jiného, tak jsem se aspoň dozvěděla, že tu v hokeji existuje jakási jiná než národní liga a že v ní hraje mužstvo jménem HC Lev.

  • Hudec napsal:

   No jo. Platí to ČKD Praha, která patří Rusům. Generálním ředitelem a předsedou představenstva je tam Honza Musil, kterého tímto zdravím :-), přezdívaný mezi námi veterány Mirek Dušín. To abychom jim to, Rusákům jedněm, zabavili, ale kdo nám pak dostaví tu spalovnu komunálního odpadu… ?

 22. est napsal:

  Já jsem se báječně pobavil, co věta, to perla. Nemyslím, že mluvili vážně, ale i kdyby, sranda to není o nic menší. Díky.

 23. Šims. napsal:

  Byli jsme svého času předplatiteli Respektu. Ale již déle než rok se tato tiskoviny ubírá směrem, který jsme jaksi nechápali, hlavnwě mne občas zaťal rozum Tabery. Učinili jsme tedy to co lze v demokratické společnosti (ještě) učinit – odhlásili jsme to. A nemohu říci, že by nám ty občasné výblitky chyběly.

  • Hudec napsal:

   Aha, takže bojkot? A já kde k tomu ta Putna přišla…

   • Šims. napsal:

    Tak nějak nerozumím, Respekt není zrovna nejlacinější týdeník a proč odebírat něco co se nám nezdá být dobré, takže proč hned ono slovo bojkot, bojkot by byl, kdybych to kupovala a pak to nečetla a zahazovala. Já jsme byla v roli kupujícího a to je tak trochu jiné, nemyslíte?

 24. okolojdoucí napsal:

  Přečetl jsem si odkazovanou „diskuzi“, přečetl jsem si vlkovo vytí, přečetl jsem si komentáře.
  Dvakrát.
  Mějte se tu hezky, já si dám na nějaký čas karanténu.

  • zemedelec napsal:

   Pro okolojdoucí.
   On Vás Vlk jmenoval v tom seznamu?

  • kchodl napsal:

   🙂
   Vlk si vyje jak na Měsíc, ale taková je povaha vlků.
   Mají pravdu, ten Měsíc tam skutečně je.
   🙂

   Každý má samozřejmě právo si prolhané manipulativní tiskoviny nekupovat, není to povinné. Nebo koukat na „10-ti minutovku nenávisti“ v TV, to také nemusíme.

   Hloupé jen je, že v tom našem příjemném eurofašismu nic jiného nevychází. A pokud někdo žije v iluzi, že existují „veřejnoprávní“ média, může se mu to nelíbit.
   Nemusí tu televizi zapínat. Ale platit za tu „službu“, kterou nechce (tj. nechce ji takovou jaká je) musí.

   TV jde sice odhlásit, ale jen komplexně jako přístroj.
   Takže se vytí dá pochopit.

   • Qiedo napsal:

    Sem tam se najde i výjimka- viz včerejších 24hod a vyjádření ministra Mládka k otázkám ohledně zavedení sankcí a vůbec současného hnaní Ruska do kouta. Jen jsem čekal, kdy se vyjádří také ke střelbě na meajdanu. On si opravdu nebere servítky, vzpomínáte na jeho vyjádření k paušálům OSVČ. Jsem zvědav na štvanici tentokrát.

    • Puck napsal:

     Ano ! Mládek – jediný rozumný z těch, které si redaktor pozval !

    • kchodl napsal:

     Jak jsem už psal, televizi nemáme, takže jsem těchto radovánek s ČT24 ušetřen.
     Mládkovi to každopádně dají sežrat, takhle jim narušovat ten jejich „koncensus“.

 25. Anonymní napsal:

  Můj vnuk má před maturitou a přišel s tím, že paní učitelka před studenty vyslovila názor, že Putin by mohl chtít stejným způsobem chránit ruskou enklávu v Karlových Varech tak jako na Krymu. Myslíte, že toto je také pro zasmání?

  • strejda napsal:

   Jistě, vyl to přece jen obyčejný vtip. Pokud nevěříte, přečtěte si místní debatu. Jinak se tomu říká zkouška bojem. Zjistíte co vám v tuto chvíli projde a co ne. Zatím se alespoň část splečnosti ještě brání.
   Vlku, pokud někdy máte pochybnosti proč tu jste, teď je mít nemusíte. Díky za Vás a za Kosu.

  • Vidlák napsal:

   Já ještě před dvěma roky měl Karlovy Vary přes kopec… No už jsou ruskému vlivu malé… věřte nebo ne, ale v obci Nové Sedlo, část Loučky existuje nefalšovaný ruský pravoslavný Monastýr – starají se tam o české babičky v domově s pečovatelskou službou.
   Ve Varech se mluví rusky, na spoustě obchodů jsou nejprve nápisy azbukou, pak teprve česky. Hodně mých známých se třese na to dostat práci v ruském hotelu, protože je to lepší robota za víc peněz než u německých a českých hotelů. Ruské peníze tečou ve Varech a okolí všude.
   Putin Rusy nemusí chránit, oni už si všechno koupili. Na ČR není potřeba vyjíždět s tanky, stačí vytáhnout prkenici a koupit si ji. Brežněv to nepochopil… ti dnešní už ale jo. Když bude Putin v téhle republice cokoliv chtít, tak si prostě umete cestičku prachama a všichni (včetně uvědomělé učitelky) se ještě zlomí v pase k úkloně na přivítanou.

   • Laco G. mlynář napsal:

    Kdysi jsem ve Varech zažil sudeťáckou aroganci. To bylo v šedesátých letech, kdy tam ještě běžně někteří „domorodci“ mluvili na ulici německy.
    Tak to radši tu ruštinu. Vary potřebují velké investice a Němec na to stejně nemá. Teď by se měli ještě podívat Rusové do Marjánek, tam je teprve pole neorané.
    A bude hůř pro rusofoby, až Rusko bude mít vyšší HDP na obyvatele než Česko. Nevydýchají to psychicky. Hodně to přeju taky Pražákům, ti musí skřípat zubama už dneska, když je nouze učí zpívat Rusovi písničky a metat kozelce.

    • Hudec napsal:

     Tady bych trochu ubral plyn. Ruští turisté nemají dobrou pověst pokud vím nikde a umějí se někdy chovat jako skutečná hovada.
     Ne že by to Němci také neuměli a Češi jakbysmet, ale Rusové v tom celkem vedou, řekl bych.

     • Vidlák napsal:

      No že by češi byli nějak oblíbení turisté v cizině, to bych taky neřekl. Můj strejda z německé strany vždycky říkal, že turista čech se od turisty rusa pozná jenom tak, že smrdí víc potem než kolínskou.
      to je spíš mentalitou. Když se vám podaří Rusovi vysvětlit, že něco zvoral,tak se omlouvá do aleluja. Můj kamarád, co teď bydlí v Rusku říká, že hodný Rus je nejhodnější na světě a zlý Rus je nejzlejší na světě.

     • Laco G. mlynář napsal:

      Já se zatím vždycky styděl za Čechy, doma jedí z květináče a za horama nad vším ohrnují nos a stěžují si.

 26. Fagan napsal:

  Inu, vlku, předem mého dopisu (jak už kritizovali naši češtináři, že se nemá uvozovat dopis) si nemyslím, že by stejně (jako takové uvození) váš názor na situaci na Ukrajině, by měl být nadřazen těm, kteří si na své povolání „nevydělávají“ poctivou „nenovinářskou“ prací. Já to osobně říci mohu, protože si na svůj chléb vydělávám tak, že prodávat služby svého poradenství firmám/investorům, kteří chtějí začít podnikat v ČR a zefektivnit tak svoji investici vhodnou aplikací IT služeb vhodnými prostředky řízení z centra, nástroji k multilaterální komunikačním zdrojům a poolem sdílených služeb pro zajištění informačních toků mezi centrem a periferiemi. Doplnění o prostředky kontroly, reportingu, business intelligence, evaluačních nástrojů.

  No a novináři si myslí, že by svět, který je na Prahu války (minimálně obchodní, kulturní a i sportovního bojkotu) s jasně definovaným agresorem podle mezinárodního práva, který se s „hitlerovskými“ důvody ochrany své menšiny vlamuje do suverénních států Evropy, tak že bych měl s jeho hochy hrát hokej? Zatímco jeho jiní hoši co nemaj ani tu sportovní čest, oblíci si oficiální dres svého mužstva, a říci za koho že to vlastně hrajou? Že nejenže faulují, ale dokonce brutálně likvidují své spoluhráče? Že nerespektují ani arbitra/rozhodčího, protože střílejí na pozorovatele/rozhodčí z (OBSE) a sportovní novináře, kteří toto pro sportovní deníky mají přenášet, pak stejně jako teroristé unášejí, protože točí i tyto jejich fauly?

  Možná, že nemám nárok na svůj názor, ovšem pak mi překvapuje vůbec schopnost někoho „vydržet“ žít v demokracie, a to nejen v nějaké obyčejné, ale v demokracii liberální. V tom typu demokracie, který spoluzaváděli na západě především moderní liberální sociální demokracie, které se na západě snažily svůj politický profil od pouhého postkomunistické rozdávání 13.důchodů a porodného pro všechny, snaží právě Evropu liberalizovat tím, že akcentují rovnost si před zákonem a rovnost si ve výkonu svých Lidských a občanských práv. Proto je to podpora menšin etnických, náboženských, celkový projekt multikulturalismu, proto také povolují náboženskou svobodu a zachování kulturních tradic nejen Čečencům, ale všem muslimským přistěhovalcům. Snaží se o genderově vyváženou společnost co se týče zastoupení žen v politice a na pracovištích, ve vedoucích funkcích kvótami, když to ti naši mužští nepřipustí, protože oni berou ženský domácí „servis“ jako součást jejich bonusů. Je to podpora homosexuálů nato nebýt diskriminován a mít možnost stvrdit svůj vztah mezi sebou i oficiálně jako „normální“ lidé. Snaží se podporou ekokologicky obnovitelných zdrojů energie zajistit jednak ekologickou udržitelnost našeho ekonomického rozvoje, ale i závislost na vesměs autoritářských režimech majitelů těch konvenčních.

  Jak mohu nabídnout pomoc ženě, o které vím, že jí doma její muž bije, krom nahlášení toho policii, když ta není schopna zajistit důkazy proti němu a mimo vykázání ho na pár dnů mimo společný byt, pak mohu minimálně to, že s jejím mužem

  1) Nebudu chodit do hospody na pivo, hrát šachy ani na tenis
  2) Nabídnu ji trvalý azil ve svém domě, před kterou postavím svého bodyguarda, protože je pravděpodobné, že takovémuto člověku by nedotknutelnost mého pozemku nepřijde svatá, a stejně jako někdo považuje za samozřejmé vlítnout do druhého státu „na ochranu svých soukmenovců“, pak on bude brát za sučást jeho „násilnických“ práv, narušit má majetková práva na nedotknutelnost mého pozemku a domu na něm postaveném a vzít si podle něj jeho „majetek“, jeho ženu, co mu odpírá poslušnost.

  3) Nekoupím si od něj cokoli, co by mu pomohlo mít finanční zisk, pomocí kterého by se mu mou ochranu jeho ženy podařilo lépe zlomit (najme si silnějšího bodyguarda než mám já, koupí si lepší zbraň na dobytí mého pozemku a domu než mám já)

  4) I kdyby nic z výše uvedeného neplatilo a platilo, že se cizím rodinám nemám plést do života, ať si to vyřeší sami (což je klasickou odpověďí čecháčka na cokoliv ve stylu „co tě nepálí, nehas“), pak stejně bych si s takovým člověkem nesedl k jednomu stolu, a každému bych v té hospodě říkal, že s násilníky se nemluví. Opovrhuje se jimi, nekamarádí se s nimi, když se proti nim „nesmí“ vystoupit, ignorují se, jsou trvale vyobcováni ze slušné společnosti, každý si od nich odsedne a na chodníku přejde na druhou stranu..Ne ozbrojený konflikt s Ruskem vlku, ale odsednutí si naší civilizované, tolerantní a emancipačně nadřazené Evropské unie od Ruska. To je demokratické, neodpovídá na agresi agresí, jen zdůrazňuje naši kulturní nadřazenost a rozhodný takovému barbarskému jednání.

  Takže kdo by hrál třeba v r. 1938 po obsazení našich Sudet s Němci třeba Pohár mistrů ve fotbale? Kdyby si chtěl dát třeba takový Bayern Mnichov fotbálek s FC Liverpool co by tomu asi řekl Churchill? Co by na takovou výzvu, pro změnu s Paris Saint German řekl de Gaulle? Já myslím, že i když je to jedno velké historické kdyby, že by po zkušenosti s olympiádou v r. 1936 a následnou Hitlerovou rozpínavostí (Anschluss Rakouska, zabrání Sudet v ČR) by prostě přestali mít s Německem jakékoli sportovní a kulturní styky. Je věcí princiápiálního postoje nehrát s člověkem co bije svoji ženu fotbal, nechodit s ním k táboráku zahrát si na kytaru ani mu neprodávat proviant, který potřebuje prodat (a Rusko nic jiného nemá a nedělá) aby si mohl nakoupit zbraně – zbraně proti těm, kteří s nimi právě obchodují…To pak mohou dotyční jim ty zbraně sami rovnou koupit a darovat. A čekat až si pro ně přijdou, eh, oni přeci ne, ale jacísi „neoznačení“…:-)

  • Hudec napsal:

   Poprosím ještě tu o Karkulce, ta je také pěkná.

  • Vidlák napsal:

   Tak vy radíte investorům v ČR ohledně IT technologií, komunikace a tak? To by vysvětlovalo ty dlouhé komentáře a sdělování „zásadních skutečností“ tam kde o ně nikdo nejeví zájem…

  • vlkp napsal:

   Tohle nemohu označit za nic jiného, než dokonalý blábol. V serii o Ukrajin ě jsem vysvětlil proč.
   Lidé jako vy prostě ne že mají dvojí metr, oni mají jen jeden. Který používají ovšem tak, že pokud jde o měření skutků jednoho subjektu, tak přijdou, kouknou a mávnou rukou s zahuhlají – všechno v pořádku. Ovšem když jde o subjekt jiný , tak pečlivě přeměřují a , váží a zkoumají. Nejdřív metrem, pak šuplerou a když to ještě všechno nestačí, tak mikrometrem. A běda, když najdou odchylku!
   Jestliže někdo vytvoří nebo uzná Kosovo, musí být, v případě Krymu naprosto zticha. Není li trapný a zoufalý pokrytec. Většina obyvatelstva Krymu totiž NIKDY nechtěla připojit k Ukrajině. Bylo to svévolné rozhodnutí jednoho diktátora. Většina obyvatelstva chtěl a připojení k Rusku hned po rozpadu Svazu.
   Většina obyvatelstva se rozhodla to uskutečnit po násilném převratu v Kyjevě, kdy byla silou svržena vlád a z legálních voleb a kdy moc převzali nacionalisté, kteří se nijak netají svým násilným programem derusifikac e Ukrajiny. Ostatně – zrušení jazykového zákona, jako první akt vlády nových mocipánů to více než přesvědčivě demonstruje!
   Můžete si povídat co, chcete – většina vašeho textu je bezobsažná propagandistická vata, to je tady na Kose zásadní zvyk. Který platí i pro ty, co obsahem článků nesouhlasí. Nicméně to neznamená ani náhodou, že máte pravdu.
   Vaš e přirovnání o zmlácené ženě a jejím násilnickém manželovi kulhá na obě nohy i obě ruce.
   Ano, pokud nějaký chlápek mlátí svou ženu, nebudu s ním chtít mít nic společného. V žáádném ohledu. Ovšem na tenhle postoj mám právo tehdy, když sám nedělám a navíc ještě v horším – totéž. Totiž, že nejdříve ještě seřežu její rodinu, než zmlátím ji.

   • jezevec napsal:

    a co když mně vadí i kosovo i krym?
    jsem taky blbej, a musím leda držet hubu, a mám se stydět ostentativně netankovat u lukoilu?

    • Laco G. mlynář napsal:

     To je správný postoj Jezevče, ano všem stejným metrem. Takže nyní netankujte ani u Lukoilu, ani u BP, ani u Shellu, ani u Benziny, prostě nikde. Abyste se všem správně pomstil.

     • jezevec napsal:

      bojkotuji kosovo, které se chtělo osamostatnit – a rusko, které vojensky napadlo krymskou část ukrajiny. nemám vysloveně zapotřebí bojkotovat i ty, kteří s tím souhlasí, to bych se opravdu musel odstěhovat na mars. prostě mi vadí zpochybňování hranic po WW2, a mám k tomu důvod. nejen kvůli ruské enklávě v karlových varech.

    • strejda napsal:

     Jezevče, jste můj člověk. Dlouhá léta bojkotujete USA a EU kvůli Kosovu. Můžete mně poradit jaká je nejlepší metoda? Kam převést účty, mám je u dvou evropských bank. Kde kupovat benzin?
     Mohu na veřejnosti mluvit anglicky? Nebo, nedej bože, číst anglické knihy? Mám se přestěhovat na Slovensko, které Kosovo neuznalo. Mám přestat milovat knížepána, sluníčko moje, který Kosovo uznal bez souhlasu vlády?
     Kosovo je moje černá můra. Mám mezi Srby kamarády a stále se stydím za to, co jsme jim udělali. Kosovo bylo vždy srbské.
     Ukrajina byla ukrajinská jen od roku 1954. Byla něco jako Východní Timor, ten je dnes svobodný.

    • Anonymní napsal:

     To naprosto chápu! S tím žádný problém nemám. Malér spouštěcí bylo Kosovo. Krym je přímý důsledek. A nebude jediný.

     • Laco G. mlynář napsal:

      Ono ta referenda na Malvínách a Gibraltaru byla také chuťovky.

     • Laco G. mlynář napsal:

      A to nemluvím o obsazení severu Kypru Tureckem, členem NATO co sdílí s námi naše hodnoty. Taky na ně USák uvalil nějaké sankce?

   • Fagan napsal:

    Zásadní omyl a neznalost je srovnávat situaci okupací Krymu Ruskopu armádou, srovnávat je z pozice mezinárodního práva, se situací v Kosovu, pro manipulátory toto jasně vyvrátil Jefim Fištějn v Hyde Parku

    1. V Kosovu probíhala rozsáhlá genocida tamní albánské menšiny ze strany srbských miloševičových paramiltárních band. Včetně nalezení hromadných hrobů. Nic takového se Rusům na Krymu neděje, naopak, jsou to oni sami, kdo tam fyzicky napadají ukrajinskou menšinu.
    2. Mezinárodní právo v právu na seberučení povoluje se danému národu osamostatnit, ne SEC PŘIPOJIT k jinému státu. Kosovo se nechtělo připojit k Albánii a také nepřipojilo
    3. Jednalo se o napadení třetího etnika tímto srbským řezníkem po sobě, když se ti Slovinští, Chorvatští a Bosenští této agresi s podporou EU a USA dokázaly sami ubránit.

    Sport, kultura a přátelství není věc jakkoli nárokovatelná, toto provozuji a přátelství nabízím jen těm, co si jich vážím jako čestných a přátelských lidí. A mám stejně tak právo, když nic jiného, tak opovrhovat a nekamarádit a nemluvit s těmi, koho považuji mým hodnotám, životním postojů a mému vnímání lidských práv a demokracie za lidi nepřátelské, jejichž zvyky jsou barbarské a jejich jednání je vedeno nízkými pudy – a nikdo nemá právo po mně chtít, abych tak nečinil, když sám nechci.

    Západ a jeho hodnoty tu stojí proti těm, které dnes prosazuje Putinovo Rusko. JSOU ZCELA PROTICHŮDNÉ, NAVZÁJEM SI NĚPŘÁTELSKÉ. Celá západní civilizace jednoznačně protestuje proti tomu, co tento člověk v současné době činí. Jsou to politické autority, které při klasickém politickém dělení na levici a pravici, v tomto případě STOJI PEVNĚ JAKO JEDEN MUŽ na stejné straně barikády, chráníce tak společné hodnoty liberalismu a demokracie.

    Je to Angela Merkelová, co o Putinovi prohlásila, že žije mimo naší realitu (Angela Merkel says Putin’s ‘lost contact with reality’ by invading Crimea), že , je člověkerm se kterým si náš civilizační okruh nemá co říci, NIKDY s ním nemůže souhlasit. Ty hodnoty, která právě levice proti zapšklým konzervativcům Klausova, Bátorova či Bobošíkovic typu, s podporou rudých konzervativců vidících v Putinovi možnosti obnovení SSSR a jeho východoevropské hegemonie, protože liberalismus jako politický režim nenávidí, protože je vystavují společenské a ekonomické konkurenci, ve které neumí obstát, a žádají „jistoty a ochranu“ státu. Nenávidí individualismus a lidská práva a občanské svobody, chtějí znovunastolit kolektivní dichotomii strany a státu jako autoritářskou vlády silné ruky, mající za cíl eliminovat příliš svobodomyslné, profesně zdatné a intelektuálně disponované společenské a profesní elity. Nikdo takový krom pár loajálních oligarchů mimo okruh Putina také dnes v Rusku neexistuje. Kdo kdy byl nějako u intelektuální či profesní autoritou a postavil se Putinovi, byl kriminalizován za fiktivní zpronevěru /dokonce i posmrtně/ souzen jako Navalny, nebo zabit ve vazbě, anebo dokonce zabit, jako několik opozičních novinářů či politiků kritizující ruské masakry v Čečensku.
    Naposledy, kdo chce opět zažít vyhazovy z universit, protože si dovolím na politiku svého vůdce mít jiný názor, jako prof. Andrej Zubov, co si dovolil jako historik přirovnat obsazení Krymu k Anschlussu Rakouska. Co moderátoři jejich státní televize dávají výpovědi v přímém přenosu. Censuru a zavírání opozičních novinářů, xenofobie proti cizincům coby agentům Západu.

    Naposledy jsem tu psal o mapování ruské extremistické scény, na rozdíl od Ukrajiny, mají extremisté v Rusku už 10 let výrazný vliv na ruskou politickou scénu a jejich extremistická scéna je tak členitá a rozmanitá, od klasických nácků až po komunistické panslavistické národní socialisty, navíc infiltrované do oficiálních proputinovských hnutí jako jsou „Naši“ a Kozáci, co ve svých uniformách připomínající SA milice nebo Hlinkovy národní gardy, podobně se oblíkají stoupenci maďarských nácků ze strany Jobbik nebo Kotlebovci z Lidové strany na Slovensku. Tady jsou záběry, že bych se bál právě víc ruského podstatně početněji rozšířenějšího neonacismu než menšinové podpoře ukrajinského Trojzubce a Svobody, které při posledním průzkumu získaly 2% resp.1% podporu veřejnosti. Tyto fotky jsou natolik otřesné na to, aby člověk přijmul thesi, že tito lidé tvořící na Krymu většinu, že jsou natolik „utlačovaní“ že potřebují ruskou intervenční ochranu. Pálení závadných knih je pak libůstka těch, které si na liberecké radnici vyjímají jako karikatury jednoho excelentního paliče knih. Vážím si odvahy tamní sociálnědemokratické primátorky.

    „Am 7. Januar 2014 haben die Mitglieder der russischen Gemeinden und die Unterstützer der pro-russischen Partei der Ukraine “Russische Einheit” eine Demonstration mit dem Fakelzug auf der Krim gehalten, während denen sie die ücher über die ukrainische Geschichte (auf Russisch), die Handbücher für Physik (auf Russisch und Ukrainisch) und — merkwürdigerweise — die Bücher von tschechischen Schriftsteller Jaroslav Hasek (die Übersetzung ins Ukrainisch) verbrannt haben.
    Der Blogger berichtet, dass einige dieser Bilder zu verschiedenen Aktionen von 2009 bis 2010 gehören. Das bedeutet, dass russische Neo-Nazi sich schon seit 5 Jahren auf der Krim befinden.“

    Za zmínku stoj přeložit tuo větu: Několik fotek je už staršího data, kdy žádný Majdan nebyl a spokojeně na UK vládl Janukovyč a žádní ukrajinští militanti tam nebohé Rusy neutlačovali. Znamená to snad, že TITO lidé potřebují Putinovu ochranu?

    http://euromaidanpr.wordpress.com/2014/03/08/neo-nazis-auf-der-krim-photo-2/

    • Vidlák napsal:

     Mňo, hezky jste to Fagane napsal… a co teď s tím? Přestal jste tankovat benzín? Založíte válečný fond boje proti Rusku, něco jako Zeman založil fond na splácení státního dluhu? Nebo začnete volit ty zástupce, kteří se do boje s Ruskem s chutí pustí? O kolik jste ochoten si nechat zvýšit daně na armádu, aby se dokázala Rusku postavit? Podpoříte evropskou integraci do té míry, aby měla jednotnou armádu, vyzbrojenou, finančně zajištěnou, aby byla schopna konvenčního boje (doporučuju Německé velení a francouzského maršála, protože ti to dotáhli až do Moskvy) Postavíte takové rezervoáry na ropu, abychom do té moskvy dojeli a nemuseli tam pěšky? Podpoříte nějaký další projekt ropovodu a plynovodu přes Turecko nejspíš z Íránu? Jste připraven svý děti poslat na vojnu a do boje proti tomu zlému Rusku, které je nekompatibilní s vašimi hodnotami?
     Nebo budete jen psát komentáře na Kose a neuděláte nic, abyste jednou mohl aktivovat žlázu „já vám to říkal?“
     Mimochodem, co jsou to ty evropské hodnoty? Koukám jen na českou politickou scénu a vidím tam dost jen českých hodnot, které se navzájem vylučují. A v Evropském parlamentu je to ještě pestřejší… jsou evropské hodnoty reprezentované Merkelovou a nebo Hollandem, Cameronem, Sikorskim? Navzájem se dost vylučují. Je evropskou hodnotou americký radar?
     Mimochodem… když jsme u toho Kosova… když ty srbské paravojenské jednotky prováděly tu údajnou genocidu, jak tomu pomohlo bombardování Srbska? Pokud vím, tak přes hranice utekly statisíce uprchlíků, protože bombardování nikoho v Kosovu nezastavilo. Srbská armáda zůstala před i po bombardování stejně bojeschopná. Teď je to lepší? Teď, když je z toho narkomafiózní stát, teď je to konečně podle práva?
     Přestaňte psát komentáře o tom, jak jsou ti na východě zlí a začněte psát o tom, co s tím budete dělat vy a co s tím mají dělat další vám podobní. A dost by mě zajímalo co uděláte s námi, co s vámi nesouhlasíme? Podřídíte se naší většině, emigrujete, nebo nás začnete vyřazovat z rozhodování o společné budoucnosti?

     • kočka šklíba napsal:

      Smekám Vidláku.

     • Fagan napsal:

      Velice krátce, já s tím nemusím dělat, vůbec nic. Od toho má liberální demokracie, jejíž principy jsou totiž samy o sobě ty „evropské hodnoty“ (pakliže byste přesto nevěděl, odkážu vás na několik set stran ze zakládajících smluv EU, Lisabonské smlouvy atd.), geniální vynález. Zastupitelskou parlementní demokracii. Takže já zmocňují pana Sobotku a Zaorálka, aby jednali společně se svými evropskými partnery, sociálními demokraty z německé SPD, Franka-Waltera Steinmeyera, socialistů Francoise Hollande i konzerativců z CDU paní Merkelové, stejně jako konzervativců pana Camerona, ale stejně i socialistů pana Milibanda. Zkrátka všech liberálně demokratických západních politiků bez ohledu na jejich politickou orientaci. Stejně jako se u nás na tomto shodnou pánové z TOP09 a ČSSD, a nepřekvapuje mě, že výhrady mají spíše pan Klaus, Zeman nebo Zahradil.

      Jako doposud nevolič naší ČSSD, jsem rád, že zde tato strana vládne s pány Sobotkou, Zaorálkem a Dienstbierem.

     • Vidlák napsal:

      Hm a co když ta evropská liberální demokracie dojde k tomu, že chce s Rusem kamarádit a ne s ním bojovat? Že se do té Evropy vedle sebe docela dobře vejdou a že se s medvědem dá vyjít a pokud ho člověk nedráždí, tak by se časem (během pár desítek let) mohli spolu slušně skamarádit? A nebo k tomu dojdou voliči u nás i jinde, že nechceme představitele podle Fagana, ale podle Vlka? Že chceme představitele, kteří si uvidí na špičku nosu a začnou dodržovat mezinárodní právo všude a vždycky? Kteří nebudou krkolomně oddělovat Kosovo od Krymu, ale naopak uznají, že krymské ovoce roste z kosovských kořenů?
      Co potom? Emigrujete? nebo budete dál psát komentáře o tom že rus = špatně a evropa = dobře? Nebo založíte nějaký odboj proti porozumění s Rusem? Budete nás pořád varovat před přítelíčkováním se s širou rusí?

     • Vidlák napsal:

      No a když už to máme takhle pěkně rozjeté, tak vám řeknu co udělám já. Jestli nám evropa začne směřovat k válce s Rusem a otočí se to směrem k faganovským názorům z hlediska lidského, politického a pak vojenského, tak balím rodinu a mizím do tichomoří. Je tem jeden poslední neobydlený, ale obyvatelný ostrov.

    • Martin V. napsal:

     Tak určitě! Jefimko je, zejména všeho co se Ruska týče, nezpochybnitelná autorita! 😀

    • vlk napsal:

     Naprostý blábol!
     Jefim Fištejn naprosto není žádná autorita. Je to někdo, kdo zaprodal svůj národ nic víc.
     A srbská genocida? Asi stejná jako zbraně hromadného ničení v Iráku!
     Kosovo mělo , ve srovnání s Krymem obrovskou autonomii. Ž e by tam někdo zrušil například oficiální používání albánštiny? Ani zdání. Kosovská univerzita vPrištině byla pevně v albánských rukách.
     A ona genocida? Tak ta jednak nebyla a pokud jd eo akce jugoslávských ozbrojených sil — tak ty byli reakcí na teroristy z UCK a jejich přepady srbských oblastí a struktur.
     Prostě zcela vědomě lžete. Kdyby Albánci nesáhli ke zbraním, nic by s ejim nedělo.
     Tohle a nic jiného je zásadní rozdíl mezi Kosovem a Krymem – že ruská menšině byla klidná, pokojná a bez násilí vůči státu v kterém nechtěla žít.
     A ten blábol o tom, že odtržení platí jen tehdy, když je vytvořen samostatný stát, tak ten si nechte patentovat! Maně si vzpomínám na Alamo…A na zvony z Alama.
     Nebo na Portoriko…

     • Fagan napsal:

      Je samozřejmě možné namísto argumentace a faktů používat silná slova, vlku, jako že někdo „lže“, je to ovšem sebediskvalifikující a sebeponižující v momentě, kdy toto je vydáváno za „odzbrojující argument“. Asi jste už zapomně na to, jak probíhaly „diskuse“ na OutsiderMedia a podívám-li se dnes na páně Bláhův blog a Kosu, vidím stejný obsah a stejné diskusní argumenty.

      Takže genocida v Albánii nebyla a je to lež?

      Prosím, myslet anebo to dokonce tvrdit a přitom druhé obviňovat ze lži jistě můžete, ovšem jako argument, to opravdu neobstojí a především to vypovídá o stylu a argumentačních kapacitách vás coby autora takového komentáře. Podobně jako pokus druhých o hledání pravopisných chyb.

      Zde je zpráva forenzní vyšetřovací skupiny expertů EU

      REPORT OF THE EU FORENSIC EXPERT TEAM ON THE RACAK INCIDENT

      These comments are based on the medicolegal investigations by the EU Forensic Expert Team in Pristina as locally authorized by the District Court of Pristina in accordance with the Yugoslav Law on Criminal Procedure. It should be emphasized, that medicolegal investigations constitute only a part — but do not cover the whole spectrum — of criminal investigations. The comments represent the personal view of the author, Dr. Helena Ranta, and should not in any manner be construed as an authorized communication on behalf of the Department of Forensic Medicine, University of Helsinki or the EU Forensic Expert Team.

      http://www.ess.uwe.ac.uk/kosovo/Kosovo-Massacres2.htm

      Jistě, prozápadní ideologičtí proponenti Wall Streetu nebo tak nějak. Zaujatí. Nepřátelští slovanské pospolitosti.

      Jinak jestli máte silný žaludek, máte tam i obrázky. Jsou soupisem asi 18 zdokumentovaných masakrů kosovských Albánců, kdy oběti jdou do stovek až tisíců.

      Photographic Evidence of Kosovo Genocide and Conflict

      http://www.ess.uwe.ac.uk/kosovo/Kosovo-Photographs.htm

      tyto webové stránky nejsou žádnou doménou obskurní Thaci UCK, ale seriozní autority Faculty of Humanities, Languages and Social Science z University of the West of England z Bristolu.

      Jinak k vašemu odkazu, dám vám jinačší, který padl na LEVICOVÉM portálu Deník Referendum Jana Patočky, kterého jistě nebudete obviňovat z podpory neoliberalismu, či západního „banksterského“ kapitalismu, v diskusi nad článkem Filipa Outraty „Ukrajina jako prubířský kámen české levice a pravice“

      Je zde totiž jasně vidět, že na rozdíl od jeho portálu jjiný hodnotový a hodnotící mustr putinovy politiky a autoritářských, až otevřeně agresivních počinů současného ruského establismentu, reflektující postoje naší i EVROPSKÉ sociální demokracie. Diskuse tam nevypadá jako blogerský šik komunistických nostalgiků a mladých antiamerikanistických anarchistů přiopomínající spíše komunistickou generační mesalianci lidí typů Semelových a mladických komsomolských ultras typu Krajči, ve své podpoře obdivovatelů autoritářů typu Putina jak zleva, tak zprava – stejně zavilé jako od usedlého Vandase a klausovsky organicky xenofobního Bátory. Pan Putna jistě o něm ví své, nicméně, ještě dřív než se přiznal že je „buzna“ se vyznal se svoji láskou k „demokratickým“ hodnotám prezidenta Putina, které shledal podobně nezištné i u našeho prezidentského kandidáta Miloše Zemana:-)

      Open letter of Ukrainian Jews to Russian Federation President Vladimir Putin

      To the President of the Russian Federation Vladimir Vladimirovich Putin

      Mr. President!

      We are Jewish citizens of Ukraine: businessmen, managers, public figures, scientists and scholars, artists and musicians. We are addressing you on behalf of the multi-national people of Ukraine, Ukraine’s national minorities, and on behalf of the Jewish community.

      Vladimir Vladimirovich, we highly value your concern about the safety and rights of Ukrainian national minorities. But we do not wish to be “defended” by sundering Ukraine and annexing its territory. We decisively call for you not to intervene in internal Ukrainian affairs, to return the Russian armed forces to their normal fixed peacetime location, and to stop encouraging pro-Russian separatism.

      Přepokládám že překladu netřeba.

      Diskuse ovšem není plodná, na jedné straně argumenty a jejich validace mezinárodními autoritami a skutečně „levicovými“ portály blízké moderním evropským socialistům, na straně druhé emoce a pokusy o ad hominem útoky.

      Příjemný zbytek dne.

     • vlkp napsal:

      Ale jděte Fagane! A to v obou věcech -tedy
      1- s tím rozdílem mezi Kosou a Bláhou
      2- s tou genocidou!
      S nějakými odkazy na mne nechodte. Je naprosto prokázáno, že třeba Had obchodoval s lidskými orgány zajatců a za stržené peníze vyzbrojovaval svoje teroristy a přesto ho v Haagu osvobodili.
      A ty odkazy ? Tak ty mají stejnou platnost jako kdybych sem dal ty, které píší o skladech ZHN v Iráku!
      Ty dokonce potvrzoval ministerský předseda Británie a prezident Spojených států! Znáte vyšší autoritu?
      A ono nějak nic. Proto na mne ty vaše odkazy nedělají žádný dojem.
      Ostatně , když si dáte celkem malou práci, můžete na webu dohledat autentické výroky představitelů Albánců, co udělají s e zbylými Srby.

      Koukám, že ten můj odkaz jste odbyl velmi lehce: Tak jak to děláte s e vším, co se vám nehodí do krámu.Je to takový váš oblíbený trik.

      A až budete pátrat po rozdílech mezi Kosou a Bláhou, pak je třeba v tom, že vás zde nikdo nenapadá. Ovšem slovo blábol když jde o pravdu o blábol a nikoli rozumnou argumentaci holt budete muset snést. Pokud bdete pokračovat v nastoupeném trendu, stane s e vám to ještě mnohokrát.
      Žádný útok ad hominem. Jen konstatování skutečnosti.
      A ještě drobnost. Pěkně se oháníte titulem moderní evropská levice. Vtip je v tom, že co tenhle termín opravdu obsahuje , nikdo nic netuší. Kdysi to bylo spojeno s volebními úspěchy Tonyho B a Gerharda S. Jak dopadly poslední volby a jak voliči pozůstatky této politiky ocenili , je myslím ještě v živé paměti. SPD a LP měly, jestli se nepletu , vůbec nejslabší poválečný volební výsledek.
      Takže zkuste něco jiného. Když už píšete o té validaci a autoritách.

      A mimochodem, až zas e budete argumentovat paní Merkel, tak bud e dobře, když sám sobě zkusíte odpovědět na otázku – co je pro Německo opravdová hrozba?
      1- když Putin reaguje na jasné přání většiny obyvatel Krymu ruského původu
      2- když se zjistí, že jedna země celosvětově monitoruje elektronickou komunikaci po zeměkouli a využívá získaných poznatků pro své vlastní potřeby. A ono fízlování se nezastaví ani před, ne spojeneckými zeměmi, ale ani před jejich nejvyššími představiteli.
      Říká vám něco Velký bratr?

      Tohle je problém soudobé demokracie – reálná možnost masového fízlování! Nevím, že by něco takového dělal Putin. Jakkoli nejsme jeho fanda. Čí fanda jsem a proč mám pochopení pro jeho kroky byste nalezl v seriálu o Ukrajině,. Ted y kdybyste si dal elementární práci to pozorně přečíst a pochopit. Místo hloupých ideologických berliček, které jste si velmi lacině našel.

     • tresen napsal:

      Který národ, vlku, zaprodal Jefim Fištejn?

    • vlk napsal:

     A než mne příště budete chtít Fagane zas e školit z morálky, tak si nejdřív přečtěte tohle:
     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zprava-z-Ukrajiny-Kyjevsti-zide-se-v-synagoze-cvici-v-sebeobrane-311122
     To jen abyste věděl, jak se na demokraty z Majdanu dívají ti, co nemohou vyhlásit odtržení a jsou zaháčkováni přímo v Kyjevě! A čtěte velmi pozorně, než mi napíšete nějakou hodně hloupou odpověd.

     • Mac napsal:

      se Vám divím, že něco takového, jako je rozežvaněný autor totálních krávovin fagan, nejenom čtete, ale ještě na něho i reagujete
      Ten kam příjde, tam smrdí

     • xpow napsal:

      Tak vy tu nejdřív vypeskujete Fagana ať vám neposílá linky o genocidě albánců a pak sem pošlete link na článek z PL převzatý z ruského portálu, jak se kyjevští židé učí sebeobraně. To je docela vtipný,

     • Mac napsal:

      tento prostor obhospodařovává vlk, čili si sem může dávat linky, jaký chce.
      Co je na tom vtipnýho, to vědí asi pouze majdanovci

     • xpow napsal:

      Možná vám to Maci nedošlo, no tak vám to vysvětlím. Vlk nejdřív Fagana vyplesnil ať ho neotravuje linky a pak sem dá jiný link, s naprosto obskurní informací. Mě to příjde vtipné. Nic víc.

     • Mac napsal:

      viz výše

     • fotrák napsal:

      P. Fagane, validitu vámi odkazovaných zdrojů jsem ochutnal 11. září, kdy na mě v reakci na demolici pršely z demokratických obrazovek davy muslimských žen a jejich oslavné jazykové vibrato. Po čase se nějakej frantík přiznal, že to natočil o 3 roky dřív při příležitosti nějakého muslimského svátku.
      Děkuji, vaši zdobenou krmi nepozřu.

    • strejda napsal:

     Pokud jsem vám dobře rozuměl, tak je zapotřebí na Krymu počkat na tisíce mrtvých na obou stranách. V Kosovu, jak je vám jistě známo, neumírali jen Albánci ale i Srbové, cikáni a židé. Cikáni a židé již nejsou, část byla zavražděna, část utekl. A „pořádek“ se nedělal vstupem vojsk a uklidňováním, ale bombardováním a vražděním civilistů. Nebombardovalo se v Kosovu, ale na příklad v Beogradu, televize, kdy byli její pracovníci, čínské velvyslanectví, osobní vlak a tak dále. Stručně řečeno, postupovalo se humánně, kdo se připletl šel do pekla.
     Srbů v Kosovu se nikdo neptal a dosud tam nemají žádná práva, jen to se dobrovolně podrobit a přestat bránit. A ku podivu se v Kosovu objevila druhá největší základna US Army v Evropě. Ne NATO, ale jen a pouze US Army. A proč? Na obranu Albánců?
     Nevím jestli jen nevidíte co se na Ukrajině děje nebo jste zarytý antirusista. Mluvíte o právu, ale vůbec vás nezajímá, že na Ukrajině byl zcela nelegálně, za pomoci dohod s EU svržen legální president a vznikla vláda napřed schválená na Majdanu a pod samopaly potvrzená v parlamentu. Jste demokrat jen když se vám to hodí.
     Doporučil bych začít se starat spíš o vlastní Ukrajinu, ne o Krym. Tam to začíná a nemůže to skončit dobře. Na to by musela EU dát nejméně 100 miliard Euro a dosadit vlastní vládu. A ta paníze nedá, nemá je.
     Možná pak NATO nad Ukrajinou zavede bezletovou zónu a zajistí klid a bezpečí jako v Iráku a Afghánistánu. Samozřejmě s plnou ochranou demokratických hodnot.

     • kočka šklíba napsal:

      Jen když se jim to hodí jsou demokraté, ano, přesně vystižené. Nejen Fagan, scallop, Šauerová, třešeň a další, jak z jednoho vrhu. Ale nejsou nebezpeční, jen pobaví. Zatímco Hvíždala, Štern, ti co je vlk cituje v textu a další a další mopslové včetně některých politiků (Zaorálek, barel, Kalousek), již nebezpeční jsou.

    • kchodl napsal:

     To je fakt neuvěřitelné.
     Jaké jsou to ty univerzální hodnoty EU a Angely Merkel, o kterých se tady bavíme ?
     Je to rozbombardovaná Lybie, ačkoliv tam podle RB OSN měla zajistit jen bezletovou zónu ? Nebo snad podpora řezačů hlav a žroutů jater v Sýrii ?
     Případně dlouholetý sponzoring Palestinců, střílejících rakety na Izrael ?
     Nemáte na mysli vykradení Řecka přes německými bankami uplácené řecké papaláše, aby kupovali německé ponorky, letadla, tanky ? Stavěli (přes německé firmy) dálnice z Horní Prdele do Vzdálené Dolní Prdele ?

     Asi myslíte ta práva EU, dojet si na východ zabrat naleziště, přes řízený rozklad způsobit kolaps Ukrajiny, pak se „dohodnout“ s nelegitimní bandou nácků, co hrají „vládu“ a podepsat smlouvy o vytěžení celé země. O zotročení všech obyvatel na dlouhá léta.

     Tak to se obávám, tahle „práva“ rusáci sdílet nebudou. To si skutečně nebudou mít s Angelou co říci.

     Ale mám dojem, že to té „evropě“ vysvětlí. Jako to vysvětlili Napoleonovi, Vilémovi, Hitlerovi. V tomhle vysvětlování jsou totiž velmi dobří.

    • kchodl napsal:

     Ale musím říct, napsal jste to moc hezky. Z fleku by to mohlo vyjít jako úvodník třeba v „Árijském boji“, stačilo by prohodit pár slov.
     Jste nacista. Jen o tom asi nevíte.

    • Hudec napsal:

     Mně se líbí vaše výrazivo: „Celá západní civilizace jednoznačně protestuje…“.
     Něco mi to připomíná: “ Celý socialistický tábor jednoznačně protestuje…“.
     Udělejte pro mě něco, prosím. Zkuste to formulovat: „Celá západní civilizace minus Hudec jednoznačně protestuje…“.
     Uvidíme, zde se ke mně někdo přidá.

     • kchodl napsal:

      Ještě lepší je „STOJI PEVNĚ JAKO JEDEN MUŽ na stejné straně barikády, chráníce tak společné hodnoty liberalismu a demokracie“.

      Mám dojem, že je to z projevu jednoho chlapíka, původně to končilo „proti židobolševismu a podlidem na východě“. Goebbels.

      Také bych prosil o vyškrtnutí z té Faganovy „západní civilizace“, tedy z té části za kterou mluví.

      Drang nach Osten už není co to bývalo. Navíc každý ví (asi kromě Fagana), že to blbě končívá. Přál bych Faganovi, ať si to užije, v tom budoucím euro-wermachtu. Nebo euro-volkstrurmu.

     • Vidlák napsal:

      Já určitě a připište i celou moji rodinu (tedy bez té ukrajinské části)

     • fotrák napsal:

      I fotrák je v minusu.Fotříků a fotráčat nechť se omnišmejdi nedotýkají (to je zatím prosba).

     • vonrammstein napsal:

      Přidá. Kde se ten blb vypíná?

     • Ahele napsal:

      Se mnou ať nepočítá rovněž a dovolím si ohledně Fagana tiše aktivovat žílu „já vám to říkal“. Jen ještě dodám, že až dojde na Drang nach Osten, tak doufám, že pojedou po déjedničce a upadnou jim kola.

    • Firefly napsal:

     Jen poznámka ke Kosovu : zcela protismyslné je, že Albánci se mohli odtrhnout (proti nic nenamítám), ale Srbům žijícím okolo Mitrovice odtrhnutí odpírají.

     Lidem paří svoboda volby. V Kosovu, na Krymu i v Mitrovici.

     Svobodné volby, bez účasti okupačních vojsk jakékoliv strany (minus pro Rusy)
     Samozřejmě naleží těmto lidem, nikoli centrální vládě (minus pro Kyjev, OECD a EU)

     Nota bene, Váš argument občanské války a zabíjení v Kosovu je nesmyslný. Odmyslím-li oboustrannost násilností obou stran v Kosovu, býti tlučen či zabíjen přece nevytváří právo na svobodu – toto právo existuje samo o sobě, jen je v daném přípaqdě více vidět jeho porušování.

    • Evix napsal:

     To snad ani není možné 😦

  • Qiedo napsal:

   Ty Vaše metafory jsou snad ještě horší, než Váš pravopis. Do školy jste jistě chodil, ale dával jste tam asi malý pozor.

  • Mac napsal:

   kristepane,to jsou zase rozežvaněné litanie o hovnu..

 27. Ernest napsal:

  Kdyby náhodou návrhy zmíněných pánů neprosly, navrhuji neuznávat branky ruských týmů. Jo a ještě bych zakázal severovýchodní proudění v atmosféře. Pro pobavení přidávám odposlechnutý rozhovor Obama – Putin:
  . zvoní telefon…

  Putin: Ano?

  Obama: Vlado, musíš s tím okamžitě přestat!

  Putin: Proč?

  Obama: Protože je to špatné, jak si vůbec něco takového můžeš před bohem dovolit?

  Putin: Ale klid, víš že každý velký státník má nějakou slabůstku… a jak si to vůbec zjistil?

  Obama: Jak? Sem kvůli tomu musel seděl dvě hodiny v pentagonu a poslouchat ty jejich analýzy situací a scénářů a pak se mě na to každý ptal při tiskovce.

  Putin: (nervózní): Ehm… o čem že to mluvíš?

  Obama: O té vaší bezprecedentní okupaci nezávislého státu.

  Putin: (s úlevou v hlase): Jo tohle..

  Obama: Sem si připadal jak blbec, netušil sem kde to vlastně je… kde to vlastně je?

  Putin: Kde je co? Ukrajina?

  Obama: Ale Ukrajina vím, ta je skoro v Evropě. Ale kde je ten Krym?

  Putin: V Rusku!

  Obama: (na pozadí šustí papír) Já tady čtu, že je to autonomní součást Ukrajiny a že si tam vpadl s armádou

  Putin: To je jen místní domobrana, moje armáda nepřekročila hranice Sevastopolu.

  Obama: Jakýho poolu? Vy tam hrajete kulečník?

  Putin: Ne, pool, pol jako polis… prostě takové město kde máme vojáky a lodě

  Obama: Počkej, vy tam už máte základnu? Tak proč je obsazujete?

  Putin: Protože nacisté, fašisté a jiné ultrapravicové rozkladné živly v nové samozvané vládě ji chtějí zavřít.

  Obama: Myslíš ty mírumilovné demostranty toužící po svobodě, demokracii a lidských právech?

  Putin: Jo, to jsou oni.

  Obama: Aha… hele ale takle to nejde. V dobách SSSR jste měli alespoň dost slušnosti abyste nám o invazi dali vědět předem… a já bych si mohl připravil argumenty proč s tím nemůžeme nic dělat.

  Putin: Stejně s tím nemůžete nic dělat.

  Obama: Jak nemůžu? Tohle je jasné a pregnantní porušení veškerého mezinárodního práva!

  Putin: O to se nepřu, na to jste vy experti.

  Obama: ale fakt, Vlado… takle to prostě nemůžeš dělat.

  Putin: Myslíš, že sem to tam měl nejdřív vybombardovat veškerou infrastrukturu a pak jim nabídnout výhodné půjčky a nechat z nich zaplatit ruské firmy aby to opravily?

  Obama: To taky… ale hlavně si nám o tom měl říct včas, teď vypadáme jako blbci. A co teprve evropa. Chudák Ashtonová.

  Putin: To je zase kdo?

  … následuje delší prodleva doprovázená šustěním papíru na obou stranách…

  Obama: Hele, to je prý někdo jako evropská ministryně zahaničí

  Putin (překvapeně): Evropa má vlastní ministerstvo zahraničí? A co je s ní?

  Obama: Měla nervový kolaps. Přijela chudák do toho… (šustění papíru) Kyjeva, aby se vyfotila s novou demokratickou proevropskou vládou a najednou je obklopená fantiky a každý se jí ptál jak bude evropská unie hájit územní celistvost Ukrajiny proti ruské agresi…

  Putin (samolibě): nijak

  Obama: Ale to já vím taky…. ale ona to prostě nečekala a nervově se zhoutila… jsou u ní doktoři. Prý pořád kouká na svůj mobil a každého se ptá jaké číslo má Winston Churchill.

  Putin: A to ti řekl její doktor?

  Obama: Ne, kluci od NSA.

  Putin: Jestli máš nějakou nahrávku tak si to pustíme v Soči na GÉ osmičce ať je tak také trošku sranda.

  Obama: Hele, my tam asi nepojedem

  Putin: Proč?

  Obama: Protože jsi agresor, tyran a diktátor

  Putin: No a co?

  Obama: A nic… prostě musíme nějak prostestovat, chápeš, ne?

  Putin: Ne. Ale když Vás to baví…

  Obama: Hele, a co kdybychom na Vás uvalili nějaké sankce?

  Putin: Hm, přijde na to jaké.

  Obama: Mohli bychom zrušit Vaší spolupráci s NATO.

  Putin: Myslíš jako že bych měl zavřít ten koridor do Afganistánu?

  Obama: Tak nic no… ale mohl bych… (delší šustění papíru)… mohl bych prý neschat schválit nějaký zákon a dodávat do Evropy ten nový břidlicový plyn.

  Putin: To by šlo… jen to prosím neschvaluj než dokončím ten plynovod do Číny.

  Obama: Jasné… ale také prý bych Vám také mohl zmrazit nějaké majetky co máte u nás.

  Putin: A já bych mohl přejít z dolarů na nějakou jinou měnu.

  Obama: Teď kecáš… víš jak dlouho by trvalo než bys tohle protlačil?

  Putin: Tři dny max… mě schválí parlament i vláda všechno.

  Obama: Hajzle… víš jak ti někdy závidím?

  Putin: Vím

  Obama: Hele, ale my prostě nějaké ty sankce budeme muset přijmout… já pak řeknu někomu z hospodářského ať to s váma předtím projedná.

  Putin: Takže jako vždy

  Obama: Přesně. Ale co s tím Krymem? My to prostě uznat nemůžem, to po nás nemůžeš chtít

  Putin: Tak nic neuznávej, my tam už jsme a nikam nejdeme.

  Obama: Myslíš jako v tý Gruzii?

  Putin: Přesně

  Obama: To by šlo. Ale nechceš tam předtím zfalšovat nějaké referendum jako že s tím ty lidi souhlasí?

  Putin: a pak byste to uznali?

  Obama: Jasně, že ne… ale vypadalo by to trošku líp až jim budu vysvětlovat že s garancí územní celistvosti maj prostě smůlu… víš jak je to trapný?

  Putin: Ne. Ale pokud ti to udělá radost tak tam nějaké referendum klidně udělám.

  Obama: Díky Vlado. Hele pokud s tím chceš pomoct, máme tu skvělou PR firmu co se zaměřue na politiku a ti udělají super kampaň i pro naprosto ztracené případy. Volby v ČR už skončily tak snad mají čas.

  Putin: Dík, ale myslím že to nebude potřeba, to projde tak jako tak.

  Obama: Jako že ti to hoděj sami od sebe? Jak je k tomu chceš přemluvit?

  Putin: Byl si někdy na Ukrajině?

  Obama: Hm.. pravda.

  Putin: A na tu GÉ osmičku fakt nepřijedeš?

  Obama: Hele asi ne, uvidíme se za rok až se to uklidní.

  Putin: Tak jestli je to všechno…

  Obama: Jo počkej, mám tady email od Kerryho, chce výhodně půjčit Ukraijně nějakých 11 miliard dolarů na mizerný úrok… nevadí ti to?

  Putin: Vůbec ne, alespoň zaplatí co mi dluží za plyn.

  Obama: OK, tak ahoj za rok…

 28. jezevec napsal:

  vysmívat se filipice o intelektuálním bojkotu agresora, který je příliš silný na to, aby mu někdo reálně projevil svou nevoli – to ti připadá chytřejší?
  pánové jistě plácali blbě, ale aspoň se pokusili se nad tím zamyslet – dřív, než soudruh putin začne „bránit“ svou ruskou enklávu v dalších místech na světě. například v karlových varech.

  • strejda napsal:

   Nene, Nad Varami jsou kopce, další vojenský prostor, a my tam dovolíme Američanům postavit radar proti Íránu, který má zastrašit barbarské Rusy. Tomu se říká dvě mouchy jednou ranou.
   Pak se půjdeme zeptat do Iráku, Afghánistánu a Libye je se jim vede v novém pořádku. Jistě budou chválit a tak tu metodu Putinovi doporučíme jako vyzkoušenou. Scénář je znám a Američané ho jistě zadarmo poskytnou.
   A vy si zajeďte do Kosova na exkursi, bude se vám tam moc líbit. Jen nechoďte moc blízko k Bondsteelu. Tam jsou vojáci a nemají to rádi. Ta základna není EU, jak by se dalo čekat, ale USA. Přesunutá hlídka. Ovšem v zájmu celých kostí, možná i života se vyhněte Srbské Mitrovici. To víte Srbové, ti se tak hodí na rozrbrání.

   • Laco G. mlynář napsal:

    Taky je tam riziko, že přijdete o nějaký orgán vhodný k transplantaci.

  • juvel napsal:

   Vy máte obavy, že soudruh Putin začne „bránit“ svou ruskou enklávu v Karlových Varech. Já se zase obávám, že us army vlítne do Karlových Varů, protože jejich zpravodajské služby zjistí, že v Karlových Varech mají rusové uskladněny zbraně hromadného ničení. Je to zapeklitý svět, v tom aby se prase vyznalo.

   • Martin V. napsal:

    +1 🙂

   • Admirál napsal:

    A přitom, až vlítnou US army do těch KV preventivně vybombardují Prahu.

    • Mac napsal:

     :-)))))

     ovšem fagan ty USmany pochválí, protože v naší kotlince následně zajistí uspořádání demokratických voleb :-))

    • kchodl napsal:

     Žil jsem tedy v bláhové iluzi, že země, kde jsou McDonaldy, se nebombardují.
     Nemá to náhodou ta jídelna přímo ve smlouvě ?
     🙂

    • kchodl napsal:

     Ale teď mě došlo, že v případě Prahy to asi neplatí. Má tam hnízdo ten nepřítel civilizací, „Smějící se bestie“. Prý je to Bin Ládin křížený s Josefem Švejkem.

  • Vidlák napsal:

   Hm, pro začátek by nebylo od věci začít dodržovat pravidla, kterými agresora bijeme po hlavě. pak třeba vlastní obyvatelstvo začne mít rádo svou zvolenou vládu a třeba bude i ochotné projevovat nevoli agresorovi. Třeba tím, že bude ochotno akceptovat dražší plyn a benzín z jiné části světa. Do té doby se jeden agresor hádá s jiným… a je to občas (sice dost masochistická) bžunda.

 29. Eddie napsal:

  Jen pro zajimavost, mam v praci kolegu, albanskeho Turka a kolegu Srba, oba tvrdi, ze Kosovo je prave jejich. Komu ted verit, ze.

  • Martin V. napsal:

   Já mám kolegu Němce a kolegu Čecha a oba tvrdí, že Jihlava a Svitavy je právě jejich. Teď komu jen věřit, že. Ještě že u Kosova se můžme zařídit podle Karela, dobroty barela. Ten to určitě rozhodl správně. U té Jihlavy to ale bude oříšek.

   • Eddie napsal:

    Rikam pro zajimavost, Kosovo je mi ukradene a Svitavy s Jihlavou vicemene taky.

    • Mac napsal:

     no bodejť
     kór když potom člověk potká nějakýho rudocha, kterej tvrdí, že jeho je celá severní amerika a velke bílej otec (tč černej) ve washingtonu si má sbalit fidlátka

     • Eddie napsal:

      Zlaty voci, kdyz jsem byl posledne (2012) u indianu v rezervaci, meli tak kasino, levny cigara a chlast a vubec si nestezovali. Lovit bizony uz by se jim asi nechtelo.

     • Mac napsal:

      ajéje
      že vy nevíte, co je to hyperbola??
      tedy kromě toho, že je to křivka :-)))

     • kchodl napsal:

      Tak já když jsem byl posledně u Indiánů v rezervaci, tak kromě toho všeho tam měli originál tankovou Plzeň. Každý týden tam přijížděla velká cisterna. Vědí co je dobrý.

 30. Martin V. napsal:

  Jeden včerejší článek z Britských listů tu byl zkopírován celý; na druhý, velmi trefně rovněž k tématu, dávám odkaz.
  http://blisty.cz/art/72511.html

 31. xpow napsal:

  Je hezký jak jste Vlku tak hezky propagandisticky shrnul odlišné názory na vývoj v UK krizi do jednoho dostatečně hloupého, abyjste jste se mu mohl vysmát Když něco takového dělají politici, tak to chápu, proč bloger?
  To co jste nakopíroval do článku je přeci diskuze, která je často vedena s nadsázkou. Nikdo přeci nepíše musíme zakázat, ale co kdyby došlo k zákazu v důsledku obchodní války, studené nebo dokonce otevřeného válečného konfliktu. Pokud bude situace eskalovat, nic takového přece nelze vyloučit, co je na tom tak těžkého pochopit.
  Je taky těžký , pokud někdo nechce vidět zásadní rozdíly mezi Kosovem a Krymem. Chápu, pokud jsem rudý khmer nebo tiskový pracovník putinostroje, tak musím tuhle propagandistickou hru hrát, ale myslící člověk? Ano jak napsal Jezevec, co když mě vadí obé. To ano, člověk může vidět porušení práva v obou případech, ale nevidět ty do očí bijící rozdíly, to nechápu.

  • Martin V. napsal:

   Přesně tak. Takže pro všechny putinostroje a rudé Khmery shrňme do očí bijící rozdíly, alespoň ty největší, mezi Krymem na jedné straně a Kosovem a Metohijí na druhé:
   1) Na Krymu nejsou Ukrajinci rozebíráni na orgány, vražděni a vyháněni.
   2) V rámci ochrany demokracie nebyl bombrdován Kyjev ani žádný z mostů přes Dněpr.
   3) Krym je součástí Ukrajiny cca 50 let oproti cca 1000 rokům, co je Kosovo a Metohije součástí Srbska.
   4) V čele krymské vlády nestojí mezinárodní narkomafián.

   • jezevec napsal:

    ještě bych doplnil, že kosovani (alespoň deklarativně) bojovali za svoji samostatnost, což krymany nikdy nenapadlo. tady tedy nejde o právo na sebeurčení „krymského“ národa (který, ostatně, nikdo netvrdí že existuje), ale o krádež části území svrchovaného jednoho státu, státem jiným. taky jsem si nevšiml, že by us-áci či eu-áci kosovo vojenskou silou schramstli a připojili ke své zemi.

    • Mac napsal:

     no, kdybyusáci to území „schramstli“, bylo by to pro místní Srby asi lepší, než když usáci to území věnovali svému příteli z nejvěrnějších-šéfovi mafie kšeftující s drogami a liskými orgány, vraždící Srby jak na běžícím pásu.

    • strejda napsal:

     jezevče, o vás je známo že ke spokojenosti potřebujete hromady mrtvol. Stejně je o vás známo, že nějaké pravo je pro vás jen canc, který vás zajímá jen potud, pokud se vám hodí.
     A jste dokonce vynálezce krymského národa, kde jste k tomu přišel? To vás napadlo? No a vaši us-áci část Kosova schramstli, to jim stačí. Kvůli tomu to bylo, ne kvůli Albáncům. A k USA ho připojit nemohou, není to Texas, Aljaška nebo Havaj. Je to poněkud z ruky.

   • Mac napsal:

    a proto – sláva osvoboditelům hrdinného kosovské národa, vedeného skvělým člověkem, na potkání se líbajícím s Majdalenkou Ölbrajtovic, totiž Thacim Velikým

    a proto 3x fuj zločinnému asijskému ruskému mužikovi, který agresívně napadl Krym s převážně ukrajinským obyvatelstvem a který chce navíc hodným majdancům zabavit jejich černomořskou flotilu

   • xpow napsal:

    Martine, ty rozdíly jsou asi přístupné pouze myslícím bytostem. Pokud se jedná o porušení mezinárodního práva , tak klíčové bude především to, že Ukrajina se nerozpadla na nástupnické státy, které požadují samostatnost. Krym je obsazen cizími vojsky aniž by zde existoval sebemenší humanitární problém, naopak existují výrazné autonomní výsady, koná se referendum apod. Právo na sebeurčení bylo v zemích bývalé Jugo přiznáno Chorvatům, Slovincům, nakonec i Černohorcům, proč je tak zásadní problém u kosovanů? Ty rozdíly jsou popsány mnohými lidmi lépe než je popisuju já,, tak si je můžete najít. Kosovo bylo v moderní historii součástí Jugo, kde mělo různé míry samostatnosti, není to tak černobílé. Mě se vývoj v Kosovu taky vůbec nelíbí, ale není to precendent k obsazení Krymu.

    • juvel napsal:

     A není možné, že když Rusové žijící ve východní Ukrajině a na Krymu viděli, co se dělo v Kyjevě, to násilí, jaké síly se zmocnily vlády, nedodržení dohody z 21.2. a následující kroky nové, nelegitimní vlády, se oprávněně obávají o svou budoucnost a spoléhají na Rusko a žádají jeho pomoc? Základní problém je v nelegitimnosti a nespolehlivosti ukrajinské vlády i EU, kteří nebyly schopni dodržet dohodu, která jediná mohla situaci řešit. Je nečestné obviňovat Rusko, je třeba poctivě přiznat chyby a pokusit se o dohodu znova, i když některé kroky jsou asi již nezvratné.

    • xpow napsal:

     Stejně tak , by jste mohl argumentovat, že se není možné divit kosovanům , když viděli, to, čeho se srbové dopustili v Bosně apod. Je to zamotané, že. Problém je , že v bývalé Jugo to bylo reálné, na Ukrajině to je jenom kdyby.

    • Vidlák napsal:

     Proč ho nepřiznat Kosovu? Protože to bylo na něčí úkor. Třeba těch Srbů, co tam žili už tisíc let. Přežili tam Velké Bulharsko, Byzanc, vlastní samostatnost, Kosovo pole, Turecko, Jugoslávii a vida, nepřežili tam západní lidskoprávní civilizaci. Ačkoliv mnoho z nich zůstane navždy v nás, tedy některých na orgány.
     Je to precedens nejen pro Krym. Už se to použilo pro Osetii. Ale ten hlavní precedens to teprve bude, třeba pro muslimy v Holandsku. Ti tak taky přišli o dost později než holadnští Burové, ale národ jsou jiný. A jak hlasitě požadují právo na sebeurčení už teď. Co teprve, až jich tam bude ještě víc? Rozdělíme to tam na Holandsko a Holšáríju? Nejlépe bombardováním Haagu?
     Není divu že třeba Izrael Kosovo neuznal, ačkoliv jindy se s bratry USáky celkem shodne. Bratia Slováci taky neuznali, protože by mohla po podobném sebeurčení volat (a volá) maďarská menšina. Země koruny Svatoštěpánské byla kdysi podstatně větší než dnes.
     Možná to proběhne víc v klidu, ale Skotsko je také na cestě z britské říše ven. Baskové se také nevzdali práva na sebeurčení. Koneckonců, co kdyby třeba čeští Romové chtěli pro sebe kus Chánova a okolí? Stejně tam jsou v naprosté majoritě.. A my jsme přece rasiti… to je na pár bombiček na Prahu.

     A když už jsme u toho – precedens pro Kosovo byl rozpad Jugoslávie, který se také dost nepovedl a bez modrých přileb by se zase pěkně začli leckde mydlit. Tedy kromě Chorvatska, ti včas všechny Srby vyprovodili, či rovnou vyvraždili. Dodnes se dá jet přes vesnice v Chorvatsku, kde je někde uprostřed vypálený právě ten jeden srbský barák někoho, kdo tam žil už dlouho, ale najednou začal sousedům překážet. Jo, my se rozdělili celkem v klidu… ale kdyby na to přišlo… žádné referendum se neodehrálo. Je to podle mezinárodního práva?

     • xpow napsal:

      No to není Vidláku žádná novinka , že právo na sebeurčení a s tím spojené rozpady států naráží na práva a požadavky jiných národů a těch států , kterých se to týká. Ale bavíme se tu o tom, že Rusko anektuje Krym, možná velkou část Ukrajiny, možná celou , to nikdo neví. Kosovo je prostě uplně jiná situace, to prostě nelze srovnávat. Mě se jedná o rozlišování ne o to , vypovídat se ze všech frustrací proti američanům. Mě se vývoj v Kosovu taky nelíbí, ale genocidními válkami v bývalé Jugo trpěla Evropa skoro deset let, jsem rád, že se to podařilo zastavit. Srbsko dnes usiluje o vstup do EU, do společenství států, které je bombardovaly, možná na tom předešlém srbském režimu něco nebylo v pořádku.

     • Vidlák napsal:

      Jo, pane, právě proto se v Postupimi dohodlo, že s podobnými nápady bude navěky (che che, ani století to nevydrželo) šlus, alespoň v civilizovných zemích. Vyměnit si menšiny, kde to jde a pak pěkně neměnitelnost hranic.
      No a skončila nám Studená válka a hned se to rozjelo. Dělit, oddělovat, volat po sebeurčení, jedněm ho uznat, jiným ne, podle klíče kde mít základnu a kdo dá víc za zbraně. Pořádně rozfoukávat ohýnek a přihřívat si polívčičku na spáleništi, které zbude. děláme to už dvacet let, teď se přidali další… Jaksi není čím jim oponovat…
      A to ještě nemluvím o tom, že Kosovo stálo slušnou zásobu mrtvol, Majdan už taky pár rakvářům dal slušně vydělat, jen ten strašný Putin to nějak zvládá bez masových hrobů.

     • xpow napsal:

      Pikantní je, že zrovna nám se to sebeurčení před sto lety hodilo, že.

     • Vidlák napsal:

      Jo a jak se to pak hodilo i Hitlerovi že? Zlí češi husitsko bolševickými metodami hubí pokojné německé obyvatelstvo. A nejen jemu… že to nebylo moc bratrské soužití v národě československém, když Slováci raději Hlinku než Háchu… Právo na sebeurčení bylo dost velkou pákou pro druhou světovou.
      Jo Masaryk jaksi zatajil vítězným mocnostem, že jsou tu tři miliony němců, kteří z rozpadu Rakouska nemají žádnou radost… Na sudetské okresy nejvíc dopadla hospodářská krize… A kolega Kchárl tvrdí i dneska, že Beneš patří do Haagu před trestný tribunál.
      Postupimské dohody to utlumily na padesát let. Ale nelíbí mnoha lidem a tak to rozebírají kde mohou a nevidí, že se to zase obrátí proti nim.
      Na dějinách mě nejvíc děsí ten spěch. Prostě nějak nezbývá čas na to se sžít a porozumět si. Furt tu někdo musí kalit vodu.

   • kchodl napsal:

    Martine, pominul jste největší rozdíl mezi Kosovem a Krymem.

    Totiž že Kosovo osvobodil náš hrdinný spojenec, neporazitelné USA, strážce míru a demokracie, který smí vše, jelikož cokoliv činí, dobře činí. Zatímco Krym byl okupován temným diktátorem Putinem z ďábelského Ruska, které nesmí vůbec nic.

    • kchodl napsal:

     Nechápu, že jste tak nechápavý. Vysvětluje Vám to horem dolem Fagan, Scallop, Xpow, … prostě všichni slušní lidé. A Vy nic.

    • kchodl napsal:

     Vysvětlím Vám to na příkladu: USA vystřelí pod pitomou záminkou 2500 křídlatých raket na jednu zemi, několik týdnů pak to tam bombarduje, načež tam vjede s tanky a rozbije ten zbytek. Vyvolá tam občanskou válku ve které umře skoro půl milionu lidí, přes žoldáky z Blackwater to tam kormidluje od 10-ti k 5-ti nakonec se stáhne po osmi letech.
     Tomu se říká dobro.

     Diktátor Putin neobsadí Krym, jen pošle pár vojáků své flotile, může až 25 tisíc. Současně s tím tam pošle neoznačené vojáky, něco jako ten Blackwater. Nikdo nikoho nezabije, nepadne jediný výstřel.
     Tomu se říká zlo.

     Už tomu rozumíte ?

 32. vladan michna napsal:

  s tim sluncem to zmáknout tak aby vyšlo na 1né straně západu a na 2hé západu zašlo olalá! možná by poradila mis Nula!!

 33. Jan Čermák napsal:

  Přijde mi to zbytečně vyhrocené. Že je mainstreem něco zcela mimo realitu si myslím dlouho, a tady se většina kosáků shodne. Asi i pravé spektrum. Že je velký problem, argumentační i faktický, že „demokraté“ se posledních 60 let á 2 roky chovají hůř než Putin se myslím taky shodne většina, i když ne celá. Ale myslím, že levá polovina, ke které se většinou hlásím, nyní taky argumentačně ujíždí. Žádná americká agrese nedává Putinovi právo jednat, jak nyní jedná. I když všechny paralely s Kosovem, sudety, Irákem…. kulhají, tahle situace je zase hodně specifická, je agresor a porušovatel práva jasný. Je to Putin. Nemaloval bych si ho růžově, ani Rusáky. Puškina i Lermontova zabili ne náhodou, je tam mimo spousty skvělých lidí velká banda arogantních blbů, a bojím se, že u moci, jak bývá zvykem. Takže, myslím, že není důvod jen proto, že media jsou žumpa, jaksi fandit Putinovi. Hájit bychom měli náš národní zájem, a ten je klid a prosperita na Ukrajině, a nemožnost anektovat cizí území na základě svého přání. Pravda nemáme moc čím, ale aspoň verbálně můžem. Mimochodem šlo by oduznat to kchárlovo uznání Kosova? To jsem se fakt hluboce styděl.
  Nemluvě o mém silném podezření, možná paranoidním, že celý Majdan Putin režíroval. Byl ten kluk z davu co „zrušil“ dohody pod patronací EU prostý civil nebo z KGB ?

  • Vidlák napsal:

   Já jsem si nevšiml, že by tu někdo z nás Putina chválil a fandil mu, jak mu to jde. Nemyslím, že by Vlk, Já, Kchódl a další měli pocit, že jsme teď konečně v tom správném světě.

   My se tomu jen nedivíme…

   Omíláme tu dokolečka to, co druhá strana nechce vidět – že na začátku nebyl Putin, ale naše vlastní zaslepenost, hloupost a porušování mezinárodního práva. Že nejprve se porušovalo v našich krajích a pak teprve se začalo i tam. Že se tu dvacet let porušovaly dohody jak na běžícím pásu (třeba o rozšiřování NATO), používaly záminky (třeba o iráckých chemických zbraních), že se tu bombardovaly civilní cíle (třeba sklárny v Srbsku), že se tu dlouhodobě a plánovitě šlo proti tomu, co se vyjednalo v Postupimi.
   Teď sklízíme ovoce tohoto počínání, když se druhá strana začíná chovat stejně… to není adorace Ruska, to je jen poukazování na logiku věci, na to jak prázdnou mlátíme slámu, když se oháníme něčím, co jsme už mnohokrát porušili.
   Pokud nemá Putin právo, neměli jsme ho ani my. To by mi stačilo. Pokud budete hanět Putina a nepostavíte vedle něj i Nullandovou, Jošku Fischera a ty ostatní hajzly z NATO i USA (včetně Zemana, který tehdy jako premiér otevřel pro vracející se bombardéry vzdušný prostor, včetně Havla a jeho humanitárního bombardování a těch dalších, tak jste pro mě nedůvěryhodný. Používáte klacek jen na ty, které nemáte rád. Ty, které rád máte, těm zdá se odpustíte ledacos… i krev na rukou. Nedivte se, že se vás trochu děsím.

   • Jan Čermák napsal:

    Ale no tak.Vždyť to přeci říkám. To, že my jsme neměli právo, to právo Putinovi nedává. Jste vedle, že mám nerad Putina. A mýlíte se, že sklízíme naše ovoce. Doufám,že se mýlíte i s „druhou stranou“. Věřím v evropské a demokratické Rusko. Ale jste naivní, když si myslíte, že naše předešlá svinstva jsou pro Putina důvodem. Jsou jen závojem. Čtěte dějiny Ruska. Staletí nepřetržité expanze, hekatomby mrtvol.Interpretace ,kterou cituje vlk, je samo falešná. Kořeny jsou mnohem hlouběji v minulosti a budoucnosti, o žádnou ochranu demokracie nejde. Ale tohle všechno pořád nám nedává důvod „to chápat“, i tak musíme protestovat a nesouhlasit. Po vlkovsku měřit stejným metrem. Stále se tomu divit, ne se tomu nedivit, že to dělá Rus a ne Američan.

    • strejda napsal:

     Já čtu dějiny Evropy. Hrůza hrůzoucí. Dvě světové války začaly v srdci Evropy. Kam se Rusko na Evropu hrabe. A když se podívám zpět, je to pořád jen hrůza.
     To přece víte také.

     • Jan Čermák napsal:

      Rusko se obou těch válek účastnilo. Půlkou /větší/ do Evropy patří. Věta kam se Rusko na Evropu hrabe prostě popírá realitu. Realitu života obyčejného člověka. Rusko je kruté. „Rok přijde zlý, ó Rusko, v příští tvém, kdy s hlavy carů sletí diadém, kdy luzy láska k nim se změní v hněv, kdy stravou mnohých bude smrt a krev.“ M.J.Lermontov 1830
      Zkuste Petr I -A.N.Tolstoj, tam je Rusko, Stalinovi se to prý moc líbilo, čtivé.

     • Firefly napsal:

      Větší půlka 🙂

     • pepan napsal:

      jasně pane Čermáku, Rusko bylo vždy jasný agresor. Proto, byly ve zdejším dobovém tisku zprávy OKW, týkající se bojů u jakéhosi Stalingradu, nazývané jako „obranné“.
      Už tehdy, evropští spojenci, sdružení v OSE, bojovali za Novou Evropu.
      Rétorika zůstala stejná a možná i ideje. Akorát „životnímu prostoru“ se včil říká svoboda a demogracie.

     • kchodl napsal:

      Pepane, přesně tak.
      Dneska také, EU vyjela na UA, ukrást všechno co tam je, vydolovat. Zotročit lidi.

      A pak blábolí něco o tom, že budou asi „napadeni“.

      To píšu už výše. V souvislosti se svým osobním příběhem.
      Vlezli mi do baráku, tak byli napadeni. Mnou.

    • Vidlák napsal:

     Staletí expanze… akorát furt někdo leze pro Lebensraum do toho Ruska. Napoleon, Vilém, Hitler. Když to vezmeme do detailu, tak vlastně i Británie a dokonce 2x. Nejdřív to zkusila skrz afghanistán, ale Ghaziové je nějak nepustili. pak to zkusili za občanské války přes Archangelsk a taky se to moc nepovedlo. Japonci to brali od Port Arthuru, Čína to zkoušela přes Liantungské ostrovy… Posledních sto let jim tam furt někdo leze, ale Rusko dělá nepřetržitou expanzi. A když to pak Rus zase a znovu vyhraje, tak je to jeho expanze. Není divu, že nás tam moc nemilujou, když stačí trochu ukřičený diktátorek a slavný demokratický západ bere do rukou pušky a vypaluje ruské vesnice ve jménu boje proti podlidem. A naposled jsme se slavně zavázali, jak nerozšíříme NATO… to je pane ruská expanze, když je vojenský pakt už v pobaltí. A Rus pořád nechápe, jak mírumilovné máme oumysly. Asi tak jako je měl Napoleon na Němenu, Vilém na Styru a Hitler na Narevu a Sanu

     Nicméně my si pořád nerozumíme… Nemůžete mlátit Putina po hlavě za jeho expanzionistickou politiku, když ji děláme také. Když jeden imperialista obviňuje jiného imperialistu, tak je to pro hodně hořké zasmání, ale ne na podporu těch našich imperialistů. Obviňovat Rusko z toho, co děláme sami je prostě nedůvěryhodné. Proč se mám stát pěšákem ve válce jakýchsi zájmů? Kašlu jim na to. Nebudu podporovat Putina, ale to prostě neznamená, že budu podporovat Viktorku Nullanovou. Nejsem nadšený z dalšího přepisování hranic, to nepřinese nic dobrého a stability nepřibude ani o fous. Ale na nějaké plakání nad rozlitým mlíkem máme na hlavě příliš másla.
     Prostě už se stalo… už je po všem. To, co padesát let fungovalo je v troskách. Teď už zbývá jen doufat, že se dojedná něco nového a funkčního dřív než se bude střílet. A něco funkčního se nedojedná, pokud budeme Rusko mlátit po hlavě za to co sami děláme taky.
     Navrhuju s tím okamžitě přestat a začít Rusku navrhovat, aby s tím také přestalo. Bude to trvat, ale třeba se k něčemu dobereme.

     • fotrák napsal:

      Dávám za 1 a hvězdné nebe k tomu.

     • Jan Čermák napsal:

      Zase vedle. Obviňovat Rusko z toho co děláme sami….Takže Ruské imperialisty máme hájit protože naši imperialisté dělají to samé. Zvrácená logika. Obviňovat musíme oboje imperialisty! Jako vlk. Ne jedny hájit a ještě ke všemu cizí. Zapoměl jste v tom výčtu drobná data třeba 1968, nepamatujete? Vezměte Dějiny Ruska a louskejte, staletí expanze jsou realitou a jsou součástí ruské kultury. Ani Hitlerem ani Napoleonem ani zlovolnými Estonci to nezmizí. Kult armády, nepřetržitá válka, vyhlazování jiných národů, spasitelský syndrom, přesvědčení o vlastní nadřazenosti…to vše je Rusko. Vlastnosti těch druhých to nijak nezmění.
      Není po všem a na mé hlavě žádné máslo není. Sypání si popela na hlavu je taky oblíbená česká kratochvíle.Karel Havlíček Borovský prohlédl rychle.
      P.S. Těžko něco dojednat, Putin jednání odmítá. Ti samí co tvrdí, že naše armády jsou oproti ruským zcela k nepoužití se bojí o ruskou obranu vůči nato. Komické.

     • strejda napsal:

      Jane Čermáku, popisujete bídu světa, je to tak a při tom chcete aby se druhá strana stala beránkem. Když se stane, budou beránčí hody.
      Co tak to udělat obráceně. Omluvit se za Irák, Afghánistán a Libyii, když beru toto století. Najít řešení v Sýrii, postanené na legální vládě. A pokusit se ty tři výše uvedené zničené země postavit nějak na nohy. Budou to stovky miliard, většina se sice rozkrade, ale nebude tolik mrtvých. Přestat používat bezpilotní letadla k vraždám.
      A pak podobné slušné postupy vyžadovat od jiných. A zároveň se zaváži, že je přestanu obkličovat novými základnami. Třeba nebudu budovat vojenskou základnu v Konstanci. Proti komu je? Okolní země mimo Ukrajinu, Rusko a Gruzii jsou v NATO. Gruzie je spolehlivá. Ukrajina nemá šanci bojovat s NATO. Tak tedy proti Rusku. Proč? Proč? Proč?
      Víte kázat vodu a pít víno je trik, která je již zprofanovaný.
      Když to neudělám, nemohu se divit, že mně Rus a je jedno jestli je to Putin nebo nikdo jiný, nevěří. Osobně ani já Západu ve vztahu k Rusku nevěřím.
      Dokonce si myslím, že s Ukrajinou jsme teprve na začátku. Napřed současná vláda vzniklá na Majdanu, předá co půjde Západu a přenechá zemi ve zničeném a zplundrovaném stavu připravenou na občanskou válku. Nacionalisté v Haliči NIKDY dobrovolně neustoupí. Komu budete fandit, až se Ukrajine začne rozpadat v občanské válce?
      Viníkem bude Putin nebo Nulandová, co přiznala, že je Ukrajina již státa pět miliard?

     • kchodl napsal:

      Skvělé. Na tu „nevýznamnou epizodu“ (set tisíc mrtvol) s Brity v Afghanistánu bych zapomněl. To byl také původně útok na Ruskou říši zla.

      K závěru Vaší úvahy – zdá se mi že rusáci nechtějí nic jiného, než aby je „svět“ konečně akceptoval jako lidské bytosti.

      Budou muset slevit z arogance všechny strany. To je jisté.

      Ruský messianismus je pouze negativem messianismu britského, nově amerického.
      Německý messianismus je parafráze všech předcházejících a zdálo se mi, že Němci jsou z toho vyléčeni – dokud jsem pár dní zpět neslyšel Merkelovou.

      Takže těžké je to zajisté pro všechny tyhle magory.
      Celkově se mi zdá, že nejblíž realitě jsou rusáci. Váže je tam tam ta kupa jejich mrtvol.
      20 milionů lidí. Nespočet postižených rodin. To žádný ten „velký“ národ nezažil.

      BTW, my Češi jsme také měli za války brutální ztráty. 400 tisíc lidí. A to počítáme 14 milionový národ bez 3 milionů sudetských Němců. Maďarů. Takže lépe 400 tisíc na 10 milonů. To také není tak málo. Více než Britové, například.

      Vím, že nakonec zvítězí lidskost, když se budeme všichni snažit.

     • kchodl napsal:

      Jane Čermáku, ono to není to samé, víte.

      Když „západ“ táhne do Ruska, tak je to vyhlazovací válka. Bylo to tak za Napoleona. Bylo to tak za Viléma – proč myslíte, že utíkali pozdější českoslovenští legionáři na druhou stranu – nechtěli se podílet na masivním vyvražďování civilistů. Bylo to už tedhdy. Rakouskem okupavaná Halič byla plná šibenic – a na nich visely 15 leté holky. Jen tak, ze sadismu a nekrofilie. Proto vznikly československé legie. To samé se tehdy dělo v Srbsku. Mám Vám poslat fotografii celého pole šibenic a na něm žen ?

      Obyčejná rasová vyvražďovačka, trvající už staletí. BTW už za křižácké války proti husitům Němci vyvražďovali obyvatelstvo západních Čech do posledního kojence.
      Proto byly pak husitské války tak absolutní – šlo o všechno.

      Naproti tomu, když třeba rusové obsazovali Německo, navzdory propagandě lidi nevraždili. Ano spoustu Němek znásilnili. To dělá každá armáda. Ale nevypalovali vesnice. Jako náckové v Bělorusku a na Ukrajině, programově. Nenahnali 5000 nahých rusek do pole a nestříleli je po jedné pistolemi do hlav – jen tak z plezíru, mohli je přece zabít jednoduše dělostřelbou. Nebo kulometem.

      Vy si nedovedete představit, jaké věci západ těm lidem udělal.
      Kdybychom to měli někdy (a my Češi jsme v tom výrazně nevinně) zaplatit, je to na 1000 let otroctví.

      Takže s tou ruskou rozpínavostí a násilím, prosím držet hubu.

     • Jan Čermák napsal:

      Milý a vážený strejdo. Jsem pro, pojďme se omluvit, bylo by toho mnohem víc než Vámi uvedené příklady. Ale smál se mi tu pan maloměšťák pro idealismus. Trošku realismu. Nechci aby se oni stali beránky. Nejsou. Nebudou. Ani my. Ale proč se na vlka dívat jako na hodného pejska? Není jím a nebude. A dost mne mrzí, když se toho dovolávají právě beránci. Je to naivní a idealistické. Brou.

     • kchodl napsal:

      Stejdo, Vy máte reálnější pohled na věc, než historií nepolíbený a propagandou ovlivněný Čermák, ačkoliv je to slušný člověk a ne magor.
      Ano, to by byla cesta.

     • kchodl napsal:

      A právě tak, Rusové také nejsou neviňátka.
      Jsou to imperialističtí džingischání prvního stupně, arogantní.
      Ale nikoliv vražední, genocidní a šílení. Což jsou třeba Němci.
      Američani nejsou také neviňátka, jsou tak něco mezi. Od Šumavy k Tatrám, záleží na koho narazíte. Od genocidy po absolutního anděla. To je tím tavícím kotlíkem v USA.

   • kchodl napsal:

    To jste Vidláku napsal právě tak krásně a pravdivě, jak to umíte.
    Prostě a jednoduše, lidsky.
    Díky.

    • Jan Čermák napsal:

     Západ ztotožněný s Hitlerem a kdo nesouhlasí držet hubu. Lidsky. Prostě a jednoduše. Tak nějak po našem po Rusku.
     okolojdoucí to trefil. Marnost.

     • kchodl napsal:

      Tedy Jane Čermáku,
      to myslíte vážně ?
      Jednak západ není Hitler, stejně jako xpow, scallop, šilerová, fagan … není západ.
      Jsou to jenom fašouni, havloidi a náckové. Těm jsem oponoval. Že se oni vydávají za západ, to je spíš zábavné.

      Protože nemají nic, co by západ a jeho myšlenky charakterizovalo. Třeba svobodu – musí Vás ukřičet, neposlouchají argumenty. Nemají jeden metr na věc – pro každého platí jiný, podle toho kdo je a odkud je. Nemají morálku – ačkoliv se jí ohánějí – jednou je člověk házející molotova bojovník za svobodu, podruhé odporný zločinec vraždící cikány. Jak se jim prostě hodí.

      A jestli to někdo háže do jednoho pytle, jste to akorát Vy.
      Ale jak si možná všimnete, nikomu neříkám, aby držel hubu. To dělají jenom havloidi.
      Přesto se s nimi bavím.

     • Jan Čermák napsal:

      Vážně. Poslední replika.
      .kchodl napsal:
      Březen 12, 2014 v 22.39
      Když “západ” táhne do Ruska, tak je to vyhlazovací válka….., prosím držet hubu.
      Pro Vaši informaci jsem typický havloid. Budem mít teď sochu v kongresu.

     • kchodl napsal:

      Tam bude mít sochu Václav Havel. Ne havloidi. To je něco docela jiného.
      Ale nepřekvapuje mě, že tomu nerozumíte, je to docela havloidní.
      A to … držet hubu, to se vztahovalo k tomu, že západ vraždil a vraždil a vraždil. Nikoliv k tomu, že nesmíte argumentovat.

   • strejda napsal:

    Vidláku, už jsem jednou napsal, že jste se dostal do skvělé formy. Vydržte, ať mám co chválit.

    • Vidlák napsal:

     Abych vám pánové nezpychnul… 🙂 Ale děkuji, pochvala potěší.

     • kchodl napsal:

      Jde Vám to. Dokážete nalézt jednoduchá slova pro složité věci.
      Jak jsem Vám už jednou, Vidláku, s obdivem napsal, jste pan Kazatel.

      Člověk, kterému bych věřil, že Bůh je.
      Zábavné na tom je, že jsem jednou četl, jak jste psal, že ve Vaší protestantské komunitě to často děláte. Tak to se nedivím, že komunitu máte.
      Také bych tam chodil, byť coby neznaboh nebo chcete-li agnostik.
      Ale radši ne, víra je pro mě moc paradoxní věc – narušoval bych tam kruhy.

      Posledně, když jste takto pěkně psal, jsem si vzpomněl na oblíbený film „Život zhýčkaného dítěte“ (nebo tak nějak) s Belmondem. Velmi netypický Belmondo, taková citovka o smyslu života. A tam říká jednomu kamarádovi flanďákovi „Vždycky když Tě slyším, věřím v Boha“. Tak to v sobě máte také, Vidláku.
      Je legrace, že to jde poznat i přes net.

      Jak se říká, regulace chvály je na chválícím, regulace pýchy je na chváleném.
      🙂

      Hezký večer, musím už zahájit přesun na jinou lokaci.
      Díky, bylo to moc pěkné.

     • kchodl napsal:

      Myslel jsem tohle:
      http://www.csfd.cz/film/32427-cesta-zhyckaneho-ditete/

      Jeden z mých srdcových filmů.

  • Asfalt napsal:

   Agrese je atak na jiného suveréna. Na koho Rusové na Krymu útočí, aby šlo mluvit o agresi, když nikdo nebojuje, lid je vítá a o jejich přítomnost požádal jak legální prezident republiky, tak i parlament na Krymu? Kyjevskou vládu Krym odmítl respektovat, namísto toho zorganizovali domobranu, která se postavila i na hranice s Ukrajinou. Kyjev Krym neovládá, aby šlo mluvit třeba o ataku vůči byť nelegitimní a nelegální kyjevské vládě.
   Rusové na žádného suveréna neútočí jako Francie při bombardování Libye, nebo jak chtěly USA v zamýšleném bombardování Sýrie, Rusové přišli plnit funkci suveréna tam, kde původní suverén již území neovládá a není schopen svou funkci, tj. bezpečnost lidí, zajistit. Proto bych byl dalek výrazu jako agrese.
   Jinak na základě smlouvy z devadesátých let může být na Ukrajině 22000 ruských vojáků a nějaká technika. Před krizí tam bylo myslím 15000 ruských vojáků, kolik je tam dnes po posílení stavu, nevím, ale možná ruská vojenská přítomnost bude odpovídat i smluvnímu právu (vedle obyčejového práva naznačeného v předchozím odstavci).

   • Jan Čermák napsal:

    Velmi si Vás vážím. Ale sám si nabíháte. „Oslabený suveren“ to je přeci platné jak pro Sýrii tak pro Libyi. Nemůžete prostě „plnit roli suverena“ na území cizího státu. Vojáci bez označení zakopávající se a kontrolující přechody uvnitř jiného státu nemají být agresory? Znovu zopakuji svůj jediný argument: žádná naše předchozí agrese toto neospravedlňuje. Tak jako Vietnam neospravedlňuje Nikaraguu. A Afgánistátn Ruský neospravedlňuje ten americký. Jako byl špatný USácký bojkot olympiády 1980 tak byl špatný bojkot Rusácký 1984. Není to tak, že americký bojkot ruský ospravedlňuje. Oba jsou špatně. A nevím , proč bychom to zrovna my měli „chápat“.
    Takhle to myslím, a dost mne mrzí, že tak moudří lidé Putina „chápou“. Myslím, že prostě neumí odhlédnout od svých zaujatostí a preferencí. Naše hloupá politika nemůže Putina obhájit. Hloupá politika Chamberleinova nemůže zakrýt Hitlera. Jsou to věci paralelní, z lupiče to dobráka nedělá…

    • strejda napsal:

     Víte pane Čermáku, obecně máte pravdu. Ovšem když víte, že se někdo chystá na vaši zemi, na váš stát, svá nebo spojenecká vojska bez ohledu na předchozí dohody přesunuje až na vaše hranice a buduje nové a nové základany, tak musíte začít se bránit.
     Víte, být poražen a mrtvý s dobrým pocitem, že jsem byl skvělý a poctivý, je sice hezké, ale já dávám přednost tomu být živý.
     Sám uvádíte hodně proradností Západu a dokazujete, že se mu nedá věřit. A když se začíná hrnout do Ukrajiny je to na pováženou. To již jde o krk. Pokud máte pochby, podívejte se na světové politiky. Nebo třeba jezevce. Bez hromad mrtvol se jim to nelíbí.
     Ruskó má dvě možnosti, buď se rozpadnout a zničit, skončit nebo se pokusit bojovat. A bojovat umí. To poznal Napoleon a Hitler. Kolikrát Rusko napadlo, opravdu vojensky napadlo, Evropu. A kolikrát Evropa Rusko. Vám by jako Rusovi bylo veselo?

     • Jan Čermák napsal:

      Já Rusy miluju. Dědictví dětství a propagandy. A rozumím Vám. Problemů několik. Za prvé to EU, ten proradný západ to jsme my. A košile je bližší než kabát. Za druhé jsou Rusové zrovna tak proradní. Žádná oběť. Vlastně nikdy.Rudá armáda byla budována k útoku co je nejlepší obranou. Západu se sice nedá věřit, ale Rusku ještě míň. Zeptejte se Poláků a třeba Ukrajinců, národů Kavkazu a pobaltí. Věřím, že Rusko má perspektivu jako blízký partner EU.Věřím, že polodespota Putin není pro Rusko jedinou možností vnitřního uspořádání. Věřím, že zapadnici převáží slavjanofily. Věřím na Lermontova, ne na Mikuláše…

    • Asfalt napsal:

     „Vojáci bez označení zakopávající se a kontrolující přechody uvnitř jiného státu“ nejsou ani vojáci, ani nejsou na území jiného státu. Je to místní domobrana. Např. http://rt.com/news/self-defense-oath-crimea-962/

     V Sýrii a Libyi suverén ovládal své území a cizí jednotky na něho útočíly (nebo chtěly útočit), proto šlo o protiprávní agresi.
     Myslím, že na Krymu je opravdu jiná situace v tom, že ukrajinský suverén území neovládá, aby šlo o agresi, krymská entita lidu (suveréna) si ruského suveréna ke své ochraně dokonce pozvala a před tím ukrajinským se zabarikádovala.
     Jinak to, zda suverén území ovládá, nebo neovládá je tvrdá právní skutečnost mezinárodního práva, kde se na naše pocity nehraje a já to nevymyslel. Ale tím argumentovat nechci. Jde o ochranu života a zdraví, na kterou již ukrajinský suverén prostě nestačí (a zároveň nejde o útok proti suverénovi, aby k ochraně života a zdraví byla potřeba rezoluce OSN).

     Pokud zpochybnění Vašeho jednoznačného stanoviska nestačí ode mne, v Cross Talku ( http://rt.com/shows/crosstalk/sprinning-ukraine-conflict-us-166/ ) Vám odpoví prefesorka univerzity v New Yorku (a zdaleka není sama).

     Zalíbilo se mi tam i toto v hrubém překladu.

     Moderátor se hosta ptá:
     „Podle rétoriky Nulandové Rusové porušili suverenitu. Čí suverenitu, kdo má na Ukrajině suverenitu?“
     Escobar se směje a odpovídá:
     „Suverenitu vlády paní Nulandové…“

     Ano, kdyby na Ukrajině byla legitimní legální vláda schopná zajistit ochranu života a zdraví obyvatel na svém území, bylo by to jinak. Ukrajinská moc ale není schopna tuto ochranu na Krymu zajistit, a pokud by tam Rusové nebyli, možná by se tam už válčilo. To si myslím já a v tom vidím rozdíl od tzv. „humanitárních“ akcí, které byly čistou agresí.

    • Asfalt napsal:

     Pane Čermáku,
     odpověděl jsem Vám, ale odpověď opět čeká na jakési schválení.

  • český maloměšťák napsal:

   Náš zájem je konsolidované a obchodně spolehlivé Rusko, Ukrajina taktéž – z důvodu transitu energií /tento důvod ale slábne/, to ostatní josu povíceru idealistické kecy… když už, tak zachraňujme Afriku, Asii, Latinskou Ameriku..tam byla po staletí vyvážena nespravedlnost – z Evropy, z USA…

   Otázkou ale je ,co to je to “ MY“ /náš zájem/. To je dost komplikovaná struktura – už jen z hlediska např. ropy či plynu – kdo je jen spotřebitel, kdo spekuluje na ukrajinské břidlice, kdo na dovoz z USA /terminály a logistika něco stála, je třeba to zaplatit/….atd atd.

   Nemyslím si , že je věc tak jednoduchá – že jde o sprostou anexi.
   Mějme na paměti historickou podmíněnost /když už jste zmínil Kosovo, tak si zjistěte, co Kosovo znamená pro Srby, je o něco, jako by nám odňali Bílou Horu/ – jen ten fakt, že je Krym součástí Ukrajiny z titulu rozhodnutí totalitního vůdce totalitní země /viz rétorika dnešních tkzv. kvazipravičáků/, staví věc do tragikomického světla – urputně se bojuje právě že za toto, aby takový výkon moci měl platit více, než je jím rozhodnutí parlamentu Krymu – vzešlého ze svobodných voleb, potvrzení takovéhoto rozhodnutí referendem…
   Jak asi se bude rozhodovat ve Skotsku, možná ve Flandrech a Vlámsku ? Také parlament plus referendum.
   Ruskou přítomnost beru jako preventivní strategicko-opreativní zásah, aby nedošlo k tomu, k čemu došlo na Majdanu – právě že možná tento zásah zpacifikoval různé skupiny tak, že se akt referenda uskuteční v podmínkách , kdy po ulicích nelítají molotovovy koktejly, do policejních kordonu nenajíždí buldozer /připomenu, že nedávno přim podobném incidentu koupil Palestinec od izr. hlídky kulku mezi oči – a nikdo nijak nevykřikoval, že jde o akt policejní brutality/, na ulicích nedýmí pneumatiky a neteče krev.

   Referendum pod bodáky – s takovým pojmoslovím jsem vyrukoval možná jako první. A je na tom něco pravdy, zcela určitě. Jenže stále jde o refrendum, navíc referendu předcházelo rozhodnutí parlamentu, který nikdo neokupoval či nerekonstituoval právě že pod těmi bodáky /viz Majdan, vypálené budovy, Malychko atd./.

   Idealisti -pokud mají být důvěryhodnými, a ne jen lemply, co chtějí řešení problému, který pomáhají vytvářet, řešit při pomoci práce a peněz ostatních…museli by si především nakoupit ukrajinské dluhopisy – ale za své, ne za daně ostatních lidí a z titulu takového, že se tolidem plošně nařídí..
   Idealisti taky musejí vítat případné vlny ukrajinských imigrantů – vždyť přece jde o pomoc druhému…. nejen vítat, ale měli by je ubytovávat, poskytovat jim běžné denní potřeby, nacházet jim práci…
   Idealisti by pak ale neměli chtít, aby za cenu , že najdou práci imigrantům z Ukrajiny, dojde k ztrátě pracovního místa dosud obsazeného člověkem, kterému prostě nestačí mzda, za kterou je ochoten pracovat imigrant.
   Idealisti by pak rozhodně neměli být spokojeni s tím pokud taková situace bude znamenat zvýšené náklady , kdy vynakládané částky bylo možné použít buď ve směru pomoci mnohem potřebnějším kdekoliv na planetě Zemi /např. Afrika – potraviny, voda…/, či pomoci místním lidem /nejen cca 620 tisíc nezaměstnaných/.
   Idealisti by tak měli chtít vědět, zda stát má na to, aby si poradil např. s milionem nezaměstaných, tak, aby se stát nedostal do stejné situace, v které je dnes Ukrajina.

   Mně to celé spíše zavání nějakým hokuspokusem s býv. východní Eviopou, nechápu, proč by měl chtít Putin destabilizovat Ukrajinu.
   Leda že by se Rusko cítilo být ohroženo / a Gazpromu se to nelíbilo, argumentoval ae environmentálními náklady/ Janukovyčem přijatou dohodou s Shell a Chevron – ohledně údajně obrovských ložisek tkzv. břidl, plynu /pozor – tento plyn obsahuje mnohem více nečistot než ten z klasickch ložisek !!!, ropa z nekonv. ložisek.pak obsahuje látky, kvůli kterým např. Warren Buffett bude muset na svých železnicích vyměnit dopravní park – cisterny/…takže dle této dohody, pokud by realizace dopadla dle odhadů – měla být Ukrajina od roku 2020 nezávislá na ruském plynu.
   J jenže to už je tak kách, že tomu snad by uvěřl jen blázen / Putin organizuje na objednávku Gazpromu Majdan a pád Janukovyče, poté obsazuje Krym a Gazpromu spolu s jinými firmami je vyhrožováno sankcemi, situace pak má být řešena dodávkami US plynu – přičemž tak Gazpromu hrozí, že do EU plyn nebude dodávat vůbec, navíc jsou ohroženy pohledávky Gazpromu v Ukrajině, pohledávky ruských bank v Ukrajině…/.
   To mi připadá jako obrovský alogistický galimatyáš.

   Ale zatím to celé hodnotím především z hlediska těch největších škod – to jsou lidské životy.
   Nicméně nedivím se proruským silám na Krymu, že prohledávají zavazadla , kontrolují podezřelé osoby apod., …protože druhý Majdan, tentokrát na Krymu…nevím co by spustil, ale rozhodně by to nebyla žádná hezká podívaná.
   Ostatně není vám divné, že tady žádný policejní sniper nestřílí do davu ? Proč ? Vždyť přece pokud byl Janukovyč proruský /ukazuje se , že je to nesmysl – viz nejen ona dohoda s Shell a Chevron/, je přece nyní Krym velmi proruský…takže proč ta policie nezaútočí na dav, proč nestřílí do dmeonstrantů, nebije je obušky…?!?? Vždyť tam je režim nnohem proruštější než byl v Kyjevě…tak kde je ta logika – co tedy bylo akcí a co reakcí ?
   Podle mě je nejzáhadnějším časovým úsekem čas od podepsání dohody uzavřené za přítomnosti zástupců EU a vyvrcholením krveprolití.
   Cui bono je třeba se ptát. Kdo z toho měl prospěch ….

   • Jan Čermák napsal:

    No to by mě taky zajímalo. Přeci destabilizace Ukrajiny není v zájmu nikoho z hráčů. Určitě ne EU, USA pochybuji/snad/,Čína určitě ne. Není ten prospěch právě obsazení Krymu? A co bude s levobřežní Ukrajinou?
    Vycházím z velmi primitivní logiky. Naše armáda nemá uniformy. V Rusku je obecně ještě větší bordel než tady. Jak to, že měli tolik uniforem bez označení a tak dobře organizovaně Krym obsadili? Když víme jak vypadaly jejich předchozí, vlastně všechny kampaně. Nesvědčí to na delší přípravu? Je druhé vysvětlení , že se prostě poučili, naučili, připouštím.
    Mě vrtá hlavou kdo dal rozkaz k střelbě do demonstrantů. Jen se někdo zbláznil, nebo za tím mohl někdo být? První variantu nevylučuji, ale prostě ti Rusáci byli nějaký moc připravený akorát po olympiádě….
    Idealista se nemusí vždy chovat jako blb, myslím. Sloučit ideály s pragmatismem bývá těžké, ale člověk je nemusí nutně hned zahodit…
    „Preventivní zásah“,právě pro tohle jsem se dnes ozval. Ruský preventivní zásah není o nic lepší nebo oprávněnější než americký. Tyhle věci bývají vždy gumově označovány, jde jen o moc. Vidlák píše o mém klacku na ty co nemám rád. Ale pravý opak je tu realitou. To rozporuji. Vždyť kdo může mít Rusy radši než já?

    • český maloměšťák napsal:

     Delší příprava..anebo dobrá připravenost.
     Ruosvé tvrdí, že to je místní domobrana – chtělo by to asi chytit nějakého jazyka. 🙂

     Preventivní zásah, který dokáže zabránit násilí, je vždy mnohem rozumnější, než preventivní zásah v podobě násilí.

    • Vidlák napsal:

     Rusko je v Evropě poslední země, která má opravu pořádnou armádu se vším všudy, tedy s generálními štáby, vševojskovou přípravou, rozsáhlými speciálními jednotkami, plánováním alternativ, přípravami.
     Scénáře typu… někdo nám chce zavřít na Krymu základnu jsou rozpracované minimálně od doby co je Ukrajina samostatná. Putin nemusel nic plánovat, už to bylo leta nachystané. Velitelé jen rozlepili obálky s příslušnou variantou a ukazuje se, že plánovače mají dobré. I když v tom bordelu na Ukrajině by je obsadil i Alexandr Makedonský s hoplíty, jen projevit trochu organizace a schopností.
     Spíš se ukazuje, že neměl plány pro variantu… východní ukrajina je na stříbrném podnose, jen ji sebrat.

     • Jan Čermák napsal:

      Vy jste asi neviděl Svéráz národního lovu. Rusko jako země s poslední pořádnou armádou.. to mi připomíná má dětská léta. Realita je trošku jiná. I když uznávám pokrok v čase a nesrovnatelně horší poměry na Ukrajině.

     • Zdena napsal:

      Dle Jana Petránka má Rusko ke své pořádné armádě i velice schopného a mezi vojáky oblíbeného ministra obrany.

     • Vidlák napsal:

      No jestli poměřujete ruskou armádu podle Svérázu… doufám že americkou poměřujete podle Ramba… Nebo že bych si já myslel, že americkou armádu nejlépe charakterizují Žhavé výstřely. No, ne že bychom byly v porozumění dál, ale ledacos se vyjasňuje.

 34. český maloměšťák napsal:

  Šídlo, Lipold…narukují na První ukrajinský front.
  Tábery, Mádl….Druhý ukrajinský front.

  Všichni samozřejmě coby váleční zpravodajové, hotel, mobily, stravenky a přesuny na bojiště hradí Babiš nebo Bakala. Během ruské zimy je ale na frontě zakázáno bruslit, v hotelu se zase nesmí kouřit. To aby byla celá ta věc vyvážená, korektní a důvěryhodná – i z pohledu nezaujatého diváka TV či čitatele bakalobabišovin by mělo být zřejmé, že zvítězila opět národní svornost.
  ———
  Mě by zajímalo, zda případné vyhlášení války Rusku bude legitimizovat a legalizovat aspoň nějaká anketa v médiích. Abychom neměli pocit, že někdo rozhodl za nás – o našich životech, o životech našich blízkých i o životech našich vzdálených…bez nás, bez našich blízkých i bez našich vzdálených – jen tak, jakože se sejde padesát lidí, dají hlavy dohromady a pak řeknou : “ Jde se na to ! Natrhnem jim prdel “
  Podle mě by tomu tak mělo být /tedy že by měla být ta anketa ! „/… přičemž vzorek by měl být v ČR aspoň tak 1 600 respondentů, v Německu dejme tomu 5 000 a v Lucembursku minimálně 8 respondentů, Vatikán ještě v EU není, tak Vatikán ať drží zobák.
  Otázka ankety by měla znít takto :
  “ Chtěli byste aby válka byla vyhlášena v pátek… či raději v pondělí ? A co tak přepadnout je v neděli před obědem ?“:

  Nicméně je pravdou i to,že vysoce odborné či závažné otázky / a tou jistě není jen otázka výstavby další jaderné elektrárny, ale také např. i otázka možné destrukce světa jadernými zbraněmi/ by měli rozhodovat především experti. Není přece možné, aby o vysoce odborných či závažných otázkách rozhodovala ulice, kam bychom takhle došli ? To by si nakonec ulice mohla rozhodnout i o tom, zda odvolat presidenta či nastolit novou vládu !
  Takže opatrně. Věc vyhlášení války je přeci také takovou jakousi odbornou, nebo aspoň tedy minimálně velmi závažnou , ne-li dokonce fatální, osudovou, snad i závěrečnou …otázkou.

  Co kdyby o tom teda rozhodl Klaus ?
  A je to.
  Já věděl, že se nakonec všichni domluvíme.

  P.S. Měl bych ještě jednu – doplňující anketní otázku, respektive dvě. :
  “ Co se starci, se stařenama, s dětma, s nemocnými, s invalidy, s důchodci a s těma ženama, co by sice válčit mohly , ale nechtějí dobrovolně narukovat ? Co s těma, co si myslí, že se zašijou někde v zahraničí (místo toho, aby narukovali na ukrajinský front) – například v Řecku ?“

 35. Aldo napsal:

  Několik z vás tady oceňovalo objektivitu Jindřicha Šídlo. To může být tím že vylepšil mimikry, (anebo nedostal zadání) měli jste jej číst před rokem, zejména ve volbách prezidenta ale i jiné komentáře. Objektivitu byste nenašli ani elektronovým mikroskopem. Na rozdíl od většiny ostatních žurnalistů ovšem není hloupý. Mám pro ně všechny (žurnalisty – anylytiky) ovšem trochu pochopení. Většina z nich živí rodiny a nic jiného než psát, případně něco někde vykládat, neumí. Vinen je podle mého názoru spíš systém který o pravdivé informace a názory nestojí, inzerenti a nakonec i čtenáři. Jednoho ale štve když vidí že ti předlistopadoví, kteří měli ještě méně svobody k rozhodování jak psát, vykazovali větší profesionalitu i v tom psaní dle zadání a něco pravdivého šlo vyčíst mezi řádky..

  • Vidlák napsal:

   O objektivitě by se dal napsat delší článek, ale jen krátce… Kde chcete tu objektivitu vzít, když se nedokážeme shodnout jako národ na žádném ideálu? Dokud se všichni nějak shodli na křesťanském Bohu, Bibli nebo alespoň na českém národě, který byl před Rakouskem a bude i po něm, tak bylo něco, co bylo nad všemi. Něco na čem se všichni shodli.Něco,co tvořilo etalon a čím se dala objektivita poměřovat.
   Dnes zbyly jen zájmy. Tu malé, tu větší, ale žádné nejsou tak velké, aby zahrnuly všechny a ani většinu ne. Šídlo holt nereprezentuje zájem všech a jeho ideály nejsou ani v našem státě nijak univerzální. Kde nic není, ani čert nebere. Jen se někdy jeho zájmy a ideály potkají s jinými a ti ho pak chválí. Pak se to zase rozpustí od sebe.

   V tomto ohledu je Kosa docela fenomén, protože Vlkovi se podařilo najít takové hodnoty, které umějí být univerzální alespoň v tomto prostoru. V reálném světě už jsou jenom prachy proti kterým nikdo neprotestuje a každý s nimi chce být kamarád.

   • český maloměšťák napsal:

    Já se v lecčems shodnu třeba i s dobrými katolíky. Naopak se v lecčems neshodnu s nedobrými levičáky.
    Ale abych byl zcela upřímný – nejraději poslouchám a čtu sám sebe, mám při tom takovu jakousi větší pohodu, takový jakýsi vnitřní klid, snáze se pak vyrovnávám i s jinými názory či pohledy na věc, i k té shodě zde dochází monhem častěji než v ostatních případech…těžko se to ale vysvětluje někomu jinému, kdo to sám nezažil, neporozumí, nemůže porozumět. Myslím si, že je to velká škoda – že se to třeba nedá zfilmovat..

    „…Dokud se všichni nějak shodli na křesťanském Bohu…“
    To se mí líbí, jak jste to tak krásně diplomaticky podal : „.. nějak shodli..“
    🙂

    • Vidlák napsal:

     No a vidíte, i když sdílíme ledacos společného, nesdílíme toho zase tolik, abychom zapomněli na rozpory, které máme. Já se taky rád poslouchám a rád se čtu, neb jsem nejlepší, nejdokonalejší a bezvýhradný křesťan, chraň pánbůh, totiž chraň příroda… Ale na společný ideál a tedy etalon na kterém se shodneme, to není. Tím pádem není objetivita, jen se budeme mlátit po hlavách argumenty a už dopředu ty soupeřovy nebudeme chtít uznat.
     Jedno řešení bych měl… přijeďte na příští zabijačku. Picnem čuníka, máknem na jitrničkách a třeba zjistíme, že se tak moc nelišíme a že chceme vlastně to samé. Já se vás přestanu bát za rozdílné klacky a vy třeba pochopíte,proč jsem se vás bál.

     • český maloměšťák napsal:

      Nerad peru střeva. A nepiji kořalku – takže pro mě zabijačka není až takový špás, jak pro aktivně zúčastněné či zevlouny. .
      Ale díky za pozvání.

      Etalonem je proces – zda dochází k přibližování či vzdalování, k sjednocování či k rozdělování. Je to nekonečný proces, dobrý rozhodčí neexistuje -.jen šejdíři a šarlatáni.

      Můj starší kolega tvrdí, že on už prostě nemá čas, na ty kokotiny a nesmysly – hádat se furt co je lepší a co je nejlepší, jestlii to bylo dřív hebrejsky nebo řecky, jestli nás pošlou zabíjet se či zabíjet jiné až to bude stát ne 129 miliard ale jen 111 miliard..atd.
      Problém je, že zjišťuji, že s ním někdy vlastně nemám o čem diskutovat a tak mnohdy jen tak mlčíme. Což ale vypadá divně – navenek. Nicméně pivo nám nosí – neb řádně platíme.
      Pročež mám rád také neshody – důležité je, aby se lidé poslouchali, nejprve poslouchat a až pak mluvit – zdánlivě jednoduché, ale nebýt toho, že mě kdysi naťukl jistý pýthagorejec…. tak bych vám dneska nafackoval tak, že by ta zabijačka proti tomu byla křtěním neviňátek.
      Tím ale netrvrdím, že mě zajímají kdejaké kokotiny – mám rád lidi prosté, ale ne únavně monotonní a monotematické.
      Přál bych vám pozvat kromě mě ještě jednoho mého kolegu, chodící /ale i rozumějící !!!/ encyklopedii antiky a hebreistiky, radikálního skeptika – dle něj neexistuje ani on sám, on sám je jen obrazem mentální činnosti jeho vpravdě neexisitujícícho mozku, respektive něčeho, co existuje zase jen v neexistujícím fenomenu někoho jiného, kdo také ve skutečnosti neexistuje…
      Vést takové debaty mu však minimálně tak dvě hodiny před uložením sebe k spánku – zakazuji.
      Počítám, že kromě jednoho prasete byste tak posléze měl chuť zabít ještě i dva lidi .
      🙂

      Kromě toho jsem strašně stydlivý a nerad se seznamuji s lidmi, které neznám.

      Mějte se.

     • Vidlák napsal:

      Vidíte… podaná ruka nezabrala… chtěl jsem něco lepšího než zákopovou válku o argumentační palposty. Ale zdá se, že je třeba tu argumentační válku vybojovat do naprostého vyčerpání. Dokud se prostě nezhroutí zdroje, prošustrovat všechno, dokud nezbyde pravda… Ale pokusil jsem se.

 36. Alice napsal:

  Ono to někdyvypadá, jako by ti čeští mediáci soutěžili o to, kdo napíše větší absurditu. Možná se tím i baví, co já vím? Na serveru Týden.cz napsal Ivan Motýl (rubrika „Očima Ivana Motýla“) glosu, která už v titulku prozradila celý obsah: „Kdo oslavil MDŽ, podpořil Lenina i okupaci Krymu“. Někdy si říkám, že už jsem proti české „žurnalistice“ zaujatá, ale oni mi to vždycky znovu a znovu vyvracejí…

 37. český maloměšťák napsal:

  Alice
  Proč teda ty, s odpuštěním, pičoviny – proč je čtete ?

  Co že vám to vyzvracejí ?
  Tak je nechte, šak jednou se těmi zvratky udusí. Musíte být pak i u toho ? Nemusíte, viďte ?
  No a tak je to se vším – pokud se o kdejaké , s odpuštěním, pičovině, neví – tak ani neexistuje.

  Mějte se.

  P.S. A kdo neoslavil Hitlera, tak podpořil bombardování Drážďan a znásilňování Berlíňanek.
  Blahoslavení bohatí zvratky – to jim bude patřit tam nahoře obsluha toalet.

 38. jonáš napsal:

  Já ty pány sleduji už nějakej čas ze zájmu o parapsychologický jevy na fejsbuku, kde si na nic hrát nemusej, a opravdu jsou takoví ******, včetně majstra Taberyho. V padesátých letech by měli šanci na strmou a skvělou kariéru v Ruďasu.

 39. Alice napsal:

  Maloměšťáku – no, zasloužím si možná váš komentář, ale to víte, zvědavá ženská 🙂 Dokonce bych řekla, že mne takové nechutnosti možná i přitahují, vždycky totiž při takovém nadpisu zadoufám, že je to jen nějaký podivný humor. Nikdy není, vždycky je to jen čirá blbost pisatele a tak mne to jen opět utvrdí v mém nelichotivém názoru na české novináře. Povrchní, hloupí, bez znalostí, bez zásad a odečítající ze rtů svým vodičům.

 40. Anonymní napsal:

  Nevím, ale celé je to nějaké divné. Nejdříve Ukrajině slíbíme kde co, podpoříme demokracii atd, a sotva se objeví problémy je nutné opatrně našlapovat. Zajímalo by mě, zda by nám k něčemu byla euroatlantická smlouva, kdyby nastalo opravdové ohrožení. Místo sankcí by to chtělo zvýšit výdaje na armádu a zřejmě místo expedičních sborů investovat do obrany (ale tím nemyslím zvýšit počet tanků ze tří na čtyři ;)). V nouzi stejně nakonec potřebuješ své vlastní ruce, druhé ti nic platné nejsou.
  A vůbec nevím, jak radar zaměřený údajně proti Íránu pomůže zahnat Rusa z Krymu.
  A nejdivnější je, že se to v poslední době mele na předpolí Evropy, ještě že je na severu led a na západě voda.

 41. český maloměšťák napsal:
 42. vonrammstein napsal:

  Zatraceně dobrá debatička.

Komentáře nejsou povoleny.