Kdy nastane konec systému? Když selžou bankéři a/nebo soudci!


Kosa v posledních dnech  byla  tématicky  téměř  monotonní  – řešila  bud  Ukrajinu  nebo   Ukrajinu a  když  ne, tak  selhání  medií.  S  poukazem na  to, jak  referují  o Ukrajině.  Na  tohle  téma  ještě  nejméně  jeden  příspěvek  chystám, možná  už na zítra .A  nejspíš  se  dostane  i na  žlutomodré téma v  příštích dnech  znovu.  Vůbec  totiž  nepochybuji,  že  jak  majdanští  demokraté , tak  ruské reakce, za  aktivního a  vydatného  přilévání  oleje  do ohně  z Bruselu a  Washingtonu, poskytnou řadu  námětů, které  nebude možné  jen  tak  přeskočit.  Současně  říkám, že  naprosto nebudu  zklamán,  kdybych se  spletl a  ohledně  událostí  kolem  Kyjeva  došlo  v  nečekané  superkonstruktivní dohodě všech zúčastněných. Rusko se třeba  stáhlo z Krymu EU  i Amerika  nabyly  rozum a  přestaly  kalit  hloupě  vodu,   a  hnědí  demokrati  z  Majdanu  se  dostali tam , kam  patří. tedy do nějakého zvláště  přísného postsovětského kriminálu a  někdo od  něj  zahodil  klíče  . Nejlépe  do  nejhlubší prolákliny  v  Černém moři.

Abych uklidnil  politicky  korektní  puristy mezi čtenáři,  sděluji,  že  termínem  majdanský  demokrat  ani v nejmenším  neoznačuji  své  dva  hypotetické  Ukrajince  Hrihorije a  Mykolu,  které  jsem  si vytvořil, když  jsem začal na Kose o  UK  psát a  už  vůbec  ne obyčejné  Ukrajince, kteří  tam chodili demonstrovat, protože už  mají plné zuby  drzých  zlodějských  darebáků,  jež  jim  od  vzniku  jejich státu  nepřetržitě  vládnou. Těm  rozumím a s těmi souzním.  Ostatně  v  onom kousku  o  Hrihorijovi a  Mykolovi se můžete  dočíst,  že být  Ukrajincem,  byl bych na  Majdanu  tenkrát nejspíš  s nimi.

Zklidnění  situace tam  by   bylo třeba, jakákoli  další   eskalace totiž  snadno může  vést  k zániku  naší  civilizace. A  je na čase vrátit  ručičky  na  tzv. hodinách  o  trochu  nazpět. Ale dost´bolo  Ukrajiny!  Aspoń pro tentokrát.

Pojdme  se  věnovat  zase   jednou  tomu, co se děje  kolem  nás.  Nahlédněme do naší  špinavé  české louže, hemžící se prapodivnými  tvory, kteří  se  skvěle  orientují  ve  zdejším bahně.

Policie  v  pátek  znovu  zavřela  Rittiga a  jednoho  z kohorty  právníků  kolem  něj.  Kdo je  Rittig  nepochybně  víte, takže  si  ušetřím jakýkoli popis  jeho osoby.  Podobně  si uspořím popis  kauz ,  v kterých má  jet a  za  kolik  toho v nich  je.   Hodlám  být  dneska  krátký,  Čas na tenhle  článek  doslova  kradu, protože  pátek   a den  náskoku  v  psaní  článků  pro Kosu  mi sebraly  rodinné  záležitosti  – nejdřív  nákupy, pak pár dalších   pochůzek a nakonec, v rámci  cyklu  Karkule  vychovává  vlka,  odchod   do divadla.   A  v  sobotu  to nebylo lepší.  Když  hlídáte  čtyřletého  tvora jménem  Hříbek / alternativně  Rampepurda/,  o čemž  rozhodl  zbytek osazenstva  Vlčštejna /aniž by se obtěžoval  vlka na  cokoli zeptat/ a  tu  s ním musíte  jezdit  autíčka  na koberci, vzápětí  Pexeso, aby jeden  dostal  depku z  toho,  že  proti frekventantovi  druhé  třídy mateřské školky  nemá  v  paměťových hrách sebemenší  šanci a  vše  je  zakončeno  mačem ve  stolním fotbálku,  kde  jsem na  tom přesně podle  nepsaného pravidla,  že  když  soupeř  jede  na  Spartu, prohrává  už v  Průhonicích  nejméně  1:0 a  v  podvečer určitě chcete  stihnout  na  ARD  sestřih  fotbalových  zápasů  Bundesligy,  je jasné , že  mít  článek na  neděli, znamená  být  krátký. Takže  speciálně  pro  Rammsteina – dneska  se  moc  nenadřeš a  v  mém pojetí  to  dneska  bude  na Kose  jen taková sms.

Ale  zpět  k Rittigovi.  Zkrátka  policie  i  státní  zastupitelství  ho mají  dlouhodobě  na  mušce.  Zcela  určitě  vyšetřují  hned  několik  kauz, kde figuruje  jeho jméno  a  také v  neposlední  řadě  jeho právníci. Takže  se policisté pokusili dosáhnout  pro něj   a další  prima  kousky z jeho okolí,   vazby.

Jenže neuspěli. Jediné, co se jim podařilo , bylo  že  Rittig  a  vykutálení  advokáti  ze  spolku, dříve  Šachta  and  Partners, dnes MSB Legal,  byli  rozhodnutím  příslušného soudu, luxusu   pobytu  v  tzv.  cezeném  vzduchu  ušetřeni.  Prý bude stačit,  když  Rittig a pár  dalších  odevzdají  pasy.  No nestačilo.  Pasy  byly  odevzdány,  ovšem  postižení  s e odvolali.   Což je jejich nezadatalené  právo. A  další  soud  rozhodl, že  zadržení  jejich pasů je nezákonné….

Policie  po  pár dnech,  zřejmě  s  dalšími důkazy,  provedla  opět  zatčení  kmotra.  Kterého jako symbol kmotrovství  ráčil osobně jmenovat  i Nečas s Kalouskem  a  další  čelní politikáři z  korupice.  Když  najížděli  tvrdě do  Ivo  Ištvána nebo Roberta  Šlachty kvůli  jejich  lońské  akci. Že  jako  jdou šikanozně jen po polititicích a  to naprosto  účelově a  selektivně , ale  takoví Rittigové jim  utíkají. O  Rittigově  druhu  jeho velkopodnikání nepochybuje  ani  tisk. Randákova antikorupční  soukromá  jednotka  dodala  řadu  přesvědčivých  důkazů, že  opravdu  kolem  Rittiga  a  spol  toho opravdu hodně  zavázání.  Robert  Šlachta  asi  na věci maká , až se z něj kouří a  Lenka  Bradáčová  nepochybně  nešetří  ani časem ani prací, aby  věci náležitě  zdokumentovala. Takže  v pátek  nové  zatčení  a  nová  žádost o vazbu!

Jenže ono je  to  jako v  americkém  filmu.  Rittig  zavolá  svému advokátovi , ten někam napochoduje a dřív  než  kmotřík položí telefonní sluchátko,  už  zase kráčí  se  svým širokým  úsměvem     vstříc  všem možným televizním kamerám  před policejním prezidiem,  kde konstatuje,  že  orlům se holt  těžko přistřihují  křídla…

Neznám  jeho spis, respektuji  jeho práva,  nicméně  takhle nějak  náš  systém, s každým  dalším  Ritttigovým propuštěním  se spolehlivě sune  ke  svému  zániku!  Ne proto, že  by  jeho existence snad  měla  záviset na  tom,  jestli  nějaký  eventuální  těžký  šméčkař v Čechách  bude ve  vyšetřovací  vazbě  /  ani náhodou  si  nedovolím předjímat  výrok  případných soudů o  vině!!/  Ale  prostě  proto, že  zde máme  kauzu Rath!

Aby  bylo  hned  ted´ jasno – ani zde neznám  spis. Přesto je  pro mne , z  veřejně  dostupných  informací, naprosto zřejmo  – Rath  je prostě  korupčník   a  patří  do krimu. A  na  dost  dlouho.   Ona  totiž  pravděpodobnost,  že  by  naprosto nevědomky  přišel  ke  kartonu  od  vína,  kde čirou náhodou a nějakým  nedopatřením  je  zrovna  sedm  milionů  v  tvrdé  Singerově měně  je , pro mne, statisticky  méně  pravděpodobná, než  že  Viktorka  ještě  vyhraje  letošní  fotbalovou  ligu  a  dokonce i  to,  že  vyhraje  příští  ročník Ligy  mistrů! Tedy , že  dá  nakládačku  postupně,  mančaftům  jako  Bayern, Barca,  Real, Chelsea o těch  ostatních  packalech a nekopech nemluvě.

Ratha  také nehodlám  připomínat  nijak  usilovně.  Ale nutno zmínit, že  soud  měl skoro rok a půl za  to,  že

1-by mohl ovlivňovat  svědky a  mařit  vyšetřování

2- že  by mohl uprchnout  do zahraničí

3-že by mohl pokračovat  v trestné  činnosti

a  tudíž  Rath  byl  zavřen jako vyšetřovaný.

U  Rittiga  prý  toto nebezpečí  nehrozí!!! Přesto,  že  u Ratha ohledně   bodu

1- mohl by ovlivňovat  svědky a  mařit  vyšetřování

platilo,  že  mezi  důkazy  byly  těžko zpochybnitelné,  dlouhodobě  pořizované prostorové  odposlechy,  dále  spolupracující  osoby  z  okruhu podezřelého, zadržené  peníze  a  nejspíš  i další tvrdé  důkazy.

U  Rittiga  z  tohoto  repertoáru mají  zlomek! Naprosté  minimum.  Typu  –  neprolomitelně  zašifrované  harddisky a podobně.  Přesto, že je  zřejmé,  že  činnost  vyšetřovaných  byla  vysoce organizovaná  a nikoli  amatérská  hudlařina nenažraných, jak to předváděl trojlístek  Rath  Kott a Pancová. Takže  nutnost vyšetřovačky, aby  nedocházelo  k ovlińování  svědků a  jejich účelovým dohodám na výpovědích je  více  než  zjevná!

To ovšem není nic  proti  druhému  důvodu, proč  se  uvaluje  vyšetřovací  vazba

2- že  by mohl uprchnout  do zahraničí

Státní  zástupce Jirát,  ohledně  Ratha,  opakoval vytrvale, že  ten  určitě  uprchne, když  by  se vrátil domů. Prý  měl možnost vyvést  majetek a jezdil do ciziny  a mohl si tam připravit zázemí! Takže  do basy s ním!  A soud mu vyhověl.  Opakovaně.

A co Rittig?  Také je podezření  že  by  si snad připravil  pobyt  v cizině?  A  že by tam mohl mít  ulitý  majetek?

Ne, žádné podezření. Ani náhodou!  To tvrdím zcela vážně.  Mám pro to důvod.  Rittig má  totiž rovnou zahraniční rezidenturu. Jak jistě  víte  – v Monaku!  Zatímco  u Ratha  Jirát  spekuloval a soud  mu  na  to ochotně  kýval,  u Rittiga ohledně možnosti  útěku do zahraničí  není  absolutně  důvod  k žádné obavě i  když  všichni vědí,  že  má v  zahraničí  dokonce domovské právo!!! Takže mu  nesebereme  ani  pas! Natož  aby  byl arestován….

A  úplně  stejné  je  to s vyvedením  aktiv. Rath  si je prý mohl vyvést, zejména při jeho vysoké inteligenci.  Rittig  je  šetřen, také, ohledně  praní špinavých peněz, kdy v případu  figurují  účty na Britských panenských ostrovech a  jinde ve  světě, ale   k vazbě  není  důvod! Ten opravdu  nebude v zahraničí  nic, za  co by  tam mohl  v klidu  případně  dlouhodobě  žít!!!

A co  třetí  důvod  pro který vyšetřovací vazba  existuje

3-že by mohl pokračovat  v trestné  činnosti ?

Neumím si představit, jak by byl mohl  Rath  jet  v  dalších lumpárnách typu  Buštěhrad a podobně, když  už  dávno nebyl hejtmanem ani krajským zastupitelem. Kdo  by   s ním do nějakého  podobného holportu ted´  šel.  Ovšem  smlouvy   prý  Rittogových  dojných  stání  s  pražskými  magistrátními podniky, zejména  DPP,  prý  jsou, v  řadě případů  dosud platné a nevypověditelné!! Nechce  soud náhodou řici,  už ted ´,  ze  Rittig  v žádném šmé nejede?

To nemluvím o takové  drobnosti,  že  Rath, byl před  svým  zatčením  bezúhonný  občan, zatímco  Rittig  má  odkroucenou  osmičku ve Valdicích  ještě  z předlistopadu….

Nechápu tedy  rozhodování  českých  soudů!

Bude  se někdo  divit  tomu,  když  lidé  třeba  začnou  spekulovat  o důvodech,  jak je něco takového – tak  neuvěřitelné  rozdíly  v přístupu  k vyšetřovaným  v podstatě  ve  stejných korupčních  kauzách  možné? A  výsledkem  těch  spekulací  pro řadu z nich bude, že  s takovouhle demokracií nechtějí mít nic  společného?

Budete  se  divit  tomu, když  třeba  někdo  bude pochybovat  o nezávislosti  soudců rozhodujících  v obou  kauzách? Záměrně  se neodvážím  ani  nějak odhadovat, zda by  mohl  snad pochybit  ten  Rathův  nebo Rittigův. Nebo , nedej Nejvyšší, oba…

Jiný  zase  klidně  může  spekulovat o termínu politická  objednávka.  A  opět  ani  stínem  se  nepustím  do  nějakých divokých spekulací  o tom, zda  v Rathově  případě šlo  o to utavit  za  každou cenu  opozičního politika  v  době  prudkého pádu  respektu  k  vládě korupice, či  zda v Rittigově  případě jde  o  zabránění  vyšetřování  zejména proto, aby  byly  třeba  uchráněny  zbytky  pověsti  jisté politické formace,  protože  si neumím představit,  že  pražský  Dopravní  podnik  umožnoval  kmotříčkovi  , dejme  tomu, tvrdě  bagrovat a  politici, kteří to umožnili z toho a  to včetně  stranických pokladen  nic neměli? Nebo se  dokonce dopustit  tak  zlovolné, ba  fujtajblové spekulace, že proto, že  kdyby  Ivo  Býčí  šíje,  vlastně  Orel nepřistřižená  křídla,  se dostal za  katr nebo byl jinak nakonec popotahován, že  by snad  hrozil mnoha lidem,  že začne  mluvit a vezme  je s sebou? A  ono  to snad  mělo zafungovat? Ne, to si opravdu nedovolím,  je mi  hanba  na něco takového jen pomyslet!

Česká sdělovadla  se podobnými úvahami  nezabývají. Ti  podivuhodná rozhodnutí soudů  berou pouze  jako námět  k tomu, aby  citovala  Rittiga a  pošklebovala  se  státnímu  zastupitelství a policii.

Pod včerejším  článkem  mi  jeden z  diskutérů  napsal, že jsem  nevyjevil nic  nového a  že  totéž  už  dávno napsal  Solženicyn.  Mrzí mne  to.Protože má naprostou pravdu. Byt´jsem mu odvětil, že  s tím  nemám problém. Protože  Solženicyn  je   laureátem Nobelovy  ceny  a já  tyhle  ambice  naprosto nemám.  🙂

Ale  při už popsaném hlídání  nejmladšího člena  naší  rodiny   jsem si  řekl  – hele  dědo, co  vlastně  chceš  toho malého tvorečka  učit,  když vlastně pohřbíváš  ty  sám svoje  ambice  a rezignuješ předem  na mety  nejvyšší?!  (:    Pochlap  se  a zkus  to!

Přemýšlel  jsem tedy jak. Čím bych mohl  výběrovou  komisi  u Nobelů  zaujmout. Román  už  to asi nebude. A napadlo mne , že  nejlépe  nějakou  třeskutě pravdivou definicí nesporných společenských jevů. Která by  byla  obecně  přijata  za platnou a  respektovanou!!! Tměl a by být  kalibru, že  si  z ní  každý intelektuál, včetně  těch  z Norska  sedne  na zadek!

Takže  odtud  titulek  dnešního článku!!! Pro jistotu  jej zopakuji – Kdy  nastane  konec  systému?  Když  selžou  bankéři a/nebo soudci!

Západ  a dokonce i já  mluvíme  o jedinečnosti  našeho systému .Nobelův výbor jistě také. Systém je  založen na  demokracii. Svobodných  volbách, svobodě pohybu,  svobodě  tvorby  a  sdělování  názoru, nedotknutelnosti osobního vlastnictví a  rovnosti  před  zákonem!  Tyhle  hodnoty  bereme  jako fatální,   nutné a  samozřejmé!

Nicméně  denně  děláme  na  tom, abychom je  podlomili. Žádná demokracie  nemůže  přežít stav, kdy selžou  bud´  bankéři  nebo/a  soudci!  Selhání  těchto  dvou profesních  skupin  vede k  okamžitému  kolapsu demokracie.  Selhání  bankéřů a  jeho důsledky  jsme  si vyzkoušeli celosvětově  v   roce 2008a svět dodnes není  ready. Aspoň ten demokratický ne.

Selhání  soudců  v  kauzách  bud´ Rittig  nebo/a  Rath  je  zřejmé.  Dopad  na  ty, co  o něm  budou přemýšlet,  kdy  přestanou demokracii  této provenience    věřit, je  flagrantní.

Takže  začínám spekulovat,  jestli toho Solženicyna  přeci  jen  nějak  nedohoním. Karkule  na  mne právě pokřikuje, že  jednou  na  krchově určitě…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

117 reakcí na Kdy nastane konec systému? Když selžou bankéři a/nebo soudci!

 1. jaa napsal:

  Tedy poslouchat Zaorálka v parlamentu k Ukrajině to je cosi. On si snad myslí že je KING a všichni jsou blbí. Dokonce i Bělobrádek na něj čumí. A vysvětluje poslancům že on to řídil na Ukrajině. Tohleto máme za ministra zahraničí, no tio je děs.

 2. vonrammstein napsal:

  Dobré, vlku. Teď už mluvíš mým jazykem. Kromě slova „stručnost“. To si vykládáme hodně různě. Ale jsem rád, že ses vrátil domů. Moc Ukrajiny je prostě moc Ukrajiny. Jakkoliv ty články byly skvělé. Ale my tu máme důležitější věci k řešení. Intimnější, řekněme. Hodně bych uvítal Ostrovidovu analýzu ohledně druhého kola prezidentských voleb na Slovensku. Nemáš něco v rukávu? Slovenské servery jsou na infornace podivuhodně skoupé.

 3. Oto Les napsal:

  Až bude premiérem komunista, pan I.R. se opět dočká svých starých dobrých Valdic, kde to zná. Tak mu ten golf zatím přejme. I když – třeba dostane Řád práce…kdoví.

  • VaclavP napsal:

   Pane Les , přečtěte si tento článek z dnešních idnes, je kratší než místní Vlkův. Zanalyzujte si oba články a zkuste si udělat závěr – zpravy.idnes.cz/pribehy-20-stoleti-bohumil-robes-dn2-/domaci.aspx?c=A140321_161852_domaci_cen

   • Leo K napsal:

    Váš odkaz je pokusem odvést pozornost od tématu. Proč? Vám připadají v článku jmenované kauzy normální?

    • VaclavP napsal:

     Pane Leo nikoli, můj odkaz reaguje na komentář „Až bude premierem komunista“. Kolik toho mohl Rittig nakrást. 100 milionů ? 200 ? miliardu ? Tak či tak je to na jednoho obyvatele 10 Kč až 100 Kč. Ano Rittig mě okradl o stovku, Nechtějte abych jako ekonom kvantifikoval o kolik mě okradli komunisti.

     • Bob napsal:

      Nepochybuji o tom, že dospějete k tomu, že Švýcaři, Němci, Seveřani, o Američanech nemluvě by nám záviděli, kdyby tu nebyli komunisti.
      A to myslím skoro vážně.
      Nezapomeňte v té kalkulaci na Uran.
      Ale stejně to bude demagogie, pouhé so by bylo kdyby.
      Bohužel ten únik miliard při státních zakázkách, daňových únicích, to demagogie není, to je realita a myslím, že by to taVaše Stovka nespravila

     • Dedek napsal:

      Jako prvníještě před Ritigem byl Kožený, za Železného jsme zaplatili nějakých 10 mld , co budeme platit Šťávovi nevím , stejně jako kolik jsme zaplatili Janouškovi , Bakalovi , Tykačovi a podobným. Nějak se nám ty 100 Kč rozmnožují, nebo ne? Nechci se zastávat komunistů, ale rád bych věděl , kdo si z toho co Vám ukradli pořídil residenci v zahraničí nebo jachtu na moři. A kolik důchodů by pokrylo jenom celoroční kotvení takové jachty v přístavu.

     • Leo K napsal:

      To je zvláštní odpověď. Odpověď, která reaguje na „vy také bijete černochy.“ IR byl za minulého režimu odsouzen, že zpronevěřil něco kolem 700 tisíc – přesný údaj si můžete vygooglit. I pro ty vámi zatracované komunisty byl Rittig obyčejný zloděj. Jenže Klausovo „zhasnutí“ v průběhu privatizace mu pomohlo své nelegálně získané prostředky a známosti „přetransformovat“ do chráněného a uctívaného vlastnictví, které má ovšem ve zkorumpované společnosti rozhodující vliv na morálku a spravedlnost. A Oto Les píše v podstatě toto: Za komunistů to byla stoka (cloaka maxima) společnosti – dnes je to vážený občan jehož prsty dosahují do nedozírných dálek.
      Co to má – Herr Gott – společného s tím, že Vás komunisté okradli?

     • zemedelec napsal:

      Pro Václav P.
      Kam na takové argumenty chodíte,podobně nám to uvádějí u cirkevních restitucí,vždyť je to jen několik korun ročně na občana.

     • vlk napsal:

      Václave P.
      zeptám s e tě na jednoduchou otázku.
      Představ si, že tě na ulici přepadli. V Čechách . Nebo že ti zde vykradli byt. Nebo ukradli auto. Mávneš na d tím rukou a řekneš si, nic se neděje, za komoušů by mne mohli klidně v nějakém falešném procesu poslat do Jáchymova nebo komunisti mi mohli znárodnit byt i s vybavením a klidně sebrat auto i s garáží a na základ ě této úvahy nepůjdeš na policii , nenahlásíš krádež a necháš gaunery volně běhat, aby mohli krást a loupit dál, s tím,že za komoušů by pro tebe bylo hůř?
      Pokud ano, pak je tvůj příspěvek ok, pokud ne, tak bagatelizovat Rittiga, že snad ukradl , podle tebe, málo, mi přijde totálně mimo mísu.

     • Gerd napsal:

      VaclaveP,
      počítám poněkud jinak. Vezmu, že při převzetí hospodářství od KSČ, bylo silně zdevastováno, ale zase budoucí trh by stál novým vlastníkům sttáních firem az investice. To se nekonalo, došlo k velké i malé privatizaci a především postupnému navýšení státního dluhu. Jestliže odhady různých organizací bojujících proti korupci uváděly jako roční odhady zhruba výši ročního schodku rozpočtu, je současný státní dluh už skoro 1 800 000 000 Kč představován zhruba tím, co bylo díky lidem jako Rittig a jemu podobným ukradeno ze státního rozpočtu.
      Možná máte rpavdu, že Rittig sám sebral jen malou část. Ostatně Kalousek se Čunkovi kdysi chlubil o vyvedení miliard, kterých si nikdo ani nevšimnul, zatímco on položil stranu kvůli pár milionům. Přesto Ritig patří mezi tu část obyvatel, která druhou část připravovala o peníze.
      Komunisté nás okradli o 41 let a cca. 8 měsíců života včetně spousty peněz (třeba v 1953 a zanedbanou infrastrukturou).
      Demokratické vlády, z nichž některé byly podporovány a financovány Rittigem, nás připravily o 24 let života a každého minimálně o 177 800 Kč ( k dnešnímu dni).
      Tak bych neoperoval údajnou stovkou, o kteoru každého z nás možná okradl Rittig. Takových bylo více.

     • Ernest napsal:

      A berete rovněž v úvahu, kolik těch Rittigů v republice je?

    • VaclavP napsal:

     Odpověď Bobovi, na kdyby se hraje. Na kdyby je založen celý kapitalismus. Kdyby v roce 2008 do Plzně nepřišel Vrba a Horváth, ale třeba Komňacký a Řepka, tak se tu nikdy nehrála Liga Mistrů. Ale komunista by řek „Jak to můžete vědět, buďte rádi, že ste nesestoupili“

 4. Hudec napsal:

  Je-li to o soudech a soudcích, dovolím si jen připomenout rozsudek nad těmi třemi Cikány, kteří napadli bílý pár. Padl v uplynulém týdnu. Soud neshledal rasový motiv….
  Nu, pánubohu poručeno, jestli tohle není na politickou objednávku, tak já jsem štíhlý jako Twigy.
  P.S.: Vonrammsteine, tak?

  • vonrammstein napsal:

   Přesně tak, pane 🙂

  • Gerd napsal:

   Dá se jen říci, že soudce svým rozsudkem silně posílil rasistické nálady ve společnosti. Jenže všichni mohli ty výroky slyšet a sami posoudit, zda byly nebo nebyly rasistické. podle mě byly. Protože z obavy z neonacismu se některé rozsudky nesmějí konat, nebyl shledán rasový motiv, a tak došlo k tomu, čemu chtěl soudce zabránit, nárůstu rasismu.
   Kdyby opravdu soudy chtěly trestat rasismus, odsoudily by tu trojici za rasismus a vyslaly tak signál všem ostatním, že za rasismus se měří oběma stranám stejným metrem. Takto došlo jen k tomu, že rasismus byl posílen.
   A „bílá svině“ už není rasistická nadávka. Obdobně tedy asi není rasistickou nadávkou „černá svině“. Nebo je?

 5. Bob napsal:

  Rittig je bojovník proti komunismu.
  Za totáče nespravedlivě pykal, když se pokoušel tehdejší systém rozvrátit.
  Nyní se aktivně zapojil do budování světlých zítřků – kapitalizmu a dělá to tak statečně, že se nenechá odradit některými individui, kteří hází jemu poctivému podnikání klacky pod nohy, o presumci neviny nemluvě.
  Srovnání s Rathem kulhá na všechny čtyři, pokud vím, za minulého režimu si v teploučku provozoval praxi, o aktivním boji nemůže být řeč.
  Přes veškerou zášť, kterou autor chová vůči poctivým podnikatelům, přece jenom mu zůstal aspoň zbytek objektivity (nebo to bylo v roztržitosti a rozčilení z prohraného pexesa :-)), tím, že se nepustil do dalšího nespravedlivě pronásledovaného a troufnu si říci, že dlouhým a pro dotyčného frustrujícím vyšetřováním záměrně poškozovaného pana Janouška.
  Ještě že máme takové soudy, které se nedají takovým jedovatým psaním – viz autorův článek ovlivnit a přistupují i díky osobní statečnosti ke všem stejně spravedlivě

 6. Bob napsal:

  Jo a zapomněl jsem položit ještě jednu otázku.
  To se nestydíte kriminalizovat úspěšné, kteří už teď jsou trestáni vysokými daněmi, to je ještě chcete zavírat?
  Kam až vede závist!!!!!!

 7. Bob napsal:

  Ještě něco.
  Váš článek mě tak rozčílil, že jsem zapomněl na dalšího pronásledované..
  Viktor Kožený už léta trpí v nedobrovolném exilu na Bahamských ostrovech.
  Jenom doufám, že naše ministerstvo zahraničí nyní pod novým ministrem učiní vše aby se tento zneuznaný velikán vrátil do vlasti a mohl pracovat ku jejímu prospěchu.
  Optimismem (mírným) mě naplňuje případ p. Pitra, tam už svítá na lepší časy.
  S napětím budu sledovat vývoj manažerů MUS

  • Občan napsal:

   A co chudák Krejčíř? Poctivý hoch, smažící se nedobrovolně pod rozpáleným sluncem v JAR. Kterého tamní orgány nespravedlivě naříkají z různých zločinů 😉

   • strejda napsal:

    Tam jsem opravdu, ale opravdu zaspali. Je na české diplomacii Krejčíře dostat domů a ze všeho ho očistit. U nás by se mu nic takového nestalo. Jak je možné, že cizí soudy v cizí, nebudu se zmiňovat kdo tam vládne, zemi šikanují českého podnikatele (málem jsem napsal podvodníka, to je z toho, že čtu vlkovy články, vymývá mi hlavu). Pomáhal přece jejich ekonomice.
    O Koženého nemám obavy, již několikrát ohlásil kandidaturu na českého presidenta. Až ho zvolíme tak nám ho Bahamci pustí domů. Mohli bychom ho přijet osvobodit naší námořní flotou, ale tu nám on sám, zcela neprozřetelně, prodal a prošustroval.

 8. Fagan napsal:

  Ze vcefejsi debaty o Putinovi mi stale ceka muj prvni a posledni komentar na schvaleni. Ale to neva.

  • Dedek napsal:

   Třeba k Vlkovi přišli demokrati a poslanci z Majdanu stejně jako k řediteli ukrajinské televize,

  • vonrammstein napsal:

   To je fakt. Vůbec to neva.

   • strejda napsal:

    vonrammsteine, čím to je, že někdy s Vámi opravdu plně souzním. Máte vytříbený smysl pro detail. Dnes je to již po druhé, poprvé to byla Vaše dnešní první replika. 🙂 Naučil jsem se smajlíka,

    • vonrammstein napsal:

     Mám poněkud suchej a tmavej humor 🙂 Nesedí to každýmu, ale Vám asi nárazově jo 🙂 A ze smajlíka mám velikou radost, připíšu si to jako zásluhu 🙂

 9. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Velmi dobré.
  Tady jde říci tolik,ta provázanost mezi němá je veliká,ale i pevná,Vědí na sebe mnohé a toho jsou si vědomi,bude těžké povalit jen jeden kamínek s této mozaiky a to vědí také,pak by se to začalo hroutit.Jak je znát nepomohla ani výměna NSZ,ani Rampuly s Grigárkem.Ještě musí být,někdo důležitější.

 10. Občan napsal:

  No samozřejmě, že jde o politickou objednávku. Začíná to pomaličku docházet i madam Bradáčové, která se již cítila být hvězdou první velikosti. Jenže místo převeliké záře na ni padají chmury a stín.

  A mne tak napadá –
  JAK TO, že na recidivistu Rittiga a podobné zločinecké figury nebyly nasazeny stejné týmy a hromady techniky jako na Ratha?
  JAK je možné, že dodnes v „kauze Rath“ neproběhlo hlavní líčení, když již při jeho zatčení v květnu 2012 tvrdila Bradáčová, že má proti němu dostatek nezvratných důkazů?
  JAK je možné, že místo oněch nezvratných důkazů operují dnes OČTŘ už pouze jakýmisi PŘEPISY údajných odposlechů, „svědectvími“ psychicky labilní a na psychiatrii se dlouhodobě léčící spoluobviněné (silně mi to připomíná „kauzu Srba“, kde proti němu byl MÍSTO DŮKAZŮ použit totálně vysmažený feťák „Citron“) a zoufale (a bezvýsledně) kolem sebe rozhazují další a další obvinění fyzických i právnických osob ve snaze najít na Ratha alespoň nějaký drobeček?
  JAK je možné, že OČTŘ nepostupují stejně ve SKUTEČNÝCH korupčních a zločineckých kauzách?
  JAK je možné, že SKUTEČNÍ kmotři jsou na svobodě, mají k dispozici pasy, mohou se zcela volně pohybovat, nemají obstavenu ani kachli?

  Napadá mě jediná odpověď – politika.
  1) Hrozilo přesvědčivé vítězství ČSSD ve volbách a bylo třeba tomu zabránit; jakkoli. Jenže na další „Kubiceho zprávu“ už by elektorát nezabral a bylo potřeba urychleně vyvoslit něco jiného. „Kauza Rath“ dostatečně zaměstnala elektorát i ČSSD přesně v době, kdy měla probíhat příprava volební kampaně a volební kampaň sama.
  2) Odvedla pozornost od naprostého ekonomického a společenského debaklu korupice na dostatečně dlouhou dobu
  3) Rozmělnila elektorát
  4) SKUTEČNÍ kmotři musejí zůstat na svobodě a musí jim být umožněno co nejrychleji opustit republiku. Mají příliš mnoho informací na příliš mnoho lidí pohybujících se v businessu, „justici“ a vysoké politice a některý z nich by se mohl psychicky složit a začít mluvit.
  Rath nebyl, není a nebude kmotrem. Ne proto, že by na to intelktuálně neměl, právě naopak. Ale je to solitér a rád o sobě dává vědět.
  5) „Kauzou Rath“ byla dostatečně a uspokojivě dlouhou dobu odedena pozornost od Bendla – skutečného pachatele privatizace a zadlužení středočeských nemocnic jakož i závažného předražení nákupů vybavení pro nemocnice
  6) ČSSD se Ratha docela ráda zbavila, protož je prostořeký, silná osobnost a navíc má charisma. Hrozilo, že se stane předsedou partaje a nebude nikoho poslouchat. Což je něco, co socdemácká věrchuška není s to rozdýchat. Proto se před Rathem stejně podle zbavila i Zemana, Paroubka i Špidly.
  7) „Kauzou Nečas“ se dokonale znemožnil Nejvyšší soud nesmyslem o poslanecké imunitě, resp. indemnitě. Podrazil nohy jak orgánům činým v trestním řízení, tak nižším soudům, a dostatečně vysoce postaveným kmotrům dal jasně najevo, že se v ČR nemusejí obávat jakéhokoli postihu.
  8) Stejně postupovaly a postupují soudy všech úrovní v zatím VŠECH kauzách, v nichž šlo o SKUTEČNÝ organizovaný zločin propojený s politikou a „justicí“ a o SKUTEČNÉ škody v řádech stamilionů a miliard Kč.
  9) Banksteři se v ČR nikdy ani nepokusili neselhat. A to vč. banksterů z ČNB.

  Ergo kladívko – systém už je v rozvalu a zemi místo vlády a parlamentu vládnou oligarchové, kmotři a jejich různá uskupení.

  P.S.: Žádná „kauza Buštěhrad“ neexistuje. Dodnes totiž nikdo nepřišel na to, že by mu vznikla jakákoli škoda nebo že mu nějaká škoda alespoň hrozila. A to ani v případě prostředků z EU.

  • zemedelec napsal:

   Pane Občan.
   Velice dobře jste to napsal,děkuji.
   Trochu najel do Šnajdra Babiš,tak jsem zvědaví,jestli to bude mít pokračování,nebo Babiše umlčí.Šnajdr je docela velký kamínek v té sestavě.

  • Cech napsal:

   Definici jak se zabezpečuje Česká demokracie, naprosto přesně podala mužná absolventka CEVRA zřejmě v souladu s osnovami.
   Proto je nyní jakési bezvládí nad Justicí a policií vzhledem k volebním 10 % ODS.
   Protože v justici má ODS stále nezanedbatelné množství dosazených členů a proto může Rittigovat snahy policie, kde to již není tak Červíčkovité.
   Na druhou stranu ale konečně nyní, jsme schopni Čechům vysvětlit dopad Singerova opatření.
   U kterého Singerovci žasli nad skutečností,že přeci zdražili již co se dalo a výdaje na potraviny prostě ne a ne strmě narůstat, no není to k vzteku např. pro Andreje.
   Prolétlo to nedávno internetem jako článek, že za auta ano ale za potraviny ne,nedávám odkaz proto, protože si jej šetřím na to jak se od nynějška bude zdůvodňovat intervence ČNB.
   http://www.novinky.cz/ekonomika/330764-snidane-od-zacatku-roku-zdrazila-o-ctvrtinu-a-bude-hur-hlasi-ekonomove.html
   No není to kouzelně jednoduché uznejte.

  • Hudec napsal:

   Příteli Občane,
   tvrzením „kauza Buštěhrad“ neexistuje se dostáváte na poněkud tenký led. Nikomu nevznikla škoda? Podle vašeho výkladu je vlastně Rath kandidátem na Nobelovu cenu za fyziku, protože jako první vytvořil z ničeho něco. Nic nebylo a on z toho udělal desítky milionů. Kdyby to uměl ve větším měřítku, byl by zachráncem světa a překonal by Ježíše Krista, který z jednoho bochníku (prý) nakrmil zástupy. Rath ve vašem podání ani ten jeden bochník nepotřebuje. Ještě suchou nohou přes Lipno a kol jeho hlavy spatříme svatozář.

   • Slim napsal:

    V tomhle má asi Občan pravdu. Aspoň jsem neslyšel, že by v k. Buštěhrad někdo reklamoval škodu.
    Takže si myslím, že pokud vůbec Ratha na něčem dostanou, Buštěhrad to nebude. To přece bylo jasné od počátku, proto on B. tolik zdůrazňoval.
    A že na Madam B. padají chmury, to se mi zdá taky.

   • Občan napsal:

    Pane Hudče,
    já to stále ještě trošku sleduji a proto mi nemohl uniknout posun „získal na úplatcích a způsobil škodu“ přes „ohrozil financování projektu a hrozilo jeho předražení“ po dnešní „mohl ohrozit použití prostředků EU“.
    Summa summarum – nestalo se nic.

    Ono ani nemohlo, protože k realizaci projektu vůbec nedošlo!
    Město Buštěhrad SI opravilo SVOU část zámku a krajská část, na niž měly být použity i prostředky EU, vůbec nebyla zahájena.
    PROTO nikdo z ničeho nic nevytvořil. Ani Rath 🙂
    A proto TEĎ orgáni zuřivě hledají COKOLI, protože Bradáčová zavelela, že NĚCO najít musí. Ratha nechala zatknout a pečlivě se postarala o to, aby byl držen ve vazbě, PRÁVĚ kvůli Buštěhradu. Kdy veřejně a opakovaně tvrdila, že V KAUZE BUSŤĚHRAD má proti Rathovi dostatek nezvratných důkazů. Postupně se ukázalo, že nemá nic a pokud JÍ to u soudu nedopadne, má docela slušný problém.

    Já si o Rathovi nemyslím, že by byl nějaký svatoušek. Byl v ODS a to je pro mne jasná červená co se důvěry týče. Ale pokud je někdo držen ve vazbě rok a půl, očekávám, že za tu dobu jsou proti němu jasné, nezpochybnitelné a dostatečné důkazy a neprodleně proběhne soud. A ne, že ani po takřka dvou letech od jeho zatčení a obvinění proti němu nemají nic víc než fantasmagorie nějaké pološílené ženštiny.

    • Puck napsal:

     Je jasné, že u celé kauzy šlo o politickou objednávku ( udání, odposlechy, sledování,..) a jsem moc zvědav, jestli se někdy dozvíme, čí to byla práce.

    • Slim napsal:

     😀

    • jaa napsal:

     No.mne už párkrát poslední donou napadlo, jestli by nynější vedení ČSSD bylo nynějším velením ČR, kdyby nebylo nekonečné kauzy Rath

  • vlkp napsal:

   Naprostý blábol. Nic jiného nelze napsat!

   • VaclavP napsal:

    Vlku ale já vůbec nebyl ve sporu s tvým článkem. Ten je vynikající a Rittig patří do vězení. Ale nadzvedla mě věta o komunistickym premiérovi v komentáři. Protože komunista co se nevzdal názvu strany, která je zodpovědná za daleko horší zločiny než Rittig, nemůže Rittiga komentovat větou o komunistickym premiérovi. To je prostě úlet

  • tresen napsal:

   Hlavní líčení v kauze Rath začalo v srpnu 2013.
   Máte problém s tím, že ještě neskončilo?
   Podle mne soud nechce nic, co se týče dokazování, zanedbat.
   Ohledně vzniklé škody, ať už v kauze Buštěhrad anebo v jiných případech, kdy Rath a jeho společníci organizovali výběrová řízení a inkasovali úplatky, tentokrát naprosto souhlasím s panem Hudcem. Peníze se v trezorech samy nelíhnou. Když se ocitly u obžalovaných, musejí jinde chybět. Uplácející firmy škodné nebudou, naučily se účtovat přirážku investorovi, utrácejícímu peníze z veřejných rozpočtů, vybrané na daních. To, co si Rath odnášel po taškách domů, jsme platili vy i já.
   Doufám, že stejné důkazní péče se dostane i Rittigovi, a přestože byl zřejmě obratnější a předvídavější, půjde nakonec sedět.

   • Občan napsal:

    Jasan. Proto proběhnou další kola soudního jednání v květnu a říjnu. „Shodou okolností“ v termínech eurovoleb a komunálních voleb. A soudce bude celou dobu snažně doufat, že Jirát snad někde něco konečně vyšťourá.
    Věřím Vám každé písmeno, Třešni 😆

    • Slim napsal:

     Marné úsilí. V tomhle se vlk shodne s paní T.
     V neschopnosti odlišit konkrétní žalobu od jiné k. žaloby a to všechno
     dohromady od svého pocitu

     • vlkp napsal:

      Jasně! Vlk je prostáček boží a čeká , až mu bolševik zjeví pravdu všech pravd. Je to jen uzlíček nervů, co nepoužívá mozek a dá jen na pocity.´
      Není známo , že by v Rathově procesu žalobce překlasifikoval žalobu v průběhu procesu a pochopitelně , že nemohl být Rath souzen za šméčka při stavbě Buštěhradu, když je od začátku předmětem dokazování přijetí úplatku při výběrovém řízení a přípravě projektu na Buštěhrad!

      Soudruh občan si , jako často plete pojmy a dojmy.

 11. táta napsal:

  Vážení
  nedá mi nezareagovat na jednostraný pohled a reakci pana……..VaclavP napsal:
  Březen 23, 2014 v 6.54

  A TO polemikou s mnoha uhlů………A to zduvodu že jeho pohled,tudíž i chování musí zakonitě vést v dlouhodobém horizontu bud k unoru nebo k hnědému moru.

  1/OBHAJOVAT lidi jako RITIG TÍM…..že komunisti kradli víc…..je za a/ hloupost……přece podle vašich názorů jste lepší………navíc komunisti jsou množné číslo………takže k Ritigovi musí te přidat,JANOUŠKY,BAKALI,PITRY,RATHY atd………..takže argument hloupost.

  2/asi by se hodně dalo polemizovat jak koho a jakou vrstvu komunisti okradli……..v té ekonomické sféře srovnáním jistot tehdy a dnes byste asi hodně prohrál s argumenty u minimálně 60 procent
  JINÉ je to v politické perzekuci……..ale opět většinou 60 procent se nezajímá o politiku tudíš většinově je politická perzekuce mnohdy zločiny ani nezasáhla,oni oních ani něměli zdání.

  Bohužel svět zná většinově jen od zdi ke zdi………….jak dlouho si ta většina nechá okrádat od TAKOVÝCH RITIGŮ.a spol…..ZA prakticky souhlasného bagatelizování takových Václavů

  tot otázka,

  • zemedelec napsal:

   Pane táta.
   Ono by se dalo kolem toho napsat více.
   Někde je uváděná částka přes 3biliony kč.Teď oficiálně kolem 200mld dividend,kolik je strata,že firmy daní v daňových rájích.

  • Hudec napsal:

   táto,
   že (naše) komunistické politické persekuce poznamenaly negativně až tragicky osudy mnoha jedinců i rodin, o tom nemůže být sporu.
   Stejně tak ale nemůže být sporu o tom, že změna politického systému svými důsledky tehdy poznamenala osudy mnoha jedinců i rodin pozitivně.
   Tak už to bývá, na každém převratu/změně někdo obvykle prodělá a jiný vydělá. Říká se tomu politický boj o moc – a kdo v politickém boji vyhraje, sklízí plody vítězství. Z historického pohledu nezbývá než kvantifikovat negativní a pozitivní dopady nikoliv na jedince, ale na masy lidí.
   Do tohoto jednoduchého vzorce je ovšem nutno promítnout i vlivy ze zahraničí a historickou paměť. Při zakalkulování toho všeho nezbývá než konstatovat, že po roce 1945 neležel v ČSR na stole jiný program, než socialistický. Nemyslím ovšem, že by si lidé v roce 1948 masovou podporou KSČ přáli podobu socialismu 50.let.
   O roce 1989 to lze celkem s jistotou tvrdit v „negativu“. Jiný program, než kapitalistický, na stole de facto neležel, ale že by si masy přály vycinkat tuto skutečnou podobu vývoje, tím si opravdu jist nejsem.
   Rozdíl obou etap ukazuje, že komunisté čistě po machiavellisticku dali lidem nejdříve to špatné najednou (50.leta), a pak to zlepšující se postupně po částech (60.leta). Zahraničněpolitický zásah otočil tento vývoj poněkud jinam a zkostnatělost celého systému VS/RVHP vedla k jeho pádu.
   Po roce 1989 se dostalo lidem toho dobrého spousta najednou, pak ale přišlo přitahování šroubů, které pokračuje dodnes. ZATÍM se týká spíše chudších sociálních vrstev, ale s pohledem okolo sebe musím dát za pravdu prof. Kellerovi, že tradiční třídní složení se mění. Skutečné vládce prakticky neznáme, obslužná třída se k nim přimyká, střední třída se propadá a masy chudnou.
   Chudnutím na rozdíl od prvotního socialismu nemám na mysli, že je jedincům zabaven movitý či nemovitý majetek, ale že stále více národních současných, ale především BUDOUCÍCH zdrojů přechází do majetku úzké skupiny vládnoucích.
   Z toho dříve či později musí vzejít konflikt, protože vládnoucí kruhy jsou stále nenažranější a bezskrupulóznější. Tento podvodník Rittig je jen příslovečnou špičkou ledovce.
   Tož tak.
   P.S.: Nu, vonremmsteine, a je po chvále.

   • Věra Říhová napsal:

    Souhlasím, Rittig je jenom slepice před kurníkem, kohouti jsou někde úplně jinde. O Rathovi si nemyslím, že by byl nevinný, ale dělal jenom „poctivě“ to, co mu ukládají politická pravidla. Jeho zatčení bylo pro mnohé politiky šokem stejně jako když Babiš prohlásil, že v pracovní době se nechlastá.

    • Gerd napsal:

     Největší šok to byl pro M. Kalouska, který pije hodně. Nemám ale ještě žádnou zprávu, zd apo prohibici už M. zeman navštívil Poslaneckou sněmovnu. Třeba se ale posilnil cestou na jednání.

   • zemedelec napsal:

    Višňovský klídek,všechno se Vám vrátí,jako bumerang.

   • táta napsal:

    pane HUDEC
    popsal jste to lépe,odborně,já tím chtěl jen vypíchnout že lidé jako VÁCLAV tomu strašně napomáhají…..dalo by z pozice zjednodušení říct že oboje byl a je extrém.

   • vonrammstein napsal:

    Ne, pane Hudče. Za tohle Vás naopak hlasitě pochválím. Skvělý text.

  • Firefly napsal:

   jaja, komumisti nikoho nepronasledovali, jen par disidentu. Bezny clovek si v praci, ve skole, v hospode mohl rikat co chtel a nikdo ho neudal a neznicil, ze ?

   Pravda, vy jste si mozna rikal co chtel, jeden z jejich. Jinak tato lzete jako obycejne.

   • strejda napsal:

    🙂 Vy jste se bál a držel hubu nebo jste ji nedržel a za své názory seděl? Je ale třetí varianta, v té době jste pro mládí do hospody nemohl. Co platí?

    • Firefly napsal:

     Hospodu jsem stihl… ale byl jsem šedej. Z pionýra mě vyhodili, na střední jsem se dostal díky aktivitě v branném kroužku (kterýho třináctiletýho nebaví střílet), na vejšku dík tlačence co ztopila kádrový papíry, v 88 a 89 jsem měl namále, ale vyřešit se to nestačilo…

     • kočka šklíba napsal:

      Ano, ano, po roce 1989 se ukázalo, že v ČSSR byl každý druhý disident, pokud ne on, tak rodiče, a hrozně trpěli všichni. Pokud vystudoval alespoň střední školu, tak jen díky tomu, že se to „nějak“ nezjistili :D. V SSM nebyl, případně ho vyhodili, jako z pionýra, už tenkrát to dával najevo jaký je hrdina.
      Těch podobných Vám na například na aktuálně.cz je, to by člověk neřekl :D. Že někdo ztopil Vaše kádrové materiály vykládejte prosím Vás někde jinde. Takoví blbci nejsme. Pohádky můžete vykládat také jinde ;).

     • Firefly napsal:

      Náhodou a vyjímečně nekecám. v SSM cvíli pobyl, by´t to byl zase průser. Možná se ne vždy vyjadřuju úplně kompletně … ale s tou tlačkou určitě ne, vyplatí se mít vysoko postavený komanče v . rodině 😉 🙂

 12. Věra Říhová napsal:

  Moc pěkný článek, který mě donutil popřemýšlet.
  Já si bohužel, nemyslím, že selhání soudců povede ke konci současného systému. Selhání soudců začalo hned po revoluci, kdy se soudci stali nezávislí absolutně na všem a prošlo jim absolutně všechno včetně korupce. Sama jsem byla jednou u soudu jako svědek a na vlastní oči i uši jsem viděla a slyšela, jak okresní soudce v Trutnově zbavil obvinění podnikatele, který okrádal stát i své obchodní partnery, byly k tomu předloženy veškeré nezvratitelné důkazy, byl zažalován hned z několika paragrafů a ten chlap nedostal ani podmínku ani mu nesebrali živnostenské listy, jen musel panu soudci slíbit, že nakradené peníze vrátí. Státu zaplatil hned a obchodním partnerům splácel po padesátikoruně měsíčně, přestože si žil na hodně vysoké noze. Od té doby na žádnou justiční spravedlnost nevěřím, ale protože už to je 13 let dozadu a nikoho z politiků korupce u soudů netrápí, jen se o tom občas mluví, aby to zase rychle utichlo, nemyslím si, že je hlavní demokratickou pákou.

  S bankéři je to jiná písnička. S jejich krizí demokracie dávno skončila. Už tak dost chatrná demokracie se zhroutila v r. 2008, od té doby se stále více utahují totalitární šrouby, umírá a hladoví stále více lidí. Řekla bych, že každých půlroku ztratíme jednu ze svých svobod, a tuto ztrátu začínají cítit i dosud skalní pravičáci a podnikatelé věřící, že je trh postavený na jejich schopnostech. Totalitární trh se dokáže udržet i za cenu masové likvidace přebytečných občanů.

  Těm, kteří ještě dnes brečí nad komunisty, se směju. Svazáci své rodiče a učitele několikanásobně překonali. Já nemám nejmenší důvod nostalgicky vzpomínat na krásné socialistické časy, naopak já pořád tvrdím, že to byli komunisti, kdo mě naučil hladu a bídě, takže já mohu oba systémy posoudit spravedlivě – dnešní krizová totalita je na úrovni totalitě padesátých let, když už někdo má potřebu srovnávání, ale stejně podotýkám, že srovnáváme nesrovnatelné. Někdy mi to připomíná oblíbené lékařské číslování, pokaždé když se mě doktor-ka zeptá, jak moc na stupnici od 1 do 10 mě to bolí, tak se zasměju a plácnu číslo, které se mě hodí do krámu. Bolest nelze číslovat stejně jako nelze srovnávat minulost se současností. Škoda, že nežije žádný pamětník Karla IV. Třeba bychom zjistili, že jeho feudální systém bylo to nejlepší, co historie měla. Já mám oblíbené období Jiříka z Poděbrad. To byla doba srovnatelná s dneškem. To jsme si taky zase jednou vládli sami a řešili jsme odbojnost kontra loajálnost lidu a šlechty k církvi.

  • Hudec napsal:

   Pak máme, paní Věro, oblíbené období společné. Hynce Ptáček z Pirkštejna je můj oblíbený „dětský hrdina“.
   Monumentální dílo prof. Rudolfa Urbánka „Věk poděbradský“ znáte? Jeho četba mě kdysi dávno naučila úctě ke skutečným historikům.

 13. Qiedo napsal:

  wNezavisli a spravedlivi.doc (46 kB)

  Nezávislá justice je sice asi teoreticky dobrá věc, kdo ale zaručí omu nezávislost v praxi, když ti soudci a další z toho ranku jsou jen lidé z masa a krve, se všemi chybami, jež tento tvor má. Volá se, tu po zvýšení platů, jež prý nezávislost zajistí, ale kolik peněz je dost, aby tento parametr fungoval? O politické neutralitě nemůže už vůbec být řeč, každý jsme byl nějak vychován a sociální charakter je ukotven v naší osobnosti. A pak konečně každý máme nějaké své kamarády a ti mají také své kamarády a etc.
  Ale kdo by měl nad justicí dohlížet, aby se dělo objektivně a spravedlivě, pominu-li Boha?

  • Qiedo napsal:

   Nezávislí a spravedliví … V jednom městě povolal právník k soudu jako svědka jednu starou paní. Když složila přísahu, ptá se jí žalující právník: „Paní Čermáková, znáte mne?“ „Ale ano, samozřejmě. Znám vás od plenek. A abych pravdu řekla, jste pro mne velikým zklamáním. Lžete, zahýbáte své ženě, manipulujete lidmi, pomlouváte je. Myslíte si, že jste velké zvíře, a přitom jste tak pitomý, že vám nedojde, že z vás nikdy nebude nic než mizerný právník maloměstského formátu.“ Právník vytřeštil oči. Když se vzpamatoval z prvního šoku, rychle se zeptá: „Paní Čermáková, znáte právníka žalovaného?“ „Ano, znám pana Koblihu ještě z doby, kdy neuměl chodit. Občas jsem ho jeho rodičům hlídala. A i v něm jsem se zklamala. Je to lenoch, udavač a piják. Nedokáže s nikým slušně vycházet a jeho právnické znalosti jsou tak mizerné, že bez uplácení ještě nikdy nic nedokázal.“ V tu chvíli soudce zabušil kladívkem a vyžádal si ticho v soudní síni. Zavolal si oba právníky k sobě a povídá jim tiše: „Pánové, jestli se jeden z vás zeptá té paní, jestli mě zná, dám vás okamžitě zavřít pro pohrdání soudem!“

 14. VaclavP napsal:

  Vlk, Zemědělec…
  Pro Zemedělěc jednoduchý vzorec. Člověk se stejným vzděláním a praxí jako já vydělá v Německu nebo v Rakousku o cca 1500-2000 Eur víc než já.Tj Komunisti mě de facto připravili o 2000*12( měsíců) *40(opracovaných let). tj. cca 1.000 000 Euro. To Kožený a Rittig nikdy nenakradou.
  Pro Vlk nebagatelizuju zločiny. Reaguju na větu „Až bude premiérem komunista, pan I.R. se opět dočká svých starých dobrých Valdic, kde to zná.“ Zločiny komunisty popsané v odkazu který jsem vložil a zločiny Rittiga jsou nestovnatelné. A mimochodem vypadá to, že Rittiga potrestají, zatímco zločiny komunismu nikdo netrestal.

  • Leo K napsal:

   Pořád to samé. Jako kolovrátek.To už je snad obsese. Člověče Vy jste musel mít hodně těžké dětství.
   Ještě jednou se ptám – co má společného kauza Rittig se zločiny komunismu?
   Není-li tam žádná souvislost, proč s tím lezete na Kosu?

  • strejda napsal:

   Hmm. Tak v roce 1984 jako mladík byste vydělal měsíčně 2000 Eur + český bakšiš. Budiž. Patřil byste mezi tehdy nejlépe placené Němce, ale při vašich schopnostech by to nebyl problém. Jste průbojný, kreativní a tvůrčí. Proč jste to ale nezkusil před 20 lety. Dnes jste mohl být bohatý rentiér na Seychelách.
   Jo, a v Němcku byste žil pod mostem? Lepší nájem byste za 10 Euro nesehnal. V ČSSR ano.
   Ale buďte klidný, komunistů byly miliony, Rittig je jeden, až ho naše justice zdolá, nebo až uteče, tak bude u nás pohoda a můžete se konešně věnovat vydělávání. Někteří to udělali dříve a díky svým schopnostem se po roce 1989 prosadili. A měli více než ta 2000 Eur.
   Tak mně napadá, vy jste studovaný a kvalitní praxí a tak jste se jistě za těch 24 let co tu nemáme komunisty musel prosadit.
   Stručný závěr. Za svůj život si můžete sám a je jedno, jestli jste se po roce 1989 prosadil a velice zbohatl, nebo naopak neprosadil a teď pláčete a ze svého selhání viníte komunisty. Pečené holuby vám ani Němci nebudou strkat do úst.
   A dodatek. Já to tak udělal. Díky vzdělání a kvalitní praxi za komunistů jsem si založil firmu. Jako jeden z prvních v oboru. Věřil jsem si a šel do toho rizika. Začal jsem sám a skončil s 20 zaměstnanci. Měl jsem i zakázky v Německu, ale zásadně jsem dával přednost domácím.

   • Gerd napsal:

    JB4207,
    Vy jste neštěstím zdejších diskuzí. Neumíte ani slušně ani objektivně diskutovat, aniž byste svůj příspěvek nezačínal urážkou. Ale nezazlívám to tolik Vám, jako Vašim rodičům, i když chápu, že ve Vašem případě se jim mohlo lehce stát, že by Vás při Vaší výchově umlátili.

    • strejda napsal:

     To se občas stane, že se někdo omylem hodnotí podle bydliště. Ale proč vám to vadí? Vždyť i pod mostem mohou bydlet dobří lidé. Pro vás to může být velká výzva se z toho srabu, ve kterém jste, dostat. Ale chce to na sobě pracovat. To ano.

   • cobolik pacholik napsal:

    hele JB kazdy svojim sposobom blbecek,ty tiez,ked si to nepripustis ,jses jasnej vole,ale to vedlajsie,vsetko ty pekne pises ja som tiez isiel do riti,az vtedy,lebo som sa bal,ze mi strelia do tej cobolskej sisky,bol by som mal urcite lahsie a miliony vyhod vtedy,keby som sa nebal jak ked,som utekal pred demokraciou teraz,ale aby si vedel,ze patris tiez k blbeckom opytaj sa len toho tvojho vaska Pecka ci tam system vlady a podnikania myslim u tych cistotnych sikmoockov, jak v tom kraji,skade slobodne isiel a nijaky tatovia a tatovia prirodovedcu uz nestrielali do tylu a nesermuj tu nejakymy hdp bo budes totalny blbecek,jak tu aj v reichu a v singapore jak by smet.

   • jaa napsal:

    Strejdo, komunistů nebyly miliony, možná necelý milion. Matně si vzpomínám na jednu dávnou reportáž a vybavuje se mi 860 tis. což by odpovídalo. Bylo nás 15 milionů a odpočítáme li děti a tamší občany , a fakt že se soustřeďovali na Prahu a větší města, by to odpovídalo.
    Ve většině dědin jen tak do 5ti, pokud vůbec tam nějací byli. Ale socani a lidovci jim sekundovali. Proto se asi včil zdá že jich bylo moc.

  • prirodovedec napsal:

   V Nemecku mozna s Vasim vzdelanim (povazujete ekonomicke vzdelani z CR za ekvivalent západního? Protože to mit dle psaneho nemůžete.) ale nikoliv s Vasimi zde projevovanymi schopnostmi. Lze se na to mozna divat naopak, ze by Vas komuniste ohodnotili realne (mizna na funkci okresniho tajemnika dle papouskovani frazi 🙂 ) a ze dnes jste preplacen na ukor taty a dalších? 🙂

   Pokud mate toto sebevedomi, dolozte je prosim občas kvalitou sve argumentace a znalosti zde. Jinak je to legrace.

   • táta napsal:

    BINGO

   • Gerd napsal:

    Zajděte si k psychiatrovi.

   • kočka šklíba napsal:

    Pište dál, je s vámi sranda, myslím, že pravouny nemůžete lépe charakterizovat než když píšete takové primitivními urážky ;). Máte asi velký problém s psychikou, takhle se normální člověk nemůže vyjadřovat, tak asi je to pro vás terapie ;).Na víc viditelně nemáte Višńovský.

   • VaclavP napsal:

    Pane Přírodovědec, průměrný IT pracovník, případně programátor se může pohybovat 1000 EUR – 2000 EUR podle toho jestli je v Praze mimo Prahu. Ten samý pracovník v Německu 3000-4000 Eur. Kde vidíte nesrovnalost ?

    • strejda napsal:

     To je jednoduché, průměrný IT pracovník se před 40 lety pohyboval úplně, ale úplně jinde.

    • prirodovedec napsal:

     OK. Podle Vami psaneho jsem mel pocit, ze jste ekonom z VSE ted mozna IT ekonom z tehoz? Za chybne zarazeni se omlouvam.

     Nevim, co radite pod IT pracovník. Drive jednodussi cleneni: koder, programator, analytik, … dnes pod IT se sama zarazuje i IT sekretářka. Pak rozsah 25tis.-50tis.Kc asi odpovida pro bezne IT rutinery.

     Neresite ale dnes zcela beznou IT praci z CR pro zapadni firmy se sidlem v zahranici za vyrazne vyssi sazby nez uvadite v pripade narocnejsi nebo tvurci prace.

     Na další nesrovnalosti – ze je Vam devadesat 🙂 aj. upozornili jini.

     A jak jsem naznacoval, pisete podle mne dosti jednoduse s často chabými argumenty, pripadne s obehranymi neoliberalnimi poučkami, pokud to ovsem není o Vasi osobní zkusenosti ze Singapuru nebo s Viktorkou, kde mne vždy potesi osobní zazitek.

     Na IT uspesneho bych Vas proto nikdy netipoval, protože s absolventy computer science z CR často spolupracuji a to byva myslenim a vyjadrovanim jina trida.

     Takze se celkem divim Vasemu sebevedomi, ze jste podcenen. Spise se mi zda, ze tezite z chvilkove konjunktury a poptavce po komkoliv IT dnes. V me době byste mezi tehdejšími VS absolventy IT takto neobstal, cili byste se asi ani na salovych pocitacich ani pozdeji na VS pozici moc neuchytil ani doma ani venku dle mého odhadu,

     Zahrnte do svých uvah i tento muj postreh a kultivujte se. Pokud nebudete schopnejsi i zde, az zestarnete, nemate sanci vuci mladym při budouci konkurenci na IT trhu.

     • xpow napsal:

      Vy dokážete Přírodozpytče vždycky naplácat milion nesmyslů , abyjste se vyhnul naprosto jednoduchým věcem jako, že IT pracovník bere v ČR řádově míň peněž než např. v Německu. A ano, kdyby tu nevládli komunisté, nemuselo to tak být.

     • vonrammstein napsal:

      Jste dost nafoukanej a přezíravej, všiml jste si?

     • prirodovedec napsal:

      vonr: Hloupost Vas prece také dosti drazdi? Ano, na ty, co se jevi jako aktivni hlupci jsem alergicky, jsou nebezpecni. Byli pricinou komancu, jsou pricinou dneska. Oponent, který umi nebo se snazi, ma obvykle moji uctu.

      xpow: Vytykam nesmysly a zjednodusovani. Viz dalsi. Snazte se cist. Plati pro Vas často to co pro VaclavaP.

     • prirodovedec napsal:

      xpow: Proc podle mne placate jako VaclavP? Co jste mel z poctu? Vite co je to RADOVE méně? Zítra Vas mam jako citat do výuky, priklad neznalosti. Dekuji za ilustraci, proc tak pisu. Budou-li v CR všichni tak casto prihloupli je CR ohrozena svými neznalky, kteří chteji rozhodovat vice nez Putinem 🙂

   • Firefly napsal:

    Nevzpominam, ze by vlady poslednich let stanovovaly nejake platove tabulky. Paklize nekdo Vaclava plati, pak prave dost nejspis ti Nemci (nebo jini zahranicni investori). Stejne jako taty…

  • jvf napsal:

   No a na Haiti si člověk se stejným vzděláním a praxí vydělá desetkrát míň než vy. A to tam ani komunisty neměli. Dokazuje to něco?

  • zemedelec napsal:

   Pane Václav.
   V pohodě.
   Já vím,ty rozdíly byly za komunistů,teď jsou ještě větší.Za komunistů se říkalo,že podporujeme půlku světa.Teď nepodporujeme nikde komunistické hnutí a peníze nejsou,tak kde jsou.

  • fotrák napsal:

   Takže za komunistů jste odpracoval 40 let, začal jste pracovat v r. 1950, po absolvování předpokládám VŠ. Rozdíl příjmů vašich a kolegů z NSR a A byl po celou tu dobu 1500-2000 Euro ve váš neprospěch. Četl jsem to správně? Zcela bez jakékoliv ironie vám závidím duševní svěžest s nadcházející devadesátkou, které pokud já se dožiji, tak jedině s těmi dvěma cizími doktory, věrnými průvodci.

  • vlkp napsal:

   Václave,
   četl jsi vůbec, co jsem napsal?

  • český maloměšťák napsal:

   Zajímavá relativizace, pokud bych nevěděl, že ji píše vzdělaný člověk, tak bych si myslel, že pochází z pera tak …no z pera čvrťáka /4. třída, ne jednotka oběživa/.
   Vám vůbec nevadí, še směšujete konkrétní soudní mocí neidentifikovatelný zločin /vágní pojem “ zločiny komunismu“ / a konkrétní zločin, který justice identifikovat vyšetřit, prokázat a potrestat může ?
   Prozraďte mi, jak chcete trestat ideologii ? Jak chcete třeba trestat křesťanstv, respektive katolictví, jak chcete trestat ideologii třádního boje, ideologii nacibnalismu ? Mimo jejich konkrétní projevy .
   Ideologii můžete zakázat /možná, podle mě je to nereálné/ , zesměšnit, vnutit, obhajovat, odmítat…ale potrestat před soudem ? Jak byste to chtěl udělat ? “ My, soudce Václav P, odsuzujeme tímto kolonialismus na sto dvacet roků nepodmíněně a k peněžitému trestu ve výši 150 ročního GDP Indie a to v dnešních dolarech a v dnešní výši. Kauci stanovíme ve výši 10 bilionů dolarů“ ?!???
   Možná že se mýlím, možná že víte něco, co nevím já …..rád se nechám od někoho vzdělanějšího a chytřejšího poučit, já se ale domnívám, že lze potrestat někoho za něco, nelze potrestat pojem – kvůli tomu, že existuje.
   Souhlasím s tím, že ono “ Nejsme jako oni“ napáchalo mnoho škod , že je pak paradoxně nespravedlností trestat nějakého řadového estébáka, když jeho šéfové vůbec nebyli obviněni…ale tak to popřevratová lumpenelita chtěla…možná že záměrně…v Číně se např. s tím vůbec nesrali, do establishmentu šli přímí vykonavatelé Kulturní revoluce, z některých se stali kapitalističtí oligarchové, zde se to muselo provést skrytě, přes různé bílé koníky, co si např. prodejem kopírek vydělali tu na banku, jindy na zdravotní pojišťovnu, ondy třeba na telekomunikčního giganta či na ony cimrmanovské díry v zemi.
   A vy tu voláte po “ odsouzení zločinů komunismu“ !!!
   To je chucpe. Studujte materiály USTR a připravujte žaloby – ale budete v posledku soudit už jen mrtvoly, budete soudit HISTORII, to není spravedlnost ale bádání.

  • jaa napsal:

   Jste jako ti naši mladí. Špatné počty, Zapomínáte na inflaci. Před 45 lety nám stačilo na 3 týdenní vandrování po Itálii 5 dolarů a 200 šilasů. A to jsme si platili všechny vstupy. včil by nám to stačilo je párkrát na kafe…možná

 15. xpow napsal:

  Jo nespravedlnost světu vládne a vládnout bude právě až do toho konce světa. Brečet pro Ratha nebudu, dostalo se mu života nás bezejmených, ale pokud ve vězení jednou skončí to druhé vypasné sele, tak otevřu lahvinku. Darebák č.2 byl sice pracovně zařazen do týmu ODS, ale jeho činnost má rozsah v politickém spektru poněkud širší. Možná z toho pramení i delší prstíky.
  Jo a pokud se budou náckové házet do Černého moře, doufám že se nebude pokračovat stejně nespravedlivě jako mezi Rathem a Rittigem, a do moře spolu s pravými bojůvkami z majdanu půjdou i fašouní a násilníci z různých proruských bojůvek z východu Ukrajiny, pokud nám tedy jde o spravedlnost.

 16. Gerd napsal:

  Konec systému nenastane selháním bankéřů nebo soudců. Ti selhávají v jednom kuse a a systém stále funguje. Soudci selhali v dobách nacistického německa a na systém to vliv nemělo. Obdobně selhávali soudcové po 1948 nejen v Č4, ale i ve všech socialistických zemích – a nic s enedělo. Selhávali i soudci v USA za dob McCartyho.
  Bankéři selhali naposledy prostřednictvím Singera loni v prosinci a nic se neděje. V masovějším měřítku selhali při hypoteční krizi, finanční krizi, atd. – a systém jede dál platí jej daňoví poplatníci.

  Domnívám se, že konec systému nastává ve chvíli, kdy vnitřní problémy už nelze vyvézt ven (např. dobyvačnou válkou). Vnitřní problémy už systém má, tak si musíme jen počkat na vojenskou porážku nejvlivnějšího udržovatele současného systému, USA. K tomu dojde ve chvíli, až náklady na likvidaci jednoho povstalce přesáhnou možnosti zabránit jejich neustálému přílivu. O EU se bát nemusíme, ta se rozpadne časem sama na absurditách, jaké centrum v Bruselu dokáže vyplodit.
  A Ruska se bát také nemusíme, za 1-2 generace to už nebude taková hrozba.

  • Mičman napsal:

   To již zařídidí ohnivá vod(k)a. Ledaže by dojížděly přebývající ženy z Ruska se oplodňovat k „nám“, nakonec by mohla nastat nebývalá prosperita, vázalo by to na sebe mnoho vedlejších služeb. Nakonec, šlo by to i levněji bez klinik.

 17. Šims. napsal:

  Rittig toho moc ví, do určité doby jej budou ochraňovat a pak se může i stát, že s ním spadne letadlo při přeletu Alp.

 18. cobolik pacholik napsal:

  kukaj jak sa nastartoval JB,ty tu sa nebav na komisiu ceskeho jazyka,bo ja som tiez odisiel a moja rodina po case dostala od ineho kraju mojim nasadenim,ktore mi tam bolo umoznene mojimy schopnostami lopataka,ze by tam za tie prachy ten zasrany cobolstan mohol vyplacat dochodok,este ked boli v zakladnej skole a ked myslis uceneho od prirody,ze tam nechal rodicov,tak naisto museli v tej fajnej komune makat a on sa o nich urcite postara a naisto tam priniesol nemale prachy,bo na maledivach ich naisto nedrzi.

 19. Řezníček z Brna napsal:

  Dnes u Moravce mě velmi příjemně překvapil v duelu se Stropnickým stínový ministr obrany za KSČM p. Černý. Vůbec jsem tohoto politika neznal, ale dojem velmi příznivý.

 20. zemedelec napsal:

  Višnovský.
  Už toho nechte,co Vám provedli v PAL Jihlava.

 21. Soumar napsal:

  Díky Vlku, že už zase mohu nějaký článek komentovat (ty ukrajinské nikoliv, neboť mám četné osobní vazby na Pobaltí a z nich povstávající jednoznačné přesvědčení, že dobrým Ruskem může být pouze Rusko odzbrojené a rozsecírované na části; a brzy bych při komentování článků vzplanul do nejhrubších vulgarit).

  Ale k věci.
  Rozdíly v kauzách Rittig / Rath jsou zhruba tři.
  První je samotné odhalení činu; zatímco Rath coby představitel státu byl polapen s úplatkem a je jen třeba došetřit za co, u Rittiga se dodnes neví, zda se jednalo o přijatelnou ekonomickou transakci nebo o zlodějinu (tvrzení médií je irrelevantní).
  Druhý je časový faktor. Rittig si natolik věří, že v době, kdy bylo stíhání jeho kompliců zahájeno, tedy někdy na podzim 2013, se nepokusil upláchnout a spolupracoval se soudy. Stejně tak v období masových domovních prohlídek, kdy se OČTŘ holedbaly zabavením počítačky peněz, načež bublina splaskla. Je evidentní, že nyní jde o prostředek nátlaku ze strany SZ (vzpomněli si až nyní?).
  Třetí rozdíl je ten, že Rittig trvale žije mimo ČR, v ČR nemá trvalé bydliště a zákaz vycestování do procesu by mu způsobil značné škody (daňové + při žádosti o občanství). I tohle musí soud zvažovat; a při nedokázané vině by musel český stát odškodňovat.

  Nevím, jestli je Rittig slušný člověk, nebo zločinec, ale tyhle tři rozdíly mi v článku chybí. Na základě informací z médií soudím, že nejsou důkazy pro žádný trestný čin, ale pochopitelně nevylučuji trumf, který SZ zatím nevyneslo. Zatím to však vypadá na ostudu a moc se nedivím, že při tom nechtěl městský soud sekundovat.

  • vlkp napsal:

   No těch vazeb, co vidí Rusko, jak ho vidí, se zeptej, v jaké formě vidí osud obyvatelstva z Boehmen und Maehren.. To až zas e půjdou mávat veteránům z divize SS Viking.

   • Soumar napsal:

    Bodejť by nemávali. My jsme také mávali v r. 1945 Rusům, kteří nás osvobodili. A tehdy jsme jim byli vděčni právem. Ale vážně to nechci rozebírat, přesvědčení ani jeden z nás nezmění a zbytečně by došlo na nadávky a pěsti. 🙂

    • kočka šklíba napsal:

     Já myslím,že když někdo toleruje, že se někde oslavují SS, tak k nim nemá daleko.

   • Firefly napsal:

    vlk nedokáže pochopit, jak někdo mohl chtít proti milujícímu a starostlivému Josifu Vissarionovičovi..

    • vlkp napsal:

     To vlk pochopit dokáže. Jen s e ptá na naprosto přesnou otázku. Která se Stalinem věru nemá nic společného. A mimochodem, on je Stalin pořád na živu? Já měl za to , že je přes 60 let po smrti. Ale jestli je moje informac e špatná, tak abych s rodinou v noci emigroval.

     • Firefly napsal:

      to víš, přiblblá oslava národní hrdinů
      přiblblá oslava
      přiblble národních
      přiblble hrdinů

  • vlkp napsal:

   O tom, že u Ratha jsou jasné důkazy a přesto byl držen ve vyšetřovačce, velmi podrobně píši. O tom, že Rittig evidentěn konal velmi sofistikovanou zlodějnu píši také a že tedy jestli někdo z nich naplnoval důvody vyšetřovací vazby, tak že je to daleko spíše Rittig než Rath – rovněž.
   Pokdu nazýváš to, že firma z Britských Panenskch ostrovů kasíruje z každé pražské jízdenky větší provizi než tiskárna, co ji vyrábí, přijatelnou ekonomickou transakcí, tak nemá s mysl dál diskutovat. Myslíš , že někdo z Karibiku je schopen kvalifikovaně radit a zprostředkovávat v tendru v ČEské republice, pokud se nejedná o předem domluvenou zlodějnu? A posvěcenou v nejvyšších míst jisté politické strany, která tehdy měla Prahu naprosto jednoznačně pod palcem?
   Tu báchorku o tom, že Rittigovi byla způsoben a újma, když nežije v ČR ale jinde si nech pro někoho jiného. Rathovi nebyla způsobena nevratná újma zbytečnou vazbou?
   Naopak – opět je v článku
   Rath byl prodlužovaně za katrem, protože hrozilo, že SI MOHL v zahraničí vybudovat existenci.
   Rittig tam tu existenci prokazatelně má! To všechno je v článku.
   Jo a nevíš Rittig je slušný člověk nebo gauner? Hm. Tak i to je v článku! Má za sebou osmičku ve Valdicích. Odsezenou. Těžké rozhodování jestli jde nebo nejde o slušného člověka. Kdyby chtěl dělat vrátného na ministerstvu, tak s jeho trestním rejstříkem by měl těžkého smolíka.
   Ovšem to on nemá zapotřebí. Na opakované konzultace a telefonní rozhovory s premierovou milenkou to naštěstí pro něj nebylo zapotřebí. N a otevření volných účtů pro ni v krímech v PAřížské také ne.Opravdu těžké rozhodování.

   • Soumar napsal:

    Dojmy.
    Rittig má trest zahlazený a tudíž na něj zákon pohlíží jako na bezúhonného. Než (jestli) ho zavřou nyní, vrátného na ministerstvu (nebo i ministra :-)) by mohl dělat bez problémů, výpis z trestního rejstříku má čistý.

    • vlkp napsal:

     Hm a do firmy by jsi si ho , s tím zahlazeným trestem, jako prokuristu určitě vzal..
     S tímhle opravdu zkus argumentovat v mateřské školce.
     Ty argumenty jsou samozřejmě JAK proti Rittigovi, tak proti magistrátu. Protože ta akce musel a být domluvena v trojúhelníku – jistá politická strana + nositelé kompetencí z Magoše+ Rittig a jeho odsávací struktury.
     Na plácání fakt nemám ani chut´ ani čas.

     Hrát s Rampepurdou pexeso nebo Člověče je proti takovéhle diskusi vrcholně intelektuální disciplina.

     • Soumar napsal:

      Pravděpodobně bych se to vůbec nedozvěděl, neboť výpis z trestního rejstříku má čistý. To není plácání, ale tvá neznalost fungování justice a principu zahlazování trestů; a snaha najít klacek i tam, kde objektivně není.

   • Soumar napsal:

    Jinak ty argumenty, které používáš, by měly sloužit k obvinění zadavatele, tedy magistrátu Prahy, minimálně z nehospodárnosti. Až sekundárně by měl být postihován dodavatel.

 22. Germanicus napsal:

  Už je to hrozně let… Jak to tenkrát bylo v tom VUMLu? Jo, už to mám.
  Právo je vůle vládnoucí třídy, povýšená na zákon. 🙂

  • jaa napsal:

   Mám dotaz. nevzpomenete si jak bylo těch tuším 10 bodů k změně systému, vím že tam bylo něco o tisku, rádiu , armádě, energetice… Měli jsme to v PE na střednía nemohu to nikde najít.

 23. Mičman napsal:

  Tak za předpokladu, že je Ivo Rittig občanem monackého knížetství, tak ani není povinen na nějaké obsílky doručované do Monte Carla od soudu reagovat a do ČR se vracet.Platnost obsílek končí na hraniční čáře ČR. Povinnosti lze ukládat jen dle zákona a český zákon neplatí u Grimaldiů.Asi podobně, jako vyzývat někoho z Čech k podání vysvětlení na sousotroví Zeleného mysu.Jiná věc je, jestli do Čech chce Ivo Rititg pravidelně cestovat, tak pak sanozřejmě riskuje uvěznění.Takže lépe by udělal, být u Grimaldiů a ne sedět na dvou židlích.

Komentáře nejsou povoleny.