Zdeněk Hudeček: Otevřený dopis ministrovi životního prostředí


Spolupracovník „Ringu„, Zdeněk Hudeček nám poslal kopii svého otevřeného dopisu ministrovi životního prostředí a souhlasil s publikací. Dokument zveřejňujeme, včetně příloh a oficiální odpovědi z MŽP.

Pane ministře životního prostředí,

výstupy z Vašeho konání (především odložením Plánu péče NPŠ i obou návrhů zákonů plzeňáků a Chalupy a jako perličky na dortu, zrušení akce spodního prádla) jsem získal pocit, že by mohlo v budoucnu jíti o nové moudré jednání o osudu krajinného celku s českým názvem Šumava.
Proto jsem se rozhodl, poslat Vám v příloze dokument, který si zaslouží pozornosti jak k otázkám přírody, tak o tom jak o této problematice jednat.
Nejsem přírodovědec, celý život jsem vyráběl dřevovinu, celulosu a papír. Patřím ke generaci, která budovala, spustila a provozovala ve Štětí sulfátku a pytlárnu.
Jsem, ale jihočech, šumavský děda mě přátelé oslovují… Po pádu opony jsem se vrátil do míst kde jsem jako 5.letý kluk žil.
Stala se strašná změna. Historické změny, technický a technologický pokrok vzal tomuto území spoustu pracovních příležitostí, které s nevrátí. Tato skutečnost je zneužívána nejen místními populisty, ale i klanem Hluboké. Bohužel i všemi jihočeskými poslanci.
V posledních odstavcích dokumentu, který přikládám je dobrá mangerská poučka. Kulatý stůl o tak složité věci by měl řídit profesionální moderátor, ne Chalupa.
Tři z těch více jak 50 vědců osobně znám a jsem s nimi podle potřeby v kontaktu. Jejich otevřený dopis a dokument EFTEc je pro mě cennější než podvodný dokument Incoma o výhodnosti lanovky z Klápy na Hraničník propagovaný starosty Horní Plané a Nové Pece.
Na této adrese jsem kdykoliv k disposici, budete-li o to stát.
Zdeněk Hudeček, Děda šumavský 82 let.
PS. To velmi důležité jsem zapoměl zdůraznit a tak činím až nyní. Přiložený dokument by NPŠ předán v roce IX/94 právě nastoupil Ivan Žlábek, proto je dokument neznámý a Žlábkovo holiny na Trojmezné existují dodnes.
Složitě, ale přece a s nadějnou odpovědí. Děda.

Přiložený dokument:  Boyd Evison: Budoucnost Šumavy: dlouhodobá prosperita založená na ochraně  životního prostředí

Oficiální odpověď z MŽP

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Praksův prak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Zdeněk Hudeček: Otevřený dopis ministrovi životního prostředí

  1. Gerd napsal:

    Všichni diskutéři o Šumavě úplně popirají fakt, že na Šumavě chrání především alpský kultivar smrku ztepilého, dřevinu zavlečenou schwarzenberskými lesníky v dobách krize a nedostatku semenáčků. Rozumné je dasozovat původní dřeviny, aby se měl les z čeho vůbec obnovit. A pak bojovat proti kůrovci, dokud dosazené původní dřeviny nebudou schopny produkovat dostatečné množství semen k zalesnění. Člověk ale Šumavu vyplenil, člověk ji tedy musí zase osázet původními dřevinami a teprve pak nechat působit přírodní procesy.

Komentáře nejsou povoleny.