Poslanci se snaží prodloužit termín vyřízení majetkových vyrovnání s církvemi


Cituji z důvodové zprávy poslaneckého návrhu zákona:

Smyslem navrhované právní úpravy je prodloužit lhůty pro vyřizování výzev k vydání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. V současné době mají povinné osoby (odhlíží-li se od situace, kdy je výzva doručena nepříslušné osobě) lhůtu 6 měsíců ode dne doručení výzvy pro uzavření dohody o vydání zemědělské nebo jiné než zemědělské nemovitosti. Dohoda o vydání zemědělské nemovitosti musí být schválena pozemkovým úřadem; k vydání tohoto rozhodnutí má pozemkový úřad lhůtu 6 měsíců, ve zvlášť složitých případech 12 měsíců. Nedojde-li mezi oprávněnou osobou a povinnou osobou k uzavření dohody o vydání zemědělské nemovitosti, rozhodne na základě návrhu oprávněné osoby o vydání zemědělské nemovitosti pozemkový úřad;“ Zvýraznil autor tohoto článku.

Vzhledem k tomu, že žádostí o vydání pozemků jsou tisíce, viz např. článek zde, bude případů, kdy bude rozhodovat pozemkový úřad jistě nemálo. Jeden či dva úředníci budou rozhodovat o stamilionových či miliardových pozemcích. A v případě odvolání? Opět bude rozhodovat Pozemkový úřad. Zákon o církevních institucích totiž nemá chybu, jak jsem o tom psal v článku Církevní restituce ano, ale jejich stávající podoba ohrožuje ČR.

Celý poslanecký návrh zákona je zde.

Na stránkách Poslanecké sněmovny je dokument zde.

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Praksův prak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Poslanci se snaží prodloužit termín vyřízení majetkových vyrovnání s církvemi

 1. Šims. napsal:

  Akorát teď řešíme Ukrajinu, Válkovou a další urgentní věci, tak s nějakýma darama církvi neotravujte, máme jiné věci na práci.
  Správný pohled – jéjej to se nám ta Ukrajina hodí a ještě ten protektorát, rychle osvobodíme Rittiga, Janouška taky zaobalíme, Blanku budeme rozhodovat několik let, Péťu předáme k ÚS a ten to zamete, no není to fajn? Jo a ty restituce, to vezme čas, bude se to táhnout až se všechno vydá a nebude už o čem jednat. Oni nám kámoši ve vládě helfnou, budou tam vyhrožovat odchodem z vlády a prosadí se co budeme potřebovat.
  Takhle se dělá politická práce pro lidi v ČR.

 2. er napsal:

  tady je přehled, jak ta banda tunelářů hlasovala, dělají z nás akorát blbce

  http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=56326&o=6

 3. jezevec napsal:

  je třeba neustále připomínat, že čssd nám za deset let ukradne asi tak patnáctkrát tolik na dotacích za tzv obnovitelné zdroje, než kolik stát musí vrátit církvím.
  dovoluji si podtrhnout slova ukradne a vrátit.

 4. jezevec napsal:

  je třeba neustále připomínat, že čssd nám za příštích deset let ukradnou asi tak patnáctkrát tolik na podpoře tzv obnovitelných zdrojů, než kolik stát musí vrátit církvím.
  podtrhuji slova UKRADNOU a VRÁTIT

 5. jezevec napsal:

  tady mizí příspěvky

Komentáře nejsou povoleny.