Diskuse – poslední varování


už několikrát jsem na Kose zastavil diskuse. Důvod  byl vždy  stejný  – nesmyslné  osobní  útoky  s cílem  vyštvat  nositele  odlišného názoru. Při  té příležitosti jsem se zařekl  a  většina  z vás  si to jistě  pamatuje, že  pokud  je  zastavím ještě  jednou,  už  žádné  nebudou. Nebo možná a  to  úplně  stejně pravděpodobné  – nebude Kosa.

Zdá se,  že  jsme  opět  někde těsně  před  bodem  rozhodnutí.  Útoky  proti  paní  Sylvě  Šauerové  dospěly  do  stádia,  kdy  nemají s výměnou  názorů cokoliv  společného.  Jde jen   a  jen  o to ji za každou cenu vyštípat. Přesto, že  se nedopustila  ničeho horšího, než  vlastního názoru. Obviňovat ji z  estébáctví v  této souvislosti je  tristní.  A  velmi  chucpe.  Jedna  věc  je  osobní  názor na  cokoli a  druhá  osobní  integrita.

Takže  vážení,  nehodlám sedět  u počítače  víc  času než nezbytně musím.  Spousta mi toho v poslední době  v  diskusích uniká,  protože  někdy musím, jíst, spát, dělat  také  něco málo pro  rodinu, psát  články  pro Kosu  a tak podobně, ale  hlavně  potřebuji s  od  Kosy, čím dál častěji  – odpočinout.  Rozhodně  nehodlám dělat  funkci policajta a  hlídat v  diskusi, co kdo  zrovna  řekl. Za  to mi Kosa určitě  nestojí.

A  jakkoli zdejší  diskuse, jsou  v  drtivé  většině  někde  svou kvalitou úplně  jinde , než  velká většina  obdobných prostorů na  českém internetu,  jestliže  se to bude opakovat – zavřu je  a tentokráte  už  napořád. Mně  chybět nebudou.  Získám tak nejméně  2 hodiny  času  denně.  To za předpokladu,  že  nedám k ledu  celou Kosu.  To bych  pak  ušetřil ještě  asi tak  4 další  hodiny  každý  den.  Tohle ještě  nemám rozhodnuté.

V každém případě –  mně  diskuse a  dnes  už nejspíš  ani Kosa  nijak zvlášť  chybět  nebudou.  Naopak  – s obojím mám  čím dál větší problém.A  lituji dne, kdy  jsem ustoupil od  svého původního vydavatelského záměru diskuse, po vzoru  Britských listů, vůbec  neotvírat. Byla to chyba.

Znovu  připomínám  všem účastníkům  diskusí – jste na návštěvě  v  mém virtuálním  obýváku.  Být v něm  není žádné  nárokové  právo,  jen možnost, kterou mohu kdykoli  znegovat. To není vyhrožování, ale jen konstatování  faktů. Veďte  to prosím  v  patrnosti jinak vás  buď  nechám  nakukovat  jen z venku okny nebo prostě obývák  zbourám a bude. Mně osobně  už  dávno příliš  radosti neposkytuje.

Tohle  je skutečně poslední varování. Diskusi  k  tomuto  příspěvku pokládám za naprosto  zbytečnou, proto  není otevřena. A  jestliže  někoho napadne, že  to  na  tohle  téma  zkusí pod  druhým  dnešním příspěvkem,  pak  uzavřu  diskusi i  tam. Sděluji  rozhodnutí.Nikoli názor.

Děkuji za pochopení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.