Komiks Závadový předseda výboru pro kontrolu Policie a BIS


Komiks_Predseda_vyboru_pro_kontrolu_BIS

Kontext

V Listopadu bil studenty, teď ve Sněmovně hlídá kromě BIS i policii

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Komiks. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Komiks Závadový předseda výboru pro kontrolu Policie a BIS

 1. spiklenec napsal:

  Kamarád by řekl: To jsou ale paradoxy.
  Příchylnost komunistů k ANO? No, proč NE? Z hlediska dialektiky – od normalizace až k sametu – je to celkem přirozený vývoj.

  Nevím, jestli se to hodí právě sem, ale přimlouval bych se za zachování diskuse. Aspoň do kulatého 1 000 000 návštěvníků.
  Kosa si to kulaté číslo zaslouží v plném rozsahu.

 2. zemedelec napsal:

  Pane Praks.
  Už jsem to někde napsal,teprve teď to berou do ruky ti,co připravily sametovou.

 3. Občan napsal:

  No, proč by ne.

  Vězeňskou službu bude pro změnu s největší pravděpodobností „řídit“ pravomocně odsouzený podvodník a zloděj Jan Beer (nar. 1971), který si za podvody z 1. pol. 90. let odseděl šest roků.
  Stěží vyučený prodavač, který neznámo kde a jak získal maturitu a následně snad i „studoval“ nějaké VŠ.
  Dokonce provozuje ve věznici v Jiřicích „školu“ – inspekční zpráva ČSI z r. 2013 je ňamková:
  http://zpravy.csicr.cz/upload/2013072790.pdf (přitom „škola“ sežrala na dotacích jenom za šk. rok 2011/2012 2 400 000.- Kč při PĚTI zaměstnancích vč. ředitele-majitele)

 4. Sylva Šauerová napsal:

  Pane Praksi, ve skutečnosti to máte úplně jedno. Z BIS nedostane takový člověk ve skutečnosti ani nudli. Do živých svazků komise stejně nesmí, k tomu nemá pravomoc. Nakonec, na to, že by se do ní mohl dostat někdo nevhodný, se myslelo – a ukazuje se, že velmi obezřetně – už při tvorbě zákona. Nic se nejí tak horké, jak by se zprvu mohlo jevit.

  Na pana Zdeňka Ondrráčka tak zbudou informace o statutu služby, návrh rozpočtu a podklady potřebné ke kontrole jeho plnění, písemná zadání úkolů uložených vládou nebo prezidentem a vnitřní předpisy Služby. Na požádání může dostat toliko souhrnnou informaci, obsahující zaměření a počet případů, v nichž je BIS stále činná. Nu, a pokud by snad měl dojem, že BIS při své práci nezákonně omezuje – nebo poškozuje – práva a svobody občanů, má právo žádat od ředitele VYSVĚTLENÍ. Perosnální pravomoci pochopitelně má nulové, v budově služby se může pohybovat jenom v doprovodu. To je tak zhruba všechno. Summary, komise může získat toliko povšechné informace o činnosti BIS.

  Stejně je to ale comish, co ? 🙂

  • Fagan napsal:

   Take si myslim, nakonec coze ta BISka vlastne dela? Kdo ji ukoluje a kdo stanovuje priority sledovani, skupin osob, strategickych sektoru ekonomiky nebo jen vybranych diplomatu s krytim pro predpokladane spiony? Jestli to bude zase jen manzelka premiera Sobotky, kam a s kym bude chodit nakupovat, tak ty vystupy budou stejne leda tak dobre je prodat bulvarub, protoze bezpecnost republiky to sice nijak nebude ohrozovat, ale politicke pozice nasich celnich politiku ano. Ono jak je na Sobotku ted utoceno Babisem kvuli privatizaci OKD, mohl by Sobotka zkusit prosrednictvim BISky zkusit vystourat neco na Babise. Urcite by se neco naslo, kdyz uz jake materialy dostavaji MF DNES a LN, jestli to je jen ryzi investigatovstina a jejich redakce je ziskava z beznych zdroju , anebo ty zdroje co maji, jsou „blizke“ financne analytickemu utvaru MF, ci snad jeste nekomu dalsimu. :-).

   • Sylva Šauerová napsal:

    Pane Fagane, úkolovat může vláda (tedy vláda jako celek, nikoliv tedy předseda vlády, natož pak jednotliví ministři), popř. prezident (vždy s vědomím vlády, nikoliv tedy třeba s vědomím předsedy vlády, opět jde o vládu jako celek). Adresáty výstupních informací jsou opět vláda a prezident, popř. státní orgány, pokud předávané poznatky spadají do jejich působnosti (např. Policie ČR). O činnosti v rámci působnosti dané zákonem rozhoduje ředitel, z výkonu funkce odpovídá vládě. Služba plní úkoly bez ohledu na to, zda po ní vláda, popř. prezident něco chtějí (jak známo, např. Klaus po ní nechtěl nikdy nic).
    Sobotka tedy sám po BIS nic chtít nemůže, porušil by zákon. Jiná věc je, jestli to tak v praxi funguje či nikoliv. Pokud tak činí, může to být proti němu použito, zákon hovoří jasnou řečí. Jiná věc je, že BIS při své běžné činnosti může narazit na informace týkající se pana Babiše v souvislosti s ochranou ekonomických zájmů státu. Divila bych se, kdyby se tak nestalo už dávno. Tím dávno myslím zejména na počátky jeho podnikání a na dobu Stanislava Grosse. Babišovi kostlivci zde
    http://echo24.cz/a/wKU4S/babis-se-rozhodl-znicit-sobotku-pres-bakalu-ve-svych-mediich
    Jenže, víte, co je problém ? Samozřejmě, že víte. Andreje by šlo velmi pravděpodobně odprásknout (to je metafora, proboha 🙂 ) snadno. Jenže B. Sobotka potřebuje udržet vládu. Protože jinak půjde on.

Komentáře nejsou povoleny.