OKD, blahoslavení Babiše a znovuotevření rubriky Antilidovky


Původně jsem  měl  dnes  chuť  na  psaní  čehosi  úplně jiného. Ale  když  mi včera  ráno do  padly doruky  Lidovky a  já došel na  stranu 2,  bylo jasné,  že všechna  ostatní  témata musí počkat. Tedy  jestli během  dne  nepřijde nějaká  galaktická zpravodajská pumelice typu, že  Putin  anektoval  Spojené  státy nebo  že  Semelová  se šla  po kolenou kát na  hrob  Milady  Horákové. Začínám  psát  tenhle  sloupek. Je  16,23 , úterý. Prohlížím ještě  internet, jestli opravdu něco  supersuper  není  na  skle…  Není.  Největší  senzací , kterou  jsem objevil, je  obří potkan, co si to  střihnul  v  Chicagu  přes  čtyřproudovku  plnou aut  a šťastně  ji překonal. Inu v  Americe mají  všechno největší a obří a  potkan  obr  si  tím rajzem přes  hlavní  ulici  zjevně  realizoval svůj  americký  sen. Takže  se opravdu mohu  věnovat  svému  jasnému  tématu – OKD,  blahoslavení  Andreje  Babiše  a  sdělením, že  už  mám ohledně  Lidovek, jejich  charakteru a směřování  úplně jasno – tedy , že je  na  čase  znovu nutno  otevřít  zdejší , prachem zapadanou  rubriku  Antilidovky.

Co  že  mi  to včera  po ránu tak  zvedlo  mandle? No nejlépe  bude, když  vám to předložím v  originále. Scanner  to, myslím,  zvládl v ještě  čitelné  kvalitě.  Kdyby náhodou  ne a  na  dostatečnou  čitelnost nestačily  ani  vaše zánovní  brýle, doporučuji  použít ke  zvětšení  obrázku klávesovou kombinaci  CTRL + a  to třeba  i  opakovaně. Jo a  ještě  něco – jestliže  nepatříte  mezi  skalní  obdivovatele  Velkého  Andyho,  tak než  začnete  číst, prosím  pevně  se posaďte. Mohlo by  to   s vámi  švihnout.   Brýle nasazeny?  Sedíte?  OK. tak jdem na  to!

LN

Pošmákli jste  si?  To byla  síla! A to  vězte, že  jsem vám  ještě  zatajil  třetí stejně  půvabný  kousek -redakční sloupek na  titulní straně  téhož  vydání, který má  hrdý  nadpis  Zbytečný jako Sobotka. A  přirozeně – týká se stejného tématu! Dobré, ne?

Tedy že:

1-Andrej Babiš  už se nemohl  dívat  na  packalství  svých soc dem kolegů z  vlády ohledně OKD.

2-vzal  mýrnyx týrnyx  telefon a pozval si  šéfa představenstva vlastníka  OKD  – firmy  NWR Garotha Pennyho na kus  řeči na ministerstvo financí

3- tam , protože  má  tajné a neodolatelné  know how s ním  za hodinku, při pokecu  mezi  námi, opravdovými chlapy z velkého světa,  dojednal daleko a  daleko  více než  ti  drapalové  neschopní /zkorumpovaní/  z  české politiky si byli vůbec  schopni kdy představit.

4-Neschopný  Sobotka a ještě  neschopnější  Mládek / nebo možná  je  to u  Andyho opačně/ chtěli  nenažranému  Bakalovi  nasypat  do  kapsy  k těm desítkám miliard, co už  z  z privatizovaných  dolů  vyrejžoval, ještě  dalších  nejméně  1 100 milionů,  aby milostivě  prodloužil  život  dolu Paskov  o další dva roky.. Prostě  chtěli přehrát státní peníze  do soukromé kešeně!

5- kdežto  on,  za  tu  hodinku, zmákl  toho Bakalova poskoka  tak, že  ten  kývl na prodloužení  těžby  v  dolech o  ne  dva, ale  hned  TŘI roky a  vzdal se  dokonce i  jakýchkoli peněz pro  firmu! Ta  nahlédla,  že  její  požadavky byly  naprosto, ale  naprosto neoprávněné a  dnes souhlasí  s  tím, že  všechno poplatí,  když  stát dá  600 milionů do sociálních programů pro  horníky  bez práce,  až  bez ní skutečně  budou. Tedy  rok navíc a  a  ani  halíř  vydřiduchovi  Bakalovi, ale  všechno jen a jen  horníkům..

Nemohu  psát…. Prosím, prosím  dejte mi chvíli,  než  přinesu  fungl novou škatuli papírových  kapesníků,  abych  zastavil ten  slaný příval,co se mi dere  do očí….

Nikdy jsem nepotkal světce, ale teď  konečně  vím, jak vypadal a  konal třeba svatý  František, svatý  Martin, svatý Mikuláš  nebo matka Tereza! Pro ty taky  nebyl zázrak žádný problém a  mysleli jen na  dobro  těch potřebných. Škoda, že  už  v  jejich  době  nebyly  Lidové noviny  v  dnešní  formě a  podobě!  Ale  myslím,  že  bychom jim  měly  za jejich  snahu  přiblížit  nám  život, dobu a činy  Velkého Andyho Babiše hluboce poděkovat! A  tímto  dávám podnět zdejší  církvi  římsko katolické, zdali by nemohla  požádat  svatého otce ve  Vatikánu,  jestli by  nezahájil  řízení  o  Babišovo blahoslavení. Nepochybně  naznáváte, že  si to zaslouží  za  klasický  zázrak  – obměkčil okoralé srdce bohatcovo!  To  jiným  stačilo nikoli na rank blahoslavený , ale  přímo na okamžité získání  svatozáře.

A když  uvážím,  čím  vším  můj  kandidát na  tento titul  musel projít, jakou  cestou trnitou, kolik mu  ďábel  předhodil nástrah – například  ve  formě pomluv o spolupráci s StB…  On nikdy  nepodlehl a  šel tou  správnou cestou a  teď  páchá  dobro  kam vkročí, ba  kam se jen  podívá.  Navíc  – prokazatelně   to tak vidí  převážná  část  voličů  této  země, která jej  má za  nejdůvěryhodnějšího a  vlastně  po předvčerejšku  asi jediného důvěryhodného politika  v  zemi  / tohle  je prosím  další  doložitelný zázrak!!!/. Moje  žádost  měla  být  vyslyšena. Dovoluji  si  o její  předání  na  správná místa  požádat toho čtenáře Kosy, který ji navštěvuje  z  jednoho biskupského  úřadu  v této  zemi….

Jistě, je  tu  určité riziko,  pan Andrej Babiš  může  být  protestant nebo dokonce nevěrec, ale  vzhledem k tomu, že  je původem  ze  Slovenska, myslím, že ani jedno ani druhé není moc pravděpodobné. Rys Ostrovid a  další  čtenáři  z levého břehu  řeky  Moravy nechť  další  slova  vlkovi prominou, protože  jsem  je  autenticky  převzal  od jejich  krajanů, když  jsem kroutil  základní vojenskou  službu  v Moldavě  nad Bodvou – na  Slovensku jsme byli všichni partyzáni, přes pracovní  týden jsme  všichni komunisté a v neděli  jsme  všichni  katolíci a chodíme na mši. Takže  u Andyho by  to mělo platit  také. Technikálii  bychom tedy měli snad vyřešenu.

Já  vím  – je tu problém,  církevní restituce. Kdy ANO, vlastně  Babiš  osobně, zatím vypadá, že  chce, aby  se církev  zřekla  části  finanční náhrady… Zkusím radu – dobře míněnou. Najděte prosím ve svém středu  toho nejúspěšnějšího  byznysmena -katolíka  a zkuste  ho  za  Andym poslat.  Určitě se dohodnou  za  hoďku,  také. Andy má přece  to know-how… Všechno ostatní  je zbytečné – viz titulek Lidovek, který  už  jsem  dal k lepšímu  – zřejmě  nové  úsloví  -Zbytečný jak Sobotka!

Tak takhle  jsem  ta  včerejší veledíla  Lidovek a konkrétně  psavkyně jménem  Kateřina  Eliášová pochopil já….

Když  čtu ten  rozhovor..  tak  mohu konstatovat  jediné – už  dlouho jsem něco tak podlézavého neviděl….

No nic, odhmotněme  se od  toho. Pokud  má paní/slečna  Elišová  zalíbení v jistém, velmi specifickém, druhu  speleologie, proč  jí bránit? Otázka  je jiná, proč  za  ty hle její procházky mám já  někomu platit. Ale  tím vás nebudu obtěžovat, to si musím  vyřešit  sám.

Teď je na  čase  přezkoumat, co se vlastně  stalo a dohodlo. Jaká je  realita… Lidovky /  a soudím , že  i včerejší  MfD/ už  svůj  chorál, s dojemností  sobě  vlastní – odzpívaly.  Tak  teď  je na  řadě  vlk. Který  si myslí následující:

a- že  z nás  ona psavka Eliášová  i  celé Lidové noviny  dělají naprosto nesvéprávné  blbce.  Když  to prostě  podávají tak,  že  Babiš vyvolal  schůzku a  za hodinku bylo všechno upečeno.

Troufnu si tvrdit,  že   tohle  že je naprostá fikce.

Můj osobní názor je,  že  to bylo úplně jinak. Prostě  Babiš  potajmu, za  zády  rezortně  příslušného ministra  – tedy Jana  Mládka i předsedy  vlády, vedl  separátní jednání.  Jakkoli  je pan  Penny  předsedou představenstva  vlastníka  dolů – firmy  NWR,  je  i v této pozici  naprosto malým pánem, aby  činil nějaké zásadní dohody  se  státem BEZ JASNÉHO SOUHLASU  NEJMÉNĚ VĚTŠINY AKCIONÁŘÚ! Musel  tedy  získat  souhlas  vlastníků s Babišovou nabídkou a  ta musela  být  předložena  a předjednána  náležitě předem! ˇutlum dolů  není prodej kobyly.

Historka  o  opravdových  chlapácích, co se sešli, pokecali a plácli si  rukou  a vymalováno , je vylhaná pohádka  pro nemyslící  tupce.

b- začínám  plně  chápat, proč  minulý  týden byla  v  MfD  taková  těžká  kanonáda  ohledně privatizace  menšinového podílu OKD  a  Sobotkově  roli  v  ní!  To byla podle mne  mediální příprava terénu pro  pondělní oznámení  toho, co usmolil  Babiš  za  zády  svých partnerů.  Měla  ukázat  Sobotku  buď  jako totálního neschopu  nebo rovnou  zkorumpovaného  Bakalova  pacholka /Mládka  pak  jako  jeho ochotného a ještě neschopnějšího  parťáka/. Aby  o to více vynikla  Babišova  akce, jako rychlého, tvrdého a  stát hájícího vyjednavače. S  jasným cílem  –  naprosto znemožnit  svého koaličního partnera.

c- co vlastně  vyjednal  Babiš?  Nikdo neví.  On nás  ve  své  velkorysosti  evidentně  nehodlá obtěžovat nějakými  detaily a  psavkyně  Eliášová se na  ně  určitě  ptát  nebude.  A když  už, tak jí stačí odpověď  – to je moje  know – how. A  šmytec.  Takže  vlkovi  zbývá jediné – položit  si  pár  podivných otázek  sám.  Ale nečekejte, že si na ně odpovím. Nemám know -how odpovídající  kategorie.

1- Co se konkrétně  rozumí   tím, že  stát zaplatí  sociální program pro  horníky?

Nedílnou součástí  sociálního programu pro zaměstnance  každé firmy, která  končila  v ČR  svou  činnost tak,  jak se  to  chystá nejpozději koncem roku  2017 udělat  OKD, je  i výplata  přesně  stanoveného a nikoli  malého odstupného!  Firmou.  Dají nebo nedají se na  toto použít Babišem  přislíbené finance? Pokud  ano,  je  to  naprosto jasná  příhra do soukromé šrajtofle. Té  Bakalovy.

2- jestliže opravdu  z těch  státních stovek milionů lze vyplácet i odstupné,  jak  chce Babiš  zabránit,  aby  s podobnými požadavky  nepřišly  v budoucnu  další velcí  zaměstnavatelé v zemi, kteří se rozhodnou  zde ukončit nebo výrazně  utlumit  činnost?  Co  když je napadne  se  státem si pohrát  ve  smyslu  – chci snížit stav o  2 500 lidí, oznámím propuštění   5 000 a pak  cuknu  na oněch  2 500, jestliže  stát za  mne převezme  ty a  ty  náklady?

3- když  už je  Babiš  takový  střelec a  myslí  na  blaho  bližního svého na  nešťastné severní Moravě, kudy chodí a  dokonce se také  sešel i  se zástupci sdružení  OKD  byty,  co vyjednal  ohledně  Bakalou  naprosto ignorovaného závazku z privatizační  smlouvy  o prodeji bytů nájemníkům  za  předem stanovenou  cenu?

Jak tady zafungovalo jeho zázračné  know – how? Pro  které by mělo být legráckou  donutit  majitele  NWR  k  naplnění smlouvy  uzavřené se  státem. Byty  sice nyní  Bakala  nabízí , konečně , k odkupu  nájemníkům, ale  za cenu  snad 20x  vyšší  než  měla být podle  privatizační smlouvy! A odmítám  věřit, že  o tom  Babiš  neví.

4-v onom speleologickém  rozhovoru slečny/paní Eliášové  je  jedna titěrná, ale vrcholně  zajímavá otázka a ještě zajímavější odpověď – cituji:

LN: Má NWR  nějaké  podmínky?

AB: Dohoda  padne, pokud  stoupne  cena  uhlí a pokud by   tedy NWR rozhodla  Paskov  nezavírat. Samozřejmě, že  takovou dohodu  musí posvětit  Evropská unie.

Jinými slovy  – stát by neměl k OKD  žádný závazek,  jestliže by se vlastník rozhodl, že  těžba  už  se mu zase vyplácí a  že  bude , se ziskem,  dolovat  dál. To je logické,  řekl bych. Nicméně důl Paskov má být  zavřen nikoli kvůli vytěžení  uhlí, ale  kvůli  tomu,  že  je těžba nerentabilní.  Proč  se Babiš  nezmínil a  Eliášová se ho nezeptala  na  to, co bylo s Pennym dohodnuto  jako  režimové opatření pro opačnou modalitu – totiž, když  cena  uhlí   ještě  dále klesne a ztráta  se  ještě zvětší? Je  snad někdo mezi Kosíři, kdo bude věřit  tomu,  že  v takovém případě  NWR  bude  ještě ztrátovější  důl provozovat  dokonce o  rok  déle  bez odpovídající státní  kompenzace?

Nemáte  pocit, že  si z nás  někdo  dělá  blázny?  Opravdu  Babiš  státu  ušetřil  půl miliardy?

Pokud  byly  nějaké výstupy z  jednání Mládka s NWR,  pak  za onu  1,1 miliardy  mělo být  vyřešeno  úplně  vše.  I  další existence  dolů do roku  2016, pokud ještě  cena uhlí půjde dolů…

Já  osobně  vím jen  jedno – Babiš  zcela vědomě, připravovaně, záměrně a  dlouhodobě  překročil svoje  kompetence.  Cílem  operace dle  mého soudu  nebylo ušetřit  státu  nějaké peníze, ale  dehonestovat  koaličního partnera. S  příznivým echem veřejnosti.

O problému dlouhodobě  jednající  ministr Jan  Mládek si mohl jen  postesknout, že zřejmě jednal  se  špatnými  partnery za  NWR….

Být  členem nějakého vrcholného gremia  Lidového domu,  řeším teď  základní  otázku  – jestli v téhle  Babišově  truchloře  pokračovat  nebo ne. Jestli to prostě nezabalit, očekávaně  ve volbách prohrát – jenže  tohle a nejspíš  v  drtivé podobě, čeká oranžové  nejpozději za  tři roky  tak jako tak a nechat  následně  Babiš e povařit  při sestavování  nějaké  koalice. Protože  jediný, který  by mu  asi  tak  zbyl, by se jmenoval Kalousek. A možná i ODS.

Žít  s partnerem  jako  je Babiš v jednom svazku se prostě  nedá! Koalice s  ním je prázdný pojem. Ostatně  – už  v prvním článku, kdy jsem nějak komentoval fenomen  Babiš stojí,  že  ti, co ho opravdu  dobře  znají, tvrdí, že  jedním z  jeho nejcharakterističtějších  rysů  je  naprostá nestálost. A  schopnost  změnit  zásadní názor  klidně  i třikrát  za  odpoledne.   Chcete mít  za  partnera  někoho  takového? Já ne. To  je  ovšem soubor  úloh pro sociální demokracii.

Já mám jiné.  Brát  dál Lidovky  nebo ne?

Pro sebe jsme  z  toho vyvodil jasný závěr o  dvou  krocích:

1- znovu opráším rubriku Lidovky

2- jestliže  budu mít  opakovaně  co  činit  s jejich obsahem  třídy Eliášová, pak je  bez váhání, velmi rychle,   odřeknu. Propagační, propagandistické a reklamní letáky mi  chodí  zdarma. Za ty netřeba platit!

I kdyby byl Babiš  nakrásně  opravdu blahoslaven, odmítám patřit  do biblické kategorie  blahoslavených, chudých v  duchu / Rammsteine, já  vím,že  správně  je .. .. chudých v  Duchu… jenže většina  národa  zná  tu  nesprávnou  verzi a pro účely  článku je  jedině správná. Promiň/

Příspěvek byl publikován v rubrice Antilidovky, Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

79 reakcí na OKD, blahoslavení Babiše a znovuotevření rubriky Antilidovky

 1. vonrammstein napsal:

  V pořádku, děkuji 🙂

 2. Firefly napsal:

  Jaja, hoch hoch štapler Mládek zákonitě, protože ze zákona, musí umět účinně jednat s kapitány průmyslu. Nějakej uzenář a kšefťák s hnojem se mu nemůže, a ze zákona nesmí rovnat, natož převyšovat.

  Až přijedou z europarlamentu nebo podobně, můžou se profipolitici na Babiše vytahovat. Jsou ale pole, a to nejen pole, kde na něj nemaj. Ať se to vlkovi líbí či ne.

  • vonrammstein napsal:

   A to nějak omlouvá Babiše z toho, že je podvodník a šmejd?

   • Laco G. mlynář napsal:

    Proč je pan Babiš podvodník? Máte nějaké konkrétní důkazy?

    • vonrammstein napsal:

     Dělal jsem u něj a vím, co vydává za jídlo.

     • Laco G. mlynář napsal:

      Nechápu, nebylo to k jídlu, nebo do toho dával jed na krysy? Je to jako s televizí, nelíbí? Vypnu. Není k jídlu, nekupuju. Ale pokud někdo dělá podvod, pošlu trestní oznámení.

     • vonrammstein napsal:

      To se těžko vysvětluje, když jste neviděl na vlastní oči, co a v jaký „kvalitě“ se do toho dává. V každém případě-pokud se pak výsledný produkt nazve třeba kuřecím párkem, podvod to rozhodně je. Trestní oznámení? Tohle je v gesci Potravinářský inspekce. Ta maximálně pošle zpátky nějakou mimořádně nechutnou šarži a udělí pokutu.

     • Laco G. mlynář napsal:

      Jó tak o tohle jde. Tak takhle vyrábějí uzeniny všichni velcí výrobci. Dtto všichni velcí výrobci mléčných výrobků, dtto všichni velcí pekaři.
      Byly doby za hrozné totality, kdy fungovaly tzv. ČSN, československé státní normy, nebo ON, oborové normy a tak eidam byl v celé ČSSR stejně kvalitní, dtto turisťák, dtto párek, dtto karlovarský rohlík, dtto chléb šumava. Pokud byl problém, stačilo porovnat výrobek s normou.
      Jenže to byl přežitek totality. A tak teď už máme co jsme chtěli, tj. předražený masově vyráběný šmejd bez možnosti reklamovat kvalitu, protože není, až na výjimky etalon.

      Toto není von Rammsteine podvod, toto je kapitalismus, prostě systém.

      Tedy já jím základní potraviny od vyzkoušených menších výrobců a je to jakž takž v pohodě.

     • vonrammstein napsal:

      Vím, že v tom nejede sám. Ale podvod to je.

  • Mac napsal:

   no, nic ve zlým,ale v téhle taškařici jako z Televarieté působí jako hochštapler spíše Babiš.
   Superman kombinovanej s Panem Tau.

   • Firefly napsal:

    S oběma jsem mluvil osobně. S Babišem ale jen velmi krátce, posoudit nemůžu, snad jen že je ještě tvrdší, než se zdá. Ale s Mládkem několikrát. Velkej frajer, všechno ví, všechno zná. Chováním, vyjadřováním, názory, vším hochštapler.

 3. Občan napsal:

  Kdo je Gareth Penny?
  No, posuďte sami, co nám o něm říká wikina:
  „Gareth Penny is Executive Chairman of New World Resources plc., one of Europe’s leading hard coal and coke producers, listed on the London, Prague and Warsaw stock exchanges. He provides leadership at Group level for the Company’s overall growth, development and performance, directing the execution of the Company’s strategy through the operating subsidiary management teams.
  Gareth is non-Executive Chairman of Norilsk Nickel, the world’s largest producer of nickel and palladium and one of the leading producers of platinum and copper. MMC Norilsk Nickel, the largest diversified mining and metals company in Russia, is listed on the Moscow Exchange.
  Gareth is a non-Executive Director and RemCo Chairman of Julius Bär Holding Limited, Switzerland’s leading, listed dedicated wealth manager. He also serves on the Senior Advisory Board of TowerBrook Capital Partners (TCP), a successful New York and London based investment firm.
  Gareth is the Vice Chairman of the Botswana Economic Advisory Committee to the President and has been a regular visiting Lecturer at the London Business School’s MBA and Sloan programmes.
  Gareth has worked in various forms of mining over the past three decades, and for 22 years he was with De Beers and Anglo American plc, the last five of which he was Group CEO of De Beers. During his tenure, Gareth was instrumental in reshaping not only the world’s largest diamond company, but also the diamond industry. He was the prime architect in the change to the De Beers business model, which replaced over 100 years of supply-side management in the rough diamond business, with demand-driven initiatives that have generated significant value creation for the company and the diamond industry.
  Gareth was voted Person of the Year in 2003, by the authoritative jewellery industry magazine JCK (Jewelers Circular Keystone), and holds Honorary Life Membership of the London Diamond Bourse and Club. On numerous occasions he has been included in the publication “South Africa’s Leading Business Managers”.
  http://investing.businessweek.com/research/stocks/private/person.asp?personId=8477944&privcapId=1470549&previousCapId=1470549&previousTitle=The%20De%20Beers%20Group

  To není žádný udinďaný producent řepky a náhražkových „potravin“ nebo ublemcaný havloidní „uhlobaron“, ale všehoschopný zástupce nejšpinavějšího a nejkrvavějšího businessu.
  Jsem si proto 100% jistý, že to do posledního haléře a s mnoha bonusy zaplatí čeští daňoví poplatníci a naše přírodní zdroje (životní prostředí).
  Garethův podržtaška Bakala byl smáznut jak moucha stěračem a ani necekl. UI sice figurují v obchodním rejstříku a na dokumentech, ale jinak nesmějí do ničeho kecat. Maximálně se jim přenechá na hraní pár nedůležitých nemovitostí na ostravském sídlišti.

  Hoši se nejspíš dohodli, že bude potřeba udělat něco se zlatem, které se nachází v horninách na území ČR. Pochopitelně nepůjde o žádnou ekologickou těžbu, ale o nejbrutálnější chemii. O tu se postará Andy a rovněž zajistí, aby vše probíhalo zcela hladce.

  • mongol napsal:

   To je zajimava myslenka s tim zlatem. Jen nerozumim jaky vidite rozdil mezi ekologickou tezbou a brutalni chemii.

  • Hudec napsal:

   Dobrý, Občane!

  • čtenář napsal:

   fakt?že by až takto?
   koalice se přece zavázala,že neumožní další průzkum a následnou těžbu zlata.

   Je tu také ještě velmi podstatná drobnost,v roce 1999 se vláda Miloše Zemana usnesla na tom,že těžba zlata na území ČR není žádoucí.

   Takže by z toho vycházel střet Babiš-Zeman.
   Proč by si měl Babiš kazit dobré vztahy se Zemanem já tedy nechápu.

   • Mac napsal:

    myslíte, že Mildu Zemanovýho, tč. sedícího na hradním stolci, nějak trápí usnesení jeho vlády kdysi v dávnověku ??

    A že zoufalství Andyho nad (možná) pocintanými vztahy s Mildou by jej odvrátilo od miliardového byznysu? 🙂

 4. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Naprosto souhlasím.
  Skutečně je to za zády vlády a jde jen o body pro Babiše.Tohle jsem od Babiše čekal a proto vůbec nejsem s něho nadšen.To,že hoši co spolu mluví,tak se určitě domluví,ale ve svůj prospěch.Mám vůbec podezření,že i Babiš jede přes NWR.Osobně na to nemá,jen to dokazuje,že za ním je velký stín.Tady očekávám,že musí předložit vládě onu smlouvu,kterou udělal,musí na ni navazovat další rozhodnutí více ministerstev.Jak už jsem napsal,Babiš byl první a tak trochu neposkvrněn médii si řekl i o politickou moc,že budou chtít další už je jasné.
  ANO nejsou VV.tady jde už o moc všeobecně.

 5. kchodl napsal:

  Mě zaujala zmínka v tom odporném plátku „Když se jde na slona s malorážkou“.

  Kdyby autor článku věděl která bije, tak by takový titulek nepoužil. Je totiž oblíbená střelecká historka, kupodivu zcela pravdivá, jak v Africe jeden pytlák lovil slony dokonce kalibrem .22″ Short.
  To je zkrácená verze dvaadvacítky, normální je .22″ Long Rifle (22LR). Musel se připlížit ke slonovi na pár metrů a vystřelit mu do podnoží přední nohy, když byl nakročen – tam je kůže tenoučká a kulka trefila hlavní aortu a slon po pár krocích zemřel. Je doloženo několik případů, česky o tom psali třeba ve Střelecké revui 12/2005, strana 48.

  Přitom .22 Short je hlavně terčový náboj – nebo na drobné hlodavce. Už potkana je s tím problém dostat, aby zůstal ležet.

  Takže titulek by měl správně znít: „Když se jde na slona s malorážkou, musí se to umět“. Jinak musíte umět utíkat a to jak gepard, protože nasraný slon dokáže překvapivě rychle pohnout zadkem, bývá problém mu ujet i v jeepu (savana není asfaltka, tam má slon jisté terénní výhody).

  Jinak nemám k problému co bych řekl. Mezi hochštaplery se používají hochštaplerské metody, to je tedy div. Nevím jestli je horší ze státního sanovat privatizačního (privátního) zloděje, což chce Mládek – lidi neuvidí ani floka, ale všude uslyší, jak se jim „pomáhá“. Jojo, privatizace zisků, socializace ztrát.
  Nebo je větší lump Babiš, který s tím něco chce udělat, byť nesystémově a možná že zmatečně ?
  Že to škodí ČSSD bych bral jako odloženou spravedlnost – nakonec jejich vláda celou tu věc způsobila, mají na hlavě kopu ne másla, ale něčeho horšího.

  Samozřejmě, úroveň žumpalistiky, s jakou lezou majiteli listu do análu, je … nepřekvapující.
  Co s Lidovkami ? Nekupovat, případně ignorovat (jak v tom policejním vtipu – ignoroval jsem ho služební zbraní, 2 výstřely).

  • Hudec napsal:

   0,22 short je základní náboj pro disciplinu „olympijská rychlopalba“. Ani jsem netušil, že se může hodit i na slona. Se svou walther OSP bych si na něj fakt netroufl…. 🙂 .

   • kchodl napsal:

    Máme v rodině Walter TPH – zmenšenina PPK na .22LR, moc krásná pistolka. A kupodivu i docela přesná. Pevná hlaveň, dynamický závěr.
    Na slona bych s tím také nešel. Jo to taková věc pro děti 🙂

 6. Řezníček z Brna napsal:

  Babišova dohoda s vlastníky dolu Paskov ale nepřišla jako blesk z čistého nebe, on dlouho do předu avizoval, že se mu Mládkovo řešení nelíbí a nechce lít státní peníze do soukromé společnosti. Pokud bude těžba prodloužena na 3 roky a stát nalije do sociálních programů pouze 500 milionů a všechno ostatní zaplatí Bakala @ spol. tak potom body jednoznačně pro Babiše. Pokud to tak nedopadne, tak volič pozná, že Babiš je pouze velkohubý populista. Vyčkejme, jak to dopadne.

  • zemedelec napsal:

   Pane Řezníček.
   Neznáme onu dohodu,ale tady jde o něco jiného,že se to dělo za zády vlády.

   • Řezníček z Brna napsal:

    Pane zemědělče,
    Babiš je také člen vlády a navíc on by ty penízky musel uvolnit jako ministr financí a navíz avizoval, že se mu toto řešení vůbec nelíbí. Pokud to Babišovi výjde, pro mě jako daňového poplatníka je to dobře. A pokud vyjednal dobře a dobře to dopadne, ať si na tom klidně sebere politické body, o tom politika je. Nechme tomu čas, jak to dopadne.

   • čtenář napsal:

    za zády vlády s největší pravděpodobností nikoliv,protože se v pátek 4.dubna v tisku objevilo že se Babiš sejde se zástupci vlastníka NWR a schůzku s nimi má naplánovanou na příští týden.

   • kchodl napsal:

    Za zády ČSSD, to bych celkem chápal.

    Jednak je prý v té privatizační smlouvě napsáno, že nabyvatel nebude žádat žádné peníze za sanace a uzavření – píše doktor Macek na svém viditelnémmackovi.
    Že by o tom paragrafu smlouvy nevěděl Mládek a Sobotka ? Přesto tam chtějí nalít přes miliardu našich peněz.

    A další věc – ČSSD je pachatel celé té kauzy, nevěřím, že jim nešly tehdy nějaké peníze od Bakaly zpět a že za tím není další kupa svinstva. Protože, mohou mlít donekonečna, že nevěděli, kolik byla reálná cena a vymlouvat se na „posudky“ – které, jak se ukázalo, zpracovávala právnická kancelář závislá na Bakalovi (kde navíc byl Sobotka krátce zaměstnán). Už jenom to by mělo stačit na tisíc let v Alcatrazu. Ale byly tam ještě ty byty – o tom snad úplně každý ví, jakou to má cenu – 40 miliard tedy Bakalovi darovali.
    Že by to bylo zcela zdarma a nic z toho neměli aktéři na straně státu ani politická strana, která to svinstvo dala dohromady, to si snad nikdo nemyslí.

    Takže v tom případě, domlouvat se s komplicem protistrany jaksi postrádá smysl. Řekl bych, že Babiš nějaký důvod, proč to udělal jak to udělal musel mít. A že to bylo právě tohle.

    • Občan napsal:

     Kchodle,
     to „kouzlíčko“ spočívá v tom, že Sobotka OKD neprivatizoval.
     Privatizace OKD byla odsouhlasena za Vládika Dlouhých, Tomíka Ježků a další sebranky z ODA. Ti původně také rozhodli, že byty jsou „majetkem nepotřebným pro podnikání“ (podobně jako know-how) a chtěli to kupcům dát úplně zadarmo.
     Státu zbyl minoritní podíl, „kapitalizovaný“ v podstatě neprodejným majetkem – vč. bytů. Rozhodovací práva neměl stát v OKD žádná a ten minoritní podíl měl vlastně jedinou funkci – naházet veškeré útlumy a zavírání dolů na stát.

     Všechny řeči o tom, že „Sobotka privatizoval OKD“, jsou od A do Z nesmysl.

     Speciálně Macek by měl o jakékoli privatizaci usilovně mlčet a být rád, že neshnil v kriminále.

   • vlkp napsal:

    Kchodle
    fakta jsou jiná. Právnická kancelář nezpracovávala žádné posudky, ale odpovědní dopis do Bruselu Evropské komisi. Dost podstatný rozdíl.
    A vlád a soc dem prodával a už jen minoritní podíl. Kdy cenu nestanovuje nějaký posudek, ale chut kupujícího zaplatit nebo nezaplatit požadovanou sumu. Prodával jste někdy něco jako minoritní partner nepřátelsky naladěnému většinovému vlastníku? Pokud ano, víte o čem je řeč. Pokud ne…

    • kchodl napsal:

     Tak to je pochopitelně jiná. Dojem o posudku jsem získal ze žumpálistických zdrojů.
     Díky za vysvětlení.
     Ano, bohužel jsem něco takového prodával, pokud se tomu dá říkat ještě prodej – to máte pravdu.
     Pak tedy zbývá jen ten paragraf smlouvy, že nabyvatel nebude požadovat další peníze od státu – ale je zase otázka, jak je to přesně – aby to nakonec nedopadlo jak s těmi výše uvedenými věcmi.

     • vlkp napsal:

      O celém problému jsem psal v detailu už před drahným časem. Viz
      Paskov, neviditelná ruka trhu, NWR, Bakala a ti druzí
      link
      https://vlkovobloguje.wordpress.com/?s=Paskov%2C+neviditelná+ruka+trhu%2C+NWR%2C+Bakala+a+ti+druzí

     • kchodl napsal:

      Děkuji, podívám se.

     • kchodl napsal:

      Díval jsem se na všechno, sice v tom ČSSD není sama, ale máslo na hlavě má.
      Opakuji, nevěřím, že schvalovači odešli s prázdnou.

      Ostatně stačí mi, že zahraniční těžební společnosti (nic jiného to není, zisk je vyváděn) platí státu – nám všem – za to, co vydolují 1%. To je méně než těžební firmy v Burundi-Urundi někde v temné Africe. A kam se na to hrabou imperialisté v jižní Americe, proti tomu jsou všechny banánové republiky hadr.

      Vláda, která nechá takhle vykrádat zemi, si zaslouží minimálně postřílet.

  • vlkp napsal:

   Vtip je v tom, že je problém, aby se volič o Babišově lit vůbec nějak dozvěděl.
   Takové Eliášové, v jeho vydavatelství to nepustí, A Bakalova tisková ksupina také ne… Jak se pak dozvědět, že Babiš dělá chromé kšefty?

 7. Laco G. mlynář napsal:

  Z tohoto článku jsem si odnesl jedinou větu, asi nejzávažnější a vrcholně pravdivou:

  „Žít s partnerem jako je Babiš v jednom svazku se prostě nedá!“
  Ano nedá, pro politické šíbry z Lidového domu jakými jsou Dientsbier, Sobotka, Mládek, Zaorálek, ale nakonec i Hašek a další „osobnosti ČSSD“.
  Jenže když on slabinger Sobotka tolik chtěl, tolik toužil a pořád chce být premiérem a bez Babiše by už byl dávno co už dávno měl být, politická NICKA a s ním celá jeho kohorta.
  Babiš je totiž nekompatibilní se šíbry, kteří jsou desetiletí zvyklí dělat politiku jako kšeft a ne jako standardní management. Tak jim musel předvést jak se dělá úspěšný management.

  Co je lepší?
  1.
  Verze Sobotka-Mládek, nalít 1,1 miliardy do soukromé firmy, která vysosala z Česka 60 miliard a dohodnout s nimi ještě 2 roky přežívání Paskova?

  nebo

  2.
  Verze Babiše, dotovat rekvalifikační programy soukromé firmě ve výši 0,6 miliardy a dosáhnout, aby tato firma nalila do Paskova dalších prý 5 miliard a provozovala Paskov ještě 3 roky?

  Ostatně, zde se hraje ještě další hra. Hra o konkurz majetku Bakaly. Ještě v roce 2010 financoval volby ODS a TOP 09, ještě vloni financoval různé pravdoláskařské experimenty a byl i za podnikatelskou hvězdu pražské kavárny. Dnes to vypadá tak, že se možná ani jednu z verzí nedostane a pan Bakala bude po Česku chodit kanálama.
  Myslí si někdo, že se šíbra typu Bakaly něco zmůže také sice šíbr, jenže slabinger jako Sobotka? Slabinger, který prodal Bakalovi pod cenu menšinový podíl spolu s byty OKD?

  Ano, řešením je, aby Babiš byl předsedou vlády a to co nejdříve. Už to jak, Sobotkovi s Dienstbierem fandí nejen žumpálisté, ale i opozice je jasné znamení, že nekoná dobro pro tento stát, ale pro velkoburžoazii a církevní velkostatkáře. Doufám, že jim to voliči řádně v příštích volbách osladí.

  • XY napsal:

   I bylo toliko jasné, že se člověk vzpouzí…
   (Saltykov – Sčedrin: Dějiny jednoho města)

  • Šims. napsal:

   Včera Mládek v ČT24 vlastně prokecl o co jim jde – aby Babiš dělal politiku na kterou jsou zvyklí – jestli tomu mám rozumět, že jde o typ politiky ve smyslu vyvádět peníze, odkloňovat, podvádět při zadávání zakázek, všechno přikrýt a brát provize do stranických pokladen, tak pak tomu zděšení v řadách socanů a dalších dobře rozumím. V kauze OKD jde ještě o jednu možnost – dát to k posouzení komisi do EU, která by vlastně na základě doložitelných faktů mohla i zpochybnit celou privatizaci OKD, Sobotkovcům se do toho vůbec nechce. Je mi jasné, že závazek za přijetí Bakalových miliónků tíží.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Noviny-Za-prodej-dolu-Bakalovi-muzeme-vymoci-miliardy-Sobotkovi-se-ale-pry-nechce-314654

   • XY napsal:

    A koukám, že ta Babišova propaganda už nese plody. 🙂

    • Šims. napsal:

     A kdopak by se Vám osobně líbil v současné politice, aby ji vedl?

     • XY napsal:

      Politika je odjakživa uměním možného. Nevidím proto v daný okamžik žádnou jinou možnost než existující. Kromě toho se obávám, že celá akce OKD je uměle vytvořena ad usum delphini a Babišovi na míru; ostatně manipulační tradice paní Slonkové jsou celkem veřejně známy už od časů Aktuálně. V tom směru ta dáma skvěle plní služební zadání.
      Věcně vzato – těžko lze očekávat, že stát v potenciálním sporu uspěje – už proto, že se prodejem OKD v Bruselu už jednou (a marně ve smyslu dokázat nečistoty) zabývali. Ten, kdo umožnil rozpustit většinový státní podíl v OKD do rukou soukromníků, je už dávno za vodou a může se klidně smát. Sobotka to nebyl. 🙂
      Nesdílím všeobecný obdiv k razantním tahům pana Babiše; jsou pozoruhodně neinformované a populistické. Pokud ovšem kdo očekával jinou vládu, měl nejspíše jinak volit. Teď je na čas dokonáno.

   • Občan napsal:

    Bakala někdy sponzoroval ČSSD?
    Pokud je mi známo, tak Bakala zasponzoroval ODS, VV a TOP 09, přičemž TOP 09 mu prakticky patří. S Knížou jsou velcí kamarádi již od dob privatizace Becherovky .

    Komise EU, pokud by dostala privatizaci OKD do rukou, by zjistila, že Sobotka s privatizací OKD neměl a nemá nic společného. A že to je špinavé dílo „české pravice“ – ODA, ODS a KDU-ČSL. Což se ovšem nehodí, protože „euroneoconi“ už teď mají dost trnitě ustláno.

 8. XY napsal:

  Hm, k čemu by měl Babiš skupinu MaFra, kdyby o něm netvořila pochvalné texty? Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, to je stará vesta.
  Ona ta skvělá Babišova dohoda má ovšem celou řadu háčků, jak upozornil Mládek – tč. je to pouhý polotovar. Především nalít do sociálních programů útlumu bude vládě 650 milionů za předpokladu, že se ceny uhlí nepohnou. Ale ony se pohnou. Nepravděpodobnou nadějí Paskova je, že půjdou vzhůru, důl se stane rentabilním a těžbu nebude třeba končit – a tudíž ani na nic přispívat. Reálné je, že cena půjde dolů a ztráty porostou a vládní podíl na udržení těžby vzroste. To už Babišovy noviny pro jistotu neříkají a jak nakonec jednání dopadnou, bůh suď.
  A co se vládních koalic týče, nihil novum sub sole: Stále platí osvědčená maxima: Nepřítel, úhlavní nepřítel, koaliční partner. Nicméně všichni věděli předem, do čeho s Agrofertem a fňukavými lidovci jdou. Ostatně – byla tady jiná reálná možnost?
  Zajímavý bude vývoj okolo zdravotnictví, v němž se geniální manažer stylizuje (i se svou partají) náhle do role nesvéprávného blbečka, který neví, o čem hlasuje. Inu, podnikatel.

  • Leo K napsal:

   Existují zprávy, že frakování ve státech není tak výnosné, jaké byly odhady. Roli samozřejmě hrají finanční trhy, ale uhlí naději má – i když se zdá malá.

   • XY napsal:

    No, můžeme-li věřit odkazu z OKD, který o něco níže uveřejnil nick mongol, v Paskově není více zásob k těžbě než na jeden rok… ?

    • mongol napsal:

     http://www.okd.cz/cs/o-nas/kde-pusobi-okd/dul-paskov
     tenhle odkaz je z OKD a uvadi 23.1 Mt. Neuvadi rozdeleni prokazanych a pravdepodobnych. Odkaz dole je z NWR. OKD je stary udaj k 1.1.2013. NWR odkaz je k 1.1.2014. Rozdil mezi zasobami je, predpokladam, hlavne v cene uhli. Bloky, ktere se staly neekonomickymi z duvodu propadu cen uhli, se vyradily ze zasob. Takze pokud by cena stoupla na hladinu 2012, zasoby by vzrostly nekam k 20 Mt. Otazka je jestli NWR a Babis spekuluji na rust cen uhli.

     • XY napsal:

      Jo, díky. Čili odvozovat z toho, kolik je v dole celkově těžitelných zásob uhlí, nemá ani smysl. Buď se všichni rozdychtí po paskovském uhlu, pak nám zásoby vzrostou, nebo se na ně vykašlou a pak může v Paskově zbýt k těžbě až 0,0 .

 9. Puck napsal:

  Babiš nebude sestavovat novou koalici.
  Docela mu bude stačit zkušenost se současnou a pokud uvěří našim cinknutým výzkumům, bude pro nové volby. Člověk, uvyklý neomezené vládě, těžko snáší kompromisy.
  Horší je, že sociální demokracie, po dlouhatánském půstu, udělá všechno pro to, aby předčasné volby nebyly. Zdá se, že vývoj hospodářství zaznamená obrat a socdem by byla sama proti sobě, kdyby se na vlně prosperity nesvezla.
  Pro občana je nejdůležitější, zda se jeho celková situace zlepšuje, či nikoli. Pro schopné manipulátory, a těmi snad disponuje i ČSSD, by měl být podíl na úspěchu k budoucím řádným volbám, jednoduchou úlohou.
  Vzdát se moci teď, když jsou současné vyhlídky vývoje příznivé, by pro ČSSD bylo horší alternativou. To raději nechat Babišovi více prostoru s tím, že případné chyby si také odnese.

 10. mongol napsal:

  http://www.newworldresources.eu/cs/provozy/cinne-doly/dul-paskov
  rocni tezba 0.86 Mt, zasoby 0.73 Mt prokazanych a 0.04 Mt pravdepodobnych. Podle toho to vypada, ze zasoby jsou na rok tezby.

  • XY napsal:

   Dobrý. Čili do roka vyberou těžitelné zásoby – a pak už jen postupně důl uzavřít. Nepletu-li se, to má ze zákona povinnost učinit NWR a má mít na to fondy. Buď někdo sladce zaspal, nebo NWR v průseru kecá…

  • vlkp napsal:

   mongole,

   zdravím. Do diskusí sice nechodíte dlouho, nicméně soudím, že jste už dost dlouho Kosířem. A také , že máte značně exotického internetového providera. Takže si dovoluji se na vás obrátit s dotazem, jestli byste si nechtěl sem tam dát, něco pro Kosu. Zprávy tam odtud, kde asi jste do Čech často nedoráží.
   Jestli vás ta nabídka oslovila, budu rád. Spojení je přes vlkp@post.cz

 11. jaa napsal:

  MnÓ, jak to posuzovat. Je před volbami a ANÁci CHTĚJÍ ZABODOVAT. – TAKŽE SEVER MÁ JISTÝ. A docela slušné zatrhnutí tipce Sobotkovcům a jejich stálému stěžoování si psavcům. Myslím, že kdyby Sobotkovci furt neprudili a neplnily noviny stížnostmi tak by se to nestalo. Chtěli velkoryse uplácet aby zůstal panem čistým – holt nevyšlo a co bude za rok či dva – jak říkali. Že to není čisté a fér? Hmm, co je v politice čistého. Kdo ví? Ale i kdyby se tím monečně zatrhlo to věčné a trapné skuhrání a stěžování si mééédiím – tajky dobrý. Měli by makat na upravení zákonů do snesitelnost .. ale to néé. A dobře jim tak. Já se jej nezastávám.. akorát už mám Sobotkových socanů plné zuby.

 12. český maloměšťák napsal:

  Zajímavé je, že nikoho na celé té akci nezajímá jeden aspekt věci. A sice to, že dohoda /ať už bude jakákoliv/ je uzavřena kabinetně-manažerským stylem /budu řídit stát jako firmu !!!/ a má být posvěcena nikolivěk parlamentem ČR /valnou hromadou/ – ale světe div se !…Evropskou komisí /což jsou lady Ashton, Fulle a spol. – hemží se to tam exkomouši podobně jak v ANO/.

  Tož nevím, ale tak nějak se nám ta tunajšá verzía demokrácie putinizuje /berluskonizuje, ukrainizuje ???/. Husák apod. by měli dnes radost. I v kremelském politbyru by měli dnes radost, jejich metodika funguje.
  I Cimrman by měl mít velkou radost, s tou dírou v zemi se dají dělat dost zajímavé kšefty – žádné znárodnění, naopak – postprivatizační doprivatizace, za veřejné peníze se na neviditelnou ruku navlékne zlatý náramek.

  Je ale /tragi/komické, když Agrokombinát Babišovice, sekce Propaganda chrlí články o nebezpečí v podobě dotace soukromým firmám….to je jako kdyby husa krmená pravidelně knedlíkem kejhala, že hospodyně dala jeden knedlík i houserovi.
  /Tragi/ Komická jsou v tomto kontextu i vystoupení papalášů z KDU ČSL, na jedné straně fuj, fuj podporám soukromé firmě…na straně druhé chvála megadotací zemědělcům, daňové transfery na tkzv. podporu venkova /ať žije výstavba golfových hřišť a akvaparků !!!/ a obhajoba církevních restitucí , tedy protiústavního zákona /kdy pro něj hlasoval kriminálník/ anticivilizačního charakteru.
  Jen tak mimochodem – všimli jste si té postupné transformace Mladé Fronty – z hlediska vlastnických práv ? Jak z jedněch rukou komunistických přešla přes druhé ruce komunistické do třetích rukou postkomunistických ? Takže snad by bylo možné hovořit i o sinaizaci /tengsiaopchingizaci/veřejného prostoru, jen se to zde muselo udělat oklikou, čínští komunisté to mohli vzít rovnou na solar, bum, bum, čínský kulio je přeci jen větší vůl než český knedlík….

  Opět zde tedy máme stranický tisk , Husák a moskevské politbyro se nusejí v hrobech tetelit radostí.
  Oligarchové všech zemí spojte se ! Evropská komise vám to schválí, nebojte se, taky by chtěli být jako vy.
  —————————————————————————————————————
  Vydírací potenciál velkých zaměstnavatelů byl, je a bude vždy velký, zejména v situaci, kdy v dané lokalitě pracovních míst není. A v situaci, kdy ČSSD rezignovala na politiku, coby správu polis, kdy jde hlavně o politiku coby budování a udržování si mocenských pozic,
  ČSSD by tak dle mé maličkosti dělala to samé – kdyby na to měla, taky by vymývala mozky prostřednictvím stranického tisku.

  Proč vlastně nenalákali Amazon na Ostravsko ? Je pro Amazon takové geografické umístění pobočky neatraktivní ? Nevíte někdo – co tam jsou za limity, ze strany Amazonu ?

  Kapitál nemá již vlasti, loajality vůči lokalitě. Ta doba je fuč. Práce ale je zatím většinou k lokalitě přivázána /a je to dobře, lokality coby zařízení hotelového typu nejsou již lokalitami společenství lidí, ale místy náhodných setkání tlup/, představa , že budou po světě jezdit jakési rychlovlaky s kupátkama zařízenými jako 0 + 1 a odstavovat se na vedlejší koleje v těch lokalitách, kde je zrovna třeba pracovní síly…to je drsně komické, zejména přihlédneme-li k tomu, že by si novodobí kočovníci měli platit takové neustále opakující se exody sami.

  Takže když tak to spláchněme, snad bude pomoženo skutečně i Mikulášovi a Řehořovi, pomohlo se Andymu a Zdendovi a mnoha dalším miliardářům…dopřejmě něco i ostravomajdancům..

  • vlkp napsal:

   Tenco,
   buď v klidu. Už týden mám v úmyslu namáznout článek přesně o těch věcech, o kterých píšeš. Ale nějak to vidím tak na začátek příštího týdne. Stále to odsouvám kvůli jiným věcem.

   • český maloměšťák napsal:

    Já su v klidu. Což o to, šak dobře vím, že se o případném vyhlášení třetí světové války dozvím díky médiím vlastněných Babišem či Bakalou včas. Mívám teď noťas stále zapnutý.

    Piš brachu, piš, píšeš od srdce, tak se to má dělat /zdravím Hladise/. Kopírovat a kompilovat umí každý takyvzdělanec /a taky Fagana/.
    Šak i na frontě bude třeba teplého,hřejivého lidského slova, to se pak jednomu hned natahují kopyta o moc radostněji. Kam se hrabou na hřejivé lidské slovo ideály a principy.

    • vlkp napsal:

     Jo tak i o tomhle si přečteš! Nikoli příští týden, ale pozítří. Právě jsem to dopsal.

  • čtenář napsal:

   k Amazonu má zajímavý článek Laco,řekl bych,že bude hodně málo lidí,kteří by s tím co napsal nesouhlasili,tak zajděte na Mlýn,za přečtení Lacova pohledu na Amazon to rozhodně stojí.

 13. Hladis napsal:

  http://blog.aktualne.cz/blogy/matej-hollan.php?itemid=22654

  BTW: Když se zacalo vytahovat opet OKD a cela kauza prodeje smerem k CSSD, zacalo to smrdet a bylo vcelku jasne odkud vitr vane. Babis jedna dle svých slov a svého programu. Ridit stat jinak……

  • jaa napsal:

   No Hladisi, nemyslím , že za to může ANO, faktem je , že aféra OKD se objevovala napříč diskuzemi už před volbami, když tenkrát poprvé vystoupil Bakala. A lidi si nebrali servítky, navzdory masáží všech mééédií . Což se asi projevilo na tak výrazném propadu ČSSD jen v Moravskoslezském to .bylo 23979 tisíc hlasů čili 14=. a to je opravdu dost.

 14. Rys Ostrovid napsal:

  Keď vy Česi svätého, tak my Slováci tiež!!! 🙂

  Pán Vlk, mám pre vás zlú správu. Čo sa toho blahorečenia týka, Vatikán na Babiša nebude mať určite čas. Rozhodol som sa totiž požiadať pápeža o to, aby blahorečil Andreja Kisku.

  Napokon, veď A. Kiska obyčajným ľuďom cez charitu rozdal svoje „vlastné“ peniaze. Tomu totiž tí idioti, čo ho zvolili, aj veria.

  • vlkp napsal:

   Dobře jste udělal Ryse! Dobře! Není důvod, proč by Vatikán nevyhověl. Klidně je může brát jako nového Cyrila a Metoděje!! A Vyhlásit je najednou. Však si jsou podobní. Stejně jako ti, co je u nás a u vás zvolili. Čekači na Mesiáše. Nebo Koblihové. Jak komu ctěná libost.

 15. Vidlák napsal:

  Jako rodák z uhelného kraje o těžbě uhlí něco vím. Vím například, že z každé tuny uhlí se odvádí příslušná sumička na rekultivační účet. Z toho by se měly jednou uhradit sociální programy, rekvalifikace a obnova území.
  Stejně má ČEZ jaderný účet, kde sbírá peníze na rekultivaci území po Temelínu a na trvalé uložení jaderného odpadu.
  U těch uhlobaronů jsou to neskutečné peníze. V miliardách. Doly u nás pomalu končí, jsou vytěžené a pokud se nezačne brzo v tom Frenštátě a neobnoví se důl Slaný, tak jsme do pár let bez černého uhlí. Navíc cena klesá, protože amíci používají břidličný plyn a uhlí vozí do Rotterdamu za pár šupů. (Mimochodem věděli jste, že v USA se pro hlubinnou těžbu uhlí používá komorování, které je mnohem levnější než stěnování či pilířování na zával, či těžba v porubu, ale skoro půlka uhlí zůstane v podzemí? – proto zvládnou dodávat uhlí za nižší cenu i když musí přejet atlantik.)
  Bakala udělal totéž, co u nás zkusili všichni uhlobaroni – když se začalo ukazovat, že je pomalu čas zavírat, obnovovat, rekvalifikovat a platit odstupné, tak je nejvyšší čas vytlouct ze státu nějaký ten příspěvek. Co totiž na rekultivačním účtu zbyde, to si pak může majitel nechat. Proč to tedy nezkusit, případně proč nezkusit tvrdit, že peníze, co mám, nestačí?
  Nevím, co Babiš dokázal a nebo nedokázal, nevím, jak bude postavená smlouva kolem Paskova, ale rozhodně vím, že Bakala na tom zas něco vydělal, protože peněz na rekultivaci, obnovu krajiny a na uzavření dolu včetně velkolepého odstupného má dost.

 16. jezevec napsal:

  divíš se, že noviny píšou o svém vlastníkovi pozitivně? ukaž mi někoho kdo to dělá jinak, počínaje čulíkárnoua monče čt-1. xmíchu. ale budiž, někdo věří na flying spaghetti monster, a někdo třeba na svobodný tisk.

  mně ale zaujala jiná věc – moje oblíbená aritmetika. o práci prý přijde asi 2500 lidí. stá to chce sanovat různými částkami počínajícími na 600 milionech. i bez kalkulačky zvládnu, že to je zhruba čtvrt koule na osobu. a tak bych měl nabídku, jak být ještě o řád lepší než babiš: nabídnu každému zaměstnancovi, který prokáže, že do roka a do dne si našel práci nebo začal podnikat, sto táců nezdanitelných na ruku. ušetřím několik set milionů, získám 2450 voličů (ten zbytek mezitím zemře), a neoblíbenému bakalovi mohu veřejně nasrat.

  a pak mně taky tak nenápadně napadlo, jak může amazon vydělat víc prachů, než přebalováním nějakého čínského zboží na předměstí brna:
  1) koupí za korunu administračku dolu, dohodne se s babišem že jim těch 2500 lidí zaměstná v paskově, a shrábne tu miliardu. no, nebo, at nežeru, půlku z toho, aby si všichni užili trochu slávy.
  2) za pět roků ty lidi pohrozí že to zavře a všechny ty lidi zase vykopne, a shrábne zbytek z té jardy. kuva, škoda že jsem ty akcie amazonu.CZ nekoupil, …..

  • vlkp napsal:

   Dívím se, že noviny píší o vlastníkovi pozitivně? To tam někde vážně je?
   No anticipoval jsme tě. Takže si počkej na volné pokračování po půlnoci. A také na pozítří. Tam tě přímo cituji.

 17. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Ať je to jak je to,stejně to pro stát bude hodně drahé.
  Kdyby se různě propuštění horníci,ale navazuje na to další tisíce lidí,dokázali zaměstnat,pohoda
  Takže,rekvalifikace,ale pro koho a na co,podpora v nezaměstnanosti,pak snad sociální příspěvek,tak budou mld.jenom naskakovat.Tohle nejde řešit,podle řízení firmy,jsi starý,jsi nemocný,málo výkonný apd.zítra nechoď.

 18. Občan napsal:

  O.T., ale považuji to za natolik důležité, že to sem, s omluvou majiteli Kosy, pověsím.

  Tohle – http://tisk.cirkev.cz/res/data/173/019561.pdf?seek=1 – je, vážení, mnohe větší darda a mohla by stát (tedy daňové poplatníky) vyjít mnohem dráž než sanace Bakalových průserů a vůbec kšefty dua Babiš-Bakala.

  Círekvní nenažranci totiž nejenže chtějí shrábnout cca 20% republiky a k tomu desítky giga Kč cash, ale dokonce chtějí, aby JIM stát platil nevolníky, kteří budou otročit „na panském“.
  A zčerstva za tím účelem uzavřeli s GŘ ÚP ČR šikovnou dohůdku.

  Nedaří se mi zjistit o personě Bílkové nic bližšího kromě toho, že se od r. 1991 do cca r. 2010 vyskytovala na MPSV, pak krátce na MF, od r. 2012 opět na MPSV a nyní je ředitelkou GŘ ÚP ČR.
  A ve dvou obchodních společnostech:
  Institut kontroly, obecně prospěná společnost (člen správní rady a zakladatel)
  MUFIS (Municipální finanční společnost), a.s. (v letech 2012-2013 členka představenstva; v této společnosti působil i nechvalně proslulý jihlavský František Dohnal, který byl mj. i prezidentem NKÚ)

  Věděla Marx-Tominová z ČSSD, shodou okolností ministryně PSV, o tom, že SI její podřízená dělá kšefty s katolickou církví bez jakéhokoli výběrového řízení?
  Pokud ano a nejenže okamžitě nevyrazila s Bílkovou dveře, ale ani nemukla, tak to je jen další varování před volbou ČSSD a na okamžité odvolání Marx-Tominové z funkce.
  Pokud o tom ani nevěděla, tak to je spíš na její zavření do blázince, protože v tom případě je ještě mnohem nekompetentnější než zpočátku vypadala.

  • XY napsal:

   Inu, občane, nejsem si jist, že v tomto bodě chápu vaše rozhořčení: Církve se snad pakují na státu dost, aby taky za to něco vracely. Při nezaměstnanosti, která tu je, je každé pracovní místo přínosem. Von ty lesy bude muset taky někdo obhospodařovat, ty polnosti nějak využívat, atd., atd. V hospicech taky někdo musí pracovat. Co je na tom špatně?
   😮

   • Občan napsal:

    Vy jste nečetl tu deklaraci?

    • XY napsal:

     „Preambule – společný cíl, spolupráce při zajišťování Deklarace
     Úřad práce České republiky (ÚP ČR) a Česká biskupská konference (ČBK) tímto
     deklarují zájem a ochotu spolupracovat na podpoře tvorby pracovních příležitostí
     v rámci celé České republiky. ÚP ČR i ČBK využijí zejména svých složek v území pro
     vzájemné informování o možnostech při vytváření pracovních míst a o struktuře
     obtížně umístitelných uchazečů o zaměstnání. Vzájemná spolupráce je zaměřena
     na podporu vzniku pracovních příležitostí pro mladé do 30 let věku nebo osoby starší
     55 let věku, dlouhodobě nezaměstnané převážně s nízkým stupněm kvalifikace
     a osoby, které se ocitly v mimořádně obtížných poměrech.“

     Co vás na tom rozčiluje? Že je ministerstvo připraveno tahle místa finančně podpořit?
     No, nechám to na zítřek.
     Hezký večer.

     • kočka šklíba napsal:

      Asi právě to co píšete „Co vás na tom rozčiluje? Že je ministerstvo připraveno tahle místa finančně podpořit?“ Mě také. Další finance církvím.

     • kočka šklíba napsal:

      Církve tunelem za pomoci odsouzeného zločince, proti vůli většiny obyvatel ČR, dostanou miliardy, jak v nemovitostech (mimochodem, které jim nikdy nepatřily, měly je jen ve správě), tak ve finančním vyjádření. A k tomu mnoho let jim bude stát(my) platit jejich náklady na např. mzdy farářů, i tam, kde do kostela chodí pár babiček (a to kdoví jestli), a také, co si budeme povídat, polským kněžím, ptz našich je „nedostatek“.
      Že by z těch miliard neměli na úhradu mezd lidem co na jejich majetku budou pracovat? Musí jim stát (my), znovu platit? Aby milostivě zaměstnali obyvatele ČR?. Jinak zaměstnají UK, Rumuny atd.? Vám to připadá v pořádku?

Komentáře nejsou povoleny.