Radek Novotný: Pravda o vodě


Přetiskujeme příspěvek Radka Novotného ze sdružení Voda lidem, se kterým „Ring“ pořádal diskusní večer Online diskusní večer Privatizace prodeje vody v ČR.

Cena vody v ČR „dohnala a předehnala“ ceny v zemích Západní Evropy a to začínala ani ne na 1 koruně za m3. Vodárnám, ale přitom stále chybí peníze na investice! V čem je problém? Vždyť přišli zahraniční strategičtí investoři, přinesli své “know-how“ a proběhla zázračná privatizace, která měla vše zefektivnit a ….. bla, bla, bla. VÝSLEDEK? Všichni platíme víc a více, peníze vodárnám chybí a některé skupiny si pěkně mastí kapsy.

PROČ? Hlavní důvod je, že do vodáren byl zaveden SYSTÉM, díky kterému se peníze vybrané od lidí a spotřebitelů za vodu nevrací zpět do odvětví a nekončí v trubkách. Prostřednictvím manipulací, lží a slibů byl v řadě regionů zaveden systém, který funguje jako „cedník“. Je geniální, ale jen z pohledu zahraničních koncernů, které na něm profitují. S investicí desítek miliónů se dostaly k miliardám a lidé platí, platí a platí. Stát tomu cedníku nejen přihlíží, ale dokonce do něj nalévá další a další peníze. V některých případech dokonce někteří jeho zaměstnanci s koncerny kooperují. Jak systém prodeje vody fungoval dříve a jak funguje dnes, vysvětluje krátké video

CO S TÍM? – ZMĚNIT SYSTÉM PRODEJE VODY!

Je třeba začít u politiků a to u těch nahoře. Připravují legislativu, přes Ministerstvo zemědělství koncepce rozvoje vodovodů a kanalizací a přes Ministerstvo financí „regulují“ kam peníze za vodu tečou = nastavují SYSTÉM. Společně s dlouholetým předsedou představenstva okresní vodárny Vak Přerov, která se ubránila opakovaným nájezdům zahraničních koncernů, toužících inkasovat vodné a stočné a tím i zisky z prodeje vody místo Vaku Přerov, jsme zaslali členům vlády, poslancům i senátorům dokumenty dokládající, nevýhodnost prodeje vody přes překupníky a popsali jsme, co se ve vodárenství děje. Vyzvali jsme je, aby upravili legislativu a sjednali nápravu systému prodej vody ve prospěch lidí a státu. Konstatování, že způsob privatizace vodáren nebyl šťastný a stát, obce a lidé na něj doplácí, které jsem od některých členů špiček vlády zaregistrovali, k nápravě nestačí. Je to stejné, jako když jdete ulicí a vidíte, že někdo vykrádá obchod. Konstatovat, že to není správné a neudělat nic je k ničemu. www.PRAVDAOVODE.CZ Podnět na vládu a na parlament nemusí stačit. Proto, aby byl brán vážně je nutné, aby je podpořili běžní lidé. Rozhodli jsme se proto lidi informovat přes internet, www stránky a sociální sítě. Na to navazuje možnost se seznámit s Výzvou a vše končit rozhodnutím se přidat nebo nepřidat a podepsat či nepodepsat Petici, kterou vyzve vládu, aby v této věci jednala.

CO MOHOU LIDÉ DOKÁZAT? Systém zavádí lidé, proto každý systém mohou jedině lidé změnit. Jsme v tom společně. Stačí, aby si 5-6% populace uvědomilo, o co jde a najednou si to uvědomí téměř všichni. Náš úspěch ve vodě závisí na odpovědi na tyto dvě otázky: 1) Kolik nás je? Kolik nám schází do 5 nebo 6%? 2) a Co uděláte VY? To netvrdím jen já…

Chcete-li více informací, podívejte se na www.pravdaovode.cz a chcete-li pomoci, tak se přidejte.

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Vodalidem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.