Radek Novotný: Vodárny jsou tunelovány – zveřejnění judikátů zlínského kraje


Znát názory soudců a ekonomů, kteří na příkladu kauzy společnosti Vodovody a kanalizace Zlín doložili, jakou cestou jsou tunelovány vodárny v ČR, kdo toto tunelování dělá a pro koho je toto výhodné, je obrovský úspěch, protože kolaborující politici již nemohou lidi, ani zastupitele měst a obcí, dál balamutit.

Dokumenty pro ty, kdo chtějí být informováni, zpřístupňuji na stránkách www.vodalidem.cz. Jde o výsledky mé 12 leté práce a také výsledek práce soudců. Nyní jsou k dispozici všem, kdo chtějí znát pravdu o tom, co se děje kolem prodeje vody a vodáren v ČR. Tato usnesení soudů na stránkách s koncerny kooperujících měst či politiků nenajdete – www.zlin.eu . Nenajdete ho ani na stránkách vytunelovaného Vaku Zlín – www.vakzlin.cz.
Soudci v nich popisují a hodnotí manipulace se zastupiteli, politiky jednající v zájmu koncernu, jednání vedoucí ke ztrátě dotací z EU pro okresní vodárnu. Na konkrétním příkladu Vak Zlín je ukázáno a vysvětleno, co se děje v řadě regionů ČR i to, jaké to má dopady na lidi, vodárnu a souvisí s tím i nejdražší cena vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji.
Rozsudky soudů můžete získat zde:
www.vodalidem.cz/blog/

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Praksův prak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Radek Novotný: Vodárny jsou tunelovány – zveřejnění judikátů zlínského kraje

 1. VaclavP napsal:

  Pane Novotný, oceňuju Vaší snahu i marketingovou sílu Vašeho projektu, ale nepoukazuje na špatný systém, ale na jednotlivé kauzy. Jestli jsou zastupitelé v nějakém městě uplatní nebo ochotní jednat v neprospěch svých voličů je jedna věc. Druhá věc je, jestli společnost v čistě městských rukách bude po celé České republice hospodařit hospodárněji než společnost pod zahraničním vlastníkem. To je stejné jako kraje rozkradou dotace z EU mnohem pravděpodobněji sami, než aby byly rozkradeny z Bruselu.

 2. Radek Novotný napsal:

  Pane Václave, věřte, že příklad Vaku Zlín, jde přes kopírá použít v dalších regionech v ČR a důležité je ukázat, že náprava je možná – jde o precedens pro další regiony.
  Co se týká fungování městských vodáren, tak odkazuji na ukázku jak to jde, když jsou politici normální. Je na http://www.vodalidem.cz/jde-to/.
  Myslím, že se mnou budete souhlasit, že to je vždy o lidech.
  Vodárna v rukou měst a obcí, řízená vodáři samozřejmě může fungovat špatně, pokud jsou politici darebáci, protože ty vodaře zastraší přes ztrátu zaměstnání. Ale pokud jsou někde politici darebáci a k tomu navíc vodu prodává zahraniční subjekt, který inkasuje zisky na místo vodárny, tak ti darebáci si peníze opět na úkor lidí zajistí a lidé zaplatí 3x :
  a) náklady + investice
  b) lumpům politikům
  c) koncernům

Komentáře nejsou povoleny.