Petr Ješátko: Šumava a důkazy


Obnova lesů v Národním parku Šumava – Luzenské údolí

Obnova lesů v Národním parku Šumava u Plešného jezera

Zdravím ze Šumavy. Vzhledem k tomu, že celý život nemám rád lhaní a snahu o podvody, nebudu k tomu přihlížet, jako lesník ve svých 67 letech ani dnes. K tomu mne opět přinutilo vystoupení pana Eyberta, když si plete horskou smrčinu s „normálními lesy“, což je opět odborná jalovost, včetně počtu jedinců na ha. V roce 2010 po nástupu Drobila na MŽP jsme, jako lesníci zadokumentovali přirozenou obnovu horských smrčin, ponechaných bezzásahovosti. Vědecká sekce prováděla biomonitoring. Oboje vyvrací nesmysly,které pan Eybert přednáší před senátory. Nesmyslná čísla o holinách, těžbách. Manipulativně říká nesmyslná čísla, která jsme několikrát vyvrátili ministrovi i vedení parku, jejich vlastními statistickými hlášeními. Je pravděpodobné, že Mánek asi neví, že tato evidence existuje a je, zasílána ČSÚ každý rok.. Nebo tolik spoléhal na dobře zaplacené PR agentury? Panický strach, který vyvolal jednání některých senátorů vyplývá prostě z toho, že místo ministrů, řízených kmotry nastupují ministři, kteří vědí, co jsou § trestního zákona, jako porušování povinností při správě cizího majetku, či § jiných zákonů hovořících o hospodaření s majetkem státu. Nechte pánové senátoři průběh šetření. Nebo máte takový strach ? Politici zapomínají,že občané tohoto státu již nejsou odkázáni na jejich prohlášení a ovlivňování medií dobře zaplacenými PR agenturami. Občané prostřednictvím internetu mají často daleko větší znalostí zákonů, než zákonodárci a soudní jednání vyhrávají. Občanské iniciativy vzdělaných lidí neumlčíte bez odborných důkazů. Neumlčíte je ani posíláním policie na mladé, vzdělané, vědce, studenty. Oni prostě nechtějí pokračovat v tom morálním marasmu, který jste za posledních dvacet let zavedli. Dříve jsme tady na Šumavě měli pevnou hráz socialismu, když tady ministr Dienstbier v Žel. Rudě prostřihával ženijně technické zátarasy, nevěřil jsem, že je znovu bude obnovovat lidská nevědomost, snaha Šumavu rozkrást a nás místní postavit do role těch, kteří budou u podvodníků a kmotrů maximálně umývat nádobí. Naše malá ubytovací zařízení, která jsme si postavili za své peníze k zajištění důchodu, nemohou konkurovat apartmánovým domům, kasinům, nočním klubům atd., protože tahle klientela nehledá šumavskou přírodu. Že si Šumava poradí i bez politiků jsem poznal za svůj život a v příloze zasílám důkaz.

Petr Ješátko st. (Autor je bývalý vrchní lesní inspektor Národního parku Šumava, nyní v důchodu)

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Praksův prak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Petr Ješátko: Šumava a důkazy

 1. XY napsal:

  No, je to tady už po druhé, zato s parádní fotodokumentací. Díky.
  Ovšem kolik by se tam vešlo lanovek, sjezdovek a atrakcí, o tom raději moc neuvažovat…
  Rovněž by stálo za úvahu, zda by se neměla v těch lokalitách zřídit silniční síť a řada občerstvoven, kde by se safarimilovní lovci mohli občerstvit před svou náročnou chovatelskou prací s flintou a pan prezident by si mohl šupnout taky něco, co má na cestách rád.

 2. robe napsal:

  též díky za vložení, že je to podruhé nevadí – jinak bych to nestihl.
  se zájmem jsem si otevřel odkazy o obnově lesů, a byl velmi mile překvapen.

Komentáře nejsou povoleny.