Kdy vypukne válka? DOPLNĚNO!


 

Dnes  budu  hodně  dlouhý. Ale nemohu jinak!  prostě  to nejde. Ale na druhé straně, odprezentuji netypicky asi  daleko více  daleko více obrázků  než  textu. BOHUŽEL!! Doufám, totiž  že  podobné  obrázky  už  nikdy muset  na Kosu dávat. Mám  čím dál tím větší strach, že  jsme  jen kousek , kousíček, od války! Zatím, což mne naprosto děsí, vyšly všechny moje  nejtemnější scénáře.

V prvním článku o Ukrajině  jsem předpověděl, že  mí dva  virtuální  Ukrajinci  Hrihorij a Mykola  nikoho nezajímají.  že prostě  jsou jen  loutky  v dramatu, který může  ošklivě  skončit, ale  který slouží zájmům jiným než  Hrihorije  a Mykoly.

 V  ukrajinském  quattru  jsem konstatoval,   že  s majdanskou demokracií  nelze  vyjít , protože  vítězové  z Majdanu  umí  jen  násilí a nedodržování  dohod a  že  nejsou  naprosto schopni  kompromisu,  že  výrazně posunuli  čas  na  atomových hodinách  k  fatální  dvanáctce, která  znamená  konec  světa v  atomovém pekle.

Další  články  byly  už jen o tom, že  ruskojazyčným Ukrajincům  nezbude nic jiného,  než se  majdanským demokratům postavit se zbraní  v ruce, protože  jejich hesla  jsou jasná. Stejná  jako  jejich duchovního otce  Stěpana  Bandery, což  velmi snadno může  přerůst v občanskou válku a následně  velký konflikt.

A ten poslední  o  tzv. Dohodě ze  Ženevy, kterou  Putin  podepsal, že s  ní  vydal  na  nůž  majdanským  demokratům všechny  ruskojazyčné  Ukrajince, kteří  nejsou srozuměni s banderovskými teroristy, kteří převzali  vládu  v  Kyjevě . A  také to, že  tím  naprosto  nesmyslným  podpisem dohod o nichž bylo jasné, že  je Majdan, jako  zatím vždycky, vůbec nehodlá dodržet,  si svázal ruce a přišel dobrovolně  o svou největší  zbraň v konfliktu  – totiž  chuť  mnoha  vojáků ukrajinské  armády  dezertovat a  tím  vlastně  zneschopnit  a  torpedovat  jakoukoli  snahu  gangsterů typu  Jaceňjuk, Turčinov , použít  armádu proti  svým vlastním  občanům. Protože  ti, kteří byli defekci, jako před  časem  25. výsadková brigáda  nakloněni, si to teď velmi rozmyslí. A  že nakonec stejně nejspíš  ruské  ozbrojené síly budou muset  zasáhnout. Tohle všechno se stalo!

Ale nic  z toho   stát nemělo. Stačilo k tomu málo – aby  Spojené státy a velcí evropští hráči měli  trochu  rozumu a drželi  svoje krvechtivé  majdanské  loutky  na  uzdě  a v rozumných mezích. A byli  schopni  zohlednit  ruské zájmy a nikoli zcela nesmyslně  hrát  jen svou stejně  cynickou, jako sobeckou  hru  na  deklasování Ruska hned za jeho dnešními hranicemi.  A také  že  lidská práva  jsou pro ně  jen naprosto cynická  zástěrka a  jejich celkový postoj  obrovským pokrytectvím a  mimořádně hodně  z toho, co  je  světové veřejnosti předkládáno jako zpravodajství, není nic jiného, než propaganda! Vše  dnes  doložím. Začnu  jedním  mailem , který  jsem předevčírem dostal od jednoho z Kosířů.  Vyjímám z něj toto:

Dobrý den,

jestli budete psát ještě nějaký článek o UA, bylo by myslím dobré zmínit neustále zavádějící informace ohledně tzv. zadržené mise OBSE.

 

Podle Facebooku OSCE z 26.4.2014:

1/4: Communication with military verification team in Donetsk has been lost. Team are not OSCE monitors but sent by member states 2/4: All members of the OSCE Special Monitoring Mission and OSCE/ODIHR election observers safe & accounted for 3/4: Military verification team composed of 8 members – 4 Germans, 1 Czech, 1 Danish, 1 Polish, 1 Swedish. Led by Germans. 4/4: Military verification team sent following invitation from Ukraine under Vienna Doc 2011 on enhancing military transparency

– ověřovací vojenský tým tedy není tvořen pozorovateli OBSE, ale byli vysláni členskými státy na základě pozvání UA, což je podstatný rozdíl. OSCE Special Monitoring Mission and OSCE/ODIHR election observers jsou jiné subjekty (civilní speciální monitorovací mise a volební pozorovatelé).

 

Na téhle stránce http://www.osce.org/cio/11826 se mluví o „release of the seven military inspectors  and their Ukrainian hosts who were detained in Sloviansk by a group of armed individuals“ tj. o propuštění sedmi vojenských inspektorů zadržených ve Slovjansku a jejich ukrajinských hostitelů, kteří byli zadrženi skupinou ozbrojenců.

 

Přímo na stránkách ministerstva obrany UA (http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=en&part=news&sub=read&id=34309) je napsáno dne 30.04.2014 tohle: „ the multinational group of military observers and accompanying officers of the General Staff of the Ukrainian Armed Forces are still captured“. 

Ani Ukrajinci tedy netvrdí, že jde o misi OBSE….

Mail jsem přetiskl, jak mi došel. Bez úprav.

Ano tohle  je, ve  světle  ostatního dění  ve  žlutomodré zemi  téměř  podružnost. Je  to  jen ukázka manipulace. Ve  srovnání s  tím , co  si přečtete  dále,  manipulace téměř podprahové. Je nám předkládáno,  že  separatisté  zadrželi zcela zlovolně skupinu  mezinárodních pozorovatelů,  kteří  monitorovali situaci se souhlasem  všech  zúčastněných stran.  Jenže  ona  to jaksi není pravda. Pozvali si  je  majdanští. Nikoli vláda Ukrajiny, jak stojí  v převzatých  textech, ale  majdanští! Jen  pouze  majdanští. Jejich  legitimita  k pozvání kohokoli  je přesně  stejná  jako ta o kterou se opírá  samozvaný  starosta  Slavjanska  Ponomarjov.  Jestliže  je  Majdan pozval, on má  úplně stejné právo  je  zadržet. Nic  méně, nic  víc. Propaganda  a  manipulace pur! Svět a  zejména  Evropa  je  rozhořčena A  na  Rusko je použit  další  klacek. Jakkoli  s tím nemělo nic  společného a  bez jeho intervence  by  zcela jistě  dnes   „pozorovatelé“  na  svobodě nebyli. Jak v  sobotu konstatoval  jak německý ministr  zahraničí  tak  jeho kolegyně, spolková ministryně obrany. Zaorálek  má ovšem za  to, že  za propuštěním stojí  Němci… Ale  to už je  fakt  detail.

 A když už jsme  u pojmů Rusko, Německo  a  propaganda. Rusko je neustále obviňováno z  toho,  že  rozdmíchává  na Ukrajině konflikt, posílá  tam  svoje  agenty   a prostě  stojí  úplně  za  vším.  Tak  se podívejme, co napsal sobotní německý  Bild am Sonntag.

Dám sem  dva  sreenshooty  z  internetových  stránek  Bildu

OD6

OD 7

Vtom prvním  německém  textu se píše  o tom, že  přechodné  vládě v Kyjevě  radí několik tuctů specialistů  z ústředí  CIA a  FBI.  Bild, že  si  tuhle  informaci opatřil ze   německých bezpečnostních struktur.

V dalším odstavci  je konstatováno, že  prý nezasahují  do bojů, ale mají  jen pomoci bojovat s organizovaným zločinem a  vystopovat  jmění stále ještě  nominálního ukrajinského prezidenta  Janukovyče.  Uniká mi, od  kdy  CIA  organizuje  kriminální policii. Pokud  vím,  slouží, nebo má výhradně  sloužit prosazování amerických zájmů v zahraničí. Získávat  špionážní informace, odstraňovat  nepohodlné  vlády  a  lidi, provádět  dezinformační  kampaně, cvičit  zahraniční  rozvědky, verbovat  v zahraničí své špiony  a tak podobně. Prostě provozovat  špionážní práci. Bylo o tom napsáno tisíce, možná miliony  článků a knih a natočeny  stovky  filmů.  Na Ukrajině je ovšem všechno jinak…..

Ten  druhý německý popisek  ale  říká to, co  všichni  už  víme.  Že  do Kyjeva  přijel na tajnou  misi  a  pod  falešnou identitou  sám šéf  CIA John  Brennan. Jako na potvoru hned  druhý  den po jeho návštěvě dal Turčinov  rozkaz  k zahájení tzv.  protiteroristické akce…..  Protože  Brennan  mu tam nejspíše  radil s  tím,  jak vybudovat ve  Slavjansku  síť  místních policejních stanic.

Ovšem  svět  je krmen  bláboly  o jakémsi  superagentovi Moskvy Strelkovovi, či jak se má jmenovat,  co všechno řídí a podněcuje!

Prostě  propaganda  pro  hlupce, co  si nedají dohromady  ani 1+1..

Jasně. Propagandu používají  všichni.  takže  nevylučuji  vůbec  možnost,  že  jí mohou  být interpretace některých českých , ale i zahraničních  serverů, jedné  zvláštní zakázky, kterou vypsala  loni  v létě americká  vláda. Najdete ji zde:

https://www.fbo.gov/index?s=opportunity&mode=form&id=2bb691b61c59be3a68180bd8c614a0cb&tab=core&_cview=1

A  nejde o nic  menšího nebo většího,  než o zakázku PRO  AMERICKÉ FIRMY na  rekonstrukci  Gymnasium číslo 5 v  Sevastopolu…

 
Odesa10

Zvláštní zakázka, co  říkáte?

Amerika jen  rekonstruuje  školu na  Ukrajině!  Co je na tom divného, jistě namítnou zdejší  pravověrní. Humanitární  akt! Co chcete  víc?  Vždyť přece v technické specifikaci – viz  zde:

Attachment_1_-_Technical_Specifications_School__5.pd…

je  dokonce i přesně určena  tabule, která  na  toto  bude na věky věků upozorňovat!

Inu,  může  být.  že  to měl být  dar  sevastopolským  školákům.  Dnes už je  ovšem  zrušen. Přesto, že  ti  školáci nikam neodešli. Zůstali… Nicméně  americký  sponzor už  o ně  nemá zájem. Že  je to logické, když  už Sevastopol není  Ukrajina , ale  Ruská federace? 

Zvláštní argument.  USA  přece  neuznávají  připojení  Krymu  k  Ruské  federaci. Je to pro ně  Ukrajina. takže ,co je jinak?

Proč  si, ale loni,vybral US  Goverment, ze  všech možných  ukrajinských  škol právě  tuhle? Proč  ne  třeba  gymnasium  číslo  5 v  Kyjevě?  Nebo  ve Lvově, Nebo v  takovém Ivanovo Frankovsku,  kam  nepochybně  nějaká  zahraniční dotace  dojde asi tak jednou za  sto let?  Možná proto,  že  šlo  o ruskojazyčnou část tehdejší  Ukrajiny.. a  že  chtěl  Washington právě  těm  ruským a nespokojeným  Úkáčkám ukázat  svou  humanitu… Ale  stejně tak  to mohl předvést  v  Doněcku, Lugansku, Kramatorsku  nebo Slavjansku. A dneska  by  tam  třeba  nebyli separatisté.

Ne bylo to v  Sevastopolu! A  nejen  to! Dobře si prohlédněte  lokaci té  školy ve  specifikaci opravy  na str. 2!  Je  téměř  u  vojenského přístavu!  Přesně  na  té  strany,  od  které  na přístav útočil před 42 roky  von Mainnstein. Se snadným přístupem po komunikacích do přístavu.    

 Nejen to, podívejte  si na  letecký  snímek toho gymnásia na  straně 3 téže  specifikace. ta  škola  není  v nějakém  bloku obytných  budov, ale  je  to  v podstatě uzavřený  areál. Náhoda?  Inu antiameričtí propagandisté  tvrdí,  že  nejde o  rekonstrukci  školy , nýbrž o investici  do výstavby  kasáren  pro US  NAVY    a  mariňáky. Kteří v  Sevastopolu měnili údajně   vyměnit  ruskou černomořskou flotilu…

Propaganda?  Možná!  Nicméně  těch podivností je  daleko více.

Třeba  už  to,  že  zakázku mají vyřizovat  jen  americké firmy.  Přestože  práce  ukrajinských  firem  musí být daleko levnější  a že  oprava  školy  mohla  být  vyřízena  i tak,  že  by prostě  přišly  z  USA  jen finance a  třeba  i dozor, aby nebyly  rozkradeny a bylo za ně pořízeno jen to, co donátor  zamýšlel. Tak jak se to děje  běžně  v celém světě v  podobných případech…  Ale budiž, tenkrát byl u moci  zloděj a defraudant  Janukovyč a Washington mu,  na  rozdíl od  Jaceňuka  a Turčinova,  vůbec  nevěřil. OK.  Umím s  tím  žít.  Nicméně  napadá mne  další  podivnost –  v té technické specifikaci  je popsán každý detail  té  totální opravy. Úplně  každý – vrstvy  krytiny  a izolací na  střeše, průřezy  okenních profilů, dveří, až po tvary  záchodových prkének a  pisoárových mušlí. Dokonce i  vybavení  tělocvičny  s detaily  ribstolů  a basketbalových košů  a desek…

Přál bych si, aby  stejně  kvalitně  a precizně  byly  zadávány  státní  zakázky  v  ČR.. Opravdu.

Ale  kupodivu  – nikde není  sebemenší  zmínka o vybaveních pro  školní  třídy. Aby  se v nich mohlo  učit. Třeba  tabulí!  které je nutno zabudovat. zejména tehdy, mají li být  moderní  – interaktivní.  Pak potřebují speciální  kabeláž.. To se bude  následně sekat  do  hotového?  A  to i v případě montáže  jen  klasické, obyčejné  tabule, jak ji  zná každý  z nás!  Divné, že?  A  to nemluvím o  tom,  že  nikde není  ani  ťuk  o  ostatním  školním  nábytku…  Nebo že by  přeci jen  na  tom,  že  opravdu  bylo převzetí  sevastopolského přístavu opravdu plánováno?  A to, co bylo školou včera, je jí dnes a bude jí i zítra by nakonec přeci byla kasárna?

Netvrdím, to, jen se ptám. Kosa  není a nebude něčí propagandistický nástroj.  Ale  rozhodně  se bude ptát a pokoušet se v rámci možností  nalézat  odpovědi. Opatrně, ale  důkladně. A  může  se plést.    Nicméně , zatím  těch  omylů v odpovědích  je  naprosto mizivě. Říkám  neskromně.

Mám  k té  neskromnosti  docela dobrý  důvod. Jistě  si pamatujete, že  jsem  před nedávnem, ohledně Ukrajiny,  tvrdil,  že  být  ruskojazyčným  Ukrajincem,  jsem někde se samopalem  na kontrolním stanovišti se  samopalem a  vítám  majdanské demokraty  dlouhou a přesně  mířenou dávkou ze  samopalu.  Že  by  mi nezbylo nic jiného, pokud  bych  chtěl ochránit  před  nimi sebe  a svou  rodinu. neměl jsme o nich  iluze. Ani trochu.  Jenže  události v Oděse  překonaly  těžce moje očekávání. věděl jsem že Jaroš   a jeho  zmetci  jsou  schopni  lecčehos, Takže nejsem překvapen  tímhle  výrokem:

 
OD 1PG

Dodávám,že  tohle  se objevilo na  IDnes v  pátek večer! Když  hořela  budova  oděských odborů. Zapamatujte  si to!

Zatím se věnujme  jen tomu,jak  funguje  propaganda  pur,  hrdě šířená informačními   kanály našeho mediálního světa, samozřejmě,  včetně  těch  českých, konkrétně iDnes, tak se dozvíte  tohle

OD2 JPG

Tohle  je  také z tzv. streamu sledování  konfliktu  z pátku na  iDnes….

Takže  ukrajinská policie, poplatná Kyjevu nám  oznamuje , že  požár  jaksi vznikl mýrnyx, týrnyx  jako důsledek potyček.  Zatímco  Reuters  říkají  kdo a proč  ho založil. Konkrétně. Zopakujme si to –  jakýsi  darebák  z  Pravého sektoru  chce  očistit  Oděsu od proruských!!!  Ohněm.A  ani se tím netají.

Už  ho  pro kyjevská policie  zatkla? Už byl postaven před  soud?  Za  etnické  násilí  a čistku a  také  masovou vraždu?  Nebo  čtyřicet  mrtvých  není ještě  masová vražda?  A  co na  to Obama  a jeho administrativa?  Ta, která  přece hájí a  zejména  na  Ukrajině, lidská práva?  A  chce  trestat  Rusko za  jejich porušování. Na  Ukrajině…. A  co na  to soudní tribunál v  Haagu?  Který  byl zděšen  z  masakru  v Račaku, který  se  ovšem nakonec ukázal  být  něčím úplně jiným , než  Haag  a  západní informační kanály vytrubovaly.

Ale  třeba  má za  to, že  jde o  smutnou a politování  hodnou  náhodu.  že jen  prostě  hasiči nedorazili  včas,  aby  vyvedli ty omámené  kouřem  a  včas  přistavili  žebříky, aby  lidé   nezkoušeli vyskočit  z okna. Politování hodná  náhoda..  Prostě  kouř  je prevít. to přece víme  všichni.

Takže  sem  dáme  jednu obrázkovou  galerii, kterou jste už možná viděli. Nafocenou  na místě  činu.  Upozorňuji slabší povahy,  aby  svou  dnešní  návštěvu na Kose ukončili  přesně  zde:

Odesa2
Tak tady  ten  zmetek z Pravého sektoru vyčistil jednu  ženu v  jiném stavu. Evidentně  zaměstnankyni  odborů v  jejich centrále
Odesa3
Odesa4
Odesa5
Odesa7
Odesa8
Odesa9

Připadají vám  ti na  těchto snímcích , s výjimkou  té těhotné  ženy,  jako  udušení?  Dodávám, že  jsem nepřetiskl všechny  snímky  a že na  těch , které nevidíte opravdu  udušení kouřem jsou

Jenže  ti,  z obrázků, které  jsem vybral  prostě  byli  jednoduše  elitou majdanských demokratů upáleni za  živa! Ale majdanský ministr  vnitra    tvrdí,  že smrt  byla  politováníhodná, z  udušení.

Ono totiž  je  podstatně něco jiného  sdělit  světu,  že  ti mrtví se náhodou a nešťastnou shodou okolností  udusili, než to, že moji  ordneři  někoho upálili  za  živa!

Jo  nějaký  pravověrný  se mne  ptá, kde  , že  jsem, že  přetiskuji určitě  něčí/ rukou propagandu, protože  majdanským a  Jaceňukovi a  Turčinovovi jde jen a jen  o demokracii  a  ti by přece něčeho takového nebyli  schopni.

Inu , ten link  dal  včera   brzo ráno do diskuse na Kose nick Berkowitz.

Samozřejmě , že jej  uvedu:

http://ani-al.livejournal.com/1705540.html?view=7650884

Už se těším,  až mi někdo  napíše, že  jde  o rafinovanou  ruskou  agentku FSB  nebo GRU..

 Směle  do toho!

Ale  než  se tak stane,  tak  si  dobře prohlédněte  dvě další fotografie. Jsem zvědav, jak zpochybníte  jejich  autora.

V Oděse opravdu  hodně  hořelo a  zpravodaj Reuters  říká  kdo za  tenhle ohýnek může:

Odesa1

Mno a  aby  nebylo pochyb, tak ze  stejného zdroje dáme  obrázek přípravy  těch, co zapalovali.  Do červeného kroužku  jsem  schválně  dal šátek, který  měl a kolem  krku  ta  „dobrá  víla“  co  ty  Molotovovy  vyrábí.  Že  by  šlo zase o  ruskou  agentku?

Odesa

Bohužel,  zatím  všechny moje  temné předpovědi vyšly. Včetně  těch, že  ruskojazyčný  Ukrajinec  má dnes jedinou možnost  – jít  bojovat  proti  tomu,  co  se na něj hrne  z Kyjeva. Jistě  by  zvažoval úplně jinou  alternativu a  nejspíš  dokonce hodně  rád, kdyby  viděl, že  protektoři  majdanských  demokreatůr začali  tlačit  na pilu, a donutili  Jaceňuka  s Turčinovem se  s nimi  rychle   a  nekompromisně  vypořádat. A  že  je  dotlačili k tomu poskytnout  východu  záruky  bezpečné existence s  tím, že  se  stát bude federalizovat, tak  aby bylo jasné,  že  žádný  majdanec  nebude nikoho beztrestně  na východě nebo jihu Ukrajiny  upalovat.

Místo toho  slyším od  kyjevských demokreatur, že provádějí protiteroristickou    akci.  Která probíhá třeba  tak, že  u vesnice Andrijivka se její  neozbrojení obyvatelé postavili  ukrajinské koloně. A chtěli ji zastavit.  takže   výsledkem je podle  Kyjeva  jeden  mrtvý, podle  proruských zdrojů  je mrtvých nejméně  deset. Protože  Pravý sektor  – pardon  Národní  garda, začala  prostě  palbu. Na  civilisty.

Bilance  majdanské lekce demokracie  v praxi?  Deset  mrtvých a  40 raněných! Ovšem  co že nám tvrdí demokreaturové, kteří  jen sem tam někoho upálí? Pardon, jsou tak nějak u toho, když  se někdo udusí  kouřem z táboráku? Tohle: Podle verze velitele ukrajinské Národní gardy Stepana Poltoraka naopak jednotku „protiteroristických sil“ napadli separatisté, kteří na vojáky začali střílet kryti živým štítem sestaveným z místních dětí. Ze zadních pozic vzbouřenci zastřelili dva vojáky a 12 jich zranili. Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-62122560-zive-pokud-ukrajina-ztrati-dalsi-uzemi-nebude-zrejme-schopna-splacet-dluh-tvrdi-s-p

Tady někde jsem  včera po poledni svůj  článek chtěl  ukončit.  Jenže  ty  snímky  uhořelých a  zmasakrovaných majdnaskými demokreaturami mezi tím zřejmě  obletěly  svět, žijí  svým životem a  dávají  pohádkám o  hoodných  demokratzických  majdancích tvrdě zabrat. A  také  oblbující propagandě  o tom, kdo  se  dopuští zločinů proti lidskosti, kdo brání  lidská práva  a tak podobně. Majdanští  protektoři s e jistě  cítí  velmi  nekomfortně.

Takže  opět  nastupuje  těžká propaganda. Darebák Jaceňuk v Oděse  držel řeč. Neřekl nic, co by od něj normálně  uvažující člověk, po zkušenostech s ním, nečekal.

Za  masakr mohou  Rusové. Ti to způsobili. A budou za  to přísně potrestáni. Dále za  to mohou  hasiči, že pozdě  špatně zasáhli. Přesně jak  jsem nahoře  napsal! Před  tím jeho veřejným blábolením. Snadno tyhle věci uhodnout.

Vedle  toho se objevila  těžká propagandistická  artilerie o tom, jak že  to v pátek v Oděse  bylo. Prý takhle:

Proruští prý  vyzbrojení  klacky  a  STŘELNÝMI  zbraněmi prý  zaútočili na  fotbalové  fanoušky.  a ti jim útok oplatili. Až k jejich stanovému městečku pře d Domem odborů. Střelba  pro ruských  nestřelba proruských! Vsjo ravno!  Prostě  hrdinové.

A jak nás  ujišťuje prý jakási  účastnice, asi také  fotbalová  fanynka,  tak oni  tohle  nechtěli, vůbec nechtěli, ale v  tom baráku odborů byli zmanipulovaní  lidé…

Ještě  si pamatujete, když  tyhle  kecy  čtete na  to, co  zveřenilo iDnes  v pátek ve  22:15?

Připomenu vám to:

OD 1PG

Takže  zpravodaj  Guardianu  tvrdí,  že  darebák z Pravého sektoru bylo cílem očistit  Oděsu od proruských!!!

A  co si připomenout onen obrázek  té  hodné děvenky , co vyrábí Molotovovy koktejlíky?

Odesa

Co myslíte, proč  je  asi  tak dělá? Proč  tam má s sebou kanystr s benzínem?  Vypadá s  tím kouzelným šátečkem  jako fotbalová  fanynka, která  nechce nikomu ublížit?  Ostatně , už  jste  viděli  někoho, kdo jde na  fotbal s  kanystrem? A   benzinu k tomu?

Ale  ti proruští prý  stříleli. Po fotbalových  fandech… A  dokonce,  mi opět stream  iDnes nabízí  snímek takového prouského teroristického střelce. Z nějakého kyjevského twitteru:

Dobře  si všimněte  to, co jsem  dodatečně  dal  do červeného  oválu!  Nejdříve mi to  uniklo, ale  až  ted  ráno, když  jsem si  článek procházel ještě  jednou  mne napadlo tuhle  fotku zvětšit….

A  ejhle  za tím střelcem s  revolverem  stojí  důstojník oděské milice!!!!! Stojí a v  klidu přihlíží!  není nad  kyjevský  twitter!

OD8

O tohle jsem  vás  nemohl ochudit.

A  teď  sem  dám  ještě  snímek, pořízený  německou agenturou  DPA. Z toho sobotního Bild am Sonntag

V mediích a zejména  těch  českých  najdete  „popis“ toho, jak prý  k tragedii  došlo.  Například  zde:

http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-odesa-nepokoje-fotbal-dzu-/zahranicni.aspx?c=A140504_123825_zahranicni_aha

Zkrátka proruští , respektive  agenti Moskvy, zaútočili na poklidné  fanoušky místního fotbalového klubu. A  ti si to nenechali líbit. a byla  z toho tragedie!

OD5

Připomínám, že  snímek z  maximálně  důvěryhodného zdroje -oficiální  Německé tiskové agentury. DPA  je prostě   nejlepší možná značka! Takže  propaganda  a manipulace  ani náhodou! Popisek  Bildu pod  snímkem doslova  říká: Příznivci  ukrajinské  vlády  v Oděse….

Tohle mají být napadení  fotbaloví  fandové? Ono se teď  na  stadiony  chodí ve vojenských helmách, s policejními štíty, kameny  v  ruce  sekerami? Asi jako s  kanystry. Řekl bych.

A ještě  drobnost – může mi někdo identifikovat  nějaké zásadní rozdíly  mezi  tím údajným proruským střelcem a těmi, které Bild označil za   příznivce  majdanské  demokreatury?

Tedy  kromě  modrožlutých  značení?  Ale  ty  ve věku digitální  fotky umí  ze  snímku odstranit  i  dítě předškolního věku.

Tak tohle  je  situace na  Ukrajině  dnes. Osobně  nevidím jinou  možnost  než další eskalaci násilí,  s konečným zásahem  Ruska.   protože  když  to neudělá,  bude to známka  jeho slabosti. Že nedokáži ochránit  ani své zájmy  ani  své  krajany. To USA  to na Grenadě  dokázaly.

Západ  odpoví sankcemi a kdo ví  čím. Kolik času nám zbývá, než začnou létat  rakety  s atomovými hlavicemi? Na  Majdanu opravdu posouvají  ručičky  atomových  hodin  ke  dvanácté, seč jim síly  stačí.  A  ve Washingtonu  a, řekněme  sumárně za  Evropu, v Bruselu,  je  v tom podporují seč mohou.

Doufám, že se  dnes naprosto trapně  a fatálně pletu!  Nejsem idiot, co se chce za  každou cenu mýlit  s  USA. nejsem  ani  jiný idiot, co chce mít věčnou pravdu s  Putinem. Doufám,  že jsem jen  starý , unavený vlk,  který  jen špatně  čte  signály  doby. Ta pravděpodobnost  nadcházející  velké  války  je pro mne  dnes  rozhodně  vyšší  než  50%. Ale  ještě pořád  to lze zastavit. celkem snadno. Jen ti, co  Majdan  rozpoutali a zneužili  musí  hodně  rychle  dát  totální brzdu. jestliže  to neudělají, pak je moje  otázka z titulku naprosto přesná. A  planetě  zbývá v její existenci maximálně  pár  posledních měsíců. Pak už  bud e totiž  úplně  jedno,  kdo si začal, kdo se  s kým mýlil nebo měl s kým pravdu.

Že přeháním?  Ani trochu. dám sem poslední screenshoot z toho článku v Bild am Sonntag.

OD10

Jakže  komentoval dění na  Ukrajině při státní  návštěvě Angely  Merkel ve  Spojených státech  Barrack Obama, byť je tam napsáno,  že  že  se výrok vztahuje  ke  Slavjansku?

“ Ukrajina má právo na  znovuobnovení pořádku!“

A  řekl to v pátek.

 Janukovyčovi  přesně  tohle právo stejný Obama  upřel. Aniž by  nominální ukrajinský, v řádných volbách  zvolený prezident nasadil proti  vlastnímu rebelujícímu  obyvatelstvu,  armádu s obrněnou technikou a bojovými vrtulníky,  aniž  by nechal  střílet  do neozbrojených vesničanů, aniž  by  nějací  jeho odrneři  kohokoli  uplalovali  a  řvali přitom, že  chtějí  Kyjev nebo kterékoli jiné  město  od někoho  vyčistit.

Ještě  chce  někdo diskutovat o  tom, že  krymští  Rusové neměli zatraceně  dobré důvody  se majdanských demokreatur  zbavit?

Aktuální doplněk:

Je těsně po poledni v pondělí. Právě jsme projel internet, co jako  na Ukrajině  nového….

A  našel jsem na iDnes tohle:

Kyjev vyslal do Oděsy zvláštní prapor národní gardy, podle ministra vnitra Arsena Avakova už do města dorazil. Příslušníci dobrovolnické jednotky, která vznikla koncem dubna k ostraze metropole, nosí černé uniformy. 

V Oděse podle oficiálních údajů při pátečních střetech a požáru v Domě odborů zemřelo 46 lidí (o tom, jak se město vyrovnává s tragédií, čtete zde)„Vlastenečtí Ukrajinci“ zde podle Turčynova zastavili snahy místních provokatérů, kteří údajně zorganizovali násilí ve snaze „srazit Oděsu na kolena.“

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/rusko-proti-ukrajine-vede-valku-tvrdi-turcynov-ftp-/zahranicni.aspx?c=A140505_081334_zahranicni_vez

Takže například pro scallopa, třešen a pár dalších to přeložím do češtiny normálního člověka.

Tahle věta znamená v normální češtině:

Do Kyjeva nastolit majdanský pořádek byl odeslán speciální prapor úderníků Pravého sektoru. A to z důvodu, že Majdanská vláda se nemůže plně spolehnout, po masakrech ani na místní polici ani na místní vojenskou posádku. Národní garda jsou totiž po převratu institucionalizované bojůvky Pravého sektoru a je plně kontrolována lidmi Dmytro Jaroše.

Mám překládat i tu nebetyčnou zhovadilost, co řekl dnes demokreatura Turčinov nebo jí rozumíte sami i bez překladu?

Pro jistotu, kdyby náhodou ne. To znamená, že kdo upálí názorového oponenta vlády , která vzešla z násilného převratu, koná vlastneckou povinnost!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

331 reakcí na Kdy vypukne válka? DOPLNĚNO!

 1. Firefly napsal:

  to je prča. Nalítne Dan s Faganem, vlk to promázne a je z toho totální chaos. Prostě totalita v praxi 😉

 2. Firefly napsal:

  … a tuplovaná prča, seznam jmen, která se nesmí vyslovit, byl rozšířen. K německé spolkové zemi západně od Šumavy zjevně přibyl jmenovec slavného amerického právníka 🙂

  tak se zopakuju bez jména – to je prča, nalétne Dan s „právníkem“, vlk to promázne a vznikne totální chaos. Totalita v praxi. 😉

  P.S. Vlku, ten původní štěk můžes klidně nechat ve spamu 😉 😉

 3. jezevec napsal:

  Ještě chce někdo diskutovat o tom, že krymští Rusové neměli zatraceně dobré důvody se majdanských demokreatur zbavit?

  diskutovat ne, s tebou je diskuse zbytečná, ty o žádnou nestojíš. jedeš si svou lajnu a jiné úhly pohledu jen sprostě urážíš.
  přesto tu větu pronesu: ano, rusové nemají na ukrajině co dělat. vrazi z majdanu nejsou hodní, ale je to ukrajinský problém a cizí armáda tam nemá právo zasahovat. stejně jako ho neměla u nás v 1968, ani pan hitler v sudetech před ww2. maximálně tak oplotit a hlídat, a odprásknout každého ozbrojence překročivšího hranice ruským směrem. vojenský zásah je bezprávné násilí, a připojení části území demokratické země k rusku je akt mezinárodního terorismu. pro pořádek dodávám, že jsem nesouhlasil se zásahem aliance v kosovu, takže mám přímo od vlka komplementárně povoleno nesouhlasit i se zásahem ruska v ukrajině.

 4. kchodl napsal:

  Zavražděných v Domě odborů v Oděse je 116. Nikoliv udušených nebo shořelých, ale zavražděných.
  http://vz.ru/news/2014/5/5/685313.html

  • standa.e napsal:

   Níže jsem přiložil video s originálním zvukem, v němž se hrdinní demokraté se slovy „Smrt Moskalům!“ ženou postranním vchodem do Domu odborů,l zatímco ve předu se tancuje kolem táboráku…
   A že hasiči přijeli pozdě? Tak, Vlku a ostatní, i na tohle můžeme nalézt alespoň nějakou odpověď – naši hrdinní demokraté totiž jejich vozy zastavily a obsadili – opět zdokumentováno na videu…
   http://news.e-republika.cz/article2590-Po-masakru-v-Od-se-ji-neni-cesty-zp-t
   (V článku je i pokus o rekonstrukci průběhu událostí – ale o průniku bojůvky postranním vchodem dovnitř se ještě nezmiňuje)

 5. Petrpavel napsal:

  Ukrajinskou problematiku se snažím nesledovat, zajímá mě situace u nás doma.
  Pochopil jsem článek, který je pro mě poučný a děkuji za něj, správně a ptám se : česká vláda ČSSD+ANO+KDU přece podporuje tyhle zabijáky vyvolávající bojůvky ? Je to dobře? Je to dobrá vláda?
  Kdo (které strany) stojí za skutečně demokratickými silami na Ukrajině a které strany to tam vlastně jsou?
  Jako obvykle primitivní otázky …

  • standa.e napsal:

   Vůbec ne. Docela zásadní. Bohužel tuším odpověď – KAŽDÁ naše politická strana s potenciálem být vládní by se zachovala stejně, jako ta současná. Jsme jen malí lokajové.
   Osobně mám v danou chvíli s naší vládou opravdu problém… A cítím těžkou rozpolcenost. A stydím se.

   • Petrpavel napsal:

    Opravdu každá?

    • Hudec napsal:

     Ale ano, čtěte pečlivěji. KAŽDÁ naše politická strana „s potenciálem být vládní“….
     Je to řečeno mezi řádky, ale máte tam tu svoji vytknutou před závorku. Alespoň já to tak chápu.

     • Petrpavel napsal:

      Nezapomněl jste že jsem,alespoň co se politických stran týče, velký nevěrník 🙂 . To jenom demagog si mě mě může nadosmrti někam zařadit.
      A mimochodem, já se jen ptám …

    • vonrammstein napsal:

     Už jste s tou rudou propagandou dost votravnej.

     • Petrpavel napsal:

      Naprosto chápu váš postoj v situaci, kdy vaše fašistická propaganda dostává na pr..l i od dříve zaslepených lidí …

 6. hans napsal:

  Oděsa: kromě praporu zmiňovaného vlkem v dodatku jsou i další posily, celkem cca 2000 bijců. Dost na čistku města – je jasné že vyšetřování nebude, pitvy nebudou, z vražd jsou obviněny přeživší oběti z Domu odborů + antifašističtí aktivisté. Plán je do 9. května zatknout, zbít nebo zabít každého, kdo by se odvážil do průvodu.

 7. Sylva Šauerová napsal:

  Zdravím, vlku, že Vy jste také aspirujete na vyznamenání za novinářskou práci ? A pozor, o válečných vítězstvích Ruska je dovoleno informovat pouze jedním (správným) způsobem, vztahuje se též na „neuctivý způsob“ informování, pozor tedy též na Stalina, roky 1956, 1968, etc.) a hlavně, ode dneška již žádné vulgarismy !

  P.S.: Nejvyššího ocenění se dostalo šéfovi státní televize NTV Vladimiru Kulistikovovi a řediteli ruské cenzurní správy Roskomnadzor Alexandru Žarovovi (připomínám, aby zdejší přispěvovatelé, alias quislingové in spe, věděli, kam si mají chodit pro informace).

  • Gerd napsal:

   Jsou to všechno idioti, už ani ne užiteční. Stejní hurávlastenci se vyskytují na obou stranách konfliktu. A USA vyběhlo s EU slovy Victorie Nuland, nechalo EU, aby zaplatila dluhy Ukrajiny.

  • standa.e napsal:

   Ženská, chápete vůbec, o čem je tady řeč? Promiňte, i za cenu že mě Vlk vyloučí – žvaníte totální nesmysly.

  • Firefly napsal:

   Ženská, umíte číst ? A chápete vůbec, co Pán napsal ? Copak nevidíte pro každého trochu inteligentního člověka jasě pochopitelnou pravdu, čisté Dobro a zlé Zlo ?

   Špatně skončíte, ale i tak budete slavná, první žena pod klatbou 😉

   • standa.e napsal:

    Nezlobte se na mě, ale ve světle masového vraždění, o němž je řeč, je reakce paní SŠ – a následně i vaše, značně… ubohá. Ale rozumím. Tohle se prostě celé trochu vymklo. A trochu blbě okecává.

    • Firefly napsal:

     obě či možná spíše všechny strany tohoto konfliktu jsou plné maghorů. Ať těch uličních fotbalfans a kriminálnických titušek až po jejich vůdce v Kyjevě a Kremlu.

     Kdo vidí jen maghory jedné strany, řadí se na druhou a stává se jedním z Jejich (Našich) maghorů.

     • prirodovedec napsal:

      V pripade minimalne fotografie zaskrcene tehotne bych ocekaval ze i u SS prevazi matka nad obvyklou agitatorkou a zmuze se alespoň na lidsky manevr ci pochopeni.

      Ty polospalene vrazdy jsou neomluvitelne at uz je vyprovokoval kdkoliv a tykaly se kohokoliv. Od koho jiného nez od diskutujících zen lze cekat soucit? Asi spise od Honzy Cermaka …

      Tady je pro mne jeji bezne poucovani prilis za hranou, je to prilis bisacke, prilis estebacke, prilis kagebacke, prilis patricijsky povysene chladne. Myslel jsem si, ze ma deti a umi se vcítit bez ohledu na vinik a postiženého. Pokud tuto schopnost zacinaji ztrácet starnouci zeny tak ji ma mit kdo? Ty mlade nalevajici molotovovy koktejly dle navodu Dana V.?

 8. Gerd napsal:

  Ukrajina se už rozpadla. Není tam nějaký boj dobra a zla, ale boj dvou zel a opravdu netuším, které je větší. V každém případě Putin na Ukrajinu nepůjde. Je to region, který nijak nutně nepotřebuje. Nebo tam půjde a stáhne se po nějaké době. Leda by vyměnil zahraniční dluh Ukrajiny za něco hmatatelnějšího, třeba Donbas.
  Teď mnohé státy, které nejsou úplnými vazaly USA (tedy jiné než ČR), s napětím sledují, jak se spojenci USA chovají na Ukrajině. Banderovci. Možná jim zatleskají v Německu, ale jinde budou silně znepokojeni. Ukrajina měla být testem, zda už je Rusko zralé k porcování. A ono nebylo. Tak se poradci zase stáhli a nechají Ukrajince, aby si poradili sami, jak umí. Spíše neumí.
  Nemyslím, že dojde k jaderné válce. Na to Ukrajina není ten pravý cíl. Nebýt na hranicích Ruska, byla by v pozici nějaké Makedonie. Nikoho by extra nezajímala.
  Ale USA ukazují svoji slabost a něco, co jim podráží vaz. Rusko také, nechává své bratry v zahraničí napospas. Možná záměrně. Až bude situace neúnosná, pak zasáhne razantně jako na Krymu. Obyvatelé je budou vítat a Jaceňuk nestihne utíkat.
  Ve všech variantách vývoje bude trpět obyvatel Ukrajiny a za chvíli začne krymským závidět. Na Ukrajině zbydou dluhy a ty chtě nechtě zaplatí EU, tedy my všichni.
  Všechny přehmaty se začínají datovat do doby, kdy se Kerry stal ministrem zahraničí USA.

 9. standa.e napsal:

  Video i s autentickým zvukem…

  Výpovědi o dění v budově v původním článku:
  http://novorus.info/news/policy/15846-intervyu-odessitki-vyzhivshey-v-dome-profsoyuzov.html

 10. vonrammstein napsal:

  Tohle promazávání je na hovno. Je v tom pak úplně stejnej bordel, jak na tý Ukrajině.

 11. Občan napsal:

  „Kdy vypukne válka? DOPLNĚNO!“

  Obávám se, že už se tak stalo:
  http://anti-maidan.com/?p=news&cat=4

  Myslím tím hlavně toto:
  „По информации от 04.05.14, В Славянск прибыли крымские бригады добровольцев, специализирующихся на уничтожении тяжелой техники и вертолетов. Есть теперь у защитников Славянска и необходимые инструменты для эффективного поражения вертушек и бронетехники.
  Крымчан прибыло около 4 000.“
  V Doněcku odstoupil starosta a padla městská správa, na Donbasu se ozbrojují horníci a opevňují se na šachtách, Ve Slavjnsku, Kramatorsku a okolí probíhají vyloženě válečné operace, v Luhaňsku se začíná bojovat naplno…

  Tohle už asi nezastaví „pozorovatelé“ z OBSE, na nichž se včera shodli Putin a Merkelová; na to už je nejspíš pozdě. I kdyby se TEĎ OBSE snažila být sebevíc nestranná.
  MOHLA být autoritou, která mohla mít alespoň nějakou šanci. Jenže se zpronevěřila svému poslání a zaštítila „inspekci“, která s ní neměla nic společného. Za současné situace nebude ani pro jednu ze stran důvěryhodným partnerem.
  OSN se staví být mrtvým broukem a USA také pozoruhodně ztichly.
  Smrdí to, HODNĚ to smrdí.

  Je mi z toho úzko.

  • danaver napsal:

   Možná by nemuselo…už tak nějakou dobu soustředěně pozoruju Slavjansk, a čím dál tím víc získávám dojem, že Strelkov je geniální, ruský vojevůdce jak má být…to nejsou urputné boje, to je kamufláž, armádu oblepil jak medem, nechal je se porozhlídnout a dal jim vybrat, a teď stahuje na sebe pozornost médií a předkládá jim takové lahůdky jako tu dnešní – přestavba nějakých vagonů na obrněný vlak…Vlastně umožnil ukroarmádě „bojovat“ a nemuset se bát odvolání k zásahům třeba do Oděsy… ty dnešní záběry, to už je přímo kovbojka, kaluže plné červené barvy, babka v naprosto čisté zástěrce kříčí ležela jsem vpoli, je přece vojna:-), a jak projíždí před kamerou pořád dokola jedno BVP a jedna motorka a jednoho zelené auto, tam se někdo kryje za rohem a střílí a za zády mu projde dědula do linie „nepřátelské střelby“… A zatím má široké okolí čas pracovat na jiných plánech – neboť víc armády už UA nemá…Já se fakt snažím to vidět zle, ale jak říkám, čím dál tím víc se usmívám a žasnu a obdivuju. Nevidí to tak ještě někdo?

 12. strejda napsal:

  Sylva Šauerová začíná vyhrožovat, jde do tuhého. Co přijede pak? Je krásné jak přede mnou chráníte valnou většinu lidí, všiml jsem si, že u Vlka o mé názory nikdo nestojí, ale vy jste tu ikonou spravedlnosti, šlechetnosti a velkého ducha. Modla ke které všichní vzhlíží a těší se na její hluboce lidská a mouidrá slova.
  Co myslíte konkrétně tím, že jsem v silné menšině a dal si pozor? Že přijde nějaký Pinochet nebo pohrobek Bandery a udělá u strejdů pořádek. Aha, tak to je. Díky za upozornění. Budu připraven.
  Vy jste prý byla nějakou analytičkou, občas se o tom někdo zmíní. Přežila ta firma dobu vašeho působení?

 13. Puck napsal:

  A tak nevinně to začalo.

  Lidé protestovali proti bídě, zatímco skupinky nenažraných dále kradou a úředníci dále za každou službu berou úplatky. I lidé, kteří nejsou žádní teroristé, či separatisté, sympatizovali s protestujícími. Je až neuvěřitelné, že vydrželi na náměstí Nezávislosti celou zimu. Nu, ale když se ukázalo, že celý protest byl dobře organizován, a že dostával vydatnou finanční podporu zvenčí, je to pochopitelnější. Nezaměstnaných, kteří si rádi přivydělají, je na Ukrajině mraky.

  Zajímavá je reakce vlády, prezidenta, a jiných odpovědných za pořádek. Totiž žádná !
  A to je, myslím si, největší chyba, kterou vedení země udělalo. Nevěřím, že by mocní neměli informace, že protesty už nejsou jen spontánním odporem, přesto naivně předpokládali, že nakonec půjdou do ztracena.

  Říká se, že trpělivost nese růže. Na Ukrajině nese trpělivost smrt. Nebo snad také růže ? Ale komu ? 🙂

 14. Jan cermak napsal:

  Musim si prihrat polivcicku. Tuknu na teletext a ejhle, gosudar zakazal sprosta slova a Činani budou stavet most na Krym. Takze mame rok 14 , do 27 jeste nejaky patek a Gosudar si plni plan. On ten Sorokin nebude hlupy.

  • Anonymní napsal:

   Jste se Sorokinem fakt dobří 🙂

  • Antonie napsal:

   Je odvážný Putin 🙂 když si dovolil zakázat vulgarismy v kultuře a ve sdělovacích prostředcích. Pro „demokraty“ to je cenzura proti svobodě slova. Ale i Masaryk byl demokrat a řekl, že „Slušní, opravdoví lidé se vychovávají rodinou, školou, státní správou, literaturou, žurnalistikou, církví atd. Tomu demokracie nepřekáží. Demokracie je majorita vedení. Kdo a jací jsou dnešní vůdcové?“

   • Jan cermak napsal:

    Vas prispevek tu byl dnes nejhezci. Ale v tomhle se mylite, byť hezky. Nevim zda jsem to dal do toho vycucu , ale v knizce to je. Intelektualove, prozlukli, tam pouzivaji vulgarismy jaksi navzdory rezimu. Vzpomenme Ivana Jirouse. On i Sverak to vi a obcas tam šrapnel hodi. Znamenalo by to zakazat kompletniho cimrmana….neco jineho je byt slusny a neco jineho je zakazovat neslusna slova. Totalita. Kontrola jazyka je ta nejucinejsi, Orwell o tom hodne rekl, pochopil. My to take zname, nas newspeak je neuveritelny, kdyz treba ja slysim souslovi trh prace, nebo volnocasove aktivity , zveda se mi zaludek.

    • Antonie napsal:

     Já to nevím. To co říkáte, mi zní přirozeně, ale jedna paní učitelka vyprávěla, že už se od dětí dozvěděla i to, že je „p – – a“ a „kráva“. A to už je alarmující. Na to asi rodina nestačí, když se to na děti hrne ze všech stran, od kamarádů i ze sdělovacích prostředků.

     • Jan cermak napsal:

      Je to vec vkusu, nekdy je to i mile. Prijde na to. Vseho moc skodi. Ale bez obcasneho.. Je to nuda. Brou.

 15. Šims. napsal:

  Tak jsem schválně čekala, zda se dnes něco bude vysvětlovat na ČT24, poněvadž zpravodajství na našich televizích se nejvíce zajímala o Ivetu Bartošovou, které fakticky s pomocí podivných přátel Bartošové vytyčily trasu podél kolejí již dávno. Zkrátka o Ukrajině pár zlých slovíček a dost. Zvláštní praktika oproti zcela nedávným zpravodajstvím, které nečinily nic jiného než provozování tibetských mlýnků. No a nakonec jsem se dočkala, ČT24 je dnes natolik aktuální, že projednáváme silniční přestupky. Opět mne naše média přesvědčila, že dávají jen co se jim hodí a o aktuálnosti zpravodajstbí si můžeme fakt jenom nechat zdát. Proto dnes souhlasím s článkem Jákla (kterého zrovna nemusím) na PL – zrušit ČT jako nadbytečný kolos, který si fakticky dělá z lidí – platičů daní legraci.

 16. Skogen napsal:

  Prosím o schválení odkazů na Shcwarzenberga s ukrajinskými extrémisty… Děkuji.

 17. český maloměšťák napsal:

  psychiatr Ivan David :

  „Lidé už nejsou vražděni, ale „umírají při střelbě“

  Zvláštní kapitolou je nová novořeč v níž pojmy dostávají jiný význam a staré známé zločiny nová označení, v níž se teroristé stávají bojovníky za svobodu a bojovníci za svobodu teroristy. Špionům se říká „pozorovatelé“, fašisté jsou označováni jako radikálové, atd.

  Pro příklad z obrovského množství podobných vybírám popis události z aktuálně.cz:
  „Dramatická konfrontace ovládla obec Andrijivku, která leží asi deset kilometrů jihozápadně od Slavjanska. Podle separatistů byla ves vystavena útoku ukrajinských radikálů z Pravého sektoru, kteří zastřelili deset lidí a 40 dalších zranili. Podle verze velitele ukrajinské Národní gardy Stepana Poltoraka naopak jednotku „protiteroristických sil“ napadli separatisté, kteří na vojáky začali střílet kryti živým štítem sestaveným z místních dětí. Ze zadních pozic vzbouřenci zastřelili dva vojáky a 12 jich zranili. Z informací ukrajinských médií nelze zjistit, která z protichůdných verzí události je správná. Pohyb nezávislých novinářů v oblasti bojů je nebezpečný, přes silniční hlídkové posty je obtížné se dostat.“

  „Radikálové“ od latinského „radix“- kořen, jsou ti, kteří jdou ke kořeni věci. Jako označení pro uskupení obecně pokládané ultrapravicové, nacionalistické a fašistické, je výraz „radikál“ matoucí, zvláště, když na stejném portálu „aktuálně.cz“ je označení „radikál“ používáno i pro ty, na které je zaměřena „protiteroristická operace“ majdanského režimu. Pro ty, kteří neuznávají současnou majdanskou vládu je užíváno pojmu „separatisté“, aniž by někdo zjišťoval, zda skutečně usilují o odtržení od Ukrajiny. Jinde se dokonce používá označení „proruští povstalci“, ačkoli jsou spíše „protimajdanští“. Na východě Ukrajiny bylo a je běžné, že se lidé identifikují současně s Ukrajinou i s Ruskem a pokládají se za Rusy nebo rusky mluvící Ukrajince, aniž by je nějak trápila otázka, zda jsou Rusy nebo Ukrajinci. Cítí se být doma tam, kde žijí. Subjektivně nemají problém s identitou na rozdíl od mnohých Ukrajinců ze západní Ukrajiny, kteří se potřebují ostře odlišit od Rusů a identifikovat s Banderou jako národním hrdinou. Dnes je krvavý xenofobní boj Nerusů s Rusy za dominanci na nehomogenní Ukrajině využíván k posouvání vlivu „Washingtonu“ do blízkosti hranic Ruska.
  V článku z aktuálně.cz jsou dále „radikálové z Pravého sektoru“ vraždící obyvatele vesnice označeni také jako „Národní garda“. Tu vytvořili v březnu 2014 „obránci Majdanu původně vyzbrojení basebalovými pálkami“: „Budujeme novou armádu, novou Ukrajinu.“ Jedná se tedy o „paravojenské“ jednotky. Mezinárodní právo definuje, co je pravidelná armáda. Ta skutečná ukrajinská armáda je pro „nový režim“ v Kyjevě nespolehlivá. Ne všichni smýšlejí „majdansky“ na rozdíl od paravojenské „Národní gardy“. Jsou to jakési partizánské oddíly a nelze je označovat jako „vojáky“, jak činí aktuálně.cz. Je absurdní, aby obránci pocházející z vesnice, kterou brání, používali „živý štít“ z vlastních dětí a dětí svých sousedů. Proč by „separatisté“ bránící vesnici někoho „napadali“? Napadající je ten, kdo tam není vítán.

  Hloubejme s autorem článku aktuálně.cz, která z obou verzí je pravdivá – ta pravděpodobná, nebo ona absurdní?

  Aktuálně.cz pokračuje:
  „Podle dosavadních informací agentur v důsledku střetů mezi ruskými federalisty a proukrajinskými demonstranty v Oděse zahynulo 42 lidí. Nejvíce během požáru odborového domu, do nějž se skryla část federalistů poté, co byl zničen jejich stanový
  tábor. Ti z tragédie obviňují zejména ozbrojence Pravého sektoru.“

  Pro pana redaktora jsou někteří obyvatelé Ukrajinci „ruští“ a proto bojují s proukrajinskými Ukrajinci. Něco je zřejmě pravda, protože to tvrdí „agentury“ a něco je pochybné, protože to je jen „obvinění“.

  Jakou cenu mají podobné komentáře, které se tváří jako „zpravodajství“? Důvěryhodnost médií přinášejících podobné „zprávy“ bude mezi myslícími občany upadat. Jejich redaktory to asi netrápí, mít práci je lepší, než být „na volné noze“.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ivan-david-co-si-mysli-cesko-aneb-co-si-mysli-cesi/

 18. český maloměšťák napsal:

  Ivan David :

  „Lidé už nejsou vražděni, ale „umírají při střelbě“

  Zvláštní kapitolou je nová novořeč v níž pojmy dostávají jiný význam a staré známé zločiny nová označení, v níž se teroristé stávají bojovníky za svobodu a bojovníci za svobodu teroristy. Špionům se říká „pozorovatelé“, fašisté jsou označováni jako radikálové, atd.

  Pro příklad z obrovského množství podobných vybírám popis události z aktuálně.cz:
  „Dramatická konfrontace ovládla obec Andrijivku, která leží asi deset kilometrů jihozápadně od Slavjanska. Podle separatistů byla ves vystavena útoku ukrajinských radikálů z Pravého sektoru, kteří zastřelili deset lidí a 40 dalších zranili. Podle verze velitele ukrajinské Národní gardy Stepana Poltoraka naopak jednotku „protiteroristických sil“ napadli separatisté, kteří na vojáky začali střílet kryti živým štítem sestaveným z místních dětí. Ze zadních pozic vzbouřenci zastřelili dva vojáky a 12 jich zranili. Z informací ukrajinských médií nelze zjistit, která z protichůdných verzí události je správná. Pohyb nezávislých novinářů v oblasti bojů je nebezpečný, přes silniční hlídkové posty je obtížné se dostat.“

  „Radikálové“ od latinského „radix“- kořen, jsou ti, kteří jdou ke kořeni věci. Jako označení pro uskupení obecně pokládané ultrapravicové, nacionalistické a fašistické, je výraz „radikál“ matoucí, zvláště, když na stejném portálu „aktuálně.cz“ je označení „radikál“ používáno i pro ty, na které je zaměřena „protiteroristická operace“ majdanského režimu. Pro ty, kteří neuznávají současnou majdanskou vládu je užíváno pojmu „separatisté“, aniž by někdo zjišťoval, zda skutečně usilují o odtržení od Ukrajiny. Jinde se dokonce používá označení „proruští povstalci“, ačkoli jsou spíše „protimajdanští“. Na východě Ukrajiny bylo a je běžné, že se lidé identifikují současně s Ukrajinou i s Ruskem a pokládají se za Rusy nebo rusky mluvící Ukrajince, aniž by je nějak trápila otázka, zda jsou Rusy nebo Ukrajinci. Cítí se být doma tam, kde žijí. Subjektivně nemají problém s identitou na rozdíl od mnohých Ukrajinců ze západní Ukrajiny, kteří se potřebují ostře odlišit od Rusů a identifikovat s Banderou jako národním hrdinou. Dnes je krvavý xenofobní boj Nerusů s Rusy za dominanci na nehomogenní Ukrajině využíván k posouvání vlivu „Washingtonu“ do blízkosti hranic Ruska.
  V článku z aktuálně.cz jsou dále „radikálové z Pravého sektoru“ vraždící obyvatele vesnice označeni také jako „Národní garda“. Tu vytvořili v březnu 2014 „obránci Majdanu původně vyzbrojení basebalovými pálkami“: „Budujeme novou armádu, novou Ukrajinu.“ Jedná se tedy o „paravojenské“ jednotky. Mezinárodní právo definuje, co je pravidelná armáda. Ta skutečná ukrajinská armáda je pro „nový režim“ v Kyjevě nespolehlivá. Ne všichni smýšlejí „majdansky“ na rozdíl od paravojenské „Národní gardy“. Jsou to jakési partizánské oddíly a nelze je označovat jako „vojáky“, jak činí aktuálně.cz. Je absurdní, aby obránci pocházející z vesnice, kterou brání, používali „živý štít“ z vlastních dětí a dětí svých sousedů. Proč by „separatisté“ bránící vesnici někoho „napadali“? Napadající je ten, kdo tam není vítán.

  Hloubejme s autorem článku aktuálně.cz, která z obou verzí je pravdivá – ta pravděpodobná, nebo ona absurdní?

  Aktuálně.cz pokračuje:
  „Podle dosavadních informací agentur v důsledku střetů mezi ruskými federalisty a proukrajinskými demonstranty v Oděse zahynulo 42 lidí. Nejvíce během požáru odborového domu, do nějž se skryla část federalistů poté, co byl zničen jejich stanový
  tábor. Ti z tragédie obviňují zejména ozbrojence Pravého sektoru.“

  Pro pana redaktora jsou někteří obyvatelé Ukrajinci „ruští“ a proto bojují s proukrajinskými Ukrajinci. Něco je zřejmě pravda, protože to tvrdí „agentury“ a něco je pochybné, protože to je jen „obvinění“.

  Jakou cenu mají podobné komentáře, které se tváří jako „zpravodajství“? Důvěryhodnost médií přinášejících podobné „zprávy“ bude mezi myslícími občany upadat. Jejich redaktory to asi netrápí, mít práci je lepší, než být „na volné noze“.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ivan-david-co-si-mysli-cesko-aneb-co-si-mysli-cesi/

 19. český maloměšťák napsal:

  Omlouvám se za dvojí vložení textu Ivana Davida, ale ač píšu na konci diskuzního vlákna, vložilo se to někam nahoru.

 20. hans napsal:

  Co ještě myslím nepadlo je motiv vražd, co vlastně rozzuřilo oblíbence zdejší „pravé hlídky“ doběla: oběti žádali federalizaci a dodržování běžných evropských standardů ohledně menšinových práv (jazyk.., i když ruština je fakticky většinová). Tedy zůstávali bezpečně v mezích zákonnosti.

  Za tyto zcela legitimní požadavky byli zavražděni a zdejší „pravá hlídka“ se zcela samozřejmě staví na stranu jejich vrahů a zcela samozřejmě říká, že jejich vrazi jsou ti jediní, kdo má právo vládnout na Ukrajině (a Krymu) i proti vůli Ukrajinců a nikdo se jim nesmí postavit (ačkoliv i ukrajinská i česká ústava výslovně dovoluje bránit demokracii proti pučistům i se zbraní v ruce (takže vzpoura v Doněcku a Lugansku je ústavní, zatímco nasazení armády a policie proti nim je ve výslovném rozporu s texty zákonů upravujících podmínky nasazení vojsk a policie)).

 21. Jan cermak napsal:

  Jeste nez usnu, budu myslet na ty fotky. Dneska vlk mluvil hlavne obrazem. Pod sebou ty mlade hezke dobre oblecene devcata se smichem plnici smrtici koktejly a hned pod tim znetvorena tela. Postmoderni? Desive, soucasne, mnohe o dnesnim svete, cloveku , dobe, spolecnosti vypovidajici. Obrazy si pamatuju lip nez text mozna mne to bude pronasledovat do smrti. Jsme soucasniky nečeho takoveho…. Zvlastni, ze v africe to vnimam mene intenzivne. Byli bychom my holubice nečeho takoveho take schopni? Vzdyt na to jdem plastovou pistolkou… Je nahoda , ze v civilizovanem svete delaji podobne veci posledni dobou vzdycky slovani? Vim drony, na drony nesmim zapomenout…jeste mne napada , pamatujete na tu hysterii s prezidentskou volbou ? Na ty hluboke prikopy? Jak daleko jsme meli k necemu podobnemu? Co vajicka na Paroubka, nebylo to podobne iracionalni?

  • standa.e napsal:

   Jo. Přiznám se, že ve mně ten kontrast také něčím pohnul… Mimochodem, na jiném videu měla ta usměvavá děvčata, když rozlévala benzín, přes ústa navíc ještě roušky. Bezpečnost práce především… Někdy si říkám, jestli si vůbec uvědomují, že ti mrtví jsou i jejich dílo. Zda vůbec domýšlely, že nejde jen o ohníček… Jak se dá s něčím takovým žít?
   Mě tohle volání „Válka je mír!“ opravdu děsí. Hodně zajímavý je tenhle záznam rozhovoru s Anatolijem Šarijem – snad tu už nebyl (a je zajímavé, že jde snad o ukrajinskou TV – bylo mrazivé pozorovat ty tři pány u stolu…)

   Poslední třetina je svou naléhavostí… Nevím, neumím to popsat. Jako když člověku ta ruka sevře srdce. Myslím, že poselství Balkánu a Ukrajiny je kruté – může se to velmi snadno stát i nám. Prakticky kdykoliv. A proto tak silné. Není to „daleko“. Jsou to lidé, jimž rozumíme.

  • Skogen napsal:

   Slované jsou k tomu provokováni. Anglosasové to naopak doma hned zkraje seřežou na hromadu. Všiml jste si? Kdopak asi tak bránil Janukovyčovi předejít teroru hned v zárodku, aby šmahem svými slovy Jaceňukův teror legitimizoval?

   • standa.e napsal:

    Já si všiml. A nervěřícně zíral, když mi youtube na jednu stranu vyhodilo ztřískané kanadské studenty za sněhové koule a na stranu druhou „neuvěřitelně pokojné demonstranty“ (Pehe v době, kdy už dávno ta videa létala éterem) házející na policii zápalné lahve a ti za štíty nesmějí udělat na svou obranu nic…. (Pehe se tím pro mě totálně diskvalifikoval jako člověk.)

 22. prirodovedec napsal:

  SS zopakuji slušněji poznámku vyse: Umite se k zavrazdene tehotne (viz vlkovo foto) vyjadrit se soucitem jako starnouci zena a matka? Nebo chcete byt za všech okolnosti analyticka a agitátorka pripominajici zvyklosti chladnych analytiku od tajných? A u te fotky je to jedno zda z bisky ci od kagebe estebe ci odjinud. Pusobi to stejne odporne a nelidsky.

Komentáře nejsou povoleny.