Ready made Komiks: Ekoterorista Veleba bojuje s ekoteroristy


Veleba

A  jsme zde s dalším ready made komiksem, tzn. komiksy, který není nutné malovat, protože je maluje sama Matka příroda. Resp. Martka Příroda tentokrát prostřednictvím pana senátora Jana Veleby. Jan Veleba, bývalý předseda České agrární komory (a ještě předtím, za normalizace, bývalý tajemník Okresního výboru KSČ ve Ždáru nad Sázavou) a v současnosti předseda politické strany Strana práv občanů, uvádí toto:

Výroky Jana Veleby

„Míra únosnosti byla na Šumavě překročena, kalich přetekl a je třeba konat. Když bude potřeba, a já si myslím, že bude, tak i bojovat.“ Celý článek Jana Veleby zde.

Zřejmě chce pan tajemník bojovat s ekology ještě více než za ředitele Parku Mánka, který v rozporu se zákonem nařídil v nejvzácnějších bezzásahových zónách těžbu dřeva a na vědce a aktivisty, kteří přišli proti těžbě demonstrovat, povolal policii. Policie místo aby nelegální těžbě zabránila, zasáhla proti protestujícím. Kamarádka mi vyprávěla, že jejímu otci, který je vědeckým pracovníkem, otcem dvou dětí, zlámali policisté dvě žebra. Ji samotnou zatkli. Zásahu velel stejný člověk, který před lety velel zásahu proti Czechteku.

Co na tom, že krajský soud dal posléze zapravdu blokádníkům: Postup Správy parku i postup policie byl nezákonný.

Podobné výzvy k boji už rozhodně nejsou úsměvné a nelze je brát na lehkou váhu, viz blog Budou kvůli kůrovci na Šumavě umírat lidé?

A další citát Jana Veleby:  „Vyzývám proto: seberme se, semkněme se a začněme konat. Jde o naši zemi, jde o odkaz našich předků, jde o naše potomky a jde o naši čest!“

Výrok o cti od soudruha tajemníka Veleby, jako vystřižený z kampaní typu boj o zrno, už ani nepotřebuje komentáře. 🙂

Pro pobavení další odkazy

Pro pobavení doporučuji shlédnout politickou debatu Jana Veleby Máte slovo. Zejména pasáž, kde se zemědělský oligarcha Andrej Babiš obrací neomaleně na tehdejšího předsedu agrární komory Jana Velebu: „To je dobrý námět, Velebo, zapiš si to.“

Pro úplnost pobavení nahlédněme i na stránky Agrární komory,  na obskurdní web, který vypadá jako stará nástěnka a co je nejzajímavější, nezveřejňuje jediný pracovní dokument. 🙂

Pozor, ekoteroristé existují – a jsou to právě senátoři Jan Veleba a Tomáš Jirsa

Definujeme-li ekoteroristu jako člověka, který pod rouškou ochrany přírody prosazuje ekonomické zájmy, spadá tato definice výborně právě na Jana Velebu. Jan Veleba spolu se starostou Modravy Antonínem Schubertem totiž nedávno založil tzv. Chartu Šumavy, jejímž hlavním cílem je prosazovat omezení divočiny v Národním parku Šumava ve prospěch zřízení zón s menší ochranou, která by umožnila developerskou výstavbu. Dalším ekoteroristou, dle této definice, je senátor ODS Tomáš Jirsa, na jehož adrese je zaregistrováno sdružení Zachraňme Šumavu, Senátor Tomáš Jirsa nedávno v Senátu využil své právo zákonodárné iniciativy a předložil návrh zákona o Šumavě, který by pro Národní park Šumava znamenal katastrofu. Rozbor tohoto zákona jsme připravili v článku Hluboké hrdlo II : Návrh zákona o Šumavském národním parku.

Výzva voličům

Zastavme tyto dva nebezpečné ekoteroristy z ODS a SPOZ a nedejme jim šanci zničit Šumavu. Jak ostatně psal sám pan Veleba: „Jde o naši zemi, jde o odkaz našich předků, jde o naše potomky a jde o naši čest!“ 🙂

vitezslavpraks se představuje:

K psaní blogu mne přivedla snaha zorientovat se v množství lží kolem nás. Cílem mého psaní je pochopit a vyložit podstatu problému. Snažit se o nápravu v naprosto konkrétních kauzách, kde je zlepšení ještě možné. Jsem dost kritický k okolnímu světu. Jsem však odpůrce revolucí. Vedou jen ke zločinu. Rozetnout gordický uzel je chyba. Jediný přístup, který někam vede, je trpělivě vytvářet předpoklady řešení. Je to pracnější a méně atraktivní cesta, ale je to jediná cesta, která někam vede.
Příspěvek byl publikován v rubrice Komiks, Praksův prak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Ready made Komiks: Ekoterorista Veleba bojuje s ekoteroristy

 1. český maloměšťák napsal:

  Moc tomu všemu nerozumím, na jedné straně jsem svědkem toho, jak se z mnoha lesních porostů stává tankodrom a jsem pak i fandou podpory samoobrozovací a samoudržovací síly přírody…na druhé straně ale chápu i ty , kdo v daných lokalitách žijí po celý rok a že tedy počítají s tím, že budou moci udržet svůj způsob života i nadále, k čemuž mnozí z nich potřebují mít možnost tím či oním způsobem i tou či onou vahou exploatovat okolní přírodu, žijeme v kapitalismu manipulované soutěže, to nejde oddiskutovat., pokud tento společenský systém chceme zachovat, je nutno se mu poddat, přizpůsobit.
  Fenomen cestování v časoprostoru pak umožňuje ve své denšní hypertrofizaci to, že je možné užít sílu i z pozice tou či onou měrou náhodného návštěvníka dané lokality, např. člověka , který zde vidí příležitost jak expoloatci zdejší přírody využít k udržení si naopak svého způsobu života – kdy např. rád utrácí mnoho peněz za auta, děvky, chlast nebo umění.
  Asi tedy nezbyde než pomocí osvěty docílit toho, že budou voleni moudří zákonodárci a budou přijímány moudré zákony.
  Pokud pak pozoruji dynamiku a kvalitu úspěšnosti takovýchto procesů , odhaduji, že za takových padesát let by mohlo dojít i k moudré každodenní praxi. Padesát let je již také dostatečně dlouhá doba k tomu, aby se les zevnitř samoobnovil či byl zvenčí vybiomasován, čistě investičně vzato pak rozhoduje roční či kvartální profit – i např. divoké prase uvažuje podobně, je to tedy naprosto v souladu s přírodou.
  Ostatně i Veleba je součástí přírody, nejen prase.

  • JiB napsal:

   Víte ono existuje něco jako Zákon o ochraně přírody (114/1992 Sb.), který definuje režim ochrany přírody v jednotlivých chráněných územích podle stupně ochrany (NP, CHKO, NPR, PR, NPP, PP). A tento zákon ve výše zmíněných územích staví na první místo ochranu přírody, přičemž stanovuje podmínky, za jakých může člověk v těchto lokalitách provozovat své aktivity to i v Národních parcích(NP).
   Proto aby i v NP mohli žít lidé je stanovená zonace, zóny-území ponechané přírodě a jejím přirozeným procesům, území kde má být prováděný řízený management tj. kde již člověk zasahuje do přírodních procesů (taková ochranná pásma) a území určená k bydlení a rekreaci.
   Problém pánů Schbrtů, Mánků, Stráských, Velbů apod. je v tom, že by si rádi pomechali výhody, které plynou z toho, že na území je vyhlášený Národní park, ale současně by se chtěli zbavit všech omezení, které z tohoto statusu plynou.
   A tak mají-li obyvatelé Šumavy pocit, že nejvyšší možný statut ochrany činí z Šumavy místem neobyvatelným pro lidi, tak ať požadují zrušení tohoto statutu, ale SE VŠÍM VŠUDY.
   Nelze na jedné straně užívat obchodní značku NÁRODNÍ PARK, požívat této marketingové výhody, přijímat kompenzační dotace apod. a při tom odmítat pravidla z toho plynoucí.

   Proto neustále připomínám, že nejde chleba jíst a současně jej mít!

   • tresen napsal:

    Myslím, že přesvědčivý obraz, jak by to vypadalo na Šumavě, kdyby byl zrušen park, dostaneme, až padne stavební uzávěra v Brdech.

    • JiB napsal:

     Tak on taky Jisrsův návrh Zákona o NP Šumava by v reálu znamenal zrušení tohoto Národního parku…

     Jen obchodní značka NP, servis státu a dotace by zůstaly.

  • ištván kala napsal:

   Nastartujeme vaše podnikání: ready made Brno nyní za výhodných podmínek.

Komentáře nejsou povoleny.