Záznamy


Dnešní  blog  bude velmi netradiční. Pro mne  tím, že  ho budu  mít  hotov asi  za půlhodinky  a  pro  vás,  že  nebudete  potřebovat   oči na  čtení,  jako  uši na poslech. Prostě dnešní  blog  bude  o třech  záznamech  z  Youtube, z  Radiožurnálu a České televize.

Ten první  bude z  Youtube  a vrací  se ještě k naprosto  buranskému zásahu  italských  šafářů na  českém státním  majetku proti  hloučku  těch, co prostě  chtěli  uctít  padlé při Pražském povstání  na pražském  Hlavním nádraží. Velmi  lituji,  že  jsem tento  materiál neměl k disposici  pro  původní  článek

Pieta na Hlaváku, italské kolonie,Brusel a co opravdu umíme líp…

Ze záznamu  snadno zjistíte,  že k němu opravdu  nebyl žádný  důvod! Těch  asi  10, max . 12 lidí  rozhodně  nenarušovalo  chod  nádraží.  A  pokud  si uvědomíme  včerejší policejní manévry  s příjezdem  fandů  Viktorky na  finále  Poháru  zjistíme, že  starostlivost  italských  šafářů na  státním  majetku byly  jen  trapnou záminkou pro  deklasování  základního lidského a demokratického práva –  práva  na svobodné vyjádření  názoru a  to velmi decentní  formou.Navíc  na pietním místě, k tomu evidentně zřízeném!  Ale nejlepší bude  když  si následující video pustíte a  a  obrázek  si  udělte  sami.

Další dva  záznamy má  „na  svědomí“  člověk  jménem Martin Koller. Velmi pravděpodobně  jste  o něm  zatím  neslyšeli. Což  je  chyba.

Jde o  bývalého  důstojníka  armády, který   se  dnes  živí  jako  vojenský a bezpečnostní  analytik a  poradce.  Do  studia  si ho, vzhledem k  událostem  pozvala  jak naše/vaše Česká televize, tak  Český  rozhlas.

A rozhovor  vedoucí  redaktoři – Lucie  Výborná  na  Radiožurnálu a televizák  Bohumil Klepetko v  Hydeparku  se nestačili potit. Zejména  ten  druhý   z nich,  který  se snažil věrně  držet  jednostrannou  propagandistickou  linku ,  kterou televize  nasadila, si  musel připadat  jak na kolotoči. Lucie  Výborná  byla  naprosto korektní.

Jestliže máte  méně času – asi tak  25 minut,  pusťte  si  následující  záznam  vystoupení Martina  Kollera na pátečním Radiožurnálu. Respektive – ten si přehrajte  v  každém případě!  Jsou tam  věci, o kterých jsem do teď  neměl  ani  tušení.  A jsou z mé vlastní profese! Je  z  pátku.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3122900

Jestliže  vás  čas nějak zásadně  netlačí,  pa si  užijte  následující linku, kdy  9.5. vystupoval Martin Koller  v Hydeparku.  Myslím, že  po jeho skončení  byl  a  kyslík  nejen  moderátor, ale  i řada těch, kteří  do Hydeparku  dotazy  posílali.

Pokud  některý , ze zdejších pravověrných  teď  chce  Kosu  zavřít, aniž  by kterýkoli záznam  přehrál – znovu dodávám  – klíčový, z informačního hlediska  je  ten rozhlasový  a cedí přes  pysky  cosi o propagandě,  páchá  škodu  sám na  sobě. Nikoli  na  vlkovi.

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/9.5.2014/

 Ostrý obraz , dobrý  zvuk.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.