Fotbalový primitv versus intelektuální elita aneb jaký je rozdíl mezi Mírou a Mirkem?


Možná, že  leckdo z  vás  očekává,  že  budu  dnes pokračovat  v rozboru toho, proč  volby  do  Evropského parlamentu  dopadly , jak dopadly.  A třeba  také  co to znamená  pro Evropu- samozřejmě  to bych musel komentovat  výsledky  v ostatních zemí a dát  je  do nějakých souvislostí.

V  hlavě  to mám, žádný větší  problém by  to nebyl.  Jenže  dneska  to určitě  nebude. dneska  vám nabídnu  jiné  téma. Koncentrované  do otázky

Co myslíte , kdo  má  více smyslu pro realitu – typický  fotbalový  chuligán  nebo příslušník  pražských  tzv.  elit?

A přidám  ještě  jednu –  co  myslíte,  jaký  je  rozdíl mezi  Mírou a  Mirkem?

Očekávám na tu  druhou jen  dvě  odpovědi

1- žádný

2- no vlku, nejdřív  musíš  říci, kterého Mirka  a  kterého Míru máš na  mysli? Až pak lze odpovědět.

Obě  budou  logicky  správné,  ovšem jak  v  dalším uvidíte,  správnější  je  stejně nakonec  ta první. Ta  totiž  přímo nabídne  správnou odpověď. Ta  druhá se k ní  musí dopracovat.

Tím Mírou  a  oním Mirkem  míním  dva  týpky, co pro mne osobně   reprezentují  to nejhorší ve  svém oboru Míru, řečeného cinklé jaro –  fotbalisté vědí – takto  předsedu  fotbalové  asociace  Peltu a  ten Mirek není  nikdo jiný  než  Kalousek.

Předevčírem  soud  první instance rozhodl o  tom,  že bývalý supernáměstek  na  Drábkově ministerstvu pro nezaměstnanost a  asociální  věci jednal ohledně  systému na  výplatu dávek protizákonně a  nadělil mu  6 let  kriminálu. Jeho podržtažkovi  Hojerovi dal  bůra.  A potvrdil tak to, co  věděl prostě  každý, kdo má  funkční mozek –  že  šlo  o těžké  šméčko velkého rozsahu.

Nehodlám tenhle případ  popisovat, zájemci  nechť prolistují archiv hned  prvního měsíce Kosy a najdou  tam  všechno potřebné.

Nehodlám ani  komentovat  velmi překvapivý  rozsudek, protože  soud  nenaděloval  za  korupci, jak  všichni očekávali,  ale nakonec  Šišku  a Hojera  uznal vinným z  vydírání.  Superdrazí   a superprominentní  advokáti  odsouzených zírali na  tenhle  verdikt  jak  příslovečný mladý skot na nová  vrata! Byl  to předevčírem  v TV zprávách pro mne  naprosto jedinečný  pohled  na  Sokola  s  Brunou, jak  jsou v  šoku. protože  od tahání  králíků z  cylindru  u  českých soudů  přece  nejsou  státní  zástupci a  už  vůbec, ale vůbec ne  soudci, ale jen a jen  Sokolové a Brůnové.  A teď  tohle!   Nevím  jak si to užívali  Kosíři, příslušníci  právnického stavu, ale já byl happy. Ale  umírněně  happy.

Protože  před  tím soudem, alespoň dle mého  rozumu  scházel  rozhodně  nadřízený  těch dvou  – exministr Drábek! Mimochodem  Šiškův  partner  v jejich společné  firmě. Jenže  nebyl.  Toho policie  vyšetřit  nedokázala  a státní zástupce  neuměl zažalovat. Přesto, že  se sotva  v  republice najde člověk,  který  by nebyl názoru,  že  to  Šiška  rozhodně  nedělal  jen o své  vůli.   To prostě  není možné.  Tohle nešlo připravovat  v utajení, bez vědomí  dalších lidí, zejména příslušného  ministra. Prostě  nešlo.  Jenže  soudy  nejsou o logice, ale  psaných důkazech a výpovědích.  A ty  zřejmě  nebyly….

Stejně  jako  ty, které  by prokázaly další se nabízející  napojení  –   na  samotného Kalouska.  Zeptám se – je na Kose někdo, do  věří, že s  tím neměl  vůbec nic  společného a  že  nic nevěděl, že  to byla  solo  Šiškova jízda?  Ta  otázka NENÍ  řečnická. Jsem opravdu  zvědav na  mínění  lidu kosířského.

Zvědav, ale  jestli přijdou odpovědi většinově, jak  asi  lze  oprávněně  očekávat,  je to stejně jedno.  Máme za  sebou  čerstvé   volby a  ….   a všichni víme, jak dopadly.  Kalousek je jen o fous  nevyhrál. Díky pražské  kavárně  a Pospíšilovi. Přesto, že jeho voliči  věděli,  o Šiškově  procesu. A  o  všech  možných i  nemožných  skandálech  vlády NečasKalousků a  výsledek je takový, jaký  je…. Zkrátka  ten, co znáte!

Nyní je  čas  odbočit. K  druhému  superčlověkovi  současnosti  Velkému čápovi, alias  Mírovi, cinklé jaro -Miroslavu  Peltovi. Z  dopuštění  osudu a  zhovadilosti  fotbalových  bafuňářů, šéfovi  českého  fotbalu.

Tomuhle  pánovi a jeho eskapádám se na Kose věnuji průběžně. Naposled v  článku

Island, Pelta ven, Pelta je č… a Gambáč -DOPLNĚNO!

Fotbalový lid   totiž  Peltu vysloveně  nesnáší.  A v každém ligovém kole  mu to  dává patřičně  znát!  A  Pelta reaguje  po svém. Při  derby  pražských  S  byl  velkorysý.  To mu nevadilo vůbec nic. Ať ochozy  skandovaly  cokoli.  Ovšem v  dalších ligových kolech už to soudci, zase podle  jeho instrukcí,  začali stírat. Vlastně -potlačovat  neslušnost  na  stadionech, zkulturňovat prostředí,  aby prý na  fotbal mohly  i rodiny  s dětmi. Takhle se  to oficiálně nazývá.

Stadiony  bouří, Pelta  uděluje  pokuty  bezmocným  klubům. Ovšem jen do finále  Českého poháru v  v Edenu. Tady zase bylo všechno jinak.   Fandové si ovšem mohli řvát, co  chtěli.  Oni sice, po  domluvě jinak naprosto nesmiřitelných  ultras  z Letné a od nás půlhodinu mlčeli, ale  pak  to jelo!

Sudí  nic neslyšel, Pelta nic neslyšel..  Totální  hluchota. A  ani neviděl… Zvláštní.  Ale  ne zas  tak moc, ono totiž  při poháru nebylo koho potrestat. Utkání pořádala  asociace a  aby  platila pokutu  sama  sobě?

No a  v  hned po  poháru v  lize? Opět všechno jinak!  Kotelníci napříč  republikou se dohodli,  že  mezi  25. -30 minutou  to na  všech  ligových stadionech  rozjedou proti  Peltovi ve velkém. A  rozjeli. Kupodivu  všude to  rozhodčí  nějak zkousli. Až  na..  No samozřejmě na  Plzeň. Kde se  onen pokřik  Pelta  ven! zrodil.  Tady soudce  Franěk  přerušil zápas a  hrozil kontumací,  jestli to bude pokračovat. Řekl bych, že  máme  na  Strahově  „protekci“.  O  které  tak často v souvislosti s  Viktorkou píši pražské noviny  a hovoří  fandové jistého, nejmenovaného, klubu.

Teď  opět odbočím od  hlavního tématu ještě  víc – v neděli v posledním kole  se rozhodne  o tom, kdo sestoupí z  ligy.  Fotbalová  smrtka ukáže  na dva  ze  čtyřlístku  Slavia, Bohemka, Olomouc  a Znojmo.  Ti poslední dva to nemají ve  svých rukách. Jen  oba  pražské kluby  vědí, že  když budou bodovat naplno,  mají  své jisté. Já to nepřeji nikomu. Vím,co to znamená.  Ale  být  skalním příznivcem klokanů, tak  dám dohromady pořádný  houf  kolegů a  vyberu  fan  shop naší Viktorky. Vykoupím všechny  dresy, šály a  čepice ,co tam jsou  k mání a  při příštím  utkání v  ďolíčku nejdu  do sektoru  domácích, ale  do toho, který  mají vyhrazen pro  fanoušky  hostů. A  tam v  našich  barvách  dám  Peltovi opravdu zabrat!  Vzhledem k tomu, jaké  panují vztahy  mezi  Peltou a  Plzní,  se lze nadít,  že  by  k té kontumaci reálně mohlo dojít.  Díky nevhodnému chování „plzeňských fandů.“ Tři  body  by  tedy brala Bohemka  a má vystaráno. Tohle  je  prostě  Peltova očista  fotbalu. Až  takovéhle  absurditě  může  dospět  hroší kůže  jednoho naboba.  Abych   i  skeptiky, případné  fotbalové  neznalce,  či  fandy  Jablonce  přesvědčil,  dám  sem  fotku  z  téhle  adresy

http://www.supras.cz/#!Oblky-s-lstky-na-ztej-finle-pohru-pro-zchrann-sbory-s-jasnm-vzkazem—v-ppad-nadvek-PSKAT/cu6k/CA5495EB-0303-44A4-9BAD-630C6596D1FD

Jde o  web  fotbalových  ultras. A  ukazuje,  co bylo na obálkách,  v kterých  byly  distribuovány  vstupenky  vybraným lidem  na  pohárové  finále  v Edenu na  obě  hlavní  tribuny. Tam  normální  divák nesměl.  Jen  do obou kotlů za  brankami. Na velké tribuny  směli jen vybraní a  spolehliví. A  tomu odpovídal i nápis  na  obálce s lístky:

Pohar

Prima  ne?  Pelta  si to  pojistil,  nejlepší  lístky a  nejvíce vstupenek   nebyly  pro  fotbalové  fotbalový  národ, ale jen pro  fotbalové  Uebermensche,  ochotné poskoky a  ohnuté hřbety! Si tedy myslel on. Ve  výsledku  bylo na  těch vybraných tribunách poloprázdno a  ultras  mu to dali opět  s plnou parádou!

No a teď  je  na  čase  vrátit  k tomu, na  co jsem se vás  ptal hned  na  začátku, konkrétně  na  tohle :

jaký  je  rozdíl mezi  Mírou a  Mirkem?

Abyste  nestříleli od boku, připomenu  významné momenty  ze  života  obou  pánů.

Pelta

-je  předsedou  FAČRU a  majitel fotbalového Jablonce.

-Je  to protřelý  bafuňář,  který  má  opravdu za  ušima.

-Prý umí  zařídit pro fotbal  peníze. Pohybuje  se mezi vysokými zvířaty.

-Kolem něj  jsou skandály  v celých  seriích, byl opakovaně  vyšetřován, jiní  byli  zavření a on vždycky  vyvázl.

-Je  prý nenahraditelný.

-Má napojení   na největší  byznysové  skupiny  v zemi. Konkrétně  na  Křetínského z  J and T.

-Soukromě  se umí velmi  otáčet.  Co otáčet  , on umí  jako jistý  Nazaretský  měnit obyčejnou vodu  ve  víno. Přesněji  – umí daleko větší  zázrak  – přeměňovat  obyčejnou  hlínu na  poli nebo na  louce  ve zlato. A  to nikoli jednou , ale  seriově.

Detaily  se dozvíte  zde:

http://ceskapozice.lidovky.cz/volal-pelta-kvuli-parcelam-d0l-/tema.aspx?c=A120911_042814_pozice_76692

a  zde:

http://fotbal.idnes.cz/fotbalovy-boss-pelta-koupil-louku-jablonec-ji-promeni-na-parcely-phn-/fotbal.aspx?c=A110825_175307_liberec-zpravy_alh

-hrozně  rád  káže  o morálce ve  fotbale

A teď  si  popíšeme  Mirka:

Kalousek

-je  faktickým předsedou TOP

-Je  to dlouholetý protřelý  bafuňář,  který  má  opravdu za  ušima.

-Prý umí  zařídit pro … /doplňte  sami/  peníze. Pohybuje  se mezi vysokými zvířaty.

-Kolem něj  jsou skandály  v celých  seriích, byl opakovaně  vyšetřován, jiní  byli  zavření a on vždycky  vyvázl.

-Je  prý nenahraditelný.

-Má napojení   na největší  byznysové  skupiny  v zemi. Konkrétně  na  na  Hávu a Omnipol.

-Soukromě  se umí velmi  otáčet.  Co otáčet  , on umí  jako jistý  Nazaretský  měnit obyčejnou vodu  ve  víno. Přesněji  – umí daleko větší  zázrak  – přeměňovat dary  ze  záhrobí  v  nepostižitelný osobní majetek. Viz kauza  jeho bytu. Bohužel na  rozdíl  od  Pelty  se o jeho dalších, daleko větších  vejvarech, kromě  šuškandy  a chodbových pověstí,  nic  konkrétního neví. A navíc, se před dvěma  roky  rozvedl a   s manželkou prý přepsali  majetek na  děti… Zlé jazyky  říkají , že pro jistotu  dostatečně  včas  před příštími volbami, protože  chtěl mít jistotu, že  to  nikdo nebude moci napadnout. Ale  to jde určitě o pomluvy. Protože  on

-hrozně  rád  káže  o morálce v  politice. Je něco jako morální etalon!

A jaké  že  jsou  mezi nimi rozdíly?  Podle  všeho má  existovat jen jeden. Kalousek je výborný  rétor a  Pelta  naopak, když  vystoupí v  televizi, naprosto mizerný. Jenže  já si myslím, že  jsou na tom oba stejně  a že se Peltovi  hrubě  křivdí. Jak  s přehledem také hned dokáži. I tady jsou totiž  jejich nejznámější  řečnické projevy  téměř  identické, podívejte, resp. počtěte si:

Pelta

Pelta telefonoval Ivanu  Horníkovi, tehdy  sekretáři Viktorie  Žižkov 1. února 2004 v 13.57 . A bavili jste se o tehdejší trenéru  Sparty – Kotrbovi a policejní odposlechy zaznamenaly  toto:

„Ty vole, já bych mu nejradši řek: Ty čuráku, tys přišel do Sparty, měli jsme náskok, vole, na jaře jsme se klepali, vole, všechno bylo cinklý, vole, jinak byl konec, nevyhráli jste ani jedinej zápas, ani s Hradcem to nešlo. Jo, tragédie, ostuda, blamáž, ty vole, Champions League, kvalifikace. Tak si na to vzpomeň, jak jsme postoupili, ty čuráku,“

A  Kalousek?

Tak ten také  telefonoval.  Ve středu 21.9. 2011 ve 23:05 .  A je  z toho  úředně zaznamenaný odposlech. Nikoli policií, ale Poslaneckou  sněmovnou, protože  příjemcem telefonátu  byl tehdejší poslanec  za VV  Skokan. Který si duchapřítomně  telefonát  nahrál a   seznámil s ním  parlament. Dám sem  přepis  toho nejpodstatnějšího – zdroj:

 

Já: Dobrý večer pane ministře!

Kalousek: Nazdar ty debile!

Já: Mluvím prosím s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?

Kalousek: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš ty čůráku.

Já: Promiňte, ale asi to trochu přeháníte.

Kalousek: Kolik ti za to dali, ty blbečku?

Já: Nevím o čem mluvíte.

Kalousek: Víš moc dobře o čem mluvím. Odmítl jsem ti někdy nějakou dotaci? Potřebuješ prachy? Proč seš taková svině?

Já: Já nemůžu za to, že jste někoho zfackoval.

Kalousek: Proč jsi musel posílat esemesku všem novinářům? To jste všichni takoví udavači?

Já: Byla tam spousta svědků, tohle nezatlučete, ani nezametete pod koberec.

Kalousek: Jo, a že zrovna ty to musíš napráskat.

Já: Já?

Kalousek: No jasně ty. Dyť mi to ty novináři volali. A ne jeden. Voni nejsou takoví skety jako ty. Ty sis myslel, že tě jako zdroj neprásknou, co?

Já: Hele, nechte si ty sprosťárny. Všichni se Vás bojí a na to spolíháte, nikdo si to nechce rozdat s mocným ministrem financí. Co kdyby … a na mladýho kluka si dovolíte. Tak víte co, já se vás teda nebojím vůbec, příště s tím počítejte a dejte mi pokoj.

Kalousek: Tak víš co, když se mě nebojíš, tak zítra rozbiju hubu tobě. Jsme asi tak stejně veliký, na mladým jsem se dneska rozcvičil …

Já: Klidně, když si sundáte ty brejle, nerad bych se o ně pořezal

Kalousek: Tak zejtra ve sněmovně.

Já: Klidně pane ministře.

Zdroj:

http://www.denik.cz/z_domova/skokan-precetl-telefonat-s-kalouskem-byl-plny-vulgarit-a-urazek-20120713.html

Kdybyste  to chtěli i s  obrazem, mohu posloužit:

Ještě  si myslíte, že  co  řečnění je mezi oběma  pány  rozdíl?

Ale  teď  se můžeme  vrátit  k dotazu, který  jsem  vám  adresoval  hned na  samém začátku a  která je  leitmotivem  dnešního článku:

Co myslíte, kdo  má  více smyslu pro realitu – typický  fotbalový  chuligán  nebo příslušník  pražských  tzv.  elit?

Fotbalový  chuligán je  / po právu / symbolem  lidské i společenské retardace. Televizní  komentátoři  neváhají použít  slova  jako primitiv  nebo bezmozek – viz  například  přenos  utkání  Teplice -Sparta.  A když se podíváte  na  dění  z  utkání Sparty  v  Ostravě, nezaváháte  ani na  chvíli, že  je  to pravda.

A teď  si  tyhle  duševní prvoky  zaměňte  za  pražskou  kavárnu. Jde   to  vůbec?  Jak chcete  významného  filmového  režiséra, držícího Oscara,  či známého  herce nebo význačného filmového producenta,   zcela ojedinělou  mecenášku umění,  distinguovanou  a oblíbenou  zpěvačku či herečku,  špičkovou  vědkyni,  elitního spisovatele  nebo dlouholetého  intelektuálního písničkáře  srovnávat  deprivovanými primitivy?

Neumím si představit, že  by  kdokoli jako Jiří Menzel,  Oldřich  Navrátil,Václav Mahroul, Meda Mládková, Pavlína  Filipovská, Helena  Illnerová, Jiří Stránský, či Jan Vodňanský se nějak  hodlali  zabývat osobou  jménem  Miroslav Pelta. že by pro něj měli sebemenší pochopení.To  je těžce pod  jejich úroveň. Nebo snad  fotbalem  vůbec.

Žijí  si ve  svém světě. Světě  umění, ale  třeba  i politiky. Jak se na  elitu národa  sluší.  Takže  se zapojili  přímou podporou  do  volební kampaně  TOP 09. Viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Pan-Kalousek-je-skvelej-chlap-Umelci-vytahli-do-boje-za-TOP-09-Zname-jmena-318801

A  dokonce  někteří jdou tak  daleko , že  veřejně  prohlásí:

„Pan Kalousek je skvělej chlap a umí v tom ´chodit´ jako málokdo, což mu slouží ke cti“!

Ti  opatrnější  předstírají,  že  nemají  ani nejmenší tušení, že  Miroslav Kalousek a  TOP 09 jedno jsou. Ba  dokonce, že  snad  vůbec  tenhle  člověk  existuje!

Takže  TOP 09 je  to pravé ořechové!

A  co že  primitivové, co mají místo  mozku  fotbalový  balon? Tak  ti, bez ohledu, komu fandí,  jdou po Peltovi naprosto nesmlouvavě  a  jednotně.  Pelta  ven!

Žádná milost pro Míru, cinklé  jaro!

A to přesto, že jsem  vám  cosi důležité zamlčel. Co  fotbaloví  chuligáni  dobře  ví!

Ať je  to jak  chce, tak Pelta  když  přebíral  český  fotbal, od  zdrhlého mesiáše   jménem Ivan Hašek, byl tento  úplně  v rozkladu.  Úspěšná  generace plejerů kolem Nedvěda a Poborského, tvořící  „zlatý mančaft“  Karla  Bruecknera odešla,  nebyly  úspěchy, nebyly  peníze,  česká liga měla zoufalou kvalitu a  na  mezinárodním poli v podstatě nic neznamenala.

Pelta  se může pochlubit  tím, že  jím nominovaný a  fandy nenáviděný  trenér  Bílek , s naprosto průměrnými  fotbalisty  postoupil na  ME  a  dostal se ze  skupiny  do čtvrtfinále,  že  liga  jde výkonnostně  jasně nahoru,  že  kluby  poslední tři roky  pravidelně  hrají  evropské poháry  ještě na jaře! Všechno velký a neoddiskutovatelný    úspěch!

Srovnejme  s působením Kalouska. On je  sice prý  dvojnásobně  nejlepší ministr  financí  v Mléčné  dráze  a přilehlých galaxiích. Nicméně  při konstrukci a zdůvodňování  nezapomenutelného státního rozpočtu 2009 se  netrefil  jen o celou jeho  jednu  čtvrtinu! Konkrétně  o  čtvrt bilionu  korun. Taková podružnost!  Za  to kázal  výrazně  zvýšit  daně . Zejména  ty  nepřímé, které  rodinnou pokladnu  zatěžují  nejvíce. A přesto měl každý  rok schodky  veřejných financí přes  100 miliard.

Jeho strana   byla  zatížena  těžkými  korupčními skandály  typu CASA  nebo  S karty či  dávkový systém, za  který byl právě  odsouzen Šiška. Takže  v  žebříčku korupce  jsme  se propadli  až třeba  za Jordánsko a jiné podobné země.

V kupní síle na obyvatele nás  předběhlo Polsko a Slovensko…

A  jak jsem již několikrát  uvedl – Česko, pod  Kalouskovou  finanční taktovkou  to dopracovalo tak  daleko,  že  přepočtený HDP na  hlavu  k 31.12.2013 byl nižší  než  ten samý údaj k 31.12.2008!

Tohle fakt  hned  tak  někdo neumí! Jeden  trapas za  druhým.  Ale Kalousek je prima  chlap  a odborník , co umí!  A je třeba mu vyjádřit  podporu.

Aspoň  pražská  elita, ve  zkratce Kavárna,  je o tom přesvědčena.  Jak to, že  těmhle nevadí to, co dojde  i  chuligánovi z Letné  nebo Bazalů v  případě  objektivně  daleko úspěšnějšího fotbalového bosse?  Že  oni  vědí, co  je Pelta  zač a že  by  měl  štando pede vypadnout a ti druzí  mají Kalouska za prima  chlapa , co tomu rozumí, ačkoli hmatatelné  výsledky  jeho činnosti  jsou jedna katastrofa?

Kdo je  tedy  více v  reálu – hulákající primitiv na stadionu  nebo  intelektuální  fronta? Napadlo by  vás  to někdy, že  se někdo může  takhle  zeptat? Mne nikoli , až  do předvčerejška, ačkoli  chodím na  fotbálek už  šedesát let.Než  jsem narazil na  ten článek v Parlamentních listech o tom  jak  pražští intoši podporují  Mirka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek, Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

88 reakcí na Fotbalový primitv versus intelektuální elita aneb jaký je rozdíl mezi Mírou a Mirkem?

 1. kopelman napsal:

  Vlku, důležité otázky, obtížné napsat nezraňující odpovědi. Šišku jsem znal osobně z dob jeho působení na Ministerstvu informatiky. Zajímavé je, jak se nikde neuvádí, za jaký politický mančaft tam tehdy působil. Příměr s fotbalem je na místě. Šiška nikdy nebyl žádný majitel klubu, ale ten viditelný z útočného hrotu, který měl ve své ministerské funkci zakončovat gólem rozehrané zakázky. Prostě mouřenín na špinavou práci. Však byl také recyklován v Hospodářské komoře dostatečně dlouho. Pak se kartel oligarchicko-mezinárodních zájmových skupin rozhodl přijít s projektem TOP09. Důvody a cíle tohoto „podnikatelského projektu“ by bylo velmi zajímavé analyzovat někým znalým pozadí. A recyklovaný Šiška opět nastoupil na MPSV do věrné služby svým stejným pánům, ale v nových barvách. Stran intelektuálních veletočů zmíněné kulturně-vědecké „elity“ se podrobněji vyjadřovat nechci, byť je to důležitá otázka. Pokusím se o stručný příměr: šašek bez krále je mrtvý.

  • Anonymní napsal:

   Poslední větu do kamene tesat. oufám, že ji smím sem tam použít. Díky. O. K.

 2. tresen napsal:

  Důmyslný článek.
  Na váš dotaz po rozdílu se dá odpovědět třeba takhle:
  Pokud je mi známo, ve fotbalovém pekle nemá Pelta coby belzebub v očích těch, co se chodí vykřičet na stadiony, žádnou konkurenci. To volič si může vybírat mezi mnoha belzebuby, proti kterým jít. Já vím, že podle vás je Kalousek bezkonkurenční ďábel taky, ale v tomto směru jsou hlediska různá. A pak taky platí, že jednání účastníků na politickém kolbišti může vést k vášním a ty často zatemňují myšlení přihlížejících.
  Snad vám trochu optimismu může dodat pomyšlení, že nebýt afér, jako je ta Šiškova, volilo by TOPku daleko víc lidí.

  • vlkp napsal:

   Jsem rád, že rozumíte i fotbalu! Vy jste prostě renesanční člověk v každém ohledu.Něco jako křížený Rudolf II a Lorenzo Magnifico!

   • tresen napsal:

    Váš pronikavý analytický zrak mě odhalil, i když jsem svou fotbalovou odbornost v dalším příspěvku zkusila zamlžit.
    Nikomu jinému než vám za ni ovšem nevděčím, a to díky vašim článkům.

   • JAHA napsal:

    Rozumiet futbalu znamena co? Poznat pravidla? Poznat stanovy zvazu? Poznat naspamat vysledky zapasov, goly futbalistov, trenerov, majitelov klubov…….????

    • tresen napsal:

     Pro vás zatím stačí nebýt tresen a máte k jakékoli odbornosti ve vlčích očích všechny předpoklady. Do doby, než si z pana domácího začnete dělat šoufky.

     • vlkp napsal:

      Milostivá,
      je to jako vždycky. Tedy totálně špatně. To věru není z mé strany o šoufkách… To je o tom, že jste prostě renesanční člověk :
      Jak jsme napsal v souvislosti s tím fotbalem. ten je signifikantní. Víte netřeba dodávat. A když jsem koncipoval tu odpověd, neměl jsme o žádném vašem dalším příspěvku povědomí. Na tu očividnou, o sobě nepochybující suverenitu z vaší strany, tak to jsme reagoval okamžitě.
      Skoro si začínám myslet, že občas by neškodilo rozvěsit tabulky Pozor! Třešen!

     • tresen napsal:

      No, kdo si přečetl ten příspěvek, na který jste reagoval, musel být podle mne tou reakcí dost udiven. Protože fotbalu se tam týkala jen tahle věta:
      „Pokud je mi známo, ve fotbalovém pekle nemá Pelta coby belzebub v očích těch, co se chodí vykřičet na stadiony, žádnou konkurenci.“
      Což mi vyplývá z toho, co tu píšete o nejoblíbenějších pokřicích na stadionech.
      Jestli podobná hesla vykřikují fotbaloví fandové se srovnatelným úsilím a frekvencí na adresu nějakého jiného vysoce postaveného bafuňáře, je to možné, ale v tom případě jste to zamlčel.
      Howgh.

   • Mac napsal:

    no, toto…. a já si , blb, doposaváde myslel, že třěšeň je obyčejná kravka….

 3. Řezníček z Brna napsal:

  Peltu vůbec nemusím, ale položme si otázku, od kdy začaly kotle na stadionech vyřvávat Pelta ven?
  Bylo to od výtržností v Ostravě na Bazalech, kdy to fanoušci opravdu přehnali. Pelta tomu chtěl udělat přítrž a od té doby ho mají kotle na mušce. Když bude Pelta korumpovat, tak ultras je to jedno, ale běda kdyby je chtěl Pelta nějak omezit. Třeba by potom už nemohli vytrhávat sedačky a házet je po lidech, nebo házet dymovnice a dělobuchy na hřiště a mezi lidi. Tak to ne, a proto Pelta ven!

  • tresen napsal:

   Díky. Ve fotbalovém světě nejsem doma a tohle je pro mne cenná doplňující informace.

  • vlkp napsal:

   Není to pravda Řezníčku z Brna.
   My dva nejsme ve sporu, ale tad y s ehrubě mýlíte.
   Pokřik Pelta ven! vznikl u nás v Plzni, když se Míra, cinklé jaro tahal s Paclíkem o Vrbu. A zcel a konkrétně , masově se to u nás začalo skandovat, když se mu to povedlo.
   A pak už to žilo – od jar a , vlastním životem. Dávno před tou Ostravou!
   Jinak máte s tím ostatním, samozřejmě pravdu. To ano, ta zběř už má Peltu jen jako záminku. S tímhle nemám větší problém.

   • Řezníček z Brna napsal:

    Určitě s tím začali fanoušci v Plzni, protože se jim nelíbilo, že jim Pelta lanaří jejich miláčka Vrbu. Já mám zafixováno, že na ostatních stadionech to začalo až po Ostravě, kdy svaz začal navrhovat různá opatření, jak zamezit vstupu některých fanoušků na stadiony. Třeba u nás na Zbrojovce Brno to rozhodně začalo až po Ostravě. Ale možná se mýlím, jenom jsem to neregistroval a všiml si toho až později.

 4. Laco G. mlynář napsal:

  Samozřejmě Vlku, že v reálu je ta kavárna. Ona pléduje tak, aby brala prachy. Pokud by si v Práglu někdo z tzv. elit troufl něco říct proti TOP 09, v tom mafiánském spolku protislužeb a grantových zakázek končí. Oni přeci moc dobře vědí, jak to je.
  To takový většinový fanda, je jen obyčejná lůzička, jejímž poslání z rozhodnutí vrchnosti je vytlouct si přebytečnou energii o plastová sedátka, případně držky fandící za jiný klub. To aby je náhodou nenapadlo tu energii ventilovat proti vládnoucí mafii.

  Takže je to jasné, ti první postupují zcela pragmaticky v zájmu svých osobních příjmů, ti druzí tak jak jim to někdo nakuká.
  Obojí je projevem morálního úpadku této společnosti za posledních 25 let.

  • Michal napsal:

   Jistě, a podpora normalizačního režimu ze strany mnoha umělců bylo co? Třeba Karel Steklý (a jeho hnusoidní film Hroch), Jiří Sequens (je hezké v dokumentech sledovat, jak se hádal o honoráře za 30 případů majora Zemana), Pavel Liška a Bobina Ulrichová, Jiří Laufer, Michal David a spousta dalších – ti všichni dokumentovali morální vyspělost předlistopadového režimu? A co takový Přemysl Kočí nebo jeho nástupce Jiří Pauer, ti také dokládají, jak byl tehdejší režim ve všem vpředu?
   Mimochodem – film Proč? natočil Karel Smyczek už před Listopadem, že by už tenkrát se nám sem vkrádal nějaký ten morální úpadek?

   • Tacit napsal:

    Josef Laufer

    • Michal napsal:

     Děkuji za opravu.
     Ještě bych doplnil repliku na větu „Pokud by si v Práglu někdo z tzv. elit troufl něco říct proti TOP 09, v tom mafiánském spolku protislužeb a grantových zakázek končí. “
     Pokud vím, tak jisté „problémy“ z toho, že nepodporoval „linii“ měl akorát Martin Dejdar. Jistě je to plně srovnatelné s tím, jak za normalizace dopadli Marta Kubišová, Jan Procházka, Elmar Klos, Rudolf Hrušínský a mnozí další.

     • tresen napsal:

      Na to Dejdarovo končení si pamatuju. Smutné prohlášení pražského „kavárníka“ Stránského, že ho pan herec zklamal, vzbudilo tenkrát u zemanovců velké pohoršení. Další kroky „mafiánského spolku“ jaksi nenásledovaly. Jestli to chcete připsat podpoře ze strany odpůrců „kavárny“, je to na vás. Kdybych přijala vaše vidění pražského světa, kde o angažmá rozhoduje politický názor herce, pak by to svědčilo o tom, že síly jsou vyrovnané, nemyslíte? Ale já si myslím, že takhle to tam nechodí.

     • tresen napsal:

      Ten závěr mého příspěvku směřuje pochopitelně na Tacita.

     • XY napsal:

      Fenomén pražské kavárny nesporně existuje a její politická orientace je formována kolektivní hysterií všech těch, kdo spolu mluví. S posilujícím centralismem je to docela špatná zpráva pro kulturně politickou atmosféru v zemi. Kolektivní zavrhování, kolektivní oslavování – ono to působí v tom vzájemně se podporujícím spolku. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to až srandovní – prezidentské volby byly jen tou pověstnou třešničkou a Dejdarova současná ostrakizace je pak platbou za jinakost. Málokdo z pražské kavárny je ochoten se vzepřít zjevným kravinám včas – riskovali by vlastní kůži a spláchla by je kampaň většinového kavárnického kolektivu. Tihle lidé dovedou troubit jenom v zástupech, jak už tady jistě postřehli jiní, protože jenom účast na kampaních, minimálně aspoň tichý souzvuk, jim zajišťuje, že jejich ekonomické zájmy nebudou poškozeny. Vážené kolegy mohou ujistit, že skutečně vím, o čem mluvím. Ech, tyhlety provinční duše zelných výparů… 🙂

     • XY napsal:

      PS – …mohu ujistit…

     • Tacit napsal:

      To Třešeň:
      Proč na mě směřujete závěr vašeho příspěvku?
      Jsem sice vaším zájmem o moji osobu potěšen, ale zároveň i trochu zmaten, neboť jsem si pouze výše dovolil upřesnit křestní jméno jistého zpěváka u příspěvku p. Michala.
      Ale jestli to, Třešni ve vás vyvolalo dojem, že (viz …“ Kdybych přijala vaše vidění pražského světa, kde o angažmá rozhoduje politický názor herce..“ ), že tím upřesněním jména p. Laufera vyjadřuji vidění pražského světa, tak to teda – pane jo!
      😛

     • tresen napsal:

      Tacite, omlouvám se. To opravdu nemělo být na vás, ale na Laca G.

      Pro XY mám zvědavou otázku:
      Jak se projevuje současná ostrakizace Martina Dejdara?

   • Laco G. mlynář napsal:

    Michale já si vybíral a vybírám jinak, než Vy píšete. Klaněl jsem se a dosud klaním, pokud jde o Vámi zmiňovaný film před Františkem Vláčilem, z herců před řadou těch co nikdy za pravdolásky neplivali na bolševika, ale byli to páni Mistři, mnozí už nejsou, taky je zadupávala kavárna jak mohla, Munzar, jeho paní, ale třeba pan Preiss a jeho paní. Špičkou mezi scénografy byl pan Svoboda, ale vzal si titul národního umělce, tak jej zašlapala pravdoláska, i když v zahraničí byl pan někdo, od Bayreuthu přes Londýn po New York.
    Mezi výtvarníky pan Hanzík, Smetana, jó pravdoláskař a klausofob Knížák je vyházel z AVU. A tak by se dalo pokračovat.
    No a co říkáte tomu, že mladá generace zblblá pravdoláskou neví kdo byl Hrabal a když po něm chtěli pojmenovat školu, ti mladí, co na ně Havel spoléhal, že to tu napraví, tak ti se nestyděli přiznat, že o něm nic nevědí.
    No úpadek Michale. A mimochodem Michal David, stejně jako Karel Gott, špičkoví profesionálové a výborní hudebníci, jejich muziku nemusím, ale je to jistě nezpochybnitelná kvalita.
    Bohužel dnešní kolaboranti se současným režimem, a jejich vychovanci, tzv. umělci nejsou většinou nikdo, nevím, že by něco dlouhodobě dokázali tak, aby to bylo oceněno v zahraničí. Občas jsou výjimky, které ale žijí v zahraničí a s místní uměleckou spodinou nechtějí mít nic společného. Ti co žijí zde dost často ani pořádně nezvládají řemeslo, zato kverulovat jim jde bezvadně. Viz. ten spolek žijící v představách o práci jako hlubokém socíku, ale životu kapitalistickém v ústeckém Činoheráku.
    No 25 let Biafry nadprůměrných uměn.

    • Michal napsal:

     Ale to se trochu míjíme, můj výběr byl zaměřen na to, že pokud z podpory umělců dnešnímu režimu (aý by se chtělo použít pojem „mrzký peníz“) usuzujete na jeho úpadek, stejně tak lze doložit úpadek normalizačního režimu jeho podporou jak umělci minimálně stejně prominentními, tak i šmírou. A že to v naprosté většině nebylo z ideových důvodů, je víc než jasné. A pokud tedy dnešní podpora některých umělců znamená morální úpadek této společnosti, co to potom znamenalo tehdy? Mravní rozkvět?
     Karel Gott je naprostá výjímka, ano, ale kolik umělců ze států bývalého východního bloku se takhle chytilo na Západě? Třeba z Polska, z Maďarska, z NDR? A kolik je podobně mezinárodně úspěšných umělců např. z Dánska, Belgie atd.? Michal David je talent a profesionál, který umí napsat chytlavou melodii, to jistě, jenže z původního jazzového Vladimíra Štancla se jaksi stala protěžovaná loutka v rukách Františka Janečka křepčící na jevišti s panoptikem postav typu Markéty Muchové. A pokud nyní odsuzujete dnešní umělce za politickou angažovanost, odsoudíte stejně důrazně i tyhle dva za projev na Antichartě nebo za křepčení za akcích SSM?
     Píšete, že dnešní zblblá generace nezná Bohumila Hrabala (je odvážné, usuzovat na to z neznalosti jednoho studenta nymburského gymnázia), ale co si myslet o těch kteří mu za normalizace cenzorovali jeho dílo a semtam mu něco nedovolili vydat vůbec?
     No, a označit Milana Knížáka za pravdoláskaře a a klausofoba – to se (s Klausem řečeno) prostě musím pousmát. Ten by vám dal.

     • Laco G. mlynář napsal:

      A pokud nyní odsuzujete dnešní umělce za politickou angažovanost,

      No tak Anticharta, to byl sjezd k pohledání, tam byli všichni a zejména ti co dnes na bolševika plivou.
      Dnes to není žádná politická angažovanost, je to angažovanost pro peníze. Oni totiž o žádném politickém programu nemají páru, protože žádný politický program nemají, snad až na Macha ani pravicové politické strany, jsou totálně ideově vyprázdněné, Takže prachy Michale, nic než prachy, to je zajímá.

     • Michal napsal:

      Jo, sjezd k pohledání to byl, to jo. Akorát, že tam byla i spousta těch, co dnes neplivou, to jen pro přesnost. Z Vámi uváděných se účastnili se např. František Vláčil, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Viktor Preiss atd.

     • JAHA napsal:

      Třeba z Polska, z Maďarska, z NDR?

      Czeslav Niemen? Lokomotiv GT? Omega… ☺☺☺

     • JAHA napsal:

      Doplnim odpoved „Michalovi“ o ukazku:

    • Anonymní napsal:

     A skutečně byly ty skupina na Západě tak známé, jako K.G.? nevím, ptám se…

     • fotrák napsal:

      Zkuste třeba jméno Marek Grechuta / Anawa http://www.youtube.com/watch?v=fcz7klh-qdI

     • JAHA napsal:

      K.G. bol znamy hlavne v nemeckych statoch a hlavne preto, ze taky druh zabavy „popularna hudba“ a la chzech made je proste v urcitej komunite rovnaky (vid naopak jeden Buntes). Popularna bola i Alla Pugacevova. Je to skratka uhol pohladu – skuste si vypocut co som dal vyssie, ale zatvorte oci a odmyslite si tak sucasne spracovanie klipu, ak nechcete, aby Vas to ovplyvnovalo. O skupine Omega, ci Lokomotiv GT si mozete tiez nieco pozriet, tusim prevzali ich skladby i Scorpion. Takze tak.

     • XY napsal:

      Fotráku, ta Anawa mi udělal radost! Kde jsou ty časy! 🙂

 5. okolojdoucí napsal:

  Rozdíl mezi Mirkem a Mírou není žádný. A rozdíl mezi hulákajícím primitivem a intelektuální frontou ohledně citlivosti na Mirky a Míry také ne, viz pan Řezníček. Ale možná, že na tom fotbale jsou lidé názorovně stálejší a soudržnější 🙂

 6. Tacit napsal:

  Pelta
  Ten bordel ve FAČRu je stejný jako ten v našem politickém dvorku. Přeci se nedotknutelný Pelta, estébák Bebr i jeho madam Damková nezvolili ke korytům sami! Každému kdo požaduje, aby do parlamentu volily pouze elity doporučuju, aby se koukl na ten mustr ve FAČRu. Pěkný výsledek jak fotbalové elity – zástupci klubů, táhnou za jeden provaz (a navíc na obou jeho koncích).

  Kalousek
  I kdyby velký Miroslav své odpůrce střílel a v TV Hydeparku je pře kamerami pojídal, i kdyby kníže v parlamentu denně plácal hovadiny o (ne)schvalování bombardování a podporoval založení nové stanice ČT vysílající pravdu a lásku pro ruské separatisty v UK – tak TOPce to hlasy prostě neubere.

 7. scallop napsal:

  Lid je nepoucitelny pane vlku. Tezko si predstavit, ze by Milos Zeman jakozto premier nevedel o levarnach pri projektovani dalnic ve sve vlade nebo nejvetsi korupcni akci v teto zemi zvane Grippeny. A prihlouply lid ho zvolil prezidentem.

  Ted uspel Mira Kalous diky pomoci dementni prazske kavarny. Zaver je, ze horsi nez lid je jenom prazska kavarna 🙂

  • Michal napsal:

   Kdepak, nejhorší jsou trpaslíci…
   Ale vážně – copak že to o Gripenech psala ČTK 14. května 2014? Třeba tohle: „Pražské vrchní státní zastupitelství (VSZ) případ po čtyřech letech definitivně odložilo, protože nebyly zjištěny skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání konkrétní osoby. ČTK to dnes sdělil ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality VSZ Marek Bodlák.“

   • scallop napsal:

    Mirovi (ani Mirkovi) taky nic nedokazali.

    • Michal napsal:

     Všeho do času 🙂
     Ovšem tím odložením ze strany VSZ se Vám jaksi ta konstrukce o největším korupčním skandálu trošičku hroutí, nemyslíte? Zatímco Kalousek toho má na hrbu dost i bez trestních stíhání, jejichž odložení zmiňuje na rovinu i vlk.

    • JAHA napsal:

     To hej, ale vy nevidite ten podstatny rozdiel!!!☺
     Ked sa definitivne odlozi pripad, kde mali zamacane paprce socdem (jedno ktory, len na ukazku napr. z predsedov dnes uz polopseny krestan Gross, ktory priznal, ze nebolo vsetko O.K.), tak to je spravodlive ukoncenie a vysetrovani su cistucke lalie. Ked sa odlozi pripad z opacneho politickeho spektra – tak to je jasne, ze islo o podplatenych a skorumpovanych policajtov, statnych zastupcov, atd. – skratka Benesovej „mafia“.

     • Michal napsal:

      Tak jo, tak si škrtneme odložené stíhání za Gripeny u soc.dem a recipročně k tomu jedno z dvanácit (?) stíhání M. Kalouska. Co nám zbyde? Pořád ještě jedenáct odložených stíhání M. Kalouska 🙂

 8. Cech napsal:

  Nevím ale pokud se budeme vyjadřovat, kdo je lepší jestli Mirek, nebo Míra,tak je nutné vzít v potaz , že mezi nimi je rozdíl 1 – 2 váhových kategorii.
  Proto je nutné se přiklonit k tomu, že vítězem je Míra, už za to čestné jednání se svým švagrem.

 9. pavel napsal:

  Upozornim i necleny prazske kavarny s neakademickym vzdelanim, ze vinu jakychkoli Mirku urcuje soud. Blogovi nedospavajici politicti aktiviste paklize maji podezreni na jakoukoli trestnou cinnost maji ne pravo, ale povinnost(!) podat trestni oznameni. Na oba Mirky. Jestli tu jen delate politickou agitku, pak odpoved od prazskeho kavarnika je ta, ze politickeho mandatu kohokoli kdo byl legalne zvolen a treba i vetsim poctem lidi nez vas loser ktery byl volicum stejne lhostejny jako jsou intelektualum burani vseho druhu, takze mandatu nezbavitei kdybyste se upsal uderek vseho druhu vic Mirda Horeni v Rudym Pravu a jeho dcera Monika pokracujice dnes v Halo novinach.

  • Michal napsal:

   Ale houbeles při podezření na jakoukoliv trestnou čínnost, „povinnost oznámit vzniká každému občanovi, pokud na základě informací hodnověrně zjistí (přesněji řečeno vznikne důvodná obava), že již byl spáchán některý z trestných činů uvedených v § 368 TZ (zejm. vražda, těžké ublížení na zdraví, obchodování s lidmi, zbavení osobní svobody, zneužití dítěte k výrobě pornografie, týrání svěřené osoby, přijetí úplatku, podplacení) (citace z webu Bílého kruhu bezpečí).
   Naučte se právo a pravopis, bez toho se v kavárně nechytnete a budete za tlachala.

   • pavel napsal:

    Opisovat umite. Ale chapat psny text ne. Coz ne typickym projevem tech ci maji problem s tzv. mentalnim stresem. Pravopis mi muzete opravit, prosim i s mluvnickym zduvodneni normativni deskripce podle pravidel.

    • Michal napsal:

     Dobře, tvrdíte, že „paklize maji podezreni na jakoukoli trestnou cinnost maji ne pravo, ale povinnost(!) podat trestni oznameni“ a já Vám doložím, že to není pravda. Co jsem tedy v tom textu (kromě běžných klišé a stereotypů) nepochopil, pomozte prosím nechápajícímu.

     • JAHA napsal:

      Meritum veci -Upozornim i necleny prazske kavarny s neakademickym vzdelanim, ze vinu jakychkoli Mirku urcuje soud.

     • Michal napsal:

      Pro kavárníky i jejích mluvčí drobné upřesnění – TRESTNĚPRÁVNÍ vinu určuje soud.

     • tresen napsal:

      Podle mne tu jde o to, že povinnost oznámit trestnou činnost, kterou udává právní řád, se týká těžších zločinů, zatímco oznámení těch činů, které zákon nevyjmenovává, je čistě na uvážení /morálním uvědomění/ toho, kdo se o nich dozví.
      Dokud budou lidi, kteří na nějaké činy upozorní, označováni za práskače a celou věc nakonec odnesou hůř než pachatelé, moc se z toho bahnitého místa, kde trčíme, nepohneme.

 10. VaclavP napsal:

  Vlku základ z toho všeho . Každej kdo si pořizuje odposlechy, odposlouchává nebo šmíruje je desetkrát větší hajzl a nebezpečí pro tuhle zemi než oba dva pánové z titulku. Psal si kdysi i o nějakym Snowdenovi….

  • Michal napsal:

   Jistě, orgány činné v trestním řízení jsou v téhle zemi mnohem větší zlo, než třeba carevna Jana I. a její premiér.

   • JAHA napsal:

    Myslel, samozrejme, clena TOP, ktory zverejnil prepis telefonu.
    Napr. – ako keby Vasa priatelka, zena, priatel, kolega z prace, spoluhrac zo sportoveho timu…si na Vas posmiroval a Vase vyjadrenia pri telefonovani s Vami zverejnoval. Este furt nechapete, ze sa nemysleli RIADNE povolene odposluchy na to urcenymi organmi, alebo sa robite, ze nechapete?

    • Michal napsal:

     Pokud někdo napíše „Každej“, tak to prostě znamená „každej“.

     • JAHA napsal:

      Myslitem ze pod textom „Každej kdo si pořizuje odposlechy, odposlouchává nebo šmíruje je desetkrát větší hajzl … myslel tym hajzlom tiez „organy cinne v trestnim rizeni“? To akoze myslite vazne, ci uz len tak kluckujete, ako z hluposti von? ☺

     • Michal napsal:

      Nekličkuju, ale aspoň v Čechách platí, že když někdo napíše „každej“, tak tím prostě myslí „každej“, pokud někdo chce říc „někdo“, napíše „někdo“. 🙂
      A pokud se jedná o telefonát M. Kalouska, zveřejnil ho poslanec Skokan (toho času poslanec za VV, nikoliv za TOP 09).

   • VaclavP napsal:

    Samozřejmě, orgány činné můžou, ale zároveň musí 100% zajistit, že to neuniknou před začátkem soudního řízení, pokud uniknou a k řízení nedojde ? Za chvíli by si pak i v tom fotbale mohli dávat týmy štenice do kabiny, aby zjistily taktiku….

   • JAHA napsal:

    Dakujem za opravu toho skokana Skokana☺.

 11. Jan Čermák napsal:

  Mám ještě jeden společný rys pro dva zločince, což se nesmí říkat, neb to neumíme dokázat, co nám stále vládnou. Milují a kryjí je naše media. V TV se nesmí říkat co si myslí o Peltovi a fanoušky dehonestují. Kalousek komentuje na ČT 1 úplně vše, na závěr, vysvětlí co je správné….
  A společné mají také to, že jsou společností „tolerováni, akceptováni“, zejména tou „elitou“, v Čechách prostě kdo krade a není chycen je kabrňák…. Dokud se tohle nezmění….
  Je to táž elita co v 77 slavně vystoupila proti chartě.

  • tresen napsal:

   Pane Čermáku, fakt si vás vážím, píšete rozumně, ale nad tou poslední větou jsem zůstala štajf.
   Vážně chcete tvrdit, že na straně odpůrců tzv. pražské kavárny /tady míněno herců a jiných umělců, kteří v prezidentské volbě podporovali KS a jinak volí zelené, TOP či různé středové či středopravé konglomeráty/ jsou převážně ti, co tenkrát odolali komunistickému nátlaku a Antichartu nepodepsali?
   Nebo je to tak, že podle toho, kdo podepsal nebo nepodepsal, se nedá určit, kam kdo dnes patří a ke komu se hlásí? Přiznejte, že souhlas s mou verzí by byl poctivější.

   • XY napsal:

    Fyzicky to titíž být nemusejí, část jich také už zemřela, že – ale jejich duševní nastrojení je totéž. V tom smyslu má pan Čermák velice pravdu.

    • tresen napsal:

     Vaše představa o duševním „nastrojení“ nějakých Pražáků je jedna věc a skutečnost, barevná a nepřehledná, může být druhá.
     Má to stejnou platnost jako kdybych napsala, že do „pražské kavárny“ patří ti, co se za svůj podpis anticharty styděli, zatímco ti bezostyšní patří do jiné party.

     • XY napsal:

      Nekonečná barevná realita, třešni, má bohužel své tvrdě neonormalizační sjednocující rámce – a věřte mi, že vím, o čem mluvím. Říká se tomu autopsie.
      Vždycky přitom myslím na formát ultrakonzervativního A.Nováka, jenž osobně bojoval za akademickou kariéru bolševika B. Václavka s poukazem na jeho levicově avantgardní aktivity, které osobně tak nesnášel. Ale třeba pan Stránský z božího dopuštění sesmolí ještě nějaký další seriál a bude trvat na tom, aby v něm hlavní roli ztvárnil pan Dejdar, co já vím. Nicméně takový formát pan Stránský stěží projeví. Už je taky docela stár, že.
      A protože lidská hloupost je skutečně nekonečná a nepoučitelná, jsme tam, kde jsme.

     • Jan Čermák napsal:

      Také si Vás vážím. Jen nerozumím úplně Vašemu štajfu. Myslel jsem to tak, že to co nyní nazýváme pražskou kavárnou, a protože si to každý definuje jinak, tak se dostáváme do zbytečných sporů, jsou velmi často titíž lidé, a psychologicky určitě,zdravím XY, co jsem je viděl v ND podepisovat antichartu. Pro mne je symbolem Kája Gott, a taky pan Svěrák.
      Totiž, taky si ho vážím, jeho dílo je geniální, ale přesto mu to nedává monopol na „pravdu“ názorově se s ním neshodnu už na ničem. Viděla jste ten předvolební zpěv volte Karla, že? Co si o tom myslet? Není tohle lokajství toho nejhoršího kalibru? Protože tuhle „elitu“ to malí hodně sledují a následují, je jeiich „vina“ v případě normalizačním i v tom privatizačním větší než nás pěšáků. Zodpovědnost by byla přesnější než vina. To oni drží u moci Kalousky a Pelty. A ještě se přitom tetelí, že jsou blízko moci. Pletu se?
      Jinak s Vaší verzí nemám problém. O mtěch co jsou „proti“ to neříká nic. Víc o těch pro a i ti jsou nestejnorodou skupinou.
      Hezký den.

     • tresen napsal:

      Pane Čermáku, možná je problém opravdu v definici „pražské kavárny“.
      Do té mé Karel Gott jakožto představitel neporazitelného mainstreamu opravdu nezapadá, natož na druhé straně spektra Knížák, kterého jmenoval Laco G. Na Svěrákovi se s vámi asi shodnu, ale on pro mne opravdu nesymbolizuje signatáře Anticharty z přesvědčení, ale tu skupinu, která se tam propadala hanbou. Jo, vinu to z nich nesnímá, ale kamenem neházím, protože si nejsem na sto procent jistá, že bych tenkrát v sobě našla dost odvahy a nepodepsala. Mohu v to jen doufat.
      Co se týče těch zpěvánek na podporu Karla Schwarzenberga, lokajství v tom nenacházím ani náhodou. Leda tak pořádnou dávku recese. Navíc složení pěveckého sboru vůbec s tou vaší teorií o antichartovní mentalitě moc neladí, když si to báječně užívali i signatáři samotné Charty.
      Ale nic ve zlém. Já jsem některým námitkám vůči KS rozuměla taky. Jen jsem zároveň chápala i ty, u kterých námitky vůči Miloši Zemanovi převážily.

    • tresen napsal:

     Vážně pochybuju, že by chtěl Arne Novák dokazovat, jaký je demokrat, až tak, že by s Bedřichem Václavkem sdílel pracovnu a pomáhal mu při jeho psaní.
     To jediné by jakžtakž odpovídalo vašemu požadavku na pana Stránského, aby napsal další seriál a nabídnul v něm roli Dejdarovi.
     Dále jsem mrkla jsem na další osoby z uměleckého světa, které stály proti KS, a opravdu se ani v jednom případě nedá říct, že by nějak utrpěly nepřízní kavárenské mafie. Jestli máte po ruce nějaké případy, které by potvrzovaly vaši verzi, sem s nimi.

     • fotrák napsal:

      Chci se dozvědět, které osobnosti z Vaší množiny „osob uměleckého světa“ stály proti KS. Další důvody svého „požadavku“ jsem smazal. Mám teď něco jiného.

     • tresen napsal:

      Třeba Dan Hůlka, Filip Renč, Marek Vašut, Lucie Bílá, Jiřina Bohdalová, Laďa Kerndl, Felix Slováček….určitě jich bylo víc, ale tyhle jsem dnes narychlo našla na internetu, když jsem hledala, kdo byl na prozemanovské straně fronty.

     • XY napsal:

      Ne, třešni, AN nepotřeboval nikomu dokazovat své demokratické smýšlení tím, že by si BV bral do své pracovny. To dokázal mnohokrát předtím a zanedlouho potom svými praktickými činy, které nepotřeboval pentlit do velkohubých prohlášení. AN činil, co považoval za potřebné – a viděl-li odborníka, jenž by si zasloužil akademickou sesli, neváhal po něm sáhnout a prosazovat ho, ač třeba s jeho teoretickými východisky a snahami z duše nesouhlasil. Viděl-li zradu vzdělanců, neváhal a napsal o ní. Viděl-li hrubé nespravedlnosti a zbabělé lumpárny, řekl to (a zejména napsal a zveřejnil) nahlas. Ten srandovní patetik a skutečně chvílemi nesnesitelný konzervativec byl totiž povaha velkodušná a rytířská, tedy cosi, co v dnešní umrněně mstivé a shánčlivé „kavárenské Praze“ – snad je zřejmé, že tím souslovím nemíním zdaleka jen kafírny ve stolici – jeden snad nenajde ani se silným mikroskopem a megawattovými svítidly, totiž osobnost schopnou zastávat stanovisko, že s někým nesouhlasí v tisíci a jedné věci, ale nepopírá, že je v dané oblasti přeborník, případně, že třeba jeho díla a myšlenky stojí za zveřejnění …
      Dejdarova kauza je jen pěna na povrchu moře malicherností, blbosti, msty, fanatického záští a předposranosti. Takové soudobé normy egomanického českého lidu, jehož je mnoho a chlebíčka má málo. Zato (aspoň dle médií soudě) miluje kampaně, rvačky a prázdný žvást. Inu, panem et circenses pravívali klasikové.
      Pěkný víkend.

     • tresen napsal:

      Ale houbeles, XY.
      To srovnání nesedí ani v jednom ohledu.
      V Dejdarově případu nešlo o jakékoli profesní ani existenční ohrožení. To jenom jeden starý pán vyjádřil zklamání z člověka o mnoho let mladšího, kterého považoval za svého přítele. Byla to od něj neskutečná bláhovost, že si komedianta ztotožnil s rolí, ale možná to bylo tak, že Dejdar před ním tu roli hrál, i když nebyl před kamerou.
      Arne Novák s Václavkem určitě nekamádil, takže se mu nic podobného nemohlo stát.
      Jsem přesvědčená, že kdyby Dejdarovi skutečně hrozilo, že mu filmoví či televizní producenti anebo divadelníci přestanou dávat role kvůli jeho politickému přesvědčení, Stránský by se ho zastal. I přes to zklamání.

     • XY napsal:

      Prokristapána, třešni, vy jste tím Dejdarem úplně umanutá. Stránského vlastenecký krvák byl romantickou srágořinou, to si klidně můžeme říci na rovinu – a já jen doufám, že už nás dalšími díly takového opusu ČT neoblaží. Ale především – mluvím nejen o Dejdarovi, kde náhodou stav věcí vyhřezl díky panu Stránskému trochu více na povrch, mluvím o celkové situaci tak, jak ji pozoruji ze svého pracoviště i z vlastního soukromí. Začínají např. existovat nepsané seznamy nepřijatelných autorů – pětadvacet let po sametu (sic!) – a z toho mne docela nepěkně mrazí. Velké štráchy se s tím nedělají, řekne se to interně hezky na plnou hubu – akorát vždy mimo jakýkoli zápis. Někomu je to ještě trapné, další nad tím jen radostně hýká. Těším se, jak se na tyhle výrony budu moci jednou podívat taky z té hegelovské unendliche Wohlgewontheit, včetně vašeho urputného snažení.
      Opravdu pěkný víkend přeji… 🙂

     • tresen napsal:

      Nějaké jméno by nebylo?
      Aspoň jedno, prosím, jinak to budu mít za nepěkné tlachání.

 12. robe napsal:

  ……. Máme za sebou čerstvé volby a …. a všichni víme, jak dopadly. Kalousek je jen o fous nevyhrál. Díky pražské kavárně a Pospíšilovi……

  nevím vlku, sám jste psal o volební neúčasti v malých městech – takže tito chlapci málem vyhráli, ale je otázkou jestli to nebylo díky těm co zůstali sedět doma a nehnuli zadelí. ale to se hodilo do rozboru eurovoleb a sem to méně dramaturgicky pasuje…

  • vlkp napsal:

   robe, jedno tvrzení nevylučuje to druhé. Nejsou v rozporu.

  • zemedelec napsal:

   Pane robe.
   Snad jste zaznamenal vyjádření Macka,kdo volil Pospíšila.
   Jak už někdo poznamenal,Kalousek Pospíšila chce nasadit i v podzimních volbách,nevím jestli ti jde.Prozatím si prý ponechává post poslance,tak to je unikum.

   • scallop napsal:

    Myslim, ze sam Macek by se divil, kolik lidi na levicovem servru najednou bere jeho nazory s respektem 🙂

    • zemedelec napsal:

     Pane scallop.
     Nemůžu to potvrdit,když jsou volby tajné,ale také se podivuji.
     Normální ODSák ho nemohl volit,podobně TOPák,ale na rozumování zasvěcených si ještě počkám.

 13. fotrák napsal:

  Mám už v těch lincích nebo linkách totální šaus, takže tímto prosím třešeň/třešni (podle vzoru SRŠEŇ), aby ze svých kulturologických sentencí vynechala XY. Díky

  • tresen napsal:

   ???

   • fotrák napsal:

    !!! protože v tomto případě vaříte bryndu ze šlupek. A argumenty po mě nechtějte, je jich dost výše (Vilma versus Hlaváček).Protože my kryptici se s tím nemažeme a dostáváme proto spravedlivě přesdržku.

    • tresen napsal:

     Milý pane, myslím, že vám do toho rozhovoru nic není.
     Nejste jaksi v obraze.
     My se tahhle s XY „stýkáme a potýkáme“ zhruba desátý rok, známe navzájem svou skutečnou identitu a vůbec. Kryptici ať si trhnou.

 14. Alice napsal:

  Možná by vás, diskutující tu dlouze o Dejdarovi a Stránském mohlo zajímat:

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/ponekud-zvlastni-rozhovor-o-dejdarovi-a-zdivocelem-zemanovi_258858.html

  Je to opravdu člověk pevného charakteru a zásad!

  Hezký víkend.

  • tresen napsal:

   Díky, že jste mi tenhle rozhovor připomněla.
   Když si vzpomenu na humbuk, který kolem toho rozpoutali zemanovci, že Stránský připravil Dejdara o práci a podobné nesmysly….

  • VaclavP napsal:

   Pan Stránský je hrdina, jakých ve válce bylo hodně a za komunismu málo.

  • jir65 napsal:

   Myslím, že víc než skandování „Pelta ven“ nebo „Pelta je ču…“, by byl daleko účinnější totální bojkot 1. ligy všemy fanoušky na několik kol. To by asi zabolelo víc a někdo by asi musel i přemýšlet, že je něco zhnilého ve fotbale českém. Jinak jako fanoušek Slavie věřím, že se zachráníme a povstaneme z popela jako bájný pták Fénix…
   A spadne Znojmo a Bohemka.

 15. Mac napsal:

  jinak „děkuji za odkaz na článek, kde ze sebe i takoví jedinci jako je Vodňanský a spol dělají hňupy. Sice další deziluze, ale co už se dá dneska čekat, že jo….

 16. Mac napsal:

  a pokud jde o tip, kdo spadne – Znojmo a Olomouc. Jako Moraváka mne to s.re, ale myslím, že je to ložený. Pokud může Bohemka vyhrát v Jablonci zázračným obratem a gólem v x-té minutě nastavení, asi není šance….

  ale „Pelta ven“ je stoprocentně přesvědčen o čistotě závěru ligy, takže jsem v zásadě v poho…..

Komentáře nejsou povoleny.