Komu patří svět? Firmy , které ovládají svět.


původně jsem plánoval cosi úplně jiného, ale na  serveru investicniweb.cz jsme narazil na  zajímavý  soubor  inforgrafik. Které popisují,  jak  globalizovaný  svět  rozdělen  mezi jednotlivé  nadnárodní koncerny. Nechci  vás  o tuhle informaci ochudit.  Jistě , všichni to dávno víme. Ta  informace pro nikoho z ná s není nová.  Jenže  její dopad  je  diametrálně jiný,  než  když  to bereme  jako informaci  obecnou  typu  – v  Africe je  Ebola, která  každého nakaženého  spolehlivě  usmrtí  – hrůza, ale proč bychom s i dělali vrásky, když  do Afriky  je  daleko nebo  když  zjistíme pěkně z grafu,  že  těch pár  největších světových  firem řídí dokonale  náš  osud. Kontroluje naše nákupy, naše informace o vnějším světě, naše myšlení, naše  spojení s  druhými lidmi a  samozřejmě naše  finance.

Přiznávám,  že nejvíc e mne dostala  grafika o koncentraci medií.  Kdy ještě  před pár  lety  si  v tomto sektoru velmi tvrdě konkurovaly  v USA  desítky  vydavatelských domů a dnes  už  je  lze  spočítat  na prstech… Tu pokládám za nejvýmluvnější  vůbec.

Letošní  rok je ve znamení  rovné stovky  od  vypuknutí  I. světové  války. Do značné míry  byla nastartována  z  vůle  tehdejších velkokoncernů, které chtěly  nové přerozdělení  trhů a světa. Je  deprimující pohledět,  kam  jsme  se celoplanetárně posunuli  ve  směru  kartelizace  a oligarchizace za  to jedno jediné století. A to celoplanetárně!

Tehdejší  monopolističtí  giganti  si mohli  jen nechat  zdát  o moci a tržních podílech těch největších  hráčů současnosti  A  to se  chlubíme  vrcholnou demokracií , antimonopolními úřady  a zákony, liberalizovaným trhem, meleme o právech svobodného občana a  řešíme  naprosté  pseudoproblémy  typu  práva  homosexuálních párů na  výchovu  dětí, zákazu  tělesného trestání  dětských nezvedenců a  ted  čerstvě  tím,  že  do čela  všech možných  evropských  orgánů  je potřeba  dostat  hlavně  ženy!  K poslednímu  jen  tolik,  že  je mi úplně jedno, jestli  něco řídí  sukně  nebo kalhoty,  ale  právě  ten kus  oblečení  by neměl  být  vůbec  žádným kvalifikačním předpokladem pro vůbec  nic. S výjimkou  rození  dětí.  A on je  to  limitní požadavek na obsazení pozic  eurokomisařů, prezidenta  Unie  a ministra  zahraničí unie!!!

Prostě  centrála  AU  v Brusel  je  ve  víru  tanečků  ženských kvót, nároků  sexuálních menšin  a nesmyslných  výchovných modelů. Zatímco  by  udělal a velmi a  velmi dobře,  kdyby  se tam někdo  urychleně  začal  zabývat  grafikami, které vám ted  odprezentuji. Je věru proč!

Monopoly

monopoly2monopoly1

Monopoly3Monopoly5Monopoly4Monopoly6

Čtení na sobotu  jako dělané, nemyslíte? Mne  docela  jímá  hrůza. Takováhle koncentrace moci nemůže  vést  k ničemu jinému  než  nějakému  , dnes  sotva  představitelnému  výbuchu celoplanetárního rozměru…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.