Částečná polemika s Karlem Dolejším z Britských listů- díl II.


Pokračování  z  úterka:

4- malajský  Boeing sestřelili  povstalci

s podvariantami

– byl to sestřel iniciativního blba

– byl  to omyl  spočívající  zejména  v  nevědomosti  a malé zkušenosti posádky

-byl  to  řízený  podvrh  krajinské  USB, která podvrhla  povstalcům  falešné  informace  o tom, že  letadlo, na které střílí,  patří  kyjevské armádě,  aby  si povstalci naběhli  na  vidle

-šlo o  rafinovanou dezinformaci  samotného Ruska, které se tímto způsobem chtělo  zbavit v  Rusku populárního vojenského velitele  separatistů Strelkova.

-šlo naopak  o  vědomou a připravenou  akci Strelkova, aby  byl vyvinut  tlak na  Rusko, který povede k pádu Putina.

Velmi mne znepokojuje,  že  poslední  tři  motivy  rozpracovávají Britské listy a také  Karel Dolejší tamtéž – viz  například

http://www.blisty.cz/art/73996.html

http://blisty.cz/art/73971.html

http://blisty.cz/art/73987.html

Tahle  , tolik obehrávaná  čtvrtá písnička  má  ovšem několik slabin.  Soustředěných do dvou otázek:

A- kde  vzali povstalci  raketové komplexy?

B- kdo jim je obsluhoval?

Kerry  a  dnes už téměř  všichni prozápadní,  sborově  zpívají – dodalo je Rusko! Je to jasné a  vše  vysvětlující.

Až na  tu drobnost, na kterou jsem  upozornil   a žádal vás, abyste  si ji  pamatovali  -Rusko dodá  rakety a  pak nad bojovou zonou nechá létat  svá  vlastní letadla!!

Kupodivu americké  zpravodajské  družice,  které  vyfotí jakýkoli předmět  velký  20×20 centimetrů a větší, monitorující  prý  každý  čtvereční yard na planetě  několikrát  denně, včetně  noci, speciálními  kamerami, nebyly  schopné, s předstihem  informovat svět  a  to včetně  příslušné mezinárodní organizace, zodpovědné  za  řízení  civilního leteckého provozu, o transportu  raketových komplexů přes  rusko ukrajinskou hranici? ?

Zrovna  tak, ačkoli sestřel proběhl za  bílého dne, jak to, že nejsou k mání  fotografie  BUKu  v palebném postavení   tam, kde  prý měl v osudnou chvíli palpost, když  opět  americké družice jasně  zachytily  stopy  odpalované rakety, jak  nám sděloval sám Obama?

Kupodivu  je  náhle k mání  jakási rozmazaná  fotografie   prý  BUku  povstalců  vracejícího se zpět do Ruska, kde prý  schází právě jedna  vystřelená  raketa, když  povstalci  za  svým hrůzným  činem, přirozeně  s Putinovou podporou, zametají stopy..Ten snímek, jak jinak, pořídila náhle  neobyčejně úspěšná ukrajinská  špionáž.  Ta  samá , která ovšem naprosto nebyla schopna  zdokumentovat  předem transport BUKu  z Ruska  na Ukrajinu! Chtěl bych se otázat  všech , co tímhle operují – jak to, že  schází  jen jedna  raketa? Proč ne rovnou až tři, ale nejméně  dvě?  Jedna  tedy  šla  na Malajce, jedna nejspíše  na  Antonov a  jedna , dost pravděpodobně, na sestřelený  Suchoj….

Ale proč  by o těchto věcech kdo rozjímal, když to stejně dodal Putin! Říká to Obama, Kerry a Štětina!

Někteří , například Karel Dolejší a také Petra Procházková, ohledně  možnosti, odkud  mohli mít  povstalci raketové komplexy, odpověděli jinak!  Oba  se  opřeli o ruské  zdroje, citující  povstalce, že  dobyli 29.6.2014 /opět  vyzývám k tomu, abyste  si pamatovali to datum, je  důležité!!/  základnu  protiletadlového raketového oddílu 1420, původně  dislokovaného v  Doněcku,  kde  prý ukořistili  rovnou několik celých kompletů. Což  ruské servery  dokládají i příslušnými fotografiemi! A  jde o servery nikoli typu Kosa nebo – pánové Čulík a  Dolejší snad prominou-  třeba Britské listy, byť jsou na daleko vyšším levelu  než  vlkův  miniblog, Tahle informace je  k nalezení  i na oficiální stránce ruské tiskové agentury  Itar-Tass- viz  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1287030. Která  jistě  píše   /jistě / podle potřeb Moskvy. Nicméně  nějakého  29. 6.  těžko  mohli “ Putinovi poskoci“  tušit, co se odehraje  za  necelé tři týdny!  Že půjde k zemi  civilní  Boeing! A že jejich služební horlivost půjde k tíži jejich pána a vládce.

Ovšem oficiální  Kyjev  už  30.06 vydal k události následující  prohlášení:

Zpráva ukrajinského ministerstva obrany, 30. června

Teroristé nezískali vojenskou techniku jednotek protivzdušné obrany armády Ukrajiny v Doněcku. Včera, 29. června 2014, se ve sdělovacích prostředcích objevila neoficiální informace, že se teroristům podařilo získat zenitní raketové komplexy protivzdušné obrany v Doněcké oblasti. Oddělení tisku ministerstva obrany Ukrajiny informuje, že 29. června rozhodnutím velitele vzdušných sil 3C Ukrajiny byli vojáci a technika zenitního raketového pluku u Doněcku operativně přemístěni na naznačené místo. V místě vojenské jednotky se nacházela jenom zastaralá a nepoužitelná automobilová technika. Následně teroristé přišli na území jednotky. Všechny protivzdušné jednotky ozbrojených sil Ukrajiny jsou v oblasti a nesou vojenské povinnosti k obraně svrchovanosti vzdušného prostoru Ukrajiny.

Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Narceni-ze-letadlo-sundali-separatiste-je-zmirneno-Mame-oficialni-dukaz-327399

Pozorně  si  přečtěte  tuhle  větu:

oddělení tisku Ministerstva obrany informuje, že 29. června rozhodnutím velitele vzdušných sil 3C Ukrajiny byli vojáci a technika zenitního raketového pluku u Doněcku operativně přemístěni na naznačené místo.

Doporučoval  sem  vám, pamatovat  si  datum 29.6. Itar-Tass vydal svou informaci na mnou zveřejněném linku v  18,50 hod. moskevského času. Ovšem  velitel  vzdušných sil ranku C3 vydal rozkaz k opuštění  základny protileteckým raketovým plukem  TAKÉ  29.6. Se  vším všudy!  Prý v kasárnách  zbyla jen stará neupotřebitelná  automobilová  technika…

My  co  máme ještě  za  sebou  bývalou  vojnu v ČSLA, disponujeme naprosto přesnou  osobní zkušeností za  jak dlouho  lze při poplachu opustit  kasárna  s  prvosledovou  technikou ,   kolik času  je potřeba  na  vyvezení  všech možných zásob, zejména  skladované munice a kolik na vyklizení  celého kasina.A  umíme  si do toho  velmi snadno dosadit  i  nevinnou větičku, že na místě  byla  zanechána jen neupotebitelná  automobilová  technika. Což  v  překladu do jednoduché češtiny znamená  – transportní vyklizovací kapacity  byly  omezeny, protože  podstatná  část  autoparku  byla nepojízdná…   Nemluvě o tom, že  povstalci  jistě  nečinně nepřihlíželi a nakládání  a odjezd  sotva  usnadňovali!

Karel Dolejší mi teď, plným právem, může  opáčit,  že podporuji jeho vývody o tom, jak se  co  ohledně  střelby  na letadlo zběhlo!  Nikoli.  Jen rekapitulujituji  skutečnosti, jak jsou nám předkládány  z různých  zdrojů.  Protože  Kyjev  tvrdí, že  povstalci na  základně  1420 BUK  získat nemohli, takže musel být z Ruska. Komu má  člověk věřit  – oficiální ruské tiskové  agentuře, jež  bude  /prý/ určitě  zmanipulována nebo Kyjevu, který prokazatelně  lže  při  každé příležitosti?  Nevím.  A  půjdu na  věc  jinak  – položím si  další  naprosto triviální  otázku:

Proč  je tak  preferovaná a  žádoucí  varianta, že  BUK může  pocházet jedině  z Ruska?

důvody  jsou nejméně  tři:

1- přímo ukazuje  na Rusko  a dělá z něj  zlého kluka, kterého je  nutno co nejrychleji a nejexmplárněji potrestat!

2- informace potvrzující  původ  raket i  odpalovacích a  transportních zařízení  z  kyjevských  arsenálů  dokládá naprostý  chaos  a rozklad  kyjevské armády  a to je naprosto nežádoucí! TA přece bojuje udatně proti teroristům a chrání západní civilizační hodnoty.  A dokonale vyviňuje Moskvu!

3- kdyby  BUK  byl ukořistěn na ukrajinské  armádě,  je  zcela zřejmé, že Porošenko a  další naprosto flagrantně lhali  o schopnostech povstalců zasahovat proti letícím  cílům.  A hlavně  -v  takovém případě jsou přímo odpovědni za  to,  že  okamžitě  neuzavřeli  východní  Ukrajinu pro JAKÝKOLI  civilní letecký prostor, neinformovali   o nebezpečí mezinárodní  autority, zabývající  se  civilní leteckou dopravou a  vlády  všech možných zemí! A tím nezamezili naprosto triviálně obrovské katastrofě.

Nebo snad Kyjev  hlásil o  tomhle riziku , ale jen výběrově?  Zde:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342779-z-preletu-ukrajiny-sel-strach-uz-predem-posadka-si-menila-sluzby-piloti-varovali.html

se  totiž  dozvídáme  toto – cituji:

Malaysia Airlines však na rozdíl od jiných aerolinií trasu letu nezměnily. Přitom British Airways, Lufthansa, Air France, Qantas či americké aerolinky se válečné zóně vyhýbaly už nějaký čas i přesto, že se doba letu prodloužila v průměru o dvacet minut.

Takže pro  britské, americké, německé, francouzské  a  australské společnosti  byl  tragický  koridor  příliš  nebezpečný,  ale pro Malajce nikoliv? Ačkoli i oni  prokazatelně  jednali podle  zásady předběžné opatrnosti  a  dotázali se na bezpečnost  koridoru  přímo na  Mezinárodní organizaci pro civilní letectví (ICAO). Která ale neměl a z kyjeva žádné informac e o velkém riziku a hrozícím nebezpečí od separatistů…

Chce mi někdo vykládat,  že  malajsijské  aerolinky byly na tom  před incidentem  tak špatně,  že  šetřily  každý  haléř  a  klidně  riskovaly, na  rozdíl od  svých  euroatlantických  konkurentů? Takže riskovaly dokonce svou existenci?   Nebo se  mám radši  domnívat,  že  posloužili jako tragičtí idioti? Že ta  informace  byla privilegovaná a  embargovaná, aby  ….?  Výběr  správné  otázky  a odpověď  nechám na každém z vás.

A  raději   se budu věnovat  druhé  slabině  varianty, že  sestřel jde  na konto povstalců:

Kdo jim  ,ať už  ukořistěné  nebo  z Ruska  dodané , raketové systémy  obsluhoval?  Jak se dozvíte  v rozhovoru  s velitelem  posledního protiletadlového oddílu – viz

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/velitel-raketoveho-oddilu-informace-o-nestesti-jsou-k-mani/r~e19bdf120e7411e48ade002590604f2e/

který  ještě  naše  armáda má,  odpálení  rakety není  žádná legrace! Opět budu přímo citovat:

A.cz: Pokud je dostali do rukou proruští separatisté, mohl bych například já jako vzbouřenec odpálit raketu a sestřelit letoun? Ale asi vím, co mi odpovíte.

To naprosto vylučuji. Tyto rakety mohou obsluhovat jen dobře vyškolení a trénovaní odborníci.

Mluvíme tu o hodně složitém zařízení. Pokud ho tedy uloupí tlupa partyzánů s kalašnikovy, tak jsou jim tyto rakety k ničemu. Jako kdybyste si vy teď sedl do kokpitu moderní stíhačky a chtěl s ní odletět.

Takže  si to zopakujme- z BUKu  mohl a střílet jen velmi pečlivě  zaškolená  obsluha.   Kdepak ji  asi  tak povstalci mohli sehnat?

Nabízí se jen tyto odpovědi:

1- z  Ruska. přišla od Putina  jako součást  dodávky  kompletu

2- jde o povstalce vycvičené v  Rusku

3- jde o bývalé a trenované   specialisty ukrajinské  armády, kteří  buď přeběhli k povstalcům  nebo zajatce ukrajinské  armády, kteří  byli  donuceni  k obsluze  násilím.

Každá z oněch možností  je  reálná. Ale  stejně tak má  každá velkou slabinu. Pro Kerryho a  ideologické duševní  bezdomovce    typu  Štětina a hlavně  Porošenka- viz jeho čerstvý výrok, že   na  straně povstalců bojují  ruští důstojníci  je  to jasné. Je  v  tom Putin a zase Putin! Protože  ty komplexy  ještě týden před zásahem Boeingu mít  nemohli, abych opět  citoval ukrajinského ministra obrany Valerije Heleteje –  stroj byl zasažen raketou odpálenou „pravděpodobně“ z ruského území, protože letoun prý letěl příliš vysoko na to, aby ho zasáhla jakákoli zbraň, které mají v arzenálu separatisté.

řekl to  ČTYŘI DNY  před  sestřelem!!!

Jak se dočteme  také na webu  ČT http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/280199-kyjev-ukrajinsky-letoun-zrejme-sestrelila-raketa-vypalena-z-ruska/

Takže – jestliže  za  ony4 DNY  je  schopnost povstalců sestřelovat  vysokoletící letadla  diametrálně odlišná, mají na  to  jak techniku , tak lidi, Rusko jako zdroj obého funguje  naprosto ideálně!  A říká to Obama, Kerry a Štětina! Nebo  je tam nějaká  logická  díra?

Je   a  zatraceně  velká!  Připusťme  tuhle nesmyslnou verzi, že  Putin je  opravdu duševní prosťáček, který neví, jak by  rozpoutal světovou válku nebo  dostal Rusko do absolutní izolace a chc e toho za každou cenu dosáhnout co nejrychleji.  Tudíž poskytl  BUK i  s obsluhou.

Odmysleme  si, že  by  existovaly  jistě  satelitní snímky o takovém přesunu,  že  by  riskoval, že mu někdo  z těch  vyslaných na Ukrajinu  zběhne a bude z toho gigantická ostuda . To zběhnutí  není vůbec nepravděpodobné. Porošenko a  další oligarchové, nemluvě  už o jejich  donátorech, by nepochybně takového zběha  vyvážili zlatem a  platy  v  ruské  armádě nejspíš nijak horentní nebudou Abstrahujme od  toho. Vezměme  jako fakt, že Putin prostě  dodal  profíky a basta!

Pak mi naprosto uniká,  jak  taková profesionální a tvrdě trenovaná  posádka  ruské armády  zamění civilní letadlo, letící  kousek od nich směrem do Ruska, několik desítek kilometrů od  ukrajinsko – ruské hranice, a tedy zcela jasně  nepatřící  ukrajnské armádě a  prokazatelně  nehodlající na  Ukrajině  přistát, za  vojenský transportní letoun,  který  cosi dopravuje  kyjevské  armádě. Navíc ruská  osádka  BUKu  by  zcela  nepochybně  jistě  cíle ověřovala  někde na  velení PVO  v  mateřské zemi! Že by  nemusela mít  spojení? Nebo měla nařízený  radiový  klid v  rámci utajení?  No pak  musíme  předpokládat,  že  tihle  dokonalí profíci  by měli  zakázaný  také  internet.    Nebo  by je prostě  ani nenapadlo prohlédnout  si před  odpalem  aplikaci  http://www.flightradar24.com

která, v kteroukoli denní nebo noční  dobu  zobrazuje  pohyb  všech civilních  letadel nad  Evropou v  reálném čase! Včetně Ukrajiny a Ruska. Takže  po kliknutí na  tuhle  stránku  by  okamžitě  věděli, která bije!  A  jako profíci  podle  toho  jednali.

Mimochodem,  ten  link http://www.flightradar24.com si  opět  dobře zapamatujte! Ještě  se,  v  samém závěru,  o  něm  velmi podstatně  zmíním a věřte , že  budete  žasnout, co  kdosi  na  něm  objevil. Či přesněji neobjevil…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.