Road to Moscow aneb Vítej ligový podzime ! Plus tipovačka!


napsal Václav P.

Články hodnotící českou fotbalovou ligu nebo naopak vyhlížející podzimní nebo jarní část patřily na Kose k mým nejoblíbenějším a věřím, že je Vlk i rád psal. O tuto výsadu ale přišel tím že pověsil Kosu na hřebík a to že jí zas z kůlny vytáhl mu už nepomůže.

Někoho možná zmátl titulek Road to Moscow, ale fotbalově gramotnější možná něco tuší. Pavel Vrba se stal trenérem reprezantace a prohlásil, že bude sázet ve větší míře na hráče z české ligy ( Ono mu taky nic jiného nezbývá , když počet hráčů pravidelně hrajících v kvalitních ligách pořád klesá ). Takže budeme moct v následujících měsících sledovat jestli na to česká liga má. První krok se povedl a především díky plzeňské Viktorce a Liberci a jejich příspěvku do pohárového koeficientu bude tento ročník Synot ligy soutěží o dvě místa v předkole Ligy Mistrů a celkem pět pohárových míst. Reprezentace zahajuje kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, ale jestli to je cíl Velkéhé čápa Pelty a miláčka medií- Pavla Vrby, tak to je sakra málo! Postoupit na turnaj, kde hraje 24 evropských celků, když konkurenceschopných jich je v Evropě tak třicet a to se zavřenýma očima. Ať klidně Vrba kvalifikaci obětuje a soustředí se na vybudování týmu, který postoupí podruhé v historii na Mistrovství světa. Vrba přeci není alibista a risk je mu vlastní, tak se nechme překvapit.

Ale pojďme na ligovou scénu ! Odehrány jsou desítky přátelských zápasů a Sparta vstoupila vítězně do kvalifikace o Ligu mistrů. Jednotlivým hráčům a týmům se budu věnovat níže, ale dovolím si dva postřehy, které mě během příprav zaujaly.

První je o tom, že i přes probíhající Mistrovství světa a přesycenost televizními přenosy se přišlo podívat na zápas Viktorky a třetiligových Domažlic v malebné chodské vesničce Postřekov 1200 diváků a na zápas Slavie s Budějkama v Písku dokonce 2500 !! Hlad po fotbale je, ale pouze po tom kvalitním. A druhý postřeh se týká zápasu Příbram – Singapur 6:1.

Při pohledu na ten výsledek jsem se musel začít smát. Tým mafiána Starky porazí tým ze země kde korupce byla vymýcena, ale kde žije největší mág ilegálních sportovních sázek Wilson Raj Perumal a gól dal i veterán Švancara. Ale člověk nesmí býtnezbytně konspirátor a měl by se radovat, že úroveň 150. místa žebříčku FIFA je českému fotbalu pořád vzdálena.

Následuje to nejzajímavější a nejsubjektivnější. Žebříček týmů jak ho tipuju pro následující ligový ročník a komentář vyhlídek týmů.

1- Viktoria Plzeň ( minulý ročník 2. místo )

Těžké rozhodovaní, v lize jsou dva týmy, které kádrem a zkušenostmi převyšují ostatní. Bude první Sparta nebo Viktorka ? Teď ještě nevím, který tým bude hrát hlavní fázi evropských pohárům a jakých pohárů. To byl v posledních letech rozhodující faktor, tým který hrál naplno skupinovou fázi, ztrácel v boji o titul. Faktor X pro mě nakonec byla rozlučková sezóna Pavla Horvátha, přeci jenom mistrovský hattrick má větší lesk než stejný double. Změny kádru byly na plzeňských diskusních fórech dlouze diskutovány – hráči na pomezí základu a lavičky odešli na hostování – Ďuriš, Wágner, Štípek , přišli talent Chramosta, Čápovo dítě Vaněk a z Něměcka se vrátil Pilař. Papírové posílení zatím na zeleném trávníku skřípe, ale musíme si zvykat, že doba, kdy si Viktorka v přípravě dělala jméno na zvučných soupeřích se otočila a týmy si chtějí dělat jméno na Viktorce. Nakonec dám odvážný tip, pokud Viktorka nepostoupí do hlavní pohárové fáze, titul nezíská.

Jinak mi příběh Viktorie připomíná příběh reprezentace Španělska. Ta byla dlouho známá jako nejlepší tým který nikdy nic nevyhrál, po vítězství na Mistrovství Evropy v roce 2008 se nevěřilo, že by mohla vyhrát Mistrovství Světa a stejně tak obhájit titul na další Evropě. Třikrát všechny překvapila, než příběh skončil letos v Brazílii. A stejné to je s Viktorkou, nikdo nevěřil, že titul získá , dostane se do Ligy Mistrů a obojí zopakuje. Tak doufejme, že na rozdíl od Španělska příběh letos neskončí.

2- Sparta Praha ( 1 )

Metropolitní klub má všechny trumfy ve svých rukou a navíc impozantní vítězství nad estonským mistrem 7:0. Co můžu dát proti tomu ? Faktor X a případný postup do Ligy Mistrů. Odchody a příchody na úrovni Viktorky, ze čtveřice posil – Bičík, Štěch, Breznaník a Kováč je v základní sestavě pouze gólman Bičík a to díky odchodu Vaclíka do Basileje. Oba top české týmy se tak herně navzájem nepřekvapí a budou rozhodovat ztráty se slabými a mimo jiné schopnost náhradníků nahradit hráče unavené případnými bitvami evropských pohárů.

3- Slavia Praha ( 13 )

A proč ne ? Slavia je úplně dole, ale na druhou stranu odtamtud to jde nejlíp nahoru. Od týmu se konečně nebude nic čekat, nebude hrát poháry a dvojka Beránek, Kisel je tandem ambice-zkušenost. ( U Kisela možná ambice přehnané podle způsobu vyhazovu trenéra Koubka ) . Hráče, kteří viditelně neměli na dlouhodobé ambice Slavie hrát na špici nahradily příchody Latky, Petra a Balaje, o přestupech se moc nemluvilo a to je možná dobře. A vybojovat třetí místo a evropské poháry by mohla tahle sestava – Hrubeš – Nitrianský. Latka, Dobrotka, Juhar – Černý, Boudjemaa,Gecov(Piták),Škoda(Vošáhlík),Petr – Balaj

4- FK Teplice ( 5 )

Stabilizovaný kádr, který letos těsně přišel o poháry. Teplice by měli být králi severu, Liberec má ekonomické potíže a Galacticos de Jablonec budou mít nevýhodu nesehraného kádru. Pokud se podaří trenéru Štastnému ukočírovat Nivadla s Litsingim a Mahmutovič se dostane do staré formy můžou Teplice pomýšlet i výš.

5- FC Vysočina Jihlava ( 8 )

Kdo by před pár lety při ambicích Olomouce, tradici Brna a divákům Baníčku řekl, že nejlepší klub na Moravě bude Slovácko a Jihlava ? A na letošní ročník tipuju Vysočinu Tým Vysočiny udržel žádané hráče Masopusta a Harbu a ambiciozní trenér Rada by mohl zaútočit na evropské poháry. V naší lize vidím čtyři hráče, kteří by si zasloužili účast na letošním Mistrovství světa – Šcuk,Harba,Mahmutovič a Limberský.

6- FK Mladá Boleslav ( 3 )

Šejk Jarolím s penězi českého průmyslového rekordmana Škody by měl hrát každý rok o titul. Ale stejně jako o titul nehraje německý Wolsfburg, podporovaný matkou Škody, tak o něj nehraje Mladá Boleslav. Přestože papírově by tým měl prohánět Viktorku a Spartu něco mi říká, že se letos probojuje do základní skupiny Evropské ligy, ale na domácí scéně to bude neúspěšný boj o poháry. Jarolím přivedl nového Tavarese, dvacetiletého Floriana Millu ze St.Etienne, ale celkově tým nemá typický herní projev. Blíží se anglickým klubům s důrazem na sílu a disciplínu na hrišti i mimo něj. Tipované šesté místo je asi nejspodnější možné, ale stojím si za ním.

7- Dukla Praha ( 7 )

Tým kolem trenéra Kozla hraje pěkný kombinační fotbal, drží klidný střed tabulky a občas i zautočí na evropské poháry. Není to trochu málo s miliardářem Pauknerem za zády ? Klub nekupuje žádné drahé posily a postupně zabudovává hráče, kteří zapadají do jeho systému hry. Nízký věkový průměr,dobré vedení a milióny v zádech tým předurčují k útokům na nejvyšší příčky , ale jednu dvě sezóny si na to ještě počká.

8- FK Baumit Jablonec ( 11 )

Velké příchody ( Jun,Doležal, Pospíšil, Hubschman,Romera,Pernica ) signalizují atak na poháry a i na kvalifikaci o Ligu mistrů. Lze ale takhle přebudovat tým a bez přechodného období útočit na

nejvyšší příčky ? Já myslím, že bez zákulisní podpory rozhodčích ne a kluby, které kádr budují už dva, tři roky jako Jihlava, Dukla a Teplice se i bez zvučnějších jmen dostanou na vyšší příčky. Trenér Šilhavý proslul kvalitní defenzivou, ale výběr posil mi připomíná kupování dostupného zboží, než nějaké myšlenky o stylu hry. Baumit se bude z Libercem přetahovat o střed tabulky a Velký čáp Petra bude dál snít o průměrné návštěvě 4000 díváků na svém stadionu.

9- FC Slovan Liberec ( 4 )

Sympatický tým zpod Ještědu dokázal minulých pět let přes klesající rozpočet konkurovat Spartě a Plzni, vybojovat titul, hrát evropské poháry a dodávat body do národního koeficientu. To všechno, ale nejvíc připomíná balancování na hraně a ani osoba manažera Nezmara. Rošády s trenéry a odchod tria Pavelka, Kolář a Kovář pošlou klub doprostřed tabulky a nechají ho vychovávat talenty pro bohatší ligové kluby, případně evropské kluby

10- 1. FK Příbram ( 12 )

Ten tým by se stejně tak mohl jmenovat SC Rebels Palermo. ( Starka Club ). Majitel Starka si totiž do týmu většinou vybírá nepotřebné hráče s rebelskou pověstí a láskou k fotbalu. Letos už nebudeme moct sledovat brankáře- klíště Hrušku, který kontroverzně poslal Znojmo do druhé ligy, zato uvidíme srdcaře Zápotočného, rebely Zemana, Filla a možná na koncovky zápasů stárnoucího Švancaru. Pokud by česká liga měla 12 účastníků jako v Rakousku, Příbram by v ní asi nehrála a nevyhnula se sestupu, šestnáct účastníků je podle mého názoru výsledkem Starkova lobbingu a jeho aliance se Spartou. Tipuji desátou příčku, ale pokud by si všechno sedlo, nevylučuji ani útok na pohárové příčky.

11- Zbrojovka Brno ( 13 )

Tradiční fotbalová bašta upadá. Klub je odkázán na vlastní odchovance a talentované hráče neprodává ani do Evropy, ani do top českých klubů, ale do Peltovo Galacticos jako tomu bylo v případě Pernici. Brno bude bojovat o sestup a na čtyřicetitisícové návštěvy na stadionu Za Lužánkami jako v devadesátých letech může zapomenout. ( Stadion chátrá a liga se na něm stejně nehraje ). Sestup to nebude, ale klidný střed tabulky je cílem nejvyšším možným.

12- SK Dynamo České Budějovice ( 2.liga )

Oba nováčci se por mě zároveň řadí ke kandidátům sestupu, ale oba podle mě znovu nesestoupí a štastné budou České Budějovice. Co mě k tomu vede ? Za prvé výkon v rozhodujícím utkání druhé ligy, kde tým porazil v přímém souboji Táborsko na jeho hřišti 6:0 a ukázal psychickou odolnost. Za druhé osobnost majitele Poborského, který se předloni klubu moc nevěnoval a trochu zavinil sestup na linii manažerské. Mimochodem o mnohém vypovídá i to, že klub sestoupil po podivném zápase s Příbrami, kde se mluvilo o uplácení a dnes je jihočeský patriot a výborný trenér Tobiáš vedoucím první české mládežnické fotbalové akademie. A kde ? No přeci v Příbrami.

13- FC Baník Ostrava ( 10 )

Na rozdíl od Slavie Baník suverénně zachránil ligu a přesto ho nechávám dál hrát o sestup a Slavii posílám do pohárů. Má to logiku ? Nemá ! U Slavie vidím stabilní zázemí klubu u Baníku ne. A nejlepší ligový fanoušci spolu se čtveřicí Kukec,Svěrkoš,Azevedo,Nahr na víc stačit nebudou. Vlk nebude souhlasit, ale Azevedo a Narh by si můžou říct o lepší angažmá ale tým do středu tabulky nedotáhnou.

14- 1. FC Slovácko ( 6 )

Šestá příčka v minulém ročníku se zapíše do kroniky klubu ve Starém Městě, ale není podle mě odrazem síly a kvality klubu. Slovácko se sice společně s Jihlavou a Duklou snaží držet světových trendů a hrát kombinační fotbal s presingem, ale nemůžu si pomoct, dělá z těch tří nejhůř. Klub se snažil získat stopera Bystroně, ale přetáhla mu ho druholigová Olomouc. Nechystá se v příštímročníku na Moravě rošáda Olomouc do ligy a Slovácko do druhé ligy ?

15- Bohemians Praha 1905 ( 14 )

Stačí mít nejvěrnější fanoušky v lize a herce Trojana k tomu na udržení v lize ? V mém výhledu ne a budiž Bohemce útěchou, že její nelegitimní sestra ze Střížkova z druhé ligy sestoupila a působení v druhé lize tak pro Bohemku nebude příliš ponižující. Trenér Pivarník a bojovný fotbal přitáhnou do Ďolíčku vyšší návštěvy než do Jablonce, ale na návštěvy se fotbal nehraje.

16- FC Hradec Králové ( 2.liga )

Druhý nováček z Hradce se zapsal výrazně do dějin Viktorky z Plzně. Prodal neprodal nám talenta Pilaře, v první naší mistrovské sezóně pomohl tím, že porazil Spartu , ve druhé jsme titul slavili na jeho hřišti a výhra 7:0 nad Hradcem nastartovala rekordní návštěvy v Doosan aréně.

Vlkův  dodatek:

Je  bezva   když  se někdo na  svém vlastním blogu dočte, že  zkrátka  přišel o výsadu napsat  článek na  svoje oblíbené  téma..   🙂  a  od  stoupence  pravicových hodnot to  zní  přímo lahodně 🙂

Nicméně  Václavovi  P. jsem musel  ustoupit. To jinak  prostě  nešlo.  Jednak proto, že  jsme  bratři ve  víře,  té jediné  pravé  – viktoriánské,  a  bratr  bratru  pro víru sem tam ustoupit musí.  Ale  hlavně,  přiznávám,  že takhle  originální pohled  na  budoucí  tabulku   ligového ročníku  2014/2015  by mne  ani ve  snu  nenapadl Václavíčku 🙂

No uvidíme, co na  to diskutníci, protože  dnes, k fotbálku , opět  bude otevřena  diskuse. Prosím, aby  do ní nebyla zatahována  žádná  další  témata!  V takovém případě  zasáhnu. Stejně  tak, pokud  by  se  zde objevili  jacísi  fanatici, mající  jedinou touhu  prudit.  Těm sděluji, že  jde o soukromý prostor, který  si rozhodně ochráním.

 A ted  hrrr na  Václava!

Mimochodem – tady  jsou čerstvé kurzy  českých sázkových  kanceláří  na   nového mistra  a nejlepšího střelce:

Přehled kurzů u sázkových kanceláří:MISTR:
Tipsport: 1. Sparta 1,45:1, 2. Plzeň 3,3:1, 3. Jablonec 10:1, 4. Mladá Boleslav 20:1, 5. Teplice 40:1, 6. Liberec 60:1.
Fortuna: 1. Sparta 1,5:1, 2. Plzeň 3:1, 3. Jablonec 11:1, 4. Mladá Boleslav 20:1, 5. Teplice 50:1, 6. Liberec 70:1.
Synot Tip: 1. Sparta 1,65:1, 2. Plzeň 2,4:1, 3. Mladá Boleslav 11:1, 4. Jablonec 12:1, 5. Teplice a Dukla Praha 40:1.
Sazka: 1. Sparta 1,7:1, 2. Plzeň 2,4:1, 3. Jablonec a Mladá Boleslav 10:1, 5. Teplice a Dukla Praha 40:1.
NEJLEPŠÍ STŘELEC:
Tipsport: 1. Lafata (Sparta) 2,7:1, 2. Mahmutovič (Teplice) 5:1, 3. Tecl (Plzeň) 8:1, 4. Hušbauer (Sparta) 9:1, 5. Jun (Jablonec) 10:1.
Fortuna: 1. Lafata 2,7:1, 2. Mahmutovič 6:1, 3. Tecl 7:1, 4. Hušbauer 8:1, 5. Jun a Chramosta (Plzeň) 13:1.
Synot Tip: 1. Lafata 2,68:1, 2. Mahmutovič 5,5:1, 3. Tecl 7,5:1, 4. Chramosta 12,5:1, 5. Hušbauer 13,5:1.
Sazka: 1. Lafata 2,5:1, 2. Mahmutovič 5:1, 3. Tecl a Hušbauer 8:1, 5. Jun 9:1.

Takže  si  dáme  zase tipovačku. ne?

1- natipujte   pořadí ligy  2014/2015 po  30. kole na prvních  5-ti místech

2- 5 nejlepších střelců  nového ligového ročníku

Tipovačka  poběží  až  do dnešní půlnoci.

Směle  do toho. Václav  dodá  ještě  těch  5 střelců.

Příspěvek byl publikován v rubrice Asijské postřehy Václava P., Fotbálek se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

38 reakcí na Road to Moscow aneb Vítej ligový podzime ! Plus tipovačka!

 1. Jeff napsal:

  Kdybych měl tu výsadu jako první tipovat z pozice fanouška-blogera pořadí Gambrinus Ligy, byla by vítězem – Sparta. Samozřejmě. Má trenéra, který se to trénování u nás naučil a vyhrál ligu, má brankáře, který zcela vynikl právě u nás, má vlkem nedoceněného leadra v záloze, který, co si budeme povídat, vyrostl u nás, v neposlední řadě Sparťani přeplatili našeho mága a posílili již tak slušně si počínající stoperskou dvojici dalším vynikajícím leadrem, který donutí na hřišti běhat možná i občas spícího Boleslaváka. A jako třešničku doplnili kádr hvězdou, co nám vykopala poslední titul. Ano, jde o Lavičku, Bičíka, Dočkala, Kováče a Breznaníka. Všichni Slovan Liberec. Plus Vácha, ale ten počítám stihne do konce možné přestupové doby prchnout do Bayernu, nic víc, nic míň. A právě Slovan Liberec bude jistě druhý. Má bez nadsázky famózního nového, čerstvými úspěchy pyšnícího se trenéra, jehož pamatuji, jak v dresu našeho Slovanu vynikal technikou a úprky po pravé straně, byť v té jediné sezoně trpěl zraněními, trenéra srdcaře. A dobře doplnil útok, jak jsme viděli včera. Červencová obrana doufejme do soboty ze slunce prozře a zejména ambiciozním týmum, jako je třeba JZD Jablonec, či FK Boleslav-Kosmonosy vysvětlí, kde je jejich místo. Pořadí dál jen stručně, hlavní naši soupeři FK Plzeň tak devátá, nemá trenéra ani leadra, JZD Jablonec třetí, má nejlepší rozhodčí v lize, Sklounion desáté, trenér Ščasný zkolabuje závistí, jak to jde Slovanu tak po třetím kole a jen posily ze Slovanu Teplicím nestačí, Matula se během ligy třikrát vyfauluje. Slavia se Slovanistou Gecovem bohužel jen cca osmá a Vysočina Jihlava, kde jsem vyrůstal na hokeji a Holíkách, takže srdeční záležitost, tam bych se shodl s Václavem. Jo a Miloš Zeman má jistě čip, neb odsoudil lidi, co závidí Petře K. její hezký byt v Monaku. Čip má i Kerry, tmavý náčelník i Zaorálek, Ale o tom snad jindy. Sportu zdar a fotbalu zvlášť. A Viktoriáni, tak si to tak neberte.. 🙂

  • Jeff napsal:

   Takže jsem zapomněl tip na pořadí: Sparta, Slovan, dál o deset bodů třetí Jablonec a Vysočina, ta stejně bodů ale míň penalt, no a pátý Baník.
   Střelci: 1. Ďubek 2. Dočkal a Lafata 4. Delarge 5. Hadaščok. Další střelci v pořadí 6. – 10. Baroš, Kadlec, Jun, Pilař, Tecl.

  • VaclavP napsal:

   LIberec má moje sympatie, mám kamaráda a vyprávěl sem mu, jak sem se díky Viktorce dostal na San Siro, když tam hrál AC Milán, tak mě usadil, že tam byl před deseti lety, když jezdil jako fanoušek s Libercem. Jenom mě překvapuje, že kluby mimo metropoly se nikdy nespojí do aliance „Proti Praze“

   • vlkp napsal:

    Václavíčku,

    přečti si dobře a pozorně ten Jeffův příspěvek. Najdeš tam odpověd. A nejen to. Já tam velmi pravděpodobně také našel jednu zajímavou odpověd…

   • Jeff napsal:

    Já teda bohužel nejezdim ven, mám to ale vše „jako živé“ od spolufandů a asi největší zážitek bylo 70tis. fans v Dortmundu a velké sympatie místních pro naše „burany“. Pro mě Liverpool se Šmícou i tím Norem na levym beku, ten byl tenkrát slušnej. Do LB jezdí fans z DDR na poháry, aby snad zaplnili ten kotel…

  • Martin V. napsal:

   Máte na mysli Jeffe toho Dočkala ze Slavie? 🙂

   • Jeff napsal:

    Ano, Bořek Dočkal byl pak ve Slovanu nenápadný a pak výrazný talent, pak ho bohužel prodali Norům. Kde byl mimochodem snad králem střelců, ale stále mimo „Prahu“

 2. takyvlk napsal:

  Kopálisti mě nezajímají, ale mistrovství světa 2018 určitě nebude v Moskvě.

  • Martin V. napsal:

   Proč by nebylo? Ideální čas na nějakou žluto-fialovou zcela spontánní revoluci dosud v letargii spícího náhle se probusivšího běloruského lidu… (Pardon za (částečný) úhyb od tématu, vlku – ty časové náhody s velkými sportovními akcemi jsou prostě nepřehlédnutelné.)

 3. MaB napsal:

  S tím Baníkem, jste mne, pane kolego, pěkně dožral:-)
  Právě že Slávie bude, podle mne, opět chromým koněm soutěže.
  Viktorka Plzeň sice hraje nejhezčí fotbal v lize a přilehlém pohraničí, ale jestli to bude stačit na Spartu, to nevím, nevím.
  Z Ostravy zdraví MaB.

 4. MaB napsal:

  A ještě ty tipy:
  1. Sparta , 2. Plzeň, 3. Mladá Boleslav, 4. Jablonec, 5. Ostrava
  1. Mahmutovič, 2. Lafata, 3. Chramosta, 4. Hušbauer, 5. Tecl

 5. vlkp napsal:

  Přidám svůj tip.
  Nepíše se mi to snadno. Ale Viktorka jde velmi strmě dolů….
  1. rudoši
  2.Bolka
  3-Telice
  4-Viktorka
  5-Baník

  5 Nejlepších střelců
  Lafy,, Ďuriš, Narh, Mahmut, Teclík

  • VaclavP napsal:

   Vlku vždycky přemejšlim jestli to komentuješ z pozice poučenýho pesimisty co se pak raduje , že to nevyjde anebo si skutečně pesimista.Samozřejmě náznaky tam sou , to se popřít nedá.

   • vlkp napsal:

    Václave,
    jsem opravdu letos pesimista. Když si najdeš můj lonský článek před ligou, tipoval jsem výhru rudochů.
    Nicméně rozhodně mi nebude vadit, když budu pesimistu, co se pak raduje.,
    Víš, své analýzy dělám co nejpoctivěji. A to včetně fotbalových. Nemohu napsat , že Viktorka přejede ligu, když nevidím jediný důvod, proč by se jí to mělo podařit.

 6. Jan Čermák napsal:

  Článek je opravdu výborný, klobouk dolů. Jen mne baví ta základní idea – natipovat si pořadí ligy.
  Netroufnu si ani na jedno utkání, jak se ti pánové vyspí, co zas provede rozhodčí, kdo koho kde uplatil….:)
  Budu chodit na Jihlavu a trnout o sestup, jako vždycky, a poslouchat zuření otce : „ti nekopové, podívej co to tam dělá“.
  Je vidět, že to dělají v Jihlavě dobře, s mládeží. Ale myslím, že budem zase bojovat o sestup.
  A jak vidíte ten paradox: úroveň ligy se zvedá, kluby uspívají v pohárech, řada klubů to dělá s mládeží dobře – přesto naši hráči se neuplatní v kvalitních klubech a na repre úrovni bída. Vysvětlí mi to někdo?

  • vlkp napsal:

   Jeníku
   nebudete hrát o sestup. Ne jestli nezpackáte začátek.

   A že kluby uspívají vpohárech? Mám takové neblahé tušení, že po dalším pohárovém kole už budou v dalším losu přítomní jen rudoši…

   • Jan Čermák napsal:

    No, musím se přidak k Václavovi. Neblahá tušení míváš, snad se nenaplní, jako ta moje 🙂
    Optimista jako špatně informovaný pesimista….:-)
    Na druhou stranu, víš jak říkají amíci: vy Češi, když to není na 100% tak jste nespokojený, my jsme nadšený při 80%….

 7. Martin V. napsal:

  1. Peltonec, 2. sparta, 3. Plzeň, 4. Boleslav, 5. Slavia
  Střelci: Chramosta, Hušbauer, Tecl, Petr, Lafata
  Ani v macho-horníko-košťálo-peltovských dobách by mě nenapadlo, že by mohla přijít doba, kdy si budu říkat ať je Slavia jen jedno místo za spartou 😦

 8. český maloměšťák napsal:

  Poté co jsem shlédl hru“ mistrů světa“ předchozích a aktuálních…jsem se utvrdil v tom, že sledování fotbalu je skutečně zábavou slaboduchých.
  To, že jsou v něm peníze provázány tak, že člověk neví, kdy jde o podvod a kdy o autentickou událost…pak tento pocit jen násobí.
  Sám si však rád začutám, to jo, ale bez zbožňujících keců, jde o hovno, ani s kulturou to moc společného nemá, na rozdíl od průměrně dobré hudby.

  Doufám, že Baník už konečně zkrachuje, ale nevěřím tomu -. vždy se najde sdostatek těch, co pomocí daňových defraudací /sponzorské dary/ chtějí namazat med obětem čachrů místní politické šlechty – svým kumpánům, zejména pokud předtím vykradli úly těchto obětí.

  Nicméně nikomu tuto zábavu neberu, je spousta více delikventních a obskurních zábav.

  • VaclavP napsal:

   Já musim říct, že i ty podvody ve fotbale mi přijdou čistší než ty v životě. Když uplatí rozhodčího, tak stejně můžete vyhrát když dáte víc golů. A sledovat mistrovství světa je zase zajímavý vidět jak mentality národů se zobrazí v jejich reativitě a hře – Brazílie, Španělsko, Německo, Japonsko, Ghana například.

   • český maloměšťák napsal:

    No, slovo sport je údajně odvozeno od slova zábava / desport (st. Fr.)/ – pravda, někoho může bavit i podvádění…. a možná že je to dokonce i v rámci evoluce docela oprávněné, nechce se mi ale takhle přemýšlet, že tady existuje nějaké lepší, etičtější podvádění..
    Vidět v roce 2014 /kdy existuje relevantní technika / , jak se na MS penalta buď nepískne nebo naopak pískne neoprávněně …a kdy je tomu podobně například s golem střeleným z ofsajdu či naopak neuznaným pro ofsajd neexistující…. a to v situacích kdy o výsledku rozhodne třeba jen právě že ten jeden gól – to mi připadá sice coby dobrý námět k hospodským hádkám, ale je to spíše dost trapné, ve vztahu k aktérům. Kdoví pak jak je tomu na úrovních nižších….

    Vzpomínám si jak po zisku titulu baníkovští bafuňáři mančaft rozprodali -možná ale právě že takové úkony jsou vrcholnou zábavou /sportem/ bafuňářů, já hrával v klubu kde jsme něco takového považovali za zradu, i ze strany dotyčných hráčů, za nesportovní chování /nezábavné jednání/.

    Jen můj subjektivní názor, nic víc…ale podržím si jej.
    A abych byl upřímný, občas si vsadím, onehdá na neprohru tuším že nějakého estonského týmu se Spartou, hodilo to nějakou kačku. Když člověk tak trochu vytuší, co za výsledek mnohem silnějšímu mančaftu vyhovuje – tak se málokdy splete. Kolega to sleduje, dobře poradil. 🙂
    Je to ale jinak jak s finančními trhy, míra ovlivnění decision makerů je taková, že jimi tvořené kauzality a závislosti jsou pro běžné smrtelníky pouze tématem k vedení nic neovlivňujících tlachů a sázkám na tak či onak vysoké míry nejistoty /kterým se ale vznosně říká doporučení analytiků či ekonomů/.

    Mějte se, nenechte se znechutit mými tlachy, každý jsme jiný. Berte to jako zábavu, takovou výměnu názorů. A nebojte se, v mase zvítězíte Vy, já budu poražen.
    🙂

 9. okolojdoucí napsal:

  Tak to je opravdu názor do pranice! Zajímavé argumenty i pořadí 🙂 Souhlasím s tím, že Liberec půjde trochu dolů, ale ne tolik. Slavii až tak nevěřím, ta bude max. na úrovni Liberce. Jihlavu a Příbram řadím k těmto dvěma týmům, mohly by se pohybovat těsně za poháry. Boleslav s Jarolímem bude prohánět i Viktorku se Spartou a Peltovci, Teplice a Dukla si to letos nejspíš rozdají o poháry, tak to prostě u nás chodí. Baník se trochu zvedne, na sestup vypadá Bohemka a Votroci, ale osobně bych místo nich raději poslal dolů Dynamo a Slovácko – jsem zaujatý 🙂 Titul pro Spartu zajistí „ekonomika“ a opravdu velká ofenzivní síla.

  Ke střelcům jen tolik, že Sparta bude „nakládat“, Plzni asi trochu vyschne prach, Jun dávat góly nezapomněl a překvapí Magera.

  Tipuji pořadí týmů: 1. Sparta, 2. Plzeň, 3. Mladá Boleslav, 4. Jablonec, 5. Dukla
  Pořadí střelců: 1. Lafata, 2. Jun, 3. Mahmutovič, 4. Hušbauer, 5. Magera

  • VaclavP napsal:

   Díky, na rozdíl od Vlka, jsem do jinak objektivní analýzy vložil dva fanfdovské a jeden antifandovský posun v pořadí.

 10. Kutil napsal:

  Titul? Na Spartu to nevidím, Hřebíkovi otrnulo a už zase začíná škodit, Viktorka má smůlu, jak už se i projevuje, Uhrin přináší bolestínské „to ne my, to ti druzí“, a to je vždycky cesta do pekel, tipuju to na někoho z těch „třetích vzadu“. Že by zase Liberec? Slavia je mimo zorné pole, tam je takový binec, že ani rok na úklid stačit nebude. Ale jinak o nic nejde, vždyť je to jen zábava, a navíc pouze pro nás, slabé duchem.
  (Mimochodem – víte, jak by měla Viktorka negovat prokletí pokutových kopů, jímž byla uhranuta po nespravedlivé penaltě, kterou vyhrála titul? Pokud víte, prosím, nechte si to pro sebe. Díky. Váš věrný Sparťan)

 11. kopřík napsal:

  1.Sparta, 2. Plzeň, 3. M.Boleslav, 4.Jablonec, 5.Teplice
  1.Lafata, 2.Mahmutovič, 3.Tecl, 4. Ščuk, 5.Ďuriš

 12. standa.e napsal:

  Sparta – základní jedenáctka zatím jasně nejlepší, ALE! Myslím, že odveta v Estonsku ukázala, že nemusí být všechno zlato co se třpytí, byť „o nic nešlo“. Jsem na Spartu zvědavý až přijdou karty, zranění, možná evropský pohár a chvíli se nebude dařit. Letos na jaře to nebyla vždy bezvýhradně suverénní jízda. Občas dost klopotná.

  Plzeň – bojím se, že Uhrin mladší byl krok vedle. Jsem rád, že nechali hrát Štípka alespoň na hostování, než ho nechat zbytečně sedět. Ten kluk se mi líbil. Ale vůbec bych se nedivil, kdyby to úplně nefungovalo a v zimě se hledal nový trenér.

  Slavia – Jediný, kdo jí dává takhle vysoko, je asi jen autor článku 😉 Dokonce si myslím, že by to Slavii spíš ublížilo. Letní posily dávají smysl, stejně jako trenér. Sestava v článku nebude asi tou, s níž Beránek počítá.

  Tipovat nebudu. To v našich podmínkách je totiž čirá loterie.

  • vlkp napsal:

   Pokud vyjde aspon přibližně můj typ, tak Uhrín nebude trenérem už v říjnu. Krok mimo to byl na každý pád. A tohle tipování není lotynka. To je prostě něco, jako když si malé děti hrají na písku. Proč si chvíli nehrát?

   • standa.e napsal:

    Já vím, když já takové to „Hádej“ prostě nemá rád 😉 Koukám teď třeba na Spartu maskovanou za Duklu na klokanech a žádný válec to tedy není…

    • vlkp napsal:

     Je to jen hra, nic víc. Hrajme si. Na Ukrajině mají úplně jiné starosti. Užívejme toho, že si děláme vrásky kvůli fotbálku.

     • standa.e napsal:

      Ne, to máš marný 😉 Tohle je fakt křišťálová koule a házet něco od boku jen tak taky nemá cenu. Holt nebudu moct v červnu říkat: „Vidíte? Já vám to říkal!“ 😉

     • vlkp napsal:

      No to já nejspíš nebudu moci říkat také. A proč bych si neměl hrát?

 13. LN napsal:

  1.Sparta 2.Jablonec 3.Boleslav 4.Plzeň 5.Liberec
  1. Wagner 2. Lafata 3. Krejčí 4. Doležal 5.Tecl

 14. Marcus napsal:

  1. Boleslav, 2. Sparta, 3. Plzeň, 4. Liberec, 5. Jablonec
  1. Harba, 2. Ďuriš, 3. Nahr 4. Lafata, 5. Tecl

 15. Řezníček z Brna napsal:

  Právě jsem se dodíval na úvodní duel, ale Sparta až tak suverénní nebyla, nebýt chyby brankáře Bohemky Havránka, kdo ví, jak by se duel vyvíjel.
  Václave P: S tou Zbrojovkou, že už není bašta fotbalu máte 100% pravdu, ale v jednom se mýlíte: že neprodají odchovance. Juniorka Zbrojovky je absolutní špička v ČR a jejich odchovanci hrají ve špičkových oddílech: např. Šural, Skalák, Holek, Rabušic atd. Problém je, že oddíl nemá peníze a tak prodává, aby se udržel nad vodou.

  • okolojdoucí napsal:

   Jo, jo, Skalák, přemýšlel jsem včera, kde vlastně vyrostl. To bude s Magerou dobrá dvojka, i proto vidím Bolku tak vysoko.

Komentáře nejsou povoleny.