Gambleři z Lidového domu aneb práce kvapná, málo platná.


Minulý  týden  jsem  reagoval  na  naprosto  ujetou situaci  ve  sněmovně, která  vznikla po  nečekaném  schválení pozměňovacího návrhu poslance za  soc  dem Milana Urbana článkem

Rozdejte jim rolničky! A dlouhé nosy!

V  soukromé  mailové  poště  jsem byl za  tento článek  někým, koho si  velmi vážím, takže  ho i v privátních  mailech oslovuji Mistře, velmi pochválen. Možná  si  říkáte, proč  tyhle, navýsost  osobní  věci , píši  veřejně? Že  by  se vlk  chtěl chlubit?  Nikoli  vážení. Důvod  je přesně  opačný – musím  ten  článek  dodělat!  Protože  ho mám,  zejména  díky  pátečnímu novému hlasování  ve  sněmovně  o  onom,  už  jednou schváleném dodatku zákona, za  velmi málo povedený. Přesněji  – za  špatný. Omluvou mi  není  ani to, že  jsem ho psal  jaksi  navíc, před  a po půlnoci, když  před  tím jsem měl na klávesnici  docela dost hodin  jiný  materiál.

To je   můj problém. Nikoli  vás,  jako čtenářů Kosy.  Zakládám si totiž  na  tom,  že  se  snažím  každé  téma  pojednat  uceleně  a ve všech souvislostech,  které  člověk   s mými  možnostmi, co do informačních zdrojů  a  dalších limitujících  faktorů,  je  schopen domyslet. Ostatně proto bývám  tak  dlouhý. Sebestředně  si namlouvám, že proto  většina  stabilních  Kosířů na tenhle  blog  chodí. Snažím se proto  své  stránky  dotahovat  po stránce argumentační tak, abych  vyplnil  všechny  skuliny  každého problému,  který  popisuji. Argumentační  komplexita v  maximální  šíři, které  jsem  schopen, je pro mne  alfa  a omega  psaní  na Kosu.  Naproti  tomu nijak  zásadně  neřeším formální stránky  – překlepy, interpunkci  a podobně. Což  všichni víte.  Ty  chybějící  čárky, a sem tam zkomolená a v poslední  době  už  i občas vynechávaná  slova  ke  mně  patří.Něco  jako  copyright  vlčího drápu. Při redakci  je   dost času, vlivem autorské slepoty  nevidím.   Ale  snažím se to  vynahradit  právě , co nejúplnější  úvahou a argumentací!

Proč  tenhle  dlouhý  a rozvláčný  úvod? Protože  zkrátka  musím  konstatovat že  ten článek, na který odkazuji  hned na  začátku  dnešního sloupku, byl prostě  v mém následném hodnocení  nedodělek!  Těžký nedodělek…Jakkoli jsem zaň byl pochválen.

V  rychlosti  psaní   a snaze, abych dal jednou krátký  a úderný  materiál, jsem  jej  úvahově  zjevně  odfláknul a P.T. kosířskému publiku se za  to omlouvám.

Základní  chybou  bylo,  že  byl  zvažován pouze  jeden motiv  hlasování – že  ti, ze  soc dem poslanců, kteří pro něj  zvedli  ruku , tak učinili v  blahé nevědomosti o  čem  zrovna  hlasují. Že šlo o partu  troubů, co jim stačilo vědomí,  že  kdosi velmi zkušený a zasloužilý  z  jejich klubu je  autorem toho pozměňováku, tak co by  se obtěžovali  nějakým přemýšlením  nebo ověřováním jestli  má  podporu  vlády  nebo aspoň  celého poslaneckého klubu  vlastní strany a  zvedli pro něj ,  bezmyšlenkovitě, ploutev. Nebylo by  to ani poprvé  ani naposled, co  se takhle  ve  sněmovně  a  senátu  prosadily   zákony,  kterými se máme  řídit. Jasné, logické  a vysvětlující.

Bohužel  však  ne  jediné možné!!  Vysvětlení  či motivace pro  těch  asi  17  oranžových  poslanců.

Existují totiž  ještě  dva  další  motivy, které mohly  v  jejich hlasování  hrát  roli. A  po kterých jsme tehdy  ani nevzdychl

1- působení  petrolejářských lobby

2- vnitřní  válka  soc  dem frakcí  a  snaha  vychutnat  si  Sobotku.

Vede mne  k tomu  výsledek opakovaného hlasování, kde Urban hlasoval pro  svůj původní návrh a  teď  už  snad dokonce 19 dalších soc dem  s  zdrželo! Což je prostě  facka na  celou tvář  vedení socialistů.

A  tohle  nebylo pojednáno vůbec!  Dnes už  to  nehodlám  dohánět, chci psát  o  něčem jiném  – následném hlasování v  pátek, ale  zmínit  jsem je musel.

Jak právě  řečeno,  , k napsání dnešního sloupku  mne  vedlo  nepochopitelné divadlo ve  sněmovně, které  se rozhodli  uspořádat  oranžoví   a  šla  do něj  s nimi celá  vládní většina!  Nechápu  to. Vědí  vůbec  pánové  Sobotka, Babiš  a Bělobrádek  co učinili?

Že dostali  sněmovnu  do  stavu,  v  kterém se NIKDY  nacházet neměla? Že prostě  prosadili  nový  model  hlasování  typu    když se  výsledek  nějakého hlasování  vládní většině  nelíbí,  najde se pseudodůvod, aby  se hlasovalo  znovu  a /možná/  tak dlouho, dokud  není  dosaženo  žádoucího výsledku!!!

Šílená  věc!  Jak  z horrové příručky politologie!  Nad  tímhle  rozhodnutím  lídrů  vládních stran  zůstává  rozum  stát. Naprosto nejnemožnější  řešení  ze   všech možných! Takhle se zadělává na diktatury a  diktátory!

Jako by neexistovala  další  , rozumnější  řešení, kterými například bylo:

– nechat  zákon  tak jak  je  a  zařídit  jeho sestřel  v senátu  , který by  jej  vrátil  sněmovně  na prohlasování  101 a  tam by byl  procedurálně  čistě  – zastřelen!

– nechat  zákon  jak  byl  a v klidu připravit novelu   a tou  dopady  Urbanova přílepku rychle  opravit  a minimalizovat.

Ne, nic   z  tohoto  instrumentária  sněmovna  nepoužila.  Šla  na  to  doslova znásilněním  jednací  a  hlasovací procedury!  Prostě  hlasování  bylo označeno s  obrovským časovým  zpožděním za  zmatečné  a  bylo hlasováno  po dvou dnech od  původního – znovu!  Jak někde v  banánové  republice!  Protože  opozice tohle  s gustem  požene  k Ústavnímu  soudu  a ten  nebude mít jinou  volbu  než  to všechno zase zrušit! Aspoň  já  doufám. A to velmi!  Kdyby  tohle  ÚS  měl snad posvětit,  tak..  Tak si rovnou zvolme, v posledních svobodných volbách  svého nového diktátora.  Neboť  by  ÚS  dal  palec  na  to,  že  opravdu každá  vládní  většina  tímhle  způsobem, zvrátí  v budoucnu  každé  nepohodlné  sněmovní  votum!

Jsou  si  ty  hlavy  pomazané, co  tenhle  děsný  legislativní postup  schválili, vůbec vědomé  všech  důsledků? Že ze  sebe  udělali  nesvéprávné  šašky?  Že se jim povedlo  cosi  skoro  nemožného? Totiž ještě  snížit  už  tak nulovou  vážnost  poliiků  u veřejnosti?  A že  si  další lidé  v  Česku řekli  –  než  tohle, tak  to radši  někdo, kdo  tvrdou  rukou  a  velkým bičem  tu  lehkoživnou čeládku  z  Malé Strany  vyžene   a  začne  to tady řídit  aspoň  trochu  rozumně?  To se vůbec nepoučili  Babišovým vzestupem?  Vždyť na  téhle  vlně  už  dva  roky  surfuje!  Oni  ho vytvořili a  dovedli do sněmovny. To jako opravdu  chtějí   z Babiše  udělat  příštího cara  gosudara!  Nebo z někoho jiného?  Asi  ano.

Opravdu byl Sobotka  tak  slepý  a nevidí  to jednoduché  řešení přes  senát, které   je  zřejmé  i  jakémusi  vlkovi, takto  důchodci  ze  statutárního městysu?

Už  v onom  nepovedeném  článku  jsem  měl  světlejší  chvilku a konstatoval,  že  si nemusí být  jist  loajalitou  všech  členů  svého senátorského  klubu a to zejména před  volbami! Což  asi bude trefa  do černého.  Oranžoví senátoři  budou v  říjnu obhajovat  27 mandátů.  Podle mne neudělají  ani  1/4. Mnozí  z   nich se  na  kandidátku znovu  vůbec nedostali. A jsou  z toho roztrpčeni, takže  by  se mohli pomstít. Ti, kteří  do obhajoby  nastoupí  zase mají důvod  se voličům  podbízet.  A  hlasovat proti slevě na  benzín  a naftu  do našich aut? Těsně  před  volbami? A nechat  říkat  své  soupeře  – víte  my  bychom byli hlasovali pro slevu?!

Čím  dál si myslím, že  to tak opravdu je. Že  Sobotka  se v téhle  věci   na  svou  část  horní sněmovny  naprosto nemůže  spolehnout. Proto  páchal  to komplikované  harakiri! Které se  v konečném důsledku musí obráti  jak proti němu osobně, tak proti jeho straně  a dokonce proti  všem občanům!

Tvrdím, že  měl  chladnokrevně  přemýšlet.  A  radši nechat  Urbanův  pozměňovák  vstoupit  v platnost! A   v  parlamentu, jak už  popsáno , rychle  opravit  další novelou!  Babiš  tvrdí , že  by  to státní rozpočet stálo 14 miliard. Proti tomu  jiní  tvrdí,  že  ztráta  by nebyla  vůbec, protože  by  se daleko více začalo tankovat  v tuzemsku. Zejména prý  kamioňáci. Někde jsem zaregistroval  článek , kteří  říkal, že  finanční nula  by  nastal a až  tehdy,  když  by se spotřeba  PHM  zvedla, oproti současnému stavu, o 22%.  Což prý  je nemožné.

No já bych  to byl radši  otestoval  na realitu než to nové  hlasování.  Těch 14 miliard  je nejspíš  teoreticky  nejvyšší možný  výpadek. Skutečnost,  vzhledem k tomu, že máme  právě  silnou  turistickou sezonu, by  určitě  tak  dramatická  nebyla.  A než by  se  odhlasovala  ona  nutná  novelka,  věděli bychom přesně, jestli  onen  pravicový  kánon  o tom, že  snížením  daní  se způsobí ekonomické zázraky   opravdu  funguje  alespoň na  naftě  a benzínu. Kdyby  ano,  mohla  soc dem hrdě prohlašovat, že  ona  to Kalouskovi  a  korupici  už dávno navrhovala.  A byla  by  zesměšnila  Babiše. Kdyby  ne,  státní rozpočet by  kvůli tomu  bankrot  nebyl, opravná novelka  by  to zařídila  a  bylo by  zde kladivo  na  příští pravicové  demagogy v  budoucnu!

Nic  z toho  se nestalo.  Vedení Lidového domu se chovalo jako parta  gamblerů – chci svou výhru  za každou  cenu a chci  jí  hned.  I kdyby mě  to zítra mělo zabít!  Zabije vážení, zabije.  Takovouhle zhůvěřilost  si nedovolila  ani NečasKalouskova  korupice.  A  volič   vás  má  za  neschopy, co  nejsou  stavu se mezi sebou elementárním způsobem domluvit!

Nepsal se mi  tenhle  článek lehce. Nejen proto,  že  jsem  na všechno, co  zde  čtete  měl přijít  hned poprvé, ale také  z toho důvodu,  že, jak většina  z  vás  ví,  mám silné  soc  dem preference.  Jenže  tohle je packalství  nejhoršího druhu a musí  být komentováno.  Sympatie  k soc dem  tézím ještě  neznamená,   že občan vlk je  ochoten  tolerovat  každou  šílenost, s  kterou  z  Lidového domu přijdou!  Právě  naopak. Zásada měřit  těm svým i těm protivným stejným  metrem  není  prázdnou proklamací.  A oranžoví  gambleři, kvůli své okamžité malé výhře, zadělali na  velkou budoucí prohru! Zavedli systém  hlasování – dokud se nevyhraje! Tak  to tu mohl klidně  vládnout  bolševik. Tomu by  se ve sněmovně  takovýhle lapsus  nestal!

Posledně  jsem se chlubil stručností  svého článku….. No jo, práce kvapná, málo platná!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.