Eurokomisařka za ženy, za kriminál, za ješitovu pomstu nebo za Andreje Babiše?


Správné  datum pro tenhle  článek  bylo  minulé úterý.  Teď  už  má  atraktivitu  sněhu  z loňského února. Jenže  v úterý  byl na  řadě  ukrajinský  sestřel a  následující  dva  dny  také.  A  sloupek  Václava  P.  k zahájení  fotbalové ligy  pokládám  za  natolik kuriozní  / Václava P. promiň/ že  jsem mu  nemohl udělat  to, abych souběžně  s ním pustil nějakou politiku  nebo ho odsunul  na  čtenářsky  nejslabší  den čtenářského týdne.  Už proto ne, že  kulatý  nesmysl  je přece  o fandově  radosti  / tedy měl by  zejména o ní  být/,kteroužto možnost  můžeme  v politice  vyloučit  s naprostou jistotou a  to dokonce i v  teoretické rovině.  Kdyby  náhodo  s  tímhle  názorem nesouhlasil nechť mi laskavě  sdělí,  kdy  měl naposled  nějakou  velkou radost  díky  českým nebo evropským politikům.  Nebo třeba  kolikrát mu ji  udělali za posledních  10 let.  Na  soukromý  mail prosím, ať s  tím  neotravujeme  ostatní. Já  mu na oplátku  vyjevím,  kdy  jsem měl radost  díky  fotbalu, kolikrát  za poslední dekádu  a srovnáme  ty  statistiky. Je  předem jasné, kdo  vyhraje. Ale  to už  zase  své  opotřebované duševno nechávám těkat  úplně někde jinde,  než  kde  by, pro  účely  dnešního textu,  se mělo  pohybovat…

Takže  se  vraťme  do večerních hodin posledního pondělka,  kdy koaliční  šéfíci  se  zářivými úsměvy  sdělili  do nedočkavých  kamer  a mikrofonů,  že  porodili  českého eurokomisaře. Vlastně  eurokomisařku. Ti  tři  chlápci  vypadali,  šťastnější než  při narození  vlastních  dětí.  Jestli také  dva z nich skutečně byli, bych se neodvážil tvrdit. Byl to také  zvláštní porod.  Pro nově  narozené  dítě  platí vždycky  přísloví,  že  matka je známa   s naprostou  určitostí,  otec nikoli.  Tady   je to naopak.Matku- straničku , co si  říká  ANO   bych  charakterizoval jako nejistou, za  to  otec  je znám  – Andrej  Babiš! Bez  jakékoli pochyby. On  a jen on  eurokomisařku Jourovou porodil.! Po dlouhém a  bolestném porodu.

Ti , kteří očekávají, že  teď  budu  rozebírat  proces výběru,  hodnotit , kdo co  v té tahanici  získal, kdo musel ustoupit  a  za  co  svůj  ústup zobchodoval  nebo se aspoň snažil svou prohru ukrýt,  bude zklamán.  Ano,  tohle  by  vlkově psací metodě odpovídalo,  ale  dneska ne. Protože  by takto pojatý  sloupek byl jen mlácením prázdné  slámy.  Veškeré jádro  už  dávno vycepovali  ti, co  si  pšenku  odrůdy  Babiš  -Jourová  vzali  do parády  hned  za  čerstva.

Mám v plánu  cosi  jiného.  Jakkoli nemusím být  ani tak nijak zásadně  originální.

Musím si totiž položit  otázku – vlku za  koho vlastně  Jourová  tou eurokomisařkou  je?  Přirozená  a správná  odpověď   by  měla  znít   – za  Českou  republiku!

Zeptám  se dál – a co znamená  to za Českou  republiku?! Jestliže  někdo  odpovídá  ve  smyslu ,  no za  Českou republiku, aby  hájila zájmy  naší  země  v mocné evropské  vládě,  pak je  to určitě  formálně  špatně!   A  doufejme, také  fakticky. Doufejme.  Už proto,  že   designovaným  profilem  každého eurokomisaře  by  měla  být   práce ve  prospěch  celé  Evropské unie  a naprosto by  ignorovat  zájmy  země, která  ho do Bruselu  vyslala.

V  této  souvislosti  mi zní nanejvýš  komicky, ba přímo podezřele,  hlášky  našich politiků,  že  Česká  republika  musí  získat  důležité  pracovní portfolium  pro  svou komisařku!  A to prý  získá  o to snáze,  že nominovalo ženu, protože  nový  šéf  Evropské  komise Juncker  upřednostňuje  na  post komisařů  ženy  , že jich  má dokonce kritický  nedostatek.  Takže  Jourová  a její nominace bude honorována  důležitějším  evropským ministerstvem! Uvědomujete  si  trapnost a  zhůvěřilost toho blábolu?!  Mocný  člen  celoevropské  vlády  má  být  zvýhodněn  a  preferován  kvůli  tomu,  že chodí do dveří  s  piktogramem  panenky?!  Tohle  je  důvod  pro to , aby  někdo  řídil  příštích  dost  let  osud   v podstatě  všech  Evropanů?!!

Tu otázku  jsem  nepoložil proto, abych  zvedl tlak  militantním  bojovníkům  a bojovnicím za  ženskou  rovnoprávnost. Ujišťuji  je,  že  bych napsal přesně  to  samé,  jen místo piktogramu panenka  by  v textu  stálo s piktogramem panáčka, kdyby  byl upřednostňován  muž!  Moc mne  totiž zajímá,  jestli ti, co  v Bruselu a  jinde takhle  myslí,  postupují  stejně , když  si třeba  vybírají  svého zubaře nebo právníka!  Jestli  je pro ně  v  takovém, z  evropského hlediska, totálně  marginálním případě,  rozhodující  kvalita a  reference  onoho zubaře  či juristy  nebo  jeho  příslušnost  k pohlaví.  Odpověď  je nasnadě, takže  s ní nebudu obtěžovat.

Jak to,  že  v případě  řízení osudu  500 000 000 lidí je  to jinak? Že tam je  ten piktogram tak  důležitý ,  že místo  resortu  pro rozmnožování  cvrčků může  klidně  přihrát  kandidátce ministerstvo  celoevropské dopravy?  Ačkoli je  zřejmé,  že  s dopravou má  společného  asi  jen  tolik,  kolik  obyčejný cestující   pražského metra, řidič  z  českých  tankodromů nebo  běžný pasažer leteckých linek. Nicméně  Věra  Jourová  už se nechala  slyšet, že  dopravu  by  jako klidně  vzala!  Kdyby na ni nevyšel ten regionální rozvoj  nebo dokonce  zodpovědnost  za  administrativu  Evropské  unie!  Tyhle dva  rezorty  by  prý  upřednostnila  před  tou  dopravou. Ale  kdyby  nebylo zbytí…No tak tu dopravu také zmákne! A  co takhle  řídit raketoplán  paní Jourová, do byste nedala?

Prý se  nejvíc  cítí být  kvalifikována  na  ty  regionální  evropské  fondy!  V  tom prý je  doma.  Bezva.  Česká  republika  má, díky  bývalé  NečasKalouskovské  famiglii, pověst  největšího a nejbezskrupuloznějšího  rozkrádače  evropských peněz  vůbec a  teď  prý, protože  je  žena,  to má  dostat  její  vyslankyně pod  palec!!!???

Být Němcem, Rakušanem, ale  vlastně  kterýmkoli  jiným občanem EU,  jsem zralý  na kyslík v okamžiku, kdy  si tohle uvědomím!  A  k tomu  si vyhledám její  životopis a dočtu se v něm, že  byla jako  náměstkyně ministra  sbalena a měsíc  seděla  v báni  kvůli podezření z  manipulací  právě  s  evropskými  penězi!   Nejspíš  bych  totiž  už  tom pramenu, kde by bylo psáno o té  vazbě, nenašel informaci,  že  to byla  naprosto účelová politická  kauza  jistého Langera a jistého statečného plukovníka  Kubiceho, načasovaná  účelově  ke komunálním volbám  2006, která měla  diskreditovat  hlavně  soc  dem lídra  a expremiera Paroubka. A  už  vůbec by  chyběla zmínka o tom, že  ten , kdo tehdy  celou záležitost  dal do pohybu,  jako statečný  korunní svědek,   bojující  proti  špatnostem  ve veřejném zájmu,  se ukázal být  sám největším podvodníkem  z celého případu.

Tohle všechno se  evropský  občan,neznající  detailně  zdejší poměry, nedozví! Takže  musí  být  nutně  vyděšen  už  z nominace  Jourové  na cokoliv , co má nějakou sebemenší spojitost  s  evropskými  penězi! A  proč  vyděšen nebyl?  Jeho postoj  je  jen zrcadlovým obrazem  postoje  českého voliče Koblihy, který  Jourovou nejdříve  dostal do politiky  a  tím ji následně posunul do Bruselu!

Podívejte  se na životopis  budoucí eurokomisařky! Nejdříve  vyšší  referentka  na  kraji Vysočina, pak tři roky  náměstkyně  ministra – škoda  , že nejdou zjistit  nějaké  podrobnosti  jak  a  proč  tenhle náměstkovský  post  získala, čím si  ho zasloužila. To nemyslím  ironicky, natož  pejorativně!  Ale  fakt by mne  zajímalo, jak  se  z venkova  získávají  maršálské hole. Pardon,  dekrety náměstka  ministra.. Jestliže  některý  z Kosířů o tom má  hmatatelnou povědomost,  budu mu velmi vděčen  za  bližší info. Opravdu mne to velmi interesuje.

Další léta, po propuštění z  vazby  už nejsou zajímavá Živila  se  a nejspíš  dost  tvrdě, jako soukromá konzultantka. Až do doby, kdy  poskytla  svou  tvář  a story  ženy, které  ublížila  zlovolná státní  moc  a   zkorumpovaní politici Andreji Babišovi a jeho  politicko podnikatelskému projektu jménem  ANO! Pak už  to byla, řečeno s klasikem, jen samá pozitiva a  dnes  i sociální jistoty…

On tenkrát takovéhle  typy  tehdy moc potřeboval. Mediálně  už  jaksi známé,  s  velkým, pokud možno tragickým  příběhem.  Aby  občanu Koblihovi  snáze  vštípil  – ANO s námi bude líp! My jsme zažili příkoří. dokonce i do kriminálu  nás  neoprávněně  zavírali! Takže už to nedopustíme! My  s nimi zatočíme!

  A Kobliha na to slyšel. Nejprve  dostal Jourovou  do ministerského křesla, a následně a zprostředkovaně  – do pozice Eeurokomisařky  v Bruselu.

Kdyby ji tenkrát  byli  Langer  s Kubicem nezabásli,  aby  jim zazpívala  něco na  Paroubka, tak vsadím boty,  že nějakou Jourovou  dnes  v české, natož  evropské  politice -NIKDO NEZNAL. Dovolím si tedy tvrdit,  že  Jourová  je  tedy  eurokomisařkou  jak za  ženy, tak za kriminál.

Za  superkvalitu  v práci to být nemůže.  Z celoevropského  hlediska  je nějaké  tříleté náměstkování  na  jednom českém  ministerstvu,  jako kvalifikační  způsobilost,   asi na úrovni  případu, kdy  by  hobby  pilot motorového rogala  měl  být  prvním pilotem  u  Lufthansy. A  šesti měsíční ministrování,  bez  nějakých  extra hmatatelných  výsledků jak by smet!

Nebo  snad  je někomu z  vás  znám už  jakýkoli zásadní  pozitivní výstup z práce Věry  Jourové od  té  doby, co  znovu chodí do pracovně  do toho paláce na  Staromáku? Přesto  označil  Zeman nominaci Jourové  za  skvělou  volbu…

Nepochybuji,   že  určitá, byť  asi  malá  zásluha  na  budoucím  bruselském angažmá  té dámy,  patří  také  Zemanovi.  S  gustem  si přes ní  vyřizoval svoje  staré  účty  s nepříteli  ze  soc  dem. Tím, že  jim soustavně podtrhával nohy  při vyjednávání prohlášeními,  že  post  eurokomisaře  má obsadit  vítězná  strana  z  eurovoleb!  Vedle  zjevné, totální a dnes už nepřetržité,  servility  k Babišovi   prostě  megaješita  účtoval  se Sobotkou a  spol. O  eurokomisaři totiž  eurovolby  nerozhodovaly  a  dokonce ani nerozhodly! Ne  ve  smyslu, jak to podává Babiš  nebo Zeman!

To  nedávné hlasování je pochopitelně  nominálně platné.  Nicméně  jeho reprezentativnost  a  vnitřní hodnotu  naprosto dokonale popisuje  volební  účast  -18%!  Babiš  získal  4 mandáty.  Jako  Kalousek nebo socani.   A  že dostal doslova o pár  hlasů více než  Kalousek a jen o nemnoho víc  než  oranžoví?  On někdy prostý  součet  hlasů  vážil víc  než  hlasy přepočtené  na mandáty? Pro Zemana zcela  náhle  a nově  ANO!  ANO!  A kdyby  těch pár  hlasů navíc  měl Kalousek, tak  by Zeman  s  Babišem podporovali,  aby  do Bruselu   šel třeba  Kalousek?

Ale  vraťme  se opět k Jourové.  Je eurokomisařkou tedy i proto,  že  jeden  ješita  se  chtěl mstít!  Škoda, že  Zeman  nepřidal, ač  je  jeho obvyklým zvykem podávat  obšírná vysvětlení k úplně  všemu, proč konkrétně  je česká nominantka  skvělou  volbou! Moc  rád  bych  si to přečetl.Třeba  mu křivdím a cosi důležitého mi uniká….

Teď mi promiňte,ale musím v tomto místě  opustit  dnešní  téma  -tedy  euro/příběh Věry  Jourové.  a ještě  chvilku zůstanu  u  Zemana. Nemohu jinak.  Ve  čtvrtek  jste  četli  týden odkládaný  článek  o tahanicích kolem služebního zákona.  Cosi, kvůli jeho délce, se  tam už nevešlo.  Ač  to tam  nesporně  patří.  Protože  to  bytostně  souvisí  právě  se Zemanem.  Vlepím to  sem.

Když  jsem  ten Služební  zákon  psal,  tak  se mi hlavou  honily  různé  varianty, jak  vyřešit  co možná  nejlépe  neuralgický  bod  celého toho zákona. Aby  státní správa byla  skutečně odpolitizována.  A tím  je určitě  definování toho, kdo bude  jmenovat  onoho  superúředníka, tedy generálního ředitele  státní  správy.

Jak  zajistit, aby  nebyl poplatný právě  vládnoucí  garnituře, která  by tak skrytě mohla  řídit  státní byrokracii  i v době, když  už  k tomu  dávno nebude mít  žádný  mandát.  A velmi mne tehdy mrzelo, že  jsem fakt  už tak dlouhý, že  bude lepší když nepřidám pár  dalších odstavců. V kterých  jsem  chtěl vyargumentovat,  že  asi optimálním řešením bude, aby se toto stalo pravomocí prezidenta. Tak jako  je tomu u jmenování  členů bankovní rady.

Štěstí, že  jsem se přemluvil ke  zdrženlivosti. O pár  hodin později  bych si musel připadat  jako naprostý  hlupák.  Protože   přišla  informace, že  Zeman odmítl  jmenovat  soudce  Veselého předsedou  Krajského soudu v  Ústí  nad  Labem!

Prý kvůli nedostatečným pracovním  výsledkům a  prý  s přihlédnutím  k  námitkám  Soudcovské unie a soudců  Severočeského krajského soudu! Toho soudu, kde  celá řad a soudcovských průšvihů, které nejlépe  reprezentuje, dnes už  amnestovaný    a možná  znovu krajský  soudce Berka.

Aniž by  Zeman jakkoli respektoval, že soudce Veselý  prostě  vyhrál regulerní   a nepochybně   NEZÁVISLÉ  výběrové řízení! To ho vůbec nezajímá.  On prostě  ZASE  VYRABOVAL  ústavu  a  odmítl jmenovat  soudce!  Jako kdysi  Václav Klaus. Ten  kvůli věku.  Zeman  PRÝ  ohledně pracovních  výsledků  soudce Veselého. Já jeho  pracovní  skore  neznám.  Leč domnívám se, že  Zeman také ne!Protože  on má  právo nepodepsat!!  Říká.

On    využil příležitost  jak zabít  několik  much jednou ranou.  Tou první mouchou  byla  naprostá neláska  k  šéfce  výběrové komise  Haně  Marvanové. Tu  prostě  chtěl zdeptat  za  každou cenu. Pije mu  už  dávno krev, takže  kandidát neměl  šanci.  Dalším  a možná největším motivem  bylo  jednou pro vždy zacementovat právo, které  mu  ústava  nedává  – totiž, že  podpis  na jmenovacích dekretech  není   jen formálním aktem,  aby  jmenování  soudce  měl nějakou  zásadní prestiž, tím, že  je ingerován prezident!  Vycítil totiž ojedinělou příležitost- toho  Veselého  vůbec nechtěla  do čela Krajského soudu  ministryně  spravedlnosti  Válková. Od  Babiše. Bylo mu naprosto  jasné,  že  ta protestovat proti  rabování  ústavy  nebude!  A  je  to ministryně  spravedlnosti!    Takže  její mlčení bude  automaticky  posvěcovat  tento jeho ústavně  nekomformní  krok! A  to   vlastně  jednou pro vždy! Když nic nenamítal ministr  zodpovědný  za  právo  a zákonnost, kdo by  další jeho podobné kroky  mohl zpochybňovat v  budoucnu!  Pro mne  jde fatální  průšvih a útok na  zbytky  demokracie  v  téhle zemi. Co  nezruinoval Klaus, dorazí  Mlha.

Třetí a poslední mouchou  byla  nejspíš  snaha  ukázat OPĚT svou vstřícnost  vůči Babišovi.

Ta moje  úvaha  o posílení  moci  prezidenta, tím, že  by  jmenoval superúředníka   byla prostě  nanejvýš chybná!  Protože  prezident  se jmenuje  ZEMAN!  A dodávám  – bohužel..  Jenže  Schwarzenberg  by nebyl  lepší. Ale to  je jiný příběh.

Odpusťte  mi tenhle exkurz, ale nemohl jsem jinak.

Teď  opět  k  české eurokomisařce. Co mne  doslova  pobavilo,  bylo její  vyslovené přání, že druhým jejím prioritním  portfoliem  je  zodpovědnost  za  administrování  v  celé   Evropské unii. Tohle musí  být  naprosto děsivá  představa  pro  všechny  české kritiky  bruselské  byrokracie!  🙂  Už  nebudou moci   snadno říkat a pohodlně  ukazovat  ve  smyslu   ta hrozná  bruselská  úřednická  hydra.  Už by  to nebyl  zlý  a ošklivý, ale hlavně  anonymní Brusel.  Bude to konkrétní  česká Jourová! Zdravím  všechny  Zahradily, Machy  a  podobné!

Takže  si mohu dovolit  částečné shrnutí  kauzy  Jourová.  Ona opravdu  bude eurokomisařkou za  ženy,  za  kriminál, za  pomstu jednoho megaješity!

A  s  tímhle  backghroundem bude řídit  Evropu!  Osobně  se označuji za  eurohujera. Nicméně   dost podstatná  část  toho evropského nadšení  mne  přejde v okamžiku, kdy si právě  toto uvědomím  – za  co  a proč  je  Jourová eurokomisařkou a  bude mít konkrétní  rezort!   Evropská komise by  přece  měla  být  souborem  těch naprosto  nejlepších, nejvýkonnějších, nejzkušenějších a nejfundovanější  28 občanů  zemí  Evropské unie.  A on je  to zatím proces, kde hlavní roli  hraje  naprostá náhoda,  marketingová potřeba  kohosi, životní příběh  s  kriminálem  a  potřeba  se pomstít jednoho starého, nemocného muže…Jestliže  je  to jinde stejné jako  v Česku!

Děs a hrůza!  Jak  takhle může  být  zdárně  řízen kolos  jakým  EU dnes  je?  Jakou může  mít  pod takovouhle,  takhle skládanou,   vládou  EU nějakou perspektivu a my  s ní? Tohle pohřbívá můj evropský sen. Ke kterému NENÍ ekvivalent! Nebereme li za něj to, že také můžeme být neoficiální další německou spolkovou zemí. Ovšem bez jejích práv vůči Berlínu a jeho kase.

Teď  by mohli  klidně   odpůrci unie, kterých je mezi Kosíři nezanedbatelné  množství, možná  tleskat  vlkovi. Že jako sám dokládá, jak je  ta  unie mizerná. Nedělejte  to.  Hned vás  zklamu.  Tohle  totiž  NENÍ  chyba  unie!  Rozhodnutí poslat  Jourovou  a další  podobné  do Bruselu – typicky  odložené politiky, či kamarády, co je nutno odměnit, eventuálně  šedé myši  vzniklé  z bolestných kompromisních handlů   nebo loutky  zákulisních  hybatelů  -ano  tyhle  všechny  typy se  Bruselu  v pozicích  eurokomisařů určitě  vyskytovali a vyskytovat budou, nejsou produktem  Bruselu nýbrž  Brusel a  EU je jejich obětí.Tohle všechno  vaří  ty  reprezentativní a suverénní  národní  vlády! Tohle  vaří  ony! Stejně jako handlování  o národních portfoliích!

Pokud  si myslíte, že  zlým  zprávám je  už konec, jste na omylu! Na velkém omylu! Tu nejhorší věc  jsem si nechal  až  na konec.

Já se totiž domnívám, že Věra Jourová je sice také komisařkou za ženy, za kriminál, za pomstu jednoho ješity, ale zejména za Andreje Babiše! Ž eby bylo  docel a klikou, kdyby  nakone c byla  tou  komisařkou  za  ČR…

Tohle je moje noční můra! Za katastrofu pokládám Babišovu účast ve vládě. Ještě hůře – na ministerstvu financí. Nevěřím, že je schopen rozlišovat mezi zájmy státu a Agrofertu. Respektive – rozlišovat schopen  bude, ale nikdo mne nepřesvědčí, že pokud dojde k jejich střetu neupřednostní vlastní prospěch před profitem státu. Kvůli čemuž mu ovšem Koblihové dali hlas ve volbách. A nyní, jestliže je moje obava důvodná, vysílá 735. nejbohatší občan světa, což může být asi tak 250. nejbohatší člověk v Evropě svého emisara do samé špičky eurounijní struktury? Takže  si tak nějak oligarchizujeme  Unii…

Já osobně jsem přesvědčen, že hnutí ANO, což rozumím pouze a jen jako Andrej Babiš v žádném případě svého kandídáta na eurokomisaře vůbec jmenovat nemělo! Už proto, aby vyvrátilo podezření, že ten se, z pozice unijního ministra, bude starat ani ne tak o unii jako o zájmy Andreje Babiše! V  nejužším kruhu  těch, co přijímají  konečná  rozhodnutí. Co je proti nějaký  lobista? Trapná  figurka!

Babiš za své právo poslat do Bruselu svého člověka bojoval neúprosně , tvrdě a dlouho. Nebyl ochoten k žádnému kompromisu, vůbec žádnému. Chtěl tam prostě nejdříve Teličku a posléze Jourovou! Přes to nejel ne vlak, ale dokonce se netočila ani zeměkoule!

S Teličkou ostrouhal. Nejspíš mu, neoficiálními kanály, přišla z Bruselu informace, že Unie rozhodně není připravena akceptovat lobistického kozla v unijní zahradě celoevropské vlády! Prostě takovéhle incesty, ještě pořád, nejsou leckde v Evropě zvykem. To je výsada Balkánu a Divokého Východu!

Takže vymyslel Jourovou! Ta bude přece za ženy! Nikoli za Babiše.

Já si nemohu pomoci, ale jiné vysvětlení pro Babišovu tvrdohlavé zakopání se na pozici – komisaře budu určovat já, nemám! A budu moc rád, jestliže Babiše podezřívám neprávem. Je – li to náhodou tak, omlouvám se mu!

Námitku, že vyhrál eurovolby naprosto neberu. Jak, o kolik je skutečně „opanoval“ , tak to už bylo pojednáno v pasáži o Zemanovi.Prostě  získal hlasy  „celých“  3,5% zapsaných  voličů!  Teď ještě dodám, že eurokomisaře nenominuje eurovolič, ale právě vládnoucí česká exekutiva! Která vzešla z voleb, které nominálně Babiš /ještě a naštěstí/ nevyhrál!

Věra Jourová by se určitě ohradila, že ona žádnou marionetou nikoho, ani Babiše není a nebude.

Neznám ji osobně. Ale Erik Best je pro mne názorovou autoritou a na svém Fleet Sheetu o ní napsal toto:

Perglova a Pokorného ministryně

22. 07. 2014 – EB

Češi se brzo dočkají náznaku toho, zda se Andrej Babiš zaměřil na Věru Jourovou jako eurokomisařku proto, že je pro funkci tou nejpovolanější ženou, nebo proto, že se jí chtěl zbavit. Jourová navrhuje jako svoji nástupkyni na ministerstvu pro místní rozvoj náměstkyni pro evropské programy Kláru Dostálovou. Babišem vlastněné Lidové noviny si dnes všimly, že Dostálová roky radila firmám, jak využívat evropské fondy. To by mělo být varovným signálem. Dostálová se pak stala tváří Komory administrátorů veřejných zakázek (KAVZ). KAVZ je nástrojem právníků Roberta Pergla a Radka Pokorného pro cokoli, kromě zvyšování transparentnosti zadávání veřejných zakázek. Jourová řekla ČT, že Dostálová by byla zárukou kontinuity na ministerstvu. Pokud Babiš tlačí Jourovou do Bruselu kvůli nepřiměřenému vlivu, který na ni mají Pergl a Pokorný, jmenování Dostálové by mu zhatilo plány. Logičtějším krokem by pro něj bylo další překvapení při obsazování postů, jako to nedávno předvedl v ČEZu.

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2014-07-22

 Erik Best  tedy  dokonce tvrdí,  že  Jourová  nebude v Bruselu  ani za  Babiše. Ale  za  pány  Pergla  Pokorného!  Proguglujte  si je  trochu…. Stojí to za  to!

Článek  má  3028 slov. A  je na  něm skoro  7 hodin čistého času  práce

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.