Denní zpravodajství z války na Ukrajině stav k 26.08.2014


Včera  jsem měl výrazně  méně  času než jiné  dny.  Prostě nutné pochůzky. A  také přípravy  na příští  týden. Který pro mne nebude, co se týče Kosy,  vůbec  jednoduchý.

Ale  k věci, kvůli které  jste  sem přišli  – tomu co se včera  dálo na  frontách okolo  Doněcka  a Luganska  a o záležitostech s tím děním souvisejících.

Uvažoval jsem původně , že  doprovodný  článek  dneska  bude nějaký koment  k jednání v  Minsku, z kterého je  zatraceně  málo informací. Za klíčovou pokládám, že Porošenko opět není ochoten jednat  s opolčenci. Dokud  postoj nezmění nebo jedna  strana nepotře tu druhou, mír prostě nenastane!  Život  nějakých  civilů pro Kyjev nemá žádnou cenu.

Druhou variantou je,  že prostě  Porošenko od  vojenského řešení  couvnout  nemůže. Protože  nacionalisté, jejichž puč jej  vlastně k moci vynesl, by mu to nedovolili.  Policii  má obecně  v rozkladu, což se týká i Kyjeva a západních provincií a  armáda, která by  nácky  jistě  byla  bývala původně zvládla  s přehledem,  je  rozbíjena na  kusy  v kotlích kolem Donbasu. Zejména  její elitní  části  – výsadkářské  brigády. Takže  náckové  dnes  už  dokonce mohou mít nad  armádou  navrch.

Ale  zpět k Minsku. Výstupy nejsou. Porošenko tvrdí, že  všichni se zájmem přijali jeho tzv. cestovní  mapu k míru, která má jen dva body –

1- opolčenci složí bezpodmínečně  zbraně  a vzdají se

2-UKRové uzavřou následně   hranice s  Ruskem a  tím bude  odpor  zlomen definitivně

Patrně má  lidi v  Doněckua Lugansku za blázny.

Jinak  jsem četl několik komentářů k setkání a  s odstupem, za daleko nejlepší, považuji  ten od Veroniky Sušové-Salminen. Kdybych  se byl  k němu dostal  sám,  byl ho  koncipoval velmi podobně /přiznávám, že je mi docela  líto, že  jsem na  to nenašel prostor/.

K nalezení zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Pravda-o-jednani-Putina-s-Porosenkem-Kdo-vyhral-k-cemu-vse-smeruje-a-kdo-rekl-mnohe-i-kdyz-tam-nebyl-332304

Teď  už je  čas na tradiční  mapy:

Ukrajinská:

27u

Opolčenská.

27

Odchylky  jsou  zřejmé. Kyjev ani teď  není naplno ochoten přiznat, že  spousta jeho jednotek je  beznadějně  obklíčených. Jakkoli i on  už  přiznává  problémy. Všimněte  si, že  nějaký  kotel   a už  vůbec  ne  takový,  jako u Amvrosijevky. To je přece  v oblasti , kterou mají, podle téhle mapičky  žluto modří pod  kontrolou  a nějakém kotli nemůže  být  ani řeči! Totéž Ilovajsk a další? Kde se chybička  vloudila?

Už i Novinky.cz musí přiznat  barvu. Částečně na základě  kyjevských informací:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346111-pomoc-dobrovolnikum-v-kotli-u-ilovajsku-neprisla-hrozi-velke-ztraty.html

Dokonale v  této věci navazuje tradiční  perfektní  Ernestova  situační  svodka

„Texty bez uvedení zdroje jsou brány z vk.com/ strelkov_info“.

Oficiální ukrajinský server hlásá:

В СНБО заявили об отправке помощи в Иловайск

Корреспондент.net, Сегодня, 18:32

В Иловайске продолжаются активные боевые действия, силовикам отправили боеприпасы, артиллерию, а также дополнительные силы. Об этом сообщил спикер информцентра СНБО Андрей Лысенко.

http://korrespondent.net/ukraine/3411071-v-snbo-zaiavyly-ob-otpravke-pomoschy-v-ylovaisk

Národní bezpečnostní rada oznámila odeslání pomoci Ilovajsku
Z Korrespondent.net dnes 18:32
Do Ilovajska, kde probíhá aktivního boj, ukrajinským vojákům poslali střelivo, dělostřelectvo, a posily. Oznámil to mluvčí informačního Národní bezpečnostní rady Andrej Lysenko.

———————————————————-

A co na to domobrana?

27/08/14. 13:22. Informuje Gennadij Dubovoj.

„Domobrana DNR dnes vyhnali Ukrajince z jejich posledního úkrytu – ilovajského skladiště , které se nachází na okraji města. Domobrana, včetně jednotky Motorolla, během dne ostřelovala ukrajinské síly dělostřelectvem. K večeru, když se motorollovci pustili do práce, našli velké množství krví potřísněných obvazů, léky, razgruzok (?), neprůstřelné vesty. Ukrajinci vše odhodili a utekli. Mohli jít do zeleně v okolí města, která bude také domobranou očištěna v blízké budoucnosti, ale nejspíš odešli z předměstí Ilovajska“.

————————————————————————————————————————

Co píše oficiální ukrajinský server:

Силовики взяли под контроль Новоазовск – СНБО

Корреспондент.net, Сегодня, 18:12

http://korrespondent.net/ukraine/3411059-sylovyky-vzialy-pod-kontrol-novoazovsk-snbo

Ukrajinci obsadili Novoazovsk – SNBO
Z Korrespondent.net dnes 18:12

A co píše domobrana? Jak to je uvidíme zítra.

27/08/14. Zpráva štábu domobrany.

„Tanky domobrany DNR vstoupily do Novoazovska a nachází se na západním předměstí, a tím posilují obranu města proti možnému protiútoku Ukrajinců. Útok domobrany se úspěšně rozvíjí. Podle informací průzkumných skupin, z Novoazovska do Doněcku na trase procházející přes včera obsazené Starobeševo není ani jediný voják junty“.

Pravdivost oficiálních ukrajinských médií posuďte sami.

A ještě jeden titulek z oficiálního ukrajinského serveru:

Всё идет по плану Порошенко. Лучшие комменты дня на Корреспондент.net Сюжет

Корреспондент.net, Сегодня, 19:30

Všechno jde podle plánu Porošenka. Nejlepší komentář dne Korrespondent.net.
Z Korrespondent.net dnes 19:30

Také si to myslíte?

27/08/14 Informace obyvatelů Artemovska:

„Dnes v 6 hodin ráno letěla znovu raketu od Artěmovska.
16:36 MSK – Zase letěla z Artěmovska raketa.
18:39 MSK – Další raketa šla z Artěmovska. Pořád ve stejném směru“.

Jenom zoufalá vláda, která je na konci svých sil a nedostává se jí těžkých zbraní, používá proti CIVILNÍMU obyvatelstvu BALISTICKÉ RAKETY!

27/08/14 Tisková služba Doněcké městské rady.

Informace o situaci ve městě v 10:00. V noci byli zabiti tři civilisté v Petrovském okrese.

V noci z 26 na 27 srpna v Doněcku bylo neklidno, byl ostřelován Kujbyševský okres. Kolem 3.00 hodin službě ministerstva pro mimořádné události dostalo oznámení, že dopadl granát na střechu administrativní budovy podniku „DUEK“ šachty „Okťjabrskij rudnik“. Na místo požáru se hasiči nemohli dostat.
V průběhu uplynulého dne podle informací bylo zaznamenáno 11 případů dopadu granátu na obytné domy a jiné budovy. Největší množství škod je v Petrovském okrese. V této oblasti jsou znovu ztráty mezi civilním obyvatelstvem – střepinová poranění neslučitelné s životem utrpěli tři lidi.
27. srpna ráno v 5 hodin ráno byl postižen ostřelováním a Kirovský a Kujbyševský okres. Byl poškozen cech obchodně montážní společnosti na adrese v Donbasských horníků 44. Kromě toho byl dopadem granátu způsoben požár trafostanice na území šachty Abakumova. Situace ve městě je napjatá.
Normálně pracují městské služby a veřejná doprava. Havarijní služby energetických společnosti provádějí opravy poškozených sítí v Kyjevském a Vorošilovském okrese a v osadě Mašzavod v Kirovském okrese.

8/27/14 Informace od Prochorova:

Ukrajinské sdělovací prostředky hlásí-(překlad):

„Tragédie 51. brigády: desítky mrtvých a zajatých.
Dnes byl černý den pro 51. brigády.
Hroznou zprávu ozámil na sociálních sítích vladimir-volyňský dobrovolník Roman Martynjuk:
„Informace kterou žádají zveřejnit příbuzní důstojníků 51. samostatné mechanizované brigády: Dnes v ilovaiském okrese Doněcké oblasti bylo zajato asi 40 důstojníků a vojáků z 51. brigády Vzhledem k obklíčení a boji byl zabit neznámý počet vojáků, pravděpodobně – desítky“
V komentáři k příspěvku Martyniuka se ukázaly důležité detaily.
Natali Sky: „Informace ze včerejška od manželky vojáka 51. brigády. Z 250 mužů je jenom 22 nezraněných, ostatní padli, byli zraněni nebo zajati“.
Dobrovolník Roman Martyniuk upřesnil reportérovi „Novovolynskogo dělovogo“, že mluvíme především o třetí praporní taktické skupině 51. brigády.

Vasilij Nagornyj z novin „Volyň“ napsal na FB:
„Volal z Kyjeva náš volyňský voják, že se vrací z dovolené do oblasti ATO. Žádá abychom mu poradili, kam se má vrátit. Volal přátele, většina telefonů nereaguje. Jeden zvedl telefon a řekl, že jeho jednotka z 51. brigády fakticky neexistuje. Věci, zbraně, které měli -. všechno shořelo. Kolegové se po skupinách probíjejí z obklíčení, kde jsou přesně neví. Dnes bylo „pokryto“ velmi mnoho zátarasů ….
Voják se ptá: „Tak přijedu na východ – a kam mám jít … já nevím, kdo je můj velitel, ani kde jsou, a opozdím se a potrestají mne …“

25. srpna – na začátku tragédie – Nagornyj napsal na Facebooku:
„Doufám, že vedení ATU přišlo na pomoc lidem z 51. brigády, kterou stiskli v Doněcké oblasti u Berezna, Elenovky. Nemá to žádnou souvislost, ale kluci opravdu plakali, a jeden z nich převedl peníze z karty matce … aby nepropadly.
Ilovajsk je strategické město …
25.srpna šel tankový a dělostřelecký útok na naše zátarasy pod Іlovajskem a Starobeševem ze strany Doněcku. Všech 5. zátarasů bylo proraženo. Ti, kteří přežili se rozběhli. Až do teď o osudu některých nevíme.
Zemřelo najednou 7 bojovníků. Část (asi 30 osob) přišlo do tábora. O zbytku nevíme kde jsou.

Třetí prapor byl obklíčen a pod neustálou palbou. Na pomoc přišel 2. prapor, který ještě v koloně byl ostřelován dělostřelectvem. Výsledek – jeden zabit, jeden zraněný.
V noci 26.srpna kolony tanků a nákladních vozidel pokračovaly v ostřelování 3. praporu v oblasti Dokučajevska. V noci, naši muži z tohoto praporu se pokusili dostat z obklíčení, v množství až 100 osob. Najednou bylo zabito 40 bojovníků, 5 osob se probilo. Další zmizeli.
Během dne 26. srpna se „čištění“ dělostřelectvem a „Grady“ nezastavilo. Kolem 14.00 volali bojovníci z 3. praporu k náma  k veliteli  o radu. Doporučili jsme jim, aby se vzdali, aby si zachránili životy.

V tuto chvíli (chápu odpovědnost sdělení), máme asi 100 lidí padlých a nejméně 50 v zajetí. Mnoho raněných a nezvěstných.
Velitel protivzdušné obrany a protiletadlového praporu major Alexandr Kondisjuk přišel o nohu, a Saša se vyhodil do vzduchu granátem.
Byl zabit velitel protiletadlové baterie, major Alexej Šepeljuk.
Byl zabit velitel minometné baterie kapitán Anatolij Šilik“.

27/08/14. 13:22. Informuje Gennadij Dubovoj.

„Domobrana DNR dnes vyhnala Ukrajince z jejich posledního úkrytu – ilovajského skladiště , které se nachází na okraji města. Domobrana, včetně jednotky Motorolly, během dne ostřelovala ukrajinské síly dělostřelectvem. K večeru, když se motorollovci pustili do práce, našli.velké množství krví potřísněných obvazů, léky, razgruzok (?), neprůstřelné vesty. Ukrajinci vše odhodili a utekli. Mohli jít do zeleně v okolí města, která budou také domobranou očištěna v blízké budoucnosti, ale nejspíš odešli z předměstí Ilovajska“.

27/08/14 Přehled novinek domobrany z noci 27. srpna.

„V noci se ukrajinští vojáci nevzdali aktivního nepřátelství, i nadále se přeskupovali a přisunuli menši rezervy a vedli systematickou dělostřeleckou a minometnou palbu na obytné oblasti Doněcka a Luganska. Koncem 26. srpna na západním okraji Luganska tři ukrajinská letadla Su-25 provedla nálet. Byly zničené obytné domy a škola. Počet civilních obětí se zjišťuje.

Během nočních bojů domobrana v oblastech Avdejevky a Jasinovaty a zničila 2 BTR, 1 tank, muniční sklad a až 25 ukrajinských vojáků. Podle údajů rozvědky, byl proveden dělostřelecký útok na pozice ukrajinského dělostřelectva u Krasnogorovky, které ostřelovalo západní okresy Doněcku. Byly zničeny 4 raketomety „Grad“ , 2 tanky a dvě obrněná vozidla doprovodu. Nedaleko obce Valujskoje v LLR byl dovednou akcí domobrany zničen konvoj techniky.

Bylo zničeno 5 vozidel s municí a palivem a asi 10 ukrajinských vojáků. Pokračuje likvidace sil, obklíčených v oblasti Amvrosijevky. V průběhu nočního boje byl proveden úder na nepřátelské dělostřelecké baterie, minomety a nepřátelská palebná stanoviště“.

Tolik Ernest, kterému  moc  děkuji za pomoc.

UKROvé  sice říkají ve svých zprávách, že  se moc nic neděje, ovšem po předvčerejším výnosu  o zabavení veškerého válečného materiálu v jejich  zbrojovkách, včera, dříve  na  všech frontách vítězící  Turčynov,  vyzval prezidenta a vrchního velitele Porošenka k okamžitému zahájení zasedání vojenské rady s účastí ministerstva obrany, generálního štábu, Ministerstva vnitra, Národní gardy, Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU), pohraničníků, k okamžitému projednání rozsáhlé invaze Ruska na Ukrajině, stejně jako příchodu ruských vojsk ve směru Starobeševo, Kotejnikova, Amvrosijevka, Mariupol, spolu se situací na jižní frontě.

Viz: http://censor.net.ua/news/299864/turchinov_trebuet_nemedlenno_sozvat_voennyyi_sovet_izza_shirokomasshtabnogo_vtorjeniya_voyisk_rf

Jasně, kdyby nebylo  Rusáků…

Ještě  k těm zbraním pro  frontu, které na  nedělní parádě  slíbil Porošenko. Vzpomínáte, že tam byla  řeč i vrtulnících?   Takž  už je jasné , kde je  chce  vzít a kdo je  dodá. jsou to Chorvaté. – celkem 14 kusů. Ukrajinský  zdroj zde:

http://www.pravda.com.ua/news/2014/08/27/7035949/

Ukrajina  vytlouká, jak bylo lze  očekávat,  maximální možný politický   kapitál  ze  zadržených zadržené  výsadkářů.

Včera  jsem  psal, že přijde reakce  z Bílého Barracku. Stalo se. Nepřišla  přímo, ale oklikou přes  Brusel. V principu je  to to  samé.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346038-nato-kvuli-rusku-vybuduje-zakladny-ve-vychodni-evrope.html

A  bylo jen lze  hádat, kdy  se ozve Varšava, která nesla velmi nelibě  a  to i oficiálními prohlášeními, že nebyla přizvána  k jednáním v Minsku:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346050-na-ukrajine-bojuji-rusti-vojaci-tvrdi-polsko.html

Nicméně je třeba konstatovat, že   i z ruských  zdrojů,  už  přicházejí informace o  padlých na  ruské straně. S dost  nejasným pozadím. Zejména  u  paradesantní  divize  ze Pskova, ale i  dalších  útvarů armády  RF.  Viz  článek, k  Putinovi mimořádně,  kritického serveru Dožď

http://tvrain.ru/articles/chto_sluchilos_s_desantnikami_vse_materialy_dozhdja-374606/

Divné  ovšem je, že  v místě , kde by  Rusové měli podle Kyjeva  působit, potřebují  příslušníci  UK armády  pochodovat až do Ruska, aby tam požádali o  azyl. Proč se jim nevzdají  na místě?

http://en.itar-tass.com/russia/746971

Ještě k Ukrajině a její  situaci, tentokráte od  vlka. S pomocí stránky Kurzy.cz jsem si  udělal dva  grafy.  Ten první říká  jak se vyvíjel křížový kurs  CZK/ Ukrajinská  hřivna za poslední  rok.

hr1

Ten  druhý  popisuje totéž, ovšem  za poslední 3 měsíce, což zhruba  časově  pokrývá  válku Kyjeva s  východem.

hr

K dolaru nebo euru to  bude ještě  horší, protože  CZK, jak víme, prošla  nucenou devalvací. Jsem zvědav, jestli válka potrvá, se bude  dít s ukrajinskou měnou dál. jak chtějí platit dovozy a  náklady na půjčky.

Na  závěr  tradiční interaktivní komentovaná  mapa  ze  včerejšího poledne pro  znalé  jazyka zajímající se o detail. Osobně  neznám nic  lepšího co do informovanosti.

Ale ne, ani dnes  to nebude poslední příspěvek. Já osobně mám ze všech situačních  map  nejradši tu červenou opolčenskou. Na  Tubku někdo  z nich  udělal  videoprezentaci, jak se  situace na  ukrajinském východě  vyvíjela  od samého začátku tzv. protiteroristické tažení Kyjeva:

A ještě nebude  konec.  Teď právě  čtu na  E15, že

Ukrajinci zadrželi dalšího Rusa

Agentura Interfax s odvoláním na ukrajinskou tajnou službu SBU uvedla, že ukrajinské bezpečnostní jednotky zadržely na východě Ukrajiny 19letého ruského vojína, který doznal, že jeho jednotka dodává vojenské vybavení separatistům. Transporty podle zmíněného vojáka zahrnovaly raketomety Grad, obrněná vozidla a další techniku.

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/kyjev-rusti-vojaci-obsazuji-obce-na-vychode-ukrajiny-1113235#utm_source=rubrika-zahranicni&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Tak  k tomu  jsou  dvě pěkná  videa  na  Youtube:

První ze včerejška,  kde má  být video  z výslechu čerstvě zajatého ruského vojáka

Dám sem  titulní screeshot  s  datem 27.8.2014z Youtube

72

a  teď  druhé video. S  týmž člověkem. Ovšem  z 18.08.2014

73 A  ani dnes není konec! Ještě  dodatek od  Ernesta!

27/08/14 21:15 Komentáře od dobrovolníka Prochorova.

Je těžké říci, jaká je skutečnost kolem Mariupolu – ve většině vesnic na východ od Mariupolu jsou průzkumníci, kteří jsou dnes zde, jindy jinde.

No, jak je to s Amvrosievkou – velká část 25. brigády uprchla , nad velitelstvím vyvěsili bílou vlajku. Ti, kteří neutekli, se skrývali ve vchodech a soukromých dvorech. A domobrana nepřišla. 26. – ráno Ukrajinci bílou vlajkou sundali (mysleli, že to je vše). A tehdy domobrana přišla.

Mimochodem, k Novoazovsku – Rada národní obrany Ukrajiny večer oznámila, ovládnutí města. Je to legrační, protože sami Ukrajinci říkají:

„Vojáci se dobrovolnických praporů viděli dalekohledem tanky a obrněná vozidla a dostali rozkaz ustoupit. Těžkou techniku a protitankové zbraně nemají. Armáda zde nebyla. Ze zbraní jenom samopaly a útočné nože … V principu můžete jít do útoku a bodáky jim zaklínit housenkové pásy, dělají si legraci dobrovolníci. Dali praporům děla a tanky. Lepší pozdě, než nikdy. Tak vzdali Novoazovsk bez boje A to znamená dlouho a těžce ho dobývat. Mariupol je dostatečně dobře opevněn, tak není jednoduché ho obsadit. Ale nepřítel jezdí na našem území desítkami tanků a ne dvěma nebo třemi jako dřív“.

Podle stavu k 14-00 hod. 27.srpna 2014 pod Ilovajskem jsou 2 čety 39 praporu TPO, část z 93. brigády, zbytky 51. brigády a praporu „Dnepr-1“ a „Donbass“. Těžce zraněné, nevyvezli, evakuace zraněných a mrtvých vojáků se neprovádí. Zásobování potravinami není – to řekli novinářům „Cestovní kontroly“, kteří jsou na místě událostí.

S „ruským tankem“ T-72, který údajně zničili nacisti z „Azovu“ – došlo k „nehodě“. Proužky byly vidět (viz. Snímky) (dva svislé bílé pruhy – poznávací znamení UKRAJINSKÉ techniky – poz.překl.).

27/08/14. Video ukrajinských médií.

„5. prapor územní obrany Prikarpatja dezertoval. Odešel v plné sestavě z Novorossi i se zbraněmi a pohybuje se do Deljatin (Ivano-Frankivská oblast)“.

Viz video ukrajinské televize!!!!:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2cOmEHiddzw

Ke zprávě  o padlých pskovských výsadkářích – jeden z těch, co měli  být čerstvě pochování -Leonid Kičatkin podle http://ruposters.ru/archives/8485 poskytl, spollu s manželkou rozhovor novinářům.

Nicméně  k přítomnosti  ruských  vojáků s e vyjádřil sám  šéf  Doněcké republiky  Zacharčenko:

Podle něj se jedná o dobrovolníky, kteří bud  jsou mimo armádu nebo třeba i  vojáci v  činné službě na dovolené. A jejich počet je  celkově za celé období  3- 4 tisíce.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346159-mame-podporu-tisicu-ruskych-vojaku-priznali-separatiste.html

Našel jsem na  webu záznam  vystoupení Zacharčenka, kde mluví o ruských dobrovolnících.  Já osobně bych  to přeložil trošku jinak než  Novinky.cz a  cosi doplnil. Drobně, ale  docela významně. Ale nejsem si svou  ruštinou  dostatečně jistý, takže  to nechám na každém z  vás, co vládnete tím jazykem, abyste  si udělali sami obraz, do jaké míry, informovaly Novinky.cz  přesně.

https://www.youtube.com/watch?v=UPstWOV6hQw

Opolčenci  ovládli  několik důležitých  bodů – Strategickou výšin  Saur Mohylu, Amvrosijevku a  Azovsku.  Už  nezbývá Kyjevu nic jiného než  své ztráty  přiznat. Takež  se o tom  lze  dočíst  už  i naNovinách. cz

Morálka  na  straně UKRů nic moc viz:

Podle New York Times do města /Azovsk/ proniklo pět obrněných transportérů. Počet potvrdily ukrajinské armádní zdroje. Vojáci utekli s tím, že nejsou potravou pro děla útočících sil. Velitel deváté Brigády z Vinyce si stěžoval, že na vojáky marně křičel, aby se vrátili. Nakonec vyzval, aby odešli ti, kteří nechtějí bojovat.

vše k nalezení  na http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346147-novoazovsk-obsadili-rusove-tvrdi-ukrajinsky-velitel-stacilo-pet-transporteru.html

S  tou morálkou to asi bude opravdu silně naštíru, protože  na internetu jsou zprávy, které zatím nemohu ověřit, že  z batalionu , který  osobně  vypravoval slavnostně na frontu  Tahnybok, což je nejméně  1 000 mužů, jich mělo do pozic dorazit snad  jen 60..

Další informace zase  říká,  že  jedna  z nově odesílaných meachanizovaných brigád měl a jen při přesunu do Charkova ztratit  30% stavu mužstva. Ale  jd e jen o  informace, které  nemohu ověřit.  Nicméně ,  že posádka Novoazovska  utekla  před  5-ti transportéry je  fakt, stejně  jako to, že  z  fronty  se  svévolně  stáhly  zbytky 5. praporu teritoriální obrany Prikarpatja  z Ivano Frankovska. Video Kosa přinesla už  včera. 

Dnes  dám další:

https://www.youtube.com/watch?v=_uSzyynPs5o

Ty kluky nečeká  vůbec příjemný osud. Kyjev , aby se mu fronta  vůbec  nerozpadla, s  nimi tvrdě zatočí. Už  to má generální prokurátor. Že  se probili  s beznadějného kotle  u Amvrosijevky  nikoho zajímat nebude.

Opolčenci ukořistili údajně  i nejméně  jeden komplex  balistické rakety  Točka-U!!!!!

Viz čerstvá informace 

http://voenkor.info/armiya-novorossii-zahvatila-pervuyu-raketnuyu-ustanovku-tochka-u/

 A plánují s  ní  údery  na   důležité  cíle  UKRů.

Původně  jsem chtěl s  tímhle počkat do zítřejšího výběru, ale  pak jsme si to rozmyslel. Necht je to a Kose co nejdříve,  než  zase začnou řeči o tom, že  Rusko vyzbrojuje  opolčence  taktickými balistickými raketami!

 

Ukrajinský server The Insider napsal, že v uhelném dole Zaliavka v Doněcké oblasti je uvězněno 104 horníků.

Zprávy hovoří o tom, že v dole kvůli ostřelování nefunguje elektřina. „Obnovení energie a vytažení horníků na povrch není kvůli pokračujícím útokům možné,“ píše se v prohlášení doněcké městské rady.

 

Porošenko přerušil dovololenou kvůli situaci na  frontě, která se mu evidentně hroutí a  kvůli údajnému ruskému vpádu chce  mimořádný summit EU a  žádá o pomoc NATO.

nn

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.