Denní zpravodajství z války na Ukrajině stav k 27.08.2014


Se zásadním přispěním Ernesta

Dneska  rozbor toho, co se událo na frontě přenechám zcela  Ernestovi. Zase jsem musel  kmitat  jinde  než  u počítače a  to jak  dopoledne tak odpoledne. Takže  prostě  nestíhám.

Dám jen  , pro ty kteří na  ten odkaz ještě  nenarazili  jinde link na  českého blogera, který  byl osobně  nedávno na  Ukrajině. Jak na  té majdanské, tak na  opolčenské. Žádné  zprostředkované zpravodajství  z třetí  ruky!  Náramné čtení. Prostě  vlastní zkušenost. Závěry  si udělejte  sami:

http://marekhavlicek.blogspot.cz/2014/08/ukrajina-centrum-donetska-pul-den-se.html

Čtěte  prosím pozorně všichni. Jak proruští tak protirušští!  A  vřele  doporučuji, abyste  si  následně  přehráli vstup  Martina  Dorazína, zpravodaje  ČRo1 Radiožurnál do včerejších  hlavních  večerních zpráv v 18:00!!! Náměstí  Bakuských komisařů bylo pod dělostřeleckou palbou  ukrajinské  armády  nebo  opolčenců!!! Jediná  informace  , kterou předal! Prostě  Povstalci  pálí nejspíš  sami na  sebe! Tedy možná…. Protože  to teoreticky  vyloučeno  není! Skutečně   sice na  99,9999%  to na doněcké  civily  sypají UKRové, ale  nelze vyloučit,  že  z  onoho zbylého 0,0001% to na  své  nešťastné  civilní souputníky pálí  nějaký  šílenec  z povstaleckých pozic.

Nejen  to. Ledva  Dorazín  skončí Najdete  jeho  nesmyslný  vstupu   mezi  časem 2:34 až  3:15, tak za  chvilku v  publicistické  části zpráv  se  objeví   komentátor  Radiožurnálu a  specialista  na Rusko -Libor  Dvořák / v  čase  16:20-19:24/  a  český velvyslanec  u NATO  Šedivý /hned návazně  za ním/.

A  ti , na  rozdíl od  Dorazína, který je  sice v Doněcku a  NEVÍ, kdo  pálí do míst, kde se pohybuje,  mají úplně  jasno v  tom, že  Rusko zaútočilo na  Ukrajinu!  Prostě  je to tak a  basta! Jak by ne , když  přece  NATO má  družicové snímky. Prý uvolnilo celkem dva. Já se zatím  dostal k jedinému:

28nZdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346251-na-ukrajine-operuje-pres-tisic-ruskych-vojaku-tvrdi-nato-ukazalo-satelitni-snimky.html

A  je  opatřen následujícím  komentářem:

Dva, pořízené ve čtvrtek a v sobotu, ukazují údajnou skupinu ruských dělostřelců u Krasnodonu na území, které kontrolují ukrajinští separatisté. Na tom ze soboty mají být i mobilní systémy.

„To jsou vysoce sofistikovaná zařízení, která vyžadují dobře vycvičenou obsluhu. Takovou trvá vycvičit měsíce. Je vysoce nepravděpodobné, že by takové prostředky obsluhovali separatisté,“ uvedl holandský  generál  Nico Tak

Zvláštní, ještě  před  dvěma  týdny  měli být  opolčenci schopni obsluhovat  protiletadlový  systém  BUK a  nyní  nejsou schopni  obsluhovat samohybná  děla!!!  Což  je  aparát  daleko  a daleko méně  složitý, navíc  autonomní.  Vím tak troch o čem mluvím. Kdyby byla  válka, byl bych býval narukoval jako  velitel baterie  samohybek.   . Nevěřím, že  se  dnes  cosi zásadního  změnilo, jakkoli teď už by mi povolávák  k nim nehrozil. Kvůli věku a  zejména proto, že  k těm pár  kusům , co ještě  armád a udržuje,  žádné záložáky nepotřebuje.

Nicméně to není  pro  hodnocení  toho, co slyšíme  z  NATO  důležité! Všimněte  si, co ten generál  říká – povstalci nejsou  schopni  zvládnout  tak náročnou techniku. Neříká  – povstalci ji nemohou mít od jinud  než  z Ruska!  Může  to být  proto, že  nejsou ze  snímků  schopni  určit  typ samohybných děl nebo proto, že  to jsou tytéž  zbraně, kterými disponují  UKRové  a které povstalci ukořistili.  Takže nemají personál. NA BUKy ovšem ano!

Nicméně, tím nejsou moje pochyby  nad  snímky  vyčerpány. Může  být, že skutečně  budou dokumentovat  pohyb  vojenské kolony  z  ruského území k  ukrajinskému Krasnodonu… Ale já je  , na  rozdíl od  pánů  Dvořáka, Šedivého a kohokoli  dalšího vezmu  jako důkaz tehdy, když  bude  těch  snímků nepřetržitá  řada,  která  bude dokumentovat  pohyb  té kolony. Z  výchozího místa A do  místa nasazení B. Ani po nich nebudu  chtít, aby  také prokázali,  že  z Ruska přejela  ta  technika  i s  obsluhami.  A že nešlo například o dodávku . Nových nebo opravených  trofejních  děl.   Protože  to  by  opravdu  Rusy  usvědčilo dokonale.

Ale opět máme  co  do činění  s prohlášením – je to  tak  a šmytec. Jako s MH17!

Zajímavá, ale  očekávaná informace od  Šedivého je, že  v době , kdy to čtete  se  sejde   NATO + Ukrajina  ke konzultacím co  dál.

Už předevčírem jsem napsal , že  Rusko, za  ty zajaté výsadkáře  zaplatí obrovskou  cenu!  Ukrové  prostě  dostávají těžce na  frak, fronta  se  zřejmě  v některých sektorech úplně  rozpadá- viz http://views-news.net/polkovnik-vsu-cdal-svoy-polk-novorossii/

a západ  stojí  před  dilematem, jak  Kyjev zachránit, jestliže  se krize jeho armády  bude dále prohlubovat. Zcela  zjevně mají strach ze  zhroucení  její  armádní struktury.

Takže podle mne  odpovědí západu  budou opravdu tvrdé sankce vůči Moskvě! Tentokrát půjde do tuhého!

Za všechny  možné eventuality  pak například  tohle:

Podle Slawomira Debského, předsedy polsko-ruské Komise pro složité záležitosti, eskalace ruské agrese proti Ukrajině zvýší tlak v EU na zavedení dalších sankcí. 

Nejbolestnější by pro Rusko byly sankce dotýkající se finančního a bankovního systému. Velmi bolestivé by podle Debského bylo vyloučení ruských bank ze systému SWIFT, což by během několika hodin vedlo k ekonomickému black-outu Ruska.

Zdroj: aktualne.cz

Mimochodem – kromě  Parlamentních listů, žádný jiný  český  sdělovací prostředek nepokládal  za nutné informovat  o  rozhovoru, který Putin poskytl  ruským novinářům po jednání  v Minsku!  K nalezení zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Putin-S-Porosenkem-jsme-mluvili-o-nutnosti-rychleho-ukonceni-krveproliti-a-prejiti-k-politickemu-urovnani-332518

A konstatuje tam velmi zajímavé věci

1- proč  má Rusko zásadní problém  s připojením se Ukrajiny  k EU.

2- je nový problém  s přepravou plynu přes Ukrajinu….

 

Ale  jiní bubnují na válečné bubny , seč  jim  paličky  stačí  -Jacenuk vyzval  západ, jmenovitě  USA  a  EU, aby  zmrazily  veškerá  ruská konta v zahraničí.  Nejen to, podle  zpráv z internetu doslova prosil, aby  Ukrajina  získala statut  zvláštního spojence NATO!  Viz http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_28/Ukrajina-zada-USA-o-poskytnuti-statutu-zvlastniho-spojence-mimo-NATO-9945/

    Ten idiot  zcela zjevně  chce , aby kvůli němu  pár  dalších  majdanských demokratůrám  vypukla  třetí světová  válka!  Kdy  to tu bylo naposledy? Aha , v roce 2008 a  na místě  Jacenuka  byl  Saakašvilli.. Vzpomínáte?

Začátkem  března  jsem ve  svém ukrajinském kvatru napsal, že  Majdanští  výrazně  posunuli  ručičky na  atomových  hodinách k fatální  dvanácté hodině.  Tenkrát jsem ovšem netušil, jak moc. Legrace  skončila!  Doufám, že  dnes ráno  v centrále  NATO  bude  dost lidí  s právem rozhodovat, kteří budou mít všech pět pohromadě!

Jenže  si tím vůbec  nejsem  jistý. Cameron  už vydal další prohlášení samý  sval, že pokdu se  Rusové nestáhnou tak….

Polsko zase prohlásilo, že je  rozhodnuto zásobovat  UKRy  zbraněmi… http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_28/Polsko-sdelilo-ze-NATO-hodla-prodat-Ukrajine-zbrane-4995/

A  už  máme i  Obamu – Rusko prý zaplatí  za  agresi a bude izolováno…

Mimochodem  teď  jsem se dostal  k těm satelitním snímkům, jak je  pustil do světa  americký  velvyslanec v  Kyjevě – https://twitter.com/GeoffPyatt

28n28nn

Zvláštní  , na první pohled  je, že  ta  z Reuters, kterou přebrali novinky, je kapku jiná, než  velvyslancova,   ta jeho druhá nevypovídá  vůbec o ničem,  ale nejvíce zarážející je ten popisek na obou  fotkách, který na  agenturní  schází Digital Globe.

Takže  jsme  to vrazil do Googla  ejhle  co mi vyjelo:

DigitalGlobe: High Resolution Satellite Images & Photos

www.digitalglobe.com/Přeložit tuto stránku

DigitalGlobe is a leader in providing high resolution satellite images, aerial photos and geospatial content. Learn more at www.digitalglobe.com.

Gallery

Image Gallery. From the headlines. Natural disasters. Manmade …

DigitalGlobe® ImageFinder

1995-2014 DigitalGlobe Inc. Map. Catalog. Polygon. Download.

Data

Basic Imagery – Satellite Tasking – Product data sheets –

Satellite Information

06/12/2013 GeoEye-1. The GeoEye-1 satellite is equipped …

Satellite Tasking

Features & Benefits – Satellite Tasking. Tasking Options …

Webinar

DigitalGlobe LEAD Webinar Series. DigitalGlobe LEAD Webinar …

Takže  vážení,  americký velvyslanec, tedy oficiální persona a zástupce první světové  velmoci na  svém Twitteru  prezentuje  snímky  od  soukromé společnosti! Jako důkaz , který nás možná dovede, až k poslednímu dni  lidstva!

Zbláznil jsem se já nebo se zbláznil svět?

No je  čas, abych to předal zase  Ernestovy, musím si jít  dát  studenou sprchu.

Jo vlastně ještě  tradiční mapy:

Ukrajinská:

28uopolčenská

28JPG

Ernestova  denní svodka  dění na frontě:

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou čerpány z vk.com/strelkov_info

08/28/14 Od očitých svědků. Mariupol dnes.
„V Mariupolu je protiválečná demonstrace, starosta Chotlubej byl nyní vypískán a nedali mu slovo“. (Mariupol je dosud obsazen ukrajinskou armádou – poz.překl.)

08/28/14 18:30 MSK. Přidal dobrovolník Prochorov.

„V Bezymjannom (u Mariupolu) to bylo horké.
Ve Volnovache předvídajíc blížící se armádu Novorossii kvapně odstranují ukrajinskou symboliku.
V Starobeševo opuštěné Ukrajinci MSTA-S se stal místem pro focení. 8/28/
Ukrajinský 40. prapor územní ochrany Krivbass předpovídá:
„Posily nemáme a nedostaneme, pokud nebude letectvo, padneme všichni,bude mnoho mrtvých“ – telefonoval Vadim, voják 40. praporu „Krivbas“.

08/28/14. Zpráva domobrany.

„Tuto noc, průzkumná skupina domobrany kontaktním bojem zničila  10 nebo více Ukrajinců na kontrolním stanovišti v severní části DNR. Tento kontrolní bod byl známý pro jeho krutost a cynismus vůči místním obyvatelůmi. Účastníci přepadu hlásí, Ukrajinci byli odstraněni prakticky tiše během boje na nože“.

08.28.14 Zpráva zdravotnické a epidemiologické služby:

„V řadách ATU se objevili první nemocní tyfem. Doktoři říkají, že je to výsledkem hrozné zavšivenosti ukrajinské armády. Hygienu ukrajinská armáda na jihovýchodě nemá k dispozici. K tomu došlo k šíření tuberkulózy kvůli náboru do armády kriminálních živlů z výkonu trestu“.

08/28/14 Čtyři vojáci ukrajinské armády byli propuštěni 27.srpna domobranou domů.

Čtyři vojáci ukrajinské armády, kteří byli asi před měsícem zajati domobranou Nového Ruska, byli 27. srpna předáni rodičům. Bývalí zajatci říkali, že domobrana Donbasu proti nim nepoužila násilí a mučení, dobře se stravovali a byli drženi v dobrém prostředí.
Rodiče bývalých vojáků přiznali, že opakovaně apelovali na úřady v Kyjevě, aby zjistily místo pobytu jejich dětí, mobilizovaných na vojnu, ale vždy obdrželi formální odpověď, že vedení armády nemá takové informace. Výsledkem je, že bývalí vojáci vrátili domů jen na základě dobré vůle vedení domobrany na jihovýchodě země.

„Chlapce, kteří byli vzati k armádě násilím, nechceme držet, – řekl zástupce domobrany Alexander. – Pokud se voják nedopustil válečných zločinů a vzdal se, bude brzy doma. Bude buď propuštěn, nebo vyměněn za naše vojáky strádající v ukrajinských kobkách. Naši nepřátelé nejsou občané Ukrajiny, ale členové kyjevské junty a Pravý sektor“.

„Vyzýváme všechny vojáky zapojené do ATO, aby se odevzdali své zbraně a přestali umírat za zájmy lidí, kteří jejich zemi ničí“ – řekl domobranec.

08/28/14 15:52 MSK. Přidal dobrovolník Prochorov.

„Na Gorlovku nikdo neútočí, Ukrajinci pouze jako vždy jen ostřelují obytné čtvrti. Útok na Jasinovatu šel, ale zdá se, že se nezdařil. O Debalcevu nejsou informace, ale vždyť teď se pracuje na Avdejevce.
Pokud jde o posílení Ukrajinců v Avdejevce a Debalcevu – kdepak je? Přišla informace, že Ukrajinci opustili první městskou školu ze strachu z ostřelování a rozptýlili se po celém městě“.

08/28/14. Zpráva domobrany.

„Při pokusu dostat se z obklíčení u Amvrosijevky, vojáci Národní gardy Ukrajiny upadli do léčky a ztratili více než 30 padlých a zraněných. Přišla informace, že u Elenovky a v Amvrosievském kotli se začali masově vzdávat, od včerejšího večera do současné doby se vzdalo několik set vojáků (přesný počet není znám). Včera bylo provedeno mohutné ostřelování pozic ukrajinské armády pod Volnovachou, které donutilo Ukrajince opustit své pozice, takže zde zanechali značné množství zasažené a porouchané techniky. Celkově ukrajinská armáda ustupuje pod tlakem domobrany Donbasu“.

08/28/14. 15:44. Informace štábu domobrany milicí.

„Domobrana LLR šla do útoku u Luganska. Střety mezi milicemi a ukrajinskou armádou probíhají u vesnice Krasnyj Jar a Vergunka pod Luganskem. Domobrana přechází do protiůtoku a snaží se zatlačit nepřítele z pozice v těchto lokalitách.
Na luganském směru se bojuje u obce Faševka. O výsledků bojů dosud nejsou přesné informace“.

08/28/14. 15:30. Zpráva domobrany.

„Za poslední noc síly domobrany Novorossii obsadily osady Starčenkovo, ​​Respublika, Zeleny Jar, Bojevoje, Malinovka, Demjanovka, Starodubkovka, Červonoje Polje, Osipenko. V současné době je operativní situace následující: Jednotky domobrany Donbasu zablokovaly úsek silnice na mezi osadmi Manguš – Osipenko. V Uzufe probíhá střetnutí. Je velmi pravděpodobné, že dnes Ukrajinci budou trvale zablokováni v Mariupolském „kotli“.

08/28/14. Informace štábu domobrany.

„Výsledkem ukrajinské palby je 104 horníků zablokovaných v dole v Doněcku. Důl Zasyadko byl zcela odpojen od elektřiny, takže horníci, kteří jsou pod zemí, se nemohou žádným způsobem dostat ven. Obnovení energie uhelné společnosti a vytažení horníků na povrch ještě není možné z důvodu pokračujících útoků“.

08/28/14 13:07 Přidali novináři.

„Demonstranti v centru Kyjeva požadovali rezignaci Poroshenka a zahájení Maidanu-3. Účastníci protestní akce, která se koná dnes u budovy Generálního štábu ozbrojených sil na Ukrajině v Kyjevě, požadovali odvolání prezidenta Poroshenka. Demonstrace se zůčastnili aktivisté a příbuzní účastníků vojenské operace na východní Ukrajině , řekl UNN.
Kromě toho, že demonstranti požadují změnu všech manažerů vojenské operace na východní Ukrajině a odvolání ministra obrany Valerije Geleteje. Aktivisté se také rozhodli zahájit Maidan-3. „

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3411374-batalon-prykarpate-samovolno-pokynul-zonu-ato-s-oruzhyem-smy

Pátý prapor územní obrany Prikarpaťje – čtyři sta mužů, opustil zónu protiteroristické operace a odešel domů s vojenskou výstrojí a se zbraněmi.
Oznámila to TSN ve zprávě z kirovogradské oblasti, kde prapor konvoj praporu zastavil útvar zvláštního určení ministerstva vnitra.

Vyjednávat s vojáky přišel velitel pozemních sil ukrajinské armády Anatolij Pušnjakov a první náměstek generálního prokurátora Nikolaj Golomša.
Uvádí se, že vojáci odmítli předat ruční palné zbraně, a souhlasili s odevzdáním granátometů a pak byla kolona propuštěna dál.

„Naším cílem je dostat se do místa stálé dislokace na odpočinek, přeskupit a odevzdat své zbraně v místě, kde jsme je dostali“ – řekl jeden z bojovníků.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

08/28/14. Informace novinářů.

„Seskupení ukrajinských sil ztratilo jednotné řízení. Během protiútoku domobrany Novorossii, podle údajů štábu domobrany, ztratili zraněné, zabité a zajaté více než 750 lidí. V důsledku rozsáhlých útočných operací domobrany skupina ukrajinských vojáků a Národní gardy na území DNR a LLR ztratila jednotné řízení a přestala existovat jako celek“.

28.08.2014 Nová data o domobranou ukořistěné technice ukrjinské armády (za období 16 – 23 srpna) od „KiberBerkutu“.

Navzdory siláckým prohlášením velení ATO a ukrajinských oficiálních médií, ukrajinská armáda i nadále „poskytuje“ domobraně vojenskou techniku.
Z nových dokumentů bezpečnostních sil na Ukrajině jsme se dozvěděli, že v období 16-23 srpna síly domobrany bylo zajato: tanků T-64 -14 ks, BMP -25 ks, BTR -18 ks, BRDM -1 ks, raketometů „Uragan“ -1 ks, samochodných děl SAU 2C1″Gvozdika“ -2 ks, houfnic D-30 -4 ks., minomety 82-mm -4 ks., Protiletadlový komplet ZU-23-2 -1 ks, 33 ks automobilů.

Tak, podle našich údajů pouze od 20. do 23. srpna v průběhu trestní výpravy ATO, domobranci DNR a LC zajali od ukrajinské armády: tanky T-64 -79 ks, BMP -94 ks, BTR -57 ks, BRDM -3ks, BMD -9 ks, raketometů BM-21 „Grad“ -24ks, raketometů „Uragan“ -3 ks., samochodmé dělo SAU 2C4 „Tulipan“ -2 ks, samochodný minomet SAU 2S9 „Nona“ -6 ks, samochodné dělo SAU 2C1 „Gvozdika“ -27 ks, houfnice D-30 -14 ks, minomet 82 mm -36 ks, protiletadlový komplet ZU-23-2 -19 ks, 157 ks automobilů.

Soudě podle těchto údajů porážka ukrajinských katů na jihovýchodě pokračuje.

Rozhovor s domobrancem „Baťjou“ a zajatým kapitánem ukrajinské armády Fedosenkem.

Fedossenko: Ke mně se chovali normálně, léčili mě, poskytli mi zdravotní péči, jídlo, pití. Mohl jsem se spojit s manželkou a otcem.
Naše jednotka nebyla zapojen do útoků na civilní obyvatelstvo, stáli jsme na kontrolních stanovištích. O smrti civilistů, jsem se dozvěděl včera z videa. Byl jsem šokován.
„Baťja“: Nepočítám velitele 40. praporu za důstojníka. Nabídl jsem mu výměnu zajatců, a on mi odpověděl: „Dělej si co chceš, já na ně kašlu, můžete je postřílet.“
Fedossenko: Udělali z nás loutky a potravu pro děla. Nevěděl jsem, co se tady děje. Uvědomil jsem si, že tato válka je nesmyslná, bratrovražedná a že je třeba ji brzy skončit. Hrozné je, když umírají děti.

Historie ukazuje, kdo je vždy vítězem takové války. Může někdo pochybovat o vítězství slovanských zbraní nad nacismem? Viz video:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mDKVnfX2qq0

08/28/14. Mapa bojové situace a krátký komentář k domobraně.

„V současné době se snažíme vytvořit další kotel a obklopit území severně od Doněcku. Pokud se plán uskuteční, vezmeme do plného obklíčení represivní prapory“ Dnepr „a“ Azov „.
I, na jiné části fronty domobrana útočí ze dvou stran: z Elenovka a ze Granitnogo. Pokud bude úspěšná, síly domobrany se sejdou u osady Volnovacha. Přitom se v obklíčení ocitne tisíc vojáků ukrajinské armády.
„Strategie kotlů“ byla zpracována domobranou v průběhu posledního protiútoku a osvědčila se“.

08/28/14 Shrnutí domobrany za noc 28. srpna:

„Během noci Ukrajinci i nadále intenzivně ostřelovali infrastrukturu a čtvrti Doněcka, Luganska, Makejevky Mospina a Ilovajska.

Domobrana Nového Ruska aktivně útočila a prováděla opatření na všech frontách.

Jednotky národní gardy „Kordon“ při pokusu odejít z obklíčení v oblasti Amvrosijevky padly do léčky a utrpěly značné ztráty. Bylo zabito asi 70 vojáků nepřítele.

Pod tlakem sil domobrany byla vojska junty nucena ustoupit od osad Slavjanoserbsk, Krymskoje a Kirovsk.
Během střetů v oblasti Starobesheva byly domobranou DNR zajaty 4ks BTR, 3ks BMP, 3ks 100 mm protitankových děl „Rapier“, samohybné dělo 2S1 „Gvozdika“, 4 nákladní auta a 2 sportovní užitkové vozy, zabavené nacisty dříve místním obyvatelům a sklady munice a vojenského vybavení.

V regionu Uljanovsk, se vzdalo do zajetí 61 Ukrajinců pod vedeném velitele pluku, plukovníka S. Nachotného, kteří ztratil víru v činnosti ukrajinského vedení a poznali beznadějnost své situace.

V luganském směru probíhaly střety v prostoru obce Faševka.

Na jihu DNR nepřítel rychle odvádí své jednotky od města Novoazovsk k Mariupolu. Domobrana obsadila zátarasy a opěrné body na severní a východní části města, stejně jako most přes řeku Gruzskij Elančik.

V tvrdém boji u obce Novokaterinovka domobrana zničila dva tanky T-64, 9ks BMP, 10 vozů a vzdalo 24 lidí. Ztráty nepřítele se upřesňují.

Podle předběžných odhadů, během protiútoku vojsk DNR a LLR Ukrajinci měli značné ztráty. Počet usmrcených, zraněných a zajatých je více než 750 lidí.

Jen za noc při prudkých bojích bylo zajato více než 130 ukrajinských okupantů“.

08/28/14. 08:12. Informují novináři.

„V Mariupolu junta připravuje zaminování objektů pro přívod elektřiny, plynu a vody a významných společenských objektů a nemocnice.“

08/28/14. Informace štábu domobrany.

„Ve večerních hodinách, v oblasti Starobeševo dopadla taktická raketa (Točka-U), místní obyvatelé sdělili, že vznikl trychtýř hloubky šesti metrů. Během včerejška Ukrajinci provedli z 10 startů taktické rakety Točka-u, z nichž jen dvě rakety dosáhly zóny bojů. Jsou informace o pohybu taktických raketových systémů, ale zatím není známo místo, odkud je odpalují“.

08/28/14. 23:33. Přidali bloggeři.

„Domobrana odřízla Mariupol od západu, s pomocí záporožské   partyzánské domobrany přišla k moři z oblasti Záporoží. S tažením domobrany do regionu Záporoží se válka za osvobození DNR a LLR stala válkou za osvobození celého historického Nového Ruska. Ještě při obědě, si všichni mysleli, že po obsazení Novoazovska bude následovat frontální útok na Mariupol avšak domobrana udělala mazanější tah: Provedli hluboký obchvat nepřítele a nyní Mariupol, který v průběhu posledních dvou dnů zaplavily poslední rezervy, junty, prakticky skončil v kotli“.
Čekáme na oficiální komentář štábu.

Tolik Ernest.

Trochu ho doplním. Ještě  včera velitel specbatalionu Donbas  Semenčenko,  jakož  i  kyjevský  mluvčí Lysenko tvrdili, že kotel i Ilovajska  způsobily  dvě  ruské divize, které je  v kotli v  drží.

Viz: http://news-ukr.org/proisshestvija/v-ku … ziya/18689

Ovšem  ukrajinské  zdroje  citovaly  včera  Porošenka, který  doslova prohlásil, že  za kotel může  dezerce. Nejméně  dvou jednotek. Jednou  z nich  je onen  5. prapor  teritoriální  obrany  Zakarpatije, o kterém  Kosa psala  předevčírem i včera. Ale  Porošenkova  upřímnost  je  skutečnou  novinkou:

http://lb.ua/news/2014/08/28/277565_poroshenko_okruzheniyu_ilovayska.html

Ještě jedna  drobná, tragikomická informace  z války o  Ukrajině -článek s  titulkem

Dvaaosmdesátiletý děda zastřelil brokovnicí velitele jednotky z Majdanu

najdete  zde: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4707-dvaaosmdesatilety-deda-zastrelil-brokovnici-velitele-jednotky-z-majdanu

Děkuji  za  upozornění nicku Qiedo

Tolik pro  tuto chvíli.  Pokud  dojde během dne  k  nějakému  zásadnímu vývoji a zachytím ho, opět  dám okamžitě na  sklo  odlišnou  barvou písma.

 Putin apeluje na  povstalce,

aby otevřeli pro obklíčené ukrajinské jednotky humanitární kordon, aby  tito mohli odejít  do Ruska..

http://rt.com/news/183520-ukraine-russia-putin-militia/

Koukám, že  jsem  byl o pár minut  rychlejší než  Hlas  Ruska. ten to přinesl, v češtině o chvíli později.

http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_29/Putin-vyzval-domobranu-aby-otevrela-humanitarni-koridor-pro-obklicena-ukrajinska-vojska-6258/ ale byl jsem pomalejší než  Aktuálně.cz Podle toho Zacharčenko- šéf  Doněckých, slíbil, že tento kordon , pro volný odchod  do Ruska otevřen bude, pokud  UKRové na místě  zanechají v provozuschopném stavu veškerou techniku a výzbroj.

Právě jsem  si přečetl, že  Lysenko míní , že  vzhledem k tomu, že povstalci souhlasí  s Putinovým návrhem  na otevření humanitárního koridoru  z kotlů do Ruska pro  obklíčené UKRy , je  to jasný důkaz  toho, že  všechno řídí a za všechno odpovídá Rusko. Být Zacharčenkem, tak  ten souhlas  okamžitě  beru  zpět. Se všemi důsledky.

Naštěstí ne všechno řídí  v Kyjevě  tenhle nácek. Podle vyjádření  Lavrova  Kyjev  souhlasí s  odesláním dalšího humanitárního konvoje:

http://russian.rt.com/article/47541

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka, Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.