Štětina kontra Šándor


Původně  jsem tohle  krátké pojednáníčko měl  jako součást  denního  zpravodajství z Ukrajiny. Ale  rozhodl jsem se to vytáhnout do samostatného článku. Protože nechci, aby ty  dva  linky  zapadly  mezi ostatními.  Byla  by  to škoda:

Včera   na  tiskovém přehledu  byly  dvě stanoviska  k tomu, co s ena  Ukrajině  děje.  Jedno dal k lepšímu Štětina, kterého nemohu označit  jinak  než  jako válečného štváče

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/101132-stetina-prozradil-co-je-duvodem-ruske-agrese/

Vystoupil na mezinárodní konferenci v lotyšské Rize, na které se experti a politici z mnoha zemí Evropy zabývali otázkami mezinárodní bezpečnosti po okupaci Krymu Ruskem.

K lepšímu prý dal  tohle:

Uvedl současný konflikt na Ukrajině do souvislostí: masakr a masová vražda civilistů na Majdanu v únoru tohoto roku měly jen odvrátit pozornost od tichých akcí maskovaných elitních ruských jednotek, které obsadily Krym. Dříve než se Kyjev vzpamatoval, byla „samostatná Krymská republika“ připojena k Rusku.

Chápete  ho?  Tak prý  palba, o  které si estonský ministr zahraničí myslel,  že byla radikály z Majdanu byla jen  krycím záměrem Rusů  , aby mohli obsadit  Krym!!!!

Zbytek textu jsou  obdobné  bláboly, jakkoli žádný dedosahuje  obludné „geniality“  toho, co jsem vybral.

Jak to, že  tohle někdo může  poslouchat  a na mezinárodním foru k tomu?  A  tohle  je jeden z  21 zástupců České republiky  v Europarlamentu! Takže hovoří za   půl milion zdejších občanů!  Hrůza  hrůz!

 Druhým  kdo se k   Ukrajině vyslovil byl generál Šándor na Parlamentních listech, kterým poskytl obsáhlý rozhovor:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sandor-prozradil-proc-byli-rusti-vysadkari-na-Ukrajine-A-jak-blizko-jsme-k-valce-332717

Strukturovaný  naprosto logicky a srozumitelně.  Pro každého, kdo není  je ochoten  naslouchat a hlavně přemýšlet!

Stojím za  každým slovem, které  vyslovil. Toto je  i vlkův názor.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.