Ukrajinská svodka z 24.09.2014, dnes vyjímečněosobně věnovaná zpravodaji České televize Josefu Pazderkovi.


napsal Ernest

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

09/24/14 Zacharčenko: U těl, nalezených pod Doněckem, byly odstraněny vnitřní orgány.

Premiér DNR Alexander Zacharčenko řekl o prvních výsledcích ohledání obětí bojovníků ukrajinské armády a územních praporů.
Podrobné vyšetření těl zabitých civilistů, nalezených v hrobech, které byly nalezeny po ústupu ukrajinských vojáků, jsme zjistili, že některé z nich nemají žádné vnitřní orgány. To je charakteristické pro ženská těla nalezená nedaleko od 22. dolu „Kommunarka“ u obce Nižnaja Krynka a zabitých civilistů v ostatních hrobech Národní gardy.
Stanovit podmínky, za kterých byly vyňaty orgány se dosud se nepodařilo, ale vážně, je možno uvažovat o dvou možnostech: buď orgány byly těžce poškozeny v důsledku zranění, nebo je odstranili cílevědomě, možná během mučení.
– Osobně jsem viděl dva takové pohřbené: hrudní koš byl rozříznut a roztrhaná břišní dutina. Toto je následek chirurgické operace nebo poranění. Ale my máme informace, že Národní garda zajatce, a dokonce i své zraněné „rozebírá“ na orgány – řekl Zacharčenko.
Nicméně, jasno do situace vnese závěr lékařů. Podle slov premiéra bude ztěžovat jejich práci silný rozklad těl, analýza může trvat poměrně dlouhou dobu.
Celkem na území, které byly pod kontrolou ukrajinské armády, se domobraně podařilo najít čtyři pohřebiště místních obyvatel a šest hrobů ukrajinských vojáků. Zaharchenko věří, že těchto „masových hrobů“ u Telmanova, Jenakijeva, Starobeševa a dalších osad, je nemálo.

– Ne všechny hroby můžeme najít, některé jsou dobře skryté, některé zaminovali, stejně jako hrob v Nižněj Krinke. Celkově je obrázek všude stejný: známky dekapitace těl, průstřely, oddělené končetiny, – řekl Zakcharčenko.

Včera milice nalezli pohřbená těla civilistů u Nižněj Krynky. Po zběžné prohlídce bylo jasné, že s civilisty „Ajdarovci“ zacházeli nelidsky, mnozí měli ruce svázané za zády. Své oběti Národní gardisté dobíjeli výstřelem jistoty.
Mimo jiné v hrobu našli tělo těhotné ženy, zabité výstřelem do hlavy. Její ruce byly také svázány. Vedle leželo tělo mladého muže. V jiném hrobu se pravděpodobně těla zajatých domobranců. Jsou na nich jasně vidět stopy po mučení, schéma vraždy je stejné: ruce svázané vzadu, střelen do hlavy.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3423251-v-tekst-zakona-ob-osobom-statuse-donbassa-vnesly-pravky

Znění zákona o zvláštním statusu místních orgánů v některých oblastech Donbasu bylo novelizováno. Podle novelizace je seznam okresů, měst a obcí v doněckém a luganském regionu, kde se na tři roky zavádí zvláštní status pro místní samosprávu, určen rozhodnutím Nejvyšší rady. Odpovídající dokument №5081 je zveřejněn na internetových stránkách Parlamentu.
Jak informoval Korrespondent.net
v úterý 16.září, Nejvyšší radou na neveřejném zasedání byl přijat návrh zákonů, iniciovaný prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem, o zvláštním postavení některých oblastí Donbasu a o amnestii pro účastníky událostí na východě země.
Po hlasování, řada poslanců řekl
a, že hlasování bylo nelegální.
Ale
po kontrole SBU a GPU, hlasování o zákonu bylo uznáno za legální.
Ve stejné době,
17. září, po hlasování byl text zákona byl změněn. V rámci změn, bude zvláštní postavení regionům na Donbasu poskytovat vedoucí střediska pro boj proti terorismu bezpečnostní služby Ukrajiny.

Můj komentář: No řekněte, není to „zvláštní status“ a samostatnost jako hrom? Takový zákon by nevymyslela ani „chytrá horákyně“. Až si domobrana tento zákon přečte, zahodí zbraně a půjde domů. A povšimněte si té „demokratické“ procedury. Jeden den byl zákon odhlasován a druhý den byl změněn. O novém hlasování ani zmínka. Ta Ukrajina jde do Evropy a k demokracii mílovými kroky.

http://korrespondent.net/ukraine/3423250-u-kolomoiskoho-otobraly-esche-try-pansyonata-y-hostynytsu-v-krymu-smy

Orgány krymské republiky  i nadále zabavují majetek dněpropetrovského guvernéra.

Po sanatoriu a hotelu Tavriia na Krymu rozhodli o znárodnění penzionátů, které se nachází v Jaltě Energgetik, Massandra, Kastropol a restauraci Krym, píše Komsomolskaja Pravda.
Poslanci přijal příslušné usnesení na zasedání Státní rady 24. září.
Tyto objekty jsou spojeny s řadou podnikatelských struktur Privat Group Kolomoisk
ého – řekl ministr vlastnictví a pozemkových vztahů v Krymu Alexander Gordetskij v komentáři RIA Novosti. Nyní jsou zahrnuty do seznamu aktiv, která budou převedena do aukce.“
Je pozoruhodné, že v seznamu objektů, které mají být znárodněny,
je více než sto položek. Všechny peníze získané z prodeje majetku dněpropetrovského guvernéra, krymské úřady slibují použít na kompenzace vkladatelů Privat Banky, která ukončila svou činnost na poloostrově po referendu.

http://korrespondent.net/ukraine/3423247-v-kharkovskoi-oblasty-nachaly-otkluichat-elektrychestvo

V regionu Charkov začali vypínat přívod elektrické energie.
Z Korrespondent.net dnes 16:50

09/24/14 11:12 Přehled bojové situace od dobrovolníka Prochorova

„No, dnes v noci byl vítr (a pokračuje) – vyl jako proudová letadla, stromy lámal jako sirky a navíc déšť..
Ale
živel „příměří“ nezastavil. Ukrajinci znovu v noci ostřelovali Doněck z letiště a z Krasnogorovkya my jsme na to odpovídali.Záře nad letištěm byla jako na stadionu během utkání – světlo jako ve dne. Ráno opět Ukrajinci začali „příměří“ na Doněck.
Mimochodem, o intenzitě bojů v předměstí – zejména v
Pěskach:
Pokles intenzity
palby po podpisu memoranda v Minsku je velmi relativní, protože v Pěskach za poslední den snížení palby bylo přesně na 2 hodiny. To dnes oznámil ve vysílání „5 kanálu“ řekl velitel praporu „Dnepr-1“ Jurij Bereza,viz  zprávy UNN.
Pokrač
ovalo ostřelování Gorlovky a přestřelky v oblasti Debalceva.

Ano, informace od Ukrajinců:
Citace:
Pozice ukrajinských vojáků obecně v uplynulém dni byly ostřelovány více než 50 krát. Konkrétně zjištěno:
– 10
ostřelování z tanků, dělostřelectva a raketometů „Grad“ na doněcké letiště;
– 7 krát
zahájili palbu na pozice ukrajinských vojsk v blízkosti osady Debalcevo;
– 4 krát minomety a ruční
mi zbraněmi byly ostřelovány opěrné body sil ATO u osady Trechizbenka; Také provedli dělostřelecké a minometné ostřelování pozic vojsk v oblastech osady Avdějevka, Krasnogorovka, Granitnoje, Popasnaya, Malorlovka, Orloivanovka, Nikišin, Kirilovka. “

– Řekněte, je na pořadu dne osvobození Marinka, Avdejevky, Pěsků? A další otázka: co je příčinou toho, že Doněck dosud každý den bombardují, a Lugansk zastavili?


Ještě před velk
ými boji jsem se snažil odpovědět na tuto otázku. Letiště vyžaduje šílené (pro domobranu) počty vojáků a střeliva. Ukrajinci mají 3-5 násobnou převahu, dobře se opevnili a mají spojení s posádkami na předměstí Doněcka. Letiště bylo téměř domobranou dobyto, ale stalo se to, co se stalo – dali Ukrajincům čas, aby se vzdali, a oni to použili na posílení.
Chmurnyj se snaží jak může, možná i více – činí nad lidské síly, ale v jiných oblastech je také špatně – na jih poslali oddíl Čečna, Motoroludo oblasti Ždanovky, jinéna jiná místa. Domobrance z LLR naléhavě potřebují pro Štěstí a víc již pomoci nemohou.
A
Pěsky, Marinka a Opitnoje jsou pravidelně napadány, a o Avdějevku se bojuje již 30 hodin (s několika přestávkami) – Ukrajinci povolují, ale chce to čas.
Pokud
se týče Luganska – nic mimořádného: odrazili nepřítele od města, a ty kteří jsou ve Štěstí, okamžitě napadá domobranal při pokusu začít ostřelování města. Ale tam není tolik dělostřeleckých jednotek jako u Doněcku.“.

09/24/14. 13:34. Zpráva štábu domobrany.

„Včera v boji na západ od Doněcka domobrana Novorossii utrpěla vážné ztráty (snad největší jednorázové ztráty v září), v boji se silami junty. Domobrana Novorossii se snaží rozšířit kontrolní zónu na západ od Doněcka, když dobyla řadu důležitých obcí, z nichž je možno ostřelovat Doněck. Junta tam teď stojí v obraně, proto útok vede k vyšším ztrátám. „

09/24/14. Zpráva předsedy nejvyšší rady DNR Litvinova.

„V Novém Rusku v letošním roce se podařilo sklidit 1800000 tun obilí. 1,4 milionu tun ukrajinští nacisté vyvezli z Nového Ruska. Bez obilí Nové Rusko nezůstane. Na zimu a na setí nám Rusko pomůže. Na jaře Rusko pošle zemědělské stroje a potřebné náhradní díly a sestavy“.

09/24/14. Přidali novináři.

„Rusko chystá čtvrtý konvoj humanitární pomoci jihovýchodu Ukrajiny datum odeslání ještě není stanoveno, uvedl ve středu zástupce vedoucího Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace Vladimir Stepanov.“ My s Ministerstvem zahraničních věcí pracujeme v tomto směru, humanitární pomoc se již chystá, a to prostřednictvím diplomatických kanálů, bude rozhodnuto, kdy bude odeslána„- řekl Stepanov na zasedání výboru veřejné podpory pro obyvatele na jihovýchodě Ukrajiny.“

24.9.14 Zpráva domobrany – ráno.

„Jednotky domobrany i nadále plní podmínky příměří, a to navzdory opakovanému porušování dohod ze strany jednotek junty.
Nepřestávají akce nacistů s cílem destabilizovat situaci v oblasti doněckého letiště. Ukrajinci ve 20,00 zahájili dělostřeleckou a minometnou palbu z obce Vodjanoje na pozice domobrany na východní části letiště.

Od 20,30 z osady Štěstí (oblast elektrárny) střílí odstřelovači a od 21:00 na pozice domobrany střílí i nacistické tanky.
Přibližně 21.00 od Černuchina zahájili nacisté palbu na vlakové nádraží v Faševce raketomety „Grad“.
V průběhu večera nacisté dvakrát zahájili dělostřeleckou palbu na pozice domobran v oblasti dolů „Čeljuskinců“ a „Abakumova“.
V 23,45 byly zasaženy palbou raketometů „Grad“ obytné čtvrti v Novokujbyševském rajonu Doněcka. 2 civilisté zabiti 4 převezeni do nemocnice.
Zesílená diversní zpravodajská činnost na území DNR, včetně získávání a náboru místních lidí.
Zpravodajské zdroje potvrdily, že Ukrajinci i nadále posilují seskupení vojsk a techniky a provádí opevňování svých pozic“.

09/24/14. Přidali novináři.

„V Mariupolu v jedné z restaurací na Primorskom bulváru ukrajinští „obránci“ v opilosti začali střílet samopaly, zvěrsky zbili majitele podniku, a pak násilím odvezli dvě servírky v neznámo kam

09/24/14. 10:33. Zpráva domobrany.

„Doněck, 24. září v 01,40 (MSK) byl vystaven masivnímu úderu raketového dělostřelectva ukrajinské armády na město. Na Leninský, Kujbyševský rajon a rajon televizní věže byla zaměřena nejagresivnější palba ukrajinských vojáků. Kujbyševský rajon zůstal bez elektřiny. V Petrovském a Kirovském je komunikace v pořádku“.

24.09.14 Přidali novináři.

„Aktivisté požadují, aby na místo hromadného hrobu, který byl objeven dnes v Doněcké oblasti, byli přizváni zahraniční odborníci . Odborníci tvrdí, že je třeba nezávislého mezinárodního vyšetřování tohoto trestného činu“.

http://korrespondent.net/business/economics/3422816-ukrayna-budet-pokupat-chast-uhlia-v-rossyy-mynenerho

Ukrajina bude kupovat část uhlí v Rusku – Ministerstvo energetiky
Korrespondent.biz, Včera, 18:19

http://korrespondent.net/ukraine/3422819-v-kyevskoi-oblasty-nachaly-otkluichat-svet-po-hrafyku

V oblasti Kyjeva začali vypínat světlo podle grafikonu.
Z Korrespondent.net včera 18:24
S cílem ušetřit energii a k předcházení havarijních situací v této oblasti budou vypínáno světlo podle plánu.
V
kyjevské oblasti sestavili grafikon vypínání proudu, oznámilo středisko tiskové služby Kyivoblenergo v úterý 23. září.
„Vzhledem k nerovnováze mezi výrobou a spotřebou elektrické energie a její
m nedostatkem ve spojené energetické soustavě Ukrajiny byly 23.září grafika zavedeny plány havarijního vypínání“ – píše se v prohlášení.

 Tolik dnes  Ernest

Řada je na mně.

Takže  dáme mapy:

Ukrajinská:

mu

Opolčenská:

mo

Interaktivní:

Svůj přehled  začnu tím, čím jsem včera  skončil. Respektive zprávou na stejné téma.

Slovenská televizní stanice  TA3 informuje o  objevení  masového hrobu v místech, která čerstvě opustila  kyjevská armáda.

Velmi pravděpodobně  jde o ty  samé zavražděné, o kterých jsme ve svodce informovali včera.

Nové na věci je  to, že, zástupce Ruské federace  případ  zatáhl na  půdu OSN. Konkrétně  ženevské komise pro lidská práva. A  chce, aby zločin mezinárodní společenství vyšetřilo. Kyjev  cítí  problém, takže  oficiální  kyjevská  televize TSN bystře přišla  s tím, že ….   nie je známe, koľko tiel je v hrobe pochovaných. Na hrobe je tabuľka s nápisom „Zomreli za putinovskú lož“. Tabuľku tam osadila neznáma osoba, spresnila agentúra UNIAN.

víc na: http://www.ta3.com/clanok/1047442/nedaleko-donecka-objavili-masovy-hrob.html

Kupodivu o  možném nálezu masových hrobů dokonce  už informuje  i  iDnes!!!

http://zpravy.idnes.cz/na-ukrajine-vznika-naraznikova-zona-d7z-/zahranicni.aspx?c=A140924_115705_zahranicni_mlb

Ovšem  s  tím, že poslední slovo má kyjevský  propagandista  Lysenko: Lysenko ve středu odpoledne vyloučil, že by jednotky Národní gardy mohly mít na svědomí úmyslné zabíjení civilistů. Podle něj je zpráva o nálezu „masových“ hrobů dobře naplánovanou, ale poněkud špatně promyšlenou provokací ze strany Moskvy.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/na-ukrajine-vznika-naraznikova-zona-d7z-/zahranicni.aspx?c=A140924_115705_zahranicni_mlb

Takže  žádné vraždy  intelektuálů z Ajdaru – špatně připravená provokace Moskvy! Konečně mám jasno.

Zmíněný  článek v iDnesu  ovšem publikuje i sdělení NATO, konkrétně  jeho mluvčího  Jay Janzena, že  prý většina  ruských intervenčních jednotek se stáhla  na ruské  území….Jak jinak, když se nepodařilo žádnou takovou jednotku  najít. Škoda , že NATO nepředložilo satelitní snímky stahujících se kolon. Jak nám dnes vysvětluje v jiném článku Kosy,  redaktor  Respektu, kolona  tisíce vojáků s technikou  je několikakilometrový, pomalu se plazící had, takže předložit důkazní družicové snímky je  legrace. Nebo není?

Za největší  pecku svého dnešní ukrajinského výběru  považuji ovšem tohle:

Reportér: Putin tu vede propagandistický blitzkrieg

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putinuv-propagandisticky-blitzkrieg-sofistikovana-zbran/r~f2721aea3ffc11e4b6a30025900fea04/

Rozhovor  Aktualne. cz se  zpravodajem  naší/vaší ČT , dříve  v Moskvě, nyní ve  Varšavě -Josefem Pazderkou.

Dám sem malou ochutnávku:

A.cz: Bavíme se tu o „naskakování“ na ruskou propagandu?

Rusko i Ukrajina prodávají svůj pohled na věc – a dělají to dost nekompromisně. Ruská propaganda je ovšem sofistikovanější, má ony rozměry, na které se snad ještě pamatujeme ze sovětských dob: je koordinovaná a cílená. Rusové mají pevně v rukou celý ten mediální kolos. Ať již třeba televize a na ně v terénu napojené lidi, kteří pak „dovedně vytvářejí realitu“.

A odkud se bere ona česká náchylnost věřit právě této – ruskými médii vyrobené – „realitě“? Možná jde o jakousi přizpůsobivost či příbuznost vůči Rusku. Možná také o antiamerikanismus… anebo o českou neochotu cokoliv interpretovat a rozhodnout se, co je správné a co ne.

Součástí naší mentality je docela zdravý pragmatismus či schopnost držet si vůči událostem odstup. Někdy je to ale už na škodu. Takže pokud před Čechy leží ověřené informace a oni si mají sečíst, že jedna plus jedna jsou dvě, tak podle mne leckdy nepochopitelně váhají. Jako by čekali, že to někdo sečte za ně.

Právě takový přístup je ale nejlepším způsobem, jak se v případě mylného pohledu odkázat na „toho druhého“… anebo si, když se to bude hodit, nad informacemi o podpoře Moskvy proruským separatistům jednoduše „umýt ruce“.

Takže  vážení Kosíři, všichni jsme  tupci,  naskakující na ruskou propagandu,  kteří  se neumí rozhodnou  a  čekají až  někdo sečte  1+1 za ně! Sděluje  nám Josef Pazderka!!!  Ačkoli prý jsme pragmatici!  Nechápu jak někdo může  být pragmatik a  současně váhá s  tím, aby rozhodl sám a podle vlastní hlavy, když má akceptovat ověřené informace!!!

Josefu  Pazderkovi tímto sděluji, že  k dennímu zpravodajství  o ukrajinských událostech  jsem přistoupil  zejména  kvůli „výkonům“  České televize  a jejích zpravodajů, kteří se  Ukrajinou zaobírají – kvůli Mírovi  Karasovi, Adrianě  Bergam a zejména jistému Josefu  Pazderkovi!!! U všech  tří a zejména  u něj,  jsem k  tomu  měl mnoho pádných důvodů.

Jestli vyjde  čas, tak se k tomuto jeho rozhovoru  vrátím  speciálním článkem! Ale  těžce nestíhám!

Je třeba  reflektovat i zprávu, že  k sankcím proti Rusku se předevčírem připojilo Norsko a včera  dopoledne  Japonsko. To je fakt.  Zpráva  dost zajímavá v kontextu informace  o stahování ruských jednotek a  zejména v kontextu  zprávy  hned  následující:

Obama  včera  mluvil před Valným shromážděním OSN.

Z jeho projevu vyjímám:

„Pokud Rusko ve vztahu k Ukrajině nastoupí cestu míru a diplomacie, zrušíme sankce,“

„Rusko tlakem na Ukrajinu porušuje základní normy, podle nichž funguje OSN. Spojené státy budou dál podporovat Ukrajinu i své spojence v NATO.“

Někdy nad zprávami, majícími souvislost s Ukrajinou jen nevěřícně  zírám. Jedna  z takových je  tahle:

http://voenkor.info/natsgadov-kormit-gavrilyuk-iz-sankt-peterburga/

Dozvíte  se z ní, že petrohradský podnikatel Gavriljuk dodal jednotkám  Národní gardy Ukrajiny / všelijakým Ajdarům, Azovům a podobným/ hovězí konzervy za  11 milionů rublů.  Kšeft je kšeft. A  Putin diktátor Josefe  Pazderko.

Druhá taková je z ukrajinských  zdrojů. Konkrétně z http://www.epravda.com.ua/news/2014/09/23/493272/

Ukrajina  bude muset  dovézt  před zimou   5,6 milionu tun. Ačkoli je normálně  uhelným exportérem. Jenže Donbas  dílem ztratila, dílem rozstřílela, takže  jeho produkce  schází – prý víc enež  60% veškeré ukrajinské  uhelné produkce…..  Tudíž  musí zaskočit  zlý strýček Volodja z Kremlu.  A on kupodivu  statečné a  hrdé  Ukrajince, chtějící  být od Moskvy  co nejdál,  nenechá zmrznout. On jim to uhlí, Josefe  Pazderko, dodá. Za předpokladu, že  bude zaplaceno. Za  tohoto předpokladu by  dodal jistě i plyn. Kdyby  byl  zaplacen ten už odebraný, Josefe  Pazderko. Kupodivu jim uhlí nejde z Polska.. Nepřijde to Josefu  Pazderkovi podivné?

Jestli na  to Ukrajina  bude mít.. Klíčová  otázka! Včera  mi Kosířka  s nickem anna poslal následující link na  ústřední kyjevské noviny Kiiv Post

http://www.kyivpost.com/content/ukraine/hryvnias-all-time-low-reflects-populations-panic-365679.html

Ve  zprávě  se  říká,  že  ukrajinská hřivna  je na nejnižším kursu oproti  dolaru v historii. Ten  článek toho říká  daleko více.  Ale  v  plánu mám samostatný sloupek o ekonomické pozici  Ukrajiny….  Takže s  detailem ještě  chvilku počkejte. Angličtináři se  mohou obsloužit  hned.

Ruštináři ovšem na  tohle téma  také nepřijdou zkrátka, opět  z  kyjevských zdrojů

http://zn.ua/ECONOMICS/nbu-ottok-depozitov-iz-bankov-v-sentyabre-dostig-6-4-mlrd-grn-153783_.html

Neříká se tam nic  méně  a nic  více,  než  že  ukrajinské banky  od  začátku  roku ztratily nejméně  1/3 depozit. Nejméně.  Protože Josefe  Pazderko,   přesto  že  onen stav  je  od  začátku roku do půli  září,  je  ztráta  valut vyčíslena  v  kursu  1USD =  8 hřiven.

Jak se ovšem dozvíte  z  anglicky psaného článku v KiivPost, 23. 9.  už byl tenhle kurs  1:15.

The Sept. 23 trade session on the interbank market closed with a rate of Hr 15 per U.S. dollar on the offer side. In the beginning of the year, the hryvnia stood at 8.04 against dollar, which means it devalued by 46 percent against the American currency.

Co to znamená pro ztrátu depozit v  ukrajinských bankách je zřejmé.

Ale  je nejvyšší  čas, abych  dal  něco, co  Josef  Pazderka může  napadnout – tedy zprávu  z ruských zdrojů, kterou  nelze  verifikovat. Vyhovím mu.

Zde dáma na videu tvrdí, že  UK Army  ztratila  celkem v boji proti opolčencům  15 000 vojáků.

https://www.youtube.com/watch?v=jDlolR3-Gqg

Video mi poslal Kosíř  Z.H.

Nevím, zda to je  či není pravda. Lysenko, co by nikdy nelhal mluvil asi  o 2000 mrtvých a raněných.  Ultranácek Ljaško tvrdí,  že  jen  mrtvých  bylo  8 000 a že  si kvůli tomu kyjevská vláda půjčila  od  Němců pojízdná krematoria. Ta  ruská dáma  tvrdí, že  15 000. Nechám a každém, at  si vybere.  Na rozdíl od Josefa  Pazderky nehodlám nikomu nic  vnucovat.

A na rozdíl do jeho zaměstnavatele, nemám žádné koncesionáře  a  už  vůbec ne zákazníky nebo sponzory. A   zakládám si na kritickém přístupu i k informacím. Což  dobře  vědí  ti z  čtenářů, kteří mi poslali zajímavé informace,  které jsem ovšem  neuveřejnil. Vždycky  s  vysvětlením proč. Většinově  ona vědomost nešla  uveřejnit  nebo k ní  nemohl jít  relativizující komentář jako  to možné je  u té  zprávy o  15 000 mrtvých  ukrajinských  soldátech.

Ale  Josef Pazderka  si klidně může  myslet, že  jsem  Putinovu mediální manipulaci  zbaštil i s  navijákem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.