Ukrajinská svodka 26.09.2014 DOPLNĚNO!!!


Dnes   Ernest také bohužel nebude.

Je to tedy   na  vlkovi. Tudíž  to bude zase jen obecný výběr, bez  konkrétní situace na  frontě. Tu ale popisuje  moje  oblíbená  interaktivní mapa. Bohužel jen pro ruštináře.

Když je  řeč o mapách, tak je  dejme.

Ukrajinská

mu

Opolčenská

zdroj červených  map dnes nic nového nevydal. Bohužel

interaktivní komentovaná

Když se pozorně podíváte, tak  na ukrajinské  mapě  jsem dal cosi do  malého červeného kroužku. To je zásadní  změna  u prezentace  situace  Kyjevem oproti minulým dnům. Upozorňoval jsem na  to, že  UKRové opět  si přisvojují území, které podle opolčenců už  ztratili dost  dávno. Konečně provedli drobnou korekci. Ostatně  – museli- ono pro ně nebylo udržitelné tvrdit, že  drží  území, kde opolčenci našli  masové hroby a OBSE jim to potvrdila… Takže  drobná nikoli úprava.

Jinak  ten vlom u Debalceva  je zřejmě  mlýnkem na maso. Opolčenci se  velmi snaží  buď  tamní  velkou ukrovskou posádku donutit  u ústupu nebo  prostě  zničit. Jsou si vědomi problémů, které jim ten vlom do jejich území může  způsobit. Ostatně  velká část vlomu Ukrů vznikla  až  jejich nájezdem po příměří.

Další velké boje  evidentně  probíhají na doněckém letišti. Kde povstalci také vědí, že  s tamní  velkou posádkou také musí skoncovat nebo ji donutit  k ústupu.Ještě  ráno to vypadalo, podle  http://rusvesna.su/news/1411681129

na  to, že  Ukrové stojí  před  brzkou porážkou. Jeden z nich si měl veřejně  stěžovat, že je velení nechává  rebelům na pospas a zřejmě  čeká, až  bud  zemřou hlady  nebo budou vybiti do posledního. Během dne se ovšem , podle stejného zdroje  karta  obrátila a  obklíčení z venku mělo prorazit  250 výsadkářů  a 600 Ljaškových nácků.

Podle http://www.ukraina.ru/analytics/20140925/1010582387.html

Nicméně na  twitteru se objevil následující tweet  popisující  situaci přímo na  družicovém snímku  letiště.  Měli by ovládat  tu červeně  ohraničenou  část. Je li tomu tak, čeká je  ještě  ohromná  krvavá rachota:

aeNa  doněcké letíšti je opravdu  horko.  A nejen horko. Také divno, hodně  divno!  Nejen kvůli tomu divnému proražení obklíčení UKRy  apříchodu posil.

Jádrem opolčenských sil tam  jsou  dva velké a zkušené bataliony Oplot a  Vostok.  Podle http://rusvesna.su/news/1411759820 Vostok vůbe c nebojuje, zatímco Oplot / asi nejvýkonnější povstalecká jednotka/ v bojích s kyjevskými utrpěl těžké ztráty na lidech a technice. Na  technice 3-5 tanků i s posádkami.. Vostok je ale v klidu..

Opolčenci  nepovolí  uspořádání kyjevských  voleb na svém území. To  se čekalo. A rovněž v separátních  volbách, které jim Kyjev  na jejich  územích  podle  Minského protokolu  fungovat nebudou.Demonstrativně  si uspořádají  svoje  volby  ve  svém vlastním termínu – 14 dnů před  těmi  ukrajinskými. Je jasné, že  Kyjev a západ  spustí  velký rámus  a volby neuznají. Ono je  to vlastně jedno. Kyjev stejně nakonec nedodrží  žádné dohody.

Vrátím se  na skok k rozhovoru  Pazderky  z ČT pro  Aktuálně. Zde  jen na skok. V hlavním článku Kosy  se mu věnuji naplno.

Tady se dotknu jen toho bodu,  jak ruská propaganda  psala na jaře  o masakrech, které nebyly. A  jak ČT  informovala  korektně. No jak se to vezme, pokud  si vzpomenete  co jsme  na naší /vaší ČT viděli  a  slyšeli třeba  z  masakru v Oděse. Já sám jsem se té tragedii věnoval velmi pečlivě v  článku

Když budoucí ukrajinský prezident lže aneb co vlk dodatečně zjistil na už známých fortografiích

které také  docela intenzivně prolétl  světovým internetem.

Na  tenhle  článek upozorňuji proto, že  mám dvě nové  fotografie k tomu masakru – spálených těl , kde je jeden důležitý detail, který jsem tehdy nezaznamenal. Dobře  se podívejte  na detail rukou  dvou  uhořelých,  které  jsem označil červenými  kroužky!

o1

o2

Nevím, co tam vidíte  vy, ale  na  rukou  těch  uhořelých  vidím zbytky pout!!!! Zajímavé že? Pokud mám pravdu, pak se  nabízí otázka  – kdo pak jim je asi tak dal?A  kdy jim je  dal?

Nemyslím, že bychom se  z Kyjeva  někdy  dozvěděli  odpovědi.

Nicméně  tyhle  dvě  fotografie jsou vedlejším produktem.  Když jsem projížděl následující video:

Jmenuje  se Korsunský masakr, zachycuje  cestu  obyvatel Krymu  autobus  zpět  z metropolitní  Ukrajiny   těsně po vítězství  Majdanských  a  to, co se  jim přihodilo v Korsuni. Je  to  česky otitulkované. Podívaná pro silné nátury.  Bude Josef Pazderka  tvrdit, že  jde  o rafinovanou  ruskou propagandu na kterou  naskakují  hloupí Češi? Já se naopak musím ptát – jak to, že  o takových věcech nereferoval on?

Když  už  jsme  u televizního zpravodajství.  Včera  jsem přinesl informaci  o skandálu ohledně nespokojenosti  s  informačním servisem  německé veřejnoprávní televize  ARD.Dneska opět zabrousíme  k německým veřejnoprávníkům. Tentorkáte k  té  druhé  ZDF. Kosíř  Hladísek mi poslal následující   video , které  odvysílala  právě  ZDF. Vyjímám z jeho  mailu,kde  onen smínek komentuje:

Na ZDF byla odvysílána satira na anti-ruskou propagandu, která má tedy pořádné kule.

Takže  němčináři  – popatřete! Je  to naprosto špičková  záležitost! A  vysoce  aktuální! V  satirickém pořadu  Die  Anstal – což je něco jako u nás bývala  Česká  soda nebo nyní snad  bude Pečený sněhulák, ZDF  reagovala  už nejen  na onu šokující zprávu Programové rady  ARD, ale  vzala si na mušku všechny  velké zpravodajské průvaly německého tisku a televizí, vztahující sek falšování zpráv k ukrajinským  skutečnostem!  Absolutní nářez! Lituji, že jen  pro němčináře! Velmi bych uvítal, kdyby  byl mezi  Kosíři někdo, kdo hodně  umí  s programy na  zpracování videa a k tomu má dobrou němčinu!  Aby  to  buď  namluvil nebo otitulkoval  do  češtiny! A  pověsil na YouTube. Před tím by nebylo do věci  to spešl poslat  Řediteli ČT Dvořákovi, Předsedovi televizní rady Dědičovi, šéfovi zpravodjaství ČT  Šámalovi a  samozřejmě  Josefu Pazderkovi!

No  vlastně  – Hladísek mi poslal informaci, že  na You Tube  se k tomu dají zapnout  anglické titulky. Neumím to, nezkoušel jsme to, ale  když to říká, tak to tak jistě bude. Takže  i angličtináři si přijdou na své! Fakt  klasa!

Fakt  naprostá pecka!!!! Velký dík Hladísku!!!
Nicméně  to není úplně největší  bomba , kterou dnes pro  vás  mám!!!!  Ani náhodou!  Pokud  dojdete  až na konec  Svodky, zjistíte,  že  … no budete  valit  voči!!! Věřte  vlkovi! Už  teď se  ale  za tu informaci sluší poděkovat  Kosíři BV!!! Je opravdu za co.
Ale  než se tak bude  dám pár  důležitých  zpráv vážící se k Ukrajině!
Pravděpodobně  jste  včera  ve  zprávách zaznamenali to,co já – výsledek trojstranné  schůzky EU -Ukrajina-Rusko ohledně dodávek plynu z Ruska  pro Kyjev v zimě. Bylo dosaženo dohody, že  Ukrajina  dostane oněch  5 miliard  kubíků, které nutně pro své přežití potřebuje. Ovšem za  dvou podmínek
1- cena za 1000 kubíků  = 385 USD
2- Ukrajina své  odběry  zaplatí předem.
No a  ČT  to právě doplnila o další informaci, že  Ukrajina  zaplatí také část dluhů ve výši  1 miliard yUSD
Jsem docela  zvědav, kde Kyjev vezme  nejméně  / bez započtení splátek dluhu/  ty  dvě nutné miliardy  v  dolárcích…
Nemluvě  o tom, že  Rusko požaduje  ještě  další 2,5 miliardy USD  za  staré dodávky, ovšem Kyjev  tuto pohledávku neuznává  a   věc bude rozhodovat  arbitrážní soud  ve Stockholmu.
Podle  této  dohody je  zřejmé, že  Jacenuk a  další  velkohubové z Kyjeva  utrpěli  logickou , očekávanou, ale  všem soudným  lidem  předem jasnou, porážku.  Drze požadovali, aby  jim Rusové dodávali  dál plyn  za  cenu, kterou dohodl Janukovyč – 268,50 USD. Moskva tu dohodu  , podle  článků, které to umožnovaly – vypověděla a  požadovala  recipročně  podobně nesmyslnou cenu  485 USD . Takže podle  zdravého rozumu a logiky  se museli sejít na půl cesty, což  Gazprom nabízel už  v létě  a  Jacenuk pohrdlivě  odmítal.Klesající  teploměr  ho dohnal.  Jenže  opravdu netuším, kde se prázdné kase najdou  3,5 miliardy  v dolarech.  Prý  zaskočí  Světová banka. Což má ovšem pro Kyjev  dramatický dopad  – jeho celkové zadlužení prolomí barieru, která činí okamžitě splatnými splatnými velkou  část z jím vydaných dluhopisů… Pokdu o to jejich držitelé požádají. Více v  týdnu ve speciálním článku.  Copak nám k tomu asi tak poví  Jacenuk ted nebo takový Tymčuk? Už  se těším!
No vlastně  Jacenuk  už  odpověděl. Ledva  má plyn aspoň  domluvený, nikoli zaplacený  tak

Ukrajinská vláda navrhuje, aby bylo do sankčního protiruského seznamu zařazeno 209 právnických a přes tisíc fyzických osob.
Zdroj: http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_26/Ukrajina-uvali-sankce-na-tisic-Rusu-6308/

Když  už  jsme u toho plynu a Hlasu Ruska. přidám i tuhle zprávu

Jednostranně vyhlášená Luhanská lidová republika se dohodla s Ruskem o dodávkách plynu pro případ, že by jí Kyjev odmítl plyn poskytnout .
zdroj: http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_26/LLR-se-dohodla-o-dodavkach-plynu-z-Ruska-0602/

ČT  si právě  zaexhibovala. Vzpomínáte  jak  referovala v Pazderkově  reportáži   o  polské  kampaňi Sněz jablko , naštvi Putina!?  Prostě  hrdá, vlastenecká akce  hrdých  Poláků . S podtextem  – vezměme  si z nich příklad české sevřené zadky!
No včera  v Událostech Míra  Karas  nám  předvedl z Moskvy  rub téže  mince. Informoval  o nové modě v Rusku – Nos  triko s Putinem! respektive o akci  – dej staré západní triko a my  ti dáme fungl nové s Putinem. S podtextem – vidíte  ty  ubožáky  jak zase propadli kultu  osobnosti?! No jo Rusáci, vy  české sevřené zadky!
Ovšem  fakt  je , že  v Rusku  jsou možné věci! Jakýsi poslanec  chce  navrhnout  , aby den  Putinových narozenin se  stal novým ruským státním svátkem…
Tak tohle mít opravdu nemusím. Fakt  ne. Jsem rád, že  tohle nám nikdo  v zemi /zatím/ nezkouší zavést. Už jsem něco podobného kdysi zažil. Stačilo.
Velmi pečlivě  filtruji i to, co Kosa přejímá z ruských zdrojů. Včera  přinesly  třeba  tohle:
Že  YouTube  smázla  všechno  z  ruského  kanálu  LifeNews.ru
Není to pravda. Nevím, jestli to platí pro přidávání nových příspěvků, ale  staré z tohoto zdroje  rozhodně  na YouTube  k dohledání jsou.
Tohle  uvádím jako příklad  toho,  že  kritický přístup  k výstupům z Ruska je nanejvýš  nutný. Propagandu dělat nebudu nikomu.
Věřím že mi rozumíte  a tenhle přístup budete podporovat.
Zanedbával jsme ukrajinské zdroje.
Vypadlo z nich  že  štráfbatalion  Azov, se dostal ocenění    a byl oficiálně  uznán za  řádný pluk UKArmy. A  prý si samozřejmě podrží  i své  označení  – Wolfshagel!  Který  prý  vůbec není  symbolem 2. divize  SS, ale  – dosadte si  sami , co vás  napadne.
No já sem teď  jeden  obrázek  ukrajinských  nácků dám:
fV  hajlující  hoši ten znak Azova /potažmo 2. divize  SS Das  Reich/  nosí také. A  kdyby náhodou měl někdo nějaké pochyby,  tak mu doporučuji prozkoumat  v detailu  zbylé  dva  symboly  v  dalších červených oválech- jde o symboly  ukrajinské divize  SS  Galizien!
f2
f3
Kyjev  začal, když je  sám pod  velmi  těžkým tlakem masových  vražd  do protiakce.  Ve  Slavjaksu prý UKrové  našli hromadné hroby obětí  opolčenců. Říká Lysenko zde:
Zvláštní ovšem je, že  se k tomu dostali až a si po půl roce , co tam ložírují.
Přidám nakonec pár informací z Akutualně

Přesně měsíc před volbami to ukázal průzkum veřejného mínění. Podle průzkumu by Blok Petra Porošenka volil každý čtvrtý dotázaný (27 procent), dalších 6,2 procenta by hlasovalo pro radikály /Ljaškovy  náckové/ a 5,5 procenta pro Vlast /Tymošenková/. Ostatní strany by podle průzkumu nepřekonaly pětiprocentní práh pro vstup do parlamentu.

Na západě Ukrajiny skončilo společné cvičení asi 1200 vojáků z dvanácti zemí Severoatlantické aliance (NATO) a Ukrajiny pod názvem Rapid Trident.

Ruské ministerstvo zahraničí popřelo, že by se ruští vojenští činitelé setkali s ukrajinskou armádou, aby vypracovali detaily ohledně nárazníkového pásma na východě Ukrajiny.

Ukrajinská armáda přitom o něco dříve oznámila, že došlo ke schůzce tří stran, které se zúčastnilo i 76 zástupců ruské armády.

A  blížíme  se do slibovaného finále:

Do středu pozornosti se zase  dostal Zeman. A  česká media mají zase Vánoce! Na  Rhodosu se zúčastnil konference pořádané šéfem ruských  železnic  členem Putinova nejužšího kruhu  Jakuninem. Má se to jmenovat  Dialog civilizací. A  tam měl říci toto:

 

 „Je třeba odstranit sankce, které jsou nejen zbytečné, ale i rozporuplné. Vyvolávají opačný efekt, než jejich autoři očekávají. Mezi civilizovanými státy je třeba rozvíjet dialog založený na principu výměny lidí, výrobků, kapitálu a samozřejmě informací bez jakékoli cenzury,“
Že  tohle není žádná bomba, že  to každý normální člověk  ví a že  si z vás vlk dělá šoufky?  Ani trochu vážení.  Důležité  je,  že  Zeman  si to mohl směle  ušetřit a  opravdu šokovat  svět.  ohledně protiruských sankcí!  ¨Mohl totiž sdělit  světu
následující
Sankce  jsou nejen  zbytečné a  neučinné, ale  podle  rozsudku   Evropského soudního dvora  v Lucemburku ze  dne  18. září  2014 jsou NEZÁKONNÉ!
Konkrétně  v rozsudku  je  výslovně uvedeno, že
 Evropská unie (EU)  nemůže,  v souladu se zákonem, zavést  sankce proti státům, korporacím, státním organizacím  nebo jednotlivci bez uvedení důvodů, které lze prokázat při dokazování  dokazování a přezkumu  před  řádným soudem! 


tedy pokud  odpovídá realitě  toto:
b
Pro jistotu uvedu  i link, ačkoli je na obrázku
Slíbil jsem  bombu?  a  díky  Kosíři BV je slib  splněn!
P.S.
mnohokrát jsme byl požádán, abych  pod  Ukrajinou pustil diskuse. Odmítl jsem to. Ze zásadních  důvodů:
1- stály  by mne  příliš  času, takže  bych ho neměl  na  psaní a redakci článků. Při více než  dvou , někdy více než  3 000 čtenářů  už  by prostě  diskuse nutně  atrofovaly.
2-disksue by se  nejspíš, tak jako jinde, proměnili v nesmiřitelnou  rvačku těch, co fandí Kyjevu a těch, co  podporují opolčence  a nakonec by nedali nic nikomu
3- do  diskusí by, tak jako jinde, bylo umisťováno mnoho  linků.  Mnoho z nich  by bylo opakovaných nebo prostě  nerelevantních.  A  v téhle  džungli by zapadli  takové věci jako třeba  to dnešní  německé  video  ZDF  nebo  tahle informace o rozhodnutí ESD o sankcích.
Takže tak.
Já věděl. že  čtenáři Kosy  umí. Správněji  umí všechno!
Na moje  stýskání  ohledně  onoho skvělého videa  z produkce německé ZDF  se mi ozval Kosíř  PK. A poslal mi mail, kde mimo jiné, stojí:
rád bych přispěl návodem který ukazuje jak je možné si nechat automaticky překládat titulky online.
 
 
V příloze přikládám obrázkový návod jak zapnout překlad titulků na YouTube
A tady je  ten návod:
z1
Jistě  se mnou budete  souhlasit, že  PK  zaslouží velké  poděkování, což  tímto za sebe i za  vás  číním -Děkuji moc.
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.