Hrochovy denní ruské překlady dnes z 27.9.2014


přeložil hroch

Ukrajinská vojska střílela z „Gradů“po svých pozicích na letišti

.h1

Abyste si utvořili představu o tom, jak probíhá „neučesaná“ komunikace v místech bojů, a jak se liší pohled na dění – tady malá ukázka:

Hlášení domobrany Prochorova:

„Noc byla bouřlivá.

U Nikitina jsme násobili „ukropy“(hanlivé označení ukrajinců – jinak též kopr) nulou – oni odpovídali mohutně, ale mimo.

V Mariupolu partyzáni vypálili sklad výzbroje praporu „Fénix“ 79. aeromobilní, kterou shromažďovali dobrovolníci.

Také v okolí letiště byly tvrdé boje – vesnice Veseloje byla místem srážky a je napůl rozbita. Doplním jen, že ukropové mohutně kropili z Gradů ze svých pozic na letišti. Většinou po svých, jen někdy se jim podařilo trefit se na pozice domobrany , ale také na čtvrť Spartak.

Pokud jde o průlom – kolem 5. Ráno se probil tank s pěchotou na pancíři (ukropové tou dobou zorganizovali představení s minomety, dělostřelbou a dalšími ohňostroji).

Oddíly Mozgového u Lomovatky ukropové ostřelovali děly, která měla už být odsunuta(podle „dohody o zastavení střelby a vytvoření nárazníkového pásma 15 km na každou stranu“), původci palby u Debalceva byli přežehleni odvetnou palbou.

Od 6 ráno dnes „příměřují“ po vesnici Popasnoje.

Hlášení ukropů:

Citát: „V noci nekontrolované ozbrojené formace nejednou ostřelovaly ukrajinské jednotky, umístěné kolem sídel Štěstí, Dmitrovka, Starognatovka, Pieski, Popasnaja, Redkodub, Debalcevo, Maloorlivka, Smeloje, Nikišino a letiště „Doněck“.

Situace kolem Mariupole je plně pod kontrolou sil ATO“.

Co se týče města Štěstí:

„Ve městě Štěstí se pozdě večer aktivizovaly srážky: „Ajdar“ se pokoušel ostřelovat metropoli LNR, ale jeho snahy byly brzy zaraženy (doslova kupírovány…)“.

Starognatovka – ano, konalo se včera – trochu „gradin“ pouštěli (ukrové) z okolí vesnice Novolasp.

Redkodub – to určitě ostřelovali společně s Nikišinem.

Maloorlovka – no, tak tam po kontrolních postech pálí denně.

Směloje – to je východně od Slavjanoserbska (LLR) – to je nejspíš náš poslední opevněný bod na tomto břehu Siverského Donce.

Letiště Doněcka – ještě ve 3 v noci byl klid, pak znova začali, potom v 5 a teď znovu.

* No, dá se říci, že teď (spolu s předchozím Info), se u zájemců vytváří úplný obrázek.

Teď se koná intenzivní dělostřelecké „příměří“ na severu Jenakieva a u Olchovatky.

Oceňte úroveň ztrát ukropů – u Debalceva stojí, kromě 25. trestního praporu a dalších ukr.sil i prapor Národní gardy Kulčického.

„Od počátku ATO bylo ve dvou praporech kolem 550 lidí. Během bojů byla část vyřazena, část raněna, teď je tam asi 360 lidí, kteří plní bojové úkoly. Ti obsadili klíčové kontrolní body na přístupových cestách k Debalcevu a plní jednu z klíčových rolí v obraně celého regionu“, – oznámil Ukrajinským národním novinám A.Parubij – tajemník Rady národní bezpečnosti Ukrajiny.

Poznamenal, že zatím nemá přesné informace o počtech padlých a raněných.

A to vše za stálého přísunu posil…!“.

Rusvesna.ru

 

Co je dobře, a co ne … (jak pro koho…).

Obama  vystoupil na Valném shromáždění OSN. Dotkl se širokého seznamu témat, ale většinu času věnoval Ukrajině a Rusku. Na pozadí amerických bombardování území Sýrie jeho řeč zněla nanejvýš cynicky:

„…Počínání Ruska na Ukrajině hodilo rukavici tomuto poválečnému řádu. – řekl prezident USA – Tady jsou fakta. Poté, co národ Ukrajiny zahájil protesty a vyzval k reformám, jejich zkorumpovaný prezident utekl. Proti vůli vlády v Kyjevě byl anektován Krym. Moskva poslala zbraně na Východní Ukrajinu, podporovala agresivní separatisty a v důsledku tohoto konfliktu byly zabity tisíce lidí. Když by civilní letoun sestřelen z území pod kontrolou jejich loutek, tyto po mnoho dní odmítaly povolit přístup k místu pádu. Když Ukrajina začala obnovovat kontrolu nad svým územím, přestala se Moskva tvářit, že separatisty podporuje jen trochu, a vyslala přes hranici svoje vojska…“

Je, mimochodem, zajímavé, že se otázku – kdo sestřelil ten Boeing, – už vlastně nikdo neklade. Neodpustitelnou chybou domobrany teď je, že kohosi kamsi nepustili. Ačkoli, pokud si vzpomeneme, tak inspektoři se nemohli dostat na místo pádu letadla kvůli nelítostnému ostřelování se strany ukrajinských „karatelů“. Ale, kdo si to už teď pamatuje, viďte?

Zlověstně znící Obamovo resumé zní: „…Posílíme naše spojence v NATO a posílíme náš vztah ke kolektivní obraně. Donutíme Rusko zaplatit za agresi, a postavíme se lži – pravdou…“.

Je tu, pravda, příjemná novina: „…Rusko si může zvolit cestu míru, jeho šancí je souhlas s příměřím na Ukrajině. Pokud si zvolí tuto cestu- a právě tou cestou šla po skončení studené války, což přispělo k růstu blahobytu národa Ruska, pak sankce odvoláme a uvítáme spolupráci s Ruskem v opozici společným výzvám. USA a Rusko tak byli schopni postupovat v minulosti. (…) A právě tou cestou spolupráce jsme připraveni se znovu vydat – pokud Rusko změní svůj kurs…“

Americký prezident prakticky předložil ultimátum. Zatím má obecný a nekonkrétní charakter, ale hrozby obsahují naprosto přesné poselství. Počínání Ruska hodilo rukavici světovému řádu stvořenému po 2.světové válce – míní Obama. Malinko chytračí, ale – jen trochu. Rusko hodilo rukavici řádu, vzniklému po porážce ve studené válce – tak to bude přesnější. Ale formálně má Obama pravdu – studená válka skončila po 2.světové. Jen tento řád Světa byl ustanoven samotnými USA. Tím se také vysvětluje jejich pevná pozice: nikomu není dovoleno ho měnit. Co je dobře a co špatně – o tom rozhodují výhradně samy Spojené Státy.

Narážka na „mírovou cestu“ – ta není adresována Putinovi – s ním je vše jasné a nikdo mu nic nepromine. Ale je to více než jasná výzva ruské agentuře – je nejvyšší čas se probudit a začít jednat. Věc „míru“ nepočká…

El-murid / 25.09.2014

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.