Hrochovy denní ruské překlady dnes z 28.9.2014


přeložil hroch

Dneska  hroch změnil téma. Osobně jsme  docela rád. Kvůli Ukrajině nestíhám reagovat na Blízký  východ. Jakkoli by to bylo na místě.  Jsem hrochovi velmi vděčen, protože  s Ukrajinou si už začínám připadat jako ona  pověstná veverka běhající v  tzv. veverčím kole…

Ropné rafinerie Islámského Státu (IS)…

Letectvo USA a arabské koalice uštědřilo údery závodům na zpracování ropy Islámského Státu na východě Sýrie. Vyjadřuje se naděje, že to IS připraví o podstatnou část jeho finančních zdrojů.

h

Ve skutečnosti, tyto „závody na zpracování ropy“ (stydlivě nazvané „nevelkými“) – jsou všem známé už z války v Čečensku (ale i v mírovém životě v různých regionech Ruska) – „samovary“. Jde o obyčejnou destilační kolonu v podobě cisterny s ropou, pod kterou se topí a jímací nádoby na naftu a benzin. Odpovídající kvality. Cena takového „závodu“ je neporovnatelně nižší, než jeden start letadla, nemluvě už o ceně raket, kterými ho ničili..

Krom toho, právě zpracování ropy není zdrojem příjmů IS. Je to zdroj paliva pro jeho techniku. Právě proto IS využívá taková „samopalná“ zařízení. Jsou velmi mobilní a stěhují se společně s jednotkami IS a vaří palivo přímo na místě jeho potřeby. Mazut, produkovaný jako odpad při výrobě nafty a benzinu, se využívá jako topivo pod těmi kotli.

Je to zhruba taková technologie, jaká se u nás využívá při budování silničních tras. Místo převážení asfaltu na velké vzdálenosti, se podél trasy umísťují depa štěrku a dalších ingrediencí a staví malé provozy (obalovny), které „vaří asfalt“ přímo na místě spotřeby.

Palivo produkované těmito „samopalnami“ má, samozřejmě mizernou kvalitu a zkracuje životnost motorů oproti garanci jejich výrobce, ale ve válce se servisní knížky jaksi nenosí.

Nazvat zničení takových, s prominutím „závodů“, vojenským vítězstvím lze sotva, ale prokázat výsledky je nutné, takže je prokázali… Už zítra bojovníci přivezou novou cisternu, pár trubek a barelů a začnou vařit naftu znovu a nechápavě krčit rameny – co za idioty jsou ti bílí sáhibové.

Mega teroristický akt.

Začínají přicházet zprávy o tom, že Al-Kajdá plánuje jakýsi mega teroristický akt, nebo celou jejich sérii. Lze v tom vidět přípravu veřejného mínění Západu k pozemnímu přepadu Sýrie.

Skutečnost, že IS, který dnes bombardují, není Al-Kajdá, nikoho nevzrušuje. Průměrný měšťák o IS nemá ani ponětí. Ale o Al-Kajdá – velmi. Proto bylo rozhodnuto věci nekomplikovat.

Jinou otázkou je, že se Obama pohybuje na ostří nože – není totiž ke vpádu (do Sýrie) připraven a nechce ho připustit. Existují ale lidé a síly, které potřebují Obamu vtáhnout do plnohodnotné války. A to, že pro to udělají cokoli, o tom není pochyb. Zdálo by se, že nám to jde na ruku – zatažení Ameriky do této války a odvést její pozornost od Ukrajiny. Ano, ale jen na první pohled.

Třetí světová válka v nějaké variantě – je nevyhnutelná. Ale přibližovat ji v maximálně surové variantě, a navíc ještě v pro nás nanejvýš důležitém místě, to je pro nás nevýhodné zcela určitě.

El-murid – 25.09.2014

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.