Hrochovy denní ruské překlady dnes z 29.9.2014


přeložil hroch

USA „požehnaly“ Kyjevské juntě k válce… „do posledního Ukrajince“…

Ukrajinský premiér Jaceňuk po svém příletu na letiště kyjevské „Borispol“ informoval novináře o výsledcích své pracovní návštěvy v USA a o tom, za jakých podmínek začnou Američané do Ukrajiny investovat.

Jaceňuk oznámil, že absolvoval v New Yorku řadu jednání s představiteli klíčových světových bank a podnikatelských kruhů USA. „Očekáváme americké investice do naší ekonomiky a americkou účast v privatizaci, ale za dvou zásadních podmínek“, – poznamenal.

„První a zásadní podmínkou je mírový proces, který spočívá ve stažení ruských vojáků a teroristů z ukrajinského území a obnovení naší kontroly nad územím a zastavení dodávek ruských zbraní. To je první krok, který může přispět k dalšímu mírovému urovnání situace na Ukrajině“. – doplnil Jaceňuk

Dalším předpokladem, podle jeho slov, je „Formování reformistické koalice po parlamentních volbách. Je objektivní, že zahraniční investoři očekávají provedení voleb. Po volbách chtějí naši zahraniční partneři vidět silnou reformistickou koalici, která na sebe převezme odpovědnost a provedení evropských reforem a za implementaci Dohody mezi Ukrajinou a EU “ – řekl Jaceňuk.

Komentář:

Pozice Washingtonu je více než jasná. Hlavní podmínkou je – žádné uznání Novoruska, a zabezpečení plné kontroly nad Donbasem.

A pokud prohlášené republiky s tím nebudou souhlasit? A ony skutečně nechtějí zpátky pod vládu Kyjeva a proto vedou osvobozeneckou válku.

Potom je Kyjev povinen vést s Novoruskem válku „do posledního Ukrajince“.

Sergej Volodin

Novorus.info – 27.09.2014

Americké potravinové balíčky, ukradené na Ukrajině, došly do Číny…

Podle informace čínského internetového portálu 观察者 („Pozorovatel“), se s americkými armádní mi potravinovými balíčky, dodávanými na Ukrajinu od dubna t.r. jako bezplatná pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny, šmelí tak zeširoka, že už se dostaly i do Číny.

Jeden z uživatelů portálu „tieba.baidu.com“ k tématu o situaci na Ukrajině vyprávěl o tom, jak se mu přes kamaráda (evidentně na Ukrajině) získat velkou dodávku těchto balíčků a svůj nákup doložil fotografiemi. Podle autorových slov byl ukrajinský prodejce natolik nadšen svým průlomem na čínský trh, že je připraven dodat i „další vojenské zboží, které dochází jako pomoc ze zemí NATO.“

Čínský autor popsal zkušenost se získáním potravinových balíčků následovně:

„Nejdřív, když jsem viděl zprávy (o výprodeji balíčků), jsem si myslel, že je to propaganda Východu. Potom jsem ale požádal kamaráda, aby pro mě nakoupil – a on to hned udělal. Vzhledem k tomu, že se Ukrajina nachází ve válečném stavu, a tyto věci nejsou zrovna levné, místní nemají dost peněz, aby si je mohli koupit, proto je kupují cizinci – zvlášť hodně jich kupují Rusové. V každé krabici je 12 balení, celkem 24 různých druhů potravinových balíčků, a proto, abyste shromáždili všecky „chuti“, musíte minimálně dvě krabice. Ale obsah krabic není vždy stejný.

Můj kamarád má ostrý jazyk a řekl prodejci, že velký čínský zákazník, jakmile vyzkouší celý komplet, bude uvažovat koupi velké dodávky. Ukrajinský prodejce, aby vylepšil svou reputaci a vyšel vstříc „bohatému čínskému strejdovi“, shromáždil dodávku všech 24 druhů balíčků. Rovněž oznámil, že v případě potřeby jiného zboží z NATOvské pomoci, nemá problém dodat. To jsem kategoricky odmítl, protože takové hry nehraju. Nevím, jak se to zboží dostalo do rukou lidí z Pravého sektoru, Přesto ale vím, že se k čínským zákazníkům chovají velmi dobře a už je doporučili svým přátelům.

http://bmpd.livejournal.com/

Výměna zajatců …

Opakovaně se objevují zprávy o tom, že Doněcká lidová republika (DLR) jednostranně přerušila výměnu zajatců. Důvodem je zjištění, že jim ukrajinská strana jako válečné zajatce vydává civilisty sebrané speciálně pro tuto výměnu. Počet domobranců mezi „zajatci“ stále klesá. Poslední čísla hovoří o tom, že mezi zajatci předávanými Kyjevem DLR je jen kolem 20% bojovníků domobrany.

Pravděpodobné je, že zajatci ve věznicích nacistů zkrátka nepřežívají. Před mýma očima počátkem srpna hlásil na poradě Strelkovova štábu Vl.Kononov o výměně prováděné s ukrajinskou 25. trestní brigádou. Nacisté jim předali prakticky bezduchá těla jeho lidí zmrzačená mučeními. Tyto „pytle s kostmi“, jak je nazval Strelkov. Právě po této „výměně“ bylo rozhodnuto nacisty z 25. brigády do zajetí nebrat.

Situace nejspíš má systémové příznaky. V ukrajinském zajetí domobrance podrobují naprosto nelidskému mučení a týrání. Už se objevily fotografie s hákovými kříži vypálenými zajatcům do kůže. Kyjev proto nejspíš, často nemá koho měnit – jeho bojovníci mrzačí zabíjejí zadržené lidi. A proto chytají a „podsouvají“ domobrancům nevinné civilisty.

El-murid – 27.09.2014

O tom, kde jsou postrádaní zajatci – viz. článek níže…

Pozorovatelé OBSE jsou otřeseni tím, co viděli na pohřebišti u Doněcka.

Na místě masového hrobu ve vesnici Nižnaja Krynka v Doněcké oblasti zahájili šetření mezinárodní pozorovatelé. Ve skupině jsou odborníci z Velké Británie, Francie, Bulharska, Lotyšska. Přiznali se, že jsou tím co viděli, zděšeni.

Místní obyvatelé už jim stihli vypovědět o zvěrstvech, která se tam udála v době, kdy byla vesnice pod kontrolou kyjevských bojovníků.

Podle slov lotyšského ochránce práv, se jednalo mimo jiné o vícenásobné znásilnění neplnoletých dívek ve věku 12-14 let. Jak expert prohlásil, podobné činy patří pod pojem genocida.

Během trestní operace byla ve vesnici zničena polovina všech domů. Dosud není obnoven přístup k vodě, ani dodávky elektřiny a plynu.

tvzvezda.ru – 28.09.2014

Kyjevští ozbrojenci rozstříleli automobil s domobranci, jedoucími na rozhovory.

Automobil s domobraneckými vyjednavači DLR, jedoucími na rozhovory, kyjevští ozbrojenci rozstříleli. Jeden člověk zahynul, další se nachází ve vojenské nemocnici. K incidentu došlo u Doněcka. Bojovníci sebeobrany směřovali na jednání o přerušení palby a jeli pod bílým praporem.

tvzvezda.ru – 29.09.2014

Boj o moc – nebo snaha zbavit se svědků….?

Kyjevská junta se chystá zlikvidovat trestní prapory.

Armádní sbor vláda potřebuje ke zničení dobrovolnických trestních praporů.

Průzkumník Sergej Kostakov, dobrovolník 72. Brigády ukrajinských vojenských sil, sdělil ukrajinských masmédiím, že proti mnohým bojovníkům trestního praporu „Azov“ a dalších nacionalistických praporů už bylo zahájeno vyšetřování. Je také přesvědčen, že se vyšetřování bude týkat důstojníků ukrajinských ozbrojených sil.

On sám byl nedávno zatčen a po 5 dnech byl pod tlakem veřejnosti propuštěn.

„Konkrétně v praporu „Azov“ bylo zahájeno vyšetřování proti 99% lidí. Čekají, zkrátka, až je nebudou potřebovat pro válku s separatisty, až je nebude nutné posílat do první linie – pak je zavřou“, -řekl.

Podle jeho názoru, je státní moc rozhodnuta vyřídit si to s vlasteneckými jednotkami ukrajinských ozbrojených sil. A proto, aby vojáci byli připraveni dobrovolníky odzbrojit, staví je do situací, v nichž musí porušit zákon.

„Armádní sbor potřebuje státní moc k likvidaci dobrovolnických praporů. Protože dobrovolníci sami zbraně nesloží. Vojáky, hrubě řečeno, -vezmou za vejce- aby bez reptání splnili všecky rozkazy směřující k potlačení dobrovolnických praporů. Chtějí tak udržet u moci ty, kteří u ní byli už za Janukoviče“ – myslí si Sergej Kostakov.

Sergej Volodin

Novorus.info – 29.09.2014

Příspěvek byl publikován v rubrice Teritorium hrocha se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.